Szerző: Dawid Cylke

  • A legjobb tokok a Samsung Galaxy Buds 4 és Buds 4 Pro számára [2026]

    A legjobb tokok a Samsung Galaxy Buds 4 és Buds 4 Pro számára [2026]

    A legjobb tok a Galaxy Buds 4-hez a Spigen Rugged Armor (85 zł) – tartós, matt felülettel és precíz illeszkedéssel a töltőtokhoz. Ha olcsóbb opciót keresel, a Tech-Protect Slim Hook 39 zł-ért karabinerrel és karcsú kialakítással rendelkezik. Az ebben a rangsorban szereplő összes tok illik a Galaxy Buds 4-hez és a Buds 4 Pro-hoz is.

    A Samsung Galaxy Buds 4 és Buds 4 Pro a piacon elérhető egyik legérdekesebb true wireless fülhallgató. A töltőtokok azonban hajlamosak a karcolásokra és mechanikai sérülésekre. Ebben az útmutatóban nyolc védőtokot (case) hasonlítunk össze a Spigen, Ringke és Tech-Protect kínálatából.

    Javasoljuk, mire érdemes figyelni a választás során, és melyik tok felel meg legjobban az igényeidnek. Régebbi modellhez keresel tokot? Nézd meg a Galaxy Buds 3 / 3 Pro tokot.

    Mire érdemes figyelni a Galaxy Buds 4 tok választásakor?

    Mielőtt rátérnénk a rangsorra, érdemes tudni, hogy mivel érdemes számolni a választás során. A fülhallgató védőtokja kis kiadás, de a megfelelően jó tok a Galaxy Buds 4-hez/4 Pro-hoz megvédheti a fülhallgatódat a költséges javításoktól.

    Anyag és védelem típusa

    A Galaxy Buds 4 védőtok három fő anyagból készül. TPU (hőre lágyuló poliuretán) a leggyakoribb választás – rugalmas, ütéselnyelő és karcálló. Szilikon jobb tapadást és kellemes textúrát biztosít, de vonzhatja a port. Polikarbonát (PC) merev védelmet és elegáns megjelenést kínál, de gyengébben csillapítja a leeséseket.

    A legjobb védelmet a két rétegű tokok nyújtják, amelyek a puha TPU magot merev polikarbonát külső burkolattal kombinálják. Ilyen megoldást alkalmaz például a Spigen a Lock Fit modellnél.

    Karabiner és horgony

    Sok felhasználó egész nap magánál hordja a fülhallgatót. A karabinerrel vagy horgonyzattal (hook) ellátott tok lehetővé teszi, hogy a Galaxy Buds 4-et hátizsákhoz, övhöz vagy táskához rögzítsük. Ez egy kényelmes megoldás, amely minimalizálja a töltőtok elvesztésének kockázatát.

    Nem minden karabiner egyformán tartós. A fém horgonyok (mint a Spigen Lock Fit esetében) tartósabbak, mint a műanyagok, de egy kicsit nehezebbek is.

    Kompatibilitás a vezeték nélküli töltéssel és a MagSafe-szel

    Az ebben a rangsorban szereplő összes tok lehetővé teszi a Qi vezeték nélküli töltést a burkolat levétele nélkül. Érdemes figyelni az LED dióda kivágású modellekre – így azonnal látod az akkumulátor állapotát. Ha vezeték nélküli töltőt keresel, amely kompatibilis a Galaxy Buds 4-gyel, megtalálod a kínálatunkban.

    Érdekes lehetőség a Ringke Onyx Magnetic beépített MagSafe mágnesekkel. Ha MagSafe töltőt vagy mágneses tartót használsz, az tok stabil rögzítést biztosít.

    Illeszkedés a Galaxy Buds 4 és Buds 4 Pro-hoz

    Mindkét Samsung fülhallgató modell – Galaxy Buds 4 és Galaxy Buds 4 Pro – azonos méretű töltőtokkal rendelkezik. Az ebben a rangsorban szereplő összes védőtok illeszkedik mindkét változathoz.

    Rangsor – legjobb tokok a Galaxy Buds 4 / 4 Pro-hoz

    Teszteltük a homescreen.pl boltban elérhető ajánlatokat, és kiválasztottuk a nyolc legjobb tokot. Íme a rangsorunk – a legjobbtól a legolcsóbbig.

    1. Spigen Rugged Armor – tartós és elegáns (85 zł)

    A legjobb védelem kategóriában a mi választásunk

    Spigen Rugged Armor egy bevált sorozat, amely ismert a okostelefonokhoz készült tokjairól. A Galaxy Buds 4-re készült változat megőrzi ezt a magas színvonalat. Rugalmas TPU-ból készült, jellegzetes szénszálas mintával, amely szilárd védelmet nyújt a leesések és karcolások ellen.

    A tok precíz kivágásokkal rendelkezik a USB-C porthoz és a LED lámpához. A Matte Black matt felület nem gyűjti a ujjlenyomatokat. A hátsó részén található egy karabiner (a csomagban). Az egész mindössze néhány grammot nyom, és nem ad felesleges vastagságot.

    Előnyök:
    – Bevált márka, sokéves tapasztalattal
    – Matt felület, amely ellenáll az ujjlenyomatoknak
    – Karabiner a csomagban
    – Qi vezeték nélküli töltéssel kompatibilis

    Hátrányok:
    – Csak fekete színben elérhető
    – Nincs MagSafe verzió

    2. Spigen Lock Fit – prémium fém karabinerrel (145 zł)

    Spigen Lock Fit a legdrágább tok ebben a válogatásban, de egyben a legfejlettebb is. A polikarbonát és TPU két részből álló konstrukciója a legmagasabb szintű védelmet biztosítja. A fém karabiner különösen masszív, és véletlenül nem fog leválni.

    A tok patenttal záródik, ami kiküszöböli a fülhallgatók kiesésének kockázatát. A matt fekete felület prémium megjelenésű, és jól illeszkedik a kézbe. Ha a maximális védelem fontos számodra, és nem zavar a magasabb ár – a Lock Fit a legjobb választás.

    Előnyök:
    – Kétrétegű PC + TPU konstrukció
    – Fém, masszív karabiner
    – Patent zárási rendszer
    – Legjobb védelem a rangsorban

    Hátrányok:
    – Legmagasabb ár (145 zł)
    – Néhány vastagságot ad hozzá

    3. Spigen Classic Fit – elegáns stílus (109 zł)

    Spigen Classic Fit kiemelkedik a versenytársak közül elegáns dizájnjával. A bőrt utánzó felület a Galaxy Buds 4-nek még prestízsebb megjelenést kölcsönöz. Alatta egy masszív TPU réteg található, amely megvédi az ütések ellen.

    Ez a tok ideális, ha értékeled a stílust, és nem akarod, hogy a fülhallgatód úgy nézzen ki, mint egy túlélőfelszerelés. A Classic Fit jól illik egy elegáns szettbe a Galaxy Watch kiegészítőkkel vagy egy bőr okostelefon tokhoz.

    Előnyök:
    – Elegáns bőrt utánzó felület
    – Masszív TPU védelem alul
    – Jó tapadás a kézben
    – Karabiner a csomagban

    Hátrányok:
    – Magasabb ár, mint a szilikon tokoké
    – A felület idővel kopásnak lehet kitéve

    4. Ringke Onyx Magnetic MagSafe – a mágneses töltés kedvelőinek (59 zł)

    Ringke Onyx Magnetic egy egyedi tok beépített MagSafe kompatibilis mágnesekkel. Ha MagSafe töltőt, mágneses powerbankot vagy autós tartót használsz – ez a tok tökéletesen csatlakozik hozzájuk.

    Rugalmas TPU-ból készült, texturált felülettel. Biztos fogást és szilárd védelmet nyújt a karcolások ellen. Négy színben elérhető: Fekete, Zöld zsálya, Állandó korall és Meleg szürke.

    Előnyök:
    – Beépített MagSafe mágnesek
    – Négy színváltozat
    – Texturált felület a jobb fogás érdekében
    – Jó ár-érték arány

    Hátrányok:
    – Nincs karabiner a csomagban
    – A mágnesek kis súlyt adnak hozzá

    5. Ringke Silicone – puha szilikon sok színben (55 zł)

    Ringke Silicone egy klasszikus szilikon tok, kellemes tapintású felülettel. A szilikon kiváló fogást biztosít – a tok nem csúszik ki a kézből vagy az asztalról. Elérhető Fekete, Világos Lila, Rózsaszín Homok és Kő színekben.

    A töltőport és a LED lámpa kivágásai precízek. A tok jól tompítja a kisebb eséseket, bár nem kínál olyan fejlett védelmet, mint a Spigen modellek. Ez egy szilárd választás a középkategóriás árkategóriában.

    Előnyök:
    – Kellemes, matt szilikon felület
    – Négy szín közül lehet választani
    – Kiváló fogás
    – Precíz kivágások

    Hátrányok:
    – A szilikon vonzhatja a port és a szennyeződéseket
    – Hiányzik a karabiner

    6. Tech-Protect Slim Hook – karabineres, vékony (39 zł)

    Tech-Protect Slim Hook a karcsú konstrukciót praktikus kampóval ötvözi. A TPU-ból készült tok vékony, könnyű, és nem ad hozzá felesleges térfogatot. A beépített kampó lehetővé teszi a fülhallgató táskához vagy övhöz való rögzítését.

    Három színben elérhető: Fekete, Bolyhos Kék és Olíva Zöld. Ezen az áron nehéz jobb ár-érték arányt találni. Ha karabineres tokot keresel, de nem akarsz 80 zł fölött költeni – a Slim Hook tökéletes választás.

    Előnyök:
    – Kampó/karabiner az árában
    – Karcsú konstrukció
    – Három színváltozat
    – Kedvező ár

    Hátrányok:
    – Műanyag kampó (kevésbé tartós, mint a fém)
    – Alapvető védelmi szint

    7. Tech-Protect FlexAir – átlátszó és minimalista (25 zł)

    Tech-Protect FlexAir egy átlátszó tok rugalmas TPU-ból. Ideális, ha szeretnéd megmutatni a Galaxy Buds 4 töltőtok eredeti színét, miközben alapvető védelmet nyújt a karcolások ellen.

    Az átlátszó tok idővel enyhén sárgulhat az UV hatására – ez a anyag természetes tulajdonsága. Cserébe minimalista megjelenést és teljes kompatibilitást kapsz a vezeték nélküli töltéssel mindössze 25 zł-ért.

    Előnyök:
    – Átlátszó dizájn – látható az eredeti színű fülhallgató
    – Nagyon alacsony ár
    – Minimalista és könnyű
    – Qi töltéssel kompatibilis

    Hátrányok:
    – Idővel sárgulhat
    – Nincs karabiner
    – Alapvető védelem

    8. Tech-Protect Silicone Hook – legalacsonyabb ár karabinerrel (19 zł)

    A legjobb ár a rangsorban

    Tech-Protect Silicone Hook a legolcsóbb tok a listán – és ennek ellenére szilikon konstrukcióval és beépített akasztóval rendelkezik. 19 zł-ért karcolások elleni védelmet, kényelmes akasztót és kellemes szilikon textúrát kapsz.

    Elérhető Fekete, Tengerészkék, Poros Rózsaszín és Levendula színekben. Ez a tökéletes választás, ha olcsó tokot keresel a mindennapokra, vagy szeretnél néhány színt váltogatni.

    Előnyök:
    – Legalacsonyabb ár a piacon (19 zł)
    – Akasztó a csomagban
    – Négy szín
    – Szilikon textúra

    Hátrányok:
    – Vékonyabb szilikon, mint a drágább modellekben
    – Pontatlanabb illeszkedés

    A Galaxy Buds 4 tokok összehasonlítása – összefoglaló táblázat

    TokAnyagKarabinerMagSafeSzínekÁr
    Spigen Rugged ArmorTPU✅❌185 zł
    Spigen Lock FitPC + TPU✅ (fém)❌1145 zł
    Spigen Classic FitTPU + eko-bőr✅❌1109 zł
    Ringke Onyx MagneticTPU❌✅459 zł
    Ringke SiliconeSzilikon❌❌455 zł
    Tech-Protect Slim HookTPU✅❌339 zł
    Tech-Protect FlexAirTPU❌❌125 zł
    Tech-Protect Silicone HookSzilikon✅❌419 zł

    Melyik tokot válaszd? Ajánlások az igények szerint

    A tok választása a prioritásaidtól függ. Íme a mi ajánlásaink különböző forgatókönyvekhez.

    Ha a legjobb védelem fontos számodra – válaszd a Spigen Lock Fit-et (145 zł). A két rétegű konstrukció és a fém karabiner a legmagasabb szintű védelmet nyújtja. Kiválóan alkalmas, ha gyakran utazol vagy nehéz körülmények között dolgozol. Kiegészítőket vásárolsz az új Samsunghoz? Nézd meg a tokot a Galaxy S26 Ultra-hoz is.

    Ha a legjobb ár-érték arányt keresed – Spigen Rugged Armor (85 zł) az arany középút. Szilárd védelem, karabiner a csomagban és a Spigen bevált minősége. A mi első számú választásunk ebben a rangsorban.

    Ha MagSafe-t használsz – az egyetlen választás a Ringke Onyx Magnetic (59 zł). A beépített mágnesek biztosítják a kompatibilitást a MagSafe töltőkkel és kiegészítőkkel.

    Ha olcsó karabineres tokot szeretnél – a Tech-Protect Slim Hook (39 zł) praktikus akasztót kombinál a karcsú kialakítással. Még takarékosabbak számára – Tech-Protect Silicone Hook 19 zł-ért.

    Ha értékeled a stílust és eleganciát – a Spigen Classic Fit (109 zł) bőrhatású kivitelével jobban illik a formálisabb szettekhez. Ezzel szemben a Ringke Silicone (55 zł) kellemes textúrát és pasztell színeket kínál.

    Ha meg szeretnéd őrizni az eredeti megjelenést – az átlátszó Tech-Protect FlexAir (25 zł) megmutatja a gyári színét a töltőtoknak.

    Tipp: Függetlenül attól, hogy melyik tokot választod, az összes modell a rangsorban lehetővé teszi a Qi vezeték nélküli töltést a tok levétele nélkül. Így nem kell aggódnod a töltőkkel való kompatibilitás miatt.

    Összegzés

    A Galaxy Buds 4 és Buds 4 Pro tok egy kis befektetés, amely megvédi a fülhallgatót a karcolásoktól és a leesésektől. Kedvencünk a Spigen Rugged Armor (85 zł) – ez a tok a masszív védelem és az elegáns matt felület kombinációját kínálja, és karabiner is jár hozzá.

    Ha korlátozott a költségvetésed, a Tech-Protect Silicone Hook 19 zł-ért meglepően sokat kínál az árának megfelelően. A mágneses töltés kedvelőinek a MagSafe-tel rendelkező egyetlen lehetőség a Ringke Onyx Magnetic (59 zł).

    Nézd meg a teljes kínálatot Galaxy Buds 4 / 4 Pro tokok a homescreen.pl-en, és válaszd ki a számodra megfelelő modellt. Érdekelnek más audio kiegészítők? A homescreen.pl-en fülhallgatókat, hangszórókat és mikrofonokat is találsz.

    GYIK

    Passzol a Galaxy Buds 4 tok a Galaxy Buds 4 Pro-hoz is?

    Igen. A Galaxy Buds 4 és a Galaxy Buds 4 Pro töltőtokjai azonos méretűek. Az ebben a rangsorban szereplő összes védőtok illeszkedik a Samsung fülhallgató mindkét modelljéhez. Ne feledd azonban, hogy a rangsorban szereplő tokok nem illeszkednek az idősebb modellekhez. Ha Galaxy Buds 2-t, Buds Pro-t vagy Buds Live-ot használsz, nézd meg a régebbi Galaxy Buds modellek tokjait.

    Tölthetem a Galaxy Buds 4-et vezeték nélkül a tokban?

    Igen, a rangsorunkban szereplő összes tok kompatibilis a Qi vezeték nélküli töltéssel. Nem szükséges levenni a burkolatot, hogy a fülhallgatót indukciós töltőn töltsük.

    Melyik tok a Galaxy Buds 4-hez a legolcsóbb?

    A rangsorunk legolcsóbb tokja a Tech-Protect Silicone Hook, amely 19 zł-ba kerül. Az alacsony ára ellenére szilikon konstrukciót, csatot a rögzítéshez és négy színváltozatot kínál.

    Van karabiner a Galaxy Buds 4 tokban?

    Nem mindegyikben. Karabinerrel vagy csattal rendelkezik: Spigen Rugged Armor, Spigen Lock Fit, Spigen Classic Fit, Tech-Protect Slim Hook és Tech-Protect Silicone Hook. A Ringke és Tech-Protect FlexAir modellek nem rendelkeznek csattal.

    Milyen tok van a Galaxy Buds 4-hez MagSafe-szel?

    Az egyetlen tok, amely beépített MagSafe mágnesekkel rendelkezik a kínálatunkban, a Ringke Onyx Magnetic (59 zł). Lehetővé teszi a fülhallgatók rögzítését töltőkhöz és mágneses kiegészítőkhöz.

    Érdemes megvenni a Galaxy Buds 4 tokot?

    Határozottan igen. A Galaxy Buds 4 töltőtok hajlamos a karcolásokra, és eséskor megrepedhet. A védőtok 19-145 zł közötti ára kis költség az új fülhallgatók vagy javítás áraival összehasonlítva.

  • A legjobb kiegészítők a Google Pixel 10a-hoz — tokok, üvegek és töltők 2026-ra

    A legjobb kiegészítők a Google Pixel 10a-hoz — tokok, üvegek és töltők 2026-ra

    A legjobb tok a Pixel 10a-hoz a Spigen Ultra Hybrid (59 zł) — átlátszó, kiemelt szélekkel és Air Cushion technológiával. A legolcsóbb? Bizon Case Salpa 25 zł-ért. A Pixel 10a műanyag hátlapja van, így a tok nem luxus, hanem szükségszerűség.

    A Google Pixel 10a 2026. március 5-én debütált. 549 EUR-ért kapod a Tensor G4 processzort, 48 MP-es OIS kamerát, 120 Hz-es Gorilla Glass 7i kijelzőt és 5100 mAh-s akkumulátort 30W-os töltéssel. Ez egy nagyszerű okostelefon az áráért — de műanyag hátlapja könnyen karcolódik.

    Ebben a útmutatóban megtalálod a legjobb kiegészítőket a Pixel 10a-hoz: tokok 25 zł-tól, edzett üvegek és töltők, amelyek kihasználják a 30W-os gyors töltés teljes potenciálját.

    Tipp: A Pixel 10a támogatja a Qi 10W-os vezeték nélküli töltést, de nincs natív MagSafe vagy Qi2. A mágneses gyűrűvel ellátott tokok (pl. Tech-Protect vagy Ringke MagSafe) kompatibilitást adnak a MagSafe kiegészítőkkel.

    Rangsor: 5 legjobb tok a Pixel 10a-hoz

    1. Spigen Ultra Hybrid — átlátszó Air Cushionnal (59 zł)

    A mi választásunk

    Spigen Ultra Hybrid egy bevált sorozat — átlátszó polikarbonát hátlap rugalmas TPU kerettel. Az Air Cushion technológia a sarkokban tompítja az eséseket, a megemelt szélek pedig védik a képernyőt és a kamerát.

    • Air Cushion Technology — légpárnák a sarkokban
    • Átlátszó hátlap — megmutatja a Pixel 10a eredeti színét
    • Megemelt szélek — védelem a képernyőnek és a kamerának
    • Pontos kivágások minden port és gomb számára

    A Pixel 10a lapos kameramodullal rendelkezik (nincs kiemelkedő „sziget”), így a tok tökéletesen fekszik minden felületen. 59 zł-ért megkapod a Spigen bevált minőségét és a tökéletes illeszkedést.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    TípusÁtlátszó
    MagSafe❌
    Ár59 zł

    2. Ringke Fusion Magnetic MagSafe — mágneses átlátszó (65 zł)

    A Pixel 10a nem rendelkezik natív MagSafe funkcióval, de a Ringke Fusion Magnetic beépített mágneses gyűrűt ad hozzá. Ennek köszönhetően használhatod a mágneses töltőket, powerbankokat és autós tartókat — akárcsak az iPhone felhasználók.

    • Beépített MagSafe gyűrű — kompatibilitás mágneses töltőkkel és kiegészítőkkel
    • Átlátszó polikarbonát — sárgulásálló
    • Élesített élek a képernyő és a kamera körül
    • Pontos kivágások USB-C-hez és hangszórókhoz

    65 zł-ért ez a legdrágább tok a listán, de az egyetlen átlátszó teljes MagSafe-tel. Ha vezeték nélküli töltőket vagy mágneses tartókat tervezel használni, ez a legjobb választás.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    TípusÁtlátszó
    MagSafe✅
    Ár65 zł

    3. Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe — költségvetésbarát MagSafe (35 zł)

    Legjobb ár MagSafe-tel

    Tech-Protect Flexair a Ringke felének ára, és ugyanazokat a kulcsfontosságú funkciókat kínálja: átlátszó hybrid beépített mágneses gyűrűvel. A hybrid (TPU + PC) konstrukció ötvözi a keret rugalmasságát a kemény, karcálló házzal.

    • MagSafe — beépített mágneses gyűrű
    • Hybrid TPU + PC — merev hátlap, rugalmas keret
    • Átlátszó — látható a telefon eredeti színe
    • Megemelt szélek a kijelző és a kamera körül

    35 zł-ért ez a legjobb ár-érték arány a választékban. Ha MagSafe-et szeretnél a Pixele 10a-hoz, és nem akarsz túlfizetni, a Tech-Protect Flexair tökéletes választás.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    TípusÁtlátszó
    MagSafe✅
    Ár35 zł

    4. 3MK Armor Case — páncélozott védelem (49,90 zł)

    3MK Armor Case egy megerősített sarkú, texturált hátlapú páncéltok, amely nem csúszik ki a kézből. A konstrukció hatékonyabban elnyeli a becsapódásokat, mint a standard TPU tokok.

