Kategoria: Poradniki

  • Najlepsze etui do Samsung Galaxy Buds 4 i Buds 4 Pro [2026]

    Najlepsze etui do Samsung Galaxy Buds 4 i Buds 4 Pro [2026]

    Najlepsze etui do Galaxy Buds 4 to Spigen Rugged Armor (85 zł) – wytrzymałe, z matowym wykończeniem i precyzyjnym dopasowaniem do etui ładującego. Jeśli szukasz tańszej opcji, Tech-Protect Slim Hook za 39 zł oferuje karabińczyk i smukłą konstrukcję. Wszystkie etui z tego rankingu pasują zarówno do Galaxy Buds 4, jak i do Buds 4 Pro.

    Samsung Galaxy Buds 4 i Buds 4 Pro to jedne z najciekawszych słuchawek true wireless na rynku. Etui ładujące są jednak podatne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. W tym poradniku porównujemy osiem etui (case) ochronnych od Spigena, Ringke i Tech-Protect.

    Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i które etui sprawdzi się najlepiej w zależności od Twoich potrzeb. Szukasz obudowy do starszego modelu? Sprawdź etui do Galaxy Buds 3 / 3 Pro.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do Galaxy Buds 4?

    Zanim przejdziemy do rankingu, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze. Obudowa ochronna do słuchawek to niewielki wydatek, ale odpowiednio dobre etui do Galaxy Buds 4/4 Pro może uchronić Twoje słuchawki przed kosztownymi naprawami.

    Materiał i rodzaj ochrony

    Etui ochronne do Galaxy Buds 4 wykonywane są z trzech głównych materiałów. TPU (termoplastyczny poliuretan) to najczęstszy wybór – elastyczny, amortyzujący uderzenia i odporny na zarysowania. Silikon zapewnia lepszy chwyt i przyjemną fakturę, ale może przyciągać kurz. Poliwęglan (PC) oferuje sztywną ochronę i elegancki wygląd, ale słabiej amortyzuje upadki.

    Najlepszą ochronę zapewniają etui dwuwarstwowe, łączące miękki rdzeń TPU ze sztywną zewnętrzną powłoką z poliwęglanu. Takie rozwiązanie stosuje m.in. Spigen w modelu Lock Fit.

    Karabińczyk i zaczep

    Wielu użytkowników nosi słuchawki przy sobie cały dzień. Etui z karabińczykiem lub zaczepem (hook) pozwala przypiąć Galaxy Buds 4 do plecaka, paska lub torby. To wygodne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zgubienia etui ładującego.

    Nie każdy karabińczyk jest równie solidny. Metalowe zaczepy (jak w Spigen Lock Fit) są trwalsze od plastikowych, ale dodają nieco wagi.

    Kompatybilność z ładowaniem bezprzewodowym i MagSafe

    Wszystkie etui w tym rankingu pozwalają na ładowanie bezprzewodowe Qi bez zdejmowania obudowy. Warto zwrócić uwagę na modele z wycięciem na diodę LED – dzięki temu od razu widzisz stan naładowania. Jeśli szukasz ładowarki indukcyjnej kompatybilnej z Galaxy Buds 4, znajdziesz ją w naszej ofercie.

    Ciekawą opcją jest Ringke Onyx Magnetic ze wbudowanymi magnesami MagSafe. Jeśli korzystasz z ładowarki MagSafe lub magnetycznego uchwytu, to etui zapewni stabilne mocowanie.

    Dopasowanie do Galaxy Buds 4 i Buds 4 Pro

    Oba modele słuchawek Samsunga – Galaxy Buds 4 i Galaxy Buds 4 Pro – mają identyczne wymiary etui ładującego. Wszystkie etui ochronne z tego rankingu pasują do obu wersji.

    Ranking – najlepsze etui do Galaxy Buds 4 / 4 Pro

    Przetestowaliśmy ofertę dostępną w sklepie homescreen.pl i wybraliśmy osiem najlepszych etui. Oto nasz ranking – od najlepszych do najtańszych.

    1. Spigen Rugged Armor – wytrzymałe i eleganckie (85 zł)

    Nasz wybor w kategorii najlepsza ochrona

    Spigen Rugged Armor to sprawdzona seria, znana z etui do smartfonów. Wersja na Galaxy Buds 4 utrzymuje ten sam wysoki standard. Wykonana z elastycznego TPU z charakterystycznym wzorem włókna węglowego, zapewnia solidną ochronę przed upadkami i zarysowaniami.

    Etui ma precyzyjne wycięcia na port USB-C i diodę LED. Matowe wykończenie Matte Black nie zbiera odcisków palców. Z tyłu znajdziesz zaczep na karabińczyk (w zestawie). Całość waży zaledwie kilkanaście gramów i nie dodaje zbędnej grubości.

    Zalety:
    – Sprawdzona marka z wieloletnim doświadczeniem
    – Matowe wykończenie odporne na odciski palców
    – Karabińczyk w zestawie
    – Kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym Qi

    Wady:
    – Dostępne tylko w kolorze czarnym
    – Brak wersji z MagSafe

    2. Spigen Lock Fit – premium z metalowym karabińczykiem (145 zł)

    Spigen Lock Fit to najdroższe etui w tym zestawieniu, ale też najbardziej zaawansowane. Dwuczęściowa konstrukcja z poliwęglanu i TPU zapewnia najwyższy poziom ochrony. Metalowy karabińczyk jest wyjątkowo solidny i nie odczepi się przypadkiem.

    Etui zamyka się na zatrzask, co eliminuje ryzyko wypadnięcia słuchawek. Matowe czarne wykończenie wygląda premium i dobrze się trzyma w dłoni. Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie i nie przeszkadza Ci wyższa cena – Lock Fit to najlepsza opcja.

    Zalety:
    – Dwuwarstwowa konstrukcja PC + TPU
    – Metalowy, solidny karabińczyk
    – System zamykania na zatrzask
    – Najlepsza ochrona w rankingu

    Wady:
    – Najwyższa cena (145 zł)
    – Dodaje nieco grubości

    3. Spigen Classic Fit – elegancki styl (109 zł)

    Spigen Classic Fit wyróżnia się na tle konkurencji eleganckim designem. Wykończenie imitujące skórę nadaje Galaxy Buds 4 bardziej prestiżowy wygląd. Pod spodem znajduje się solidna warstwa TPU chroniąca przed uderzeniami.

    To etui jest idealne, jeśli cenisz styl i nie chcesz, żeby Twoje słuchawki wyglądały jak sprzęt survivalowy. Classic Fit pasuje do eleganckiego zestawu z akcesoriami do Galaxy Watch czy skórzanym etui na smartfona.

    Zalety:
    – Eleganckie wykończenie imitujące skórę
    – Solidna ochrona TPU pod spodem
    – Dobry chwyt w dłoni
    – Karabińczyk w zestawie

    Wady:
    – Wyższa cena niż etui silikonowe
    – Wykończenie może się zużywać z czasem

    4. Ringke Onyx Magnetic MagSafe – dla fanów magnetycznego ładowania (59 zł)

    Ringke Onyx Magnetic to unikalne etui ze wbudowanymi magnesami kompatybilnymi z MagSafe. Jeśli korzystasz z ładowarki MagSafe, magnetycznego powerbanka lub uchwytu samochodowego – to etui idealnie się z nimi połączy.

    Wykonane z elastycznego TPU z teksturowaną powierzchnią. Zapewnia pewny chwyt i solidną ochronę przed zarysowaniami. Dostępne w czterech kolorach: Black, Sage Green, Constant Coral i Warm Grey.

    Zalety:
    – Wbudowane magnesy MagSafe
    – Cztery warianty kolorystyczne
    – Teksturowana powierzchnia dla lepszego chwytu
    – Dobry stosunek jakości do ceny

    Wady:
    – Brak karabińczyka w zestawie
    – Magnesy dodają niewielką wagę

    5. Ringke Silicone – miękki silikon w wielu kolorach (55 zł)

    Ringke Silicone to klasyczne etui silikonowe z przyjemną w dotyku powierzchnią. Silikon zapewnia doskonały chwyt – etui nie wyślizgnie się z dłoni ani ze stołu. Dostępne w kolorach Black, Light Purple, Pink Sand i Stone.

    Wycięcia na port ładowania i diodę LED są precyzyjne. Etui dobrze tłumi drobne upadki, choć nie oferuje tak zaawansowanej ochrony jak modele Spigena. To solidny wybór w średniej półce cenowej.

    Zalety:
    – Przyjemna, matowa faktura silikonu
    – Cztery kolory do wyboru
    – Doskonały chwyt
    – Precyzyjne wycięcia

    Wady:
    – Silikon może przyciągać kurz i drobinki
    – Brak karabińczyka

    6. Tech-Protect Slim Hook – smukłe z zaczepem (39 zł)

    Tech-Protect Slim Hook łączy smukłą konstrukcję z praktycznym zaczepem. Etui z TPU jest cienkie, lekkie i nie dodaje zbędnej objętości. Wbudowany hak pozwala przypiąć słuchawki do torby czy paska.

    Dostępne w trzech kolorach: Black, Fluffy Blue i Olive Green. W tej cenie trudno o lepszy stosunek funkcjonalności do ceny. Jeśli szukasz etui z karabińczykiem, ale nie chcesz wydawać ponad 80 zł – Slim Hook to strzał w dziesiątkę.

    Zalety:
    – Zaczep/karabińczyk w cenie
    – Smukła konstrukcja
    – Trzy warianty kolorystyczne
    – Atrakcyjna cena

    Wady:
    – Plastikowy zaczep (mniej trwały niż metalowy)
    – Podstawowy poziom ochrony

    7. Tech-Protect FlexAir – przezroczyste i minimalistyczne (25 zł)

    Tech-Protect FlexAir to przezroczyste etui z elastycznego TPU. Idealne, jeśli chcesz pokazać oryginalny kolor etui ładującego Galaxy Buds 4 i jednocześnie zapewnić podstawową ochronę przed zarysowaniami.

    Przezroczyste etui z czasem może lekko żółknąć pod wpływem UV – to naturalna cecha materiału. W zamian dostajesz minimalistyczny wygląd i pełną kompatybilność z ładowaniem bezprzewodowym za jedyne 25 zł.

    Zalety:
    – Przezroczysty design – widać oryginalny kolor słuchawek
    – Bardzo niska cena
    – Minimalistyczne i lekkie
    – Kompatybilne z ładowaniem Qi

    Wady:
    – Może żółknąć z czasem
    – Brak karabińczyka
    – Podstawowa ochrona

    8. Tech-Protect Silicone Hook – najniższa cena z zaczepem (19 zł)

    Najlepsza cena w rankingu

    Tech-Protect Silicone Hook to najtańsze etui w zestawieniu – i mimo to oferuje silikonową konstrukcję z wbudowanym zaczepem. Za 19 zł dostajesz ochronę przed zarysowaniami, wygodny hak do przypięcia i przyjemną fakturę silikonu.

    Dostępne w kolorach Black, Navy Blue, Dusty Pink i Lavender. To idealny wybór, jeśli szukasz taniego etui na co dzień lub chcesz mieć kilka kolorów do wymiany.

    Zalety:
    – Najniższa cena na rynku (19 zł)
    – Zaczep w zestawie
    – Cztery kolory
    – Silikonowa faktura

    Wady:
    – Cieńszy silikon niż w droższych modelach
    – Mniej precyzyjne spasowanie

    Porównanie etui do Galaxy Buds 4 – tabela zbiorcza

    EtuiMateriałKarabińczykMagSafeKoloryCena
    Spigen Rugged ArmorTPU✅❌185 zł
    Spigen Lock FitPC + TPU✅ (metal)❌1145 zł
    Spigen Classic FitTPU + eko-skóra✅❌1109 zł
    Ringke Onyx MagneticTPU❌✅459 zł
    Ringke SiliconeSilikon❌❌455 zł
    Tech-Protect Slim HookTPU✅❌339 zł
    Tech-Protect FlexAirTPU❌❌125 zł
    Tech-Protect Silicone HookSilikon✅❌419 zł

    Które etui wybrać? Rekomendacje wg potrzeb

    Wybór etui zależy od Twoich priorytetów. Oto nasze rekomendacje dopasowane do różnych scenariuszy.

    Jeśli zależy Ci na najlepszej ochronie – wybierz Spigen Lock Fit (145 zł). Dwuwarstwowa konstrukcja i metalowy karabińczyk to najwyższy poziom zabezpieczenia. Sprawdzi się, jeśli często podróżujesz lub pracujesz w wymagających warunkach. Kompletujesz akcesoria do nowego Samsunga? Sprawdź też etui do Galaxy S26 Ultra.

    Jeśli szukasz najlepszego stosunku jakości do ceny – Spigen Rugged Armor (85 zł) to złoty środek. Solidna ochrona, karabińczyk w zestawie i sprawdzona jakość Spigena. Nasz numer jeden w tym rankingu.

    Jeśli korzystasz z MagSafe – jedynym wyborem jest Ringke Onyx Magnetic (59 zł). Wbudowane magnesy zapewnią kompatybilność z ładowarkami i akcesoriami MagSafe.

    Jeśli chcesz etui z karabińczykiem w niskiej cenie – Tech-Protect Slim Hook (39 zł) łączy praktyczny zaczep ze smukłą konstrukcją. Dla jeszcze oszczędniejszych – Tech-Protect Silicone Hook za 19 zł.

    Jeśli cenisz styl i elegancję – Spigen Classic Fit (109 zł) z wykończeniem imitującym skórę pasuje do bardziej formalnego zestawu. Z kolei Ringke Silicone (55 zł) oferuje miłą fakturę i kolory pastelowe.

    Jeśli chcesz zachować oryginalny wygląd – przezroczyste Tech-Protect FlexAir (25 zł) pokazuje fabryczny kolor etui ładującego.

    Porada: Niezależnie od wybranego etui, wszystkie modele z tego rankingu pozwalają na ładowanie bezprzewodowe Qi bez zdejmowania obudowy. Nie musisz się więc martwić o kompatybilność z ładowarkami.

    Podsumowanie

    Etui do Galaxy Buds 4 i Buds 4 Pro to niewielka inwestycja, która ochroni Twoje słuchawki przed zarysowaniami i upadkami. Naszym faworytem jest Spigen Rugged Armor (85 zł) – łączy solidną ochronę z eleganckim matowym wykończeniem i karabińczykiem w zestawie.

    Jeśli masz ograniczony budżet, Tech-Protect Silicone Hook za 19 zł oferuje zaskakująco dużo jak na swoją cenę. A dla fanów ładowania magnetycznego jedyną opcją z MagSafe jest Ringke Onyx Magnetic (59 zł).

    Sprawdź pełną ofertę etui do Galaxy Buds 4 / 4 Pro w homescreen.pl i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb. Interesują Cię inne akcesoria audio? W homescreen.pl znajdziesz też słuchawki, głośniki i mikrofony.

    FAQ

    Czy etui do Galaxy Buds 4 pasuje też do Galaxy Buds 4 Pro?

    Tak. Galaxy Buds 4 i Galaxy Buds 4 Pro mają identyczne wymiary etui ładującego. Wszystkie etui ochronne z tego rankingu pasują do obu modeli słuchawek Samsunga. Pamiętaj jednak, że etui z tego rankingu nie pasują do starszych modeli. Jeśli masz Galaxy Buds 2, Buds Pro lub Buds Live, sprawdź etui do starszych modeli Galaxy Buds.

    Czy mogę ładować Galaxy Buds 4 bezprzewodowo z założonym etui?

    Tak, wszystkie etui z naszego rankingu są kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym Qi. Nie trzeba zdejmować obudowy, żeby naładować słuchawki na ładowarce indukcyjnej.

    Które etui do Galaxy Buds 4 jest najtańsze?

    Najtańszym etui w naszym rankingu jest Tech-Protect Silicone Hook za 19 zł. Mimo niskiej ceny oferuje silikonową konstrukcję, zaczep do przypięcia i cztery warianty kolorystyczne.

    Czy etui do Galaxy Buds 4 ma karabińczyk?

    Nie wszystkie. Karabińczyk lub zaczep mają: Spigen Rugged Armor, Spigen Lock Fit, Spigen Classic Fit, Tech-Protect Slim Hook i Tech-Protect Silicone Hook. Modele Ringke i Tech-Protect FlexAir nie mają zaczepu.

    Jakie etui do Galaxy Buds 4 z MagSafe?

    Jedynym etui z wbudowanymi magnesami MagSafe w naszej ofercie jest Ringke Onyx Magnetic (59 zł). Pozwala na mocowanie słuchawek do ładowarek i akcesoriów magnetycznych.

    Czy warto kupić etui do Galaxy Buds 4?

    Zdecydowanie tak. Etui ładujące Galaxy Buds 4 jest podatne na zarysowania i może pęknąć przy upadku. Etui ochronne za 19-145 zł to niewielki koszt w porównaniu z ceną nowych słuchawek lub naprawy.

  • Najlepsze akcesoria do Google Pixel 10a — etui, szkła i ładowarki na 2026 rok

    Najlepsze akcesoria do Google Pixel 10a — etui, szkła i ładowarki na 2026 rok

    Najlepsze etui do Pixela 10a to Spigen Ultra Hybrid (59 zł) — przeźroczyste z uniesionymi krawędziami i technologią Air Cushion. Najtaniej? Bizon Case Salpa za 25 zł. Pixel 10a ma plastikowy tył, więc etui to nie luksus, a konieczność.

    Google Pixel 10a zadebiutował 5 marca 2026. Za 549 EUR dostajesz procesor Tensor G4, aparat 48 MP z OIS, wyświetlacz 120 Hz z Gorilla Glass 7i i baterię 5100 mAh z ładowaniem 30W. To świetny smartfon w swojej cenie — ale ma plastikowy tył, który łatwo się rysuje.

    W tym poradniku znajdziesz najlepsze akcesoria do Pixela 10a: etui od 25 zł, szkła hartowane i ładowarki, które wykorzystują pełny potencjał szybkiego ładowania 30W.

    Porada: Pixel 10a obsługuje ładowanie bezprzewodowe Qi 10W, ale nie ma natywnego MagSafe ani Qi2. Etui z pierścieniem magnetycznym (np. Tech-Protect czy Ringke MagSafe) dodają kompatybilność z akcesoriami MagSafe.

    Ranking: 5 najlepszych etui do Pixel 10a

    1. Spigen Ultra Hybrid — przezroczyste z Air Cushion (59 zł)

    Nasz wybór

    Spigen Ultra Hybrid to sprawdzona seria — przezroczysty poliwęglanowy tył z elastyczną ramką TPU. Technologia Air Cushion w narożnikach amortyzuje upadki, a uniesione krawędzie chronią ekran i aparat.

    • Air Cushion Technology — poduszki powietrzne w narożnikach
    • Przezroczysty tył — pokazuje oryginalny kolor Pixela 10a
    • Uniesione krawędzie — ochrona ekranu i aparatu
    • Precyzyjne wycięcia na wszystkie porty i przyciski

    Pixel 10a ma płaski moduł aparatu (bez wystającej „wyspy”), więc etui leży idealnie na każdej powierzchni. Za 59 zł dostajesz sprawdzoną jakość Spigena i pewność dopasowania.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    TypPrzezroczyste
    MagSafe❌
    Cena59 zł

    2. Ringke Fusion Magnetic MagSafe — magnetyczne przezroczyste (65 zł)

    Pixel 10a nie ma natywnego MagSafe, ale Ringke Fusion Magnetic dodaje wbudowany pierścień magnetyczny. Dzięki niemu możesz korzystać z magnetycznych ładowarek, powerbanków i uchwytów samochodowych — tak jak użytkownicy iPhone’ów.

