Szerző: Dawid Cylke

  • OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — melyiket válasszuk?

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — melyiket válasszuk?

    Az OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra a videó és a zoom párharca. A Pro Max nyer a videó, ultraszéles látószög, újabb processzor és alacsonyabb súly terén, míg a Find X9 Ultra a zoom, nagyobb fő szenzor, QHD+ kijelző és gyorsabb töltés előnyeivel bír. Németországban és Franciaországban az újabb Pro Max 1799 €-ba kerül, míg az X9 Ultra 1699 €-ba. A lengyel OPPO boltban éppen ellenkezőleg: 6999 zł a Pro Max és 7399 zł az X9 Ultra.

    Ez egy szokatlan helyzet. Az újabb telefon az euró övezetben drágább a fél évvel ezelőtti zászlóshajónál, bár a kamerában több helyen visszalépést mutat — elsősorban nincs 10× periszkópja, amely az Ultra védjegye volt.

    Megvizsgáltuk az OPPO hivatalos specifikációit, négy ország árait, értékeléseket és a @TechHome100 insider bejegyzéseit. Az alábbiakban teljes összehasonlítást találsz az OPPO Find X10 Pro Max és az X9 Ultra között: modulról modulra a kamerában, kijelzőben, akkumulátorban, árakban és választ adunk arra, hogy melyik modell éri meg számodra.

    Állapot 2026. október 21-én: ez a Find X10 Pro Max európai és lengyel premierje. A műszaki adatok az OPPO hivatalos specifikációiból származnak. Az OPPO által nem megadott szenzormodelleket az értékelések és a @TechHome100 alapján írjuk le. A Pro Maxnak még nincs DXOMARK pontszáma, és az üzletek árai változni fognak.

    OPPO Find X10 Pro Max Luna White színben és OPPO Find X9 Ultra Tundra Umber színben — mindkét telefon hátulja Hasselblad kamerákkal

    Rövid ítélet: kinek melyik modell

    Válaszd a Find X10 Pro Max-ot, ha:

    • sokat videózol — 8K és 4K 120 fps Dolby Vision-nel mindhárom hátsó kamerán működik, van Open Gate és 10-bites Log is,
    • gyakran fényképezel ultraszéles látószögben vagy közelről — 200 MP-t kapsz 50 MP helyett, és a fókusz már 4 cm-től,
    • könnyebb és karcsúbb telefont szeretnél Wi-Fi 7-tel és Android 17-tel az első naptól,
    • Lengyelországban vásárolsz OPPO áron — itt a Pro Max 400 zł-lyal olcsóbb.

    Válaszd a Find X9 Ultra-t, ha:

    • távolról fényképezel: koncertek, sport, természet, építészeti részletek — natív 230 mm, semmit sem kell rácsavarni,
    • fontos számodra a legnagyobb fő érzékelő (1/1,12″) és a fizikai kameragomb,
    • számít az élesebb QHD+ kijelző és a 100 W-os töltés,
    • olyan kamerát szeretnél, amelyet független teszt is igazolt — az X9 Ultra 170 pontot kapott a DXOMARK-tól, a Pro Max még vár a tesztre.

    A Pro Max nem az Ultra utódja, hanem egy másik elképzelés a fotózásra kihegyezett csúcstelefonról. Az új modell bemutatójáról szeptemberben írtunk egy cikkben a OPPO Find X10 Pro Max specifikációjáról és bemutatójáról. Ha már megtetted a választást, az üvegeket és fóliákat a OPPO Find X10 Pro Max és OPPO Find X9 Ultra kategóriákban találod.

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra specifikáció — táblázat

    Az európai verziókat hasonlítjuk össze. Ahol a kínai verzió eltér, azt egyértelműen jelezzük.

    Paraméter Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Bemutató Kína 2026.09.22, Európa és Lengyelország 2026.10.21 Kína és a világ 2026.04.21, Lengyelország (előrendelés) 2026.04.29
    Processzor MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, akár 4,55 GHz Snapdragon 8 Elite Gen 5, 3 nm, akár 4,608 GHz
    Kijelző 6,78″, lapos AMOLED, 2772×1272, 450 ppi 6,82″, AMOLED QHD+ 3168×1440, 510 ppi
    Képfrissítés 1–120 Hz, 144 Hz kiválasztott játékokban 1–120 Hz, 144 Hz kiválasztott játékokban
    Fényerő (OPPO szerint) HBM 2000 nits HBM 1800 nits, csúcsérték 3600 nits
    RAM és memória (EU) 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1
    Hátsó kamerák 3× 200 MP + színkamera 3,2 MP 200 + 200 + 50 + 50 MP + színkamera 3,2 MP
    10× periszkóp ❌ ✅ 230 mm
    Elülső kamera 50 MP, AF 50 MP, AF
    Akkumulátor (EU) 7150 mAh (Kínában 8000 mAh) 7050 mAh
    Vezetékes töltés 80 W SUPERVOOC / 80 W UFCS 100 W SUPERVOOC
    Vezeték nélküli töltés 50 W AIRVOOC 50 W AIRVOOC
    Méretek 161,32 × 76,57 × 8,40 mm 163,16 × 76,97 × 8,65 mm (fekete: 9,10 mm)
    Súly (EU) 226 g (fehér) / 228 g (titán) 235 g (narancs) / 236 g (fekete)
    Víz- és porállóság IP66, IP68, IP69 IP66, IP68, IP69
    Rendszer ColorOS 17 (Android 17) ColorOS 16 (Android 16)
    Kapcsolódás Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, eSIM Wi-Fi 6 a lengyel OPPO specifikáció szerint, Bluetooth 6.0
    Kameragomb ❌ (programozható Snap Key van) ✅ (és Snap Key)
    Színek az EU-ban Luna White, Titanium Grey Tundra Umber (ökobőr), Canyon Orange
    OPPO ára Németországban 1799 € 1699 €
    OPPO ára Lengyelországban 6999 zł 7399 zł

    Mindkét telefon Európában csak egy konfigurációban kapható, 12/512 GB. A 16 GB és 1 TB változatok kizárólag kínaiak. Mindkét esetben az európai címke csak az IP68-at mutatja — ez az uniós címkézési rendelet következménye, nem pedig a gyengébb ház.

    Az OPPO Find X10 Pro Max és X9 Ultra kamerája — modulról modulra

    Ez a legfontosabb része az összehasonlításnak, mert mindkét telefont elsősorban a kamera miatt vásárolják. Filozófiájukban különböznek, nemcsak a számokban.

    Find X9 Ultra négy fotókamerával rendelkezik, amelyek optikailag lefedik a 14–230 mm tartományt. Az OPPO „nyolc professzionális objektívről” beszél 0,6×-tól 20×-ig. Find X10 Pro Max három azonos felbontású 200 MP kamerával rendelkezik, amelyek a 13–70 mm tartományt fedik le. Ezen túl a szenzor kivágása dolgozik, afölött pedig a felcsavarható telekonverter.

    Modul Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Fő kamera 200 MP, 1/1,3″, f/1.5, 24 mm, OIS (CIPA 6.5*), Samsung ISOCELL HPC DeepPix-szel* 200 MP, 1/1,12″, f/1.5, 23 mm, OIS, Sony LYT-901*
    Ultraszéles 200 MP, 1/1,56″, f/2.2, 13 mm (124°), AF, makró 4 cm-től, OIS nélkül, Samsung ISOCELL HP5* 50 MP, 1/1,95″, f/2.0, 14 mm (123°), AF, OIS nélkül, Sony LYT-600*
    Teleobjektív 3× (periszkóp) 200 MP, 1/1,56″, f/2.1, 70 mm, OIS (CIPA 7.5*), makró 10 cm-től, Samsung ISOCELL HP5* 200 MP, 1/1,28″, f/2.2, 70 mm, OIS, makró 15 cm-től, OmniVision OV52A*
    Teleobjektív 10× (periszkóp) ❌ 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, OIS + érzékelő elmozdítás, Samsung ISOCELL JNL*
    Színkamera (True Color) 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrális csatorna, 15 EV 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrális csatorna, 15 EV
    Elülső 50 MP, 1/2,75″, f/2.0, 18 mm, AF 50 MP, 1/2,75″, f/2.4, 21 mm, AF
    200 MP képek 13, 24 és 70 mm-en 23 és 70 mm-en
    Minőségromlás nélküli tartomány 140 mm-ig (6×, veszteségmentes az OPPO szerint) 460 mm-ig (20×, „optikai minőség” az OPPO szerint)
    Zoom videóban 3× optikai, 18× digitálisig 10× optikai, 30× digitálisig

    * A szenzormodellek és a CIPA-értékek nem az OPPO-tól származnak, amely csak a „DeepPix technológiáról” és az „új Sony érzékelőről” ír. Az értékeket a vélemények (Digital Camera World, HardwareZone) és @TechHome100 alapján adjuk meg.

    Fő kamera: DeepPix 1/1,3″ kontra 1/1,12″

    Papíron ez az első veszteség a Pro Max számára. Az 1/1,12″ szenzor az X9 Ultra-ban körülbelül egyharmaddal nagyobb felületet kínál, mint az 1/1,3″ az X10 Pro Max-ban. A nagyobb szenzor több fényt gyűjt, ami általában tisztább éjszakai fényképeket és természetesebb mélységélességet eredményez.

    Az OPPO a DeepPix technológiával válaszol. A gyártó a fő kamerára 17 EV dinamikai tartományt ígér videóban, míg a kínai sajtó 60%-kal nagyobb pixelkapacitásról számol be, mint az előző generációban. Van egy megjegyzés az OPPO lábjegyzetében: ez a 17 EV csak 1× normál videó módban működik, nem 4K 120 fps-ben vagy 8K-ban.

    Mindkét konstrukció f/1.5 rekesszel és optikai stabilizálással rendelkezik. Az X10 Pro Max 24 mm-es gyújtótávolságú, míg az X9 Ultra 23 mm-es. Az @TechHome100 szerint az X9 Ultra a Hasselblad Master módban akár 16 EV dinamikai tartományt is elér a fényképeken.

    DeepPix vagy LOFIC — mit is csinál valójában az új szenzor

    A DeepPix megértéséhez tudni kell, hogyan alakítja a pixel a fényt képpé. A fény a lencsén keresztül jut be a fotodiódába, amely töltést gyűjt. Ezután a töltés átmegy egy átviteli kapun az úgynevezett olvasási csomópontba, ahol feszültséggé alakul. A pixel tehát három dolgot csinál: gyűjt, továbbít és olvas.

    A 200 MP-es szenzorok problémája az, hogy a pixelek nagyon kicsik. A kis pixel gyorsan „túlcsordul” erős fényben, így az ég vagy a lámpák kiégnek. Az ipar erre két megoldást kínál.

    LOFIC minden pixelhez külön kondenzátort ad, amely elnyeli a felesleges töltést. Működik, de @TechHome100 szerint megvan az ára:

    • a kondenzátor jele zajosabb,
    • a szenzornak kétszer kell kiolvasnia a képet (gyenge és erős jel), így több áramkörre van szüksége,
    • növekszik az áramfogyasztás és a képkocka kiolvasási ideje, ami korlátozza a másodpercenkénti képkockák számát,
    • a gyártás bonyolultabb és drágább.

    DeepPix más utat választ. Ahelyett, hogy egy tartályt adna hozzá, magát a fotodiódát mélyíti el a szilíciumban — ez olyan, mint egy edény, amelynek ugyanaz a nyílása van, de mélyebb belseje. Ehhez jön a dupla függőleges átviteli kapu, amely az összes töltést áthelyezi, valamint egy nagyobb, közösen használt olvasócsomópont.

    @TechHome100 szerint az eredmény alacsonyabb olvasási zaj, kisebb energiafogyasztás és olcsóbb gyártás, mint a LOFIC esetében. A Find X10 Pro Max az első telefon, amely ezzel a technológiával készült Samsung ISOCELL HPC szenzort kapott. Ugyanazon bennfentes szerint az X9 Ultra szenzora nem használja a LOFIC-ot — az Ultra a szenzor méretére és a többszörös HDR-re támaszkodik.

    Figyelem: ez a konstrukció magyarázata, nem teszt eredménye. Hogy a kisebb DeepPix-szenzor felér-e az X9 Ultra nagy szenzorához gyenge fényben, azt csak független mérések fogják megmutatni.

    Ultraszéles látószög: 200 MP kontra 50 MP

    Itt a Pro Max egyértelműen nyer. Az 1/1,95″-es szenzoron lévő 50 MP helyett 200 MP-t kapsz az 1/1,56″-os szenzoron, ami körülbelül másfélszer nagyobb. A gyújtótávolság 13 mm (124°), szemben az Ultra 14 mm-ével (123°).

    Ez a válasz a leggyakoribb kritikára az X9 Ultra-val szemben. A Digital Camera World az ultraszéles látószöget emelte ki, mint az Ultra leggyengébb kameráját, míg a @TechHome100 egyenesen azt írta, hogy az X9 Ultra nagyon erős, „az ultraszélesen kívül”. Az insider szerint az új modul 102%-kal több fényt gyűjt össze, mint az előző generáció.

    Ehhez jön az autofókuszos makró már 4 cm-től. Egyik ultraszéles kamera sem rendelkezik optikai stabilizálással, így gyenge fényviszonyok között továbbra is biztosan kell tartani a telefont.

    3× teleobjektív: nagyobb szenzor az Ultrán, közelebbi makró a Pro Maxnál

    Mindkét telefon 3× periszkóppal rendelkezik, 70 mm-es gyújtótávolsággal és 200 MP-es szenzorral. A részletekben eltérnek:

    • X9 Ultra nagyobb 1/1,28″-os szenzorral rendelkezik (kb. 1,5-szer nagyobb felülettel) és f/2.2 rekesszel,
    • X10 Pro Max 1/1,56″-os szenzort, világosabb f/2.1 rekeszt, CIPA 7.5 szintű stabilizálást és 10 cm telemakrót kínál a 15 cm helyett.

    Júliusban a @TechHome100 arról számolt be, hogy a Pro Max ugyanazt a 1/1,28″-os teleobjektívet kapja, mint az Ultra. Ez a szivárgás nem bizonyult igaznak — az OPPO hivatalos specifikációja 1/1,56″-ot ad meg.

    A 3× teleobjektívvel a Pro Max 6× (140 mm) kivágást is készít, amelyet az OPPO veszteségmentesnek nevez. Az X9 Ultra 6×-nál 50 MP-es képeket készít ugyanarról a szenzorról.

    10× periszkóp — amit az X10 Pro Max egyszerűen nem kínál

    Ez a legnagyobb különbség az egész összehasonlításban. Az X9 Ultra-nak van egy második periszkópja: 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, a fényt ötször visszaverő prizmával, valamint szenzoreltolással kombinált optikai stabilizálással. Az OPPO „optikai minőséget” ígér 20×-ig (460 mm) és digitális zoomot 120×-ig.

    A Find X10 Pro Max nem rendelkezik ilyen modullal. 6×-tól már digitális zoom működik, és ahhoz, hogy a 230 mm körüli gyújtótávolságot elérd, telekonvertert kell vásárolnod. Ha koncerteket, meccseket vagy madarakat fényképezel a lelátóról, ez a különbség minden egyes képen látható lesz.

    Színérzékelő és előlapi kamera

    Mindkét modell ugyanazzal a színérzékelő típussal rendelkezik: 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrális csatorna és 15 EV. Ez a Danxia lencse második generációja, amely nem fényképez, hanem méri a fényt és segít hűen visszaadni a színeket.

    A Pro Max esetében az OPPO 43%-kal magasabb érzékenységet deklarál, mint az előző színérzékelőnél. A lengyel specifikáció az X9 Ultra esetében ezt a modult „monokrómnak” nevezi, de a kínai egyértelműen a színek visszaadására szolgáló lencséről beszél.

    Az előlapi kamera 50 MP és autofókusz mindkét modellben. A Pro Max szélesebb látószöggel rendelkezik (18 mm a 21 mm-hez képest) és világosabb rekesszel f/2.0 a f/2.4-hez képest.

    Hasselblad, LUMO és fényképezési módok

    Mindkét telefon a Hasselbladdal együttműködésben készült, és mindkettő rendelkezik Master móddal és panorámás XPAN formátummal. Különböznek a feldolgozásban és a kiegészítőkben.

    Find X10 Pro Max:

    • új LUMO True Image Engine motor (külön szín-, tónus- és részletmodulok),
    • 18 színstílus (LUMO Color Palette) és LUMO Framing, azaz MI-alapú kompozíciós javaslatok,
    • Hasselblad portrék mindhárom gyújtótávolságon,
    • a Digital Camera World szerint lágyabb élesítés és nyugodtabb HDR, mint az Ultránál.

    Find X9 Ultra:

    • új generációs Hasselblad Master mód RAW MAX és JPG MAX formátumokkal,
    • portrék 1×-től 10×-ig LUMO True Face algoritmussal és vakus portré mód,
    • kilenc filmes preset; a @TechHome100 szerint ezek többek között a Portra, az RDP3 diafilm, a CineStill 800T és a fekete-fehér TX400 megfelelői, és akár 20 saját receptet is el lehet menteni.

    Egyik modell sem képes egyszerre JPG-t és RAW-t menteni — ezt a Digital Camera World mindkét értékelésében megjegyezte. Egyiknek sincs külön képfeldolgozója a régi MariSilicon stílusában, a feldolgozás a fő chipen történik.

    Telekonverterek — két különböző rendszer, nulla kompatibilitás

    Mindkét telefon támogatja a csavarható Hasselblad objektívet, de teljesen különböző konstrukciók.

    Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Objektív Hasselblad Teleconverter 3,28× Hasselblad 300 mm (Explorer)
    Melyik kamerán teleobjektív 3× (70 mm) —
    Gyújtótávolság kb. 230 mm (10×), tovább 20× és 40× AI-val natív 300 mm, 690 mm-ig „optikai minőség”
    Konstrukció nincs OPPO adat 16 lencse 11 csoportban, köztük 4 ED
    Videó és stabilizálás max. 4K 60 fps (a @TechHome100 szerint Dolby Vision is), OIS + EIS OIS + EIS
    Készlet objektív, mágneses tok és rögzítőlemez, pánt, szállító tok, állványtalp markolatos tok, kétszintű kioldó, zoomkar, 67 mm-es szűrőgyűrűk
    A készlet ára Lengyelországban 1499 zł (telefon a készlettel: 7699 zł) 1999 zł (ár a lengyel előrendelésből)
    Korlátozások csak saját üzemmódban működik — nem Master, éjszakai, hosszú expozíciós, lassított vagy Pro Video módban nem működik Master módban

    A legfontosabb információ az Ultra tulajdonosok számára: az X9 Ultra telekonvertere nem illeszkedik az X10 Pro Maxhoz. A Digital Camera World ezt más érzékelővel és más rögzítési távolsággal magyarázza. Tehát ha befektettél az Earth Explorer készletbe, a Pro Max-ra való váltás új objektív vásárlását jelenti.

    Videó: 8K, 4K 120 fps, Dolby Vision, Open Gate és Log

    A videózás terén a Pro Max előnye a legszembetűnőbb. Az új modell minden gyújtótávolságon ugyanazokat a lehetőségeket kínál, míg az Ultra főként kettőn.

    Funkció Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    8K 30 fps ✅ mindhárom hátsó kamera, beleértve a 10-bites Log-ot fő kamera és 3×
    4K 120 fps Dolby Vision ✅ minden optikai gyújtótávolságon fő kamera és 3×
    4K 60 fps Dolby Vision ✅ ✅ minden kamera, elöl és hátul
    Log és szín O-Log2, ACES, saját 3D LUT fájlba mentéssel O-Log2 10-bites, ACES, LUT importálás és égetés
    Open Gate ✅ 4096×3072 (4:3), 60 fps-ig, 0,5×, 1× és 3× mellett nincs információ az OPPO anyagokban
    HDR videóban 17 EV (DeepPix, csak 1× normál módban) magas dinamikatartomány, megadott érték nélkül
    Időlassítás 4K 120, 1080p 240, 720p 240 fps 4K 120, 1080p 240, 720p 480 fps
    Stabilizálás OIS + EIS, horizontkiegyenlítés 5°-ig OIS + EIS
    Blackmagic Camera ✅ 2026 novemberétől —

    Open Gate a szenzor teljes felületéről történő felvételt jelent 4:3 arányban. Ebből az anyagból később függőleges videót vághatsz Reels-re és vízszintest YouTube-ra anélkül, hogy a keretet elveszítenéd. Az OPPO hangsúlyozza, hogy ebben a módban nem működik a kiterjesztett stabilizálás.

    A Pro Max a Blackmagic Camera alkalmazást is támogatja O-Log2, Open Gate és Dolby Vision funkciókkal, de a Digital Camera World szerint csak 2026 novemberétől. Az X9 Ultra ezzel szemben négy mikrofonnal rendelkezik és a legmagasabb időlassítási sebességet kínálja — 480 fps 720p-ben.

    Kameragomb: csak az Ultrán van

    Az X9 Ultrának külön exponálógombja van narancssárga díszítéssel. Az ujj elhúzásával zoomolhatsz, a félig lenyomás rögzíti a fókuszt és az expozíciót. A Digital Camera World szerint nem működik függőleges telefonorientációban.

    A Find X10 Pro Max-on nincs ilyen gomb, helyette egy programozható Snap Key marad. Ha úgy fényképezel, mint egy fényképezőgéppel, vízszintes telefonállásban, ez a különbség érezhető lesz.

    DXOMARK: 170 pont az X9 Ultra-nak, Pro Max tesztre vár

    A Find X9 Ultra a DXOMARK-ban 170 pontot kapott (fotók 175, videó 161, bokeh 185). A tesztet 2026. július 28-án tették közzé. Az Ultra akkor a harmadik helyet foglalta el a vivo X300 Ultra-val holtversenyben, és 2026. október 21-én a negyedik helyen áll.

    A DXOMARK dicséri az X9 Ultra-t a részletességért, a zajkezelésért, a bokeh-ért és a távoli zoomért. Gyengébb pontjai a nehéz, gyenge fényű és HDR-jelenetek, a videóban néha bizonytalan autofókusz, valamint a kamerák közötti átmenetek. Hogyan teljesít az Ultra a vivo-hoz képest, azt a vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra összehasonlításban írtuk le.

    A Find X10 Pro Max-nak még nincs eredménye. A DXOMARK oldala tesztet ígér, így a numerikus összehasonlítás csak egy idő után lesz lehetséges.

    Képernyő, teljesítmény és szoftver

    Képernyő: QHD+ az Ultrán, 1,5K a Pro Max-on

    X9 Ultra élesebb kijelzővel rendelkezik: 6,82″ QHD+ 3168×1440 és 510 ppi. A Pro Max 6,78″-as és 2772×1272-es, amit az OPPO „FHD+”-nak, a sajtó pedig „1,5K”-nak nevez — ez 450 ppi-t ad. A mindennapokban a különbséget főként a kis szövegeknél fogod észrevenni, közelről.

