Szerző: Dawid Cylke

  • Árt a MagSafe az iPhone 18 Pro kamerájának? Megmagyarázzuk

    Árt a MagSafe az iPhone 18 Pro kamerájának? Megmagyarázzuk

    Nincsenek bizonyíték arra, hogy a szokásos MagSafe kiegészítők károsítják az iPhone 18 Pro kameráját. A mágnes csak a telefonból kiemelt modulban mozgatta az új rekeszlamellákat. A MagSafe gyűrű a hátlap közepén helyezkedik el, egyértelműen a kamerai sziget alatt. A kockázat valami másra vonatkozik: erős mágnesekre és fémlemezekre, amelyek közvetlenül a lencsék mellett helyezkednek el.

    Honnan ered ez az aggodalom? Szeptember 20-án az iFixit szétszedte az iPhone 18 Pro-t, és megmutatta, hogy a változó rekesz hat lamellája mágnesek segítségével mozog. Gyorsan megjelentek az aggodalmak, hogy a mágneses telefon tartó vagy a MagSafe pénztárca elronthatja a kamerát. Ha ilyen kiegészítőket használsz, a kérdés teljesen indokolt.

    Megvizsgáljuk, mit mutatott valójában a teszt, mit mondanak a mágnesekről maguk az Apple, és mely iPhone 18 Pro kiegészítők biztonságosak, melyeknél kell vigyázni, és melyeket érdemes elkerülni.

    A átlátszó tokos képen jól látható, hol helyezkedik el a MagSafe gyűrű: a hátlap közepén, a kamerai sziget alatt. Képek: Apple.

    Árt a MagSafe az iPhone 18 Pro kamerájának? Rövid válasz

    Semmi sem utal erre. A MagSafe töltő, a MagSafe tok, a pénztárca és a gyűrűhöz csatlakoztatott powerbank ugyanúgy működik az iPhone 18 Pro-val, mint a korábbi modellekkel. Egyik teszt sem mutatta ki, hogy megváltoztatná a rekesznyílást zárt telefon esetén. Óvatosnak kell lenni a kiegészítőkkel, amelyek mágnest vagy acéllemezt a kamerák szigetén vagy közvetlenül mellette helyeznek el.

    Ez nem egy új szabály, amit az 18 Pro számára találtak ki. Az Apple évek óta figyelmeztet a hátsó kameránál lévő erős mágnesekre, mert zavarják a képstabilizálást és az autofókuszt. Az új rekesznyílás egy újabb mozgó részt ad a lencséhez, így ez a tanács még inkább érvényes.

    Hogyan működik a változó rekesznyílás az iPhone 18 Pro-ban

    A rekesznyílás az a nyílás, amelyen keresztül a fény a szenzorra jut. Eddig az iPhone-nak állandó rekesznyílása volt: a 17 Pro fő kamerája mindig f/1.78-on működött. Az iPhone 18 Pro-ban a nyílást hat lézerrel vágott lamella szabályozza. Az iFixit szerint mindegyik körülbelül olyan vékony, mint egy emberi haj.

    A Kamera alkalmazásban négy beállítás közül lehet választani:

    Rekesznyílás Mire jó
    f/1.48 A legtöbb fény: éjszakai fényképek és sötét belső terek
    f/1.8 Portrék, fény és mélységélesség kiegyensúlyozása
    f/2.8 Nagyobb mélységélesség, mint f/1.8-nál
    f/4.0 Csoportképek, tájképek, építészet

    Egy megjegyzés: csak a fő 48 MP-es kamera rendelkezik változó rekesszel. Az ultraszéles (f/2.2) és a 4x teleobjektív (f/2.8) továbbra is fix nyílással rendelkezik. Ugyanez a felállás található az iPhone 18 Pro Max-ban is, így minden, amit itt írunk, mindkét modellre vonatkozik.

    Portré fénykép az iPhone 18 Pro fő kamerájával készült

    Kép az iPhone 18 Pro fő kamerájával. Kép: Apple.

    Arról, hogy mi változott a kamerában és mi maradt a régiben, írtunk a iPhone 18 Pro kamera: szétszedés és DxOMark eredmény című cikkben.

    Mit mutatott valójában az iFixit teszt (és mit nem mutatott)

    Az egész vita az iFixit által közzétett iPhone 18 Pro szétszedéséből indult. A technikusok eltávolították a kamera modult, közel hoztak hozzá egy mágnest, és felvették, ahogy a rekeszlamellák nyílnak és záródnak. Ez még a modul többi elemének eltávolítása után is működött.

    A teszt jól megmutatja, hogyan épül fel a mechanizmus. Azonban nem bizonyítja, hogy a MagSafe pénztárca tönkreteszi a kamerádat. A különbségek alapvetőek:

    • A modul ki volt véve a telefonból. A kész iPhone-ban a kiegészítő mágnes nem ér el közvetlenül a mechanizmushoz, mert a MagSafe gyűrű a kamerák szigete alatt helyezkedik el.
    • A mágnes közvetlenül a mechanizmus mellett volt. Egyetlen MagSafe kiegészítő sem működik így, mert a hátlap közepén lévő gyűrűhöz tapad.
    • Senki sem tesztelte a kiegészítőket zárt telefonon. Az iFixit egyáltalán nem ír a MagSafe-ről.

    Hasonló kísérletet végzett a Phone Repair Guru egy szétszerelt 18 Pro Max-on. A teszt után a kamera normálisan működött, és a szerző maga is megjegyezte, hogy ez nem a MagSafe napi használatának tesztje.

    Figyelem a pletykára: a neten terjed egy információ, hogy az Apple „hivatalosan megerősítette”, hogy a MagSafe töltők biztonságosak az új rekesz számára. Ilyen nyilatkozat nincs az Apple hírszobájában, sem a támogatási oldalakon.

    Mit mond az Apple az iPhone kameráján lévő mágnesekről

    Az Apple külön dokumentumot készített a mágnesekről az iPhone kamerája közelében. Ebből kiderül, hogy a lencse helyzetérzékelőjéhez közeli mágnes zavarhatja, sőt akár átmenetileg ki is kapcsolhatja az optikai képstabilizálást (OIS) és az autofókuszt. A kamera továbbra is készít fényképeket, de ezek a két funkció nélkül könnyebben elmosódott vagy éles képeket eredményeznek.

    Az Apple három problémás kiegészítőt említ. Mindegyik erős mágnesekkel vagy fémlemezekkel rendelkezik a hátsó kamera közelében:

    1. Flip tok, amelynek zárja mágnessel van rögzítve.
    2. Két részből álló (szétválasztható) tok, amely mágnesekkel van összekapcsolva.
    3. Rögzítések merev tartókhoz, pl. autós tartókhoz, a kameránál lévő táblával.

    Két dolgot érdemes tudni erről a dokumentumról. Archiválva van, így az Apple már nem frissíti. Nem említi sem a MagSafe-t, sem az iPhone 18-at. Az új verzió, amely figyelembe veszi a rekeszt, egyelőre nem létezik.

    A tech-ish szolgáltatás 2023. szeptember 25-i áttekintése szerint az Apple frissítette a kiegészítők gyártói számára vonatkozó irányelveket is. A tokok, védőburkolatok és kamerafedők nem zavarhatják az autofókuszt vagy a stabilizálást. Magáról a rekeszről ott egy szó sincs.

    MagSafe kiegészítők az iPhone 18 Pro-hoz: biztonságos, vigyázz, kerüld el

    A szabály egyszerű: fontos a hely, ahol a mágnes érinti a telefont. A MagSafe gyűrűhöz rögzített kiegészítő a hát közepén tartja magát. A probléma csak akkor kezdődik, amikor valami mágneses a lencsék közelébe kerül.

    Kiegészítő Biztonságos? Miért
    MagSafe / Qi2 töltő ✅ igen Rákapaszkodik a gyűrűre, távol a lencséktől
    MagSafe tok ✅ igen A tokban lévő mágnesek fedik a telefon gyűrűjét
    MagSafe pénztárca ✅ igen A gyűrűn tartja, nem éri el a kamerák szigetét
    MagSafe powerbank ✅ igen Mint a töltő, a hát közepén rögzítve
    MagSafe autós tartó ✅ igen A gyűrűt fogja meg, extra lemez nélkül
    Ujj- vagy gyűrűtartó MagSafe ✅ igen Amennyiben a gyűrűn ül
    Tapadókorongos fémlemez tartó vigyázz Csak akkor biztonságos, ha a lemez alacsonyan van, a hát közepén
    3 az 1-ben állomás MagSafe töltővel vigyázz Győződj meg róla, hogy a telefon nem támaszkodik a kamerájával a fémre
    Mágneses záras fedeles tok ❌ kerüld A zár mágneses része közel lehet a lencsékhez
    Mágneses szűrő- és lencsetartók ❌ kerüld Alapvetően közvetlenül a kamerára helyezkednek
    Erős „univerzális” mágnes MagSafe nélkül ❌ kerüld Ismeretlen mágneses erő és elhelyezkedés
    Vibrációcsillapítás nélküli motorkerékpár tartó ❌ kerüld Az Apple figyelmeztet a motor erős rezgéseire

    A Qi2 egy nyílt vezeték nélküli töltési szabvány, amelynek mágnesai ugyanúgy helyezkednek el, mint a MagSafe esetében, ezért ebben a táblázatban mindkettőt egyformán kezeljük.

    Biztonságos a mágneses telefon tartó az autóban?

    Igen, ha a MagSafe gyűrűt fogja. Így működnek a MagSafe és Qi2 autós tartók: a fejben lévő mágnesek a telefonban lévő mágnesekhez illeszkednek, és semmit nem kell ragasztani.

    Óvatosnak kell lenni a régebbi mágneses tartókkal, amelyekhez fémlemezt ragasztanak. Ha a lemez magasan, a kamerák közelében helyezkedik el, az iPhone 18 Pro esetében ez a legrosszabb lehetséges hely.

    Ha ilyen tartónál maradsz, ragaszd a lemezt a hátlap közepére, az Apple logó alatt. Még jobb, ha MagSafe tokra váltasz.

    A MagSafe autós tartók közül, amelyek a gyűrűn tartanak és nem igényelnek lemezt, ajánljuk:

    [hs_products ids=”130386,134694,127488″ cols=”3″]

    Teljes választékot találsz a autós tartók kategóriájában. Ha éppen most választod ki a rögzítési típust, hasznos lesz a milyen autós tartót válassz a telefonhoz című útmutatónk.

    MagSafe pénztárcák és ujjra rögzíthető tartók

    A MagSafe pénztárca a gyűrűhöz rögzíthető, és nem éri el a kamerák szigetét. Ezért a rekesz számára közömbös. Ugyanez vonatkozik a mágneses gyűrűkre és az ujjra rögzíthető tartókra, amennyiben a gyűrűn tartod őket, és nem mozgatod feljebb, hogy kényelmesebben tartsd.

    Jól működnek:

    Több modellt hasonlítunk össze a TOP 10 MagSafe pénztárca telefonhoz összeállításban.

    Töltők, powerbankok és MagSafe állomások

    A MagSafe töltő és a mágneses powerbank a legbiztonságosabb kiegészítők az egész listán. Pontosan a gyűrűbe kell illeszkedniük, mert különben nem töltenek, és a gyűrű a kamerák szigete alatt helyezkedik el.

    Az egyetlen dolog, amit ellenőrizni kell, a fém konstrukcióval rendelkező 3 az 1-ben töltőállomások. Ha a telefon a töltőállomáson a kamerák szigetét egy mágneses fém elemhez támasztja, például egy óratöltőhöz, állítsd át az eszközöket, vagy válassz egy állomást nagyobb távolsággal.

    Mire figyeljünk igazán: esések és rezgések

    Ha védeni szeretnéd az iPhone 18 Pro kameráját, a MagSafe gyűrűn lévő mágnesek nem a legfontosabbak. A rekeszlamellák finom mechanikát jelentenek. Az iFixit szerint a világon alig van valaki, aki rendelkezik a szükséges eszközökkel és tudással ahhoz, hogy szétszedje és újra összerakja, így a javítás valószínűleg az egész kameramodul cseréjét jelenti.

    Mi fenyegeti valójában a kamerát:

    • Esés hátra vagy a kamerák szigetére. A becsapódás ereje közvetlenül a modulra hat. Itt jól jön egy kiemelt peremű tok a kamerák körül.
    • Erős rezgések. Az Apple külön dokumentumot készített arról, hogy a motorok rezgései ronthatják az iPhone kamerájának működését. Nem ajánlja, hogy az iPhone-t nagy teljesítményű motorokon rögzítsük. A robogók és mopedek esetében azt javasolja, hogy rezgéscsillapító tartót használj.
    • A lencse feletti üveg karcolása. Nem sérti meg a rekeszt, de csíkokat és visszatükröződéseket okozhat a fényképeken. Ezt megakadályozza a kamera védőburkolata.

    MagSafe tok az iPhone 18 Pro számára a kamera körüli peremmel

    Jó tok az iPhone 18 Pro-hoz két dolgot egyesít. Az első a beépített MagSafe mágnesek, mert nélkülük a kiegészítők gyengén vagy egyáltalán nem tapadnak a házhoz. A második a kiemelkedő perem, amely a lencsék fölé nyúlik.

    A boltban elérhető modellek közül ajánljuk:

    [hs_products category=”2618″ limit=”6″ sort=”sales”]

    A többi modellt a tokok iPhone 18 Pro-hoz kategóriában találod.

    Tipp: az iPhone 17 Pro tokja illik az 18 Pro-ra, mert mindkettő azonos házzal rendelkezik. Azonban a kamera védő nem illik rá. A részleteket a cikkben magyarázzuk el, hogy az iPhone 17 Pro tokja illik-e az iPhone 18 Pro-ra.

    Kamera védő

    Tipikus kamera szigetelő, üveg vagy alumínium, nem rendelkezik mágnesekkel, így a zár nem zavarja. Védi a lencsék feletti üveget a karcolásoktól és a chipektől. Az 18 Pro-hoz jól illik az ESR Armorite Camera Protector és a Tech-Protect CamAlloy Fit+.

    Az összes ajánlatot a iPhone 18 Pro kamera üveg kategóriában találod.

    Hogyan ellenőrizd, hogy a kiegészítő hatással van az iPhone 18 Pro kamerájára

    Gyanítod, hogy a tartó vagy a tok valamit elront? Öt perc alatt ellenőrizheted:

    1. Készíts egy fényképet ugyanarról a jelenetről a kiegészítővel és anélkül, ugyanabból a helyből.
    2. Hasonlítsd össze a részletességet nagyításnál. Figyelj a homályosságra gyenge fényben, mert akkor a stabilizálás a legnehezebb.
    3. Figyeld a képet a Kamera alkalmazásban. A kép remegése vagy a folyamatos „élességkeresés” a kiegészítő használatakor figyelmeztető jel.
    4. Ha a tünetek eltűnnek a kiegészítő eltávolítása után, változtasd meg a helyzetét, vagy mondj le róla.
    5. Ha a tünetek a kiegészítő nélkül is megmaradnak, vidd el a telefont az Apple szervizbe. Ne próbálj meg semmit „javítani” mágnessel.

    Összegzés: MagSafe és iPhone 18 Pro

    • Nincsenek bizonyíték arra, hogy a MagSafe árt az iPhone 18 Pro kamerájának. A gyűrű a kamerák szigete alatt helyezkedik el, és egyetlen teszt sem mutatta ki a rekeszre gyakorolt hatást zárt telefon esetén.
    • Az iFixit tesztje a kivett modulra vonatkozott. Megmutatta, hogyan működik a mechanizmus, de nem figyelmeztetés a töltőre vagy a pénztárcára.
    • Kerüld a mágneseket és a lemezeket a lencsék közelében: mágneses fedeles tok, mágneses szűrőtartók és magasan ragasztott lemezek.
    • Figyelj a leesésekre és a rezgésekre. A peremmel rendelkező tok és a kameravédő ésszerűbb védelmet nyújt, mint a MagSafe-ről való lemondás.

    Ha kiegészítőket gyűjtesz az új telefonhoz, kezdd a MagSafe tokkal. Ehhez választhatod a többit a MagSafe kiegészítők kategóriából: autós tartó, pénztárca vagy powerbank, amely ott marad, ahol lennie kell.

    GYIK

    A MagSafe töltő károsíthatja az iPhone 18 Pro kameráját? Nincsenek erre vonatkozó bizonyítékok. A MagSafe töltő a hát közepén lévő gyűrűhöz tapad, a kamerák szigete alatt, és nem közelíti meg a rekeszt.

    A mágneses telefon tartó biztonságos az iPhone 18 Pro számára? Igen, ha az MagSafe vagy Qi2, amely a telefon gyűrűjéhez tapad. Régebbi tartóknál, amelyek fémlemezzel rendelkeznek, ragaszd a hát közepére, soha ne a kamerák közelébe.

    A MagSafe pénztárca hatással van az iPhone 18 Pro kamerájára? Nem. A pénztárca a MagSafe gyűrűhöz tapad, és nem éri el a kamerák szigetét. Az Apple csak a hátsó kamerához közel elhelyezett mágnesekre és lemezekre figyelmeztet.

    Ugyanezek a szabályok vonatkoznak az iPhone 18 Pro Maxra is? Igen. Az iPhone 18 Pro Max ugyanazzal a változó rekesszel rendelkezik a fő kamerában, így a MagSafe rendben van, de a lencsék mágnesei nem.

    Felszerelhetem az iPhone 18 Prot egy motorra? Az Apple nem javasolja az iPhone motorokra való felszerelését, mert az erős rezgések ronthatják a stabilizálás és az automatikus élességállítás működését. Robogón vagy mopeden használj rezgéscsillapító tartót.

    Funkcionál az iPhone 17 Pro MagSafe tok az 18 Pro-val? Igen. Mindkét modell azonos házzal rendelkezik, így a tok illeszkedik, és a mágnesek elérik a MagSafe gyűrűt. A kamera védelmét viszont nem tudod áthelyezni.

  • Melyik a legjobb Duo iPhone töltő? 2026-os rangsor

    Melyik a legjobb Duo iPhone töltő? 2026-os rangsor

    A legjobb töltő az iPhone-hoz, a Duo, egy legalább 60 W teljesítményű USB Power Delivery tápegység, csak ezen a küszöbön ígéri az Apple, hogy körülbelül 20 perc alatt 50%-ra tölti. A mi választásunk a UGREEN Nexode Air 65W, mert egy porton belül van ezen a teljesítményen, és egy gyufásdoboz méretű.

    A telefon dobozában csak USB-C kábelt találsz. Táp nincs, és a régi 20 W-os kocka az iPhone 12-höz egyértelműen lassabban tölti a Duót, mint amit a gyártó állít.

    A hajtogatható iPhone 2026. október 23-án kerül forgalomba, az előrendelés október 16-án kezdődik. Jó alkalom, hogy előre kiválaszd a töltőt, ahelyett, hogy a csomag átvétele után keresgélnél.

    Az alábbiakban öt hálózati töltőt találsz, amelyek megfelelnek ennek a küszöbnek, és továbbá az összes többi kiegészítőt: MagSafe és Qi2 25W induktív töltők, USB-C kábelek, autós töltők és powerbankok. Útközben négy dolog, amin a legkönnyebb elveszíteni a megígért 20 percet.

    Az iPhone Duo USB-C-n és vezeték nélkül, MagSafe és Qi2 szabványokkal töltődik. Képek: Apple.

    Figyelem: az iPhone Duo nem a MagSafe Duo

    Mielőtt rátérnénk a rangsorolásra, egy megkülönböztetés, amin könnyű elcsúszni vásárláskor.

    MagSafe Duo Charger egy összecsukható, dupla Apple töltő az iPhone-hoz és az Apple Watch-hoz, amelyet 2020-ban mutattak be, és már régóta kivonták a forgalomból. A „Duo” név két töltőfelületet jelöl, nem pedig a telefon modelljét.

    iPhone Duo egy 2026-os összecsukható iPhone, amelyet a premier cikkünkben az összecsukható iPhone-ról írtunk le. Normál USB-C hálózati töltőre van szüksége, csak éppen erősebbre, mint a korábbi iPhone-ok.

    Ha a keresőben „dupla Apple töltőt”, „Apple Duo Charger”-t vagy „Apple Duo indukciós töltőt” látsz, az nem a telefonhoz való termék.

    De éppen ilyen dupla töltőt keresel? A mai megfelelője a 3 az 1-ben állomások: egyszerre töltik a telefont, az órát és a fülhallgatót, és a MagSafe Duo-val ellentétben még mindig megvásárolhatók. Ezeket az indukciós töltőkről szóló szakaszban írjuk le, a szöveg további részében.

    Mire van szüksége az iPhone Duónak a töltőtől

    Az Apple három számot ad meg a specifikációban, és mindhárom fontos a vásárlás során.

    ParaméterApple szerinti érték
    Gyors vezetékes töltés50%-ig kb. 20 perc alatt
    Minimális tápegység teljesítmény60 W vagy magasabb
    MagSafe töltés25 W-ig
    Qi2 töltés25 W-ig
    MagSafe 50%-igkb. 30 perc, 35 W vagy erősebb tápegységgel
    CsatlakozóUSB-C, USB 3 (10 Gb/s)
    A csomagban1 m USB-C kábel, tápegység nélkül
    A telefon tömege254 g

    Figyelj egy dologra: 60 W a tápegység követelménye, nem a telefon által felvett teljesítmény. A Duo nem vesz fel folyamatosan 60 W-ot. A tápegységnek azonban elegendő tartalékkal kell rendelkeznie, hogy a töltés első fázisában, amikor az akkumulátor majdnem üres, magas áramerősséget tudjon fenntartani.

    Ez változás a többi modellhez képest. Az iPhone 17 50%-át 20 perc alatt éri el egy 40 W-os tápegységgel, amit a iPhone 17 töltőkről szóló rangsorban írtunk le. A Duo két akkumulátorral rendelkezik, és ezt a küszöböt másfélszeresére emeli.

    Most szükséged van töltőre? Nézd meg a telefon töltőket →

    Négy dolog, ami a maximális sebességet meghatározza

    1. Teljesítmény egy porton, nem összesen

    Ez a leggyakoribb csapda a többportos töltőknél. A gyártó „65 W”-t ír a dobozra, de ez a szám az összes port összegét jelenti. Ha csatlakoztatsz egy másik eszközt, a főport 45 W-ra vagy alacsonyabbra csökken, és a telefon kikerül a 60 W-os küszöbről.

    Keresd a specifikációban a „65 W egyetlen USB-C porton” feliratot. Ha laptopot és telefont töltesz egyetlen töltőről, válassz magasabb teljesítményűt: 100 W-ot vagy többet.

    2. USB Power Delivery, ne csak Quick Charge

    Az iPhone kizárólag USB Power Delivery-t (USB PD) használ, amely egy olyan szabvány, amely tárgyalja a feszültséget a töltő és az eszköz között. A Quick Charge a Qualcomm versenyképes szabványa, amely hasznos az Android telefonok esetében, de az iPhone-nak semmit sem ad.

    A legtöbb GaN töltő egyszerre támogatja mindkettőt. Csak győződj meg róla, hogy az USB PD kifejezetten fel van tüntetve.

    3. GaN, ha a méret fontos számodra

    A GaN (gallium-nitrid) egy olyan anyag, amely a szilíciumot váltotta fel a töltők tranzisztoraiban. Kevesebb hőt termel, és lehetővé teszi, hogy 65 W-t egy 20 W-os régi töltő méretébe zsúfolj.

    60 W és magasabb teljesítmény esetén ez a különbség aközött van, amit zsebre vághatsz a kabátodban, és egy tégla között a hátizsákban.

    4. Kábel, amiről senki sem ír a dobozon

    Erről a gyártók hallgatnak, mert a kábelt általában külön árulják. 60 W-nál a kábelnek 3 A-t kell átvinni, és nem minden kábel képes erre, bár a csatlakozó ugyanúgy néz ki. Ezzel egy külön szakaszban foglalkozunk lentebb.

    A Duo dobozából származó kábel problémamentesen működik. A probléma akkor kezdődik, amikor a fiókból előkapod az első kábelt, majd csodálkozol, hogy a 20 perc egy órává változott.

    Rangsor: 5 iPhone Duo töltő, amelyek teljesítik a 60 W-os küszöböt

    A leguniverzálisabbtól a legspeciálisabbig soroltuk őket.

    A telefon csak október 23-án kerül forgalomba, így az Apple által megadott paraméterek alapján válogattuk őket, nem a saját tesztjeink alapján ezzel a modellel.

    1. UGREEN Nexode Air 65W

    A mi választásunk

    UGREEN Nexode Air 65W kis tartalékkal meghaladja a 60 W-os küszöböt, és ezt egy olyan házban teszi, amelyet nyugodtan magaddal vihetsz a hátizsákod zsebében. Két USB-C és egy USB-A portja van, így a fejhallgatódat vagy az órádat is tudod vele tölteni.

    Teljes 65 W-t kapsz, ha egyetlen eszközt csatlakoztatsz. Ha csatlakoztatsz egy másikat, a teljesítmény eloszlik a portok között, és a Duo 60 W alá is csökkenhet. Ez nem ennek a konkrét modellnek a hibája, hanem a többportos töltők minden ilyen teljesítményosztályának jellemzője.

    A legtöbb ember számára, aki egy töltőt szeretne a telefonjához és alkalmanként valami máshoz, ez a legértelmesebb választás az összes felsorolásból.

    2. Spigen Essential EE673EU 67W

    Spigen Essential EE673EU 67 W-t ad, ami hét wattal meghaladja a szükséges küszöböt. Ez a tartalék értelmes: ha egyszerre töltöd a telefonodat és egy másik apróságot, nagyobb eséllyel marad a Duo teljes sebességgel.

    A portok elrendezése megegyezik az UGREEN ajánlatával: két USB-C és egy USB-A. A fekete ház kevésbé feltűnő a konnektornál, mint a tipikus fehér töltő.

    3. USAMS JC Series CC266 65W GaN

    USAMS JC Series CC266 65W GaN a legegyszerűbb módja, hogy elérjük a 60 W-ot anélkül, hogy a jól ismert logóra kellene költenünk. Három port, GaN technológia és ugyanaz a 65 W, mint a prémium versenytársaknál.

    Ha a töltő a kanapé mögött áll, és senki sem nézi, ez a modell pontosan ugyanazt a munkát végzi.

    4. Tech-Protect PowerVision NC100W GaN

    Tech-Protect PowerVision NC100W megoldja a fent említett problémát: egy kis kijelzőn mutatja, hogy hány watt áramlik valójában a telefonba.

