Mikulás 2026 december 6-án, vasárnapra esik. Ha nem szeretnél újra zoknikat és csokoládé Mikulást vásárolni, válassz egy apró kütyüt, ami a mindennapokban hasznos lesz. Egy ilyen ajándék nem fog a fiókban landolni.
Összegyűjtöttünk 25 ötletet a boltunkból, és az alapján osztottuk fel őket, hogy kinek keresel ajándékot: fiúknak, lányoknak, tinédzsereknek, Apple-rajongóknak, sofőröknek, otthonra, aktív életmódhoz és munkához. A végén pedig tanácsot adunk, mikor kell rendelni, hogy a csomag időben megérkezzen Mikulásra.
Ajándék Mikulásra: gyors útmutató
Kinek
Ajándék ötlet
Miért
Fiú, férj, apa
MagSafe powerbank
rátapad az iPhone-ra, mindennap hasznos
Lány, feleség
Moft mágneses tartó
telefon állvány és tripod egyben
Tinédzser, játékos
GameSir X5s kontroller
telefonból hordozható konzolt csinál
Apple-rajongó
3 az 1-ben Spigen töltő
iPhone, Apple Watch és AirPods egy állomáson
Sofőr
Spigen STK120 tartó
tartja a telefont az ablakon vagy a műszerfalon
Otthonra
Gosund aljzat HomeKit-tel
karácsonyi fényeket iPhone-ról kapcsolhatsz be
Futó
Baseus Eli Sport 1 fülhallgató
nyitott, nem zárja ki a környezetet
Munkatárs
Tech-Protect AirTag kulcstartó
apróság, amit mindenki használni fog
Ajándék Mikulásra fiúknak és férfiaknak
A férfiaknak a legnehezebb valamit vásárolni, mert „semmire sincs szükségük”. Ezért olyan dolgokra fókuszálunk, amelyeket naponta használunk: telefon energiaforrás, rend a hátizsákban és gyors töltő.
Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag
Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag.
Tech-Protect PB40 LifeMag egy 10 000 mAh-s powerbank, amely mágnesesen rögzíthető az iPhone hátuljára. Vezeték nélkül tölt Qi2.2 szabvány szerint, akár 25 W teljesítménnyel. Androidhoz is illik mágneses tok vagy gyűrű használatával.
Native Union W.F.A Stow Lite
Native Union W.F.A Stow Lite.
Native Union W.F.A Stow Lite egy könnyű kábel-, töltő-, memória kártya- és apróságok tároló. Jó ajándék valakinek, aki laptopot használ vonaton, kávézóban vagy üzleti úton.
UGREEN Nexode Pro 65W
UGREEN Nexode Pro 65W.
UGREEN Nexode Pro 65W két USB-C porttal és egy USB-A porttal rendelkezik, így egyszerre töltheted a laptopodat, a telefonodat és a fülhallgatódat. Lapított, és cserélhető dugói vannak, így utazáskor is hasznos lesz. További modelleket a hálózati töltők kategóriában találhatsz.
Mikulás ajándék lányoknak és nőknek
Itt azok a kütyük jönnek jól, amelyek jól néznek ki és megoldanak egy apró, mindennapi problémát: hova tegyük a telefont, hogyan rendezzük el az íróasztalt, mivel hallgassunk zenét munkába menet.
Moft Movas Coffee
Moft Movas Coffee.
Moft Movas Coffee mágnesesen rögzíthető a telefonhoz, és állványként vagy kis tripodként kinyitható. Az anyag visszanyert kávézaccot tartalmaz, ami a gyártó szerint kávé illatot ad neki. Szép ajándék valakinek, aki sorozatokat néz a vonaton vagy videókat készít.
Satechi Form Desk Mat
Satechi Form Desk Mat.
Satechi Form Desk Mat egy matt felületű asztali alátét, púder rózsaszínben. Jó ajándék valakinek, aki otthonról dolgozik és szereti, ha szép a munkahelye.
Guess Grained Square Script fejhallgató
Guess Grained Square Script fülhallgató.
Guess fülhallgatók vezeték nélküli fülhallgatók, amelyek környezeti zajcsökkentéssel rendelkeznek beszélgetések során (ENC). Bordó tokjuk van a Guess logójával, így divatos kiegészítőként is megállják a helyüket. Más modellek a vezeték nélküli fülhallgatók kategóriában találhatók.
Mikulás ajándék tinédzsereknek és játékosoknak
A tinédzserek leggyakrabban a telefonjukkal töltik az időt, így a legjobb, ha azt célozzuk meg, amit rajta csinálnak: játékok, videók készítése vagy hangulatos szobavilágítás. További ötleteket találhatsz a játékosoknak szóló ajándékok szövegben.
GameSir X5s
GameSir X5s.
GameSir X5s egy kihúzható kontroller, amelybe beleteszed a telefonodat. Az iPhone-ból vagy Androidból így egy hordozható játékkonzol lesz mobil játékokhoz és felhőalapú játékhoz. Bluetooth-on vagy USB-C-n keresztül csatlakozik, és a Switchel és a számítógéppel is működik. A 2,4 GHz-es vevőt külön kell megvásárolni.
GameSir Nova 2 Lite
GameSir Nova 2 Lite.
GameSir Nova 2 Lite egy klasszikus kontroller a Switchhez, számítógéphez, Androidhoz és iPhone-hoz. Analóg karjai és Halla érzékelős ravaszai vannak, amelyek nem driftelnek olyan könnyen, mint a hagyományosak. Az összes választék a kontrollerek és gamepadok kategóriában található.
Tech-Protect L11S szelfibot
Tech-Protect L11S szelfibot.
Tech-Protect L11S egy szelfibot és állvány egyben, mágneses MagSafe tartóval és Bluetooth távirányítóval. Hasznos lesz mindenkinek, aki TikTokokat és reel-eket készít. További ötletek a ajándék Instagrammernek című szövegben.
Yeelight D1 RGBIC LED szalag
Yeelight D1 RGBIC LED szalag.
Yeelight D1 RGBIC egy 5 méteres LED szalag, több mint 20 fényjelenettel és zenei móddal. Gyönyörűen mutat a monitor vagy a tévé mögött. Matter szabvány szerint működik Thread-en keresztül, így a vezérléshez Thread router szükséges, pl. HomePod mini, Apple TV 4K Ethernettel vagy Google Nest Hub 2. generáció.
Mikulás ajándék Apple rajongóknak
Az Apple rajongónak már van iPhone-ja, órája és fülhallgatója, ezért olyan kiegészítőket keress, amelyek kényelmesebbé teszik ezt a szettet. A régebbi ötleteket összegyűjtöttük a Mikulás ajándék Apple rajongóknak című szövegben.
Spigen EF323MQ 3in1
Spigen EF323MQ 3w1.
Spigen EF323MQ egy 3w1 töltőállomás: az iPhone, az Apple Watch és az AirPods egy alaplapon helyezhető el. A telefon mágnesesen töltődik, akár 25 W teljesítménnyel a Qi2.2 szabvány szerint. Ez a legnagyobb „wow” hatású ajándék ebben a válogatásban.
Nomad Traditional Band szíj
Nomad Traditional Band szíj.
Nomad Traditional Band egy növényi cserzésű Horween bőrből készült szíj, amely idővel karaktert nyer. 44–49 mm-es tokú Apple Watch-hoz illik. Az Apple Watch Series 10 és újabb 42 mm-es méreténél válassza a kisebb kategóriát.
Twelve South PlugBug 50
Twelve South PlugBug 50.
Twelve South PlugBug 50 egy 50 W-os töltő, két USB-C porttal és beépített Find My funkcióval. Ha a hotelben hagyod, a térképen láthatod az iPhone-odon, mint egy AirTagot. A csomagban EU és UK dugók találhatók.
ESR Orbit HaloLock tok AirPods Pro 3-hoz
ESR Orbit HaloLock tok AirPods Pro 3-hoz.
ESR Orbit HaloLock egy AirPods Pro 3 tok MagSafe mágnesekkel, pasztell Powder Blue színben. Apró ajándék valakinek, aki nemrég vásárolt új Apple fülhallgatót.
Mikulás ajándék sofőröknek
A sofőr naponta használja a navigációt a telefonján. Egy jó tartó vagy autós töltő ajándék, amire minden utazásnál emlékezni fog. Az összes választék a autós tartók kategóriában található.
Spigen STK120 VacuumLock
Spigen STK120 VacuumLock.
Spigen STK120 VacuumLock a szélvédőre vagy a műszerfalra vákuumos tapadókoronggal rögzíthető. A MagSafe telefon mágnesesen tartja, így egy kézzel fel- és leveheted.
Satechi Qi2 Wireless Car Charger
Satechi Qi2 vezeték nélküli autós töltő.
Satechi Qi2 vezeték nélküli autós töltő egy rácsra szerelhető tartó, amely egyben vezeték nélkül tölti a telefont akár 15 W teljesítménnyel. Ez a verzió azok számára készült, akik sokat utaznak és iPhone-juk vagy Qi2-es telefonjuk van.
Tech-Protect N56
Tech-Protect N56.
Tech-Protect N56 egy egyszerű mágneses MagSafe tartó a szellőzőrácsra forgatható fejjel. A legolcsóbb értelmes ajándék a sofőröknek és jó ötlet a munkahelyi sorsolásra.
Mikulás ajándék otthonra: okos otthon kezdésnek
Az okos otthon nem feltétlenül kell, hogy drága központtól kezdődjön. Elég egy konnektor vagy egy telefonról vezérelhető lámpa. További ötletek találhatók az otthoni automatizálás kategóriában.
Gosund SP1-HE konnektorok HomeKit-tel
Gosund SP1-HE konnektorok HomeKit-tel.
Gosund SP1-HE két Wi-Fi aljzat, amelyet hozzáadhatsz a Home alkalmazáshoz az iPhone-on. A karácsonyfán lévő fények, a kávéfőző vagy a radiátor akkor kapcsolható be a telefonról vagy Siri segítségével. Az aljzatok iOS 13 vagy újabb verziót igényelnek, így ez egy ajándék az iPhone-tulajdonosoknak.
Gosund LB2S éjjeli lámpa
Gosund LB2S éjjeli lámpa.
Gosund LB2S egy kis Wi-Fi éjjeli lámpa 16 millió színnel. A színt, fényerőt és ütemezést az alkalmazásban állíthatod be, és működik a Google Asszisztenssel és Alexával is. Jó ajándék a hálószobába vagy a gyerekszobába.
Ajándék Mikulásra aktívaknak és futóknak
A futó vagy az edzőterembe járó személy értékelni fogja azokat a fejhallgatókat, amelyek nem esnek ki a fülből, és nem zárják ki az utcai zajokat. Az alábbi két modell nyitott fejhallgató. Továbbiakat találhatsz a nyitott fülű és klipszes fejhallgatók kategóriában.
Baseus Eli Sport 1
Baseus Eli Sport 1.
Baseus Eli Sport 1 egy nyitott fülű sport fejhallgató, amely a fül mögé akasztható, így még gyors futás közben is a helyén marad. A csomagban található egy nyakpánt, amelyre edzés közben felakaszthatod.
QCY Crossky Clip C30S
QCY Crossky Clip C30S.
QCY Crossky Clip C30S fülre helyezhető klipszként viselhető. Nem nyomják a hallójáratot, támogatják az LDAC kodeket, és a gyártó szerint 40 órán át működnek a tokjukkal. Kiválóan alkalmasak kerékpározáshoz, edzőterembe és irodába.
A munkahelyi sorsolásra általában alacsony költségvetés vonatkozik, és az ajándéknak illeszkednie kell ahhoz a személyhez, akit nem ismersz jól. Az alábbi apróságok szinte mindenkinek hasznosak lehetnek. További ötleteket a karácsonyi ajándék 100 zł-ig című szövegben találsz.
Tech-Protect Kevlar Pro kulcstartó AirTag-hez
Tech-Protect Kevlar Pro kulcstartó AirTaghoz.
Tech-Protect Kevlar Pro egy megerősített kulcstartó AirTaghoz karabinerrel. Rögzítheted a kulcsokhoz, hátizsákhoz vagy a nadrág övéhez. Más modellek a AirTag tokok és kulcstartók kategóriában találhatók.
Tech-Protect Velcro kábelrendező
Tech-Protect Velcro kábelrendező.
Tech-Protect Velcro kábelrendező egy 3 méteres tépőzáras szalag, amelyet darabokra vághatsz és rögzítheted a kábeleket az íróasztal alatt. Kicsi, de nagyon praktikus ajándék valakinek, akinek rendetlenség van az asztalán.
Tech-Protect Smooth For Kids pántok AirTaghoz
Tech-Protect Smooth For Kids pántok AirTag-hoz.
Tech-Protect Smooth For Kids két gyerekbarát színű pánt, amelybe az AirTag-ot helyezheted. Jó ötlet egy barát vagy barátnő számára, aki kisgyermekekkel rendelkezik.
Mikor rendelj ajándékot Mikulásra?
A Mikulás 2026-ban december 6-án, vasárnap esedékes, ezért a csomagnak legkésőbb december 4-én, pénteken kell megérkeznie. Minden termék szállítási idejét a termék oldalán láthatod. A futár általában 1-2 munkanapon belül szállít.
Ezért biztonságos november végéig rendelni. A szállítási módok részleteit a szállítás és küldés oldalon találod. A szállítás ingyenes 99 zł-tól (DPD futárral 149 zł-tól), és 30 nap áll rendelkezésedre a visszatérítésre, így a nem megfelelő ajándékot vissza lehet küldeni.
Mikor van Mikulás 2026-ban? 2026. december 6-án, vasárnap.
Mit adjunk ajándékba Mikulásra? Legjobb egy apró kütyü, ami a mindennapokban hasznos: powerbank, autós tartó, töltő vagy óraszíj. Egy ilyen ajándék biztosan jól jön.
Mit vegyünk nőnek Mikulásra? Olyan kütyük, amelyek jól néznek ki és praktikusak, pl. Moft mágneses tartó, Satechi íróasztali alátét vagy Guess fejhallgató.
Mit vegyünk valakinek, aki semmit sem akar? Valami, amit naponta használnak és elhasználódik vagy elveszik: powerbank, töltő, kábelrendező vagy AirTag kulcstartó.
Milyen apró ajándékot adjunk Mikulásra a munkahelyen? AirTag kulcstartó, kábelrendező, autós tartó vagy Apple Watch szíj. A szíjnál kérdezd meg az óra tok méretét.
Meddig kell megrendelni az ajándékot, hogy Mikulásra megérkezzen? Legjobb november végéig. A futár általában 1-2 munkanapon belül szállít, és a szállítási időt minden termék oldalán láthatod.
Vissza lehet téríteni az ajándékot? Igen. A Home Screen boltban 30 napod van a visszatérítésre.
2026. november 6-tól három különböző MacBook Pro lesz kapható: új modell OLED érintőképernyővel, új MacBook Pro 14 M6 chip-pel és a korábbi M5 Pro és M5 Max verziók. Az áruk néhány ezer zlotyval eltér, és nem mindig a drágább a jobb számodra.
Rövid válasz: MacBook Pro 14 M6 elegendő a legtöbb ember számára, ára 10 499 zlotytól kezdődik. MacBook Pro OLED válaszd a kijelző, érintés és alacsonyabb súly miatt. Ha M5 Pro teljesítményre van szükséged OLED nélkül, a mini-LED modell ugyanazt a chipet adja 2000 zlotyval olcsóbban.
Az alábbiakban pontonkénti összehasonlítás: árak Lengyelországban, kijelző, teljesítmény, portok, akkumulátor és kiegészítők. A premierrel kapcsolatos beszámolót a Apple Pro and Tell szövegben találod.
Balra MacBook Pro OLED kijelzővel, jobbra MacBook Pro 14 M6. Képek: Apple.
Melyik MacBook Pro kinek?
Válassz
Ha
Ár Lengyelországban-tól
MacBook Pro 14 M6-tal
írsz, programozol, egyszerű videókat szerkesztesz, és hosszú akkumulátort szeretnél 14 hüvelyken
10 499 zł
MacBook Pro mini-LED-del (M5 Pro, M5 Max)
sok teljesítményre van szükséged, RAM-ból 32 GB felett, vagy 3–4 monitorra
12 999 zł
MacBook Pro OLED-del (M5 Pro, M5 Max)
fontos számodra a legjobb kijelző, érintés és alacsonyabb súly
Adatok az Apple specifikációi szerint az OLED és a mini-LED és M6 modellekhez.
Mindhárom rendelkezik HDMI, SDXC kártyaolvasó, MagSafe 3 és fejhallgató csatlakozóval. Mindegyik kapható két színben: csillagfekete és ezüst.
Árak Lengyelországban: mennyibe kerül az OLED?
A legfontosabb felfedezés az Apple konfigurátorából: az OLED pontosan 2000 zł-al kerül többe, mint a mini-LED modellek ugyanazzal a chippel. Ez a különbség minden konfigurációban ugyanaz.
Konfiguráció
mini-LED
OLED
Különbség
14″, M5 Pro (15 CPU / 16 GPU), 24 GB, 1 TB
12 999 zł
14 999 zł
2000 zł
14″, M5 Pro (18 / 20), 24 GB, 1 TB
13 999 zł
15 999 zł
2000 zł
14″, M5 Max (18 / 32), 36 GB, 2 TB
21 499 zł
23 499 zł
2000 zł
14″, M5 Max (18 / 40), 48 GB, 2 TB
24 499 zł
26 499 zł
2000 zł
16″, M5 Pro (18 / 20), 24 GB, 1 TB
15 999 zł
17 999 zł
2000 zł
16″, M5 Max (18 / 32), 36 GB, 2 TB
22 999 zł
24 999 zł
2000 zł
16″, M5 Max (18 / 40), 48 GB, 2 TB
25 999 zł
27 999 zł
2000 zł
A MacBook Pro 14 M6-tal alapból 1 TB SSD-t kap, a 2 TB pedig 2500 zł felár. 10 499 zł-ba kerül 16 GB RAM-mal, 11 499 zł-ba 24 GB-al és 12 499 zł-ba 32 GB-al. A nanostrukturált üveg minden modellben 750 zł felár.
Figyelem: Lengyelországban egyik MacBook Pro sem tartalmaz tápegységet a dobozban. A csomagban csak egy USB-C kábel található a MagSafe 3-hoz. Az Apple tápegység 319 zł-tól 70 W-hoz, 499 zł-ig 140 W-hoz kapható.
A PROLED XDR kijelző tandem OLED. Minden pixel önállóan világít, így a fekete teljes, a kontraszt pedig eléri a 10 000 000:1-et. A fényerő folyamatosan 1000 nit, csúcsértéke pedig HDR-ben 2000 nit. Ugyanezt éri el SDR tartalmak esetén is a szabadban.
A mini-LED kijelző az M6 és M5 Pro modellekben folyamatosan 1000 nit, HDR-ben pedig legfeljebb 1600 nit fényerőt kínál. Még mindig nagyon jó, de világos szövegek fekete háttéren enyhe fényességet mutathatnak. Mindkét kijelző 120 Hz-ig frissíthető.
Az OLED új antireflektáló bevonatot is kapott. A Fstoppers szerint jól csökkentette a visszatükröződéseket a bemutatón. Az igazi teszt a napfényben azonban a premier után következik.
Érintés és Dynamic Island a gyakorlatban
Az OLED modell a első Mac érintőképernyővel rendelkezik. Ujjakkal görgethetsz és nagyíthatsz, a macOS pedig a felület elemeit az érintéshez igazítja. A billentyűzet és a trackpad változatlan maradt. Az Apple Pencil nem támogatott.
A 2026. október 28-i bemutatók első benyomásai hasonlóak. Az érintés késlekedés nélkül működik, és hasznos a térképeknél, fényképeknél vagy a Final Cut idővonalán. A Wall Street Journal szerint azonban hosszabb munka során fárasztja a kezet. Az érintést tehát kiegészítőként kezeld a trackpad mellett.
Dynamic Island a MacBook Pro OLED-en. Képek: Apple.
Dynamic Island helyettesíti a kameralyukat. Megjeleníti a lejátszott zenét, a Spotlightot, a Sirít és az Élő aktivitásokat. Hogy a képernyő hogyan viseli az ujjlenyomatokat és mennyire bírja az akkumulátor a napi munkát, azt csak a november 6. utáni tesztek fogják megmutatni.
Teljesítmény: M6 vagy M5 Pro és M5 Max?
Ez a legkevésbé nyilvánvaló része a összehasonlításnak. Az M6 újabb, de nem mindig gyorsabb. Egyetlen szálú feladatokban nyer, és veszít ott, ahol a magok száma és a grafika számít.
Chip
Egy szál
Több szál
Grafika (Metal)
M6 (12 CPU / 12 GPU)
4003
21 878
89 345
M5 Pro (15 / 16)
3681
29 544
125 070
M5 Pro (18 / 20)
3679
33 506
135 920
M5 Max (18 / 40)
3693
34 580
240 235
Az átlagos eredmények a Geekbench 7 alapján, 2026. október 30-án. Az M6 eredménye a Mac mini-ből származik, mert az M6-os MacBook Pro még nem kapható.
Mit jelent ez a gyakorlatban:
Az M6 8–9%-kal gyorsabb egy szálon az M5 Pro és M5 Max-hoz képest. A böngésző, az irodai csomag, az Xcode vagy a Lightroom egyedi képekkel a leggyorsabban működik rajta.
Az M5 Pro 35–53%-kal gyorsabb több szálon. A különbséget érezni fogod videóexportáláskor, nagy projektek fordításakor és rendereléskor.
Az M5 Max majdnem 2,7-szer erősebb grafikával rendelkezik mint az M6. Ez egy chip 3D-hez, 8K videóhoz és helyi AI modellekhez.
Az M6-nak van egy 32 GB RAM korlátja és 170 GB/s memória sávszélessége. Az M5 Pro 307 GB/s, az M5 Max pedig akár 614 GB/s. Ha nagy AI modelleket vagy sok virtuális gépet futtatsz, az M6 túl szűk lesz.
Portok, monitorok és töltés
Balra az OLED modell portjai, jobbra az M6-os modell. Képek: Apple.
A portok elrendezése ugyanaz, de a MacBook Pro M6-tal Thunderbolt 4 (40 Gb/s) támogat, a Thunderbolt 5 (120 Gb/s) helyett. A különbséget a leggyorsabb külső meghajtók és dokkolók esetén észre fogod venni.
Az M6 legfeljebb 2 külső monitort támogat. Az M5 Pro hárommal, az M5 Max néggyel boldogul. Ha három képernyővel dolgozol az íróasztalon, az M6 kiesik.
A MacBook Pro 14 M6-tal történő töltéséhez az Apple legalább 60 W-os tápegységet ajánl. A 14 hüvelykes M5 Pro és M5 Max modelleknek legalább 70 W-ra van szükségük. A gyors töltés 50%-ra körülbelül 30 perc alatt 96 W-ot igényel a 14 hüvelykes modellekben és 140 W-ot a 16 hüvelykes modellekben.
Súly, méretek és akkumulátor
A MacBook Pro OLED vékonyabb és könnyebb, mint a mini-LED modellek. Képek: Apple.
Az OLED modell egyértelműen könnyebb. A 14 hüvelykes verzió 1,38 kg-ot nyom, szemben az 1,55 kg-mal az M6 esetében és az 1,60 kg-mal a mini-LED és M5 Pro modellek esetében. A 16 hüvelykes verzió 1,82 kg-ot nyom, szemben a 2,14 kg-mal.
MacBook Pro OLED 14″
MacBook Pro 14″ M6 és mini-LED-del
Méretek
310,8 × 216,3 × 15,0 mm
312,6 × 221,2 × 15,5 mm
Akkumulátor
72,6 Wh
72,4 Wh
Videó
max. 22 óra (M5 Pro)
max. 24 óra (M6)
Az Apple szerint a 14 hüvelykes modellek közül a leghosszabb üzemidőt a MacBook Pro 14 M6 biztosít: akár 24 óra videolejátszás és akár 16 óra internetezés. Az OLED 14 hüvelykes M5 Pro modellel akár 22 órát, az M5 Max modellel pedig akár 20 órát lehet elérni.
14 vagy 16 hüvelyk?
A M6-os MacBook Pro csak 14 hüvelykes változatban kapható. Ha 16 hüvelykre van szükséged, választhatsz a mini-LED és az OLED modell között, mindig M5 Pro vagy M5 Max processzorral.
A 14 hüvelyk jobb választás, ha gyakran hordod a laptopot. A 16 hüvelyk nagyobb képernyőt biztosít a szerkesztéshez és a két ablakban való munkához, valamint a leghosszabb akkumulátoridőt kínálja az M5 Pro modellek között: akár 24 óra videólejátszást.
Kiegészítők: mi illik melyik MacBook Pro-hoz?
Ez fontos a választásnál: az OLED modell új, kisebb házzal rendelkezik. A kiegészítők tehát eltérően illeszkednek.
Kiegészítő
MacBook Pro 14 M6 és mini-LED
MacBook Pro OLED
USB-C töltő
✅
✅
USB-C kábel
✅
✅
USB-C hub
✅
✅
Tok (sleeve)
✅
✅ (lazábban)
Házborító
✅ (2021–2026 modellek)
❌
Képernyővédő üveg vagy fólia
✅ (2021–2026 modellek)
❌
A M6-os MacBook Pro 14 ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik, mint a 2021 óta gyártott MacBook Pro 14 modellek. A borítók és üvegek illeszkednek hozzájuk. Az OLED modellhez új kiegészítőkre kell várni.
Töltők a MacBook Pro-hoz
Mivel a tápegység nincs a dobozban, a töltőt külön meg kell vásárolni. A 14 hüvelykhez elegendő a 100 W, a 16 hüvelykhez legjobb a 140 W. A több porttal rendelkező töltő egyszerre töltheti a telefont és a fejhallgatót is.
