Kategoria: Poradniki

  • Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra – porównanie flagowców fotograficznych

    Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra – porównanie flagowców fotograficznych

    Vivo X300 Ultra ma podwójny układ 200 MP z optyką ZEISS i telekonwerter 400 mm, a Xiaomi 17 Ultra stawia na 1-calowy sensor Leica z mechanicznym zoomem 75-100 mm. Oba telefony celują w fotografów, ale filozofia każdego z nich jest zupełnie inna — Vivo stawia na surową moc i zasięg zoomu, Xiaomi na atmosferę zdjęć i sprzętowy HDR. Który lepiej zastąpi kompaktowy aparat? Jeśli szukasz najlepszego smartfona fotograficznego 2026, wybór sprowadza się właśnie do tych dwóch modeli.

    Vivo X300 Ultra trafił do europejskiej przedsprzedaży 16 kwietnia 2026, natomiast Xiaomi 17 Ultra jest dostępny od końca lutego. To bezpośredni rywale w segmencie ultra-premium, których łączy jedno: ambicja zastąpienia kompaktowego aparatu fotograficznego. Różnią się jednak filozofią, optyką i ceną.

    Specyfikacja Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra

    ParametrVivo X300 UltraXiaomi 17 Ultra
    Premierakwiecień 2026 (Europa)luty 2026 (globalnie)
    Ekran6,82″ LTPO AMOLED, 2K (1440×3168), 144 Hz, ZEISS Master Color6,9″ OLED Xiaomi HyperRGB, 2608×1200, 120 Hz LTPO, 300 Hz dotyk, 12-bit
    Jasność szczytowa4500 nitów (deklarowane)3500 nitów
    Ochrona ekranuArmor GlassXiaomi Shield Glass 3.0
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
    RAM12/16 GB LPDDR5X16 GB LPDDR5X
    Pamięć256/512 GB/1 TB UFS 4.1512 GB/1 TB UFS 4.1
    Aparat główny200 MP Sony LYT-901 (1/1,12″), f/1.85, OIS gimbal, ZEISS T*50 MP Light Fusion 1050L (1″), f/1.67, OIS, LOFIC HDR
    Teleobiektyw200 MP Samsung HP0 (1/1,4″), f/2.3, 85 mm, 3,7× peryskop, ZEISS APO200 MP Samsung HPE (1/1,4″), f/2.39-2.96, 75-100 mm zoom mechaniczny, OIS
    Ultraszerokokątny50 MP Sony LYTIA 818 (1/1,28″), f/2.0, 116°, OIS50 MP Samsung JN5 (1/2,75″), f/2.2, 14 mm, 115°
    Sensor wielospektralny5 MP VCS 3. generacjibrak
    Selfie50 MP, f/2.5, AF50 MP OV50M, f/2.2, AF, 21 mm, 90°
    Wideo8K/30, 4K/120 10-bit Log, Dolby Vision, APV 4228K/30, 4K/120 Log, ACES, Dolby Vision, slow-mo 1080p/1920 fps
    Bateria6600/7000 mAh (krzem-węgiel)6000 mAh (wersja globalna)
    Ładowanie przewodowe100 W90 W (~43 min)
    Ładowanie bezprzewodowe40 W + reverse charging50 W
    Ładowanie zwrotnetak (bezprzewodowe)tak (22,5 W przewodowe)
    Wymiary8,19 mm grubości162,9 × 77,6 × 8,29 mm
    Waga232-237 g (zależnie od koloru)218,4 g (Black/White) / 219 g (Green)
    WodoodpornośćIP68/IP69IP68
    Bluetooth5.46.0
    Wi-FiWi-Fi 7Wi-Fi 7 (tri-band, Wi-Fi 6e)
    NFCtaktak
    Port podczerwieni (IR)taktak
    USBType-C 3.2, DisplayPortType-C 3.2 Gen 2, DisplayPort
    SIMdual nano-SIMnano+nano lub nano+eSIM lub eSIM+eSIM
    Czytnik linii papilarnychultrasoniczny, pod ekranemultrasoniczny, pod ekranem
    Głośnikistereo, Hi-Resstereo, Hi-Res
    SystemAndroid 16, OriginOS 6Android 16, HyperOS 3
    DxOMarkjeszcze bez oceny166 pkt (#6 globalnie)
    Łączność satelitarnatak (wersja 1 TB)brak
    Koloryczarny, srebrny, zielonyczarny, biały, zielony (Starlit Green)
    Cena odok. 7999 złotych za wariant 16 GB/1 TBok.6499