    A Pro Max viszont lapos panellel rendelkezik, 1,15 mm-es keretekkel, a BT.2020 színtér 95%-os lefedettségével, 10-bites színnel és 3840 Hz PWM fényerőcsökkentéssel 70 nit alatt. Ez jó hír a villódzásra érzékeny emberek számára. A kijelzőt Crystal Shield Glass védi, míg az Ultrán — Gorilla Glass Victus 2.

    A fényerő terén óvatosnak kell lenni. Az OPPO az X10 Pro Max-ra 2000 nit HBM értéket ad meg. A 3600 nit csúcsértéket a @TechHome100 és a sajtó egy része közli, de az OPPO specifikációjában nincs benne. Az X9 Ultra esetében az OPPO hivatalosan 1800 nit HBM-t és 3600 nit csúcsértéket deklarál.

    Mindkét kijelző adaptívan frissül 1–120 Hz között, a 144 Hz pedig csak bizonyos játékokban működik. A @TechHome100 szerint a Pro Max panelje Tianma N1, míg az X9 Ultra — BOE X3.

    Teljesítmény és memória

    A Pro Max MediaTek Dimensity 9600 Pro processzort kapott 2 nm-es gyártási technológiával, akár 4,55 GHz-es órajellel és Mali G2-Ultra grafikával. Az X9 Ultra a Snapdragon 8 Elite Gen 5-tel rendelkezik 3 nm-en, akár 4,608 GHz-ig, Adreno 840 grafikával.

    A kisebb gyártási technológia általában kedvez az energiahatékonyságnak, de független összehasonlítások még nem állnak rendelkezésre a két telefon között ugyanazokon a teszteken. Így nem hirdetjük ki a győztest a teljesítmény terén.

    Európában mindkét modell csak 12 GB RAM-mal és 512 GB tárhellyel kapható (LPDDR5X, UFS 4.1), memóriakártya nélkül. @TechHome100 már az Ultránál kritizálta a globális 16 GB verzió hiányát — ez a vád most már mindkét telefonra vonatkozik.

    Szoftver

    A Find X10 Pro Max a ColorOS 17-tel az Android 17-en indul, az X9 Ultra a ColorOS 16-on az Android 16-tal működik. @TechHome100 szerint az X9 Ultra augusztusban került a ColorOS új beta programjába, így a frissítés úton van.

    A Pro Max specifikációjában Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2 és eSIM található. A lengyel OPPO specifikáció az X9 Ultrához Wi-Fi 6-ot és Bluetooth 6.0-t sorol fel, bár @TechHome100 szerint a kínai és indiai Ultra verziók támogatják a Wi-Fi 7-et.

    Akkumulátor, töltés és ház

    Akkumulátor: vigyázz az európai verzióra

    Ez a legfontosabb csapda a külföldi tesztek olvasásakor. A kínai Find X10 Pro Max akkumulátora 8000 mAh, de az európai verzió csak 7150 mAh (tipikusan; 6960 mAh névleges). Az X9 Ultra Európában 7050 mAh, így a különbség mindössze 100 mAh a Pro Max javára.

    Ha egy akkumulátortesztet találsz Kínából, vagy a „8000 mAh”-ról szóló bejegyzést, ne feledd, hogy ez egy másik telefonverzióra vonatkozik. A Digital Camera World megjegyzi, hogy az európai Pro Max kisebb akkumulátorral rendelkezik, mint a Find X9 Pro, amely 7500 mAh.

    Töltés: 100 W kontra 80 W

    X9 Ultra gyorsabban töltődik: 100 W SUPERVOOC a Pro Max 80 W-jával szemben. A Pro Max szintén 80 W-ot támogat az UFCS szabványban (más gyártók UFCS töltőivel — legfeljebb 44 W-ig). Vezeték nélkül mindkettő 50 W AIRVOOC-ot fogad.

    Egyik dobozban sincs töltő. Egy szokványos USB Power Delivery töltővel PPS-sel mindkét telefon legfeljebb 55 W-ot fog felvenni. Csak USB PD-vel PPS nélkül sokkal lassabb: 13,5 W a Pro Max-nál és 18 W az Ultránál.

    Tipp: keress olyan töltőt, amely támogatja az USB PD-t és a PPS-t (programozható feszültség) legalább 60 W teljesítménnyel. Ezt választhatod a okostelefonok hálózati töltői közül. A teljes 80 vagy 100 W-ot csak az OPPO SUPERVOOC töltő adja.

    A Digital Camera World szerint a Pro Max nem rendelkezik beépített Qi2 mágnesekkel. Ahhoz, hogy mágneses vezeték nélküli töltőket és tartókat használj, mágneses gyűrűs tokra van szükséged.

    Méretek, súly és védettség

    A Pro Max kisebb és könnyebb:

    • 161,32 × 76,57 × 8,40 mm a 163,16 × 76,97 × 8,65 mm Ultrával szemben (fekete, műbőr változat: 9,10 mm),
    • 226–228 g a 235–236 g-hoz képest.

    Mindkét telefon IP66, IP68 és IP69 védettséggel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ellenáll a merülésnek és a forró víz nyomás alatt történő áramlásának. A méretek és a kamerasziget különbségei azt jelentik, hogy a tokok és üvegek nem cserélhetők a modellek között.

    Az OPPO Find X10 Pro Max és X9 Ultra ára Európában és Lengyelországban

    Itt rejlik a legérdekesebb paradoxon ebben az összehasonlításban. Euróban és fontban az újabb Pro Max drágább, złotyban — olcsóbb.

    Árak euróban és fontban: Pro Max drágább

    Az OPPO boltjaiban 2026. október 21-i hivatalos árak, az egyetlen európai verzióra 12/512 GB:

    Piac (OPPO bolt) Find X10 Pro Max Find X9 Ultra Különbség
    Németország 1799 € 1699 € Pro Max drágább 100 €-val
    Franciaország 1799 € 1699,90 € Pro Max drágább 99,10 €-val
    Nagy-Britannia £1499 £1449 Pro Max drágább £50-nel
    Lengyelország 6999 zł 7399 zł Pro Max olcsóbb 400 zł-lyal

    Az euró zónában tehát 100 €-val többet fizetsz egy olyan telefonért, amelyből hiányzik a 10× periszkóp és a legnagyobb fő érzékelő. Cserébe jobb ultraszéles látószöget, sokkal erősebb videót és újabb processzort kapsz. Az X9 Ultra ára az OPPO boltjaiban Németországban és az Egyesült Királyságban nem változott az áprilisi bemutató óta.

    Árak Lengyelországban: ellentétesen az euróval

    A lengyel OPPO boltban a Find X10 Pro Max ára 6999 zł, míg a Find X9 Ultra 7399 zł.

    A piaci árak azonban eltérnek a gyártó árlistájától. A Find X9 Ultra fél év után a lengyel online boltokban kb. 6635 zł-tól (2026.10.21-i állapot) kapható, ami kevesebb, mint a Pro Max az OPPO árlistáján. A Pro Max ajánlatai más kereskedőknél még nem elérhetőek.

    Ha a telekonverteres fényképezésről gondolkodsz, számolj mindennel. A Pro Max szett ára 1499 zł, a telefon pedig vele együtt 7699 zł. Az Earth Explorer szett az X9 Ultra-hoz a lengyel előrendelésben 1999 zł-ba került.

    Kína a kontextushoz

    Kínában a Pro Max minden memóriaváltozatban olcsóbb: 6799 jüan (12/256 GB) a 7499 jüanhoz képest az X9 Ultra bemutatójakor. A 16/1 TB ára 8999 jüan, míg az X9 Ultra 9299 jüan. Kínában tehát az árak aránya ellentétes az euró zónával és megegyezik az OPPO lengyel árlistájával.

    Tokok, üvegek és a kamera védelme mindkét modellhez

    Mindkét telefon más kameraszigettel és eltérő méretekkel rendelkezik, így mindkettő saját kiegészítőket igényel. Az X9 Ultra tokját nem tudod feltenni a Pro Maxra, és az egyik üveg nem fedi le a másik képernyőjét.

    A Find X10 Pro Maxhoz már van edzett és hibrid üveg, képernyő- és hátlapfólia, valamint kameravédő:

    [hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Védelem az OPPO Find X10 Pro Maxhoz”]

    A Find X9 Ultra esetében szélesebb a választék — a tokoktól a kamerára való üvegekig. A kiválasztott modelleket a legjobb OPPO Find X9 Ultra kiegészítők összeállításában tárgyaltuk.

    [hs_products category=”2511″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Tokok és üvegek az OPPO Find X9 Ultrahoz”]

    Figyelem: mindkét modell telekonvertereit a Hasselblad készlet tokján keresztül lehet felszerelni. Ha ilyen objektívet tervezel, a szokásos tok a mindennapokban megfelelő lesz, de a telekonverterrel készült fényképekhez így is át kell tenned a telefont az eredeti tokba.

    Find X10 Pro Max vagy X9 Ultra — melyiket válaszd?

    A válasz attól függ, mit fényképezel és hol vásárolsz.

    Van Find X9 Ultra-d? Ne cseréld le Pro Maxra a fényképezés miatt. Elveszíted a 10×-es periszkópot, a nagyobb fő érzékelőt, a QHD+ kijelzőt, a kameragombot és a 100 W-os töltést, és a telekonvertered sem fog passzolni. A váltás csak akkor éri meg, ha sok videót készítesz, vagy zavar a gyenge ultraszéles látószög.

    Első fotós csúcstelefonodat veszed, és videózol is? Find X10 Pro Max. Három 200 MP-es kamera következetes fényképeket és videókat készít minden gyújtótávolságon, a 8K, az Open Gate és a Log pedig mindenhol működik, nem csak a fő kamerán. Ráadásul könnyebb és újabb rendszert kapott.

    Távolról fényképezel? Find X9 Ultra. A natív 230 mm, amihez semmit sem kell csavarni, olyan érv, amit a Pro Max nem tud szoftveresen pótolni. Ha telekonvertert vásárolsz a Pro Max-hoz, hasonló gyújtótávolságot érhetsz el, de az objektívvel a zsebedben és a módok korlátozásaival.

    Minden fillér számít? Lengyelországban mindkét forgatókönyv tisztességes. Az OPPO árlistája szerint a Pro Max olcsóbb (6999 zł), de az X9 Ultra boltokban már kb. 6635 zł-tól kapható. Az euró zónában az X9 Ultra olcsóbb — 100 €-val.

    Összegzés

    Az OPPO Find X10 Pro Max és az X9 Ultra közötti választás a fotós csúcstelefon két különböző filozófiája között:

    • Find X10 Pro Max — három 200 MP-es kamera, a sorozat legjobb videója, 200 MP ultraszéles látószögben, Dimensity 9600 Pro 2 nm-en, 226 g súly és Android 17,
    • Find X9 Ultra — 10× periszkóp natív 230 mm-rel, fő érzékelő 1/1,12″, QHD+ kijelző, 100 W töltés, kameragomb és 170 pont a DXOMARK-ban,
    • ár — euróban és fontban a Pro Max drágább (1799 € a 1699 €-hoz képest), az OPPO lengyel boltjában 400 zł-lyal olcsóbb, a piacon pedig az X9 Ultra gyakran olcsóbb mindkét árlistánál,
    • akkumulátor — Európában gyakorlatilag döntetlen: 7150 a 7050 mAh-hoz képest, mert az 8000 mAh-t csak a kínai Pro Max kapta.

    Függetlenül a választástól, gondoskodj a védelemről az első naptól, mert egy 7 ezer zł-os telefonon a kijelző vagy a kamerasziget javítása nem lesz olcsó. A két modellhez és a márka többi telefonjához tartozó kiegészítőket a OPPO kategóriában találod a Home Screen-en.

    GYIK — OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra

    Az OPPO Find X10 Pro Max a Find X9 Ultra utódja?

    Nem. A Pro Max egy új név a Find X10 sorozatban, más kamerakoncepcióval — periszkóp 10× nélkül. A Find X10 Ultra még nem lett bejelentve; a szivárgások szerint 2027 első negyedévében fog megjelenni.

    Melyiknek jobb a kamerája: Find X10 Pro Max vagy X9 Ultra?

    6× feletti zoomhoz és távoli fényképezéshez az X9 Ultra a jobb választás a 230 mm-es periszkóppal és a nagyobb fő érzékelővel. Videóhoz, ultraszéles látószögű felvételekhez és makróhoz a Find X10 Pro Max a jobb. A Pro Max még nem rendelkezik DXOMARK pontszámmal, az X9 Ultra 170 pontot kapott.

    Mennyibe kerül az OPPO Find X10 Pro Max?

    Az OPPO boltjában Németországban és Franciaországban 1799 €, az Egyesült Királyságban £1499, míg Lengyelországban 6999 zł a 12/512 GB-os verzióért. Kínában az árak 6799 jüanról kezdődnek a 12/256 GB-os verzió esetében (2026.10.21-i állapot szerint).

    Mennyibe kerül az OPPO Find X9 Ultra?

    Az OPPO boltjában Németországban 1699 €, az Egyesült Királyságban £1449, míg Lengyelországban 7399 zł. A lengyel online boltokban az X9 Ultra ára körülbelül 6635 zł-tól kezdődik (2026.10.21-i állapot szerint).

    Illik a Find X9 Ultra telekonverter a Find X10 Pro Max-hoz?

    Nem. A Pro Max egy másik Hasselblad 3,28× telekonvertert használ, amely a 3× teleobjektívre van felszerelve. A 300 mm-es objektív, amely az X9 Ultra készletében található, nem illik, mivel más érzékelő és rögzítési távolság van.

    Milyen akkumulátor van a Find X10 Pro Max-ban Európában?

    Az európai verzió 7150 mAh (tipikus), ami csak 100 mAh-val több, mint az X9 Ultra. A 8000 mAh-s akkumulátor kizárólag a telefon kínai verziójában található.

    Illik a Find X9 Ultra tok a Find X10 Pro Max-hoz?

    Nem. A telefonok mérete, vastagsága és a kamerasziget elrendezése eltérő, így mindegyiknek dedikált tokra és üvegre van szüksége.


    Források: OPPO — Find X10 Pro Max specifikáció, OPPO — Find X9 Ultra specifikáció, DXOMARK — Find X9 Ultra kamera teszt, Digital Camera World — Find X10 Pro Max értékelés, GSMArena — globális premier és árak Európában, @TechHome100 — DeepPix vagy LOFIC

  • Huawei Watch GT 7 vs GT 6: miben különböznek? [2026]

    Huawei Watch GT 7 vs GT 6: miben különböznek? [2026]

    Huawei Watch GT 7 ugyanazokkal a tokméretekkel, ugyanazzal a kijelzővel, ugyanazokkal az érzékelőkkel és ugyanazzal a napi üzemidővel rendelkezik, mint a GT 6. Az újdonságok főként a szoftverben találhatók: kibővített síelési mód pályatérképekkel, felvonók tervezése kerékpárosok számára, új EasyCross szíj és új dizájn a kijelző körüli keretben.

    Rövid válasz: a GT 6-ról a GT 7-re általában nem érdemes váltani. Kivétel a síelők és kerékpárosok, akik hasznot húznak az új módokból. Figyelem az kiegészítőkre: az azonos szélességű szíjaknak illeszkedniük kell, de a GT 6 üvegei és fóliái nem passzolnak a GT 7-re.

    Külföldi források szerint a Huawei 2026. augusztus 5-én mutatta be a GT 7-et Kínában, és az európai értékesítés szeptember 2-án indult. A Huawei lengyel boltjában az óra már elérhető. Az alábbiakban pontonkénti összehasonlítás és válasz arra, hogy a GT 6 kiegészítői közül mi maradhat meg.

    Síelő a pályán, Huawei Watch GT 7 síelési móddal

    A síelési módok a GT 7 fő újdonságai. Kép: Huawei.

    Huawei Watch GT 7 változatai

    A GT 7 sorozat ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik, mint a GT 6:

    • GT 7 46 mm: rozsdamentes acél tok, 1,47 hüvelykes kijelző.
    • GT 7 41 mm: kisebb változat 1,32 hüvelykes kijelzővel.
    • GT 7 Pro 46 mm: titán tok, zafíros üveg, EKG és búvárkodás légzéstopban 40 m-ig.

    Balra Huawei Watch GT 7, jobbra GT 7 Pro. Képek: Huawei.

    A lengyel Huawei boltban október 12-én a GT 7 akciósan 999 zł-tól, a GT 7 Pro pedig 1499 zł-tól volt kapható. A GT 6 körülbelül 900–950 zł-ért, a GT 6 Pro pedig 1399 zł-ért vásárolható meg a Huawei-nél.

    Huawei Watch GT 7 vs GT 6: különbségek táblázata

    JellemzőGT 6 / GT 6 ProGT 7 / GT 7 Pro
    Dimenziók 46 mm46 × 46 × 10,95 mm46 × 46 × 10,95 mm
    Dimenziók 41 mm41,3 × 41,3 × 9,99 mm41,3 × 41,3 × 9,99 mm
    Pro dimenziók45,6 × 45,6 × 11,25 mm45,6 × 45,6 × 11,25 mm
    Kijelző1,47″ vagy 1,32″, 466 × 466változatlan
    Akkumulátor 46 mm és Pro21 napig21 napig
    Akkumulátor 41 mm14 napig14 napig
    Vízállóság5 ATM és IP695 ATM és IP69
    EKG és búvárkodás 40 m-ig✅ Pro-ban✅ Pro-ban
    Pro kerettitán skálávalkerámia, emelt
    Síközpontok térképei és beltéri mód❌✅
    Kerékpáros emelkedők tervezése❌✅
    EasyCross szíj❌✅ fluoroelastomer szíjas változatokban

    Adatok a Huawei specifikációja szerint (GT 7, GT 7 Pro, GT 6, GT 6 Pro).

    Ház, kijelző és érzékelők: változatlan

    Itt van a legnagyobb meglepetés. A ház méretei azonosak mindhárom méretben, a századmilliméterig. A kijelzők azonos átlóval, 466 × 466 felbontással és akár 3000 nites fényerővel rendelkeznek.

    A szenzorok listája ugyanaz, akárcsak a kétsávos GPS és az 5 ATM IP69 védelem. A Huawei a GT 7-nél nem jelentett be új generációs TruSense pulzusmérőt. Mindkét generáció Pro verziói rendelkeznek EKG-val és 40 m mélységig elérhető búvártanúsítvánnyal.

    Megváltozott a képernyő körüli keret megjelenése. A GT 7 új, élesebb keretmintával rendelkezik, míg a GT 7 Pro kerámiából készült kiemelt kerettel, nem titánból, osztással. Ez fontos a lencsék és a tokok szempontjából, amiről lentebb olvashat.

    Akkumulátor: ugyanannyi nap, más számok GPS-szel

    Óra üzemmódban az akkumulátor ugyanannyit bír: 21 nap a 46 mm-es és Pro verziókban, valamint 14 nap a 41 mm-es verzióban.

    GPS bekapcsolásával a Huawei a GT 7-hez több órát ad meg: 51-et a 46 mm-es verzióban a 40 helyett, és 32-t a 41 mm-es verzióban a 25 helyett. Ezek a számok azonban különböző tesztekből származnak. A GT 6-ot „szabadtéri sport” módban mérték, míg a GT 7-et terepfutó módban, ritkább képernyővilágítással. Ne hasonlítsd őket közvetlenül.

    Új funkciók: síelés, kerékpár és egészség

    A GT 7 elsősorban a szoftverében különbözik a GT 6-tól:

    • Síelés és snowboard: a síelési mód már a GT 6-ban is benne volt. Újdonság a terem mód, a kanyarok és terhelések elemzése, valamint több mint 3000 síközpont térképe 59 országban.
    • Kerékpár: emelkedők tervezése a Huawei Health alkalmazás útvonalai alapján, figyelmeztetések a közelgő emelkedőkről és éles kanyarokról.
    • GPS pontosság: új algoritmus, amely a Huawei szerint 20%-kal pontosabban rajzolja meg az útvonalat gyors téli sportok során, mint a GT 6.
    • Egészség: fizikai felkészültségi mutató, TruSleep 5.0 és új egészségügyi elemző funkciók.
    • Golf Pro: távolságok a terep dőlésszögének figyelembevételével. A GT 6 Pro is tartalmaz több mint 17 000 golfpályát.

    Kerékpáros és golf funkciók a GT 7 Pro-ban. Képek: Huawei.

    Egyes funkciók, például a síelési módok és a kanyarfigyelmeztetések, frissítésekkel érkeznek a Huawei-től. Nem minden funkció működik minden országban.

    Ha iPhone-t használsz, vedd figyelembe a korlátozásokat. A Huawei boltja szerint a GT 7 egyes funkciói, például az üzenetküldőkből érkező értesítések és az SMS-ekre való válaszadás, csak Androiddal működnek. Hasonló korlátozások voltak a GT 6 esetében is.

    Illik a GT 6 szíj a GT 7-re?

    A pántok szélessége nem változott. A Huawei szerint mindkét generáció rendelkezik:

    Óra méretePánt szélessége
    46 mm és Pro22 mm
    41 mm18 mm

    A GT 6 azonos méretű pántja tehát illeszkednie kell a GT 7-hez, akárcsak a 22 és 18 mm-es univerzális pántok gyorscsatlakozóval. A Huawei azonban nem írja le egyértelműen, hogyan csatlakozik a GT 7 pánt a tokhoz.

    A GT 6 esetében a gyorscserélő EasyFit rendszerről írt, míg a GT 7-nél csak az új EasyCross csatot említi. Új pánt vásárlása előtt távolítsd el a jelenlegit, és ellenőrizd, hogyan van rögzítve.

    Eredeti GT 7 pántok EasyCross csattal. Képek: Huawei.

    A boltban univerzális 22 mm-es pántokat találsz a 46 mm-es és Pro verzióhoz:

    Bizon Strap Watch Silicone 22 mm.

    Bizon Strap Watch Aura 22 mm.

    A gyártó nem említi a GT 6-ot vagy a GT 7-et az kompatibilis órák listáján. Szélességben passzolnak, de a rögzítési módot vásárlás előtt ellenőrizd.

    Illik-e a GT 6 üveg és fólia a GT 7-re?

    Jobb új vásárolni. Bár a képernyő ugyanakkora, a körülette lévő keret más, így a védőfóliák gyártói újra levágták a GT 7-hez való fóliákat. Ezt a Bizon HydroFlex fólia átmérője mutatja:

    ModellFólia a GT 6-hozFólia a GT 7-hez
    46 mm3,96 cm3,88 cm
    41 mm3,55 cm3,58 cm
    Pro 46 mm3,96 cm3,76 cm

    A legnagyobb különbség a Pro verzióban van. A GT 6 Pro fólia 2 mm-rel nagyobb, így ráhúzódhat a GT 7 Pro emelt keretére, és eltávolodhat a képernyőtől. A 3mk, Bizon és GrizzGlass külön védőket kínálnak a GT 7-hez, más EAN kódokkal.

    Bizon Watch Film HydroFlex a GT 7 46 mm-hez, 6 darab a csomagban.

    Balra 3mk FlexibleGlass, jobbra GrizzGlass HybridGlass.