UAG SRGE Charger 100W összesen 100 W teljesítménnyel rendelkezik, és EU, UK és US csatlakozókkal érkezik. A 16 hüvelykes modell gyors töltéséhez válaszd a UGREEN Nexode Pro 160W töltőt, amely akár 140 W-ot is biztosít egy USB-C portból. További modelleket írtunk le a MacBook Pro M5 töltő című cikkben.
Kábelek és hubok
Native Union Belt Cable Pro 240W.
Minden MacBook Pro-t sima USB-C kábellel is tölthetsz a Thunderbolt porton keresztül. A Native Union Belt Cable Pro 240W 2,4 m hosszú és tartós szövettel rendelkezik. Egy olcsóbb alternatíva a UGREEN L534 240W, amely 2 m hosszú.
Satechi 13-in-1 Triple Display Multiport Adapter.
Satechi 13 az 1-ben Tripla Kijelző ma HDMI, DisplayPort, Ethernet, kártyaolvasó és USB-A portokkal rendelkezik. Figyelem: Mac-en csak egy külső monitort támogat, mert a macOS nem támogatja több képernyő csatlakoztatását egy porton keresztül. Két monitorhoz csatlakoztass egy másikat HDMI-n keresztül a MacBookban. A táskához elegendő egy kis UGREEN 7 az 1-ben hub USB-A porttal.
A tok nem tapad a házhoz, így a kisebb OLED modell is elfér benne, csak nagyobb hézaggal. Native Union W.F.A Sleeve 14 colos változatban és 16 colos változatban kapható.
MacBook Pro 14 M6-tal a legtöbbek számára a legjobb választás. Ez a legolcsóbb, a leggyorsabb egy szálas teljesítménnyel rendelkezik, és a leghosszabb akkumulátoridővel bír a 14 colos modellek között, a kiegészítők és üvegek már elérhetők hozzá. A korlátok 32 GB RAM, 2 monitor és Thunderbolt 4.
MacBook Pro mini-LED-del és M5 Pro-val válaszd, ha videót szerkesztesz, nagy projekteken programozol, vagy három monitorral dolgozol. Ugyanaz a teljesítmény, mint az OLED modellnél, 2000 zł-val olcsóbban, és azonnal elérhető.
MacBook Pro OLED azoknak való, akik a legjobb kijelzőt szeretnék a laptopjukban, és minden grammot mérlegelnek. 2000 zł felárért OLED, érintő, Dynamic Island és több mint 200 g-mal könnyebb ház jár. A hozzá való kiegészítők még csak most fognak a boltokba kerülni.
GYIK
Van érintőképernyője a MacBook Pro OLED-nek? Igen. Ez az első Mac érintőképernyővel. Az ujjaiddal vezérelheted, de az Apple Pencil nem működik.
Mennyibe kerül a MacBook Pro OLED Lengyelországban? 14 999 zł-tól a 14 colos M5 Pro modellel és 17 999 zł-tól a 16 colos modellel.
Mennyit kellene fizetnem az OLED-ért a mini-LED-es MacBook Pro-hoz képest? Pontosan 2000 zł ugyanazzal a chip-pel, memóriával és tárolóval.
Gyorsabb az M6 az M5 Pro-nál? Egy szálon igen, 8–9%-kal a Geekbench 7-ben. Több szálon és grafikai teljesítményben az M5 Pro egyértelműen gyorsabb.
Van Thunderbolt 5-ös MacBook Pro M6-tal? Nem. Három Thunderbolt 4 portja van. Thunderbolt 5-öt az M5 Pro és M5 Max modellek kínálnak.
Hány monitort csatlakoztathatok a MacBook Pro M6-hoz? Legfeljebb két külső monitor. Az M5 Pro három, az M5 Max négy monitort támogat.
A MacBook Prohoz van töltő a csomagban Magyarországon? Nem. A dobozban csak egy USB-C kábel található a MagSafe 3-hoz. A tápegységet külön kell megvásárolni.
Milyen töltő szükséges a MacBook Pro M6 és OLED modellekhez? Legalább 60 W az M6-hoz, 70 W a 14 hüvelykes M5 Pro és M5 Max modellekhez, valamint 94 W a 16 hüvelykes modellekhez. Gyors töltéshez 96 W-ra van szükség a 14 hüvelykes verzióhoz és 140 W-ra a 16 hüvelykes verzióhoz.
Illik a MacBook Pro 14 M5 tokja az OLED modellhez? A burkolat nem, mert az OLED modell más méretű házzal és képernyővel rendelkezik: 310,8 × 216,3 mm a 312,6 × 221,2 mm helyett. Viszont illik a MacBook Pro 14 M6-hoz. A sleeve típusú tok mindkettőt elfér.
Amikor a MacBook Pro OLED és M6 boltokban lesz? 2026. november 6-án, pénteken. Az előrendelés október 28-án indult.
Új iPad mini 8 (hivatalosan iPad mini A20 Pro chip-pel) 8,5 hüvelykes OLED kijelzővel, IP67-es ellenállással, a kijelzőn keresztül játszó hangszórókkal és a hosszabb élen elhelyezett előlapi kamerával rendelkezik. Emellett vékonyabb és könnyebb, mint az A17 Pro chip-pel rendelkező iPad mini 7.
A tokok, üvegek és Smart Folio az iPad mini 7-hez nem illenek az új modellhez, mivel megváltoztak a ház és a kijelző méretei. Az Apple Pencil Pro és az Apple Pencil (USB-C) mindkét modellel működik.
Az Apple 2026. október 26-án mutatta be az új iPad mini-t. A rendelés előrendelése Lengyelországban október 28-án 18:10-kor kezdődik, a forgalmazás pedig november 6-án indul. Az alábbiakban pontonkénti összehasonlítás következik.
A legnagyobb változás a OLED kijelző. Mélyebb feketét és magasabb kontrasztot kínál, mint az LCD az iPad mini 7-ben, és HDR filmeknél 1200 nits-ra világosodik. A képátló 8,3-ról 8,5 hüvelykre nőtt, mert a keretek 24%-kal vékonyabbak. A pixel sűrűség ugyanaz marad: 326 ppi.
A 256 és 512 GB-os verziókban felárért választható a matt nanotekstúra, amely csökkenti a tükröződéseket. Ez egy olyan opció, amely az iPad Pro és a MacBook Pro modellekből ismert.
Az Apple nem említi a ProMotion-t, azaz a 120 Hz-es frissítést. A MacRumors szerint a kijelző valószínűleg 60 Hz-en működik, akárcsak az iPad mini 7-ben.
iPad mini 8 északi és holdfény színekben. Képek: Apple.
Teljesítmény: A20 Pro, de figyelj a 128 GB-os verzióra
Az iPad mini 8 chipje a A20 Pro, ugyanaz, mint az iPhone 18 Pro modelleké. Az Apple szerint a grafika akár 2,7-szer gyorsabb, az AI feladatok pedig akár 4,5-szer gyorsabbak, mint az elődjénél.
Van egy kis bökkenő, amiről kevesen beszélnek. A 128 és 256 GB-os verziók 5-magvas processzorral rendelkeznek, ami egy maggal kevesebb, mint az iPad mini 7. A teljes A20 Pro 6 maggal és dupla Neural Engine-nel csak az 512 GB-os verzióban érhető el. A grafika minden verzióban 7 maggal bír.
Mindennapi használatban, azaz böngészésnél, filmnézésnél és jegyzetelésnél, ez a mag nem fog különbséget tenni. Játékoknál és nehéz alkalmazásoknál az új grafika előnyhöz juttat.
Újdonságok: IP67, hangszórók a képernyőben és vízszintes kamera
IP67: az iPad mini 8 1 m mélységig 30 percig vízálló. Az iPad mini 7-nek nem volt vízállósági osztálya.
Hangszórók a képernyő alatt: a hang a képernyőn keresztül jön, a ház nem rendelkezik hangszórónyílásokkal.
Elülső kamera a hosszabb élen: kényelmesebb videóhívásokhoz, amikor vízszintesen tartod a táblagépet.
Gyors töltés: 50%-ig körülbelül 30 perc alatt, legalább 35 W teljesítményű USB-C töltővel.
Wi-Fi 7 és Bluetooth 6 a Wi-Fi 6E és Bluetooth 5.3 helyett.
A Touch ID a felső gombban, az USB-C port (USB 3, 10 Gb/s-ig) és a 12 MP-es hátsó kamera változatlan marad. A deklarált akkumulátor üzemidő is ugyanaz: akár 10 óra.
iPad mini 8 az Apple Pencil-lel. Kép: Apple.
Árak Lengyelországban
Memória
iPad mini 8 Wi-Fi
iPad mini 8 Wi-Fi + Cellular
128 GB
3 499 zł
4 299 zł
256 GB
3 999 zł
4 799 zł
512 GB
4 999 zł
5 799 zł
Árak a lengyel Apple bolt szerint 2026. október 28-án. A matt nanotekstúra 500 zł-al drágább.
Az Apple már nem árul új iPad mini 7-et. A közzététel időpontjában megvásárolható az Apple boltban felújított készülékként, 2 529 zł-tól a 128 GB Wi-Fi verzióért. Az utód megjelenése előtt az új iPad mini 7 ára 2 999 zł volt az Apple-nél.
Illik-e az iPad mini 7 tok az iPad mini 8-hoz?
Nem. Az iPad mini 8 2,2 mm-rel keskenyebb és 0,9 mm-rel vékonyabb. Ezen kívül az elülső kamera egy másik élre került, és a hangszórók nyílásai eltűntek. Az iPad mini 6 és 7 tokok laza illeszkednek az új modellen, és a kivágások nem fognak a kamerához illeszkedni.
Az eredeti Smart Folio sem illik hozzá. Az Apple új TechWoven Smart Folio-t árul, amely a bolt szerint csak az iPad mini (A20 Pro) modellel kompatibilis.
Az üzletben már elérhetők az első tokok az új modellhez:
ESR Rebound Magnetic az iPad mini 8-hoz fekete színben.
ESR Rebound Magnetic az iPad mini 8-hoz sötétkék színben.
Nem. Az új kijelző nagyobb átlójú (8,5 helyett 8,3 hüvelyk) és vékonyabb keretekkel rendelkezik. Az iPad mini 7 üvege más méretekkel bír, és nem fedi le a kijelzőt a szélekig. Az iPad mini 8-hoz még nincsenek üvegeink, de a megjelenés után érkezni fognak.
Ha az iPad mini 7-nél maradsz, a hozzá tartozó kiegészítőket továbbra is megtalálod a boltban.
UAG Plyo Folio az iPad mini 6 és 7 modellekhez.
iPad mini 7-hez: Bizon Glass Tab Clear és GrizzGlass HybridGlass.
Paperlike 3.0: papírt utánzó fólia, azoknak, akik sokat írnak stylusszal.
Apple Pencil, stylusok és töltők: ez mindkettőhöz illik
Apple Pencil Pro és Apple Pencil (USB-C) működik az iPad mini 7 és az iPad mini 8 modellekkel. Ezt az Apple Pencil oldala is megerősíti. Ha már van stylusod, nem szükséges újat vásárolnod.
Az Apple szerint az Apple Pencil Pro ára 649 zł, míg az Apple Pencil (USB-C) 399 zł. Olcsóbb alternatívák más márkák stylusai. Az iPad mini 8-cal való kompatibilitásukat a gyártók még nem erősítették meg, ezért vásárlás előtt ellenőrizd a leírást. A modellek rangsorát a legjobb stylus az iPadhoz című szövegben találod.
USB-C töltők és kábelek szintén megfelelőek mindkét modellhez. Lengyelországban az iPad mini dobozában csak a kábel található, tápegység nélkül. A gyors töltéshez az iPad mini 8-hoz legalább 35 W teljesítményű tápegységre van szükséged. Ezeket a hálózati töltők kategóriában találod.
Mi a különbség az iPad mini 8 és az iPad mini 7 között?
Az iPad mini 8 OLED 8,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik az LCD 8,3 hüvelykes helyett, A20 Pro chip, IP67 védelem, hangszórók a kijelzőn keresztül, előlapi kamera a hosszabb élen és gyors töltés. Emellett vékonyabb (5,4 mm) és könnyebb (255 g).
Illik az iPad mini 7 tok az iPad mini 8-hoz?
Nem. Az új iPad mini 2,2 mm-rel keskenyebb és 0,9 mm-rel vékonyabb, más helyen van az előlapi kamera, és nincsenek hangszóró nyílások. Szükséged van az iPad mini 8 (2026) tokjára.
Működik az Apple Pencil az iPad mini 8-cal?
Igen. Az Apple Pencil Pro és az Apple Pencil (USB-C) egyaránt működik az iPad mini 7-tel és az iPad mini 8-cal.
Mennyibe kerül az iPad mini 8 Lengyelországban?
3 499 zł-tól a 128 GB Wi-Fi verzióért. A modemmel rendelkező verzió ára 4 299 zł-tól kezdődik.
Amikor az iPad mini 8 piacra kerül?
Az előrendelés Lengyelországban 2026. október 28-án 18:10-kor kezdődik, a forgalmazás pedig november 6-án.
Van ProMotion az iPad mini 8-ban?
Az Apple ezt nem közli, tehát valószínűleg nincs. A kijelző frissítési gyakorisága 60 Hz, akárcsak az iPad mini 7-nél.
Apple Pro és Tell egy Apple esemény 2026. október 28-án, szerdán Los Angelesben. 18:00 magyar idő szerint kezdődik. Szivárgások szerint az Apple bemutatja az első MacBook Pro-t OLED érintőképernyővel.
Az Apple néhány újdonságot már bejelentett az esemény előtt: október 26-án az új iPad mini OLED képernyővel, október 27-én pedig a MacBook Pro 14 és az iMac M6 chip-pel. Mindhárom előrendelhető Magyarországon október 28-án 18:10-től, és a boltokban 2026. november 6-án lesz elérhető.
Az alábbiakban összegyűjtöttük a hivatalos információkat, az árakat Magyarországon, a MacBook Pro érintőképernyőjével kapcsolatos szivárgásokat, és azt, hogy az új eszközök mit jelentenek a tokok és üvegek számára. A szöveget frissítjük az esemény után.
MacBook Pro 14 M6. Kép: Apple.
Apple újdonságok 2026 októberében összefoglalva
Termék
Állapot
Ár Lengyelországban
Előrendelés
Boltokban
MacBook Pro 14 és 16 érintő OLED-del
szivárgás, premier ma
az esemény után ismerjük meg
szivárgások szerint 10.28
szivárgások szerint 11.6
MacBook Pro 14 M6-tal
bejelentve 10.27
10 499 zł
10.28, 18:10
11.6
iMac M6-tal
bejelentve 10.27
7 999 zł
10.28, 18:10
11.6
iPad mini (A20 Pro) OLED-del
bejelentve 10.26
3 499 zł
10.28, 18:10
11.6
Az árak az Apple lengyelországi boltja szerint 2026. október 28-i állapot szerint.
Mikor és hány órakor van az Apple Pro and Tell?
Az esemény szerdán, október 28-án kezdődik 10:00 órai csendes-óceáni idő szerint, ami Lengyelországban 18:00 órát jelent. A különbség különösen 8 óra, mivel Lengyelország október 25-én téli időszámításra váltott, míg az Egyesült Államok csak november 1-jén fogja ezt megtenni.
Ez a második ilyen Apple esemény ebben a hónapban. A klasszikus konferencia helyett az Apple sajtóeseményt szervez Los Angelesben. Élő közvetítést nem jelentettek be, és az apple.com/apple-events weboldal nem említi ezt az eseményt. Az újdonságokat sajtóközleményekben és az apple.com/pl oldalon fogják bejelenteni.
Érintő MacBook Pro OLED-del: mire számíthatunk
Ez a nap legjobban várt újdonsága, de még mindig nem hivatalos. Az alábbi információk főként Mark Gurman-tól származnak a Bloombergtől, a MacRumors összeállításában.
OLED érintőképernyő a 14 és 16 colos MacBook Pro-ban. Ez lenne az első Mac, amit érintéssel lehet irányítani. Az érintőpad és a billentyűzet megmarad.
Dynamic Island a képernyő kivágása helyett, amely az iPhone-okról ismert. Ezt a macOS 27 rendszerfájlok is jelzik.
Megerősített zsanér, hogy a képernyő ne dőljön el érintéskor.
M5 Pro és M5 Max chippek, nem M6. Gurman szerint az Apple kihagyja az M6 Pro és M6 Max verziókat.
Könnyebb ház új hűtéssel, bár Gurman szerint nem lényegesen vékonyabb.
A Bloomberg szerint a MacBook Pro OLED ára az Egyesült Államokban körülbelül 2 899 dollár lesz a 14 colos verzióért és 3 399 dollártól a 16 colos verzióért. A jelenlegi mini-LED képernyős modellek a kínálatban maradnak, mint olcsóbb opció. A lengyel árakat még nem ismerjük.
MacBook Pro 14 M6-tal: már hivatalosan
Bal oldalon a Liquid Retina XDR kijelzővel rendelkező MacBook Pro 14, jobb oldalon a portok. Képek: Apple.
Az Apple 2026. október 27-én bejelentette az új alap MacBook Pro 14 M6 chip-pel. Ez még nem érintőképernyős modell, csupán a jelenlegi mini-LED kijelzővel rendelkező konstrukció frissítése.
M6 chip: 12 magos processzor és 12 magos grafika
Memória: 16 GB RAM, akár 32 GB-ig
Kijelző: Liquid Retina XDR akár 1600 nit HDR-ben, opcionálisan matt nanostruktúrával
Akkumulátor: akár 24 óra üzemidő
Portok: HDMI, MagSafe 3, három Thunderbolt 4, SDXC kártyaolvasó és fejhallgató csatlakozó
Színek: csillagfekete és ezüst
Lengyelországban a MacBook Pro 14 M6 ára 10 499 PLN-tól kezdődik. Egy erősebb USB-C töltővel, például 96 W-os, körülbelül 30 perc alatt akár 50%-ra is feltölthető.
iMac M6-tal
iMac M6 hét színben. Képek: Apple.
Ugyanezen a napon az Apple bemutatta az iMac M6-ot. 24 hüvelykes 4,5K kijelzője van, M6 chip 10 vagy 12 maggal, és Wi-Fi 7. A 12 magos verzióban választható matt kijelző nanostruktúrával, és a 2,5 Gb/s Ethernet port a tápegységben található.
Az iMac hét színben kapható: kék, zöld, rózsaszín, sárga, lila, narancssárga és ezüst. Lengyelországban az ára 7 999 zł a 10 magos verzióért és 8 999 zł a 12 magos verzióért.
iPad mini OLED kijelzővel: a sorozat legnagyobb változása
Új iPad mini OLED kijelzővel és Apple Pencil Pro támogatással. Képek: Apple.
Az Apple a legújabb iPad mini-t a sorozat legnagyobb frissítésének nevezte. Az üzletekben és a kiegészítők között iPad mini 8 (2026) néven jelenik meg, hivatalosan pedig iPad mini (A20 Pro).
8,5 hüvelykes OLED kijelző a 8,3 hüvelykes LCD helyett, vékonyabb keretekkel. Opcionálisan matt nanostruktúra.
A20 Pro chip 2 nm-es gyártási folyamatban, ugyanaz, mint az iPhone 18 Pro-ban.
IP67 védelem, először az iPad mini esetében.
Kijelző alatti hangszórók, házba vágások nélkül.
Elülső kamera a hosszabb élen, kényelmesebb vízszintes hívásokhoz.
Touch ID a felső gombban megmarad.
Apple Pencil Pro és Apple Pencil (USB-C) támogatott.
Az iPad mini két színben érhető el: északi és holdfényes ragyogás.
Az iPad mini 2026 színei: északi és holdfényes ragyogás. Képek: Apple.
Memória
Wi-Fi
Wi-Fi + Mobil
128 GB
3 499 zł
4 299 zł
256 GB
3 999 zł
4 799 zł
512 GB
4 999 zł
5 799 zł
Árak a lengyel Apple bolt szerint. A matt nanostruktúra 500 zł többletköltséggel jár, és csak a 256 GB-os verziótól elérhető.
Mi a helyzet az új Mac-ek és az iPad mini kiegészítőivel?
A korábbi évek iPad mini tokjai nem illeszkednek
Az új iPad mini 2,2 mm-rel keskenyebb és 0,9 mm-rel vékonyabb az A17 Pro chip-pel rendelkező elődjénél. A frontkamera elhelyezkedése is megváltozott, és a hangszórók nyílásai eltűntek. Így az iPad mini 6 és 7 tokjai nem fognak illeszkedni. Az üvegek sem, mert a kijelző más átlóval és vékonyabb keretekkel rendelkezik.
A boltban már elérhetők az első tokok az új modellhez:
ESR Rebound Magnetic iPad mini 8-hoz (2026).
ESR Rebound Magnetic mágnesesen rögzíthető és állványba hajtható. Kapható tengerészkék színben is. További tokok és üvegek az iPad mini 2026-hoz az iPad mini kategóriába fognak kerülni.
A MacBook Pro 14 tokoknak illeszkedniük kell az M6-os modellhez
Az Apple szerint a MacBook Pro 14 M6-os verziója ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik, mint a korábbi MacBook Pro 14 M5 Pro: 1,55 × 31,26 × 22,12 cm. A jelenlegi burkolatok, tokok és fóliák a MacBook Pro 14-hez tehát illeszkedniük kell. Ezeket a MacBook Pro 14 kiegészítők kategóriában találod.
Más lehet a érintőképernyős MacBook Pro OLED esetében. Ha új házat és Dynamic Island-et kap, a jelenlegi modellekhez készült tokok és fóliák nem biztos, hogy illeszkednek. A méreteket az esemény után ismerjük meg.
Az érintőképernyőnél érdemes figyelni a matt fóliára is. A matt fólia megváltoztatja az érintés érzését, és egyes adatvédelmi szűrők megnehezíthetik az érintéses kezelést.
Töltők
A MacBook Pro 14 gyors töltéséhez az M6-os modellel az Apple erősebb USB-C tápegységet javasol, pl. 96 W-ot. Az iPad mini 50%-ra tölthető 30 perc alatt legalább 35 W-os töltővel. A tesztelt modelleket a MacBook Pro M5 töltő cikkben írtuk le, a teljes választék pedig a hálózati töltők kategóriában található.
Ha most van szükséged egy számítógépre, a MacBook Pro 14 M6-tal egy bevált konstrukció új chip-pel, és a tartozékok már elérhetők.
Ha fontos számodra az OLED kijelző és a tapintás, várj estig. A kiszivárgott információk szerint a tapintásérzékeny modellek előrendelése az esemény után azonnal elindul. Számolj azonban egyértelműen magasabb árral: az Egyesült Államokban körülbelül 400 dollárral drágábbak lesznek, mint a jelenlegi M5 Pro verziók.
GYIK
Mikor van az Apple Pro and Tell? 2026. október 28-án, szerdán 18:00 órakor magyar idő szerint, ami 10:00 óra csendes-óceáni idő szerint.
Az Apple Pro and Tell élőben nézhető? A közvetítést nem jelentették be. Ez egy sajtóesemény Los Angelesben, az Apple újdonságait sajtóközleményekben fogják bejelenteni.
Mit mutatott be az Apple az esemény előtt? Az új OLED kijelzős iPad mini-t (október 26-án) és a MacBook Pro 14-et, valamint az iMac-et M6 chip-pel (október 27-én).
Mennyibe kerül az új iPad mini Magyarországon? 3 499 Ft-tól a 128 GB Wi-Fi verzióért. A modemmel rendelkező verzió ára 4 299 Ft-tól kezdődik.
Mikor kerülnek az új Apple termékek a boltokba? Az iPad mini, a MacBook Pro 14 M6-tal és az iMac M6-tal előrendelés alatt állnak október 28-án 18:10-től, és a boltokban 2026. november 6-tól lesznek elérhetők.
Illik a 7-es iPad mini tok az új iPad mini-hez? Nem. Az új iPad mini 2,2 mm-rel keskenyebb és 0,9 mm-rel vékonyabb, más elhelyezésű kamerával rendelkezik, és nincsenek hangszórónyílásai.
Illik a MacBook Pro 14 M5 tok a M6-os modellhez? Illenie kell, mert az Apple szerint a két modell méretei megegyeznek. Más lehet a helyzet a tapintásérzékeny OLED MacBook Pro-val, amelynek méreteit még nem ismerjük.
Edzett üveg vagy fólia csak a 5,4 hüvelykes külső képernyőre ragasztható az iPhone Duo-n. A 7,6 hüvelykes belső képernyőre ne ragassz semmit, mert már van gyári védőrétege matt felülettel. Ezen kívül vásárolhatsz kameravédőt is.
Az iPhone Duo október 23-tól kapható, így jó alkalom, hogy kiválaszd a védelmét. A hajtogatható telefonban könnyű a tévedés, ezért először a képernyők közötti különbségekkel kezdünk, majd összehasonlítjuk a boltban elérhető üvegeket és fóliákat.
A Duo képernyővédői, amelyeket ebben a szövegben leírunk, a külső képernyőre készültek. A márkák között, amelyeket árusítunk, nem találtunk fóliát a belső képernyőre.
Az iPhone Duo külső és belső kijelzője. Fotó: Apple.
A lengyel keresési eredmények között található információ szerint a Ceramic Shield 2 védi a belső kijelzőt. Ez nem igaz. Az Apple a Ceramic Shield 2-t a külső kijelzőhöz rendeli.
Belső kijelző: miért ne ragasszunk rá semmit
A belső kijelzőt gyárilag speciális polimerréteg védi, amely karcálló bevonattal rendelkezik. Az Apple szerint ez a polimer akár 40%-kal merevebb, mint az iparágban használt egyéb anyagok, és a nanostrukturált matt felület csökkenti a tükröződéseket és a hajlítási vonalak láthatóságát.
Az Apple nem írja egyértelműen a weboldalain, hogy ne ragasszunk fóliát erre a kijelzőre. Három okból javasoljuk ezt:
A fólia eltakarja a matt felületet. Elveszíted azt, amiért fizettél: kevesebb tükröződés és matt felület.