    Pełne specyfikacje obu telefonów można porównać również na GSMArena.Szukasz akcesoriów do swojego nowego flagowca? Sprawdź etui i szkła do Xiaomi 17 Ultra oraz akcesoria do telefonów Vivo X w Home Screen.

    Aparat Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra — kto lepiej fotografuje?

    Tu zaczyna się prawdziwa zabawa — aparat Vivo X300 Ultra i aparat Xiaomi 17 Ultra podchodzą do fotografii mobilnej z zupełnie innej strony.

    Filozofia aparatu

    Vivo X300 Ultra to „technolog” — stawia na surową moc specyfikacji. Podwójny sensor 200 MP (główny Sony LYT-901, f/1.85 + teleobiektyw Samsung HP0, f/2.3) daje ogromne pole do kadrowania i cyfrowego przybliżania. Stabilizacja OIS na poziomie gimbala i certyfikacja ZEISS T* na głównym obiektywie to parametry niespotykane w smartfonach. Do tego ultraszerokokątny obiektyw z dużym sensorem Sony LYTIA 818 (1/1,28″) — znacznie większym niż u konkurencji.

    Xiaomi 17 Ultra to „artysta” — 1-calowy sensor główny z technologią LOFIC (hardware’owy HDR bez łączenia klatek) i mechaniczny zoom optyczny 75-100 mm to rozwiązania znane z profesjonalnych aparatów. Współpraca z Leica przekłada się na charakterystyczne odwzorowanie kolorów i emulację filmów Leica M9.

    Jakość zdjęć w dzień

    W dobrym oświetleniu Vivo X300 Ultra produkuje bardziej neutralne, wierne kolory. Zdjęcia z sensora 200 MP mają ogromną ilość detali — przy kadrowaniu do mniejszej rozdzielczości efekt jest niezwykle ostry.

    Xiaomi 17 Ultra z 1-calowym sensorem łapie więcej światła i tworzy naturalniejsze rozmycie tła (bokeh). Kolory w trybie Leica Vibrant są cieplejsze i bardziej nasycone, a w trybie Leica Authentic — wierniejsze, z charakterystycznym „leica look”.

    Remis. Vivo wygrywa detalami i rozdzielczością, Xiaomi — atmosferą i odwzorowaniem kolorów. Wybór zależy od stylu fotografowania.

    Zdjęcia w trybie nocnym

    Tu Xiaomi 17 Ultra ma wyraźną przewagę. 1-calowy sensor z technologią LOFIC przetwarza informację o ekspozycji na poziomie sprzętowym, co daje bardziej zbalansowane zdjęcia nocne bez typowych artefaktów z łączenia wielu klatek.

    Vivo X300 Ultra radzi sobie dobrze dzięki stabilizacji CIPA 7.0, która pozwala na dłuższe czasy naświetlania bez rozmycia. W praktyce oba telefony dają świetne efekty nocą, ale Xiaomi zachowuje więcej detali w cieniach i lepiej kontroluje szumy.

    Wygrywa Xiaomi 17 Ultra — sensor LOFIC to realna przewaga w słabym oświetleniu.

    Zoom i teleobiektyw

    To kluczowa różnica między oboma telefonami.

    Vivo X300 Ultra oferuje 200 MP teleobiektyw z ogniskową 85 mm (3,7× zoom optyczny). Do tego opcjonalny telekonwerter ZEISS 400 mm G2 Ultra, który zapewnia aż 17,4× zoom optyczny w pełnej rozdzielczości 200 MP. To rekord wśród smartfonów.

    Xiaomi 17 Ultra ma 200 MP teleobiektyw z mechanicznym zoomem optycznym 75-100 mm (3,2-4,3×). To pierwsze takie rozwiązanie w smartfonie — ruchomy element optyczny zapewnia prawdziwy zoom optyczny bez utraty jakości w całym zakresie ogniskowych.