    • Wbudowany pierścień MagSafe — kompatybilność z ładowarkami i akcesoriami magnetycznymi
    • Przezroczysty poliwęglan — odporny na żółknięcie
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu
    • Precyzyjne wycięcia na USB-C i głośniki

    Za 65 zł to najdroższe etui w zestawieniu, ale jedyne przezroczyste z pełnym MagSafe. Jeśli planujesz używać ładowarek bezprzewodowych lub uchwytów magnetycznych, to najlepszy wybór.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    TypPrzezroczyste
    MagSafe✅
    Cena65 zł

    3. Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe — budżetowy MagSafe (35 zł)

    Najlepsza cena z MagSafe

    Tech-Protect Flexair to połowa ceny Ringke, a oferuje te same kluczowe funkcje: przezroczysty hybrid z wbudowanym pierścieniem magnetycznym. Konstrukcja hybrid (TPU + PC) łączy elastyczność ramki z twardym, odpornym na zarysowania tyłem.

    • MagSafe — wbudowany pierścień magnetyczny
    • Hybrid TPU + PC — sztywny tył, elastyczna ramka
    • Przezroczyste — widoczny oryginalny kolor telefonu
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu

    Za 35 zł to najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności w zestawieniu. Jeśli chcesz MagSafe do Pixela 10a i nie chcesz przepłacać, Tech-Protect Flexair to strzał w dziesiątkę.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    TypPrzezroczyste
    MagSafe✅
    Cena35 zł

    4. 3MK Armor Case — pancerna ochrona (49,90 zł)

    3MK Armor Case to etui pancerne z wzmocnionymi narożnikami i teksturowanym tyłem, który nie wyślizguje się z dłoni. Konstrukcja absorbuje uderzenia z większą skutecznością niż standardowe etui TPU.

    • Wzmocnione narożniki — podwyższona ochrona przy upadkach
    • Teksturowany tył — antypoślizgowa powierzchnia
    • Matowe wykończenie — nie zbiera odcisków palców
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu

    Plastikowy tył Pixela 10a jest szczególnie podatny na zarysowania. 3MK Armor Case daje pewność, że nawet upadek na beton nie skończy się pęknięciem. Za 49,90 zł to solidne etui pancerne od polskiej marki.

    ParametrWartość
    MateriałTPU wzmocniony
    TypPancerne
    MagSafe❌
    Cena49,90 zł

    5. Bizon Case Salpa — najtańsza ochrona (25 zł)

    Najniższa cena

    Elastyczne etui TPU za 25 zł. Bizon Case Salpa to minimalistyczna, przezroczysta nakładka, która chroni przed zarysowaniami i lekkimi upadkami. Nie ma Air Cushion ani MagSafe, ale robi to, co ma robić — za minimalną cenę.

    • Elastyczny TPU — łatwe zakładanie i zdejmowanie
    • Przezroczyste — widoczny design Pixela 10a
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu
    • Smukły profil — nie dodaje zbędnej grubości

    Idealne jako tymczasowe etui zaraz po zakupie telefonu lub dla osób, które nie potrzebują zaawansowanej ochrony. Za 25 zł trudno o lepszą opcję na start.

    ParametrWartość
    MateriałTPU
    TypPrzezroczyste, elastyczne
    MagSafe❌
    Cena25 zł

    Porównanie etui do Pixel 10a

    EtuiMarkaTypMagSafeWyróżnikCena
    Ultra HybridSpigenPrzezroczyste❌Air Cushion, top marka59 zł
    Fusion MagneticRingkePrzezroczyste✅MagSafe + odporność na żółknięcie65 zł
    Flexair HybridTech-ProtectPrzezroczyste✅Najtańszy MagSafe35 zł
    Armor Case3MKPancerne❌Wzmocnione narożniki49,90 zł
    SalpaBizonElastyczne❌Najniższa cena25 zł

    Nasz wybór: Zależy od priorytetu. MagSafe za grosze? Tech-Protect Flexair (35 zł). Sprawdzona marka? Spigen Ultra Hybrid (59 zł). Minimum wydatków? Bizon Salpa (25 zł).

    Szkła hartowane do Pixel 10a

    Pixel 10a ma Gorilla Glass 7i na froncie — to wytrzymałe szkło, ale przy upadku na beton nie jest niezniszczalne. Szkło hartowane dodaje warstwę ochronną za kilkadziesiąt złotych.

    Tech-Protect Glass Fit+ 2-pack (25 zł) — dwa szkła w zestawie za cenę jednego u konkurencji. Kompatybilne z Pixel 9a i 10a (ten sam rozmiar ekranu). Czarna ramka maskuje krawędzie i nadaje elegancki wygląd. Najlepsza wartość w tej kategorii.

    Ringke Tempered Glass 2-pack (39 zł) — premium opcja z oleofobową powłoką (odporna na odciski palców) i twardością 9H. Dwa szkła w zestawie — jedno na teraz, drugie jako zapas.

    3MK FlexibleGlass (34,90 zł) — szkło hybrydowe, które łączy elastyczność folii z twardością szkła. Nie pęka przy upadku jak tradycyjne szkło hartowane. Jedno sztuka w opakowaniu.

    Ładowarki i powerbanki do Pixel 10a

    Pixel 10a obsługuje ładowanie 30W po kablu (USB PD 3.0) i 10W bezprzewodowo (Qi). Żeby wykorzystać pełną prędkość ładowania, potrzebujesz ładowarki z USB PD o mocy minimum 30W.

    Ładowarka sieciowa — szukaj modeli z USB-C PD 30W+. Ładowarka GaN (azotek galu) będzie kompaktowa i wydajna. Sprawdź ładowarki sieciowe w homescreen.pl.

    Powerbank — minimum 10 000 mAh z USB-C PD. Jeśli kupiłeś etui z MagSafe (np. Ringke czy Tech-Protect), magnetyczny powerbank przyklei się do telefonu i naładuje go bezprzewodowo. Powerbanki w homescreen.pl.

    Kabel USB-C — Pixel 10a ma USB-C 3.2, więc potrzebujesz kabla USB-C do USB-C obsługującego PD 30W+. Większość kabli w pudełku to wersje 2.0 — kabel 3.2 przyda się do transferu danych.

    FAQ — najczęstsze pytania o akcesoria do Pixel 10a

    Czy Pixel 10a obsługuje MagSafe?
    Nie natywnie. Pixel 10a ma standard Qi (10W), ale nie MagSafe ani Qi2. Etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym (np. Ringke Fusion Magnetic, Tech-Protect Flexair MagSafe) dodają kompatybilność z akcesoriami MagSafe.

    Czy etui od Pixel 9a pasują do Pixel 10a?
    Nie. Pixel 10a ma inne wymiary (153.9 x 73 x 9 mm) niż Pixel 9a. Etui nie są wymienne między modelami. Szkła hartowane mogą być kompatybilne — np. Tech-Protect Glass Fit+ jest oznaczone jako „Pixel 9a / 10a”.

    Jaka ładowarka do Pixel 10a?
    Ładowarka USB-C z PD (Power Delivery) o mocy minimum 30W. To daje pełną prędkość ładowania — 50% baterii w 30 minut.

    Czy Pixel 10a jest wodoodporny?
    Tak, ma certyfikat IP68 — pyłoszczelny i wodoodporny do 1.5 metra przez 30 minut. Etui nie jest wymagane do wodoodporności, ale chroni przed zarysowaniami i upadkami.

    Czy Pixel 10a ma szklany tył?
    Nie. Pixel 10a ma plastikowy tył — to jeden z powodów, dla których etui jest szczególnie ważne. Plastik rysuje się łatwiej niż szkło i nie wygląda tak dobrze po kilku miesiącach bez ochrony.

    Ile kosztują akcesoria do Pixel 10a?
    Etui od 25 zł (Bizon Salpa) do 65 zł (Ringke Fusion Magnetic MagSafe). Szkła hartowane od 25 zł (Tech-Protect 2-pack) do 39 zł (Ringke 2-pack). Kompletny zestaw ochronny (etui + szkło) kupisz za 50–100 zł.

    Podsumowanie

    Pixel 10a to świetny smartfon, ale plastikowy tył wymaga ochrony. Dobrą wiadomość jest to, że akcesoria są tanie — kompletny zestaw (etui + szkło hartowane) kupisz już za 50 zł.

    Kluczowe wnioski:

    • Najlepsza jakość: Spigen Ultra Hybrid (59 zł) — Air Cushion, przezroczyste, sprawdzona marka
    • Najlepszy z MagSafe: Ringke Fusion Magnetic (65 zł) — pierścień magnetyczny + przezroczyste
    • Najlepszy stosunek ceny: Tech-Protect Flexair MagSafe (35 zł) — MagSafe za pół ceny Ringke
    • Pancerne: 3MK Armor Case (49,90 zł) — wzmocnione narożniki, polska marka
    • Najtańsze: Bizon Case Salpa (25 zł) — minimum za minimum

    Nie zapomnij o szkle hartowanym — Tech-Protect Glass Fit+ za 25 zł (2 sztuki!) to absolutny must-have.

  • Samsung Galaxy A57 vs Galaxy A56 – który wybrać?

    Samsung Galaxy A57 vs Galaxy A56 – który wybrać?

    Samsung Galaxy A57 vs A56 – główna różnica to wydajniejszy procesor Exynos 1680 z GPU AMD Xclipse 550 i system Android 16 z One UI 8.5. Wyświetlacz (6,7″ Super AMOLED, 120 Hz), bateria (5000 mAh) i aparaty (50 Mpix) są identyczne w obu modelach. Galaxy A57 cena startowa jest wyższa o ok. 300 zł.

    Galaxy A57 to następca jednego z najlepiej sprzedających się średniaków 2025 roku. Galaxy A56 zdobył ogromną popularność dzięki solidnej specyfikacji, atrakcyjnej cenie i długiemu wsparciu aktualizacji. W tym porównaniu Samsung Galaxy A57 vs A56 sprawdzamy oba modele punkt po punkcie, żebyś mógł wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

    Specyfikacja Galaxy A57 vs Galaxy A56 – tabela porównawcza

    Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zobaczyć porównanie Galaxy A57 i A56 obok siebie. Poniższa tabela zbiera Samsung Galaxy A57 specyfikację i najważniejsze parametry techniczne obu modeli.

    ParametrSamsung Galaxy A57 5GSamsung Galaxy A56 5G
    Wyświetlacz6,7″ Super AMOLED, FHD+ (1080 × 2340), 120 Hz6,7″ Super AMOLED, FHD+ (1080 × 2340), 120 Hz
    ProcesorExynos 1680 (4 nm), GPU Xclipse 550Exynos 1580 (4 nm)
    RAM8 GB8 GB / 12 GB
    Pamięć wewnętrzna128 / 256 GB128 / 256 GB
    Aparat główny50 Mpix, OIS50 Mpix, f/1.8, OIS, 1/1.56″
    Aparat ultraszerokokątny12 Mpix12 Mpix, f/2.2, 123°
    Aparat makro5 Mpix5 Mpix, f/2.4
    Aparat przedni12 Mpix, f/2.212 Mpix, f/2.2
    Bateria5000 mAh5000 mAh
    Ładowanie45 W przewodowe45 W przewodowe
    SystemAndroid 16, One UI 8.5Android 15, One UI 7
    Wymiary161,5 × 76,9 × 6,9 mm162,2 × 77,5 × 7,4 mm
    Waga192 g198 g
    OchronaIP67IP67
    Łączność5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 6.05G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
    SIMDual SIM + eSIMDual SIM + eSIM
    Cena (Europa)od ok. 539 EUR (~2 299 zł)od ok. 479 EUR (~1 999 zł)

    Pełna specyfikacja obu modeli dostępna jest na stronie GSMArena.

    Porada: Jeśli zależy Ci głównie na aparacie fotograficznym i pojemności RAM, Galaxy A56 w wersji 12 GB RAM może być lepszym wyborem w niższej cenie.

    Wyświetlacz Galaxy A57 vs A56 – identyczny panel

    Zarówno Galaxy A57, jak i Galaxy A56 korzystają z 6,7-calowego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (1080 × 2340 pikseli) i odświeżaniu 120 Hz. Jasność szczytowa sięga 1900 nitów, co zapewnia dobrą czytelność nawet w silnym świetle słonecznym.

    Obydwa modele chronione są szkłem Gorilla Glass Victus+, które skutecznie zabezpiecza przed zarysowaniami i drobniejszymi upadkami. Samsung nie zdecydował się na wprowadzenie technologii LTPO (dynamiczna zmiana odświeżania od 1 do 120 Hz), co pozwoliłoby zaoszczędzić baterię. LTPO nadal pozostaje zarezerwowane dla flagowej serii Galaxy S.

    W porównaniu Galaxy A57 i A56 w kategorii wyświetlacza różnic praktycznie nie ma. Jeśli ekran Galaxy A56 Ci odpowiadał, w A57 otrzymasz dokładnie taki sam panel.

    Warto jednak zabezpieczyć ten świetny wyświetlacz od pierwszego dnia. Sprawdź wytrzymałe szkło hartowane do Galaxy A57 w ofercie homescreen.pl.

    Wydajność Galaxy A57 vs A56 – Exynos 1680 vs Exynos 1580

    Tutaj Galaxy A57 robi największy krok naprzód. Nowy procesor Exynos 1680 (4 nm) z GPU AMD Xclipse 550 oferuje zauważalny wzrost mocy obliczeniowej w porównaniu z Exynos 1580 w Galaxy A56.

    Benchmarki i wydajność w praktyce

    Exynos 1680 korzysta z rdzeni CPU w konfiguracji 1+3+4 i litografii 4 nm, podobnie jak poprzednik. Kluczowa zmiana to GPU Xclipse 550 oparte na architekturze AMD RDNA, które oferuje obsługę ray tracingu (śledzenia promieni). To funkcja, która do tej pory była dostępna tylko w flagowych procesorach Exynos 2×00 z serii Galaxy S.

    Co to oznacza w praktyce?

    • Gry mobilne działają płynniej. Tytuły takie jak Genshin Impact czy Call of Duty Mobile powinny utrzymywać stabilniejsze klatki na sekundę, a ray tracing doda realizmu w obsługujących go grach.
    • Aplikacje otwierają się szybciej, a wielozadaniowość (przełączanie między kilkoma aplikacjami jednocześnie) jest bardziej płynna.
    • Edycja zdjęć i wideo – mocniejszy GPU przyspiesza rendering i nakładanie filtrów w aplikacjach takich jak Adobe Lightroom czy CapCut.
    • Energooszczędność – nowy układ jest bardziej efektywny energetycznie, co może przełożyć się na dłuższy czas pracy na baterii mimo wyższej wydajności.

    Galaxy A56 z Exynos 1580 nadal radzi sobie dobrze w codziennym użytkowaniu. Jeśli nie grasz w wymagające gry mobilne i korzystasz głównie z mediów społecznościowych, przeglądarki i komunikatorów, różnica w wydajności nie będzie odczuwalna. Dla przeciętnego użytkownika oba procesory oferują więcej mocy, niż potrzeba na co dzień.

    Aparat Galaxy A57 vs Galaxy A56 – ewolucja, nie rewolucja

    Oba telefony mają potrójny zestaw aparatów z głównym sensorem 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), ultraszerokokątnym 12 Mpix i makro 5 Mpix. Przednia kamera to w obu wypadkach 12 Mpix z przysłoną f/2.2.

    Samsung nie zmienił konfiguracji sprzętowej aparatów, ale Galaxy A57 korzysta z ulepszonego przetwarzania obrazu dzięki nowemu procesorowi. Exynos 1680 wspiera algorytmy AI do fotografii nocnej, które poprawiają redukcję szumów i zakres dynamiki w słabym oświetleniu.

    Kluczowe różnice w fotografii

    ScenariuszGalaxy A57Galaxy A56
    Zdjęcia w dzieńIdentyczna jakość, ten sam sensor 50 MpixIdentyczna jakość
    Tryb nocnySzybsze przetwarzanie, lepsza redukcja szumówDobry, ale wolniejsze przetwarzanie
    Nagrywanie wideoPotencjalnie lepsza stabilizacja (mocniejszy GPU)Standardowa stabilizacja OIS
    SelfieBez zmian, 12 Mpix f/2.2Bez zmian, 12 Mpix f/2.2
    Portret z bokehLepsze wycinanie tła dzięki AIDobre wycinanie tła

    W porównaniu Galaxy A57 vs A56 różnice aparatu będą subtelne. Sensory pozostają te same, więc jakość zdjęć w dobrym oświetleniu jest praktycznie identyczna. Poprawki widoczne będą głównie w wymagających warunkach, takich jak fotografia nocna czy dynamiczne ujęcia wideo.

    Bateria i ładowanie – bez zmian, ale z lepszą optymalizacją

    Oba smartfony mają baterię o pojemności 5000 mAh i wspierają szybkie ładowanie 45 W (Super Fast Charge 2.0). Ładowarka nie jest dołączona do zestawu, więc musisz ją kupić osobno.

    Galaxy A56 ładuje się od 0 do 65% w ok. 30 minut, a pełne ładowanie zajmuje ok. 68 minut. Galaxy A57 powinien osiągać zbliżone wyniki, ale dzięki bardziej energooszczędnemu Exynos 1680 całkowity czas pracy na jednym ładowaniu może być nieco dłuższy.

    Żaden z modeli nie wspiera ładowania bezprzewodowego, to nadal domena flagowej serii Galaxy S. Jeśli szukasz szybkiej ładowarki 45 W kompatybilnej z obydwoma modelami, sprawdź ładowarki sieciowe z USB Power Delivery w naszym sklepie. Przydatny będzie też solidny kabel USB-C obsługujący USB PD.

    Design i jakość wykonania

    Galaxy A57 jest smuklejszy i lżejszy od swojego poprzednika:

    Galaxy A57Galaxy A56
    Grubość6,9 mm7,4 mm
    Waga192 g198 g
    Wymiary161,5 × 76,9 mm162,2 × 77,5 mm

    Różnica 0,5 mm grubości i 6 g wagi nie wygląda imponująco na papierze, ale w dłoni jest zauważalna. Galaxy A57 leży wygodniej i sprawia wrażenie bardziej dopracowanego.

    Oba modele mają płaską ramkę, certyfikat IP67 (odporność na kurz i zanurzenie w wodzie do 1 m przez 30 minut) oraz szkło Gorilla Glass Victus+ z przodu. Kolory Galaxy A57 to szary, jasnoniebieski, liliowy i granatowy, paleta jest nieco inna niż w A56 (grafitowy, jasny szary, oliwkowy, różowy).

    Dobierz etui, które podkreśli smukły design nowego modelu. W homescreen.pl znajdziesz etui do Galaxy A57 od Ringke, 3MK, Tech-Protect i Bizon, ponad 50 modeli od 29 zł.