A kijelző hajlik. A merev üveg eltörik, és a sima fólia a hajlítás vonalán felpúposodhat.
A kijelző alatt van a FaceTime kamera. A fólia rontja a kamera képminőségét.
Ne távolítsd el a gyári réteget. Ez nem szállítófólia, hanem a képernyő része. Az Apple alelnöke, Kate Bergeron azt mondta, hogy a réteg eltávolítható és újra cserélhető. A médiában megjelent hírek szerint ezt a szerviz végzi, nem a felhasználó.
Belső képernyőre való fóliát csak kevésbé ismert márkáknál találtunk külföldi online boltokban. A Spigen, ZAGG, PanzerGlass, 3mk és Bizon kínálatában nincsenek.
Külső képernyő: melyik üveget válasszuk
A külső képernyő Ceramic Shield 2-t használ, amely az Apple szerint háromszor jobban ellenáll a karcolásoknak, mint az előző generáció. Ennek ellenére ez a leggyakrabban asztalra, kulcsokra és homokra kerül a zsebben, így az üveg itt értelmet nyer. Az alábbi védőfóliák mind 5,4 hüvelykes képernyőhöz vannak vágva.
Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD: a legegyszerűbb telepítés
Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD szerelési kerettel.
Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD tartalmaz egy EZ Fit szerelőkeretet. Ráhelyezed a telefonra, megnyomod, és az üveg magától a helyére kerül. A Duo lekerekített széleivel ez a legegyszerűbb módja, hogy ne ragaszd fel az üveget ferde helyzetben.
Van egy két üveges változat is. A Spigen szerint az üveg kompatibilis a márka tokjaival, kivéve az Air Skin Aramid modellt.
ZAGG InvisibleShield Glass XTR6: prémium üveg
ZAGG InvisibleShield Glass XTR6 az külső kijelzőre.
ZAGG InvisibleShield Glass XTR6 nevében szerepel a „külső” kifejezés, akárcsak ennek a márkának a privatizáló üvege. Ez egy jó opció, ha olyan üveget szeretnél, amely a képernyők védelmére specializálódott.
Bizon Glass Clear és Glass Edge: két üveg egy csomagban
Bizon Glass Clear Duo: két üveg egy csomagban.
A lengyel Bizon márkának két alapvető változata van az edzett üvegből, mindkettő két darabos csomagban is kapható:
Bizon Glass Clear Duo: keret nélkül, fedi a képernyő sík részét, így jobban együttműködik a tokokkal,
A második üveg a csomagban hasznos, ha az első megkarcolódik vagy a telepítés nem sikerül.
3mk HardGlass és HardGlass Max
Balra 3mk HardGlass, jobbra HardGlass Max kerettel.
Két edzett üveg a lengyel 3mk márkától: HardGlass keret nélkül és HardGlass Max fekete kerettel az egész képernyőre. Mindkettő vastagsága 0,3 mm.
Bizon Hybrid Mule: rugalmas a üveg helyett
Bizon Hybrid Mule: hibrid üveg.
Bizon Hybrid Mule hibrid üveg, azaz rugalmas. Vékonyabb és könnyebben telepíthető, mint az edzett üveg. Jó választás, ha az edzett üveg túl vastagnak tűnik számodra.
Matt fólia a külső képernyőre
A belső képernyő matt, míg a külső fényes. Ha azt szeretnéd, hogy mindkettő hasonlóan nézzen ki és működjön, tegyél a külsőre matt fóliát. Kevesebb ujjlenyomatot hagy, és kevesebb fényt ver vissza.
Bizon Film Matte: matt fólia a külső képernyőhöz.
Bizon Film Matte vastagsága 0,12 mm. A matt fólia kissé csökkenti a kép élességét, de egy 5,4 hüvelykes képernyőn, amelyet gyors műveletekhez használnak, ez általában nem zavaró.
Privát üveg: A Touch ID nem zavar
A privát üveg sötétíti a képernyőt az oldalról nézők számára. Sok telefonban megnehezíti az ujjlenyomattal való feloldást a képernyőn lévő olvasó által. Az iPhone Duo-n nincs ilyen probléma, mert a Touch ID olvasó az oldalsó gombban található. A Duónak nincs Face ID-ja sem.
Spigen Glas.tR EZ Fit Pro Privacy szerelőkerettel.
Balra Bizon Glass Edge Shadow, jobbra matt Bizon Hybrid Shadow.
Bizon Hybrid Shadow: hibrid és matt, tehát a magánélet és a kevesebb visszatükröződés egyben.
Üveg a kamerára: szükséges-e
A Duo hátulján két 48 MP-es kamera található, és az Apple safír üveggel védi a lencséket, amely nagyon ellenálló a karcolásokkal szemben. A kamera védőburkolata tehát nem szükséges. Hasznos, ha a telefon gyakran a hátán landol az asztalon, vagy ha meg akarod védeni az egész kamerát a töréstől.
Spigen Optik Pro Glas.tR EZ Fit Night Sky színben.
A teljes szigetelőlap vásárlása előtt ellenőrizd, hogy elfér-e a tokod alatt.
Készlet: fólia a képernyőre és a hátlapra
Bizon Film Hydrogel Pack: külső kijelző és hátlap fólia.
Ha a Duo-t tok nélkül használod, jól jöhet a Bizon Film Hydrogel Pack: két hidrogel fólia, az egyik a külső kijelzőre, a másik a hátlapra. A gyártó szerint a kisebb karcolások idővel maguktól kisimulnak a fólián.
Hajtsd össze a telefont, és tedd a külső kijelzőjével felfelé egy sík asztalra.
Tisztítsd meg a kijelzőt a készletből származó törlőkendővel, a megmaradt port pedig a poreltávolító matricával távolítsd el.
Ha van szerelőkereted, mint a Spigen üvegeknél, tedd rá a telefonra, és csak ezután helyezd rá az üveget.
Nyomd meg az üveget a közepén, hogy kiszorítsd a levegőbuborékokat.
Ne nyomj a zsanérra az üveg rányomásakor.
Üveg és tok: mire figyeljünk
A fekete kerettel rendelkező üveg teljesen lefedi a képernyőt, de ütközhet a külső képernyő széleit körülvevő tokokkal. A keret nélküli üveg, amely csak a sík részt fedi le, általában a legtöbb tokkal együtt működik. A Duo tokokat a iPhone Duo tokok rangsorában hasonlítottuk össze.
Külső képernyő 5,4 hüvelyk: edzett üveg, hibrid vagy fólia. A legegyszerűbb felszerelés a Spigen keretével rendelkezik.
Belső képernyő 7,6 hüvelyk: ne ragassz semmit, és ne távolítsd el a gyári védőréteget.
Privát üveg: a privát üvegek nem akadályozzák az oldást, mert a Touch ID a gombban található.
Fényképezőgép védő: a lencsék zafír, a védő opcionális.
GYIK
Ragasztható üveg a belső iPhone Duo képernyőre? Nem. A belső képernyő hajlik, így a merev üveg eltörik. Van egy gyári védőrétege is matt felülettel, amelyet a fólia elfedne. Az üveget csak a külső képernyőre ragaszthatod.
Le kell venni a fóliát az iPhone Duo belső képernyőjéről? Nem. Ez nem szállítófólia, hanem gyári védőréteg, amely a képernyő része. Az Apple alelnöke szerint cserélhető újra, és a hírek szerint a szerviz végzi el ezt a cserét.
Melyik üveg a legkönnyebben felhelyezhető az iPhone Duo-ra? A Spigen Glas.tR EZ Fit Pro, mert tartalmaz egy szerelőkeretet. Ezt ráhelyezed a hajtogatott telefonra, és az üveg automatikusan a helyére kerül.
A privátizáló üveg blokkolja a Touch ID-t az iPhone Duo-n? Nem. A Touch ID olvasó az oldalsó gombban található, nem a képernyőn, így a privátizáló üvegnek nincs rá hatása.
Elég a Ceramic Shield 2 üveg nélkül? A Ceramic Shield 2 a külső képernyőn az Apple szerint háromszor ellenállóbb a karcolásokkal szemben, mint az előző generáció. A védőüveg továbbra is értelmes, mert olcsóbb kicserélni a karcos üveget, mint a képernyőt.
Szükségem van üvegre az iPhone Duo kamerájához? Nem szükséges, mert az Apple zafír üveggel védi a lencséket. A védő hasznos, ha meg akarod óvni az összes kamerát a töréstől.
Az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max telefonhoz a legjobb töltő egy legalább 60 W-os USB-C tápegység AVS-támogatással (a kimeneti feszültség szabályozásával). Az Apple csak ilyen tápegységgel ígéri, hogy az akkumulátor nagyjából 15 perc alatt 50%-ra töltődik. Vezeték nélkül válassz MagSafe- vagy Qi2 25W-os töltőt, és csatlakoztasd legalább 35 W-os tápegységhez. MagSafe-töltővel az Apple ilyenkor 30 perc alatt 50%-ot ad meg.
A mi választásunk a Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS: egyike annak a két 60 W feletti töltőnek a kínálatunkban, amelyek specifikációjában szerepel az AVS. A régi 20 W-os töltőfej gond nélkül feltölti az új iPhone-t, csak érezhetően lassabban. Ha van egy iPhone 17 Próhoz vett, 60 W-ig dinamikusan szabályozott 40 W-os Apple tápegységed, semmit sem kell venned.
Alább megtalálod az ajánlott töltők táblázatát, az AVS magyarázatát, a régi töltők kompatibilitási táblázatát, valamint azokat a töltési szabályokat, amelyekkel nem ártasz az akkumulátornak. A telefonok minden paramétere az Apple hivatalos oldalairól, a termékek jellemzői pedig a gyártók leírásaiból származnak.
2026. október 22-i állapot: a cikkben szereplő összes termék kapható a homescreen.pl webáruházban. Az új iPhone-ok közül az Apple jelenleg a 18 Prót, a 18 Pro Maxot és az összehajtható iPhone Duót árulja, az alap iPhone 18 még nincs forgalomban. A Duóhoz külön iPhone Duo töltő toplistát készítettünk, mert ott az Apple más követelményeket támaszt.
Röviden: milyen töltő kell az iPhone 18 Próhoz
Kábellel a leggyorsabb:legalább 60 W-os, AVS-es USB-C tápegység és 60 W-ra alkalmas USB-C kábel. Az eredmény az Apple szerint: 50% nagyjából 15 perc alatt.
Vezeték nélkül: MagSafe- vagy Qi2 25W-os töltő (a leírásokban gyakran Qi2.2) legfeljebb 25 W-tal. Az eredmény az Apple szerint (MagSafe-töltővel): 50% 30 perc alatt, legalább 35 W-os tápegységgel.
Régi, AVS nélküli 20–45 W-os töltőfej: működik és biztonságos, de az Apple nem ígér vele 15 percet.
A dobozban: csak egy 1 méteres USB-C kábel van, tápegység nincs.
Az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max specifikációjában azonosak a töltési paraméterek, így ugyanaz a töltő mindkettőhöz jó.
Ajánlott töltők az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max telefonhoz: táblázat
A töltőket az Apple által a specifikációban megadott feltételek alapján választottuk ki: kábeles töltésnél AVS és 60 W, MagSafe-nél 25 W és megfelelő tápegység. A táblázat minden jellemzője a gyártó leírásából származik.
#
Termék
Típus
Mit ad az iPhone 18 Prónak
Kinek
1
Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS
100 W-os GaN hálózati töltő, 2× USB-C + USB-A
AVS az USB-C1 porton, teljesíti a 15 perces feltételt ✅
a legtöbbeknek
2
Tech-Protect PowerVision NC100W-GaN
100 W-os GaN hálózati töltő kijelzővel
AVS mindkét USB-C porton, teljesíti a 15 perces feltételt ✅, teljesítménykijelzés
ha látni akarod a töltési teljesítményt
3
Spigen Essential EE472EU-GAN 47W
GaN hálózati töltő, 2× USB-C
AVS nélkül, de a 15 V/3 A elég a 25 W-os MagSafe-töltőnek
MagSafe-töltőhöz
4
Tech-Protect A50 Qi2.2
mágneses töltőkorong
legfeljebb 25 W vezeték nélkül
íróasztal, éjjeliszekrény
5
Spigen Essential EF323MQ Qi2.2
3 az 1-ben töltőállomás
legfeljebb 25 W a telefonnak
iPhone + Apple Watch + AirPods
6
Tech-Protect A51 ArcticBoost Qi2.2
3 az 1-ben töltőállomás ventilátorral
legfeljebb 25 W, aktív hűtés
ha naponta vezeték nélkül töltesz
7
Tech-Protect V21 Qi2.2
autós tartó
legfeljebb 25 W, ventilátor
autó
8
Tech-Protect PB40 LifeMag
10 000 mAh-s powerbank
legfeljebb 25 W vezeték nélkül (Qi2.2)
útközben
9
UGREEN US535
240 W-os USB-C kábel, 2 m
bőven a szükséges 60 W felett
tartalék, hosszabb kábel
Az aktuális árakat a következő szakaszok alatti termékkártyákon látod. Ezek az oldal megnyitásakor töltődnek be a webáruházból.
Az iPhone 18 Pro vezetékes töltése: milyen teljesítménynek van értelme
Ez a legnagyobb változás az új Pro iPhone-ok töltésében. Az Apple specifikációja szerint az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max nagyjából 15 perc alatt töltődik 50%-ra legalább 60 W-os, feszültségszabályozós (AVS) tápegységgel és USB-C kábellel. Lábjegyzetben az Apple pontosítja, hogy az USB Power Delivery (USB PD) 3.1 vagy újabb szabványnak megfelelő tápegységekről van szó.
Összehasonlításképp: az iPhone 17 Pro az Apple szerint nagyjából 20 perc alatt éri el az 50%-ot legalább 40 W-os tápegységgel. Az iPhone 18 Pro oldalán az Apple hozzáteszi, hogy 5 perc töltés akár 7 óra videolejátszásra is elég az iPhone 18 Pro Maxon.
Egy dologra figyelj: a 60 W a tápegységgel szemben támasztott követelmény, nem az a teljesítmény, amelyet a telefon felvesz. Az Apple nem adja meg wattban az iPhone 18 Pro maximális vezetékes töltési teljesítményét. A neten keringő számok nem az Apple-től származnak, ezért nem ismételjük meg őket.
Mi az az AVS, és hogyan ismered fel
Az AVS (Adjustable Voltage Supply) az USB Power Delivery tápegységek egyik üzemmódja, amelyben a kimeneti feszültség egy megadott tartományon belül folyamatosan változik, ahelyett hogy az 5, 9, 15 és 20 V-os fix értékek között ugrálna. Az Apple az iPhone felhasználói útmutatójában egyértelműen leírja: a 18 Pro gyorstöltéséhez legalább 60 W-os, AVS-es tápegység és 60 W-ra alkalmas USB-C kábel kell.
Így ellenőrizheted vásárláskor:
Keresd az AVS rövidítést a specifikációban vagy a tápegység házán, ideális esetben a feszültségtartománnyal együtt, pl. „AVS: 9–20 V”.
A PPS nem ugyanaz, mint az AVS. A PPS (Programmable Power Supply) az USB PD egy másik feszültségszabályozási módja. Sok töltő tudja, többek között a Samsung-telefonok gyorstöltésére szántak is, de az Apple az iPhone 18 Prónál kizárólag az AVS-t említi.
Nézd meg a teljesítményt egyetlen porton. A dobozon szereplő „100 W” gyakran az összes port együttes teljesítménye.
A minta a 60 W-ig dinamikusan szabályozott 40 W-os Apple tápegység. Az Apple ennél többek között 15–20 V-os, 2 A-es AVS-módot ad meg.
Kínálatunkban két legalább 60 W-os töltő specifikációjában szerepel az AVS: mindkettő Tech-Protect, lent bemutatjuk őket. Az általunk forgalmazott népszerű UGREEN, Spigen és Satechi töltőfejek leírásában nincs AVS. Gyorsan és biztonságosan feltöltik az iPhone 18 Prót, de a gyártók nem igazolják azt a feltételt, amelyhez az Apple a 15 percet köti.
Hány wattos tápegység kell az iPhone 18 Próhoz: táblázat
Tápegység
Az iPhone 18 Pro vezetékes töltése
25 W-os MagSafe-töltő
20 W USB-C PD
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
❌ 25 W-hoz túl gyenge
30 W USB-C PD
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
✅ 25 W¹
35–47 W USB-C PD
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt²
60 W vagy több AVS nélkül
tölt, az Apple nem ígér 15 percet
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt²
60 W vagy több AVS-sel
✅ 50% nagyjából 15 perc alatt
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt²
¹ A 25 W-os MagSafe-töltéshez az Apple legalább 30 W-os, minimum 15 V/2 A-t leadó tápegységet ír elő.
² A 30 perc alatti 50%-ot az Apple legalább 35 W-os tápegységre adja meg.
Kompakt GaN töltő két USB-C és egy USB-A porttal. A GaN (gallium-nitrid) technológia lehetővé teszi, hogy nagy teljesítmény férjen el egy kis házban. A gyártó szerint az USB-C1 port támogatja az USB PD 3.2-t és az AVS-t, és egymagában használva legfeljebb 100 W-ot ad. Az AVS-tartomány 9–15 V 3 A-en és 15–20 V 5 A-en, így az Apple feltétele (60 W AVS-sel) bőven teljesül.
Több csatlakoztatott eszköznél az USB-C1 port 65 W-ot tart, ami még mindig a küszöb felett van. Nagyjából 30 percnyi teljes terhelés után a töltő 65 W-ra csökkenti a teljesítményt, hogy ne melegedjen túl. Van fekete színű változata is.
Kinek: a legtöbb 18 Pro- és 18 Pro Max-tulajdonosnak. A telefont az USB-C1 portra csatlakoztasd, a második USB-C portot pedig hagyd a fülhallgatónak vagy az órának.
A legjobb, ha látni szeretnéd a töltési teljesítményt
A PowerVision mindkét USB-C portján van AVS (9–20 V 5 A-en, legfeljebb 100 W), és PPS-t is tud. A kis kijelzőn látszik az aktuális teljesítmény wattban és a hőmérséklet. Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy ellenőrizd, nem csökkenti-e a teljesítményt a kábel vagy a másik csatlakoztatott eszköz.
Két eszköz egyidejű töltésekor az USB-C1 port 65 W-ot, a másik 30 W-ot kap. Figyelj a kisebb modellre: a PowerVision NC45W-GaN szintén tud AVS-t, de csak 45 W-os, vagyis a 60 W-os küszöb alatt marad.
Kinek: ha egy töltőfejről töltöd a telefont és a laptopot, vagy szereted kontrollálni, milyen teljesítménnyel töltődik a telefon.
A Spigenben nincs AVS, így kábellel nem adja meg az ígért 15 percet. Viszont mindent tud, amire egy MagSafe-töltőnek szüksége van: az első porton 15 V-ot 3 A-en (45 W), egyetlen eszköznél pedig a teljes 47 W-ot. Így az Apple mindkét feltételét teljesíti: 30 W a 25 W-os MagSafe-töltéshez és 35 W a 30 perc alatti 50%-hoz.
Két eszköznél a teljesítmény 27 W-ra és 20 W-ra oszlik, ami a szükséges 30 W alatt van, ezért a MagSafe-töltőt akkor csatlakoztasd, amikor a másik port szabad. Olcsóbb alternatíva kábellel a csomagban a Tech-Protect C35W USB-C kábellel: 35 W, két USB-C port és egyméteres kábel.
Kinek: ha az iPhone-t főleg töltőpadon töltöd, és kicsi, megbízható töltőfejet keresel hozzá.
[hs_products ids=”141260,142549,139064,65670″ cols=”4″ title=”Hálózati töltők az iPhone 18 Próhoz”]
Kábel: melyik USB-C kábel kell az iPhone 18 Próhoz
A dobozban lévő kábel 1 méteres, és megfelel az Apple követelményeinek. Ha vásárolsz egy másodikat, az iPhone felhasználói útmutatójának szabályát kövesd: a kábelnek legalább 60 W-os teljesítményre alkalmasnak kell lennie. A gyakorlatban ez egy 60 W-os (3 A-es) vagy erősebb USB-C–USB-C kábelt jelent.
Spigen Essential EB24012CC 240 W, 1,2 m: e-marker áramkörrel (egy chippel, amely átadja a töltőnek a kábel paramétereit) és legfeljebb 40 Gb/s-os USB4-adatátvitellel, ha a kábelt laptophoz és monitorhoz is használnád.
MagSafe vs. Qi2 vs. sima Qi: az iPhone 18 Pro vezeték nélküli töltése
Az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max vezeték nélkül legfeljebb 25 W-tal tölthető MagSafe-en és legfeljebb 25 W-tal Qi2-n keresztül. Ezt adja meg az Apple specifikációja. Nem kell tehát Apple-logós töltőt venned, de két dologra figyelned kell: a szabvány verziójára és a tápegységre.
Töltő
Teljesítmény az iPhone 18 Prónál
Mágnesek
Mire figyelj
Apple MagSafe (A2580, A3250, A3502, A3503)
legfeljebb 25 W
✅
legalább 30 W-os és 15 V/2 A-es tápegység
Qi2 25W (a leírásokban Qi2.2 is)
legfeljebb 25 W
✅
tápegység a töltő leírása szerint, általában 30–45 W
2023-as Qi2
legfeljebb 15 W¹
✅
működik, de lassabban
2020-as Apple MagSafe (A2140)
25 W alatt²
✅
az Apple nem sorolja a 25 W-os töltők közé
sima Qi
nincs adat³
❌
általában a leglassabb, a telefont pontosan a tekercs fölé kell helyezni
¹ A Wireless Power Consortium szerint a Qi2 2023-as első verziója 15 W-ot adott, a Qi2 25W pedig a Qi 2.2.1-es verzió kereskedelmi neve.
² Az Apple az A2140-es töltőt kizárólag a legfeljebb 15 W-os töltésnél sorolja fel.
³ Az Apple az iPhone 18 Pro specifikációjában nem ad meg teljesítményt a sima Qi-hez.
Néhány szabály, amelyet érdemes ismerni:
Kábellel, 60 W-os AVS-es tápegységgel kétszer olyan gyorsan töltöd félig az akkumulátort. Az Apple szerint ez vezetékesen nagyjából 15 perc alatt 50%, szemben a MagSafe 30 percével.
Előbb a tápegységet csatlakoztasd, csak utána tedd rá a telefont. Az Apple azt javasolja, hogy előbb a MagSafe-töltőt dugd be a konnektorba. Ha fordítva csinálod, vedd le a telefont, várj három másodpercet, és tedd vissza, hogy visszakapd a teljes teljesítményt.
Egy csatlakoztatott USB-C-s kiegészítő 16 W-ra csökkenti a MagSafe teljesítményét. Ezt adja meg az Apple a 18 Prónál, ha a csatlakozóba pl. vezetékes fülhallgatót dugsz.
A 3 az 1-ben töltőállomás nevében szereplő „25 W” nem mindig jelent 25 W-ot a telefonnak. A Satechi 3-in-1 Qi2 25W a leírás szerint 15 W-ot ad az iPhone-nak. Keresd a specifikációban a telefon kimeneti teljesítményét megadó sort (pl. „Kimenet – okostelefon”).
A legegyszerűbb forma: legfeljebb 25 W-os mágneses Qi2.2 töltőkorong több teljesítményprofillal (5; 7,5; 10; 15 és 25 W). A csomagban 116 cm-es fonott USB-C kábel van; a tápegységet külön kell megvenni.
Ha fixen rögzített kábelt szeretnél, válaszd a Tech-Protect A54 Qi2.2 modellt 150 cm-es fonott kábellel. A gyártó legalább 30 W-os tápegységet javasol hozzá.
Kinek: íróasztalra és éjjeliszekrényre, ha csak a telefont töltöd.
A telefon legfeljebb 25 W-ot kap Qi2.2 szabvány szerint, az óra 2,5 W-ot, a fülhallgató pedig 5 W-ot. A dőlésszöget 45–60° között állíthatod, a csúsztatható óramodullal pedig az állomás 2 az 1-ben módba kapcsolható. A csomagban 2 méteres USB-C kábel van.
A Spigen legalább 45 W-os tápegységet javasol, így az állomáshoz megfelel pl. a Tech-Protect NCA100W vagy a Spigen EE472EU. Kinek: ha minden este egy helyen töltöd az iPhone-t, az Apple Watchot és az AirPodsot.
A legkíméletesebb az akkumulátorhoz mindennapos vezeték nélküli töltésnél
Az A51 legfeljebb 25 W-ot ad a telefonnak, a talpában pedig aktív hűtés van: csendes turbinás ventilátor és hőelvezető lemez. A hő az akkumulátor legnagyobb ellensége (bővebben a biztonságról szóló részben), így mindennapos indukciós töltésnél a hűtés valódi előny.
A gyártó legalább 45 W-os tápegységet javasol. Utazáshoz jobb választás az összecsukható, 134 grammos Ringke Qi2.2 25W 3in1 Folding. Ha csak az iPhone-t és az órát töltöd, elég a Tech-Protect A55 2in1.
[hs_products ids=”134148,141896,127990,137939,127530,142481″ cols=”3″ title=”25 W-os MagSafe- és Qi2.2-töltők az iPhone 18 Próhoz”]
Elég-e az iPhone 17 Pro vagy 16 Pro töltője a 18 Próhoz?
Igen, bármelyik eddigi USB-C töltő biztonságosan feltölti az iPhone 18 Prót. A kérdés csak az, milyen gyorsan. A csatlakozó nem változott, a MagSafe-mágnesek pedig ugyanott vannak. Erről abban a cikkünkben írtunk, amely azt vizsgálja, hogy jó-e az iPhone 17 Pro tokja a 18 Próra.
Az Apple tápegység teljesítményét a házán ellenőrizheted. A MagSafe-töltő modellszáma magán a töltőn vagy a kábelén található.