    Przy zbliżeniach 3-5× Xiaomi daje ostrzejsze zdjęcia, bo wykorzystuje zoom optyczny bez cyfrowego kadrowania. Powyżej 5× Vivo przejmuje prowadzenie — z telekonwerterem osiąga zasięgi niedostępne dla żadnego innego smartfona.

    Vivo wygrywa zasięgiem, Xiaomi — jakością zdjęć w popularnym zakresie 3-5×. Telekonwerter ZEISS to potężne akcesorium, ale kupujesz go osobno.

    Jeśli planujesz nagrywać profesjonalne wideo na smartfonie, przydatny będzie też statyw lub gimbal do telefonu.

    Ultraszerokokątny

    Oba telefony mają 50 MP ultraszerokokątne obiektywy o zbliżonych kątach widzenia (~116°), ale Vivo X300 Ultra ma tu ogromną przewagę w postaci sensora Sony LYTIA 818 o rozmiarze 1/1,28″ — to ponad dwukrotnie większy sensor niż Samsung JN5 (1/2,75″) w Xiaomi. Dodatkowo ultraszerokokątny Vivo ma własną stabilizację OIS.

    W praktyce Vivo X300 Ultra powinien dawać znacznie lepsze zdjęcia ultraszerokokątne, zwłaszcza w słabym oświetleniu, dzięki większemu sensorowi i stabilizacji.

    Wygrywa Vivo X300 Ultra — sensor 1/1,28″ z OIS to zupełnie inna liga niż 1/2,75″ bez stabilizacji.

    Wideo

    Oba telefony nagrywają w 8K/30 fps, 4K/120 fps Log z obsługą ACES i Dolby Vision — to dziś absolutna czołówka wideo w smartfonach. Różnice tkwią w szczegółach:

    Vivo X300 Ultra:
    – 4K/120 fps 10-bit Vivo Log na wszystkich obiektywach (główny, tele, ultra-wide)
    – Kodowanie APV 422 (wydajniejszy format niż H.265)
    – Dolby Vision HDR, 8K/30 fps

    Xiaomi 17 Ultra:
    – 4K/120 fps Log z obsługą ACES (Academy Color Encoding System)
    – Super slow-motion 1080p do 1920 fps
    – Tryby filmowe Leica (ciepłe odwzorowanie kolorów)
    – Nagrywanie ShootSteady do 2,8K/60 fps (zaawansowana stabilizacja)
    – Dolby Vision HDR, 8K/30 fps

    Obie te maszyny oferują profesjonalne narzędzia do wideo — Log, ACES i 4K/120. Kluczowa przewaga Vivo to 10-bitowy Log na każdym obiektywie (nie tylko głównym) i kodowanie APV 422. Xiaomi z kolei oferuje super slow-motion 1080p/1920 fps i stabilizację ShootSteady — idealne do dynamicznych ujęć w ruchu.

    Remis w wideo — oba telefony to profesjonalne narzędzia filmowe. Vivo ma lepsze kodowanie (APV 422) i Log na wszystkich obiektywach, Xiaomi lepsze slow-motion i stabilizację. Do stabilnego nagrywania filmów w ruchu sprawdzi się też kijek do selfie z funkcją statywu.

    Ekran — czy rozdzielczość 2K robi różnicę?

    ParametrVivo X300 UltraXiaomi 17 Ultra
    Przekątna6,82″ LTPO AMOLED6,9″ OLED Xiaomi HyperRGB
    Rozdzielczość1440 × 3168 (2K)2608 × 1200, 12-bit
    Odświeżanie144 Hz120 Hz LTPO
    Jasność szczytowa4500 nitów (deklarowane)3500 nitów
    KalibracjaZEISS Master ColorDCI-P3, TUV Rheinland
    OchronaArmor GlassXiaomi Shield Glass 3.0

    Vivo prowadzi we wszystkich parametrach ekranu — 2K kontra FHD+, 144 Hz kontra 120 Hz i 4500 nitów jasności szczytowej (deklarowane) kontra 3500 nitów u Xiaomi. Kalibracja kolorów ZEISS Master Color to dodatkowy bonus dla fotografów, którzy chcą oceniać zdjęcia bezpośrednio na ekranie telefonu.