    System i aktualizacje – Android 16 vs Android 15

    Galaxy A57 debiutuje z Androidem 16 i nakładką One UI 8.5, podczas gdy Galaxy A56 startował z Androidem 15 i One UI 7. To ważna różnica, ponieważ nowsza wersja systemu oznacza:

    • Dłuższe wsparcie aktualizacji od momentu premiery
    • Nowe funkcje AI zintegrowane z One UI 8.5, w tym ulepszony Galaxy AI z rozpoznawaniem kontekstu
    • Circle to Search 2.0 – ulepszone wyszukiwanie wizualne przez zakreślenie obiektu na ekranie
    • Ulepszone powiadomienia i personalizacja interfejsu
    • Bluetooth 6.0 (vs Bluetooth 5.3 w A56), co zapewnia lepszą stabilność połączenia ze słuchawkami bezprzewodowymi

    Galaxy A56 otrzyma aktualizację do Androida 16, ale może to potrwać kilka miesięcy od premiery nowego systemu. Samsung zapewnia 4 lata aktualizacji systemu i 5 lat poprawek bezpieczeństwa dla obu modeli, co według oficjalnej polityki aktualizacji Samsunga jest jednym z najdłuższych cyklów wsparcia na rynku średniaków.

    Galaxy A57 vs A56 – cena i opłacalność

    To kluczowe pytanie dla wielu kupujących. Galaxy A57 cena na premierze w Polsce startuje od ok. 2 299 zł za wersję 8/128 GB, podczas gdy Galaxy A56 w tej samej konfiguracji kosztował na premierze ok. 1 999 zł. To różnica ok. 300 zł.

    WariantGalaxy A57 (cena premierowa)Galaxy A56 (cena aktualna)
    8/128 GBok. 2 299 złok. 1 599-1 799 zł
    8/256 GBok. 2 599 złok. 1 799-1 999 zł

    Galaxy A56, który jest już na rynku ponad rok, można kupić w znacznie niższej cenie niż na premierze. To sprawia, że stosunek jakości do ceny Galaxy A56 jest naprawdę trudny do pobicia. Za zaoszczędzone 500-700 zł możesz kupić komplet akcesoriów ochronnych: etui, szkło hartowane i szybką ładowarkę.

    Który wybrać? Rekomendacje wg potrzeb

    Wybierz Samsung Galaxy A57, jeśli:
    – Zależy Ci na najnowszym procesorze i najwyższej wydajności w grach mobilnych
    – Chcesz mieć Androida 16 i One UI 8.5 od pierwszego dnia
    – Preferujesz smuklejszą i lżejszą konstrukcję
    – Nie przeszkadza Ci wyższa cena za najnowsze rozwiązania

    Zostań przy Samsung Galaxy A56, jeśli:
    – Szukasz świetnego stosunku jakości do ceny
    – Nie potrzebujesz najnowszego procesora do codziennego użytkowania
    – Chcesz zaoszczędzić 300-500 zł i przeznaczyć je na akcesoria
    – Wolisz model sprawdzony przez użytkowników, Samsung Galaxy A56 opinie potwierdzają jego niezawodność (ocena 4,6/5)

    Nasza rekomendacja: Dla większości użytkowników Galaxy A56 w aktualnej, obniżonej cenie to lepszy wybór. Dopłata za Galaxy A57 ma sens głównie dla graczy mobilnych i osób, które zawsze chcą mieć najnowszą technologię.

    Akcesoria – ochrona dla Twojego nowego smartfona

    Bez względu na to, czy zdecydujesz się na Galaxy A57, czy na Galaxy A56, warto od razu zaopatrzyć się w akcesoria ochronne. Oba modele mają duży wyświetlacz 6,7″, który warto zabezpieczyć szkłem hartowanym od pierwszego dnia użytkowania.

    Dla Samsung Galaxy A57 w ofercie homescreen.pl znajdziesz:
    – Etui ochronne od Ringke, 3MK, Tech-Protect i Bizon (od 29 zł)
    – Szkła hartowane Bizon Glass Clear Duo i Ringke Easy Slide (od 35 zł)
    – Szkła na aparat do ochrony modułu fotograficznego
    – Zestawy ochronne Bizon MatteO Pack i Case Clear Pack (etui + szkło w atrakcyjnej cenie)

    Sprawdź pełną ofertę: akcesoria do Samsung Galaxy A57

    Dla Samsung Galaxy A56 dostępne są:
    – Etui z recyklingu Bizon Case ReLeaf w różnych kolorach
    – Szkła hartowane 3MK HardGlass Max z pełnym pokryciem
    – Prywatyzujące szkło Bizon Glass Mule Shadow chroniące przed podglądaniem
    – Folie matowe Bizon Glass Film Sun zmniejszające odblaski i odciski palców

    Sprawdź pełną ofertę: folie, szkła i etui do Galaxy A56

    Nie zapomnij też o powerbanku na dłuższe wyjazdy, bateria 5000 mAh jest spora, ale zapasowa energia zawsze się przyda.

    Podsumowanie

    W porównaniu Samsung Galaxy A57 vs A56 widać, że nowy model to solidna, choć ewolucyjna aktualizacja. Główne zmiany to wydajniejszy procesor Exynos 1680 z GPU AMD Xclipse 550 i ray tracingiem, smuklejsza obudowa (6,9 vs 7,4 mm), nowszy system Android 16 z One UI 8.5 oraz Bluetooth 6.0. Wyświetlacz, bateria, aparat i ładowanie pozostają praktycznie bez zmian.

    Przy różnicy cenowej ok. 300-700 zł (biorąc pod uwagę obniżoną cenę Galaxy A56 po roku na rynku) wybór zależy od Twoich priorytetów. Jeśli wydajność i najnowszy system to Twoje priorytety, sięgnij po A57. Jeśli liczy się stosunek jakości do ceny, w zestawieniu Galaxy A57 vs Galaxy A56 to starszy model wygrywa jako jeden z najlepszych średniaków na rynku.

    FAQ

    Czym różni się Samsung Galaxy A57 od Galaxy A56?
    Główne różnice to nowszy procesor Exynos 1680 (vs Exynos 1580), system Android 16 z One UI 8.5 (vs Android 15), Bluetooth 6.0 (vs 5.3) oraz smuklejsza i lżejsza konstrukcja (6,9 vs 7,4 mm grubości). Wyświetlacz, bateria, ładowanie i aparaty pozostają takie same.

    Czy warto dopłacić do Galaxy A57?
    Dopłata ok. 300-500 zł ma sens, jeśli zależy Ci na lepszej wydajności w grach (GPU Xclipse 550 z ray tracingiem) lub chcesz mieć najnowszy system od pierwszego dnia. Dla codziennego użytkowania Galaxy A56 nadal wystarczy.

    Jaki procesor ma Samsung Galaxy A57?
    Samsung Galaxy A57 5G wyposażony jest w procesor Exynos 1680 wykonany w technologii 4 nm z GPU AMD Xclipse 550. To układ zauważalnie wydajniejszy od Exynos 1580 z Galaxy A56, szczególnie w zakresie grafiki.

    Ile kosztuje Samsung Galaxy A57? Cena w Polsce
    Galaxy A57 cena startowa to ok. 2 299 zł za wersję 8/128 GB i ok. 2 599 zł za wersję 8/256 GB. Galaxy A56 w tej samej konfiguracji można kupić już od ok. 1 599 zł po obniżkach.

    Czy Galaxy A57 ma lepszy aparat niż A56?
    Oba modele mają identyczną konfigurację aparatów: 50 Mpix (główny) + 12 Mpix (ultraszerokokątny) + 5 Mpix (makro) + 12 Mpix (selfie). Galaxy A57 może oferować nieco lepszą fotografię nocną dzięki ulepszonemu ISP w procesorze Exynos 1680.

    Czy do Galaxy A57 pasują etui od Galaxy A56?
    Nie, Galaxy A57 ma inne wymiary niż Galaxy A56 (161,5 × 76,9 × 6,9 mm vs 162,2 × 77,5 × 7,4 mm), więc etui nie są kompatybilne. Sprawdź dedykowane etui do Galaxy A57 w homescreen.pl.

    Kiedy premiera Samsung Galaxy A57?
    Samsung Galaxy A57 5G debiutuje w marcu 2026 roku. Telefon jest już dostępny w przedsprzedaży u większości polskich operatorów i w sklepach z elektroniką.

  • Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro — porównanie

    Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro — porównanie

    Galaxy Buds 4 Pro to najnowsze słuchawki bezprzewodowe Samsung z Adaptive ANC 2.0, Bluetooth 6.1 i wagą 5,1 g. W porównaniu z Galaxy Buds 3 Pro oferują lepszą redukcję szumów, dłuższą baterię w testach i obsługę gestów głową. Kosztują 1099 zł wobec ok. 650-899 zł za starszy model. Które wybrać? Poniżej szczegółowe porównanie.

    Samsung zaprezentował Samsung Buds 4 Pro 25 lutego 2026 roku, a sprzedaż w Polsce ruszyła 11 marca. To bezpośredni następca Samsung Buds 3 Pro z lipca 2024. Oba modele słuchawek Samsung mają system dwóch przetworników (dynamiczny + planarny), ANC i wodoodporność IP57, ale różnią się w kilku istotnych aspektach.

    Szukasz etui lub akcesoriów do swoich słuchawek? Sprawdź akcesoria do Galaxy Buds 4 i 4 Pro oraz akcesoria do Galaxy Buds 3 i 3 Pro.

    📊 Specyfikacja Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro

    ParametrGalaxy Buds 4 ProGalaxy Buds 3 Pro
    Premieramarzec 2026lipiec 2024
    Przetwornik niskotonowy11 mm dynamiczny10,5 mm dynamiczny
    Przetwornik wysokotonowy5,4 mm planarny6,1 mm planarny
    ANCAdaptive ANC 2.0Adaptive ANC
    Bluetooth6.15.4
    KodekiSBC, AAC, LC3, SSC, SSC UHQSBC, AAC, LC3, SSC, SSC UHQ
    Bateria (słuchawka)61 mAh53 mAh
    Bateria (etui)530 mAh515 mAh
    Czas pracy (ANC wł.)do 6 h (testowane: 6 h 1 min)do 6 h (testowane: 4 h 31 min)
    Czas pracy z etui (ANC wł.)do 26 hdo 26 h
    Czas pracy (ANC wył.)do 7 hdo 7 h
    Czas pracy z etui (ANC wył.)do 30 hdo 30 h
    Waga (słuchawka)5,1 g5,4 g
    Waga (etui)ok. 44,3 g46,5 g
    WodoodpornośćIP57IP57
    Gesty głowątak (odbiór/odrzucenie połączeń)nie
    Asystent głosowyGemini + Bixby jednocześnieBixby lub Google Assistant
    Super Clear Call (SWB)tak (z Galaxy S26)nie
    Mikrofony6 (w tym VPU)6
    ŁadowanieUSB-C + Qi bezprzewodoweUSB-C + Qi bezprzewodowe
    KoloryBlack, White, Pink GoldSilver, White
    Cena w Polsce1099 zł1029 zł (premierowa) / od ok. 650 zł (aktualna)
    Samsung Galaxy Buds 4 Pro - trzy warianty kolorystyczne (różowy, biały, czarny) w otwartych etuiach

    🔊 Jakość dźwięku Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro

    Oba modele słuchawek douszne Samsung mają system dwóch przetworników, ale w Buds 4 Pro Samsung wymienił oba.

    Galaxy Buds 4 Pro mają większy woofer 11 mm (vs 10,5 mm). W praktyce daje to ok. 20% większą powierzchnię przetwornika, co przekłada się na głębszy, bardziej kontrolowany bas. Recenzenci z SoundGuys i What Hi-Fi opisują dźwięk jako energiczny, ale precyzyjny, z lepszą separacją instrumentów.

    Galaxy Buds 3 Pro mają z kolei większy tweeter planarny 6,1 mm (vs 5,4 mm w Buds 4 Pro). Teoretycznie powinno to dawać przewagę w wysokich tonach, ale w testach okazuje się, że Buds 3 Pro miały tendencję do zbyt mocnego basu, który „rozlewał się” na średnicę.

    Kodeki audio

    Oba modele obsługują te same kodeki: SBC, AAC, LC3 i Samsung Seamless Codec (SSC UHQ) z rozdzielczością do 24 bit/96 kHz. Żaden nie obsługuje LDAC ani aptX. SSC UHQ wymaga smartfona Samsung Galaxy S23 lub nowszego z One UI 6.1.1+.

    To oznacza, że pełnię jakości dźwięku wyciągniesz tylko ze smartfonem Samsung. Z iPhone’em lub telefonami innych marek te słuchawki bezprzewodowe Samsung ograniczają się do AAC, co jest zauważalną stratą jakości w porównaniu z SSC UHQ.

    Strojenie i charakter brzmienia

    Galaxy Buds 4 Pro mają nieco ciemniejsze strojenie z mniejszym naciskiem na wysokie tony. Bas jest głęboki, ale nie dominuje nad resztą pasma. Średnie tony (wokal, instrumenty akustyczne) brzmią czyściej niż w poprzedniku.

    Galaxy Buds 3 Pro mają jaśniejsze strojenie z większą ilością szczegółów w wysokich tonach. Scena dźwiękowa jest nieco szersza, ale bas potrafi być zbyt ekspansywny, co w niektórych gatunkach (np. EDM, hip-hop) prowadzi do „bełkotu” w niskich częstotliwościach.

    Buds 4 Pro wygrywają jakością dźwięku. Lepiej kontrolowany bas, czystsze średnie tony i ogólnie bardziej zbalansowana prezentacja. Różnica nie jest rewolucyjna, ale słyszalna.

    🔇 ANC: Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro

    To jeden z największych skoków między generacjami tych słuchawek Samsung.

    Galaxy Buds 4 Pro mają Adaptive ANC 2.0, który monitoruje otoczenie w czasie rzeczywistym i dostosowuje tłumienie do konkretnych częstotliwości. W testach SoundGuys te słuchawki bezprzewodowe Samsung tłumiły ok. 84% szumów z otoczenia, co stawia je na poziomie AirPods Pro 3.

    Galaxy Buds 3 Pro mają Adaptive ANC pierwszej generacji, który działa na podstawie zaprogramowanych algorytmów. To wciąż skuteczna redukcja szumów, ale nie reaguje tak dynamicznie na zmieniające się warunki.

    Największą poprawę widać w zakresie poniżej 1 kHz, czyli tam, gdzie mieści się szum klimatyzacji, wentylatorów i ruchu ulicznego. Oba modele mają trudności z nagłymi, głośnymi dźwiękami.

    Tryb ambient i Voice Detection

    Obie słuchawki douszne Samsung mają:
    – Voice Detection: automatyczne przełączanie na tryb ambient, gdy zaczynasz mówić
    – Tryb ambient: przepuszczanie dźwięków z otoczenia
    – Adaptive EQ: dostosowanie do kształtu ucha

    W trybie ambient Buds 4 Pro brzmią nieco naturalniej. Dźwięki z otoczenia nie mają „metalicznego” posmaku, który czasem pojawiał się w Buds 3 Pro. To ważne, jeśli używasz trybu ambient na co dzień (np. w biurze).

    Buds 4 Pro wygrywają tę kategorię. Adaptive ANC 2.0 to realna poprawa, nie marketingowy slogan.

    🎙️ Jakość rozmów

    Tu różnica jest najwyraźniejsza i dotyczy obu stron połączenia.

    Galaxy Buds 4 Pro mają 6 mikrofonów z czujnikiem VPU (Voice Pickup Unit), czyli z przewodnictwem kostnym. Do tego technologię Super Clear Call z pasmem 16 kHz (Super Wideband), ale tylko w parze z Galaxy S26.

    W cichym otoczeniu głos brzmi czysto i naturalnie. W hałasie mikrofon radzi sobie dobrze, choć występuje lekka „cyfryzacja” głosu. VPU przechwytuje drgania kości żuchwy, co pomaga izolować głos od szumów otoczenia.

    Galaxy Buds 3 Pro mają również 6 mikrofonów, ale bez czujnika VPU. Obsługują redukcję szumów AI, ale recenzenci ocenili jakość rozmów jako „poniżej średniej”, szczególnie w głośnym otoczeniu.

    Super Clear Call to ekskluzywna funkcja Galaxy Buds 4 Pro, która podwaja pasmo przenoszenia głosu (z 8 kHz do 16 kHz). W praktyce rozmówca słyszy Cię wyraźniej, a Twój głos brzmi bardziej naturalnie. Wymaga to jednak Galaxy S26, S26+ lub S26 Ultra.

    Zwycięzca: Buds 4 Pro. VPU i Super Clear Call to zauważalna poprawa, szczególnie dla osób prowadzących dużo rozmów telefonicznych.

    🔋 Bateria Samsung Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro

    Na papierze oba modele wyglądają identycznie: 6 h z ANC, 7 h bez ANC, 26/30 h z etui. Ale testy niezależnych redakcji malują inny obraz.

    ParametrBuds 4 Pro (test)Buds 3 Pro (test)
    ANC wł. (SoundGuys)6 h 1 min4 h 31 min
    Pojemność słuchawki61 mAh53 mAh
    Pojemność etui530 mAh515 mAh

    Galaxy Buds 4 Pro z baterią 61 mAh (15% więcej niż Buds 3 Pro) osiągnęły w testach SoundGuys dokładnie 6 godzin i 1 minutę z włączonym ANC. To wynik bliski deklaracjom producenta.

    Galaxy Buds 3 Pro z baterią 53 mAh w tych samych testach wytrzymały tylko 4 godziny 31 minut, czyli 25% mniej niż deklarowane 6 godzin.

    Oba modele ładują się przez USB-C i bezprzewodowo (Qi). Samsung nie podaje dokładnych czasów ładowania, ale w praktyce pełne naładowanie etui z kablem zajmuje ok. 1,5 godziny. Same słuchawki w etui ładują się do pełna w ok. 50-60 minut.

    Bateria: przewaga Buds 4 Pro. Półtorej godziny dłuższa praca na baterii w realnych warunkach to duża różnica, szczególnie podczas podróży czy długich treningów.

    🎨 Design i komfort noszenia

    Samsung zmienił podejście do designu w Buds 4 Pro, stawiając na premium materiały.

    Galaxy Buds 4 Pro mają metalowe (aluminiowe) nóżki z matowym wykończeniem i delikatnymi rowkami dotykowymi. Etui jest płaskie, poziome, z przezroczystą pokrywą, przez którą widać słuchawki. Waga 5,1 g na słuchawkę czyni je jednymi z lżejszych w tej klasie.

    Galaxy Buds 3 Pro mają plastikowe nóżki z podświetlanym paskiem LED, który świeci się podczas parowania i powiadomień. Etui jest pionowe, tradycyjne, bez przezroczystej pokrywy. Waga 5,4 g na słuchawkę.

    Dopasowanie i wkładki

    Różnica 0,3 g na słuchawkę brzmi jak nic, ale przy wielogodzinnym noszeniu ma znaczenie. Oba modele mają 4 rozmiary silikonowych wkładek (XS, S, M, L). Samsung twierdzi, że Buds 4 Pro zaprojektowano na podstawie analizy 100 milionów skanów uszu i 10 000 wirtualnych symulacji.

    W praktyce oba modele siedzą stabilnie w uchu i nadają się do biegania oraz ćwiczeń. Certyfikat IP57 oznacza ochronę przed pyłem i zanurzeniem w wodzie do 1 metra na 30 minut, co wystarcza na pocenie się podczas treningu.