    A boltban megtalálod többek között:

    A 41 mm-es és Pro verziókhoz készült védőburkolatokat a Huawei Watch GT 7 kiegészítők kategóriában találod.

    Illik a GT 6 tok a GT 7-hez?

    A tok méretei azonosak, de a keret más, ezért a GT 6 tok nem cserélhető automatikusan. Különösen a GT 7 Pro esetében, ahol a keret megemelt. A Bizon külön tokot adott ki a GT 7 Pro-hoz, ahelyett, hogy ezt a modellt a GT 6 Pro tokhoz csatolta volna.

    Bizon Case Watch Felipe a GT 7 Pro-hoz képernyővédővel.

    Bizon Case Watch Adamo a GT 7 Pro-hoz üveggel.

    A szokásos GT 7 41 és 46 mm-es tokok még nem elérhetők a boltban. A GT 7 Pro-hoz két modell érhető el:

    [hs_products ids=”149639,142767,148361,148356,146879,146885,99353,101021″ cols=”4″]

    Tölt-e a GT 6 töltő a GT 7-et?

    A Huawei ezt nyíltan nem erősíti meg. Mindkét modell vezeték nélkül töltődik a dokkolón keresztül, és a Huawei szerint a tápegységnek 5–10 V-nak és legfeljebb 2 A-nak kell lennie. Minden óra dobozában saját töltő található, a GT 7 Pro pedig a második generációs vezeték nélküli töltőt tartalmazza.

    Huawei Watch GT 7 vagy GT 6: melyiket válaszd?

    A te helyzetedVálassz
    Van GT 6-od, nem síelsz és nem kerékpározol sokatmaradj a GT 6-nál
    Síelsz vagy snowboardozolGT 7, amelynek van pályatérképe és fedett pályás módja
    Hegyi kerékpározást űzölGT 7 emelkedőtervezéssel
    Első órádat vásárolod, és nincs szükséged új módokraGT 6, valamivel olcsóbb ugyanazzal a házzal és akkumulátorral
    Golfzol vagy búvárkodszGT 7 Pro vagy GT 6 Pro, mindkettő rendelkezik EKG-val, golf és búvárkodás funkcióval

    A GT 7 Pro, akárcsak a GT 6 Pro, 40 m-ig tanúsítvánnyal rendelkezik búvárkodásra. Kép: Huawei.

    Ha bizonytalan vagy a különböző márkájú órák között, nézd meg a Garmin Fenix 9 vs Fenix 8 összehasonlításunkat és a legjobb futóórák rangsorát.

    Összegzés: Huawei Watch GT 7 vs GT 6

    • Ugyanaz a ház és képernyő, és az akkumulátor ugyanannyi napig működik. A különbségek a szoftver és a keret megjelenése.
    • Új funkciók a sípályák térképei, a felvonók tervezése és pontosabb GPS a téli sportokhoz.
    • 22 és 18 mm-es szíjak szélességben passzolnak, de ellenőrizd a rögzítést.
    • Üvegek és fóliák vásárolj újakat, mert a GT 7-hez más átmérő szükséges.
    • A GT 6 Pro tokot ne cseréld le vakon, mert a GT 7 Pro-nak megemelt kerete van.

    GYIK

    Mi a különbség a Huawei Watch GT 7 és a GT 6 között? A ház, a képernyő, az érzékelők és az akkumulátor napjai ugyanazok. A GT 7 fejlettebb síelési módot kapott sípályatérképekkel, kerékpárosoknak felvonótervezést, új GPS algoritmust és új keretmintákat a képernyő körül. A Pro modell kerámiából készült megemelt keretet kapott.

    Érdemes váltani a GT 6-ról a GT 7-re? A legtöbb embernek nem, mert hardveresen ugyanaz az óra. A váltás értelmes a síelők és kerékpárosok számára, akik kihasználhatják az új módokat.

    Passzol a GT 6 szíja a GT 7-hez? A szélesség ugyanaz: 22 mm a 46 mm-es és Pro verziókban, valamint 18 mm a 41 mm-es verzióban. A Huawei azonban nem írja le egyértelműen a GT 7 szíjának rögzítését, ezért vásárlás előtt ellenőrizd, hogyan lehet eltávolítani a szíjat a te példányodból.

    Illik a GT 6 üveg a GT 7-hez? Jobb új vásárlása. A képernyő körüli keret más, és a GT 7 fóliái más átmérőjűek, mint a GT 6-hoz. A legnagyobb különbség a Pro verzióban van, ahol a GT 6 Pro fólia 2 mm-rel túl nagy.

    Működik a Huawei Watch GT 7 iPhone-nal? Igen, iOS 13 vagy újabb verzióval. Néhány funkció, például az SMS-ekre való válaszolás és az értesítések a kommunikátorokból, azonban csak Androiddal működik. Hasonló korlátozások voltak a GT 6-nál is.

    Mennyibe kerül a Huawei Watch GT 7 Lengyelországban? A Huawei boltjában 2026. október 12-én a GT 7 akciósan 999 zł-tól, a GT 7 Pro pedig 1499 zł-tól indult.

  • Garmin Fenix 9 vs Fenix 8: különbségek és érdemes-e váltani

    Garmin Fenix 9 vs Fenix 8: különbségek és érdemes-e váltani

    Alap Garmin Fenix 9 ugyanazokkal a tokméretekkel, ugyanazzal a képernyőátlóval és felbontással, valamint ugyanazzal az okosóra üzemidővel rendelkezik, mint a Fenix 8 AMOLED. Világosabb kijelzőt, zafírüveget minden verzióban, titán keretet, 64 GB memóriát és gyorsabb térképeket kap. A nagyobb változások a Fenix 9 Pro modellben találhatók: titán tok, vékonyabb ház, mint a Fenix 8 Pro esetében, és nagyobb kijelző az 51 mm-es verzióban.

    Rövid válasz: a Fenix 8 AMOLED-ról az alap Fenix 9-re általában nem érdemes váltani. A QuickFit szíjak és a töltő a Fenix 8-ról illeszkednek a Fenix 9-re. Az védőüveget érdemes újonnan megvásárolni, és a Fenix 9 Pro 51 mm-es verziójában ez szükséges.

    A Garmin 2026. augusztus 25-én mutatta be a Fenix 9-et és a Fenix 9 Pro-t. Az alábbiakban pontonként összehasonlítjuk a két modellt, és elmagyarázzuk, hogy a Fenix 8 kiegészítőiből mi maradhat meg.

    Futó a hegyekben, mellette a Garmin Fenix 9 és Fenix 9 Pro órák

    Garmin Fenix 9 és Fenix 9 Pro. Fotó: Garmin.

    Fenix 9 verziók: figyelj a „Pro” névre

    A Fenix 9 négy változatban kapható. Vigyázz a névadási csapdára.

    • Fenix 9: AMOLED kijelző, 43, 47 és 51 mm-es méretekben.
    • Fenix 9 Pro: világosabb AMOLED (3000 nits-ig), titánium ház, 43, 47 és 51 mm.
    • Fenix 9 Pro Solar: MIP kijelző napenergia töltéssel, 47 és 51 mm.
    • Fenix 9 Pro inReach: LTE és műholdas kapcsolattal, 43, 47 és 51 mm. Az inReach Solar verzió 47 és 51 mm-es méretekben érhető el.

    A Fenix 9 Pro inReach nélkül nem rendelkezik LTE-vel és műholdas kapcsolattal. A 8-as sorozatban minden Fenix 8 Pro LTE-vel és műholdas kapcsolattal rendelkezett. Ha a Fenix 8 Pro-ról váltasz, és meg szeretnéd tartani a műholdas üzeneteket, szükséged van a 9 Pro inReach verzióra. A szolgáltatás aktív inReach tervet is igényel.

    Fenix 9 vs Fenix 8: különbségek táblázata

    Jellemző Fenix 8 / 8 Pro Fenix 9 / 9 Pro
    Képernyő üvege Fenix 8: Gorilla Glass vagy zafír, a verziótól függően. 8 Pro: zafír zafír minden verzióban
    Anyag acél vagy titán keret Fenix 9: titán keret. 9 Pro: titán ház
    AMOLED fényerő szabványos akár 2× fényesebb, Pro-ban akár 3000 nit
    Memória 32 GB 64 GB
    Térképek TopoActive térképek 30%-kal gyorsabb görgetés, perspektivikus nézet
    51 mm-es képernyő 1,4″, 454 × 454 Fenix 9: 1,4″. 9 Pro: 1,5″, 466 × 466
    LTE és műhold minden 8 Pro-ban (47 és 51 mm) csak a 9 Pro inReach, 43 mm-es is
    Elemlámpa fehér és piros Pro-ban plusz zöld
    Búvárkodás akár 40 m, 10 ATM akár 40 m, 10 ATM
    MicroLED verzió ✅ 8 Pro 51 mm ❌

    Adatok a Garmin Polska szerint és a Garmin blogján a Fenix 8 és 9 összehasonlításáról.

    Méretek és képernyő: alap Fenix 9 mint Fenix 8

    Itt van a legnagyobb meglepetés. Az alap Fenix 9-nek ugyanazok a házméretei és ugyanaz a képernyője van, mint a Fenix 8 AMOLED-nak mindhárom méretben.

    Méret Fenix 8 AMOLED Fenix 9 Fenix 8 Pro AMOLED Fenix 9 Pro
    43 mm 43 × 43 × 13,8 mm 43 × 43 × 13,8 mm nincs ilyen méret 43 × 43 × 13,3 mm
    47 mm 47 × 47 × 13,8 mm 47 × 47 × 13,8 mm 47 × 47 × 16 mm 47 × 47 × 13,8 mm
    51 mm 51 × 51 × 14,7 mm 51 × 51 × 14,7 mm 51 × 51 × 16,5 mm 51 × 51 × 15,8 mm

    A különbséget csak a Pro verziókban lehet érezni. Fenix 9 Pro 47 mm 2,2 mm-rel vékonyabb, mint a Fenix 8 Pro 47 mm, míg az 51 mm-es méretben a különbség 0,7 mm. A Fenix 9 Pro az első Fenix, amely titán tokot kapott.

    Balra Fenix 9 47 mm, jobbra Fenix 9 Pro 51 mm. Képek: Garmin.

    Az egyetlen új képernyőméret a Fenix 9 Pro 51 mm: 1,5 hüvelyk és 466 × 466 felbontás. Az alap Fenix 9 51 mm továbbra is 1,4 hüvelykes képernyővel rendelkezik, mint a Fenix 8. A Garmin viszont nem mutatta be a Fenix 8 Pro utódját MicroLED képernyővel.

    Akkumulátor: nincs változás az alapmodellben

    Okosóra módban az alap Fenix 9 ugyanannyit működik, mint a Fenix 8 AMOLED. Hosszabb üzemidőt csak a Pro 47 és 51 mm-es verziók kapnak.

    Okosóra mód (max) 43 mm 47 mm 51 mm
    Fenix 8 AMOLED 10 nap 16 nap 29 nap
    Fenix 9 10 nap 16 nap 29 nap
    Fenix 8 Pro AMOLED nincs ilyen méret 15 nap 27 nap
    Fenix 9 Pro AMOLED 10 nap 18 nap 31 nap

    A GPS üzemidőket ne hasonlítsd közvetlenül. A Garmin megváltoztatta a Fenix 9-ben a GPS módok neveit és beállításait, így a Fenix 8 és 9 specifikációiból származó számok különböző módokra vonatkoznak. A DC Rainmaker tesztelő a gyakorlatban nem észlelt jelentős eltérést a GPS pontosságában.

    Új funkciók: a legtöbb a Fenix 8-ra is eljut

    A Fenix 9 új szoftveres újdonságokat hoz: teljesítménygörbét és zónákat a Stamina funkcióban, új mutatókat az evezéshez (VO2max, teljesítménygörbe, FTP), terheléses gyaloglási módot (rucking) és Garmin Epic funkciót. Az inReach verziók az időjárás-előrejelzést műholdon és LTE-n keresztül töltik le.

    A DC Rainmaker szerint a legtöbb funkció a Fenix 8-ba kerül az aktualizációval, de valószínűleg csak 2027 elején. Csak a Fenix 9-ben lesz új térképmotor perspektivikus nézettel, új GPS akkumulátor üzemmódokkal és íjászati ArcheryX móddal.

    A pulzusmérő a véleményezők (DC Rainmaker, the5krunner) szerint ugyanaz, mint a Fenix 8-ban. A Garmin nem adja meg a generációját a lengyel oldalon.

    Passzolnak a Fenix 8 szíjak a Fenix 9-hez?

    Igen, a szíjak szélessége nem változott. Mindkét sorozat a QuickFit rögzítést használja ugyanazokban a méretekben:

    Óra mérete QuickFit szíj szélessége
    43 mm 20 mm
    47 mm 22 mm
    51 mm 26 mm

    A basic Fenix 9-hez a Garmin a kompatibilis kiegészítők listáján pontosan ugyanazokat a szíjakat adja meg, mint a Fenix 8-hoz. Mivel a szélességek nem változtak, a QuickFit szíjak a Fenix 5, 6 és 7-ből is passzolniuk kell.

    A Fenix 9 Pro esetében van egy megjegyzés. A Garmin szilikon QuickFit szíjakat sorol fel, de a listáról eltűntek a titán karkötők, egyes bőr, zsinóros és taktikai nylon szíjak.

    A Fenix 9 Pro más kerékpáros tartót is igényel, mint a Fenix 8. Ez jelzi, hogy a Pro titán házának más formája van. A Fenix 8 karkötőit ne cseréld át automatikusan a 9 Pro-ra.

    Új szíj választásakor a szélességre figyelj, ne a modellek listájára. Az üzletben többek között a következőket találod:

    Tech-Protect Silicone 43 mm a Fenix 9-hez.

    Tech-Protect Silicone 47 mm, szélesség 22 mm.

    Tech-Protect Motion 51 mm, szélesség 26 mm.

    Tech-Protect Iconband Pro 51 mm fekete-piros változatban.

    Illik a Fenix 8 védőüveg a Fenix 9-re?

    Jobb, ha újat vásárolsz. A Garmin nem árul saját kijelzővédőket, és a kiegészítőgyártók külön üvegeket adtak ki a Fenix 9-hez és a Fenix 9 Pro-hoz.

    • Fenix 9 Pro 51 mm: a Fenix 8 üvege biztosan nem illik, mert a kijelző nagyobb (1,5 helyett 1,4 hüvelyk).
    • 9 Pro 43 és 47 mm: a kijelző átmérője ugyanaz, de a tok más. Válassz olyan üveget, amely a 9 Pro-hoz készült.
    • Alap Fenix 9: a méretek megegyeznek a Fenix 8-cal, de az üveggyártók külön verziókat készítettek. Biztonságosabb olyan üveget választani, amelyet „Fenix 9-hez” írtak.

    A Fenix 9 minden verziója zafír üveggel rendelkezik, amelyet nehéz megkarcolni. Az üveg azonban hasznos lehet a hegyekben és a mászófalon, ahol a kijelző kőnek ütközhet.

    Edzett üveg Bizon Watch Glass Clear a Fenix 9 Pro-hoz.

    Tech-Protect Glass Fit+ a Fenix 9 Pro-hoz, két darab a csomagban.

    A boltban többek között megtalálod:

    [hs_products ids=”149425,147938,146782,148314,149407,149395,149315,149326″ cols=”4″]

    Minden üveget, fóliát és pántot megtalálsz a Garmin Fenix kiegészítők kategóriában.

    Tölti a Fenix 8 töltő a Fenix 9-et?

    Igen. A Garmin a Fenix 8, 8 Pro, 9 és 9 Pro esetében ugyanazokat a Garmin csatlakozós töltőkábeleket adja meg, USB-C és USB-A verzióban. Az a kábel, amelyet a Fenix 8-tól kaptál, a Fenix 9-et is tölti.

    Fenix 9 vagy Fenix 8: melyiket válasszam?

    A te helyzeted Válassz
    Van Fenix 8 AMOLED-od maradj annál, a DC Rainmaker szerint a legtöbb új funkció frissítéssel érkezik
    Van Fenix 8 Gorilla Glass-szal és gyakran tönkreteszed a kijelzőt Fenix 9, amely minden verzióban zafír
    Van Fenix 8 Pro-d és vékonyabb órát szeretnél Fenix 9 Pro inReach
    Első Fenix-odat vásárolod és számolod a költségeket Fenix 8 AMOLED, nyilvánvalóan olcsóbb
    A legnagyobb kijelzőt szeretnéd Fenix 9 Pro 51 mm
    Van Fenix 6-od vagy 7-ed Fenix 9 vagy Fenix 8, mindkettő nagy ugrás

    Balra Fenix 9 Pro 43 mm, jobbra Fenix 9 Pro inReach SOS funkcióval. Képek: Garmin.

    A Garmin Polska oldalán a Fenix 9 ára 4 299 zł-tól, a Fenix 9 Pro 4 729 zł-tól, a Fenix 9 Pro inReach pedig 5 159 zł-tól kezdődik. A Fenix 8 AMOLED 3 439 zł-tól indul (katalógus árak 2026.10.09-től).

    Ha futsz, nézd meg a legjobb futóórákról szóló rangsorunkat és a futófülhallgatókról szóló útmutatónkat is.

    Összegzés: Garmin Fenix 9 vs Fenix 8

    • A Fenix 9 alapmodell ugyanazokkal a méretekkel, képernyőátlóval és okosóra üzemidővel rendelkezik, mint a Fenix 8 AMOLED. Zafírüveget, világosabb képernyőt, 64 GB-ot és gyorsabb térképeket kapsz.
    • A Fenix 9 Pro titánból készült és vékonyabb, mint a 8 Pro, és a 51 mm-es változatban nagyobb a képernyője.
    • Csak a Fenix 9 Pro inReach rendelkezik LTE-vel és műholdas kapcsolattal.
    • A QuickFit szíjak illeszkednek: 20, 22 és 26 mm, mint a Fenix 8 esetében. A Fenix 8 szíját ne használd a 9 Pro-n anélkül, hogy ellenőriznéd.
    • Új üveget vásárolj, és a 9 Pro 51 mm esetében ez szükséges. A töltő ugyanaz marad.

    GYIK

    Mi a különbség a Fenix 9 és a Fenix 8 között? Az alap Fenix 9 ugyanazokkal a méretekkel, képernyőátlóval és okosóra üzemidővel rendelkezik, mint a Fenix 8 AMOLED. Különbséget jelent a zafír üveg minden verzióban, a titán keret, a világosabb képernyő, a 64 GB memória és a gyorsabb térképek. A Fenix 9 Pro esetében nagyobb változások vannak: titán ház, vékonyabb burkolat és 1,5 hüvelykes képernyő az 51 mm-es verzióban.

    Van LTE a Fenix 9 Pro-n? Nem mindegyik modell rendelkezik vele. Az LTE és a műholdas kapcsolat csak a Fenix 9 Pro inReach esetében elérhető. A sima Fenix 9 Pro és a Fenix 9 Pro Solar nem rendelkezik ezzel, bár a 8-as sorozat minden Pro modellje LTE-vel rendelkezett.

    Illik a Fenix 8 pánt a Fenix 9-hez? Igen. Mindkét sorozat QuickFit 20 mm (43 mm), 22 mm (47 mm) és 26 mm (51 mm) rögzítéssel rendelkezik. A Fenix 9 Pro esetében a Garmin azonban nem cseréli a titán karkötőket és a bőrpántok egyes részeit.

    Illik a Fenix 8 üvege a Fenix 9-hez? A Fenix 9 Pro 51 mm-hez nem, mert nagyobb a kijelzője. A többi verzióhoz is jobb, ha dedikált üveget vásárol, mert a gyártók külön modelleket készítettek a Fenix 9-hez és a 9 Pro-hoz.

    Kap-e a Fenix 8 funkciókat a Fenix 9-től? A DC Rainmaker recenzense szerint a legtöbb edzésfunkció a Fenix 8-hoz kerül egy frissítés keretében, valószínűleg 2027 elején. Az új térképmotor, az új GPS akkumulátor üzemmódok és az ArcheryX csak a Fenix 9-ben maradnak.

    Mennyibe kerül a Garmin Fenix 9 Lengyelországban? A Garmin Polska weboldalán a Fenix 9 ára 4 299 zł-tól kezdődik, a Fenix 9 Pro 4 729 zł-tól, a Fenix 9 Pro inReach pedig 5 159 zł-tól (2026.10.09-i katalógus árak).

  • Futózáshoz való fejhallgatók: nyitott és csontvezetéses fejhallgatók rangsora

    Futózáshoz való fejhallgatók: nyitott és csontvezetéses fejhallgatók rangsora

    A legjobb futásra való fülhallgatók azok, amelyek nem zárják el a fület. Így hallod a zenét, de a kocsit, a biciklit és a mögötted futót is. Kültéri futáshoz válassz nyitott fülhallgatót (open-ear): fülre akasztható, fül mögé akasztható vagy csontvezetéses megoldással.

    A legtöbb futó számára a mi választásunk a UGREEN FitBuds WS213: fül mögötti akasztó, IPX5 vízállóság és akár 8 óra zenelejátszás egy töltéssel. Ha valami kisebbet szeretnél, válaszd a QCY Crossky C30S fülhallgatót klipszel.

    Alább elmagyarázzuk, miben különböznek a nyitott fülhallgatók három típusa, mit jelentenek a vízállósági osztályok, és hogy fülhallgatóval lehet-e versenyeken indulni. Továbbá összehasonlítunk hét modellt, amelyek elérhetők a boltban.

    Miért nyitott fülhallgatót válasszunk futáshoz, nem pedig fülbe dughatót

    A hagyományos fülbe dugható fülhallgatók, pl. AirPods Pro, elzárják a hallójáratot. Ezen kívül egy részük aktív zajcsökkentéssel rendelkezik. Futópadon ez előny, de az utcán vagy kerékpárúton sokkal rosszabbul hallod a környezetet, hacsak nem kapcsolod be a környezeti kapcsolat módot.

    A kockázat nem légből kapott. Az Injury Prevention című folyóiratban megjelent tanulmány 116 balesetet írt le, amelyek során a fülhallgatóval rendelkező gyalogosokat vonat vagy más jármű ütötte el. Szinte minden harmadik esetben a baleset előtt figyelmeztető jelzés hallatszott, pl. dudálás vagy vonat szirénája. A szerzők nem állítják, hogy a fülhallgatók voltak a hibásak, de a figyelemelterelést lehetséges okként említik.

    A városi utcán és a járdán hallani kell az autókat, bicikliket és rollerokat. Képek: Trac Vu, Zoshua Colah / Unsplash.

    A nyitott fülhallgatók a hallójárat mellett játszanak, nem benne. A környezeti hangok akadálytalanul jutnak el a fülbe. Van egy másik előnye is: semmi sem nyomja a hallójáratot, amit sokan értékelnek hosszú futások során.

    Futáshoz való fülhallgatók típusai: klipszes, fülbe akasztható vagy csontvezetéses

    Mindhárom típus nyitva hagyja a fület. Abban különböznek, hogy hogyan tartják a fejhez és honnan érkezik a hang.