    • Megerősített sarkok — fokozott védelem esések esetén
    • Texturált hátlap — csúszásmentes felület
    • Matt felület — nem gyűjti az ujjlenyomatokat
    • Megemelt szélek a képernyő és a kamera körül

    A Pixel 10a műanyag hátlapja különösen hajlamos a karcolásokra. A 3MK Armor Case biztosítja, hogy még a betonra való esés sem végződik töréssel. 49,90 zł-ért ez egy masszív páncéltok a lengyel márkától.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU megerősített
    TípusPáncélos
    MagSafe❌
    Ár49,90 zł

    5. Bizon Case Salpa — a legolcsóbb védelem (25 zł)

    A legalacsonyabb ár

    Rugalmas TPU tok 25 zł. Bizon Case Salpa egy minimalista, átlátszó burkolat, amely védi a karcolásoktól és a kisebb esésektől. Nincs Air Cushion vagy MagSafe, de azt teszi, amit kell — minimális áron.

    • Rugalmas TPU — könnyű felhelyezés és eltávolítás
    • Átlátszó — látható Pixel 10a dizájn
    • Élő szélek a képernyő körül
    • Slim profil — nem ad hozzá felesleges vastagságot

    Ideális ideiglenes tok a telefon vásárlása után, vagy olyanok számára, akiknek nincs szükségük fejlett védelemre. 25 zł-ért nehéz jobb lehetőséget találni a kezdetekhez.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU
    TípusÁtlátszó, rugalmas
    MagSafe❌
    Ár25 zł

    Tokok összehasonlítása a Pixel 10a-hoz

    TokMarkaTípusMagSafeKülönlegességÁr
    Ultra HybridSpigenÁtlátszó❌Air Cushion, prémium márka59 zł
    Fusion MagneticRingkeÁtlátszó✅MagSafe + sárgulás ellenállás65 zł
    Flexair HybridTech-ProtectÁtlátszó✅Legolcsóbb MagSafe35 zł
    Armor Case3MKPáncélozott❌Megerősített sarkok49,90 zł
    SalpaBizonRugalmas❌Legalacsonyabb ár25 zł

    A mi választásunk: A prioritástól függ. MagSafe fillérekért? Tech-Protect Flexair (35 zł). Megbízható márka? Spigen Ultra Hybrid (59 zł). Minimum költségek? Bizon Salpa (25 zł).

    Edzett üvegek a Pixel 10a-hoz

    A Pixel 10a elülső részén Gorilla Glass 7i található — ez egy tartós üveg, de betonra esve nem törhetetlen. Az edzett üveg néhány tíz zlotyért védőréteget ad hozzá.

    Tech-Protect Glass Fit+ 2-csomag (25 zł) — két üveg egy csomagban az egyik versenytárs árán. Kompatibilis a Pixel 9a és 10a modellekkel (ugyanaz a képernyőméret). A fekete keret eltakarja a széleket és elegáns megjelenést kölcsönöz. A legjobb érték ebben a kategóriában.

    Ringke Tempered Glass 2-pack (39 zł) — prémium opció oleofób bevonattal (ujjlenyomat-ellenálló) és 9H keménységgel. Két üveg a csomagban — egy most, egy tartalékba.

    3MK FlexibleGlass (34,90 zł) — hibrid üveg, amely ötvözi a fólia rugalmasságát az üveg keménységével. Nem törik el eséskor, mint a hagyományos edzett üveg. Egy darab a csomagban.

    Töltők és powerbankok a Pixel 10a-hoz

    A Pixel 10a 30W-os töltést támogat kábellel (USB PD 3.0) és 10W-os vezeték nélküli töltést (Qi). A maximális töltési sebesség kihasználásához minimum 30W-os USB PD töltőre van szükséged.

    Hálózati töltő — keress USB-C PD 30W+ modelleket. A GaN (gallium-nitrid) töltő kompakt és hatékony lesz. Nézd meg a hálózati töltőket a homescreen.pl-en.

    Powerbank — minimum 10 000 mAh USB-C PD-vel. Ha vásároltál MagSafe tokot (pl. Ringke vagy Tech-Protect), a mágneses powerbank rátapad a telefonra és vezeték nélkül tölti azt. Powerbankok a homescreen.pl-en.

    USB-C kábel — A Pixel 10a ma USB-C 3.2, így szükséged van egy USB-C-ről USB-C-re kábelre, amely támogatja a PD 30W+-t. A dobozban lévő kábelek többsége 2.0 verzió — a 3.2 kábel hasznos lesz az adatok átviteléhez.

    GYIK — a Pixel 10a kiegészítőivel kapcsolatos leggyakoribb kérdések

    Támogatja a Pixel 10a a MagSafe-t?
    Nem natívan. A Pixel 10a Qi szabványú (10W), de nem MagSafe vagy Qi2. A beépített mágneses gyűrűvel rendelkező tokok (pl. Ringke Fusion Magnetic, Tech-Protect Flexair MagSafe) hozzáadják a MagSafe kiegészítőkkel való kompatibilitást.

    Illik a Pixel 9a tok a Pixel 10a-ra?
    Nem. A Pixel 10a más méretekkel rendelkezik (153,9 x 73 x 9 mm), mint a Pixel 9a. A tokok nem cserélhetők a modellek között. A kemény üvegek kompatibilisek lehetnek — pl. a Tech-Protect Glass Fit+ „Pixel 9a / 10a”-ként van megjelölve.

    Milyen töltő szükséges a Pixel 10a-hoz?
    USB-C PD (Power Delivery) töltő, legalább 30W teljesítménnyel. Ez biztosítja a maximális töltési sebességet — 50% akkumulátor 30 perc alatt.

    Vízálló a Pixel 10a?
    Igen, IP68 tanúsítvánnyal rendelkezik — porálló és vízálló 1,5 méterig 30 percig. A tok nem kötelező a vízállósághoz, de véd a karcolásoktól és esésektől.

    Üveg hátlapú a Pixel 10a?
    Nem. A Pixel 10a műanyag hátlappal rendelkezik — ez az egyik oka annak, hogy a tok különösen fontos. A műanyag könnyebben karcolódik, mint az üveg, és néhány hónap védelem nélkül nem néz ki olyan jól.

    Mennyibe kerülnek a Pixel 10a kiegészítők?
    Tokok 25 zł-tól (Bizon Salpa) 65 zł-ig (Ringke Fusion Magnetic MagSafe). Kemény üvegek 25 zł-tól (Tech-Protect 2-csomag) 39 zł-ig (Ringke 2-csomag). A teljes védőcsomag (tok + üveg) 50–100 zł-ért vásárolható meg.

    Összegzés

    A Pixel 10a egy nagyszerű okostelefon, de a műanyag hátlap védelmet igényel. A jó hír az, hogy a kiegészítők olcsók — egy teljes szett (tok + edzett üveg) már 50 zł-ért megvásárolható.

    Kulcsfontosságú megállapítások:

    • Legjobb minőség: Spigen Ultra Hybrid (59 zł) — Air Cushion, átlátszó, bevált márka
    • Legjobb MagSafe: Ringke Fusion Magnetic (65 zł) — mágneses gyűrű + átlátszó
    • Legjobb ár-érték arány: Tech-Protect Flexair MagSafe (35 zł) — MagSafe féláron a Ringke-hez képest
    • Páncélozott: 3MK Armor Case (49,90 zł) — megerősített sarkok, lengyel márka
    • Legolcsóbb: Bizon Case Salpa (25 zł) — minimum a minimumért

    Ne felejtsd el az edzett üveget — a Tech-Protect Glass Fit+ 25 zł-ért (2 db!) abszolút kötelező.

  • Samsung Galaxy A57 vs Galaxy A56 – melyiket válasszuk?

    Samsung Galaxy A57 vs Galaxy A56 – melyiket válasszuk?

    Samsung Galaxy A57 vs A56 – a fő különbség a hatékonyabb Exynos 1680 processzor GPU AMD Xclipse 550 és Android 16 One UI 8.5-tel. A kijelző (6,7″ Super AMOLED, 120 Hz), az akkumulátor (5000 mAh) és a kamerák (50 Mpix) mindkét modellben azonosak. A Galaxy A57 kezdő ára körülbelül 300 zł-al magasabb.

    A Galaxy A57 a 2025-ös év egyik legjobban eladott középkategóriás telefonjának utódja. A Galaxy A56 óriási népszerűségnek örvendett szilárd specifikációjának, vonzó árával és hosszú frissítési támogatásával. Ebben a Samsung Galaxy A57 vs A56 összehasonlításban pontonként vizsgáljuk meg mindkét modellt, hogy te választhasd ki azt, amelyik a legjobban megfelel az igényeidnek.

    Galaxy A57 vs Galaxy A56 specifikáció – összehasonlító táblázat

    Mielőtt a részletekre térnénk, érdemes megnézni a Galaxy A57 és A56 összehasonlítását egymás mellett. Az alábbi táblázat összegyűjti a Samsung Galaxy A57 specifikációját és a két modell legfontosabb műszaki paramétereit.

    ParaméterSamsung Galaxy A57 5GSamsung Galaxy A56 5G
    Kijelző6,7″ Super AMOLED, FHD+ (1080 × 2340), 120 Hz6,7″ Super AMOLED, FHD+ (1080 × 2340), 120 Hz
    ProcesszorExynos 1680 (4 nm), GPU Xclipse 550Exynos 1580 (4 nm)
    RAM8 GB8 GB / 12 GB
    Belső memória128 / 256 GB128 / 256 GB
    Fő kamera50 Mpix, OIS50 Mpix, f/1.8, OIS, 1/1.56″
    Ultraszéles látószögű kamera12 Mpix12 Mpix, f/2.2, 123°
    Makró kamera5 Mpix5 Mpix, f/2.4
    Elülső kamera12 Mpix, f/2.212 Mpix, f/2.2
    Akkumulátor5000 mAh5000 mAh
    Töltés45 W vezetékes45 W vezetékes
    RendszerAndroid 16, One UI 8.5Android 15, One UI 7
    Dimenziók161,5 × 76,9 × 6,9 mm162,2 × 77,5 × 7,4 mm
    Súly192 g198 g
    VédelemIP67IP67
    Kapcsolat5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 6.05G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
    SIMDual SIM + eSIMDual SIM + eSIM
    Ár (Európa)kb. 539 EUR-tól (~2 299 zł)kb. 479 EUR-tól (~1 999 zł)

    A két modell teljes specifikációja elérhető a GSMArena oldalán.

    Tipp: Ha elsősorban a fényképezőgép és a RAM kapacitás fontos számodra, a Galaxy A56 12 GB RAM verziója lehet a jobb választás alacsonyabb áron.

    Galaxy A57 vs A56 kijelző – azonos panel

    Mind a Galaxy A57, mind a Galaxy A56 6,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzőt használ, Full HD+ (1080 × 2340 pixel) felbontással és 120 Hz frissítési rátával. A csúcsfényerő eléri a 1900 nitet, ami jó olvashatóságot biztosít erős napfényben is.

    Mindkét modellt Gorilla Glass Victus+ üveg védi, amely hatékonyan megóvja a karcolásoktól és kisebb esésektől. A Samsung nem döntött a LTPO technológia bevezetése mellett (dinamikus frissítési arány 1 és 120 Hz között), ami segíthetne az akkumulátor kímélésében. Az LTPO továbbra is a Galaxy S zászlóshajó sorozat számára van fenntartva.

    A Galaxy A57 és A56 kijelzője között gyakorlatilag nincs különbség. Ha a Galaxy A56 kijelzője megfelelt számodra, az A57-ben pontosan ugyanazt a panelt kapod.

    Érdemes azonban megvédeni ezt a nagyszerű kijelzőt az első naptól kezdve. Nézd meg a Galaxy A57-hez készült tartós edzett üveget a homescreen.pl kínálatában.

    Galaxy A57 teljesítménye vs A56 – Exynos 1680 vs Exynos 1580

    Itt a Galaxy A57 a legnagyobb lépést teszi előre. Az új Exynos 1680 (4 nm) processzor AMD Xclipse 550 GPU-val észlelhető növekedést kínál a számítási teljesítményben az Exynos 1580-hoz képest a Galaxy A56-ban.

    Benchmarkok és teljesítmény a gyakorlatban

    Az Exynos 1680 CPU magokkal 1+3+4 konfigurációban és 4 nm-es litográfiával működik, akárcsak elődje. A kulcsfontosságú változás az AMD RDNA architektúrára épülő Xclipse 550 GPU, amely ray tracing (sugárkövetés) támogatást kínál. Ez egy olyan funkció, amely eddig csak a Galaxy S sorozat csúcsprocesszorainál volt elérhető, az Exynos 2×00-as modellekben.

    Mit jelent ez a gyakorlatban?

    • Mobil játékok zökkenőmentesebben futnak. Az olyan címek, mint a Genshin Impact vagy a Call of Duty Mobile stabilabb képkockasebességet kell, hogy fenntartsanak, és a ray tracing realizmust ad a támogató játékokhoz.
    • Alkalmazások gyorsabban nyílnak meg, és a multitasking (több alkalmazás közötti váltás egyidejűleg) simább.
    • Képek és videók szerkesztése – a erősebb GPU felgyorsítja a renderelést és a szűrők alkalmazását olyan alkalmazásokban, mint az Adobe Lightroom vagy a CapCut.
    • Energiahatékonyság – az új chip energiatakarékosabb, ami hosszabb akkumulátoridőt eredményezhet a magasabb teljesítmény ellenére.

    A Galaxy A56 az Exynos 1580-al továbbra is jól teljesít a mindennapi használat során. Ha nem játszol igényes mobil játékokkal, és főként közösségi médiát, böngészőt és üzenetküldőket használsz, a teljesítménybeli különbség nem lesz érzékelhető. Az átlagos felhasználó számára mindkét processzor több teljesítményt kínál, mint amire a mindennapokban szükség van.

    Galaxy A57 kamera vs Galaxy A56 – evolúció, nem forradalom

    Mindkét telefon háromkamerás rendszert kínál, az alapértelmezett érzékelő 50 Mpix optikai képstabilizálással (OIS), egy 12 Mpix ultraszéles látószögű és egy 5 Mpix makro kamerával. Az elülső kamera mindkét esetben 12 Mpix f/2.2 rekesszel rendelkezik.

    A Samsung nem változtatta meg a kamerák hardveres konfigurációját, de a Galaxy A57 a fejlettebb képfeldolgozást használja az új processzor révén. Az Exynos 1680 támogatja az AI algoritmusokat az éjszakai fényképezéshez, amelyek javítják a zajcsökkentést és a dinamikai tartományt gyenge fényviszonyok között.

    Kulcsfontosságú különbségek a fényképezésben

    ForgatókönyvGalaxy A57Galaxy A56
    Fotók nappalUgyanolyan minőség, ugyanaz az 50 Mpix érzékelőUgyanolyan minőség
    Éjszakai módGyorsabb feldolgozás, jobb zajcsökkentésJó, de lassabb feldolgozás
    VideofelvételPotenciálisan jobb stabilizálás (erősebb GPU)Standard OIS stabilizálás
    SelfieNincs változás, 12 Mpix f/2.2Nincs változás, 12 Mpix f/2.2
    Bokeh portréJobb háttérvágás AI segítségévelJó háttérvágás

    A Galaxy A57 és A56 összehasonlításában a kamerák közötti különbségek finomak lesznek. Az érzékelők ugyanazok maradnak, így a fényképek minősége jó világítás mellett gyakorlatilag azonos. A javítások főként a nehéz körülmények között, például éjszakai fényképezés vagy dinamikus videofelvételek esetén lesznek észlelhetők.

    Akkumulátor és töltés – nincs változás, de jobb optimalizálással

    Mindkét okostelefon 5000 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, és támogatja a 45 W-os gyorstöltést (Super Fast Charge 2.0). A töltő nem tartozik a csomaghoz, így külön kell megvásárolnod.

    A Galaxy A56 körülbelül 30 perc alatt 0-ról 65%-ra töltődik, a teljes töltés körülbelül 68 percet vesz igénybe. A Galaxy A57 hasonló eredményeket kell, hogy elérjen, de a takarékosabb Exynos 1680 révén az egy töltéssel eltöltött összes idő valamivel hosszabb lehet.

    egyik modell sem támogatja a vezeték nélküli töltést, ez továbbra is a Galaxy S zászlóshajó sorozatának a területe. Ha egy 45 W-os gyors töltőt keresel, amely kompatibilis mindkét modellel, nézd meg USB Power Delivery hálózati töltőinket az üzletünkben. Hasznos lesz egy masszív USB-C kábel is, amely támogatja az USB PD-t.

    Design és kivitelezési minőség

    A Galaxy A57 vékonyabb és könnyebb, mint elődje:

    Galaxy A57Galaxy A56
    Vastagság6,9 mm7,4 mm
    Súly192 g198 g
    Méretek161,5 × 76,9 mm162,2 × 77,5 mm

    A 0,5 mm vastagság és a 6 g súlykülönbség papíron nem tűnik lenyűgözőnek, de a kézben érezhető. A Galaxy A57 kényelmesebben fekszik és kidolgozottabb benyomást kelt.

    Mindkét modellnek lapos kerete van, IP67 tanúsítvánnyal (por- és vízállóság 1 m-ig 30 percig) és Gorilla Glass Victus+ üveggel az elülső oldalon. A Galaxy A57 színei a szürke, világoskék, lila és sötétkék, a paletta kicsit eltér az A56-tól (grafit, világosszürke, olajzöld, rózsaszín).

    Válassz olyan tokot, amely kiemeli az új modell karcsú dizájnját. A homescreen.pl oldalon megtalálod a Galaxy A57 tokokat a Ringke, 3MK, Tech-Protect és Bizon márkáktól, több mint 50 modell 29 zł-tól.

    Rendszer és frissítések – Android 16 vs Android 15

    A Galaxy A57 az Android 16-tal és a One UI 8.5 felülettel debütál, míg a Galaxy A56 az Android 15-tel és a One UI 7-tel indult. Ez fontos különbség, mivel az újabb rendszerverzió a következőket jelenti:

    • Hosszabb támogatás a megjelenés pillanatától kezdve
    • Új AI funkciók integrálva a One UI 8.5-be, beleértve a fejlettebb Galaxy AI-t kontextus felismeréssel
    • Circle to Search 2.0 – fejlettebb vizuális keresés az objektum kijelölésével a képernyőn
    • Fejlettebb értesítések és a felhasználói felület testreszabása
    • Bluetooth 6.0 (vs Bluetooth 5.3 az A56-tal), ami jobb kapcsolatstabilitást biztosít a vezeték nélküli fülhallgatókkal

    A Galaxy A56 frissítést kap az Android 16-ra, de ez eltarthat néhány hónapig az új rendszer megjelenésétől. A Samsung 4 év rendszerfrissítést és 5 év biztonsági javítást biztosít mindkét modellhez, ami a Samsung hivatalos frissítési politikája szerint az egyik leghosszabb támogatási ciklus a középkategóriás piacon.

    Galaxy A57 vs A56 – ár és ár-érték arány

    Ez kulcsfontosságú kérdés sok vásárló számára. A Galaxy A57 ára a premierkor Lengyelországban körülbelül 2 299 zł-tól indul a 8/128 GB-os változatért, míg a Galaxy A56 ugyanebben a konfigurációban a premierkor körülbelül 1 999 zł-ba került. Ez körülbelül 300 zł-os különbség.

    VáltozatGalaxy A57 (premier ár)Galaxy A56 (aktuális ár)
    8/128 GBkb. 2 299 złkb. 1 599-1 799 zł
    8/256 GBkb. 2 599 złkb. 1 799-1 999 zł

    A Galaxy A56, amely már több mint egy éve a piacon van, sokkal alacsonyabb áron megvásárolható, mint a premierkor. Ez azt jelenti, hogy a Galaxy A56 ár-érték aránya valóban nehezen verhető. A megtakarított 500-700 zł-ból vásárolhatsz egy védőfelszerelés készletet: tokot, edzett üveget és gyors töltőt.

    Melyiket válasszuk? Ajánlások szükségletek szerint

    Válaszd a Samsung Galaxy A57-et, ha:
    – Fontos számodra a legújabb processzor és a legmagasabb teljesítmény mobil játékokban
    – Szeretnéd, ha az Android 16 és a One UI 8.5 már az első naptól kezdve rendelkezésedre állna
    – Előnyben részesíted a karcsúbb és könnyebb konstrukciót
    – Nem zavar, ha a legújabb megoldásokért magasabb árat kell fizetned

    Maradj a Samsung Galaxy A56-nál, ha:
    – Kiváló ár-érték arányt keresel
    – Nincs szükséged a legújabb processzorra a mindennapi használathoz
    – Szeretnél 300-500 Ft-ot megtakarítani, és azt kiegészítők vásárlására fordítani
    – Előnyben részesíted a felhasználók által kipróbált modellt, a Samsung Galaxy A56 vélemények megerősítik a megbízhatóságát (értékelés: 4,6/5)

    Ajánlásunk: A legtöbb felhasználónak a Galaxy A56 a jelenlegi, csökkentett áron jobb választás. A Galaxy A57-re való ráfizetés főként mobil játékosoknak és azoknak éri meg, akik mindig a legújabb technológiát akarják.

    Kiegészítők – védelem az új okostelefonod számára

    Függetlenül attól, hogy a Galaxy A57-et vagy a Galaxy A56-ot választod, érdemes azonnal beszerezni védő kiegészítőket. Mindkét modell nagy, 6,7″-os kijelzővel rendelkezik, amelyet érdemes már az első naptól kezdve edzett üveggel védeni.

