A vivo X500 sorozatot 2026. szeptember 21-én, helyi idő szerint 19:00-kor mutatják be. A gyártó már megerősítette a dátumot, a két fő modell négy színét és a legfontosabb értékesítési érvet: a periszkópos teleobjektívet 200 MP-es, 1/1,4 hüvelykes szenzorral a Pro Max verzióban.
A márka fényképész nagykövete Jay Chou lett, aki a premier előtt bemutatta a Pro Maxot — és egyúttal megmutatta azt a kiegészítőt, amiről a vivo egy szót sem mondott.
Figyelem: a cikk az hivatalos bemutató előtt készült. Az vivo hivatalos anyagaira és kínai weboldalakról, valamint Weibo-ról származó szivárgásokra alapoz. A teljes specifikáció és az árak 2026. szeptember 21-én kerülnek megerősítésre.
Három modell két helyett
A vivo három változatra bontja a sorozatot, és először használja a Pro Max nevet.
Paraméter
vivo X500
X500 Pro
X500 Pro Max
Kijelző
6,59″ 1.5K lapos OLED
kb. 6,36″ 1.5K, 144 Hz
6,83–6,85″ 2K LTPO, 144 Hz
P panel
—
—
BOE Q11
Processzor
Dimensity 9600M (3 nm)
Dimensity 9600 Pro (2 nm)
Dimensity 9600 Pro (2 nm)
Akkumulátor
7500 mAh
kb. 6400 mAh
kb. 8000 mAh
Töltés
90 W + 40 W vezeték nélkül
nincs adat
90 W
Fő kamera
50 MP Sony LYT-828, 1/1,28″
Phantom 900
50 MP Phantom 900, 3 tengelyes gimbal
Távobjektív
64 MP Sony LYT-610
64 MP LYT-610, 85 mm
200 MP Samsung HP0, 1/1,4″
Széles látószögű
50 MP
50 MP
50 MP
Stabilizálás
CIPA 5.5
CIPA 7.0
CIPA 7.0
Rendszer
OriginOS 7
OriginOS 7
OriginOS 7
A alapváltozat egyáltalán nem egy szegény rokon. A „Telefonról” készült képernyőfotók a kínai demóból mutatják a Dimensity 9600M 4,21 GHz-en, 12 GB RAM-mal, 24 GB bővíthető memóriával, 512 GB hellyel, plusz 50 GB tömörítéssel és egy külön képprocesszor BlueImage V3+.
Peryskop 200 MP — a Pro Max legfőbb érve
Az X500 Pro Max szíve egy 200 MP Samsung HP0 1/1,4 hüvelykes érzékelővel rendelkező periszkópos teleobjektív. Ez egy szokatlan megközelítés: a legtöbb gyártó a legnagyobb szenzort a fő kamerának adja, míg a teleobjektívet kiegészítőként kezeli. A vivo megfordítja ezt a sorrendet.
Ezen kívül 30× zoom, CIPA 7.0 stabilizálás és egy 400 mm-es telekonverter csatlakoztatásának lehetősége is rendelkezésre áll. A fő kamera 50 MP háromtengelyes gimbal-lal és 17 EV-ra deklarált dinamikai tartománnyal rendelkezik.
A videó papíron lenyűgöző: 4K 240 fps, 8K RAW, 4K 960 fps lassított felvétel és 4K 120 fps 10-bites Log. Az egész a Zeiss-szal folytatott évek óta tartó együttműködés keretében készül.
A alapmodell Sony LYT-828 1/1,28″ érzékelőt kap, amely az X300 Pro-ból ismert, periszkópos 64 MP LYT-610 és 200 mm-es telekonverter támogatással. Stabilizálás CIPA 5.5 szinten.
A készítő készlete és a titokzatos négyzet alakú képernyő
A premier legérdekesebb eleme nem a telefon. Jay Chou kibontásakor felbukkant egy kicsi négyzet alakú kijelző, amelyet a vivo nem jelentett be. A gyártó megerősítette, hogy ez egy külső előnézeti monitor.
A jelentés egyszerű: csatlakoztatod a telefonhoz és a fő kamerával rögzíted magad, nem az előlappal, látva a keretet egy külön képernyőn. Valakinek, aki vlogokat, szépséganyagokat vagy unboxing videókat készít állványról, ez a különbség az önarcképező lencse és a teljes értékű hátsó kamera között.
A monitor a készítői csomag része az X500 Pro Max-hoz, amelyben van még: dedikált tok, két telekonverter, markolat távirányítóval és pánt. A vivo már több generáció óta épít egy ökoszisztémát a X sorozat köré fényképezési kiegészítők terén, de ez az első alkalom, hogy a dobozban külön kijelző landol.
vivo X500 Pro Max színei
A vivo négy változatot mutatott be, mindegyik két színű hátsó résszel és — egyes színekben — szögben világító részecskékkel.
„Éjszaka elkapni”, sötét, visszafogott változat.
„Napfényes nap”, a vivo által „szétszóródó felhőknek” leírt fehér.
„A föld visszhangja”, ezüstös változat, galaxisra emlékeztető részecskékkel.
A negyedik az „Aurora ragyogása”, a cikk nyitóképén látható meleg narancssárga szín.
Az alapmodell ugyanezt a három színt kapja — napfényes nap, éjszaka elkapni és a föld visszhangja —, az Aurora ragyogása helyett pedig „Hajnal” jelenik meg.
Mikor lesz a bemutató és mi a helyzet Európával
A kínai bemutató 2026. szeptember 21-én 19:00-kor lesz. Indiára vonatkozóan a szivárgások októberre vagy novemberre utalnak, a V70 sorozat után.
Európai dátum nincs. A vivo az utóbbi években a X sorozatot csökkentett összetételben és hónapokban mérhető késéssel hozza a piacra, így a X500 Pro Max azonnali megjelenésére a magyar piacon nem érdemes számítani — hacsak egyáltalán megjelenik.
Megéri várni, ha van X300-asod?
Ha a vivo X300 Pro-t használod, a fő kamera ugyanaz — a LYT-828 visszatér az alap X500-ban. A váltás elsősorban a teleobjektívet érinti, és ez az, amiért érdemes váltani, nem a többi specifikáció.
Ha viszont a hosszú gyújtótávolságú fényképezés a fő forgatókönyved, a 200 MP-es periszkóp 1/1,4 hüvelykes szenzorral egyszerűen egy másik kategóriába tartozik, mint amit a vivo korábban kínált.
A X300 sorozatkiegészítői nem fognak passzolni — a kamera modulja radikálisan megváltozik, téglalap alakúból nagy körre a ház közepén. Az új sorozathoz tartozó tokok és üvegek általában néhány napon belül megjelennek nálunk a debütálás után; az összes vivo telefon kiegészítője egy kategóriában található.
Összegzés
A vivo X500 Pro Max egy teleobjektív köré épített telefon, nem a fő kamera köré — és ez benne a legérdekesebb. Ehhez jön a 2 nanométeres Dimensity 9600 Pro, a körülbelül 8000 mAh-s akkumulátor és a kiegészítők ökoszisztémája, amely ebben a generációban egy külső előnézeti monitorral bővült.
A alapmodell ezzel szemben ésszerűbben néz ki, mint általában a belépő szintű verziók: 7500 mAh, 90 W, lapos 1.5K kijelző és a tavalyi Pro fő szenzor.
GYIK — leggyakrabban feltett kérdések
Mikor debütál a vivo X500?
2026. szeptember 21-én, 19:00-kor kínai idő szerint. Az indiai bemutató októberre vagy novemberre várható, európai dátumot nem jelentettek be.
Miben különbözik a vivo X500 Pro Max az X500 Pro-tól?
Elsősorban a kijelzőben és a teleobjektívben. A Pro Max 6,83–6,85 hüvelykes és 200 MP periszkóppal rendelkezik 1/1,4″-os szenzorral, míg a Pro kompakt — körülbelül 6,36 hüvelyk — és 64 MP teleobjektívet kapott 85 mm-es fókusztávolsággal. A Pro Max-nak nagyobb akkumulátora is van.
Milyen processzor van a vivo X500-ban?
Az alapváltozat Dimensity 9600M-et kap 3 nm-es gyártási folyamatban, 4,21 GHz-en. Mindkét Pro modell erősebb Dimensity 9600 Pro-t használ, amely 2 nm-en készült.
Mi az a négyzet alakú kijelző az X500 Pro Max készletében?
Ez egy külső előnézeti monitor. Lehetővé teszi, hogy a fő hátsó kamerával rögzítsd magad, ahelyett, hogy az elülső kamerát használnád, miközben a keretet egy külön kijelzőn látod. Az alkotói szett része, a tokkal, két telekonverterrel, markolattal és pánttal együtt.
Milyen színekben kapható a vivo X500 Pro Max?
Négy: „éjszaka elkapni”, „napfényes nap”, „a föld visszhangja” és „Aurora ragyogása”. Az alapmodell az Aurora ragyogása helyett a „hajnal” színt kapja.
Illik a vivo X300 tok az X500-hoz?
Nem. A kamera modul formája téglalapból nagy körre változik, amely a ház közepén helyezkedik el, így szükség lesz egy új sorozathoz dedikált tokra.
Az OPPO Find X10 Pro Max hivatalosan Európában és Lengyelországban 2026. október 21-től kapható. A lengyel OPPO boltban 6999 zł, Németországban és Franciaországban pedig 1799 € — mindkét esetben az egyetlen európai 12/512 GB-os verzióért. Ez az első okostelefon három 200 MP-es kamerával: fő, ultraszéles és periszkópos teleobjektívvel.
Kínában a telefon 2026. szeptember 22-én debütált, és ott 6799 jüanról kezdődik az ára. Az európai verzió egy fontos helyen különbözik a kínaitól: 7150 mAh-s akkumulátora van 8000 mAh helyett.
Frissítés 2026.10.21: a cikk első verziója a kínai premier előtt készült, és részben szivárgásokon alapult. A globális premier után ezeket hivatalos OPPO adatokkal helyettesítettük. Amit nem találtunk helytállónak, azt alább gyűjtöttük össze a „Premiér után: mi változott a szivárgásokhoz képest” szekcióban.
Ez a plakát az OPPO-tól még a premier előtt készült, és jól összefoglalja az egész sorozatot. A Find X10 két 200 MP-es kamerát kapott, míg a Find X10 Pro Max — mint a piacon az első telefon — három 200 MP-es kamerát. A modul közösen készült a Hasselbladdal, a színekért és a fényért pedig a második generációs Danxia színobjektív és a LUMO képmotor felel.
Mikor volt az OPPO Find X10 Pro Max premierje?
A sorozatnak két premierje volt:
Kína: 2026. szeptember 22., 19:00 kínai idő szerint. Ezt a dátumot maga az OPPO adta meg a Weibo-n közzétett hirdetésében, és a konferencia is megerősítette. A kínai értékesítés szeptember 24-én indult.
Európa és Lengyelország: 2026. október 21. Ezen a napon az OPPO üzletek Lengyelországban, Németországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban elkezdték árusítani a Find X10-et és a Find X10 Pro Max-ot.
Szeptemberben a nyugati sajtóban a 2026. szeptember 17-i dátum is felmerült. Ez egy külön ColorOS 17 konferenciára vonatkozott, nem a telefon bemutatójára.
Mennyibe kerül az OPPO Find X10 Pro Max? Árak Lengyelországban, Európában és Kínában
Európában a Pro Max csak egy konfigurációban érhető el: 12 GB RAM és 512 GB tároló. A 16 GB RAM és 1 TB-os verziók kizárólag Kínában kaphatók.
Az árakat az OPPO boltjaiban a megjelenés napján (2026.10.21.) közöljük, promóciók nélkül. A Pro Max-hoz az OPPO külön árusítja a Hasselblad Teleconverter Kit-et — Lengyelországban 1499 zł-ért.
Az árérdekesség a régebbi Ultra-t érinti. Az európai piacon a Find X10 Pro Max 100 €-val drágább, mint a Find X9 Ultra, de a lengyel OPPO árlistában éppen ellenkezőleg: a Pro Max 6999 zł-ba, míg az X9 Ultra 7399 zł-ba kerül. Melyik illik jobban a fotózási stílusodhoz, azt a OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra összehasonlításban írtuk le.
A premier után: mi változott a szivárgásokhoz képest
Néhány előzetes információ helytállónak bizonyult, de néhány fontos paraméter másképp néz ki. Az alábbi összehasonlítás azt hasonlítja össze, amit szeptemberben írtunk, a hivatalos specifikációval.
Premiér előtt (szivárgások, 2026 szeptember)
Hivatalosan (2026 október)
LPDDR6 és UFS 5.0 memória
LPDDR5X és UFS 4.1
6,78–6,82″ képernyő 2K felbontásban
6,78″, 2772 × 1272 (1,5K), 450 ppi
8000 mAh akkumulátor mindkét modellben
8000 mAh csak Kínában, Európában 7150 mAh (a Find X10-re is vonatkozik)
Négy szín: fehér, narancs, kék, titán
Pro Max: három szín Kínában (kék nélkül), kettő Európában — Luna White és Titanium Grey
80 W-os vezetékes és 50 W-os vezeték nélküli töltés
megerősítve
f/1.5, f/2.2, f/2.1 rekeszek és CIPA 7.5 stabilizálás
rekeszek megerősítve; a CIPA 7.5 a teleobjektívre vonatkozik
Premiér szeptember 22-én, 19:00
megerősítve
A legszembetűnőbb változás az akkumulátort érinti. A kínai anyagok, köztük a „gleccser akkumulátor” plakát, 8000 mAh-ról beszéltek, de az európai Pro Max 7150 mAh tipikus kapacitással rendelkezik (6960 mAh névleges). Ez 100 mAh-val több, mint a Find X9 Ultra, de kevesebb, mint a 7500 mAh a Find X9 Pro esetében.
A második különbség a képernyő. A 2K helyett 1,5K panel van, ami alacsonyabb felbontás, mint a Find X9 Ultra (QHD+). Cserébe a képernyő a BT.2020 színterének 95%-át fedi le, és 3840 Hz PWM fényerőszabályozással rendelkezik.
Három 200 MP-es kamera — hivatalos specifikáció
Az OPPO megerősítette a bejelentésből ismert felállást: a 200 MP-es érzékelőt mindhárom fő kamerába beépítették. A 200 MP-es teljes felbontású fényképeket 13, 24 és 70 mm-es gyújtótávolság mellett készítheted, a telefon alapértelmezés szerint 26 MP-es képeket ment, hogy a fájlok ne foglaljanak el túl sok helyet.
Az OPPO nem adja meg az érzékelők gyártóit. A Digital Camera World és a HardwareZone értékelései szerint a fő kamera egy új Samsung ISOCELL HPC, amelyet közösen fejlesztettek ki az OPPO-val, míg az ultraszéles kamera és a teleobjektív ISOCELL HP5 érzékelőket használnak.
A legtöbbet a videózás nyeri. A Pro Max 8K-t rögzít 30 fps sebességgel és 4K-t 120 fps sebességgel Dolby Vision-nel mindhárom hátsó kamerán. Ehhez jön az Open Gate mód (teljes érzékelő 4:3 arányban), O-Log2 rögzítés és a horizont szintbe állítása. A dinamikai tartomány 17 EV, amiről az OPPO a premier előtt beszélt, a fő kamerán a standard videó módban működik 1× zoom mellett.
A képfeldolgozást a LUMO True Image Engine végzi 18 színstílussal és a LUMO Framing funkcióval, amely segít a keretezésben. A Find X9 Ultrával ellentétben a Pro Max-on nincs fizikai kameragomb, a további zoomhoz külön megvásárolható Hasselblad 3,28× telekonverter szükséges. A Find X9 Ultra telekonvertere nem kompatibilis az új modellel.
A kiegészítők vásárlói számára fontos a kamerasziget formája. A téglalap alakú modul bordázott kerettel határozza meg a tok kivágását, és a keret könnyen megkarcolódik, ha a telefont a hátlapjára fektetjük, ezért érdemes már az elején olyan tokot használni, amelynek emelt széle van a kamera körül.
Akkumulátor: 8000 mAh Kínában, 7150 mAh Európában
Ez az OPPO előpremier plakát a kínai verzióra vonatkozik. Mindkét verzió szilícium-szén akkumulátort tartalmaz, amelynek OPPO öt éves élettartamot ígért, de Európában a Find X10 és Find X10 Pro Max 7150 mAh-t kaptak 8000 mAh helyett.
A töltés teljes mértékben megerősítést nyert: 80 W vezetékesen (SUPERVOOC és UFCS) valamint 50 W vezeték nélkül (AIRVOOC). Más gyártók töltőivel a telefon legfeljebb 55 W teljesítménnyel töltődik PPS-en keresztül, míg a hagyományos USB Power Delivery csak 13,5 W-ot biztosít. A töltő nem található a dobozban.
Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy új töltő vásárlásakor érdemes olyan modellt keresni, amely támogatja a PPS-t (programozható feszültség) legalább 60 W teljesítménnyel. Ezt az okostelefonok hálózati töltői közül választhatod ki. A Pro Max nem rendelkezik beépített Qi2 mágnesekkel, így a mágneses vezeték nélküli indukciós töltőkkel csak mágneses gyűrűs tokban működik.
OPPO Find X10 és Find X10 Pro Max specifikáció (európai verziók)
HBM 2000 nits (csúcsérték 3600 nits a sajtóanyagok szerint)
Processzor
MediaTek Dimensity 9600M (3 nm)
MediaTek Dimensity 9600 Pro (2 nm)
Memória
12 GB + 256 vagy 512 GB, LPDDR5X, UFS 4.1
12 GB + 512 GB, LPDDR5X, UFS 4.1
Hátsó kamerák
két 200 MP-es kamera (fő és periszkóp), 50 MP ultraszéles, 3,2 MP színkamera
három 200 MP-es kamera (13, 24 és 70 mm), 3,2 MP színkamera
Elülső kamera
50 MP AF-fal
50 MP AF-fal
Akkumulátor (EU)
7150 mAh
7150 mAh (Kínában 8000 mAh)
Töltés
80 W, 50 W vezeték nélkül
80 W, 50 W vezeték nélkül
Rendszer
ColorOS 17 (Android 17)
ColorOS 17 (Android 17)
Víz- és porállóság
IP66, IP68, IP69
IP66, IP68, IP69
Kapcsolat
Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, NFC, eSIM, infravörös
Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, NFC, eSIM, infravörös
Méretek és súly
8,35 mm, kb. 216 g
161,32 × 76,57 × 8,40 mm, 226 g (fehér) / 228 g (titán)
Színek (EU)
Glacier Blue, Mist Grey, Glow Coral
Luna White, Titanium Grey
A Find X10 Pro Max adatai az oppo.com/pl specifikációiból származnak. A Find X10 esetében az OPPO premier anyagait és a premier napján készült összehasonlításokat használjuk.
Egy megjegyzés a vízállóságról. Az Európai Unióban a címkén csak az IP68 szerepel, mert ezt követeli az uniós rendelet az okostelefonok címkézésére. Az OPPO azonban mindhármat vállalja: IP66, IP68 és IP69.
Az OPPO Find X10 Pro Max színei és elérhetősége
Európában és Lengyelországban a Pro Max két színben érhető el: Luna White (fehér) és Titanium Grey (titán). A fehér változat ezüst kameraszigetet kombinál narancssárga Hasselblad gyűrűvel. Kínában van egy harmadik szín is, a meleg narancs. A premier előtti reklámokban szereplő jégkék színt csak az alap Find X10 kapta meg.
A Find X10 Európában három színben kapható: Glacier Blue, Mist Grey és Glow Coral (a lengyel boltban: kék, szürke és korall).
A sorozat összetétele: Pro nélkül, a Find X10 E csak Kínában
Ebben a generációban az OPPO lemondott a köztes Pro modellről, amit már a premier előtt írtunk. A Find X10 E, amelynek neve megjelent a kínai előfoglalási oldalon, Kínában debütált a sorozat többi tagjával együtt, de Európába nem jutott el.
Modell
Kína
Európa és Lengyelország
Find X10 E
premier 2026.09.22
nem elérhető
Find X10
premier 2026.09.22
2026.10.21-től
Find X10 Pro
nincs ebben a generációban
nincs ebben a generációban
Find X10 Pro Max
premier 2026.09.22
2026.10.21-től
Find X10 Ultra
nincs hivatalos bejelentés
nincs hivatalos bejelentés
Érdemes váltani a Find X9-ről a Find X10 Pro Max-ra?
Ha a legfontosabbak számodra a fényképek és videók, a különbség egyértelmű. A 200 MP ultraszéles kamera, 8K és 4K 120 fps minden objektíven, valamint a 10 cm-től működő telemakró valódi különbséget jelent az előző generációhoz képest.
Ha a Find X9 vagy a Find X9 Pro főként telefonként, és nem kameraként használod, akkor kevesebb okod van a sietségre. Az európai Pro Max akkumulátora kisebb, mint a Find X9 Pro-é, és a képernyő felbontása alacsonyabb, mint a Find X9 Ultra-é.
A Find X9 sorozat kiegészítői nem illeszkednek az új modellekhez, mert megváltozott a kameramodul és a ház mérete. Az új generációhoz illő tokokat és üvegfóliákat az OPPO Find X10 és OPPO Find X10 Pro Max kategóriákban gyűjtjük.
Kiegészítők az OPPO Find X10 Pro Max-hoz
7 ezer zł-os telefon esetén az első naptól kezdve a védelem ésszerű befektetés. Tokok, edzett üvegek és a kamera szigethez illeszkedő fóliák találhatók az OPPO Find X10 Pro Max kiegészítők kategóriában, míg az egész sorozatot az OPPO Find X10 Series kategória foglalja magában.
[hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Védelem az OPPO Find X10 Pro Max-hoz”]
Ha sokat utazol, jól jöhet egy powerbank 20 000 mAh-tól — a kisebb nem tudja teljesen feltölteni a 7150 mAh-s akkumulátort. A márka többi telefonjához tartozó kiegészítőket az OPPO kategóriában találod.
Összegzés
Az OPPO Find X10 Pro Max teljesítette a legfontosabb ígéretét a bejelentésből: ez az első telefon három 200 MP-es kamerával és 8K, valamint 4K 120 fps videóval mindegyiken. Ezen kívül 2 nanométeres Dimensity 9600 Pro-t, Wi-Fi 7-et és ColorOS 17-et kap.
Az európai verzió azonban két kompromisszummal rendelkezik a szivárgásokkal szemben: 7150 mAh-s akkumulátor 8000 mAh helyett és 1,5K-s kijelző 2K helyett. A 12/512 GB-os egyetlen konfigurációért Lengyelországban 6999 zł-ot, az euró övezetben pedig 1799 €-t kell fizetni.
GYIK — gyakran ismételt kérdések
Mikor debütált az OPPO Find X10 Pro Max Lengyelországban?
2026. október 21-én, a sorozat globális bemutatójával együtt. Ezen a napon indult a forgalmazás az OPPO boltjában Lengyelországban és más európai országokban. Kínában a telefon korábban, 2026. szeptember 22-én debütált.
Mennyibe kerül az OPPO Find X10 Pro Max?
Lengyelországban 6999 zł, Németországban és Franciaországban 1799 €, az Egyesült Királyságban pedig £1499 — mindenhol a 12/512 GB-os egyetlen európai verzióért. Kínában az árak 6799 jüanról kezdődnek a 12/256 GB-os verzió esetén.
Milyen akkumulátorral rendelkezik az OPPO Find X10 Pro Max Európában?
7150 mAh tipikus kapacitású. A kínai verzió 8000 mAh-s. A telefon 80 W-os teljesítménnyel töltődik vezetékesen és 50 W-tal vezeték nélkül, a töltő nem tartozék.
Valóban három 200 MP-es kamerával rendelkezik a Find X10 Pro Max?
Igen. A 200 MP-es érzékelő a fő kamerában (24 mm), az ultraszélesben (13 mm) és a 3×-os periszkópos teleobjektívben (70 mm) található. Ez az első ilyen összeállítás egy okostelefonban.
Milyen színekben elérhető a Find X10 Pro Max?
Európában és Lengyelországban két színben: Luna White (fehér) és Titanium Grey (titán). Kínában narancssárga szín is elérhető.
Elérhető az OPPO Find X10 E Lengyelországban?
Nem. Lengyelországban és Európában az OPPO a Find X10-et és a Find X10 Pro Max-ot árusítja. A Find X10 E csak Kínában debütált.
A Find X9 tok illik a Find X10 Pro Max-hoz?
Nem. A kamera modul és a ház méretei megváltoztak, így új generációs, dedikált tokra van szükség.
A legnagyobb különbség az iPhone 18 Pro és a 17 Pro között a változó rekesznyílású fő kamera, ez az első ilyen mechanizmus az iPhone történetében. Ezen kívül érkezett az A20 Pro chip gőzhűtéssel és hosszabb akkumulátor üzemidő: akár 34 óra videolejátszás a 31 helyett a tizenhetesben.
A ház egyáltalán nem változott. Mindkét telefon azonos méretekkel rendelkezik, ugyanaz a kijelző, ugyanaz a zoomtartomány és ugyanaz az előlapi kamera. Ezért ez a összehasonlítás rövidebb, mint amilyennek tűnhet, és három területre összpontosít: kamera, teljesítmény és akkumulátor.
Alább a teljes paramétertábla, kommentár minden valós változásról, a változatlan dolgok listája, valamint a válasz arra a kérdésre, hogy van-e értelme a tizenhetesről való váltásnak.
iPhone 18 Pro és 18 Pro Max Burgund színben, amely a Cosmic Orange-t váltotta a tizenhetesből. Fotó: Apple
iPhone 18 Pro vs iPhone 17 Pro: összehasonlító táblázat
Az adatok az Apple hivatalos specifikációs oldalairól és a gyártó összehasonlító táblázatából származnak.
Paraméter
iPhone 18 Pro
iPhone 17 Pro
Változás
Kijelző
OLED Super Retina XDR 6,3″, ProMotion 120 Hz-ig
OLED Super Retina XDR 6,3″, ProMotion 120 Hz-ig
változatlan
Chip
A20 Pro gőzhűtéssel
A19 Pro
új generáció
Neurális motor
dupla, 16 magos
16 magos
megduplázva
Fő kamera
Fusion 48 MP, változó rekesz ƒ/1,48-tól ƒ/4,0-ig
Fusion 48 MP, állandó rekesz
kulcsfontosságú újdonság
Széles látószögű
Fusion 48 MP, ƒ/2,2
Fusion 48 MP
változatlan
Távobjektív
Fusion 48 MP, 100 mm (4x), ƒ/2,8
Fusion 48 MP, 4x
változatlan
Optikai zoom tartomány
0,5x, 1x, 2x, 4x, 8x
0,5x, 1x, 2x, 4x, 8x
változatlan
Elülső kamera
Center Stage 18 MP, ƒ/1,9
Center Stage 18 MP
változatlan
Akkumulátor (18 Pro)
34 óráig videolejátszás
31 óráig videolejátszás
+3 óra
Akkumulátor (Max verzió)
43 óráig videolejátszás
37 óráig videolejátszás
+6 óra
Vezeték nélküli töltés
MagSafe 25 W-ig, Qi2 25 W-ig
MagSafe 25 W-ig, Qi2 25 W-ig
változatlan
Memória
256 GB, 512 GB, 1 TB, 2 TB
256 GB, 512 GB, 1 TB, 2 TB
változatlan
Ház
unibody alumínium, Ceramic Shield 2 elöl
unibody alumínium, Ceramic Shield 2 elöl
változatlan
Méretek
150,0 × 71,9 × 8,75 mm
150,0 × 71,9 × 8,75 mm
változatlan
Súly
211 g
204 g
+7 g
Méretek (Max verzió)
163,4 × 78,0 × 8,75 mm, 249 g
163,4 × 78,0 × 8,75 mm, 231 g
+18 g
Vízállóság
IP68 (6 m 30 percig)
IP68 (6 m 30 percig)
változatlan
Induló ár Lengyelországban
6 299 zł
5 799 zł
+500 zł
Kamera: változó rekesz és amit valójában ad
Ez az egyetlen változás ebben az összehasonlításban, amit a fényképeken láthatsz, nem pedig a benchmarkban. Az iPhone 18 Pro 48 MP fő kamerája négy rekeszérték között váltogat: ƒ/1,48, ƒ/1,8, ƒ/2,8 és ƒ/4,0. Az iPhone 17 Pro fix rekesszel rendelkezik, mint minden korábbi iPhone.
Gyakorlatilag ez két irányban működik. ƒ/1,48-nál több fény jut a szenzorra, mint bármelyik korábbi iPhone-nál, ami megmenti a képeket sötétben és beltérben. ƒ/4,0-nál a mélységélesség nő, így egy csoportképen vagy makróban az egész kép éles marad, nem csak az előtér. Korábban az ilyen háttérelmosást vagy annak hiányát programozottan kellett szimulálni portré módban.
ƒ/1,48-nál a háttér optikailag elmosódik, portré mód nélkül. Kép készült iPhone 18 Pro-val. Fotó: Apple
Az Apple hozzáadott egy Pro vezérlést: manuális rekesz, záridő és fehéregyensúly állítás, valamint histogram előnézet. Ez egy olyan készlet, amely korábban külső alkalmazást igényelt.
A többi optikai rendszer változatlan maradt. Az ultraszéles Fusion 48 MP és a teleobjektív Fusion 48 MP, 100 mm-es fókusztávolsággal, ugyanaz, mint a tizenhetesben, akárcsak az összes zoom tartomány: 0,5x, 1x, 2x, 4x és 8x.
Teljesítmény: A20 Pro és gőzhűtés
Az iPhone 18 Pro A20 Pro chipet kapott az A19 Pro helyett. Az Apple a legnagyobb teljesítményű és legenergiahatékonyabb chipként írja le az iPhone történetében, amelyet AI számításokra terveztek. A kulcsfontosságú architekturális változás a dupla 16-magú Neural Engine rendszer az egyes helyett, valamint a Neural Accelerator gyorsítók.
A20 Pro váltotta az A19 Pro-t az iPhone 17 Pro-ból. Fotó: Apple
Ezen kívül gőzhűtés is van. Ez fontosabb, mint amilyennek hangzik, és nem csak a benchmark eredményekről van szó. A gőzkamra elvezeti a hőt a chip környékéről, így a telefon hosszabb ideig képes fenntartani a csúcs teljesítményt, mielőtt csökkenteni kezdi azt. Ez látható a hosszabb 4K videófelvételezés és a játékok során, vagyis pontosan ott, ahol az iPhone-ok évek óta néhány perc után lelassultak.
Őszinte megjegyzés: az Apple nem teszi közzé az A20 Pro és az A19 Pro közötti százalékos összehasonlítást. Az interneten keringő számok vagy a gyártási folyamat paramétereire vonatkoznak, vagy sokkal régebbi generációkkal való összehasonlítások. Ha a telefont böngészésre, fényképezésre és közösségi médiára használod, a mindennapi munkában nem fogod észrevenni a különbséget.
Akkumulátor és töltés
Itt a változás mérhető és közvetlenül az Apple által megadott.
Modell
Videolejátszás
iPhone 17 Pro
akár 31 óra
iPhone 18 Pro
akár 34 óra
iPhone 17 Pro Max
akár 37 óra
iPhone 18 Pro Max
akár 43 óra
A Max verzió a legtöbbet nyerte, hiszen hat órát. Ez egy plusz este eltöltésének különbsége töltő nélkül. Ennek a nyereségnek része a nagyobb akkumulátor, és ezért nőtt a tömeg: 249 g a Pro Max esetében, szemben a 231 g-mal, és 211 g a Pro verzióban, szemben a 204 g-mal.
A vezetékes töltés gyorsabb: akár 50% körülbelül 15 perc alatt 60 W-os vagy annál nagyobb teljesítményű adapterrel, feszültségszabályozással. A vezeték nélküli töltés változatlan maradt, azaz 25 W a MagSafe-en és ugyanennyi a Qi2-n. Ez jó hír a pénztárcának, mert a töltőket nem kell cserélni.
Ami nem változott
Ez a lista hosszabb, mint a változások listája, és érdemes elolvasni, mielőtt döntést hozol a váltásról.
Képernyő. Ugyanaz a 6,3 hüvelykes átló, ugyanaz az OLED Super Retina XDR technológia és ugyanaz a ProMotion 120 Hz-ig.
Ház. Alumínium unibody, Ceramic Shield 2 elöl, háromszoros karcállósággal, mint az iPhone 16 Pro, Ceramic Shield hátul. Ugyanaz mindkét generációban.
Méretek. Azonos tizedmilliméteres eltéréssel, erről hamarosan többet.
Zoom tartomány. 0,5x, 1x, 2x, 4x és 8x mindkét telefonban.
Elülső kamera. Center Stage 18 MP mindkét generációban.
Víz- és porállóság. IP68 6 méterig 30 percig.
Vezeték nélküli töltés. Akár 25 W MagSafe és Qi2-n keresztül.
Memória. Ugyanaz a tartomány 256 GB-tól 2 TB-ig, 128 GB-os verzió nélkül egyik modellben sem.
Face ID. Továbbra is a Dynamic Island-en, nem a kijelző alatt.
Ár: iPhone 18 Pro és iPhone 17 Pro
A drágulás 500 zł a belépő szinten, és minden memória szinten megmarad.
Modell (256 GB)
Kezdő ár
Változás
iPhone 17 Pro
5 799 zł
–
iPhone 18 Pro
6 299 zł
+500 zł
iPhone 17 Pro Max
6 299 zł
–
iPhone 18 Pro Max
6 799 zł
+500 zł
Érdemes észrevenni, hogy az iPhone 18 Pro pontosan annyiba kerül, mint egy évvel korábban az iPhone 17 Pro Max. Ugyanannyi pénzért tehát a kisebb házban lévő újabb telefon és a nagyobb kijelzőjű régebbi modell között választhatsz.
Az összes árlistát mindkét 18-as modellről, beleértve a Max verziót és a hajlítható iPhone Duo-t, a iPhone 18 Pro ár Magyarországon című cikkünkben írtuk le.
Érdemes váltani az iPhone 17 Pro-ról az 18 Pro-ra?
A válasz attól függ, hogy mire használod a telefont, de elég egyértelmű.
Érdemes, ha a fényképezésből vagy videózásból élsz. A változó rekesz plusz Pro vezérlés valós eszköz, nem csak kozmetikai változás. Ehhez jön a gőzhűtés, amely fenntartja a teljesítményt hosszabb felvétel során, valamint hat extra óra üzemidő a Max verzióban.
Nem érdemes, ha normálisan használod a telefont. Ugyanaz a kijelző, ugyanaz a ház, ugyanaz az előlapi kamera, ugyanaz a zoom, ugyanaz a vezeték nélküli töltés. Egy generációs ugrásnál 500 zł-t fizetsz többet egy olyan fényképező funkcióért, amelyet soha nem biztos, hogy tudatosan használsz.
Érdemes megfontolni, ha az iPhone 16 Pro-ról vagy régebbi modellről váltasz. Ilyenkor a különbség két generáción keresztül halmozódik, és magában foglalja az unibody alumínium házat, a Ceramic Shield 2-t és a Center Stage 18 MP-t elöl. Hasznos lesz itt a iPhone 16 Pro és 17 Pro összehasonlítása című cikkünk.
Kiegészítők: mit vihetsz át a tizenhetesről
A ház nem változott, így az iPhone 17 Pro tok illeszkedik, a MagSafe kiegészítők is. Kivétel a kamera üveg és keret — a fényképező sziget megnőtt, így itt meg kell vásárolni a tizennyolcas verziót. Az összes olyan dolgot, amit átvihetsz, és amit nem, a méretekkel és a konkrét modell ellenőrzésének módjával külön útmutatóban részleteztük: vajon az iPhone 17 Pro tok illik-e az iPhone 18 Pro-hoz.
Összegzés
A változó rekesznyílás az egyetlen változás, amit a fényképeken láthatsz. Négy érték ƒ/1,48-tól ƒ/4,0-ig plusz manuális Pro vezérlés.
A20 Pro gőzhűtéssel és dupla Neural Engine-nel. Az Apple nem ad meg százalékos összehasonlítást az A19 Pro-val, így óvatosan a netes számokkal.
A Pro esetében 3 órával, a Pro Max esetében 6 órával hosszabb az akkumulátor élettartama. 7 és 18 gramm tömeg árán.
A ház, a kijelző, a zoom, az előlapi kamera és a vezeték nélküli töltés változatlan. A változatlan dolgok listája hosszabb, mint az újdonságoké.
Az ár 500 forinttal magasabb. 6 299 forint a 256 GB-os verzióért a 5 799 forint helyett.
A váltáskor csak a kamera üveget kell megvenned. A tokot és a MagSafe kiegészítőket vásárlás nélkül viheted át.
GYIK
Miben különbözik az iPhone 18 Pro a 17 Pro-tól?
Három dolog: a fő kamera változó rekeszértékkel ƒ/1,48-tól ƒ/4,0-ig, A20 Pro chip gőzhűtéssel és dupla Neural Engine-nel, valamint hosszabb akkumulátor üzemidő, 34 óra videolejátszás helyett 31. A kijelző, a ház, a zoom és az előlapi kamera ugyanaz.
Nagyobb a képernyője az iPhone 18 Pro-nak, mint a 17 Pro-nak?
Nem. Mindkét modell 6,3 hüvelyk, a Max verziók pedig 6,9 hüvelyk. Ugyanaz az OLED Super Retina XDR technológia és ugyanaz a ProMotion 120 Hz-ig.
Mi az a változó rekeszérték a kamerában?
Ez egy mechanizmus, amely megváltoztatja a nyílás méretét, amelyen keresztül a fény a szenzorra jut. A szélesre nyitott rekesz (ƒ/1,48) több fényt enged át és elmosódott hátteret eredményez, míg a zártabb (ƒ/4,0) nagyobb mélységélességet ad, azaz az egész képet élesre. Az iPhone 18 Pro ezt mechanikusan végzi, a korábbi modellek programozottan szimulálták a hatást.
Mennyivel nehezebb az iPhone 18 Pro, mint a 17 Pro?
7 grammal: 211 g a 204 g helyett. A Max verzióban a különbség 18 gramm, 249 g a 231 g helyett. Ez a nagyobb akkumulátornak és a gőzkamrának köszönhető, nem a ház formájának megváltozásából adódik.
Megéri a felárat az iPhone 18 Pro?
Ha professzionálisan fényképezel vagy videózol, akkor igen, mert a változó rekeszérték és a gőzhűtés valós munkaszerszámok. Átlagos használat mellett az 500 forint különbség főként a kamera funkcióját vásárolja meg, amit tudatosan nem is használsz.
Jobb a zoom az iPhone 18 Pro-ban, mint a 17 Pro-ban?
Nem. Mindkét telefon ugyanazt az optikai zoom tartományt kínálja: 0,5x, 1x, 2x, 4x és 8x, a 100 mm-es fókusztávolságú 48 MP-os Fusion teleobjektívvel.
Passzol az iPhone 17 Pro tok az 18 Pro-hoz?
Igen. A ház méretei azonosak: 150,0 × 71,9 × 8,75 mm. Csak a kamera üveg nem passzol, mert a fényképezőgép sziget megnőtt.
Van az iPhone 18 Pro-nak Face ID a kijelző alatt?
Nem. A TrueDepth modul továbbra is a Dynamic Island-ben található, akárcsak az iPhone 17 Pro-ban. A Dynamic Island viszont új megjelenést kapott, és egyszerre három Élő Eseményt követhet.
Igen, az iPhone 17 Pro tokja illik az iPhone 18 Pro-hoz. Mindkét telefon azonos méretű házzal rendelkezik, 150,0 × 71,9 × 8,75 mm, tizedmilliméter pontosan. Ugyanez vonatkozik a nagyobb modellekre is: az iPhone 17 Pro Max és az iPhone 18 Pro Max mérete 163,4 × 78,0 × 8,75 mm.
Viszont a kamera üveg és keret nem illik. A fényképezőgép sziget növekedett, hogy elférjen az új, változó rekesznyílású fő kamera, így a védőburkolatok generációnként különböznek. Ez az egyetlen védelmi elem, amelyet újra kell vásárolni.
Alább pontos számadatok az Apple-től, a kiegészítők listája, amelyeket vásárlás nélkül átvihetsz, és azok, amelyeket nem vihetsz át, valamint egy módszer, amellyel két másodperc alatt ellenőrizheted, hogy a konkrét tok biztosan illik-e.
iPhone 18 Pro és 17 Pro méretei: összehasonlítás
Az adatok az Apple hivatalos összehasonlító táblázatából származnak, nem szivárogtatásokból vagy tokgyártók nyilatkozataiból.
Modell
Magasság
Szélesség
Vastagság
Tömeg
iPhone 17 Pro
150,0 mm
71,9 mm
8,75 mm
204 g
iPhone 18 Pro
150,0 mm
71,9 mm
8,75 mm
211 g
iPhone 17 Pro Max
163,4 mm
78,0 mm
8,75 mm
231 g
iPhone 18 Pro Max
163,4 mm
78,0 mm
8,75 mm
249 g
Az egyetlen különbség a tömeg: 7 gramm a Pro verzióban és 18 gramm a Pro Maxban. A súly a telefon teljes felületén eloszlik, és a nagyobb akkumulátorból, valamint a gőzkamrából ered, nem pedig a forma megváltozásából. A burkolat rögzítése szempontjából nincs hatással.
A gombok elrendezése, a Camera Control gomb helyzete, az USB-C port kivágása és a hangszórók elhelyezése is változatlan maradt. Így a tok nem akadhat meg sehol.
Mi passzol az iPhone 17 Pro-ról az 18 Pro-ra
Rövid lista azokról a dolgokról, amelyeket nem kell másodszor megvenned.
Tokok és burkolatok minden típusa. Klasszikus hátlapok, TPU-hibrid polikarbonáttal, állványos páncélok, fedeles tokok, bőrburkolatok. A méretek azonosak, így a konstrukció típusa nem számít.
MagSafe töltők. A szabvány nem változott, a vezeték nélküli töltés teljesítménye továbbra is legfeljebb 25 W MagSafe-en és 25 W Qi2-n keresztül. A telefonban lévő mágnesek ugyanott vannak.
Magnetikus powerbankok, MagSafe pénztárcák és autós tartók. Ugyanúgy működnek, mint korábban, mert a mágneses gyűrűn tartják magukat, nem a burkolat szélén.
Biciklitartók, gimbalok és videokamerák bilincses rögzítéssel. Mivel a szélesség és a vastagság azonos, a bilincs ugyanúgy fog működni.
USB-C kábelek és tápegységek. A csatlakozó változatlan.
Ugyanez a következtetés látható a termékek neveiben az üzletekben. A gyártók nem készítettek külön burkolatokat a tizennyolcashoz, csak a meglévőket írták le közösnek. Így tett az UNIQ, Spigen, PITAKA, Tech-Protect, ESR, Benks, 3mk, Bizon és a licenc márkák, mint a Guess és a BMW. Egyetlen jelentős gyártó sem adott ki külön modellt.
Amit nem vihetsz át: üveg és fényképezőkeret
A 17 Pro iPhone fényképezőgépének védője nem illik a 18 Pro-hoz. Az ok szerkezeti: a Fusion 48 MP fő fényképezőgép változó rekeszmechanizmust kapott, amely a ƒ/1,48, ƒ/1,8, ƒ/2,8 és ƒ/4,0 értékek között váltogat. Ennek a mechanizmusnak valahol el kellett férnie, így a fényképező sziget megnövekedett.