Ami a fiókban van
Kábellel az iPhone 18 Próhoz
MagSafe-töltőhöz
Ítélet
20 W-os Apple tápegység
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
❌ 30 W alatt
éjszakára elég
30 W-os Apple tápegység
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
✅ 25 W
MagSafe-hez jó
35 W-os, kétportos Apple tápegység
tölt, de az ígért 15 perc nélkül
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt
MagSafe-hez jó
40 W-os Apple tápegység 60 W-ig dinamikus teljesítményszabályozással
✅ 50% nagyjából 15 perc alatt
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt
ne vegyél semmit
Más gyártó 40–65 W-os töltője AVS nélkül
tölt, az Apple nem ígér 15 percet
✅ 25 W, 50% 30 perc alatt
elég, hacsak nem számolod a perceket
A2580, A3250, A3502 vagy A3503 MagSafe-töltő
—
✅ legfeljebb 25 W
maradhat
A2140 MagSafe-töltő
—
25 W alatt
érdemes lecserélni
A legfontosabb sor a 60 W-ig dinamikusan szabályozott 40 W-os Apple tápegység (A3351-es modell). Ez ugyanaz a tápegység, amellyel az Apple az iPhone 18 Pro gyorstöltését tesztelte. Ha az iPhone 17 Próval együtt vetted, már van olyan töltőd, amely teljes sebességgel tölti a 18 Prót.
Az iPhone 17 töltő toplistánk alapján vett töltő gond nélkül működik a tizennyolcassal is, de ha nincs benne AVS, nem adja meg az ígért 15 percet. A generációk közötti összes különbséget az iPhone 18 Pro vs. iPhone 17 Pro összehasonlításban gyűjtöttük össze.
Megéri AVS-es töltőt venni? Igen, ha gyakran töltöd rá a telefont menet közben, pl. indulás előtt vagy a reptéren. Ha éjszaka vagy töltőpadon töltesz, az AVS-nek nincs gyakorlati jelentősége. Az Apple az 50%-ig tartó töltés idejét csak két konfigurációra adja meg: nagyjából 15 perc kábellel, 60 W-os AVS-es tápegységgel, illetve 30 perc MagSafe-töltővel és legalább 35 W-os tápegységgel. AVS nélküli tápegységekre az Apple nem ad meg időt.
Töltés autóban és powerbankról
A kínálatunkban lévő autós töltők leírásában nem szerepel AVS, ezért autóban ne számíts 15 percre. Egy Qi2.2-es töltéssel ellátott tartó viszont a teljes 25 W-ot adja vezeték nélkül, és a MagSafe-gyűrűnél fogva tartja a telefont, távol a kameraszigettől.
A V21-et a műszerfalra, a szélvédőre vagy a szellőzőrácsra szerelheted. Erős N52-es mágnesei, beépített ventilátora és legfeljebb 25 W-os Qi2.2 töltése van. Bemeneten többek között 15 V-ot fogad 3 A-en, azaz 45 W-ot, így a teljes 25 W-hoz erős USB-C PD autós töltő kell hozzá, pl. az összesen 130 W-os UGREEN EC705.
Csak szellőzőrácsra szerelhetőt szeretnél? A Spigen Essential EV25MFAQ 25 W-os Qi2.2-t és Peltier-elemes hűtést (aktív hűtőmodult) kínál, ami nyáron a felforrósodott autóban jól jön. További megoldásokat az autós gyorstöltőkről szóló útmutatónkban mutatunk be.
A PB40 kapacitása 10 000 mAh (38,5 Wh), tanúsított, legfeljebb 25 W-os Qi2.2 vezeték nélküli töltést és legfeljebb 45 W-os kimenetű USB-C portot kínál. A telefon hátára csatlakoztatod, és a töltés magától elindul. USB-C kábelen át gyorsabb a töltés, de a 45 W kevesebb a szükséges 60 W-nál AVS-sel, így itt se számíts 15 percre.
[hs_products ids=”135596,126193,74447,141166,35345,100784″ cols=”3″ title=”Töltés útközben és kábelek az iPhone 18 Próhoz”]
Akkumulátor-biztonság: tönkreteszi-e a MagSafe az iPhone akkumulátorát?
Nem, a MagSafe nem teszi tönkre az akkumulátort. Az akkumulátornak a hő árt, a vezeték nélküli töltés pedig jobban melegíti a telefont, mint a kábeles. Az Apple egyértelműen leírja, hogy az iPhone és a MagSafe-töltő töltés közben kissé felmelegedhet. Ha az akkumulátor túl meleg lesz, a rendszer 80% felett szüneteltetheti a töltést, hogy meghosszabbítsa az akkumulátor élettartamát.
Amit az Apple a hőmérsékletről mond:
Az ideális környezeti hőmérséklet 16–22 °C. 35 °C felett az akkumulátor tartósan elveszítheti kapacitásának egy részét.
A magas hőmérsékleten végzett töltés jobban árt, mint pusztán a melegben tartózkodás.
Egyes tokokat érdemes levenni töltés idejére, ha a telefon érezhetően felmelegszik bennük.
Az erős hálózati töltő sem jelent veszélyt. Az Apple engedi, hogy az iPhone-t iPad- és Mac-tápegységekkel, valamint más gyártók tápegységeivel töltsd, ha azok megfelelnek a hatályos biztonsági szabványoknak. A telefon és a töltő az USB Power Delivery révén egyezteti a teljesítményt, így az iPhone csak annyit vesz fel, amennyire szüksége van.
Öt szabály a mindennapokra:
Állíts be töltési korlátot. Az iPhone 15-ön és újabbakon a Beállításokban (Akkumulátor, Töltés) 80 és 100% között, 5 százalékpontos lépésekben választhatsz korlátot. 100%-os korlátnál az Optimalizált akkumulátortöltés is elérhető.
Ne tölts felforrósodott autóban vagy napon. Ha nyáron autóban töltöd a telefont, válassz hűtéses tartót, pl. a Tech-Protect V21-et vagy a Spigen EV25MFAQ-t.
Éjszakára elég egy lassabb töltő. A gyorstöltés napközben jön jól, amikor számolod a perceket.
Ne tegyél kártyát a telefon és a MagSafe-töltő közé. Az Apple figyelmeztet, hogy a mágnes károsíthatja a kártyák mágnescsíkját és RFID-áramköreit.
Qi2.2-tanúsítvánnyal rendelkező töltőket és márkás tápegységeket vegyél, túlmelegedés és túlfeszültség elleni védelemmel.
Ne feledd azt sem, hogy a MagSafe-mágnesek nem jelentenek gondot a kamerának, amíg a kiegészítő a hátlap közepén lévő gyűrűhöz tapad. Ezt a MagSafe-ről és az iPhone 18 Pro rekeszéről szóló cikkünkben magyarázzuk el. Beépített mágneses gyűrűs tokokat az iPhone 18 Pro tok-toplistánkban találsz.
Összefoglalás
Milyen töltő kell az iPhone 18 Próhoz? Legalább 60 W-os USB-C töltő AVS-sel. Ezzel ígér az Apple nagyjából 15 perc alatt 50%-ot. A mi választásunk a Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS.
Vezeték nélkül válassz MagSafe- vagy Qi2 25W-os (Qi2.2) töltőt és legalább 35 W-os tápegységet. MagSafe-töltővel az Apple 30 perc alatt 50%-ot ad meg.
A régi töltőfej is elég, ha nem számolod a perceket. A 60 W-ig dinamikusan szabályozott 40 W-os Apple tápegység teljes sebességet ad.
A kábelnek legalább 60 W-os teljesítményre alkalmasnak kell lennie. A dobozban lévő kábel teljesíti ezt a feltételt.
Az akkumulátornak a hő árt, nem a MagSafe. Állíts be töltési korlátot, és ne töltsd a telefont napon.
A leggyorsabb töltéshez legalább 60 W-os, AVS-t támogató tápegység kell. Ilyen tápegységgel az Apple nagyjából 15 perc alatt 50%-os töltöttséget ad meg. A gyengébb USB-C töltők is működnek, csak lassabban.
Elég egy 20 W-os töltő az iPhone 18 Próhoz?
Elég, de nem adja meg az Apple által ígért, nagyjából 15 perc alatti 50%-ot. MagSafe-töltővel a teljes 25 W-ot sem adja, mert az Apple ehhez legalább 30 W-os tápegységet ír elő.
Jó egy 67 W-os töltő az iPhone 18 Próhoz?
Igen, biztonságos, mert a telefon csak annyi teljesítményt vesz fel, amennyire szüksége van. A nagyjából 15 perc alatti 50%-ra azonban csak akkor számíts, ha a gyártó a specifikációban AVS-támogatást ad meg.
Tönkreteszi a MagSafe az iPhone akkumulátorát?
Nem. A vezeték nélküli töltés jobban melegíti a telefont, de az iPhone-nak vannak védelmi funkciói: ha az akkumulátor túl meleg, 80% felett szüneteltetheti a töltést. Kerüld a napon és a felforrósodott autóban történő töltést.
Eredeti Apple töltő kell az iPhone 18 Próhoz?
Nem. Az Apple engedi más gyártók biztonsági szabványoknak megfelelő tápegységeinek használatát. A leggyorsabb töltéshez legalább 60 W-os, AVS-es modellt válassz, pl. a Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS-t.
Jár töltő az iPhone 18 Pro mellé?
Nem. A dobozban csak egy 1 méteres USB-C töltőkábel van. A tápegységet külön kell megvenni.
Az iPhone 18 Pro töltője jó a 18 Pro Maxhoz is?
Igen. Az Apple mindkét modellre ugyanazokat a paramétereket adja meg: nagyjából 15 perc alatt 50% kábellel, 60 W-os AVS-es tápegységgel, valamint legfeljebb 25 W MagSafe-en és Qi2-n keresztül.
Működik az iPhone 16 vagy 17 MagSafe-töltője a 18 Próval?
Igen. Az A2580, A3250, A3502 és A3503 MagSafe-töltők legfeljebb 25 W-ot adnak az iPhone 18 Prónak legalább 30 W-os tápegységgel. A legrégebbi, A2140-es MagSafe-töltő is működik, de lassabban.
A legjobb MagSafe powerbank a Tech-Protect PB40 LifeMag: a gyártó szerint Qi2.2-tanúsítvánnyal rendelkezik, legfeljebb 25 W-tal tölt vezeték nélkül, USB-C-n pedig legfeljebb 45 W-ot ad le. 25 W-os töltés mellett a legnagyobb kapacitású az UGREEN PB775 (20 000 mAh), a legvékonyabb pedig a PITAKA Aramid Fiber: 8,8 mm és 118 g. Az alacsony árkategóriában a Tech-Protect PB24 LifeMag teljesít a legjobban: 10 000 mAh és 15 W-os mágneses töltés, de igazolt Qi2-tanúsítvány nélkül.
Mielőtt választasz, jegyezz meg két dolgot. Először: a powerbank dobozán szereplő „MagSafe” felirat általában csak a mágnest jelenti. A teljesítményről és a kompatibilitásról a Qi2 vagy Qi2 25 W szabvány árulkodik, nem önmagában a „MagSafe” vagy a „mágneses” szó. Másodszor: 25 W-ot csak akkor kapsz, ha a telefon is támogatja. Az iPhone 17, az iPhone 18 Pro és az iPhone Duo támogatja, az iPhone 17e és az iPhone 12–15 viszont legfeljebb 15 W-tal töltődik.
Alább 10, a homescreen.pl-en azonnal elérhető mágneses powerbank toplistáját találod. Csoportokra osztottuk őket: Qi2 25 W-os, nagy kapacitású, legkisebb, állványos és olcsóbb modellek. A paraméterek a gyártók leírásaiból, a telefonok adatai pedig az Apple, a Google és a Samsung hivatalos oldalairól származnak.
2026. október 21-i állapot: a toplista összes powerbankja kapható a webáruházban. Hagyományos, 20 000 mAh-s powerbankot keresel laptophoz vagy utazáshoz? A mágnes nélküli modelleket külön 2026-os powerbank-toplistánkban hasonlítottuk össze.
Röviden: melyik MagSafe powerbankot válaszd
A legjobb összességében: Tech-Protect PB40 LifeMag. 25 W-os Qi2.2 töltés (a gyártó szerint tanúsítvánnyal), 10 000 mAh és legfeljebb 45 W-os USB-C.
Qi2 25 W beépített kábellel: UGREEN PB773, 17 mágnessel, összesen 9 N tapadóerővel és töltöttségi kijelzővel.
A legkisebb: PITAKA Aramid Fiber, 5000 mAh, 8,8 mm vastag és 118 g.
Állvánnyal: UGREEN UNO PB764 kihajtható támasszal vagy Satechi OntheGo, amely álló és fekvő helyzetben is megtartja a telefont.
Olcsóbb: Tech-Protect PB24 LifeMag (15 W, a nevében „Qi2”, de igazolt tanúsítvány nélkül). Még olcsóbban veheted meg az AWEI P33K-t vagy a Tech-Protect PB11 LifeMaget, a mi bestsellerünket, szintén Qi2-tanúsítvány nélkül.
Az összes modellt a MagSafe powerbankok kategóriában találod. Az aktuális árakat a toplista szakaszai alatti termékkártyák mutatják. Ezek az oldal megnyitásakor töltődnek be a webáruházból.
MagSafe powerbank-toplista — táblázat
A sorrendet elsősorban a vezeték nélküli töltés szabványa alapján állítottuk fel: elöl a Qi2 25 W, utána a Qi2 15 W, a végén a Qi2 nélküli mágneses modellek. Ezeken a csoportokon belül a modelleket az alábbi szakaszok sorrendjében rendeztük, a legjobb Qi2 25 W-osaktól az olcsóbbakig. A toplistába csak raktáron lévő modellek kerültek.
#
Powerbank
Kapacitás
Energia
Vezeték nélkül
Vezetékesen
Szabvány³
Tömeg
Árkategória
1
Tech-Protect PB40 LifeMag
10 000 mAh
38,5 Wh
25 W
45 W (USB-C)
Qi2.2, tanúsítvány a gyártó szerint⁴
n.a.¹
közepes
2
UGREEN PB773
10 000 mAh
36 Wh
25 W
30 W (kábel + USB-C)
Qi2.2, tanúsítvány
n.a.¹
magasabb
3
UGREEN PB775
20 000 mAh
74 Wh
25 W
45 W (kábel + USB-C), n.a.¹ (USB-A)
Qi2.2, tanúsítvány
n.a.¹
magasabb
4
UGREEN PB567
20 000 mAh
72 Wh
15 W
30 W (kábel + USB-C), n.a.¹ (USB-A)
Qi2, tanúsítvány
368 g
közepes
5
PITAKA Aramid Fiber
5000 mAh
kb. 19 Wh (számított)²
15 W
20 W (USB-C)
Qi2, tanúsítvány
118 g
magasabb
6
UGREEN UNO PB764
10 000 mAh
kb. 37 Wh (számított)²
15 W
20 W (USB-C)
Qi2, tanúsítvány
n.a.¹
közepes
7
Satechi OntheGo
5000 / 10 000 mAh
kb. 19 / 37 Wh (számított)²
15 W
n.a.¹
Qi2, tanúsítvány
n.a.¹
magasabb
8
Tech-Protect PB24 LifeMag
10 000 mAh
kb. 37 Wh (számított)²
15 W
kb. 20 W (USB-C), 22,5 W (USB-A)
igazolt Qi2 nélkül⁴
n.a.¹
alacsony
9
Tech-Protect PB11 LifeMag
10 000 mAh
kb. 37 Wh (számított)²
15 W
kb. 20 W (USB-C)
Qi2 nélkül
n.a.¹
alacsony
10
AWEI P33K
10 000 mAh
kb. 37 Wh (számított)²
15 W
20 W (USB-C), 22,5 W (USB-A)
Qi2 nélkül
184,5 g
alacsony
¹ A gyártó nem adja meg ezt az értéket a termékleírásban.
² Az értéket mi számoltuk ki a mAh-ban megadott kapacitásból és 3,7 V-os feszültségből (a lítiumion cellák jellemző feszültsége), mert a gyártó nem adja meg a Wh-t a termékleírásban. A házra nyomtatott érték kissé eltérhet, pl. 3,85 V-os celláknál. A többi Wh-érték a termékleírásokból származik.
³ A Qi2.2 a Qi2 25 W másik neve, vagyis a Qi2 szabvány legfeljebb 25 W-os változatáé (bővebben a következő szakaszban). A „Qi2 nélkül” Qi2-tanúsítvány nélküli mágneses modellt jelent.
⁴ A tanúsítványokat 2026. október 22-én ellenőriztük a nyilvános WPC-termékadatbázisban. Szerepel benne az UGREEN PB773, PB775, PB567 és UNO PB764, a PITAKA Aramid Fiber, valamint a Satechi OntheGo (mindkét kapacitással). A Tech-Protect Qi2.2-tanúsítványt deklarál a PB40-hez, de a WPC-adatbázisban nem találtuk ezt a modellt. A PB24-nek csak a nevében van „Qi2”: a gyártó nem ad meg tanúsítványt, és a WPC-adatbázisban sem szerepel, ezért a következő szakaszban leírt szabály szerint mágneses modellként kezeljük.
Qi2, Qi2 25 W vagy „mágneses”? Mit jelentenek a jelölések a dobozon
A toplista összes powerbankja mágnessel tapad a MagSafe-es iPhone-hoz. Abban különböznek, ami ezután történik.
A Qi2 (15 W) a Wireless Power Consortium (WPC) szabványa mágneses tekercsigazítással. A powerbank magától a megfelelő helyre áll a telefon hátlapján. Az Apple szerint ennek az igazításnak köszönhetően gyorsabb és hatékonyabb a MagSafe-töltés.
A Qi2 25 W e szabvány újabb változata. A WPC szerint a Qi2 25 W-os tanúsítvánnyal rendelkező eszköz a konzorcium adatbázisában 2.2.1-es verzióval és MPP25-ös teljesítményprofillal szerepel. Ezért a gyártók ezt a változatot „Qi2.2”-nek is nevezik.
„Mágneses”, „MagSafe-kompatibilis”: mágnesgyűrűvel és Qi-tekerccsel ellátott, de Qi2-tanúsítvány nélküli powerbank. Ugyanúgy rátapad a telefonra, de a teljesítményt csak a gyártója garantálja. Az ilyen modellek általában olcsóbbak is.
A WPC kifejezetten óv a „Qi2 compatible” és „Qi2 enabled” megfogalmazásoktól. A tanúsított eszközön a terméken vagy a csomagoláson „Qi2 Certified” felirat áll, és szerepel a nyilvános WPC-adatbázisban. Ha a leírás csak „Qi2-kompatibilitásról” beszél, kezeld a powerbankot mágneses modellként.
A legjobb Qi2 25 W-os MagSafe powerbankok
Ha iPhone 17, iPhone 18 Pro vagy iPhone Duo a telefonod, a 25 W-ot a gyakorlatban is érezni fogod. Ezek a telefonok vezeték nélkül legfeljebb 25 W-ot fogadnak, és az Apple szerint az iPhone 18 Pro MagSafe-töltőn 30 perc alatt töltődik 50%-ra (legalább 35 W-os tápegységgel). Qi2 15 W-os powerbankkal a töltés tovább tart.
A Tech-Protect szerint a PB40 tanúsított, legfeljebb 25 W-os Qi2.2 vezeték nélküli töltést kínál, vagyis a legmagasabbat, amelyet ma az iPhone-ok fogadnak. Ezt a modellt azonban nem találtuk meg a nyilvános WPC-adatbázisban (2026. október 22-i állapot). Az USB-C port kétirányú. Kábelen legfeljebb 45 W-ot ad le, ami a gyártó szerint tablethez és laptophoz is elég. Maga a powerbank legfeljebb 30 W-tal töltődik.
Az akkumulátor 10 000 mAh-s (38,5 Wh), és a gyártó szerint félszilárd cellákat tartalmaz. A Tech-Protect szerint ez a legtöbb okostelefonnál 1,5–2 teljes feltöltés. Az ABS műanyagból és alumíniumötvözetből készült ház mérete 104,2 × 66,2 × 22,3 mm, a töltöttséget LED-ek mutatják. A csomagban egy rövid (15 cm-es) USB-C kábel van. Figyelem az első bekapcsolásnál: a bekapcsológombot kétszer kell megnyomni, mert a szállítás idejére zár van aktiválva.
Kinek: a legtöbb MagSafe-es iPhone tulajdonosának, különösen az iPhone 17, 18 Pro és Duo esetében. Ez a toplista három Qi2 25 W-os powerbankja közül a legolcsóbb.
A PB773 Qi2 szabvány szerint, legfeljebb 25 W-tal tölt vezeték nélkül. Az UGREEN szerint az iPhone 17 Pro Max így nagyjából 38 perc alatt töltődik 50%-ra. A powerbank 17 mágnesnek köszönhetően, összesen 9 N tapadóerővel tart a telefonon, így nem csúszik le a zsebben és séta közben sem.
Vezetékesen legfeljebb 30 W-tal tölt, és támogatja a PD 3.0, QC 4.0 és PPS gyorstöltési szabványokat. Beépített USB-C kábele több mint 10 000 hajlítást kibíró teszten esett át. Egyszerre három eszközt tölt: kettőt USB-C csatlakozón és egyet vezeték nélkül. A kijelző a töltöttséget százalékban és az üzemmódot mutatja, a ThermalGuard rendszer pedig másodpercenként akár 200-szor méri a hőmérsékletet.
A kapacitás 10 000 mAh és 36 Wh. A gyártó szerint ez az iPhone 17 Pro Max nagyjából 1,8 teljes feltöltésének felel meg.
Kinek: ha mindig otthon felejted a kábelt, és a pontos töltöttségi százalékot akarod látni, nem csak LED-eket.
A legnagyobb kapacitás: 20 000 mAh-s MagSafe powerbankok
A kétszer akkora kapacitás nagyobb tömeggel is jár. A telefon hátán lógó 20 000 mAh többnapos útra jól jön, de a mindennapokban a 10 000 mAh kényelmesebb.
A PB775 20 000 mAh-t (74 Wh) párosít legfeljebb 25 W-os Qi2 vezeték nélküli töltéssel. A teljesítmény automatikusan igazodik a telefonhoz, így a régebbi modelleket legfeljebb 15 W-tal tölti.
Vezetékesen legfeljebb 45 W-ot ad le, a beépített USB-C kábelen (kb. 22 cm, több mint 10 000 hajlítást kibíró teszt) és a külön USB-C csatlakozón keresztül egyaránt. USB-A port is van rajta. Van töltöttségi kijelzője, ThermalGuard rendszere és átmenő töltése: rádugod a töltőre, és közben ő tölti a telefont.
Kinek: hosszú utakra, amikor egyetlen powerbanknak kell vezeték nélkül töltenie a telefont, kábelen pedig a tabletet vagy a fülhallgatót.
A PB567 kapacitása ugyanúgy 20 000 mAh (72 Wh), de a Qi2 vezeték nélküli töltése legfeljebb 15 W-os. Vezetékesen mindkét irányban legfeljebb 30 W-tal tölt, USB-C csatlakozón és a beépített kábelen keresztül, amely csuklópántként is szolgál. Van egy további USB-A portja, és egyszerre legfeljebb négy eszközt tud kiszolgálni.
A gyártó 106 × 72 × 33 mm-es méretet és kb. 368 g-os tömeget ad meg, így ez inkább táskába való powerbank, mint nadrágzsebbe. A túlmelegedés ellen NTC hőmérséklet-érzékelők és fém hűtőborda védi.
Még olcsóbb 20 000 mAh-s lehetőség a Tech-Protect PB12 LifeMag. Mágnesesen legfeljebb 15 W-tal tölt, de Qi2-tanúsítvány nélkül.
Kinek: ha iPhone 17e vagy iPhone 12–15 a telefonod, amely úgyis legfeljebb 15 W-ot fogad, és az energiatartalék számít.
A legkisebb MagSafe powerbank
Egy kis, 5000 mAh-s powerbank napközbeni rátöltésre való, nem egy nagy telefon teljes feltöltésére. Cserébe szinte nem érezni a zsebben, és nem zavar, amikor a kezedben tartod a telefont.
A PITAKA kb. 8,8 mm vastag és kb. 118 g-ot nyom. Ez az összeállítás legkönnyebb powerbankja. Vezeték nélküli töltése Qi2-tanúsítvánnyal rendelkezik és legfeljebb 15 W-os, az USB-C port pedig legfeljebb 20 W-tal tölt vezetékesen, és magának a powerbanknak a töltésére is szolgál.
A ház aramidszálat és alumíniumot kombinál, a töltöttséget jelzőfények mutatják. A kapacitás 5000 mAh. Három kivitelben kapható: fekete-szürke, sunset és moonrise.
Hasonló alternatíva a ZENS Slim Qi2 Aluminium 5000 mAh: alumínium, Qi2 15 W-os tanúsítvány, 140 g. A MagSafe-es AirPods-tokot is tölti.
Kinek: ha egész nap a telefonra csatlakoztatva akarod hordani a powerbankot úgy, hogy szinte ne húzza a zsebedet.
A legjobb állványos MagSafe powerbankok
Az állvány asztali tartóvá alakítja a powerbankot: filmet nézel vagy videóhívást folytatsz, a telefon pedig közben töltődik.
A PB764 összecsukható állvánnyal és TFT-kijelzővel rendelkezik, amely hangulatjelekkel mutatja a powerbank állapotát (a gyártó több mint 15-öt készített). Vezeték nélkül Qi2 szabvány szerint 15 W-tal, USB-C-n pedig mindkét irányban 20 W-tal tölt.
Az UGREEN szerint a 10 000 mAh az iPhone 16 1,8 teljes feltöltésére elég, vezeték nélkül pedig a powerbank 30 perc alatt 25%-ra tölti. A szilikon felület kellemes tapintású, a 13-féle védelem pedig többek között a túlmelegedés és a túlfeszültség ellen véd.