    A Samsung Galaxy A57-hez a homescreen.pl kínálatában megtalálható:
    – Védőtokok a Ringke, 3MK, Tech-Protect és Bizon márkáktól (29 Ft-tól)
    – Edzett üvegek a Bizon Glass Clear Duo és a Ringke Easy Slide (35 Ft-tól)
    – Fényképezőgép üvegek a fényképező modul védelmére
    – Védőcsomagok a Bizon MatteO Pack és a Case Clear Pack (tok + üveg kedvező áron)

    Tekintsd meg a teljes kínálatot: kiegészítők a Samsung Galaxy A57-hez

    A Samsung Galaxy A56-hoz elérhető:
    – Újrahasznosított tok a Bizon Case ReLeaf különböző színekben
    – Edzett üvegek 3MK HardGlass Max teljes fedettséggel
    – Privát üveg Bizon Glass Mule Shadow a leskelődés ellen
    – Matt fóliák a Bizon Glass Film Sun, amelyek csökkentik a tükröződést és az ujjlenyomatokat

    Tekintsd meg a teljes kínálatot: fóliák, üvegek és tokok a Galaxy A56-hoz

    Ne felejtsd el a powerbankot hosszabb utazásokra, az 5000 mAh-s akkumulátor nagy, de a tartalék energia mindig jól jön.

    Összegzés

    A Samsung Galaxy A57 és A56 összehasonlításakor látható, hogy az új modell egy szilárd, bár evolúciós frissítés. A főbb változások a hatékonyabb Exynos 1680 processzor, AMD Xclipse 550 GPU-val és ray tracinggel, vékonyabb ház (6,9 vs 7,4 mm), újabb Android 16 rendszer One UI 8.5-tel és Bluetooth 6.0. A kijelző, akkumulátor, kamera és töltés gyakorlatilag változatlan maradt.

    A körülbelül 300-700 zł-os árkülönbség (figyelembe véve a Galaxy A56 csökkentett árát egy év piacon eltöltött idő után) azt jelenti, hogy a választás a prioritásaidtól függ. Ha a teljesítmény és a legújabb rendszer a prioritásaid, válaszd az A57-et. Ha az ár-érték arány számít, a Galaxy A57 és Galaxy A56 összehasonlításában az idősebb modell nyer, mint a legjobb középkategóriás telefonok egyike a piacon.

    GYIK

    Mi a különbség a Samsung Galaxy A57 és a Galaxy A56 között?
    A főbb különbségek a frissebb Exynos 1680 processzor (vs Exynos 1580), Android 16 rendszer One UI 8.5-tel (vs Android 15), Bluetooth 6.0 (vs 5.3) és a vékonyabb, könnyebb konstrukció (6,9 vs 7,4 mm vastagság). A kijelző, akkumulátor, töltés és kamerák változatlanok maradtak.

    Megéri a Galaxy A57-re többet költeni?
    A körülbelül 300-500 zł-os felár értelme van, ha fontos számodra a jobb teljesítmény játékokban (Xclipse 550 GPU ray tracinggel), vagy ha a legújabb rendszert szeretnéd az első naptól kezdve. A mindennapi használatra a Galaxy A56 még mindig elegendő.

    Milyen processzor van a Samsung Galaxy A57-ben?
    A Samsung Galaxy A57 5G Exynos 1680 processzorral van felszerelve, amely 4 nm-es technológiával készült, AMD Xclipse 550 GPU-val. Ez a chip észrevehetően hatékonyabb, mint az Exynos 1580 a Galaxy A56-ban, különösen a grafika terén.

    Mennyibe kerül a Samsung Galaxy A57? Ár Lengyelországban
    A Galaxy A57 kezdő ára körülbelül 2 299 zł a 8/128 GB-os verzióért és körülbelül 2 599 zł a 8/256 GB-os verzióért. A Galaxy A56 ugyanebben a konfigurációban már körülbelül 1 599 zł-tól megvásárolható akciós áron.

    A Galaxy A57 jobb kamerával rendelkezik, mint az A56?
    Mindkét modell azonos kamerakonfigurációval rendelkezik: 50 Mpix (fő) + 12 Mpix (széles látószögű) + 5 Mpix (makró) + 12 Mpix (szelfi). A Galaxy A57 valamivel jobb éjszakai fényképezést kínálhat a fejlettebb ISP-nek köszönhetően az Exynos 1680 processzorban.

    Illik a Galaxy A56 tokja a Galaxy A57-re?
    Nem, a Galaxy A57 más méretekkel rendelkezik, mint a Galaxy A56 (161,5 × 76,9 × 6,9 mm vs 162,2 × 77,5 × 7,4 mm), így a tokok nem kompatibilisek. Nézd meg a dedikált tokokat a Galaxy A57-hez w homescreen.pl.

    Amikor debütál a Samsung Galaxy A57?
    A Samsung Galaxy A57 5G 2026 márciusában debütál. A telefon már előrendelhető a legtöbb lengyel szolgáltatónál és elektronikai boltban.

  • Galaxy Buds 4 Pro vs Galaxy Buds 3 Pro – összehasonlítás

    Galaxy Buds 4 Pro vs Galaxy Buds 3 Pro – összehasonlítás

    A Galaxy Buds 4 Pro a Samsung legújabb vezeték nélküli fülhallgatója az Adaptive ANC 2.0-val, Bluetooth 6.1-el és 5,1 g súllyal. A Galaxy Buds 3 Pro-hoz képest jobb zajcsökkentést, hosszabb akkumulátoros üzemidőt kínál a tesztek során, és támogatja a fejmozdulatokat. Az ára 1099 zł, míg a régebbi modellé kb. 650-899 zł. Melyiket válaszd? Az alábbiakban részletes összehasonlítás található.

    A Samsung bemutatta a Samsung Buds 4 Pro-t 2026. február 25-én, a lengyelországi értékesítés pedig március 11-én indult. Ez a Samsung Buds 3 Pro közvetlen utódja, amely 2024 júliusában jelent meg. Mindkét Samsung fülhallgató két átalakítóval (dinamikus + sík) rendelkezik, ANC-t és IP57-es vízállóságot kínál, de több lényeges szempontban eltérnek egymástól.

    Keresel tokot vagy kiegészítőket a fülhallgatódhoz? Nézd meg a Galaxy Buds 4 és 4 Pro kiegészítőit és a Galaxy Buds 3 és 3 Pro kiegészítőit.

    📊 A Galaxy Buds 4 Pro és a Buds 3 Pro specifikációja

    ParaméterGalaxy Buds 4 ProGalaxy Buds 3 Pro
    Premiera2026 március2024 július
    Alacsony frekvenciás átalakító11 mm dinamikus10,5 mm dinamikus
    Magas frekvenciás átalakító5,4 mm sík6,1 mm sík
    ANCAdaptive ANC 2.0Adaptive ANC
    Bluetooth6.15.4
    KodekekSBC, AAC, LC3, SSC, SSC UHQSBC, AAC, LC3, SSC, SSC UHQ
    Akkumulátor (fülhallgató)61 mAh53 mAh
    Akkumulátor (töltőtok)530 mAh515 mAh
    Működési idő (ANC bekapcsolva)max. 6 óra (tesztelve: 6 óra 1 perc)max. 6 óra (tesztelve: 4 óra 31 perc)
    Működési idő töltőtokkal (ANC bekapcsolva)max. 26 óramax. 26 óra
    Működési idő (ANC kikapcsolva)max. 7 óramax. 7 óra
    Működési idő töltőtokkal (ANC kikapcsolva)max. 30 óramax. 30 óra
    Súly (fülhallgató)5,1 g5,4 g
    Súly (töltőtok)kb. 44,3 g46,5 g
    VízállóságIP57IP57
    Fejmozdulatokigen (hívások fogadása/elutasítása)nem
    HangasszisztensGemini + Bixby egyszerreBixby vagy Google Assistant
    Super Clear Call (SWB)igen (Galaxy S26-tal)nem
    Mikrofonok6 (köztük VPU)6
    TöltésUSB-C + Qi vezeték nélküliUSB-C + Qi vezeték nélküli
    SzínekFekete, Fehér, RózsaaranyEzüst, Fehér
    Ár Lengyelországban1099 zł1029 zł (premier ár) / kb. 650 zł (aktuális)
    Samsung Galaxy Buds 4 Pro - három színváltozat (rózsaszín, fehér, fekete) nyitott tokban

    🔊 Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro hangminőség

    Mindkét Samsung fülhallgató modell két hangszóró rendszerrel rendelkezik, de a Buds 4 Pro-ban a Samsung mindkettőt kicserélte.

    Galaxy Buds 4 Pro nagyobb, 11 mm-es wooferrel rendelkezik (szemben a 10,5 mm-rel). A gyakorlatban ez körülbelül 20%-kal nagyobb hangszórófelületet jelent, ami mélyebb, jobban kontrollált basszust eredményez. A SoundGuys és a What Hi-Fi kritikái szerint a hang energikus, de precíz, jobb hangszerelési elkülönítéssel.

    Galaxy Buds 3 Pro viszont nagyobb, 6,1 mm-es síkpaneles tweeterrel rendelkezik (szemben az 5,4 mm-rel a Buds 4 Pro-ban). Elméletileg ez előnyhöz kellene juttatnia a magas frekvenciákban, de a tesztek során kiderült, hogy a Buds 3 Pro hajlamos volt a túl erős basszusra, ami „elmosódott” a középtartományban.

    Audio kodekek

    Mindkét modell ugyanazokat a kodekeket támogatja: SBC, AAC, LC3 és Samsung Seamless Codec (SSC UHQ) legfeljebb 24 bit/96 kHz felbontással. Egyik sem támogatja az LDAC-ot vagy az aptX-et. Az SSC UHQ egy Samsung Galaxy S23 vagy újabb okostelefont igényel One UI 6.1.1+ verzióval.

    Ez azt jelenti, hogy a hangminőség teljes potenciálját csak a Samsung okostelefonnal hozhatod ki. Az iPhone-nal vagy más márkájú telefonokkal a Samsung vezeték nélküli fülhallgatók AAC-ra korlátozódnak, ami észlelhető minőségromlást jelent az SSC UHQ-hoz képest.

    Hangolás és hangkarakter

    A Galaxy Buds 4 Pro hangolása kissé sötétebb, kevesebb hangsúlyt fektetve a magas frekvenciákra. A basszus mély, de nem dominál a többi frekvenciához képest. A középfrekvenciák (ének, akusztikus hangszerek) tisztábban szólnak, mint az előd esetében.

    A Galaxy Buds 3 Pro világosabb hangolással rendelkezik, több részletet kínálva a magas frekvenciákban. A hangszínpad kissé szélesebb, de a basszus túlzottan terjedelmes lehet, ami bizonyos műfajokban (pl. EDM, hip-hop) „zajt” okoz az alacsony frekvenciákban.

    A Buds 4 Pro nyer a hangminőségben. Jobban kontrollált basszus, tisztább középfrekvenciák és általában kiegyensúlyozottabb előadás. A különbség nem forradalmi, de hallható.

    🔇 ANC: Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro

    Ez az egyik legnagyobb ugrás a Samsung fülhallgatók generációi között.

    Galaxy Buds 4 Pro rendelkezik Adaptive ANC 2.0 technológiával, amely valós időben figyeli a környezetet és a zajcsökkentést a konkrét frekvenciákhoz igazítja. A SoundGuys tesztjeiben ezek a vezeték nélküli Samsung fülhallgatók körülbelül 84%-kal csökkentették a környezeti zajokat, ami az AirPods Pro 3 szintjére emeli őket.

    Galaxy Buds 3 Pro az első generációs Adaptive ANC-t használják, amely programozott algoritmusok alapján működik. Ez még mindig hatékony zajcsökkentést biztosít, de nem reagál olyan dinamikusan a változó körülményekre.

    A legnagyobb javulás 1 kHz alatti tartományban látható, ahol a légkondicionáló, ventilátorok és a forgalom zajai találhatók. Mindkét modell nehezen kezeli a hirtelen, hangos zajokat.

    Ambient mód és Voice Detection

    Mindkét Samsung fülhallgató rendelkezik:
    – Voice Detection: automatikus váltás ambient módra, amikor elkezdesz beszélni
    – Ambient mód: a környezeti hangok átereszthetősége
    – Adaptive EQ: a fül formájához való alkalmazkodás

    Ambient módban a Buds 4 Pro kissé természetesebben szólnak. A környezeti hangok nem rendelkeznek azzal a „fémes” utóízzel, ami néha megjelent a Buds 3 Pro esetében. Ez fontos, ha a mindennapokban (pl. az irodában) használod az ambient módot.

    A Buds 4 Pro nyeri ezt a kategóriát. Az Adaptive ANC 2.0 valódi fejlődés, nem marketing szlogen.

    🎙️ Beszélgetési minőség

    Itt a különbség a legnyilvánvalóbb, és mindkét oldalra vonatkozik a kapcsolatban.

    Galaxy Buds 4 Pro 6 mikrofont tartalmaz VPU (Voice Pickup Unit) érzékelővel, azaz csontvezetéses technológiával. Emellett a Super Clear Call technológiát is kínálja 16 kHz-es sávszélességgel (Super Wideband), de csak a Galaxy S26-tal együtt.

    Csendes környezetben a hang tisztán és természetesen szól. Zajban a mikrofon jól teljesít, bár a hangban enyhe „digitális” jelleg érzékelhető. A VPU a állkapocs rezgéseit érzékeli, ami segít elszigetelni a hangot a környezeti zajoktól.

    Galaxy Buds 3 Pro szintén 6 mikrofont tartalmaz, de VPU érzékelő nélkül. Támogatják a zajcsökkentést AI segítségével, de a bírálók a beszélgetések minőségét „átlag alatti”-nak értékelték, különösen zajos környezetben.

    A Super Clear Call a Galaxy Buds 4 Pro exkluzív funkciója, amely megduplázza a hangátviteli sávszélességet (8 kHz-ről 16 kHz-re). A gyakorlatban a beszélgetőpartnered világosabban hall téged, és a hangod természetesebben szól. Ehhez azonban Galaxy S26, S26+ vagy S26 Ultra szükséges.

    Győztes: Buds 4 Pro. A VPU és a Super Clear Call észlelhető javulást jelent, különösen azok számára, akik sok telefonbeszélgetést folytatnak.

    🔋 Samsung Buds 4 Pro és Buds 3 Pro akkumulátor

    Papíron mindkét modell azonosnak tűnik: 6 óra ANC-vel, 7 óra ANC nélkül, 26/30 óra tokban. De a független tesztek más képet festenek.

    ParaméterBuds 4 Pro (teszt)Buds 3 Pro (teszt)
    ANC bekapcsolva (SoundGuys)6 óra 1 perc4 óra 31 perc
    Fülhallgató kapacitás61 mAh53 mAh
    Tok kapacitás530 mAh515 mAh

    Galaxy Buds 4 Pro 61 mAh-s akkumulátorral (15%-kal több, mint a Buds 3 Pro) a SoundGuys tesztjeiben pontosan 6 órát és 1 percet teljesítettek ANC bekapcsolásával. Ez közel áll a gyártó által megadott értékhez.

    Galaxy Buds 3 Pro 53 mAh-s akkumulátorral ezekben a tesztekben csak 4 órát és 31 percet bírtak, ami 25%-kal kevesebb, mint a megadott 6 óra.

    Mindkét modell USB-C-n és vezeték nélkül (Qi) tölthető. A Samsung nem ad meg pontos töltési időket, de a gyakorlatban a tok teljes feltöltése kábellel körülbelül 1,5 órát vesz igénybe. Maguk a fülhallgatók a tokban körülbelül 50-60 perc alatt töltődnek fel teljesen.

    Akkumulátor: a Buds 4 Pro előnye. Másfél órával hosszabb akkumulátor üzemidő valós körülmények között nagy különbség, különösen utazás vagy hosszú edzések során.

    🎨 Dizájn és viselési kényelem

    A Samsung megváltoztatta a dizájnhoz való hozzáállását a Buds 4 Pro esetében, prémium anyagokra helyezve a hangsúlyt.

    Galaxy Buds 4 Pro fém (alumínium) lábakkal rendelkezik, matt felülettel és finom érintőbarázdákkal. Az tok lapos, vízszintes, átlátszó fedéllel, amelyen keresztül láthatók a fülhallgatók. A 5,1 g-os súly fülhallgatónként az egyik legkönnyebb a kategóriájában.

    Galaxy Buds 3 Pro műanyag lábakkal rendelkezik, LED világítással, amely párosítás és értesítések során világít. Az tok függőleges, hagyományos, átlátszó fedél nélkül. A súly 5,4 g fülhallgatónként.

    Illeszkedés és betétek

    A 0,3 g-os különbség fülhallgatónként nem tűnik soknak, de több órás viselés során számít. Mindkét modell 4 méretű szilikon betéttel rendelkezik (XS, S, M, L). A Samsung azt állítja, hogy a Buds 4 Pro-t 100 millió fülscan és 10 000 virtuális szimuláció elemzése alapján tervezték.

    Gyakorlatban mindkét modell stabilan ül a fülben, és alkalmas futásra és edzésre. Az IP57 tanúsítvány por- és vízállóságot jelent 1 méter mélységig 30 percig, ami elegendő az edzés alatti izzadás elviselésére.

    Elérhető színek:
    – Buds 4 Pro: Fekete, Fehér, Rózsaarany
    – Buds 3 Pro: Ezüst, Fehér

    Döntetlen, enyhe előnnyel a Buds 4 Pro javára. Az alumínium lábak prémium megjelenésűek, és a kisebb súly javítja a kényelmet. De ha szereted a LED-et a Buds 3 Pro lábain, az ízlés kérdése.

    📱 Okos funkciók és Samsung ökoszisztéma

    Fejmozdulatok (csak Buds 4 Pro)

    Új funkció, amely kizárólag a Samsung Buds 4 Pro-ra jellemző: a fej megmozdítása fogadja a hívást, a rázás elutasítja. Csak Samsung telefonokkal működik. Kicsi, de hasznos újítás, ha elfoglalt a kezed főzés, edzés vagy kerékpározás közben.

    Hangasszisztens

    Buds 4 Pro egyszerre támogatja a Gemini-t és Bixby-t: mondhatod, hogy „Hey Google” vagy „Hey Bixby” anélkül, hogy a beállításokban kellene választanod. A Buds 3 Pro esetében egy asszisztenst kell választani (Bixby, Google Assistant vagy Siri).

    A dupla asszisztens azt jelenti, hogy a Geminit használhatod kérdésekhez és kereséshez, míg a Bixby-t a Samsung telefon beállításainak vezérlésére. Ez kényelmes megoldás a Galaxy ökoszisztéma felhasználói számára.

    Térbeli Hangzás és 360 Hangzás

    Mindkét Samsung fülhallgató támogatja a térbeli hangzást fejmozgás követéssel. A hatás a legszembetűnőbb, amikor a Samsung Galaxy Tab táblagépen filmeket nézünk. A Spatial Audio a zenében vitatott lehet, mert szélesíti a teret a precizitás rovására.

    Egyéb közös funkciók

    Mindkét modell rendelkezik:
    – Valós idejű Tolmács: beszélgetések valós idejű fordítása (Galaxy AI-t igényel)
    – Auracast: audio megosztása Bluetooth LE Audio-n keresztül (pl. zene megosztása egy baráttal)
    – SmartThings Find: elveszett fülhallgatók lokalizálása
    – Adapt Sound: hangzás személyre szabása hallásvizsgálat alapján
    – Dialógus Fokozás: dialógusok erősítése filmekben és podcastokban
    – Esésérzékelés: automatikus értesítés vészhelyzeti kapcsolattartónak

    Kompatibilitás telefonokkal

    Ez a Samsung fülhallgató Androiddal és iOS-sel is működik. Azonban a teljes funkcionalitást (SSC UHQ, fejmozdulatok, Super Clear Call, Galaxy AI) csak Samsung okostelefonnal tudod kihasználni.

    iPhone-nal elveszíted: fejmozdulatok, Super Clear Call, SSC UHQ kodek, SmartThings Find és automatikus párosítás. Marad az AAC, alap ANC és érintésvezérlés. Ha iPhone-t használsz, fontold meg az AirPods Pro 3-at alternatívaként.

    💰 Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro ára Lengyelországban

    ModellBevezető árJelenlegi ár (2026 március)
    Galaxy Buds 4 Pro1099 zł1099 zł
    Galaxy Buds 3 Pro1029 złkb. 650 zł-tól

    Ez a legfontosabb különbség ebben az összehasonlításban. A Samsung Buds 3 Pro, amelyek bevezető ára 1029 zł volt, most 650-899 zł-ért vásárolható meg (bolt és akció függvényében). A Galaxy Buds 4 Pro ára 1099 zł kedvezmények nélkül.

    A bevezető árak közötti különbség mindössze 70 zł. De a Buds 3 Pro és a Buds 4 Pro aktuális ára között akár 200-450 zł is lehet.

    A kérdés tehát az: érdemes-e a 200-450 zł-t kifizetni az Adaptive ANC 2.0, a jobb akkumulátor a tesztekben, a fejmozdulatok és a Bluetooth 6.1 miatt?

    Ha több évre vásárolsz Samsung fülhallgatót, és fontos számodra a legjobb ANC és a telefonálás, a válasz igen. Ha jó ár-érték arányt keresel, a Buds 3 Pro 650-700 zł-ért még mindig nagyszerű vezeték nélküli fülhallgató a Samsungtól.

    Európában a Galaxy Buds 4 Pro ára 249 euró, ami megegyezik a Buds 3 Pro bevezető árával. Az Egyesült Államokban mindkét modell ára 249,99 USD volt, de a Buds 3 Pro már kb. 170-190 USD-ért megvásárolható.

    🆚 Kinek melyik Samsung fülhallgató?

    Válaszd a Galaxy Buds 4 Pro-t, ha:

    • Fontos számodra a legjobb ANC a Samsung ökoszisztémában
    • Sok telefonbeszélgetést folytatsz
    • Galaxy S26-od van (Super Clear Call)
    • Fejmozdulatokat és dupla asszisztenst szeretnél (Gemini + Bixby)
    • 2026-ban vásároltál Samsung telefont, és teljes készletet szeretnél

    Válaszd a Galaxy Buds 3 Pro-t, ha:

    • 200-450 Ft-ot szeretnél megtakarítani
    • Nincs szükséged a legújabb ANC-re
    • A hang fontosabb, mint a beszélgetések minősége
    • Jó árú, megbízható vezeték nélküli fülhallgatót keresel
    • Régebbi Samsung telefonod van (a Buds 3 Pro így is remekül működik)

    szükséged van egy tokra a fülhallgatódhoz? Nézd meg az Galaxy Buds 4 és 4 Pro kiegészítőket vagy a Galaxy Buds 3 és 3 Pro-t az üzletünkben.