    Ez az egyetlen módja annak, hogy saját szemünkkel lássuk, hogy a Duo megkapja a megígért 60 W-ot, vagy esetleg a kábel vagy a második csatlakoztatott eszköz csökkentette a teljesítményt. Egy olyan telefonnál, amely ilyen konkrét követelményt támaszt, ez az információ többet ér, mint egy átlagos okostelefonnál.

    Száz watt valódi tartalékot is biztosít két eszköz egyidejű használata esetén, és egyúttal elegendő a legtöbb USB-C-s laptophoz is.

    5. Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W

    Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W egy olyan ajánlat, ami sokat utazóknak készült. Négy USB-C port és az amerikai, brit, európai és ázsiai szabványoknak megfelelő cserélhető dugók helyettesítik az egész átjárócsomagot.

    140 W teljesítménnyel akár három csatlakoztatott eszköz sem fogja lejjebb nyomni a telefont. Ha MacBookot is hozol magaddal, ez az egyetlen töltő, amire szükséged van. Azoknak, akik állandó helyet keresnek az íróasztalon, ugyanaz a gyártó kínálja a Satechi GaN Charger 165W négy USB-C porttal.

    [hs_products ids=”76151,126200,109815,142549,73695″ cols=”5″ title=”60 W és erősebb töltők iPhone Duo-hoz”]

    iPhone Duo töltők összehasonlítása

    ModellTeljesítményPortokGaNTeljesítmény kijelzőCserélhető dugók
    UGREEN Nexode Air65 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Spigen Essential EE673EU67 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    USAMS JC CC26665 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Tech-Protect PowerVision NC100W100 W2× USB-C + USB-A✅✅❌
    Satechi 4-Port Travel140 W4× USB-C✅❌✅

    Indukciós töltők iPhone-hoz Duo: Qi2, Qi2 25W és MagSafe

    A Duo vezeték nélkül töltődik akár 25 W teljesítménnyel: MagSafe-en vagy a 25 W-os Qi2-n keresztül, amelyet a Wireless Power Consortium Qi2 25W-ként jelöl. Tehát nem kell Apple logós kiegészítőket keresned, de figyelned kell a teljesítményre, mert a régebbi Qi2 töltők 15 W-ra korlátozódnak.

    A szabványok nevei összekeverednek a bolt leírásaiban, ezért egy rövid rendezés:

    SzabványTeljesítmény iPhone-hozMágnesekMit jelent ez a gyakorlatban
    Qi (régi)7,5 W❌A telefont pontosan a tekercsre kell helyezni, lassan tölt
    Qi2 (első verzió)max. 15 W✅Szabványos mágnesek, teljesítmény mint a régi MagSafe
    Qi2 25Wmax. 25 W✅Teljes sebességű vezeték nélküli töltés a Duón
    MagSafemax. 25 W✅Apple megoldás, a Duón egyenértékű a Qi2 25W-al

    Tehát keresd a Qi2 25W jelölést vagy egyszerűen a 25 W számot a leírásban. A „Qi2” felirat önmagában nem elegendő: ugyanaz a kereskedelmi név ma már 15 W-ot és 25 W-ot is magában foglal. A lassabb töltő problémamentesen működik, csak tovább tart.

    Még egy feltétel van, amiről könnyű megfeledkezni: magában a vezeték nélküli töltő nem elegendő. Csatlakoztatod egy hálózati adapterhez, és ő határozza meg a teljesítményt. Az Apple azt állítja, hogy a MagSafe 50%-ra töltése körülbelül 30 perc alatt 35 W vagy erősebb adaptert igényel, míg a 3 az 1-ben állomások még igényesebbek lehetnek: a Tech-Protect A51-nek 45 W-ra, az A52-nek legalább 40 W-ra van szüksége. Ellenőrizd ezt a konkrét modell leírásában, mielőtt vásárolnál egy töltőpadot adapter nélkül a csomagban.

    A névadás csapdája: a „25 W” a 3 az 1-ben állomás dobozán az összes töltőfelület összege, nem pedig a telefon teljesítménye. A Satechi 3-in-1 Qi2 25W 15 W-ot oszt el az iPhone-nak, plusz 5 W-ot az órának és 5 W-ot a fülhallgatónak. Keresd a specifikációban a külön sor „kimenet, telefon”.

    Vezeték nélkül lassabban töltheted a telefonodat, mint kábellel. Viszont egy mozdulattal leteszed, anélkül, hogy céloznod kellene a csatlakozóra, és egy hajlított telefon esetén ez kényelmesebb, mint gondolnád.

    Tech-Protect A50 MagSafe 25W Qi2.2, egyetlen korong

    A mi választásunk az induktív töltők között

    Tech-Protect A50 teljes 25 W-ot biztosít a telefon számára, mert az összes teljesítmény egyetlen területre irányul. Ez a legegyszerűbb forma, amit csak lehet: mágneses korong kábelre.

    A mágnes biztosan tart, annak ellenére, hogy a Duo tömege 254 gramm. Ha másik kivitelre vágysz, ugyanannak a gyártónak van Tech-Protect A54 Qi2.2.

    Tech-Protect A51 ArcticBoost 3in1, teljes 25 W a telefon számára

    Tech-Protect A51 ArcticBoost egy ritka 3 az 1-ben állomás, ahol a telefon teljes 25 W teljesítményt kap, míg az óra és a fülhallgató külön teljesítménykerettel rendelkezik. A gyártó legalább 45 W-os tápegységet követel meg ehhez.

    Továbbá aktív hűtéssel rendelkezik. Az induktív töltés természeténél fogva melegít, és a hő a akkumulátor élettartamának fő ellensége, így a 25 W valódi érték, nem marketing. Olcsóbb alternatíva a Tech-Protect A52 3in1 Qi2.2, szintén 25 W-tal a telefon számára, de ventilátor nélkül és 40 W-os tápegység követelménnyel.

    Satechi 3-in-1 Qi2, összecsukható állvány 15 W-hoz

    Satechi 3-in-1 Qi2 telefon, óra és fülhallgató számára készült, és a Duo függőlegesen tartja, így az értesítéseket a külső képernyőn láthatod anélkül, hogy felemelnéd a telefont. Összecsukva kis helyet foglal, ami értelmes utazási töltőt csinál belőle.

    Figyelj a teljesítményre: a gyártó 15 W-ot ad meg iPhone-ra, annak ellenére, hogy a neve „25W”. Éjszakai töltésnél ez nem számít, de a nappali töltéshez jobban teljesít a teljes 25 W-os modell.

    Satechi Qi2 Trio Wireless Charging Pad, lapos 15 W-os töltőpad

    Satechi Qi2 Trio ugyanazt az ötletet kínálja lapos verzióban, szintén 15 W-tal a telefonhoz. A Duo vízszintesen fekszik, nem áll, ami értelmes az éjjeliszekrényen, ahol a tartó eltakarhatná az ébresztőt vagy a lámpát.

    A hajtogatható telefon esetében a lapos matnak van egy további előnye: ráhelyezheted a Duo-t zárva anélkül, hogy megterhelnéd a zsanért.

    [hs_products ids=”134148,137939,140801,135816″ cols=”4″ title=”25 W-os indukciós töltők és 3 az 1-ben állomások”]

    A kategória szélesebb áttekintését a milyen MagSafe töltőt válassz útmutatóban gyűjtöttük össze, a teljes kínálatot pedig a vezeték nélküli indukciós töltők kategóriájában</a találod.

    USB-C kábelek: itt a legkönnyebb elveszíteni a megígért 60 W-ot

    A Duo dobozából származó kábel hossza egy méter, és átviszi a szükséges teljesítményt. A probléma akkor merül fel, amikor szükséged van egy második kábelre: hosszabbra az ágyhoz, rövidebbre a hátizsákhoz, vagy tartalékra a munkához.

    A 60 W-os töltőkábelnek 3 A-t kell átvinni 20 V-n. Ez a határérték a szokásos USB-C kábel számára: 3 A felett a kábelnek e-marker áramkörrel kell rendelkeznie, amely tájékoztatja a töltőt a képességeiről. A Duo pontosan ebben a határértékben van, így egy rendes kábel e-marker nélkül elegendő, de a határon működik.

    Három szám, amire érdemes figyelni a leírásban:

    • Áramerősség: 3 A pontosan annyi, amennyire szükség van; 5 A tartalékot ad és biztosítja, hogy a szűk keresztmetszet a töltő, és nem a zsinór
    • Teljesítmény: a 100 W-os és 240 W-os kábelek a szükséges 60 W-ot messze a határukon kívül viszik
    • Adatsebesség: külön paraméter, teljesen független a teljesítménytől

    Ez az utolsó dolog a legmeglepőbb. A legtöbb 100 W-os kábel USB 2.0 szabványban továbbít adatokat, azaz 480 Mb/s sebességgel. A Duo USB 3 csatlakozóval rendelkezik, amelynek sávszélessége 10 Gb/s, így a videóanyag átvitele során a különbség több mint húszszoros.

    Ez vonatkozik az alábbi két kábelre is: mindkettő teljes teljesítménnyel tölt, mindkettő adatokat továbbít USB 2.0-ban. Ha gyors felvételátvitelhez keresel kábelt, ellenőrizd külön az átvitel sebességét, mert ez teljesen más termékkategória.

    Tech-Protect UB20T Ultraboost 100W, rugós autós és asztali kábel

    Tech-Protect UB20T Ultraboost kábel 100 W-ot támogat 5 A-n, tehát jelentős tartalékkal rendelkezik a Duo által megkövetelt 3 A-hoz képest.

    Az ő szerkezete rugós: nyugalomban néhány centiméterre összegömbölyödik, és 180 cm-re nyúlik. Az autóban és az íróasztalon ez a kábelcsomó vége, mert a kábel magától visszatér az alakjába, ahelyett, hogy gubancban heverne.

    Tech-Protect UB10T Ultraboost 240W, tartalékkal a laptophoz

    Tech-Protect UB10T Ultraboost kábel 240 W-ot szállít az EPR kiterjesztésen keresztül az USB PD 3.1 szabvány szerint. Telefonhoz ez túlzás, de ha ez a kábel néha a laptopot is táplálja, egy kábelt vásárolsz a kettő helyett.

    A méteres hosszúság jól működik az íróasztalon és a hátizsákban. Az állandó számítógépes munkahelyhez elegendő egy rövidebb és olcsóbb Tech-Protect Ultraboost DNA 100W.

    Többet írtunk a kábel kiválasztásáról a milyen kábelt válasszunk a gyors töltéshez című cikkben. A teljes ajánlat a USB-C kábelek kategóriájában található.

    Autós töltők iPhone-hoz Duo

    A Duo akár 24 órás átlagos használatot ígér, de a két képernyő ezt a számot gyorsan lecsökkentheti. Az autóban más számít, mint az íróasztalon: a nagy belső képernyős navigáció gyorsabban meríti az akkumulátort, mint ahogy a gyenge töltő a szivargyújtóból tölti.

    A szabály ugyanaz, mint a hálózati adapter esetében. Az autós töltőnek 60 W-ot kell adnia egy porton, hogy a telefon teljes sebességgel töltődjön. A népszerű 18 W-os vagy 30 W-os átalakítók fenntartják az akkumulátor szintjét a navigáció során, de nem emelik meg azt.

    Tech-Protect MM25W-V8 vezeték nélküli töltős tartó

    Tech-Protect MM25W-V8 tartó a 25 W teljesítményű Qi2.2 vezeték nélküli töltővel kombinálja az ablakra vagy műszerfalra való rögzítést. A telefont mágnesesen rögzítheted, és azonnal töltődik, anélkül, hogy minden beszálláskor csatlakoztatnod kellene a dugót.

    A Duo esetében egy további előny is van: a tartó zárva tartja a telefont, így nem terheled a zsanért az úton.

    UGREEN EC705 130W, laptopos sofőröknek

    UGREEN EC705 töltő 130 W-ot biztosít három porton, így a telefon megkapja a maga 60 W-ját, még akkor is, ha mellette a utas laptopja vagy táblagépe töltődik. A csomagban van egy 5 A kábel, ami pontosan olyan, amilyen a teljes teljesítményhez szükséges.

    A két USB-C porttal rendelkező alternatíva a Tech-Protect CC03 100W.

    Figyelem a leírásokra: az „PD 60W”-ként leírt autós töltők gyakran osztják el ezt a teljesítményt a portok között, például 30 W USB-C-re és 18 W USB-A-ra. A Duo esetében csak az USB-C portnál számít a szám, nem a dobozban lévő összeg.

    További lehetőségeket írtunk le a gyors autós töltő útmutatónkban, a teljes kínálat pedig a autós töltők kategóriájában található.

    Powerbankok iPhone Duo-hoz

    A hajtogatható telefonhoz való powerbankot másképp választják, mint a hagyományos okostelefonhoz, egy okból: A Duo súlya 254 g. Ez egyértelműen több, mint egy klasszikus iPhone, így a hátsó részhez rögzített mágneses powerbank olyan készletet alkot, amit nem akarsz fél órán át a fülednél tartani.

    Ezért egy egyszerű szabály: mágneses 10 000 mAh-ig, vagy vezetékes felette. A nehezebb akkumulátorokat jobb a zsebben tartani és kábellel összekapcsolni.

    Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh, mágneses teljes Qi2.2 teljesítménnyel

    Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh kapacitással rendelkezik, és vezeték nélkül tölt Qi2.2 szabvány szerint 25 W teljesítménnyel, ami annyi, amennyit a Duo képes fogadni kábel nélkül. Rögzíted a telefon hátuljára, és mész tovább.

    Ez a legkényelmesebb megoldás a városban: a töltés abban a pillanatban elkezdődik, amikor hozzáérsz, anélkül, hogy a zsebedben keresgélnél a dugót.

    UGREEN PB773 10 000 mAh 30W, mágneses USB-C porttal

    UGREEN PB773 powerbank mágneses rögzítést kombinál a 30 W teljesítményű USB-C porttal. Vezeték nélkül töltheted az energiát menet közben, míg kábellel gyorsabban töltheted, amikor van egy kis megállásod.

    Harminc watt kábelen nem adja meg az Apple által deklarált 20 percet a felére, de így is meghaladja a 25 W-ot, ami vezeték nélkül elérhető.

    UGREEN PB726 20 000 mAh 165W, hosszabb útra

    UGREEN PB726 powerbank egy másik liga: 20 000 mAh és 165 W, ami elegendő ahhoz, hogy a Duót teljes sebességgel töltsük, és még maradjon a laptopra is. A beépített, visszahúzható kábel egyúttal megoldja a mindig hiányzó kábel problémáját.

    Ez a powerbank hátizsákba való, nem zsebbe. Viszont egy kétnapos kiránduláson, ahol nincs áramforrás, helyettesíti a cikk többi részét. Ha fontos számodra a teljesítmény kisebb súly mellett, nézd meg UGREEN PB537 20 000 mAh 55 W.

    Repülés előtti tanács: 2026. március 27-től új ICAO szabályok lépnek életbe. Utasonként maximum két powerbank vihető, mindegyik legfeljebb 100 Wh (20 000 mAh körülbelül 74 Wh, tehát a határon belül van). Csak a kabinban szabad őket szállítani, kézben kell tartani, nem a fej feletti tárolóban, és nem szabad őket a fedélzeti aljzatokról tölteni.

    [hs_products ids=”141166,142610,129239,100096,127489,109233″ cols=”6″ title=”Powerbankok, kábelek és töltés útközben”]

    Több modellt gyűjtöttünk össze a 2026-os powerbank rangsorban, és az egész kínálatot megtalálod a powerbank kategóriában.

    Melyik töltőt válasszam? Ajánlások az igények szerint

    A te helyzetedMit vásároljMiért
    Egy töltőt szeretnél, és nem akarsz gondolkodniUGREEN Nexode Air 65WTeljesíti a küszöböt, kicsi, három port van tartaléknak
    Telefont és laptopot töltesz egy konnektorrólTech-Protect PowerVision NC100WSzáz watt mindkettőnek, a kijelző megmutatja, mennyi áram folyik valójában
    Sokat repülszSatechi 4-Port GaN Travel 140WA cserélhető dugók helyettesítik a teljes adapterkészletet
    Főleg éjszaka töltöd az ágy mellettTech-Protect A50 vagy Satechi Qi2 Trio a megfelelő tápegységgelNyolc óra alvás alatt a sebesség nem számít
    Van már erős töltőd a MacBookhozSemmi vagy csak a kábelCsak nézd meg, mennyit ad egy porton; 60 W+ elegendő
    Második kábelre van szükségedTech-Protect UB20T 100 W / 5 ATöbb mint a szükséges 3 A tartalékkal rendelkezik, nem csökkenti a teljesítményt
    Navigációval utazolTech-Protect MM25W-V8 tartó vagy UGREEN EC705A gyengébb adapter megőrzi az akkumulátor szintjét, de nem emeli meg
    Hosszabb időre utazol konnektor nélkülUGREEN PB726 20 000 mAhA mágneses 10 000 mAh-t a kényelem miatt válaszd, ne a kapacitás miatt

    Választasz a Duo és a Samsung hajtogatható között. Összehasonlítottuk mindkettőt a iPhone Duo és Galaxy Z Fold 8 összehasonlításában, és egy külön rangsort a Samsung töltőkről találsz a Galaxy Z Fold 8 Ultra töltőkről szóló szövegben.

    Összegzés

    A Duo iPhone töltő egy számra és három apróságra redukálódik körülötte.

    1. A tápegységnek legalább 60 W-nak kell lennie, különben nem látod a megígért 50%-ot 20 perc alatt
    2. A teljesítmény egy porton számít, nem a dobozon feltüntetett összeg
    3. A kábelnek 3 A-t kell átvinni 20 V-nál, tehát a 100 W és 5 A kábelek biztonságos választásnak számítanak
    4. Vezeték nélkül 25 W-t kapsz MagSafe-en vagy Qi2 25W-on, de a padnak saját tápegységre van szüksége, 35 és 45 W között a modelltől függően
    5. A dobozban nincs tápegység, csak USB-C kábel, így a kockát külön kell megvásárolni

    A többi kiegészítő ugyanazok körül a küszöbök köré épül, egy kivétellel. A powerbankot már nem a teljesítmény, hanem a telefon tömege alapján választják: mágneses 10 000 mAh-ig, nehezebb cellák kábellel.

    Ha egy dolgot kell vásárolnod a telefon átvétele előtt, legyen az egy 65 W-os töltő USB Power Delivery-vel. A többi, az indukciós padtól a powerbankig, várhat, amíg megismered az új telefonoddal kapcsolatos szokásaidat.

    Érdemes azonnal gondolni a védelemre: a hajlítható kijelző a telefon legdrágább eleme. Az ajánlatunkat a iPhone Duo kiegészítők kategóriájában és az iPhone Duo tokok között gyűjtöttük össze.

    GYIK: leggyakrabban feltett kérdések

    Hány wattosnak kell lennie az iPhone Duo töltőnek?

    Legalább 60 W. Az Apple azt állítja, hogy 60 W-os vagy annál erősebb tápegységgel a telefon körülbelül 20 perc alatt 50%-ra töltődik. A gyengébb töltők is működnek, de lassabban.

    Lehet-e 65 W-os töltővel tölteni az iPhone Duo-t?

    Igen, és ez kifejezetten ajánlott. A telefon csak annyi energiát vesz fel, amennyire szüksége van, és a nagyobb teljesítményű töltő soha nem „nyomja” rá erőszakkal. A 65 W-os tápegység ráadásul egy kis tartalékot is biztosít a szükséges küszöb felett.

    Jó az iPhone Duo-hoz a 67 W-os töltő?

    Igen, és ez az egyik legjobb választás. Hét watt a szükséges 60 W-os küszöb felett tartalékot ad, amely lehetővé teszi, hogy a telefon teljes sebességgel működjön, még akkor is, ha a második portba fülhallgatót vagy órát csatlakoztatsz.

    Tölthető az iPhone Duo 100 W-os vagy 140 W-os töltővel?

    Lehet, és teljesen biztonságos. Az USB Power Delivery tárgyal a feszültségről és az áramerősségről a töltő és a telefon között, így az eszköz csak annyit vesz fel, amennyit kezelni tud. Az erősebb töltő akkor hasznos, ha egyszerre több eszközt töltesz.

    Muszáj, hogy az iPhone Duo-hoz eredeti Apple töltő legyen?

    Nem. Elég bármilyen USB Power Delivery támogatású és 60 W vagy annál nagyobb teljesítményű tápegység. Az Apple nem követeli meg az MFi tanúsítványt a hálózati töltőktől, és vezeték nélküli töltésnél a Qi2 szabványnak való megfelelés számít.

    Van töltő az iPhone Duo csomagjában?

    Nem. A dobozban csak egy 1 méter hosszú USB-C kábel található. A hálózati tápegységet külön kell megvásárolni, ahogy minden iPhone esetében 2020 óta.

    Milyen gyorsan töltődik az iPhone Duo?

    50%-ra körülbelül 20 perc alatt 60 W-os vagy erősebb tápegységgel. A MagSafe és a Qi2 vezeték nélküli töltés legfeljebb 25 W teljesítménnyel működik, így a teljes töltés nyilvánvalóan hosszabb ideig tart, mint kábellel.

    A régi 20 W-os iPhone töltő feltölti a Duo-t?

    Feltölti, de sokkal lassabban, mint ahogy az Apple állítja. A hajtogatható iPhone-nak két akkumulátora van, és a 20 W-os tápegységgel a töltési idő többszörösére nő a megadott 20 perchez képest, hogy elérje a fél kapacitást.


    Források:

  • Melyik a legjobb Duo töltő az iPhone-hoz? 2026-os rangsor

    Melyik a legjobb Duo töltő az iPhone-hoz? 2026-os rangsor

    A legjobb töltő az iPhone Duo számára egy legalább 60 W teljesítményű USB Power Delivery tápegység, csak ezen a küszöbön ígéri az Apple, hogy körülbelül 20 perc alatt 50%-ra tölti. Mi az UGREEN Nexode Air 65W-ot választottuk, mert egy porton belül van ezen a teljesítményen, és akkora, mint egy gyufásdoboz.

    A telefon dobozában csak USB-C kábelt találsz. Tápadapter nincs, és a régi 20 W-os kocka az iPhone 12-höz nyilvánvalóan lassabban tölti a Duót, mint ahogy a gyártó állítja.

    A hajtogatható iPhone 2026. október 23-án kerül forgalomba, az előrendelés október 16-án kezdődik. Jó alkalom, hogy előre kiválaszd a töltőt, ahelyett, hogy a csomag átvétele után keresgélnél.

    Az alábbiakban öt hálózati töltőt mutatunk be, amelyek megfelelnek ennek a küszöbnek, és továbbá az összes többi kiegészítőt: MagSafe és Qi2 25W induktív töltők, USB-C kábelek, autós töltők és powerbankok. Útközben négy dolog, amelyeken a legkönnyebb elveszíteni a megígért 20 percet.

    Az iPhone Duo USB-C-n és vezeték nélkül, MagSafe és Qi2 szabványokkal töltődik. Képek: Apple.

    Figyelem: az iPhone Duo nem a MagSafe Duo

    Mielőtt rátérnénk a rangsorolásra, egy megkülönböztetés, amin könnyű átesni vásárláskor.

    MagSafe Duo Charger egy összecsukható, dupla Apple töltő az iPhone-hoz és az Apple Watch-hoz, amelyet 2020-ban mutattak be, és már régóta kivonták a forgalomból. A „Duo” név két töltőfelületet jelent, nem pedig a telefon modelljét.

    iPhone Duo egy 2026-os összecsukható iPhone, amelyről a premier cikkünkben írtunk az összecsukható iPhone-ról. Normál USB-C hálózati töltőre van szüksége, csak éppen erősebbre, mint a korábbi iPhone-ok.

    Ha a keresőben „dupla Apple töltőt”, „Apple Duo Charger”-t vagy „Apple Duo indukciós töltőt” látsz, az nem a telefonhoz való termék.

    De éppen ilyen dupla töltőt keresel? A mai megfelelője a 3 az 1-ben állomások: egyszerre töltik a telefont, az órát és a fülhallgatót, és a MagSafe Duo-val ellentétben még mindig megvásárolhatók. Ezeket az indukciós töltőkről szóló szakaszban írjuk le, a szöveg további részében.

    Mire van szüksége az iPhone Duónak a töltőtől

    Az Apple a specifikációban három számot ad meg, és mindhárom fontos a vásárlás során.

    ParaméterÉrték az Apple szerint
    Gyors vezetékes töltés50%-ig kb. 20 perc alatt
    Minimum tápegység teljesítmény60 W vagy nagyobb
    MagSafe töltés25 W-ig
    Qi2 töltés25 W-ig
    MagSafe 50%-igkb. 30 perc, tápegység 35 W vagy erősebb
    CsatlakozóUSB-C, USB 3 (10 Gb/s)
    A csomagban1 m USB-C kábel, tápegység nélkül
    A telefon tömege254 g

    Figyelj egy dologra: 60 W a tápegység követelménye, nem a telefon által felvett teljesítmény. A Duo nem von el folyamatosan 60 W-ot. A tápegységnek azonban elegendő tartalékkal kell rendelkeznie ahhoz, hogy a töltés első szakaszában, amikor az akkumulátor majdnem üres, magas áramerősséget tudjon fenntartani.

    Ez változás a többi modellhez képest. Az iPhone 17 50%-át 20 perc alatt éri el egy 40 W-os tápegységgel, amit a iPhone 17 töltőkről szóló rangsorban írtunk le. A Duo két akkumulátorral rendelkezik, és ezt a küszöböt megduplázza.

    Most szükséged van töltőre? Nézd meg a telefon töltőket →

    Négy dolog, ami a maximális sebességet meghatározza

    1. Teljesítmény egy porton, nem összesen

    Ez a leggyakoribb csapda a többportos töltőknél. A gyártó „65 W”-ot ír a dobozra, de ez a szám az összes port összegét jelenti. Ha csatlakoztatsz egy másik eszközt, a főport 45 W-ra vagy alacsonyabbra csökken, és a telefon kikerül a 60 W-os küszöbről.

    Keresd a specifikációban az olyan megfogalmazást, mint „65 W egyetlen USB-C porton”. Ha laptopot és telefont töltesz egy töltőről, válassz magasabb teljesítményűt: 100 W vagy annál többet.

    2. USB Power Delivery, ne csak Quick Charge

    Az iPhone kizárólag USB Power Delivery (USB PD) technológiát használ, amely a feszültséget tárgyalja a töltő és az eszköz között. A Quick Charge a Qualcomm versenytársi szabványa, amely hasznos az Android telefonok esetében, de az iPhone-nak semmit sem ad.