Hangulatjeles kijelzője és állványa az UGREEN UNO PB572-nek is van, amely a nálunk leggyakrabban vásárolt két mágneses powerbank egyike. A PB572 azonban 7,5 W-tal tölt vezeték nélkül, a PB764 pedig 15 W-tal, Qi2 szabvány szerint.
Kinek: ha útközben sokat nézel a telefonodon, vagy az íróasztalnál videóhívásokat folytatsz.
A Satechi beépített állványa álló és fekvő helyzetben is megtartja a telefont, így filmekhez, videóhívásokhoz és a konyhában receptolvasáshoz is jól jön. Vezeték nélkül Qi2 szabvány szerint 15 W-tal tölt. A gyártó hangsúlyozza, hogy ez kétszer annyi, mint a hagyományos, 7,5 W-os vezeték nélküli töltés.
Támogatja az átmenő töltést: a konnektorra kötött powerbank töltheti az állványon álló telefont, így asztali töltőállomásként is megállja a helyét. Két kapacitással kapható: 5000 mAh és 10 000 mAh.
Kinek: ha az állványnak mindkét tájolásban működnie kell, és a powerbank az asztali töltőt is kiváltaná.
[hs_products ids=”141166,142610,149344,137798,140045,141291″ cols=”3″ title=”A legjobb MagSafe powerbankok: 1–6. hely”]
A legjobb olcsóbb MagSafe powerbankok
Egy olcsóbb mágneses powerbank nem feltétlenül rosszabb a mindennapi használatban. Leggyakrabban a Qi2-tanúsítványon, a vezetékes teljesítményen és az olyan extrákon spórolsz, mint a kijelző vagy a beépített kábel.
A PB24 10 000 mAh-s, és legfeljebb 15 W-os mágneses vezeték nélküli töltést kínál. A Tech-Protect modellnevében szerepel a „Qi2”, de tanúsítványt nem ad meg, és a WPC-adatbázisban sem találtuk, ezért a PB24-et mágneses modellként kezeljük. Az USB-C és USB-A portoknak köszönhetően egyszerre több eszközt tölthetsz. A specifikáció szerint az USB-C csatlakozó legfeljebb 9 V/2,22 A-t, azaz kb. 20 W-ot, az USB-A pedig legfeljebb 5 V/4,5 A-t, azaz 22,5 W-ot ad le.
A töltöttséget LED-ek mutatják, a védelmi funkciók pedig a túltöltés, a túlfeszültség és a túlmelegedés ellen óvnak. Fekete és fehér változatban kapható.
Kinek: ha olcsó, kétportos 10 000 mAh-s powerbankot keresel, és nincs szükséged sem 25 W-ra, sem Qi2-tanúsítványra.
Az UGREEN UNO PB572 mellett a PB11 volt a leggyakrabban vásárolt mágneses powerbank a webáruházunkban az elmúlt fél évben. 10 000 mAh-s, legfeljebb 15 W-os mágneses vezeték nélküli töltést kínál, és egyetlen USB-C csatlakozója van, amely a kábeles töltésre és a powerbank feltöltésére is szolgál.
Ez mágneses modell, Qi2-tanúsítvány nélkül. Az ABS műanyagból és polikarbonátból készült ház egyszerű és minimalista, a töltöttséget LED-ek mutatják. Több színben kapható, többek között feketében, kékben, rózsaszínben és fehérben.
Kinek: ha más vásárlók által kipróbált 10 000 mAh-s powerbankot keresel, és nem ragaszkodsz a tanúsítványhoz.
Az AWEI az összeállítás legolcsóbb 10 000 mAh-s mágneses powerbankja. Vezeték nélkül legfeljebb 15 W-tal, USB-C-n legfeljebb 20 W-tal, USB-A-n pedig legfeljebb 22,5 W-tal tölt. 109 × 67 × 15,4 mm-es méret mellett 184,5 g-ot nyom.
A gyártó korrekt módon két kapacitást ad meg: a 10 000 mAh a cellák kapacitása, az 5200 mAh pedig a kimeneti névleges kapacitás. Ez utóbbi szám jobban mutatja, mennyi energia jut el ténylegesen a telefonba. Erről bővebben a valós kapacitásról szóló szakaszban.
Kinek: tartalék powerbanknak az autóba vagy a hátizsákba, ha az ár számít.
[hs_products ids=”111947,88189,42599,77792,113868,87672″ cols=”3″ title=”MagSafe powerbankok: 7–10. hely és alternatívák”]
Melyik iPhone töltődik 25 W-tal? Kompatibilitás modellenként
A powerbank mágnesesen bármelyik MagSafe-es iPhone-ra rátapad. Az Apple listáján az iPhone 12-től az iPhone 18 Pro Maxig minden modell szerepel, kivéve az iPhone 16e-t. Hogy a telefon mekkora teljesítményt fogad, az a modelltől függ. Egy 25 W-os powerbank nem gyorsítja fel a 15 W-ot fogadó iPhone töltését.
iPhone
MagSafe-mágnesek
Max. vezeték nélküli töltési teljesítmény az Apple szerint
iPhone 18 Pro és 18 Pro Max
✅
25 W²
iPhone Duo
✅
25 W²
iPhone 17
✅
25 W²
iPhone 17 Pro és 17 Pro Max
✅
25 W¹
iPhone Air
✅
20 W²
iPhone 17e
✅
15 W²
iPhone 16 Plus és 16 Pro Max
✅
25 W¹
iPhone 16 és 16 Pro
✅
22,5 W¹
iPhone 16e
❌
n.a.³
iPhone 12, 13, 14 és 15
✅
15 W¹ (12 mini és 13 mini: 12 W)
¹ Az Apple által a MagSafe-töltőre megadott értékek.
² Az Apple ezt a teljesítményt a MagSafe- és a Qi2-töltésre egyaránt megadja.
³ Az Apple specifikációja szerint az iPhone 16e működik Qi-töltőkkel, de a teljesítmény nincs megadva. Ebben a modellben nincsenek MagSafe-mágnesek, így a powerbank csak mágneses tokon vagy felragasztható gyűrűn keresztül tapad rá.
iPhone 18 Pro, Duo és iPhone 17: válassz Qi2 25 W-ot (1–3. hely). A WPC szerint az iOS 26-ot futtató iPhone 16 sorozat is kihasználja a Qi2 25 W-ot.
iPhone Air: legfeljebb 20 W-ot fogad, így 25 W-os powerbankkal gyorsabban töltődik, mint 15 W-os modellel. Figyelem: az Apple eredeti, iPhone Airhez készült MagSafe-akkumulátora csak az iPhone Airhez jó. A toplista powerbankjai minden MagSafe-es iPhone-nal működnek.
iPhone 17e és iPhone 12–15: a maximum 15 W, így a Qi2 15 W (4–7. hely) bőven elég.
A powerbank csak akkor tart a tokon keresztül, ha a tokban MagSafe-mágnesek vannak. Az iPhone 18 Próhoz ilyen tokokat az iPhone 18 Pro tok-toplistánkban és az iPhone 18 Pro kiegészítők kategóriában találsz, az összehajtható modellhez pedig az iPhone Duo kiegészítők között. Az Apple azt is javasolja, hogy a MagSafe-akkumulátor csatlakoztatása előtt vedd le a MagSafe-pénztárcát.
MagSafe powerbank Androidhoz: Pixel és Galaxy Qi2-vel
A Qi2 a WPC szabványa, nem az Apple kizárólagos megoldása, ezért a toplista powerbankjai androidos telefonokkal is működnek. A telefon házában vagy a tokjában azonban mágneseknek kell lenniük.
A Google Pixel 10 és 10 Pro beépített Pixelsnap-mágnesekkel és Qi2-tanúsítvánnyal rendelkezik, vezeték nélkül legfeljebb 15 W-tal töltődik. A Pixel 10 Pro XL legfeljebb 25 W-ot fogad (Google Store).
A Google Pixel 11, 11 Pro és 11 Pro XL Qi2.2-tanúsítvánnyal és legfeljebb 25 W-os Pixelsnap-töltéssel rendelkezik (Google Store). Kiegészítőket hozzájuk a Pixel 11 kategóriában találsz.
A Samsung Galaxy S25 és S26 a WPC szerint nem rendelkezik beépített mágnesekkel, és „Qi2 Ready” tok kell hozzájuk a mágneses töltéshez. A Samsung az S26 sorozathoz beépített mágnesgyűrűs Magnet Case tokot árul. A legdrágább modellhez való mágneses tokokat a Galaxy S26 Ultra MagSafe tokok toplistájában hasonlítottuk össze.
Mágnesek nélküli telefonod van, és nem akarsz tokot cserélni? Segít egy felragasztható mágneses gyűrű. A powerbank rátapad, de a töltési teljesítmény továbbra is a telefontól függ.
Hányszor tölti fel a telefont? A powerbank valós kapacitása
A dobozon szereplő mAh-érték a cellák kapacitása azok saját feszültségén, ami általában 3,7–3,85 V. A telefon magasabb feszültségen töltődik, ezért a powerbanknak meg kell emelnie a cellák feszültségét. Ennek során az energia egy része hővé alakul. Ezért egy 10 000 mAh-s powerbank nem tölt fel kétszer egy 5000 mAh-s akkumulátorú telefont.
Az energia jobb mértékegysége a wattóra (Wh). Az IATA az amperórában kifejezett kapacitás és a névleges feszültség szorzataként számolja. Egy példa a toplistából: a Tech-Protect PB40 10 000 mAh-s és 38,5 Wh-s, az UGREEN PB775 pedig 20 000 mAh-s és 74 Wh-s. Az AWEI P33K egyenesen megadja, hogy a 10 000 mAh-s cellákból a kimeneten 5200 mAh névleges kapacitás marad.
A vezeték nélküli töltés növeli a veszteségeket. Az Apple a MagSafe-töltőről szóló cikkében emlékeztet, hogy az EU-ban az iPhone a vezeték nélküli töltő első használatakor üzenetet jelenít meg: a vezeték nélküli töltés több energiát fogyaszthat, mint a vezetékes. Ha minden százalék számít, kábellel csatlakoztasd a telefont. A PB40, a PB773 és a PB775 erős USB-C portokkal rendelkezik ehhez.
Összehasonlításképp a toplista gyártóinak ígéretei:
Tech-Protect PB40 (10 000 mAh): a legtöbb okostelefonnál 1,5–2 teljes feltöltés.
UGREEN PB773 (10 000 mAh): az iPhone 17 Pro Max kb. 1,8 teljes feltöltése.
UGREEN UNO PB764 (10 000 mAh): az iPhone 16 1,8 teljes feltöltése.
A mindennapokra elég 5000 mAh a rátöltéshez, vagy 10 000 mAh egy teljes feltöltéshez tartalékkal. A 20 000 mAh-nak több konnektor nélküli nap esetén van értelme.
Felvihető a MagSafe powerbank a repülőgépre?
Igen, de csak kézipoggyászban, és 2026 óta további korlátozások érvényesek. Az ICAO (az ENSZ polgári repülési szakosított intézménye) által a veszélyes áruk légi szállításának műszaki utasításaihoz kiadott módosítás 2026. március 27-én lépett hatályba. A légitársaságokat tömörítő IATA a 2026. március 31-i utasoknak szóló útmutatójában ismertette:
Személyenként legfeljebb két powerbank, egyenként legfeljebb 100 Wh.
Csak kézipoggyászban. A powerbankot nem szabad feladott poggyászban szállítani. Ha beszálláskor a kabinbőröndödet a csomagtérbe teszik, előbb vedd ki belőle a powerbankot.
Ne töltsd a powerbankot a repülőgép konnektoráról.
Ne tartsd a fej feletti csomagtartóban, hanem magadnál.
Ne működtess róla eszközöket gurulás, felszállás és leszállás közben.
Van egy kifejezetten a vezeték nélküli powerbankokra vonatkozó ajánlás is. Az IATA azt javasolja, hogy a repülés idejére kapcsold ki őket, és ne tartsd őket a telefon közelében, mert a véletlenül bekapcsolt powerbank elkezdi tölteni. MagSafe powerbanknál ez egyszerűen ennyit jelent: válaszd le a telefonról, és tedd el külön.
A 100 és 160 Wh közötti energiájú powerbankokat az ICAO-módosítás a légitársaság engedélyével megengedi. Az IATA azonban a légitársaságoknak szóló útmutatójában jelzi, hogy 2027. január 1-jétől (az IATA veszélyesáru-szabályzatának, a DGR-nek a 68. kiadásától) ez a lehetőség megszűnik, az utasoknak szóló táblázatban pedig már tiltottként jelöli az ilyen powerbankokat. A toplista powerbankjait ez a határ nem érinti. A toplista legnagyobbjai 72–74 Wh-sak, a 10 000 mAh-s modellek pedig nagyjából 36–38,5 Wh-sak.
A légitársaságoknak szigorúbb szabályaik is lehetnek, ezért repülés előtt nézd meg a légitársaság szabályzatát. Az IATA arra is emlékeztet, hogy a légitársaság megtagadhatja annak az akkumulátornak a szállítását, amelynek wattórában kifejezett energiáját sem a házon, sem a dokumentációban nem lehet ellenőrizni. A határértéken belül maradó powerbankokat a repülőgépre vihető powerbankok kategóriában találod.
Hogyan válassz MagSafe powerbankot: 5 kérdés vásárlás előtt
Milyen telefonod van? iPhone 17, 18 Pro, Duo, Air és iOS 26-ot futtató iPhone 16 sorozat, az androidosok közül pedig Pixel 10 Pro XL és Pixel 11 modellek: válassz Qi2 25 W-ot. iPhone 17e, iPhone 12–15 és a legtöbb mágneses androidos telefon: elég a Qi2 15 W.
Tanúsítvány vagy „mágneses”? A Qi2-tanúsítvány a kompatibilitás és a deklarált teljesítmény garanciája. A „mágneses” modell sokszor érezhetően olcsóbb, és napközbeni rátöltésre az is megfelel.
Mennyi energiára van szükséged? Az 5000 mAh rátöltés, a 10 000 mAh teljes feltöltés tartalékkal, a 20 000 mAh több nap, de jelentős súly is (az UGREEN PB567 kb. 368 g).
Jól jönne a kábel? Kábellel gyorsabban és kisebb veszteséggel töltöd a telefont. A beépített kábel (UGREEN PB773, PB775, PB567) azt jelenti, hogy nem kell külön kábelre gondolnod.
Mivel töltöd majd? A PB40 legfeljebb 30 W-ot fogad, ezért érdemes legalább 30 W-os USB-C hálózati töltőt tartani hozzá. Az erős modelleket a GaN töltők toplistájában hasonlítottuk össze.
Egy megjegyzés az iPhone 18 Próhoz. A leggyorsabb vezetékes töltést, nagyjából 15 perc alatt 50%-ot, az Apple legalább 60 W-os, feszültségszabályozós (AVS) tápegységekre adja meg. A toplista egyetlen MagSafe powerbankja sem ilyen erős, így útközben az iPhone 18 Pro lassabban töltődik, mint egy jó hálózati töltőről. A legújabb iPhone-okhoz való töltőket az iPhone Duo töltőjéről és az iPhone 17 töltőjéről szóló útmutatóinkban hasonlítottuk össze.
Összefoglalás
A legjobb MagSafe powerbank a Tech-Protect PB40 LifeMag: 25 W-os Qi2.2 töltés (a gyártó szerint tanúsítvánnyal), 10 000 mAh és 45 W-os USB-C.
A Qi2 25 W-nak az iPhone 17, 18 Pro, Duo, Air, az iOS 26-ot futtató iPhone 16 sorozat, a Pixel 10 Pro XL és a Pixel 11 modellek esetén van értelme. Az iPhone 17e és az iPhone 12–15 úgyis legfeljebb 15 W-ot fogad.
A legnagyobb kapacitás: UGREEN PB775 (20 000 mAh, Qi2 25 W), olcsóbban UGREEN PB567 (20 000 mAh, Qi2 15 W).
A legkisebb: PITAKA Aramid Fiber (8,8 mm, 118 g). Állvánnyal: UGREEN UNO PB764 vagy Satechi OntheGo.
Olcsóbbak: Tech-Protect PB24 LifeMag, AWEI P33K és Tech-Protect PB11, mind igazolt Qi2-tanúsítvány nélkül.
Repülőn: legfeljebb két, egyenként legfeljebb 100 Wh-s powerbank, csak kézipoggyászban, a fedélzeten a powerbank töltése nélkül.
[hs_products category=”1901″ limit=”6″ sort=”sales” title=”A leggyakrabban vásárolt MagSafe powerbankok”]
GYIK — gyakran ismételt kérdések
Melyik MagSafe powerbank a legjobb iPhone-hoz?
Az iPhone 17, 18 Pro és Duo mellé a Qi2 25 W-os powerbank a legjobb, pl. a (gyártó szerint) Qi2.2-tanúsítvánnyal rendelkező Tech-Protect PB40 LifeMag. Az iPhone 17e és a 12–15-ös modellek mellé elég a Qi2 15 W, mert ezek a telefonok legfeljebb 15 W-ot fogadnak. Ebben a csoportban jól teljesít az UGREEN UNO PB764, olcsóbban pedig a Tech-Protect PB24 LifeMaget veheted meg (15 W, de igazolt Qi2-tanúsítvány nélkül).
Miben különbözik a Qi2 a Qi2 25 W-tól (Qi2.2)?
A Qi2 legfeljebb 15 W-tal, a Qi2.2-nek is nevezett Qi2 25 W pedig legfeljebb 25 W-tal tölt. A WPC szerint a tanúsított Qi2 25 W-os termék a konzorcium nyilvános adatbázisában 2.2.1-es verzióval és MPP25-ös teljesítményprofillal szerepel. Mindkét változat mágneses tekercsigazítással működik, és a Qi2 25 W-os powerbank a régebbi telefont is feltölti, csak kisebb teljesítménnyel.
Ugyanaz a „mágneses” powerbank, mint a MagSafe?
Nem mindig. A „mágneses” vagy „MagSafe-kompatibilis” powerbankban vannak mágnesek, és rátapad az iPhone-ra, de nincs Qi2-tanúsítványa, így a teljesítményt és a kompatibilitást csak a gyártó garantálja. A tanúsított powerbankon „Qi2 Certified” jelölés van, és szerepel a WPC-adatbázisban.
Működik a MagSafe powerbank Androiddal?
Igen, ha a telefon házában vagy tokjában vannak mágnesek. A Pixel 10, 10 Pro és 10 Pro XL, valamint a Pixel 11, 11 Pro és 11 Pro XL beépített Pixelsnap-mágnesekkel és Qi2-tanúsítvánnyal rendelkezik. A Pixel 10 Pro XL és a három Pixel 11 modell legfeljebb 25 W-tal töltődik. A Galaxy S26-hoz mágnesgyűrűs tok kell, pl. a Samsung Magnet Case.
Felvihető a MagSafe powerbank a repülőgépre?
Igen, de csak kézipoggyászban, és személyenként legfeljebb kettő, egyenként legfeljebb 100 Wh-s. 2026. március 27. óta tilos a powerbankot a repülőgép konnektoráról tölteni. Az IATA azt is javasolja, hogy ne tartsd a fej feletti csomagtartóban, és ne működtess róla eszközöket gurulás, felszállás és leszállás közben. Toplistánk powerbankjai kb. 19 Wh-sak (a mAh-ból számított érték, mert a gyártó nem adja meg) és 74 Wh-sak között vannak, így beleférnek a határértékbe.
Hány mAh-s legyen a MagSafe powerbank?
A mindennapokra a legjobb a 10 000 mAh: egy teljes feltöltés tartalékkal, észszerű tömeg mellett. Az 5000 mAh-s powerbank napközbeni rátöltésre elég, és szinte nem érezni a zsebben. A 20 000 mAh többnapos utakra való, de egy ilyen powerbank érezhetően nehezebb (az UGREEN PB567 kb. 368 g).
Árt a MagSafe powerbankos töltés az iPhone akkumulátorának?
Az Apple szerint az iPhone és a MagSafe-töltő töltés közben kissé felmelegedhet, mint bármely vezeték nélküli töltőnél. Ha az akkumulátor túlságosan felmelegszik, a szoftver 80% felett korlátozhatja a töltést, hogy meghosszabbítsa az akkumulátor élettartamát. Válassz túlmelegedés elleni védelemmel ellátott powerbankot. A toplistában ilyet deklarál többek között az UGREEN (ThermalGuard rendszer), a Tech-Protect és a PITAKA.
Miért nem tart a MagSafe powerbank a telefonon?
Leggyakrabban a mágnesek nélküli tok miatt. A powerbank csak közvetlenül a MagSafe-es iPhone hátlapján vagy beépített mágnesgyűrűs tokon tart. Egyes gyártók a tok maximális vastagságát is megadják. A ZENS például legfeljebb 3 mm vastag mágneses tokokkal ígér kompatibilitást.
2026 októberében a legjobb telefon 1500 zł alatt a Samsung Galaxy A37 5G: a nagy boltokban 1499 zł-ba kerül, IP68-as vízállóságú, van eSIM-je, 50 MP-es, optikai képstabilizálással (OIS) ellátott kamerája, és hat nagy Android-frissítést kap. Ebben a keretben a legjobb fotókat a Redmi Note 15 Pro 5G készíti (200 MP, OIS), egy töltéssel pedig a POCO X8 bírja a legtovább (8340 mAh-s akkumulátor).
Azért keresel 1500 zł alatti telefont, mert nem akarsz túlfizetni egy csúcsmodellért, de olyat sem szeretnél venni, ami egy év múlva belassul, és nem kap több biztonsági frissítést. A jó hír: 2026-ban ebben az árkategóriában a 120 Hz-es AMOLED kijelző, az NFC és az 5G alapfelszereltség, két modell pedig hat-hat nagy Android-frissítést kap.
Alább hét modell toplistáját találod a következő kategóriákban: a legjobb összességében, kamera, akkumulátor, tiszta Android, játék, olcsó Samsung és a legolcsóbb értelmes választás. Mindegyiknél megadjuk a legfontosabb paramétereket, az előnyöket és hátrányokat, valamint a frissítési időszakot, ha a gyártó vállal ilyet.
Állapot: 2026. október 22. A toplista minden modelljét hivatalosan forgalmazzák Lengyelországban. Az árakat az x-komnál, a Media Expertnél, az RTV Euro AGD-nél, a MediaMarktnál, a gyártók webáruházaiban és a Ceneo árösszehasonlító oldalon ellenőriztük. Ársávot adunk meg: a legolcsóbb ajánlattól a nagy áruházláncok áráig. A telefonok ára gyakran változik, ezért a toplistát havonta frissítjük.
Röviden: melyik telefont válaszd 1500 zł alatt
A legjobb összességében és a leghosszabb támogatás: Samsung Galaxy A37 5G — IP68, eSIM, 6 nagy Android-frissítés és 6 év biztonsági frissítés.
A legjobb kamera: Redmi Note 15 Pro 5G — 200 MP 1/1,4″-os szenzorral és OIS-sel, mellé 6580 mAh-s akkumulátor.
A legnagyobb akkumulátor: POCO X8 — 8340 mAh és 67 W-os töltés.
A tiszta Androidhoz legközelebb: moto g87 — Android 16, 200 MP OIS-sel és IP69-es védettség.
Játékhoz: POCO M8 Pro — Snapdragon 7s Gen 4, 1,5K-s kijelző és 100 W-os töltés.
Olcsó Samsung hosszú támogatással: Galaxy A27 5G — ugyanúgy 6 nagy Android-frissítés, nagyjából 1300 zł-ért.
A legolcsóbb értelmes választás: moto g67 — 120 Hz-es AMOLED, NFC és eSIM nagyjából 1000 zł-ért, töltővel és tokkal a dobozban.
Megveszed valamelyik telefont a listáról? Tokokat és kijelzővédő üvegeket a toplista modelljeihez a homescreen.pl webáruházban találsz, például a Galaxy A37 kiegészítők és a Redmi Note 15 Pro 5G kiegészítők kategóriában.
1500 zł alatti telefonok toplistája — összesítő táblázat
#
Modell
Kategória
Ár (változat), állapot: 2026. 10. 22.
Processzor
Fő kamera
Akkumulátor / töltés
1
Samsung Galaxy A37 5G
legjobb összességében
6/128 GB: kb. 1210–1500 zł
Exynos 1480
50 MP, OIS
5000 mAh / 45 W
2
Redmi Note 15 Pro 5G
kamera
8/256 GB: kb. 1220–1700 zł
Dimensity 7400-Ultra
200 MP, 1/1,4″, OIS
6580 mAh / 45 W
3
POCO X8
akkumulátor
8/256 GB: kb. 1350–1600 zł
Snapdragon 6s Gen 4
50 MP, OIS
8340 mAh / 67 W
4
moto g87
tiszta Android
8/256 GB: kb. 1290–1400 zł
Dimensity 6400
200 MP, OIS
5200 mAh / 30 W
5
POCO M8 Pro
játék
8/256 GB: kb. 1200–1400 zł
Snapdragon 7s Gen 4
50 MP, 1/1,55″, OIS
6500 mAh / 100 W
6
Samsung Galaxy A27 5G
olcsó Samsung
6/128 GB: kb. 1030–1340 zł
Snapdragon 6 Gen 3
50 MP, OIS
5000 mAh / 25 W
7
moto g67
legolcsóbb
8/128 GB: kb. 990–1000 zł
Dimensity 6300
50 MP
5200 mAh / 30 W
A toplista minden telefonja 120 Hz-es AMOLED kijelzővel, NFC-vel és 5G-vel rendelkezik. A frissítésekben, az eSIM-támogatásban, valamint a víz- és porállóságban különböznek. Ezeket a paramétereket külön táblázatban gyűjtöttük össze a toplista alatt, a „Mire figyelj egy 1500 zł alatti telefonnál” részben.