    ❓ GYIK

    Működik a Galaxy Buds 4 Pro iPhone-nal?

    Igen. A Buds 4 Pro Bluetooth-on keresztül csatlakozik iOS-hez, de elveszíted a Samsungra jellemző funkciókat: fejmozdulatok, Super Clear Call, Gemini/Bixby, SmartThings Find és automatikus párosítás.

    Támogatja a Galaxy Buds 3 Pro az LDAC-ot?

    Nem. Sem a Buds 3 Pro, sem a Buds 4 Pro nem támogatja az LDAC kodeket. Mindkét modell a Samsung Seamless Codec (SSC UHQ) technológiát használja, amely akár 24 bit/96 kHz-es minőséget kínál, de csak Samsung okostelefonokkal.

    A Buds 4 Pro jobb hangzással rendelkezik, mint a Buds 3 Pro?

    Igen, de a különbség nem drámai. A Buds 4 Pro jobban kontrollált basszussal és tisztább középtartományokkal rendelkezik a nagyobb, 11 mm-es meghajtónak köszönhetően. A vakteszteken a különbséget főleg az audiófilek fogják észrevenni.

    Érdemes megvenni a Buds 3 Pro-t 2026-ban?

    Igen. 650-700 zł-ért ez az egyik legjobb vezeték nélküli fülhallgató a Samsungtól ANC-vel, sík hangzással és IP57-es védelemmel. Az ár csökkenése a Buds 4 Pro megjelenése után nagyszerű lehetőséget teremt.

    Mennyibe kerül a Galaxy Buds 4 Pro Lengyelországban?

    A Galaxy Buds 4 Pro bemutató ára Lengyelországban 1099 zł. Három színben kaphatók: Fekete, Fehér és Rózsaszín Arany.

    A Samsung Galaxy Buds 4 Pro rendelkezik zajcsökkentéssel?

    Igen. A Buds 4 Pro Adaptive ANC 2.0-val rendelkezik, ami egy új generációs aktív zajcsökkentés, amely valós időben figyeli a környezetet és a zajcsökkentést a konkrét frekvenciákhoz igazítja.

    Mi a különbség a Galaxy Buds 4 Pro és a sima Galaxy Buds 4 között?

    A Galaxy Buds 4 Pro két hangszóró rendszerrel rendelkezik (dinamikus + sík), Adaptive ANC 2.0-val, Bluetooth 6.1-el és VPU-val. A sima Galaxy Buds 4 egy hangszóróval, alap ANC-vel és Bluetooth 5.4-el rendelkezik. Az árkülönbség körülbelül 400 Ft.

    Összegzés

    A Galaxy Buds 4 Pro egy evolúció, nem forradalom a Galaxy Buds 3 Pro-hoz képest. A legfontosabb fejlesztések a Adaptive ANC 2.0 (valóban jobb zajcsökkentés), Bluetooth 6.1, fejmozdulatok, dupla AI asszisztens és jobb akkumulátor tesztelés során (6 óra vs 4,5 óra ANC mellett).

    Megéri a felárat? A teljes bevezető áron (1099 vs 1029 Ft) a válasz: igen. A Buds 3 Pro aktuális ára (kb. 650-700 Ft) mellett a döntés nehezebb, mert szinte a feléért 80-90%-os élményt kapsz.

    A mi ítéletünk: A Galaxy Buds 4 Pro a Samsung legjobb fülhallgatója a történelemben. De ha a költségvetésed korlátozott, a Galaxy Buds 3 Pro 650-700 Ft-ért az egyik legjobb ajánlat a vezeték nélküli fülhallgatók piacán 2026-ban.

    Tekintsd meg Samsung fejhallgató kiegészítők a boltunkban. Ha új telefont is tervezel, gondoskodj a megfelelő védelemről – nézd meg Galaxy S26 Ultra tokot és üveget a Galaxy S26 Ultra-hoz, amely megvédi a házat és a kijelzőt a sérülésektől.

  • OnePlus 15T — specifikáció, ár és a kompakt zászlóshajó megjelenési dátuma

    OnePlus 15T — specifikáció, ár és a kompakt zászlóshajó megjelenési dátuma

    OnePlus 15T a Relaxing Matcha színben — hivatalos kép

    Az OnePlus 15T egy kompakt zászlóshajó Snapdragon 8 Elite Gen 5-tel, 6,32″ 165 Hz-es kijelzővel és 7500 mAh-s akkumulátorral. A telefon periszkópos LUMO teleobjektívet kap 3,5-szörös optikai zoommal — először a OnePlus kompakt házában. A bemutató Kínában 2026 márciusának második felében várható.

    Az OnePlus 15T egy olyan rést céloz meg, amelyet a legtöbb gyártó évek óta figyelmen kívül hagy — kompakt zászlóshajók csúcs specifikációval. Az eszköz mindössze 194 g súlyú és 8,5 mm vastag, 7500 mAh-s akkumulátort, a legújabb Qualcomm processzort és periszkópos kamerát tartalmaz. Az OnePlus maga „kis démonnak” nevezi, és nehéz nem egyetérteni ezzel.

    OnePlus 15T specifikáció — kulcsfontosságú paraméterek

    Paraméter OnePlus 15T
    Kijelző 6,32″ AMOLED LTPO, 1,5K (1216 x 2640), 165 Hz
    Képernyővédelem Crystal Shield Glass
    Processzor Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
    RAM 12 / 16 GB LPDDR5x
    Tároló 256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1
    Fő kamera 50 MP, f/1.8, OIS
    Teleszkópos objektív 50 MP LUMO, periszkóp, 3,5x zoom, OIS
    Elülső kamera 32 MP, f/2.4
    Akkumulátor 7500 mAh (Glacier)
    Vezetékes töltés 100 W
    Vezeték nélküli töltés 50 W
    Víz- és porállóság IP68 / IP69
    Rendszer Android 16 + OxygenOS 16
    Biometrikus olvasó ultrahangos, a kijelző alatt
    Méretek ~8,5 mm vastag, ~194 g
    Színek Relaxing Matcha, Healing White Chocolate, Pure Cocoa

    165 Hz-es kijelző kompakt házban

    A OnePlus 15T 6,32 hüvelykes AMOLED LTPO panelt kap 1,5K (1216 x 2640 pixel) felbontással és 165 Hz-es frissítési gyakorisággal. Ez a legmagasabb frissítési gyakoriság a OnePlus kínálatában — a standard OnePlus 15 „csak” 120 Hz-es.

    A kijelző támogatja a Dolby Vision-t és a HDR10+-t. A Crystal Shield Glass védi, és a panel alatt ultrahangos ujjlenyomat-olvasó található — gyorsabb és pontosabb, mint az optikai megoldások. A kijelző sík, szimmetrikusan keskeny keretekkel, ami hangsúlyozza az eszköz kompakt jellegét.

    Összehasonlításképpen — a 6,32 hüvelyk méret közel áll az iPhone 16 Pro-hoz (6,3″), amelyet sok felhasználó az optimális kompromisszumnak tart a egykezes használat és a tartalom megtekintésének kényelme között.

    Kamera — LUMO periszkóp 3,5x zoommal

    OnePlus 15T periszkópos LUMO kamera — közeli kép

    A OnePlus 15T kamerakészlete egy dual konfiguráció: 50 MP (f/1.8, OIS) fő érzékelő és 50 MP LUMO periszkópos teleobjektív 3,5-szörös optikai zoommal, OIS-sel és 85 mm egyenértékű gyújtótávolsággal.

    A LUMO objektív ugyanazt a technológiát alkalmazza, amelyet a OnePlus a 15-ös modellben vezetett be. A periszkópos felépítés lehetővé teszi, hogy a hosszú gyújtótávolságot vékony házba építsék anélkül, hogy kiemelkedő kameramodul lenne. A teleobjektív f/2.8 rekeszértéke tipikus eredmény az ilyen típusú megoldásoknál — összehasonlítható a Samsung Galaxy S26 Ultra-val vagy az iPhone 17 Pro Max-szal.

    A OnePlus lemondott a széles látószögű objektívről a két fő érzékelő jobb minősége érdekében. Ez merész döntés — de a gyakorlatban a legtöbb felhasználó gyakrabban nyúl a zoomhoz, mint a széles látószöghez.

    A 32 MP (f/2.4) előlapi kamera jó minőségű szelfiket és videóhívásokat biztosít. A hátsó kamerákkal történő videofelvétel 4K felbontást támogat 30 és 60 fps sebességgel.

    Snapdragon 8 Elite Gen 5 — csúcs teljesítmény

    A OnePlus 15T szíve a Snapdragon 8 Elite Gen 5 — a Qualcomm legújabb csúcskategóriás processzora, amelyet 3 nm-es technológiával készítettek. Az Adreno 840 GPU felel a grafikáért, míg a dedikált P3 chip támogatja a kijelzőt.

    A OnePlus 15T már megjelent az AnTuTu-ban 4,45 millió ponttal — ez az egyik legmagasabb eredmény a piacon. Ehhez jön még a LPDDR5x RAM (12 vagy 16 GB) és a villámgyors UFS 4.1 tároló, amely 256 GB, 512 GB és 1 TB változatban érhető el.

    Gyakorlatilag ez zökkenőmentes teljesítményt jelent a legigényesebb játékokhoz, multitaskingot több tucatnyit nyitott alkalmazással és azonnali programindítást. A dedikált játékprocesszor tovább optimalizálja a mobil címek élményét.

    7500 mAh Glacier akkumulátor — rekord egy kompakt csúcsmobilban

    A legnagyobb meglepetés az akkumulátor kapacitása. 7500 mAh (Glacier technológia) egy 194 g-os és 8,5 mm vastag okostelefonban — ezek a paraméterek még egy évvel ezelőtt elérhetetlennek tűntek kompakt házban.

    A kontextus kedvéért: a Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh akkumulátorral rendelkezik, míg az iPhone 17 Pro körülbelül 3900 mAh. A OnePlus 15T majdnem kétszer akkora kapacitást kínál, mint az Apple csúcsmobilja, kisebb házban.

    Vezetékes töltés 100 W kevesebb mint 40 perc alatt feltölti az akkumulátort. Vezeték nélküli töltés 50 W kényelmes alternatíva, míg a reverse charging 5 W lehetővé teszi, hogy vészhelyzetben feltöltsük a fülhallgatót vagy az órát. Hosszabb utazásokhoz jól jöhet egy powerbank — ezzel az akkumulátor kapacitással elegendő egy kompakt 10 000 mAh-s modell.

    Tipp: A 7500 mAh-s akkumulátorral és 100 W-os töltéssel bőven elegendő egy töltés két nap intenzív használatra. Ha megfelelő teljesítményű hálózati töltőt keresel — célozz a 100 W+ modellekre, amelyek támogatják az USB PD-t és a PPS-t.

    Design — három „desszert” szín

    OnePlus 15T minden szín — Matcha, White Chocolate, Pure Cocoa

    Az OnePlus 15T három desszert ihlette színváltozatban érhető el:

    • Relaxing Matcha — zöld, a japán matcha teára utalva
    • Healing White Chocolate — világos, krémes árnyalat
    • Pure Cocoa — sötét, csokoládébarna

    Az eszköz IP68 (1,5 m mélységig 30 percig vízálló) és IP69 (védett a forró víz nyomás alatti sugaraival szemben). Ez a legmagasabb ellenállósági szint a okostelefonok piacán.

    A 194 g súlyával és 8,5 mm vastagságával a OnePlus 15T könnyebb, mint sok olyan okostelefon, amely kisebb akkumulátorral rendelkezik. A kompakt méretek és a lapos kijelző egy kézzel történő használatot segítik elő.

    OnePlus 15T vs OnePlus 15 — kulcsfontosságú különbségek

    Paraméter OnePlus 15T OnePlus 15
    Kijelző 6,32″, 165 Hz 6,82″, 120 Hz
    Akkumulátor 7500 mAh (Glacier) 7300 mAh
    Vezetékes töltés 100 W 100 W
    Vezeték nélküli töltés 50 W 50 W
    Processzor Snapdragon 8 Elite Gen 5 Snapdragon 8 Elite
    Távobjektív 50 MP periszkóp LUMO, 3,5x 50 MP periszkóp, 3x
    Széles látószögű nincs 50 MP
    Súly ~194 g ~207 g
    Ár Magyarországon ismeretlen 4 299 Ft-tól

    A OnePlus 15T kompaktabb alternatíva a OnePlus 15-höz képest. Kisebb kijelző (6,32″ vs 6,82″), könnyebb felépítés és újabb processzor — de az ultraszéles látószögű objektív hiányának árán. Az akkumulátor nagyobb a súlyra vetítve (7500 mAh 194 g-ra vs 7300 mAh 207 g-ra). A 15T távobjektívje viszont jobb — 3,5x zoom vs 3x a standard modellben.

    OnePlus 15T bemutatója és ára

    A OnePlus hivatalosan bejelentette a 15T modellt, de a pontos megjelenési dátum még nem került nyilvánosságra. Minden jel arra utal, hogy a debütálás Kínában 2026 márciusának második felében várható.

    A globális premier — beleértve az európait is — valószínűleg 4–6 héttel később fog bekövetkezni, ami 2026 áprilisát vagy májusát jelenti. Az európai ár még nem került nyilvánosságra, de figyelembe véve a modell pozicionálását és a OnePlus 15 árát (4 299 zł-tól Lengyelországban), a OnePlus 15T-nek hasonló vagy valamivel alacsonyabb áron kellene lennie.

    A kínai piacon a OnePlus 15T a ColorOS 16 felülettel fog működni, míg a globális verzió az OxygenOS 16-ot kapja — mindkettő az Android 16 alapjaira épül.

    Kinek való a OnePlus 15T?

    A OnePlus 15T egy olyan okostelefon, amelyet azoknak ajánlunk, akik:

    • Előnyben részesítik a kompakt méreteket és az egykezes használatot
    • Nem akarnak lemondani a csúcs teljesítményről és a hosszú akkumulátor üzemidőről
    • Értékelik a jó kamerát optikai zoommal kisebb házban
    • Alternatívát keresnek a nagy zászlóshajók, mint a Samsung Galaxy S26 Ultra vagy a OnePlus 15 mellett

    Tipp: Ha a OnePlus 15T mellett döntesz a lengyelországi premier után, érdemes azonnal biztosítani tokkal és edzett üveggel. Nézd meg a OnePlus kiegészítők ajánlatát a homescreen.pl oldalon — ezek a készülék premierjével együtt érkeznek.

    GYIK — leggyakrabban feltett kérdések

    Mikor lesz a OnePlus 15T premierje Lengyelországban?

    A kínai premierát 2026 március második felére várják. A globális elérhetőség — így Lengyelországban is — valószínűleg 2026 áprilisában vagy májusában lesz. Az OnePlus még nem közölte az európai premier hivatalos dátumát.

    Mennyibe fog kerülni az OnePlus 15T?

    A lengyelországi ár még nem lett bejelentve. Figyelembe véve, hogy az OnePlus 15 ára 4 299 zł-tól indul, a 15T modellnek hasonló árkategóriában kellene elhelyezkednie.

    Milyen kamera van az OnePlus 15T-n?

    Az OnePlus 15T-nek kettős kamerakészlete van: egy 50 MP-os fő szenzor OIS-sel és egy 50 MP-os periszkópos teleobjektív 3,5-szörös optikai zoommal. Nincs ultraszéles látószögű objektívje.

    Van vezeték nélküli töltés az OnePlus 15T-n?

    Igen — az OnePlus 15T támogatja az 50 W-os vezeték nélküli töltést és a 100 W-os vezetékes töltést. Továbbá támogatja az 5 W-os visszafelé töltést kiegészítők töltésére.

    Miben különbözik az OnePlus 15T az OnePlus 15-től?

    Az OnePlus 15T kisebb kijelzővel rendelkezik (6,32″ vs 6,82″), újabb processzorral (Snapdragon 8 Elite Gen 5), jobb zoommal (3,5x vs 3x), de hiányzik belőle az ultraszéles látószögű objektív. Az 7500 mAh-s akkumulátor még a grammonkénti súlyát tekintve is nagyobb, mint a 7300 mAh az OnePlus 15-ben. Az egész könnyebb (~194 g vs ~207 g).

    Vízálló az OnePlus 15T?

    Igen — Az OnePlus 15T rendelkezik IP68 és IP69 tanúsítvánnyal, ami azt jelenti, hogy ellenáll 1,5 m mélységű vízbe merülésnek 30 percig, valamint a forró víz nyomás alatt történő sugárzásának.

  • iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – melyik csúcsmobil mellett döntsünk 2026-ban?

    iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – melyik csúcsmobil mellett döntsünk 2026-ban?

    Ha fontos számodra az Apple ökoszisztéma, a stabilitás és a kiváló videó — akkor az iPhone 17 Pro Max a jobb választás.

    Ha viszont a maximális specifikációra, a 200 MP-es kamerára, az S Pen-re és a nagyobb kontrollra vágysz a rendszeren — a Galaxy S26 Ultra több technológiát kínál.

    6 299 zł az iPhone 17 Pro Max-ért. 6 499 zł a Samsung Galaxy S26 Ultra-ért. A különbség? 200 zł és két teljesen különböző ökoszisztéma. Papíron mindkét telefon 6,9 hüvelykes kijelzőkkel, csúcsprocesszorokkal és olyan kamerákkal rendelkezik, amelyek mellett néhány évvel ezelőtti tükörreflexes fényképezőgépek elhalványulnak. De a részletekben rejlik a lényeg.

    Ha azon gondolkodsz, melyik lesz a társad a következő 3-4 évben, ez a cikk segít tudatos döntést hozni.

    📊 Specifikációk – iPhone 17 Pro Max vs Galaxy S26 Ultra

    Mielőtt a részletekre térnénk, itt van a kulcsparaméterek összehasonlítása egymás mellett:

    ParaméteriPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Kijelző6.9″ OLED, 2868×1320, 460 ppi6.9″ Dynamic AMOLED 2X, 3120×1440, 498 ppi
    Fényerő1000/1600/3000 nit~1750/2600 nit
    ProcesszorApple A19 ProSnapdragon 8 Elite Gen 5
    RAM12 GB (nem hivatalos)12/16 GB
    Tároló256 GB / 512 GB / 1 TB / 2 TB256 GB / 512 GB / 1 TB
    Fő kamera48 MP f/1.78200 MP f/1.4
    Széles látószögű48 MP f/2.2 (120°)50 MP f/1.9
    Teleszkópos48 MP 4x f/2.8 (8x optikai)50 MP 5x + 10 MP 3x
    Selfie18 MP f/1.912 MP f/2.2
    Videó4K Dolby Vision 120fps, ProRes8K 30fps, 4K 120fps
    Akkumulátor4 823 mAh5 000 mAh
    Töltés40 W vezetékes, 25 W MagSafe60 W vezetékes, 25 W Qi2.2
    Dimenziók163.4 x 78.0 x 8.75 mm163.6 x 78.1 x 7.90 mm
    Súly233 g214 g
    VédelemCeramic Shield 2, IP68 (6 m)Gorilla Armor, IP68
    AnyagAlumínium, Ceramic ShieldTitán
    RendszeriOS 26Android 16 + One UI
    S Pen / stylus❌✅
    Ár (256 GB)6 299 zł6 499 zł

    Első ránézésre látható: ez két különböző megközelítés a csúcskategóriás telefonokhoz. A Samsung a kamera felbontására és a gyorsabb töltésre helyezi a hangsúlyt, míg az Apple a videó ökoszisztémára és a memória kapacitására. Nézzük meg a részleteket.

    ⚡ Teljesítmény és processzor

    A19 Pro vs Snapdragon 8 Elite Gen 5

    Az iPhone 17 Pro Max-ot a Apple A19 Pro hajtja — egy 2 nm-es gyártási folyamatban készült chip, 6 magos CPU-val és 6 magos GPU-val, hardveres ray tracing-gel. A Samsung a Snapdragon 8 Elite Gen 5-t használja a Qualcomm-tól, amelyet a Samsung minden régióban alkalmaz (vége az Exynos-nak Európában).

    Benchmarkok vs valóság

    A Geekbench 6 tesztekben a Samsung meglepett: a Galaxy S26 Ultra 11 738 pontot ért el multi-core teljesítménnyel — körülbelül 20%-kal többet, mint az iPhone 17 Pro Max (~9 700 pont). Single-core? A Samsung itt is vezet 3 852 ponttal.

    Jelenti ez azt, hogy a Samsung gyorsabb a mindennapi használat során? Nem feltétlenül. Az iOS hagyományosan jobban optimalizálja az erőforrásokat, így az iPhone, amely kevesebb RAM-mal rendelkezik (12 GB vs 16 GB a Samsung csúcsmodelljében), ugyanolyan simán működhet. A benchmarkok közötti különbségek főként a következőkre vonatkoznak:

    • Videó- és 3D grafika renderelése — itt a Samsung mérhető előnyben van
    • Multitasking sok nehéz alkalmazással — a 16 GB RAM lehetőséget ad a Samsungnak
    • Mindennapi alkalmazások (közösségi média, böngésző, térképek) — mindkét telefon azonos sebességgel működik

    💡 Tanács: Ha nem renderelsz videót a telefonodon, és nem játszol a legújabb 3D-s játékokkal, akkor egyszerűen nem fogod észrevenni a teljesítménybeli különbségeket a két csúcsmobil között.


    Kijelző – iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra

    Felbontás, fényerő és kijelző funkciók

    Az iPhone 17 Pro Max és a Samsung Galaxy S26 Ultra nagy, 6,9 hüvelykes OLED kijelzőket kínál 120 Hz-es frissítési rátával. Ezen a ponton azonban a két csúcsmobil kijelzői közötti hasonlóságok lényegében véget érnek.

    Samsung Galaxy S26 Ultra magasabb képernyőfelbontással rendelkezik — 3120 × 1440 px (498 ppi), míg iPhone 17 Pro Max ajánl 2868 × 1320 px (460 ppi). A gyakorlatban a különbséget a szöveg vagy képek nagyon közeli megtekintésekor észleled. A mindennapi használat során mindkét kijelző egyszerűen fenomenálisan éles.