    A legtöbb GaN töltő egyszerre támogatja mindkettőt. Csak győződj meg róla, hogy az USB PD kifejezetten fel van tüntetve.

    3. GaN, ha a méret fontos számodra

    A GaN (gallium-nitrid) egy olyan anyag, amely felváltotta a szilíciumot a töltők tranzisztoraiban. Kevesebb hőt termel, és lehetővé teszi, hogy 65 W-t egy 20 W-os régi töltő méretébe sűrítsenek.

    60 W és magasabb teljesítmény esetén ez a különbség aközött van, hogy valami elfér a kabátod zsebében, vagy egy téglát kell cipelni a hátizsákban.

    4. Kábel, amiről senki sem ír a dobozon

    Erről a gyártók hallgatnak, mert a kábelt általában külön árulják. 60 W-nál a kábelnek 3 A-t kell átvinni, és nem minden kábel képes erre, bár a csatlakozó ugyanúgy néz ki. Ezzel egy külön szakaszban foglalkozunk lentebb.

    A Duo dobozából származó kábel problémamentesen működik. A probléma akkor kezdődik, amikor a fiókból előkapod az első kábelt, majd csodálkozol, hogy a 20 perc egy órává változott.

    Rangsor: 5 Duo iPhone töltő, amely megfelel a 60 W-os küszöbnek

    A leguniverzálisabbtól a legszakosodottabbig soroltuk őket.

    A telefon csak október 23-án kerül forgalomba, így az Apple által megadott paraméterek alapján válogattuk őket, nem a saját tesztjeink alapján ezzel a modellel.

    1. UGREEN Nexode Air 65W

    A mi választásunk

    UGREEN Nexode Air 65W kis tartalékkal meghaladja a 60 W-os küszöböt, és ezt egy olyan házban teszi, amelyet nyugodtan magaddal vihetsz a hátizsákod zsebében. Két USB-C és egy USB-A portja van, így fülhallgatót vagy órát is tölthetsz róla.

    Teljes 65 W-t kapsz, ha egyetlen eszközt csatlakoztatsz. Ha csatlakoztatsz egy másikat, a teljesítmény megoszlik a portok között, és a Duo 60 W alá is csökkenhet. Ez nem ennek a konkrét modellnek a hibája, hanem az összes ilyen teljesítményosztályú többportos töltő jellemzője.

    A legtöbb ember számára, aki egy töltőt szeretne a telefonhoz és alkalmanként valami máshoz, ez a legértelmesebb választás az összes felsorolt közül.

    2. Spigen Essential EE673EU 67W

    Spigen Essential EE673EU 67 W-t ad, ami hét wattal meghaladja a szükséges küszöböt. Ez a tartalék értelmes: ha egyszerre töltöd a telefont és egy másik apróságot, nagyobb eséllyel marad a Duo teljes sebességgel.

    A portok elrendezése megegyezik az UGREEN ajánlatával: két USB-C és egy USB-A. A fekete ház kevésbé feltűnő a konnektornál, mint a tipikus fehér töltő.

    3. USAMS JC Series CC266 65W GaN

    USAMS JC Series CC266 65W GaN a legegyszerűbb út a 60 W küszöb eléréséhez anélkül, hogy a jól ismert logóra kellene költeni. Három port, GaN technológia és ugyanaz a 65 W, mint a prémium versenytársaknál.

    Ha a töltő a kanapé mögött áll, és senki sem nézi, ez a modell pontosan ugyanazt a munkát végzi.

    4. Tech-Protect PowerVision NC100W GaN

    Tech-Protect PowerVision NC100W megoldja a fent említett problémát: egy kis kijelzőn mutatja, hogy hány watt áramlik valójában a telefonba.

    Ez az egyetlen módja annak, hogy saját szemünkkel lássuk, hogy a Duo megkapja-e a megígért 60 W-ot, vagy esetleg a kábel vagy a második csatlakoztatott eszköz csökkenti a teljesítményt. Egy olyan telefon esetében, amely ilyen konkrét követelményt támaszt, ez az információ többet ér, mint egy átlagos okostelefon esetében.

    Száz watt valós tartalékot is ad két eszköz egyidejű használatakor, és emellett elegendő a legtöbb USB-C-s laptophoz is.

    5. Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W

    Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W egy olyan ajánlat, amely sokat utazóknak készült. Négy USB-C port és az amerikai, brit, európai és ázsiai szabványoknak megfelelő cserélhető dugók helyettesítik az egész adaptertáskát.

    140 W teljesítménnyel akár három csatlakoztatott eszköz sem fogja a telefont a küszöb alá nyomni. Ha MacBookot is viszel magaddal, ez az egyetlen kocka, amire szükséged van. Az íróasztalon állandó helyet kedvelőknek ugyanaz a gyártó kínálja a Satechi GaN Charger 165W négy USB-C porttal.

    [hs_products ids=”76151,126200,109815,142549,73695″ cols=”5″ title=”60 W és erősebb töltők iPhone Duo-hoz”]

    iPhone Duo töltők összehasonlítása

    ModellTeljesítményPortokGaNTeljesítmény kijelzőCserélhető dugók
    UGREEN Nexode Air65 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Spigen Essential EE673EU67 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    USAMS JC CC26665 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Tech-Protect PowerVision NC100W100 W2× USB-C + USB-A✅✅❌
    Satechi 4-Port Travel140 W4× USB-C✅❌✅

    Duo indukciós töltők iPhone-hoz: Qi2, Qi2 25W és MagSafe

    A Duo vezeték nélkül töltődik akár 25 W teljesítménnyel: MagSafe-en vagy Qi2 25W verzión keresztül, amelyet a Wireless Power Consortium Qi2 25W-ként jelöl. Így nem kell Apple logós kiegészítőket keresned, de figyelni kell a teljesítményre, mert a régebbi Qi2 töltők 15 W-ra korlátozódnak.

    A szabványnevek összekeverednek a boltban, ezért egy rövid rendezés:

    SzabványTeljesítmény iPhone-hozMágnesekMit jelent ez a gyakorlatban
    Qi (régi)7,5 W❌A telefont a tekercsre kell helyezni, lassan tölt
    Qi2 (első verzió)max. 15 W✅Mágnesek a szabványban, teljesítmény mint a régi MagSafe
    Qi2 25Wmax. 25 W✅Teljes sebességű vezeték nélküli töltés a Duo-ban
    MagSafemax. 25 W✅Apple megoldás, a Duo-ban egyenértékű a Qi2 25W-al

    Tehát keresd a Qi2 25W jelölést vagy egyszerűen a 25 W számot a leírásban. Magában a „Qi2” felirat nem elegendő: ez a kereskedelmi név ma már 15 W-ot és 25 W-ot is magában foglal. A lassabb töltő problémamentesen működik, csak tovább tart.

    Még egy feltétel van, amire könnyű elfelejteni: maga az indukciós töltő nem elegendő. Csatlakoztatod a hálózati tápegységhez, és ő határozza meg a teljesítményt. Az Apple azt állítja, hogy a MagSafe 50%-ra töltése körülbelül 30 perc alatt 35 W vagy erősebb tápegységet igényel, míg a 3 az 1-ben állomások még igényesebbek lehetnek: a Tech-Protect A51-nek 45 W-ra, az A52-nek legalább 40 W-ra van szüksége. Ellenőrizd ezt a konkrét modell leírásában, mielőtt vásárolnál egy töltőpadot tápegység nélkül a csomagban.

    A névadás csapdája: a „25 W” a 3 az 1-ben állomás dobozán az összes töltőfelület összegét jelenti, nem pedig a telefonra vonatkozó teljesítményt. A Satechi 3-in-1 Qi2 25W 15 W-ot oszt meg az iPhone-nak, plusz 5 W-ot az órának és 5 W-ot a fülhallgatónak. Keresd a specifikációban a „kimenet, telefon” külön sorát.

    Vezeték nélkül lassabban töltheted a telefonodat, mint kábellel. Viszont egy mozdulattal leteszed, anélkül, hogy a csatlakozóra céloznod kellene, és egy hajlított képernyős telefon esetén ez kényelmesebb, mint gondolnád.

    Tech-Protect A50 MagSafe 25W Qi2.2, egyetlen korong

    Választásunk az induktív töltők között

    Tech-Protect A50 teljes 25 W-ot biztosít a telefon számára, mert az összes teljesítmény egy helyre összpontosul. Ez a legegyszerűbb forma: mágneses korong kábellel.

    A mágnes biztosan tart, annak ellenére, hogy a Duo tömege 254 gramm. Ha másik kivitelre vágysz, ugyanannak a gyártónak van Tech-Protect A54 Qi2.2.

    Tech-Protect A51 ArcticBoost 3in1, teljes 25 W a telefon számára

    Tech-Protect A51 ArcticBoost egy ritka 3 az 1-ben állomás, ahol a telefon teljes 25 W teljesítményt kap, míg az óra és a fülhallgató külön teljesítménykerettel rendelkezik. A gyártó legalább 45 W-os tápegységet követel meg ehhez.

    Továbbá aktív hűtéssel rendelkezik. Az induktív töltés természeténél fogva melegít, és a hő a akkumulátor élettartamának fő ellensége, így a 25 W reális érték, nem marketing. Olcsóbb alternatíva a Tech-Protect A52 3in1 Qi2.2, amely szintén 25 W-ot biztosít a telefon számára, de ventilátor nélkül és 40 W-os tápegység követelménnyel.

    Satechi 3-in-1 Qi2, összecsukható állvány 15 W

    Satechi 3-in-1 Qi2 telefon, óra és fülhallgató számára készült, a Duo függőlegesen tartja a telefont, így az értesítéseket az külső képernyőn láthatod anélkül, hogy felemelnéd a telefont. Összecsukva kis helyet foglal, ami értelmes utazási töltővé teszi.

    Figyelj a teljesítményre: a gyártó 15 W-ot ad meg iPhone-ra, annak ellenére, hogy a neve „25W”. Éjszakai töltésnél ez nem számít, de nappali töltéshez jobban teljesít a 25 W-os modell.

    Satechi Qi2 Trio Wireless Charging Pad, lapos 15 W-os töltőpad

    Satechi Qi2 Trio ugyanazt az ötletet kínálja lapos verzióban, szintén 15 W-tal a telefon számára. A Duo vízszintesen fekszik, nem áll, ami értelmes az éjjeli szekrényen, ahol a tartó eltakarhatná az ébresztőórát vagy a lámpát.

    A hajtogatható telefon esetében a lapos matnak van még egy előnye: ráhelyezheted a Duo-t zárva, anélkül, hogy megterhelnéd a zsanért.

    [hs_products ids=”134148,137939,140801,135816″ cols=”4″ title=”25 W-os indukciós töltők és 3 az 1-ben állomások”]

    A kategória szélesebb áttekintését a milyen MagSafe töltőt válassz útmutatóban gyűjtöttük össze, a teljes kínálatot pedig a vezeték nélküli indukciós töltők kategóriájában</a találod.

    USB-C kábelek: itt a legkönnyebb elveszíteni a megígért 60 W-ot

    A Duo dobozából származó kábel hossza egy méter, és átviszi a szükséges teljesítményt. A probléma akkor merül fel, amikor szükséged van egy második kábelre: hosszabbra az ágyhoz, rövidebbre a hátizsákhoz, vagy tartalékra a munkához.

    A 60 W-os töltőkábelnek 3 A-t kell átvinni 20 V-n. Ez a maximális határ egy szokásos USB-C kábel számára: 3 A felett a kábelnek e-marker áramkörrel kell rendelkeznie, amely tájékoztatja a töltőt a képességeiről. A Duo pontosan ebben a határban van, így egy rendes kábel e-marker nélkül elegendő, de a határon működik.

    Három szám, amire érdemes figyelni a leírásban:

    • Áramerősség: 3 A pontosan annyi, amennyire szükség van; 5 A tartalékot ad és biztosítja, hogy a szűk keresztmetszet a töltő, és nem a zsinór
    • Teljesítmény: a 100 W-os és 240 W-os kábelek a szükséges 60 W-ot messze a határukon kívül viszik
    • Adatsebesség: külön paraméter, teljesen független a teljesítménytől

    Ez az utolsó dolog a leggyakrabban meglepő. A legtöbb 100 W-os kábel USB 2.0 szabványban továbbít adatokat, azaz 480 Mb/s sebességgel. A Duo USB 3 csatlakozója 10 Gb/s sávszélességgel rendelkezik, így a videóanyag átvitele során a különbség több mint húszszoros.

    Ez vonatkozik az alábbi két kábelre is: mindkettő teljes teljesítménnyel tölt, mindkettő USB 2.0-ban továbbít adatokat. Ha gyors felvételhez keresel kábelt, ellenőrizd külön az átviteli sebességet, mert ez teljesen más termékkategória.

    Tech-Protect UB20T Ultraboost 100W, rugós autós és asztali kábel

    Tech-Protect UB20T Ultraboost kábel 100 W-ot támogat 5 A-nál, tehát bőségesen meghaladja a Duo által megkövetelt 3 A-t.

    A konstrukciója rugós: nyugalomban néhány centiméterre összegömbölyödik, és 180 cm-re nyúlik. Az autóban és az íróasztalon ez a kábel zűrzavarának végét jelenti, mert a kábel önállóan visszatér az alakjába, ahelyett, hogy gubancban heverne.

    Tech-Protect UB10T Ultraboost 240W, tartalékkal a laptophoz

    Tech-Protect UB10T Ultraboost kábel 240 W-ot szállít az USB PD 3.1 szabvány EPR kiterjesztésével. Telefonhoz ez túlzás, de ha ez a kábel néha a laptopot is táplálja, akkor egy kábelt vásárolsz a kettő helyett.

    A méteres hosszúság jól működik az íróasztalon és a hátizsákban. Az állandó számítógépes munkahelyhez elegendő egy rövidebb és olcsóbb Tech-Protect Ultraboost DNA 100W.

    További információt a kábel kiválasztásáról a milyen kábelt válasszunk a gyors töltéshez című cikkben írtunk. A teljes ajánlat a USB-C kábelek kategóriájában</a található.

    Autós töltők iPhone-hoz Duo

    A Duo akár 24 órás átlagos használatot ígér, de a két képernyő ezt a számot gyorsan lecsökkentheti. Az autóban más számít, mint az íróasztalon: a nagy belső képernyős navigáció gyorsabban meríti az akkumulátort, mint ahogy egy gyenge töltő a szivargyújtóból tölti.

    A szabály ugyanaz, mint a hálózati adapternél. Az autós töltőnek 60 W-ot kell adnia egy porton, hogy a telefon teljes sebességgel töltődhessen. A népszerű 18 W-os vagy 30 W-os adapterek fenntartják az akkumulátor szintjét navigálás közben, de nem emelik meg azt.

    Tech-Protect MM25W-V8 vezeték nélküli töltős tartó

    Tech-Protect MM25W-V8 tartó a 25 W teljesítményű Qi2.2 töltővel kombinálja az ablakra vagy műszerfalra való rögzítést. A telefont mágnesesen rögzíted, és azonnal töltődik, anélkül, hogy minden beszálláskor csatlakoztatnod kellene a dugót.

    A Duo esetében egy további előny is van: a tartó zárva tartja a telefont, így nem terheled a zsanért az úton.

    UGREEN EC705 130W, laptopos sofőröknek

    UGREEN EC705 töltő 130 W-ot biztosít három porton, így a telefon megkapja a maga 60 W-ját, még akkor is, ha mellette egy laptop vagy utas táblagép töltődik. A csomagban egy 5 A kábel található, ami pontosan az, amire a maximális teljesítményhez szükség van.

    A két USB-C porttal rendelkező alternatíva a Tech-Protect CC03 100W.

    Figyelem a leírásokra: a „PD 60W” jelzésű autós töltők gyakran megosztják ezt a teljesítményt a portok között, például 30 W USB-C-re és 18 W USB-A-ra. A Duo esetében csak az USB-C portnál szereplő szám számít, nem a dobozban található összeg.

    További lehetőségeket ismertettünk a gyors autós töltő útmutatónkban, a teljes kínálat pedig a autós töltők kategóriájában található.

    Powerbankok iPhone Duo-hoz

    A hajtogatható telefonhoz másképp választunk powerbankot, mint a hagyományos okostelefonhoz, egy okból: A Duo súlya 254 g. Ez egyértelműen több, mint a klasszikus iPhone, így a hátuljára rögzített mágneses powerbank olyan készletet alkot, amit nem szeretnél fél órán át a füledhez tartani.

    Ezért egy egyszerű szabály: mágneses 10 000 mAh-ig, vagy vezetékes felette. A nehezebb akkumulátorokat jobban tartja a zsebedben, és kábellel csatlakoztathatod.

    Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh, mágneses teljes Qi2.2 teljesítménnyel

    Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh kapacitással rendelkezik, és vezeték nélkül tölt Qi2.2 szabvány szerint 25 W teljesítménnyel, ami annyi, amennyit a Duo képes fogadni kábel nélkül. Rögzíted a telefon hátuljára, és mész tovább.

    Ez a legkényelmesebb megoldás a városban: a töltés azonnal elkezdődik, amint hozzáérsz, anélkül, hogy a zsebedben keresgélnél a csatlakozó után.

    UGREEN PB773 10 000 mAh 30W, mágneses USB-C porttal

    UGREEN PB773 powerbank mágneses rögzítést kombinál egy 30 W-os USB-C porttal. Vezeték nélkül töltheted fel az energiát útközben, míg kábellel gyorsabban tölthetsz, amikor van egy kis megállásod.

    Harminc watt kábelen keresztül nem adja meg az Apple által deklarált 20 percet a felére, de így is felülmúlja a 25 W-ot, ami vezeték nélkül elérhető.

    UGREEN PB726 20 000 mAh 165W, hosszabb útra

    UGREEN PB726 powerbank egy más liga: 20 000 mAh és 165 W, ami elegendő ahhoz, hogy a Duót teljes sebességgel feltöltse, és még maradjon a laptopra is. A beépített, visszahúzható kábel egyúttal megoldja a mindig hiányzó kábel problémáját.

    Ez a powerbank hátizsákba való, nem zsebbe. Viszont egy két napos kiránduláson, ahol nincs áramforrás, helyettesíti a cikk többi részét. Ha fontos számodra a teljesítmény kisebb súly mellett, nézd meg a UGREEN PB537 20 000 mAh 55 W-t.

    Repülés előtti tanács: 2026. március 27-től új ICAO szabályok lépnek életbe. Utasonként maximum két powerbank vihető, mindegyik legfeljebb 100 Wh (20 000 mAh körülbelül 74 Wh, tehát belefér a határba). Csak a kabinban lehet őket szállítani, kézben kell tartani, nem a fej fölötti tárolóban, és tilos őket a fedélzeti aljzatokról tölteni.

    [hs_products ids=”141166,142610,129239,100096,127489,109233″ cols=”6″ title=”Powerbankok, kábelek és töltés útközben”]

    Több modellt gyűjtöttünk össze a 2026-os powerbank rangsorban, és az egész kínálatot megtalálod a powerbank kategóriában.

    Melyik töltőt válasszam? Ajánlások az igények szerint

    A te helyzetedMit vásároljMiért
    Csak egy töltőt akarsz, és nem akarsz gondolkodniUGREEN Nexode Air 65WTeljesíti a küszöböt, kicsi, három port van tartaléknak
    Telefonodat és laptopodat egy aljzatról töltödTech-Protect PowerVision NC100WSzáz watt mindkettőnek, a kijelző megmutatja, mennyi áram folyik valójában
    Sokat repülszSatechi 4-Port GaN Travel 140WAz eltávolítható dugók helyettesítik a teljes átalakítókészletet
    Főleg éjszaka töltöd az ágy mellettTech-Protect A50 vagy Satechi Qi2 Trio a megfelelő tápegységgelNyolc óra alvás alatt a sebesség nem számít
    Van már erős töltőd a MacBookhozSemmi vagy csak a kábelCsak nézd meg, mennyit ad egy porton; 60 W+ elegendő
    Második kábelre van szükségedTech-Protect UB20T 100 W / 5 ATöbb mint a szükséges 3 A tartalékkal rendelkezik, nem csökkenti a teljesítményt
    Navigációval utazolTech-Protect MM25W-V8 tartó vagy UGREEN EC705A gyengébb átalakító megőrzi az akkumulátor szintjét, de nem emeli meg
    Hosszabb időre utazol aljzat nélkülUGREEN PB726 20 000 mAhA mágneses 10 000 mAh-t a kényelem miatt válaszd, ne a kapacitás miatt

    A Duo és a Samsung összehajtható között választasz. Összehasonlítottuk őket a iPhone Duo és Galaxy Z Fold 8 összehasonlításában, és egy külön rangsort a Samsung töltőkről a Galaxy Z Fold 8 Ultra töltőkről szóló szövegben találsz.

    Összegzés

    A Duo iPhone töltő egy számra és három apróságra redukálódik körülötte.

    1. A tápegységnek legalább 60 W-nak kell lennie, különben nem látod a megígért 50%-ot 20 perc alatt
    2. A teljesítmény egy porton számít, nem a dobozon feltüntetett összeg
    3. A kábelnek 3 A-t kell átvinni 20 V-nál, így a 100 W és 5 A vezeték biztonságos választás
    4. Vezeték nélkül 25 W-t kapsz a MagSafe-en vagy Qi2 25W-on, de a töltőpárnának saját tápegységre van szüksége, 35-től 45 W-ig a modelltől függően
    5. A dobozban nincs tápegység, csak USB-C kábel, így a töltőt külön kell megvásárolni

    A többi kiegészítő ugyanazok körül a küszöbök körül forog, egy kivétellel. A powerbankot már nem a teljesítmény, hanem a telefon tömege alapján választjuk: mágneses 10 000 mAh-ig, nehezebb cellák kábellel.

    Ha egy dolgot kell vásárolnod a telefon átvétele előtt, legyen az egy 65 W-os töltő USB Power Delivery-vel. A többi, az indukciós töltőtől a powerbankig, várhat, amíg megismered az új telefonoddal kapcsolatos szokásaidat.

    Legalább 60 W. Az Apple azt állítja, hogy 60 W-os vagy annál erősebb tápegységgel a telefon körülbelül 20 perc alatt 50%-ra töltődik. A gyengébb töltők is működnek, de lassabban.

    GYIK: leggyakrabban feltett kérdések

    Hány wattosnak kell lennie az iPhone Duo töltőjének?

    Igen, és ez kifejezetten ajánlott. A telefon csak annyi energiát vesz fel, amennyire szüksége van, és a nagyobb teljesítményű töltő soha nem „nyomja” rá erőszakkal. A 65 W-os tápegység ráadásul egy kis tartalékot is ad a szükséges küszöb fölött.

    Jó az iPhone Duo számára a 67 W-os töltő?

    Igen, és ez az egyik legjobb választás. A 60 W-os szükséges küszöb feletti hét watt tartalékot biztosít, aminek köszönhetően a telefon teljes sebességgel működhet akkor is, ha a második portba fülhallgatót vagy órát csatlakoztatsz.

    Tölthető az iPhone Duo 100 W-os vagy 140 W-os töltővel?

    Lehetséges, és teljesen biztonságos. Az USB Power Delivery tárgyalja a feszültséget és az áramot a töltő és a telefon között, így az eszköz csak annyit vesz fel, amennyit kezelni tud. Az erősebb töltő hasznos, ha egyszerre több eszközt töltesz.

    Kell az iPhone Duo-hoz eredeti Apple töltő?

    Nem. Elég bármilyen USB Power Delivery támogatású és 60 W vagy annál nagyobb teljesítményű tápegység. Az Apple nem követeli meg az MFi tanúsítványt a hálózati töltőktől, és vezeték nélküli töltésnél a Qi2 szabványnak való megfelelőség számít.

    Van töltő az iPhone Duo csomagjában?

    Nem. A dobozban csak egy 1 méter hosszú USB-C kábel található. A hálózati tápegységet külön kell megvásárolni, ahogyan minden iPhone esetében 2020 óta.

    Milyen gyorsan töltődik az iPhone Duo?

    50%-ra körülbelül 20 perc alatt 60 W-os vagy erősebb tápegységgel. A MagSafe és Qi2 vezeték nélküli töltés legfeljebb 25 W teljesítménnyel működik, így a teljes töltés nyilvánvalóan hosszabb ideig tart, mint kábellel.

    Tölt-e a régi 20 W-os iPhone töltő a Duo-t?

    Tölt, de sokkal lassabban, mint amit az Apple közöl. A hajtogatható iPhone-nak két akkumulátora van, és a 20 W-os tápegységgel a töltési idő többszörösére nő a megadott 20 perchez képest, hogy elérje a felét a kapacitásának.


    Források:

  • AirPods 5 vs AirPods 4: ANC minden verzióban és alacsonyabb ár

    AirPods 5 vs AirPods 4: ANC minden verzióban és alacsonyabb ár

    Az AirPods 5 és az AirPods 4 összehasonlításában a legnagyobb változás nem magában a fülhallgatóban történt, hanem abban, hogy mennyit kell fizetni a legjobb funkciókért. A zajszűrés most mindkét verzióban elérhető, és 50%-kal több zajt csillapít, mint az AirPods 4 ANC. IP57-es vízállóság is került a csomagba az IP54 helyett.

    A fülhallgatók 2026. szeptember 18-án kerültek forgalomba. Lengyelországban 599 zł az USB-C tokos verzió, és 699 zł a vezeték nélküli töltőtokkal ellátott változat.

    Van még egy dolog, amiről egyetlen bemutató sem beszél: a ház egy millimétert sem változott. A fülhallgató és a tok az AirPods 4-hez képest azonos méretekkel rendelkezik, így a két évvel ezelőtt vásárolt védőtok illeszkedik az új modellhez.

    Rövid válasz arra, hogy ki mit válasszon: AirPods 5 minden új vásárlásnál és az alap AirPods 4-ről való váltáskor, míg az AirPods 4 ANC csak akkor, ha egyértelműen olcsóbban találod. Az AirPods 4 ANC tulajdonosainak nincs okuk a cserére.

    Alább a két generáció teljes táblázata, magyarázat arra, hogy mi választja el ma valójában az USB-C tokos verziót a vezeték nélküli tokostól, és egy tisztességes lista azokról a dolgokról, amelyeket az AirPods 5 egyáltalán nem javít.

    AirPods 5 vs AirPods 4: teljes összehasonlító táblázat

    Négy változatot állítunk össze, mert mindkét generáció két változatban létezik. A vastag betűvel kiemelt helyeken a új generáció valóban változtat valamit.