    Xiaomi odpowiada adaptacyjnym odświeżaniem LTPO, które oszczędza baterię, obniżając częstotliwość do 1 Hz, gdy to wystarczy. Ekran Xiaomi oferuje 12-bitową głębię kolorów i certyfikaty TÜV Rheinland (Low Blue Light, Flicker Free).

    Vivo wygrywa ekranem — wyższa rozdzielczość, szybsze odświeżanie i jaśniejszy panel. Xiaomi odpowiada lepszą głębią kolorów (12-bit) i certyfikatami ochrony wzroku.

    Bateria i ładowanie — Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra

    ParametrVivo X300 UltraXiaomi 17 Ultra
    Pojemność6600/7000 mAh (krzem-węgiel)6000 mAh
    Ładowanie przewodowe100 W90 W (~43 min)
    Ładowanie bezprzewodowe40 W + reverse charging50 W
    Ładowanie zwrotnetak (bezprzewodowe)tak (10 W bezprzewodowe, 22,5 W przewodowe)
    Żywotność80% po 1200 cyklachbrak danych

    Vivo X300 Ultra ma znacznie większą baterię — 6600 lub nawet 7000 mAh (w zależności od wariantu) z ogniwem krzem-węglowym, kontra 6000 mAh w Xiaomi 17 Ultra. Szybsze ładowanie przewodowe (100 W vs 90 W) to dodatkowy atut. W testach EPREL Vivo osiągnął ok. 57 godzin pracy, co stawia go w czołówce smartfonów. Oba telefony obsługują ładowanie zwrotne — naładujesz nimi słuchawki, zegarek lub nawet drugi telefon.

    Xiaomi 17 Ultra ma lepsze ładowanie bezprzewodowe (50 W vs 40 W) i mocniejsze ładowanie zwrotne przewodowe (22,5 W). W codziennym użytkowaniu oba telefony spokojnie wytrzymują pełny dzień intensywnego fotografowania.

    Vivo wygrywa pojemnością baterii (nawet o 1000 mAh więcej), Xiaomi ładowaniem bezprzewodowym i zwrotnym.

    Planujesz zabrać flagowca na dłuższą wycieczkę? Sprawdź powerbanki do smartfona i ładowarki sieciowe, żeby mieć pewność, że bateria nie padnie w kluczowym momencie.

    Budowa, waga i wodoodporność

    Weźmiesz oba telefony do ręki i poczujesz różnicę — Xiaomi jest ok. 13-19 g lżejszy. Przy zbliżonych wymiarach (~163 × 77 × 8,2-8,3 mm) każdy gram ma znaczenie podczas wielogodzinnych sesji fotograficznych.

    Vivo X300 Ultra ma certyfikaty IP68 i IP69 — przetrwa zanurzenie w wodzie i strumień gorącej wody pod ciśnieniem. Xiaomi 17 Ultra ma certyfikat IP68 (zanurzenie do 6 m na 30 minut). Fotografowanie w deszczu czy nad wodą nie stanowi problemu dla żadnego z nich.

    Xiaomi 17 Ultra waży 218,4 g (Black/White) lub 219 g (Starlit Green). Dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym i zielonym. Oba telefony mają emiter podczerwieni (IR blaster) do sterowania sprzętem domowym.

    Vivo X300 Ultra waży 232-237 g (czarny jest lżejszy, zielony cięższy) i ma szkło Armor Glass na pleckach. Konstrukcja jest masywna, ale solidna — ramka z aluminium i płaskie krawędzie dają pewny chwyt. Dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i zielonym.

    Vivo wygrywa ochroną IP (IP68+IP69 vs samo IP68), ale Xiaomi wygrywa wagą — jest wyraźnie lżejszy.

    Cena w Polsce — ile kosztuje każdy z flagowców?