A 17 Pro iPhone fényképező szigete (balra) és a 18 Pro iPhone. Apple sajtófotók, a képek nem azonos léptékben készültek.
Őszintén: Az Apple nem teszi közzé a fényképező sziget méreteit, így itt nem találod az hivatalos specifikációból származó számot. Viszont találsz egy közvetett bizonyítékot, amely a gyakorlatban erősebb, mint a beszállítói láncból származó szivárgás. A kiegészítőgyártók közös tokot hagytak mindkét generáció számára, míg a fényképező üvegeket és kereteket külön katalogizálták, kizárólag a tizennyolcas számára. Senki sem viseli a második SKU, a fröccsöntő forma és a külön csomagolás költségeit olyan elemhez, amely változtatás nélkül illeszkedne.
Ennek gyakorlati következményei vannak a vásárlás során. Az objektív üvege precízen van ragasztva a lencse szélére, és a keret körülöleli a sziget platóját. Néhány tizedmilliméteres eltérés azt jelenti, hogy vagy az üveg nem illeszkedik az objektívhez, és eltakarja annak szélét, vagy a keret nem illeszkedik a helyére. Itt nincs tolerancia, mint a TPU rugalmas keret esetében a tokban.
És az üveg a képernyőre?
A képernyő körüli átlók és keretek nem változtak, így a tizenhetes üveg elvileg illeszkednie kellene. Ezt azonban nem ígérjük meg határozottan egy okból: a Dynamic Island a tizennyolcas verzióban új megjelenést kapott, és a fekete maszkos üvegek gyakran konkrét modellre vannak vágva. Ha új üveget vásárolsz, egyszerűbb olyan üveget választani, amelynek nevében szerepel a 18 Pro, és nem kell a maszkoláson gondolkodnod.
Hogyan ellenőrizd, hogy egy adott tok illeszkedik-e
Nem szükséges a méretek összehasonlítása. Elég elolvasni a termék nevét.
Keresd mindkét modell nevét. A „Apple iPhone 18 Pro / 17 Pro” vagy „Apple iPhone 17 Pro / 18 Pro” formula a gyártó megfelelőségi nyilatkozata. A sorrend nem számít, a lényeg, hogy mindkét név jelen legyen.
Ne keverd össze a Pro-t a Pro Max-szal. Ez két különböző méret, és itt a csere már nem működik. A 18 Pro ház nem illik a 18 Pro Max-hoz és fordítva.
A kamerára való üveg esetén ellenőrizd, hogy a névben csak a tizennyolcas szerepel. A „Apple iPhone 18 Pro / iPhone 18 Pro Max” formula helyes, mert mindkét tizennyolcas ugyanazzal a modulral rendelkezik. Ha a kamerára való üveg nevében megjelenik a tizenhetes, akkor az egy régebbi generációs termék.
MagSafe tok esetén keresd a „MagSafe” vagy „Mag” szót a névben. A beépített mágneses gyűrű nélküli ház szétszórja a telefon mágnesének erejét, és a töltő nem tud középre állni.
iPhone 18 Pro tokok, amelyeket érdemes megfontolni
Ha mégis új házat vásárolsz, mert a régi elhasználódott, vagy szeretnéd a színt a Burgundira igazítani, alább négy kipróbált irányvonalat találsz. Mindegyik közösnek van leírva a 17 Pro és 18 Pro számára.
Spigen Ultra Hybrid MagSafe egy klasszikus hibrid: rugalmas TPU keret plusz merev, átlátszó hátlap. A beépített mágneses gyűrű tartja a töltőt adapter nélkül, és az átlátszó hát nem takarja el a ház színét.
UNIQ Combat magasabb védelmet kínál, megerősített sarkokkal és megemelt kerettel a kamera sziget körül. Ez a keret fontos, mert a fényképező modul kiemelkedik a hátlapból, és amikor a telefont letesszük, ez érintkezik először a felülettel.
UNIQ Combat: a kamera sziget körüli keret magasabb, mint a modul maga.
UNIQ Heldro Air burgundi színben az ideális választás azok számára, akik burgundi színű iPhone-t választottak, és szeretnék, hogy a tok harmonizáljon a telefonnal, ahelyett, hogy elrejtené azt.
PITAKA Edge Case PTK Weaving teljesen más megközelítést képvisel: aramid szál a műanyag helyett, nagyon vékony és könnyű, kopás- és karcálló. Nem tompítja a leeséseket, mint a légpárnás hibrid tokok, de szinte nem változtatja meg a telefon profilját.
[hs_products ids=”146505,146623,146632,146577″ cols=”4″ title=”Tokok az iPhone 17 Pro és 18 Pro számára”]
Üveg a kamerához iPhone 18 Pro-hoz: ezt külön kell megvásárolnod
Három megközelítés a fényképező sziget védelmére, mindegyik más filozófiával.
Bizon Glass Lens külön üvegeket kínál minden lencséhez, csomagonként kettőt. A legkevésbé befolyásolják a telefon megjelenését, és nem változtatják meg a modul vastagságát.
Ringke Camera Frame Protector egy keretet kínál, amely lefedi az egész szigetet. Védi a plateau szélét, amely a modul leggyakrabban érintkezik, amikor a telefont a zsebébe csúsztatja.
UNIQ Optix Aluguard fém keretet kombinál üveggel, és egy applikátort is ad, amely az egészet egyenesen beállítja elsőre. Olyan elemnél, ahol néhány tizedmilliméter dönt arról, hogy az üveg nem takarja-e el a képet, az applikátor nem egy kütyü.
UNIQ Optix Aluguard: külön üvegek fém keretekben minden objektívhez.
[hs_products ids=”146436,146415,146670,146676″ cols=”4″ title=”Üvegek és keretek az iPhone 18 Pro fényképezőgépéhez”]
A 17 Pro iPhone tok illik a 18 Pro-hoz. A ház méretei azonosak: 150,0 × 71,9 × 8,75 mm. Csak a tömegük különbözik, 211 g a 204 g-hoz képest.
Ugyanez vonatkozik a Max verzióra is. Az iPhone 17 Pro Max és 18 Pro Max méretei 163,4 × 78,0 × 8,75 mm, a tömegkülönbség 249 g a 231 g-hoz képest.
A MagSafe kiegészítők változatlanul működnek. A töltők, powerbankok, pénztárcák és tartók vásárlás nélkül áthelyezhetők.
A fényképezőgép üveg és keret az egyetlen kivétel. A fényképező sziget megnőtt a változó rekeszmechanizmus miatt, és a tizennyolcasnak dedikált védőburkolatra van szüksége.
Ezt a termék nevében ellenőrizheted. A „18 Pro / 17 Pro” felirattal ellátott tok közös. Az üveg a fényképezőgéphez, amelyben csak a tizennyolcas szerepel a nevében, az a megfelelő.
Igen. Mindkét telefon azonos méretű házzal rendelkezik, 150,0 × 71,9 × 8,75 mm, valamint ugyanaz a gombelrendezés és kivágások. A különbség csak a súlyban van, ami nem befolyásolja a tok illeszkedését.
Illik az iPhone 17 Pro Max tok a 18 Pro Max-hoz?
Igen, ugyanazon elv alapján. Mindkét modell mérete 163,4 × 78,0 × 8,75 mm. További információt a nagyobb modell tokjának kiválasztásáról a iPhone 18 Pro Max tokok rangsorában találsz.
Illik az iPhone 17 Pro fényképezőgép üvege a 18 Pro-hoz?
Nem. A fényképező sziget megnövekedett, hogy elférjen a változó rekesznyílású fő fényképező, így a védőburkolatok minden generációhoz külön készülnek. Ez az egyetlen védelmi elem, amelyet újra meg kell vásárolni.
Működik az iPhone 17 Pro MagSafe töltő a 18 Pro-val?
Igen. A vezeték nélküli töltés teljesítménye mindkét generációban legfeljebb 25 W MagSafe-en és 25 W Qi2-n keresztül, és a telefonban lévő mágnesek elrendezése is azonos. A mágneses power bankok, pénztárcák és autós tartók is változatlanul használhatók.
Illik-e az iPhone 18 Pro tok a 17 Pro-hoz?
Igen, a kompatibilitás mindkét irányba működik. A gyártók egy modellt árusítanak mindkét néven, így ha olyan tokot vásárolsz, amelyet „iPhone 18 Pro / 17 Pro-hoz” írtak, mindkét telefonon működni fog.
Illik-e az iPhone 16 Pro tok az 18 Pro-hoz?
Nem. Az iPhone 16 Pro más méretekkel rendelkezik, és a kamera szigetelésének elrendezése is eltér a 17 és 18 generációktól. A kompatibilitás kizárólag a 17 Pro és 18 Pro párra vonatkozik.
Illik-e az iPhone 18 Pro tok az 18 Pro Max-hoz?
Nem. Ez két különböző telefonméret: 150,0 × 71,9 mm a 163,4 × 78,0 mm-hez képest. A generációk közötti kompatibilitás nem jelenti a méretvariánsok közötti kompatibilitást.
iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 a választás két hajlítható telefon között, amelyek útlevél formátumban készültek, belső képernyőjük átlója pedig 7,6 hüvelyk. Az iPhone a por- és vízállóságával (IP68) és az Apple ökoszisztémával nyer. A Samsung Galaxy Z Fold 8 viszont 53 g-mal könnyebb, vékonyabb, 1 250 zł-al olcsóbb és van Galaxy AI magyarul.
A választást főként az a rendszer fogja meghatározni, amelyet már használsz. Összehasonlítottuk a két telefont paraméterről paraméterre az Apple és a Samsung hivatalos specifikációi alapján, és minden szakasz végén rövid ítéletet adunk.
Egy megjegyzés: az iPhone Duo csak október 23-án kerül forgalomba, így ez a gyártók adatainak összehasonlítása, nem teszt.
iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8: a legfontosabb különbségek táblázatban
Megjelenés és formátum: két útlevél, eltérő arányok
Mindkét telefon összecsukva útlevélre hasonlít, nem pedig keskeny csokoládéra, mint a Galaxy Z Fold 8 Ultra. Azonban a különbségek kézben érezhetők. Az iPhone Duo 6 mm-rel alacsonyabb és 2 mm-rel szélesebb, de 11,3 mm vastag, míg a Fold 8 csak 9,7 mm.
Még nagyobb a különbség a tömegben. A Fold 8 súlya 201 g, és a Samsung szerint ez a legkönnyebb Fold a történelemben. Az iPhone Duo súlya 254 g, több mint egynegyedével nehezebb. Kinyitva a vastagságkülönbség csökken, de a Fold 8 továbbra is vékonyabb: 4,5 mm a 5,2 mm-hez képest.
Az Apple Grade 5 titán házat készített tükörfényes polírozással. A Samsung a Flex Titanium technológiára támaszkodott, amely egy titánréteget tartalmaz a kijelző alatt, hogy megerősítse a panelt és idővel csökkentse a hajlítás láthatóságát.
Verdikt: Galaxy Z Fold 8. 53 g-mal könnyebb és összecsukva 1,6 mm-rel vékonyabb.
Kijelzők és hajlítás
Papíron döntetlen. Mindkét belső kijelző 7,6 hüvelyk, 120 Hz-es frissítési rátával és 3000 nites fényerővel rendelkezik. Az iPhone-nak egy kicsit sűrűbb pixelei vannak (430 a 403 ppi-hez képest), de normál távolságból ezt a különbséget nem fogod észrevenni.
A befejezés számít. Az iPhone Duo nanostrukturált matt bevonattal rendelkezik, amely csökkenti a tükröződéseket, és az Apple szerint korlátozza a hajlítás vonalának láthatóságát. A Samsung alacsony visszaverődési tényezővel rendelkező befejezést alkalmaz, valamint Vision Booster funkciót, de nem írja le a kijelzőt mattként.
A másik különbség az arányok. A Fold 8 belső kijelzője 4:3-as formátumú, közel négyzet alakú, amely kényelmes az olvasáshoz és a dokumentumokkal való munkához. Az Apple szerint mindkét Duo kijelző ugyanazokkal az arányokkal rendelkezik, így a kinyitás után a tartalom arányosan skálázódik, és az átmenet a kis kijelzőről a nagyra zökkenőmentes.
Figyelem: a Fold 8 tulajdonosainak egy része észrevette, hogy a belső képernyő sarkai enyhén meghajlanak a nyomás alatt. A Samsung a dél-koreai felhasználóknak adott válaszában elmagyarázta, hogy ez egy szándékos ütéselnyelő zóna, amely védi a kijelzőt, nem pedig hiba. Ez a Fold 8 Ultra-ra is vonatkozik. Jelenti a SamMobile.
Döntés: döntetlen, enyhe előnnyel az iPhone Duo matt felülete miatt.
Teljesítmény és rendszer: A20 Pro kontra Snapdragon
Az iPhone Duo A20 Pro-t kapott, ugyanazt a chipet, mint az iPhone 18 Pro, egy gőzkamrával, amely közvetlenül a processzorhoz csatlakozik. A Samsung Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy-t használ 12 vagy 16 GB RAM-mal. Ezek a generáció csúcsprocesszorai, így a mindennapi használat során egyik telefon sem szenved hiányt a teljesítményből. Melyik gyorsabb a játékokban, azt a tesztek megmutatják.
Jelentősebb különbség van a szoftverben. Az iOS 27 az iPhone Duo-n először kínál Split View-t, azaz két alkalmazást egymás mellett. A Samsung hét generáció óta fejleszti a multitaskingot a Foldokban: a One UI három alkalmazásra osztja a képernyőt és lebegő ablakokat ad hozzá.
Galaxy AI magyarul, Apple Intelligence magyar nélkül
A lengyel felhasználó számára ez az egyik legfontosabb különbség a két összehasonlításban. A Galaxy AI támogatja a lengyel nyelvet: működik többek között a valós idejű beszélgetések fordítása és az Írássegítő.
Az Apple Intelligence 16 nyelven működik, köztük a lengyel nincs. Ha az AI funkciók fontosak számodra, a Fold 8 ma egyértelműen többet kínál.
iOS 27 funkciók, amelyek Lengyelországban nem lesznek elérhetők
Az iOS 27 az Európai Unióban korlátozottan indul. Az Apple júniusban bejelentette, hogy az uniós digitális piacokról szóló rendelet (DMA) követelményei miatt felfüggeszti az új Siri AI-t az EU-ban. Ezzel együtt nem kapod meg az új Siri alkalmazást, a kibővített vizuális intelligenciát, az integrált írási eszközöket vagy a Siri módot a kamerában.
Ez fontos, mert éppen ezeket a funkciókat mutatta be az Apple a Duo nagy képernyőjének legnagyobb előnyeként. A lengyel iPhone Duón ma csak a hajlítható képernyő és a Split View marad.
Frissítések: 7 generáció a Samsungnál, minimum 5 év az Apple-nél
A Samsung ígérete szerint a Galaxy Z Fold 8 sorozat számára hétszeres Android-frissítést és hét év biztonsági javítást biztosít, ami az Android 17-től kezdve az Android 24-ig terjed. Az Apple nem közli, hány iOS verziót kap az iPhone Duo. A brit szabályozó hatóság számára benyújtott dokumentumokban az iPhone-ok esetében minimum öt év biztonsági javítást ígér a megjelenéstől számítva.
Gyakorlatilag az iPhone-ok általában hosszabb ideig kapnak frissítéseket, mint a minimum, de papíron a Samsung garanciája erősebb.
Verdikt: a teljesítmény döntetlen a tesztekig, és a szoftver Lengyelországban a Fold 8 mellett szól: Galaxy AI magyar nyelven és hosszabb ígért támogatás.
Kamerák: 48 MP vs 50 MP, egyik sem teleobjektív
A készletek szinte azonosak. Az iPhone Duo két 48 MP-os kamerával rendelkezik (fő és ultraszéles), míg a Fold 8 két 50 MP-os kamerával. Egyik sem rendelkezik teleobjektívvel, de mindkettő 2x optikai zoomot kínál, ami a fő érzékelő közepéből vett részletet jelenti.
Balra az iPhone Duo csillagfehér és éjszakai ég színekben, jobbra a Galaxy Z Fold 8 kamerái. Források: Apple Newsroom, Samsung Newsroom
Mindkét gyártó hasonlóan használja a második kijelzőt. Az iPhone Duo Duo Preview funkciója a fényképezett személynek mutatja a keretet. A Samsung lehetővé teszi, hogy egyszerre rögzítsük a front- és a hátlapi kamerával, az előnézettel a külső kijelzőn.
A Duo fő kamerájával 4K Dolby Vision videót rögzíthetsz 120 képkocka/másodperc sebességgel, míg a Fold 8 rendelkezik a My FanCam funkcióval, amely automatikusan követi a kiválasztott személyt és levágja a felvételt a közösségi média formátumára.
Aki jobb fényképeket készít, azt csak a tesztek mutatják meg. A 10 MP-es 3x zoomos teleobjektívet és a 200 MP-es kamerát a Samsung a Fold 8 Ultra számára tartotta fenn, amit a Fold 8 Ultra és a Galaxy Z Fold 8 összehasonlításában mutatunk be.
Verdikt: döntetlen a tesztekig. A kamerakészletek szinte ugyanolyanok.
Akkumulátor és töltés
Samsung konkrétumot ad meg: 4 800 mAh két akkumulátorban. Az Apple nem árulja el a kapacitást. Csak annyit tudunk, hogy a Duo is két akkumulátorral rendelkezik, egy-egy az egyes felekben, és a gyártó szerint akár 24 órás tipikus használatot is kibír.
A gyártók szerint a gyors töltés így néz ki:
iPhone Duo: 50% körülbelül 20 perc alatt 60 W-os USB PD töltővel, 50% körülbelül 30 perc alatt MagSafe és 35 W-os töltővel, vezeték nélkül MagSafe és Qi2 töltőkön 25 W-ig.
Galaxy Z Fold 8: 63% körülbelül 30 perc alatt 45 W-os töltővel és 3A kábellel, vezeték nélkül 20 W-ig (Qi), emellett más eszközök visszatöltésére is képes.
Egyiket sem vásárolhatod meg töltővel a dobozban. A Duohoz válassz legalább 60 W-os USB PD hálózati töltőt, a Fold 8-hoz pedig 45 W-os Samsung gyors töltéssel kompatibilis töltőt (USB PD PPS-sel). A konkrét modelleket a Galaxy Z Fold 8 Ultra töltőkről szóló útmutatóban írtuk le, mert mindkét Fold ugyanazzal a teljesítménnyel töltődik.
Verdikt: nem dönthető el, mert az Apple nem adja meg a kapacitást. A Duo vezeték nélkül gyorsabban tölt (25 W a 20 W-hoz képest), a Fold 8 viszont képes más eszközök töltésére.
Tartósság: IP68 kontra IP48
Itt az iPhone egyértelmű előnyben van. IP68 osztály teljes porállóságot jelent, az Apple pedig a Duo esetében 6 m mélységig 30 percig tartó vízállóságot ígér.
A Galaxy Z Fold 8 IP48 besorolású. A Samsung 30 percig 1,5 m mélységig tartó vízállóságot ígér édesvízben, de a por ellen csak részben véd, mivel a norma 1 mm-nél nagyobb részecskékre vonatkozik. Maga a gyártó is javasolja, hogy ne használjuk a tengerparton és a medencénél.
A iPhone elülső részén Ceramic Shield 2 réteg található, amely az Apple szerint 3x jobban ellenáll a karcolásoknak, mint az előző generáció. Még 2026-ban a Duo támogatni fogja a Apple Pencil-t, míg a Samsung már a Galaxy Z Fold 7-nél lemondott az S Pen stylusról.
Verdikt: iPhone Duo. Az IP68 valós előny a hajlékony zsanéros telefonban.
Ár és elérhetőség Magyarországon
Memória
iPhone Duo
Galaxy Z Fold 8
256 GB
9 999 Ft
8 749 Ft
512 GB
10 999 Ft
9 599 Ft
1 TB
12 999 Ft
11 299 Ft
2 TB
15 999 Ft
nem elérhető
A gyártók katalógusárai 2026. szeptember 10-én. A Samsung boltjában akciók zajlanak, így a Fold 8 olcsóbb lehet.
A különbség az alapváltozatban 1 250 zł a Samsung javára. Az alap Duo árán megvásárolhatod a Fold 8-at 512 GB-tal, és még 400 zł-od is marad. A Fold 8 már kapható, míg az iPhone Duo október 16-án 14:00-kor kerül előrendelésre, és október 23-án érkezik a boltokba. Csak az Apple kínál 2 TB-os verziót.
Vásárlás előtt ellenőrizd a SIM-kártyát. Az iPhone Duo-nak nincs tálcája, és csak eSIM-et támogat. A Galaxy Z Fold 8 nano-SIM foglalattal rendelkezik, és támogatja az eSIM-et, de a SamMobile szerint egyszerre maximum két vonal lehet aktív. Ha fizikai kártyát használsz, kérd meg a szolgáltatót, hogy adjon eSIM-et, mielőtt átváltanál a Duóra.
Verdikt: Galaxy Z Fold 8. Minden kapacitásban olcsóbb, és azonnal elérhető.
Melyik hajtogatható telefont válasszam: iPhone Duo vagy Galaxy Z Fold 8?
A választás egyszerűbb, mint amilyennek a táblázat hossza sugallja:
Válaszd az iPhone Duo-t, ha iPhone-t, Mac-et vagy Apple Watch-ot használsz, fontos számodra a porállóság, és tervezed, hogy stylussal írsz. Viszont számolj a magasabb árral, nagyobb tömeggel és a magyar nyelvű AI hiányával.