Hogyan választottuk ki az 1500 zł alatti telefonokat
A toplistára csak olyan telefonok kerültek, amelyek három feltételnek felelnek meg:
Hivatalos forgalmazás Lengyelországban — a modellnek van lengyel gyártói oldala, és a nagy áruházláncok is árulják. Kihagyjuk az importált változatokat, amelyeket nehezebb reklamálni.
Legfeljebb 1500 zł-os ár legalább egy nagy boltban (x-kom, Media Expert, RTV Euro AGD, MediaMarkt vagy a gyártó webáruháza), nem csak egy-egy eladónál valamelyik online piactéren.
Hivatalos forrásokból származó adatok — a specifikációkat és a frissítési időszakokat a Samsung, a Xiaomi és a Motorola oldalairól vesszük. Ahol a gyártó valamit nem vállal, azt nyíltan megírjuk.
A kategóriákat aszerint állítottuk össze, amit a vásárlók a leggyakrabban keresnek: „mindenes” telefont, jó kamerát, nagy akkumulátort, tiszta rendszert, játékteljesítményt, hosszú támogatást és a legalacsonyabb árat.
A legjobb telefonok 1500 zł alatt — toplista 2026
1. Samsung Galaxy A37 5G — a legjobb telefon 1500 zł alatt
Összességében a mi választásunk
A Galaxy A37 5G-nek nem a legjobb a kamerája és nem a legnagyobb az akkumulátora az összeállításban, de komoly hibája sincs. Ez a legbiztonságosabb vásárlás ebben a keretben, mert a Galaxy A27-tel együtt neki van a leghosszabb vállalt támogatása az összeállításban, ráadásul IP68-as, és van eSIM-je.
Ár: 6/128 GB kb. 1210–1500 zł (1499 zł az x-komnál, a Media Expertnél és a samsung.com-on; a legolcsóbb ajánlatok uniós forgalmazásból származó készülékek), 8/256 GB kb. 1570–1800 zł
Akkumulátor: 5000 mAh, vezetékes töltés legfeljebb 45 W-tal
Ellenállóság és kapcsolatok: IP68, NFC, eSIM (akár két eSIM is)
Frissítések: 6 nagy Android- és One UI-frissítés, valamint 6 év biztonsági frissítés a globális megjelenéstől számítva; a Samsung megadja a támogatás végét is: 2032. március 31.
Előnyök:
a toplista leghosszabb vállalt támogatása, a Galaxy A27-tel holtversenyben
IP68 és Gorilla Glass Victus+ elöl és hátul
eSIM és NFC Samsung Wallet-támogatással
Hátrányok:
az 1500 zł-os keretbe csak a 6 GB RAM-os változat fér bele
az 5000 mAh-s akkumulátor a legkisebb a toplistán, a Galaxy A27-ével együtt
Kinek ajánljuk: mindenkinek, aki 4–5 évre szeretne telefont venni, és nem akar foglalkozni vele. Különösen azoknak, akik egy másik Samsungról váltanak.
[hs_products category=”2186″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellerek a Samsung Galaxy A37-hez”]
2. Redmi Note 15 Pro 5G — a legjobb kamerás telefon 1500 zł alatt
A legjobb kamera a keretben
A Redmi Note 15 Pro 5G-ben ugyanaz a fő kamera van, mint a drágább Redmi Note 15 Pro+ 5G-ben: 200 MP egy 1/1,4″-os Samsung-szenzoron, optikai stabilizálással. Az összeállítás egyetlen más telefonjánál sem ad meg a gyártó nagyobb fő kameraszenzort.
Ár: 8/256 GB kb. 1220–1700 zł (a legolcsóbb a kék változat az RTV Euro AGD-nél; a fekete a Neonetnél és az Orange-nál 1499 zł; a Xiaomi webáruházában 1599 zł)
Kijelző: 6,83″, AMOLED 1,5K, 120 Hz, 3200 nites csúcsfényerő (minél több a nit, annál jobban látszik a kijelző napfényben), Gorilla Glass Victus 2
Akkumulátor: 6580 mAh, 45 W-os töltés (hálózati adapter nincs a dobozban)
Ellenállóság és kapcsolatok: IP66 és IP68, NFC, eSIM
Frissítések: 6 év biztonsági frissítés (a Xiaomi termékoldala szerint) és 4 nagy Android-frissítés, egészen az Android 19-ig; a Xiaomi Trust Center Android Enterprise Recommended listája szerint a biztonsági frissítések 2032 januárjáig érkeznek
Előnyök:
a toplista legnagyobb megadott kameraszenzora
nagy akkumulátor és fényes 1,5K-s kijelző
eSIM, ami a POCO X8-ból és a POCO M8 Pro-ból hiányzik
Hátrányok:
Android 15-tel indul, nem 16-tal, mint a Samsung és a Motorola telefonjai
a 45 W-os hálózati adapter nincs a dobozban
a Xiaomi globális GYIK-je szerint a modell nem támogatja az NFC-s fizetést, a lengyel oldal pedig kiköti, hogy az NFC-funkciók piaconként eltérhetnek; vásárlás előtt ellenőrizd a boltban, hogy hozzá lehet-e adni bankkártyát a Google Wallethez
nagy árkülönbség az egyes színek között
Kinek ajánljuk: azoknak, akik sokat fotóznak, de nem akarnak 2000 zł-t költeni. Ha a zoom és a csúcskategóriás kamera fontos számodra, nézd meg 2026 legjobb fotós telefonjainak toplistáját.
[hs_products category=”2196″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellerek a Redmi Note 15 Pro 5G-hez”]
3. POCO X8 — 1500 zł alatti telefon a legnagyobb akkumulátorral
A legtovább bírja egy töltéssel
A POCO X8 8340 mAh-s szilícium-szén akkumulátort kapott. Ez kétharmaddal több, mint a Galaxy A37-ben, és a legtöbb ebben az összeállításban. Ehhez jön a fényes 1,5K-s kijelző és az IP68-as vízállóság.
Ár: 8/256 GB kb. 1350–1600 zł (1349 zł az x-komnál és a MediaMarktnál, listaár 1599 zł)
Ellenállóság és kapcsolatok: IP66 és IP68, NFC, eSIM nélkül
Frissítések: a Xiaomi a termékoldalon nem adja meg a támogatási időszakot, és a modell nem szerepel az Android Enterprise Recommended listán
Előnyök:
a toplista legnagyobb akkumulátora
fényes 1,5K-s kijelző (3500 nit) és IP68
kábelen keresztül más eszközöket is tölthet
Hátrányok:
nincs ultraszéles látószögű kamera
nincs eSIM
nincs hivatalos frissítési vállalás
223 g, a toplista legnehezebb telefonja
Kinek ajánljuk: azoknak, akik sokat utaznak, navigálnak és otthonon kívül néznek videót. Ha ma powerbankot hordasz magadnál, e mellett a telefon mellett valószínűleg nem lesz rá szükséged.
Az adatok a POCO X8 mi.com-os oldaláról származnak. Nagyon hasonló a specifikációja a Redmi Note 17 Pro 5G-nek, amely eSIM-et is kínál, de a nagy boltokban nagyjából 1800 zł-ba kerül.
4. moto g87 — a tiszta Androidhoz legközelebb
A legjobb az egyszerű rendszer kedvelőinek
A Motorola az Androidot ahhoz közeli formában hagyja, ahogyan a Google megtervezte, saját kiegészítőit pedig a Moto alkalmazásban gyűjti össze (gesztusok, testreszabás, Moto Secure). Emellett a moto g87 200 MP-es, OIS-es kamerát és a toplista legmagasabb szintű ellenállóságát kínálja.
Ár: 8/256 GB kb. 1290–1400 zł (1399,99 zł a Media Expertnél)
Akkumulátor: 5200 mAh, 30 W-os töltés (a dobozban tok és kábel, töltő nélkül)
Ellenállóság és kapcsolatok: IP66, IP68 és IP69, MIL-STD-810H, NFC, eSIM, microSD legfeljebb 2 TB-ig
Frissítések: a Motorola a termékoldalon nem adja meg sem az Android-frissítések, sem a biztonsági frissítések éveinek számát; a telefon Android 16-tal indul
Előnyök:
tiszta, könnyed felület és Android 16 az első naptól
IP69 és MIL-STD-810H katonai szabvány
eSIM, microSD-foglalat és tok a dobozban
183 g 6,78″-os kijelző mellett
Hátrányok:
a Dimensity 6400 gyengébb processzor, mint az 1., a 2. és az 5. helyezettben
nincs 4K-s videórögzítés
nincs vállalás a frissítési időszakra
Kinek ajánljuk: azoknak, akik nem szeretik a túlzsúfolt gyártói felületeket, terepen dolgoznak, vagy 200 MP-es kamerát szeretnének anélkül, hogy gyors processzorért fizetnének többet.
5. POCO M8 Pro — játékra szánt telefon 1500 zł alatt
A legerősebb Snapdragon a keretben
A POCO M8 Pro-ban Snapdragon 7s Gen 4 dolgozik, vagyis magasabb sorozatú lapka, mint a POCO X8 és a Galaxy A27 6-os családba tartozó Snapdragonjai. Az 1,5K-s, 120 Hz-es kijelző és a 100 W-os töltés jól illik a hosszú játékmenetekhez.
Ár: 8/256 GB kb. 1200–1400 zł (színtől függően 1299–1399 zł az x-komnál, 1399 zł a Xiaomi webáruházában)
Akkumulátor: 6500 mAh, 100 W-os töltés (hálózati adapter nincs a dobozban), 22,5 W-os vezetékes fordított töltés
Ellenállóság és kapcsolatok: IP66 és IP68, NFC fizetési funkcióval, eSIM nélkül
Frissítések: a Xiaomi a termékoldalon nem adja meg a támogatási időszakot, és a modell nem szerepel az Android Enterprise Recommended listán
Előnyök:
a toplista legmagasabb Snapdragon-sorozata
a leggyorsabb töltés az összeállításban (100 W)
nagy akkumulátor és IP68
Hátrányok:
nincs eSIM
nincs hivatalos frissítési vállalás
a teljes 100 W-hoz külön megvásárolt hálózati adapter kell
Kinek ajánljuk: mobilos játékosoknak és azoknak, akik egy szünetben gyorsan fel akarják tölteni a telefont. Ha a játék az elsődleges szempont, és tudsz többet költeni, a POCO X8 Pro magasabb kategóriás lapkát (MediaTek Dimensity 8500-Ultra) és gyors UFS 4.1-es tárhelyet kínál. A Max modellel a POCO X8 Pro vs X8 Pro Max cikkünkben hasonlítottuk össze.
A Galaxy A27 5G-re ugyanaz a támogatási vállalás vonatkozik, mint az A37-re: 6 nagy Android-frissítés és 6 év biztonsági frissítés. Mivel néhány hónappal később jelent meg, a Samsung még későbbi támogatási végdátumot ad meg hozzá (2032. július 31.).
Ár: 6/128 GB kb. 1030–1340 zł (1339 zł az x-komnál, a Media Expertnél és a samsung.com-on), 8/256 GB kb. 1390–1550 zł
Ellenállóság és kapcsolatok: IP64, NFC, eSIM nélkül, microSD legfeljebb 2 TB-ig (hibrid foglalat: a memóriakártya a második SIM-kártya helyét foglalja el)
Frissítések: 6 nagy Android-frissítés és 6 év biztonsági frissítés a globális megjelenéstől számítva; a támogatás vége a Samsung szerint: 2032. július 31.
Előnyök:
a toplista leghosszabb támogatása alacsonyabb áron, mint az A37-é
One UI 8.5 és Android 16 már induláskor
memóriakártya-foglalat
Hátrányok:
csak IP64 az IP68 helyett
nincs eSIM
2026-hoz mérten lassú, 25 W-os töltés
Kinek ajánljuk: azoknak, akik évekre szóló Samsungot szeretnének, de nincs szükségük vízállóságra és eSIM-re. Jó választás szülőnek vagy gyereknek.
[hs_products category=”2187″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Galaxy A27 tokok és kijelzővédő üvegek”]
7. moto g67 — a legolcsóbb értelmes telefon
A legjobb ár a toplistán
Nagyjából 1000 zł-ért a moto g67 120 Hz-es, 5000 nites Extreme AMOLED kijelzőt, NFC-t és eSIM-et kínál. A dobozban töltő és védőtok is van. Ez az egyetlen modell a toplistán, amelynél a gyártó egyértelműen megerősíti, hogy töltő is jár hozzá (a POCO X8-ról a lengyel oldal ellentmondó információkat közöl).
Ár: 8/128 GB kb. 990–1000 zł (999 zł az x-komnál, a Media Expertnél és az RTV Euro AGD-nél), 4/128 GB kb. 740 zł-tól, 8/256 GB kb. 990–1200 zł (a zöld változat 1119 zł, a szürke 1199 zł az x-komnál, a Media Expertnél és az RTV Euro AGD-nél)
6 Android-frissítés, 6 év biztonsági frissítés (2032. márciusig)
✅
✅
IP68
45 W / nincs adat¹
Redmi Note 15 Pro 5G
4 Android-frissítés, 6 év biztonsági frissítés (2032. januárig)
✅²
✅
IP66, IP68
45 W / ❌
POCO X8
nincs vállalás
✅
❌
IP66, IP68
67 W / ellentmondó adatok³
moto g87
nincs vállalás
✅
✅
IP66, IP68, IP69
30 W / ❌
POCO M8 Pro
nincs vállalás
✅
❌
IP66, IP68
100 W / ❌
Galaxy A27 5G
6 Android-frissítés, 6 év biztonsági frissítés (2032. júliusig)
✅
❌
IP64
25 W / nincs adat¹
moto g67
nincs vállalás
✅
✅
IP64
30 W / ✅
¹ A Samsung nem tünteti fel a töltőt a modell specifikációjában; a doboz tartalmát a bolti leírásban ellenőrizd. ² A Xiaomi lengyel oldala megerősíti az NFC-t, de kiköti, hogy a funkciók piaconként eltérhetnek, a Xiaomi globális GYIK-je pedig azt írja, hogy a modell nem támogatja az NFC-s fizetést. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy hozzá lehet-e adni bankkártyát a Google Wallethez. ³ A POCO X8 lengyel oldala egyszerre írja, hogy „67 W-os töltő a dobozban” és „a dobozban nincs hálózati adapter”.
Frissítések: a legfontosabb paraméter, ami a boltban nem látszik
Egy 1500 zł-os telefont általában 3–5 évre veszel. A támogatás vége után a telefon nem kap több biztonsági frissítést, a banki alkalmazások pedig idővel nem futnak tovább a régi Android-verziókon.
A Samsung adja a legtöbbet: 6 nagy Android-frissítést és 6 év biztonsági frissítést a Galaxy A37-hez és az A27-hez, a támogatás végének dátumával az egyes modellek oldalán.
A Xiaomi a Redmi Note 15 Pro 5G-hez 6 év biztonsági frissítést és 4 nagy Android-frissítést vállal. A POCO X8-hoz és a POCO M8 Pro-hoz nem találtunk vállalást.
A Motorola a termékoldalakon nem adja meg a moto g87 és a moto g67 támogatási időszakát.
A vállalás hiánya nem jelenti azt, hogy nem lesznek frissítések. Csak annyit jelent, hogy úgy veszed meg a telefont, hogy senki nem garantálja, mennyi lesz belőlük.
NFC: fizetés telefonnal
A toplista minden telefonjában van NFC, így érintéses fizetésre használhatod őket a Google Wallettel vagy a bankod alkalmazásával. Az egyetlen kérdőjel a Redmi Note 15 Pro 5G (lásd a táblázat ² lábjegyzetét). A Samsung saját Samsung Wallet tárcát is ad, az A37 és az A27 pedig szerepel a támogatott modellek hivatalos listáján.
eSIM: jól jön utazáskor és második telefonszámhoz
Az eSIM digitális formájú SIM-kártya, amelyet a szolgáltatótól töltesz le, műanyag kártya behelyezése nélkül. Megkönnyíti a külföldi adatcsomag vásárlását és két telefonszám használatát. A Galaxy A37, a Redmi Note 15 Pro 5G, a moto g87 és a moto g67 támogatja, a Galaxy A27, a POCO X8 és a POCO M8 Pro viszont nem.
Töltés: nézd meg, van-e töltő a dobozban
A Xiaomi a Redmi Note 15 Pro 5G és a POCO M8 Pro lengyel oldalán egyértelműen leírja, hogy hálózati adapter nincs a dobozban, és USB Power Delivery-képes (az USB-C-s gyorstöltés szabványát támogató) töltőt ajánl 45 W-os, illetve 100 W-os teljesítménnyel, vagy a Xiaomi hivatalos adapterét (45 W, a POCO M8 Pro-hoz 120 W). A Samsung a Galaxy A37-hez 45 W-os, a Galaxy A27-hez 25 W-os maximális teljesítményt ad meg. A Samsung súgóoldala szerint a szupergyors töltés (Super Fast Charging) csak PPS-t (programozható tápellátást) támogató USB PD-töltővel működik, a nagy teljesítmény önmagában nem elég. A teljes sebességet tehát legalább 45 W-os (A37), illetve 25 W-os (A27), PPS-képes USB-C töltővel éred el.
Egy régebbi, 18–20 W-os töltő bármelyik telefont feltölti, csak lassabban. Ha a teljes teljesítményt ki szeretnéd használni, nézd meg a megfelelő teljesítményű, kompatibilis gyorstöltési szabványt támogató USB-C hálózati töltőket.
Vízállóság és strapabíróság
Az IP68 a por és a vízbe merítés elleni védelmet jelenti a gyártó tesztkörülményei között. Az IP64 por és fröccsenő víz elleni védelem, de a fürdést nem bírja. Az IP66 az erős vízsugarakkal szembeni ellenállást is jelenti, az IP69 (moto g87) pedig a nagynyomású forró vízsugárral szembenit. IP64-es telefont ne meríts vízbe, IP68-asnál pedig ne feledd, hogy a garancia általában nem terjed ki a tesztkörülményeken kívül bekövetkezett beázásra.
Miért nincs a toplistán a Galaxy A57, a Pixel 10a és a POCO X8 Pro
Ezek a telefonok gyakran szerepelnek hasonló összeállításokban, de 2026. október 22-én a nagy boltokban 1500 zł-nál többe kerültek:
Samsung Galaxy A57 5G — 8/128 GB 1779–1799 zł a samsung.com-on és 1797 zł az x-komnál. Gyorsabb Exynos 1680 processzora, Super AMOLED Plus kijelzője és vékonyabb háza (6,9 mm) van, a frissítései pedig ugyanazok, mint az A37-é. Az elődhöz képesti változásokat a Galaxy A57 vs A56 összehasonlításban írtuk le, kiegészítőket pedig a Galaxy A57 kategóriában találsz.
Google Pixel 10a — a boltokban kb. 1975 zł-tól. 7 év frissítést és vezeték nélküli töltést kínál, ami a toplista egyik telefonjának sincs. Nézd meg a Pixel 10a legjobb kiegészítőiről szóló áttekintésünket.
POCO X8 Pro — 8/256 GB kb. 1580 zł-tól az online piactereken árusító kereskedőknél, 1699 zł a Xiaomi webáruházában.
Motorola Edge 70 Fusion — a nagy áruházláncokban kb. 1800 zł-tól. Az olcsóbb ajánlatok általában az 5200 mAh-s akkumulátoros változatra vonatkoznak a 7000 mAh-s helyett.
Redmi Note 15 Pro+ 5G — a nagy áruházláncokban 1639–1699 zł. Ugyanaz a fő kamerája, mint a Note 15 Pro 5G-nek, és 100 W-os töltést is kínál.
Nothing Phone (4a) — 1599 zł-tól a Nothing webáruházában, eSIM nélkül.
Melyik telefont vegyem 1500 zł alatt? A Samsung Galaxy A37 5G-t: IP68, eSIM és a leghosszabb támogatás ebben a keretben.
Fotózáshoz válaszd a 200 MP-es kamerával és 1/1,4″-os szenzorral szerelt Redmi Note 15 Pro 5G-t, de vásárlás előtt ellenőrizd az NFC-s fizetést.
A leghosszabb üzemidőt a POCO X8 adja (8340 mAh-s akkumulátor), játékhoz pedig a POCO M8 Pro (Snapdragon 7s Gen 4, 100 W) a jó választás.
A tiszta Androidhoz legközelebb a moto g87 áll, amely egyben a legellenállóbb is (IP69).
A legolcsóbban: moto g67 nagyjából 1000 zł-ért, vagy a Galaxy A27 5G, ha a frissítési évek számítanak.
Ebben a keretben gyorsan változnak az árak, és ugyanaz a modell egy másik színben akár 400 zł-val is többe kerülhet. Vásárlás előtt hasonlítsd össze a nagy boltok ajánlatait, és lengyelországi forgalmazásból származó változatot válassz.
Vásárlás után az első naptól védd a telefont: tokokat, edzett üveg kijelzővédőket és töltőket a toplista modelljeihez a homescreen.pl webáruházban találsz, például a Galaxy A37, a Redmi Note 15 Pro 5G és a Galaxy A27 kategóriában.
GYIK — telefon 1500 zł alatt
Melyik a legjobb telefon 1500 zł alatt 2026-ban?
A Samsung Galaxy A37 5G. A 6/128 GB-os változat a nagy boltokban 1499 zł-ba kerül, IP68-as, van eSIM-je, 50 MP-es, OIS-es kamerája, és 6 nagy Android-frissítést kap.
Melyik 1500 zł alatti telefonnak a legjobb a kamerája?
A Redmi Note 15 Pro 5G-nek, amelynek 200 MP-es kamerája 1/1,4″-os szenzorral és optikai stabilizálással dolgozik. A második választás a moto g87, szintén 200 MP-es, OIS-es kamerával, de gyengébb processzorral.
Melyik 1500 zł alatti telefonnak a legnagyobb az akkumulátora?
A POCO X8-nak, 8340 mAh-s akkumulátorral és 67 W-os töltéssel. Utána a Redmi Note 15 Pro 5G (6580 mAh) és a POCO M8 Pro (6500 mAh) következik.
Melyik 1500 zł alatti telefon kap a legtovább frissítéseket?
A Samsung Galaxy A37 5G és a Galaxy A27 5G: 6 nagy Android-frissítés és 6 év biztonsági frissítés a globális megjelenéstől számítva. A Redmi Note 15 Pro 5G 6 év biztonsági frissítést és 4 nagy Android-frissítést kap.
Van NFC és eSIM egy 1500 zł alatti telefonban?
NFC a toplista minden modelljében van (a Redmi Note 15 Pro 5G-nél vásárlás előtt ellenőrizd az érintéses fizetést). eSIM-et a Galaxy A37 5G, a Redmi Note 15 Pro 5G, a moto g87 és a moto g67 támogat, a Galaxy A27 5G, a POCO X8 és a POCO M8 Pro viszont nem.
Van értelme 5G-s telefont venni?
Igen, hiszen semmit sem fizetsz rá: a toplista minden telefonja támogatja az 5G-t. Ott hasznos, ahol a szolgáltatónak van 5G-lefedettsége, és mivel a telefont több évig használod, az 5G-támogatással a jövőre is felkészülsz.
Milyen telefont ne vegyél 1500 zł-ért?
Kerüld a lengyelországi hivatalos forgalmazás nélküli importváltozatokat és a 4 GB RAM-os modelleket. Ha 2–3 évnél tovább tervezed használni a telefont, olyan modellt válassz, amelyhez van frissítési vállalás (ebben a toplistában: Galaxy A37 5G, Galaxy A27 5G vagy Redmi Note 15 Pro 5G). Óvakodj az ismeretlen eladók legolcsóbb ajánlataitól is az online piactereken.
Megéri többet fizetni a Galaxy A57-ért vagy a Pixel 10a-ért?
Megéri, ha gyorsabb processzort (A57) vagy 7 év frissítést és vezeték nélküli töltést (Pixel 10a) szeretnél. A nagy boltokban azonban mindkettő nagyjából 1800–2000 zł-ba kerül.
A legjobb tok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára a Spigen Rugged Armor: rugalmas TPU belső Spider Web struktúrával, amely eloszlatja a leesés energiáját, és kiemelt peremmel a kamerák körül. A legnagyobb védelmet a Xiaomi 17T Pro számára a páncélozott 3mk Armor Case nyújtja, amely körülbelül 175 cm-es esés tesztet teljesített. A legolcsóbb ésszerű választás mindkét modellhez az átlátszó Bizon Case Salpa.
Mielőtt választanál, jegyezz meg két dolgot. Először is, a Xiaomi 17T tok nem illik a 17T Pro-hoz (és fordítva), mert ez két különböző méretű telefon. Másodszor, a vezeték nélküli töltés csak a 17T Pro-nál érhető el, így a mágneses tok mindkét modellnél mást jelent.
Alább találod a homescreen.pl-en azonnal elérhető 12 tok rangsorát, páncéltokokra, mágneses tokokra, átlátszókra, fedeles tokokra és szilikon tokokra bontva. Minden jellemzőt a gyártó leírásából vettünk, a telefonok adatait pedig a Xiaomi hivatalos specifikációiból.
Állapot 2026. október 22-én: az összes rangsorolt tok elérhető mindkét modellhez, kivéve a 3mk Armor Case-t és a 3mk Armor MagCase-t, amelyek csak a 17T Pro-hoz készültek. Van egy sima Xiaomi 17-ed T betű nélkül? A tokodat egy külön Xiaomi 17 tok rangsorban találod.
Rövid ítélet: melyik tokot válaszd a Xiaomi 17T és 17T Pro számára
Legjobb általánosságban: Spigen Rugged Armor (17T és 17T Pro) — vékony TPU Spider Web párnázással és karbon textúrával.
Legnagyobb védelem: 3mk Armor Case (csak 17T Pro) — Military Grade, esések kb. 175 cm-ről. 17T-hez: páncélozott Bizon Case Tur.
Mágnessel: 3mk Armor MagCase (17T Pro), Tech-Protect Magmat MagSafe és Bizon Case MatteO (mindkét modell).