    Dostępne kolory:
    – Buds 4 Pro: Black, White, Pink Gold
    – Buds 3 Pro: Silver, White

    Remis z lekką przewagą Buds 4 Pro. Aluminiowe nóżki wyglądają premium, a mniejsza waga poprawia komfort. Ale jeśli lubisz LED na nóżkach z Buds 3 Pro, to kwestia gustu.

    📱 Funkcje smart i ekosystem Samsung

    Gesty głową (tylko Buds 4 Pro)

    Nowa funkcja ekskluzywna dla Samsung Buds 4 Pro: kiwnięcie głową odbiera połączenie, potrząśnięcie odrzuca. Działa tylko z telefonami Samsung. Niewielka, ale przydatna nowość, gdy masz zajęte ręce podczas gotowania, treningu czy jazdy na rowerze.

    Asystent głosowy

    Buds 4 Pro obsługują jednocześnie Gemini i Bixby: mówisz „Hey Google” lub „Hey Bixby” bez konieczności wybierania w ustawieniach. Buds 3 Pro wymagają wyboru jednego asystenta (Bixby, Google Assistant lub Siri).

    Podwójny asystent oznacza, że możesz używać Gemini do pytań i wyszukiwania, a Bixby do sterowania ustawieniami telefonu Samsung. To wygodne rozwiązanie dla użytkowników ekosystemu Galaxy.

    Spatial Audio i 360 Audio

    Oba modele słuchawek Samsung obsługują dźwięk przestrzenny z śledzeniem ruchów głowy. Efekt jest najbardziej zauważalny podczas oglądania filmów na tablecie Samsung Galaxy Tab. W muzyce Spatial Audio bywa kontrowersyjny, bo poszerza scenę kosztem precyzji.

    Inne funkcje wspólne

    Oba modele mają:
    – Real-Time Interpreter: tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym (wymaga Galaxy AI)
    – Auracast: udostępnianie audio przez Bluetooth LE Audio (np. dzielenie muzyki ze znajomym)
    – SmartThings Find: lokalizacja zagubionych słuchawek
    – Adapt Sound: personalizacja dźwięku na podstawie testu słuchu
    – Dialogue Boost: wzmocnienie dialogów w filmach i podcastach
    – Wykrywanie upadków: automatyczne powiadomienie kontaktu alarmowego

    Kompatybilność z telefonami

    Te słuchawki douszne Samsung działają zarówno z Androidem, jak i iOS. Jednak pełnię możliwości (SSC UHQ, gesty głową, Super Clear Call, Galaxy AI) wykorzystasz tylko ze smartfonem Samsung.

    Z iPhone’em tracisz: gesty głową, Super Clear Call, kodek SSC UHQ, SmartThings Find i automatyczne parowanie. Pozostaje AAC, podstawowe ANC i sterowanie dotykiem. Jeśli masz iPhone’a, rozważ AirPods Pro 3 jako alternatywę.

    💰 Cena Galaxy Buds 4 Pro vs Buds 3 Pro w Polsce

    ModelCena premierowaCena aktualna (marzec 2026)
    Galaxy Buds 4 Pro1099 zł1099 zł
    Galaxy Buds 3 Pro1029 złod ok. 650 zł

    To najważniejsza różnica w tym porównaniu. Samsung Buds 3 Pro, które premierowo kosztowały 1029 zł, teraz można kupić za 650-899 zł (w zależności od sklepu i promocji). Galaxy Buds 4 Pro kosztują 1099 zł bez rabatów.

    Różnica między premierowymi cenami to zaledwie 70 zł. Ale między aktualną ceną Buds 3 Pro a Buds 4 Pro to nawet 200-450 zł.

    Pytanie sprowadza się więc do tego: czy Adaptive ANC 2.0, lepsza bateria w testach, gesty głową i Bluetooth 6.1 są warte dopłaty 200-450 zł?

    Jeśli kupujesz słuchawki douszne Samsung na kilka lat i zależy Ci na najlepszym ANC i rozmowach, odpowiedź brzmi tak. Jeśli szukasz dobrego stosunku jakości do ceny, Buds 3 Pro za 650-700 zł to wciąż świetne słuchawki bezprzewodowe Samsung.

    W Europie cena Galaxy Buds 4 Pro wynosi 249 euro, co jest identyczne jak premierowa cena Buds 3 Pro. W USA oba modele kosztowały po 249,99 USD, ale Buds 3 Pro można już kupić za ok. 170-190 USD.

    🆚 Dla kogo które słuchawki Samsung?

    Wybierz Galaxy Buds 4 Pro, jeśli:

    • Zależy Ci na najlepszym ANC w ekosystemie Samsung
    • Prowadzisz dużo rozmów telefonicznych
    • Masz Galaxy S26 (Super Clear Call)
    • Chcesz gesty głową i podwójny asystent (Gemini + Bixby)
    • Kupiłeś telefon Samsung w 2026 roku i chcesz kompletny zestaw

    Wybierz Galaxy Buds 3 Pro, jeśli:

    • Chcesz zaoszczędzić 200-450 zł
    • Nie potrzebujesz najnowszego ANC
    • Dźwięk jest ważniejszy niż jakość rozmów
    • Szukasz solidnych słuchawek bezprzewodowych w dobrej cenie
    • Masz starszy telefon Samsung (Buds 3 Pro i tak działają świetnie)

    Potrzebujesz etui do swoich słuchawek? Sprawdź akcesoria do Galaxy Buds 4 i 4 Pro lub Galaxy Buds 3 i 3 Pro w naszym sklepie.

    ❓ FAQ

    Czy Galaxy Buds 4 Pro działają z iPhone’em?

    Tak. Buds 4 Pro łączą się z iOS przez Bluetooth, ale tracisz funkcje ekskluzywne dla Samsung: gesty głową, Super Clear Call, Gemini/Bixby, SmartThings Find i automatyczne parowanie.

    Czy Galaxy Buds 3 Pro obsługują LDAC?

    Nie. Ani Buds 3 Pro, ani Buds 4 Pro nie obsługują kodeka LDAC. Oba modele korzystają z Samsung Seamless Codec (SSC UHQ) oferującego jakość do 24 bit/96 kHz, ale tylko ze smartfonami Samsung.

    Czy Buds 4 Pro mają lepszy dźwięk niż Buds 3 Pro?

    Tak, ale różnica nie jest drastyczna. Buds 4 Pro mają lepiej kontrolowany bas i czystsze średnie tony dzięki większemu 11 mm przetwornikowi. W ślepych testach różnicę zauważą głównie audiofile.

    Czy warto kupić Buds 3 Pro w 2026 roku?

    Tak. Za 650-700 zł to jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych Samsung z ANC, dźwiękiem planarnym i IP57. Spadek ceny po premierze Buds 4 Pro czyni je świetną okazją.

    Ile kosztują Galaxy Buds 4 Pro w Polsce?

    Cena premierowa Galaxy Buds 4 Pro w Polsce wynosi 1099 zł. Są dostępne w trzech kolorach: Black, White i Pink Gold.

    Czy Samsung Galaxy Buds 4 Pro mają redukcję szumów?

    Tak. Buds 4 Pro mają Adaptive ANC 2.0, czyli aktywną redukcję szumów nowej generacji, która monitoruje otoczenie w czasie rzeczywistym i dostosowuje tłumienie do konkretnych częstotliwości.

    Jaka jest różnica między Galaxy Buds 4 Pro a zwykłymi Galaxy Buds 4?

    Galaxy Buds 4 Pro mają system dwóch przetworników (dynamiczny + planarny), Adaptive ANC 2.0, Bluetooth 6.1 i VPU. Zwykłe Galaxy Buds 4 mają jeden przetwornik, podstawowe ANC i Bluetooth 5.4. Różnica w cenie to ok. 400 zł.

    Podsumowanie

    Galaxy Buds 4 Pro to ewolucja, nie rewolucja, wobec Galaxy Buds 3 Pro. Najważniejsze ulepszenia to Adaptive ANC 2.0 (realnie lepsze tłumienie), Bluetooth 6.1, gesty głową, podwójny asystent AI i lepsza bateria w testach (6 h vs 4,5 h z ANC).

    Czy warto dopłacić? Przy pełnej cenie premierowej (1099 vs 1029 zł) odpowiedź brzmi: tak. Przy aktualnej cenie Buds 3 Pro (ok. 650-700 zł) decyzja jest trudniejsza, bo za niemal połowę ceny dostajesz 80-90% doświadczenia.

    Nasz werdykt: Galaxy Buds 4 Pro to najlepsze słuchawki douszne Samsung w historii. Ale jeśli Twój budżet jest ograniczony, Galaxy Buds 3 Pro za 650-700 zł to jedna z najlepszych okazji na rynku słuchawek bezprzewodowych w 2026 roku.

    Sprawdź akcesoria do słuchawek Samsung w naszym sklepie. A jeśli planujesz też nowy telefon, zadbaj o jego odpowiednią ochronę – sprawdźetui do Galaxy S26 Ultra oraz szkło do Galaxy S26 Ultra, które zabezpieczy obudowę i ekran przed uszkodzeniami.

  • Jakie najlepsze szkło hartowane do Samsung S26 Ultra? Ranking TOP 5 (2026)

    Jakie najlepsze szkło hartowane do Samsung S26 Ultra? Ranking TOP 5 (2026)

    Najlepsze szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra powinno mieć twardość 9H, dobrą powłokę oleofobową oraz łatwy system montażu, który pozwoli idealnie dopasować szkło do zakrzywionego ekranu. W praktyce najlepiej sprawdzają się modele z ramką instalacyjną, takie jak Spigen Glas.tr EZ Fit czy ESR UltraFit Armorite.

    Ranking szkieł hartowanych do Samsung Galaxy S26 Ultra — porównanie

    Poniżej znajdziesz szybkie porównanie najlepszych szkieł hartowanych do Samsung Galaxy S26 Ultra w 2026 roku.

    Model szkłaProducentTypZestawNajwiększa zaletaCena
    Spigen Glas.tr EZ Fit Pro HDSpigenszkło hartowane HD2 szt.bardzo łatwy montaż z ramką EZ Fit79 zł
    ESR UltraFit ArmoriteESRszkło hartowane2 szt.bardzo wysoka odporność na uderzenia85 zł
    3mk HardGlass Matt Max3mkszkło hartowane matowe1 szt.matowa powierzchnia bez odcisków palców89 zł
    Ringke Easy SlideRingkeszkło hartowane2 szt.szybki montaż dzięki aplikatorowi49 zł
    Tech-Protect Glass FitTech-Protectszkło hartowane2 szt.najtańsza solidna ochrona ekranu19 zł

    Sprawdź najlepsze szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra w sklepie homescreen.pl


    1. Najlepsze szkło hartowane — Spigen Glas.tr EZ Fit Pro HD

    Spigen Glas.tr EZ Fit Pro HD to jedno z najlepiej dopracowanych szkieł hartowanych do Samsung Galaxy S26 Ultra. Producent zastosował system montażu EZ Fit, który pozwala idealnie dopasować szkło do ekranu w kilka sekund — bez przesunięć i pęcherzyków powietrza.

    Szkło wykonane jest z hartowanego materiału o twardości 9H, dzięki czemu skutecznie chroni ekran przed zarysowaniami oraz drobnymi uderzeniami. W zestawie znajdują się dwa szkła, więc jedno możesz zostawić w zapasie.

    Najważniejsze cechy:

    ✅ system montażu EZ Fit z ramką instalacyjną
    ✅ twardość 9H odporna na zarysowania
    ✅ powłoka oleofobowa ograniczająca odciski palców
    ✅ wysoka przejrzystość HD
    ✅ zestaw 2 szkieł w opakowaniu

    Cena: 79 zł

    Jeśli szukasz łatwego montażu i wysokiej jakości ochrony, to jedno z najlepszych szkieł hartowanych do Galaxy S26 Ultra.


    2. Najbardziej wytrzymałe szkło — ESR UltraFit Armorite

    ESR UltraFit Armorite to szkło hartowane zaprojektowane z myślą o maksymalnej odporności na uderzenia. Producent zastosował wzmocnioną konstrukcję szkła Armorite, która lepiej chroni ekran przy upadkach.

    Dużą zaletą jest również ramka instalacyjna UltraFit, która ułatwia idealne dopasowanie szkła do ekranu Galaxy S26 Ultra.

    Najważniejsze cechy:

    ✅ wzmocnione szkło Armorite o wysokiej odporności
    ✅ ramka instalacyjna UltraFit
    ✅ wysoka przejrzystość obrazu
    ✅ powłoka oleofobowa
    ✅ zestaw 2 szkieł w opakowaniu

    Cena: 85 zł

    To świetny wybór dla osób, które chcą maksymalnej ochrony ekranu flagowego Samsunga.


    3. Najlepsze szkło matowe — 3mk HardGlass Matt Max

    3mk HardGlass Matt Max to szkło hartowane z matową powierzchnią, która skutecznie ogranicza refleksy światła i ślady palców na ekranie.

    Matowe szkła są szczególnie wygodne podczas korzystania z telefonu w słońcu oraz przy intensywnym użytkowaniu.

    Najważniejsze zalety:

    ✅ matowa powierzchnia anty-fingerprint
    ✅ mniejsze odbicia światła
    ✅ wysoka odporność na zarysowania
    ✅ kompatybilność z czytnikiem linii papilarnych
    ✅ pełne pokrycie ekranu

    Cena: 89 zł

    To dobry wybór dla osób, które nie lubią błyszczącego ekranu i częstego czyszczenia telefonu.


    4. Najlepsza relacja ceny do jakości — Ringke Easy Slide

    Ringke Easy Slide to bardzo popularne szkło hartowane do Galaxy S26 Ultra, które oferuje dobrą ochronę w rozsądnej cenie.

    Producent zastosował system instalacji Easy Slide, który pozwala łatwo ustawić szkło na ekranie bez przesuwania.

    Najważniejsze cechy:

    ✅ system instalacji Easy Slide
    ✅ zestaw 2 szkieł w opakowaniu
    ✅ wysoka przejrzystość szkła
    ✅ dobra kompatybilność z etui

    Cena: 49 zł

    To jeden z najlepszych wyborów w kategorii cena / jakość.


    5. Najtańsze szkło hartowane — Tech-Protect Glass Fit

    Tech-Protect Glass Fit to bardzo budżetowe szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra, które mimo niskiej ceny oferuje podstawową ochronę ekranu.

    Dzięki twardości 9H szkło chroni ekran przed zarysowaniami i drobnymi uszkodzeniami.

    Najważniejsze cechy:

    ✅ twardość 9H
    ✅ dobra przejrzystość ekranu
    ✅ zestaw 2 szkieł w opakowaniu
    ✅ bardzo atrakcyjna cena

    Cena: 19 zł

    To dobry wybór dla osób, które szukają najtańszej ochrony ekranu Galaxy S26 Ultra.

    Najlepsze szkło hartowane do Galaxy S26 Ultra — szybki wybór

    Jeśli nie chcesz analizować całego rankingu, poniżej znajdziesz szybkie rekomendacje w zależności od potrzeb.

    Każde z powyższych to sprawdzone szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra, które skutecznie chroni ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.


    Jak wybrać szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra?

    Wybór odpowiedniego szkła hartowanego do Galaxy S26 Ultra zależy od kilku czynników: poziomu ochrony, łatwości montażu oraz rodzaju powłoki na powierzchni szkła.

    Twardość szkła

    Najlepsze szkła hartowane posiadają twardość 9H, która chroni ekran przed zarysowaniami spowodowanymi przez klucze, monety czy drobinki piasku.

    Warto pamiętać, że szkło hartowane ma pęknąć zamiast wyświetlacza telefonu. Wymiana szkła kosztuje kilkadziesiąt złotych, podczas gdy naprawa ekranu Galaxy S26 Ultra może kosztować nawet ponad 1000 zł.


    System montażu

    Coraz więcej producentów stosuje ramki instalacyjne, które ułatwiają idealne dopasowanie szkła do ekranu.

    Takie rozwiązania znajdziesz m.in. w modelach:

    • Spigen Glas.tr EZ Fit
    • ESR UltraFit Armorite
    • Ringke Easy Slide

    Dzięki temu montaż szkła jest szybki i praktycznie bez pęcherzyków powietrza.


    Powłoka oleofobowa

    Powłoka oleofobowa ogranicza ślady palców i zabrudzenia na ekranie, dzięki czemu telefon pozostaje czystszy i łatwiejszy w użytkowaniu.

    W praktyce wszystkie dobre szkła hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra posiadają taką powłokę.


    Kompatybilność z etui

    Dobre szkło powinno być oznaczone jako case friendly, czyli minimalnie węższe od całej powierzchni ekranu. Dzięki temu etui nie podnosi szkła przy krawędziach.


    Jakie szkło hartowane do Galaxy S26 Ultra wybrać?

    Jeśli zależy Ci naWybierz
    najłatwiejszym montażuSpigen Glas.tr EZ Fit Pro HD
    najwyższej odpornościESR UltraFit Armorite
    matowym ekranie bez odcisków3mk HardGlass Matt Max
    dobrej cenieRingke Easy Slide
    najtańszej ochronieTech-Protect Glass Fit

    Szkło hartowane czy folia ochronna do Galaxy S26 Ultra?

    Typ ochronyZaletyWady
    Szkło hartowanenajlepsza ochrona ekranumoże pęknąć przy upadku
    Folia ochronnabardzo cienkasłabsza ochrona
    Szkło matowemniej odcisków palcówminimalnie gorsza przejrzystość

    W większości przypadków szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra będzie najlepszym wyborem, ponieważ zapewnia najwyższy poziom ochrony ekranu.

    Jeśli chcesz kompleksowo zabezpieczyć telefon, oprócz szkła hartowanego warto rozważyć także inne akcesoria.

    Sprawdź wszystkie szkła hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra oraz akcesoria do tego modelu w Home Screen.


    FAQ – najczęściej zadawane pytania o szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra

    Czy szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra wpływa na działanie czytnika linii papilarnych?

    Dobre szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra jest kompatybilne z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Ważne jest jednak poprawne zamontowanie szkła oraz zwiększenie czułości dotyku w ustawieniach telefonu.


    Czy szkło hartowane pogarsza jakość obrazu?

    Nie. Wysokiej jakości szkła hartowane do Galaxy S26 Ultra są praktycznie niewidoczne na ekranie. Oferują wysoką przejrzystość oraz powłokę oleofobową, która ogranicza odciski palców.


    Czy szkło hartowane chroni ekran przed pęknięciem?

    Szkło hartowane ma przede wszystkim przejąć energię uderzenia i pęknąć zamiast ekranu telefonu. Dzięki temu chroni wyświetlacz przed poważniejszym uszkodzeniem.


    Czy szkło hartowane jest kompatybilne z etui?

    Tak. Większość modeli jest projektowana jako case-friendly, czyli minimalnie mniejsza od całej powierzchni ekranu. Dzięki temu etui nie podnosi szkła przy krawędziach.


    Jak często trzeba wymieniać szkło hartowane?

    Szkło hartowane wymienia się zazwyczaj wtedy, gdy pęknie lub mocno się porysuje. Dlatego wiele produktów sprzedawanych jest w zestawach 2-pack, dzięki czemu jedno szkło można zostawić w zapasie.

     

  • iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – który flagowiec wybrać w 2026?

    iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – który flagowiec wybrać w 2026?

    Jeśli zależy Ci na ekosystemie Apple, stabilności i świetnym wideo — lepszym wyborem będzie iPhone 17 Pro Max.