    JellemzőFülklipszes (ear-clip)Fülhorgos (ear-hook)Csontvezetéses
    Hogyan tartklipsz a fülkagyló szélén rögzülkeret hátulról öleli körbe a fületfejpánt a fej hátsó részén
    Honnan jön a hanghangszóró a fülbevezetésnélhangszóró a fülbevezetésnélrezgés a koponya csontjain keresztül
    Stabilitás futás közbenjólegjobbjó
    Kényelem szemüveggel és sapkával✅modell függő❌ a fejpánt ütközik a kapucnival
    Hangzásteljesteljesgyengébb basszus
    Töltőtok✅✅❌ kábel töltés

    Balra a fülhorgos fejhallgató, jobbra a fülklipszes fejhallgató látható.

    A fülklipszes fejhallgatók a legkisebbek és legkönnyebbek, körülbelül 5 g súlyúak darabonként. A fülkagyló szélére csúsztatod őket, mint egy fülvédőt. Jól működnek nyugodt futás közben és a mindennapokban, de nagyobb fülön nem biztos, hogy elférnek.

    Fülhallgatók, amelyek a fül mögött rögzülnek teljesen befedik a fület hátulról. Nehezebb őket lerázni gyors futás, ugrások vagy intervallum edzés közben. Kicsit nagyobbak, mint a klipszek.

    Csontvezetéses fülhallgatók nem takarják el a fület. A fejpánt a fülkagylóra támaszkodik, a hangszórók pedig az arccsontokon helyezkednek el a fül előtt, és a rezgéseket a koponya csontjain keresztül továbbítják. A hallójárat teljesen szabad, de a basszus gyengébb, és nagyobb hangerőn enyhe csiklandozást érezni.

    IPX vízállóság: mit jelentenek az IPX4, IPX5 és IPX8

    A futáshoz készült fülhallgatók folyamatosan érintkeznek az izzadtsággal, és gyakran az esővel is. Ezért figyelj oda az IP osztályra az IEC 60529 szabvány szerint. Az X betű azt jelenti, hogy a porállóságot nem tesztelték.

    Futócipők nedves felületen

    Ősszel a futófülhallgatóknak el kell viselniük az esőt és az izzadtságot. Fotó: Idean Azad / Unsplash.

    • IPX4: fröccsenésállóság minden irányból. Elég az izzadtságra és az enyhe esőre.
    • IPX5: vízsugár ellenállás. A fülhallgatók elviselik az özönvizet és a csap alatt való öblítést.
    • IPX7: 1 m mélységig való merülés 30 percig.
    • IPX8: hosszabb vagy mélyebb merülés, a gyártó által megadott feltételek szerint.

    Az egyik csapda: az IPX7 és IPX8 osztályok automatikusan nem foglalják magukban az IPX5-öt. Ezek külön tesztek. A vízálló fejhallgatóknak nem kell ellenállniuk a vízsugárnak, hacsak nincs dupla jelölésük, pl. IPX5/IPX7.

    Lehet versenyeken futni fejhallgatóval?

    Ez a verseny szabályzatától függ. A World Athletics előírásai megtiltják a fejhallgatók és lejátszók használatát az elit kategóriában induló versenyzőknek. A hobbi futóknak a szervező engedélyezheti, eltanácsolhatja vagy megtilthatja a fejhallgató használatát, különösen, ha a pálya nincs lezárva a forgalom elől.

    A versenyeken a fejhallgatók használatát a verseny szabályzata határozza meg. Képek: Mārtiņš Zemlickis, Miguel A Amutio / Unsplash.

    Lengyelországban minden verseny ezt saját magának határozza meg. A PHO3NIX KIDS Półmaraton 2026 szabályzata Poznańban kifejezetten megtiltja a fejhallgató használatát, diszkvalifikációval fenyegetve. A Poznań Maraton és a Toruń Maraton 2026 szabályzatai egyáltalán nem említik a fejhallgatókat. Verseny előtt ellenőrizd a verseny szabályzatát.

    Az Egyesült Királyságban az England Athletics közli, hogy a más felhasználókkal megosztott pályákon a fülhallgatók használata tilos, és a csontvezetésű fülhallgatók az egyetlenek, amelyek minden utcai versenyen megengedettek. A klipszes fülhallgatók státusza a brit versenyeken nem világos, mivel a szabályok kifejezetten nem említik őket.

    Legjobb fülhallgatók futáshoz: ajánlásaink

    Az összeállításban szereplő összes műszaki adat a gyártóktól származik. Ahol a gyártó nem teszi közzé, ott jelezzük, hogy az adatok az eladótól származnak.

    1. UGREEN FitBuds WS213: a legjobb futáshoz

    UGREEN FitBuds WS213: puha fül mögötti akasztó és töltőtok.

    Választásunk a legtöbb futó számára. UGREEN FitBuds WS213 rendelkezik puha fülakasztóval, titán ötvözetből készült dróttal, amely visszatér az eredeti formájába. Ez a kialakítás a legjobban a gyors futás és az intervallumok során tartja meg magát.

    • Fülakasztó (ear-hook), a fül nyitva marad
    • Akár 8 óra egy töltéssel, akár 28 óra a tokjával
    • IPX5 vízállóság
    • 4 mikrofon zajcsökkentéssel a hívásokhoz
    • Bluetooth 6.0, kapcsolat két eszközzel
    • Alkalmazás 8 hangszínszabályzó beállítással és érintés konfigurálással

    Előnyök:

    • A leghosszabb üzemidő egy töltéssel a tokos fülhallgatók között
    • Stabil fülakasztó gyors futáshoz

    Hátrányok:

    • Nagyobb, mint a klipszes fülhallgatók
    • A fülakasztó zavarhatja a vastag szárú szemüvegeket

    2. QCY Crossky C30S: a legjobb klipszes fülhallgatók

    QCY Crossky C30S: klipszes fülhallgató és vezeték nélküli töltőtok.

    QCY Crossky C30S klipszek, amelyek súlya 5 g darabonként. A legnagyobb üzemidővel rendelkeznek a tesztelt fülhallgatók között: 40 óra, ami egy hét napi edzés anélkül, hogy keresni kellene a töltőt. A tok vezeték nélkül is tölthető.

    • Klipsz a fül szélére
    • Akár 6 óra egy töltéssel, akár 40 óra tokkal
    • IPX5 vízállóság
    • LDAC kodek és Hi-Res Audio tanúsítvány
    • Bluetooth 6.0, csatlakozás két eszközhöz
    • Nálunk négy színben: fekete, fehér, ezüst és piros

    Előnyök:

    • Nagyon könnyű és kicsi
    • Vezeték nélküli töltés a tokban

    Hátrányok:

    • Az LDAC kodeket az alkalmazásban kell bekapcsolni, alapértelmezés szerint ki van kapcsolva
    • A klipsz gyengébben tart, mint a fülhallgató a sprintelésnél

    3. UGREEN ClipBuds Pro WS218: LDAC és ANC funkcióval

    Bal oldalon UGREEN ClipBuds Pro WS218, jobb oldalon ClipBuds WS208 érintőképernyős tokkal.

    UGREEN ClipBuds Pro WS218 egy klipszes fejhallgató, amely a legteljesebb felszereltséggel rendelkezik a listán. LDAC kodeket, 6 mikrofont és adaptív zajcsökkentést kínál. A nyitott fejhallgatókban főként az alacsony hangokat, például a városi közlekedés zaját csökkenti.

    Futás közben az utcán kapcsold ki a zajcsökkentést az alkalmazásban. Pontosan ezért választasz nyitott fejhallgatót, hogy hallhasd a környezetedet.

    • Klipsz a fül szélére
    • Akár 7 óra egy töltéssel, akár 32 óra a tokból
    • IPX5 vízállóság
    • LDAC, AAC és SBC kodekek
    • Bluetooth 6.0, csatlakozás két eszközhöz
    • Alkalmazás 8 EQ beállítással

    Egyszerűbb alternatíva a UGREEN ClipBuds WS208. Nincs zajcsökkentés és LDAC, de van tok színes kijelzővel a dalok és a hangerő változtatásához, IPX5 és akár 30 óra zenelejátszás a tokból.

    Előnyök:

    • 6 mikrofon szélzaj csökkentéssel a hívásokhoz
    • Zajcsökkentés a városban, futás közben kikapcsolható

    Hátrányok:

    • A zajcsökkentést futás közben ki kell kapcsolni

    4. QCY Crossky C50: négy mikrofonnal

    QCY Crossky C50: titán drót klipsz és töltőtok.

    QCY Crossky C50 rugalmas titán drót klipszek. A gyártó azt állítja, hogy 90%-kal kevesebb hangot bocsátanak ki, mint a tipikus nyitott fülű fejhallgatók. Ez fontos, mert a nyitott fülű fejhallgatók természetüknél fogva hallhatóak a mellettük lévők számára.

    • Klipsz a fül szélére
    • Akár 7,5 óra egy töltéssel, akár 35 óra a tokkal
    • IPX5 vízállóság
    • 4 mikrofon szélzajszűrővel
    • Bluetooth 6.0, vezeték nélküli töltés tok

    Előnyök:

    • Szélzajszűrő a mikrofonokban, hasznos futás közben
    • Hosszú üzemidő klipszhez képest

    Hátrányok:

    • A klipsz kevésbé stabil, mint a fülhallgató gyors tempónál

    5. Baseus Eli Sport 1: kétféle viselési mód

    Baseus Eli Sport 1: nyitott fülhallgatók rugalmas fülhallgatóval.

    Baseus Eli Sport 1 kétféleképpen viselhető: mint két külön fülhallgató vagy összekötve nyakpánttal. A pánttal a fülhallgató, amelyik lecsúszik a fülből, a nyakon marad, nem az aszfalton.

    • Nyitott fülhallgatók, külön vagy nyakpánttal
    • Akár 7,5 óra egy töltéssel (fél hangerőn), akár 30 óra a tokban
    • IPX4 védelem
    • 16,2 mm-es hangszórók
    • Két eszközzel való csatlakozás, Baseus alkalmazás

    Előnyök:

    • A pánt megvédi a fülhallgatókat a elvesztéstől
    • Nagy hangszórók

    Hátrányok:

    • Csak IPX4, ami ellenáll a verejtéknek és az enyhe esőnek, de nem a heves esőnek

    6. UGREEN HiTune S3: egyszerű, alkalmazás nélkül

    UGREEN HiTune S3: C alakú klipszek.

    UGREEN HiTune S3 egy egyszerű klipsz, amelynek súlya 5,3 g darabonként. Nincs alkalmazás, csak érintéssel vezérelhető. Sok ember számára ez előny: felteszed és futsz.

    Az UGREEN szerint a klipsz legfeljebb 2,5 cm-es fülre illeszkedik. Nagyobb fülön nem biztos, hogy elfér.

    • Klipsz a fül peremére
    • Akár 7,5 óra egy töltéssel, akár 30 óra a tokkal
    • IPX5 vízállóság
    • Bluetooth 5.4
    • Nálunk három színben: fekete, fehér és lila

    Előnyök:

    • Könnyű és egyszerű használni
    • 15 perc töltés 2 óra játékidőt ad

    Hátrányok:

    • Nincs alkalmazás és hangszínszabályzó
    • Lehet, hogy nem illik nagy fülre

    7. BlitzWolf BW-BTS8: csontvezetéses fejhallgató zenei memóriával

    BlitzWolf BW-BTS8: fejpánt a fej hátsó részén, hangszórók az arccsontokon.

    BlitzWolf BW-BTS8 az egyetlen csontvezetéses fülhallgató a listában. Különlegessége a beépített 32 GB memória. Zenét töltesz fel és futsz telefon nélkül, így nincs szükséged karpántra vagy övre.

    A gyártó nem teszi közzé ennek a modellnek a specifikációját, így az alábbi adatok az eladótól származnak.

    • Csontvezetés, fejpánt a fej hátsó részén
    • Akár 10 óra üzemidő, töltés kábellel
    • IPX8 vízállóság (a merülési körülmények nem megadva)
    • 32 GB memória zenei fájlokhoz
    • Fizikai gombok érintőpanelek helyett
    • Súly: 28 g

    Előnyök:

    • Futás telefon nélkül
    • Teljesen szabad fül

    Hátrányok:

    • Gyengébb basszus, mint a klipszes és akasztós fülhallgatóknál
    • A fejpánt ütközik a kapucnival és a magas gallérral

    [hs_products ids=”121271,125496,126455,115383,140613,105183,66297″ cols=”4″]

    Futó fejhallgatók táblázatban

    ModellTípusAkkumulátor (fejhallgató / tokkal)VízállóságKét eszközzel való kapcsolatAlkalmazás
    UGREEN FitBuds WS213fülhorgos8 óra / 28 óraIPX5✅✅
    QCY Crossky C30Sklipszes6 óra / 40 óraIPX5✅✅
    UGREEN ClipBuds Pro WS218klipszes7 óra / 32 óraIPX5✅✅
    QCY Crossky C50klipszes7,5 óra / 35 óraIPX5nincs adat✅ (kereskedői adatok)
    Baseus Eli Sport 1fülhorgos vagy nyakpántos7,5 óra / 30 óraIPX4✅✅
    UGREEN HiTune S3klipszes7,5 óra / 30 óraIPX5nincs adat❌
    BlitzWolf BW-BTS8csontvezetéses10 óra (tok nélkül)IPX8 (kereskedői adatok)nincs adat❌

    Hogyan válassz röviden:

    • Gyorsan és messzire futsz? UGREEN FitBuds WS213 fülhorgossal.
    • Kicsi, könnyű fejhallgatót szeretnél? QCY Crossky C30S.
    • Sokat telefonálsz? UGREEN ClipBuds Pro vagy QCY Crossky C50.
    • Félsz, hogy elveszíted a fejhallgatót? Baseus Eli Sport 1 nyakpánttal.
    • Futni szeretnél telefon nélkül? BlitzWolf BW-BTS8 32 GB memóriával.

    Mire érdemes még figyelni a választásnál

    Irányítás. A futás közben a érintőpanelek könnyen véletlenül aktiválódhatnak, például a sapka igazítása közben. Ha ez zavar, az UGREEN FitBuds alkalmazásban megváltoztathatod a gesztusok hozzárendelését. A BlitzWolf-hoz hasonló fizikai gombokhoz határozott nyomás szükséges, így nehezebb véletlenül megnyomni őket.

    Működési idő. A gyártók a specifikációban a tesztkörülmények között mért játékidőt adják meg, például a Baseus fél hangerőn. Az utcán felhangosítod a zenét, hogy áthallatszódjon a zajon, ezért számolj rövidebb idővel, mint a specifikációban. Hosszú futásokhoz válassz legalább 7 órás játékidővel rendelkező modelleket.

    Szemüveg és sapka. A klipszek a legkevésbé zavarják a sport szemüveget. A fül mögötti horgok helyet osztanak a fülkagylóval, míg a csontvezetéses fülhallgató pántja a kapucnival és a fejpánttal osztozik.

    Telefon edzéshez: hova rejtsd el

    Futó telefon a kezében a városban

    A telefon a kézben gyorsan fárasztó, kényelmesebb a pánt vagy a öv. Fotó: Pedro Farto / Unsplash.

    A fülhallgató a szett fele. A telefont valahol el kell helyezni, és a rövidnadrág zsebében a combhoz ütődik. A módszereket összehasonlítottuk a hogyan fussunk telefonnal útmutatóban, a karpántokat és öveket pedig a futáshoz szükséges kiegészítők kategóriában találod.

    Ha telefon nélkül szeretnél futni, de zenével és tempoméréssel, szükséged lesz GPS-es órára. A futók számára készült modelleket a legjobb futóóra rangsorban gyűjtöttük össze. Az edzőteremben, ahol nincs forgalom, a sima in-ear fülhallgatók is jól működnek, erről a hogyan válasszunk fülhallgatót az edzőterembe szövegben írunk.

    Összegzés: milyen fülhallgató a futáshoz

    Futó a naplementében

    Kép: McCarthy Beckan / Unsplash.

    • Legjobb futáshoz: UGREEN FitBuds WS213, stabil rögzítés és 8 óra zenelejátszás.
    • Legjobb klipszes: QCY Crossky C30S, 5 g és 40 óra a tokjával.
    • Beszélgetéshez: UGREEN ClipBuds Pro 6 mikrofonnal.
    • Telefon nélkül: BlitzWolf BW-BTS8 32 GB memóriával.
    • Az utcára mindig nyitott fülhallgató, és a zajcsökkentést kapcsold ki.

    A teljes kínálatot a nyitott fülű és klipszes fülhallgatók kategóriában találod. 100 zł feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    Melyik fülhallgató a legjobb futáshoz? Külső futáshoz a legjobb a nyitott fülhallgató, amely nem zárja el a fület: klipszes, fül mögötti vagy csontvezetéses. Így hallod az autókat és a bicikliket. Gyors futásnál a fül mögötti rögzítéssel rendelkező modellek a legstabilabbak.

    A csontvezetéses fülhallgatók jobbak futáshoz? Teljesen szabadon hagyják a fület, és jól tartják a fejhez, de gyengébb a basszusuk. A klipszes és fül mögötti fülhallgatók is nyitva hagyják a hallójáratot, és teltebben szólnak. A csontvezetéses fülhallgatóknak előnyük van, ha versenyen indulsz, ahol csak ilyen típusú fülhallgatókat engednek meg.

    Kiugranak a klipszes fülhallgatók futás közben? Nyugodt tempónál a jól illeszkedő klipsz tartja. Sprintelésnél és ugrásoknál a fül mögötti rögzítéssel rendelkező fülhallgatók biztosabbak. A klipsz nagyon nagy vagy nagyon kis fülön is rosszul illeszkedhet.

    Milyen vízállóság elegendő futáshoz? Izzadságra és enyhe esőre elegendő az IPX4. Ha minden időjárásban futsz, válassz IPX5-öt, ami vízsugár ellenállóságot jelent. Az IPX7 és IPX8 osztályok a víz alá merülésre vonatkoznak, és automatikusan nem jelentik a vízsugár ellenállóságot.

    Lehet-e maraton alatt fülhallgatóval futni? Ez a verseny szabályzatától függ. Néhány szervező tiltaná a fülhallgatókat, míg mások engedélyezik. A World Athletics előírásai megtiltják az elit versenyzőknek. A rajt előtt ellenőrizd a saját versenyed szabályzatát.

    Lehet-e futásra tervezett fülhallgatóval úszni? Az IPX4 és IPX5 fülhallgatók nem alkalmasak úszásra. Az IPX8 osztály vízállóságot jelent, de csak a gyártó által megadott körülmények között, ezért úszás előtt ellenőrizd az útmutatóban.

  • iPhone Duo tok: melyik védi a zsanért? Ranglista [2026]

    iPhone Duo tok: melyik védi a zsanért? Ranglista [2026]

    A legjobb iPhone Duo tok ma a Spigen Tough Armor Pro MagFit: páncélozott, zsanérvédővel és MagSafe mágnesekkel. Ha egyben szeretnél zsanérvédőt és állványt, válaszd a Spigen Slim Armor Pro S-t. A legvékonyabb a CARE by PanzerGlass Discovery: 0,9 mm vastag és 14 g.

    Az iPhone Duo előrendelése, amelyet az iPhone Fold bemutatása előtt hívtak így, október 16-án 14:00-kor kezdődik, a forgalmazás pedig október 23-án. A telefon ára 9 999 zł-tól kezdődik, így a tokot általában együtt vásárolják meg vele, nem egy héttel később.

    A hajtogatható iPhone tokot azonban másképp választják, mint a simát. Dönteni kell, hogy védjük-e a zsanért, mennyi vastagságot és súlyt szeretnénk még hozzáadni, és hogy a tok hogyan illeszkedik a külső kijelzőhöz. Az alábbiakban három döntést magyarázunk el, és összehasonlítunk hét tokot négy márkától, amelyek elérhetők az üzletben.

    Tok az iPhone Duo-hoz: mire figyeljünk a hajtogatható iPhone-nál

    A hajtogatható telefon két félből áll, és van egy zsanér közöttük. Ezért szinte minden iPhone Duo tok két különálló részből áll: az egyik a külső képernyős félre, a másik a kamerás félre helyezkedik. A különbségek a zsanérnál kezdődnek.

    Zsanérvédő: fedett vagy fedetlen

    A Duo zsanér több mint 100 elemből áll, és a hajtogatható telefon egyik legjobban védtelen része. A tokok itt két csoportra oszlanak:

    • Fedett zsanárral. Rugalmas szalag fedi a hátlapot, és összeköti a tok mindkét részét. Védi a zsanért, de vastagságot ad hozzá.
    • Fedetlen zsanárral. Két független héj, a hátlap a tetején marad. A tok karcsúbb, de a zsanárnak nincs védelme.

    Ha a telefon gyakran a padlón landol, válaszd a zsanárvédőt. Ha főleg táskában hordod, és fontos számodra a megjelenés, a fedetlen zsanár elegendő lesz.

    Vastagság és tömeg: a Duo már nehéz

    Az iPhone Duo súlya 254 g, és ez a legnehezebb iPhone a történelemben. Összecsukva 11,3 mm vastag. Minden tok újabb grammokat és millimétereket ad hozzá, és a zsebedben hordott telefon esetében ezt jobban érezni, mint egy klasszikus iPhone-nál.

    Ezért ebben az esetben a vékony tok nagyobb értelmet nyer, mint általában. A strapabíró tok jobban véd, de a Duoból egy nagy tömböt csinál.

    MagSafe két félben

    A Duo vezeték nélkül töltődik a MagSafe és Qi2 segítségével, akár 25 W teljesítménnyel. A legtöbb ebben a válogatásban szereplő tok beépített mágnesekkel rendelkezik, így a töltő, a pénztárca vagy a gépkocsi tartó a burkolaton keresztül is megtapad. A Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear verziója és a Bizon Case Tur nem rendelkezik mágnesekkel.

    Két megjegyzés van. A Tough Armor Pro esetében a Spigen figyelmeztet, hogy néhány MagFit kiegészítő nem illeszkedhet, mert zavarja a zsanér védője. A Slim Armor Pro esetében pedig a gyártó azt írja, hogy egyes mágneses és vezeték nélküli töltők akadozva vagy egyáltalán nem tölthetnek, és javasolja a kábeles töltést.

    A külső képernyő bal széle és a Shift Left Edge beállítás

    Az Apple előre látta, hogy a vastag tokok átfedhetik a képernyő szélét. Az Ekran és fényerő beállítások között van egy opció, amelyet az angol nyelvű iOS Shift Left Edge-nek nevez. Ez körülbelül megduplázza a fekete keretet a külső képernyő bal oldalán, hogy a visszalépés gesztus megfelelően működjön, amikor a tok széle eltakar egy darabot a kijelzőből.

    Ezt az opciót Nicolas Lellouche találta meg a tesztek során a szeptemberi bemutató után, és a MacRumors írta le. Ennek köszönhetően a páncéltok széle nem zavarja a visszalépést.