Válaszd a Galaxy Z Fold 8-at, ha Androidot használsz, könnyebb telefont szeretnél, magyar nyelvű AI-t és gazdagabb multitaskingot. 1 250 zł-t spórolsz, és azonnal megveheted, de számolnod kell a gyengébb porvédelemmel (IP48) és a stylus hiányával.
Fontolj meg egy másik modellt, ha fontos számodra a távoli közeli felvételek készítése. Egyik összecsukható telefon sem rendelkezik teleobjektívvel, például az iPhone 18 Pro (4x) vagy a Galaxy Z Fold 8 Ultra (3x) rendelkezik ilyennel.
Az iOS-ról Androidra (vagy fordítva) való váltás csak egy összecsukható telefon esetén ritkán éri meg. Az Apple Watch kizárólag iPhone-nal működik, az iMessage és a FaceTime nem vihető át Androidra, a Galaxy Watch pedig nem kompatibilis az iPhone-nal. Az adatokat a Przenieś do iOS vagy a Samsung Smart Switch alkalmazással átkonvertálhatod, de a kiegészítők és előfizetések ökoszisztémáját már nem.
Az iPhone Duo és a Galaxy Z Fold 8 nem rendelkezik egyetlen győztessel. A legfontosabb következtetések:
A kijelző döntetlen. Mindkettő 7,6 hüvelykes, a Duo pedig matt felülettel rendelkezik.
A Fold 8 könnyebb és vékonyabb. 201 g és 9,7 mm a 254 g és 11,3 mm-hez képest.
A Duo vízállóbb és kap egy stylust. IP68 az IP48-hoz képest, és az Apple Pencil támogatása 2026-ban várható.
A Fold 8-nak van AI magyarul és hosszabb támogatása. Az Apple Intelligence nem támogatja a magyart, és a Siri AI kezdetben nem működik az EU-ban.
A Fold 8 1 250 forinttal olcsóbb és azonnal elérhető a teljes kiegészítő választékkal együtt.
Minden információt az iPhone Duo-ról, beleértve a teljes specifikációt és a magyar árlistát, megtalálsz a összecsukható iPhone Duo cikkünkben.
Galaxy Z Fold 8 és iPhone Duo kiegészítők: mit vásárolhatsz már ma
Ez egy praktikus különbség, amiről könnyű megfeledkezni. A Galaxy Z Fold 8-hoz már több tucat termék áll rendelkezésre: tokok, üvegek, fóliák és kameravédők. Az iPhone Duo kiegészítők kategória az első modellekre vár, amelyeket a gyártók az hivatalos méretek közzététele után készítenek el.
Spigen Airskin Aramid MagSafe
Spigen Airskin Aramid MagSafe egy vékony, aramid szálból készült tok mágneses gyűrűvel. A Fold 8 nem rendelkezik beépített mágnesekkel, így csak egy ilyen tokkal tudod rögzíteni a MagSafe töltőkhöz és tartókhoz, miközben a telefon megőrzi legnagyobb előnyét, az alacsony súlyt.
Supcase UB Grip Mag MagSafe
Supcase UB Grip Mag MagSafe azok számára készült, akik erősebb védelmet és biztosabb fogást szeretnének. A tok nem javítja a porállóságot, de védi a széleket és a zsanér körüli részt a leesésektől és karcolásoktól.
Mi a jobb: iPhone Duo vagy Samsung Galaxy Z Fold 8?
Senki sem nyer mindent, hogy a jobb lesz-e az iPhone vagy a Samsung Galaxy, az főleg attól függ, hogy melyik rendszert használod már. Az iPhone Duo vízállóbb (IP68) és 2026-ban támogatni fogja az Apple Pencil-t, míg a Galaxy Z Fold 8 53 g-mal könnyebb, 1 250 zł-al olcsóbb, és van Galaxy AI magyarul.
Mennyibe kerül a Galaxy Z Fold 8 és mennyibe az iPhone Duo?
A Samsung Galaxy Z Fold 8 ára Lengyelországban 8 749 zł-tól kezdődik, míg az iPhone Duo 9 999 zł-tól, mindkét esetben a 256 GB-os verzióért. A Samsungot azonnal megvásárolhatod, míg a Duo 2023. október 23-án kerül a boltokba.
Mit tud az iPhone Duo, amit a Samsung nem?
Teljes por- és vízállóságot az IP68-as osztályban, 2 TB-os memória verziót, matt belső kijelzőt és beépített MagSafe mágneseket, így működik a mágneses töltőkkel extra tok nélkül. 2026-ban az Apple Pencil támogatást is megkapja.
Mit tud a Galaxy Z Fold 8, amit az iPhone Duo nem?
Galaxy AI magyarul, multitasking három alkalmazással egymás mellett és lebegő ablakokkal, nano-SIM foglalat, alacsonyabb tömeg (201 g a 254 g-hoz képest) és vékonyabb ház. Emellett 1 250 zł-al olcsóbb és már elérhető.
Támogatja a Galaxy Z Fold 8 az S Pen-t?
Nem. A Galaxy Z Fold 8 és a Fold 8 Ultra nem támogatja az S Pen-t. A Samsung már a Galaxy Z Fold 7-ben, 2025-ben lemondott a stylusról.
Van SIM-kártya az iPhone Duo-ban?
Nem. Az iPhone Duo kizárólag eSIM-et támogat, legfeljebb két számot egyszerre. A Galaxy Z Fold 8 nano-SIM foglalattal rendelkezik és támogatja az eSIM-et, így működik a hagyományos kártyával.
Passzol-e a Samsung Fold 8 tok az iPhone Duo-hoz?
Nem. A telefonok eltérő méretekkel rendelkeznek és másképp helyezkednek el a kamerák, így mindegyikhez dedikált tok szükséges.
iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 a választás két hajlítható telefon között, amelynek formátuma útlevél, belső képernyője pedig ugyanakkora, 7,6 hüvelykes átlóval rendelkezik. Az iPhone a por- és vízállóságával (IP68) és az Apple ökoszisztémájával nyer. A Samsung Galaxy Z Fold 8 viszont 53 g-mal könnyebb, vékonyabb, 1 250 zł-al olcsóbb és van Galaxy AI magyarul.
A választást főként az határozza meg, hogy melyik rendszert használod már. Összehasonlítottuk mindkét telefont paraméterről paraméterre az Apple és a Samsung hivatalos specifikációi alapján, és minden szakasz végén rövid ítéletet adunk.
Egy megjegyzés: az iPhone Duo csak október 23-án kerül forgalomba, így ez az összehasonlítás a gyártók adatai alapján készült, nem teszt.
iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8: a legfontosabb különbségek táblázatban
Megjelenés és formátum: két útlevél, különböző arányok
Mindkét telefon összecsukva útlevélre hasonlít, nem pedig keskeny rudacskára, mint a Galaxy Z Fold 8 Ultra. Azonban a különbségek kézben érezhetők. Az iPhone Duo 6 mm-rel alacsonyabb és 2 mm-rel szélesebb, de 11,3 mm vastag, míg a Fold 8 csak 9,7 mm.
Még nagyobb különbség van a tömegben. A Fold 8 súlya 201 g, és a Samsung szerint ez a legkönnyebb Fold a történelemben. Az iPhone Duo súlya 254 g, több mint egynegyedével nehezebb. Kinyitva a vastagságkülönbség csökken, de a Fold 8 még mindig vékonyabb: 4,5 mm a 5,2 mm-hez képest.
Az Apple Grade 5 titánból készült házat készített, tükörfényes polírozással. A Samsung a Flex Titanium technológiát választotta, amely egy titánréteg a kijelző alatt, ami erősíti a panelt és idővel csökkenti a hajlítás láthatóságát.
Verdikt: Galaxy Z Fold 8. 53 g-mal könnyebb és összecsukva 1,6 mm-rel vékonyabb.
Kijelzők és hajlítás
Papíron ez döntetlen. Mindkét belső kijelző 7,6 hüvelyk, 120 Hz-es frissítési sebességgel és 3000 nites fényerővel rendelkezik. Az iPhone-nak egy kicsit sűrűbb pixelei vannak (430 a 403 ppi-hez képest), de normál távolságból ezt a különbséget nem fogod észrevenni.
A befejezés számít. Az iPhone Duo nanostrukturált matt bevonattal rendelkezik, amely csökkenti a visszatükröződéseket, és az Apple szerint korlátozza a hajlítás vonalának láthatóságát. A Samsung alacsony visszaverődési arányú befejezést alkalmaz, és Vision Booster funkciót, de nem írja le a kijelzőt mattként.
A második különbség az arányokban rejlik. A Fold 8 belső kijelzője 4:3-as formátumú, közel négyzet alakú, ami kényelmes olvasásra és dokumentumokkal való munkára. Az Apple szerint mindkét Duo kijelző ugyanazokkal az arányokkal rendelkezik, így a kinyitás után a tartalom arányosan skálázódik, és az átmenet a kis kijelzőről a nagyra zökkenőmentes.
iPhone Duo
Figyelem: a Fold 8 tulajdonosainak egy része észrevette, hogy a belső kijelző sarkai enyhén meghajlanak a nyomás alatt. A Samsung a dél-koreai felhasználóknak adott válaszában elmagyarázta, hogy ez egy szándékos ütéscsillapító zóna, amely védi a kijelzőt, nem pedig hiba. Ez a Fold 8 Ultra-ra is vonatkozik. Jelenti a SamMobile.
Döntés: döntetlen, enyhe előnnyel az iPhone Duo számára a matt felület miatt.
Teljesítmény és rendszer: A20 Pro kontra Snapdragon
Az iPhone Duo megkapta az A20 Pro chipet, ugyanazt a chipet, mint az iPhone 18 Pro, egy gőzkamrával, amely közvetlenül a processzorhoz kapcsolódik. A Samsung a Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy chipet használja 12 vagy 16 GB RAM-mal. Ezek a generáció csúcsprocesszorai, így a mindennapi használat során egyik telefon sem szenved majd teljesítményhiánytól. Melyik gyorsabb a játékokban, azt a tesztek megmutatják.
A szoftverben nagyobb a különbség. Az iOS 27 az iPhone Duón először kínál Split View-t, azaz két alkalmazást egymás mellett. A Samsung hét generáció óta fejleszti a multitaskingot: a One UI három alkalmazásra osztja a képernyőt, és lebegő ablakokat ad hozzá.
Galaxy AI magyarul, Apple Intelligence magyar nélkül
A magyar felhasználó számára ez az egyik legfontosabb különbség a két összehasonlításban. A Galaxy AI támogatja a magyar nyelvet: működik többek között a élő beszélgetések fordítása és a Írássegéd.
Az Apple Intelligence 16 nyelven működik, amelyek között a magyar nincs. Ha az AI funkciók fontosak számodra, a Fold 8 ma egyértelműen többet kínál.
iOS 27 funkciók, amelyek Magyarországon nem lesznek elérhetők
Az iOS 27 az Európai Unióban korlátozottan indul. Az Apple júniusban bejelentette, hogy az uniós digitális piacokról szóló törvény (DMA) miatt felfüggeszti az új Siri AI-t az EU-ban. Ezzel együtt nem kapod meg az új Siri alkalmazást, a kibővített vizuális intelligenciát, az integrált írási eszközöket vagy a Siri módot a kamerában.
Ez fontos, mert éppen ezek a funkciók voltak azok, amelyeket az Apple a Duo nagy képernyőjének legnagyobb előnyeként mutatott be. A lengyel iPhone Duo-n ma csak a hajlítható kijelző és a Split View marad.
Frissítések: 7 generáció a Samsungnál, minimum 5 év az Apple-nél
A Samsung a Galaxy Z Fold 8 sorozatra hétszeres Android-frissítést és hét év biztonsági javítást ígér, ami az Android 17-tel kezdve az Android 24-ig terjedő támogatást jelent. Az Apple nem közli, hány iOS verziót kap az iPhone Duo. A brit szabályozó hatóság számára benyújtott dokumentumokban az iPhone-ok esetében minimum öt év biztonsági javítást ígér a megjelenéstől számítva.
Gyakorlatilag az iPhone-ok általában hosszabb ideig kapnak frissítéseket, mint a minimum, de papíron a Samsung garanciája erősebb.
Verdikt: a teljesítmény döntetlen a tesztekig, és a szoftver Lengyelországban a Fold 8 mellett szól: Galaxy AI lengyel nyelven és hosszabb deklarált támogatás.
Kamerák: 48 MP kontra 50 MP, mindkettő teleobjektív nélkül
A készletek szinte azonosak. Az iPhone Duo két 48 MP-es kamerát (fő és ultraszéles látószögű), a Fold 8 két 50 MP-es kamerát kínál. Egyik sem rendelkezik teleobjektívvel, viszont mindkettő 2x optikai zoomot kínál, ami a fő érzékelő középső részéből készült kivágás.
iPhone Duo csillagfehér és éjszakai ég színekben
Mindkét gyártó hasonlóan használja a második képernyőt. Az iPhone Duo Duo Preview funkciója megmutatja a fényképezett személynek a keretet. A Samsung lehetővé teszi, hogy egyszerre rögzítsünk a front- és a hátsó kamerával, a külső képernyőn látható előnézettel.
A Duo fő kamerájával 4K Dolby Vision videót rögzíthetsz 120 fps sebességgel, míg a Fold 8 rendelkezik a My FanCam funkcióval, amely automatikusan követi a kiválasztott személyt és levágja a felvételt a közösségi média formátumára.
Hogy ki készít jobb fényképeket, azt csak a tesztek mutatják meg. A 10 MP-es teleobjektív 3x zoommal és a 200 MP-es kamera a Samsung Fold 8 Ultra számára maradt, amit a Galaxy Z Fold 8 Ultra és a Fold 8 összehasonlításában mutatunk be.
Galaxy Z Fold 8 kamerák
Akkumulátor és töltés
A Samsung konkrét adatokat közöl: 4 800 mAh két cellában. Az Apple nem árulja el a kapacitást. Csak annyit tudni, hogy a Duo szintén két cellával rendelkezik, egy-egy az egyes felekben, és a gyártó szerint akár 24 órás tipikus használatot is kibír.
A gyártók szerint a gyors töltés így néz ki:
iPhone Duo: 50% körülbelül 20 perc alatt 60 W-os USB PD töltővel, 50% körülbelül 30 perc alatt MagSafe és 35 W-os töltővel, vezeték nélkül MagSafe és Qi2 töltőkön 25 W-ig.
Galaxy Z Fold 8: 63% körülbelül 30 perc alatt 45 W-os töltővel és 3A kábellel, vezeték nélkül 20 W-ig (Qi), emellett más eszközök visszatöltése is lehetséges.
Egyiket sem vásárolhatod meg töltővel a dobozban. A Duo-hoz válassz legalább 60 W-os USB PD hálózati töltőt, a Fold 8-hoz pedig egy 45 W-os, a Samsung gyors töltésével (USB PD PPS) kompatibilis töltőt. A konkrét modelleket a Galaxy Z Fold 8 Ultra töltőkről szóló útmutatóban írtuk le, mert mindkét Fold ugyanazzal a teljesítménnyel töltődik.
Döntés: nem eldönthető, mert az Apple nem adja meg a kapacitást. A Duo gyorsabban töltődik vezeték nélkül (25 W a 20 W-hoz képest), a Fold 8 viszont képes más eszközöket is tölteni.
Tartósság: IP68 kontra IP48
Itt az iPhone egyértelmű előnyben van. IP68 osztály teljes porállóságot jelent, az Apple pedig a Duo esetében 6 m mélységig 30 percig tartó vízállóságot deklarál.
A Galaxy Z Fold 8 IP48-as. A Samsung 1,5 m mélységig 30 percig tartó vízállóságot deklarál édesvízben, de a por ellen csak részben véd, mert a norma a 1 mm-nél nagyobb részecskékre vonatkozik. Maga a gyártó is azt javasolja, hogy ne használjuk a tengerparton és a medencénél.
A készülék elülső részén a Ceramic Shield 2 réteg található, amely az Apple szerint 3x jobban ellenáll a karcolásoknak, mint az előző generáció. Még 2026-ban a Duo támogatni fogja az Apple Pencil-t, míg a Samsung már a Galaxy Z Fold 7-ben lemondott az S Pen stylusról.
Döntés: iPhone Duo. Az IP68 valódi előny a hajlékony zsanéros telefonban.
Ár és elérhetőség Lengyelországban
Memória
iPhone Duo
Galaxy Z Fold 8
256 GB
9 999 zł
8 749 zł
512 GB
10 999 zł
9 599 zł
1 TB
12 999 zł
11 299 zł
2 TB
15 999 zł
nem elérhető
A gyártók katalógusárai 2026. szeptember 10-i állapot szerint. A Samsung boltjában akciók zajlanak, így a Fold 8 olcsóbb lehet.
A legolcsóbb verzió közötti különbség 1 250 zł a Samsung javára. Az alap Duo árán megveheted a 512 GB-os Fold 8-at, és marad 400 zł-od. A Fold 8 már kapható, míg az iPhone Duo előrendelése október 16-án 14:00-kor kezdődik, és október 23-án kerül a boltokba. Csak az Apple kínál 2 TB-os verziót.
Vásárlás előtt ellenőrizd a SIM-kártyát. Az iPhone Duo-nak nincs tálcája, és csak eSIM-et támogat. A Galaxy Z Fold 8 nano-SIM foglalattal rendelkezik és támogatja az eSIM-et, azonban a SamMobile szerint egyszerre legfeljebb két aktív vonal lehet. Ha fizikai kártyát használsz, kérd a szolgáltatódtól az eSIM-et, mielőtt átváltanál a Duóra.
Verdikt: Galaxy Z Fold 8. Minden kapacitásban olcsóbb és azonnal elérhető.
Melyik hajtogatható telefont válaszd: iPhone Duo vagy Galaxy Z Fold 8?
A választás egyszerűbb, mint amennyire a táblázat hossza sugallja:
Válaszd az iPhone Duo-t, ha van iPhone-od, Mac-ed vagy Apple Watch-od, fontos számodra a porállóság és tervezel stylusszal írni. Viszont számolj a magasabb árral, nagyobb tömeggel és a magyar nyelvű AI hiányával.
Válaszd a Galaxy Z Fold 8-at, ha Androidot használsz, könnyebb telefont szeretnél, magyar nyelvű AI-t és gazdagabb multitaskingot. 1 250 Ft-ot spórolsz és azonnal megveheted, de számolnod kell a gyengébb porvédelemmel (IP48) és a stylus hiányával.
Fontold meg egy másik modellt, ha fontos számodra a távoli zoom. Egyik hajtogatható telefon sem rendelkezik teleobjektívvel, például az iPhone 18 Pro (4x) vagy a Galaxy Z Fold 8 Ultra (3x) rendelkezik ilyennel.
Az iOS-ról Androidra (vagy fordítva) való váltás összecsukható telefon esetén ritkán éri meg. Az Apple Watch kizárólag iPhone-nal működik, az iMessage és a FaceTime nem vihető át Androidra, a Galaxy Watch pedig nem kompatibilis az iPhone-nal. Az adatokat a Przenieś do iOS vagy a Samsung Smart Switch alkalmazással átkonvertálhatod, de a kiegészítők és előfizetések ökoszisztémáját már nem.
Az iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 párbajban nincs egyetlen győztes. A legfontosabb megállapítások:
A kijelző döntetlen. Mindkettő 7,6 hüvelykes, a Duo pedig matt felületével tűnik ki.
A Fold 8 könnyebb és vékonyabb. 201 g és 9,7 mm a 254 g és 11,3 mm-hez képest.
A Duo vízállóbb és kap egy stylust. IP68 az IP48-hoz képest, és az Apple Pencil támogatása 2026-ban érkezik.
A Fold 8 rendelkezik magyar nyelvű AI-val és hosszabb támogatással. Az Apple Intelligence nem támogatja a magyart, a Siri AI pedig kezdetben nem működik az EU-ban.
A Fold 8 1 250 forinttal olcsóbb és azonnal elérhető a teljes kiegészítő választékkal.
Minden információt az iPhone Duo-ról, beleértve a teljes specifikációt és a magyar árlistát, megtalálsz a összecsukható iPhone Duo című cikkünkben.
Kiegészítők a Galaxy Z Fold 8-hoz és az iPhone Duo-hoz: mit vásárolhatsz már ma
Ez egy praktikus különbség, amire könnyű elfeledkezni. A Galaxy Z Fold 8-hoz már több tucat termék áll rendelkezésre: tokok, üvegek, fóliák és kamera védőburkolatok. Az iPhone Duo kiegészítők kategória az első modellekre vár, amelyeket a gyártók az hivatalos méretek közzététele után készítenek el.
Spigen Airskin Aramid MagSafe
Spigen Airskin Aramid MagSafe egy vékony aramid szálból készült tok mágneses gyűrűvel. A Fold 8 nem rendelkezik beépített mágnesekkel, így csak ezzel a tokkal tudod rögzíteni a MagSafe töltőkhöz és tartókhoz, miközben a telefon megőrzi legnagyobb előnyét, az alacsony súlyt.
Supcase UB Grip Mag MagSafe
Supcase UB Grip Mag MagSafe egy olyan választás, amely a nagyobb védelemre és biztosabb fogásra vágyók számára készült. A tok nem javítja a porállóságot, de védi a széleket és a zsanér körüli területet a leesésektől és karcolásoktól.
Mi a jobb: iPhone Duo vagy Samsung Galaxy Z Fold 8?
egyik sem nyer mindenben, és hogy a jobb az iPhone vagy a Samsung Galaxy, az főként attól függ, hogy melyik rendszert használod már. Az iPhone Duo zártabb (IP68), és még 2026-ban megkapja az Apple Pencil támogatását, míg a Galaxy Z Fold 8 53 g-mal könnyebb, 1 250 Ft-tal olcsóbb, és van Galaxy AI magyarul.