    ParaméterAirPods 4 (USB-C tok)AirPods 4 ANC (vezeték nélküli tok)AirPods 5 (USB-C tok)AirPods 5 (vezeték nélküli tok)
    Aktív zajcsökkentés❌✅✅✅
    ANC hatékonyság (AirPods 4 ANC-hez képest)nincs ANCreferencia pont+50% zajcsökkentés+50% zajcsökkentés
    Akusztikai architektúraklasszikusklasszikustöbbportostöbbportos
    Adaptív EQ✅✅új generációsúj generációs
    Átláthatósági mód✅✅természetesebbtermészetesebb
    Adaptív hangzás❌✅✅✅
    Beszélgetési tudatosság❌✅✅✅
    Stúdióminőségű felvétel❌❌✅✅
    Élő fordítás❌✅✅✅
    Hangerőszabályozás érintéssel❌❌❌✅
    ChipH2H2H2H2
    Bluetooth5.35.35.35.3
    Fülhallgató és tok vízállóságaIP54IP54IP57IP57
    Tok töltéseUSB-CUSB-C, vezeték nélkülUSB-CUSB-C, vezeték nélkül
    Hangszóró a Find alkalmazásban❌✅❌✅
    Fülhallgató méretei30,2 × 18,3 × 18,1 mm===
    Tok méretei46,2 × 50,1 × 21,2 mm===
    Tok tömege32,3 g34,7 g32,3 g34,7 g
    Ár Lengyelországbanboltfüggőboltfüggő599 zł699 zł
    Bemutatószeptember 2024szeptember 20242026. szeptember 18.2026. szeptember 18.

    A táblázatból levont következtetés egy: a változások az akusztikában és a vízállóságban vannak, nem az elektronikában. A chip, a Bluetooth, a méretek és a tömeg pontosan ugyanaz, mint két évvel ezelőtt. A „=” jel az első oszloppal azonos értéket jelent. A működési időket külön bontottuk le az akkumulátor szekcióban, a változatlan dolgok teljes listáját pedig lent találod.

    ANC 50%-kal hatékonyabb: mit jelent ez a gyakorlatban

    Az Apple kijelenti, hogy az AirPods 5 50%-kal több külső zajt távolít el az AirPods 4-hez képest, amely aktív zajcsökkentéssel rendelkezik. Ez nem az új chip hatása, mert az nem változott, hanem a konstrukció átalakításának eredménye.

    Az új többportos akusztikai architektúra másképp vezeti a levegőt a fülhallgatón belül. Ehhez jöttek az új, fejlettebb számítási hangalgoritmusok, amelyek gyorsabban reagálnak a környezet változásaira.

    Fontos megérteni a kiindulási pontot. Az AirPods 4 ANC volt az első nyitott Apple fülhallgató aktív zajcsökkentéssel, és a zajcsökkentés elég jól működött a metrón vagy a repülőgépen, de egyértelműen gyengébben, mint a zártszelvényű AirPods Pro. A gumi betét nélküli konstrukció nem zárja le a hallójáratot, így a zaj egy része oldalról bejut.

    Másfél szer jobb zajcsökkentés ugyanabban a nyitott konstrukcióban valós ugrás, de még mindig nem éri el az AirPods Pro 3 szintjét. Ha a maximális csendet keresed, és nem a hosszú távú viselés kényelmét, a fülbe dugható modell a megfelelő választás. A Pro generációk közötti különbségeket a AirPods Pro 3 és Pro 2 összehasonlításban írtuk le.

    Javult a átláthatósági mód is, amelynek természetesebben kell szólnia, valamint magának a hangnak is, a következő generációs adaptív EQ-nak köszönhetően. Újdonság a stúdióminőségű felvétel, vagyis jobb hangminőség videófelvételkor a telefonnal.

    USB-C tok vagy vezeték nélküli: mi választja el ma a két verziót

    Ez a kérdés a premierrel együtt megváltozott, és érdemes külön is kifejteni, mert a variánsok közötti különbség már nem a hangzást érinti.

    Az AirPods 4 esetében a felár elsősorban az ANC-hez vezetett, és egyúttal a vezeték nélküli töltéshez és a tokban lévő hangszóróhoz is. Az olcsóbb verzió egyáltalán nem rendelkezett zajcsökkentéssel, így a választás egyszerű volt: vagy többet fizetsz, vagy lemondasz a legfontosabb funkcióról.

    Az AirPods 5 mindkét verzió ugyanúgy szól, és mindkettő teljes ANC-t kínál. A felár kizárólag a kényelemhez vezet:

    • Hangerősség szabályozása lábujj érintésével, az ujjaddal felfelé vagy lefelé csúsztatsz a telefon helyett
    • Több hallgatási idő, 5 óra ANC-vel a 4 helyett, és ANC nélkül 7 óra a 6 helyett
    • Vezeték nélküli töltés, Qi töltővel vagy az Apple Watch töltőjével
    • Hangszóró a tokban, segít megtalálni az elveszett tokot a Find alkalmazásban

    Tanács: ha van otthon indukciós töltőd, vagy rendszeresen elveszíted a tokot, a felár megéri. Ha mindent USB-C kábellel töltesz, és a tokot ugyanabban a zsebben tartod, az olcsóbb verzió pontosan ugyanazt a hangzást adja.

    Vezeték nélküli töltőtok: balra AirPods 5, jobbra AirPods 4. Képek: Apple.

    Ez egyébként a premier lényege. Két évvel ezelőtt az ANC az AirPods nyitott verziójában drágább változatra váltást igényelt; ma már az alapváltozatban is megkapod. A zajszűrés aktív módja már nem kiegészítő, amiért fizetni kell.

    Akkumulátor: egy óra többlet ott, ahol a legfontosabb

    Akkumulátorral kapcsolatos változások kicsik, de pontosan ott vannak, ahol a felhasználó észreveszi őket.

    ÜzemmódAirPods 4 ANCAirPods 5 (USB-C tok)AirPods 5 (vezeték nélküli tok)
    Hallgatás ANC-vel4 óra4 óra5 óra
    Hallgatás ANC nélkül5 óra6 óra7 óra
    Összesen tokban, ANC-vel20 óra20 óra22 óra
    5 perc töltéskb. 1 órakb. 1 órakb. 1 óra

    A második sor a legérdekesebb. A hallgatás ANC nélkül mindkét verzióban meghosszabbodott, annak ellenére, hogy ez az üzemmód, amiről az Apple egyáltalán nem beszél. Valakinek, aki főleg podcastokhoz használ nyitott fejhallgatót az irodában, ez egy olyan előny, amit gyakrabban fog érezni, mint a jobb ANC-t.

    Érdemes azonban tudni, hogy az AirPods 5 alapváltozata nem hosszabbítja meg az ANC-vel töltött időt. Négy óra pontosan annyi, mint amennyit az AirPods 4 biztosított zajcsökkentéssel. További egy órát csak a vezeték nélküli tokos változatban kapsz.

    IP57 az IP54 helyett: mit változtat valójában

    Ez a változás a táblázatban egy fokozat elmozdulásának tűnik, a gyakorlatban azonban teljesen más védelmi kategóriát jelent.

    IP54 védelem a víz fröccsenései ellen bármilyen irányból. Eső, izzadság futás közben, vízfröccs mosogatás közben. A fülhallgató ezt túléli, de a vízbe merítést már nem.

    IP57 védelem merítés ellen egy méter mélységig 30 percig. Ha beleesik a mosogatóba, pocsolyába, mosdóba, vagy a zsebébe, amely egy esőben hagyott kabátban van, az már nem halálos ítélet.

    A porral szembeni ellenállást is megerősítették: az ötös az első helyen azt jelenti, hogy a részecskék behatolhatnak, de nem zavarják a működést. Valakinek, aki a tengerparton vagy az építkezésen visel fülhallgatót, ez konkrét érv.

    Az edzés során azonban nemcsak az ellenállás számít, hanem az is, hogy a fülhallgató egyáltalán a fülben marad-e. A nyitott konstrukció itt kockázatos lehet, amit részletesen kifejtettünk a hogyan válasszunk fülhallgatót az edzőterembe című útmutatóban.

    A norma mind a fülhallgatókra, mind a tokokra vonatkozik, ami az AirPods 4 esetében nem mindig volt nyilvánvaló a vásárlók számára.

    Figyelem: az IP ellenállás nem örök. A tömítések idővel elhasználódnak, és a gyártó garanciája nem terjed ki a folyadék által okozott károkra. Az IP57-et baleset elleni védelemként kezeld, ne pedig úszásra való meghívásként.

    Miben nem javítanak az AirPods 5

    Őszinte lista a dolgokról, amelyek pontosan ugyanazok maradtak:

    • H2 chip, ugyanaz a felépítés, amely 2022-ben debütált az AirPods Pro 2-ben
    • Bluetooth 5.3, a szabvány változatlan
    • Nyitott kialakítás</strong, gumiharangok nélkül, ugyanazokkal az előnyökkel és korlátokkal
    • A fülhallgató méretei és tömege: 30,2 × 18,3 × 18,1 mm és 4,3 gramm, grammonként megegyezik az AirPods 4-gyel
    • A tok méretei: 46,2 × 50,1 × 21,2 mm, változatlan
    • Térbeli hangzás fejmozgás követéssel, ugyanaz a megvalósítás
    • Hangszigetelés és személyre szabott hangerő, változtatás nélkül átvitték
    • Gyors töltés: 5 perc még mindig körülbelül egy óra hallgatást biztosít

    Nincs pulzusmérő, amelyet az AirPods Pro 3 kapott. Nincsenek cserélhető fülbetétek, és nem váltottak fülhallgató kialakításra. Új chip sincs, így a hatótávolság és a kapcsolat stabilitása a korábbi szinten marad.

    Egy részletet érdemes észrevenni vásárlás előtt: a tokban található hangszóró csak a vezeték nélküli tokos változatban érhető el. A megoszlás pontosan ugyanaz, mint az AirPods 4 esetében, ahol a hangszórót szintén csak a drágább változat kapta meg.

    AirPods 5 ára: mennyibe kerül Lengyelországban

    Az Apple lengyel boltjában az árak a következőképpen alakulnak:

    VerzióÁr
    AirPods 5 USB-C tokos599 zł
    AirPods 5 vezeték nélküli töltőtokos699 zł

    A dobozban nincs kábel és töltő, ezért ha ez az első Apple eszközöd, érdemes azonnal beszerezni egy USB-C kábelt. Mindkét verzió tokját kábellel lehet tölteni, a drágábbik pedig vezeték nélküli töltőről is.

    Az AirPods 4 eltűnt az Apple boltjának első vonalából, de a kereskedelmi hálózatokban még mindig kapható, általában sokkal olcsóbban, mint az újdonság. Ez az egyetlen, de annál erősebb érvük.

    AirPods 5 tok: illik-e a régi?

    A tok kompatibilitása az egyetlen pont, ahol az Apple nem rontott el semmit, és érdemes tudni róla vásárlás előtt.

    A töltőtok azonos méretű 46,2 × 50,1 × 21,2 mm mindkét generációban. A tömeg is megegyezik: 32,3 g USB-C verzióban és 34,7 g vezeték nélküli verzióban. Ez azt jelenti, hogy a AirPods 4-hez vásárolt szilikon vagy műanyag tok tökéletesen illeszkedik az AirPods 5-höz, anélkül, hogy bármilyen lötyögés lenne.

    Ezt maguk a gyártók is megerősítik. A Tech-Protect bemutatta a Lamano sorozatot, amelyet kifejezetten „AirPods 4 / 5″ néven írtak le, generációk megkülönböztetése nélkül.

    ElemKompatibilitás az AirPods 5-tel
    AirPods 4 védőtok✅ illik, azonos méretek
    AirPods 3 tok❌ eltérő házforma
    AirPods Pro 3 tok❌ eltérő házforma
    AirPods 4 klipszek és karabinok✅ illenek

    Az egyetlen dolog, amire érdemes figyelni: ha vezeték nélküli töltéssel rendelkező verziót vásárolsz, válassz vékony tokot, fém betétek nélkül, hogy ne blokkolja az energiaátvitelt.

    Tech-Protect Lamano az AirPods 4 és 5 számára

    Tech-Protect Lamano tok a legegyszerűbb válasz a kompatibilitás kérdésére, mert a gyártó mindkét generációt megemlíti a termék nevében. Semmit sem kell kitalálnod.

    A borítás bőrt imitál, a felfogó lehetővé teszi, hogy a tokot táskához vagy hátizsák pántjához rögzítsük. Elérhető a Nature Muse verzió is világosabb színben.

    Spigen Rugged Armor

    Spigen Rugged Armor tok egy klasszikus, amely AirPods-ra pontosan úgy működik, mint a telefonok esetében. Az elasztikus TPU, amelyen mintázat van, nem csúszik ki a kézből, a matt felület pedig nem gyűjti az ujjlenyomatokat.

    A kivágás alul szabad hozzáférést biztosít az USB-C porthoz, a státusz LED pedig látható marad a burkolaton keresztül.

    ESR Orbit HaloLock MagSafe-tel

    ESR Orbit HaloLock tok hozzáadja az AirPodsokhoz azt, amit az Apple nem adott meg nekik: MagSafe kompatibilis mágneses gyűrűt. A tok rögzíthető az autó tartójához vagy egy mágneses asztali tartóhoz.

    Ez a megoldás különösen értelmes a vezeték nélküli tok verziójával, mert a mágnes segít elsőre eltalálni az indukciós töltő tekercsét.

    UAG Scout

    UAG Scout tok a hátizsák és az építkezés választása. A kiemelt szélekkel rendelkező konstrukció elnyeli az ütéseket a tok zsanérja helyett, amely az AirPodsok legérzékenyebb eleme.

    A csomagban található egy karabiner. Ha a hangsúlyosabb mintázatú verziót részesíted előnyben, ugyanaz a gyártó kínálja a UAG Plasma tokot.

    UNIQ Clyde Lock tok

    UNIQ Clyde tok megoldja a leggyakoribb problémát az AirPods tokokkal: a fedél önállóan kinyílik a zsebedben. A csatt tartja zárva a fedelet, amíg te magad nem nyitod ki.

    Tech-Protect MagMat

    Tech-Protect MagMat tok a második mágneses ajánlat, vékonyabb az Orbita-nál és közelebb áll az Apple tok nyers megjelenéséhez. Jó választás, ha olyan védelmet szeretnél, ami szinte láthatatlan.

    Ha fontosak számodra a természetes anyagok, nézd meg a NOMAD Modern Leather bőrtokot, amely idővel patinát kap.

    [hs_products ids=”147076,81752,85241,112707,114224,86776″ cols=”6″ title=”Tokok, amelyek illenek az AirPods 4-hez és AirPods 5-höz”]

    A teljes összeállítást leírásokkal egy cikkben gyűjtöttük össze a legjobb AirPods 4 tokokról. Az ott említett összes modell az ötösre is illik.

    AirPods 5 vagy AirPods 4: melyik modellt válaszd?

    A összehasonlítás öt helyzetre és öt egyértelmű válaszra redukálódik.

    Van AirPods 4 ANC-ed. Maradj annál. Ugyanaz a chip, ugyanaz a forma, ugyanaz a térhangzás. Jobb zajcsökkentést és vízállóságot kapsz, de ez nem elég ahhoz, hogy kicseréld a működő fejhallgatót.

    Van AirPods 4-ed ANC nélkül. Az átállás értelmes. Olyan funkciót kapsz, amivel a te modelled egyáltalán nem rendelkezik, és ez a verzió feleannyira hatékony, mint amit két éve extra díjért kellett megvenni.

    Van AirPods 2-d vagy 3-d. Vedd meg az AirPods 5-öt habozás nélkül. Az ugrás magában foglalja az ANC-t, a transparens módot, a térhangzást, a USB-C tokot és az IP57 védettséget.

    Első Apple fejhallgatódat vásárolod. AirPods 5 alapverzió. Mivel az ANC mindkét változatban benne van, és a hang azonos, csak akkor fizess többet, ha valóban használod a vezeték nélküli töltést.

    Fontos számodra a maximális csend. Válassz fülhallgatót. A nyitott konstrukciónak vannak határai, amelyeket semmilyen akusztikai építmény nem tud átlépni. Nézd meg a AirPods Pro 3 tokokat és kiegészítőket vagy a fülhallgatók: in-ear vagy over-ear útmutatónkat.

    Összefoglalás

    AirPods 5 vs AirPods 4 egy olyan premier, ahol a legfontosabb változás az ár, nem pedig a technika. Az Apple átvette az előző generáció legdrágább funkcióját, és beépítette az alapmodellbe.

    Öt következtetés a végén:

    1. Az ANC minden verzióban elérhető, és 50%-kal több zajt csökkent, mint az AirPods 4 zajcsökkentő funkciója
    2. A tok választása már nem a hangról szól, hanem a vezeték nélküli töltésről, a tok hangszórójáról, a hangerő érintéssel történő szabályozásáról és a hallgatási időről
    3. IP57 az IP54 helyett megváltoztatja a kategóriát „fröccsöntés ellenálló” -ról „merülés ellenálló” -ra
    4. A chip, Bluetooth, méretek és tömeg azonos mint az AirPods 4 esetében
    5. Az AirPods 4 tokja változtatás nélkül illeszkedik, mert a töltőtok ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik

    Ha az AirPods 4 mellett maradsz, inkább szerezz be egy jó tokot, mint új fülhallgatót. Ha az 5-ösre váltasz, ne vásárolj új tokot. Az, ami már megvan, problémamentesen illeszkedik.

    GYIK: leggyakrabban feltett kérdések

    Mikor jelentek meg az AirPods 5?

    Az AirPods 5 2026. szeptember 18-án került forgalomba, a előrendelés pedig szeptember 9-én indult. A premier az Apple Watch Series 12-vel és az Apple Watch Ultra 4-gyel együtt zajlott.

    Illik az AirPods 4 tok az AirPods 5-höz?

    Igen. A töltőtok azonos méretekkel rendelkezik, 46,2 × 50,1 × 21,2 mm mindkét generációban, így az AirPods 4-hez vásárolt védőtok az AirPods 5-re is passzolni fog. Néhány gyártó, mint például a Tech-Protect, kifejezetten „AirPods 4 / 5”-ként hirdeti a tokját.

    Van ANC az AirPods 5-nek mindkét verziójában?

    Igen. Ez a generáció fő változása. Mind az 599 forintos, mind a 699 forintos verzió teljes aktív zajcsökkentéssel rendelkezik. Az AirPods 4 esetében a zajcsökkentés csak a drágább változatban volt elérhető.

    Mennyibe kerül az AirPods 5 Lengyelországban?

    Az AirPods 5 USB-C tokkal 599 forintba kerül, míg a vezeték nélküli töltőtokkal ellátott verzió 699 forint. A dobozban nincs kábel és töltőadapter.

    Miben különbözik az 599 forintos AirPods 5 a 699 forintostól?

    A hangzásban semmiben. A drágább verzió vezeték nélküli töltést, hangszórót a „Find My” alkalmazáshoz, érintéses hangerőszabályzást és egy órával hosszabb hallgatási időt biztosít egy töltéssel.

    Megéri az AirPods 4-et megvenni az AirPods 5 helyett?

    Érdemes, ha egyértelműen olcsóbban találod őket, és elfogadod a gyengébb ANC-t és az IP54-es vízállóságot. A chip, a térhangzás és a forma ugyanaz, így a legnagyobb veszteség a zajcsökkentés hatékonyságát érinti.

    Vízállóak az AirPods 5-ök?

    IP57-es tanúsítvánnyal rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy egy méter mélyre 30 percig képesek ellenállni a víznek. Ez egyértelműen több, mint az AirPods 4 IP54-es védelme, amely csak a fröccsenésektől védett. A norma mind a fülhallgatókra, mind a tokra vonatkozik.


    Források:

  • Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3: 50 óra és új érzékelők

    Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3: 50 óra és új érzékelők

    Az Apple Watch Ultra 4 és Ultra 3 összehasonlításakor két dolog számít: akkumulátor és érzékelők. Az Ultra 4 akár 50 órát is működik 42 helyett, és az új egészségügyi mérési rendszer 5 másodpercenként ellenőrzi a pulzust, és ebből számítja ki a Készültségi mutatót. A kijelző, a tok méretei, a műhold és a búvárkodás változatlanok maradtak.

    A karóra 2026. szeptember 18-án került forgalomba, és Lengyelországban 3 799 zł áron kapható, pontosan annyiba kerül, mint egy évvel ezelőtt az Ultra 3 megjelenésekor.

    Van egy nagyon jó hír is, amiről egyetlen bemutató sem beszél: a tok nem nőtt egy millimétert sem. Az Ultra 4 ugyanazokat a 49 × 44 × 12 mm-es méreteket hozza, mint az Ultra 3, Ultra 2 és az első Apple Watch Ultra, amely négy éve jelent meg.

    Rövid válasz arra, hogy ki mit válasszon: Ultra 4 első vásárláskor és régebbi modellekre való váltáskor, Ultra 3 leárazáskor, ha minden egyes forintot számítasz. Az Ultra 3 tulajdonosoknak nincs okuk a váltásra.

    Az alábbiakban a két modell teljes táblázata, egy tisztességes lista a dolgokról, amelyeket az Ultra 4 egyáltalán nem javít, és konkrét válasz arra a kérdésre, hogy a meglévő szíjak és tokok átkerülnek-e az új órára.

    Balra Apple Watch Ultra 4, jobbra Ultra 3. A 49 × 44 × 12 mm-es ház mindkettőn azonos. Képek: Apple.

    Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3: teljes összehasonlító táblázat

    Csak azokat a tételeket emeltük ki, amelyek valóban eltérnek.

    Paraméter Apple Watch Ultra 3 Apple Watch Ultra 4
    Premiera szeptember 2025 2026. szeptember 18.
    Chip S10 S11
    Tároló 64 GB 64 GB
    Optikai pulzusmérő 3. generáció újra tervezett, Health Sensing System
    Elekromos érzékelő (EKG) előző generáció nagyobb elektróda felület
    Pulzusmérés rögzítése minták pár percenként minta 5 másodpercenként, egész nap
    HRV mérés standard frekvencia akár 24-szer gyakrabban
    Felkészültség (Readiness) ❌ ✅
    Audio Intelligence ❌ ✅
    Kijelző LTPO3 széles látószögű OLED, folyamatos LTPO3 széles látószögű OLED, folyamatos
    Felbontás 422 × 514 422 × 514
    Kijelző terület 1 245 mm² 1 245 mm²
    Csúcs fényerő 3 000 nit 3 000 nit
    Üveg lapos zafír lapos zafír
    Ház anyaga Grade 5 titán Grade 5 titán, 3D nyomtatott
    Színek természetes titán, fekete titán természetes titán, fekete titán
    Méretek 49 × 44 × 12 mm 49 × 44 × 12 mm
    Természetes / fekete tömeg 61,6 g / 61,8 g 63,0 g / 63,1 g
    Akkumulátor, normál használat akár 42 óra akár 50 óra
    Alacsony energiafogyasztás mód akár 72 óra akár 84 óra
    Kültéri edzés nincs adat a specifikációban akár 18 óra
    Hosszú edzés nincs adat a specifikációban akár 25 óra
    Maksimális hosszú edzés nincs adat a specifikációban akár 45 óra
    15 perc töltés ad akár 12 óra működést akár 18 óra működést
    Töltés 80%-ra kb. 45 perc kb. 45 perc
    Mobilhálózat 5G RedCap és LTE 5G RedCap és LTE
    Hold kapcsolat ✅ ✅
    Wi-Fi / Bluetooth Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3 Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3
    GPS dupla frekvenciájú L1 és L5 dupla frekvenciájú L1 és L5
    Ultra szélessávú 2. generáció 2. generáció
    Vízállóság 100 m, IP6X 100 m, IP6X
    Merülés EN13319 akár 40 m akár 40 m
    Követelmények iPhone 11+, iOS 26 iPhone 11+, iOS 27
    Induló ár Lengyelországban 3 799 zł 3 799 zł

    Harmincnégy pozíció, amelyek közül tizennégy eltér. Ami fontosabb: az 1,4 grammnyi tömegen kívül minden eltérés az akkumulátorban, érzékelőkben és szoftverben rejlik. A tok és a kijelző méretei érintetlenek maradtak.

    A két generációhoz tartozó kiegészítők azonnal elérhetők, mert a kivágás nem változott. Nézd meg az Apple Watch Ultra 49 mm-es szíjait és tokjait →

    Akkumulátor: nyolc órával több és gyorsabb töltés

    Ez a legszembetűnőbb változás az egész bemutató során. Az Ultra 3 42 órás normál használatot ígért, az Ultra 4 50 órát ad meg. Az Alacsony energiafogyasztás üzemmódban a ugrás hasonló: 72-ről 84 órára.

    Mit jelent ez a gyakorlatban? Az Ultra 3 általában a második nap végén merült le, így valójában minden második este töltötted. Az Ultra 4 nyugodtan teljesít két teljes napot alváskövetéssel a közepén, és még marad idő a harmadik nap reggeli edzésére.

    A második előny még praktikusabb. 15 perc töltés 18 órányi működést biztosít a 12 helyett. Tizenöt perc a zuhany alatt elegendő ahhoz, hogy egész napra és éjszakára elindulj az órával.

    • Normál használat: 50 óra a 42 helyett, vagyis 19%-kal hosszabb
    • Alacsony energiafogyasztás: 84 óra a 72 helyett
    • Szabadtéri edzés GPS-szel és pulzusszámmal: akár 18 óra az Ultra 4-ben
    • Meghosszabbított edzés: akár 25 óra az Ultra 4-ben
    • Maximális meghosszabbított edzés GPS másodpercenként: akár 45 óra az Ultra 4-ben
    • 80%-os töltés: körülbelül 45 perc mindkét modellen

    Figyelj a legutolsó sorra. Az Apple teljes töltési sebességét nem változtatta meg, csak azt, hogy mennyit ad egy negyedóra. Az Ultra 3 esetében a gyártó nem közöl külön eredményeket a szabadtéri edzésre és a meghosszabbított üzemmódra, így ez a két tétel nem hasonlítható össze tisztességesen.

    Töltőt egyik modell dobozában sem találsz. Ha szükséged van egy másodikra az íróasztalra vagy az utazáshoz, válaszd ki az indukciós töltők kategóriájából.

    Új egészségmérő rendszer, azaz a premier második fele

    Az Apple Health Sensing System-nek nevezi, és ez nem egy marketingcímke ugyanannak az elektronikának. Fizikailag megváltozott mindkét érzékelő az óra hátoldalán.