    A legjobb tokok az iPhone Duo-hoz: ajánlásaink

    A boltban négy márka tokjai találhatók: Spigen, UAG, PanzerGlass és Bizon. Három Spigen modell védi a zsanért, a többi felsorolt tok pedig felfedi azt. Az ESR és Tech-Protect tokok még nem kerültek a kínálatba.

    1. Spigen Tough Armor Pro MagFit: a legjobb védelem

    Jobb oldalon jól látható a sáv, amely eltakarja a zsanért és összefogja a tok két felét.

    Választásunk mindenkinek, aki szeretné megvédeni az egész telefont. Spigen Tough Armor Pro MagFit rendelkezik teljes zsanérvédővel, amely egyben összefogja a tok két részét, és emellett páncélozott szerkezettel és sarkok ütéselnyelő technológiájával bír. A boltban „Tough Armor Mag” néven szerepel, de az EAN kód megegyezik a Spigen Pro verziójával.

    • Polikarbonát és TPU Air Cushion ütéselnyelő technológiával
    • Teljes zsanérvédő, a Spigen szerint karcsúbb, mint a korábbi védők ezen a márkán
    • N52 mágnesek MagSafe-hez
    • Kiemelkedő peremek a kijelző és a kamerák körül
    • Két színben kapható: fekete és Metal Slate

    Előnyök:

    • Páncélozott konstrukció
    • A zsanér védője összeköti a tok két felét

    Hátrányok:

    • A zsanér védője vastagságot ad hozzá
    • Összeütközhet egyes MagFit kiegészítőkkel

    2. Spigen Slim Armor Pro S MagFit: zsanér védő és állvány

    Slim Armor Pro S: fém gyűrű, amely állványként működik, és a zsanér védője.

    Spigen Slim Armor Pro S MagFit az egyetlen tok a listában, amely zsanérvédőt és állványt egyesít. A Spigen szerint a védő teljesen lefedi a zsanért, és a textúrája úgy van tervezve, hogy ne zavarja a hajtást. A hátoldalon egy 360°-ban forgatható fémgyűrű található, amely különböző szögekben működik, mint állvány.

    • Polikarbonát és TPU Air Cushion párnázással
    • Teljes zsanérvédő, SecuLink rendszer, amely összeköti a két részt
    • Fémgyűrű állvánnyal, 360°-os forgatás
    • N52 mágnesek MagSafe kiegészítőkhez

    Előnyök:

    • Zsanérvédő és állvány egy tokban
    • A gyűrű 360°-ban forog, így a telefont függőlegesen és vízszintesen is beállíthatod

    Hátrányok:

    • A Spigen figyelmeztet, hogy egyes mágneses és vezeték nélküli töltők nem töltenek a tokon keresztül
    • A gyűrű vastagságot ad a hátoldalon

    3. Spigen Ultra Hybrid Pro: átlátszó zsanérvédővel

    Ultra Hybrid Pro MagFit Frost Black színben.

    Ha azt szeretnéd, hogy a tokon keresztül látszódjon a telefon, de a zsanér védve maradjon, válaszd a Spigen Ultra Hybrid Pro tokot. A gyártó szerint a tok zsanérvédővel rendelkezik SecuLink rendszerrel, amely eltakarja a hajlítás helyét, és nem akadályozza a hajtást. A boltban két verzió kapható:

    A Spigen szerint mindkét változat védett a sárgulás ellen.

    Ultra Hybrid Pro Crystal Clear, mágnesek nélküli változat.

    Előnyök:

    • Vékony tok zsanérvédővel, amelyen keresztül látható a telefon
    • Választható MagSafe verzió vagy anélkül

    Hátrányok:

    • A Crystal Clear verzió nem rendelkezik mágnesekkel, így a MagSafe töltő nem tapad rá
    • Alap nélkül

    4. UAG Mouve XTE: 360°-os állvánnyal

    UAG Mouve XTE: bal oldalon a tok két fele, jobb oldalon a kinyitott állvány.

    UAG Mouve XTE beépített 360°-ban forgatható fém állvánnyal rendelkezik. Összecsukható telefonon jobban hasznosítható, mint a hagyományosnál, mert a 7,6″-os kinyitott kijelző jól működik filmek nézésére és FaceTime beszélgetésekre az asztalon. Az állvány gyűrűként is funkcionál a kézen.

    • Két rész: áttetsző polikarbonát lemez és TPU (hőre lágyuló poliuretán) keret soft touch felülettel
    • MIL-STD-810G 516.6 szerint tesztelt esésállóság (gyártói nyilatkozat), Air-Soft sarkok
    • Beépített MagSafe modul
    • Két színben kapható: ash és ice

    Előnyök:

    • Állvány függőlegesen és vízszintesen
    • Könnyű szerkezetben deklarált esési norma

    Hátrányok:

    • A gyártó képein a zsanér láthatóvá válik

    5. UAG Mouve: tartós kiegészítők nélkül

    Az UAG Mouve két független héjból áll, a zsanér láthatóvá válik.

    UAG Mouve ugyanazt az anyagot és ugyanazt a deklarált MIL-STD-810G normát használja, mint az XTE, de állvány nélkül. A hátlap sík, kiálló támasz nélkül. Jó választás, ha szeretnél tartós sarkvédelmet, de nincs szükséged állványra.

    Előnyök:

    • Kijelölt esésnorma, kiálló talp nélkül
    • A félátlátszó hátlapon látható a telefon

    Hátrányok:

    • Feltárt zsanér, mint az XTE-nél

    6. CARE by PanzerGlass Discovery: a legvékonyabb

    PanzerGlass Discovery aramid hátlap: vékony, de a zsanér a felszínen marad.

    CARE by PanzerGlass Discovery aramid szálból készült, amely a kevlar családjába tartozik. A gyártó szerint 0,9 mm vastag és 14 g súlyú, így a 254 g-os telefonhoz viszonyítva nem jelentős többletet ad. Ez az egyetlen tok a listán, amelynek gyártója megadja a vastagságot és a súlyt.

    • Aramid szál, merev és karcálló
    • Megemelt szélek a kamerák körül
    • Kompatibilis a MagSafe és Qi rendszerrel

    Előnyök:

    • Nagyon vékony és könnyű
    • A Duo vékony marad összecsukva

    Hátrányok:

    • Nincs deklarált esési norma és ütéselnyelő sarkok
    • Feltárt zsanér

    7. Bizon Case Tur: öt színben

    Bizon Case Tur: két rész, keresztirányú barázdákkal.

    Bizon Case Tur egy műanyag tok, jellegzetes keresztirányú barázdákkal. Ez az egyetlen tok a kínálatban öt színben kapható: fekete, sötétkék, világosszürke, világoskék és piros.

    • Műanyag, két különálló rész
    • Megemelt szélek a kijelző és a kamerák körül
    • Kompatibilis indukciós töltéssel

    Előnyök:

    • A legnagyobb színválaszték
    • Kifejező minta keresztirányú barázdákkal

    Hátrányok:

    • Hiányzó MagSafe mágnesek
    • A gyártó fényképein a zsanér látható

    [hs_products ids=”147879,149078,149077,149075,147356,147354,146924,149101″ cols=”4″]

    iPhone Duo tok táblázat: zsanér, MagSafe, állvány

    JellemzőSpigen Tough Armor ProSpigen Slim Armor Pro SSpigen Ultra Hybrid ProUAG Mouve XTEUAG MouvePanzerGlass DiscoveryBizon Case Tur
    Zsanér védelem✅✅✅❌❌❌❌
    MagSafe✅✅✅ MagFit verzió✅✅✅❌
    Állvány❌✅ 360° gyűrű❌✅ forgatható 360°❌❌❌
    AnyagPC + TPUPC + TPUPC (MagFit) vagy PC + TPU (Crystal Clear)PC + TPUPC + TPUaramid szálműanyag
    Esés elleni védelemAir CushionAir CushionAir CushionMIL-STD-810G tesztMIL-STD-810G tesztnincs adatemelt szélek
    Legjobbmaximális védelemhezvédelmet biztosító állványhoza telefon színének megjelenítéséhezasztalon való nézéshezmindennapi védelemhezkarcsú telefonhozszínválasztáshoz

    Rövid útmutató a választáshoz:

    • Gyakran ejted le a telefont? Spigen Tough Armor Pro.
    • Szeretnél zsanér- és állványvédőt? Spigen Slim Armor Pro S.
    • Szereted az átlátszó tokokat? Spigen Ultra Hybrid Pro MagFit.
    • Fontosabb az állvány, mint a zsanér? UAG Mouve XTE.
    • Akarsz sarokvédelmet kiegészítők nélkül? UAG Mouve.
    • Duo-t hordasz a nadrágzsebedben? PanzerGlass Discovery.
    • Keresel egy konkrét színt? Bizon Case Tur.

    Mit érdemes még vásárolni az iPhone Duo-hoz

    Összecsukható telefonnál érdemes azonnal két dologra gondolni a tok mellett.

    Képernyővédelem. A külső képernyőre ragaszthatsz edzett üveget az iPhone Duo-hoz. A belső képernyő hajlik, így az üveg nem bírja ki. Itt csak fólia marad az iPhone Duo képernyőjére.

    Töltő. Az Apple nem adja hozzá a dobozhoz. Ahhoz, hogy a Duo-t 50%-ra töltsd körülbelül 20 perc alatt, legalább 60 W teljesítményű töltőre van szükséged. A konkrét modelleket a milyen töltő az iPhone Duo-hoz című írásban hasonlítottuk össze.

    Ha még mindig hezitálsz, hogy egyáltalán megvásárold a Duo-t, nézd meg az összehasonlításunkat a iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 vagy a Duo áráról és megjelenéséről Magyarországon szóló írásban.

    Összegzés: milyen tok az iPhone Duo-hoz

    • Legjobb védelem: Spigen Tough Armor Pro MagFit, páncélozott tok zsanérvédővel.
    • Zsanérvédő állvány funkcióval: Spigen Slim Armor Pro S MagFit.
    • Átlátszó zsanérvédővel: Spigen Ultra Hybrid Pro, mágnesekkel vagy anélkül.
    • Legkönnyebb és legvékonyabb: CARE by PanzerGlass Discovery, 0,9 mm és 14 g.
    • A legtöbb szín: Bizon Case Tur, de MagSafe nélkül.

    A Duo iPhone-hoz való tok választéka tovább fog nőni. Ha szeretnéd, hogy a tok a telefon átvételekor már nálad legyen, rendeld meg a előrendeléssel együtt. A jelenlegi ajánlatot a Duo iPhone-hoz való tok kategóriában találod, és 100 zł feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    Védi a Duo iPhone tok a zsanért? Nem mindegyik. A kínálatunkban a zsanér védelmét a Spigen tokok biztosítják: Tough Armor Pro, Slim Armor Pro S és Ultra Hybrid Pro. Az UAG Mouve, UAG Mouve XTE, PanzerGlass Discovery és Bizon Case Tur a zsanárt szabadon hagyják.

    Funkcionál a MagSafe tok a Duo iPhone-nal? Igen. A Duo iPhone támogatja a MagSafe-t és a Qi2-t 25 W-ig, és a legtöbb tok ebben a kategóriában beépített mágnesekkel rendelkezik. A Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear és a Bizon Case Tur nem rendelkezik mágnesekkel. A Spigen Tough Armor Pro esetében egyes MagFit kiegészítők nem illeszkedhetnek a zsanár védelme miatt.

    Ragasztható edzett üveg a Duo iPhone belső képernyőjére? Nem. A belső képernyő hajlik, így csak fóliával védhető. Az edzett üveg csak a külső képernyőre alkalmas.

    Passzol a Duo iPhone-hoz a Galaxy Z Fold tok? Nem. A Duo iPhone más méretekkel rendelkezik (összecsukva 84,1 × 117,8 × 11,3 mm) és más kamerák és gombok elrendezésével. Olyan tokra van szükséged, amelyet kifejezetten a Duo számára terveztek.

    Elrejti a Duo iPhone külső képernyőjét a tok? A vastagabb tokok kissé átfedhetik a képernyő bal szélét. Az Apple ezt figyelembe vette a Shift Left Edge beállításban, amely szélesíti a fekete keretet bal oldalon, hogy a vissza gesztus problémamentesen működjön.

    Mennyit nyom az iPhone Duo tokban? Maga a telefon 254 g-ot nyom. A PanzerGlass Discovery 14 g-ot ad hozzá. A többi tok tömegét a gyártók nem közlik.

    Amikor érkeznek a következő tokok az iPhone Duo-hoz? A boltban már elérhetők a Spigen, UAG, PanzerGlass és Bizon tokok, és további márkák fokozatosan érkeznek. A legfrissebb választékot mindig megtalálod az iPhone Duo tok kategóriában.

  • iPhone Duo tok: melyik védi a zsanért? Ranglista [2026]

    iPhone Duo tok: melyik védi a zsanért? Ranglista [2026]

    A legjobb tok az iPhone Duo-hoz ma a Spigen Tough Armor Pro MagFit: páncélozott, zsanérvédővel és MagSafe mágnesekkel. Ha zsanérvédőt és állványt szeretnél egyben, válaszd a Spigen Slim Armor Pro S-t. A legvékonyabb a CARE by PanzerGlass Discovery: 0,9 mm vastag és 14 g.

    Az iPhone Duo előrendelése, amelyet az iPhone Fold bemutatása előtt neveztek el, október 16-án 14:00-kor kezdődik, a forgalmazás pedig október 23-án. A telefon ára 9 999 zł-tól kezdődik, ezért a tokot általában együtt vásárolják meg vele, nem egy héttel később.

    A hajtogatható iPhone tokját azonban másképp választják, mint a hagyományosét. Dönteni kell, hogy védjük-e a zsanért, mennyi vastagságot és súlyt szeretnénk még hozzáadni, és hogyan fog a tok együttműködni a külső kijelzővel. Az alábbiakban elmagyarázzuk ezeket a három döntést, és összehasonlítunk hét tokot négy márkától, amelyek elérhetők a boltban.

    Tok az iPhone Duo-hoz: mire figyeljünk a hajtogatható iPhone-nál

    A hajtogatható telefon két félből áll, és van egy zsanér közöttük. Ezért szinte minden iPhone Duo tok két különálló részből áll: az egyik a külső képernyős félre, a másik a kamerás félre illeszkedik. A különbségek a zsanérnál kezdődnek.

    Zsanérvédő: fedett vagy fedetlen

    A Duo zsanér több mint 100 elemből áll, és az egyik legjobban ki van téve a sérüléseknek a hajtogatható telefon részei közül. A tokok itt két csoportra oszlanak:

    • Zsanérvédővel. Rugalmas pánt fedi a hátlapot és összeköti a tok két részét. Védi a zsanért, de vastagságot ad hozzá.
    • Fedetlen zsanárral. Két független héj, a hátlap a tetején marad. A tok karcsúbb, viszont a zsanárnak nincs védelme.

    Ha a telefon gyakran a padlón landol, válaszd a zsanérvédőt. Ha főleg táskádban hordod, és fontos számodra a megjelenés, a fedetlen zsanár elegendő lesz.

    Vastagság és tömeg: a Duo már nehéz

    Az iPhone Duo 254 g súlyú, és a történelem legnehezebb iPhone-ja. Összecsukva 11,3 mm vastag. Minden tok újabb gramokat és millimétereket jelent, és a zsebedben hordott telefon esetében ezt jobban érezni, mint a klasszikus iPhone-nál.

    Ezért ebben az esetben a vékony tok nagyobb értelmet nyer, mint általában. A páncéltok jobban véd, de a Duoból egy nagy kockát csinál.

    MagSafe két félben

    A Duo vezeték nélkül töltődik MagSafe és Qi2 segítségével, akár 25 W teljesítménnyel. A legtöbb ebben a válogatásban szereplő tok beépített mágnesekkel rendelkezik, így a töltő, a pénztárca vagy az autós tartó a burkolaton keresztül tartja magát. A Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear változatának és a Bizon Case Tur-nak nincs mágnesük.

    Két megjegyzés van. A Tough Armor Pro esetében a Spigen figyelmeztet, hogy egyik MagFit kiegészítő nem biztos, hogy illeszkedik, mert zavarja a zsanér védője. A Slim Armor Pro esetében a gyártó azt írja, hogy egyes mágneses és vezeték nélküli töltők akadozva vagy egyáltalán nem tölthetnek, és javasolja a kábeles töltést.

    A külső képernyő bal széle és a Shift Left Edge beállítás

    Az Apple előre látta, hogy a vastag tokok átfedhetik a képernyő szélét. A Képernyő és fényerő beállítások között van egy opció, amelyet az angol nyelvű iOS Shift Left Edge-nek nevez. Ez körülbelül megduplázza a fekete keretet a külső képernyő bal oldalán, hogy a visszalépés gesztus megfelelően működjön, amikor a tok széle eltakar egy darabot a kijelzőből.

    A lehetőséget Nicolas Lellouche találta meg a szeptemberi bemutató utáni tesztelés során, és a MacRumors írta le. Ennek köszönhetően a strapabíró tok pereme nem akadályozza a visszahúzást.

    Legjobb tokok az iPhone Duo-hoz: ajánlásaink

    A boltban négy márka tokjai találhatók: Spigen, UAG, PanzerGlass és Bizon. Három Spigen modell védi a zsanért, a többi tok a felsorolásban szabadon hagyja azt. Az ESR és a Tech-Protect tokok még nem kerültek a kínálatba.

    1. Spigen Tough Armor Pro MagFit: a legjobb védelem

    Jobbra jól látható a sáv, amely eltakarja a zsanért és összefogja a tok két felét.

    Választásunk mindenkinek, aki szeretné megvédeni az egész telefont. Spigen Tough Armor Pro MagFit rendelkezik teljes zsanérvédővel, amely egyben összeköti a tok két részét, és páncélozott felépítéssel bír, amely tompítja a sarkokat. A boltban „Tough Armor Mag” néven található, de az EAN kód megegyezik a Spigen weboldalán található Pro verzióval.

    • Polikarbonát és TPU Air Cushion ütéselnyelő technológiával
    • Teljes zsanérvédő, a Spigen szerint karcsúbb, mint a márka korábbi védői
    • N52 mágnesek MagSafe-hez
    • Kiemelt peremek a kijelző és a kamerák körül
    • Két színben kapható nálunk: fekete és Metal Slate

    Előnyök:

    • Páncélozott felépítés
    • A zsanérvédő összeköti a tok két felét

    Hátrányok:

    • A zsanérvédő növeli a vastagságot
    • Összeütközhet egyes MagFit kiegészítőkkel

    2. Spigen Slim Armor Pro S MagFit: zsanérvédő és állvány

    Slim Armor Pro S: fémgyűrű, amely állványként működik, és a zsanér védelme.

    Spigen Slim Armor Pro S MagFit az egyetlen tok a választékban, amely védelmet nyújt a zsanérnak és állványként is funkcionál. A Spigen szerint a védelem teljesen lefedi a zsanért, és a textúrája úgy van megtervezve, hogy ne zavarja a hajtást. A hátoldalon egy 360°-ban forgatható fémgyűrű található, amely különböző szögekben támaszként működik.

    • Polikarbonát és TPU Air Cushion párnázással
    • Teljes zsanérvédelem, SecuLink rendszer, amely összeköti a két részt
    • Fémgyűrű állvánnyal, 360°-os forgatás
    • N52 mágnesek MagSafe kiegészítők számára

    Előnyök:

    • Zsanérvédő és állvány egyben
    • A gyűrű 360°-ban forog, így a telefont függőlegesen és vízszintesen is elhelyezheted

    Hátrányok:

    • A Spigen figyelmeztet, hogy egyes mágneses és vezeték nélküli töltők nem működhetnek a tok miatt
    • A gyűrű vastagságot ad a hátoldalon

    3. Spigen Ultra Hybrid Pro: átlátszó zsanérvédelemmel

    Ultra Hybrid Pro MagFit Frost Black színben.

    Ha azt szeretnéd, hogy a tokon keresztül látható legyen a telefon, de a zsanér védve maradjon, válaszd a Spigen Ultra Hybrid Pro-t. A gyártó szerint a tok zsanérvédője SecuLink rendszerrel rendelkezik, amely eltakarja a hajlítás helyét és nem akadályozza a hajtogatást. A boltban két verzió érhető el:

    A Spigen szerint mindkét változat védett a sárgulás ellen.

    Ultra Hybrid Pro Crystal Clear, mágnesek nélküli változat.

    Előnyök:

    • Hajlított védőtok, amelyen keresztül látható a telefon
    • Választható MagSafe verzió vagy anélkül

    Hátrányok:

    • A Crystal Clear verziónak nincsenek mágnesek, így a MagSafe töltő nem tapad rá
    • Alap nélkül

    4. UAG Mouve XTE: 360° állvánnyal

    UAG Mouve XTE: bal oldalon a tok két fele, jobb oldalon a kinyitott állvány.

    UAG Mouve XTE beépített 360°-ban forgatható fém talppal rendelkezik. Összecsukott telefonon hasznosabb, mint a simán, mert a kibővített 7,6″ képernyő jól működik filmek és FaceTime hívások során az asztalon. A talp gyűrűként is funkcionál a ujjra.

    • Két rész: félig átlátszó polikarbonát lemez és TPU (hőre lágyuló poliuretán) keret soft touch bevonattal
    • Leejtési teszt MIL-STD-810G 516.6 szerint (gyártói nyilatkozat), Air-Soft sarkok
    • Beépített MagSafe modul
    • Két színben kapható: ash és ice

    Előnyök:

    • Talapzata függőlegesen és vízszintesen
    • Nyilatkozott leejtési norma könnyű konstrukcióban

    Hátrányok:

    • A gyártó képein a zsanér látható marad

    5. UAG Mouve: tartós kiegészítők nélkül

    UAG Mouve két független héjból áll, a zsanér láthatóvá válik.

    UAG Mouve ugyanazt az anyagot és a MIL-STD-810G szabványt képviseli, mint az XTE, de állvány nélkül. A hátlap lapos, kiálló támasz nélkül. Jó választás, ha szilárd sarkvédelmet szeretnél, és nincs szükséged támaszra.

    Előnyök:

    • Bejelentett esésvédelmi norma, kiálló állvány nélkül
    • A félig átlátszó hátlapon keresztül látható a telefon

    Hátrányok:

    • Feltárt zsanér, mint az XTE-nél

    6. CARE by PanzerGlass Discovery: a legvékonyabb

    PanzerGlass Discovery aramid hátlap: vékony, de a zsanér a felszínen marad.

    CARE by PanzerGlass Discovery aramid szálból készült, ugyanabból az anyagcsaládból, mint a kevlar. A gyártó szerint 0,9 mm vastag és 14 g súlyú, így a 254 g-os telefonhoz nem ad jelentős tömeget. Ez az egyetlen tok a listán, amelynek gyártója megadja a vastagságot és a súlyt.