    Jeśli natomiast stawiasz na maksymalną specyfikację, aparat 200 MP, S Pen i większą kontrolę nad systemem — Galaxy S26 Ultra oferuje więcej technologii.

    6 299 zł za iPhone’a 17 Pro Max. 6 499 zł za Samsung Galaxy S26 Ultra. Różnica? 200 zł i dwa kompletnie różne ekosystemy. Na papierze oba telefony mają 6,9-calowe ekrany, flagowe procesory i aparaty, przy których lustrzanki sprzed kilku lat wypadają blado. Ale diabeł tkwi w szczegółach.

    Jeśli zastanawiasz się, który z nich będzie Twoim towarzyszem na kolejne 3-4 lata, ten artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.

    📊 Specyfikacje – iPhone 17 Pro Max vs Galaxy S26 Ultra

    Zanim przejdziemy do szczegółów, oto zestawienie kluczowych parametrów obok siebie:

    ParametriPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Wyświetlacz6.9″ OLED, 2868×1320, 460 ppi6.9″ Dynamic AMOLED 2X, 3120×1440, 498 ppi
    Jasność1000/1600/3000 nitów~1750/2600 nitów
    ProcesorApple A19 ProSnapdragon 8 Elite Gen 5
    RAM12 GB (nieoficjalnie)12/16 GB
    Pamięć256 GB / 512 GB / 1 TB / 2 TB256 GB / 512 GB / 1 TB
    Aparat główny48 MP f/1.78200 MP f/1.4
    Ultraszeroki48 MP f/2.2 (120°)50 MP f/1.9
    Teleobiektyw48 MP 4x f/2.8 (8x optyczny)50 MP 5x + 10 MP 3x
    Selfie18 MP f/1.912 MP f/2.2
    Wideo4K Dolby Vision 120fps, ProRes8K 30fps, 4K 120fps
    Bateria4 823 mAh5 000 mAh
    Ładowanie40 W przewodowe, 25 W MagSafe60 W przewodowe, 25 W Qi2.2
    Wymiary163.4 x 78.0 x 8.75 mm163.6 x 78.1 x 7.90 mm
    Waga233 g214 g
    OchronaCeramic Shield 2, IP68 (6 m)Gorilla Armor, IP68
    MateriałAluminium, Ceramic ShieldTytan
    SystemiOS 26Android 16 + One UI
    S Pen / rysik❌✅
    Cena (256 GB)6 299 zł6 499 zł

    Już na pierwszy rzut oka widać: to dwa różne podejścia do flagowca. Samsung stawia na rozdzielczość aparatu i szybsze ładowanie, Apple — na ekosystem wideo i pojemność pamięci. Przejdźmy do szczegółów.

    ⚡ Wydajność i procesor

    A19 Pro vs Snapdragon 8 Elite Gen 5

    iPhone 17 Pro Max napędza Apple A19 Pro — chip produkowany w procesie 2 nm z 6-rdzeniowym CPU i 6-rdzeniowym GPU z hardware’owym ray tracingiem. Samsung odpowiada Snapdragonem 8 Elite Gen 5 od Qualcomma, który Samsung stosuje we wszystkich regionach (koniec z Exynosem w Europie).

    Benchmarki vs rzeczywistość

    W testach Geekbench 6 Samsung zaskoczył: Galaxy S26 Ultra osiągnął 11 738 punktów w multi-core — o około 20% więcej niż iPhone 17 Pro Max (~9 700 pkt). Single-core? Samsung również prowadzi z wynikiem 3 852 punktów.

    Czy to oznacza, że Samsung jest szybszy w codziennym użyciu? Niekoniecznie. iOS tradycyjnie lepiej optymalizuje zasoby, więc iPhone z mniejszą ilością RAM-u (12 GB vs 16 GB w topowej wersji Samsunga) potrafi działać równie płynnie. Różnice w benchmarkach przekładają się głównie na:

    • Renderowanie wideo i grafiki 3D — tu Samsung ma mierzalną przewagę
    • Wielozadaniowość z wieloma ciężkimi aplikacjami — 16 GB RAM-u daje Samsungowi bufor
    • Codzienne aplikacje (social media, przeglądarka, mapy) — oba telefony działają identycznie szybko

    💡 Porada: Jeśli nie renderujesz wideo na telefonie i nie grasz w najnowsze gry 3D, różnic w wydajności między tymi dwoma flagowcami po prostu nie zauważysz.


    Wyświetlacz – iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra

    Rozdzielczość, jasność i funkcje ekranu

    iPhone 17 Pro Max i Samsung Galaxy S26 Ultra oferują duże, 6,9-calowe wyświetlacze OLED z odświeżaniem 120 Hz. Na tym jednak podobieństwa między ekranami obu flagowców właściwie się kończą.

    Samsung Galaxy S26 Ultra ma wyższą rozdzielczość ekranu — 3120 × 1440 px (498 ppi), podczas gdy iPhone 17 Pro Max oferuje 2868 × 1320 px (460 ppi). W praktyce różnicę w ostrości zauważysz głównie przy bardzo bliskim oglądaniu tekstu lub zdjęć. W codziennym użytkowaniu oba wyświetlacze są po prostu fenomenalnie ostre.

    Gdzie iPhone 17 Pro Max nadrabia? Jasnością ekranu. Apple deklaruje nawet do 3000 nitów w piku (np. w pełnym słońcu) — to jedna z najwyższych wartości na rynku smartfonów. Galaxy S26 Ultra osiąga około 2600 nitów, więc w bardzo jasnych warunkach iPhone może być nieco bardziej czytelny.

    Samsung ma jednak coś, czego nie znajdziemy w iPhonie — funkcję Privacy Display. To technologia ograniczająca kąt widzenia ekranu, dzięki czemu osoby siedzące obok w autobusie czy pociągu nie zobaczą Twoich wiadomości lub aplikacji bankowej. W kontekście prywatności to bardzo praktyczne rozwiązanie.

    CechaiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Rozdzielczość2868×1320 (460 ppi)3120×1440 (498 ppi)
    Jasność szczytowa3 000 nitów~2 600 nitów
    Privacy Display❌✅
    SzkłoCeramic Shield 2Gorilla Armor
    Always-On Display✅✅

    💡Przy tak dużych i jasnych ekranach warto pomyśleć o ich ochronie — szkło hartowane do iPhone 17 Pro Max oraz szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra znajdziesz w sklepie homescreen.pl


    📸 Aparat i fotografia

    Tu zaczyna się najciekawsza część porównania. Oba telefony mają systemy aparatów, które konkurują z aparatami kompaktowymi, ale podchodzą do fotografii z różnych stron.

    Aparat główny: 48 MP vs 200 MP

    Samsung chwali się 200 MP z przysłoną f/1.4 — to najjaśniejsza przysłona w historii Galaxy. Wpuszcza o 47% więcej światła niż S25 Ultra (f/1.7). iPhone odpowiada „skromniejszymi” 48 MP, ale z optyczną stabilizacją sensor-shift.

    Czy 200 MP jest lepsze niż 48 MP? Domyślnie oba telefony robią zdjęcia w ~12 MP (przez łączenie pikseli). Samsung wygrywa w sytuacjach, gdy chcesz wyciągnąć detal — pełne 200 MP daje ogromne pliki do kadrowania. iPhone stawia na konsystencję kolorów między wszystkimi trzema obiektywami.

    Zoom: system peryskopowy

    ZoomiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Ultraszeroki48 MP, 0.5x50 MP, 0.6x
    Główny48 MP, 1x-2x200 MP, 1x
    Teleobiektyw #1—10 MP, 3x
    Teleobiektyw #248 MP, 4x (8x optyczny)50 MP, 5x
    Zoom cyfrowy maks.40x100x (Space Zoom AI)

    Samsung oferuje dwa teleobiektywy (3x i 5x), co daje większą elastyczność. iPhone ma jeden teleobiektyw 4x, ale z możliwością przycięcia do 8x bez utraty jakości (dzięki 48 MP sensorowi). W praktyce oba systemy dają doskonałe wyniki do ~10x zoomu. Powyżej Samsung prowadzi dzięki 100-krotnemu Space Zoom wspieranemu AI.

    Selfie i tryb portretowy

    iPhone wygrywa w selfie — 18 MP z autofokusem i Center Stage vs 12 MP w Samsungu. Center Stage automatycznie kadruje ujęcie, śledząc Twoją twarz podczas wideorozmów. Samsung ma HDR10+ w selfie, ale niższą rozdzielczość.

    🎬 Wideo i filmowanie

    To kategoria, w której iPhone tradycyjnie dominuje — i 17 Pro Max utrzymuje tę pozycję.

    iPhone 17 Pro Max nagrywa 4K Dolby Vision do 120 fps i obsługuje ProRes — format używany w profesjonalnej postprodukcji. Slow-motion w 4K przy 120 fps to jakość, która jeszcze 3 lata temu wymagała kamery za kilkanaście tysięcy złotych. Do tego Spatial Video dla Apple Vision Pro.

    Samsung Galaxy S26 Ultra nagrywa 8K przy 30 fps — wyższa rozdzielczość na papierze, ale 30 fps ogranicza płynność. W 4K Samsung oferuje do 120 fps, co wyrównuje szanse. Brakuje jednak odpowiednika ProRes — pliki Samsunga są kompresowane.

    CechaiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Maks. rozdzielczość4K 120 fps (Dolby Vision)8K 30 fps
    ProRes / format pro✅ ProRes 4K 120 fps❌
    Slow-motion4K 120fps, 1080p 240fps4K 120fps, 1080p 240fps
    Spatial Video✅❌
    StabilizacjaSensor-shift OISOIS

    Werdykt: Jeśli filmowanie jest dla Ciebie priorytetem, iPhone nie ma konkurencji w segmencie smartfonów. Jeśli nagrywasz głównie krótkie klipy do social media, oba telefony spisują się doskonale.


    🔋 Bateria i ładowanie

    Pojemność baterii i szybkość ładowania

    Samsung ma większą baterię (5 000 mAh vs 4 823 mAh), ale iPhone rekompensuje to lepszą optymalizacją energetyczną. Apple deklaruje 39 godzin odtwarzania wideo dla Pro Maxa — to jeden z najlepszych wyników na rynku.

    Gdzie Samsung wyraźnie wygrywa? Ładowanie przewodowe.

    ŁadowanieiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    Przewodowe40 W (50% w 20 min)60 W (75% w 30 min)
    Bezprzewodowe25 W (MagSafe/Qi2)25 W (Qi2.2)
    Ładowanie zwrotne✅ (MagSafe)✅ (4.5 W)

    Samsung ładuje się znacznie szybciej przewodowo — 60 W vs 40 W. Jeśli zapomniałeś naładować telefon na noc, Samsung wróci do 75% w pół godziny. iPhone potrzebuje na to więcej czasu, choć 50% w 20 minut to nadal przyzwoity wynik.

    Bezprzewodowo jest remis — 25 W po obu stronach. Oba obsługują ładowanie zwrotne (ładowanie słuchawek lub zegarka z telefonu).


    🤖 AI i oprogramowanie

    To kategoria, która w 2026 roku staje się jednym z najważniejszych wyróżników. Oba telefony oferują zaawansowane funkcje AI, ale w różnym stylu.

    Apple Intelligence

    Apple Intelligence działa głęboko w systemie iOS 26. Kluczowe funkcje:

    • Siri z kontekstem — rozumie co jest na ekranie, kontynuuje rozmowę, wykonuje złożone polecenia
    • Narzędzia pisania — podsumowywanie, korekta tonu, przepisywanie tekstu w każdej aplikacji
    • Genmoji — generowanie spersonalizowanych emoji z opisu
    • Image Playground — tworzenie obrazów AI w stylu ilustracji
    • Priorytetyzacja powiadomień — AI sortuje powiadomienia według ważności

    Galaxy AI

    Samsung Galaxy AI w S26 Ultra oferuje:

    • Tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym — podczas połączeń telefonicznych, bez internetu
    • Circle to Search — zakreśl cokolwiek na ekranie, żeby to wyszukać
    • Generative Edit — wypełnianie fragmentów zdjęć generowaną treścią AI
    • Note Assist — podsumowania notatek, transkrypcja nagrań
    • Privacy Display AI — inteligentne przyciemnianie ekranu gdy ktoś patrzy z boku

    Aktualizacje — ile lat wsparcia?

    Tu kluczowa różnica. Apple tradycyjnie wspiera iPhone’y przez 6-7 lat aktualizacji iOS. Samsung od serii S24 obiecuje 7 lat aktualizacji systemu i zabezpieczeń — wyrównał z Apple.

    W praktyce oba telefony kupione dziś będą otrzymywać aktualizacje do 2032-2033 roku. To oznacza, że inwestycja ~6 300 zł rozkłada się na co najmniej 7 lat wsparcia.

    💰 Cena i opłacalność

    Ile kosztuje iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra?

    WariantiPhone 17 Pro MaxGalaxy S26 Ultra
    256 GB6 299 zł6 499 zł
    512 GB7 299 zł7 499 zł
    1 TB8 299 zł9 499 zł
    2 TB10 299 zł❌ brak

    iPhone 17 Pro Max jest o około 200 zł tańszy od Galaxy S26 Ultra w każdym wariancie pamięci. W praktyce oznacza to, że niezależnie od wybranej wersji — 256 GB, 512 GB czy 1 TB — smartfon Apple pozostaje nieco bardziej przystępny cenowo.

    Dodatkowo Apple jako jedyne oferuje wariant z aż 2 TB pamięci, którego nie znajdziemy w Galaxy S26 Ultra. To może mieć znaczenie zwłaszcza dla osób nagrywających dużo wideo w wysokiej jakości lub fotografów pracujących na plikach ProRAW i ProRes, które potrafią zajmować bardzo dużo miejsca.

    💡 Porada: Jeśli 256 GB okaże się za mało, a 1 TB za dużo, najlepszym kompromisem dla większości użytkowników będzie wariant 512 GB. W obu modelach kosztuje on około 7 300–7 500 zł i oferuje wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia, filmy oraz aplikacje przez kilka lat użytkowania.


    iPhone 17 Pro Max vs Samsung Galaxy S26 Ultra – podsumowanie

    Który flagowiec będzie lepszym wyborem?

    Po analizie 8 kategorii nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Oba telefony są fenomenalne, ale celują w różnych użytkowników.

    Jeśli planujesz zakup jednego z tych flagowców, warto od razu pomyśleć o ochronie — dobre etui do iPhone’a 17 Pro Max lub etui do Samsung Galaxy S26 Ultra pozwoli zabezpieczyć telefon już od pierwszego dnia użytkowania.

    iPhone 17 Pro Max — dla kogo?

    • Filmowcy i twórcy wideo — ProRes, Dolby Vision 4K 120fps, Spatial Video
    • Użytkownicy ekosystemu Apple — Mac, iPad, AirPods, Apple Watch, Vision Pro
    • Osoby ceniące długoterminową wartość — iPhone’y dłużej trzymają wartość na rynku wtórnym
    • Fotografowie z potrzebą dużej pamięci — opcja 2 TB
    • Osoby preferujące prostotę — iOS jest mniej konfigurowalny, ale bardziej spójny

    Samsung Galaxy S26 Ultra — dla kogo?

    • Użytkownicy S Pen — notatki, rysowanie, precyzyjne sterowanie
    • Fotografowie stawiający na zoom — 100x Space Zoom, dwa teleobiektywy
    • Osoby ceniące szybkie ładowanie — 60 W przewodowo
    • Multitaskerzy — DeX, okna dzielone, 16 GB RAM
    • Osoby ceniące prywatność ekranu — Privacy Display to unikalna funkcja

    Jeśli masz już iPhone’a lub Samsunga…

    Zmiana ekosystemu to nie tylko nowy telefon — to zmiana zegarka, słuchawek, subskrypcji i nawyków. Jeśli od lat jesteś w ekosystemie Apple lub Samsunga, zmiana na drugą stronę rzadko kiedy jest opłacalna. Wybierz nowszy model w swoim ekosystemie.

    Jeśli kupujesz swój pierwszy flagowiec? Obejrzyj oba w salonie. Potrzymaj w dłoni. Sprawdź, który interfejs jest dla Ciebie bardziej intuicyjny. Za ~6 300-6 500 zł nie pomylisz się z żadnym z nich.

    Niezależnie od tego, czy wybierzesz iPhone’a czy Samsunga, warto od razu zadbać o odpowiednie akcesoria — zwłaszcza ochronę ekranu, etui oraz dobrą ładowarkę. Jeśli szukasz sprawdzonych modeli, zobacz nasze rankingi i poradniki:

    – Najlepsze szkło hartowane do iPhone’a 17 Pro Max →
    – Top 10 etui do Samsung Galaxy S25 Ultra →
    – Jaka ładowarka do iPhone’a 17? →
    – Najlepsza ładowarka do Samsunga Galaxy S25 →

    FAQ – najczęściej zadawane pytania

    Ile kosztuje iPhone 17 Pro Max w Polsce?
    iPhone 17 Pro Max startuje od 6 299 zł za wersję 256 GB. Wariant 512 GB kosztuje 7 299 zł, 1 TB — 8 299 zł, a 2 TB — 10 299 zł.

    Kiedy premiera Samsung Galaxy S26 Ultra?
    Samsung Galaxy S26 Ultra miał premierę w I kwartale 2026 roku. Telefon jest już dostępny w polskich sklepach od lutego 2026.

    Który ma lepszy aparat — iPhone 17 Pro Max czy Galaxy S26 Ultra?
    Zależy od zastosowania. Samsung wygrywa w fotografii z dużym zoomem (100x Space Zoom) i ma jaśniejszy obiektyw główny (f/1.4). iPhone ma lepszą spójność kolorów między obiektywami i dominuje w nagrywaniu wideo (ProRes, Dolby Vision 4K 120fps).

    Który ma dłuższe wsparcie aktualizacji?
    Oba oferują 7 lat aktualizacji systemu i zabezpieczeń. iPhone 17 Pro Max będzie wspierany do ~2032 roku, Galaxy S26 Ultra — do ~2033 roku.

    Czy warto czekać na S26 Ultra, czy kupić S25 Ultra taniej?
    S26 Ultra oferuje kilka istotnych ulepszeń: jaśniejszy obiektyw f/1.4 (vs f/1.7), Privacy Display, Snapdragon 8 Elite Gen 5 i Galaxy AI nowej generacji. Jeśli znajdziesz S25 Ultra w dobrej cenie (poniżej 5 000 zł), to wciąż doskonały telefon. Ale jeśli kupujesz na kolejne 3-4 lata — S26 Ultra jest lepszą inwestycją.

    iPhone 17 Pro Max czy Galaxy S26 Ultra — który jest lżejszy?
    Samsung Galaxy S26 Ultra waży 214 g — o 19 g mniej niż iPhone 17 Pro Max (233 g). Samsung jest też smuklejszy: 7.9 mm vs 8.75 mm.

     

     

  • Najlepsze etui do Xiaomi 17 – ranking i poradnik [2026]

    Najlepsze etui do Xiaomi 17 – ranking i poradnik [2026]

    Najlepsze etui do Xiaomi 17 to modele, które łączą wzmocnione narożniki, podwyższone krawędzie nad ekranem i kompatybilność z ładowaniem indukcyjnym. W praktyce oznacza to etui wykonane z TPU lub konstrukcji hybrydowej (TPU + poliwęglan), które amortyzują upadki i chronią ekran oraz aparat.