    Hol iPhone 17 Pro Max kompenzál? A kijelző fényerejével. Az Apple akár 3000 nites csúcsfényerőt is deklarál (pl. teljes napfényben) — ez az okostelefonok piacán az egyik legmagasabb érték. A Galaxy S26 Ultra körülbelül 2600 nit-ot ér el, így nagyon világos körülmények között az iPhone egy kicsit olvashatóbb lehet.

    A Samsungnak van azonban valami, amit az iPhone-ban nem találunk meg — a Privacy Display funkció. Ez egy olyan technológia, amely korlátozza a képernyő látószögét, így a melletted ülők a buszon vagy vonaton nem látják az üzeneteidet vagy a banki alkalmazásodat. A magánélet szempontjából ez egy nagyon praktikus megoldás.

    JellemzőiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Felbontás2868×1320 (460 ppi)3120×1440 (498 ppi)
    Csúcsfényerő3 000 nit~2 600 nit
    Privacy Display❌✅
    ÜvegCeramic Shield 2Gorilla Armor
    Always-On Display✅✅

    💡Ilyen nagy és fényes kijelzők esetén érdemes elgondolkodni a védelmükön — edzett üveg az iPhone 17 Pro Maxhoz és edzett üveg a Samsung Galaxy S26 Ultra-hoz megtalálható a homescreen.pl boltban


    📸 Kamera és fényképezés

    Itt kezdődik a legérdekesebb része a összehasonlításnak. Mindkét telefon olyan kamerarendszerekkel rendelkezik, amelyek versenyeznek a kompakt fényképezőgépekkel, de különböző megközelítésekkel állnak a fényképezéshez.

    Fő kamera: 48 MP vs 200 MP

    A Samsung büszkélkedik a 200 MP f/1.4 rekeszértékkel — ez a Galaxy történetének legfényesebb rekeszértéke. 47%-kal több fényt enged be, mint az S25 Ultra (f/1.7). Az iPhone „mérsékeltebb” 48 MP-ot kínál, de optikai stabilizálással a sensor-shift technológiával.

    Jobb a 200 MP, mint a 48 MP? Alapértelmezés szerint mindkét telefon ~12 MP-ben készít fényképeket (a pixelek összekapcsolásával). A Samsung nyer azokban a helyzetekben, amikor részleteket szeretnél kiemelni — a teljes 200 MP hatalmas fájlokat ad a vágáshoz. Az iPhone a színek konzisztenciájára helyezi a hangsúlyt a három objektív között.

    Zoom: periszkópos rendszer

    ZoomiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Ultraszéles48 MP, 0.5x50 MP, 0.6x
    Fő48 MP, 1x-2x200 MP, 1x
    Távcső #1—10 MP, 3x
    Távcső #248 MP, 4x (8x optikai)50 MP, 5x
    Max. digitális zoom40x100x (Space Zoom AI)

    A Samsung két teleobjektívet (3x és 5x) kínál, ami nagyobb rugalmasságot biztosít. Az iPhone-nak egy 4x teleobjektívje van, de lehetőség van 8x-ra vágni minőségromlás nélkül (a 48 MP szenzornak köszönhetően). A gyakorlatban mindkét rendszer kiváló eredményeket nyújt ~10x zoomig. E felett a Samsung vezet a 100-szoros Space Zoom-mal, amelyet az AI támogat.

    Szelfi és portrémód

    Az iPhone nyer a szelfik terén — 18 MP autofókusszal és Center Stage-dzsel szemben a Samsung 12 MP-jével. A Center Stage automatikusan keretezi a felvételt, követve az arcodat a videóhívások során. A Samsung HDR10+ támogatást kínál a szelfikhez, de alacsonyabb felbontással.

    🎬 Videó és filmezés

    Ez az a kategória, ahol az iPhone hagyományosan dominál — és a 17 Pro Max megőrzi ezt a pozíciót.

    iPhone 17 Pro Max 4K Dolby Vision-t 120 fps-ig rögzít, és támogatja a ProRes formátumot — amelyet a professzionális utómunkálatokban használnak. A 4K lassított felvétel 120 fps-en olyan minőség, amely még 3 évvel ezelőtt is több tízezer forintos kamerát igényelt. Ehhez jön a Spatial Video az Apple Vision Pro számára.

    Samsung Galaxy S26 Ultra 8K-ban 30 fps-t rögzít — papíron magasabb felbontás, de a 30 fps korlátozza a folyamatosságot. 4K-ban a Samsung 120 fps-ig kínál lehetőséget, ami kiegyenlíti az esélyeket. Hiányzik azonban a ProRes megfelelője — a Samsung fájlok tömörítettek.

    JellemzőiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Max. felbontás4K 120 fps (Dolby Vision)8K 30 fps
    ProRes / profi formátum✅ ProRes 4K 120 fps❌
    Slow-motion4K 120fps, 1080p 240fps4K 120fps, 1080p 240fps
    Spatial Video✅❌
    StabilizálásSensor-shift OISOIS

    Verdikt: Ha a filmezés a prioritás számodra, az iPhone-nak nincs versenytársa az okostelefonok szegmensében. Ha főként rövid klipeket rögzítesz a közösségi médiához, mindkét telefon kiválóan teljesít.


    🔋 Akkumulátor és töltés

    Akkumulátor kapacitás és töltési sebesség

    A Samsung nagyobb akkumulátorral rendelkezik (5 000 mAh vs 4 823 mAh), de az iPhone ezt jobb energiaoptimalizálással kompenzálja. Az Apple 39 órás videolejátszást ígér a Pro Max esetében — ez az egyik legjobb eredmény a piacon.

    Hol nyer egyértelműen a Samsung? Vezetékes töltés.

    TöltésiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Vezetékes40 W (50% 20 perc alatt)60 W (75% 30 perc alatt)
    Vezeték nélküli25 W (MagSafe/Qi2)25 W (Qi2.2)
    Visszatöltés✅ (MagSafe)✅ (4.5 W)

    A Samsung sokkal gyorsabban tölt vezetékesen — 60 W vs 40 W. Ha elfelejtetted feltölteni a telefont éjszakára, a Samsung 30 perc alatt 75%-ra tölt. Az iPhone-nak több időre van szüksége, bár a 20 perc alatt 50% még mindig tisztességes eredmény.

    Vezeték nélküli töltésben döntetlen — 25 W mindkét oldalon. Mindkettő támogatja a visszatöltést (fülhallgató vagy óra töltése a telefonról).


    🤖 Mesterséges intelligencia és szoftver

    Ez a kategória 2026-ban az egyik legfontosabb megkülönböztető jegy lesz. Mindkét telefon fejlett AI funkciókat kínál, de eltérő stílusban.

    Apple Intelligence

    Az Apple Intelligence mélyen működik az iOS 26 rendszerében. Kulcsfontosságú funkciók:

    • Siri kontextussal — érti, mi van a képernyőn, folytatja a beszélgetést, összetett parancsokat hajt végre
    • Írási eszközök — összefoglalás, hangnem ellenőrzése, szöveg átkonvertálása bármely alkalmazásban
    • Genmoji — személyre szabott emoji generálása leírás alapján
    • Képjátszó — AI által generált képek készítése illusztrációs stílusban
    • Értesítések priorizálása — az AI fontosság szerint rendezi az értesítéseket

    Galaxy AI

    A Samsung Galaxy AI az S26 Ultra-ban a következőket kínálja:

    • Valós idejű beszélgetésfordítás — telefonhívások során, internet nélkül
    • Kör a kereséshez — karikázz bármit a képernyőn, hogy megkeresd
    • Generatív Szerkesztés — a fényképek fragmentumainak kitöltése AI által generált tartalommal
    • Jegyzetsegéd — jegyzetek összefoglalása, felvételek átírása
    • Adatvédelmi Kijelző AI — intelligens képernyőfény csökkentés, amikor valaki oldalról néz

    Frissítések — hány év támogatás?

    Itt a kulcsfontosságú különbség. Az Apple hagyományosan 6-7 év iOS frissítést biztosít az iPhone-ok számára. A Samsung az S24 sorozattól kezdve 7 év rendszer- és biztonsági frissítést ígér — így utolérte az Apple-t.

    Gyakorlatilag mindkét telefon, amelyet ma vásárolnak, 2032-2033-ig frissítéseket fog kapni. Ez azt jelenti, hogy a ~6 300 zł-os befektetés legalább 7 év támogatásra oszlik el.

    💰 Ár és költséghatékonyság

    Mennyibe kerül az iPhone 17 Pro Max a Samsung Galaxy S26 Ultra-hoz képest?

    VáltozatiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    256 GB6 299 zł6 499 zł
    512 GB7 299 zł7 499 zł
    1 TB8 299 zł9 499 zł
    2 TB10 299 zł❌ nincs

    iPhone 17 Pro Max körülbelül 200 zł-al olcsóbb, mint a Galaxy S26 Ultra minden memória változatban. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy függetlenül a választott verziótól — 256 GB, 512 GB vagy 1 TB — az Apple okostelefonja valamivel megfizethetőbb marad.

    Továbbá az Apple az egyetlen, amely 2 TB memóriás változatot kínál, amelyet nem találunk a Galaxy S26 Ultra-ban. Ez különösen fontos lehet azok számára, akik sok videót rögzítenek magas minőségben, vagy fotósoknak, akik ProRAW és ProRes fájlokkal dolgoznak, amelyek nagyon sok helyet foglalhatnak el.

    💡 Tanács: Ha 256 GB túl kicsi, és 1 TB túl nagy, a legtöbb felhasználónak a legjobb kompromisszum a 512 GB változat lesz. Mindkét modell körülbelül 7 300–7 500 zł és elegendő helyet kínál fényképek, videók és alkalmazások számára több év használat során.


    iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – összegzés

    Melyik csúcsmodell lesz a jobb választás?

    Nyolc kategória elemzése után nincs egyértelmű győztes. Mindkét telefon fenomenális, de különböző felhasználókat céloz meg.

    Ha tervezed az egyik zászlóshajó megvásárlását, érdemes azonnal gondolni a védelemre — egy jó iPhone 17 Pro Max tok vagy Samsung Galaxy S26 Ultra tok segít megvédeni a telefont már az első használat napjától.

    iPhone 17 Pro Max — kinek való?

    • Filmesek és videós alkotók — ProRes, Dolby Vision 4K 120fps, Spatial Video
    • Apple ökoszisztéma felhasználói — Mac, iPad, AirPods, Apple Watch, Vision Pro
    • Hosszú távú értéket értékelők — az iPhone-ok tovább megőrzik értéküket a másodlagos piacon
    • Nagy memóriát igénylő fotósok — 2 TB-os opció
    • Egyszerűséget kedvelők — az iOS kevésbé testreszabható, de következetesebb

    Samsung Galaxy S26 Ultra — kinek való?

    • S Pen felhasználók — jegyzetelés, rajzolás, precíz irányítás
    • Zoomra fókuszáló fotósok — 100x Space Zoom, két teleobjektív
    • Gyors töltést értékelő személyek — 60 W vezetékes
    • Multitaskerek — DeX, osztott ablakok, 16 GB RAM
    • Privát képernyőt értékelő személyek — A Privacy Display egy egyedi funkció

    Ha már van iPhone-od vagy Samsungod…

    Az ökoszisztéma váltás nemcsak új telefont jelent — ez egy óra, fejhallgató, előfizetések és szokások megváltoztatását is jelenti. Ha évek óta az Apple vagy a Samsung ökoszisztémájában vagy, a váltás a másik oldalra ritkán éri meg. Válassz egy újabb modellt a saját ökoszisztémádban.

    Ha ez az első csúcsmodell, amit vásárolsz? Nézd meg mindkettőt a boltban. Tartsd a kezedben. Ellenőrizd, melyik felület a számodra intuitívabb. ~6 300-6 500 Ft-ért egyikükkel sem fogsz tévedni.

    Függetlenül attól, hogy iPhone-t vagy Samsungot választasz, érdemes azonnal gondoskodni a megfelelő kiegészítőkről — különösen a képernyővédőről, tokokról és egy jó töltőről. Ha bevált modelleket keresel, nézd meg a rangsorainkat és útmutatóinkat:

    – A legjobb edzett üveg az iPhone 17 Pro Max-hoz →
    – A 10 legjobb tok a Samsung Galaxy S25 Ultra-hoz →
    – Milyen töltő az iPhone 17-hez? →
    – A legjobb töltő a Samsung Galaxy S25-höz →

    GYIK – leggyakrabban feltett kérdések

    Mennyibe kerül az iPhone 17 Pro Max Lengyelországban?
    Az iPhone 17 Pro Max ára 6 299 zł-tól indul a 256 GB-os változatért. Az 512 GB-os változat 7 299 zł, az 1 TB — 8 299 zł, a 2 TB — 10 299 zł.

    Amikor van a Samsung Galaxy S26 Ultra bemutatója?
    A Samsung Galaxy S26 Ultra bemutatója 2026 első negyedévében volt. A telefon már 2026 februárjától elérhető a lengyel boltokban.

    Ki rendelkezik jobb kamerával — az iPhone 17 Pro Max vagy a Galaxy S26 Ultra?
    Ez a felhasználástól függ. A Samsung nyer a nagy zoomos fényképezésben (100x Space Zoom) és világosabb a fő lencséje (f/1.4). Az iPhone jobb színkonzisztenciát kínál a lencsék között, és dominál a videofelvételnél (ProRes, Dolby Vision 4K 120fps).

    Ki kínál hosszabb frissítési támogatást?
    Mindkettő 7 év rendszer- és biztonsági frissítést kínál. Az iPhone 17 Pro Max körülbelül 2032-ig, a Galaxy S26 Ultra pedig körülbelül 2033-ig lesz támogatva.

    Érdemes várni az S26 Ultra-ra, vagy olcsóbban megvenni az S25 Ultra-t?
    Az S26 Ultra számos lényeges fejlesztést kínál: fényesebb f/1.4 objektív (szemben az f/1.7-tel), Privacy Display, Snapdragon 8 Elite Gen 5 és új generációs Galaxy AI. Ha jó áron találod az S25 Ultra-t (5000 zł alatt), akkor az továbbra is egy kiváló telefon. De ha a következő 3-4 évre vásárolsz — az S26 Ultra jobb befektetés.

    iPhone 17 Pro Max vagy Galaxy S26 Ultra — melyik a könnyebb?
    A Samsung Galaxy S26 Ultra súlya 214 g — 19 g-mal kevesebb, mint az iPhone 17 Pro Max (233 g). A Samsung vékonyabb is: 7.9 mm vs 8.75 mm.

     

     

  • Nothing Phone 4a és 4a Pro — specifikáció, árak és premier Lengyelországban

    Nothing Phone 4a és 4a Pro — specifikáció, árak és premier Lengyelországban

    A Nothing hivatalosan bemutatta a Phone 4a-t és 4a Pro-t. Az árak Lengyelországban 1 599 zł-tól kezdődnek a 4a modell esetében, és 2 099 zł-tól a 4a Pro esetében. Mindkét okostelefon periszkópos teleobjektívvel rendelkezik, 3.5x optikai zoommal, 1.5K AMOLED kijelzőkkel és új Glyph rendszerrel. A Phone 4a előrendelése ma indul — a forgalmazás március 13-án kezdődik.

    A Nothing Phone 4a sorozat a legnagyobb minőségi ugrás az „a” sorozat történetében. A periszkópos zoom, a kijelző fényereje akár 5000 nit és a Snapdragon 7 Gen 4 processzor olyan paraméterek, amelyeket még egy évvel ezelőtt kizárólag a csúcsmodellekben találtunk. A Nothing felteszi a kérdést: miért fizessünk a csúcsmodellért, ha a középkategóriás telefon 90%-át kínálja a lehetőségeinek?

    Mi újság a Nothing Phone 4a és 4a Pro esetében?

    A legnagyobb változások az előző generációhoz képest (Phone 3a / 3a Pro):

    • Periszkópos teleobjektív 50 MP 3.5x optikai zoommal — hatalmas ugrás a Phone 3a 2x zoomjához képest. A hibrid zoom a 4a esetében 70x, a 4a Pro esetében pedig 140x.
    • Világosabb kijelzők — 4500 nit (4a) és 5000 nit (4a Pro) a korábbi modellek ~2300 nitjával szemben. Gorilla Glass 7i a Panda Glass helyett.
    • Új processzorok — Snapdragon 7s Gen 4 (4a) és Snapdragon 7 Gen 4 (4a Pro). A Pro modell ~27%-kal gyorsabb a CPU-ban és ~65%-kal hatékonyabb az AI feladatokban.
    • Frissített Glyph — A Phone 4a megkapta a Glyph Bart (63 mini-LED 7 zónában), míg a 4a Pro — Glyph Mátrixot (137 mini-LED animációkkal).
    • Nothing OS 4.1 Android 16-on — 3 év rendszerfrissítés + 6 év biztonsági javítás.
    • eSIM a Pro modellen — A Phone 4a továbbra is kizárólag fizikai nano-SIM kártyákat használ.

    Nothing Phone 4a vs 4a Pro specifikáció

    ParaméterPhone 4aPhone 4a Pro
    Kijelző6,78″ AMOLED, 120 Hz, 4500 nit6,83″ AMOLED, 144 Hz, 5000 nit
    Felbontás1224 x 2720 (1.5K)1260 x 2800 (1.5K)
    ProcesszorSnapdragon 7s Gen 4Snapdragon 7 Gen 4
    RAM / memória8/128, 8/256, 12/256 GB8/128, 12/256 GB
    Fő kamera50 MP, f/1.9, OIS50 MP Sony LYT700c, f/1.9, OIS
    Távcső50 MP periszkóp, 3.5x zoom50 MP periszkóp, 3.5x zoom
    Hibrid zoomakár 70xakár 140x
    Széles látószögű8 MP, f/2.2, 120°8 MP, f/2.2, 120°
    Akkumulátor5080 mAh5080 mAh
    Töltés50W vezetékes50W vezetékes + visszafelé 7.5W
    GlyphGlyph Bar (63 LED)Glyph Matrix (137 LED)
    IPIP64IP65
    Vastagság / súly8.6 mm / 204.5 g7.95 mm / 210 g
    eSIMNincsIgen
    Színekfehér, fekete, rózsaszín, kékfekete, ezüst, rózsaszín

    Design — két különböző megközelítés

    Nothing meglepett, minden modellnek külön vizuális identitást adva.

    Phone 4a folytatja az ikonikus átlátszó dizájnt. A Gorilla Glass 7i alatt láthatóak a belső elemek — tekercsek, csavarok és PCB struktúrák. Az új rózsaszín és kék színek színezett réteggel rendelkeznek az átlátszó panel alatt, ami finom, pasztell hatást kelt.

    Phone 4a Pro egy teljesen más történet. A Nothing lemondott az átlátszó házról a fém unibody alumíniummal javára. Ez a legvékonyabb Nothing a történelemben (7,95 mm). Prémiumabbnak tűnik, de elveszít egy részét a „nothing-os” karakterének. Az átlátszó elemeket a kamera szigetéhez korlátozták.

    A közös nevező a Glyph. A 4a modellben a Glyph Bar — 7 négyzet alakú LED szegmens egy sávban. A Pro-ban — Glyph Matrix 137 mini-LED-del, amelyek kör alakú mezőbe vannak elrendezve. A Matrix animált értesítéseket, töltési előrehaladást jelenít meg, és reagál az Android 16 élő frissítéseire.

    Kamera — periszkóp egy középkategóriásért 1 599 zł

    Ez a 4a sorozat legnagyobb fénypontja. A 50 MP-es periszkópos teleobjektív 3,5x optikai zoommal és OIS-sel olyan dolog, ami a korábbi generációs Nothing Phone 3a-ban nem létezett. Az 50 MP-es érzékelő PDAF-fal és optikai stabilizálással éles képeket ad még gyengébb fényviszonyok mellett is.

    A Pro modell jobb fő érzékelőt kap — Sony LYT700c — és dupla hibrid zoomot (140x vs 70x a standard 4a-ban). Mindkét modell 4K-ban rögzít Dolby Vision-nel és Ultra XDR-rel.

    Az új TrueLens Engine a Nothing OS 4.1-ben fényképezési előbeállításokat ad hozzá, köztük a „Stretch”-et, amelyet Jordan Hemingway fényképésszel együttműködve fejlesztettek ki.

    Árak Lengyelországban

    VáltozatPhone 4aPhone 4a Pro
    8 GB / 128 GB1 599 zł2 099 zł
    8 GB / 256 GB1 749 zł—
    12 GB / 256 GB1 899 zł2 399 zł

    Árak Európában: Phone 4a 349 EUR-tól, Phone 4a Pro 479 EUR-tól.

    Elérhetőség és időpontok

    • Phone 4a: előrendelés március 5-től, értékesítés március 13-tól 2026
    • Phone 4a Pro: előrendelés március 13-tól, értékesítés március 27-től 2026

    Mindkét modell elérhető a hivatalos pl.nothing.tech oldalon. Színváltozatok: 4a fehér, fekete, rózsaszín és kék; 4a Pro fekete, ezüst és rózsaszín. A rózsaszín és kék színek kizárólag a 12/256 GB-os változatban elérhetők.

    Várhatóan elérhető lesz a magyar elektronikai áruházakban is a normál értékesítés megkezdése után.

    Kinek való a Phone 4a, és kinek a Pro?

    Phone 4a 1 599 zł-ért a választás, ha fontos számodra a Nothing átlátszó dizájnja, és nincs szükséged a leggyorsabb processzorra. Perysztópos zoomot, nagyszerű 1.5K kijelzőt és Glyph Bar-t kapsz — mindezt 1 600 zł alatt. A legjobb ár-érték arány a sorozatban.

    A Phone 4a Pro 2 099 zł-ért értelmes választás, ha gyorsabb processzorra (+27% CPU, +65% AI), 144 Hz-re a 120 Hz helyett, IP65-re, eSIM-re és Glyph Matrix animációkra van szükséged. Az unibody fémkonstrukció prémium megjelenésű, bár elveszíti a híres átlátszó stílust.