    • Aramid szál, merev és karcálló
    • Megemelt szélek a kamerák körül
    • Kompatibilis a MagSafe és Qi rendszerrel

    Előnyök:

    • Nagyon vékony és könnyű
    • A Duo összecsukva karcsú marad

    Hátrányok:

    • Nincs deklarált esési norma és párnázott sarkok
    • Feltárt zsanér

    7. Bizon Case Tur: öt színben

    Bizon Case Tur: két rész keresztirányú barázdákkal.

    Bizon Case Tur egy műanyag tok, jellegzetes keresztirányú barázdákkal. Ez az egyetlen tok a választékban öt színben kapható: fekete, sötétkék, világosszürke, világoskék és piros.

    • Műanyag, két különálló rész
    • Megemelt szélek a képernyő és a kamerák körül
    • Kompatibilis induktív töltéssel

    Előnyök:

    • A legnagyobb színválaszték
    • Élénk minta keresztirányú barázdákkal

    Hátrányok:

    • Hiányzó MagSafe mágnesek
    • A gyártó képein a zsanér láthatóvá válik

    [hs_products ids=”147879,149078,149077,149075,147356,147354,146924,149101″ cols=”4″]

    iPhone Duo tok táblázat: zsanér, MagSafe, állvány

    JellemzőSpigen Tough Armor ProSpigen Slim Armor Pro SSpigen Ultra Hybrid ProUAG Mouve XTEUAG MouvePanzerGlass DiscoveryBizon Case Tur
    Zsanér védelem✅✅✅❌❌❌❌
    MagSafe✅✅✅ MagFit verzió✅✅✅❌
    Állvány❌✅ 360° gyűrű❌✅ forgatható 360°❌❌❌
    AnyagPC + TPUPC + TPUPC (MagFit) vagy PC + TPU (Crystal Clear)PC + TPUPC + TPUaramid szálműanyag
    Esés elleni védelemAir CushionAir CushionAir CushionMIL-STD-810G tesztMIL-STD-810G tesztnincs adatemelt szélek
    A legjobbmaximális védelemhezvédelmet biztosító állványhoza telefon színének megmutatásáhozasztalon való nézéshezmindennapi védelemhezkarcsú telefonhoza szín választásához

    Rövid útmutató a választáshoz:

    • Gyakran ejted le a telefont? Spigen Tough Armor Pro.
    • Állványra és zsanér védelemre van szükséged? Spigen Slim Armor Pro S.
    • Szereted az átlátszó tokokat? Spigen Ultra Hybrid Pro MagFit.
    • Fontosabb az állvány, mint a zsanér? UAG Mouve XTE.
    • Akarsz védelem a sarkokhoz kiegészítők nélkül? UAG Mouve.
    • Duo-t a nadrág zsebében hordod? PanzerGlass Discovery.
    • Keresel egy konkrét színt? Bizon Case Tur.

    Mit érdemes még vásárolni az iPhone Duo-hoz

    Összecsukható telefon esetén érdemes azonnal két dologra gondolni a tok mellett.

    Képernyővédelem. A külső képernyőre ragaszthatsz edzett üveget az iPhone Duo-hoz. A belső képernyő hajlik, így az üveg nem fogja bírni. Itt csak a fólia marad az iPhone Duo képernyőjére. Hogy mit ragassz az egyes képernyőkre, azt a szemüveg az iPhone Duo-hoz útmutatónkban írtuk le.

    Töltő. Az Apple nem adja hozzá a dobozhoz. Ahhoz, hogy a Duo-t 50%-ra töltsd körülbelül 20 perc alatt, legalább 60 W teljesítményű töltőre van szükséged. A konkrét modelleket a milyen töltő az iPhone Duo-hoz című cikkben hasonlítottuk össze.

    Ha még mindig hezitálsz, hogy egyáltalán megvásárold a Duo-t, nézd meg a iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 összehasonlítást vagy a iPhone Duo áráról és megjelenéséről Magyarországon szóló cikket.

    Összefoglalás: milyen tokot válassz az iPhone Duo-hoz

    • Legjobb védelem: Spigen Tough Armor Pro MagFit, katonai tok zsanérvédővel.
    • Zsanérvédő állvánnyal: Spigen Slim Armor Pro S MagFit.
    • Átlátszó zsanérvédővel: Spigen Ultra Hybrid Pro, mágnesekkel vagy anélkül.
    • Legkönnyebb és legvékonyabb: CARE by PanzerGlass Discovery, 0,9 mm és 14 g.
    • Legtöbb szín: Bizon Case Tur, de MagSafe nélkül.

    A választék az iPhone Duo tokokból folyamatosan bővülni fog. Ha szeretnél tokot a telefon átvételekor, rendeld meg a előrendeléssel együtt. A jelenlegi ajánlatot a iPhone Duo tokok kategóriában találod, és 100 Ft feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    Védi a Duo iPhone zsanérját a Duo tok? Nem mindegyik. Ajánlatunkban a zsanér védelmét a következő Spigen tokok biztosítják: Tough Armor Pro, Slim Armor Pro S és Ultra Hybrid Pro. Az UAG Mouve, UAG Mouve XTE, PanzerGlass Discovery és Bizon Case Tur a zsanért szabadon hagyják.

    Működik a MagSafe tok a Duo iPhone-nal? Igen. A Duo iPhone támogatja a MagSafe-t és a Qi2-t 25 W-ig, és a legtöbb tok ebben a listában beépített mágnesekkel rendelkezik. A Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear és a Bizon Case Tur nem tartalmaz mágneseket. A Spigen Tough Armor Pro esetében egyes MagFit kiegészítők nem illeszkedhetnek a zsanér védelme miatt.

    Ragasztható edzett üveg a Duo iPhone belső kijelzőjére? Nem. A belső kijelző hajlik, így csak fólia védi. Az edzett üveg csak a külső kijelzőre alkalmas.

    Illik a Galaxy Z Fold tok a Duo iPhone-hoz? Nem. A Duo iPhone más méretekkel rendelkezik (összecsukva 84,1 × 117,8 × 11,3 mm) és más kamerák és gombok elrendezésével. Olyan tokra van szükséged, amelyet kifejezetten a Duo számára terveztek.

    Elrejti a Duo iPhone külső kijelzőjét a tok? A vastagabb tokok kissé átfedhetik a kijelző bal szélét. Az Apple ezt figyelembe vette a Shift Left Edge beállításban, amely szélesíti a fekete keretet balra, hogy a visszalépés gesztus problémamentesen működjön.

    Mennyit nyom a Duo iPhone tokban? Maga a telefon 254 g. A PanzerGlass Discovery 14 g-ot ad hozzá. A többi tok tömegét a gyártók nem adják meg.

    Mikor lesznek a következő iPhone Duo tokok? A boltban már elérhetők a Spigen, UAG, PanzerGlass és Bizon tokok, és további márkák fokozatosan érkeznek. A legfrissebb választékot mindig az iPhone Duo tokok kategóriájában találod.

  • POCO F9 Ultra vs F8 Ultra: érdemes váltani?

    POCO F9 Ultra vs F8 Ultra: érdemes váltani?

    A legfontosabb ebben az összehasonlításban az, ami nem változott: mindkét telefon ugyanazzal a Snapdragon 8 Elite Gen 5 processzorral rendelkezik. A F9 Ultra 8 050 mAh akkumulátort kínál a 6 500 mAh helyett, 185 Hz-es kijelzőt a 120 Hz helyett és 200 MP-os főkamerát. Cserébe nehezebb, vastagabb és drágább: 3 299 zł a F8 Ultra 2 799 zł-jával szemben.

    Rövid válasz: az átállás általában nem éri meg. Ha először vásárolsz, a F9 Ultra akkor van értelme, ha számodra a legfontosabb az akkumulátor. Más esetekben a olcsóbb F8 Ultra szinte ugyanazt nyújtja.

    Alább a teljes táblázat, a különbségek pontonként és a válasz arra a kérdésre, hogy a F8 Ultra tokja és töltője illik-e a F9 Ultra-hoz. Érdemes azonnal tudni, hogy a lengyel dobozban egyik telefonhoz sincs töltő.

    Balra a POCO F9 Ultra, jobbra a POCO F8 Ultra. Teljesen más kamerai szigetelrendezés látható. Képek: Xiaomi.

    POCO F9 Ultra vs F8 Ultra: összehasonlító táblázat

    Paraméter POCO F9 Ultra POCO F8 Ultra
    Premiera 2026. szeptember 1. 2025. november 26.
    Ár Lengyelországban (Xiaomi, 2026.10.02) 3 299 zł-tól 2 799 zł-tól
    Processzor Snapdragon 8 Elite Gen 5 + VisionBoost D8 chip Snapdragon 8 Elite Gen 5
    Memória 12/256, 16/512, 16 GB/1 TB 12/256, 16/512 GB
    Képernyő 6,9″ AMOLED, 185 Hz 6,9″ AMOLED, 120 Hz
    Csúcsfényerő (képernyő 25%-a) 4 500 nit 3 500 nit
    Képernyő üveg Gorilla Glass 7i POCO Shield Glass
    Fő kamera 200 MP, OIS 50 MP Light Fusion 950, OIS
    Távobjektív 50 MP, periszkóp 5x, OIS 50 MP, periszkóp 5x, OIS
    Ultraszéles / elülső 50 MP / 32 MP 50 MP / 32 MP
    Akkumulátor 8 050 mAh 6 500 mAh
    Vezetékes / vezeték nélküli töltés 100 W / 50 W 100 W / 50 W
    Visszatöltés 27 W vezetékesen, 22,5 W vezeték nélkül 22,5 W vezetékesen, vezeték nélkül (teljesítmény nem megadva)
    Dimenziók 163,49 × 77,94 × 8,74 mm 163,33 × 77,82 × 7,9 mm (fekete) / 8,3 mm (Denim Blue)
    Súly 235 g 218 g (fekete) / 220 g (Denim Blue)
    Vízállóság IP68 IP68
    Töltő a dobozban (PL) ❌ ❌

    Adatok a gyártó specifikációja szerint (F9 Ultra, F8 Ultra) és a lengyel Xiaomi bolt alapján.

    Teljesítmény: ugyanaz a Snapdragon, plusz egy játékchip

    Mindkettő Snapdragon 8 Elite Gen 5, 3 nm-es gyártási folyamatban készült, így a mindennapi használatban és alkalmazásokban nem fogsz különbséget érezni. A Geekbench 6 benchmarkban a GSMArena még a F9 Ultra minimálisan alacsonyabb eredményeit mérte (3 530 / 10 500 pont a 3 636 / 10 876 ponttal szemben).

    VisionBoost D8 chip és a munkájának hatása a játékban. Képek: Xiaomi.

    A F9 Ultra egy külön VisionBoost D8 chipet is tartalmaz. A Xiaomi szerint ez felel a 185 képkocka/másodperces interpolációért, amelyet több mint 20 játék támogat. A képek részleteinek javítása (AI Super Resolution) egyelőre csak öt címben működik, többek között a PUBG Mobile és a Genshin Impact játékokban.

    Van egy új 16 GB/1 TB változat is. Ha sok 8K filmet tárolsz a telefonodon, az érv. A legtöbb embernek a 256 GB vagy 512 GB elegendő.

    Képernyő: 185 Hz és magasabb fényerő

    Mindkét képernyő 6,9 hüvelyk és ugyanaz a felbontás 2608 × 1200. A különbségek a következők:

    • 185 Hz frissítés a F8 Ultra 120 Hz-ával szemben,
    • csúcs fényerő 4 500 nit a 3 500 nit ellenében (mindkettő 25% képernyőfelületen); a GSMArena méréseiben 4 333 a 3 509 nit ellenében,
    • Gorilla Glass 7i a POCO Shield Glass helyett.

    A 185 Hz azonban csak a támogatott játékokban működik. A GSMArena szerint a F9 Ultra a rendszerben és az alkalmazásokban 120 Hz-en működik, akárcsak a F8 Ultra, így görgetéskor nem fogsz észrevenni különbséget.

    Kamerák: 200 MP, de kisebb érzékelő

    A POCO F9 Ultra kamerái, a fő kamera 200 MP és 5x teleobjektív

    A POCO F9 Ultra kamerái. Fotó: Xiaomi.

    A F9 Ultra fő kamerája 200 MP a 50 MP helyett. Ez azonban nem jelenti automatikusan a jobb fényképeket. A GSMArena szerint a F8 Ultra érzékelője fizikailag nagyobb (1/1,31″ a 1/1,56″-hoz képest), és a nagyobb érzékelő összességében több fényt gyűjt össze.

    A gyakorlatban a 200 MP hasznos lesz, ha erősen szeretnél vágni a fényképeken, vagy nagy formátumban szeretnéd kinyomtatni őket. A GSMArena az új kamerát inkább oldalirányú lépésnek nevezi, mint fejlesztésnek, bár az F9 Ultra éjszakai fényképeit nagyon jónak értékeli.

    A készlet többi része szinte ugyanaz: 50 MP-es teleobjektív 5x optikai zoommal és OIS-sel, 50 MP-es széles látószögű és 32 MP-es előlapi kamera. Az F9 Ultra 1920 fps lassított felvételt is kínál Full HD-ban.

    Akkumulátor és töltés: a legnagyobb különbség

    8 050 mAh 1 550 mAh-val több, mint a 6 500 mAh az F8 Ultra esetében, ami majdnem egynegyedével több. Ez a legmeggyőzőbb érv az új modell mellett, különösen, ha játszol vagy sokat videózol.

    A töltési teljesítmény ugyanaz: 100 W vezetékesen, 50 W vezeték nélkül. Mivel az F9 Ultra akkumulátora nagyobb, ezért hosszabb ideig töltődik. A GSMArena tesztjében az eredeti Xiaomi töltővel az F9 Ultra 30 perc után 61%-on állt, és kevesebb mint egy óra alatt töltődött fel teljesen. Az F8 Ultra az eredeti Xiaomi töltővel a GSMArena tesztjében 39 perc alatt töltődött fel teljesen.

    POCO F9 Ultra kábellel tölti a második telefont

    Vezetékes visszatöltés a POCO F9 Ultra-n. Kép: Xiaomi.

    Erősebb a visszatöltés is: vezetékesen 27 W az F9 Ultra esetében, szemben a 22,5 W-tal az F8 Ultra-nál. Kábellel feltöltheted a fejhallgatót, az órát vagy akár egy másik telefont is.

    Játék és hőmérséklet: túlmelegszik a F9 Ultra?

    Játék a POCO F9 Ultra vízszintes tartásával

    POCO F9 Ultra játék közben. Kép: Xiaomi.

    A F9 Ultra-t játékosoknak szánt telefonként reklámozzák, de a GSMArena tesztje megmutatja a másik oldalt is. A recenzensek szerint a telefon terhelés alatt nagyon felmelegszik, és a hűtőrendszer nem tudja jól kezelni a hőt. Hosszú játékidők alatt a teljesítmény csökken.

    A 185 Hz-es kijelző és a képkocka-interpoláció csak a támogatott játékokban működik. Ha más címekkel játszol, a F9 Ultra gyakorlatilag úgy viselkedik, mint a F8 Ultra, csak nagyobb akkumulátorral.

    Tipp: játékhoz válassz vékony tokot. A vastag, ütésálló tok megnehezíti a hőleadást, és egy felmelegedő telefonnál ez érezhető különbség.

    Méretek és tömeg: a F9 Ultra nehezebb

    A nagyobb akkumulátor nagyobb tömeget is jelent. A F9 Ultra súlya 235 g, vastagsága 8,74 mm. A F8 Ultra súlya 218–220 g, vastagsága 7,9–8,3 mm, a színtől függően. A 15–17 g-os különbség érezhető, ha hosszú ideig egy kézben tartod a telefont. Mindkét modell IP68-as védelemmel rendelkezik.

    A POCO F8 Ultra tokja illik a F9 Ultra-ra?

    Nem. A front méretei szinte azonosak, de az F9 Ultra vastagabb, és ami a legfontosabb, teljesen más kamerai sziget elrendezéssel rendelkezik. Ez a gyártó által készített képeken is látható. A képek alapján a F8 Ultra tokjának kameranyílása nem fog illeszkedni az F9 Ultra objektívjeihez.

    Az ajánlatunkban szereplő kiegészítőgyártók egyike sem jelöli a tokot közösnek a két modell számára. Az F9 Ultra-hoz új tokra és új üvegre van szükséged.

    Bizon Case Angelo POCO F9 Ultra-hoz: füstös hátlap és fekete keret.

    Bizon Case MatteO POCO F9 Ultra-hoz mágneses gyűrűvel.

    3mk FlexibleGlass üveg a képernyőre és GrizzGlass üveg a kamerára.

    A boltban F9 Ultra-hoz többek között megtalálod:

    [hs_products category=”2678″ limit=”6″ sort=”sales”]

    A teljes kínálatot a POCO F9 Ultra kiegészítők kategóriában találod. Ha az F8 Ultra-t választod, nézd meg a POCO F8 Ultra kiegészítők kategóriát.

    Tanács: mindkét telefon dobozában van egy egyszerű védőtok a Xiaomitól. Kezdetnek elegendő, de nincs üveg vagy kameravédő.

    Töltő: Magyarországon nincs benne a dobozban

    A Xiaomi lengyel oldalán mindkét modell csomagolásában telefon, USB-C kábel, tok és SIM-kártya tű található. Töltő nincs, bár a globális F9 Ultra specifikáció említi a tápegységet. Ha már van Xiaomi 100 W töltőd az F8 Ultra-hoz, azt az F9 Ultra-hoz is használhatod. A teljes 100 W-ot mindkét modell csak a Xiaomi töltővel éri el.

    Ha új töltőt vásárolsz, nem szükséges, hogy az eredeti Xiaomi legyen. A GSMArena tesztjében az F8 Ultra 120 W USB Power Delivery és 20 V-ig terjedő PPS töltővel szinte olyan gyorsan töltődött, mint az eredeti: 30 perc alatt 76%-ra, míg az eredeti 78%-ra. A 100 W-os töltő, amely csak 16 V-ig PPS-t kínál, 30 perc alatt 55%-ot adott.

    Tehát keress olyan töltőt, amely PPS körülbelül 20 V-ig terjed, és ne csak nagy watt számot. Az F9 Ultra-t a GSMArena csak a Xiaomi töltővel tesztelte, de ugyanazt a 100 W-os töltési rendszert használja. A konkrét modelleket a legjobb töltő POCO F8 Ultra-hoz című útmutatóban tárgyaljuk, a teljes választék pedig a hálózati töltők kategóriában található.

    Vezeték nélküli töltés és mágneses kiegészítők

    Teljes 50 W-ot vezeték nélkül mindkét modell csak a Xiaomi dokkolóval ér el. Hagyományos indukciós töltővel a töltés sokkal lassabb: a GSMArena tesztjében az F8 Ultra a Qi2 töltőn körülbelül 8 W teljesítménnyel töltődött. Az F9 Ultra-t nem tesztelték így, de ugyanazt a töltési rendszert használja.

    egyik modell nem rendelkezik beépített mágnesekkel. Ahhoz, hogy mágneses autós tartókat, powerbankokat vagy töltőket használj, mágneses gyűrűs tokra van szükséged, például a már említett Bizon Case MatteO-ra. A tartókat a telefon tartók kategóriában találod, a töltőket pedig a vezeték nélküli töltők kategóriában.

    Az F9 Ultra képes más eszközöket is vezeték nélkül tölteni 22,5 W teljesítménnyel. Csak annyit kell tenned, hogy a hátuljára helyezed a fejhallgatót vagy az órát. Az F8 Ultra is rendelkezik vezeték nélküli visszatöltéssel, de a Xiaomi nem adja meg a teljesítményét.

    POCO F9 Ultra vagy F8 Ultra: melyiket válaszd?

    A te helyzeted Válaszd
    Van F8 Ultra-d és elégedett vagy vele Maradj az F8 Ultra-nál
    Van F8 Ultra-d, de az akkumulátor nem bírja egész nap a játékot F9 Ultra
    Első POCO telefonodat vásárolod és minden fillért számítasz F8 Ultra
    185 Hz támogatású címekkel játszol F9 Ultra (számolj a túlmelegedéssel)
    Fontos számodra a könnyebb telefon F8 Ultra
    1 TB tárhelyre van szükséged F9 Ultra

    Ha régebbi modelled van, összehasonlítottuk a POCO F8 Ultra-t az F7 Ultra-val. A premier előtti szivárgásokat és az F9 Pro modellt a POCO F9 Pro és F9 Ultra: premier és szivárgások cikkben írtuk le.

    Összefoglaló: POCO F9 Ultra vs F8 Ultra

    • Ugyanaz a processzor. A különbség csak a VisionBoost D8 chipet támogató játékokban van, és az F9 Ultra jobban felmelegszik bennük.
    • Nagyobb akkumulátor (8 050 mAh) a legmeggyőzőbb érv az új modell mellett.
    • 185 Hz és 200 MP papíron lenyűgöző, de a mindennapi használatban a különbség kisebb, mint amit a számok sugallnak.
    • Az F8 Ultra olcsóbb: 500 zlotyval, ráadásul könnyebb és még mindig nagyon teljesítményes.
    • A F8 tok nem illik, de a Xiaomi töltő igen. A lengyel dobozban egyikükhöz sincs töltő.

    Függetlenül a választástól, az új telefont érdemes azonnal megvédeni. Kezdj a POCO F9 Ultra kiegészítők kategóriával. 100 zloty feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    Érdemes átváltani a POCO F8 Ultraról az F9 Ultrara? A legtöbb ember számára nem. Mindkettő ugyanazzal a processzorral rendelkezik, így az átváltás főleg akkor indokolt, ha nagyobb akkumulátorra van szükséged.

    Illik a POCO F8 Ultra tok az F9 Ultrara? Nem. Az F9 Ultra vastagabb és más a kamerák elrendezése, így a F8 Ultra tok kivágása nem találkozik az objektívekkel. Olyan tokra van szükséged, amelyet az F9 Ultra számára terveztek.

    Mennyibe kerül a POCO F9 Ultra Lengyelországban? A Xiaomi Polska oldalán a POCO F9 Ultra ára 3 299 zlotytól kezdődik a 12/256 GB-os változatért. Az F8 Ultra 2 799 zlotytól elérhető.

    Van a POCO F9 Ultra töltő a dobozban? Lengyelországban nem. A Xiaomi lengyel weboldala szerint a dobozban telefon, USB-C kábel, tok és SIM-kártya tű található. A töltőt külön kell megvásárolni, vagy használhatod a már meglévő Xiaomi 100 W töltőt.

    Fel tudja tölteni a POCO F8 Ultra töltője az F9 Ultra-t? Igen. A Xiaomi 100 W töltő teljes teljesítménnyel tölti az F9 Ultra-t, mert mindkét modell ugyanazt a töltési rendszert használja. Más gyártók töltőinél keresd a PPS támogatást körülbelül 20 V-ig.

    Van a POCO F9 Ultra-nak jobb kamerája, mint az F8 Ultra-nak? Igen, a fő kamera felbontása magasabb (200 MP a 50 MP-hez képest), de az F8 Ultra fizikailag nagyobb érzékelővel rendelkezik. Az 5x teleobjektív, a széles látószög és az előlapi kamera mindkét modellben nagyon hasonló.