    Xiaomi 17 Ultra cena premierowa wynosiła 6499 zł za wersję 16/512 GB, ale aktualnie można go kupić już od 5295 zł. Nie podano jeszcze oficjalnych cen tego modelu w Polsce, ale przecieki sugerują, że Vivo X300 Ultra może kosztować około 7999 zł za wersję 16 GB / 1 TB.

    Oba telefony mają dedykowane grips fotograficzne (Xiaomi Photography Kit, SmallRig Kit dla Vivo), ale kupujesz je osobno. Telekonwerter ZEISS 400 mm to unikatowe akcesorium, które nie ma odpowiednika u konkurencji. Stosunek jakości do ceny przemawia na korzyść Xiaomi — ale Vivo z zestawem przedsprzedażowym wyrównuje szanse.

    Unikalne funkcje — czym wyróżnia się każdy model

    Tylko Vivo X300 Ultra:

    • Telekonwerter ZEISS 400 mm G2 Ultra — 17,4× zoom optyczny w 200 MP
    • Podwójny sensor 200 MP (główny + teleobiektyw) z optyką ZEISS T*
    • 4K/120 10-bit Vivo Log na wszystkich obiektywach + workflow ACES
    • Ultraszerokokątny z sensorem 1/1,28″ (Sony LYTIA 818) z OIS
    • Sensor wielospektralny 5 MP VCS 3. generacji
    • Bateria 6600/7000 mAh (krzem-węgiel)
    • Kalibracja ekranu ZEISS Master Color
    • Łączność satelitarna BeiDou (wersja 1 TB)
    • Port podczerwieni (IR blaster)
    • Stabilizacja gimbalna OIS

    Tylko Xiaomi 17 Ultra:

    • Mechaniczny zoom optyczny 75-100 mm (pierwszy w smartfonie)
    • 1-calowy sensor z LOFIC (sprzętowy HDR)
    • Tryby filmowe Leica (Leica Authentic, Leica Vibrant, filtry filmowe)
    • Super slow-motion 1080p/1920 fps
    • Stabilizacja ShootSteady do 2,8K/60 fps
    • Bluetooth 6.0 i Wi-Fi 6e (tri-band)
    • Obsługa eSIM (nano+eSIM lub eSIM+eSIM)
    • DxOMark 166 pkt (#6 globalnie)
    • Xiaomi HyperAI (pisanie SI, tłumacz SI, wyszukiwanie SI)

    Podsumowanie: który wybrać?

    Wybierz Vivo X300 Ultra, jeśli:
    – Nagrywasz dużo wideo (8K i 4K/120 Log to ogromna przewaga nad konkurencją)
    – Potrzebujesz ekstremalnego zoomu (400 mm z telekonwerterem)
    – Chcesz maksymalną rozdzielczość zdjęć (dual 200 MP)
    – Preferujesz neutralne, wierne kolory ZEISS
    – Zależy Ci na najlepszym ekranie (2K, 144 Hz)

    Wybierz Xiaomi 17 Ultra, jeśli:
    – Fotografujesz głównie w terenie (IP68, lżejszy)
    – Cenisz kolory i atmosferę zdjęć Leica
    – Robisz dużo zdjęć nocnych (sensor LOFIC)
    – Zależy Ci na niższej cenie (od ~5295 zł)
    – Chcesz telefon dostępny od zaraz

    Porównanie Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra pokazuje, że nie ma jednego zwycięzcy — jest Twój zwycięzca, w zależności od tego, czy wolisz surową moc Vivo, czy artystyczny charakter Leiki w Xiaomi.

    Szukasz etui, szkła hartowanego lub ładowarki do nowego flagowca? Sprawdź etui i szkła do Xiaomi 17 Ultra oraz ładowarki bezprzewodowe w Home Screen – z darmową dostawą od 100 zł i oceną 4,9/5 w Google.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy Vivo X300 Ultra będzie dostępny w Polsce?
    Vivo X300 Ultra jest dostępny w europejskiej przedsprzedaży od 16 kwietnia 2026, z wysyłką od 24 kwietnia. Można go zamawiać przez oficjalną stronę Vivo i u wybranych sprzedawców.