    Az Apple egyértelműen beszél az új optikai érzékelőről és az új elektromos érzékelőről, vagyis mindkét rendszerről, amelyek a pulzusszámért és az EKG-ért felelősek. Az építési részleteket, mint például a nagyobb LED-ek vagy a fotodiódák más elhelyezése, iparági szolgáltatások írják le; a gyártó nem adja meg ezeket a specifikációban. Ugyanez az érzékelő készlet párhuzamosan került az Apple Watch Series 12-be.

    Pulzus 5 másodpercenként a néhány percenkénti minták helyett

    Az Apple korábban nem közölte, hogy az Ultra 3 milyen gyakran méri a pulzust a háttérben. Az Ultra 4 esetében ezt egyértelműen kijelenti: 5 másodpercenként, egész nap, tehát naponta körülbelül 17 ezer alkalommal.

    Miért ennyi? Mert a sűrűbb adatokból olyan dolgokat lehet számolni, amik nem láthatók a ritka mintákban: stresszreakció, pulzusmikrosokk a kávé után, a pihenő állapotba való visszatérés üteme az intervallumok után.

    HRV 24-szer gyakrabban mérve és Készültségi mutató

    A szívritmus variabilitás (HRV) egy paraméter, amelyből megtudhatod, hogy a szervezet valóban pihent-e. Az Ultra 4 24-szer gyakrabban méri, mint elődje, és megkülönbözteti a regeneráló és az általános HRV-t.

    Ezen alapul a Készültség, amely egy 0-tól 10-ig terjedő skálán mért érték, amit reggel kapsz meg, együtt az egyik négy ajánlás egyikével: regenerálódj, oszd be az erődet, készen állsz, vagy működj teljes gőzzel.

    Figyelem: Az Apple a Készültséget kizárólag az Ultra 4 és a Series 12 modellekhez biztosította, és nem jelentette be a régebbi modellek számára. A funkció a mérések sűrűségén alapul, amit az Ultra 3 érzékelője egyszerűen nem gyűjt.

    Ha terhelés alapján edzel és reálisan nézed a regenerációt, akkor ez éppen az az ok, amiért érdemes órát váltani. Ha az Ultra számodra elsősorban egy strapabíró óra műholdas funkcióval, akkor nem fogsz észrevenni különbséget.

    Audio Intelligence, azaz mit csinál az óra a hanggal

    Ez négy funkcióból áll, amelyeket az Ultra 3 nem fog megkapni: Hangok azonosítása (riasztás, gyermek sírása, sziréna), gyorsabb Shazam, Live Rewind (az utolsó 15 másodperc beszélgetés megjelenítése szövegként a koronára kétszer kattintva) és Siri Recap (beszélgetés összefoglalása).

    Az első kettő a megjelenés óta működik. A Live Rewind és a Siri Recap iPhone-t igényel Apple Intelligence-szel, és fokozatosan kerülnek bevezetésre. Az Apple Series 12-t vagy Ultra 4-et követel meg hozzájuk, tehát nem kizárólag az Ultra modellre vonatkozik, de a régebbi órák nem fogják megkapni őket.

    Mit nem javít az Apple Watch Ultra 4

    Őszinte lista azokról a dolgokról, amelyek pontosan ugyanazok maradtak. Az Ultra modell esetében ez különösen hosszú, mert az elődje nagyon magasra tette a lécet.

    • Képernyő: 422 × 514 pixel, 1 245 mm² felület és 3 000 nit fényerő, változatlan
    • Zafírüveg sík verzióban, mindkét modellben azonos
    • Tok: ugyanaz 49 × 44 × 12 mm és ugyanaz az 5. osztályú titán
    • Műholdas kapcsolódás: SOS riasztás, üzenetek és Keresd meg mindkét modellben
    • 5G RedCap és LTE, eltérés nélkül
    • Kétfrekvenciás GPS L1 és L5, ugyanaz a felépítés
    • Búvárkodás: 100 m vízállóság és EN13319-nek megfelelően 40 m mindkettőben
    • Három mikrofon beamforminggal, két hangszóró és sziréna, azonos módon
    • 64 GB memória és 2. generációs Ultra Wideband, változatlan

    A glükózszint mérésére sincs lehetőség, amiről évről évre pletykák keringenek. Nincs változás a tok formájában, sem új pánt rögzítési rendszer.

    Viszont az Ultra 4 1,4 grammal nehezebb (63,0 g a 61,6 g-hoz képest természetes titánban). Ez a különbség a csuklón nem érezhető, de érdemes tudni, hogy az újabb generáció kissé meghízott, annak ellenére, hogy az azonos méretekkel rendelkezik.

    Nem hivatalosan 4 GB RAM is érkezett, amiről a 9to5Mac ír. Az Apple ezt a paramétert nem tünteti fel a specifikációban, ezért kezeld másodkézből származó információként.

    Apple Watch Ultra 4 ára: mennyibe kerül Lengyelországban

    A belépési ár nem változott. Az Apple Watch Ultra 4 ára 3 799 zł a természetes vagy fekete titán verzióban, mindig GPS-szel és mobilmodemmel. Pontosan ennyibe került az Ultra 3 a megjelenésekor.

    Az Ultra 3 átadta a helyét az utódnak, de még mindig elérhető a szolgáltatóknál és a kereskedelmi hálózatokban, általában néhány száz zlotyval olcsóbban. Ez az egyetlen, de nagyon erős érve. Tavaly hasonló helyzetben volt az Ultra 2, amelyet az utódjával hasonlítottunk össze a Ultra 3 és Ultra 2 összehasonlításban.

    A Hermès verzió titán szíjjal egy külön árkategória és tisztán imázs választás. Alatta ugyanaz az óra található.

    Apple Watch Ultra 4 gyári Alpine szíjjal és Ocean szíjjal. Képek: Apple.

    Apple Watch Ultra 4 kiegészítők: minden, ami a régi Ultrához készült, illik

    Itt van a legjobb hír az Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3 összehasonlításából, és egyúttal az, amiről egyetlen premier tudósító sem fog írni.

    A ház azonos 49 × 44 × 12 mm méretű minden négy generációs Ultra modell esetében. Ez azt jelenti, hogy az Ultra 1, Ultra 2 vagy Ultra 3-hoz vásárolt szíjak, tokok, üvegek és fóliák problémamentesen illeszkednek az Ultra 4-hez.

    Ez ellentétes helyzet a Series vonalon. Ott a Series 12 háza megváltoztatta a méreteit a Series 11-hez képest (a 46 mm-es verzió egy milliméterrel szélesebb lett), és az előző generációs tok már nem illik. Az Ultrán ilyesmi nem történt.

    Elem Kompatibilitás az Apple Watch Ultra 4-gyel
    49 mm-es pántok Ultra 1 / 2 / 3-hoz ✅ illeszkedik változtatás nélkül
    44 / 45 / 46 mm-es pántok az Apple Watch Series-ből ✅ illeszkedik, ugyanaz a rögzítő méret
    Tokok Ultra 1 / 2 / 3-hoz ✅ illeszkedik változtatás nélkül
    Üvegek és fóliák Ultra 49 mm-hez ✅ illeszkedik, ugyanaz a kivágás
    Kisebb házakkal rendelkező Series pántok (38–42 mm) ❌ más méretű rögzítő
    Tokok, üvegek és fóliák bármely Series-ből ❌ más forma és méret a ház

    A nagyobb házakkal rendelkező Apple Watch Series pántokat a 42–49 mm-es kategóriában találod — ezek a modellek támogatják az Ultrát.

    Figyelj a két csapdára. Először is, csak a pánt rögzítése illeszkedik — a Series vonal tokjai és üvegei más formájúak, és nem fognak illeszkedni az Ultrához. Másodszor, a termékek kártyái még néhány hónapig „Ultra 1 / 2 / 3”-at fognak mondani, mert a negyedik generáció bemutatása előtt készültek. Ez a termék piaci bevezetésének állapotát írja le, nem korlátozást.

    Pántok az Apple Watch Ultra 4-hez

    A pántok az Apple Watch Ultra 3-hoz és az Ultra 4-hez ma pontosan ugyanaz a termék, mert a 49 mm-es rögzítő az első generáció óta nem változott. Alább három javaslat különböző szintekről.

    UAG Civilian

    UAG Civilian szíj a legközelebbi megfelelője a gyári Trail szíjnak, csak nyilvánvalóan sokkal strapabíróbb. A puha szilikon, amelyen mintázat van, biztosan tart a nedves csuklón, és a fém csat nem oldódik le, ha a hátizsákhoz ér.

    A gyártó a nevében a Series 4-től az Ultra 2-ig említi a modelleket, mert a szíj már évek óta kapható. A 49 mm-es csat nem változott, így az Ultra 3-ra és Ultra 4-re is illeszkedik.

    UNIQ Revix IV Premium

    UNIQ Revix IV Premium megoldja azt a problémát, amiről a legtöbb gyártó nem gondolkodik: egy szíj, két szín. Kétoldalas, így attól függően fordíthatod, hogy futni mész vagy találkozóra.

    A mágneses csat fokozatmentesen állítható, anélkül, hogy a megfelelő lyukat kellene keresni. A méret 44, 45, 46 és 49 mm, tehát mind az Ultrát, mind a nagyobb Series-t lefedi.

    NOMAD Rocky Point Band

    NOMAD Rocky Point Band egy olyan ajánlat, amelynek készült, aki Ultra 4-et vásárolt titánból, és nem akarja tönkretenni szilikonnal a diszkontból. Az FKM gumi ellenáll az izzadságnak, sóknak és UV-sugárzásnak, a fémalkatrészek pedig titánból készültek, ugyanabban a színben, mint a tok.

    Az FKM az a anyag, amelyből a tömítések készülnek a búvárfelszerelésben. Nem keményedik meg a hidegben, és nem sárgul be a szezon végére.

    Ha valami elegánsabbat keresel, ugyanaz a gyártó kínál NOMAD Stratos Band titán karkötőt, amely titán láncszemeket kombinál FKM betétekkel.

    [hs_products ids=”86436,135188,135251,126096″ cols=”4″ title=”Pántok, amelyek kompatibilisek az Ultra 3 és Ultra 4-gyel”]

    További ajánlatokat gyűjtöttünk össze az Apple Watch Ultra kiegészítőiről, és egy külön összeállítást a futáshoz a sportos pántokról az Apple Watchhoz találsz.

    Tokok és üvegek az Apple Watch Ultra 4-hez

    A zafírüveg karcálló, de nem ütésálló. A betonhoz vagy az ajtókerethez való pontszerű érintkezés hatására ugyanúgy törik, mint a hagyományos üveg. Az Apple Watch Ultra kijelzőjének cseréje több mint ezer forintba kerül, így az védelmi költség egyszerűvé válik.

    Spigen Rugged Armor és edzett üveg

    Spigen Rugged Armor és Tempered Glass tok két dolgot egy dobozban egyesít: rugalmas TPU tokot az óra házára és üveget a kijelzőre. Nem kell két terméket választanod és ellenőrizned, hogy illenek-e egymáshoz.

    A matt felület nem gyűjti az ujjlenyomatokat, a kivágások pedig szabad hozzáférést biztosítanak a koronához, a oldalsó gombhoz és a narancssárga akciógombhoz. Ha vékonyabb sziluettet szeretnél, ugyanannak a gyártónak van Spigen Liquid Air Pro.

    UAG Scout

    UAG Scout tok a fizikai munkához és kerékpározáshoz készült. A kijelző körüli kiemelkedő perem a karcolásokat fogadja be, nem az üveget, míg a megerősített sarkok védik azt a helyet, ahol a titán leggyakrabban a falnak ütközik.

    A gyártó „Ultra 1 / 2 / 3” kompatibilitást ad meg, mert a termék az Ultra 3 premierje óta elérhető. A kivágás az Ultra 4-re is illeszkedik.

    Tech-Protect Glass Ring

    Tech-Protect Glass Ring üveg azok számára készült, akik nem akarják titánt műanyag alatt elrejteni. A titán színű fémkeret csak a képernyő szélét öleli körbe, a tok többi része látható marad.

    A csomagban két darab található, így az első sikertelen alkalmazás nem zárja le a témát. Ha teljesen láthatatlan megoldást preferálsz, nézd meg a Bizon Watch Film HydroFlex hidrogel fóliát, amely hat darabos készletben kapható, vagy a GrizzGlass hibrid üveget.

    [hs_products ids=”137791,118629,120933,140438″ cols=”4″ title=”Védelem az Apple Watch Ultra 49 mm-hez”]

    Apple Watch Ultra 4 vagy Ultra 3: melyiket válasszuk?

    Az egész összehasonlítás öt helyzetre és öt egyértelmű válaszra redukálódik.

    Van Apple Watch Ultra 3-asod, és gondolkodsz a cserén. Maradj a meglévőnél. Ugyanaz a kijelző, ugyanaz a kapcsolat, ugyanaz a műhold és ugyanaz a búvárkodás. Nyolc órával több akkumulátor nem éri meg az új óra teljes árát, hacsak a regeneráció szerinti edzés nem a fő oka a viselésének.

    Van Apple Watch Ultra 1-esed vagy Ultra 2-esed. A váltás nagy, de figyelem: a legnagyobb változások az Ultra 3-tól származnak, nem a 4-től. A műhold, a 5G és a nagyobb kijelző a korábbi generáció érdeme. Ha az Ultra 3-at jelentősen olcsóbban találod, jobb vásárlás lesz, mint a legújabb modellre való ráfizetés.

    Az első Apple Watch Ultra-t vásárolod. Válaszd az Ultra 4-et. Mivel a belépési ár nem változott, nincs ok arra, hogy a korábbi modellt válaszd, amelynek ára közel van az újdonsághoz.

    Spórolásra törekszel. Ultra 3 akciósan a szolgáltatónál. Ugyanazt a kijelzőt, ugyanazt a tokot, műholdat, 5G-t és 40 méteres búvárkodást kapod. Csak az új érzékelőket, a Készültséget és nyolc óra akkumulátort veszítesz el.

    Habozol az Ultra és a sima Series modell között. Az Ultra elsősorban az akkumulátor, a műhold és a búvárkodás miatt éri meg. Ha egyik ezek közül sincs szükséged, nézd meg az olcsóbb Apple Watch SE 3-at. Ha pedig az Apple ökoszisztémáján kívül keresgél, hasonlítsd össze a Google Pixel Watch 5-tel.

    Összegzés

    Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3 egy nagyon hasonló órák összehasonlítása, ahol az egész különbség két helyen rejlik: az akkumulátorban és az érzékelőkben.

    Öt következtetés a végén:

    1. Akkumulátor a legnagyobb érv: 50 óra a 42 helyett és negyedórás töltés, ami 18 óra működést biztosít 12 helyett
    2. Új érzékelőrendszer 5 másodpercenként méri a pulzust és feloldja a Készültség mutatót, amit az Ultra 3 nem kap meg
    3. A kijelző, az óraház, a műhold és a búvárkodás azonos, beleértve a 3000 nitet és az EN13319-et 40 méterig
    4. Az óraház nem nőtt meg, így a korábbi Ultra modellekhez készült szíjak, tokok és üvegek átalakítás nélkül illeszkednek
    5. A belépési ár nem változott, így az első vásárláskor az újabb modell vitathatatlanul nyer

    Ha az Ultra 3-nál maradsz, fektess be egy jó szíjba és üvegbe ahelyett, hogy új órát vásárolnál. Ha a négyesre váltasz, ne vásárolj új kiegészítőket, amik már megvannak, azok problémamentesen illeszkednek.

    GYIK: leggyakrabban feltett kérdések

    Illenek az Apple Watch Ultra 3 szíjak az Ultra 4-re?

    Igen. A ház méretei 49 × 44 × 12 mm mindkét generációnál azonosak, és a pántok rögzítése sem változott. Az Ultra 1, Ultra 2 vagy Ultra 3 pántja illeszkedik az Ultra 4-hez átalakítás nélkül.

    Illik az Apple Watch Ultra 3 tok az Ultra 4-hez?

    Igen. Ez a fő különbség a Series vonalhoz képest, ahol a Series 12 háza egy millimétert nőtt, és a tok már nem illeszkedett. Az Ultra vonalban a kivágás az első generáció óta ugyanaz, így a házak és az üvegek teljesen cserélhetők.

    Mennyibe kerül az Apple Watch Ultra 4 Lengyelországban?

    Az Apple Watch Ultra 4 ára 3 799 zł a természetes vagy fekete titán verzióban, mindig GPS-szel és mobilmodemmel. Ez pontosan ugyanaz az ár, ahonnan egy évvel korábban indult az Ultra 3.

    Meddig bírja az akkumulátor az Apple Watch Ultra 4-ben?

    Akár 50 óra normál használat és akár 84 óra alacsony energiafogyasztású üzemmódban. Szabadtéri edzés közben GPS-szel és pulzusméréssel az óra akár 18 órát is kibír, a maximális hosszabbított edzésmódban pedig akár 45 órát.

    Mi újdonság van az Apple Watch Ultra 4-ben?

    Három új dolog van: az akkumulátor (50 óra 42 helyett), az újratervezett érzékelőrendszer 5 másodperces pulzusméréssel és a Készültségi mutató, valamint az Audio Intelligence csomag. A kijelző, a ház, a műholdas kapcsolódás és a búvárkodás változatlan maradt az Ultra 3-hoz képest.

    Megéri az Apple Watch Ultra 3-at venni az Ultra 4 helyett?

    Érdemes, ha egyértelműen olcsóbban találod. Az Ultra 3 ugyanazt a kijelzőt, ugyanazt a házat, műholdas kapcsolatot, 5G-t és 40 méteres búvárkodást kínál. Elveszíted az új érzékelőket, a Készenlét jelzőt és nyolc órányi akkumulátor-üzemidőt.

    Alkalmas az Apple Watch Ultra 4 búvárkodásra?

    Igen, ugyanúgy, mint az elődje. Mindkét modell vízállósága 100 méter az ISO 22810:2010 szerint, valamint EN13319 tanúsítvánnyal rendelkezik a rekreációs búvárkodáshoz 40 méterig, ±1 m mélységmérési pontossággal.


    Források:

  • Apple Watch Series 12 vs 11: mi valójában megváltozott?

    Apple Watch Series 12 vs 11: mi valójában megváltozott?

    Az Apple Watch Series 12 és 11 összehasonlításakor egy dolog számít: új egészségügyi mérési rendszer. A Series 12 5 másodpercenként méri a pulzust, 24-szer gyakrabban méri a HRV-t, és hozzáadja a Készültségi mutatót. A felbontás, fényerő és a deklarált üzemidő változatlan maradt.

    A karóra 2026. szeptember 18-án került forgalomba, és az árak Lengyelországban 1 899 zł-tól kezdődnek, pontosan ott, ahol egy évvel ezelőtt a Series 11 indult.

    Van azonban egy másik változás, amelyről egyetlen bemutató sem beszél: a tok egy milliméterrel nőtt. Ez apróságnak tűnik, de éppen ez a milliméter dönti el, hogy a korábbi tokod illeszkedik-e az új órára.

    Alább a két modell teljes táblázata és egy őszinte lista arról, hogy miben nem javít a Series 12. A végén kiegészítők: mi illik mindkét generációhoz, és mi az, ami egyik napról a másikra nem illik.

    Apple Watch Series 12 vs 11: teljes összehasonlító táblázat

    Csak azokat a tételeket emeltük ki, amelyek valóban különböznek.

    ParaméterApple Watch Series 11Apple Watch Series 12
    Premieraszeptember 2025szeptember 2026
    ChipS10S11
    Memória64 GB64 GB
    Optikai pulzusmérő3. generációújra tervezett, Health Sensing System
    Elekromos érzékelő (EKG)előző generáció2. generáció
    Pulzusmérés rögzítéseminták néhány percenkéntminta 5 másodpercenként, egész nap
    HRV mérésstandard frekvenciaakár 24-szer gyakrabban
    Készenlét (Readiness)❌✅
    Audio Intelligence❌✅ (Live Rewind és Siri Recap bétában)
    KijelzőOLED LTPO3, folyamatosOLED LTPO3, folyamatos
    Felbontás 46 / 42 mm416 × 496 / 374 × 446416 × 496 / 374 × 446
    Kijelző területe 46 mm1 220 mm²1 196 mm²
    Kijelző területe 42 mm989 mm²970 mm²
    Csúcs fényerő2 000 nit2 000 nit
    Üveg (alumínium)Ion-XCeramic Shield 2
    Üveg (titán, kerámia)safírossafíros
    Ház anyagaialumínium, titánalumínium, titán, kerámia
    Méretek 46 mm46 × 39 × 9.7 mm46 × 40 × 9.7 mm
    Méretek 42 mm42 × 36 × 9.7 mm42 × 37 × 9.7 mm
    Súly 46 mm, alumínium GPS37.8 g39.5 g
    Súly 42 mm, alumínium GPS30.3 g32.2 g
    Akkumulátor, normál használatakár 24 óraakár 24 óra
    Alacsony energiafogyasztás módakár 38 óraakár 38 óra
    Kültéri edzésakár 8 óraakár 10 óra
    15 perc töltés adakár 8 óra működéstakár 12 óra működést
    Töltés 80%-rakb. 30 perckb. 30 perc
    MobilhálózatRedCap 5G és LTERedCap 5G és LTE
    Wi-Fi / BluetoothWi-Fi 4 / Bluetooth 5.3Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3
    Ultra szélessávú2. generáció2. generáció
    Vízállóság50 m, IP6X50 m, IP6X
    KövetelményekiPhone 11+, iOS 26iPhone 11+, iOS 27
    Induló ár Lengyelországban1 899 zł1 899 zł

    Harminckét pozíció, amelyek közül tizenkilenc különbözik. Szinte minden eltérés azonban egy helyen található: az érzékelőkben és abban, amit az óra ezekből kiszámít.

    Mindkét generációhoz tartozó kiegészítők kéznél vannak. Nézd meg az Apple Watch 46 mm-es szíjait és tokjait →

    Az új egészségmérési rendszer a generáció lényege

    Az Apple ezt Health Sensing System-nek nevezi, és nem marketinges elnevezés ugyanannak az elektronikának. Fizikailag megváltozott mindkét érzékelő az óra hátoldalán.

    Az optikai érzékelőt újra terveztek, és nagyobb, energiatakarékos zöld LED-eket kapott; a MacRumors negyedik generációnak írja le, bár az Apple nem ad meg számot. Az elektromos érzékelő, amely az EKG-ért felelős, második generációra váltott. Ez az utolsó évek legmélyebb átalakítása.

    Pulzus 5 másodpercenként a néhány perces minták helyett

    A Series 11 a pulzust háttérben, néhány perces időközönként méri. A Series 12 5 másodpercenként mér egész nap, ami körülbelül napi 17 ezer alkalmat jelent.

    Miért ennyi? Mert a sűrűbb adatokból olyan dolgokat lehet számítani, amelyek nem láthatók a ritka mintákban. Mikrosokk a pulzusban kávé után, reakció a stresszre egy találkozó közepén, a pihenő állapotba való visszatérés üteme edzés után.

    Az Apple emellett a legpontosabb pulzusmérést az órában deklarálja, hivatkozva saját tesztjeire a versenytársakkal. Ez természetesen a gyártó nyilatkozata, nem független audit.

    HRV mérve 24-szer gyakrabban és új mutató: Készség

    A szívritmus variabilitás (HRV) egy mutató, amelyből megtudhatod, hogy a szervezet pihent-e. A Series 12 24-szer gyakrabban méri, mint az elődje, és kétféle HRV-t különböztet meg: regeneráló HRV és általános HRV.

    Ezen alapult a Készség, amely egy 0-tól 10-ig terjedő skálán mért érték, amit reggel kapsz meg az egyik négy ajánlás egyikével: regenerálódj, oszd be az erőidet, készen állsz, vagy működj teljes gőzzel.

    Ezen kívül a életjelek megjelenítése is napközben elérhetővé vált, nem csak éjszaka. A Series 11 csak az alvás alapján mutatta őket.

    Figyelem: Az Apple a Készséget kizárólag a Series 12-ben teszi elérhetővé, és nem jelentette be azt régebbi modellekhez. A funkció a mérések sűrűségén alapul, amit a tizenegyedik nem gyűjt.

    Ha rendszeresen edzel és reálisan nézed a regenerációt, akkor ez éppen a megfelelő ok a karóra cseréjére. Ha főleg értesítésekre és fizetésekre használod, nem fogod észrevenni a különbséget.

    Kerámia Pajzs 2 és a kerámia tok visszatérése

    A 12-es sorozat alumínium verziói megkapták a Kerámia Pajzs 2-t, ugyanazt az üveget, amelyet az Apple a legújabb iPhone-okban használ. Az Apple közleménye szerint 60%-kal ellenállóbb az Ion-X-nél a 11-es sorozatban.

    Ez valós előny, mert az alumínium Apple Watch mindig is az a modell volt, amelyet a legkönnyebben megkarcoltak. A titán és a kerámia zafír üveget használnak, ahogy korábban is.

    A második visszatérés a kerámia tok, amely a 5-ös sorozat óta nem volt elérhető. Két színben kapható: gyöngyházfehér és éjszakai kék.

    A kerámiának azonban két hátránya van. Jelentősen nehezebb (51,3 g gyöngyházfehérben és 52,9 g éjszakai kékben, szemben a 39,5 g alumíniummal) és nagyobb: 47 × 41 × 9,85 mm a 46 × 40 × 9,7 mm helyett. Ez azt jelenti, hogy a 46 mm-es alumínium verzió tokja nem illik a kerámia verzióra.

    Új a paletta alumíniumból is: sötétbarna, fekete, világos arany és űrszürke. A titán arany és természetes változatban érhető el.

    Audio Intelligence, azaz mit csinál az óra a hanggal

    Ez négy funkció összessége, amelyet a Series 11 nem kap meg: Hangok felismerése (riasztás, gyermek sírása, sziréna), gyorsabb Shazam, Live Rewind (az utolsó 15 másodperc beszélgetés visszajátszása) és Siri Recap (beszélgetés összefoglalása).

    A két első funkció a megjelenés óta működik. A Live Rewind és a Siri Recap 2026 végén kerülnek bétába, és iPhone 16 vagy újabb készüléket igényelnek Apple Intelligence-szel. Ugyanazt a csomagot kapta az Apple Watch Ultra 4 is, tehát ez nem kizárólag a Series 12 sajátossága.

    A MacRumors szerint az új óra kétszer annyi RAM-mal rendelkezik (4 GB helyett 2 GB) és a tok alja cirkóniumból készült, nem zafírból. Az Apple ezeket a paramétereket nem közli a hivatalos specifikációban.

    Akkumulátor az Apple Watch Series 12 vs 11: ugyanaz az időtartam, gyorsabb töltés

    Itt az Apple nem mozdította el a deklarált 24 órás normál használatot, sem a 38 órás alacsony energiafogyasztású üzemmódot. A számok megegyeznek a Series 11-gyel.