Mennyibe kerül a Galaxy Z Fold 8, és mennyibe kerül az iPhone Duo?
A Samsung Galaxy Z Fold 8 ára Lengyelországban 8 749 Ft-tól kezdődik, míg az iPhone Duo 9 999 Ft-tól, mindkét esetben a 256 GB-os verzióért. A Samsungot azonnal megvásárolhatod, míg a Duo október 23-án kerül a boltokba.
Mit tud az iPhone Duo, amit a Samsung nem tud?
Teljes porállóság az IP68-as osztályban, 2 TB-os memória verzió, matt belső képernyő és beépített MagSafe mágnesek, így működik a mágneses töltőkkel extra tok nélkül. Még 2026-ban megkapja az Apple Pencil támogatást is.
Mit tud a Galaxy Z Fold 8, amit az iPhone Duo nem tud?
Galaxy AI magyarul, multitasking három alkalmazással egymás mellett és lebegő ablakokkal, nano-SIM foglalat, alacsonyabb tömeg (201 g a 254 g-hoz képest) és vékonyabb ház. Ráadásul 1 250 forinttal olcsóbb és már elérhető.
Támogatja a Galaxy Z Fold 8 az S Pen-t?
Nem. A Galaxy Z Fold 8 és a Fold 8 Ultra nem támogatja az S Pen-t. A Samsung már a Galaxy Z Fold 7-nél lemondott a stylusról 2025-ben.
Van SIM-kártya az iPhone Duo-ban?
Nem. Az iPhone Duo kizárólag eSIM-et támogat, maximum két számot egyszerre. A Galaxy Z Fold 8 rendelkezik nano-SIM foglalattal és támogatja az eSIM-et, így működik a hagyományos kártyával is.
Passzol a Samsung Fold 8 tok az iPhone Duo-hoz?
Nem. A telefonok más méretekkel rendelkeznek és másképp helyezkednek el a kamerák, így mindkettő külön tokot igényel.
Az iPhone 18 Pro ára Lengyelországban 6 299 zł-tól, az iPhone 18 Pro Max pedig 6 799 zł-tól kezdődik. Ezek az árak a 256 GB-os verzióra vonatkoznak az Apple hivatalos boltjában. A legdrágább változat, a Pro Max 2 TB memóriával, 12 799 zł. A telefonok 2026. szeptember 18-tól kaphatók, a előrendelés pedig szeptember 12-én 14:00-kor indult.
Az alábbiakban megtalálod a teljes árlistát mindkét modell minden kapacitására, az összehajtható iPhone Duo árát, a tavalyi 17-es modellel való összehasonlítást, valamint információt arról, hol vásárolhatod meg a telefont és mennyit érdemes reálisan rászánni a védelemre.
Figyelem egy dologra: sok lengyel szolgáltató továbbra is előpremier árbecsléseket közöl, például 6 399 zł, 6 800 zł vagy 7 300 zł. Ezek mind elavultak. A cikkben szereplő árak a lengyel Apple boltjából származnak.
Négy színű iPhone 18 Pro és 18 Pro Max, mind ugyanabban az árban. Fotó: Apple
Mennyibe kerül az iPhone 18 Pro Lengyelországban? Teljes árlista
Mindkét modell 256 GB-tól kezdődik. 128 GB-os verzió nem elérhető, így olcsóbb belépő ár sem létezik a lent megadott összegeknél. Mind a négy szín ugyanannyiba kerül.
Kapacitás
iPhone 18 Pro (6,3″)
iPhone 18 Pro Max (6,9″)
Különbség
256 GB
6 299 zł
6 799 zł
500 zł
512 GB
7 299 zł
7 799 zł
500 zł
1 TB
9 299 zł
9 799 zł
500 zł
2 TB
12 299 zł
12 799 zł
500 zł
A nagyobb képernyőért járó felár állandó, és minden memória szinten 500 zł. A kapacitások közötti ugrások azonban egyenlőtlenek, és ez a táblázat legfontosabb szempontja. 256 GB-ról 512 GB-ra 1 000 zł-t kell fizetni. 512 GB-ról 1 TB-ra már 2 000 zł. 1 TB-ról 2 TB-ra újabb 3 000 zł, ami annyiba kerül, mint egy tisztességes középkategóriás telefon.
Melyik kapacitást válasszuk
Praktikus tipp általánosságok helyett. Az iPhone 18 Pro 4K videót rögzít 120 fps sebességgel Dolby Vision-ben, ami az egyik legnagyobb kapacitásigényű formátum, amit telefonnal elérhetsz. Ha professzionálisan filmezel, a 256 GB gyorsabban elfogy, mint gondolnád, és az iPhone memóriáját nem bővítheted, és nem tudsz kártyát behelyezni.
256 GB elegendő, ha a fényképeidet iCloudban tárolod, és rövid klipeket rögzítesz.
512 GB ésszerű középút annak, aki sok videót forgat, és nem akar havonta takarítani a könyvtárban.
1 TB és 2 TB csak professzionális videóanyaggal való munkához értelmes. A 3 000 zł-os felárat figyelembe véve érdemes számolni, hogy nem olcsóbb-e egy USB-C-n csatlakoztatható külső meghajtó.
Mikor jelenik meg az iPhone 18 Pro? Előrendelési és értékesítési dátumok
Az Apple 2026. szeptember 9-én mutatta be mindkét telefont a „Surprise and shine” konferencián. Az alábbi időpontok mindegyike a gyártó által megerősített.
Modell
Előrendelés
Elérhetőség
iPhone 18 Pro
2026. szeptember 12., 14:00-tól
2026. szeptember 18.
iPhone 18 Pro Max
2026. szeptember 12., 14:00-tól
2026. szeptember 18.
iPhone Duo
2026. október 16., 14:00-tól
2026. október 23.
Az előrendelés szokatlanul szombatra esett péntek helyett. Az ok prózai: szeptember 11-én volt a 2001-es merényletek 25. évfordulója, és az Apple következetesen elkerüli ezt a dátumot a kereskedelmi bemutatók során. Ugyanezt a manővert hajtotta végre a cég 2015-ben az iPhone 6s esetében.
Van sima iPhone 18, és mennyibe kerül?
Nincs alap iPhone 18. Nincs az Apple kínálatában, és a gyártó boltjában ennek a modellnek a vásárlási oldala 404-es hibát jelez. Nincs iPhone 18 Plus sem.
Az Apple először osztotta meg az évet két részre. 2026 őszén kizárólag a Pro modellek és a hajtogatható iPhone Duo debütált. Az alap iPhone 18, az iPhone 18e és az iPhone Air 2 csak 2027 tavaszán fognak megjelenni, valószínűleg márciusban vagy áprilisban. Ha olcsó tizennyolcast keresel, szeptember nem hozott semmit számodra.
A 2026-os őszi valós választás az iPhone 18 Pro, iPhone 18 Pro Max, a hajtogatható iPhone Duo vagy a tavalyi évből származó akciós iPhone 17.
Mennyibe kerül az iPhone Duo? A hajtogatható árlista
A hajtogatható iPhone ugyanazokban a keresésekben jelenik meg, ezért a teljes árlista rendben van. Mindkét szín, Éjszakai ég és Csillagos fehér, ugyanabba az árba kerül.
Kapacitás
iPhone Duo
256 GB
9 999 zł
512 GB
10 999 zł
1 TB
12 999 zł
2 TB
15 999 zł
iPhone Duo Csillagos fehér és Éjszakai ég színekben. Fotó: Apple
A Duo alapváltozata 3 200 zł-al drágább, mint az iPhone 18 Pro Max ugyanazon kapacitással. Érdemes tudni, hogy a telefon kizárólag eSIM-et támogat, nincs SIM-kártya slotja, és a Face ID helyett Touch ID van az oldalsó gombban.
Az iPhone 18 Pro ára az iPhone 17 Pro-hoz képest: mennyivel drágább
Az áremelkedés van, de kisebb, mint amit az elemzők előre jeleztek. A premier előtt 250-300 dolláros emelkedésről beszéltek.
Modell (256 GB)
Kiindulási ár
Változás
iPhone 17 Pro
5 799 zł
–
iPhone 18 Pro
6 299 zł
+500 zł
iPhone 17 Pro Max
6 299 zł
–
iPhone 18 Pro Max
6 799 zł
+500 zł
Érdekesség, ami megváltoztatja a gondolkodásmódot erről az árazásról: az iPhone 18 Pro pontosan annyiba kerül, mint egy évvel korábban az iPhone 17 Pro Max. Tehát ugyanazért a 6 299 zł-ért egy újabb telefont kaphatsz kisebb házban, vagy egy régebbit nagyobb képernyővel.
Mit kapsz ezért a különbségért, részletesen kifejtettük a iPhone 18 Pro vs iPhone 17 Pro szövegben. Röviden: fő kamera változó rekesznyílással, A20 Pro chip és hosszabb akkumulátor üzemidő.
Milyen színekben kapható az iPhone 18 Pro?
Négy, mindkét modellre közös, és mind ugyanabban az árban:
Burgundi, az idei év vezető színe, amely felváltotta a Cosmic Orange-t a tizenhetesből
Jégkék
Ezüst
Fekete
Ha a hálón a Dark Cherry, Light Blue vagy Dark Gray nevekkel találkozol, azok a premier előtti szivárgások kódnevei. Az Apple nem használja őket.
A szín hatással van a kiegészítők választására. A burgundi és a gleccserkék olyan befejezések, amelyeket kár elrejteni egy átlátszatlan tok alatt, ezért érdemes megfontolni egy átlátszó vagy félig átlátszó burkolatot. Itt jól mutat az UNIQ LifePro Xtreme átlátszó verziója vagy a Spigen Ultra Hybrid MagSafe. A gyártók színben illeszkedő tokokat is kiadtak a burgundihoz, például a UNIQ Heldro Air burgundi színben.
Hol vásárolj iPhone 18 Pro-t Lengyelországban?
A telefont közvetlenül az Apple boltjában és az autorizált partnereknél vásárolhatod meg: Media Expert, x-kom, Komputronik, Morele. Elérhető az Orange, Play és T-Mobile szolgáltatók ajánlataiban is, bár ott az árat az előfizetéssel együtt kell számolni, és nem az Apple árlistájával kell összehasonlítani.
Két dolgot érdemes ellenőrizni a közvetítőtől való vásárlás előtt. Először is, hogy a telefon lengyel forgalmazású és garanciával rendelkezik-e. Másodszor, hogy az ár ugyanarra a kapacitásra vonatkozik-e, mert egyes összehasonlító oldalak a 256 GB-os verziót a 512 GB-os verzióval hasonlítják össze.
Magának a telefonnak az ára egy dolog, de a védelmi kiegészítőket olcsóbban és gyorsabban külön is megvásárolhatod. Nálunk megtalálod a kiegészítőket az iPhone 18 Pro és az iPhone 18 Pro Max kategóriákban.
Mennyit számoljunk az iPhone 18 Pro kiegészítőire?
A készlet általában három dologból áll: tok, kijelzővédő üveg és kameraüveg. Olcsóbb lesz, mint egy látogatás a szervizbe a Pro modell kijelzőjének cseréjéért.
Tok
Itt jó hír van a tizenhetesről váltó embereknek. Az iPhone 18 Pro ház pontosan ugyanakkora méretű, mint a 17 Pro, azaz 150,0 × 71,9 × 8,75 mm, így a régi tok illeszkedik. Ezt külön szövegben kifejtettük: illik-e a 17 Pro tokja a 18 Pro-ra.
[hs_products ids=”146623,146505,146577,146632″ cols=”4″ title=”iPhone 18 Pro tokok”]
Üveg a képernyőre
A Ceramic Shield 2 elöl az Apple szerint háromszor ellenállóbb a karcolásokkal szemben, mint a réteg az iPhone 16 Pro-ban, de a karcállóság nem ugyanaz, mint a töréssel szembeni ellenállás, ha a készülék a szélére esik. A edzett üveg egy elhasználódó réteg: akkor cseréled, amikor eltörik, ahelyett, hogy a kijelzőt cserélnéd.
Ez az egyetlen elem, amit nem vihetsz át az iPhone 17 Pro-ról. A fényképező sziget megnőtt, hogy elférjen a fő kamera változó rekesznyílással, így a fedőlapok különböznek a tizennyolcas verziótól. A modul kiemelkedik a hátlapból, és ez érinti először a felületet, amikor leteszed a telefont, és az üveg cseréje a fényképező javításának töredékébe kerül.
[hs_products ids=”146667,143222,146670,146436″ cols=”4″ title=”Képernyő- és kameravédő üveg az iPhone 18 Pro-hoz”]
A MagSafe töltők és powerbankok cseréje nem szükséges. A szabvány nem változott, a vezeték nélküli töltési teljesítmény továbbra is legfeljebb 25 W, és a mágnesek ugyanott találhatók. A áttekintést a MagSafe kiegészítők kategóriában találod.
Összegzés
Az iPhone 18 Pro ára 6 299 zł-tól, az iPhone 18 Pro Max 6 799 zł-tól kezdődik. A nagyobb modellért mindig 500 zł-t kell fizetni, függetlenül a tárolókapacitástól.
A tárolókapacitások ugrása egyenlőtlen. Az 1 TB-ról 2 TB-ra való váltásért 3 000 zł-t kell fizetni. Ilyen összeg mellett érdemes alternatívákat számba venni.
A tizenheteshez képest az áremelkedés 500 zł. Az iPhone 18 Pro pontosan annyiba kerül, mint egy évvel korábban az iPhone 17 Pro Max.
Normál iPhone 18 nem létezik. Az alapmodell, az 18e és az Air 2 csak 2027 tavaszán debütál.
A tizenhetes tokja illik, a kamera üveg viszont már nem. Ez az egyetlen védőelem, amit újra kell vásárolni.
GYIK: leggyakoribb kérdések az iPhone 18 Pro áráról
Mennyibe kerül az iPhone 18 Pro Lengyelországban?
6 299 zł 256 GB-ért, 7 299 zł 512 GB-ért, 9 299 zł 1 TB-ért és 12 299 zł 2 TB-ért. Mind a négy szín ugyanannyiba kerül.
Mennyibe kerül az iPhone 18 Pro Max?
6 799 zł 256 GB-ért, 7 799 zł 512 GB-ért, 9 799 zł 1 TB-ért és 12 799 zł 2 TB-ért. A Max verzió 500 zł-al drágább, mint a sima Pro minden memóriakategóriában.
Mikor indult az iPhone 18 Pro értékesítése?
A előrendelés 2026. szeptember 12-én 14:00-kor indult, az értékesítés pedig 2026. szeptember 18-án kezdődik. A hajtogatható iPhone Duo külön időpontokkal rendelkezik: előrendelés október 16-án, értékesítés október 23-án.
Van 128 GB-os verziója az iPhone 18 Pro-nak?
Nincs. A legkisebb tárolókapacitás mindkét Pro modellben 256 GB. Választható még 512 GB, 1 TB és 2 TB is.
Mennyivel drágább az iPhone 18 Pro a 17 Pro-nál?
500 zł-al a belépő szinten. Az iPhone 17 Pro 5 799 zł-ról indult, az iPhone 18 Pro pedig 6 299 zł-ról. Ugyanez a különbség vonatkozik a Max verzióra is.
Mennyibe kerül a hajtogatható iPhone Duo?
9 999 zł-tól 256 GB-ért 15 999 zł-ig 2 TB-ért. Ez a legdrágább iPhone a történelemben, és egyben az egyetlen, amely kizárólag eSIM-et támogat.
Megéri várni a olcsóbb iPhone 18-ra?
A belépő iPhone 18 csak 2027 tavaszán debütál, így a várakozás fél évet jelent új telefon nélkül. Ha nem fontos számodra a változó rekesznyílású kamera, akkor a mostani olcsóbb opció a leértékelt iPhone 17.
Kell új kiegészítőket vásárolni az iPhone 18 Pro-hoz?
A 17 Pro-ról származó tokok és MagSafe kiegészítők illeszkednek, mert a ház azonos méretekkel rendelkezik. Csak a kamera üvegét kell külön megvásárolni, mivel a fényképező sziget megnőtt.
Az iPhone Duo az első hajtogatható iPhone, amelyet a kiszivárgott hírekből iPhone Fold néven ismerhettünk. Az Apple 2026. szeptember 9-én mutatta be: a telefon könyvként nyílik, belső kijelzője 7,6, külső kijelzője 5,4 hüvelykes, és Face ID helyett Touch ID-t kapott. Lengyelországban az ára 9 999 zł-tól indul. Az előrendelés október 16-án kezdődött, az értékesítés október 23-án indul, az Apple webáruháza azonban az új rendeléseket ma már csak 2027. január végén szállítja ki.
Frissítés, 2026. október 21.: kiegészítettük a cikket az első tesztek áttekintésével, az új rendelések szállítási idejével, az iOS 27.2-től érkező Apple Pencil-támogatással és az iPhone 18 Pro Max-szal való összehasonlítással.
Alább megtalálod az Apple által megerősített specifikációt, a lengyel árlistát, a szállítási határidőt, az iPhone 18 Pro Max-szal való összehasonlítást és három kompromisszumot, amelyekről kevesebb szó esik. A Samsunggal szembeni különbségeket külön összehasonlításban írtuk össze: iPhone Duo vagy Galaxy Z Fold 8. A végén jön a gyakorlati rész: mivel töltsd az iPhone Duót, és hogyan védd a kijelzőit.
Az iPhone Duo specifikációja: a legfontosabb paraméterek
Balra a kinyitott iPhone Duo, jobbra mindkét szín: csillagfehér és éjszakai égbolt. Forrás: Apple Newsroom
Mikor jelenik meg az iPhone Duo Lengyelországban, és mennyibe kerül?
Az iPhone Duo Lengyelországban az első hullámban jelenik meg, a 256 GB-os változat ára 9 999 zł-tól indul. Az előrendelés pénteken, október 16-án 14:00-kor kezdődött, az értékesítés pedig 2026. október 23-án, pénteken indul. A telefon ezen a napon több mint 70 országban és régióban debütál, további 28 országban és régióban pedig október 30-án lesz kapható.
Az iPhone Foldról szóló kiszivárgott hírek nagyjából 2000 dolláros árat jósoltak, és ez be is igazolódott. A lengyel ár 23%, a német 19% áfát tartalmaz, az amerikai árat pedig adó nélkül adják meg, ez magyarázza az átszámított árak közötti különbség nagy részét. A 2 TB-os változat ára 15 999 zł, ami 5 700 zł-val több, mint az azonos tárhelyű iPhone 17 Pro Max ára volt az Apple augusztusi árlistájában.
Mikor szállítják az iPhone Duót? Szállítási idő az új rendeléseknél
Az a kevés vásárló, aki az előrendelés első perceiben leadta a rendelését, a premier napján megkapja a telefont. Ezután a határidők gyorsan kitolódtak: a MacRumors szerint alig fél órával az előrendelés indulása után a legtöbb országban január végére csúsztak. Mark Gurman, a Bloomberg újságírója a gyártási nehézségekből fakadó „komoly ellátási korlátokról” ír.
Apple-fiók, amellyel bejelentkeztél az Apple webáruházba vagy az Apple Store appba, mentett szállítási címmel és fizetési móddal.
A kiválasztott tárhely és szín. 256 GB, 512 GB, 1 TB és 2 TB közül választhatsz, a színek pedig csillagfehér és éjszakai égbolt.
eSIM a szolgáltatónál. A Duóban nincs SIM-tálca, ezért nézd meg, hogy a szolgáltatód ad-e eSIM-et, és hogyan viheted át rá a számodat.
Töltő és tok. A dobozban nincs hálózati adapter, a leggyorsabb töltéshez pedig az Apple 60 W-os töltőt ír elő. A tokokat és a fóliákat lejjebb mutatjuk be.
Az iPhone Duo méretei: összecsukva és kinyitva
Összecsukva az iPhone Duo útlevél méretű, kinyitva pedig vékonyabb bármelyik korábbi iPhone-nál. Az Apple specifikációja szerint:
Paraméter
iPhone Duo
Méretek összecsukva
117,8 × 84,1 × 11,3 mm
Méretek kinyitva
117,8 × 164,6 × 5,2 mm
Tömeg
254 g
Külső kijelző
5,4 hüvelyk
Belső kijelző
7,6 hüvelyk
Összehasonlításképp a Galaxy Z Fold 8 a 9to5Google szerint 201 g-os, összecsukva pedig 9,7 mm vastag. A Duo tehát érezhetően nehezebb és vastagabb, erről bővebben a kompromisszumokról szóló részben írunk.
Két kijelző és egy zsanér: így működik a hajtogatható iPhone
Az iPhone Duo könyvként nyílik, akárcsak a Galaxy Z Fold. Összecsukva útlevél formátumú: az 5,4 hüvelykes külső kijelző az iPhone 18 Pro kijelzőfelületének 90%-át adja. Kinyitva 7,6 hüvelyk áll rendelkezésedre, ami az Apple szerint 50%-kal nagyobb kijelző, mint az iPhone 18 Pro Maxé.
Az Apple szerint a két kijelző képaránya azonos, így a tartalom arányosan skálázódik, a kis kijelzőről a nagyra váltás pedig zökkenőmentes. Mindehhez akár 120 Hz-es ProMotion, Always-On mód és napfényben akár 3000 nites fényerő társul. Mindkét kijelző támogatja az Apple Pencil (USB-C) ceruzát is, erről lejjebb írunk bővebben.
A hajtásvonal és a matt felület
A belső kijelző nanotextúrás felületet kapott, vagyis a MacBook Pro és iPad Pro modellekből ismert matt bevonatot. Csökkenti a tükröződést, és az Apple szerint a hajtásvonal is kevésbé látszik tőle. A kijelzőt polimerréteg védi, amely az Apple szerint akár 40%-kal merevebb az iparágban eddig használt anyagoknál.