    Jaka jest cena Xiaomi 17 Ultra w Polsce?
    Xiaomi 17 Ultra kosztuje od ok. 5295 zł (aktualna cena rynkowa) za wersję 16/512 GB do ok. 6999 zł za wersję 16 GB/1 TB. Premierowa cena wynosiła 6499 zł. Jest dostępny w polskich sklepach od marca 2026.

    Który telefon robi lepsze zdjęcia?
    Zależy od stylu fotografowania. Aparat Vivo X300 Ultra wygrywa zasięgiem zoomu, rozdzielczością i nagrywaniem wideo. Aparat Xiaomi 17 Ultra daje lepsze zdjęcia nocne, cieplejsze kolory Leica i lepszy ultraszerokokątny. Do wideo — Vivo, do fotografii ulicznej i portretowej — Xiaomi.

    Czy warto czekać na Vivo X300 Ultra, skoro Xiaomi 17 Ultra jest już dostępny?
    Jeśli priorytetem jest wideo, ekstremalny zoom lub podwójny 200 MP — tak, warto poczekać. Jeśli zależy Ci na natychmiastowej dostępności, IP68, lżejszej konstrukcji i niższej cenie — Xiaomi 17 Ultra to bezpieczny wybór już teraz.

    Kiedy premiera Vivo X300 Ultra?
    Europejska przedsprzedaż to 16 kwietnia 2026, a regularna sprzedaż rusza 24 kwietnia 2026.

    Jaki jest najlepszy smartfon fotograficzny w 2026?
    Vivo X300 Ultra i Xiaomi 17 Ultra to dwaj główni pretendenci do tytułu najlepszego smartfona fotograficznego 2026. Vivo prowadzi pod względem wideo i zoomu, Xiaomi — fotografii nocnej i kolorów Leica. Samsung Galaxy S26 Ultra i iPhone 17 Pro Max to silni konkurenci, ale nie mają tak zaawansowanych systemów optycznych.

    Jakie są opinie o Vivo X300 Ultra i Xiaomi 17 Ultra?
    Pierwsze opinie o Vivo X300 Ultra podkreślają rewelacyjne możliwości wideo i rekordowy zasięg zoomu. Opinie o Xiaomi 17 Ultra chwalą fotografię nocną, kolory Leica i mechaniczny zoom optyczny.

  • Vivo V70 i V70 FE — premiera w Polsce, cena i porównanie

    Vivo V70 i V70 FE — premiera w Polsce, cena i porównanie

    Vivo V70 to smartfon z procesorem Snapdragon 7 Gen 4, potrójnym aparatem ZEISS z peryskopowym teleobiektywem 3x i ekranem 5000 nitów — w cenie 3099 zł (promo 2699 zł). Vivo V70 FE oferuje sensor 200 MP, baterię 7000 mAh i obudowę świecącą w ciemności za 2099 zł (promo 1799 zł). Oba modele mają certyfikat IP68/IP69, ładowanie 90 W i Android 16.

    Vivo V70 i Vivo V70 FE trafiają do polskiej sprzedaży w 2026 roku jako jedne z najciekawszych propozycji w segmencie średniej półki. Oba modele łączy certyfikat IP68/IP69, szybkie ładowanie 90 W i system Android 16, ale poza tym to dwa zupełnie różne smartfony — skierowane do innych użytkowników.

    Vivo V70 stawia na aparat ZEISS z teleobiektywem peryskopowym i szybszą pamięć UFS 4.1. Model V70 FE (Fashion Edition) odpowiada baterią 7000 mAh, większym ekranem 6,83 cala i sensorem 200 MP — w niższej cenie. Który pasuje do Ciebie? Porównajmy.