Átlátszó: 3mk Clear Case, olcsóbban Bizon Case Salpa.
Fedeles (flip): Tech-Protect Wallet állvány funkcióval vagy Bizon Case Pocket négy zsebbel.
Puha tapintású: szilikon Bizon Soft Case hat színben.
A sorrendet a gyártó leírásában megerősített védelem (esési teszt, megerősített sarkok, keret a kamera körül), a két modellhez elérhető verziók és a márkák sokfélesége alapján állapítottuk meg. A 17T és 17T Pro kínálatában ma Spigen, 3mk, Tech-Protect és Bizon található. Nincs ESR, UAG, Ringke vagy Nillkin, ezért nincsenek a listában.
#
Tok
Típus
Xiaomi 17T
Xiaomi 17T Pro
Mágnes
Árkategória
1
Spigen Rugged Armor
rugalmas TPU, ütéselnyelő
✅
✅
❌
magas
2
3mk Armor Case
páncélozott PC + TPU
❌
✅
❌
közepes
3
Bizon Case Tur
páncélozott TPU 2 mm
✅
✅
❌
alacsony
4
3mk Armor MagCase
páncélozott gyűrűvel
❌
✅
✅
magas
5
Tech-Protect Magmat MagSafe
hibrid gyűrűvel
✅
✅
✅
alacsony
6
Bizon Case MatteO
matt, gyűrűvel
✅
✅
✅
közepes
7
3mk Clear Case
átlátszó TPU
✅
✅
❌
közepes
8
Bizon Case Salpa
átlátszó TPU
✅
✅
❌
alacsony
9
Tech-Protect Wallet
fedeles, műbőr
✅
✅
❌
közepes
10
Bizon Case Pocket
fedeles, műbőr
✅
✅
❌
közepes
11
Bizon Soft Case
szilikon
✅
✅
❌
közepes
12
3mk Matt Case
matt TPU 1,2 mm
✅
✅
❌
közepes
A jelenlegi árakat a rangsor szekciók alatti kártyákon láthatod. Az oldal megnyitásakor töltődnek be a boltból.
Illik-e a Xiaomi 17T tok a 17T Pro-hoz?
Nem. A Xiaomi 17T tok nem illik a 17T Pro-hoz és fordítva. A 17T Pro 4,6 mm-rel magasabb és 2,3 mm-rel szélesebb. Egy olyan tokban, amely szorosan körülöleli a házat, ez a különbség áthidalhatatlan: a gombok, a port és a kamerák kivágásai más helyekre esnek.
A kamerák készlete mindkét modellben ugyanaz, ezért könnyen feltételezhető, hogy a tokok is közösek. Nem azok. A tokgyártók külön verziókat készítenek minden modellhez, és a kínálatunkban egyik tok sem deklarál kompatibilitást mindkét modellel. Vásárláskor figyelj tehát a teljes névre: „Xiaomi 17T-hez” vagy „Xiaomi 17T Pro-hoz”.
Ugyanez az elv vonatkozik a képernyővédőkre is. A részleteket és a rangsort a legjobb Xiaomi 17T és 17T Pro üvegekről szóló cikkünkben írtuk le. Az alap Xiaomi 17 sorozat tokjai sem illenek hozzá.
A legjobb ütésálló tokok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára
A 17T és 17T Pro tokjainak típusai közül a leggyakrabban ütésállókat keresitek. Ebben a kategóriában három dolog számít: a leesési teszt számmal megadva, a megerősített sarkok és a kamerák körüli perem, amely kiemelkedik a hátlap fölé.
A Rugged Armor teljes egészében rugalmas TPU-ból készült, de belső Spider Web struktúrával rendelkezik. Ez a hátlap mögötti csatornaháló eloszlatja a becsapódás energiáját, ahelyett, hogy közvetlenül a telefon házára továbbítaná.
A megemelt élek körülölelik a képernyőt és a kamerák szigetét, így ha a telefont az asztalra helyezed, az üveg nem érinti az asztallapot. Az oldalak textúrája javítja a fogást, a hátlap pedig matt felületű, szénszálas mintázattal.
A karcsú forma nem változtatja meg a telefon sziluettjét, a Spigen pedig az egyik legismertebb tokgyártó. Kapható a Xiaomi 17T-hez is.
Kinek: a legtöbb ember számára, aki egy megbízható tokot keres a mindennapokra. Nincs mágnes, így a mágneses tartókhoz válaszd a 4–6. helyezettet.
2. 3mk Armor Case: a legnagyobb védelem a 17T Pro számára
A legstrapább tok a 17T Pro-hoz
Itt a védelemnek konkrét száma van: a 3mk a kb. 175 cm-es ejtési tesztek alapján a Military Grade szabványnak való megfelelést deklarálja. A konstrukció polikarbonátot és TPU-t kombinál 1,5 mm-es vastagságban, a megerősített sarkok pedig elnyelik a becsapódás energiáját, amikor a telefon a szélére esik.
A csúszásmentes felület csökkenti a telefon kicsúszásának kockázatát, amely 219 g-os súlyával nem tartozik a könnyűek közé. A gombok EasyClick technológiával működnek, ami azt jelenti, hogy a védőburkolat ellenére is érezhető a nyomás.
Kinek: a 17T Pro tulajdonosoknak, akik terepen dolgoznak, vagy egyszerűen gyakran ejtik le a telefont. A 17T-hez készült változat nincs a kínálatban.
A Tur egy rugalmas TPU, 2 mm vastagságú, belül mikroszálas réteggel. A hátlap és a sarkok bemélyedései légpárnaként működnek, míg a texturált oldalak segítenek a telefon kézben tartásában.
A kamerák szigete körül emelt keret található, külön kivágásokkal az objektívekhez, és a képernyő széle enyhén megemelt. Hat szín közül választhatsz, a feketétől és a sötétkéktől a bordóig és a pirosig.
Mivel a 3mk Armor Case-nek nincs verziója a 17T-hez, a Tur a legstrapabíróbb tok Xiaomi 17T-hez a kínálatunkban. A Xiaomi 17T-hez való verziót is megvásárolhatod edzett üveggel együtt, Tur Pack néven.
Kinek ajánlott: ha páncélozott védelmet szeretnél egy hagyományos tok áráért. Körülbelül egyharmadával olcsóbb, mint a Spigen.
A legjobb mágneses tok (MagSafe) Xiaomi 17T és 17T Pro számára
Ezek közül egyik telefon sem rendelkezik mágnesekkel a házban, így a mágneses gyűrűvel ellátott tok az egyetlen módja, hogy autós tartót vagy mágneses pénztárcát rögzítsünk hozzájuk. Itt a modellek azonban alapvetően eltérnek egymástól.
Xiaomi 17T nem támogatja a vezeték nélküli töltést. A tokban lévő gyűrű tehát csak kiegészítők számára szolgál: autós tartók, állványok és mágneses pénztárcák. A telefont nem tudod feltölteni semmilyen indukciós töltőn, tokban vagy anélkül.
Xiaomi 17T Pro vezeték nélkül tölthető akár 50 W teljesítménnyel. Ezt a teljesítményt a Xiaomi a HyperCharge töltésére vonatkozóan adja meg, a vezeték nélküli töltőt külön értékesítik. Egy univerzális indukciós töltőn ne számíts a teljes 50 W-ra, viszont a tokban lévő gyűrű középre helyezi a telefont a mágneses töltőn.
Nem szeretnéd cserélni a tokot? Alternatíva egy ragasztható mágneses gyűrű, bár a tokba épített változat megbízhatóbb.
Ez a második pozíció megfelelője, mágnesgyűrűvel kiegészítve. Polikarbonát és TPU 1,5 mm vastagságban, Military Grade szabvány kb. 175 cm-es ejtési tesztekkel és megerősített sarkok.
A hátlap átlátszó, így látható a telefon színe. A 3mk megerősíti, hogy a tok nem blokkolja a vezeték nélküli töltést, és a gyűrű tartja a mágneses tartókat anélkül, hogy le kellene venni a tokot.
Kinek: ha vezeték nélkül töltöd a 17T Pro-t, vagy mágneses tartóval közlekedsz, és nem akarsz lemondani a páncélozott védelemről. Ez a legdrágább pozíció a rangsorban.
Hibrid klasszikus elrendezésben: rugalmas TPU keret tompítja az eséseket, míg a kemény polikarbonát hátlap véd a karcolásoktól. A hátlapban egy beépített mágnesgyűrű található, amely kompatibilis a MagSafe kiegészítőkkel.
A tok pereme megemelt a kamera és a képernyő körül, a hátlap pedig átlátszó felülettel rendelkezik, amely nem takarja el a telefon megjelenését.
Ez a legolcsóbb mágneses tok a listában, a 17T Pro és Xiaomi 17T verziójához.
Kinek: ha szükséged van egy gyűrűre az autós tartóhoz, és a védelemnek szilárdnak kell lennie, de nem páncélozottnak.
A MatteO TPU keretet ötvöz a jeges (frost) matt felületű polikarbonát hátlappal, amely nem gyűjti az ujjlenyomatokat. A sarkokban légpárnák találhatók, a kijelző és a kamera körül pedig megemelt élek vannak.
A lencsékhez készült kivágás teljes, így a tok kompatibilis a kameravédő fedőkkel és üvegekkel. Három kivitel közül választhatsz: füstös hátlap fekete, bézs vagy világos rózsaszín kerettel. Van egy verzió Xiaomi 17T-hez is, valamint MatteO Pack szettek edzett üveggel a csomagban.
Kinek: ha mágneses tokot szeretnél, amely nem hat túl technikainak, és kameravédő üveget is tennél fel.
[hs_products ids=”142715,140626,141111,148483,138824,140529″ cols=”3″ title=”A legjobb tokok a Xiaomi 17T Pro-hoz: 1–6. helyezett”]
A legjobb átlátszó tokok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára
Az átlátszó tokok megmutatják a telefon színét, de idővel elszíneződhetnek. Az alábbi két tok TPU-ból készült, ami rugalmas és könnyen felhelyezhető.
Karcsú tok rugalmas TPU-ból, emelt szélekkel a kijelző és a kamera körül. A sima, enyhén csúszásmentes felület jól fekszik a kézben, és a tok nem akadályozza a vezeték nélküli töltést a 17T Pro-n.
A Xiaomi 17T-hez készült változatnál a 3mk további információként megadja a vastagságot, ami kb. 1,2 mm, az Absorber125 ütéselnyelő technológiát és a sárgulásálló anyagot.
Kinek ajánlott: ha olyan színű telefont vásároltál, amit szeretnél látni, és előnyben részesíted a védőtokokra szakosodott márkát.
A Salpa kevesebbe kerül, mint a Spigen fele, és olyan részleteket tartalmaz, amelyeket sok drágább tokban nem találsz meg. A belső oldala pöttyös, így a tok nem tapad a telefon hátuljához.
A sarkok megerősítettek, a szélek enyhén kiemelkednek a kijelző fölé, és minden lencsének külön kivágása van megemelt peremmel. Az oldalán van egy kivágás a pántnak, ami hasznos egy 200–219 g súlyú telefonhoz. A Salpa a Xiaomi 17T-hez is elérhető.
Kinek ajánlott: ha olcsó, átlátszó tokot keresel a mindennapokra, vagy tartalékot az utazáshoz.
A legjobb flip tokok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára
A flip tok az egyetlen típus, amely a kijelzőt is védi, anélkül, hogy üveget kellene hozzáadni. Az alábbiakban mindkét tok összecsukva állványként funkcionál a vízszintes filmnézéshez.
Műbőr fedél díszítő varrással, a telefon rugalmas TPU alapban van elhelyezve. Belül kártyák, dokumentumok és készpénz tárolására alkalmas zsebek találhatók, a mágneses zár pedig megakadályozza, hogy a fedél kinyíljon a táskában.
A gyártó egyértelműen jelzi, hogy a tok nem rendelkezik MagSafe mágnessel, így nem rögzíthető mágneses tartóra. A Xiaomi 17T-hez készült változat ugyanazokkal a jellemzőkkel bír.
Kinek ajánlott: ha otthon hagynád a pénztárcádat, és azt szeretnéd, hogy a kijelző a zsebben is takarva legyen.
A Pocket három kártyatartó zsebbel és egy nagyobb bankjegyzsebbel rendelkezik, így több fér el benne, mint egy tipikus pénztárcatokban. Műbőr és TPU, mágneses fedélzár és gombvédők.
A kamerakivágás teljes, így a tok kompatibilis a kameravédő üvegekkel és fedőkkel. Választható színek: fekete, barna és sötétkék, a 17T Pro és Xiaomi 17T verziókhoz.
Kinek ajánlott: ha több kártyát hordasz magaddal, és más színt szeretnél, mint a fekete.
A legjobb szilikon és vékony tokok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára
Három réteg: szilikon kívül, polikarbonát megerősítés és puha mikroszálas belső, amely nem karcolja meg a telefon hátulját és tompítja az ütéseket. A sima felület nem gyűjti az ujjlenyomatokat és könnyen tisztítható.
A szélek megemeltek, a lencséknek külön kivágásaik vannak. Hat szín: fekete, kék, sötétkék, sötétzöld, lila és sötétlila. Van egy verzió Xiaomi 17T-hez is.
Kinek: ha a legfontosabb, hogy a telefon jól feküdjön a kézben, nem pedig a maximális védelem.
Fekete TPU, 1,2 mm vastagsággal, matt, csúszásmentes felülettel, amelyen nem látszanak az ujjlenyomatok. Megemelt szélei vannak a kijelző és a kamera körül, valamint gombvédők.
A tok nem blokkolja a vezeték nélküli töltést, ami fontos a 17T Pro esetében. A Xiaomi 17T-hez készült verzió ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik.
Kinek: ha azt szeretnéd, hogy a telefon tokban is szinte ugyanolyan karcsú maradjon, mint nélküle.
A kedvező árú tok nem feltétlenül jelent gyenge védelmet. A rangsor három legolcsóbb helyezettje három különböző típust képvisel:
Bizon Case Salpa — átlátszó, a legolcsóbb a listán, külön kivágásokkal a lencsék számára.
Bizon Case Tur — ütésálló, 2 mm vastag TPU légpárnákkal, körülbelül egyharmadával olcsóbb a Spigennél.
Tech-Protect Magmat MagSafe — ugyanabban az árkategóriában, mint a Tur, de mágneses gyűrűvel.
Ha egy rendelésben szeretnél védelmet vásárolni, a Bizon edzett üveggel kiegészített tokkészleteket is kínál. A Xiaomi 17T-hez például a Bizon Case Clear Pack két üveggel és a páncélozott Tur Pack, míg mindkét modellhez MatteO Pack mágneses gyűrűvel.
Hogyan válassz tokot a Xiaomi 17T és 17T Pro készülékekhez
A kamera védelme
Mindkét telefon ugyanazt a három Leica kamerát tartalmazza egy szigeten, amely kiemelkedik a hátlapból. Ez érinti először a felületet, amikor a telefont képernyővel felfelé helyezed le. Keresd a leírásban a kiemelt keretet a kamerák szigete körül. Ezt a legtöbb tok tartalmazza a rangsorban.
Figyelj a kivágás típusára is. A különálló kivágások minden lencséhez (Salpa, Tur, Soft Case) jobban védik a lencséket. A teljes kivágás az egész szigetre (MatteO, Pocket) helyet hagy a kameravédőknek, mint például Bizon Glass Lens a 17T Pro-hoz vagy 3mk Lens Protection a 17T-hez.
Vezeték nélküli töltés
Ez a legfontosabb különbség a modellek között. A Xiaomi 17T a Xiaomi specifikációja szerint csak vezetékesen töltődik (67 W), így a „vezeték nélküli töltéssel kompatibilis” megjegyzés a 17T tok leírásában nem számít.
A Xiaomi 17T Pro vezeték nélkül akár 50 W-tal tölthető. Ilyenkor válassz olyan tokot, amelynek gyártója megerősíti a vezeték nélküli töltéssel való kompatibilitást, pl. 3mk Armor MagCase, 3mk Clear Case, 3mk Matt Case, Bizon Tur vagy Soft Case. Kerüld a tok alá ragasztott fémlemezeket, mert blokkolják a töltést.
Anyag
TPU — rugalmas, jól ütéselnyelő és könnyen felhelyezhető (Spigen, Tur, Salpa, Clear Case, Matt Case).
Polikarbonát + TPU — merev hátlap, amely nem deformálódik, puha keret, amely elnyeli az esést (3mk Armor, Magmat, MatteO).
Szilikon — a legkellemesebb tapintású és a legkevésbé csúszós (Soft Case).
Öko bőr — fedeles tokban, elegánsan néz ki és védi a képernyőt (Wallet, Pocket).
Képernyő üveg kompatibilitás
A tok pereme nem emelheti fel a védőüveg széleit. A Bizon a leírásokban megadja az üveg maximális méretét, amely elfér a tok alatt, és a „Case Friendly” jelzésű üvegek keskenyebb kontúrral rendelkeznek. Az ellenőrzött kombinációkat megtalálod a Xiaomi 17T és 17T Pro üvegeinek rangsorában.
Összegzés
A legjobb tok a Xiaomi 17T és 17T Pro számára a Spigen Rugged Armor: vékony TPU Spider Web párnázással.
A legstrapabíróbb a 17T Pro-hoz a 3mk Armor Case, mágnessel a 3mk Armor MagCase. A 17T-hez a legstrapabíróbb a páncéltok, a Bizon Case Tur.
A 17T tok nem illik a 17T Pro-hoz: a 4,6 mm magasság és a 2,3 mm szélesség különbség eltolja az összes kivágást.
Vezeték nélküli töltés csak a 17T Pro-nak van (maximum 50 W). A 17T-nél a mágneses gyűrű a tokban csak a tartókhoz és pénztárcákhoz hasznos.
Olcsóbb választásként válaszd az átlátszó Salpát, a páncéltok Turt vagy a mágnessel rendelkező Magmatot.
Az összes tokot és képernyővédőt megtalálod a Xiaomi 17T és Xiaomi 17T Pro kategóriákban. Válaszd ki a modelled kategóriáját, és csak a megfelelő termékeket kapod meg.
[hs_products category=”2550″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellerek a Xiaomi 17T Pro-hoz”]
[hs_products category=”2548″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellerek a Xiaomi 17T-hez”]
GYIK — leggyakrabban feltett kérdések
A Xiaomi 17T tokja illik a Xiaomi 17T Pro-hoz?
Nem. A Xiaomi 17T méretei 157,6 × 75,2 × 8,17 mm, míg a 17T Pro 162,2 × 77,5 × 8,25 mm, így a gombok, port és kamera kivágásai nem esnek egybe. Vásárolj tokot, amelyet „Xiaomi 17T-hez” vagy „Xiaomi 17T Pro-hoz” írtak.
A Xiaomi 17 tokja illik a Xiaomi 17T-hez?
Nem. A Xiaomi 17, 17T és 17T Pro három különböző ház, és minden modellnek saját tokja van. A sima Xiaomi 17 tokját külön rangsorban találod.
Van vezeték nélküli töltés a Xiaomi 17T-n?
Nem. A Xiaomi specifikációi szerint a 17T modell csak vezetékes töltésre képes, legfeljebb 67 W teljesítménnyel. A vezeték nélküli töltés 50 W-ig a Xiaomi 17T Pro-nál érhető el.
A MagSafe tok működik a Xiaomi 17T Pro-val?
Igen, ha beépített mágnesgyűrűvel rendelkezik, mint a 3mk Armor MagCase, Tech-Protect Magmat MagSafe vagy a Bizon Case MatteO. Maga a telefon nem rendelkezik mágnesekkel, így ilyen tok nélkül a mágneses kiegészítők nem tapadnak rá.
Milyen páncéltokot válasszak a Xiaomi 17T Pro-hoz?
A legstrapabíróbb a 3mk Armor Case, amely körülbelül 175 cm-es esési tesztekkel rendelkezik (Military Grade). Ha mágnesre is szükséged van, válaszd a 3mk Armor MagCase-t, alacsonyabb áron pedig a Bizon Case Tur-t.
Milyen flip tokot válasszunk a Xiaomi 17T-hez?
Tech-Protect Wallet, ha klasszikus állványos pénztárcát szeretnél, vagy Bizon Case Pocket, ha négy zsebre és más színre van szükséged, mint a fekete. Mindkettő mágneses fedélzárral rendelkezik.
vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max egy zoom és sokoldalúság párbaja. A vivo nyer a teleobjektívvel (200 MP 1/1,4″-os szenzorral, 85 mm), a 400 mm-es telekonverterrel és az élesebb 2K kijelzővel. Az OPPO válasza a 200 MP-os ultraszéles kamera, a 8K videó minden objektíven, és — ha beigazolódnak a vivóról szóló kiszivárgott hírek — egy nagyobb akkumulátor az európai verzióban. Mindkettő ugyanazzal a Dimensity 9600 Pro processzorral rendelkezik.
Papíron ők az ősz legközelebbi riválisai. Mindkét telefon Kínában egy nap eltéréssel jelent meg, mindkettő Pro Max néven fut, és mindkettő azokat célozza meg, akik elsősorban a kamera miatt vásárolnak okostelefont. Azonban eltérnek a fényképezési koncepciójukban: a vivo a távoli zoomra, míg az OPPO három egyenrangú 200 MP-os kamerára helyezi a hangsúlyt.
Megvizsgáltuk mindkét gyártó hivatalos specifikációit, a kínai árlistákat, a vivo energia címkéjét az EU EPREL adatbázisából (forrás: arecenze.cz) és az insider @TechHome100 bejegyzéseit. Az alábbiakban modulról modulra összehasonlítást találsz a kamerákról, a kijelzőről, az akkumulátorról és az árakról, valamint választ arra, hogy melyik modell lehet számodra a megfelelő.
Állapot 2026. október 22-én: Az OPPO Find X10 Pro Max már kapható Lengyelországban (október 21-től). A vivo X500 Pro Max európai premierje október 27-én 16:00-kor, a lengyel premier pedig ugyanazon a napon 17:30-kor lesz (mindkét időpont közép-európai idő szerint, CET). A vivo adatai a kínai hivatalos specifikációkból származnak. Az európai verzió akkumulátorban és memóriakonfigurációban eltérhet, az európai és lengyel hivatalos árak még nem ismertek. A cikket frissítjük a premier után.
Rövid ítélet: kinek melyik modell
Válaszd a vivo X500 Pro Max-ot, ha:
távolról fényképezel: koncertek, sport, természet — a 200 MP-es periszkóp nagyobb érzékelővel és hosszabb gyújtótávolsággal rendelkezik (85 mm a 70 mm-hez képest),
gondolsz egy telekonverterre — a vivo két Zeiss objektívet támogat, köztük a 400 mm-est, míg az OPPO egyet, körülbelül 230 mm-t,
fontos számodra az élesebb kijelző: 2K és 507 ppi az OPPO 1,5K és 450 ppi-jéhez képest,
lassított felvételt készítesz — a vivo natívan 4K-t rögzít 240 fps sebességgel.
Válaszd az OPPO Find X10 Pro Max-ot, ha:
gyakran fényképezel ultraszéles szögben vagy közelről — 200 MP-t kapsz 1/1,56″-os érzékelőn az 50 MP-es, 1/2,75″-os helyett, és makrót 4 cm-től,
sok videót rögzítesz — 8K és 4K 120 fps Dolby Vision-nel működik mindhárom hátsó kamerán, van Open Gate is,
biztos akarsz lenni az európai verzió akkumulátorában — az OPPO hivatalosan 7150 mAh-t ad meg, a vivo még nem erősítette meg a sajátját,
azonnal szeretnél telefont vásárolni és tudni az árat — Lengyelországban az OPPO 6999 zł, Németországban és Franciaországban 1799 €.
vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max specifikáció — táblázat
Az OPPO esetében az európai verziót, a vivo esetében a kínait adjuk meg, mert csak ennek van ma hivatalos specifikációja. Ahol a vivo európai verziója eltérhet, azt egyértelműen jelezzük.
Paraméter
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
Premiera
Kína 2026.09.21, Európa és Lengyelország 2026.10.27
Kína 2026.09.22, Európa és Lengyelország 2026.10.21
Processzor
MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, akár 4,55 GHz
MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, akár 4,55 GHz
Képernyő
6,85″, lapos AMOLED, 2K 3168×1440, 507 ppi
6,78″, lapos AMOLED, 2772×1272, 450 ppi
Frissítés
LTPO 1–144 Hz (144 Hz játékokban)
1–120 Hz, 144 Hz kiválasztott játékokban
Fényerő (gyártó szerint)
4400 nit csúcsértéken (a képernyő 20%-án), 2000 nit az egész képernyőn
HBM 2000 nit
RAM és tároló
Kína: 12 vagy 16 GB, 256 GB–1 TB; Európa: megerősítés alatt
Európa: 12 GB + 512 GB (egyedüli változat)
Hátsó kamerák
50 MP + 200 MP periszkóp 3,5× + 50 MP
három 200 MP kamera + 3,2 MP színkamera
Elülső kamera
50 MP, f/2.0, AF
50 MP, f/2.0, AF
Akkumulátor
Kína: 8000 mAh (tipikus); Európa: nem megerősített
Európa: 7150 mAh (tipikus; Kínában 8000 mAh)
Vezetékes töltés
90 W (kínai változat)
80 W SUPERVOOC / 80 W UFCS
Vezeték nélküli töltés
40 W (kínai változat)
50 W AIRVOOC
Méretek
163,32 × 76,82 × 7,95 mm (fekete) / 8,12 mm
161,32 × 76,57 × 8,40 mm
Súly
225 g (fekete) / 229 g
226 g (Luna White) / 228 g (Titanium Grey)
Víz- és porállóság
IP68, IP69
IP66, IP68, IP69
Rendszer
OriginOS 7 (Android 17) Kínában
ColorOS 17 (Android 17)
Kapcsolódás
Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0, eSIM, USB 3.2, infravörös
Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, eSIM, USB 3.2 Gen 1, infravörös
Színek
Kína: szürke, fehér, narancs, fekete; Európa: megerősítés alatt
Európa: Luna White, Titanium Grey
Ár Kínában (12/256 GB)
6999 ¥
6799 ¥
Ár Németországban (12/512 GB)
nem hivatalosan 1799 € (szivárgás)
1799 €
Ár Lengyelországban
kb. 7000 zł (várható, hivatalosan 2026.10.27)
6999 zł
Érdekesség: mindkét telefon ugyanazt a processzort használja. A teljesítménybeli különbségek tehát a hűtésből és a szoftverből adódnak, nem magából a chipből.