    Mindkét modell nagyon erős ajánlat a saját árkategóriájában. A 3,5x periszkópos teleobjektív 1 599 zł-ért olyan dolog, amit egyetlen versenytárs sem kínál ebben az árban.

  • Milyen tokot válasszunk az iPhone 17-hez? Az 5 legjobb tok 2026-ra

    Milyen tokot válasszunk az iPhone 17-hez? Az 5 legjobb tok 2026-ra

    A legjobb tok az iPhone 17e-hez a Spigen Ultra Hybrid Mag (95 zł) — átlátszó MagSafe és Air Cushion technológiával. A legolcsóbb, mégis masszív opció a Mercury Semi-Silicone (45 zł), belül mikroszálas béléssel. Az összes ajánlott 5 tok támogatja a MagSafe-t és a vezeték nélküli töltést.

    Az iPhone 17e egy költséghatékony iPhone alumínium kerettel és üveg házzal. Támogatja a MagSafe-t és a Qi2 induktív töltést, így a beépített mágneses gyűrűvel rendelkező tok elengedhetetlen — nélküle elveszíted a vezeték nélküli töltés és a mágneses kiegészítők kényelmét.

    Ebben a rangsorban 5 tokot találsz 5 különböző márkától — a páncélozott Spigentől az elegáns Guess-ig. Mindegyiket teszteltük az anyagok, a MagSafe kompatibilitás és az ár-érték arány szempontjából. Az árak 45-től 149 zł-ig terjednek — sokkal olcsóbb, mint az eredeti Apple tok 249 zł-ért.

    Tipp: Az iPhone 17e kompatibilis az „iPhone 16e” és „iPhone 16e / 17e” jelölésű tokokkal. A méretek és a gombok elhelyezkedése azonos, így problémamentesen illeszkednek a 17e-hez. Az üzletekben a legtöbb tokot még mindig „iPhone 16e” néven jelölik.

    Nézd meg a teljes kínálatot iPhone 17e tokok a homescreen.pl oldalon

    Az iPhone 17e 6,1 hüvelykes kijelzővel, alumínium kerettel és üveg előlappal és hátlappal rendelkezik. Az üveg hátlap elegánsan néz ki, de hajlamos a karcolásokra és törésekre eséskor. Egy jó tok védi mindkét oldalt — a megemelt szélek védik a kijelzőt, míg a hátsó fal megakadályozza, hogy az üveg érintkezzen a felülettel. A MagSafe tok további hozzáférést biztosít az Apple mágneses kiegészítőinek ökoszisztémájához: vezeték nélküli töltők, power bankok és autós tartók.

    Rangsor: 5 legjobb tok az iPhone 17e-hez

    1. Spigen iPhone 17e tok — Ultra Hybrid Mag MagSafe (95 zł)

    Választásunk

    A Spigennek nincs szüksége ajánlásra — ez az egyik legismertebb tokmárka a világon. Ultra Hybrid Mag átlátszó polikarbonát hátlapot kombinál rugalmas TPU kerettel és beépített MagSafe gyűrűvel.

    Mi jellemzi ezt a tokot?

    • Air Cushion Technology — a sarkokban lévő légpárnák elnyelik a leesés energiáját
    • MagSafe — beépített mágneses gyűrű, teljes kompatibilitás a töltőkkel és kiegészítőkkel
    • Átlátszó hátlap — megmutatja az iPhone 17e eredeti színét
    • Emelt szélek — 1.5 mm a kijelző felett, 1 mm a kameránál

    Súly 70 g és karcsú profil — a tok nem ad hozzá felesleges vastagságot. Az egyetlen hátrány? A 95 zł ár a legmagasabb a listán (a Guess-t nem számítva), de a Spigenért a bevált minőséget és a pontos illeszkedés garanciáját fizeted.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    Súly70 g
    MagSafe✅
    TípusÁtlátszó, ütésálló
    Ár95 zł

    2. Ringke Fusion Magnetic MagSafe — ütésálló tok tanúsítvánnyal (59 zł)

    A Ringke egy koreai márka, amely évek óta versenyez a Spigen-nel az átlátszó tokok szegmensében. Fusion Magnetic MIL-STD-810G tanúsítvánnyal rendelkezik — 26 esést túlélt 2 méter magasságból sérülés nélkül. Ez a legszigorúbb teszt ebben a kategóriában.

    • MIL-STD-810G-516.6 — katonai esésállósági tanúsítvány
    • MagSafe — erős mágneses gyűrű
    • Átlátszó polikarbonát — sárgulásálló
    • Pontos kivágások minden port és gomb számára

    59 zł-ért kapsz egy páncélozott tokot az iPhone 17e-hez , amely mechanikai védelem szempontjából felülmúlja a Spigen-t (MIL-STD tanúsítvány az Air Cushion-nal szemben). Ha a leesés elleni védelem a prioritás, a Ringke jobb választás alacsonyabb áron. A tok nem blokkolja az induktív töltést vagy a MagSafe-t.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    Súly80 g
    MagSafe✅
    TanúsítványMIL-STD-810G
    Ár59 zł

    3. Tech-Protect MagRack MagSafe — állvány a csomagban (49 zł)

    Tech-Protect MagRack kiemelkedik a versenytársak közül egy funkcióval: kihúzható állvány. Az iPhone-t álló vagy fekvő helyzetbe is helyezheted — tökéletes filmnézéshez, videóhívásokhoz vagy navigációhoz az íróasztalon.

    • 2 az 1-ben állvány — álló és fekvő mód
    • MagSafe — vezeték nélküli töltés tok levétele nélkül
    • Matt fekete felület — nem gyűjti az ujjlenyomatokat
    • Megemelt szélek a kijelző és a kamera körül
    • Kompatibilitás megerősítve — tok, amely „iPhone 16e / 17e” jelöléssel rendelkezik

    49 zł-ért tokot kapsz állványt az iPhone 17e-hez, MagSafe és matt felülettel. Ez a legjobb funkcionalitás-ár arány ebben a rangsorban. Súly 100 g — kissé nehezebb a többitől az állvány mechanizmusa miatt, de a különbség a zsebben nem érezhető.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    Súly100 g
    MagSafe✅
    Állvány✅ (függőleges + vízszintes)
    Ár49 zł

    4. Guess Peony Script Logo MagSafe — elegancia neki (149 zł)

    A divatmárka, nem a technológiai — és ez az ereje. Guess Peony Script Logo egy olyan tok, amely úgy néz ki, mint egy divatkiegészítő, nem pedig egy műanyag burkolat. Az öko bőr, a Guess arany logója és a virágmintázat vonzza a tekintetet.

    • Öko bőr — prémium megjelenés és tapintás
    • Arany Guess logó — jellegzetes márkázás
    • MagSafe — teljes kompatibilitás a töltőkkel
    • Hardcase konstrukció — merev ház védi a karcolásoktól
    • Emelt szélek a képernyő és a lencse körül

    149 zł-ért elsősorban a márkát és a dizájnt fizeted. A mechanikai védelem szilárd (hardcase + emelt szélek), de MIL-STD vagy Air Cushion tanúsítványok nélkül. Ha a tokod a stílus kiegészítése kell, hogy legyen, nem csupán védelem — a Guess az egyetlen ilyen választás a kínálatban.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + PC + műbőr
    Súly75 g
    MagSafe✅
    TípusDivatos, hardcase
    Ár149 zł

    5. Mercury Silicone MagSafe — a legolcsóbb a kategóriájában (45 zł)

    A legjobb ár a rangsorban

    A legolcsóbb tok a listán, de nem akármilyen. Mercury Semi-Silicone szilikon felülettel rendelkezik, belül pedig bársonyos mikroszálas anyag — ugyanaz az anyag, amit az Apple használ a hivatalos tokjaiban 249 zł-ért.

    • Belső mikroszál — védi a hátlapot a mikrosérülésektől
    • Soft-touch szilikon — kellemes tapintású, nem csúszik ki a kézből
    • MagSafe — vezeték nélküli töltés levétel nélkül
    • Folttal szembeni ellenállás — a szilikon idővel nem sárgul
    • Emelt szélek a kijelző és a kamera körül

    45 zł-ért kapsz egy tokot, ami úgy néz ki és úgy érzi magát, mint egy 100+ zł-os termék. Nincsenek ellenállósági tanúsítványok, nincsenek extra funkciók — de mint mindennapi tok, jó védelemmel és kellemes tapintással, a Mercury nehezen verhető ebben az árkategóriában.

    ParaméterÉrték
    AnyagSzilikon + mikroszálas
    Súly75 g
    MagSafe✅
    TípusSzilikonos, soft-touch
    Ár45 zł

    iPhone 17e tok összehasonlítás

    TokMárkaAnyagTípusSúlyKiemelésÁr
    Ultra Hybrid MagSpigenTPU + PCÁtlátszó70 gAir Cushion, top márka95 zł
    Fusion MagneticRingkeTPU + PCÁtlátszó80 gMIL-STD-810G59 zł
    MagRackTech-ProtectTPU + PCMatt100 g2 az 1-ben állvány49 zł
    Peony Script LogoGuessTPU + PC + bőrDivatos75 gDesign, öko bőr149 zł
    Semi-SiliconeMercurySzilikonSzilikonos75 gMikroszál, soft-touch45 zł

    A mi választásunk: A prioritástól függ. Védelem? Ringke Fusion Magnetic (59 zł) MIL-STD tanúsítvánnyal. Funkcionalitás? Tech-Protect MagRack (49 zł) állvánnyal. Költségvetés? Mercury Semi-Silicone (45 zł).

    Hogyan válasszunk tokot az iPhone 17e-hez? Mire figyeljünk?

    Három kritérium, amely a legfontosabb az iPhone 17e tokjának kiválasztásakor.

    1. Kompatibilitás a MagSafe-szel
    Az iPhone 17e támogatja a MagSafe-t és a Qi2 induktív töltést — keress olyan tokokat, amelyekbe beépített mágneses gyűrű van. Az ebben a rangsorban szereplő 5 tok mind rendelkezik MagSafe-fel. Nélküle elveszíted a kompatibilitást a vezeték nélküli töltőkkel, pénztárcákkal és autós tartókkal. A MagSafe gyűrűt be kell építeni a tokba, nem szabad ráragasztani — a ragasztott mágnesek gyengébbek és néhány hónap után leválhatnak.

    2. Anyag és védelmi típus
    – TPU + polikarbonát (Spigen, Ringke, Tech-Protect) — a legjobb mechanikai védelem, elnyeli a leeséseket. Ideális azok számára, akik gyakran ejtik le a telefont vagy aktív környezetben dolgoznak.

    – Szilikon mikroszálas béléssel (Mercury) — kellemes tapintás, jó védelem a karcolások ellen. Mindennapi használatra alkalmas — nem csúszik ki a kézből és jól tompítja a kisebb ütések hatását.

    – Öko bőr (Guess) — prémium megjelenés, gyengébb mechanikai védelem. Legjobb divatkiegészítőként, kevésbé védelmi célokra magasból való leesés esetén.

    3. Kiegészítő funkciók
    – Állvány (Tech-Protect MagRack) — hasznos filmnézéshez, videóhívásokhoz és navigációhoz az íróasztalon

    – MIL-STD tanúsítvány (Ringke) — garantált ellenállás 2 méteres leesésekkel szemben

    – Air Cushion (Spigen) — légpárnák a sarkokban elnyelik a becsapódás energiáját

    – Mikroszálas bélés (Mercury) — védi az üveg hátlapot a mikroszálas karcolásoktól

    Mit kell elkerülni? Olcsó, MagSafe nélküli tokok a piacterekről (Temu, AliExpress). Gyakran gyenge mágnesekkel rendelkeznek, 2-3 hét után sárgulnak, és nem illeszkednek pontosan a gombok kivágásaihoz. Egy 20-30 forintos tok esetén 15 forintot spórolsz a Mercuryhoz képest, de vesztesz az anyagminőségben és a passzolásban.

    A teljes iPhone 17e védelem nem csak tok — érdemes hozzáadni edzett üveget az iPhone 17e-hez, hogy megvédjük mindkét elemet: a hátlapot és az előlapon.

    GYIK — a leggyakoribb kérdések az iPhone 17e tokjairól

    Illik az iPhone 16e tok az iPhone 17e-hez?
    Igen. Az iPhone 17e és az iPhone 16e azonos méretekkel és gombelhelyezéssel rendelkezik. Az „iPhone 16e” jelzésű tokok problémamentesen illeszkednek az iPhone 17e-hez.

    Támogatja az iPhone 17e a MagSafe-t?
    Igen. Az iPhone 17e beépített MagSafe mágneses gyűrűvel rendelkezik. Válassz „MagSafe” jelzésű tokot, hogy megőrizd a teljes kompatibilitást a töltőkkel és mágneses kiegészítőkkel.

    Melyik tok védi legjobban az esésektől?
    A Ringke Fusion Magnetic MIL-STD-810G tanúsítvánnyal (26 esés 2 méterről). Második helyen a Spigen Ultra Hybrid Mag áll, amely az Air Cushion technológiát alkalmazza a sarkokban.

    Elég a Mercury szilikon tok az iPhone 17e védelmére?
    Igen, a mindennapi használatra. A szilikon tompítja a kisebb eséseket, a mikroszálas bélés védi a karcolásoktól. Nincsenek olyan ellenállósági tanúsítványai, mint a Ringke vagy a Spigen, de az átlagos felhasználónak a védelem elegendő.

    Mennyibe kerül az iPhone 17e tok?
    45 zł-tól (Mercury Semi-Silicone) 149 zł-ig (Guess Peony Script Logo). Az optimális tok, amely jó védelmet nyújt és MagSafe kompatibilis, 49–95 zł-ért megvásárolható.

    Tölt az iPhone 17e indukciósan a tokon keresztül?
    Igen. Az iPhone 17e támogatja a Qi2 és MagSafe indukciós töltést 15W-ig. Az ebben a rangsorban szereplő összes tok lehetővé teszi a vezeték nélküli töltést anélkül, hogy le kellene venni — csak egy MagSafe tokra van szükség, hogy a töltő tökéletesen illeszkedjen a telefonhoz.

    Nehezebb a tok állvánnyal?
    Igen, de nem jelentősen. A Tech-Protect MagRack súlya 100 g — 20-30 g-mal nehezebb, mint a többi tok a listában. A különbség gyakorlatilag észrevétlen a zsebben, és az állvány jelentősen növeli a funkcionalitást.

    Milyen MagSafe kiegészítők működnek az iPhone 17e tokjával?
    Az ebben a rangsorban szereplő összes tok kompatibilis a teljes MagSafe ökoszisztémával: vezeték nélküli töltőkkel, powerbankokkal, MagSafe pénztárcákkal és autós tartókkal.

    Összegzés

    Az iPhone 17e megérdemli a jó MagSafe tokot — és nem kell vagyonokat költened. Már 45 zł-ért megkaphatod a szilikonos Mercury-t mikroszálas béléssel, és 59 zł-ért a katonai tanúsítvánnyal rendelkező páncéltok Ringke-t.

    Fontos következtetések:

    • A legjobb védelem: Ringke Fusion Magnetic (59 zł) — MIL-STD-810G, 26 ejtés 2 m-ről
    • A legjobb ár-érték arány: Tech-Protect MagRack (49 zł) — állvány + MagSafe
    • A legjobb prémium márka: Spigen Ultra Hybrid Mag (95 zł) — Air Cushion, átlátszó
    • Neki: Guess Peony Script Logo (149 zł) — öko bőr, arany logó
    • Legalacsonyabb ár: Mercury Semi-Silicone (45 zł) — szilikon mikroszálas

    Mind az 5 tok támogatja a MagSafe-t és a vezeték nélküli töltést. Válaszd ki azt, amelyik illik a stílusodhoz és a költségvetésedhez.

    Tekintsd meg az összes iPhone 17 tokot a homescreen.pl oldalon

  • A legjobb tokok és üvegek a Motorola Moto G35 5G-hez — 2026-os rangsor

    A legjobb tokok és üvegek a Motorola Moto G35 5G-hez — 2026-os rangsor

    A legjobb tok a Moto G35 5G-hez a Tech-Protect CamShield Pro (19 zł) — ütésálló gyűrűvel és csúszkával a kamerához. A legjobb edzett üveg a 3mk HardGlass (29.90 zł, 9H keménység). A teljes védőszett ára 45 zł-tól kezdődik — kevesebb, mint 7% a telefon árának.

    A Moto G35 5G körülbelül 700 zł-ba kerül, és a kijelző cseréje ennek az összegnek több mint a felébe kerül. Ebben az útmutatóban konkrét ajánlásokat találsz tokokra, edzett üvegekre és védőfóliákra, amelyek a Home Screen boltban elérhetők. Nincs felesleges szöveg — csak termékek árakkal és specifikációkkal.

    Az útmutató három kategóriát ölel fel: védőtokok, üvegek és képernyőfóliák, valamint a kamera védelme. Minden terméket teszteltünk az anyagok, vastagság és ár-érték arány szempontjából.

    Miért érdemes megvédeni a Moto G35 5G-t?

    A Moto G35 5G egy masszív költségvetési telefon 6,7 hüvelykes IPS LCD kijelzővel és 120 Hz-es frissítési rátával. Műanyag kerettel és hátsó résszel rendelkezik, ami két dolgot jelent: könnyebb a üveg zászlóshajóknál, de jobban karcolódik.

    A legfontosabb paraméterek, amelyek befolyásolják a kiegészítők kiválasztását:

    • 6.7″ IPS LCD kijelző — nagy felület a védelemhez, lapos képernyő (nincs hajlítás)
    • Műanyag ház — könnyebben karcolódik, mint az üveg, de jobban ellenáll a leeséseknek
    • 50 MP kamera — kiemelkedő kameramodul védelmet igényel
    • Méretek: 163.8 x 74.8 x 8 mm, 186 g

    A lapos kijelző jó hír — használhatsz edzett üveget és védőfóliát is, anélkül, hogy problémáid lennének a szélek tapadásával.

    Tipp: A Moto G35 5G nem támogatja a vezeték nélküli töltést, így nem kell figyelned a tok Qi kompatibilitására. Koncentrálj a védelemre és az ergonómiára.

    Nézd meg a legjobb tokokat a Moto G35 5G-hez a homescreen.pl oldalon.

    Legjobb tokok a Moto G35 5G-hez — rangsor

    A Home Screen boltban három márka tokjai elérhetők: Tech-Protect, 3mk és Bizon. Nincs Spigen vagy ESR — ezek a márkák nem gyártanak kiegészítőket a költségvetés-barát Motorolákhoz. Ez nem probléma: a Tech-Protect és a 3mk szilárd védelmet kínál megfizethető áron.

    1. Tech-Protect CamShield Pro — a legjobb védelem gyűrűvel (19 zł)

    Választásunk a védelem kategóriában

    19 zł-ért egy olyan tokot kapsz, amely papíron versenyez az 50–70 zł-os termékekkel. Tech-Protect CamShield Pro hibrid TPU + polikarbonát konstrukciót kombinál három praktikus funkcióval:

    • Csúszka a kamerához — a lencséket takaró csúszka, védi a zsebekben való karcolódástól
    • Ring 360° — forgatható gyűrű, amely állványként és ujjra való fogantyúként szolgál
    • Megerősített sarkok — elnyelik a leesés energiáját

    A belső anyag puha TPU (termoplasztikus poliuretán), amely elnyeli a rezgéseket. A külső réteg polikarbonátból készült, amely megvédi a karcolásoktól. Súly 70 g.

    Az egyetlen hátrány? A gyűrű vastagságot ad — a tok nem fekszik laposan az asztalon.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU + polikarbonát
    Súly70 g
    Kamera csúszka✅
    Gyűrű/állvány✅
    Ár19 zł

    2. 3mk Matt Case — matt elegancia tanúsítvánnyal (39.90 zł)

    Ha fontos számodra a megjelenés éppúgy, mint a védelem, 3mk Matt Case a legjobb kompromisszum. A matt felület nem gyűjti a ujjlenyomatokat és kellemesen fekszik a kézben.

    Mi különbözteti meg a 3mk-t? Tanúsítványok és tesztek. A Matt Case átesett az Absorber125™ teszten — 26 esés 125 cm magasságból sérülés nélkül. Ezen kívül:

    • Mosható — víz alatt tisztítható detergensek nélkül
    • EasyClick™ — a gombok úgy reagálnak, mint tok nélkül
    • PZH tanúsítvány — az anyagok biztonságának megerősítése
    • RoHS tanúsítvány — megfelel a környezetvédelmi normáknak

    A anyag TPU, amely ellenáll a karcolásoknak, elszíneződéseknek és ujjlenyomatoknak. A megemelt szélek védik a kijelzőt és a kamerát.

    ParaméterÉrték
    AnyagTPU
    Súly75 g
    Esés teszt26x 125 cm-ről
    Mosható✅
    Ár39,90 zł

    3. Tech-Protect Magmat — masszív és legolcsóbb (15 zł)

    A legolcsóbb tok a listán, de ez nem jelenti a gyenge minőséget. Tech-Protect Magmat egy hibrid TPU + polikarbonát matt fekete kivitelben. 15 zł-ért a következőket kapod:

    • Rugalmas poliuretán keret (eséscsillapítás)
    • Kemény hátlap polikarbonátból (karcálló védelem)
    • Gombvédők
    • 5/5 értékelés 2 vélemény alapján az üzletben

    Csak 50 g súlyú — az egyik legkönnyebb tok a kínálatban. Nincsenek extra funkciók, mint a gyűrű vagy csúszka, de ha egyszerű, tartós védelmet keresel a legjobb áron — ez a tökéletes választás.

    4. Bizon Case Tur — ütésálló mikroszálas (35 zł)

    Bizon Case Tur azok számára ajánlott, akik elsődleges szempontként kezelik a védelmet. A 2 mm vastagság és a megerősített sarkok légpárnákkal elnyelik a leesés energiáját. Belül a mikroszál védi a telefon hátulját a mikrosérülésektől.