A panelt mindkét oldalról strapabíró üvegrétegek veszik körül, amelyeket úgy ragasztottak össze, hogy egymáshoz képest elcsúszhassanak, mint egy könyv lapjai. Alulról az egészet titánlemez erősíti. A zsanér több mint 100 alkatrészből áll, és a beépített mágnesrendszerrel együtt határozott, kellemes csukódást tesz lehetővé.
Balra a külső és a belső kijelző, jobbra a Split View a Safarival és a Siri alkalmazással. Forrás: Apple Newsroom
iOS 27 a hajtogatható kijelzőn
A rendszer külön elrendezést kapott az iPhone Duóhoz. A Dock és a navigációs gombok oldalra kerülnek, a Dynamic Island pedig függőlegesen, a kijelző szélén jelenik meg. Kinyitva a főképernyő két oldalát látod, bal oldalon a Ma nézet widgetjeivel.
A legnagyobb újdonság a Split View, vagyis két egymás mellett megnyitott alkalmazás. Erre korábban egyetlen iPhone sem volt képes, és az Apple ezt a módot a júniusi WWDC 2026-on, az iOS 27 bemutatásakor még nem mutatta meg. Asztalra téve a Duo bármelyik kijelzőn StandBy módba vált, töltő nélkül is.
A Netflix, a Zoom és a Slack már a nagy kijelzőhöz igazított verzióval érhető el.
Apple Pencil az iPhone Duón: melyik ceruza és mikortól
Az Apple a ceruzatámogatást „még ebben az évben” ígérte, de az hamarabb megérkezik. A MacRumors és a 9to5Mac október 21-én megerősítette, hogy az Apple Pencil az iOS 27.2-től működik az iPhone Duóval: a tesztelés alatt álló RC verzióban a ceruzával rajzolni, jegyzetelni és görgetni lehet a támogatott alkalmazásokban, mindkét kijelzőn. A nyilvános iOS 27.2 a 9to5Mac szerint október 26. körül jelenik meg.
Kizárólag az Apple Pencil (USB-C) működik, amely az Apple webáruházában 399 zł-ba kerül. Az Apple Pencil Pro és az Apple Pencil (2. generáció) nem kompatibilis a Duóval, így ha valamelyik megvan az iPadedhez, a hajtogatható iPhone-hoz USB-C-s modellre lesz szükséged. Az Apple csak ezt az egy ceruzát nevezi meg, ezért ne számíts rá, hogy más gyártók ceruzái is működni fognak.
Az iPhone Duo kamerái: két 48 MP-es objektív teleobjektív nélkül
Hátul két kamera található: a 48 MP-es Fusion fő kamera (f/1.6, szenzoreltolásos stabilizálás) és a 48 MP-es Fusion ultraszéles látószögű kamera (120°, makró), ugyanaz, mint az iPhone 18 Pro-ban. Teleobjektív helyett 2x-es optikai minőségű zoomot kapsz: a kamera kivágja a 48 MP-es szenzor közepét, és 12 MP-es fotót rögzít.
A fő kamerával 4K Dolby Vision videót rögzíthetsz 120 fps-sel. Elöl két kamera van: a 12 MP-es Center Stage a külső kijelzőben, és a belső kijelző alá rejtett FaceTime-kamera.
Az Apple mintafotói: balra a 48 MP-es fő kamera, jobbra csoportos szelfi a Center Stage kamerával. Forrás: Apple Newsroom
A két kijelző olyan funkciókat kínál, amelyek egyetlen más iPhone-on sincsenek meg:
Duo Preview: a fotózott személy a külső kijelzőn látja a képkivágást, és igazíthat a pózán.
Szelfi a hátsó kamerákkal: előnézettel a külső kijelzőn, nagyobb felbontásban, mint az előlapi kamerával.
Intelligens kioldó: egy AI-modell magától elkészíti a fotót, amikor észleli, hogy pózolsz.
Animáció gyerekeknek: a külső kijelzőn megjelennek a Peanuts figurái, Snoopy és társai, akik a kicsi tekintetét az objektív felé vonzzák.
Duo FaceTime: egy második személy a külső kijelzőn keresztül csatlakozik a híváshoz.
A hajtogatható iPhone teljesítménye és akkumulátora
A Duóban ugyanaz az A20 Pro chip dolgozik, mint az iPhone 18 Pro-ban, a hűtéséről azonban a processzorhoz közvetlenül csatlakozó gőzkamra gondoskodik. Az Apple szerint ez tartós terhelésnél akár 35%-kal nagyobb teljesítményt ad, mint az iPhone 17 Pro. A viszonyítási alap tehát a tavalyi modell, nem pedig az ugyanezzel a chippel szerelt iPhone 18 Pro.
A többletteljesítmény állítólag játékoknál és két alkalmazással végzett hosszabb munkánál lesz érezhető.
A ház mindkét felében külön akkumulátor van, és a kettő egyként működik. Az Apple nem adja meg a kapacitást mAh-ban, csak az üzemidőket:
Forgatókönyv
Üzemidő az Apple szerint
Tipikus használat
akár 24 óra
Videó a külső kijelzőn
akár 44 óra
Videó a belső kijelzőn
akár 31 óra
Streaming a külső kijelzőn
akár 37 óra
Streaming a belső kijelzőn
akár 26 óra
A hajtogatható iPhone három kompromisszuma
Már a specifikáció is megmutatja a Duo három gyengébb pontját, az első tesztek pedig megerősítik őket. Ezeket nézd meg, mielőtt megrendeled.
1. Ez minden idők legnehezebb iPhone-ja. 254 g-os, összecsukva pedig 11,3 mm vastag. Még az iPhone 18 Pro Max is csak 249 g. A 9to5Google összesítése szerint a Galaxy Z Fold 8 tömege 201 g 9,7 mm-es vastagság mellett, a Pixel 11 Pro Foldé pedig 239 g 10,1 mm mellett.
Minden idők legvékonyabb iPhone-ja a Duo csak kinyitva: 5,2 mm.
2. Nincs Face ID és teleobjektív. Az Apple visszatér az oldalsó gombba épített Touch ID-hoz, amely nyitott és összecsukott állapotban is működik. A Duót Apple Watch-csal is feloldhatod. Ha gyakran fotózol távoli témákat, az iPhone 18 Pro a 4x-es teleobjektívjével jobb választás.
3. Csak eSIM, és nincs lengyel nyelvű Apple Intelligence. A Duóban nincs tálca fizikai SIM-kártyának, kizárólag eSIM-et támogat, egyszerre legfeljebb két aktív számmal. Az Apple Intelligence 16 nyelven érhető el, ezek között nincs ott a lengyel.
Az új Siri AI szeptember 14. óta angol nyelvű bétaként érhető el, de az Apple szerint egyelőre az EU-ban nem, így Lengyelországban sem.
Az új iPhone Handoff funkciót (egy telefonszám két iPhone-on) sem tudod rögtön használni. Induláskor csak a T-Mobile amerikai és a Telekom németországi hálózatában működik.
Mit mondanak a tesztelők az iPhone Duóról
Az iPhone Duo első tesztjei 2026. október 21-én jelentek meg, két nappal az értékesítés indulása előtt, nagyjából egyhetes használat után. Az értékelések többsége kedvező: a The Verge és a Wired 7/10-es pontszámától a Tom’s Guide, a TechRadar és a PCMag 4,5/5-ös értékeléséig terjednek. A tesztelők egybehangzóan dicsérik a matt kijelzőt, a zsanért és a kidolgozást, de abban is egyetértenek, hogy ez még első generációs termék: nehéz, nincs benne Face ID és teleobjektív, és sok alkalmazás még nincs az új kijelzőkhöz igazítva.
Amit a leggyakrabban dicsérnek:
Matt belső kijelző. A nanotextúrás felület csökkenti a tükröződést, és elrejti a hajtásvonalat. Főleg ferde szögből és bizonyos fényviszonyok mellett látszik, ujjal viszont kitapintható.
Zsanér és kidolgozás. A zsanér szinte bármilyen szögben megtartja a telefont, a titán keret és az IP68-as víz- és porállóság pedig kiemeli a Duót a hajtogatható telefonok közül. Joanna Stern egy géppel több mint 32 ezerszer hajtotta össze a saját példányát, és nem érzett változást a zsanér működésében (a MacRumors beszámolója).
Teljesítmény és két alkalmazás egymás mellett. A Tom’s Guide és a Gizmodo szerint a Duo szinte olyan gyors, mint az iPhone 18 Pro. A Split View-t a tesztelők intuitívnak tartják, az Apple saját alkalmazásai pedig azonnal kihasználják a nagy kijelzőt.
Akkumulátor. A legtöbb tesztben kitart egy napnyi átlagos használatig. A Tom’s Guide tesztjében (webböngészés 5G-n) a Duo 13 óra 20 percig bírta, több mint 3 órával tovább, mint a Galaxy Z Fold 8, de rövidebb ideig, mint az iPhone 18 Pro Max (17 óra 31 perc).
Amit a leggyakrabban kritizálnak:
Nem igazított alkalmazások. Ez a leggyakoribb kifogás. A régebbi alkalmazások kis ablakban, fekete sávokkal vagy a jobb oldalon üres sávval jelennek meg. A teljes támogatáshoz a fejlesztőknek az iOS 27.1 SDK-hoz kell átdolgozniuk az alkalmazásaikat, a frissített appok száma pedig még a tesztek alatt is nőtt.
Tömeg és vastagság. A 254 g több, mint az iPhone 18 Pro Max tömege, a Galaxy Z Fold 8 pedig 201 g-os. A Wired, a Gizmodo és a Spider’s Web elfáradó kézről és lehúzó zsebről ír.
Nincs Face ID. Az oldalsó gombba épített Touch ID gyorsan működik, a tesztelők mégis arról írnak, hogy reflexből várják, hogy a telefon magától feloldódjon. Az Apple Watch-csal való feloldás segít.
A kamerák gyengébbek, mint a Pro modelleké. Nincs teleobjektív, sem ProRes- és Log-videofelvétel, gyenge fényben pedig a fotók elmaradnak az iPhone 18 Pro képeitől. A belső kijelző alatti kamera (a tesztek szerint kb. 4 MP-es) videohívásokra elég, fotózásra nem.
Korlátozott multitasking. A kijelzőn csak két alkalmazás fér el, rögzített, fele-fele arányú felosztásban, álló helyzetben pedig csak egy videót lehet a másik alkalmazás fölé rögzíteni. A Duo iOS 27-et futtat, nem iPadOS-t, így az iPades alkalmazásokat sem tudja használni. A vezérlők a jobb oldalon vannak, ami megnehezíti a balkezesek dolgát.
Melegedés és matt kijelző. A The Verge és a Wired azt tapasztalta, hogy a telefon képes felmelegedni, a The Verge szerint főleg a kamera hosszabb használatakor. A matt bevonat emellett kissé fakóbb színeket és kevésbé mély feketét ad, mint egy fényes OLED.
Az Apple Pencil-támogatást a tesztelők még nem tudták kipróbálni, mert csak az iOS 27.2-vel érkezik. A Wired és az Engadget szerint azonban a matt kijelzőfelület jól beválhat írásnál és rajzolásnál. Az ár ritkábban szerepel a kifogások között, mert a konkurens hajtogatható telefonok is hasonlóan drágák, a legtöbb szerző viszont hangsúlyozza, hogy ez nem mindenkinek való telefon.
„A legjobb hajtogatható okostelefon, amelyet eddig használtam”, a kamerák kompromisszumai és a Face ID hiánya ellenére
nincs pontszám
Állapot: 2026. október 21. A pontszámokat az egyes oldalak saját skáláján adjuk meg. Az idézeteket a szerkesztőség fordította.
iPhone Duo vagy iPhone 18 Pro Max?
A klasszikus iPhone-ok közül a legnagyobb a Duo természetes alternatívája: ugyanaz a chip, hasonló tömeg és nagy kijelző zsanér nélkül. A Duo minden tárhelyváltozatban 3 200 zł-val drágább. Alább az Apple weboldalainak adatai következnek.
Paraméter
iPhone Duo
iPhone 18 Pro Max
Ár Lengyelországban (256 GB)
9 999 zł
6 799 zł
Ár Lengyelországban (2 TB)
15 999 zł
12 799 zł
Kijelző
7,6″ belső (430 ppi) és 5,4″ külső (460 ppi)
6,9″ (460 ppi)
Méretek
117,8 × 84,1 × 11,3 mm összecsukva, kinyitva 5,2 mm vastag
163,4 × 78,0 × 8,75 mm
Tömeg
254 g
249 g
Ház
titán keret és zsanérburkolat
alumínium unibody ház
Chip
A20 Pro
A20 Pro
Hátsó kamerák
48 MP fő és 48 MP ultraszéles látószögű, 2x-es optikai minőségű zoom
48 MP fő, 48 MP ultraszéles látószögű és 48 MP-es 4x-es teleobjektív, akár 8x-os optikai minőségű zoom
Előlapi kamera
12 MP Center Stage és FaceTime-kamera a belső kijelző alatt
18 MP Center Stage
Biometria
Touch ID
Face ID
Akkumulátor (tipikus használat)
akár 24 óra
akár 29 óra
Gyorstöltés (60 W)
50% kb. 20 perc alatt
50% kb. 15 perc alatt
SIM-kártya
csak eSIM
nano-SIM és eSIM
Apple Pencil
Apple Pencil (USB-C) az iOS 27.2-től
nem (az Apple specifikációjában nem szerepel)
Víz- és porállóság
IP68 (6 m, 30 perc)
IP68 (6 m, 30 perc)
Színek
csillagfehér, éjszakai égbolt
fekete, ezüst, gleccserkék, burgundi
Új rendelések szállítása (Apple webáruház, 2026. október 21.)
A 3 200 zł-os felárért elsősorban egy 7,6 hüvelykes kijelzőt kapsz Split View-val és ceruzatámogatással. A 18 Pro Max szinte minden másban nyer: van teleobjektívje és Face ID-ja, tovább bírja akkumulátorral, gyorsabban tölt, és fizikai SIM-kártyát is fogad. A tömegük szinte azonos, de az összecsukott Duo rövidebb és több mint 2,5 mm-rel vastagabb, így másképp fekszik a zsebben.
Ha nincs szükséged nagy kijelzőre a két alkalmazással végzett munkához, a 18 Pro Max kevesebbért többet ad, ráadásul nem kell január végéig várnod rá. A 18 Pro és a 18 Pro Max összes változatának árát a lengyelországi iPhone 18 Pro árlistában gyűjtöttük össze.
Tokok és kijelzővédelem az iPhone Duóhoz
Az Apple rögtön két saját tokot is bemutatott. Az iPhone Duo Case két részből áll, mindkét félhez egy-egy jut, és 399 zł-ba kerül. Az iPhone Duo Folio kitámasztóval rendelkezik, amellyel a telefon különböző szögekben állítható be, ára 629 zł. Mindkettő kapható már az Apple webáruházában.
Balra a kétrészes iPhone Duo Case, jobbra a kitámasztós Folio. Forrás: Apple Newsroom
A hajtogatható iPhone-ok tokja általában két különálló héjból áll, mert szabadon kell hagynia a zsanér mozgását. Egyetlen iPhone 17-es vagy 18-as tok sem lesz jó rá.
Külső kijelző: edzett vagy hibrid üveg, akárcsak egy hagyományos iPhone-on.
Belső kijelző: kizárólag rugalmas fólia, mert a merev üveg nem bírja a hajlítást.
A belső kijelző gyári rétegét ne távolítsd el: ez a kijelző része, nem szállítási védőfólia.
Matt hatás: a fényes fólia eltakarja a nanotextúrás felületet, ezért a Duóhoz matt fóliát válassz.
Az iPhone Duo tokok kategóriában már megtalálhatók a Spigen, az UAG, a PITAKA, a Mercury és a PanzerGlass modelljei, többségük MagSafe-mágnesekkel. Ezeket az iPhone Duo tokok rangsorában hasonlítottuk össze, külön a zsanérvédős és a zsanérvédő nélküli modelleket. Fóliákat és üvegeket az iPhone Duo kiegészítők kategóriában találsz.
Mivel töltsd az iPhone Duót: töltők és powerbankok
Itt nem kell várni. A dobozban nincs hálózati töltő, az iPhone Duónak pedig konkrét igényei vannak. Az Apple két értéket ad meg:
50% körülbelül 20 perc alatt egy 60 W-os vagy nagyobb teljesítményű USB PD hálózati töltővel és 60 W-ot támogató USB-C kábellel,
50% körülbelül 30 perc alatt MagSafe töltővel, amely egy 35 W-os vagy erősebb hálózati töltőre csatlakozik.
A vezeték nélküli töltés MagSafe és Qi2 töltővel legfeljebb 25 W-tal működik. A 15 W-os Qi2 töltőknek is működniük kell, csak lassabban. Az iPhone 12 idejéből származó 20 W-os hálózati töltő is megfelel, de a töltés tovább tart, mint amit az Apple megad.
Az alábbi töltőket az Apple által megadott paraméterek alapján választottuk ki, nem saját, ezzel a telefonnal végzett tesztjeink alapján. További modelleket – hálózati adapterekre, MagSafe töltőkre és powerbankokra bontva – a milyen töltő kell az iPhone Duóhoz rangsorunkban mutatunk be.
UGREEN Nexode Air 65W
Az UGREEN Nexode Air 65W meghaladja a 60 W-os küszöböt, amelyet az Apple a leggyorsabb töltéshez előír. Két USB-C és egy USB-A portja van, a GaN (gallium-nitrid) technológiának köszönhetően pedig a nagy teljesítmény ellenére is kicsi. A teljes 65 W-ot egyetlen csatlakoztatott eszköznél kapod meg. Ha egyszerre kettőt töltesz, a teljesítmény megoszlik a portok között, és a Duo nem feltétlenül kapja meg a szükséges 60 W-ot.
Satechi 3-in-1 Qi2 25W
A Satechi 3-in-1 Qi2 25W a Qi2 teljes, 25 W-os teljesítményével tölti a telefont, mellette pedig az órát és a fülhallgatót is. Összecsukva kevés helyet foglal, így utazáshoz is jó választás.
Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh
A Tech-Protect PB40 LifeMag Qi2.2 szabványú mágneses powerbank, vagyis 25 W-os vezeték nélküli töltésre képes. A telefon hátára rögzíted, és útközben kábel nélkül töltheted. Egy 254 g-os telefonnál bármelyik powerbankot jól érezni fogod a kezedben.
Ha inkább egy egyszerű asztali töltőt szeretnél, a Tech-Protect A54 MagSafe 25W Qi2.2 ugyanezt a teljesítményt adja egyetlen korong formájában.
[hs_products ids=”76151,135816,141166,141896″ cols=”4″ title=”Töltők az iPhone Duóhoz”]
Vedd meg, ha nagy kijelzőt szeretnél filmekhez, olvasáshoz és két alkalmazással végzett munkához, és nem tervezed elhagyni az Apple ökoszisztémáját.
Válaszd az iPhone 18 Pro-t, ha fontos számodra a teleobjektív, a Face ID és a könnyebb ház. Ráadásul jóval olcsóbb is.
Fontold meg a Galaxy Z Fold 8-at, ha Androidot használsz, és a tömeg meg az ár többet számít, mint a víz- és porállóság.
Ne feledd azt sem, hogy ez az első generáció. Az Apple nem közölte, hány nyitási ciklusra tervezték a zsanért, új eszközkategóriákban pedig az első generáció gyengeségeit általában csak a második küszöböli ki.
Összegzés
Az iPhone Duo az első hajtogatható iPhone, egyben a legnehezebb és legdrágább iPhone, amelyet az Apple valaha kiadott. A legfontosabb tények:
Lengyelország az első hullámban van. Értékesítés október 23-tól, ár 9 999 zł-tól, az új rendeléseket azonban csak 2027. január végén szállítják.
Két kijelző azonos képaránnyal. 5,4 hüvelyk összecsukva, 7,6 hüvelyk kinyitva, matt felülettel, Split View-val és az iOS 27.2-től Apple Pencil (USB-C) támogatással.
A kompromisszumok valósak. 254 g, 11,3 mm összecsukva, nincs Face ID és teleobjektív, csak eSIM, a Siri AI pedig induláskor nem működik az EU-ban.
A Samsunggal szembeni előny az IP68 és az ökoszisztéma. A Galaxy Z Fold 8 viszont könnyebb és olcsóbb.
Töltőt már ma vehetsz. Egy 60 W-os hálózati töltő és egy 25 W-os Qi2 töltő kihasználja a Duo teljes képességeit.
A tokot érdemes a telefonnal együtt megrendelni, a kiszállítás előtt pedig nézd meg, hogy a hálózati töltőd legalább 60 W-os-e. Egy gyengébb is feltölti a telefont, csak lassabban.
Mikor lesz kapható a hajtogatható iPhone Duo Lengyelországban?
Lengyelországban az értékesítés 2026. október 23-án, pénteken indul, az előrendelés október 16-án kezdődött. Az Apple webáruháza az új rendeléseket jelenleg 2027. január végén szállítja ki (2026. október 21-i állapot szerint), a határidők azonban változhatnak.
Mennyibe kerül az iPhone Duo Lengyelországban?
A hajtogatható iPhone Lengyelországban 9 999 zł-tól kapható, ennyibe kerül a 256 GB-os változat. Az 512 GB-osért 10 999 zł-t, az 1 TB-osért 12 999 zł-t, a 2 TB-osért pedig 15 999 zł-t kell fizetni.
Ugyanaz a telefon az iPhone Fold, az iPhone 18 Ultra és az iPhone Duo?
Igen. Az iPhone Fold, az iPhone 18 Fold, az iPhone Ultra és az iPhone 18 Ultra a kiszivárgott hírekből ismert nevek, a hajtogatható iPhone hivatalos neve pedig iPhone Duo. Az alap iPhone 18-at az Apple nem mutatta be a szeptemberi konferencián, és jelenleg nem szerepel a kínálatában.