  • A legjobb iPhone 18 Pro tokok: 10 modell rangsora

    A legjobb iPhone 18 Pro tokok: 10 modell rangsora

    A legjobb tok az iPhone 18 Pro-hoz a ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: páncélozott, kihajtható állvánnyal és MagSafe mágnesekkel. Ha inkább a telefon színét szeretnéd megmutatni, válaszd az átlátszó Spigen Ultra Hybrid MagSafe-t, és ha olyan páncélt keresel MagSafe-szel, amely 5,5 m-es esésekhez készült a gyártó szerint, akkor a UAG Pathfinder.

    Az összes tokot a rangsorban a gyártók „17 Pro / 18 Pro” jelzéssel látják el, mert mindkét telefon háza ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik. Miért van ez, és mit nem tudsz átvinni a 17 Pro-ból, azt a cikkben magyarázzuk el, hogy a 17 Pro tokja illik-e a 18 Pro-hoz.

    Az alábbiakban 10 tok rangsora nyolc márkától, táblázatos összehasonlítás és tippek, hogy melyiket válaszd konkrét igényekhez.

    iPhone 18 Pro és az eredeti átlátszó Apple tok MagSafe-szel. Képek: Apple.

    Mire figyeljünk az iPhone 18 Pro tokjának kiválasztásakor

    A MagSafe az első dolog, amit ellenőrizni kell. A mágnesek nélküli tokon keresztül az iPhone 18 Pro továbbra is vezeték nélkül tölthető, de a MagSafe töltő gyengébben tapad, és a pénztárca vagy a gépkocsi tartó leeshet. Ezért keress olyan tokot, amelybe beépített mágneses gyűrű van.

    A második dolog a kamera védelem. A kamerák szigete kiemelkedik a hátlapból, és a fő kamerában új változó rekesz működik. Keress olyan tokot, amelynek a pereme magasabb, mint a lencsék, vagy amely kameravédővel rendelkezik. A rekeszről többet írtunk a MagSafe árt-e az iPhone 18 Pro kamerájának című cikkben.

    A harmadik a tok típusa. Három csoport közül választhatsz:

    • Páncélozott: vastagabb, sarkain párnázással, gyakran állvánnyal.
    • Hibrid és átlátszó: merev hátlap rugalmas kerettel, mindennapi használatra karcsú.
    • Fedeles vagy 360°: a képernyőt is védik, de a legvastagabbak.

    Tipp: a tokot mindig ellenőrizd a gombok és a kamera kivágása szempontjából a termék képein. A jó tok különálló, precíz kivágásokkal rendelkezik, és a pereme kiemelkedik a lencsék fölé.

    Rangsor: 10 legjobb tok az iPhone 18 Pro-hoz

    1. ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: páncélozott állvánnyal

    ESR Cyber Tough Kickstand: az állvány egy keret a kamerák szigete körül.

    Kedvencünk. ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe háromrétegű felépítéssel és Air Guard párnázott sarkokkal rendelkezik, amelyek elnyelik az ütközés energiáját.

    Az ESR a sorozatra 7x-es Military Grade védelmet ígér. Az állvány egy fém keret a kamerák szigete körül: kinyitva a telefont az asztalon tartja, összecsukva pedig extra ütközőként működik, védve a lencséket.

    Kinek: ha a telefon gyakran kemény felületekre esik, és emellett filmeket nézel rajta.

    Hátrány: ez az egyik vastagabb tok a választékban.

    2. Spigen Ultra Hybrid MagSafe: átlátszó

    Spigen Ultra Hybrid MagSafe Clear/White változata, fehér mágnesgyűrűvel.

    Spigen Ultra Hybrid MagSafe a Spigen klasszikus hibrid sorozata. A merev polikarbonát hátlap rugalmas TPU kerettel kombinálódik, a sarkokban pedig Spigen Air Cushion technológiát alkalmaz, azaz légpárnákat.

    A tok vékony, és az átlátszó hátlapnak köszönhetően látható a telefon színe. A megemelt peremek védik a kijelzőt és a kamerát a karcolásoktól, amikor a telefont az asztalra helyezed.

    Jó, ha az iPhone 18 Pro-t tokban is szeretni fogod.

    3. Tech-Protect MagPrime MagSafe CC: matt kameravédővel

    A CC rövidítés a névben a kamerák körüli megemelt keretet jelenti.

    Tech-Protect MagPrime MagSafe CC nevében a CC a Camera Cover rövidítése. A gyakorlatban ez a kamera sziget körüli megemelt keret, külön kivágással minden lencséhez.

    A rugalmas TPU keret elnyeli az ütéseket, míg a merev polikarbonát hátlap megtartja az alakját. A hátlap matt felületű, és a mágneses gyűrű rögzíti a MagSafe töltőt.

    Jó, ha vékony tokot keresel, ami védi a kamerát.

    Hátrány: a gyártó nem ad meg esésállósági adatokat.

    [hs_products ids=”143069,147257,142338″ cols=”3″ title=”Három első helyezett a rangsorban”]

    4. UAG Pathfinder MagSafe: páncél MagSafe-vel 5,5 m-es esésekhez

    UAG Pathfinder MagSafe: balra fekete, jobbra olíva.

    UAG Pathfinder MagSafe a legellenállóbb MagSafe tok a kínálatban. A gyártó szerint védelmet nyújt 5,5 m magasságból történő esések esetén, és háromszorosán teljesíti a MIL-STD-810G 516.6 szabvány követelményeit.

    Megerősített sarkok és keret elnyeli az ütések erejét, a megemelt keret pedig védi a kijelzőt. A beépített MagSafe modul működik a mágneses töltőkkel és kiegészítőkkel.

    Kinek: ha a telefon veled dolgozik a szabadban, vagy otthon vannak gyerekek, akik szeretnek leejteni dolgokat.

    Hátrány: nincs állvány.

    5. Spigen Tough Armor T MagSafe: három réteg és állvány

    Tough Armor T: látható a belső ütéselnyelő réteg és a MagSafe gyűrű.

    Spigen Tough Armor T MagSafe három rétegből áll: polikarbonát hátlap, TPU keret és belső ütéselnyelő réteg. A Spigen katonai minősítésű védelmet ígér neki.

    A hátlapban beépített állvány található filmnézéshez és videóhívásokhoz. A megemelt peremek a kamerát a asztal felületénél magasabbra emelik.

    Jó, ha páncélozott tokot keres állvánnyal, de a Spigen-t részesíti előnyben az ESR-rel szemben.

    6. Supcase Unicorn Beetle Pro: 360° védelem klipszel

    A Unicorn Beetle Pro tartalmaz egy övcsattal ellátott tokot.

    Supcase Unicorn Beetle Pro 360°-os védelmet nyújt a telefon számára. Az elülső keretbe beépített PET fólia található, és a gyártó szerint a tok 6 méteres magasságból történő eséseket is elvisel, valamint megfelel a MIL-STD-810H szabványnak.

    A csomagban található egy övcsattal és állvánnyal ellátott tok. Ez a tok azok számára készült, akik fizikai munkát végeznek, és mindig kéznél szeretnék tudni a telefonjukat.

    Hátrány: ebben a változatban nincsenek MagSafe mágnesek. Ha szükséged van rájuk, a boltban elérhetők az UB Grip Mag és Grip Pro Mag változatok.

    7. ESR Classic Hybrid MagSafe Frosted: matt köd

    ESR Classic Hybrid Frosted Black változatban.

    ESR Classic Hybrid MagSafe Frosted változata matt, félig átlátszó hátlappal rendelkezik. A telefon áttetszik, de nem tükröződik és nincsenek ujjlenyomatok.

    Az ESR itt Air Guard párnákat alkalmaz a sarkokban, és 3x-os Military Grade védelmet ígér, ami alacsonyabb, mint a Cyber Tough. Cserébe a Classic Hybrid egyértelműen karcsúbb.

    Kinek: ha szeretnéd látni a telefon színét, de fényesség nélkül.

    8. 3mk Misty MagCase: karcsú, hét színben

    3mk Misty MagCase: bal oldalon fekete, jobb oldalon fehér.

    3mk Misty MagCase egy lengyel márka tokja, átlátszó-matt felülettel. TPU-ból és polikarbonátból készült, beépített mágneses gyűrűvel rendelkezik, és megemelt peremekkel van ellátva a kijelző és a kamera körül.

    A boltban hét színben kapható: fekete, fehér, bordó, kék, narancssárga, rózsaszín és zöld.

    Válaszd ezt, ha vékony MagSafe tokot szeretnél, és fontos számodra a szín.

    [hs_products ids=”147331,146521,146946,146724,146779″ cols=”5″ title=”4–8. helyezett a rangsorban”]

    9. Ringke Fusion Magnetic: átlátszó UV bevonattal

    A Ringke Fusion Magnetic tokban van hely a pántnak is.

    Ringke Fusion Magnetic egy minimalista átlátszó tok, amely polikarbonát hátlappal és TPU kerettel rendelkezik. A gyártó szerint a hátlap UV-védő bevonattal van ellátva, amely csökkenti a karcolásokat és a foltosodást, a sarkokban pedig légpárnák találhatók.

    Beépített helye van a telefon pántjának is.

    Illik, ha átlátszó MagSafe tokot keresel, amely lehetővé teszi a telefon pánton való felfüggesztését.

    Hátrány: a gyártó nem ad meg hivatalos ütésállósági adatokat.

    10. Mercury BlueMoon Diary MagSafe: fedéllel

    Mercury BlueMoon Diary: a kártyatartós fedél a kijelzőt is védi.

    Mercury BlueMoon Diary MagSafe egy könyvtok, amely a kijelzőt is védi. A hátulján MagSafe gyűrű található, ami a fedeles tokok között nem számít standardnak.

    A fedélben kártyatartók találhatók, és összecsukva a fedél állványként is szolgál.

    Kinek: ha kártyákat hordasz a telefonnal együtt.

    Hátrány: a fedelet minden alkalommal fel kell hajtani, amikor a kijelzőre nézel.

    Tok iPhone 18 Pro-hoz: táblázatos összehasonlítás

    TokTípusMagSafeÁllványKépernyővédelemKijelentett ellenállás
    ESR Cyber Tough Kickstandpáncélozott✅✅peremMilitary Grade 7x, Air Guard
    Spigen Ultra Hybridátlátszó✅❌peremAir Cushion
    Tech-Protect MagPrime CCmatt hibrid✅❌peremnincs adat a gyártótól
    UAG Pathfinderpáncélozott✅❌perem5,5 m-ig, MIL-STD-810G
    Spigen Tough Armor Tpáncélozott✅✅peremMilitary Grade
    Supcase Unicorn Beetle Pro360° tokkal❌✅✅ PET fólia6 m-ig, MIL-STD-810H
    ESR Classic Hybrid Frostedmatt félig átlátszó✅❌peremMilitary Grade 3x, Air Guard
    3mk Misty MagCasekarcsú✅❌peremnincs adat a gyártótól
    Ringke Fusion Magneticátlátszó✅❌peremlégi zsebek
    Mercury BlueMoon Diaryfedéllel✅✅ fedél✅ fedélnincs adat a gyártótól

    Melyik tokot válaszd az iPhone 18 Pro-hoz?

    • Gyakran ejted le a telefont? UAG Pathfinder vagy ESR Cyber Tough.
    • Övön hordod a telefont? Supcase Unicorn Beetle Pro.
    • Szeretnéd látni a színt? Spigen Ultra Hybrid vagy Ringke Fusion Magnetic.
    • Szeretnél vékony, de kamerát védő tokot? Tech-Protect MagPrime CC.
    • Filmet nézel az asztalon? ESR Cyber Tough vagy Spigen Tough Armor T.
    • Kártyákat hordasz a telefon mellett? Mercury BlueMoon Diary.

    Nagyobb modelled van? Külön rangsort készítettünk a legjobb iPhone 18 Pro Max tokokhoz.

    Mivel egészítsük ki az iPhone 18 Pro tokot

    A legtöbb tok a hátlapot és a sarkokat védi, de nem a kijelzőt vagy a lencsék feletti üveget. Érdemes kiegészíteni:

    Ne feledd, hogy az iPhone 17 Pro kamerájához készült üveg nem illik az 18 Pro-hoz, mert a kamerák elhelyezése eltér.

    Összegzés: legjobb tokok az iPhone 18 Pro-hoz röviden

    • A legjobb általánosságban: ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe, ütésálló állvánnyal.
    • A legjobb átlátszó: Spigen Ultra Hybrid MagSafe.
    • Karcsú, kameravédelemmel: Tech-Protect MagPrime MagSafe CC.
    • A legmagasabb deklarált ellenállás: Supcase Unicorn Beetle Pro (akár 6 m, MagSafe nélkül) és UAG Pathfinder (akár 5,5 m, MagSafe-el).

    Teljes választék, több mint 250 modell raktáron, megtalálható a iPhone 18 Pro tokok kategóriában.

    GYIK

    Melyik tok a legjobb az iPhone 18 Pro-hoz? A legtöbb ember számára az ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: ütésálló, állvánnyal és MagSafe mágnesekkel. Ha a karcsú és átlátszó változatot részesíted előnyben, válaszd a Spigen Ultra Hybrid MagSafe-t.

    Illik az iPhone 17 Pro tok az 18 Pro-hoz? Gyakorlatilag igen, mert mindkét modell háza ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik, bár az Apple hivatalosan nem nyilatkozik a kompatibilitásról. A részleteket és kivételeket egy külön cikkben írjuk le a tokok kompatibilitásáról.

    Melyik tok a legstrapabíróbb az iPhone 18 Pro-hoz? A legmagasabb ellenállást a Supcase Unicorn Beetle Pro (esések akár 6 m) és az UAG Pathfinder (akár 5,5 m) deklarálja. A Supcase azonban nem rendelkezik MagSafe mágnesekkel.

    Minden iPhone 18 Pro tok működik a MagSafe-tel? Nem. A MagSafe töltő és kiegészítők csak a beépített mágneses gyűrűvel rendelkező tokokhoz tapadnak erősen. A rangsorunkban 10 tok közül 9 rendelkezik ezzel, kivételt képez a Supcase Unicorn Beetle Pro.

    Illik az iPhone 18 Pro Max tok az 18 Pro-hoz? Nem. A Pro Max nagyobb, ezért saját tokra van szüksége. Számára külön rangsort készítettünk.

    Védi az iPhone 18 Pro tok a kamerát? A rangsorban szereplő tokok többsége magasabb peremmel rendelkezik, mint a lencsék, és a Tech-Protect MagPrime CC-nak emellett kiemelt kerete van a kamerák szigete körül. A lencsék feletti üveg legjobban egy külön üveggel védi a kamerát.

  • Füst- és szén-monoxid érzékelő: melyiket válasszuk a fűtési szezonra?

    Füst- és szén-monoxid érzékelő: melyiket válasszuk a fűtési szezonra?

    A szokásos füstérzékelő nem érzékeli a szén-monoxidot. A szén-monoxid szagtalan és színtelen, és nem bocsát ki füstöt, ezért csak a CO érzékelővel rendelkező szén-monoxid-érzékelő képes észlelni. Ha a lakásban van gázfőző, fűtőberendezés, kazán vagy kandalló, szükséged van egy füst- és szén-monoxid-érzékelőre, amely megfelel az EN 14604 és EN 50291-1 szabványoknak, mint például a Meross CS11.

    Most kezdődik a fűtési szezon, és ezzel együtt az az időszak, amikor a szén-monoxid mérgezések a leggyakoribbak. 2025. október 1. és 2026. március 31. között a tűzoltóság 3 750 szén-monoxiddal kapcsolatos eseményt jegyzett fel, amelyekben 1 354 ember sérült meg, és 69-en meghaltak.

    A szövegben megtalálod a különbséget a füstérzékelő és a szén-monoxid-érzékelő között, magyarázatot arra, mikor elegendő a hagyományos, és mikor hasznos a okos, valamint a telepítési szabályokat. Írunk a kötelezettségről is, amely már érvényben van az új épületekben, és minden lakásra vonatkozik.

    Füstérzékelő vs. szén-monoxid-érzékelő: miben különböznek?

    Mindkettő különböző veszélyt érzékel.

    • Füstérzékelő a levegőben lévő füst részecskéire reagál. Figyelmeztet a tűzre, gyakran még azelőtt, hogy látható lángok keletkeznének.
    • Szén-monoxid-érzékelő, azaz a szén-monoxid (CO), általában elektro-kémiai érzékelővel rendelkezik, amely méri a CO koncentrációját. A szén-monoxid a gáz, szén, fa vagy olaj tökéletlen égésekor keletkezik, például hibás fűtőberendezés vagy eldugult kémény esetén.

    A szén-monoxid veszélyes, mert nem érezni. Nincs szaga, színe vagy íze, és az első mérgezéses tünetek, mint a fejfájás, álmosság és hányinger, könnyen összetéveszthetők a fáradtsággal. A füstérzékelő ilyen helyzetben hallgat, mert egyszerűen nincs füst.

    EN 14604 és EN 50291-1 szabványok

    Jó érzékelő csomagolásán keresd a szabványok számát:

    SzabványMire vonatkozik
    EN 14604Önálló füstérzékelők otthonokhoz
    EN 50291-1Szén-monoxid érzékelők háztartási használatra

    A füst- és szén-monoxid érzékelőnek mindkettőnek meg kell felelnie. Meross CS11 a gyártó szerint az EN 14604:2005/AC:2008 és az EN 50291-1:2018 tanúsítványokkal rendelkezik.

    A füst- és szén-monoxid érzékelő kötelezettsége: határidők

    A Belügyminiszter 2024. november 21-i rendelete (2024. évi 1716. számú törvény) bevezeti a független füstérzékelők telepítésének kötelezettségét. A Lengyel Tűzoltóság Főparancsnoksága szerint 2030. január 1-jétől ez minden házra és lakásra vonatkozik Lengyelországban.

    A tűzoltóság közleménye szerint a határidők a következőképpen alakulnak:

    Kire vonatkozikMettől
    Új lakóépületek2024. december 23-tól, már érvényben van
    Szálláshelyek, pl. rövid távú bérlés2026. június 30-tól, már érvényben van
    Minden ház és lakás2030. január 1-jétől.

    Konkrétan mit kell biztosítani:

    • legalább egy független füstérzékelőt minden lakásban,
    • legalább egy független szén-monoxid érzékelőt minden olyan helyiségben, ahol szilárd, folyékony vagy gáz halmazállapotú tüzelőanyagot égetnek.

    A meglévő lakások határideje 2030. Az oxigénhiányos mérgezés kockázata azonban a legmagasabb minden fűtési szezonban, októbertől márciusig.

    Tanács: az autonóm érzékelő egy házban tartalmazza az érzékelőt, a jelzőt és az áramforrást, és önállóan aktiválja a hangjelzést. Leggyakrabban elemmel működik. A telefonos értesítések kiegészítők, nem pedig a szabályozás követelményei.

    Füst- és szén-monoxid érzékelő ajánlatunkból: Meross CS11

    Meross CS11 a mi választásunk gázfőzőlappal, fűtőberendezéssel vagy kandallóval rendelkező lakásokhoz. Két független érzékelővel rendelkezik: fotoelektromos füst érzékelő és elektro-kémiai szén-monoxid érzékelő, így egy házban egyesíti a füst- és a szén-monoxid érzékelőt.

    • EN 14604 és EN 50291-1 szabványok
    • 85 dB(A) riasztás 3 méter távolságból
    • 300 ppm CO koncentrációnál a riasztás kevesebb mint 3 perc alatt aktiválódik
    • Beépített CR123A elem, a gyártó szerint körülbelül 10 év működés
    • Három színű LED: készenlét, alacsony elem szint vagy hiba, riasztás
    • Felfüggesztés mennyezetre vagy falra, villanyszerelő nélkül

    Előnyök:

    • Az egyetlen a listában, amely észleli a szén-monoxidot
    • Mindkét szabványt teljesíti, amelyeket érdemes ellenőrizni vásárlás előtt
    • A gyártó szerint az akkumulátor körülbelül 10 évig tart

    Hátrányok:

    • A leírás nem említi az alkalmazást vagy a telefonos értesítéseket
    • Az akkumulátor nem cserélhető, így ha lemerül, az egész érzékelőt ki kell cserélni

    Wi-Fi füstérzékelő: mikor hasznos a smart verzió

    A hagyományos érzékelő bekapcsolja a riasztót a lakásban, de senki sem hallja, ha mindenki dolgozik. A smart füstérzékelő ekkor értesítést küld a telefonra. Hasznos lehet családi házban, olyan lakásban, ahol gyakran senki sincs, vagy ha az idősebb szülők otthon maradnak.

    Meross MA151 MSH450MA hubbal

    A Meross MA151-et a mennyezetre kell szerelni. A konfigurációhoz és az értesítésekhez Meross hub szükséges.

    Meross MA151-UN füstöt érzékel a kettős optikai érzékelési technológiával, amely a gyártó szerint képes felismerni a fehér és fekete füstöt, és csökkenti a hamis riasztásokat. A névben szereplő „Wi-Fi” ellenére az érzékelő a Meross hubbal 433 MHz-en kapcsolódik, és csak a hub csatlakozik a routerhez és az alkalmazáshoz.

    • Riasztás legalább 85 dB, 3 m-ről hallható
    • Két AA elem, a gyártó szerint akár 3 évig
    • Riasztás, alacsony elem és offline állapot értesítések, eseménynapló az alkalmazásban
    • Több érzékelő esetén a hubbal mindegyik riaszt, ha egy füstöt észlel
    • EN 14604 kompatibilitás a gyártó weboldala szerint

    Előnyök:

    • Értesítés a telefonra, amikor nem vagy otthon
    • Összekapcsolt riasztások az egész házban

    Hátrányok:

    • Csak füstöt érzékel, nem szén-monoxidot
    • Meross hub szükséges a konfigurációhoz és az értesítésekhez

    Meross MSH450MA központ

    Meross MSH450MA központ akár 32 Meross eszközt is kezel. Van saját 110 dB-es szirénája és helyi üzemmódja, amely lehetővé teszi, hogy a riasztások működjenek még internetkimaradás esetén is. A routerhez 2,4 GHz-es Wi-Fi-n vagy Ethernet kábellel csatlakozik, és támogatja a Matter szabványt.

    [hs_products ids=”115382,138837,121070″ cols=”3″]

    Összehasonlítás: füst- és szén-monoxid érzékelő vagy okos füstérzékelő

    JellemzőMeross CS11Meross MA151 + hub MSH450MA
    Füst érzékelése✅✅
    Szén-monoxid (CO) érzékelése✅❌
    NormákEN 14604, EN 50291-1EN 14604 (a gyártó weboldala szerint)
    Értesítések telefonra❌✅
    TápegységCR123A elem, kb. 10 év2× AA, kb. 3 év
    Hub szükséges❌✅
    Legjobbgázfőzővel, gázkazánnal, kandallóval rendelkező helyiségekhezfolyosóra és hálószobába, amikor gyakran nincs senki otthon

    Ha szeretnéd, hogy legyen szén-monoxid érzékelőd és telefonos értesítéseid, kombináld a kettőt: CS11 ott, ahol valami ég, és okos füstérzékelő a folyosón.