    • 3 szín közül választhatsz: sötétkék, világoskék, világosszürke
    • Texturált oldalak — a telefon nem csúszik ki a kézből
    • Megemelt szélek a kijelző és a kamera körül

    Jól fog működni fizikai munkát végzők vagy gyakran telefonját leejtő emberek számára.

    5. 3mk Clear Case — legjobb átlátszó (39.90 zł)

    Szeretnéd megmutatni a Moto G35 5G eredeti színét? 3mk Clear Case egy átlátszó tok, amelynek vastagsága mindössze 1.2 mm. A karcsúsága ellenére átment az Absorber125™ teszten (26 esés 125 cm-ről).

    • EasyClick™ — érzékeny gombok
    • Megemelt szélek a kamera és a kijelző körül
    • PZH és RoHS tanúsítvány
    • 12 hónap garancia

    Kinek? Azoknak a felhasználóknak, akik minimális védelmet szeretnének anélkül, hogy megváltoztatnák a telefon megjelenését.

    A Moto G35 5G tokok összehasonlítása

    TokMárkaAnyagTípusSúlyKiemelésÁr
    CamShield ProTech-ProtectTPU + PCPáncéltok70 gGyűrű + csúszka19 zł
    Matt Case3mkTPUMatt75 gAbsorber125™, mosható39.90 zł
    MagmatTech-ProtectTPU + PCMatt50 gA legkönnyebb15 zł
    Case TurBizonTPUPáncéltok50 gMikroszálas, 3 szín35 zł
    Clear Case3mkTPUÁtlátszó–1.2 mm, Absorber125™39.90 zł

    Választásunk: Tech-Protect CamShield Pro 19 zł-ért — a legjobb funkcionalitás-ár arány. Gyűrű, kameracsúszka és hibrid konstrukció olcsóbban, mint a legtöbb alap tok.

    A legjobb edzett üvegek és képernyőfóliák a Moto G35 5G-hez

    A Moto G35 5G 6.7″ sík kijelzője ideális felület az edzett üveg számára — a szélek hajlításának hiánya teljes tapadást jelent. Íme a legjobb lehetőségek.

    1. 3mk HardGlass — a legjobb ár-érték arány a védelemhez (29.90 zł)

    Választásunk a képernyővédelem kategóriában

    Klasszikus edzett üveg 9H keménységgel (a legmagasabb a skálán) és 0.3 mm vastagsággal. 3mk HardGlass szilárd védelem felesleges kiegészítők nélkül:

    • 420°C-on edzett — megnövelt törésállóság
    • Oleofób bevonat — kevesebb ujjlenyomat
    • 2.5D lekerekített élek — ergonomikus, az üveg széleit nem érződik
    • Inviscid-Sil™ ragasztó — eltávolítható és újra felhelyezhető nyom nélkül
    • Telepítő készlet a csomagban

    29.90 zł-ért olyan védelmet kapsz, ami ellenáll a zsebedben lévő kulcsokkal való érintkezésnek és a legtöbb véletlen, képernyővel lefelé történő esésnek.

    2. 3mk FlexibleGlass — hibrid antibakteriális védelemmel (34.90 zł)

    Kompromisszum az üveg és a fólia között. 3mk FlexibleGlass egy kerámiával megerősített hibrid üveg — 7H keménység, 0.3 mm vastagság, de rugalmasabb, mint a hagyományos üveg.

    Mit nyújt a hibrid? Nem törik olyan könnyen, mint a sima üveg, és jobban tapad a szélekhez. További bónusz:

    • Antibakteriális bevonat — korlátozza a baktériumok fejlődését a képernyőn
    • Oleofób bevonat
    • PZH és RoHS tanúsítványok
    • Fit-In™ szerelési rendszer — pozicionáló betétek

    Ha előfordult, hogy eltörted a klasszikus edzett üveget, a FlexibleGlass tartósabb alternatíva lesz.

    3. PanzerGlass Ultra-Wide Fit — prémium kompromisszumok nélkül (99 zł)

    A legdrágább üveg a listán, de ez a PanzerGlass — egy prémium márka Dániából. Ultra-Wide Fit teljesen lefedi a képernyő felületét, így nem fogsz fekete széleket látni az üveg és a telefon kerete között.

    • Antireflexiós és oleofób bevonat
    • 60% újrahasznosított anyag — öko-termelés
    • 33% kevesebb papír a csomagolásban, mint az előző generációban
    • Magas ütésállóság

    Kinek? Azoknak a felhasználóknak, akik a lehető legjobb képernyővédelmet szeretnék, és hajlandóak ezért fizetni. A PanzerGlass és a 3mk HardGlass közötti különbség a mindennapi használatban csekély, de a PanzerGlass szélesebb lefedettséget kínál.

    4. 3mk ARC+ — öngyógyító fólia (39.90 zł)

    Ha a fóliát részesíted előnyben a üveggel szemben, 3mk ARC+ a legjobb választás. Vastagsága 0.17 mm (háromszor vékonyabb, mint az üveg) és a Self-Heal™ technológia — a kisebb karcolások 24 órán belül eltűnnek.

    • Semi-wet telepítés — a szerelőgél lehetővé teszi a pozíció korrekcióját
    • A képernyő megerősítése 150%-kal
    • Kompatibilis az ujjlenyomat-olvasóval
    • RoHS tanúsítvány

    A fólia jó választás, ha nem szereted a „vastag üveg” hatást a képernyőn. Gyakorlatilag láthatatlan a felhelyezés után.

    A Moto G35 5G üvegek és fóliák összehasonlítása

    TermékMárkaTípusKeménységVastagságKiemelésÁr
    HardGlass3mkEdzett üveg9H0.3 mmA legjobb ár-érték arány29.90 zł
    FlexibleGlass3mkHibrid üveg7H0.3 mmAntibakteriális34.90 zł
    Ultra-Wide FitPanzerGlassEdzett üveg9H–Prémium, teljes lefedettség99 zł
    ARC+3mkFólia–0.17 mmSelf-Heal™39.90 zł

    Tekintsd meg edzett üveg  a Moto G35 5G-hez a homescreen.pl oldalon

    A kamera védelme — megéri?

    A Moto G35 5G-nek kiemelkedő 50 MP-es kamera modulja van. Amikor a telefon hátul fekszik az asztalon, az objektív karcolásoknak van kitéve. Két megoldás:

    3mk Lens Protection [4 PACK] — 14.90 zł

    Négy hibrid üveg 7H keménységgel és 0.16 mm vastagsággal. Gyakorlatilag láthatatlan, nem befolyásolja a fényképek minőségét. Oleofób bevonat. Ezen az áron két telefonra elegendő tartalékot kapsz.

    Bizon Glass Snap Lens — 45 zł

    Edzett üveg 9H fekete kerettel. Vastagabb (0.3 mm) és jobban látható, de keményebb. A csomagban törlőkendő és pozicionáló matricák találhatók.

    Tanács: Ha olyan tokot vásárolsz, amelynek emelt pereme van a kamera körül (mint a Tech-Protect CamShield Pro csúszkával), a lencse védelme opcionális. Ha vékony tokot használsz, vagy tok nélkül hordod a telefont — a 3mk Lens Protection 14,90 zł-ért olcsó biztosítás.

    Hogyan válasszunk védőszettet a Moto G35 5G-hez?

    Három változat a költségvetéshez igazítva:

    Költségvetési szett (kb. 45 zł)
    – Tok: Tech-Protect Magmat — 15 zł
    – Üveg: 3mk HardGlass — 29,90 zł
    – Összesen: kb. 45 zł — alapvető védelem a képernyőnek és a háznak

    Optimális szett (kb. 64 zł)
    – Tok: Tech-Protect CamShield Pro — 19 zł
    – Üveg: 3mk HardGlass — 29,90 zł
    – Kamera: 3mk Lens Protection — 14,90 zł
    – Összesen: kb. 64 zł — teljes védelem gyűrűvel és csúszkával a kamerához

    Prémium szett (kb. 154 zł)
    – Tok: 3mk Matt Case — 39,90 zł
    – Üveg: PanzerGlass Ultra-Wide Fit — 99 zł
    – Kamera: 3mk Lens Protection — 14,90 zł
    – Összesen: kb. 154 zł — a lehető legjobb védelem

    A mi választásunk: Az optimális szett kb. 64 zł-ért. Egy páncélozott tokot kapsz gyűrűvel és csúszkával, 9H edzett üveget és kameravédelmet. Ez kevesebb, mint a telefon árának 10%-a.

    GYIK — gyakran ismételt kérdések

    Illik a Moto G35 5G-hez a Moto G34 tokja?
    Nem. A Moto G35 5G más méretekkel és gombelhelyezéssel rendelkezik, mint a Moto G34. Vásároljon kifejezetten a Moto G35 5G-hez kompatibilis tokokat.

    Használhatok vezeték nélküli töltést a tokkal?
    A Moto G35 5G nem támogatja a vezeték nélküli töltést — nincs benne Qi tekercs. A tokok induktív töltéssel való kompatibilitására vonatkozó információk a termék általános specifikációjára vonatkoznak, nem erre a konkrét telefonra.

    Edzett üveg vagy fólia — mi védi jobban a Moto G35 kijelzőjét?
    Az edzett üveg (pl. 3mk HardGlass, 9H) jobban véd a leesések és karcolások ellen. A fólia (pl. 3mk ARC+) vékonyabb és gyakorlatilag láthatatlan, de gyengébb mechanikai védelmet nyújt. A legtöbb felhasználónak az edzett üveg jobb választás lesz.

    Megéri a PanzerGlass 99 zł-t?
    A legtöbb felhasználónak a 3mk HardGlass 29.90 zł-ért elegendő védelmet nyújt. A PanzerGlass Ultra-Wide Fit szélesebb képernyőfedést és prémium kivitelezést kínál, de a mindennapi védelemben a különbség nem arányos az árkülönbséggel.

    Mennyit nyom a Moto G35 5G tokkal?
    Magában a telefon 186 g. A legkönnyebb tokkal (Tech-Protect Magmat, 50 g) — 236 g. A legnehezebb tokkal (3mk Matt Case, 75 g) — 261 g.

    Összegzés

    A Moto G35 5G körülbelül 700 zł-ba kerül, a teljes védelem pedig 45 zł-tól kezdődik. A legjobb ár-érték arányt a Tech-Protect és a 3mk termékei kínálják — mindkét márka szilárd védelmet nyújt megfizethető áron.

    Kulcsfontosságú megállapítások:

    • Legjobb tok: Tech-Protect CamShield Pro (19 zł) — gyűrű, csúszka a kamerához, hibrid konstrukció
    • Legjobb üveg: 3mk HardGlass (29.90 zł) — 9H, 0.3 mm, többször használható ragasztó
    • Legjobb kameravédelem: 3mk Lens Protection (14.90 zł) — 4 darab egy üveg áráért

    Függetlenül a választott készlettől, még a legolcsóbb 15 zł-os tok is jobb befektetés, mint a 350 zł-os kijavítás.

    Nézd meg az összes kiegészítőt a Motorola Moto G35 5G-hez w homescreen.pl

  • Melyik telefont vegyem 2000 zł alatt? Okostelefon-toplista 2026

    Melyik telefont vegyem 2000 zł alatt? Okostelefon-toplista 2026

    2026 októberében a legjobb telefon 2000 zł alatt a Samsung Galaxy A57 5G. A 8/256 GB-os változat a lengyel boltokban kb. 1650 zł-tól kapható, és ezért 6,9 mm vékony, IP68-as házat, valamint hat Android-frissítés ígéretét kapod. Fotózáshoz válaszd a leghosszabb (7 éves) támogatású Google Pixel 10a-t, játékhoz a 6500 mAh-s akkumulátorral szerelt POCO X8 Pro-t, ha pedig a zoom számít, nyúlj a Nothing Phone (4a) után, amely az összeállítás legolcsóbb periszkópos teleobjektíves telefonja.

    Ma a 2000 zł körüli a legérdekesebb árkategória. Ide kerülnek azok a telefonok, amelyek a megjelenésükkor 2500–3000 zł-ba kerültek, és amelyekhez a gyártók 6–7 év biztonsági frissítést ígérnek. Ugyanakkor ez az összeg az a határ is, ahol könnyű túlfizetni egy hivatalos forgalmazás nélküli vagy rövid támogatású modellért.

    Alább 8 okostelefon toplistáját találod: öt belefér a 2000 zł-ba, három a keret határán van. Mindegyiket hivatalosan forgalmazzák Lengyelországban, a paramétereket pedig a gyártók specifikációiból vettük.

    Állapot: 2026. október 22. Az árak a lengyel boltok és a gyártói webáruházak (Ceneo, x-kom, Media Expert, RTV Euro AGD, samsung.com/pl, pl.nothing.tech) legalacsonyabb ajánlatai 2026. október 21–22-ről. A telefonok ára hétről hétre változik, ezért vásárlás előtt nézd meg az aktuális ajánlatot. Telefonokat nem árulunk. A homescreen.pl-en tokokat, kijelzővédő üvegeket és töltőket találsz hozzájuk.

    Samsung Galaxy A57 5G négy színben: sötétkék, szürke, fehér és lila

    Röviden: melyik telefont válaszd 2000 zł alatt

    • A legjobb a legtöbbeknek: Samsung Galaxy A57 5G. Vékony, vízálló (IP68), 6 Android-frissítéssel és 6 év biztonsági frissítéssel.
    • A legjobb fotózáshoz és a leghosszabb ideig frissített: Google Pixel 10a. 7 év frissítés, vezeték nélküli töltés, IP68.
    • A legjobb zoom: Nothing Phone (4a). 50 MP-es periszkóp 3,5×-es optikai zoommal, a hivatalos webáruházban 1599 zł-tól.
    • A legjobb játékhoz: POCO X8 Pro. Ugyanaz a processzor, mint a Xiaomi 17T-ben, 6500 mAh-s akkumulátor és 100 W-os töltés.
    • A legvékonyabb és legstrapabíróbb: Motorola Edge 70. 5,99 mm, 159 g, IP68/IP69 és MIL-STD-810H szabvány.
    • A keret határán: Motorola Edge 70 Pro, Samsung Galaxy S25 FE és Xiaomi 17T. Kb. 2000 és 2250 zł között kaphatók.

    2000 zł alatti telefonok toplistája — táblázat

    # Telefon Ár Lengyelországban (2026. 10. 22.) Kijelző Processzor Akkumulátor és vezetékes töltés Vezeték nélküli töltés Ellenállóság Frissítések (Android / biztonsági)
    1 Samsung Galaxy A57 5G 8/128: 1499–1799 zł; 8/256: 1650–2099 zł 6,7″, AMOLED, 120 Hz Exynos 1680 5000 mAh, 45 W ❌ IP68 6 verzió / 6 év
    2 Google Pixel 10a 8/128: 1975 zł-tól 6,3″, pOLED, 120 Hz Google Tensor G4 5100 mAh, teljesítmény: nincs adat¹ ✅ 10 W IP68 7 év / 7 év
    3 Nothing Phone (4a) 8/128: 1599 zł; 12/256: 1899 zł (Nothing webáruház) 6,78″, AMOLED, 120 Hz Snapdragon 7s Gen 4 5080 mAh, 50 W ❌ IP64 3 év / 6 év
    4 POCO X8 Pro 8/256: 1579–1699 zł; 12/512: 1789–1899 zł 6,59″, AMOLED 1,5K, 120 Hz Dimensity 8500-Ultra 6500 mAh, 100 W ❌ IP68 nincs vállalás²
    5 Motorola Edge 70 12/512: 1774–1999 zł 6,67″, pOLED, 120 Hz Snapdragon 7 Gen 4 4800 mAh, 68 W ✅ 15 W IP68/IP69, MIL-STD-810H 4 év / 6 év
    6 Motorola Edge 70 Pro 8/256: 1998–2249 zł 6,78″, AMOLED, 144 Hz Dimensity 8500 Extreme 6500 mAh, 90 W ✅ 15 W IP68/IP69, MIL-STD-810H nincs vállalás³
    7 Samsung Galaxy S25 FE 8/128: 2068 zł-tól 6,7″, AMOLED, 120 Hz Exynos 2400 4900 mAh, 45 W ✅ 15 W IP68 7 verzió / 7 év
    8 Xiaomi 17T 12/256: 2214 zł-tól 6,59″, AMOLED 1,5K, 120 Hz Dimensity 8500-Ultra 6500 mAh, 67 W ❌ IP68 nincs vállalás Lengyelországra⁴

    ¹ A Google nem adja meg a maximális töltési teljesítményt. Azt vállalja, hogy a telefon kb. 30 perc alatt 50%-ra töltődik egy legalább 45 W-os, PPS-képes (az USB Power Delivery szabvány gyorstöltési módját támogató) USB-C töltővel, amelyet külön kell megvásárolni.

    ² A Xiaomi nem teszi közzé, hány Android-frissítést kap a POCO X8 Pro.

    ³ A Motorola nem tünteti fel a frissítési szabályzatot az Edge 70 Pro oldalán.

    ⁴ A 4 Android-verzióra és 6 év biztonsági frissítésre vonatkozó vállalást csak a Xiaomi indiai oldalán találtuk meg.

    A műszaki adatok a gyártók oldalairól származnak: Samsung Galaxy A57 5G, Google Pixel 10a, Nothing Phone (4a), POCO X8 Pro, Motorola Edge 70, Motorola Edge 70 Pro, Samsung Galaxy S25 FE (a Samsung sajtóközleménye, mert a modell oldala már eltűnt a samsung.com/pl-ről) és Xiaomi 17T.

    1. Samsung Galaxy A57 5G: a legjobb telefon 2000 zł alatt

    Ár: 8/128 GB 1499 zł-tól, 8/256 GB 1650 zł-tól (Ceneo); a samsung.com/pl-en 1779–1799 zł, illetve 2089–2099 zł

    A Galaxy A57 2026. április 10-én került a lengyel boltokba. A Samsung akkor 2569 zł-ban határozta meg a 256 GB-os változat árát. Fél évvel később a 8/256 GB-os változat 1650 zł-tól kapható a boltokban, így bőven belefér a keretbe. Mi is ezt választjuk: a 128 GB hamar megtelik, ha 4K-s videókat rögzítesz.

    Ez a legkönnyebb és legvékonyabb Samsung ebben az árkategóriában. 179 g-ot nyom, 6,9 mm vastag, a 6,7 hüvelykes Super AMOLED Plus kijelző körüli keretek pedig 1,5 mm-re vékonyodtak. A kijelző 120 Hz-es frissítési frekvenciával működik, az előlapot Gorilla Glass Victus+ védi.

    A legerősebb érv a támogatás. A Samsung hat generációnyi Android- és One UI-frissítést, valamint hat év biztonsági frissítést garantál, a globális megjelenéstől számítva. A ma vásárolt telefon 2032-ig kap biztonsági frissítéseket. Ebben az árkategóriában csak a Pixel 10a támogatása hosszabb.

    A fő kamera 50 MP-es, optikai képstabilizálással (OIS), mellette egy 12 MP-es ultraszéles látószögű és egy 5 MP-es makrokamera kapott helyet. Teleobjektív nincs, a zoom kizárólag digitális (legfeljebb 10×). Az 5000 mAh-s akkumulátor 45 W-tal töltődik, a Samsung szerint 30 perc alatt 60%-ra. A ház IP68-as védettségű.

    Előnyök:
    – 6 Android-frissítés és 6 év biztonsági frissítés
    – IP68, vékony (6,9 mm) és könnyű (179 g) ház
    – a 256 GB-os változat is belefér a keretbe
    – eSIM, Wi-Fi 6E és Bluetooth 6.0

    Hátrányok:
    – nincs vezeték nélküli töltés
    – nincs teleobjektív, a harmadik kamera egy 5 MP-es makró
    – 45 W-os töltés, lassabb, mint a POCO X8 Pro (100 W) és a Motorola Edge 70 (68 W) esetében

    Kinek ajánljuk: a legtöbbeknek, akik egyetlen telefont szeretnének 5–6 évre, mindenféle bonyodalom nélkül. Ha a régebbi modellt is fontolgatod, olvasd el Galaxy A57 vs A56 összehasonlításunkat. Tokokat és kijelzővédő üvegeket a Galaxy A57 kiegészítők kategóriában találsz, a bevált modelleket pedig a Galaxy A57 tokok toplistájában.

    [hs_products category=”2185″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Galaxy A57 tokok és kijelzővédő üvegek — bestsellerek”]

    2. Google Pixel 10a: a legjobb fotós telefon 2000 zł alatt

    Ár: 8/128 GB 1975 zł-tól (Ceneo), színtől függően kb. 2400 zł-ig; a Google Store-ban 2849 zł-tól

    A Pixel 10a-t Lengyelországban hivatalosan a Google Store forgalmazza, ott azonban 2849 zł-tól kapható. Más boltokban a 8/128 GB-os változatot Obszidián és Világosszürke színben 2000 zł alatt is megveheted. A többi szín és a 256 GB-os változat már kilóg a keretből.

    A Pixelt elsősorban a szoftver miatt választják. A Google 7 év rendszer-, biztonsági és Pixel Drop funkciófrissítést ígér, ami a legtöbb ebben az összeállításban (holtversenyben a Galaxy S25 FE-vel). 10 W-os vezeték nélküli töltést is kínál (az első ötből rajta kívül csak a Motorola Edge 70 tudja ezt), IP68-as védettséggel és alumíniumkerettel.

    A fő kamera 48 MP-es, 1/2 hüvelykes szenzorral, f/1,7-es rekesszel és optikai stabilizálással. A második kamera egy 13 MP-es ultraszéles látószögű modul. Papíron ez kevesebb, mint a konkurenciánál, de a Pixel a Google képfeldolgozásával behozza a lemaradást: éjszakai móddal, asztrofotózással, a Legjobb felvétel vagy a Varázsradír funkcióval. A 13 MP-es előlapi kamera 4K-s videót rögzít.

    A kijelző 6,3 hüvelykes, így a Pixel a toplista legkisebb telefonja (153,9 × 73 × 9 mm, 183 g). A Tensor G4 processzor a Gemini Nano modellre épülő AI-funkciókat futtatja. Ha számodra a játék a legfontosabb, jobb választás a POCO X8 Pro.