Van Face ID az iPhone Duón?
Nincs. A hajtogatható iPhone az oldalsó gombba épített Touch ID-t használja, amely nyitott és összecsukott állapotban is működik. Apple Watch-csal is feloldhatod.
Meg lehet osztani az iPhone Duo kijelzőjét két alkalmazás között?
Igen. A Split View két alkalmazást nyit meg egymás mellett a belső kijelzőn, sőt ugyanannak az alkalmazásnak két ablakát is, például a Safariét. Ez az első iPhone ezzel a funkcióval.
Tehetek két SIM-kártyát az iPhone Duóba?
Fizikai SIM-kártyát egyáltalán nem tehetsz bele. Az iPhone Duo kizárólag Dual eSIM-et támogat, vagyis két aktív, digitális formájú számot, ezért vásárlás előtt nézd meg, hogy a szolgáltatód ad-e eSIM-et.
Működik az iPhone Duo az Apple Pencillel?
Igen, az iOS 27.2-től, és csak az Apple Pencil (USB-C) modellel. A ceruza mindkét kijelzőn működik. Az Apple Pencil Pro és az Apple Pencil (2. generáció) nem kompatibilis az iPhone Duóval.
Lehet edzett üveget ragasztani az iPhone Duo belső kijelzőjére?
Nem. A belső kijelzőre csak rugalmas fólia való, mert a merev üveg nem bírja a hajlítást. Edzett üveget kizárólag a külső kijelzőn használj.
Megéri megvenni az iPhone Duót? A tesztelők véleménye
Az első tesztek szerint igen, ha nagy kijelzőt szeretnél olvasáshoz, filmekhez és két alkalmazással végzett munkához. A tesztelők dicsérik a matt kijelzőt, amely szinte teljesen elrejti a hajtásvonalat, valamint a zsanért és a teljesítményt, kritizálják viszont a 254 g-os tömeget, a Face ID és a teleobjektív hiányát, továbbá azt, hogy sok alkalmazás még nincs az új kijelzőkhöz igazítva. A pontszámok 7/10 (The Verge, Wired) és 4,5/5 (Tom’s Guide, TechRadar, PCMag) között mozognak.
A legjobb tok a Samsung Galaxy S26 FE-hez a Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe. Karcsú TPU és polikarbonát hibrid beépített mágneses gyűrűvel, amely a telefonban nincs. A legnagyobb védelmet a 3mk Fortis MagCase nyújtja, amely MIL-STD-810H tanúsítvánnyal rendelkezik.
TOP 10 három pontban:
A legjobb általánosan: Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe, mágnesekkel és karcsú profillal rendelkező hibrid
A legnagyobb védelem: 3mk Fortis MagCase, MIL-STD-810H és 26 esés 1,26 m-ről sérülés nélkül
A legjobb átlátszó: Ringke Fusion Magnetic MagSafe, polikarbonát mágneses gyűrűvel
A Galaxy S26 FE 2026. szeptember 4-én került forgalomba, és szinte teljesen megegyezik az elődjével. Tok vásárlásakor azonban két dolog számít, amely a megjelenésből nem látható: a telefonban nincsenek mágnesek, és az S25 FE tokok többsége nem illik rá.
A Galaxy S26 FE-ben nincsenek mágnesek. Ez megváltoztatja a tok választását
A Samsung Galaxy S26 FE-nek nincsenek beépített mágnesei. Qi2 töltőn 15 W teljesítménnyel tölthető, de önmagát nem vonzza mágnesesen. Erre a „Qi2 Ready” kifejezés terjedt el, bár maga a Samsung nem használja.
Gyakorlatilag ez egyet jelent: a mágneseknek a tokban kell lenniük. Nélkülük a töltő nem fog automatikusan középre állni, az autós tartó nem tartja meg a telefont, és a mágneses pénztárca egyáltalán nem tapad.
Ezért ebbe a tízes listába kizárólag olyan tokok kerültek, amelyekbe beépített mágneses gyűrű van. Ez volt a belépési feltétel, nem egy a kritériumok közül.
Keresd a névben a „Mag”, „MagCase”, „Magnet” vagy „MagSafe” kiegészítést. Az „indukciós töltéssel kompatibilis” önmagában csak annyit jelent, hogy a tok nem blokkolja a töltést, nem pedig hogy mágneseket ad hozzá. Több információt magáról a szabványról a MagSafe technológiával rendelkező kiegészítőkről szóló útmutatónkban találsz.
A S25 FE kemény tokja nem illik az S26 FE-hez. A rugalmas csak akkor illik, ha a gyártó mindkét modellt megemlíti a nevében. A válasz tehát attól függ, hogy a tok kemény vagy rugalmas.
Kemény tok: nem. A méretek 0,3 mm-rel eltérnek magasságban és szélességben, de a vastagság azonos.
Galaxy S25 FE
Galaxy S26 FE
Méretek
161.3 × 76.6 × 7.4 mm
161.6 × 76.9 × 7.4 mm
A probléma nem a három tized milliméterben rejlik, hanem a újra tervezett kamerai szigeten. A kivágások nem ugyanoda esnek, és a merev ház megfeszítése törött sarkot eredményez.
Rugalmas tok: néha igen, de csak a gyártó nyilatkozata alapján. A Bizon öt tokját kifejezetten „Samsung Galaxy S26 FE / S25 FE”-ként írja le, tehát a gyártó maga nyilatkozik a két modell kompatibilitásáról. Kettő közülük szerepel ebben a rangsorban.
A szabály egyszerű: ha a gyártó nem említi mindkét modellt a névben, akkor a tokot nehezen illeszthetőnek tekintsd. A generációk közötti különbségek teljes összeállítását itt találod: Galaxy S26 FE és S25 FE összehasonlítás.
Mire érdemes még figyelni a Galaxy S26 FE tok kiválasztásánál
Anyag. A TPU rugalmas anyag, amely elnyeli az eséseket és könnyen felhelyezhető. A polikarbonát merev, nem sárgul be és jobban megtartja az átlátszóságot. A legjobb tokok mindkettőt ötvözik: puha TPU keret és kemény hátlap.
Ütésállósági tanúsítvány. Keress konkrét számot, ne szlogent. A „Military Grade” megadott magasság nélkül semmit sem jelent, míg a „26 esés 1,26 m-ről” már igen.
A kamera sziget védelme. A fényképező modul kiemelkedik a hátlapból, és először érinti az asztalt. A sziget körüli megemelt keret fontosabb, mint a képernyő melletti perem.
Súly. Az S26 FE súlya 193 g, míg a páncéltok a készletet 230 g fölé emeli. Ez majdnem 40 g többlet, ezért döntsd el, hogy a karcsú telefont védett telefonra cseréled-e.
A 10 legjobb tok a Galaxy S26 FE-hez
A tíz közé csak azok a tokok kerültek be, amelyek mágnesekkel rendelkeznek, amely a telefonban nincs. A sorrendet három kritérium alapján állítottuk fel: a tesztelt ütésállóság, a védelem és a vastagság aránya, valamint a készleten lévő elérhetőség. Mind a tíz termék raktáron van. Az ESR, UAG és Supcase nem elérhető ehhez a modellhez, ezért a rangsor a Spigen, 3mk, Ringke, Tech-Protect, Samsung tokok és Bison termékek alapján készült.
Hagyományos hibrid konstrukció: rugalmas TPU keret elnyeli az ütéseket, a merev polikarbonát hátlap megtartja az alakját és nem hullámosodik. Ehhez jön a beépített mágnesgyűrű, ami pontosan az, amire a telefon önállóan nem képes.
A Frost Black kivitel matt ködöt ad, ami nem gyűjti a ujjlenyomatokat. A Clear/White verzió a telefon házának színét mutatja.
A Spigen itt karcsú profilt tart, a hátlapban lévő mágnesek ellenére. Ez ritka kombináció, mert a gyűrű általában tömeget ad hozzá.
Kinek: a legtöbb embernek. Ha egy tokot szeretnél, ami mágneseket ad hozzá és nem változtatja a telefont kockává, akkor ez a választás.
Itt nincsenek marketing általánosságok, van szám: 26 esés 1,26 m-ről, nulla sérülés, a MIL-STD-810H norma szerint igazolt. Ez a legkonkrétabb ellenállósági nyilatkozat az egész kategóriában.
A rezgéscsillapításért az Adaptive Shock Technology felel, azaz egy belső mikrocellás habréteg. Az konstrukció polikarbonát és TPU, mágneses gyűrűvel a hátoldalon.
TPU-val kombinált polikarbonát, mágneses gyűrűvel és Mil-Grade tanúsítvánnyal. A polikarbonát hátlapja egyértelműen lassabban sárgul, mint a tiszta TPU, amely az átlátszó tokban már néhány hónap után is zavarossá válhat.
A részlet, amely hiányzik a legtöbb versenytársból: pántvágás. Egy 193 g súlyú telefon esetében a csuklópánt valós védelmet nyújt a leejtés ellen.
Kinek: ha szeretnéd látni a telefon színét és egyben mágneseket is.
[hs_products ids=”143104,143260,142962″ cols=”3″ title=”Három első hely a rangsorban”]
Kompromisszum az első és második pozíció között. TPU-val kombinált polikarbonát 1,5 mm vastagságban és mágneses gyűrű a csomagban. Katonai szabvány, körülbelül 175 cm-es ejtési tesztek.
A megerősített sarkok elnyelik az ütés energiáját, mert a szélekre esve ők érintik először a talajt. A gombok EasyClick technológiával működnek, ami érzékelhető kattintást biztosít.
Kinek: ha páncélt közeli védelmet szeretnél, de a Fortis vastagsága nélkül.
Ha a mágnesek az egyetlen dolog, amit keresel, akkor ez a leggyorsabb út a célhoz. Rugalmas tok mágneses gyűrűvel és színes kerettel, két kivitelben: shiny black és shiny gold.
Itt nincs ütésálló tanúsítvány vagy megerősített sarkok. Viszont pontosan az a funkció van benne, ami hiányzik a telefonból.
Kinek: ha Qi2-n töltöd, vagy mágneses tartót használsz, és a védelem másodlagos.
TPU polikarbonát elemekkel, beépített mágneses gyűrű és matt felület, amely csökkenti az ujjlenyomatokat. A megemelt peremek védik a képernyőt és a kamerát.
Négy szín közül választhat: fekete, kék, zöld és rózsaszín. Ritkaság ebben a kategóriában, mert a mágneses tokok általában fekete vagy átlátszó színűek.
Kinek: ha mágnesekre, matt textúrára és más színre van szükséged, mint a fekete.
[hs_products ids=”142725,143303,143261″ cols=”3″ title=”Páncélozott, mágneses és matt: 4-6. helyezett”]
A tok maga a Samsung gyártmánya, szilikonból és mágnesekkel. A szilikon tapintása kellemesebb, mint a TPU, és gyakorlatilag nem csúszik, ami 193 g-nál számít.
Az eredeti termékek előnye egyértelmű: a mágnesek pontosan úgy vannak elhelyezve, ahogy a telefon gyártója tervezte, így a töltő pozicionálása keresés nélkül történik.
Négy szín közül lehet választani: fekete, menta, kék-lila és rózsaszín.
Hátrány: a szilikon porosodik és zsebből származó szálakat gyűjt. Hasonló védelemért független márkáknál lényegesen kevesebbet kell fizetni.
A legvékonyabb tok mágnesekkel ebben a válogatásban, és a második helyezett a Samsungtól. Három szín: fekete, menta és kék-lila.
Ez a tok azoknak készült, akik a S26 FE-t a karcsúsága miatt vásárolták, és nem akarják azt elveszíteni. A védelem szimbolikus, viszont a mágnesek pontosan ott ülnek, ahol a Samsung tervezte.
Kinek: ha a telefon formájának megőrzése a prioritás, nem pedig a leesés elleni védelem.
Az egyetlen tok a rangsorban, amely védi a képernyőt üveg hozzáadása nélkül. Öko bőr rugalmas TPU-ból, belső mikroszálas béléssel, két-három kártyatartóval és mágneses záródású fedéllel.
A fedél egyben állványként is funkcionál vízszintes módban, így a vonaton filmet nézhetsz anélkül, hogy a telefont kellene tartanod. A gyártó a konstrukciót 360 fokos védelemként írja le.
Itt visszatér a cikk elején említett téma. A Bizon ezt a tokot úgy írja le, mint a Galaxy S26 FE és S25 FE egyidejűleg illő tokját. Ez a gyártó állítása, nem a mi feltételezésünk.
A konstrukció rugalmas, mágneses gyűrűvel és füstös, matt felülettel rendelkezik.
Kinek: ha otthon mindkét telefon megtalálható, vagy tervezed a váltást, és szeretnél egy tokot az generációk közötti átmenetre.
[hs_products ids=”143115,143119,142732,143245″ cols=”4″ title=”7-10. helyezettek a rangsorban”]
Két tok a kínálatunkból nincs mágneses, ezért nem kerültek be a legjobb tízbe, de van értelmük, ha kizárólag kábellel töltöd. Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear ugyanaz a hibrid, mint az első helyezett, csak gyűrű nélkül, így a telefon színe a legtisztábban látható. Bizon Case Angelo a legegyszerűbb belépő a védelembe, és szintén illik mindkét FE generációhoz.
Samsung Galaxy S26 FE tok: a legjobb tíz összehasonlítása táblázatban
#
Tok
Anyag
Mágnesek
Esés teszt
Kiemelkedő jellemző
1
Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe
TPU + PC
✅
❌
karcsú profil mágnesekkel
2
3mk Fortis MagCase
PC + TPU
✅
MIL-STD-810H, 26 × 1.26 m
Adaptive Shock Technology
3
Ringke Fusion Magnetic MagSafe
PC + TPU
✅
Mil-Grade
lyuk a pánt számára
4
3mk Armor MagCase
PC + TPU, 1.5 mm
✅
Military Grade, ~175 cm
megerősített sarkok
5
Tech-Protect MagFlex MagSafe
rugalmas TPU
✅
❌
színes keret
6
3mk Misty MagCase
TPU + PC
✅
❌
négy szín
7
Samsung Silicone Magnet
szilikon
✅
❌
eredeti, négy szín
8
Samsung Slim Magnet
gyártó nem adja meg
✅
❌
legvékonyabb mágnesekkel
9
3mk Wallet Case
műbőr + TPU
csak a fedél zárása
❌
kártyák, állvány, 360° védelem
10
Bizon Case MatteO
rugalmas TPU
✅
❌
kompatibilis S26 FE és S25 FE modellekkel
Melyik tokot válasszuk a Samsung Galaxy S26 FE-hez? Ajánlások az igények szerint
Egyszerű, mindent egy tokban szeretnél: Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe. Mágnesek, hibrid konstrukció, karcsú profil.
Galaxy S26 FE-hez keres páncélozott tokot: 3mk Fortis MagCase, az egyetlen MIL-STD-810H normával és megadott esések számával.
Galaxy S26 FE-hez keres átlátszó tokot: Ringke Fusion Magnetic MagSafe, átlátszó polikarbonát mágnesekkel és Mil-Grade tanúsítvánnyal.
Csak a mágnesek fontosak számodra: Tech-Protect MagFlex MagSafe.
Tokot szeretnél fedéllel és kártyákkal: 3mk Wallet Case, az egyetlen a tízből, ami lefedi a képernyőt.
Az eredeti Samsungot részesíted előnyben: Silicone Magnet a fogásért, Slim Magnet a vékonyságért.
Van otthon S25 FE és S26 FE: Bizon Case MatteO, a két generációval való kompatibilitás nyilatkozatával.
Nem akarod a fekete színt: 3mk Misty MagCase négy színben vagy Samsung Silicone Magnet.
Mivel egészítsük ki a Galaxy S26 FE tokot
Az összes tok közül, kivéve a 3mk Wallet Case, egyik sem fedi le a képernyőt. A megemelt peremek megvédik a kijelzőt, ha laposan esik, de a karcolások ellen nem nyújtanak védelmet.
A kijelző ugyanaz, mint az elődjé, de egyik üveggyártó sem nyilatkozik a két modell kompatibilitásáról. Az üveg kontúrja konkrét házhoz van tervezve, így ez egy külön vásárlás, nem egy kiegészítő átvitele.
Ennek a modellnek a kínálatában három ésszerű opció található. Spigen GLAStR EZ Fit Pro rendelkezik egy applikátorral, amely gyakorlatilag kiküszöböli a buborékokat, Tech-Protect Glass Fit két darabot tartalmazó csomagban érkezik, míg 3mk HardGlass a lengyel márka legegyszerűbb változata.
[hs_products ids=”143219,142974,141337,143122″ cols=”4″ title=”Edzett üvegek és fóliák a Galaxy S26 FE-hez”]
Egy tanács, függetlenül a üveg márkájától: szereld fel a fürdőszobában közvetlenül a fürdés után. A vízgőz összegyűjti a port a levegőből, és a port az üveg alatt a leggyakoribb oka a sikertelen felszerelésnek.
Összefoglalás: TOP 10 tok a Galaxy S26 FE-hez röviden
A Galaxy S26 FE-nek nincsenek mágnesei. Qi2-n 15 W teljesítménnyel töltődik, de mágneses gyűrű nélküli tok esetén a töltő nem fog automatikusan középre állni, és a mágneses tartó sem fogja megtartani a telefont. Ez a legfontosabb kritérium ennél a modellnél.
A S25 FE tok csak akkor illik, ha a gyártó mindkét modellt kicserélte. A merev házak nem használhatók az újra tervezett kamera sziget miatt; a Bison a rugalmas vonalainak kompatibilitását deklarálja mindkét modellel.
A leguniverzálisabb választás a Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe. TPU és polikarbonát hibrid mágnesekkel és karcsú profillal.
Ha csak a védelem számít, válaszd a 3mk Fortis MagCase-t. MIL-STD-810H és 26 esés 1,26 m-ről sérülés nélkül.
A üveg külön vásárlás. A kijelző nem változott, de egyetlen gyártó sem írja le az üveget úgy, hogy mindkét generációhoz illeszkedne.
GYIK: leggyakoribb kérdések a Galaxy S26 FE tokokkal kapcsolatban
Illik-e a Galaxy S25 FE tok a S26 FE-hez?
Nem, mert a kamera szigetét újratervezték, és a kivágások nem ugyanoda esnek. Rugalmas tokok csak akkor passzolnak, ha a gyártó mindkét modellt megemlíti a nevében, ahogy azt a Bizon teszi.
Van-e a Galaxy S26 FE-nek mágneses rendszere, mint a MagSafe?
Nem. A telefon támogatja a 15 W-os Qi2 töltést, de nincs beépített mágnes. A mágneses gyűrűnek a tokban kell lennie.
Melyik a legstrapabíróbb tok a Galaxy S26 FE-hez?
A 3mk Fortis MagCase, amely MIL-STD-810H szabványnak felel meg, és 26 esést túlélt 1,26 m magasságból sérülés nélkül. Alternatívaként a 3mk Armor MagCase, amely körülbelül 175 cm-es teszteken ment át.
Megéri az eredeti Samsung tokot megvenni a Galaxy S26 FE-hez?
Az eredetik mágnesekkel rendelkeznek, amelyek pontosan a telefon gyártójának terve szerint helyezkednek el, ami a legmegbízhatóbb töltőközéppontot biztosítja. Azonban lényegesen drágábbak, mint a független márkák tokjai, amelyek hasonló védelmet kínálnak.
Melyik cég gyártja a legjobb telefontokot?
Nincs egyetlen legjobb márka, a szükségletekhez való alkalmazkodás a lényeg. A Spigen és a Ringke a legjobb hibrid tokokat készíti a mindennapokra, a 3mk rendelkezik a legszigorúbb esésbiztonsági tanúsítványokkal, míg a Samsung eredetik a legmegbízhatóbb mágneses elhelyezkedéssel bírnak.
Milyen anyagból készült a legjobb tok a Galaxy S26 FE-hez?
Hibrid: rugalmas TPU keret és merev hátlap polikarbonátból. A TPU elnyeli a becsapódás energiáját, míg a polikarbonát nem hajlik és nem sárgul el olyan gyorsan, mint a tiszta TPU.
Melyik tok jobb: szilikonos vagy TPU?
A szilikon kellemesebb tapintású és kevésbé csúszik, de por és szálak tapadnak rá. A TPU jobban tompítja az eséseket és idővel nem nyúlik meg.
Működik a fedeles tok vezeték nélküli töltéssel?
Működik, de a fedél mágneses zárja nem ugyanaz, mint a töltőgyűrű. A pénztárca tok indukciósan tölthető, de nem tapad mágnesesen a Qi2 töltőhöz.
Mikor került forgalomba a Galaxy S26 FE?
A Samsung 2026. augusztus 27-én mutatta be a telefont, és az értékesítés 2026. szeptember 4-én indult. Az árak 799 EUR-tól kezdődnek, ami körülbelül 3 490 PLN a 128 GB-os verzióért.
A Galaxy S25 FE üvege illik az S26 FE-hez?
A képátló és a felbontás azonos, de a gyártók nem deklarálják a kompatibilitást mindkét modellel, és az üveg kontúrja a konkrét házhoz van vágva. Vásárolj üveget, amelyet Galaxy S26 FE-hez ajánlanak.
A legjobb tok az iPhone 18 Pro Max-hoz az ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe. Páncélozott hibrid Poron, TPU és polikarbonát, kihúzható állvánnyal és Military Grade védelemmel. A második helyen a Tech-Protect MagPrime MagSafe CC áll, kamerazóna védővel.