    Hol szereljük fel a szén-monoxid és füst érzékelőt

    A pontos helyet és távolságokat mindig a gyártó utasítása határozza meg. Néhány alapelv azonban szinte mindenhol megismétlődik:

    1. Szén-monoxid érzékelő a tüzeléssel rendelkező helyiségben. Ez magában foglalja a gázfőzővel rendelkező konyhát, a gázkazánnal felszerelt fürdőszobát, a kazánházat és a kandallós szobát. Ezt a rendelet is előírja. A tűzoltóság szerint a különálló CO érzékelőt leggyakrabban szemmagasságban, legalább 1,5 m-re a padlótól és körülbelül 2 m-re a szén-monoxid forrásától kell felszerelni.
    2. Érzékelő telepítése az utasítások szerint. A CS11 füstöt és szén-monoxidot is észlel, ezért a telepítési helyet az utasításai szerint ellenőrizd, ne pedig a szén-monoxid érzékelőkre vonatkozó általános ajánlások alapján.
    3. Füstérzékelő a mennyezeten, lehetőleg a hálószobák és a lakás többi része közötti folyosón. A füst felfelé száll.
    4. Távol a tűzhelytől és a párától. Ne szereld a füstérzékelőt közvetlenül a tűzhely fölé vagy a fürdőszoba ajtajához. A párás levegő és a fazékból származó füst gyakori hamis riasztások forrása. A fürdőszobában, ha van fűtőberendezés, tartsd távol az érzékelőt a zuhanytól.
    5. Ne takard el az érzékelőt bútorokkal vagy függönyökkel, és ne szereld közvetlenül az ablak, ajtó vagy szellőzőrács közelébe, mert a friss levegő torzíthatja a mérést.
    6. Rendszeresen teszteld az érzékelőt a gombbal, olyan gyakran, ahogy az utasítás javasolja. A MA151 alkalmazásból is elindíthatja a tesztet.

    Mit tegyünk, ha a szén-monoxid érzékelő riaszt

    A szén-monoxid érzékelő riasztása azonnali cselekvésre figyelmeztet, még akkor is, ha senki sem érzi magát rosszul. A szén-monoxidot nem érzékeled, és a tüneteket könnyen figyelmen kívül hagyhatod. Magas koncentráció esetén az eszméletvesztés néhány percen belül bekövetkezhet.

    1. Nyisd ki az ablakokat és az ajtókat, hogy friss levegőt engedj be.
    2. Vidd ki az összes embert a szabadba, beleértve az állatokat is. A tüneteket mutató személyt vidd biztonságos helyre, ahol friss levegőhöz juthat, és ne térj vissza a helyiségbe.
    3. Hívj 112-t, ha valakin mérgezés tünetei jelentkeznek, vagy ha a riasztó nem csillapodik a szellőztetés után.
    4. Ne indítsd újra a kazánt vagy a fűtőtestet, amíg szakember nem ellenőrzi.

    Mire figyelj? A tűzoltóság a tünetek között említi a fejfájást és szédülést, légszomjat, hányingert és hányást. Ezeket könnyen összetévesztheted megfázással vagy fáradtsággal, és a érzékelő figyelmeztet, mielőtt éreznéd őket.

    Figyelem: az érzékelő nem helyettesíti a felülvizsgálatot. A tűzoltóság emlékeztet a kémények szigetelésének és tisztításának rendszeres ellenőrzésére, valamint a szellőzés megfelelő áramlásának ellenőrzésére.

    Összefoglalás: milyen füst- és szén-monoxid érzékelőt válassz

    • A füstérzékelő nem érzékeli a szén-monoxidot. A gáztűzhellyel, fűtőtesttel, kazánnal vagy kandallóval rendelkező helyiségekhez szén-monoxid érzékelő szükséges.
    • Meross CS11 kombinálja a két érzékelőt, és megfelel az EN 14604 és EN 50291-1 szabványoknak.
    • Okos füstérzékelő Meross MA151 a MSH450MA hubbal értesítést küld, amikor nem vagy otthon, de a szén-monoxidot nem érzékeli.
    • 2030. január 1-től minden lakásnak rendelkeznie kell füstérzékelővel, és a tüzelőanyaggal működő helyiségeknek szén-monoxid érzékelővel is.

    A legtöbb szén-monoxid mérgezés a fűtési szezonban történik, amely éppen most kezdődik, ezért nem érdemes 2030-ig várni. Minden érzékelőt megtalálsz a okos otthon érzékelők kategóriában, és 100 zł feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    A füstérzékelő érzékeli a szén-monoxidot? Nem. A füstérzékelő a füst részecskéire reagál, míg a szén-monoxid, azaz a szén-monoxid, szagtalan gáz, amely nem tartalmaz füstöt. A szén-monoxid érzékeléséhez szén-monoxid érzékelő szükséges CO érzékelővel, pl. Meross CS11.

    Mikor kötelező a füst- és szén-monoxid érzékelő? Új épületekben 2024. december 23-tól, szálláshelyeken 2026. június 30-tól, és minden házban és lakásban 2030. január 1-től. A szén-monoxid érzékelő kötelező a tüzelőanyaggal működő helyiségekben. Ez a 2024. november 21-i MSWiA rendeletből ered.

    Hol kell felszerelni a szén-monoxid érzékelőt? Olyan helyiségben, ahol tüzelőanyagot égetnek: gázzal működő konyhában, fűtőberendezéssel rendelkező fürdőszobában, kazánházban vagy kandallós szobában. A külön szén-monoxid érzékelőt általában szemmagasságban, legalább 1,5 m-re a padlótól és kb. 2 m-re a tüzelési forrástól kell felszerelni, de a gyártó utasítása kötelező.

    Milyen szabványnak kell megfelelnie a szén-monoxid érzékelőnek? A háztartási szén-monoxid érzékelőnek az EN 50291-1 szabványnak, a füstérzékelőnek pedig az EN 14604 szabványnak kell megfelelnie. A füst- és szén-monoxid érzékelőnek mindkettővel rendelkeznie kell.

    Működik a Meross okos füstérzékelő internet nélkül? A hangjelzés helyben működik, és a Meross MSH450MA központnak van helyi üzemmódja, amelyben a riasztások akkor is működnek, ha a hálózat meghibásodik. Internet nélkül csak telefonos értesítést nem kapsz.

    Meddig működik az akkumulátor a szén-monoxid érzékelőben? A Meross CS11 beépített CR123A akkumulátora a gyártó szerint körülbelül 10 évig működik. Nem cserélhető, így ezen idő után az egész érzékelőt ki kell cserélni.

    Mit tegyünk, ha a szén-monoxid érzékelő sípol? A folyamatos riasztás veszélyt jelent: nyisd ki az ablakokat, vidd ki mindenkit a friss levegőre, és hívd a 112-t, ha valakinek tünetei vannak, vagy a riasztás nem csillapodik. A rövid, egyedi sípolások időnként általában alacsony akkumulátort, hibát vagy az érzékelő élettartamának végét jelzik. A jelek jelentését ellenőrizd a használati útmutatóban.

  • Hőmérséklet- és páratartalom-érzékelő: melyiket válasszuk télen?

    Hőmérséklet- és páratartalom-érzékelő: melyiket válasszuk télen?

    A lakásban a páratartalomnak 30–50% között kell lennie, és nem haladhatja meg a 60%-ot. Ezt ajánlja az amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (EPA). Ezt csak méréssel ellenőrizheted, a legkényelmesebben pedig egy telefonhoz csatlakoztatott hőmérséklet- és páratartalom-érzékelővel. A kínálatunkban a legpontosabbak a SONOFF érzékelők, közülük pedig a legkényelmesebb a nagy kijelzős SNZB-02DR2. A legegyszerűbben üzembe helyezhető a Gosund S6, amely bármilyen átjáró nélkül működik.

    Most kezdődik a fűtési szezon. A radiátorok kiszárítják a levegőt a szobákban, míg a fürdőszobában és az ablakoknál, ahol a pára lecsapódik, nedvesség gyűlik össze. Mindkettőt korán észlelhetjük, mielőtt penész vagy repedezett padlódeszkák jelentkeznének.

    Alább elmagyarázzuk, hogy hány százalék páratartalom a norma, hova érdemes helyezni az érzékelőt, és miben különbözik a Wi-Fi modell a ZigBee-től. Összehasonlítjuk a boltban elérhető négy érzékelőt is.

    Mekkora páratartalom a megfelelő a lakásban?

    A lakásban a relatív páratartalomnak 30 és 50% között kell lennie, a felső határ pedig 60%. Minden szobai higrométer mér, de a okos érzékelő emellett rögzíti a történetet és értesítést küld. A 30–50%-os tartományt az EPA a nedvességről és a penészről szóló útmutatójában adja meg. Az EPA szerint 60% felett nő a penész kockázata. 30% alatt a levegő általában érezhetően túl száraz, ami fűtött lakásban télen gyakran előfordul.

    PáratartalomMit jelentMit tegyünk
    30% alattTúl száraz, a levegő kellemetlen lehet a toroknak és a szemnekNe fűtsd túl a szobákat, fontold meg a párásítót
    30–50%Kényelmi zónaSemmi, csak figyelj, hogy így maradjon
    50–60%Normál határérték felső határaGyakrabban szellőztess, különösen főzés és fürdés után
    60% felettTúl nedves: kondenzáció az ablakokon, penész kockázataSzellőztess, ellenőrizd a szellőzést, szárítsd meg a nedves felületeket

    Miért csökken a páratartalom télen

    A hideg levegő kívülről kevés vízgőzt hoz. Amikor a radiátorok felmelegítik, a relatív páratartalom csökken, mert a melegebb levegő több vizet tudna befogadni, mint amennyi valójában van. Ezért a fűtött lakásban könnyen 30% alá lehet kerülni, még akkor is, ha kint szürke és vizes az idő.

    Miért jelenik meg mégis a penész

    Ott, ahol sok gőz keletkezik, télen túl nedves van: a fürdőszobában, a konyhában és a zárt ablakú hálószobában. A meleg, nedves levegő a leghidegebb felületeken, azaz az ablakokon és a külső falak sarkain kondenzálódik. Az EPA azt javasolja, hogy ilyen helyzetben gyorsan szárítsd meg a nedves felületet, és korlátozd a nedvesség forrását, például gyakori szellőztetéssel.

    Tanács: egy érzékelő a nappaliban nem mondja meg, mi történik a fürdőszobában vagy a hálószobában. A páratartalom eltérő a helyiségek között, ezért a SONOFF érzékelőket két darabos készletekben árusítjuk.

    Hőmérséklet- és páratartalom-érzékelő: Wi-Fi vagy ZigBee?

    Ez a választás határozza meg, hogy az érzékelő azonnal működni fog-e a dobozból kivéve.

    • Wi-Fi páratartalom-érzékelő közvetlenül csatlakozik a háztartási routerhez. Nincs szükséged másra, mint egy telefonos alkalmazásra. A Wi-Fi érzékelők általában gyorsabban merítik az akkumulátorokat, és több eszköz esetén terhelik a hálózatot.
    • ZigBee egy takarékos protokoll, amelyet érzékelők számára fejlesztettek ki. Saját hálózatában működik, függetlenül a Wi-Fi-től. A távoli megfigyeléshez, értesítésekhez és automatizáláshoz szükséges egy ZigBee híd, amely önállóan csatlakozik a routerhez.

    Ha az első érzékelődet vásárolod, és nincs otthon híd, válaszd a Wi-Fi modellt. Ha több érzékelőt tervezel, például ablaknyitásra vagy vízbefolyásra, a ZigBee híd kényelmesebb megoldás lesz.

    Azt is figyelembe kell venni, hogy melyik hídra csatlakozik az érzékelő. A Gosund ZigBee érzékelők a Tuya rendszerhez készültek, például a Gosund ST21 hídhoz. A SONOFF érzékelők a gyártó szerint a ZigBee 3.0 hidakat támogatják, beleértve a saját SONOFF központokat, az NSPanel Pro panelt és az Amazon Echo hangszórókat beépített ZigBee hubbal. A ZBDongle USB kulcs a Home Assistant felhasználók számára lehetőség, nem pedig önálló híd az alkalmazáshoz.

    Hőmérséklet- és páratartalom-érzékelők kínálatunkban

    A boltban négy hőmérséklet- és páratartalom-érzékelő található két márkától: SONOFF és Gosund. Három ZigBee-n működik (kettő SONOFF és Gosund ST17), egy pedig Wi-Fi-n.

    1. SONOFF SNZB-02DR2: pontos, nagy kijelzővel

    A SNZB-02DR2 kijelzője a jelenlegi mérést, valamint az elmúlt 24 óra minimum és maximum értékeit mutatja.

    A mi választásunk, ha ZigBee átjáród van. SONOFF SNZB-02DR2 Sensirion SHT40 érzékelővel rendelkezik, amelyet mérőeszközökben használnak. A gyártó ±0,2°C és ±2% RH pontosságot ad meg. A nagy, 3,6″-os kijelző a jelenlegi értékeket, az elmúlt 24 órából származó minimumot és maximumot, valamint egy grafikus komfortjelzőt mutat. Átjáró nélkül közvetlenül Bluetooth-on keresztül csatlakozhatsz hozzá, hogy leolvashasd az adatokat.

    • ZigBee 3.0, táplálás 2× AAA
    • 3,6″-os LCD kijelző min/max és komfortjelzővel
    • Mérési előzmények és figyelmeztetések az alkalmazásban
    • Két érzékelőből álló készlet

    Előnyök:

    • A legmagasabb deklarált pontosság, a SNZB-02D-vel együtt
    • Könnyen olvasható kijelző a szoba másik végéből

    Hátrányok:

    • ZigBee átjáróra van szükség az alkalmazáshoz és automatizáláshoz, SONOFF központok jelenleg nincsenek raktáron

    2. Gosund S6: Wi-Fi páratartalom-érzékelő átjáró nélkül

    A Gosund S6 közvetlenül csatlakozik a Wi-Fi routerhez, a mérések története az alkalmazásban található.

    Gosund S6 a legegyszerűbb módja az első érzékelőnek. Közvetlenül csatlakozik a háztartási 2,4 GHz-es Wi-Fi-hez, így elegendő a Gosund vagy Tuya Smart alkalmazás. Háttérvilágítással ellátott kijelzője van órával, működik a Google Assistant és az Amazon Alexa segítségével.

    • 2,4 GHz Wi-Fi, átjáró nélkül
    • Pontosság ±1°C és ±5% RH
    • Tápellátás: 3 AAA elem
    • A mérések és automatizálások története az alkalmazásban, pl. a párásító bekapcsolása túl száraz levegőnél

    Előnyök:

    • Azonnal működik, extra hardver nélkül
    • Világító kijelző órával

    Hátrányok:

    • Kisebb pontosság, mint a SONOFF-nál
    • A Wi-Fi gyorsabban meríti az akkumulátort, mint a ZigBee

    3. SONOFF SNZB-02D: pontos és kompakt

    SONOFF SNZB-02D, szintén két darabos készletben.

    SONOFF SNZB-02D egy régebbi modell ugyanabból a sorozatból, kisebb kijelzővel, amely a hőmérsékletet és a páratartalmat mutatja. A gyártó ±0,2°C és ±2% RH pontosságot ad meg, valamint az olvasatok frissítése 5 másodpercenként történik, a CR2450 akkumulátor pedig a specifikáció szerint körülbelül 2 évig bírja.

    • ZigBee 3.0, CR2450 akkumulátor
    • Olvasatok 5 másodpercenként, értesítések küszöbérték átlépéséről
    • Kompatibilis az Amazon Alexával és a Google Home-mal
    • Két érzékelő készlet

    Előnyök:

    • Nagyon pontos kis házban
    • Hosszú üzemidő egy akkumulátorral

    Hátrányok:

    • ZigBee hídra van szükség, SONOFF központok jelenleg nincsenek készleten
    • Kisebb kijelző, mint az SNZB-02DR2-n

    4. Gosund ST17 ZigBee: a Tuya rendszerhez

    A Gosund ST17 úgy néz ki, mint az S6, de ZigBee-n keresztül csatlakozik.

    A Gosund ST17 a ZigBee verziója az S6 érzékelőnek: ugyanaz a kijelző órával és ugyanaz a pontosság ±1°C és ±5% RH. Válaszd ezt, ha már van Tuya átjáród, vagy ha egyszerre több Gosund érzékelőt tervezel. A mérési adatokat az alkalmazásból e-mailben exportálhatod.

    Előnyök:

    • A ZigBee általában takarékosabban használja az akkumulátorokat, mint a Wi-Fi
    • Illeszkedik a Tuya rendszerhez, pl. a Gosund ST21 átjáróval

    Hátrányok:

    • Átjáró nélkül nem csatlakoztathatod a telefonhoz
    • Pontossága megegyezik a olcsóbb S6-éval

    [hs_products ids=”140615,139092,140616,139202″ cols=”4″]

    Hőmérséklet- és páratartalom-érzékelők összehasonlítása

    JellemzőSONOFF SNZB-02DR2Gosund S6SONOFF SNZB-02DGosund ST17
    KapcsolatZigBee 3.0Wi-Fi 2,4 GHzZigBee 3.0ZigBee
    Gateway nélkül működik❌ nem (közelről Bluetooth-on)✅ igen❌ nem❌ nem (Tuya gateway szükséges)
    Hőmérséklet pontosság±0,2°C±1°C±0,2°C±1°C
    Páratartalom pontosság±2% RH±5% RH±2% RH±5% RH
    KépernyőLCD 3,6″, min/maxÓrás LCDLCDÓrás LCD
    Tápegység2× AAA3× AAACR24503× AAA
    Csomagban2 darab1 darab2 darab1 darab

    Hogyan válassz röviden:

    • Első érzékelő, gateway nélkül? Gosund S6 Wi-Fi.
    • Pontos mérés fontos számodra és van ZigBee gateway-ed? SONOFF SNZB-02DR2 vagy SNZB-02D.
    • Két helyiséget szeretnél ellenőrizni és van ZigBee gateway-ed? SONOFF készletek két darabbal.
    • Tuya rendszer építesz? Gosund ST17 Gosund ST21 gateway-jel.

    Hol helyezze el a páratartalom-érzékelőt

    Az érzékelő a körülményeket mutatja ott, ahol áll. Rosszul beállítva a radiátort méri a szoba helyett.

    1. Távol a radiátortól. A hőmérséklet csökkenti a relatív páratartalmat és növeli a hőmérsékletet.
    2. Nem közvetlenül az ablaknál. Az üveg mellett hidegebb és párásabb van, mint a szoba többi részén.
    3. Emberi magasságban. Körülbelül ott, ahol tartózkodsz. Nem a padlón és nem a szekrényben a plafon alatt.
    4. Az hálószobában és a fürdőszobában is. Itt változik a legjobban a páratartalom.

    Automatizálások a páratartalom-érzékelővel

    A smart érzékelő nemcsak mérni tud, hanem reakciót is indíthat, mielőtt túl száraz vagy túl nedves lenne.

    • Túl száraz? Az érzékelő bekapcsolhatja a párásítót, amely egy intelligens aljzathoz van csatlakoztatva, amikor a páratartalom a beállított küszöb alá csökken. Ilyen példa szerepel a Gosund S6 és a SONOFF érzékelők leírásaiban.
    • Túl nedves a fürdőszobában? A 60% feletti érték esetén telefonos értesítés emlékeztet a szellőztetésre.
    • Szellőzés ellenőrzése. Gosund S2 ablaknyitás-érzékelő Wi-Fi-n keresztül működik központ nélkül, és értesítést küld, amikor az ablakot kinyitják. A páratartalom-érzékelővel kombinálva láthatod, hogy a szellőztetés valóban csökkenti-e a páratartalmat.

    Minden érzékelőt, beleértve az ablaknyitás, vízbetörés és mozgásérzékelőket, a okosotthon érzékelők kategóriában találhatsz. A konnektorok és egyéb automatizálási eszközök az otthoni automatizálás kategóriában találhatók.

    Összefoglalás: milyen hőmérséklet- és páratartalom-érzékelőt válasszunk

    • A megfelelő páratartalom a lakásban 30–50%, 60% felett pedig nő a penész kockázata.
    • A legpontosabb hőmérséklet- és páratartalom-érzékelők a kínálatunkban a SONOFF SNZB-02DR2 és SNZB-02D (±0,2°C, ±2% RH).
    • A legegyszerűbb indítás a Gosund S6 Wi-Fi, amely nem igényel átjárót.
    • A ZigBee átjárót igényel, de spórol az akkumulátorral és jobban működik, ha több érzékelő van.

    A fűtési szezon jó alkalom arra, hogy megmérjük a páratartalmat a lakásban, mielőtt megjelenik az első penészfolt az ablaknál. Az összes érzékelő választékát a okos otthon érzékelők kategóriában találod. 100 zł feletti rendelés esetén a szállítás ingyenes.

    GYIK

    Mennyi páratartalomnak kell lennie a lakásban télen? Ugyanaz, mint egész évben: 30-50% között, nem több mint 60%. Télen gyakori probléma a túl száraz levegő a fűtött szobákban és a túl nedves levegő a fürdőszobában.

    Miben különbözik a páratartalom érzékelő a szobai higrométertől? A higrométer a páratartalom mérésére szolgáló eszköz általános neve. Az okos hőmérséklet- és páratartalom érzékelő ugyanazt csinálja, de emellett tárolja a történetet, értesítéseket küld a telefonra, és vezérelheti a többi eszközt.

    Működik a ZigBee érzékelő átjáró nélkül? A teljes funkcionalitáshoz, azaz a távoli megtekintéshez, értesítésekhez és automatizáláshoz átjáróra van szükség. Kivétel a SONOFF SNZB-02DR2, amely közvetlenül kapcsolódik a telefonhoz Bluetooth-on keresztül. Ha nincs átjáród, a legegyszerűbb választás a Wi-Fi érzékelő, pl. a Gosund S6.

    Működik a SONOFF érzékelő a Tuya hídjával? A gyártó kompatibilis ZigBee 3.0 hidakat sorol fel, beleértve a SONOFF központokat, NSPanel Pro-t, ZBDongle kulcsot és az Amazon Echo-t ZigBee hubbal. A Tuya hidak nem szerepelnek ezen a listán, ezért Tuya rendszer esetén biztonságosabb a Gosund ST17 választása.

    Hol a legjobb elhelyezni a páratartalom érzékelőt? Körülbelül azon a magasságon, ahol tartózkodsz, távol a radiátortól, ablaktól és közvetlen napsütéstől. A hálószobában és a fürdőszobában a legtöbbet mondja el.

    Hogyan csökkenthető a páratartalom a lakásban? Szellőztess röviden és intenzíven, különösen főzés és fürdés után, és ne szárítsd a ruhákat zárt helyiségben. Azonnal szárítsd meg a nedves felületeket, például a kondenzációval borított ablakokat.