    Előnyök:
    – 7 év Android- és biztonsági frissítés
    – 10 W-os vezeték nélküli töltés, IP68
    – kompakt, 6,3 hüvelykes kijelző
    – eSIM és a Google képfeldolgozása

    Hátrányok:
    – csak a 8/128 GB-os változat fér bele a keretbe
    – két kamera, teleobjektív nélkül
    – a Google nem adja meg a töltési teljesítményt; ahhoz, hogy kb. 30 perc alatt 50%-ra töltsd az akkumulátort, 45 W-os PPS-töltő kell

    Kinek ajánljuk: ha sokat fotózol, tiszta Androidot szeretnél, és évekig tervezed használni a telefont. Az elődhöz képesti különbségeket a Pixel 10a vs Pixel 9a összehasonlításunkban írtuk le. Jól jön mellé egy vezeték nélküli töltő, tokokat pedig a Pixel 10a kategóriában és a Pixel 10a kiegészítőiről szóló összeállításunkban találsz.

    A legjobb kamerát keresed, kerettől függetlenül? A csúcsmodelleket 2026 legjobb fotós telefonjainak toplistájában hasonlítottuk össze.

    [hs_products category=”2178″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Pixel 10a kiegészítők — bestsellerek”]

    3. Nothing Phone (4a): a legjobb zoom 2000 zł alatt

    Ár a Nothing hivatalos webáruházában: 1599 zł (8/128), 1749 zł (8/256), 1899 zł (12/256); más boltokban 1639 zł-tól

    A Nothing Phone (4a) tudja azt, ami ebben az árban az első öt többi telefonjából hiányzik: 50 MP-es periszkópos teleobjektívje van 3,5×-es optikai zoommal és optikai stabilizálással. A fő kamera 50 MP-es, 1/1,57 hüvelykes szenzorral és OIS-sel, a harmadik objektív ultraszéles látószögű (120°). A gyártó akár 70×-es „ultra” zoomot ad meg, de optikailag ez 3,5×.

    Az AMOLED kijelző 6,78 hüvelykes, 30 és 120 Hz között változó frissítéssel és akár 4500 nites csúcsfényerővel. A processzor Snapdragon 7s Gen 4, az 5080 mAh-s akkumulátor pedig 50 W-tal töltődik.

    Érdekesség, hogy a hivatalos pl.nothing.tech webáruház október 21-én olcsóbb volt a legtöbb boltnál, így érdemes ott kezdeni. Még a legerősebb, 12/256 GB-os változat is 1899 zł-ba kerül ott.

    Az alacsony ár néhány kompromisszummal jár. A ház csak IP64-es, vagyis por- és fröccsenésálló, de a vízbe merítést nem bírja. A Nothing 3 év Android-frissítést (és 6 év biztonsági frissítést) ígér, a memória pedig régebbi típusú (LPDDR4x és UFS 3.1). eSIM sincs.

    Előnyök:
    – 50 MP-es periszkóp, 3,5×-es optikai zoom OIS-sel
    – 1599 zł-tól a Nothing hivatalos lengyel webáruházában
    – fényes, 6,78″-os kijelző akár 4500 nitig

    Hátrányok:
    – csak IP64
    – 3 év Android-frissítés
    – nincs eSIM és vezeték nélküli töltés

    Kinek ajánljuk: ha távolról fotózol (koncertek, meccsek, gyerekek a színpadon), és a kereted közelebb van az 1600, mint a 2000 zł-hoz. Kijelzővédő üveget ehhez a modellhez a Nothing Phone (4a) kijelzővédő üvegeinek toplistájából választhatsz, tokot pedig a Nothing Phone (4a) kategóriában.

    4. POCO X8 Pro: játékhoz, 6500 mAh-s akkumulátorral

    Ár: 8/256 GB 1579 zł-tól, 12/512 GB 1789 zł-tól (Media Expert, RTV Euro AGD és MediaMarkt: 1899 zł)

    A POCO X8 Pro a teljesítményre és a nagy akkumulátorra épít. Ugyanaz a processzor dolgozik benne, mint a drágább Xiaomi 17T-ben: a MediaTek Dimensity 8500-Ultra, 4 nm-es gyártástechnológiával. Ehhez jön a 6500 mAh-s akkumulátor, a 100 W-os HyperCharge vezetékes töltés, valamint 12 GB RAM és 512 GB tárhely 2000 zł alatti áron.

    Az AMOLED kijelző 6,59 hüvelykes, 1,5K felbontású (2756 × 1268) és 120 Hz-es. A ház IP68-as védettségű, a telefon tömege kb. 201 g. HyperOS 3-at futtat Android 16 alapon.

    A kamerarendszer egyszerűbb, mint a Pixelben vagy a Nothing Phone (4a)-ban. Az 50 MP-es fő kamera (Sony IMX882, f/1,5, OIS) mellett csak egy 8 MP-es ultraszéles látószögű kamera van, teleobjektív nincs. eSIM sincs (csak két fizikai nano SIM-kártya), és vezeték nélküli töltés sem. A Xiaomi lengyel oldala jelzi, hogy töltő nincs a dobozban.

    A gyenge pont a támogatás. A Xiaomi ennél a modellnél nem adja meg az Android-frissítések számát. A cég általános szabályzata a megjelenéstől számítva legalább 2 év biztonsági frissítést garantál, ez pedig jóval kevesebb, mint a Samsungnál és a Google-nél.

    Előnyök:
    – felsőbb kategóriás processzor, ugyanaz, mint a Xiaomi 17T-ben
    – 6500 mAh és 100 W-os töltés
    – 12/512 GB a kereten belül, IP68

    Hátrányok:
    – nincs vállalás az Android-frissítések számára
    – nincs eSIM, teleobjektív és vezeték nélküli töltés
    – az ultraszéles látószögű kamera csak 8 MP-es

    Kinek ajánljuk: játékosoknak és azoknak, akik csak kétnaponta szeretnék tölteni a telefont. Hogy miben különbözik drágább testvérétől, azt a POCO X8 Pro vs X8 Pro Max összehasonlításban olvashatod. Tokokat és kijelzővédő üvegeket a POCO X8 Pro kategóriában találsz.

    5. Motorola Edge 70: a legvékonyabb és legstrapabíróbb

    Ár: 12/512 GB 1774 zł-tól (Ceneo), az x-komnál 1999 zł

    A Motorola Edge 70 mindössze 5,99 mm vastag és 159 g-os. Ez a toplista legvékonyabb és legkönnyebb telefonja, ráadásul az Edge 70 Pro mellett a legellenállóbb is. IP68-as és IP69-es védettségű (bírja a vízbe merítést és a nagynyomású vízsugarat), a Motorola pedig a MIL-STD-810H katonai strapabírósági szabványnak való megfelelést is vállalja. A keret alumínium, a kijelzőt Gorilla Glass 7i védi.

    Ebbe a vékony házba is belefért a 15 W-os vezeték nélküli és a 68 W-os vezetékes töltés. A pOLED kijelző 6,67 hüvelykes, 120 Hz-es, akár 4500 nites fényerővel. A processzor Snapdragon 7 Gen 4. Lengyelországban csak a 12/512 GB-os változatot forgalmazzák.

    Hátul két 50 MP-es kamera van: a fő kamera OIS-sel, valamint egy autofókuszos ultraszéles látószögű, amely makrófotókat is készít. Az előlapi kamera szintén 50 MP-es, és 4K-ban rögzít. Teleobjektív nincs. A vékonyság ára a 4800 mAh-s akkumulátor, a legkisebb az összeállításban. A Motorola 4 év Android-frissítést és 6 év biztonsági frissítést ígér.

    Előnyök:
    – 5,99 mm és 159 g
    – IP68/IP69 és MIL-STD-810H
    – 15 W-os vezeték nélküli töltés, eSIM
    – 12/512 GB a kereten belül

    Hátrányok:
    – a toplista legkisebb akkumulátora (4800 mAh)
    – nincs teleobjektív
    – 4 év Android-frissítés (a Samsung és a Google többet ad)

    Kinek ajánljuk: ha az ingzsebedben hordod a telefont, vagy nehéz körülmények között dolgozol, és fontos számodra a strapabíróság. A hozzá illő kiegészítőket a Motorola Edge 70 kategóriában találod.

    A keret határán: megéri rászánni még 100–250 zł-t?

    Három további modell kb. 2000 és 2250 zł között kapható. Mindegyik ad valamit, ami az első ötből hiányzik. Ha van egy kis tartalék a keretedben, érdemes megfontolni őket.

    6. Motorola Edge 70 Pro: periszkóp, 6500 mAh és 144 Hz

    Ár: 8/256 GB 1998 zł-tól (legolcsóbb ajánlatok), az x-komnál 2249 zł

    Az Edge 70 Pro egyesíti azt, ami az első ötben különböző telefonok között oszlik meg: 50 MP-es periszkóp 3,5×-es optikai zoommal és OIS-sel, 6500 mAh-s akkumulátor 90 W-os töltéssel, valamint 15 W-os vezeték nélküli töltés. Az AMOLED kijelző 6,78 hüvelykes és 144 Hz-es, a processzor MediaTek Dimensity 8500 Extreme, a ház pedig megfelel az IP68/IP69 és a MIL-STD-810H szabványnak.

    2000 zł alatt csak elvétve találsz rá ajánlatot, a nagy boltokban kb. 2250 zł-ba kerül. Hátrány: a Motorola a termékoldalon nem adja meg, hány Android-frissítést kap ez a modell. Kiegészítők: Motorola Edge 70 Pro.

    7. Samsung Galaxy S25 FE: csúcskategóriás processzor és 7 év frissítés

    Ár: 8/128 GB 2068 zł-tól, jellemzően 2140–2270 zł

    A 2025 szeptemberében bemutatott Galaxy S25 FE eltűnt a Samsung webáruházából, mert a Galaxy S26 FE (2999 zł-tól) váltotta. A boltokban az utolsó darabok maradtak, és éppen ezek jelentenek jó alkalmat: Exynos 2400 processzor, 8 MP-es teleobjektív 3×-os optikai zoommal, 15 W-os vezeték nélküli töltés, valamint 7 generációnyi Android-frissítés és 7 év biztonsági frissítés. A Pixel 10a-val együtt ez a leghosszabb támogatás ebben az összeállításban.

    Hátrányok: 4900 mAh-s akkumulátor, 190 g-os tömeg és kifutó készlet, így a színválaszték egyre szűkülni fog. Kiegészítők: Galaxy S25 FE.

    8. Xiaomi 17T: három Leica kamera, de nem 2000 zł-ért

    Ár: 12/256 GB 2214 zł-tól a boltokban (a Xiaomi listaára: 2999 zł)

    A Xiaomi 17T-ben ugyanaz a processzor dolgozik, mint a POCO X8 Pro-ban, és jobbak a kamerái, 2026 októberében azonban hagyományos boltban nem veheted meg 2000 zł-ért. A boltok legolcsóbb ajánlatai 2214 zł-tól indulnak, alacsonyabb árak csak online piactereken jelennek meg.

    A felárért azt kapod, ami a POCO X8 Pro-ból hiányzik: Leica kamerarendszert 50 MP-es periszkóppal (5×-ös zoom, OIS), eSIM-et és 32 MP-es előlapi kamerát. Az akkumulátor 6500 mAh-s és 67 W-tal töltődik, a ház IP68-as. Vezeték nélküli töltés nincs. Ha ezt választod, nézd meg a Xiaomi 17T és 17T Pro tokok toplistáját. A 17T tokjai nem illenek a 17T Pro-ra.

    Melyik 2000 zł alatti telefonnak a legjobb a kamerája?

    Ez az egyik leggyakoribb kérdés ekkora keretnél. A válasz attól függ, mit fotózol:

    • Hétköznapi, éjszakai és portréfotók: Google Pixel 10a. Csak két kamerája van, de a Google kifinomult képfeldolgozását kapod hozzá (éjszakai mód, asztrofotózás, Legjobb felvétel).
    • Zoom: Nothing Phone (4a), 3,5×-es periszkóp 1599–1899 zł-ért. A keret határán ugyanekkora zoomot kínál a Motorola Edge 70 Pro, 5×-öst pedig a Xiaomi 17T.
    • Szelfik és videó az előlapi kamerával: Motorola Edge 70, 4K-ban rögzítő 50 MP-es előlapi kamerával.
    • Mindenre: Galaxy A57, 50 MP-es, OIS-es fő kamerával és 12 MP-es ultraszéles látószögű objektívvel.

    A toplista minden telefonjának fő kamerájában van optikai stabilizálás. Ha egy 2000 zł-os telefon leírásában nem találod az OIS-t, az jele annak, hogy a gyártó a kamerán spórolt.

    Mire figyelj, ha 2000 zł alatt veszel telefont

    Frissítések

    Egy 2000 zł-os telefont általában 4–5 évre veszel, így a támogatás hossza fontosabb, mint 5%-kal nagyobb teljesítmény. A legtovább a Pixel 10a (7 év), a Galaxy S25 FE (7 Android-verzió és 7 év biztonsági frissítés) és a Galaxy A57 (6 Android-verzió és 6 év biztonsági frissítés) kap frissítéseket. A Motorola Edge 70 4 év Android-frissítést és 6 év biztonsági frissítést kap, a Nothing Phone (4a) pedig 3 év Android-frissítést és 6 év biztonsági frissítést. A Xiaomi nem adja meg, hány frissítést kap a POCO X8 Pro.

    Tárhely: 128 vagy 256 GB

    A 128 GB elég, ha a fotóidat felhőben tárolod. Ha 4K-s videókat rögzítesz vagy játékokat telepítesz, válassz legalább 256 GB-ot. 256 GB-os vagy nagyobb tárhellyel belefér a keretbe a Galaxy A57 8/256, a Nothing Phone (4a) 8/256 vagy 12/256, a POCO X8 Pro 8/256 vagy 12/512 és a Motorola Edge 70 12/512. A 256 GB-os Pixel 10a már több mint 2200 zł-ba kerül.

    Vízállóság

    A Nothing Phone (4a) kivételével a toplista összes telefonja IP68-as, a két Motorola ráadásul IP69-es és MIL-STD-810H-s is. A Nothing Phone (4a) IP64-es, vagyis az esőt kibírja, a fürdést nem. Ne feledd, hogy a vízállóság idővel csökken. A Samsung kifejezetten nem javasolja a telefon használatát a strandon és a medencében.

    Töltés és töltő a dobozban

    Töltőt nem kapsz a Pixel 10a mellé (a Google külön árulja), sem a POCO X8 Pro mellé (a Xiaomi lengyel oldala szerint). A többi modellnél a bolti leírásban ellenőrizd a doboz tartalmát. A Samsunghoz és a Pixelhez elég egy univerzális, 45 W-os, PPS-képes USB-C hálózati töltő. A táblázat legnagyobb teljesítményeihez (100 W a POCO-nál, 90 W a Motorola Edge 70 Pro-nál) a gyártók saját gyorstöltési rendszerei kellenek, így univerzális töltővel a telefon lassabban töltődhet. Példa: a Xiaomi 17T-hez a gyártó HyperCharge töltővel 67 W-ot ad meg, PPS-töltővel viszont 50 W-ot. A gallium-nitrid (GaN) töltők áttekintését a GaN töltők toplistájában találod.

    Vezeték nélküli töltés

    A 2000 zł-os kereten belül csak a Google Pixel 10a és a Motorola Edge 70 tudja, a keret határán pedig a Motorola Edge 70 Pro és a Galaxy S25 FE is. A Galaxy A57, a Nothing Phone (4a), a POCO X8 Pro és a Xiaomi 17T kizárólag vezetékesen tölthető. A vezeték nélküli töltésre képes modellek ugyanazt a Qi szabványt használják, így bármelyik Qi-szabványú vezeték nélküli töltővel tölthetők. Csak a teljesítményben különböznek: a Pixel 10a-nál legfeljebb 10 W, a Motoroláknál és a Galaxy S25 FE-nél legfeljebb 15 W. Egyikben sincsenek beépített Qi2-mágnesek (a szabvány újabb verziójának mágneses rögzítése), így a mágneses töltő csak akkor tapad meg a telefonon, ha mágneses tokot teszel rá.

    eSIM

    Az eSIM-et, vagyis a digitális formában beépített SIM-kártyát a Galaxy A57, a Pixel 10a, a Motorola Edge 70, az Edge 70 Pro, a Galaxy S25 FE és a Xiaomi 17T támogatja. A Nothing Phone (4a) és a POCO X8 Pro csak fizikai nano SIM-kártyákkal működik.

    Hivatalos forgalmazás

    Olyan telefont válassz, amelyet hivatalosan forgalmaznak Lengyelországban. Ezért nem szerepel a toplistán például a OnePlus Nord 6, amely a lengyel boltokban 1869 zł-tól felbukkan, de a OnePlus az európai oldalain nem kínálja. Importált telefonnál gond lehet a garanciával, a szervizzel és az LTE/5G-frekvenciasávokkal.

    Kiegészítők az új telefonhoz

    Egy új, 2000 zł-os telefont érdemes rögtön megvédeni. A kijelző javítása többe kerül, mint egy tok és egy kijelzővédő üveg együtt. Tokot és üveget a modellek kategóriáiban választhatsz: Galaxy A57, Pixel 10a, Nothing Phone (4a), POCO X8 Pro és Motorola Edge 70.

    Ha a Pixel 10a-t vagy a Motorola Edge 70-et választod, jól jön egy vezeték nélküli töltő. Utazáshoz bármelyik telefon mellé jó választás egy USB-C PD (Power Delivery) gyorstöltést támogató powerbank.

    [hs_products category=”245″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Vezeték nélküli töltők — bestsellerek”]

    Összegzés

    • A legjobb telefon 2000 zł alatt a Samsung Galaxy A57 5G 8/256 GB-os változata: IP68, 6,9 mm, 6 Android-frissítés, kb. 1650 zł-tól.
    • Fotózáshoz válaszd a Google Pixel 10a-t (7 év frissítés, vezeték nélküli töltés), ha pedig a zoom számít, a 3,5×-es periszkóppal szerelt Nothing Phone (4a)-t.
    • Játékhoz a POCO X8 Pro a legjobb: Dimensity 8500-Ultra, 6500 mAh-s akkumulátor és 100 W-os töltés.
    • A legvékonyabb és legstrapabíróbb a Motorola Edge 70 (5,99 mm, IP69, MIL-STD-810H).
    • A Xiaomi 17T nem fér bele a 2000 zł-ba a hagyományos boltokban. Kb. 2000–2250 zł-ért fontold meg a Motorola Edge 70 Pro-t és a kiárusításon kapható Galaxy S25 FE-t is.

    Már kiválasztottad a telefont? Nézz be a modell kategóriájába, hogy biztosan passzoló tokot és kijelzővédő üveget válassz.

    GYIK — gyakran ismételt kérdések

    Melyik a legjobb telefon 2000 zł alatt 2026-ban?

    A Samsung Galaxy A57 5G. A 8/256 GB-os változat a lengyel boltokban kb. 1650 zł-tól kapható (2026. október 22-i állapot), IP68-as háza és 120 Hz-es AMOLED kijelzője van, a Samsung pedig hat Android-frissítést és hat év biztonsági frissítést ígér hozzá.

    Melyik 2000 zł alatti telefonnak a legjobb a kamerája?

    Hétköznapi és éjszakai fotózáshoz a Google Pixel 10a a legjobb, a Google képfeldolgozásának köszönhetően. Ha zoomra van szükséged, válaszd az 50 MP-es periszkópos teleobjektívvel és 3,5×-es optikai zoommal szerelt Nothing Phone (4a)-t.

    Melyik 2000 zł alatti telefon tölthető vezeték nélkül?

    A Google Pixel 10a (10 W) és a Motorola Edge 70 (15 W). A keret határán 15 W-os vezeték nélküli töltést kínál a Motorola Edge 70 Pro és a Samsung Galaxy S25 FE is. A Galaxy A57, a Nothing Phone (4a), a POCO X8 Pro és a Xiaomi 17T nem tudja.

    Melyik 2000 zł alatti telefon támogatja az eSIM-et?

    A Galaxy A57, a Pixel 10a és a Motorola Edge 70, a keret határán lévő modellek közül pedig az Edge 70 Pro, a Galaxy S25 FE és a Xiaomi 17T is. A Nothing Phone (4a) és a POCO X8 Pro nem támogatja az eSIM-et.

    Melyik 2000 zł alatti telefon kap a legtovább frissítéseket?

    A Google Pixel 10a, amelyhez a Google 7 év rendszer- és biztonsági frissítést ígér. Ugyanennyit (7 Android-verzió és 7 év biztonsági frissítés) kap a Galaxy S25 FE, amely 2068 zł-tól kapható. A Galaxy A57 6 Android-verziót és 6 év biztonsági frissítést kap.

    Vehetek iPhone-t 2000 zł alatt?

    Újat nem. Az Apple webáruházának legolcsóbb iPhone-ja, az iPhone 17e 3499 zł-tól kapható (2026. október 22-i állapot). 2000 zł-ért csak régebbi, használt vagy felújított modellek jöhetnek szóba.

    Belefér a Xiaomi 17T a 2000 zł-os keretbe?

    Hagyományos boltban nem. 2026. október 22-én a boltok legolcsóbb ajánlatai 2214 zł-tól indultak a 12/256 GB-os változatért, a Xiaomi listaára pedig 2999 zł. A kereten belül ugyanezt a processzort (Dimensity 8500-Ultra) a POCO X8 Pro kínálja.

    Milyen telefont ne vegyél 2000 zł-ért?

    Nincs olyan márka, amelyet kerülni kellene. Kerüld viszont a Lengyelországban hivatalosan nem forgalmazott modelleket, valamint a régebbi csúcsmodelleket, amelyeknek már csak 1–2 év támogatásuk maradt. Ha a gyártó nem vállal konkrét számú frissítést (mint a POCO X8 Pro esetében), számíts rövidebb támogatásra, mint a Samsungnál és a Google-nél. Azt is ellenőrizd, hogy a telefon IP68-as-e, és van-e optikai stabilizálás a kamerájában.