    Megváltozott viszont a töltési sebesség és az edzés alatti üzemidő:

    • Kültéri edzés: 10 óráig, a korábbi 8 helyett, tehát 25%-kal hosszabb
    • 15 perc töltés: 12 órás üzemidő a korábbi 8 helyett, tehát a duplája
    • 5 perc töltés: 10 órás alváskövetés
    • 80%-os töltés: körülbelül 30 perc, változatlan

    Ez az öt perc alvás előtt praktikusabb változás, mint ahogy a táblázatban látszik. Aki órával alszik, az ismeri a reggeli töltés problémáját.

    Töltőt egyik modell dobozában sem találsz. Ha az órát első Apple eszközként vásárolod, azonnal tedd hozzá a vezeték nélküli töltők kategóriájából.

    A kijelző 2%-kal zsugorodott, és erről senki sem beszél

    Ez a legérdekesebb részlet az egész bemutatón. A felbontás, fényerő és kijelzőtechnológia azonos, de a kijelző aktív felülete csökkent:

    • 46 mm: 1 220 mm²-ről 1 196 mm²-re
    • 42 mm: 989 mm²-ről 970 mm²-re

    A borító megnőtt, a képernyő pedig csökkent. Az Apple ezt nem kommentálja, de a számtan egy következtetést ad: a kijelző körüli keretek vastagabbak mint a Series 11 esetében.

    Két százalék az a különbség, amit szabad szemmel nem látsz. Érdemes azonban tudni, hogy ezen a téren az újabb generáció hátrafelé lépett, különösen, hogy az Apple minden egyes előrelépést külön kiemel.

    Amit a Series 12 nem javít

    Őszinte lista a dolgokról, amelyek pontosan ugyanazok maradtak:

    • Képernyő felbontása és fényereje: 416 × 496 pixel és 2 000 nit, változatlan
    • Kijelzett üzemidő, ugyanaz a 24 és 38 óra
    • Memória, 64 GB mindkét modellen
    • Wi-Fi 4 (802.11n), 2009-es szabvány, még mindig aktuális az Apple Watchban
    • Bluetooth 5.3 és második generációs Ultra Wideband, változatlan
    • 50 m vízállóság és IP6X ellenállás, azonos
    • Mobilhálózat, a RedCap 5G és LTE mindkét modellje

    A glükózszint méréséről sincs szó, amiről évente pletykálnak. Nincs változás a burkolat formájában, és új szíjcsatlakozási rendszer sem érkezik. Az informális jelentések szerint mindkettő csak a 13. sorozattal jön el.

    Viszont a tisztán szoftveres funkciók, mint az Alvás eredménye vagy a magas vérnyomás és alvási apnoe értesítések, szintén a 11. sorozatban megtalálhatóak. Ne fizess érte másodszor.

    Apple Watch Series 12 ára: mennyibe kerül Lengyelországban

    Az Apple Watch Series 12 ára pontosan ott kezdődik, ahol tavaly a elődje. A 42 mm-es alumínium változat GPS-szel ugyanannyiba kerül, mint a Series 11 a megjelenés napján.

    Változat42 mm46 mm
    Alumínium, GPS1 899 zł2 199 zł
    Alumínium, GPS + Cellular2 399 zł2 699 zł
    Titán, GPS + Cellular3 299 zł3 599 zł
    Kerámia, GPS + Cellular4 399 zł4 699 zł

    A Series 11 eltűnt az Apple kínálatából, de a szolgáltatóknál és a kereskedelmi hálózatokban még elérhető, általában néhány száz zlotyval olcsóbban, mint az újdonság. Ez az egyetlen, de erős érv mellette.

    A kerámia ebben a felsorolásban imázs pozíciót képvisel. Csak modemmel érhető el, így a tisztességes összehasonlítási alap az alumínium modemmel: 4 699 zł a 2 699 zł-ért ugyanazért az óráért egy másik házban, és 12 grammal könnyebb.

    Apple Watch Series 12 vs 11 kiegészítők: mi illik melyikhez

    Most visszatérünk a cikk elején említett milliméterhez, mert az Apple Watch Series 12 vs 11 összehasonlításában ez a legköltségesebb különbség.

    Apple Watch szíjak: mindkét generációhoz illenek

    Jó hír: az szíjak rögzítése nem változott. A Series 11-hez vásárolt szíj illik a Series 12-höz és fordítva. A gyártók kifejezetten úgy írják le őket, mint amelyek kompatibilisek a 8, 9, 10, 11 és 12 modellekkel, és a kompatibilitás még régebbi modellekre is kiterjed, amit a Apple Watch Series 10 szíjak összehasonlításában mutattunk be.

    Csak a rögzítési méretet kell eltalálni, ami eltér a tok számától:

    A te órádSzíj kategória
    Series 11 vagy 12, 42 mm tok38 / 40 / 41 / 42 mm szíjak
    Series 11 vagy 12, 46 mm tok42 / 44 / 45 / 46 / 49 mm szíjak
    Apple Watch Ultra, 49 mm tokUltra 49 mm szíjak

    Ez a leggyakoribb hiba vásárláskor. A 42 mm tok a Series 11 és 12 esetében kisebb rögzítőt használ, ugyanazt, mint a régi 41 mm-es modellek. Annak ellenére, hogy a névben azonos szám szerepel, ez nem a 42/44/45/46/49 mm-es méretcsoportba tartozik.

    Tech-Protect Silicone

    Tech-Protect Silicone a legegyszerűbb válasz a kompatibilitás kérdésére. A gyártó a nevében említi a 8-tól 12-ig, valamint az SE-t és az Ultra-t, így semmit sem kell kitalálnod. A puha szilikon nem szívja magába az izzadságot és alkalmas medencéhez.

    Spigen Athlex Air M

    Spigen Athlex Air M egy edzőheveder. A perforáció elvezeti az izzadságot, és a tépőzáras csat biztosan tart futás közben.

    A név „11″-re végződik, mert a termék a tizenkettedik premierje előtt került forgalomba. Az illeszkedést azonban a csatlakozó mérete határozza meg, és ez nem változott, így a heveder a Series 12-re is illeszkedni fog. További modelleket gyűjtöttünk össze a sportos hevederek Apple Watch 11-hez áttekintésében.

    Spigen WBF01 Band

    Spigen WBF01 Band egy mindennapi javaslat, amely közelebb áll az Apple klasszikus sportpántjához, mint a tréning verzióhoz. Ugyanaz a csatlakozó 44/45/46/49 mm, így mindkét generációt problémamentesen kezeli.

    [hs_products ids=”146771,146530,146419″ cols=”3″ title=”A Series 11 és 12 modellekhez illeszkedő pántok”]

    Apple Watch Series 12 tok: itt ér véget a kompatibilitás

    Rossz hír: a Series 11 tok nem illeszkedik a Series 12-re. A ház szorosan illeszkedik a tokhoz, így egy milliméter szélesség teljesen megváltoztatja a helyzetet.

    Ezt maguk a gyártók leírásaiból is láthatjuk. A Spigen a Thin Fit 360 tokját „Apple Watch 10 / 11” kompatibilisként jelöli, és a tizenkettő nincs benne a nevében. A Bizon ezzel szemben külön sorozatokat adott ki, amelyek kizárólag a Series 12-nek szólnak, külön a 46 mm-es és a 42 mm-es tokhoz.

    Ugyanez a szabály vonatkozik a képernyővédő fóliákra és üvegekre is. Mivel megváltozott a kijelző felülete és a keretek vastagsága, a korábbi generáció kivágása nem illeszkedik a szélekhez.

    Bizon Case Watch Adamo a Series 12-hez

    Bizon Case Watch Adamo összekapcsolja a tokot a képernyő üveggel, így egy termékkel véded a házat és a kijelzőt. Az átlátszó változat nem takarja el a ház színét, míg a matt fekete vizuálisan megváltoztatja az órát.

    A tok külön kapható a 46 mm-es és 42 mm-es változathoz. Ez nem egy univerzális méret.

    Bizon Case Watch Felipe a Series 12-höz

    Bizon Case Watch Felipe egy javaslat fizikai munkához és kerékpározáshoz. A kijelzőt egy kiemelkedő perem védi, amely a karcolásokat magára veszi ahelyett, hogy az üveget érné. A Ceramic Shield 2 ellenállóbb az Ion-X-nél, de még mindig alulmarad a beton és az ajtókeret ellen.

    Vásárláskor figyelembe veendő: a termékkártya, amely csak „Apple Watch 46 mm”-t ad meg generációs szám nélkül, szinte mindig a Series 10 és 11 szabását írja le. Keresd a nyílt „Series 12″ leírást.

    [hs_products ids=”146683,143174,146680″ cols=”3″ title=”Apple Watch Series 12 tokok”]

    Ha a Series 11-nél maradsz

    Még mindig érdemes védeni, különösen, hogy az alumínium tizenegyes gyengébb Ion-X üveggel rendelkezik.

    UNIQ Valencia

    UNIQ Valencia egy anodizált alumínium, amely rugalmas TPU-val van kombinálva. Úgy néz ki, mint egy fém keret, de úgy viselkedik, mint egy tok. Jó választás, ha olyan védelmet keresel, ami nem látható.

    A gyártó „Apple Watch 46 mm” kompatibilitást ad meg, generációs szám nélkül, és a termék a tizenkettedik generáció bemutatója előtt került a kínálatba. Kezeld úgy, mint egy tokot a Series 11 és 10-hez.

    Bizon Watch Film HydroFlex

    Bizon Watch Film HydroFlex egy hidrogél fólia, hat darabos készletben, a Series 11 és 10 46 mm-es méretéhez vágva. A 42 mm-es verzió külön kapható. A hidrogél jobban illeszkedik a képernyő ívéhez, mint a merev üveg.

    A kijavítás költsége az Apple Watch kijelzőjén akár több száz forint is lehet, míg egy fólia ára ennek töredéke. A számítás egyszerű.

    Apple Watch 12 vagy 11: melyiket válaszd?

    Az Apple Watch Series 12 vs 11 öt helyzetre és öt egyértelmű válaszra redukálódik.

    Ha Series 11-ed van és a váltáson gondolkodsz. Maradj a meglévőnél. Ugyanaz a felbontás, ugyanaz az akkumulátor, ugyanaz a kapcsolódás. Kivéve, ha a regenerálás és az edzésadatok a fő okod a karóra viselésére. Akkor a Készültség és a sűrűbb HRV reális érvet jelent.

    Ha Series 9 vagy régebbi modelled van. Válaszd a Series 12-t. A váltás jelentős: 24 óra helyett 18 óra akkumulátor, sokkal nagyobb kijelző, gyorsabb töltés, teljesen új egészségügyi funkciók és Ceramic Shield 2.

    Ha az első Apple Watch-odat vásárolod. Alumínium változatban a Series 12. Mivel az belépési ár nem változott, nincs ok a korábbi modellért nyúlni, amelynek ára közel van az újdonsághoz. Ha a költségvetés szigorú, alternatíva a olcsóbb Apple Watch SE 3.

    Keresed a megtakarítást. Series 11 akciósan az üzemeltetőnél. Ugyanazt a felbontást és fényerőt kapod, ugyanazt az akkumulátort, ugyanazt az üzemidőt és az összes szoftveres funkciót. Csak az új érzékelőket és a Készültséget veszíted el.

    Fontolóra veszed a kerámiát. Csak akkor, ha fontos számodra a megjelenés. Alatta ugyanaz az óra található, és a házért majdnem annyit fizetsz, mint amennyibe az alumínium modell kerül. Ebben a költségkeretben már benne van az Ultra, amelyet a Apple Watch Ultra 3 és Ultra 2 összehasonlításában írtunk le.

    Ha az Apple ökoszisztémáján kívül is nézelődsz, hasonlítsd össze a Google Pixel Watch 5-tel, és ha kifejezetten futásra keresel órát, nézd meg a 2026-os futóórák rangsorát.

    Összegzés

    Az Apple Watch Series 12 vs 11 teljes összehasonlítása egyetlen ötletre redukálódik: a szív pontosabb és gyakoribb mérésére, mint eddig. Minden más szinte érintetlen maradt.

    Öt következtetés a végén:

    1. Az új érzékelők az egyetlen valódi ok a váltásra, pulzus 5 másodpercenként, HRV akár 24-szer gyakrabban, Készültség mutató
    2. A felbontás, az akkumulátor és a kapcsolódás azonos mint a Series 11 esetében, beleértve a 24 órás üzemidőt és a Wi-Fi 4-et
    3. A Kerámia Pajzs 2 valóban segít az alumínium verzió tulajdonosainak, mert ez a legkönnyebben karcolódó változat
    4. A tok 1 mm-rel nőtt, a szíjak továbbra is illeszkednek, a Series 11 tokok és fóliák már nem
    5. A belépési ár nem változott, így az első vásárláskor az újabb modell vitathatatlanul nyer

    Ha maradsz a tizenegyesnél, fektess be egy fóliába és egy jó szíjba ahelyett, hogy új órát vásárolnál. Ha a tizenkettőre váltasz, ne feledd, hogy a tokot „Series 12” néven kell megjelölni, a régebbi egyszerűen nem fog illeszkedni.

    GYIK: leggyakrabban feltett kérdések

    Illeszkednek az Apple Watch 11 szíjak a Series 12-höz?

    Igen. A szíjak rögzítése nem változott a generációk között, így a Series 11 szíj illeszkedik a Series 12-höz átalakítás nélkül. Csak annyit jegyezz meg, hogy a 42 mm-es tok kisebb csatlakozót használ (38/40/41/42 mm), míg a 46 mm-es tok nagyobbat (42/44/45/46/49 mm).

    Illeszkedik az Apple Watch 11 tok a Series 12-höz?

    Nem. A Series 12 tok 1 mm-rel szélesebb mindkét méretben, így a korábbi generáció tokja nem fog megfelelően záródni. Keresd a tokot, amelyet kifejezetten „Apple Watch Series 12” néven jelöltek.

    Érdemes megvenni az Apple Watch 11-et a 12 helyett?

    Érdemes, ha jelentősen olcsóbban találod. A 11-es sorozat ugyanazt a kijelzőt, ugyanazt az akkumulátort, ugyanazt az 5G kapcsolatot és minden szoftveres funkciót kínál, beleértve az Alvás eredményét és a magas vérnyomásról szóló értesítéseket. Elveszíted az új érzékelőket és a Készültség mutatót.

    Méri az Apple Watch Series 12 a vérnyomást?

    Nem méri a vérnyomást. Mindkét generáció, a 11-es és a 12-es, azonban rendelkezik magas vérnyomásról szóló értesítésekkel. Az óra elemzi az optikai érzékelő adatait, és jelzi a lehetséges tüneteket, de nem ad meg vérnyomásértékeket.

    Mi a különbség az akkumulátorban a Series 12 és a 11 között?

    A megadott üzemidő azonos: akár 24 óra normál használat és akár 38 óra Energiatakarékos üzemmódban. A 12-es sorozat viszont akár 10 órát is kibír kültéri edzés közben a 8 helyett, és 15 perc töltés 12 óra üzemidőt biztosít a 8 helyett.

    Megkapja a Készültség funkciót az Apple Watch Series 11 az frissítésben?

    Az Apple a Készültséget kizárólag a 12-es sorozatban teszi elérhetővé, és nem jelentette be azt a régebbi modellek számára. A funkció a mérések sűrűségére támaszkodik, amelyet a 11-es sorozat érzékelője egyszerűen nem gyűjt.

    Mennyibe kerül az Apple Watch Series 12 Lengyelországban?

    Az árak 1 899 zł-tól kezdődnek az alumínium 42 mm-es GPS verzióért. A 46 mm-es változat 2 199 zł, a mobilmodemmel rendelkező verziók 2 399 zł-tól, a titán 3 299 zł-tól, a kerámia pedig 4 399 zł-tól kezdődik.

    Melyik Apple Watch méretet válasszam: 42 vagy 46 mm?

    A 42 mm-es méret a 130–200 mm kerületű csuklókra illik, míg a 46 mm-es a 140–245 mm-re. A nagyobb tok nagyobb kijelzőt jelent, és ugyanazt az üzemidőt biztosít, míg a kisebb körülbelül 7 grammal könnyebb, és kevésbé feltűnő az ingujj alatt.


    Források:

  • iPhone 18 Pro kamera a nagyító alatt: ugyanazok az érzékelők, négy ponttal jobb eredmény

    iPhone 18 Pro kamera a nagyító alatt: ugyanazok az érzékelők, négy ponttal jobb eredmény

    Az iPhone 18 Pro 172 pontot kapott a DxOMark-tól, ezzel a második helyet foglalja el a világon, közvetlenül a Huawei Pura 80 Ultra mögött, amely 175 pontot ért el. Az iPhone 17 Pro 168 ponttal az ötödik helyen áll. Négy pont különbség a generációk között — papíron nem sok, a rangsorban három helyezés.

    Csakhogy az új modell szétszerelése olyan dolgot mutat, ami nem indokolja ezt a különbséget: a három hátsó szenzor közül kettő pontosan ugyanaz, mint tavaly.

    Honnan származnak ezek az adatok: az alkatrészekről szóló adatok a Weibo szolgáltatásban megjelent publikációkból származnak.

    Az iPhone 18 Pro és az iPhone 17 Pro kameramoduljainak összehasonlítása

    Mi van a kamerában

    A hátsó kamerák ugyanazok az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max esetében — a szétszerelés szerzője egyszer írja le őket, mindkét telefonra egyszerre. Három objektív egy közös fémkeretben, mindegyik 48 Mpix:

    KameraÉrzékelőMéretRekeszFókusztávolság ekvivalensStabilizálás
    UltraszélesSony IMX9721/2,55″f/2,213 mmnem megadva
    FőSony IMX9051/1,3″f/1,48–4,024 mmmásodik generációs szenzormozgás
    PeryskópSony IMX9731/2,55″f/2,8100 mm3D szenzormozgás

    Az ultraszélesnél a stabilizálásról semmit nem mondanak — ez annyit jelent, hogy nem tudni, és nem azt, hogy nincs.

    iPhone 18 Pro hátsó kameramodul érzékelők leírásával

    Vita: a három kamerából kettő ugyanaz, mint tavaly

    A szerző az előző generáció kameráit egymás mellé helyezte, és ugyanazzal az adathalmozattal írta le őket. Párban, mert a Pro és Pro Max az adott évből ugyanazt a készletet kapta:

    iPhone 17 Pro és 17 Pro MaxiPhone 18 Pro és 18 Pro Max
    UltraszélesSony IMX972, 1/2,55″, f/2,2, 13 mmSony IMX972, 1/2,55″, f/2,2, 13 mm
    PeryszkopSony IMX973, 1/2,55″, f/2,8, 100 mmSony IMX973, 1/2,55″, f/2,8, 100 mm
    Fő — érzékelőSony IMX903, 1/1,3″, 48 MpixSony IMX905, 1/1,3″, 48 Mpix
    Fő — rekeszfix f/1,78változó f/1,48–4,0

    Az ultraszéles és a peryszkóp szó szerint ugyanazok az érzékelők. Ugyanaz a felbontás, ugyanaz a méret, ugyanaz a fényerő és ugyanaz a gyújtótávolság ekvivalens.

    A fő kamera megjelölése IMX903-ról IMX905-re változott, de a szétszerelés mindkettőre ugyanazt a méretet, 1/1,3 hüvelyk, és ugyanazt a felbontást adja meg. Az iparági szolgáltatások a tizenhetes modellre pontosabb értéket, 1/1,28 hüvelyket adnak meg, így valószínűleg van valami apró eltérés — a szétszerelés szerzője mindkettőt ugyanúgy kerekíti.

    Az egyetlen valódi különbség a fő kamera rekeszénél van.

    Hat mozgó lamella

    A fix f/1,78 nyílás helyett az Apple egy változó rekeszt helyezett el f/1,48–4,0 tartományban. A DxOMark valódi rekeszként írja le, hat mozgó lamellával, amely úgy nyílik és záródik, mint egy fényképezőgép — a mechanizmus képe nem látható, mert a szerző nem bontotta le a lencsét. A lencse mellett csak egy száraz felirat található: f/1,48–4,0.

    Ez nem programozási trükk, hanem egy valódi mechanizmus, amely kevesebb vagy több fényt enged át. A DxOMark eredményjavulását éppen ennek a rekesznek tulajdonítják.

    Mit ad a tartomány:

    • f/1,48 szürkületben — a f/1,78-nál szélesebb nyílás több fényt enged be; a gyenge fényviszonyok között elért eredmény 143-ról 150 pontra nőtt
    • f/4,0 nappal — a rekesz zárása növeli a mélységélességet, azaz lehetővé teszi, hogy a kép nagyobb részén tartsuk élesnek a fókuszt
    • tartomány egyetlen érték helyett mindennek — bár nem tudni, hogy a rekesz folyamatosan vagy lépésről lépésre záródik-e

    DxOMark eredmények: hol látszik a különbség

    KategóriaiPhone 17 ProiPhone 18 Pro
    Összesített168172
    Videó—176 — a legmagasabb videóeredmény az összes DxOMark adatbázisban
    Gyenge fény143150
    Portrék151157
    Zoom135138

    A legnagyobb előny a gyenge fényviszonyok között készült fényképek (+7) és a portrék (+6) esetében volt, a legkevesebb a zoom (+3), és ez az egyetlen kamera, amelynek rekeszváltozása egyáltalán nem érinti. A DxOMark nem részletezi, honnan származik mindez a változás, így formálisan ez egy véletlen egybeesés. Csak éppen rendkívül egyenletes.

    Amit a DxOMark nem dicsért

    A DxOMark négy dolgot emelt ki: a színek torzulását és a fehér egyensúly ugrásait, a gyengébb zoomot nagy távolságokon, a flare-eket bizonyos körülmények között, valamint a fényerő eltéréseit a fénykép előnézete és a videó között. A második pont nem meglepő, mert a periszkóp ugyanaz maradt.

    Valójában mennyit számítanak ezek a pontok

    Mielőtt a 172-t az 168 ellenében döntőnek tekintenéd, érdemes tudni, honnan származik ez a szám és mit nem mutat.

    A DxOMark a tesztelt gyártóktól keres. Eladja nekik a DxO Analyzer szoftvert és tanácsadást nyújt a fényképezőgépek hangolásához, majd értékeli a kész telefonokat. Az iparágban ezt a „fizess és nyerj” problémaként emlegetik: aki a DxO fizetős eszközeit használja, jobban szerepel a rangsorban, mint azok, akik nem. Senki sem állítja, hogy az eredményeket meg lehet vásárolni. Nehéz azonban a függetlenség, amikor ugyanaz a cég először tanácsot ad, majd értékel.

    Minden egyes új generáció magasabb pontszámot kap. Ezt évek óta látni a rangsorban, és nehéz nem megkérdezni, hogy a pontok valódi előrelépést mérnek-e, vagy a metodológia növekedésével együtt nőnek. Így az eltérő évek eredményeit nem lehet közvetlenül összehasonlítani.

    Egy szám elrejti az összes kompromisszumot. Az általános értékelés több tucat alpontról származik, különböző súlyozással, és a média csak ezt idézi. Nálunk ez mintaszerűen látható: a tizennyolcas fényképezésben nyer a gyenge fényviszonyok mellett és a portréknál, míg zoomban gyakorlatilag helyben áll. Ha főleg teleobjektívekkel fényképezel, ez a különbség nem érint.

    Volt egy hangos vita a függetlenségről is. Amikor a Xiaomi nem küldött tesztelésre 12S Ultra modellt, a DxOMark saját kezdeményezésére vásárolt egy példányt, és közzétette az értékelést a gyártóval való együttműködés hiányában.

    A gyakorlati következtetés az, hogy a DxOMark pontok hasznosak irányadóként, hogy merre haladtak a változások, és itt pontosan egybeesnek azzal, amit a bontás során látunk. Viszont nem válaszolnak arra a kérdésre, hogy érdemes-e telefonot cserélni. Erre csak azok a fényképek adnak választ, amelyeket olyan körülmények között készítesz, ahogyan a mindennapokban fényképezel.

    A Face ID és a LiDAR többet kaptak, mint a kamera

    A legnagyobb változások nem a kamerákban, hanem mellettük történtek.

    Face ID modulok négy iPhone-on

    A teljes Face ID készlet a tizennyolcban egyértelműen hosszabb — egy széles szalag érkezett fém merevítő lemezzel. A tizenhetesben minden szorosan egymás mellett volt, itt az érzékelőt jelentős távolságra eltolták a kamerától.

    A infravörös kamera érzékelője nagyobb. A szerző a képen körberajzolta azt a részt mindkét érzékelőből, amely ténylegesen fényt gyűjt — a tizennyolcban nagyobb és négyzetesebb.

    Összehasonlítás az infravörös érzékelők között — a tizennyolcban nagyobb fénygyűjtő rész

    A szerző levette a burkolatokat a pontszerű projektorról, és nagyításban lefotózta a meztelen áramköröket. Itt is látható a rekonstrukció: mindkét áramkör — a vezérlő és a világító — nagyobb, több vékony drót köti össze őket, és két oldalról távoznak, nem pedig egy oldalról, valamint a fénypontok sűrűbben helyezkednek el.

    Pontszerű projektor Face ID nagyításban

    A LiDAR is megnőtt. A tizennyolcas modellben egyszerűen nagyobb, és az adója is nagyobb felületű. A szalagok jelölése 06061-05 a 18 Pro Max-ban és 06060-04 a 18 Pro-ban, szemben az egy évvel korábbi 5561-04 és 5371-03 jelölésekkel.

    LiDAR modulok négy modellből

    Ezeket a változásokat a DxOMark nem méri, mert a fényképezőgépeket értékeli, nem az arcfelismerést. Hogy a pontszerű projektor rekonstrukciója hogyan hat a Face ID sebességére és hatékonyságára, azt a szétszerelés nem dönti el.

    Elülső kamera forradalom nélkül

    A szelfit Sony IMX914, 18 Mpix, f/1,9, 20 mm ekvivalens készíti — ezek az adatok megegyeznek a 18 Pro és a 18 Pro Max esetében. Ugyanezt az érzékelőt tulajdonítják a tizenhetes modellnek is az iparági szolgáltatások. A szétszerelésből készült összehasonlító fénykép nincs aláírva, csak annyit lehet látni, hogy mindkét érzékelő hasonló méretű fénygyűjtő résszel rendelkezik, és a burkolat formájában különböznek.