    Wśród najczęściej polecanych modeli znajdują się m.in. Spigen Rugged Armor, 3mk Armor MagCase, 3mk Clear Case oraz Bizon Case Tur. Różnią się poziomem ochrony, grubością i dodatkami takimi jak MagSafe, ale wszystkie zapewniają dobrą ochronę telefonu.

    W tym artykule znajdziesz ranking najlepszych etui do Xiaomi 17, porównanie w tabeli, a także wskazówki, jak dobrać etui, które naprawdę ochroni smartfon przed uszkodzeniem.


    Xiaomi 17 — co warto wiedzieć przed zakupem etui?

    Zanim wybierzesz etui, warto zrozumieć, z jakim telefonem mamy do czynienia. Xiaomi 17 to kompaktowy flagowiec o wymiarach 151,1 × 71,8 × 8,06 mm i wadze 191 g. To jeden z mniejszych flagowców na rynku — wygodnie leży w dłoni, ale właśnie dlatego łatwiej go upuścić.

    Ultra-cienkie ramki 1,18 mm — dlaczego etui jest niezbędne

    Ekran 6,3″ OLED o rozdzielczości 2656 × 1220 pikseli zajmuje niemal cały przedni panel. Ramki mają zaledwie 1,18 mm — to jedne z najcieńszych ramek na rynku. Wygląda to imponująco, ale oznacza minimalną fabryczną ochronę krawędzi. Jakikolwiek upadek na twardą powierzchnię może zakończyć się uszkodzeniem wyświetlacza.

    Według specyfikacji ekran Xiaomi 17 chroniony jest szkłem Xiaomi Shield Glass. To solidna podstawa, ale przy upadku na narożnik samo szkło może nie wystarczyć.

    Ładowanie indukcyjne 50 W — czy etui nie przeszkadza?

    Xiaomi 17 obsługuje ładowanie przewodowe 100 W, indukcyjne 50 W oraz ładowanie zwrotne 22,5 W. Ważna informacja: większość etui o grubości do 2–3 mm nie blokuje ładowania bezprzewodowego.

    Warto jednak unikać etui z metalowymi elementami lub wbudowanymi magnetami (chyba że są kompatybilne z Qi) — mogą one zakłócać ładowanie indukcyjne.

    👉 Sprawdź etui do Xiaomi 17 w Home Screen — etui pancerne, silikonowe, z MagSafe oraz zestawy ochronne ze szkłami hartowanymi.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do Xiaomi 17?

    Nie każde etui jest takie samo. Różnice w materiałach, konstrukcji i poziomie ochrony są ogromne — a cena nie zawsze je odzwierciedla.

    Materiał — silikon, TPU, poliwęglan czy hybrid?

    Materiał — silikon, TPU, poliwęglan czy hybrid?

    MateriałOchronaGrubośćWagaTrwałość
    SilikonŚredniaCienkieLekkieŻółknie po 6–12 mies.
    TPU (termoplastyczny poliuretan)DobraCienkie–średnieLekkieLepsza niż silikon
    Poliwęglan (PC)DobraCienkieLekkieWysoka, ale mniej elastyczny
    Hybrid (TPU + PC)Bardzo dobraŚrednieŚredniaNajlepsza kombinacja

    TPU to obecnie najpopularniejszy materiał w etui — jest elastyczny, wytrzymały i dobrze tłumi uderzenia. Konstrukcje hybrydowe (TPU wewnątrz + poliwęglan z tyłu) oferują jeszcze lepszą ochronę, ponieważ łączą elastyczność z dużą sztywnością.

    Naprawa ekranu OLED w Xiaomi 17 kosztuje w serwisie około 800–1500 zł. Dobre etui? 35–60 zł. Matematyka jest prosta.


    Poziom ochrony — codzienne vs pancerne

    Można wyróżnić dwa główne typy etui:

    Etui codzienne (slim / clear case) — cienkie i lekkie, nie zwiększają znacząco grubości telefonu. Chronią głównie przed drobnymi zarysowaniami oraz upadkami z niewielkiej wysokości.

    Etui pancerne (rugged / armor) — grubsze modele ze wzmocnionymi narożnikami i podwyższoną krawędzią nad ekranem. Zapewniają znacznie lepszą ochronę przy poważniejszych upadkach.

    Jeśli nosisz telefon głównie w kieszeni i raczej rzadko go upuszczasz — etui codzienne powinno wystarczyć. Jeśli jednak pracujesz w terenie, masz małe dzieci albo po prostu zdarza Ci się upuścić telefon — warto wybrać etui pancerne.


    Wycięcie na aparat Leica — na co uważać

    Xiaomi 17 ma potrójny aparat 50 Mpix z optyką Leica. Wycięcia na aparat w etui muszą być bardzo precyzyjne — zbyt małe mogą powodować winietę na zdjęciach, a zbyt duże nie chronią odpowiednio wysepki aparatu.

    💡 Porada: Wybieraj etui dedykowane do Xiaomi 17 (nie uniwersalne). Tylko takie modele gwarantują idealne dopasowanie do aparatu oraz prawidłowe działanie przycisków.


    🏆 Ranking najlepszych etui do Xiaomi 17

    Sprawdziliśmy ofertę etui do Xiaomi 17 od trzech producentów — Spigen, 3mk i Bizon — i wybraliśmy najlepsze w pięciu kategoriach.

    1. 🏆 Najlepsze etui pancerne — Spigen Rugged Armor

    Spigen Rugged Armor to klasyka gatunku. Elastyczne TPU z teksturą włókna węglowego (carbon fiber) i autorska technologia Spider Web — pajęczyna absorpcji wstrząsów w narożnikach. Spigen nie bez powodu jest marką nr 1 wśród etui na świecie.

    • ✅ Technologia Spider Web — amortyzacja upadków w narożnikach
    • ✅ Tekstura carbon fiber — agresywny, sportowy wygląd
    • ✅ Podwyższone krawędzie nad ekranem i aparatem
    • ✅ Precyzyjne wycięcia na aparat Leica i przyciski
    • ✅ Kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym

    Cena: 59 zl

    Przy wadze 60 g i matowym wykanczeniu to etui, ktore nie slizga sie w dloni. Jesli szukasz sprawdzonej ochrony od premium marki — Spigen Rugged Armor to bezpieczny wybor.

    2. Najlepsze etui przeźroczyste — 3mk Clear Case

    3mk Clear Case to ultracienkie (1,2 mm) etui z TPU, które pozwala zachować oryginalny design Xiaomi 17. Technologia Absorber125 pochłania energię uderzenia, a antypoślizgowa powierzchnia zapewnia pewny chwyt.

    • ✅ Przezroczyste — widoczny design telefonu
    • ✅ Ultracienkie — zaledwie 1,2 mm grubosci
    • ✅ Technologia Absorber125 — ochrona przed upadkami
    • ✅ Podwyzszone krawedzie ekranu i aparatu
    • ✅ Kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym

    Cena: 39,90 zl

    Jesli chcesz chronic Xiaomi 17 bez ukrywania jego wygladu — 3mk Clear Case to najlepsza opcja w tej cenie.

    3. Najlepsze etui z MagSafe — 3mk Armor MagCase

    3mk Armor MagCase łączy pancerną ochronę z MagSafe w jednym etui. Hybrydowa konstrukcja (poliwęglan + TPU) o grubości 1,5 mm przeszła testy upadku z 175 cm (standard Military Grade). Wbudowany pierścień magnetyczny pozwala korzystać z magnetycznych powerbanków, uchwytów i portfeli.

    • ✅ MagSafe — pierścień magnetyczny
    • ✅ Military Grade — ochrona przy upadku z 175 cm
    • ✅ Hybrid PC + TPU — sztywność i elastyczność
    • ✅ Przeźroczyste — widoczny design telefonu
    • ✅ EasyClick — przyciski z naturalnym klikiem
    • ✅ Kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym

    Cena: 59,90 zl

    Jedyne etui w rankingu, które łączy pancerną ochronę Military Grade z MagSafe. Jeśli korzystasz z magnetycznych akcesoriów — to oczywisty wybór.

    Szukasz akcesoriów do Xiaomi 17? W Home Screen znajdziesz etui Spigen, 3mk i Bizon, a także szkło hartowane do Xiaomi 17 oraz kompletne zestawy ochronne do tego modelu.

    4. Najlepsza cena — Bizon Case Tur

    Bizon Case Tur to pancerne etui z TPU o grubości 2 mm z wewnętrzną warstwą mikrofibry. Wzmocnione narożniki z wyżłobieniami działającymi jak poduszki powietrzne — amortyzują upadki bez dodawania zbędnej masy.

    • ✅ Wzmocnione narożniki z poduszkami powietrznymi
    • ✅ Teksturowane boki — pewny chwyt
    • ✅ Podwyższone krawędzie nad ekranem i aparatem
    • ✅ 6 kolorow do wyboru (czarny, granatowy, burgundowy, jasnoniebieski, jasnoszary, czerwony)
    • ✅ Kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym

    Cena: 35 zl

    Najtańsze pancerne etui do Xiaomi 17 w rankingu. Przy cenie 35 zł za ochronę z mikrofibrą i poduszkami powietrznymi — trudno znaleźć coś lepszego w tej półce cenowej.

    5. Najlepsza wartość — Bizon Case Clear Pack (zestaw)

    Nie chcesz kupować osobno etui i szkła? Bizon Case Clear Pack to kompletny zestaw: przezroczyste etui TPU ze wzmocnionymi narożnikami + 2 sztuki szkła hartowanego 9H. Jedno szkło naklejasz, a drugie masz w zapasie.

    • ✅ Przeźroczyste etui — widoczny design Xiaomi 17
    • ✅ 2x szkło hartowane 9H z powłoką oleofobowa
    • ✅ Kropkowana powierzchnia etui — nie przylepia sie do plecków
    • ✅ Kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym
    • ✅ Zestaw montażowy w komplecie (sciereczki, naklejki pozycjonujace)

    Cena: 49 zł(etui + 2 x szkło — taniej niż osobno)


    📊 Etui do Xiaomi 17 — porównanie w tabeli

    ModelMarkaTypMaterialMagSafeCena
    Spigen Rugged ArmorSpigenPancerneTPU (carbon fiber)❌59 zl
    3mk Clear Case3mkPrzeźroczysteTPU❌39,90 zl
    3mk Armor MagCase3mkPancerne + MagSafePC + TPU✅59,90 zl
    Bizon Case TurBizonPancerneTPU + mikrofibra❌35 zl
    Bizon Case Clear PackBizonZestaw (etui + 2x szklo)TPU + szklo 9H❌49 zl

    Które wybrac?

    • Jesli zależy Ci na premium ochronie od sprawdzonej marki — Spigen Rugged Armor (59 zl)
    • Jesli chcesz pokazac design telefonu — 3mk Clear Case (39,90 zl)
    • Jesli potrzebujesz pancernego etui z MagSafe — 3mk Armor MagCase (59,90 zl)
    • Jesli szukasz najtańszej solidnej ochrony — Bizon Case Tur (35 zl)
    • Jesli wolisz zestaw etui + szkło w jednej paczce — Bizon Case Clear Pack (49 zl)

    🛡️ Etui do Xiaomi 17 a kompletna ochrona telefonu

    Etui to dopiero początek. Xiaomi 17 z ekranem OLED za ponad 4000 zl zasługuje na pełną ochronę.

    Szkło hartowane na ekran

    Ekran to duża powierzchnia, którą łatwo zarysować kluczami w kieszeni czy piaskiem na plaży. Bizon Glass Clear 2 (25 zł) to szkło hartowane 9H o grubości 0,33 mm z powłoką oleofobową. Pęknie zamiast ekranu — i kosztuje 25 zł zamiast 800–1500 zł za naprawę w serwisie.

    Jeśli wolisz szkło z czarną ramką, które lepiej wtapia się w ekran — dostępne jest także Bizon Glass Edge 2.

    Szkło na aparat Leica

    Potrójny aparat Leica w Xiaomi 17 to jeden z najlepszych na rynku. Bizon Glass Lens (2 sztuki w zestawie) chroni obiektywy przed zarysowaniami. Wymiana uszkodzonego obiektywu w serwisie może kosztować wielokrotnie więcej.

    Zestaw ochronny: etui + szkło + szkło na aparat

    Kupowanie najtańszych akcesoriów osobno często kończy się rozczarowaniem — etui za 15 zł może pożółknąć po miesiącu, a szkło za 12 zł bez powłoki oleofobowej szybko zbiera odciski palców.

    Lepsze podejście: Bizon Case Clear Pack (etui + 2× szkło za 49 zł) + szkło na aparat Bizon Glass Lens = około 70–80 zł za pełną ochronę telefonu. Przy wartości smartfona 4000+ zł to zaledwie około 2% jego ceny.

    💡 Porada: Kompletny zestaw ochronny (etui + szkło na ekran + szkło na aparat) to najlepsza inwestycja. Sprawdź wszystkie akcesoria do Xiaomi 17 w Home Screen — darmowa dostawa od 100 zł.


    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jakie etui do Xiaomi 17 wybrać?

    To zależy od Twoich priorytetów. Jeśli zależy Ci na premium ochronie — wybierz Spigen Rugged Armor (59 zł). Jeśli chcesz pokazać design telefonu — 3mk Clear Case (39,90 zł).

    Potrzebujesz MagSafe? 3mk Armor MagCase (59,90 zł) łączy pancerną ochronę z magnetycznym pierścieniem. A jeśli szukasz najtańszej opcji — Bizon Case Tur (35 zł).


    Czy etui do Xiaomi 15 pasuje do Xiaomi 17?

    Nie. Xiaomi 17 ma inne wymiary (151,1 × 71,8 × 8,06 mm) niż Xiaomi 15 czy inne modele, a także inny układ aparatów. Etui muszą być dedykowane do konkretnego modelu — uniwersalne lub z innego telefonu nie zapewnią prawidłowego dopasowania.


    Czy etui blokuje ładowanie indukcyjne Xiaomi 17?

    Większość etui z TPU, silikonu lub poliwęglanu o grubości do 3 mm nie blokuje ładowania indukcyjnego 50 W.

    Unikaj jednak etui z metalowymi wstawkami, magnesami (niezgodnymi z Qi) lub grubych portfeli z klapką — mogą one zakłócać ładowanie bezprzewodowe.


    Ile kosztuje dobre etui do Xiaomi 17?

    Dobre etui do Xiaomi 17 kosztuje od 35 zł (Bizon Case Tur) do 59,90 zł (3mk Armor MagCase z MagSafe).

    Kompletny zestaw etui + 2× szkło hartowane kosztuje około 49 zł (Bizon Case Clear Pack). Etui poniżej 20 zł często wykonane są z taniego silikonu, który szybko żółknie i nie zapewnia odpowiedniej ochrony.


    Spigen czy 3mk — które etui do Xiaomi 17 lepsze?

    Obie marki są sprawdzone, ale celują w różne potrzeby.

    Spigen Rugged Armor (59 zł) to klasyczne etui pancerne z technologią Spider Web — idealne do codziennej, solidnej ochrony.

    3mk Armor MagCase (59,90 zł) oferuje podobny poziom ochrony (Military Grade), ale dodatkowo posiada MagSafe.

    Jeśli nie potrzebujesz MagSafe — wybierz Spigen.
    Jeśli korzystasz z magnetycznych akcesoriów — lepszym wyborem będzie 3mk.


    Czy warto kupić etui do Xiaomi 17 od razu?

    Zdecydowanie tak. Xiaomi 17 ma ultra-cienkie ramki (1,18 mm), które zapewniają minimalną fabryczną ochronę.

    Jeden upadek bez etui może kosztować 800–1500 zł w serwisie. Etui za 35–60 zł to najlepsza polisa ubezpieczeniowa dla Twojego smartfona.

  • iPhone 17e vs iPhone 16e – co zmieniło się w nowym modelu Apple?

    iPhone 17e vs iPhone 16e – co zmieniło się w nowym modelu Apple?

    iPhone 17e wprowadza kilka ważnych zmian względem iPhone’a 16e, mimo że wizualnie wygląda niemal identycznie. Największe nowości to:

    • nowy procesor Apple A19
    • MagSafe i szybsze ładowanie bezprzewodowe
    • pamięć od 256 GB w standardzie
    • ulepszony modem 5G C1X
    • nowe szkło Ceramic Shield 2
    • dodatkowy kolor obudowy

    Na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie, ale w codziennym użytkowaniu nowy model oferuje wyższą wydajność, szybszą łączność i wygodniejsze ładowanie.

    Co ważne dla użytkowników – etui do iPhone 16e pasują również do iPhone 17e, ponieważ Apple praktycznie nie zmieniło konstrukcji obudowy. Dzięki temu osoby, które przesiadają się na nowy model, mogą nadal korzystać z dotychczasowych pokrowców lub wybrać nowe etui do iPhone 17e, które zapewni odpowiednią ochronę urządzenia.

    Warto jednak pamiętać, że iPhone 17e obsługuje już MagSafe, czego brakowało w poprzedniej generacji. Dzięki temu można korzystać z magnetycznych akcesoriów takich jak ładowarka bezprzewodowa, powerbank MagSafe, czy praktyczny uchwyt samochodowy, który pozwala wygodnie korzystać z nawigacji podczas jazdy.

    iPhone 17e vs iPhone 16e – najważniejsze różnice

    CechaiPhone 16eiPhone 17e
    ProcesorApple A18Apple A19
    RAMok. 8 GBok. 8 GB
    Pamięć128 / 256 / 512 GB256 / 512 GB
    MagSafebraktak
    Ładowanie bezprzewodowe7,5 W15 W
    ModemApple C1Apple C1X
    SzkłoCeramic ShieldCeramic Shield 2
    Aparat48 MP48 MP (lepsze portrety, 2× zoom)
    Koloryczarny, białyczarny, biały, różowy
    Cena startowa2999 zł2999 zł

    Nowy procesor Apple A19 w iPhone 17e

    Jedną z najważniejszych zmian w iPhone 17e jest zastosowanie nowego procesora Apple A19, który zastępuje układ A18 znany z iPhone 16e. Nowy chip został wykonany w technologii 3 nm i oferuje wyraźnie wyższą wydajność zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas bardziej wymagających zadań.

    Apple poprawiło nie tylko moc obliczeniową procesora, ale również wydajność grafiki oraz możliwości związane ze sztuczną inteligencją.

    Wyższa wydajność CPU i GPU

    Według informacji Apple nowy układ oferuje zauważalny wzrost wydajności względem poprzedniej generacji. W zależności od zastosowania różnice mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

    Najważniejsze zmiany obejmują:

    • szybsze działanie aplikacji i systemu
    • lepszą wydajność w grach mobilnych
    • ulepszony Neural Engine odpowiedzialny za funkcje sztucznej inteligencji
    • sprawniejsze przetwarzanie zdjęć i wideo

    W praktyce oznacza to, że iPhone 17e powinien działać płynnie przez wiele lat aktualizacji systemu iOS, nawet przy korzystaniu z nowych funkcji Apple Intelligence.


    Powrót MagSafe w iPhone 17e

    Kolejną z ważniejszych zmian względem poprzedniej generacji jest obsługa MagSafe, której brakowało w modelu iPhone 16e. Apple zdecydowało się ponownie wprowadzić magnetyczny system znany z innych iPhone’ów, co znacząco zwiększa funkcjonalność urządzenia.