Rangsor három pontban:
A legjobb általában: ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe, azaz Poron a sarkokban, Military Grade és kihúzható állvány
A leguniverzálisabb: Tech-Protect MagPrime MagSafe CC, matt hibrid kamerazóna védelemmel
A legjobb átlátszó: ESR Classic Hybrid MagSafe Frosted, akril, ami nem sárgul be
Tudjuk, hogy ez hogyan néz ki minden premiernél. A telefon még nem került forgalomba, de te már keresel valamit, ami megóvja az első eséstől a járdán.
Ez látható a termékek neveiben. Gyakorlatilag minden tok a mi kategóriánkban a „do Apple iPhone 17 Pro Max / 18 Pro Max” felirattal rendelkezik. Egy tok, két modell. Ez mindkét irányban működik, mert ugyanazokat a konstrukciókat találod a kategóriában az iPhone 17 Pro Max tokokhoz.
A fényképezőgép védőkkel éppen ellenkező a helyzet. A fényképező szigetnek 11.23 mm-ről 11.54 mm-re kell nőnie, és ez a három tized milliméter elegendő ahhoz, hogy a tizenhetes tok ne illeszkedjen a lencsékhez. A számok a beszállítói láncból származó szivárgásokból származnak, nem az Apple hivatalos specifikációjából. Azonban a mi katalógusunk megerősíti őket: fényképező üvegek gyártói külön említik, csak a tizennyolcas modellhez, bár a tokokat közösen hagyták.
Figyelmeztetés: az Apple konferenciája előtt írunk, amelyet 2026. szeptember 9-re terveztek. Az összhang a tokgyártók nyilatkozataira és szivárgásokra épül. Egyes jelentések szerint a ház körülbelül 0.25 mm-rel vastagabb lenne, amit a nagyobb akkumulátor és a gőzkamra befolyásolna. Rugalmas TPU kerettel ez a különbség nem kell, hogy zavarjon, de a tizenhetes tokok akkor már nem illeszkednének. Frissítjük a szöveget a premier után.
Mire figyeljünk az iPhone 18 Pro Max tok kiválasztásakor
Öt dolog dönt arról, hogy a tok hasznos lesz-e számodra, vagy egy hét után a fiókban landol.
MagSafe mágnesek. Az iPhone saját mágneses gyűrűvel rendelkezik, de a beépített mágnesek nélküli tokok eloszlatják annak erejét. A töltő ilyenkor nem középre helyezkedik, és az autós tartó is elengedheti a küszöbön. Keresd a „beépített mágneses gyűrű” leírást, ne csak a „vezeték nélküli töltéssel kompatibilis” feliratot.
Camera Control gomb. A jobb oldalon lévő érintősáv reagál az ujj elhúzására. A fölötte lévő vastag műanyag réteg megöli a funkciók felét. A jó tokoknál ezen a helyen vékony membrán vagy kivágás található.
A kamera sziget védelme. A Pro Max fényképező modulja kiemelkedik a hátlapból, és ő érinti először a felületet. A sziget körüli megemelt keret fontosabb, mint a kijelzőnél megemelt perem.
Anyag. A TPU rugalmas gumi, amely tompítja az eséseket és könnyen felhelyezhető. A polikarbonát (PC) merev, nem sárgul be, és jobban megőrzi az átlátszóságot. A legjobb tokok kombinálják a kettőt: puha TPU keret és kemény PC hátlap.
Támaszték. Úgy hangzik, mint egy kütyü. Az első epizódhoz egy vonaton nézve.
Rangsor: 12 legjobb tok az iPhone 18 Pro Max-hoz
A sorrendet négy kritérium alapján állapítottuk meg: a valós védelem (anyag, esés tesztek, a készülék szigetelése), a MagSafe és a Camera Control gomb kezelhetősége, az azonnali elérhetőség, valamint a védelem és a vastagság aránya. Kihagytuk a kifogyott modelleket, még azokat is, amelyek technikailag magas helyezést érnének el. E modell esetében nincs Spigen, UAG vagy PITAKI, ezért a rangsor az ESR, Tech-Protect, Benks, 3mk és licenc márkákra épül.
Három anyag egy házban: Poron a sarkokban, TPU a kereten és polikarbonát a hátlapon. A Poron egy sportcipőkbe használt hab, amely elnyeli a becsapódás energiáját és visszatér az eredeti formájába.
Az ESR a Military Grade osztályú védelmet és az Air Guard technológiát deklarálja ehhez a sorozathoz, ami a sarkokban található légpárnákat jelenti. Éppen a sarok viseli el az első ütést, amikor a telefon laposan a szélére esik.
Ez a legstrapabíróbb tok az iPhone 18 Pro Max számára a mi összeállításunkban.
A talp beépített a hátsó részbe, és egyetlen körömmel kihúzható. A tok támogatja a Camera Control gombot, és az ujjhúzás a sávon ugyanúgy működik, mint tok nélkül.
Kinek: ha a telefon veled utazik az építkezésre, kerékpározás közben, vagy egyszerűen gyakran érkezik kemény felületekre.
Hátrány: a három anyagból készült konstrukció vastagabb, mint a klasszikus hibrid. A zsebedben érezhető ez a tok.
A „CC” rövidítés a névben a Camera Cover-t jelenti, ami a fényképező sziget integrált védelmét takarja. Ez válasz az egyik leggyakoribb kérdésre a Pro Maxokkal kapcsolatban, mivel a kamera modul gyorsabban karcolódik, mint a képernyő.
A konstrukció klasszikus hibrid. Az rugalmas TPU keret elnyeli az ütéseket, a merev polikarbonát hátlap megtartja az alakját és nem hullámosodik. A beépített mágneses gyűrű automatikusan rögzíti a töltőt, anélkül hogy keresni kellene a pozíciót.
A matt bevonat nem gyűjti az ujjlenyomatokat, mint a fényes verziók. A Camera Control érzékeny érintésre a vékony membránnak köszönhetően.
Kinek: a legtöbb embernek. Ez a leguniverzálisabb választás a listán, ha egyetlen tokot keresel mindent elérni.
Az ESR polikarbonát helyett akrilt használ, amely ellenállóbb az UV-sugarak hatására bekövetkező sárgulással szemben. Ez valós probléma az átlátszó tokok esetében, különösen a olcsó TPU-ból készült tokoknál.
A frosted felület egy matt ködöt jelent a hátoldalon. A telefon átlátszik, de tükörhatás és ujjlenyomatok nélkül.
Az ESR itt ugyanazt a Military Grade védelmet és ugyanazokat az Air Guard párnákat biztosítja a sarkokban, mint a Cyber Tough modellen. A különbség a vastagságban rejlik, nem a védelmi osztályban.
Kinek: ha látni szeretnéd a telefon színét, de fényes lakkozás nélkül.
[hs_products ids=”143073,142340,143059″ cols=”3″ title=”Három első helyezett a ranglistán”]
Benks konkrét adatokat ad meg ahelyett, hogy általánosságokat mondana: az etui 5 láb (kb. 152 cm) magasságból átment az Anti-Crash teszteken. Ennyi a távolság a kéz és a járda között, amikor sétálsz és a képernyőt nézed.
A párnázásért az InvisiWarrior légpárna felel a sarkokban. A neodímium mágneseket úgy helyezték el, hogy a MagSafe töltő anélkül tapadjon, hogy el kellene mozdítani.
A fényképezőgép körüli megemelt keret védi az objektíveket, amikor a telefont az asztalra helyezed. A gombok kattinthatók, érezhető ugrással.
Kinek: ha kemény adatokat szeretnél a tartósságról, nem pedig marketing nyilatkozatokat.
Figyelem: a Benks csúcsmodellek, amelyeknél a 600D Kevlar szál látható és MIL-STD-810H tanúsítvánnyal rendelkeznek, jelenleg elfogytak. Ha kevlarra van szükséged, nézd meg a hetedik pozíciót.
A talp fém és két tengely mentén hajtható: függőlegesen videóhívásokhoz, vízszintesen filmekhez. Ez a megoldás kényelmesebb, mint a gyűrű, mert a telefon stabilan áll mindkét oldalon.
A konstrukció többi része egy bevált TPU és polikarbonát hibrid, kameravédővel és beépített MagSafe-szel. A gyártó az egyszerű felszerelést és eltávolítást dicséri, ami a merev hátlapok esetében nem egyértelmű.
Kinek: ha utazás közben nézel tartalmakat, és nem akarsz külön talpat cipelni.
Hátrány: a fém láb néhány grammal nehezebb, és kissé kiemelkedik, amikor a telefont vízszintesen fekteted le.
Lengyel márka, átlátszó-matt felület és olyan konstrukció, amely szinte nem ad hozzá térfogatot. Az anyag TPU polikarbonát elemekkel, beépített mágneses gyűrűvel.
A megemelt peremek védik a képernyőt és a kamerát. A matt felület csökkenti a telefon csúszkálását a kézben, és a Pro Max szívesen csúszkál. Négy szín érhető el: fekete, kék, narancssárga és fehér.
Kinek: ha a megjelenése miatt vásárolod a Pro Maxot, és nem akarod páncél alá rejteni.
[hs_products ids=”143278,142970,141330″ cols=”3″ title=”Páncélozott, állványos és karcsú: 4-6. pozíciók”]
A „2-Set” név néha félrevezető, ezért tisztázzuk: ez nem két tok. A dobozban egy házat és két cserélhető elülső keretet találsz, az egyik polikarbonát üveggel, a másik pedig anélkül.
A keret üveggel 360 fokos védelmet nyújt a telefon számára, beleértve a képernyőt is. Az üveg nélküli keret a képernyőt szabadon hagyja, ha a saját edzett üvegedet részesíted előnyben. A csere néhány másodpercet vesz igénybe.
Az anyag polikarbonát és TPU, kevlár hatású szövettel, hátul kihajtható állvánnyal. A konstrukció meglepően könnyű egy 360-as tokhoz képest.
Kinek: ha egy strapabíró tokot keresel iPhone 18 Pro Max-hoz, amelynek elülső kerete a mindennapokban levehető.
A Tech-Protect Kevlar 2-Set mellett ez az egyetlen tok a rangsorban, amely védi a képernyőt üveg hozzáadása nélkül. És az egyetlen, amelyet állandóan zárva tart.
Technikai érdekesség: ez a tok MagSafe támogatással rendelkezik, ami ebben a kategóriában még mindig ritkaságnak számít. Általában a mágnesek a tokokban vagy nem találhatóak, vagy túl gyengék a töltőhöz.
A klasszikus, matt felület a munkában éppúgy megállja a helyét, mint a mindennapokban.
Kinek: ha kártyákat hordasz a telefonoddal együtt, és inkább egy dolgot szeretnél a zsebedben, mint kettőt.
Hátrány: a tokot minden egyes képernyőre pillantáskor el kell hajtani. Két nap után ez már reflex, de az első nap bosszantó lehet.
Öko bőr, matt felület. A hátlap közepén egy antracit vonal fut, amely a Mercedes-Benz logójához vezet. Hardcase konstrukció polikarbonát alaplappal.
A legérdekesebb elem a fém keret a kamera körül, ugyanabból az anyagból, mint a gombvédők. A fém hatékonyabban védi a fényképező szigetet, mint a kiemelkedő műanyag, mert nem kopik el, amikor letesszük a telefont.
A bőr felület biztos fogást ad, az rugalmas oldalak pedig csillapítják az esést.
Kinek: ha valami elegánsat keresel, de nem akarod, hogy a fél tokon logó legyen.
[hs_products ids=”143254,142447,142956″ cols=”3″ title=”Kevlar, fedél és bőr: 7-9. pozíciók”]
A Guess a legkeresettebb divatos tok márka az iPhone Pro Max-hoz, és ez nem véletlen. Öko bőr 4G mintázattal, klasszikus logóval a közepén, TPU és polikarbonát rétegekkel a belsejében.
Ez nem csupán dísz. A pontos méretek tompítják az eséseket, a rugalmas oldalak megkönnyítik a felhelyezést, a MagSafe mágnesek pedig adapterek nélkül működnek.
Kinek: ha a tok kiegészítője a stílusnak, és nem csupán védőréteg.
Szemcsés textúra a hátoldalon és Choupette fém feje, mint egyetlen akcentus. Visszafogott, mint egy divatmárka, ezért a tok formális helyzetekhez is illik.
A MagSafe szabványosan működik, a védelem pedig tipikus ennek a kategóriának.
Kinek: annak, aki a tokot a szeme előtt választja, nem pedig egy tanúsítványtáblázat alapján.
Rugalmas TPU, megerősített sarkok, kiemelt peremek a kijelzőnél és a kameránál. Nincs mágnes, de támogatja a vezeték nélküli töltést.
Két részlet, amely általában hiányzik ebben a szegmensben. Az első a pöttyös belső felület: a hátlap nem tapad a telefon házához, így nem keletkeznek szivárványos foltok. A második a pántnyílás.
A gyártó fenntartja a jogot, hogy a tok csak kisebb méretű üvegekkel működik, mint a szabványosak. Érdemes ezt ellenőrizni a képernyővédő megvásárlása előtt.
Kinek: ha szükséged van valamire azonnal, mielőtt kiválasztanád a végleges tokot.
[hs_products ids=”142675,143101,143176″ cols=”3″ title=”Divatos, dizájnos és minimalista: 10-12. pozíciók”]
iPhone 18 Pro Max tok: táblázatos összehasonlítás
#
Tok
Anyag
MagSafe
Fényvédő
Állvány
Kiemelés
1
ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe
Poron + TPU + PC
✅
emelt keret
✅ kihúzható
Katona minőség, Air Guard
2
Tech-Protect MagPrime MagSafe CC
TPU + PC
✅
integrált (CC)
❌
matt bevonat
3
ESR Classic Hybrid MagSafe Frosted
akril + TPU
✅
emelt keret
❌
akril nem sárgul
4
Benks Magnetic Lucid Armor Pro
TPU + PC
✅
emelt keret
❌
152 cm-es esés teszt
5
Tech-Protect MagStand MagSafe CC
TPU + PC
✅
integrált (CC)
✅ fém, 2 tengely
áll függőlegesen és vízszintesen
6
3mk Misty MagCase
TPU + PC
✅
emelt peremek
❌
négy szín, minimális vastagság
7
Tech-Protect Kevlar MagSafe 2-Set
PC + TPU
✅
emelt keret
✅ láb
két cserélhető elülső keret
8
Mercury BlueMoon Diary MagSafe
műbőr
✅
zárható fedél
❌
védi a képernyőt üveg nélkül
9
Mercedes Leather Semi Wrap Iconic Line
műbőr + PC
✅
fém keret
❌
fém a lencsék körül
10
Guess Embossed 4G Classic MagSafe
műbőr + TPU + PC
✅
emelt keret
❌
4G mintázat
11
Karl Lagerfeld Grained Choupette Head Metal
szemcsés textúra + PC
✅
emelt keret
❌
fém Choupette részlet
12
Bizon Case Salpa
TPU
❌
emelt szélek
❌
lyuk a pántnak
Melyik tokot válasszuk az iPhone 18 Pro Max-hoz? Ajánlások az igények szerint
Védőtokot szeretnél az iPhone 18 Pro Max-hoz: ESR Cyber Tough Kickstand vagy Tech-Protect Kevlar 2-Set. Az első a mindennapi használatra kényelmesebb, a második pedig minden oldalról védi a telefont.
Átlátszó tokot keresel az iPhone 18 Pro Max-hoz: ESR Classic Hybrid Frosted vagy 3mk Misty MagCase. Mindkettő megmutatja a ház színét és nem gyűjti az ujjlenyomatokat.
Tokot keresel az iPhone 18 Pro Max-hoz, ami védi a kamerát: Tech-Protect MagPrime CC vagy MagStand CC. Az integrált szigetvédő védi a lencséket minden alkalommal, amikor leteszed a telefont.
Filmeket nézel útközben: Tech-Protect MagStand fém állvánnyal, két tengelyen.
Kártyákat hordasz a telefonnal együtt: Mercury BlueMoon Diary, az egyetlen tok, amely működő MagSafe-tel rendelkezik ebben a válogatásban.
A tok része legyen a stílusodnak: Guess Embossed 4G Classic, Karl Lagerfeld Choupette Head vagy Mercedes Leather Semi Wrap.
Bármire szükséged van most: Bizon Case Salpa, a mágnesek hiányával.
Mivel egészítsük ki az iPhone 18 Pro Max tokot
Itt visszatérünk arra, amiről az elején írtunk. A tizenhetes tok passzol, de a kamera védő már nem, mert a fényképező sziget megnőtt.
Ez éppen jó hír a pénztárcának. A teljes kiegészítő készlet helyett csak egy dolgot vásárolsz, és az iPhone 18 Pro Max-ra katalogizált védőburkolatok neve éppen ezt a modellt tartalmazza, a tizenhetes kiegészítés nélkül.
A kijelző egy külön kérdés. A Mercury flip tok és a Tech-Protect Kevlar 2-Set elülső keretével kivételével a rangsorban szereplő egyetlen tok sem védi a kijelzőt, ezért edzett üveget érdemes azonnal hozzáadni. A bevált lehetőségek ESR UltraFit Armorite és Tech-Protect Quick Set, mindkettő két darabos csomagban.
[hs_products ids=”143079,143223,143084,142076,142078,143272″ cols=”3″ title=”Képernyővédők és kameravédők az iPhone 18 Pro Max-hoz”]
Mindent egyszerre vásárolsz? A legkényelmesebb a kész szett ESR Classic Hybrid MagSafe edzett üveggel 9H és a telepítő applikátor a csomagban. Az ESR egy tippet is ad, amely minden üveg márkára érvényes: a fürdőszobában, közvetlenül a fürdés után szereld fel. A vízgőz elősegíti a por eltávolítását a levegőből.
Összefoglaló: a legjobb tokok az iPhone 18 Pro Max-hoz röviden
Az iPhone 18 Pro Max tokjának választása négy következtetésre redukálódik.
A 17 Pro Max-i iPhone ház kompatibilis a 18-as modellel. A gyártók az eseteket mindkét generációra közösnek írják le, mert a ház megőrzi a méreteket. Ha a 17-ről váltasz, nem kell új tokot vásárolnod.
A kamera védő külön vásárlás. A fényképezőgép szigetnek 11.23 mm-ről 11.54 mm-re kell nőnie, és az előző modell védője már nem illik rá.
A leguniverzálisabb választás a Tech-Protect MagPrime MagSafe CC. TPU és polikarbonát hibrid, kamera védelemmel és teljes MagSafe-vel, ami a legtöbb ember számára megoldja a problémát.
Ha a védelem a prioritás, válaszd az ESR Cyber Tough Kickstand-ot. Poron a sarkokban, Military Grade osztály és állvány a hátsó részen.
A szöveget frissítjük az Apple konferenciája után 2026. szeptember 9-én, amikor megismerjük az iPhone 18 Pro Max hivatalos méreteit.
GYIK: leggyakoribb kérdések az iPhone 18 Pro Max tokjairól
A 17 Pro Max-i iPhone tokja illik a 18 Pro Max-hoz?
Igen. A kiegészítők gyártói a házakat mindkét modellre közösként írják le, mert a ház megőrzi ugyanazokat a méreteket és a gombok elrendezését. A kamera sziget védői már különállóak.
Melyik tok a legstrapabíróbb az iPhone 18 Pro Max-hoz?
ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe Poron habbal a sarkokban és katonai minőségű védelemmel. Alternatívaként a Tech-Protect Kevlar 2-Set is ajánlott, amely a telefont a képernyő oldaláról is védi.
Megéri az eredeti Apple tokot megvenni az iPhone 18 Pro Max-hoz?
Az eredeti Apple tokoknak a legjobban illeszkedő mágnesük van, de többször annyiba kerülnek, mint a független márkák tokjai, és nem kínálnak védelmet a kamera sziget számára, sem állványt. Az ajánlatunkban nem találod őket, viszont az ESR és Tech-Protect hibrid tokok ugyanazt a MagSafe szolgáltatást nyújtják.
Melyik tok jobb: szilikon vagy TPU?
A TPU jobban elnyeli az eséseket és nem nyúlik meg idővel. A szilikon kellemesebb tapintású és kevésbé csúszik.
Miből készült a legjobb tok az iPhone 18 Pro Max-hoz?
Hibrid: rugalmas TPU keret és merev hátlap polikarbonátból vagy akrilból. A TPU elnyeli a becsapódás energiáját, a kemény hátlap nem hullámzik és nem sárgul meg olyan gyorsan, mint a tiszta TPU.
Minden tok támogatja a MagSafe-et az iPhone 18 Pro Max-hoz?
Nem. Azok a tokok, amelyek nem rendelkeznek beépített mágneses gyűrűvel, mint például a Bizon Case Salpa, támogatják az induktív töltést, de a töltő nem tapad mágnesesen. A termék nevében keresd a „MagSafe” vagy „Mag” kiegészítést.
Mikor kerül bemutatásra az iPhone 18 Pro Max?
Az Apple 2026. szeptember 9-én mutatja be a telefont a „Surprise and shine” konferencián. A dátumot maga a cég erősítette meg, és az értékesítés várhatóan szeptember második felében indul.
Védi a tok a Camera Control gombot?
Igen, ha jól van megtervezve. Az ESR, Tech-Protect és Benks modellek ebben a rangsorban érzékeny érintésre reagáló membránt tartalmaznak ezen a helyen, amely továbbítja az ujjmozdulatokat.
Szükségem van üvegre a kamerára, ha a tok emelt kerettel rendelkezik?
Az emelt keret védi a karcolásoktól a felületen, de nem a lencse pontszerű ütéseitől. Ha a modul kiemelkedik a hátlap fölé, akkor a kamerára üveg használata értelmes, mert a cseréje a kamerajavítás árának töredékébe kerül.
Rontja a tok a vezeték nélküli töltést?
Nem, ha a ház beépített mágnesekkel rendelkezik, mint a Mercury BlueMoon Diary. A MagSafe nélküli tokok esetében szükség lehet az elülső rész megdöntésére a töltés idejére.