    Az iPhone 18 Pro elülső kamera modulja

    Mit jelent a védelem vásárlásakor

    A tizennyolcas kameramodul az egész hátlap szélességében húzódik. Három lencsét tartalmaz, amelyek háromszög alakban helyezkednek el, egy vakuval, mikrofonnal és érzékelőablakkal.

    Az iPhone 18 Pro hátlapja a kameramodullal

    A két generáció burkolatain látható, hogy a tizennyolcas lencsegyűrűi szélesebbek és másképp helyezkednek el, mint a tizenhetesé. Valaki megmérte ezt egy tolómérővel — a Pro Max példányokon:

    Mérés helyeiPhone 17 Pro MaxiPhone 18 Pro Max
    A lencséken13,20 mm13,68 mm
    Magán a modulon11,36 mm11,58 mm
    Tolómérővel mért vastagság az iPhone 18 Pro Max és 17 Pro Max között

    A sziget 0,22 mm-rel nőtt, és a kiálló lencsékkel együtt majdnem fél millimétert. A mérést a nagyobb modelleken végezték, de a hátlap konstrukciója mindkét változatban ugyanaz. Nem tűnik soknak, de a fényképezőgép védője egy pontosan illeszkedő elem — a fél milliméter a különbség a megfelelően illeszkedő és a széleken ingadozó, vagy egyáltalán nem illeszkedő védő között. Boltunkban a két generáció védői külön termékek, és éppen ezért.

    Kis tanács a választáshoz, egyébként általános: a lencsé körüli gyűrűhöz tapadó védők könnyebben eltávolíthatók, mint azok, amelyek közvetlenül az üvegre tapadnak — kisebb a kockázata, hogy valami megkarcolódik.

    És egy megjegyzés: azok a flare-ek, amelyeket a DxOMark említ, a fényképezőgép sajátosságai, kiegészítők nélkül tesztelve. A laboratórium nem ellenőrizte a védőket, és nem nyilatkozik arról, hogy ezek hogyan befolyásolják a fényképeket.

    Ha tizenhetesed van, a megfelelő kategóriák a iPhone 17 Pro fényképezőgép üvege és az iPhone 17 Pro Max — ezek külön polcok. A tizennyolcashoz illenek az iPhone 18 Pro fényképezőgép védők és az iPhone 18 Pro Max.

    A teljes kiegészítő választékot a iPhone 17 Pro és az iPhone 18 Pro kategóriákban találod.

    Összegzés

    Az iPhone 18 Pro jobb eredmény nem a szenzorok cseréjéből adódik. Az ultraszéles és periszkópos lencsék változatlanok maradtak, a fő kamera azonos mérettel és felbontással új jelölést kapott, és az egyetlen valós változás a f/1,48–4,0 rekesz. Az új modell a második helyen debütál a ranglistán, míg az előző generáció ma az ötödik helyen áll.

    A legnagyobb változások ott történtek, ahol a DxOMark egyáltalán nem néz be: a Face ID és a LiDAR terén.

    És a pontokat érdemes távolságtartással kezelni. Megmondják, hogy merre mentek a változások, de nem helyettesítik a telefon fényképeinek megtekintését, amelyet valóban használsz.

    GYIK — leggyakrabban feltett kérdések

    Milyen kamera van az iPhone 18 Pro-ban?

    Három 48 Mpix-es szenzor: ultraszéles Sony IMX972 (f/2,2, 13 mm-es ekvivalens), fő kamera Sony IMX905 (1/1,3″, változó f/1,48–4,0 rekesz, 24 mm-es ekvivalens) és periszkópos Sony IMX973 (f/2,8, 100 mm-es ekvivalens). Az elülső kamera Sony IMX914 18 Mpix f/1,9. Ugyanez a szett az 18 Pro Max-ra is kerül.

    Hány pontja van az iPhone 18 Pro-nak a DxOMark szerint?

    172 pont és második hely a globális ranglistán, a Huawei Pura 80 Ultra mögött, amely 175 pontot ért el. Az iPhone 17 Pro 168 ponttal az ötödik helyen áll. Érdemes megjegyezni, hogy a DxOMark eszközöket és tanácsadást értékesít a gyártóknak a kamerák kalibrálásához, így a ranglistát gyakran kritizálják a függetlenség hiánya miatt.

    Miben különbözik az iPhone 18 Pro kamerája a 17 Pro-tól?

    Valójában egy: a fő kamera változó rekeszértéke f/1,48–4,0, a fix f/1,78 helyett. A fő érzékelő jelölése megváltozott (IMX903 → IMX905) ugyanakkora méret és felbontás mellett, az ultra-széles és periszkópos érzékelők pedig ugyanazok, mint az előző generációban.

    Mi az a változó rekesz az iPhone 18 Pro-ban?

    A mechanizmus, amely a lencse nyílásának méretét f/1,48-tól f/4,0-ig változtatja — a DxOMark fizikális rekeszként írja le, hat mozgó lamellával, mint egy fényképezőgépben. Szélesebbre nyitva több fényt enged be szürkületben, zártabban pedig nagyobb mélységélességet biztosít.

    Passzol az iPhone 17 Pro-ra készült üveg az 18 Pro-hoz?

    Nem. A tizennyolcas kamera szigete vastagabb — 11,58 mm a 11,36 mm-hez képest, és a kiálló lencsékkel együtt 13,68 mm a 13,20 mm-hez képest. Ezen kívül a lencsék körüli gyűrűk szélesebbek és másképp helyezkednek el. Szükség lesz üvegre, amely az új modellhez készült.

    Lehet bízni a DxOMark eredményeiben?

    Fenntartásokkal. A DxOMark szoftvert és tanácsadást értékesít a gyártóknak a kamerák beállításához, majd értékeli a kész telefonokat — az iparág függetlenség hiányával vádolja ezt. Ezen kívül minden egyes új generáció magasabb pontszámot kap, így a különböző évek eredményeit nehéz közvetlenül összehasonlítani, és egy szám elrejti az összes kompromisszumot a kategóriák között. Kezeld a pontokat iránymutatásként, hogy merre haladtak a változások, és ne mint végső ítéletet.

    Jobb a zoom az iPhone 18 Pro-n, mint a 17 Pro-n?

    Minimálisan: 138 pont a 135-höz képest. A periszkóp ugyanazt a Sony IMX973 érzékelőt használja az f/2,8 rekesznyílással, tehát hardveresen nem változott semmi, és a DxOMark nem magyarázza meg a három pont okát. A laboratórium egyébként gyengébb zoomot emelt ki nagy távolságokon.

    Jobb a Face ID az iPhone 18 Pro-n?

    Hardveresen igen: az infravörös kamera érzékelője nagyobb felületről gyűjti a fényt, és a pontprojektort áttervezték — az alkatrészei nagyobbak, és sűrűbben helyezkednek el. Az elemzés azonban nem adja meg, hogyan hat ez a sebességre vagy a felismerés hatékonyságára.

  • Xiaomi 18 Pro és 18 Pro Max — hátlapi kijelző, Leica optika és premier szeptember 23-án

    Xiaomi 18 Pro és 18 Pro Max — hátlapi kijelző, Leica optika és premier szeptember 23-án

    A Xiaomi bemutatja a 18 Pro sorozatot 2026. szeptember 23-án, szerdán, kínai idő szerint 19:00-kor — ami 13:00 órát jelent Lengyelországban. A dátum szerepel az őszi konferencia plakátján, amely a hálóra került, és az egész kampány egy dolog körül forog: a kamerába épített érintőképernyő.

    A kampány fő üzenete: „egy oldal többet, ezer lehetőség”.

    Figyelem: a cikk a bemutató előtt készült. Olyan promóciós anyagokra alapoz, amelyek kiszivárogtak a hálóra a premier előtt — úgy tűnik, hogy a Xiaomi készítette őket, de a gyártó hivatalosan nem publikálta. Minden számot kezelj valószínűnek, de nem megerősítettnek. A bizonyosság szeptember 23-án lesz.

    Képernyő a hátsó oldalon, vagyis miről is van szó valójában

    A kameramodul egy széles, vízszintes téglalap lekerekített sarkokkal. Bal oldalon két nagy lencse ül egymás fölött, míg az egész jobb oldalt egy színes, érintőképernyő foglalja el. A modul alatt, már azon kívül, van egy hosszúkás egység a harmadik lencsével és egy világító dióda.

    A Xiaomi ezt a funkciót hátsó képernyős alkalmazáskártyáknak nevezi. Ez nem egy díszítő elem, ami az időt mutatja — bár a Xiaomi apró betűs részben megjegyzi, hogy a bemutatott grafikákon a kártyák tartalmát AI generálja, és a képek illusztrációk. A bemutatott grafikákon a képernyő többek között a következőket kezeli:

    • elfogyasztott víz számláló „+1 pohár” gombbal,
    • tojásidőző három móddal: 6 perc a folyékony sárgájához, 8 a félig folyékonyhoz, 10 a keményhez,
    • koffein kalkulátor — Americano 225 mg, Flat White 195 mg, Latte 150 mg,
    • pomodoro időzítő 25 perces munkamenettel, a telefon hátuljáról közvetlenül vezérelhető szünettel,
    • visszaszámlálás a koncertig, étkezési rendelési kártya és edzésprogram sorsolás.
    Xiaomi 18 Pro sorozat teaser: a hátsó képernyő háttérképe úgy változik, mint egy körhinta.

    A platform nyitott a külső partnerekre: az anyagokon nyolc kártya látható, köztük a Starbucks, Haidilao, Meituan, Keep és Damai, valamint az internetes tartalomkészítők által készített kártyák.

    A második felhasználás egyszerűbb és valószínűleg fontosabb a mindennapokban: a képernyő a fő kamerával készült szelfik előnézeteként működik, videó, fénykép és portré módokkal. A Xiaomi azonban apró betűs részben megjegyzi, hogy a bemutató szelfin látható alak és a vízszámláló kártya tartalma AI által generált, és a grafikák illusztrációk.

    Minden a hátsó képernyőre kerülhet

    A kampány külön ága — a „minden a hátsó képernyőre kerülhet” mottóval — a képernyőt animált maszkot tartalmazó helyszínként mutatja be. A licencgyűjtemény Kínában lenyűgöző: a „Battle Through the Heavens” karakterei, a „Nemzeti Kincsek” című kínai tévéműsorból származó kiállítások (Qin-dinasztia tisztje, bronzmaszk Sanxingduiból, kerámiából készült figurák a Északi Wei időszakból), valamint a nyugati klasszikusok közül Van Gogh és a „Gyöngy fülbevalós lány”.

    Lehet saját háziállat képét is feltölteni — a rendszer felismeri a jellemzőit és animált karaktert épít belőlük.

    Animált 3D figurák a hátsó képernyőn — Xiao Yantól a „Gyönyörű lány” című képig.
    A feltöltött háziállat kép animált plüssfigurává alakul a telefon hátulján.
    Alkalmazás kártyák a Xiaomi 18 Pro hátsó képernyőjén — összeállítás

    Az AI hozzátesz valakit a képedhez, akit nem voltál ott

    A második funkció, amely külön teaser-t kapott, a AI közös kép. A szlogen így szól: „készíts közös képet mindazzal, amiről álmodsz”. A filmben egy személy képe és egy játék karaktere egybeolvad egy felvételen, ahol mindketten karöltve pózolnak.

    AI közös fénykép funkció teaser — két különálló kép egyesítve egybe.

    Képernyő, amit a szomszéd a metrón nem olvas el

    A Xiaomi a specifikációs plakát után bemutatta a sorozat következő funkcióját: privát képernyő. Nem úgy működik, mint a privát fóliák, amelyek elsötétítik az egész kijelzőt. Itt kiválasztott téglalapok sötétednek el, míg a képernyő többi része világos és olvasható marad.

    A film öt helyzetben mutatja be ezt. A metrón érkezik egy értesítés, és az oldalán fekete téglalap látható, míg az óra, a widgetek és a háttérkép látható marad. A kávézóban a kávé rendelésére szolgáló alkalmazás teljesen olvasható, míg felette a csevegőablak fekete. Az irodában, osztott képernyőn az egyik fele elsötétül, a másik, a jegyzetekkel, teljesen normális. A zárolt képernyőn egy értesítés a listából eltűnik a fekete sáv alatt, a szomszédosak megmaradnak.

    Privát képernyő a Xiaomi 18 Pro sorozatban: egyes részek elsötétülnek, nem az egész kijelző.

    A védelmet külön-külön minden alkalmazásra állítják be, és kétféleképpen lehet aktiválni. A telefon bal szélén van egy narancssárga AI gomb, amelyhez egy kattintással hozzárendelhető a védelem bekapcsolása. A másik mód a Xiao AI asszisztenshez intézett hangparancs, és ez nem egyszeri, hanem feltételes: „a céghez érkezve kapcsolja be a védelmet az üzenetküldőkben”, „hazatérve kapcsolja ki az összes védelmet”. A kisbetűs részben szerepel, hogy az ilyen szabályokat az asszisztens szakértői módban lehet konfigurálni.

    A Xiaomi azt is leírta, hogyan működik, és ez nem egy felület vagy szoftveres mód. A panelben kétféle pixel található — privatizáló és normál — felváltva 1:1 arányban elhelyezve. Különböznek abban, hogy milyen szögben bocsátanak ki fényt: a normál széles kúpban teríti szét, míg a privatizáló keskeny oszlopban egyenesen előre. A mindennapokban mindkettő világít, de a védelem bekapcsolásakor csak a privatizáló pixel működik.

    Kétféle pixel az Xiaomi 18 Pro kijelzőjén — privatizáló és normál, felváltva 1:1 elrendezésben
    Kétféle pixel az Xiaomi 18 Pro kijelzőjén — privatizáló és normál, felváltva 1:1 elrendezésben

    A Xiaomi emellett megjegyzi a privatizáló fóliákról: ezek mikroredőnyökként működnek, így csökkentik a fényt, rontják a képet és fárasztják a szemet. A gyártó azt állítja, hogy náluk a minőség nem csökken, mert minden pixel megőrzi a teljes RGB alpixel készletet a módoktól függetlenül. Ésszerűen hangzik, de ez még mindig a gyártó nyilatkozata, nem mérés.

    A Galaxy S26 Ultra esetében is ugyanazt az elvet alkalmazzák. A Samsung ezt Flex Magic Pixel-nek nevezi, és szintén kétféle pixelre osztja őket: keskeny és széles. A különbség abban rejlik, amit mindkét gyártó közzétett: a Samsung megadta a mért szögeket — 45 foknál az oldalsó fényerő 3,5 százalékra csökken, 60 foknál egy alá. A Xiaomi nem adott meg egyetlen fokot sem, csak a képernyőt mutatta be oldalról nézve.

    A kiszivárgott plakát specifikációja

    Az interneten kering egy plakát, amelynek címe „modernizáció minden területen”, és a Xiaomi-nak tulajdonítják. Minden egyes pontot „mindkét méret” megjegyzéssel láttak el — a paraméterek mindkét modellt érintik, amelyeket a plakát név szerint említ. „mindkét méret”: A Xiaomi már az elejétől fogva két modellről beszél, és ugyanazon a plakáton név szerint említi őket.

    ParaméterXiaomi 18 ProXiaomi 18 Pro Max
    Akkumulátor7000 mAh8500 mAh
    ElemXiaomi „Jinshajiang”, 32% szilíciumXiaomi „Jinshajiang”, 32% szilícium
    ProcesszorSnapdragon 8 Elite Gen 6 (2 nm)Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6 (2 nm)
    Fő kamera200 Mpix, nagy érzékelő200 Mpix, nagy érzékelő
    Távobjektívperiszkóp 200 Mpix, nagy érzékelőperiszkóp 200 Mpix, nagy érzékelő
    Képernyő„szuper pixel”, M11 kibocsátás„szuper pixel”, M11 kibocsátás
    Képernyő kerete0,99 mm0,99 mm

    A plakát ezt a fényképezőgép-készletet a Xiaomi numerikus sorozatának legnagyobb teljesítményű Leica rendszerének nevezi, az akkumulátorokat pedig — a leghosszabb ideig működőnek ebben a sorozatban. A kijelzőről a új M11 emissziós rendszerről és az új zöld emissziós anyagról van szó: magasabb fényerő alacsonyabb energiafogyasztás mellett.

    Az elkülönített grafika a kijelző paramétereit tartalmazza. A csúcsfényerő 4000 nit lesz, és az új zöld emissziós anyag a fénykibocsátás hatékonyságát 20 százalékkal növeli az előző generációhoz képest. Ezen kívül a BT.2020 színskála és a pixel elrendezés, amelyben minden pixel rendelkezik a teljes RGB alpixel készlettel — a Xiaomi a klasszikus Pentile-hoz hasonlítja, és azt állítja, hogy a élesség a 2K kijelzők szintjét éri el, alacsonyabb energiafogyasztás mellett, mint az 1,5K esetében. A gyártó a pixel felbontást nem adja meg.

    A Xiaomi 18 Pro sorozat kijelző paraméterei — 4000 nit csúcsfényerő és teljes RGB elrendezés
    A Xiaomi 18 Pro sorozat kijelző paraméterei — 4000 nit csúcsfényerő és teljes RGB elrendezés

    A külön grafika eldönti azt, amiről a specifikációs plakát hallgatott: minden modell más elrendezést kap. A Xiaomi 18 Pro-ban Snapdragon 8 Elite Gen 6 dolgozik. A Xiaomi 18 Pro Max — erősebb Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6 (SM8975). Érdemes tudni, mert a régebbi szivárgások ezt a chipet „Gen 6 Pro”-nak nevezték — ez volt a helyettesítő név, amelyet a Qualcomm végül Extreme-ra cserélt. A Geekbench adatbázisában szeptember 16-án megjelent bejegyzés egy 16 GB memóriával rendelkező példányt mutatott, két maggal, amelyek 5,01 GHz-ig vannak órajelezve, valamint HyperOS 4 Android 17-en.

    A Xiaomi 18 Pro sorozat processzorai — Snapdragon 8 Elite Gen 6 a Pro-ban és Elite Extreme Gen 6 a Pro Max-ban
    A Xiaomi 18 Pro sorozat processzorai — Snapdragon 8 Elite Gen 6 a Pro-ban és Elite Extreme Gen 6 a Pro Max-ban
    Szivárgott infografika a Xiaomi 18 Pro sorozat specifikációjával

    A keret 0,19 mm-rel keskenyebb

    Az egyik anyag a frontot mutatja, és megad egy konkrétumot, amelyet össze lehet hasonlítani az elődmodellel: a képernyő körüli keret 1,18 mm-ről 0,99 mm-re fogyott a Xiaomi 17 sorozatban — és ez az egész sorozatra vonatkozik, nem csak a nagyobb modellre. Ezzel párhuzamosan nőtt a képernyő sarkainak lekerekítési sugara.

    Elölnézet Xiaomi 18 Pro — keret 1,18 mm-ről 0,99 mm-re szűkítve a Xiaomi 17 sorozatban
    Elölnézet Xiaomi 18 Pro — keret 1,18 mm-ről 0,99 mm-re szűkítve a Xiaomi 17 sorozatban

    Kamera: Leica és 17–75 mm-es tartomány

    A házon a LEICA VARIO-SUMMILUX 1:1.67-2.4/17-75 ASPH. felirat látható. Ezt a teljes felbontású renderből olvastuk le, és négy független anyag is megerősíti. Ez f/1,67–2,4 fényerőt és 17–75 mm-es gyújtótávolságot jelent.

    Itt egy olyan pont merül fel, amit érdemes tudni. A specifikációs plakát két kamerát említ — egy fő- és egy periszkópkamerát, mindkettő 200 Mpix. Eközben a hátlapon három lencse látható: kettő a szigeten és egy alatta a modulban. A Xiaomi eddig nem írta le ezt a harmadikat, és a 17 mm-től kezdődő tartomány arra utal, hogy van egy széles látószögű objektív is a készletben. Szerdáig ez nyitott kérdés marad.

    Négy szín

    A sorozat négy kivitelben jelenik meg: tengerészkék, fehér, grafit és rózsaszín. A rózsaszín a legmeglepőbb — a korábbi anyagokban nem szerepelt.

    Xiaomi 18 Pro négy színben — tengerészkék, fehér, grafit és rózsaszín, mindegyik a hátsó képernyőhöz illeszkedő háttérképpel
    Xiaomi 18 Pro négy színben — tengerészkék, fehér, grafit és rózsaszín, mindegyik a hátsó képernyőhöz illeszkedő háttérképpel

    A legszebb részlet: a hátsó képernyő háttérképe a ház színéhez van igazítva — kék a tengerészkékhez, zöld a fehérhez, narancssárga a grafithoz és rózsaszín a rózsaszínhez. Néhány renderelésen statikus nyomtatásnak tűnik, de ez ugyanaz a képernyő háttérkép módban, nem egy olcsóbb verzió kijelző nélkül.

    Az egyik terjedő anyag a tengerészkék változatot angol néven Starry River Blue néven említi, csillagport idéző csillogó hatással — de ennek eredetét nem lehet megerősíteni. A Xiaomi hivatalos kínai színneveit még nem hozták nyilvánosságra.

    Ami egyik anyagban sincs

    Az anyagokban nincs átlós képernyő és pixel felbontás. Az sem ismert, hogy milyen a frissítési gyakoriság, a fényerő csökkentés módja, vagy a hátsó kijelző paraméterei: mérete, felbontása és fényereje. Hiányzik a töltési teljesítmény, a méretek, a súly, az IP védettségi osztály, a memória változatok és bármilyen ár.

    A szivárgások kiegészítik ezen hiányosságok egy részét, de ezek már nem a Xiaomi szavai. A GSMArena áprilisban 6,3 hüvelyket említett a 18 Pro esetében és 6,9 hüvelyket a 18 Pro Max esetében lapos LTPO OLED panellel, míg a júliusi tipster, a Digital Chat Station bejegyzése 100 W-os vezetékes töltést és vezeték nélküli töltés támogatását említette. Kezeld ezeket a számokat iránymutatásként, nem specifikációként.

    Végül nem tudni, hogy a sorozat mikor és hogy eljut-e Európába. Az egész kampány kínai, és a hátsó képernyőn szereplő partnermárkák — Meituan, Haidilao, Starbucks CN — mind a helyi piacról származnak. A kínai plakát viszont említi a 12 hónapos kamatmentes vásárlást.

    Mit jelent ez a kiegészítők számára

    Egy dolog minden renderelésen látható: az tok kivágásának magában kell foglalnia az egész szigetet a képernyővel együtt, nem csak két lyukat a lencséknek. Az a ház, amely műanyaggal fedi le a kijelzőt, elveszíti értelmét. Ugyanez vonatkozik a kamera üvegére — egy ésszerű védő csak a lencsék nyílásait takarja el, és szabad teret hagy a képernyő felett.

    A Xiaomi még nem közölte a ház méreteit, így a korábbi generációs kiegészítők illeszkedéséről ma csak feltételesen lehet beszélni. Biztos, amit látni lehet: a hátlap elrendezése eltér a Xiaomi 17 sorozattól, és a korábbi generációnak egyáltalán nincs plusz kijelzője. A pontos illeszkedési információkat szeptember 23. után közöljük.

    Minden, ami illik az új sorozathoz, egy helyen gyűjtjük össze — Xiaomi 18 sorozat kiegészítők — külön polcokkal a Xiaomi 18 Pro kiegészítőknek és a Xiaomi 18 Pro Max kiegészítőknek. A Xiaomi két méretről beszél, így a tokok valószínűleg nem lesznek cserélhetők közöttük — ezt megerősítjük, amikor megismerjük a méreteket.

    Összegzés

    A Xiaomi 18 Pro és 18 Pro Max az első Xiaomi telefonok, ahol a második kijelző nem egy érdekesség, ami a házhoz van ragasztva, hanem egy beépített platform a kamera szigetében saját alkalmazásokkal. Ehhez jön a dupla 200 Mpix Leica, 17–75 mm-es optika és a 7000, valamint 8500 mAh-s akkumulátorok — mindez azonban még mindig a premier előtti anyagok, nem a gyártó közleménye.

    A konferencia szeptember 23-án, szerdán 13:00 órakor magyar idő szerint. Akkor ismerjük meg az árakat, a képátlókat és azt, hogy a sorozat egyáltalán elhagyja-e Kínát.

    GYIK — leggyakrabban feltett kérdések

    Mikor van a Xiaomi 18 Pro bemutatója?

    2026. szeptember 23-án, 19:00 órakor kínai idő szerint, ami 13:00 órát jelent Magyarországon. A dátum a Xiaomi őszi konferenciájának plakátjáról származik, amely a premier előtt szivárgott ki.

    Miben különbözik a Xiaomi 18 Pro az 18 Pro Max-tól?

    A ház méretével, akkumulátorral (7000 a 8500 mAh-hoz képest) és processzorral — a Pro Snapdragon 8 Elite Gen 6-ot kap, míg a Pro Max erősebb Elite Extreme Gen 6-ot. A kamerák, a kijelző és a keret szélessége plakátonként közös a két méret között.

    Mi az a kijelző a Xiaomi 18 Pro hátulján?

    Érintőképernyős, színes kijelző, amely be van építve a kamerai szigetébe, a lencsék mellett. Támogatja az alkalmazáskártyákat — a vízszámlálótól a stopperig és a pomodoro időzítőig — animált maszkot mutat, és előnézetként szolgál a fő kamerával készült szelfikhez.

    Milyen processzor van a Xiaomi 18 Pro-ban?

    Különböző a két modellben. A Xiaomi 18 Pro Snapdragon 8 Elite Gen 6-ot kap, míg a Xiaomi 18 Pro Max erősebb Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6-ot. Mindkettő 2 nm-es folyamatban készült.

    Mennyibe kerül a Xiaomi 18 Pro?

    A ár nem került megadásra egyetlen anyagban sem — sem jüanban, sem euróban. Szeptember 23-án fogjuk megismerni.

    A Xiaomi 17 Pro tokja passzol a Xiaomi 18 Pro-hoz?

    A Xiaomi még nem adta meg a ház méreteit, így ma biztos választ nem tudunk adni. A hátlap elrendezése azonban nyilvánvalóan más, és az előző generációnak nincs további kijelzője a szigeten — a premier után kiegészítjük a két modell polcait a megerősített illeszkedésű kiegészítőkkel.

    A Xiaomi 18 Pro eljut Lengyelországba?

    Jelenleg nincs erről semmilyen információ. Minden anyag a kínai premierrel kapcsolatos.

  • Hogyan csökkentsük a fénykép méretét iPhone-on? Kipróbált módszerek

    Hogyan csökkentsük a fénykép méretét iPhone-on? Kipróbált módszerek

    Egyetlen kép ritkán okoz problémát a memóriahely szempontjából. Néhány ezer — már igen.