    MagSafe w iPhone 17e odpowiada nie tylko za współpracę z magnetycznymi akcesoriami, ale również za wydajniejsze ładowanie bezprzewodowe.

    Szybsze ładowanie bezprzewodowe

    Dzięki MagSafe iPhone 17e obsługuje ładowanie bezprzewodowe do 15 W, podczas gdy iPhone 16e był ograniczony do standardu Qi o mocy maksymalnie 7,5 W.

    W praktyce oznacza to, że nowy model może ładować się nawet dwa razy szybciej bez użycia kabla, co dla wielu użytkowników będzie jedną z najbardziej odczuwalnych zmian w codziennym korzystaniu z telefonu.


    Ulepszony aparat 48 MP

    Na pierwszy rzut oka aparat w iPhone 17e wygląda bardzo podobnie do tego, który Apple zastosowało w iPhone 16e. Nadal mamy tutaj pojedynczy aparat z 48-megapikselowym sensorem Fusion, który odpowiada za zdjęcia o wysokiej szczegółowości.

    Nowy model wprowadza jednak kilka ulepszeń związanych głównie z przetwarzaniem obrazu i funkcjami fotograficznymi. Dzięki temu iPhone 17e ma oferować jeszcze lepszą jakość zdjęć w codziennym użytkowaniu, szczególnie w trybach automatycznych.

    Lepsze portrety i zoom 2×

    Jedną z najważniejszych nowości jest ulepszony tryb portretowy. iPhone 17e potrafi automatycznie rozpoznawać fotografowane obiekty i zapisywać informacje o głębi, co pozwala na późniejszą zmianę efektu rozmycia tła już po wykonaniu zdjęcia.

    Apple poprawiło również działanie 2-krotnego zoomu, który wykorzystuje centralną część 48-megapikselowej matrycy. Dzięki temu użytkownik otrzymuje zbliżenie o jakości zbliżonej do optycznej, mimo że telefon nadal posiada tylko jeden aparat z tyłu.

    W praktyce oznacza to większą elastyczność podczas fotografowania — szczególnie przy portretach, zdjęciach ludzi czy fotografii ulicznej.


    Nowy modem 5G C1X i lepsza łączność

    W iPhonie 17e Apple zastosowało nową generację autorskiego modemu C1X, który zastępuje układ C1 znany z iPhone 16e. Choć jest to zmiana, której nie widać na pierwszy rzut oka, w praktyce może mieć duży wpływ na codzienne korzystanie z telefonu.

    Nowy modem ma zapewniać szybsze i bardziej stabilne połączenie z siecią 5G, a także lepszą energooszczędność. Dzięki temu telefon może utrzymywać stabilny sygnał nawet w miejscach, gdzie zasięg bywa słabszy, na przykład w podróży czy w zatłoczonych lokalizacjach.

    Wi-Fi 7 i nowy chip Apple N1

    iPhone 17e otrzymał również nowy chip Apple N1, który odpowiada za obsługę nowoczesnych standardów łączności bezprzewodowej.

    Telefon wspiera teraz między innymi:

    • Wi-Fi 7
    • Bluetooth 6
    • Thread

    Dzięki temu iPhone 17e może szybciej łączyć się z nowoczesnymi routerami, a także lepiej współpracować z urządzeniami smart home czy innymi akcesoriami Apple.


    Ceramic Shield 2 – bardziej wytrzymały ekran

    Pod względem wyglądu iPhone 17e bardzo przypomina swojego poprzednika. Apple zachowało 6,1-calowy ekran Super Retina XDR OLED, który oferuje wysoką rozdzielczość, dobrą jasność oraz bardzo dobrą jakość obrazu.

    Największą zmianą jest jednak nowa warstwa ochronna zastosowana na przednim panelu telefonu. Apple wprowadziło w tym modelu Ceramic Shield 2, czyli ulepszoną wersję szkła ochronnego znanego z poprzednich generacji iPhone’ów.

    Trzykrotnie większa odporność na zarysowania

    Według Apple nowa generacja Ceramic Shield zapewnia nawet do trzech razy większą odporność na zarysowania w porównaniu z rozwiązaniem zastosowanym w iPhone 16e.

    W praktyce oznacza to lepszą ochronę wyświetlacza podczas codziennego użytkowania — na przykład podczas noszenia telefonu w kieszeni czy torbie razem z kluczami lub innymi przedmiotami.

    Jednocześnie Apple nie zmieniło podstawowych parametrów wyświetlacza. Nadal mamy tutaj ekran o rozdzielczości 2532 × 1170 pikseli, jasności HDR do 1200 nitów oraz standardowym odświeżaniu 60 Hz.

    Mimo większej odporności na zarysowania warto jednak pamiętać o dodatkowej ochronie ekranu, szczególnie przy codziennym użytkowaniu telefonu. 

    Sprawdź szkło hartowane do iPhone 17e, które może skutecznie zabezpieczyć wyświetlacz przed pęknięciem i drobnymi uszkodzeniami.


    Nowy kolor w iPhone 17e  

    Pod względem wyglądu iPhone 17e w dużej mierze przypomina poprzednią generację, jednak Apple wprowadziło niewielką zmianę w palecie kolorów.

    Jakie kolory ma iPhone 17e? 

    Model dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych:

    • czarnym
    • białym
    • jasnoróżowym

    Nowy różowy wariant to jedyna nowość względem poprzedniej generacji i jednocześnie opcja dla osób, które szukają nieco bardziej wyróżniającego się wyglądu urządzenia.

    Dostępność i przedsprzedaż iPhone 17e

    Apple wprowadza nowego iPhone 17e do sprzedaży w dwóch etapach. Najpierw startuje przedsprzedaż, a kilka dni później smartfon trafia do regularnej sprzedaży w sklepach. 

    Kiedy można kupić iPhone 17e?

    Harmonogram premiery wygląda następująco:

    • przedsprzedaż: 4 marca 2026 roku od godziny 15:15
    • sprzedaż w sklepach: 11 marca 2026 roku

    Od tego dnia telefon będzie dostępny w sklepach Apple, u operatorów komórkowych oraz w sklepach z elektroniką. 


    Cena iPhone 17e w Polsce

    Apple utrzymało cenę nowego modelu na poziomie poprzedniej generacji, ale jednocześnie zwiększyło ilość pamięci w podstawowej wersji. iPhone 17e startuje od 256 GB pamięci, zamiast wcześniejszych 128 GB. 

    Ile kosztuje iPhone 17e?

    Cennik iPhone 17e w Polsce wygląda następująco:

    • iPhone 17e 256 GB – 2999 zł
    • iPhone 17e 512 GB – 3999 zł

    Dzięki temu użytkownicy otrzymują dwa razy więcej pamięci w podstawowej wersji, bez podnoszenia ceny startowej telefonu.


    FAQ – najczęściej zadawane pytania o iPhone 17e

    Czy etui z iPhone 16e pasuje do iPhone 17e?

    Tak. Apple nie wprowadziło większych zmian w konstrukcji obudowy, dlatego etui przeznaczone dla iPhone 16e są kompatybilne z iPhone 17e. Dzięki temu osoby przesiadające się na nowy model mogą nadal korzystać z dotychczasowych akcesoriów.


    Czy iPhone 17e ma MagSafe?

    Tak. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji iPhone 17e obsługuje MagSafe, co umożliwia korzystanie z magnetycznych akcesoriów oraz szybszego ładowania bezprzewodowego.


    Ile pamięci ma iPhone 17e?

    Apple zrezygnowało z wersji 128 GB. iPhone 17e dostępny jest w dwóch wariantach pamięci:

    • 256 GB
    • 512 GB

    Ile kosztuje iPhone 17e w Polsce?

    Cena startowa iPhone 17e w Polsce wynosi 2999 zł za wersję 256 GB. Wariant z 512 GB pamięci kosztuje 3999 zł.


    Kiedy iPhone 17e trafi do sprzedaży?

    Przedsprzedaż telefonu rozpoczęła się 4 marca 2026 roku, natomiast regularna sprzedaż w sklepach startuje 11 marca 2026 roku.


    Czy iPhone 17e ma Dynamic Island?

    Nie. iPhone 17e nadal korzysta z klasycznego notcha, podobnie jak poprzednia generacja tego modelu.

     

  • Najlepsza ładowarka bezprzewodowa do Galaxy S26 — TOP 5

    Najlepsza ładowarka bezprzewodowa do Galaxy S26 — TOP 5

    Najlepsza bezprzewodowa ładowarka do Samsung Galaxy S26 Ultra powinna obsługiwać 25 W w standardzie Qi2, ponieważ tylko wtedy wykorzystasz pełną moc telefonu.

    Dla Galaxy S26+Plus optymalne będą modele 20–25 W, natomiast podstawowy Galaxy S26 w pełni wykorzysta ładowarki 15 W.

    Jeśli wybierasz ładowarkę magnetyczną, potrzebujesz również etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym, które stabilizuje telefon podczas ładowania.

    Dlatego przed zakupem ładowarki warto dobrać także etui MagSafe do Galaxy S26, które zapewni pełną kompatybilność z magnetycznymi ładowarkami Qi2 i maksymalną wydajność ładowania.

    Dodatkowo zwróć uwagę, czy ładowarka jest:

    • klasycznym padem,
    • stojakiem do ładowania w pionie,
    • czy stacją 2-w-1 lub 3-w-1 (telefon + słuchawki + zegarek).

    Jeśli zależy Ci na tym, aby była to naprawdę szybka ładowarka do Galaxy S26, zwróć uwagę na maksymalną moc obsługiwaną przez Twój model oraz wsparcie dla standardu Qi2

    🏆 TOP 5 bezprzewodowych ładowarek do Samsung Galaxy S26

    Poniżej znajdziesz zestawienie najlepiej dopasowanych modeli do Galaxy S26, S26+ i S26 Ultra — z uwzględnieniem mocy, funkcjonalności i zastosowania.


    📊 Porównanie ładowarek do Galaxy S26

    MiejsceModel MocTypCenaNajlepsza dla
    1️⃣Spigen EF323MQ 3-in-1 (25W)25 WMagnetyczna stacja 3-w-1259,00 zł⭐ S26 Ultra
    2️⃣Zens Travel Pro 2 (20W)20 WMagnetyczna 2-w-1148,01 zł⭐ S26+Plus
    3️⃣Crong PowerSpot 3-w-115 WStacja + porty USB199,00 złUniwersalna
    4️⃣Satechi Foldable 2-w-1 Qi215 WSkładana magnetyczna389,00 złBiurko / dom
    5️⃣4smarts Aura Sound Qi215 WStacja + głośnik LED249,00 złPokój / biurko

    Jaka najmocniejsza ładowarka bezprzewodowa do Galaxy S26 Ultra?

    Najmocniejsza ładowarka bezprzewodowa do Samsung Galaxy S26 Ultra to model obsługujący 25 W w standardzie Qi2. Tylko taka moc pozwala w pełni wykorzystać możliwości tego telefonu bez użycia kabla.

    W praktyce oznacza to wyraźnie szybsze ładowanie niż w przypadku klasycznych padów 10–15 W. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz, aby była to naprawdę szybka ładowarka do S26 Ultra, wybieraj wyłącznie modele 25 W.

    Spigen EF323MQ 3-in-1 Magnetic 25W – pełna moc Qi2.2 dla S26 Ultra

    Najlepszym wyborem z naszej oferty jest Spigen EF323MQ 3-in-1 Magnetic 25W Qi2.2, czyli magnetyczna stacja ładująca obsługująca pełne 25 W bezprzewodowo.

    To magnetyczna stacja 3-w-1, która nie tylko szybko ładuje telefon, ale też pomaga uporządkować przestrzeń na biurku. Jednym urządzeniem możesz zasilać smartfon, słuchawki oraz zegarek — bez plątaniny przewodów i kilku osobnych ładowarek.

    Magnetyczne mocowanie stabilizuje telefon i ustawia go idealnie w osi ładowania, co zwiększa efektywność energetyczną i ogranicza przerywanie procesu ładowania. Najlepsze rezultaty uzyskasz w połączeniu z etui MagSafe do Galaxy S26 z wbudowanym pierścieniem magnetycznym.

    Najważniejsze cechy:

    • pełne 25 W bezprzewodowo (Qi2.2)
    • magnetyczne mocowanie MagSafe-kompatybilne
    • ładowanie 3 urządzeń jednocześnie
    • stabilna pozycja telefonu (pion/poziom)
    • elegancka stacja do biurka lub sypialni

    Dla kogo?

    ✔ dla użytkowników Galaxy S26 Ultra, którzy chcą maksymalnej mocy 25 W
    ✔ dla osób posiadających kilka urządzeń (telefon + słuchawki + zegarek)
    ✔ dla tych, którzy cenią porządek i jedno centralne miejsce ładowania

    Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności i najbardziej kompletnym rozwiązaniu do S26 Ultra — to obecnie najmocniejsza opcja w rankingu.


    Jaka szybka ładowarka bezprzewodowa do Galaxy S26+Plus?

    Galaxy S26+Plus wspiera bezprzewodowe ładowanie o mocy do 20 W — więcej niż podstawowy S26 (15 W), ale mniej niż S26 Ultra (25 W). Żeby uzyskać realnie wyższą prędkość ładowania bezprzewodowego, warto wybrać model, który faktycznie produkuje ~20 W mocy wyjściowej.

    Jednym z najlepszych rozwiązań w dostępnej ofercie jest ładowarka, która oferuje magnetyczne mocowanie, obsługę Qi2 i moc około 20 W — co pozwala szybciej naładować S26+ niż typowy pad 15 W.

    Ładowarka bezprzewodowa 2w1 Zens Travel Charger Pro 2 20W MagSafe

    Zens Travel Charger Pro 2 20W MagSafe to kompaktowa, magnetyczna ładowarka bezprzewodowa, która obsługuje do 20 W mocy wyjściowej i jednocześnie ładuje dwa urządzenia — telefon oraz drugie akcesorium (np. słuchawki).

     Najważniejsze cechy:

    •  20 W bezprzewodowo — szybkie ładowanie idealne dla Galaxy S26+
    • MagSafe-kompatybilna — mocne magnetyczne mocowanie telefonu
    • 2-w-1 — jeden pad do telefonu i drugiego urządzenia
    • Kompaktowa konstrukcja — świetna do biurka lub w podróży

    Dzięki obsłudze Qi2 przy zachowaniu mocy 20 W ten model zapewnia szybsze ładowanie niż klasyczne padd’y 15 W, a jednocześnie jest wygodnym rozwiązaniem do codziennego użytku.

    Dla kogo:

    ✔ użytkownicy Galaxy S26+,
    ✔ osoby, które chcą szybszego bezprzewodowego ładowania bez dużej stacji,
    ✔ wygodne ładowanie dwóch urządzeń jednym urządzeniem.


    Najlepsza stacja ładująca 3w1 do Galaxy S26

    Jeśli oprócz telefonu korzystasz także z Galaxy Watch lub słuchawek bezprzewodowych, dobrym rozwiązaniem może być stacja ładująca 3-w-1. Tego typu ładowarki pozwalają ładować kilka urządzeń jednocześnie w jednym miejscu, dzięki czemu na biurku lub stoliku nocnym panuje większy porządek.

    W praktyce oznacza to mniej kabli i jedną centralną stację ładowania dla wszystkich urządzeń. W naszej ofercie jedną z najbardziej praktycznych propozycji jest zestaw, który łączy bezprzewodowe ładowanie z dodatkową szybką ładowarką sieciową.

    Zestaw Crong ładowarka sieciowa 2xUSB-C 35W + bezprzewodowa GaN PD PowerSpot Pivot Stand 3w1 czarna

    Crong PowerSpot Pivot Stand 3w1 to funkcjonalna stacja ładująca, która pozwala ładować jednocześnie smartfon, słuchawki oraz zegarek. Dzięki temu może zastąpić kilka osobnych ładowarek i uporządkować przestrzeń na biurku.

    Bezprzewodowa część ładowarki obsługuje standard Qi do około 15 W, co w pełni wystarcza do wygodnego ładowania Galaxy S26 oraz S26+. Telefon można ustawić zarówno pionowo, jak i poziomo, co sprawdza się podczas oglądania filmów lub wideorozmów.

    Dużą zaletą tego zestawu jest również ładowarka sieciowa GaN 35 W z dwoma portami USB-C Power Delivery, która pozwala szybko ładować dodatkowe urządzenia przewodowo.

    Najważniejsze cechy:

    • bezprzewodowe ładowanie Qi do ok. 15 W
    • ładowanie 3 urządzeń jednocześnie
    • ładowarka GaN 35 W z 2× USB-C PD w zestawie
    • możliwość ustawienia telefonu pionowo lub poziomo
    • wygodna stacja do biurka lub stolika nocnego

    Dla kogo?

    ✔ dla użytkowników Galaxy S26 lub S26+, którzy chcą jednej stacji do wszystkich urządzeń
    ✔ dla osób korzystających z Galaxy Watch i słuchawek bezprzewodowych
    ✔ dla tych, którzy chcą ograniczyć liczbę kabli na biurku

    Składana ładowarka magnetyczna do Galaxy S26

    Jeśli zależy Ci na bardziej kompaktowym rozwiązaniu niż duża stacja 3-w-1, dobrą opcją może być składana ładowarka magnetyczna. Tego typu modele zajmują mniej miejsca na biurku i świetnie sprawdzają się również w podróży.

    Ładowarka bezprzewodowa Satechi 2-in-1 Foldable Charging Stand Qi2

    Satechi 2-in-1 Foldable Charging Stand Qi2 to elegancka i bardzo kompaktowa ładowarka magnetyczna, która pozwala ładować jednocześnie dwa urządzenia. Składana konstrukcja sprawia, że łatwo zabrać ją ze sobą w podróż lub używać jako wygodnej podstawki na biurku.

    Model obsługuje standard Qi2, który zapewnia stabilne magnetyczne dopasowanie telefonu oraz wydajne ładowanie bezprzewodowe. Dzięki temu telefon zawsze znajduje się w idealnej pozycji ładowania.

    Najważniejsze cechy:

    • obsługa standardu Qi2
    • magnetyczne mocowanie telefonu
    • ładowanie 2 urządzeń jednocześnie
    • składana konstrukcja idealna do podróży
    • elegancki design pasujący do biurka

    Dla kogo?

    ✔ dla osób szukających kompaktowej ładowarki do Galaxy S26
    ✔ dla użytkowników korzystających z ładowania magnetycznego
    ✔ dla tych, którzy często podróżują i chcą zabrać ładowarkę ze sobą


    Ładowarka bezprzewodowa z głośnikiem do Galaxy S26

    Niektóre ładowarki oferują dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne na biurku lub w sypialni. Dobrym przykładem jest model łączący ładowanie bezprzewodowe z głośnikiem Bluetooth.

    Stacja ładująca 4smarts Aura Sound Qi2

    4smarts Aura Sound Qi2 to ładowarka bezprzewodowa, która oprócz funkcji ładowania oferuje również wbudowany głośnik Bluetooth oraz podświetlenie LED. Dzięki temu może pełnić rolę małego centrum multimedialnego na biurku lub stoliku nocnym.

    Ładowarka obsługuje standard Qi2 i pozwala wygodnie ładować telefon bez użycia kabla. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć funkcję ładowania z dodatkowymi możliwościami audio.