Kamera: vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max — modulról modulra
Ez az összehasonlítás legfontosabb része. A gyártók szinte ellentétes hangsúlyokat fektettek: a vivo teleobjektívbe fektetett be, míg az OPPO az ultraszéles látószöget a többi kamera szintjére emelte.
Modul
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
Fő
50 MP, 1/1,28″, f/1.57, 24 mm, OIS 3°-os elmozdulással, CIPA 7.0, Sony LYTIA L910 LOFIC¹-vel
200 MP, 1/1,56″, f/2.2, 13 mm (124°), AF, makro 4 cm-től, Samsung ISOCELL HP5¹
Színkamera
nincs (többspektrális érzékelő van)
3,2 MP, 24 spektrális csatorna
Élességsegítés
lézeres többzónás, 1536 pont
lézeres élességérzékelő (az OPPO nem adja meg a pontok számát)
Elülső
50 MP, f/2.0, AF, Samsung ISOCELL JN1¹
50 MP, f/2.0, 18 mm, AF, Samsung ISOCELL JN5¹
Zoom
3,5× optikai, digitálisan 100×-ig
3× optikai, 6× veszteségmentes az OPPO szerint
Telekonverterek
Zeiss 200 mm és Zeiss 400 mm
Hasselblad, kb. 230 mm
Optika
Zeiss, T* bevonatok
Hasselblad
¹ Ezeket az érzékelőmodelleket és értékeket a gyártók nem adják meg a specifikációkban. A vivo a „Blueprint Light Control 900” érzékelőről ír, amelyet közösen határoztak meg a Sony-val, míg az OPPO a „DeepPix” technológiáról. Az @TechHome100 és a Find X10 Pro Max (Digital Camera World, HardwareZone) értékelései szerint adjuk meg őket. A vivo teleobjektív modellje (Samsung ISOCELL HP0) a gyártó által is megerősített.
Fő kamera: LOFIC kontra DeepPix
Az érzékelők szinte azonos méretűek: 1/1,28″ a vivo-nál és 1/1,3″ az OPPO-nál. Különböznek a felbontásban (50 MP a 200 MP-hez képest) és abban, ahogyan kezelik a nagy fényerő különbséget a képen.
vivo a LOFIC-ra támaszkodik, ami egy további kondenzátor minden pixel mellett, amely elnyeli a felesleges töltést, mielőtt a világos képrészek túlexponálódnának. Az @TechHome100 szerint a Sony LYTIA L910 érzékelőnek kétcsatornás LOFIC-je van, pixelkapacitása 250 ezer elektron, és rekordalacsony olvasási zaj (0,75 e-). Ez hivatott kiküszöbölni a LOFIC tipikus gyengeségeit: a zajt és a magasabb áramfogyasztást.
OPPO a DeepPix-ot választotta: a kondenzátor hozzáadása helyett magát a fotodiódát mélyíti el. Hogyan működik ez a technológia, részletesen leírtuk az OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra összehasonlításban. Ugyanazon insider szerint a HPC érzékelő pixelkapacitása körülbelül 160 ezer elektron.
Mindkét gyártó 17 EV dinamikai tartományt deklarál, de más körülmények között. A vivo ezt az értéket a vivo Log módra adja meg, míg az OPPO a standard videóra 1× zoom mellett. A számok azonosnak tűnnek, de nem lehet őket közvetlenül összehasonlítani.
Figyelem: a pixelkapacitás és az olvasási zaj adatai insider forrásból származnak, nem független tesztből. Egyik telefon sem rendelkezik még DXOMARK eredménnyel — a laboratórium csak most ígéri a két modell tesztelését.
A vivo javára szól a stabilizálás. A fő kamera optikai stabilizáló modulja (OIS) 3°-kal dől, a gyártó 7.0 CIPA szintet deklarál. Az insider szerint ez kétszer akkora tartomány, mint az előző generációban.
Teleobjektív: 3,5× és 1/1,4″ szemben 3× és 1/1,56″
Ez a vivo szíve. A periszkóp 200 MP a 1/1,4″-os érzékelőn, ami körülbelül egynegyedével nagyobb, mint az OPPO 1/1,56″-os érzékelője. A 85 mm-es (3,5×) gyújtótávolság klasszikus portréhossz, és jobb kiindulási pont a távoli zoomhoz, mint a 70 mm.
Az OPPO viszont nagyobb rekesznyílással rendelkezik: f/2.1 szemben f/2.67. Papíron ez részben kiegyenlíti az érzékelő méretének különbségét. Tele-makró 10 cm-ről, nem 15 cm-ről, valamint OPPO szerint veszteségmentes 6× (140 mm) zoom is van.
A vivo sport- és koncertfunkciókat is hozzáad: sorozatfelvételek zoommal akár 30×-ig egy asszisztenssel, amely a témát a kép közepén tartja, valamint egy frissített színpadi mód. A 10–30× közötti tárgykövetés a telefonra kerül a rendszerfrissítéssel.
Ultraszéles látószög: itt az OPPO egyértelműen nyer
Az OPPO ultraszéles kamerája 200 MP a 1/1,56″-os érzékelőn, míg a vivo — 50 MP a 1/2,75″-os érzékelőn. Az OPPO érzékelője körülbelül háromszor nagyobb felületű, ami általában tisztább táj- és beltéri fényképeket jelent sötétedés után.
Az OPPO-nak makrója is van 4 cm autofókusszal és 13 mm-es gyújtótávolsággal. A vivo nem adja meg az ultraszéles kamera gyújtótávolságát. Ha építészetet és belső tereket fényképezel, vagy közeli csoportképeket készítesz, ez a különbség a mindennapokban észlelhető lesz.
Telekonverterek: 400 mm kontra 230 mm
Mindkét telefon támogatja a csatlakoztatható objektíveket, de a vivo itt egyértelmű előnyben van a hatótávolság terén.
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
Objektívek
Zeiss Teleconverter G2 és G2 Ultra
Hasselblad Teleconverter 3,28×
Melyik kamerán
periszkóp 85 mm
periszkóp 70 mm
Fókusztávolság
kb. 200 mm (G2) és kb. 400 mm (G2 Ultra)
kb. 230 mm (10×), továbbá 20× és 40× AI-val
Konstrukció
G2: 153 g, 96 mm hosszú; G2 Ultra: a vivo szerint az X500 Pro Max-szal együtt APO szabványnak felel meg
nincs adat az OPPO-tól
Kiegészítők
markolat gombokkal, tok, külső előnézeti kijelző (külön)
tok rögzítőlemezzel, pánt, szállító tok, állványtalp
Ár
Kínában külön; Európában megerősítés alatt
Lengyelországban 1499 zł a készletért
A vivo közvetlenül reklámozza a 400 mm-es objektíves készletet koncerteszközként. Hasonlóan javasolja @TechHome100: ha gyakran jársz koncertekre, válaszd az X500 Pro Max-ot a 400 mm-es telekonverterrel. A TechRadar tesztje után azt írja, hogy ezzel az objektívvel egyetlen OPPO, Honor vagy Apple telefon sem versenyezhet.
Az OPPO telekonverter csak a saját kameramódjában működik: mester, éjszakai, hosszú expozíciós, lassított felvétel és Pro Video üzemmódok nélkül. A vivo még nem publikálta az objektíveik korlátozásainak listáját. Mindkét márkánál fontos megjegyezni, hogy a telekonvertert a készlet tokján keresztül kell felszerelni — a szokásos tok nem működik vele.
Október 27-én derül ki: Roland Quandt kiszivárogtatása szerint Európában megjelenik egy X500 Pro Max-os fotós készlet 1999 €-ért. Még nem tudni, hogy a vivo telekonverterek külön kaphatók lesznek-e Lengyelországban.
Videó: lassított felvétel a vivo-tól, sokoldalúság az OPPO-tól
A videóban mindkét telefon nagyon erős, de mindegyik másban kiemelkedő.
Funkció
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
Maximális felbontás
8K
8K 30 fps mindhárom hátsó kamerán
4K 120 fps
10-bites Log, élességkövetés személyek és tárgyak esetén
4K 60 fps; 4K 30 fps Dolby Vision-nel és szépítéssel
Hasselblad portrék három fókusztávolságon
Hang
négy mikrofon
—
Külső alkalmazások
—
Blackmagic Camera 2026 novemberétől
² @TechHome100 szerint; a vivo anyagot is rögzít APV 10-bites 4:2:2 kodekben.
A vivo a lassított felvétellel nyer: a 4K 240 fps ritkaság egy telefonban, és a frissítéssel 960 fps hatás is elérhető, amelyet algoritmus számít. Ezen kívül 4K 120 fps-es élességkövetés és lézeres autofókusz több mint ezer ponttal.
OPPO a következetességgel nyer: 8K, 4K 120 fps Dolby Vision-nel és 10-bites Log minden kamerán működik. Open Gate lehetővé teszi, hogy 4:3-as képet rögzítsünk a teljes érzékelőről, majd ebből függőleges képet vágjunk a Reels-hez és vízszintest a YouTube-hoz.
Zeiss vagy Hasselblad: színek és módok
A vivo évek óta együttműködik a Zeiss-szal. Az X500 Pro Max T* bevonattal rendelkezik az objektíveken, új filmes stílusokkal (többek között „Paris Afterglow”, „Sunny Day”, hűvös „Silver Halide”) és „Film” móddal, amely azonnal filmes megjelenést ad a felvételeknek. Van egy riportmód is, amely lapos, „szürke” képet rögzít és LUT importálást tesz lehetővé.
Az OPPO a Hasselbladdal dolgozik. A Find X10 Pro Max LUMO True Image Engine motorral, 18 LUMO Color Palette színstílussal, XPAN formátummal és Master móddal rendelkezik. A kiegészítő színkamera 24 spektrális csatornával segít a színek hű visszaadásában, amikor több fényforrás keveredik a képen.
A színvilág ízlés kérdése, és független tesztek még nem állnak rendelkezésre a két telefonról ugyanazon jelenetekben. Mielőtt választanál, hasonlítsd össze a két modell példaképeit.
Képernyő, teljesítmény és szoftver
Képernyő: 2K a vivo-nál, 1,5K az OPPO-nál
A vivo egyértelműen élesebb panelt kínál: 6,85″, 3168×1440 és 507 ppi. A vivo szerint ez az első telefon a BOE Q11 panellel 2K felbontásban. Az OPPO 6,78″-at és 2772×1272-t kínál, ami 450 ppi-t jelent. Az @TechHome100 szerint az OPPO a Tianma N1 panelt használja.
A vivo sokkal magasabb csúcsfényerőt is deklarál: 4400 nit 20% képernyőfelületen és 2000 nit az egész képernyőn. Az OPPO 2000 nit-et ad meg magas fényerő módban. Mindkét képernyő lapos és 1 nit-ra csökken.
Az OPPO viszont magasabb frekvenciájú PWM fényerőszabályozással rendelkezik: 3840 Hz a vivo 2160 Hz-ével szemben (az @TechHome100 szerint). Ha zavar a képernyő villogása alacsony fényerő mellett, ez az OPPO mellett szól. Mindkét telefon adaptívan frissíti a képet, és a 144 Hz bizonyos játékokban működik.
Teljesítmény: ugyanaz a processzor
Mindkét modell MediaTek Dimensity 9600 Pro processzort használ 2 nm-es gyártási folyamatban, két 4,55 GHz-es maggal és Mali-G2-Ultra grafikával. A vivo saját képfeldolgozó egységeket ad hozzá (az @TechHome100 szerint VS1 és V3+), az OPPO a képeket magában a processzorban dolgozza fel.
Kínában a vivo LPDDR5X Ultra és UFS 4.1 memóriával rendelkezik, akár 16 GB RAM és 1 TB változatban. Az európai OPPO csak 12/512 GB-os verzióban érhető el. A vivo európai konfigurációit a premier során ismerjük meg.
Szoftver
Mindkét telefon Android 17-tel indul. A vivo Kínában az OriginOS 7 felületet használja, az OPPO pedig a ColorOS 17-et. Milyen szoftvert kap az európai X500 Pro Max, azt a vivo október 27-én megerősíti.
Akkumulátor és töltés
Akkumulátor: figyelembe kell venni az európai vivo verziót
Ez a leggyakoribb csapda a kínai specifikációk olvasásakor. Kínában mindkét telefon 8000 mAh kapacitással rendelkezik, de Európában az OPPO hivatalosan 7150 mAh-ra csökkentette. Hasonló csökkentés várható a vivo esetében is, de a gyártó még nem közölte a számokat.
Forrás
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
Hivatalosan, Kína
8000 mAh tipikus / 7800 mAh névleges
8000 mAh tipikus / 7790 mAh névleges
Hivatalosan, Európa
nincs adat 27.10-ig
7150 mAh tipikus / 6960 mAh névleges
EU-s EPREL adatbázis (az arecenze.cz szerint)
6570 mAh névleges
—
@TechHome100 (16.10.2026)
kb. 6750 mAh Kínán kívül
—
Honnan a zűrzavar? Október 21-én @TechHome100 írt a 7800 mAh akkumulátorról. Ez a névleges érték a kínai verzióra vonatkozik — pontosan ezt adja meg a vivo a kínai weboldalán — és nem az európai verzióra. A Notebookcheck szerint, amely egy hongkongi bolt ajánlatára hivatkozik, hasonló kapacitással rendelkezik a globális verzió, amelyet Ázsiában árulnak. Európába azonban valószínűleg a kisebb kapacitású modell kerül — ezt jelzi az EPREL címke.
Ha a szivárgások megerősítést nyernek, az európai OPPO körülbelül 400 mAh-val többet fog kínálni, mint a vivo. Az EPREL címke a vivo esetében 72 órás üzemidőt jelöl egy ciklus alatt az uniós tesztben, de az OPPO esetében nincs ugyanilyen értékünk az összehasonlításhoz.
Töltés: 90 W vs 80 W, vezeték nélkül fordítva
A vivo kínai változata vezetékesen akár 90 W-tal, vezeték nélkül 40 W-tal tölthető (a vivo 50 W-os töltőjével). Az OPPO 80 W SUPERVOOC vagy UFCS-t kínál és 50 W-ot vezeték nélkül. Az európai vivo töltési teljesítményét a premier után ismerjük meg.
Egyik telefon sem rendelkezik beépített mágnesekkel — az OPPO Qi2 mágnesek hiányát a Digital Camera World megerősíti, a vivo előnézeti képernyője pedig mágneses tokot igényel. Tehát a mágneses vezeték nélküli töltőkhöz mágneses gyűrűs tokra van szükséged.
Tipp: keress USB Power Delivery és PPS töltőt, amely legalább 60 W teljesítményű. Ezt az okostelefonos hálózati töltők közül választhatod ki. A gyártó által megadott teljesítményt csak a hivatalos vivo és OPPO töltők biztosítják.
Méretek, ház és színek
A vivo vékonyabb: 7,95 mm fekete verzióban és 8,12 mm a többi színben, míg az OPPO 8,40 mm. A súly gyakorlatilag ugyanaz: 225–229 g a vivo (kínai verzió) és 226–228 g az európai OPPO esetében. A vivo viszont 2 mm-rel magasabb.
Mindkettő rendelkezik IP68 és IP69 védettséggel, ami azt jelenti, hogy ellenállnak a víz alá merülésnek és a forró vízsugárnak. Az OPPO-nak emellett IP66 védettsége is van. A vivo ultrahangos 3D ujjlenyomat-olvasóval, alumínium kerettel és üveg hátlappal rendelkezik (három színben).
Kínában a vivo X500 Pro Max négy színben kapható: szürke „Föld visszhangja”, fehér „Derült nap”, narancssárga „Sarki fény ragyogása” és fekete „Éjszaka megörökítése”. Az alap X500 narancssárga helyett rózsaszín „Hajnal” színt kapott. Mely színek kerülnek Európába, azt a vivo október 27-én megerősíti. Roland Quandt szivárgása fekete és szürke színekről beszél.
Az OPPO Find X10 Pro Max Európában két színben elérhető: fehér Luna White és szürke Titanium Grey.
A vivo X500 Pro Max és az OPPO Find X10 Pro Max árai
Kína: a vivo valamivel drágább
Ez az egyetlen piac, ahol ismerjük mindkét telefon hivatalos árait:
Változat (Kína)
vivo X500 Pro Max
OPPO Find X10 Pro Max
12/256 GB
6999 ¥
6799 ¥
12/512 GB
7999 ¥
7499 ¥
16/512 GB
8499 ¥
7999 ¥
12 GB / 1 TB
8999 ¥ (műholdas kapcsolattal)
—
16 GB / 1 TB
9499 ¥ (műholdas kapcsolattal)
8999 ¥
Kreatív készlet
12 999 ¥ (16 GB / 1 TB kiegészítőkkel)
—
Kínában a vivo 200–500 jüannal drágább a hasonló változatokhoz képest. Mindkét 1 TB-os vivo verzió műholdas kapcsolattal rendelkezik, amely csak Kínában működik.
Európa: OPPO hivatalosan, vivo szivárogtatásból
Az OPPO Find X10 Pro Max ára az OPPO boltban 1799 € Németországban és Franciaországban, valamint £1499 az Egyesült Királyságban (12/512 GB).
A vivo hivatalos ára még nem ismert. Roland Quandt kiszivárogtatása szerint az X500 Pro Max 12/512 GB-os változata Európában 1799 € lesz, a fotós készlet pedig 1999 €. Ha ez megerősítést nyer, az eurózónában mindkét telefon ugyanannyiba fog kerülni.
Lengyelország: OPPO 6999 zł, vivo körülbelül 7000 zł
A lengyel OPPO boltban az OPPO Find X10 Pro Max ára 6999 zł, míg a Hasselblad telekonverteres készlet külön 1499 zł, vagy együtt a telefonnal 7699 zł.
A vivo X500 Pro Max várhatóan körülbelül 7000 zł lesz Lengyelországban, ami gyakorlatilag ugyanannyi, mint az OPPO. A hivatalos árat a gyártó az október 27-én 17:30-kor kezdődő premieren jelenti be. A vivo európai webáruháza szerint az értékesítés Európában november 5-én indul. Az árat ide fogjuk írni a premier után.
Kijelzővédő üvegek és kameravédelem mindkét modellhez
Mindkét telefon nagy, kiemelkedő kameratornyokkal rendelkezik és eltérő méretekkel bír, így mindkettő saját kiegészítőket igényel. A vivóhoz készült védőüveg nem fedi le az OPPO kijelzőjét, és az egyik kameravédője nem illik a másikra.
A vivo X500 Pro Max-hoz már rendelkezésre állnak edzett és hibrid üvegek, kijelzőfóliák és kameravédő üveg. A sorozat többi modelljét a vivo X500 Series kategóriában találod.
[hs_products category=”2673″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Védelem a vivo X500 Pro Max-hoz”]
Az OPPO Find X10 Pro Max-hoz edzett és hibrid üvegeket, kijelző- és hátlapfóliákat, valamint kameravédő üveget találsz:
[hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Védelem az OPPO Find X10 Pro Max-hoz”]
Figyelem: mindkét márka telekonvertereit a fotós készlet tokján keresztül kell felszerelni. A szokásos tok a mindennapokra megfelelő, de a telekonverterrel készült fényképekhez a gyártó tokjába kell áthelyezned a telefont.
vivo X500 Pro Max vagy OPPO Find X10 Pro Max — melyiket válasszam?
A válasz attól függ, hogy milyen messze fényképezel és hogy akarsz-e várni.
Koncertekre, meccsekre jársz, vagy a természetet fényképezed? vivo X500 Pro Max. A nagyobb periszkóp érzékelő, 85 mm-es gyújtótávolság és 400 mm-es telekonverter ma a legnagyobb hatótávolság ebben a kategóriában. Az OPPO telekonverterrel körülbelül 230 mm-ig jut el.
Mindenből egy kicsit fényképezel és sokat videózol? OPPO Find X10 Pro Max. A három 200 MP-es kamera következetes minőséget biztosít minden gyújtótávolságon, a 8K és a Dolby Vision pedig mindegyiken működik. Ehhez jön az Open Gate. Az ultraszéles látószög egyértelműen jobb, mint a vivo esetében.
Fontos a kijelző? vivo. 2K, 507 ppi és 4400 nit fényerő élesebb és világosabb panelt jelent. Kivétel: ha érzékeny vagy a villogásra, az OPPO magasabb frekvenciájú PWM fényerőszabályozással rendelkezik.
Fontos az akkumulátor? Jelenleg az OPPO, mert az európai 7150 mAh megerősített. Ha beigazolódnak a hírek az európai vivo körülbelül 6750 mAh-s akkumulátoráról, az OPPO előnye megmarad.
Most szeretnél vásárolni? Lengyelországban az OPPO október 21-től kapható 6999 zł-ért. A vivo várhatóan hasonló áron, körülbelül 7000 zł-ért lesz kapható; a hivatalos árat október 27-én ismerjük meg, és az értékesítés Európában november 5-én kezdődik. Ha hezitálsz közöttük, érdemes egy hetet várni a vivo bemutatójára.
Bővebben az ilyen kategóriájú fotós telefonokról a legjobb fényképező telefonok 2026 rangsorában írunk. Tavaly ugyanaz a verseny másképp nézett ki — nézd meg az összehasonlítást OPPO Find X9 Pro vs vivo X300 Pro. Az @TechHome100 szerint az X300 Pro a közvetlen elődje az X500 Pro Max-nak.
Összegzés
vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max a zoomspecialista és a sokoldalú fényképező zászlóshajó közötti választás:
vivo X500 Pro Max — 200 MP 1/1,4″ periszkóp 85 mm-es gyújtótávolsággal, 400 mm-es Zeiss telekonverter, 2K kijelző 507 ppi-vel és 4400 nittel, 4K 240 fps lassított felvétel, vékonyabb ház,
OPPO Find X10 Pro Max — három 200 MP-es kamera, 1/1,56″ ultraszéles látószög 4 cm-től makró, 8K és Dolby Vision minden objektíven, Open Gate, 50 W vezeték nélküli töltés,
közös — Dimensity 9600 Pro, Android 17, IP68 és IP69, DXOMARK pontszám hiánya,
akkumulátor Európában — OPPO 7150 mAh hivatalosan, vivo nem hivatalosan körülbelül 6750 mAh,
ár — OPPO 6999 zł Lengyelországban és 1799 € Németországban; vivo a szivárgás szerint 1799 €, Lengyelországban körülbelül 7000 zł (hivatalosan október 27-én).
Bármelyik választást is tedd, gondoskodj a védelemről az első naptól kezdve, mert a kijelző vagy a kamerasziget javítása egy ilyen kategóriájú zászlóshajón nem lesz olcsó. A két márka kiegészítőit a vivo és OPPO kategóriákban találod a Home Screen-en.
GYIK — vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max
Melyiknek jobb a kamerája: vivo X500 Pro Max vagy OPPO Find X10 Pro Max?
A zoomhoz és távoli fényképezéshez a vivo X500 Pro Max a jobb, 200 MP 1/1,4″ periszkóppal és 400 mm telekonverterrel. Az ultraszéles látószögű, makró- és videófelvételekhez minden fókusztávolságon az OPPO Find X10 Pro Max a jobb. Egyiknek sincs még DXOMARK pontszáma.
Mikor debütál a vivo X500 Pro Max Lengyelországban?
2026. október 27-én 17:30-kor közép-európai idő szerint (CET). Az európai bemutató ugyanazon a napon 16:00 CET-kor lesz, és az európai vivo bolt szerint az értékesítés november 5-én indul. Kínában a telefon 2026. szeptember 21-én debütált.
Mennyibe kerül a vivo X500 Pro Max?
Kínában 6999 jüantól (12/256 GB-os verzió). Lengyelországban várhatóan körülbelül 7000 zł-ba fog kerülni, és Roland Quandt szivárgása szerint Európában 1799 € a 12/512 GB-os verzióért. A vivo hivatalos árait október 27-én jelentik be (2026.10.22-i állapot szerint).
Mennyibe kerül az OPPO Find X10 Pro Max?
A lengyel OPPO boltban 6999 zł, Németországban és Franciaországban 1799 €, az Egyesült Királyságban £1499 — az egyetlen európai verzióért, a 12/512 GB-osért (2026.10.22-i állapot szerint).
Milyen akkumulátora van a vivo X500 Pro Max-nak Európában?
A vivo még nem tette közzé. A kínai verzió 8000 mAh (7800 mAh névleges), míg a szivárgások szerint az európai körülbelül 6750 mAh; az uniós EPREL adatbázis 6570 mAh névleges kapacitást ad meg. Az OPPO Find X10 Pro Max hivatalosan 7150 mAh kapacitással rendelkezik Európában.
Ugyanaz a processzor van a vivo X500 Pro Max és az OPPO Find X10 Pro Max készülékekben?
Igen. Mindkettő a MediaTek Dimensity 9600 Pro-t használja 2 nm-es gyártási folyamatban. A vivo saját képfeldolgozó és videófeldolgozó chipeket is hozzáad.
Az OPPO Find X10 Pro Max tokja illik a vivo X500 Pro Max-ra?
Nem. A telefonok eltérnek a méreteikben, vastagságukban és a kamerasziget formájában: a vivo középen kerek szigetet, az OPPO pedig a sarokban téglalap alakút használ. Mindkettőnek dedikált tokra és üvegre van szüksége.