    A nagy fájlok a mindennapi helyzetekben is problémásak lehetnek: a jelentkezési űrlap legfeljebb 2 MB méretű mellékleteket fogad el, az üzenetek küldése túl sokáig tart, vagy az oldal elutasítja a HEIC formátumú képet. Ezekben az esetekben a „kép csökkentése” kérés kicsit mást jelent.

    Ez a útmutató bemutatja, hogyan csökkentheted a kép méretét iPhone-on öt praktikus módon. A választás attól függ, hogy kisebb fájlra van szükséged a küldéshez, azonos szélességű képekre pixelben, vagy több szabad helyre a könyvtárban.

    Hogyan ellenőrizd a kép méretét és értsd meg a megadott értékeket

    Nyisd meg a képet a Fotók alkalmazásban, majd húzd felfelé vagy koppints az információs gombra. A részletek panelen láthatod a kép formátumát, pixelben mért méreteit és a fájl méretét.

    Az információs panel a Fotók alkalmazásban mutatja a formátumot, a méreteket és a fájl méretét.
    Az információs panel a Fotók alkalmazásban mutatja a formátumot, a méreteket és a fájl méretét.

    Ezen a képernyőképen a JPEG a formátumot jelöli, a 640 × 640 a pixelben mért méreteket, a 103 KB pedig a fájl méretét. A melléklet vagy feltöltött fájl korlátjával a KB vagy MB-ban kifejezett értéket hasonlítsd össze.

    A méretek meghatározzák a kép szélességét és magasságát. Ezek csökkentése eltávolít egy résznyi pixelt, ami általában kisebb fájlméretet eredményez. Azonban kevesebb részlet marad, amelyet a későbbi vágás vagy a fénykép nyomtatása során felhasználhatunk.

    A fájlméret a formátumtól és a tömörítéstől is függ. Két azonos méretű fénykép eltérő mennyiségű helyet foglalhat el. A HEIC formátum JPEG-re való váltása javíthatja a kompatibilitást egy alkalmazással vagy webhellyel, de nem biztos, hogy csökkenti a fájlméretet.

    A memóriafoglalás egy másik kérdés: a fényképtár által használt összes területet jelenti. Egy kisebb másolat létrehozása megkönnyíti a kép feltöltését, de mindkét verzió megtartása több helyet foglal el a telefonon.

    Ha a kép a Fájlok alkalmazásban található, érintsd meg és tartsd lenyomva, majd válaszd az Információk megjelenítése lehetőséget. Figyelj a kiterjesztésre is. Még egy kis HEIC fájl is igényelhet JPEG másolatot, ha a célhely nem támogatja a HEIC-et.

    Hogyan csökkentsük a fénykép méretét iPhone-on: öt módszer

    1. módszer: Használj tömörítő alkalmazást

    Ha inkább alkalmazással szeretnéd tömöríteni a fényképet iPhone-on, az egyik lehetőség a Clever Cleaner alkalmazás iPhone-ra. Ez segít a könyvtár kezelésében: megtalálja a duplikátokat, eltávolítja a felesleges fájlokat, és tömöríti a megőrizni kívánt fényképeket és videókat.

    A több kép egyidejű tömörítése lehetősége lehetővé teszi, hogy több képet kijelölj, válaszd ki a tömörítési szintet, és még a feldolgozás megkezdése előtt ellenőrizd a várható méretcsökkentést. Ennek köszönhetően nem szükséges minden egyes képet külön-külön feldolgozni.

    1. Nyisd meg a Clever Cleaner-t, vagy telepítsd az alkalmazást, ha még nincs meg. Engedélyezd a hozzáférést a tömöríteni kívánt képekhez.
    2. Koppints a Tömörítés gombra, hogy megnyisd a multimédia tömörítési képernyőt.
    3. Válaszd a Képek lehetőséget, és jelölj ki több képet, amelyeket együtt szeretnél feldolgozni.
    4. Nyisd meg a tömörítési beállításokat a kijelölt képekhez.
    5. Kezdj az Optimalizált beállítással. Közepes és Max beállítások is elérhetők. Mielőtt erősebb tömörítést alkalmaznál egy nagyobb képcsoporton, teszteld egy kisebb mintán.
    6. Ellenőrizd a tömörítési lehetőségek alatt látható várható méretcsökkentést.
    Öt kijelölt kép tömörítési beállításai a Clever Cleaner-ben.
    Öt kijelölt kép tömörítési beállításai a Clever Cleaner-ben.
    1. Koppints a Tömörítés gombra, és várj a feldolgozás befejezésére.
    Clever Cleaner megmutatja a fájlok méretét a tömörítés után, valamint a megtakarított hely mennyiségét.
    Clever Cleaner megmutatja a fájlok méretét a tömörítés után, valamint a megtakarított hely mennyiségét.
    1. Az első próbálkozáskor válaszd a Megtartás az eredetit, hogy megőrizd az eredetit. Nyisd meg a tömörített másolatokat a Fotók alkalmazásban, és hasonlítsd össze őket az eredetiekkel, mielőtt bármit is törölnél. Az eredeti verziók megőrzése kezdetben további helyet foglal el. A törölt eredetik a Legutóbb töröltek albumában legfeljebb 30 napig maradnak.

    A telefonra küldésre vagy megtekintésre szánt fényképekhez próbáld ki a Közepes tömörítést. Ha szerkeszteni vagy nyomtatni szeretnéd őket, kezdd az Optimalizálttal, és nézd meg, hogy a részletek még mindig élesek-e.

    2. módszer: Használj online fénykép tömörítő eszközt

    Ha nem szeretnél alkalmazást telepíteni, használhatsz online fénykép tömörítő eszközt. Az egyik lehetőség a TinyPNG: csökkenti a grafikai fájlok méretét, és más formátumba is átkonvertálhatja őket.

    Feltöltöd a fényképeket, megvárod, amíg a szolgáltatás tömöríti őket, majd letöltöd a kisebb másolatokat. Ez kényelmes megoldás alkalmi fájlfeltöltéshez, amennyiben nem zavar, hogy a képeidet egy online szolgáltatásnak küldöd el.

    1. Nyisd meg a TinyPNG-t Safariban, és érintsd meg a fájlok feltöltési területét.
    2. Válassz ki egy képet a Fotók vagy Fájlok alkalmazásból. Várj, amíg a tömörítés befejeződik.
    3. Ha más formátumra van szükséged, kapcsold be a Képek automatikus konvertálása lehetőséget, és válaszd ki a célhely által támogatott formátumot. Ellenkező esetben hagyd ki a konvertálást. Kivétel a feltöltött HEIC fájlok: a TinyPNG JPEG-re konvertálja őket.
    4. Töltsd le az eredményt, keresd meg a Fájlok alkalmazásban, és ellenőrizd a méretét, mielőtt továbbküldenéd.
    A TinyPNG tömörített képeket és a fájlméret csökkentésének mértékét mutatja.
    A TinyPNG tömörített képeket és a fájlméret csökkentésének mértékét mutatja.

    A TinyPNG a feltöltött képeket a szerverein dolgozza fel. Ha privát dokumentumokról vagy képekről van szó, amelyeket inkább a telefonodon hagynál, használd inkább a Clever Cleaner-t, a Fájlok alkalmazást vagy a Parancsokat.

    3. módszer: Képformátum és méret megváltoztatása a Fájlok alkalmazásban

    A kisebb kép eléréséhez anélkül, hogy újabb alkalmazást telepítenél, és anélkül, hogy feltöltenéd egy weboldalra, próbáld ki az iPhone beépített Fájlok alkalmazását. A Kép konvertálása funkció külön másolatot készít a képről, és lehetővé teszi a kisebb méret kiválasztását.

    Tarthatja a jelenlegi fénykép formátumát, vagy szükség esetén megváltoztathatja — például JPEG-re, ha az oldal nem fogadja el a HEIC-t. Az eredeti változatlan marad.

    1. A Fotók alkalmazásban válassza ki a képet, majd koppintson a megosztás gombra — Share.
    2. Válassza a Save to Files lehetőséget, hogy elmentse a Fájlok alkalmazásba, és jelölje ki a mappát.
    3. Nyissa meg a Fájlokat, keresse meg a mentett képet, majd érintse meg és tartsa lenyomva.
    4. Válassza a Quick Actions > Convert Image lehetőséget a gyors műveletek menüben.
    5. Válassza a JPEG, PNG vagy HEIF lehetőséget. Maradhat a jelenlegi formátumnál: például JPEG kép esetén válassza újra a JPEG-et.
    A Fájlok alkalmazás lehetővé teszi a fénykép JPEG, PNG vagy HEIF formátumra való konvertálását.
    A Fájlok alkalmazás lehetővé teszi a fénykép JPEG, PNG vagy HEIF formátumra való konvertálását.
    1. A Kép mérete menüben válassza a Kicsi, Közepes vagy Nagy lehetőséget. Az Eredeti opció megőrzi az eredeti méreteket, tehát ha csökkenteni szeretné a fényképet, válasszon egy kisebb elérhető méretet.
    Aplikáció Fájlok négy kimeneti méretet kínál a konvertált képhez.
    Aplikáció Fájlok négy kimeneti méretet kínál a konvertált képhez.
    1. Nyisd meg az új fájlt, és ellenőrizd a méretét az Információk beszerzése segítségével. Ha még mindig meghaladja a feltöltési korlátot, térj vissza az eredetihez, és válassz kisebb méretet.

    Milyen formát válassz? A JPEG képek esetében biztonságos választás, ha a különböző eszközökkel és szolgáltatásokkal való kompatibilitás számít. A HEIF általában kevesebb helyet foglal el hasonló képminőség mellett, de egy régebbi alkalmazás vagy oldal nem biztos, hogy meg tudja nyitni. A PNG jól működik a felhasználói felületek grafikáiban és az átlátszóságot igénylő képekben. Ritkán azonban ez a legkisebb formátum egy fényképezőgépből készült képhez.

    4. módszer: Hogyan változtassuk meg a kép méretét újrahasználható parancsikon segítségével

    Ha gyakran van szükséged azonos szélességű képekre, a Parancsikonok alkalmazás időt takaríthat meg számodra. Elég egyszer elkészíteni egy méretváltoztató parancsikont, és újra futtatni, amikor képeket készítesz a bloghoz, hirdetéshez vagy feltöltési űrlaphoz.

    Te választod meg a szélességet pixelben, a magasság automatikusan igazodik, hogy megőrizze a kép arányait. A kép méreteinek csökkentése általában a fájlméret csökkentését is eredményezi.

    1. Nyisd meg a Parancsok alkalmazást, és koppints a plusz gombra.
    2. Adj hozzá egy Válaszd ki a fényképeket műveletet, amely a fényképek kiválasztására szolgál. Kapcsold be a Több kiválasztása lehetőséget, ha néha több fényképet szeretnél egyszerre feldolgozni.
    3. Adj hozzá egy Méret módosítása műveletet, és írd be a kívánt szélességet. Hagyd automatikusra a magasság beállítását, hogy a fénykép arányai ne változzanak meg.
    4. Adj hozzá egy Mentés a fényképek albumába vagy Mentés fájlba műveletet — attól függően, hogy hová szeretnéd menteni az eredményt.
    5. Adj a parancsnak egy érthető nevet, például „Kicsinyítsd le a fényképeket feltöltéshez”.
    6. Futtasd le egyszer egy tesztfényképen.
    Többször használható parancs megváltoztatja a kiválasztott fényképek szélességét 1600 pixelre.
    Többször használható parancs megváltoztatja a kiválasztott fényképek szélességét 1600 pixelre.

    A Fájlok alkalmazásban való mentés kényelmes, amikor az oldal megnyit egy fájlválasztó ablakot. A Fényképekbe való mentés az eredményt a könyvtárba helyezi a többi képpel együtt. Mindkét esetben győződj meg róla, hogy a parancs új másolatot készít, mielőtt fontos fényképeken használnád.

    Milyen szélességet válassz? Sok képernyős alkalmazás esetén ésszerű kiindulópont a 1600–2000 pixel, de ez nem állandó szabály. Ha a célhely megadja a szükséges méreteket, akkor azokat kövesd.

    A Resize Image művelet nem igényel külön lépést a formátum megváltoztatásához. Csak akkor add hozzá a Konvertálj képet, ha a célformátum konkrét, például JPEG. Ha a fájl a kicsinyítés után is túl nagy, térj vissza az eredetihez, és próbálj ki egy kisebb szélességet.

    5. módszer: Küldj kisebb másolatot e-mailben

    Ha csak egy kisebb képet szeretnél e-mailben küldeni, az E-mail alkalmazás készíthet egy kicsinyített mellékletet, miközben az eredeti változatot változatlanul hagyja a Képek alkalmazásban.

    1. Nyisd meg a Képek alkalmazást, és válaszd ki a képet.
    2. Koppints a Megosztás gombra, majd válaszd a Mail-t.
    3. Add meg a címzettet, és koppints a Küldés gombra az üzenet elküldéséhez.
    4. Ha a Mail megjeleníti a méretmenüt, hasonlítsd össze a várható értékeket a Kicsi, Közepes, Nagy és Eredeti opciók mellett.
    5. Koppints a kisebb méretre, amelyben el szeretnéd küldeni a képet.
    A Mail kisebb mellékletméreteket javasol a kép elküldése előtt.
    A Mail kisebb mellékletméreteket javasol a kép elküldése előtt.

    Az Átlagos ésszerű első választás a normál képernyőn való megtekintéshez. A Nagy több részletet megőriz, míg a Kicsi alkalmas egy áttekintő fényképhez, amikor a minőség kevésbé fontos. Ha a kép apró szöveget tartalmaz vagy nyomtatásra kerül, küldjön próbát magának, mielőtt a legkisebb verziót választaná.

    Hogyan csökkentsük az új fényképek helyigényét iPhone-on

    Csökkentheti a jövőbeli fényképek által elfoglalt helyet: nyissa meg a Beállítások > Kamera > Formátumok menüt, és válassza a Magas Hatékonyságot, azaz a nagy hatékonyságú formátumot. A támogatott fényképek ezután HEIF formátumban, általában .heic kiterjesztéssel lesznek mentve, a JPEG helyett. Hasonló képminőség mellett ez a formátum általában kevesebb helyet igényel.

    A Legjobban Kompatibilis opció JPEG fényképeket ment, és hasznos, ha más szoftver nem tudja megnyitni a HEIC-et. Azonban nem szükséges minden fényképhez ezt használni: hagyja a Magas Hatékonyságot, és konvertálja az egyes képeket, amikor a formátum JPEG-t igényel. Ez a beállítás az új fényképekre vonatkozik, nem a már a könyvtárban mentett képekre.

    Az Apple ProRAW-t támogató modellek esetén hagyja ki a RAW mentést, hacsak nem szükséges nagyobb szabadság az utófeldolgozás során. A Live Photos egy külön funkció a Kamera alkalmazásban. Kapcsolja ki ott fénykép készítése előtt, ha nincs szüksége mozgásra és hangra.

    Melyik módszert válassza?

    • A Clever Cleaner praktikus kiindulópont, ha több fényképet szeretne csökkenteni: kijelölheti az egész csoportot, és egy helyen összehasonlíthatja a tömörítési beállításokat.
    • Ha nem szeretnél alkalmazást telepíteni, és nem zavar, hogy képeket küldesz egy online szolgáltatásba, egy másik lehetőség az online tömörítő, mint például a TinyPNG.
    • A kisebb másolat megszerzéséhez új alkalmazás és online szolgáltatás nélkül használd a Fájlok alkalmazást.
    • Válaszd a Parancsikont, ha a célhely meghatározott szélességet igényel pixelben, vagy ha rendszeresen ugyanazt a méretváltoztatást szeretnéd alkalmazni.
    • A Mail hasznos, ha csak egy kisebb mellékletet szeretnél küldeni, és az eredetit változatlanul hagynád.

    Bármelyik módszert is választod, ellenőrizd, hogy a mentett fájl belefér-e a célhelyen érvényes korlátba. A tömörítési szint vagy a pixel szélesség nem garantál konkrét megabájt számot.

    Gyakran Ismételt Kérdések

    Hogyan csökkentsem a fájl méretét iPhone-on, hogy a kép beleférjen egy adott MB korlátba?

    Ellenőrizd a kezdeti méretet, majd válassz egy kisebb változatot a Fájlok alkalmazásban, csökkentsd a szélességet Parancsikonok segítségével, vagy próbálj ki egy online tömörítőt. Ellenőrizd a mentett eredményt: ha még mindig túl nagy, térj vissza az eredetihez, és válassz egy kisebb méretet.

    Semmilyen egyedi méret nem garantál 1 MB vagy 2 MB méretű fájlt. A finom részletek és a kép zaj növelheti a fájl méretét még azonos méretek esetén is. Végezzen el egy vagy két ésszerű változtatást, ahelyett, hogy többször tömörítené ugyanazt a másolatot.

    Hogyan csökkentheted a fényképet iPhone-on alkalmazás telepítése nélkül?

    Ezt megteheted a Fájlok alkalmazásban, egy kisebb másolat létrehozásával, vagy a Parancsikonokban, ha beállítod a pixelben mért ismétlődő szélességet. Az E-mail egy másik lehetőség, ha csak egy kisebb mellékletre van szükséged az üzenethez.

    Online tömörítőt is megnyithatsz a Safariban, például a TinyPNG-t. Mielőtt privát fényképeidhez választanád, ellenőrizd a feltöltési korlátokat és azt, hogy a szolgáltatás hogyan dolgozza fel a képeidet.

    Csökkenti a fénykép méretének csökkentése a minőségét?

    Általában igen, bár a szokásos nézés során a változás észrevétlen lehet. A méretek csökkentése eltávolítja a pixeleket, és a nagyobb JPEG vagy HEIF tömörítés több információt utasít el. A kép nagyítása, erős vágás és nagy nyomtatás megkönnyíti ennek a veszteségnek a észlelését.

    A „jó minőség” a fénykép céljától függ. A másolat tökéletesen alkalmas lehet e-mailhez, ugyanakkor túl kicsi lehet egy fotókönyvhöz. Tartsd meg az eredetit, amíg meg nem győződsz arról, hogy a csökkentett változat megfelel a célnak.

    Csökkenti az iPhone Tárhely optimalizálás funkció a fénykép tényleges méretét?

    Nem. Amikor az iCloud Fotók be van kapcsolva és az iPhone Tárhely optimalizálás opció is, az Apple az eredeti, teljes felbontású képeket az iCloudban tárolja, míg az iPhone-on kisebb, helyet megtakarító másolatokat tarthat. Ez felszabadítja az eszköz helyi tárolóját, de nem hoz létre tartósan tömörített eredetit, és nem csökkenti az iCloudban elfoglalt helyet.

    Használj memóriaoptimalizálást, amikor a telefonon kezd elfogyni a hely. Ha valóban kisebb fájlra van szükséged küldéshez vagy feltöltéshez, válaszd az előbbiekben leírt módszerek egyikét.

  • Honor Magic 9 és Magic 9 Pro Max — premier szeptember 28-án, két 200 MP-es kamerával

    Honor Magic 9 és Magic 9 Pro Max — premier szeptember 28-án, két 200 MP-es kamerával

    A Honor bemutatja a Magic 9 sorozatot Pekingben 2026. szeptember 28-án. A dátumot a márka elnöke, Li Jian megerősítette, és a foglalások Kínában már megkezdődtek. Az új sorozat legnagyobb érve a két 200 megapixeles érzékelő és a közösen fejlesztett képfeldolgozás az ARRI — a filmes kamerák német gyártója — által, akit mindenki ismer, aki látta egy nagy produkció végén a stáblistát.

    Figyelem: a cikk a hivatalos bemutató előtt készült. A megjelenési dátum, az ARRI-vel való együttműködés, a Snapdragon elrendezés és a fényképezőgép tartozékainak készlete a Honor anyagaiból származik; a képernyők átlói, az akkumulátor kapacitások és a modellek közötti elrendezés még mindig kiszivárgott információk a kínai szolgáltatásokból. Minden megerősítésre kerül szeptember 28-án.

    Honor Magic 9 Pro Max ezüst só színben ARRI gyűrűvel

    A fényképek többet árulnak el, mint a bejelentések

    A hivatalos renderképeken érdemes megfigyelni a kameramodul körüli gyűrűt — a Honor gravírozta rá a két érzékelő teljes paramétereit. Leolvasható belőlük, hogy a fő kamera 200 MP a 1/1,28 hüvelykes érzékelőn f/1.57 rekesszel és háromszoros stabilizálással, míg a periszkóp — 200 MP a 1/1,4 hüvelykes érzékelőn f/2.6 rekesszel. Ez ugyanaz a készlet, amelyet a kínai szolgáltatások leírnak, csak itt magát a gyártótól származik, apró betűvel a házon.

    A ARRI logója a modul legvégén található, a lencse mellett. A márka nem gyárt telefonokat — kamerákat készít, amelyekkel mozifilmeket forgatnak — így a részvétele a színvilágra és a videó módra vonatkozik, nem pedig magára az optikára.

    Öt szín az egész sorozatban

    A Honor öt változatban mutatta be a sorozatot. A nevek filmesek, és nem véletlen: a Curtain Black a függöny, az Opening White a nyitó feliratok, míg a Silver Salt az ezüst sóra utal, ami a hagyományos fényképezés kémiája.

    A teljes paletta: Curtain Black, Opening White, Olive Green, Silver Salt és Popcorn Yellow. A sárga és az olívazöld matt, egyszínű hátlapok, fényes felület nélkül — ez a kivitel kevésbé koszolódik, de jobban mutatja a karcolásokat, így e két szín esetében a tok nem ízlés kérdése.

    Ráhelyezhető teleobjektívek a digitális zoom helyett

    A legérdekesebb elem a premierén nem a telefon része. A Honor elkészítette a Master Camera Kit-et — egy készletet két cserélhető objektívvel: egy kompakt 200 mm (81 mm hosszú, 88 gramm) a mindennapi használatra és egy 500 mm a helyzetekhez, amikor a digitális zoom már nem elegendő: madarak, állatok, sport a lelátóról.

    Honor Magic 9 cserélhető teleobjektívvel a Master Camera Kit-ből

    A vásárlónak az kiegészítők kapcsán egy praktikus következtetés vonható le. Az ilyen objektívet dedikált tokra és gyűrűre kell rögzíteni, nem pedig bármilyen házra — ez egy szabály, amelyet már láttunk az OPPO és vivo fényképezőgép-készleteinél. Aki ezt a készletet választja, gyakorlatilag két tokot fog használni: egy fényképezőgépet a fotózásokhoz és egy szokásos, vékonyabbat a nap többi részére.

    Specifikáció: Magic 9 és Magic 9 Pro Max

    Paraméter Magic 9 Magic 9 Pro Max
    Kijelző kb. 6,36–6,37″ 1.5K 120 Hz, sík OLED kb. 6,8″ 1.5K 120 Hz LTPO, sík OLED
    Processzor Snapdragon 8 Elite (vitás verzió — lásd lent) Snapdragon 8 Elite Gen 6, 2 nm
    Fő kamera 200 MP, 1/1,4″, OIS 200 MP, 1/1,28″, f/1.57, OIS 3°
    Széles látószögű 50 MP 50 MP
    Távobjektív 200 MP, 1/1,56″, periszkóp 3,5× 200 MP, 1/1,4″, periszkóp 85 mm, f/2.6
    Elülső 55 MP, négyzet alakú érzékelő 55 MP, négyzet alakú érzékelő
    Képalkotás ARRI ARRI
    Akkumulátor kb. 8000 mAh 8800–10 000 mAh (eltérő források)
    Töltés 80 W + 50 W vezeték nélkül 100 W + 50 W vezeték nélkül
    További — 3D arcfelismerés

    Hol nem egyeznek a források

    Két dolgot érdemes távolságtartással kezelni, mert az információk ellentmondásosak.

    Alap verzió processzora. Egyes szivárgások a Magic 9-hez a korábbi Snapdragon 8 Elite Gen 5-öt rendelik 3 nm-es gyártási folyamatban, míg a Gen 6-ot a Pro Max számára tartják fenn. Kínai portálok viszont azt írják, hogy az egész sorozat az első hullám része a Gen 6-tal 2 nm-en. A premier dönt.

    A Pro Max akkumulátor kapacitása. Találkozhatsz 8800 mAh-val, valamint olyan hírekkel is, amelyek szerint a csúcsverzió elérheti a 10 000 mAh-t. Ez a második szám rekord lenne egy ilyen méretű telefonban, így még inkább érdemes várni a hivatalos adatokra.

    Van egy kontextus is, amely magyarázza az időzítést. A Qualcomm bemutatja a Snapdragon 8 Elite Gen 6-ot a Snapdragon Summit-on szeptember 22-24-én, míg a Honor négy nappal később lép piacra. Ez a lehető legrövidebb időköz — a márka első akar lenni az új chippel, mielőtt a versenytársak megteszik.

    Mit jelent, ha van Magic 7 vagy Magic 8

    Ha a fényképezés számodra a legfontosabb, a váltás reális: két 200 MP-es érzékelő egy helyett és az ARRI-vel kidolgozott színvilág egy másik liga, mint a korábbi generációk. Ha a telefont főként telefonként használod, nyugodtan várj az európai premierre és az első tesztekre — a Honor általában néhány hetes késéssel hozza a Magic sorozatot a piacunkra, és szűkebb választékban.

    A korábbi generációs kiegészítők nem fognak passzolni. A kamera modul formája és mérete megváltozik, így a Magic 8 vagy a Magic 8 Pro tokok nem használhatók. A korábbi modellek védelmét a Honor Magic 7 kategóriában találod, míg az összes márkakiegészítőt a Honor kategória gyűjti össze.

    Összegzés

    A Master Camera Kit egy olyan kiegészítő, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy professzionálisabb fényképezési élményt élvezzenek a Honor Magic 9 készülékkel. A készlet tartalmaz különböző objektíveket és egyéb eszközöket, amelyek segítik a kreatív fényképezést.

    Két cserélhető teleobjektív készlet: 200 mm a mindennapi használatra és 500 mm nagy távolságból történő fényképezéshez. Ezeket egy dedikált tokra szerelik fel, amely gyűrűvel rendelkezik.

    Passzolni fog a Honor Magic 8 tok a Magic 9-hez?

    Nem. A kamera modul formája és méretei megváltoznak, így új sorozathoz dedikált tokra lesz szükség.


    Külső források: Gizmochina — szeptember 28-i premier és 2 nm-es chip, Nokiamob — Master Camera Kit és 500 mm-es extender, IT Home — hivatalos bejelentés a dátumról, Chinaz — az első Snapdragon 2 nm-es hullám