    Najważniejsze cechy:

    • ładowanie bezprzewodowe Qi2
    • wbudowany głośnik Bluetooth
    • podświetlenie LED
    • nowoczesny design do biurka lub sypialni
    • wygodne ładowanie telefonu bez kabla

    Dla kogo?

    ✔ dla osób, które chcą ładowarki z dodatkowymi funkcjami
    ✔ dla użytkowników korzystających z telefonu przy biurku lub łóżku
    ✔ dla tych, którzy lubią nowoczesne gadżety 2-w-1


    Jaką ładowarkę bezprzewodową wybrać do Galaxy S26?

    Wybór odpowiedniej ładowarki bezprzewodowej do Galaxy S26 zależy przede wszystkim od modelu telefonu oraz sposobu korzystania z urządzenia. Seria Galaxy S26 obsługuje różne moce ładowania, dlatego warto dobrać ładowarkę tak, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego smartfona.

    Jak dobrać ładowarkę do konkretnego modelu Galaxy S26?

    Jeśli korzystasz z Galaxy S26 Ultra, najlepszym wyborem będzie ładowarka obsługująca 25 W w standardzie Qi2, ponieważ pozwala osiągnąć maksymalną prędkość ładowania bez użycia kabla.

    W przypadku Galaxy S26+ optymalnym rozwiązaniem będzie ładowarka oferująca około 20 W mocy, która pozwoli ładować telefon szybciej niż standardowe modele 10–15 W.

    Z kolei Galaxy S26 obsługuje bezprzewodowe ładowanie do około 15 W, dlatego nawet prostsze ładowarki Qi będą w pełni wystarczające do codziennego użytkowania.

    Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak:

    • możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie (stacje 2w1 lub 3w1)
    • magnetyczne dopasowanie telefonu w standardzie Qi2
    • wygodna forma stojaka na biurko lub stolik nocny

    Dzięki temu ładowarka może stać się nie tylko źródłem zasilania, ale również wygodnym elementem codziennego korzystania ze smartfona.


    FAQ – najczęstsze pytania o ładowarki bezprzewodowe do Galaxy S26

    Czy ładowarki MagSafe działają z Samsung Galaxy S26?

    Tak, wiele ładowarek MagSafe działa z telefonami Samsung Galaxy S26. Aby jednak w pełni wykorzystać magnetyczne dopasowanie telefonu do ładowarki, najlepiej używać etui z MagSafe do Samsung Galaxy S26.


    Czy ładowarka Qi2 działa z Galaxy S26?

    Tak. Nowoczesne ładowarki obsługujące standard Qi2 są kompatybilne z serią Galaxy S26. Standard Qi2 wykorzystuje magnetyczne dopasowanie telefonu do ładowarki, dzięki czemu urządzenie ustawia się w idealnej pozycji ładowania i może ładować się bardziej stabilnie.


    Czy ładowanie bezprzewodowe jest wolniejsze niż kablowe?

    Zazwyczaj ładowanie bezprzewodowe jest wolniejsze niż ładowanie kablowe. Jednak nowoczesne ładowarki Qi2 o mocy 20–25 W znacząco skracają czas ładowania i dla wielu użytkowników są wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnego kabla.


    Czy każda ładowarka bezprzewodowa działa z Galaxy S26?

    Tak, większość ładowarek obsługujących standard Qi będzie kompatybilna z Samsung Galaxy S26. Warto jednak wybierać nowocześniejsze modele Qi2, które oferują stabilniejsze ładowanie oraz magnetyczne dopasowanie telefonu do ładowarki.


    Czy ładowarka bezprzewodowa nagrzewa telefon?

    Podczas ładowania bezprzewodowego telefon może się lekko nagrzewać, co jest normalnym zjawiskiem. Nowoczesne ładowarki Qi2 i Qi posiadają jednak systemy zabezpieczeń, które kontrolują temperaturę i zapobiegają przegrzewaniu urządzenia.


    Czy ładowanie bezprzewodowe jest bezpieczne dla baterii?

    Tak, ładowanie bezprzewodowe jest bezpieczne dla baterii telefonu. Nowoczesne ładowarki posiadają zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem, przepięciem oraz przeładowaniem, dzięki czemu proces ładowania jest w pełni kontrolowany.


    Czy można używać telefonu podczas ładowania bezprzewodowego?

    Tak, z telefonu można korzystać podczas ładowania bezprzewodowego. Wiele ładowarek ma formę stojaka, dzięki czemu można wygodnie oglądać filmy, prowadzić wideorozmowy lub czytać wiadomości.


    Czy ładowarka 3w1 jest dobrym wyborem do Galaxy S26?

    Ładowarki 3-w-1 są bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli korzystasz także z Galaxy Watch oraz słuchawek bezprzewodowych. Dzięki jednej stacji możesz ładować wszystkie urządzenia jednocześnie i uniknąć plątaniny kabli.

     

  • Jakie etui do iPhone 17e? Top 5 case’ów na 2026 rok

    Jakie etui do iPhone 17e? Top 5 case’ów na 2026 rok

    Najlepsze etui do iPhone’a 17e to Spigen Ultra Hybrid Mag (95 zł) — przeźroczyste z MagSafe i technologią Air Cushion. Najtańszą solidną opcją jest Mercury Semi-Silicone (45 zł) z mikrofibrą w środku. Wszystkie 5 polecanych etui obsługuje MagSafe i ładowanie bezprzewodowe.

    iPhone 17e to budżetowy iPhone z aluminiową ramką i szklanym tyłem. Wspiera MagSafe i ładowanie indukcyjne Qi2, więc etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym to must-have — bez niego tracisz wygodę ładowania bezprzewodowego i akcesoriów magnetycznych.

    W tym rankingu znajdziesz 5 etui od 5 różnych marek — od pancernego Spigena po elegancki Guess. Każde przetestowane pod kątem materiałów, kompatybilności z MagSafe i stosunku jakości do ceny. Ceny od 45 do 149 zł — znacznie taniej niż oryginalne etui Apple za 249 zł.

    Porada: iPhone 17e jest kompatybilny z etui oznaczonymi jako „iPhone 16e” i „iPhone 16e / 17e”. Wymiary i rozmieszczenie przycisków są identyczne, więc pasują do 17e bez problemu. W sklepach większość etui jest nadal oznaczona jako „iPhone 16e”.

    Sprawdź pełną ofertę etui do iPhone’a 17e w homescreen.pl

    iPhone 17e ma ekran 6.1 cala, aluminiową ramkę i szkło z przodu i z tyłu. Szklany tył wygląda elegancko, ale jest podatny na zarysowania i pęknięcia przy upadku. Dobre etui chroni obie strony — uniesione krawędzie osłaniają ekran, a tylna ścianka zabezpiecza szkło przed kontaktem z powierzchnią. Etui z MagSafe dodatkowo otwiera dostęp do ekosystemu magnetycznych akcesoriów Apple: ładowarek bezprzewodowych, powerbanków i uchwytów samochodowych.

    Ranking: 5 najlepszych etui do iPhone’a 17e

    1. Etui Spigen iPhone 17e — Ultra Hybrid Mag MagSafe (95 zł)

    Nasz wybór

    Spigen nie potrzebuje rekomendacji — to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek etui na świecie. Ultra Hybrid Mag łączy przeźroczysty poliwęglanowy tył z elastyczną ramką TPU i wbudowanym pierścieniem MagSafe.

    Co wyróżnia to etui?

    • Air Cushion Technology — poduszki powietrzne w narożnikach absorbują energię upadku
    • MagSafe — wbudowany pierścień magnetyczny, pełna kompatybilność z ładowarkami i akcesoriami
    • Przeźroczysty tył — pokazuje oryginalny kolor iPhone’a 17e
    • Uniesione krawędzie — 1.5 mm nad ekranem, 1 mm nad aparatem

    Waga 70 g i smukły profil — etui nie dodaje zbędnej grubości. Jedyny minus? Cena 95 zł to najwyższa w zestawieniu (nie licząc Guess), ale za Spigena płacisz za sprawdzoną jakość i gwarancję precyzyjnego dopasowania.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    Waga70 g
    MagSafe✅
    TypPrzezroczyste, pancerne
    Cena95 zł

    2. Ringke Fusion Magnetic MagSafe — etui pancerne z certyfikatem (59 zł)

    Ringke to koreańska marka, która od lat rywalizuje ze Spigenem w segmencie etui przezroczystych. Fusion Magnetic ma certyfikat MIL-STD-810G — przeszedł 26 upadków z wysokości 2 metrów bez uszkodzeń. To najsurowszy test w tym zestawieniu.

    • MIL-STD-810G-516.6 — wojskowy certyfikat odporności na upadki
    • MagSafe — silny pierścień magnetyczny
    • Przeźroczysty poliwęglan — odporne na żółknięcie
    • Precyzyjne wycięcia na wszystkie porty i przyciski

    Za 59 zł dostajesz pancerne etui do iPhone 17e , które pod względem ochrony mechanicznej przewyższa Spigena (certyfikat MIL-STD vs Air Cushion). Jeśli priorytetem jest odporność na upadki, Ringke to lepszy wybór za niższą cenę. Etui nie blokuje ładowania indukcyjnego ani MagSafe.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    Waga80 g
    MagSafe✅
    CertyfikatMIL-STD-810G
    Cena59 zł

    3. Tech-Protect MagRack MagSafe — podstawka w zestawie (49 zł)

    Tech-Protect MagRack wyróżnia się na tle konkurencji jedną funkcją: wysuwaną podstawką. Możesz postawić iPhone’a pionowo lub poziomo — idealnie do oglądania filmów, wideorozmów czy nawigacji na biurku.

    • Podstawka 2-w-1 — tryb pionowy i poziomy
    • MagSafe — ładowanie bezprzewodowe bez zdejmowania etui
    • Matowe czarne wykończenie — nie zbiera odcisków palców
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu
    • Kompatybilność potwierdzona — etui oznaczone jako „iPhone 16e / 17e”

    Za 49 zł dostajesz etui z podstawką do iPhone 17e, MagSafe i matowym wykończeniem. To najlepszy stosunek funkcjonalności do ceny w tym rankingu. Waga 100 g — nieco cięższe od reszty z powodu mechanizmu podstawki, ale różnica jest nieodczuwalna w kieszeni.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    Waga100 g
    MagSafe✅
    Podstawka✅ (pionowa + pozioma)
    Cena49 zł

    4. Guess Peony Script Logo MagSafe — elegancja dla niej (149 zł)

    Etui od marki modowej, nie technologicznej — i to jest jego siła. Guess Peony Script Logo to etui, które wygląda jak akcesorium modowe, nie plastikowa nakładka. Skóra ekologiczna, złote logo Guess i kwiatowy wzór przyciągają wzrok.

    • Skóra ekologiczna — premium wygląd i dotyk
    • Złoty logotyp Guess — charakterystyczny branding
    • MagSafe — pełna kompatybilność z ładowarkami
    • Konstrukcja hardcase — sztywna obudowa chroni przed zarysowaniami
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i obiektywu

    Za 149 zł płacisz przede wszystkim za markę i design. Ochrona mechaniczna jest solidna (hardcase + uniesione krawędzie), ale bez certyfikatów MIL-STD czy Air Cushion. Jeśli Twoje etui ma być dopełnieniem stylu, a nie tylko ochroną — Guess to jedyny taki wybór w ofercie.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + PC + skóra ekologiczna
    Waga75 g
    MagSafe✅
    TypModowe, hardcase
    Cena149 zł

    5. Mercury Silicone MagSafe — najtańszy z klasą (45 zł)

    Najlepsza cena w rankingu

    Najtańsze etui w zestawieniu, ale nie byle jakie. Mercury Semi-Silicone ma silikonową powierzchnię z aksamitną mikrofibra w środku — ten sam materiał, który Apple stosuje w swoich oficjalnych etui za 249 zł.

    • Mikrofibra wewnątrz — chroni szkło tylne przed mikrozarysowaniami
    • Silikon soft-touch — przyjemny w dotyku, nie wyślizguje się z dłoni
    • MagSafe — ładowanie bezprzewodowe bez zdejmowania
    • Odporny na przebarwienia — silikon nie żółknie z czasem
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu

    Za 45 zł dostajesz etui, które wygląda i czuje się jak produkt za 100+ zł. Brak certyfikatów odporności, brak dodatkowych funkcji — ale jako codzienne etui z dobrą ochroną i miłym dotykiem, Mercury jest trudny do pobicia w tej cenie.

    ParametrWartość
    MateriałSilikon + mikrofibra
    Waga75 g
    MagSafe✅
    TypSilikonowe, soft-touch
    Cena45 zł

    Porównanie etui do iPhone’a 17e

    EtuiMarkaMateriałTypWagaWyróżnikCena
    Ultra Hybrid MagSpigenTPU + PCPrzezroczyste70 gAir Cushion, top marka95 zł
    Fusion MagneticRingkeTPU + PCPrzezroczyste80 gMIL-STD-810G59 zł
    MagRackTech-ProtectTPU + PCMatowe100 gPodstawka 2-w-149 zł
    Peony Script LogoGuessTPU + PC + skóraModowe75 gDesign, skóra eko149 zł
    Semi-SiliconeMercurySilikonSilikonowe75 gMikrofibra, soft-touch45 zł

    Nasz wybór: Zależy od priorytetu. Ochrona? Ringke Fusion Magnetic (59 zł) z certyfikatem MIL-STD. Funkcjonalność? Tech-Protect MagRack (49 zł) z podstawką. Budżet? Mercury Semi-Silicone (45 zł).

    Jak wybrać etui do iPhone’a 17e? Na co zwrócić uwagę

    Trzy kryteria, które mają największe znaczenie przy wyborze etui do iPhone’a 17e.

    1. Kompatybilność z MagSafe
    iPhone 17e obsługuje MagSafe i ładowanie indukcyjne Qi2 — szukaj etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym. Wszystkie 5 etui w tym rankingu ma MagSafe. Bez niego stracisz kompatybilność z ładowarkami bezprzewodowymi, portfelami i uchwytami samochodowymi. Pierścień MagSafe powinien być wbudowany w etui, a nie naklejany — naklejane magnesy są słabsze i mogą się odkleić po kilku miesiącach.

    2. Materiał i typ ochrony
    – TPU + poliwęglan (Spigen, Ringke, Tech-Protect) — najlepsza ochrona mechaniczna, absorbują upadki. Idealne dla osób, które często upuszczają telefon lub pracują w aktywnych warunkach.

    – Silikon z mikrofibra (Mercury) — przyjemny dotyk, dobra ochrona przed zarysowaniami. Sprawdza się na co dzień — nie wyślizguje się z dłoni i dobrze tłumi lekkie uderzenia.

    – Skóra ekologiczna (Guess) — premium wygląd, słabsza ochrona mechaniczna. Najlepsze jako akcesorium modowe, mniej jako ochrona przy upadkach z wysokości.

    3. Dodatkowe funkcje
    – Podstawka (Tech-Protect MagRack) — przydatna do oglądania filmów, wideorozmów i nawigacji na biurku

    – Certyfikat MIL-STD (Ringke) — gwarantowana odporność na upadki z 2 metrów

    – Air Cushion (Spigen) — poduszki powietrzne w narożnikach absorbują energię uderzenia

    – Mikrofibra wewnątrz (Mercury) — chroni szklany tył przed mikrozarysowaniami

    Czego unikać? Tanich etui bez MagSafe z marketplace’ów (Temu, AliExpress). Często mają słabe magnesy, żółkną po 2-3 tygodniach i nie pasują precyzyjnie do wycięć na przyciski. Przy etui za 20-30 zł oszczędzasz 15 zł vs Mercury, ale tracisz na jakości materiałów i dopasowaniu.

    Kompletna ochrona iPhone’a 17e to nie tylko etui — warto dodać szkło hartowane do iPhone 17e, żeby zabezpieczyć oba elementy: tył i przód.

    FAQ — najczęstsze pytania o etui do iPhone’a 17e

    Czy etui od iPhone’a 16e pasują do iPhone’a 17e?
    Tak. iPhone 17e i iPhone 16e mają identyczne wymiary i rozmieszczenie przycisków. Etui oznaczone jako „iPhone 16e” pasują do iPhone’a 17e bez problemu.

    Czy iPhone 17e obsługuje MagSafe?
    Tak. iPhone 17e ma wbudowany pierścień magnetyczny MagSafe. Wybieraj etui z oznaczeniem „MagSafe”, żeby zachować pełną kompatybilność z ładowarkami i akcesoriami magnetycznymi.

    Które etui najlepiej chroni przed upadkami?
    Ringke Fusion Magnetic z certyfikatem MIL-STD-810G (26 upadków z 2 metrów). Na drugim miejscu Spigen Ultra Hybrid Mag z technologią Air Cushion w narożnikach.

    Czy silikonowe etui Mercury wystarczy do ochrony iPhone’a 17e?
    Tak, na co dzień. Silikon amortyzuje lekkie upadki, mikrofibra chroni przed zarysowaniami. Nie ma certyfikatów odporności jak Ringke czy Spigen, ale dla przeciętnego użytkownika ochrona jest wystarczająca.

    Ile kosztuje etui do iPhone’a 17e?
    Od 45 zł (Mercury Semi-Silicone) do 149 zł (Guess Peony Script Logo). Optymalne etui z dobrą ochroną i MagSafe kupisz za 49–95 zł.

    Czy iPhone 17e ładuje indukcyjnie przez etui?
    Tak. iPhone 17e obsługuje ładowanie indukcyjne Qi2 i MagSafe do 15W. Wszystkie etui z tego rankingu pozwalają ładować bezprzewodowo bez zdejmowania — wystarczy etui z MagSafe, żeby ładowarka idealnie przylegała do telefonu.

    Czy etui z podstawką jest cięższe?
    Tak, ale nieznacznie. Tech-Protect MagRack waży 100 g — o 20-30 g więcej niż pozostałe etui w zestawieniu. Różnica jest praktycznie nieodczuwalna w kieszeni, a podstawka znacząco zwiększa funkcjonalność.

    Jakie akcesoria MagSafe działają z etui do iPhone’a 17e?
    Wszystkie etui z tego rankingu są kompatybilne z pełnym ekosystemem MagSafe: ładowarkami bezprzewodowymi, powerbankami, portfelami MagSafe i uchwytami samochodowymi.

    Podsumowanie

    iPhone 17e zasługuje na dobre etui z MagSafe — i nie musisz wydawać fortuny. Już za 45 zł dostajesz silikonowe Mercury z mikrofibra w środku, a za 59 zł pancerne Ringke z certyfikatem wojskowym.

    Kluczowe wnioski:

    • Najlepsza ochrona: Ringke Fusion Magnetic (59 zł) — MIL-STD-810G, 26 upadków z 2 m
    • Najlepszy stosunek ceny do funkcji: Tech-Protect MagRack (49 zł) — podstawka + MagSafe
    • Najlepsza marka premium: Spigen Ultra Hybrid Mag (95 zł) — Air Cushion, przezroczyste
    • Dla niej: Guess Peony Script Logo (149 zł) — skóra ekologiczna, złote logo
    • Najniższa cena: Mercury Semi-Silicone (45 zł) — silikon z mikrofibra

    Wszystkie 5 etui obsługuje MagSafe i ładowanie bezprzewodowe. Wybierz to, które pasuje do Twojego stylu i budżetu.

    Zobacz wszystkie pokrowce do iPhone’a 17e w homescreen.pl