    Vivo V70 vs V70 FE — najważniejsze różnice

    Zanim przejdziemy do szczegółów, oto kluczowe różnice w jednej tabeli:

    ParametrVivo V70Vivo V70 FE
    ProcesorSnapdragon 7 Gen 4 (4 nm)Dimensity 7360 Turbo (4 nm)
    Wyświetlacz6,59″ AMOLED, 5000 nitów peak6,83″ AMOLED, 1900 nitów
    Aparat główny50 MP ZEISS, f/1.9, OIS200 MP Samsung HP5, f/1.9, OIS
    Teleobiektyw50 MP peryskopowy, 3x zoom, ZEISSbrak
    Ultraszeroki8 MP ZEISS8 MP
    Selfie50 MP AF, ZEISS32 MP AF
    Bateria6500 mAh7000 mAh
    Ładowanie90 W90 W
    PamięćUFS 4.1 + LPDDR5XUFS 3.1 + LPDDR5
    Wideo4K @ 60 kl./s4K @ 30 kl./s
    Waga187 g200 g
    OdpornośćIP68/IP69IP68/IP69
    Cena w Polsce3099 zł (promo 2699 zł)2099 zł (promo 1799 zł)

    Krótko: V70 to lepszy aparat i szybszy procesor za wyższą cenę. V70 FE to większa bateria i ekran za tysiąc złotych mniej.

    Specyfikacja Vivo V70

    ParametrVivo V70
    Wyświetlacz6,59″ AMOLED, 1260 x 2750 px (1,5K), 120 Hz, HDR10+, 5000 nitów
    ProcesorQualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (4 nm)
    RAM / Pamięć8/256 GB, 12/256 GB lub 8/512 GB (LPDDR5X + UFS 4.1)
    Aparat główny50 MP ZEISS, 1/1,56″, f/1.9, OIS
    Teleobiektyw50 MP ZEISS peryskopowy, 3x zoom optyczny, OIS
    Ultraszerokokątny8 MP ZEISS, f/2.2, 115°
    Aparat przedni50 MP ZEISS, f/2.0, AF, 92°
    Bateria6500 mAh (Si/C), 90 W
    SystemAndroid 16 + OriginOS 6
    Łączność5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, IR
    OdpornośćIP68 + IP69
    Wymiary i waga157,5 x 74,3 x 7,4 mm, 187 g
    KoloryGolden Hour, Alpine Gray

    Specyfikacja Vivo V70 FE

    ParametrVivo V70 FE
    Wyświetlacz6,83″ AMOLED, 1260 x 2800 px (1,5K), 120 Hz, HDR10+, 1900 nitów
    ProcesorMediaTek Dimensity 7360 Turbo (4 nm)
    RAM / Pamięć8/256 GB, 12/256 GB lub 8/512 GB (LPDDR5 + UFS 3.1)
    Aparat główny200 MP Samsung HP5, 1/1,56″, f/1.9, OIS
    Ultraszerokokątny8 MP, f/2.2, 120°
    Aparat przedni32 MP, f/2.2, Eye AF
    Bateria7000 mAh (Si/C), 90 W
    SystemAndroid 16 + OriginOS 6
    Łączność5G, Wi-Fi, Bluetooth 5.4, NFC, IR
    OdpornośćIP68 + IP69
    Wymiary i waga163,7 x 76,2 x 7,6 mm, 200 g
    KoloryOcean Blue, Muse Purple, Titanium Silver

    Aparat Vivo V70 — ZEISS z zoomem czy 200 MP?

    To największa różnica między tymi modelami i jednocześnie najważniejsze kryterium wyboru.

    Vivo V70 oferuje potrójny system ZEISS z teleobiektywem peryskopowym 50 MP i 3-krotnym zoomem optycznym — coś, co w cenie poniżej 3500 zł praktycznie nie istnieje u konkurencji. Optyka ZEISS jest obecna we wszystkich czterech obiektywach (trzy z tyłu + selfie), a wideo nagrywa w 4K przy 60 kl./s z podwójną stabilizacją OIS + EIS. Teleobiektyw sprawdza się przy portretach, zdjęciach z koncertów i fotografii ulicznej — daje naturalną kompresję perspektywy bez cyfrowych artefaktów.

    Vivo V70 FE stawia na surową rozdzielczość — sensor Samsung HP5 200 MP z matrycą 1/1,56 cala. W dobrym świetle zdjęcia są pełne detali, szczególnie przy kadrowanych ujęciach krajobrazów. Funkcja 30x SuperZoom wykorzystuje nadmiar pikseli do cyfrowego przybliżenia, ale jakość przy większym zoomie nie dorównuje optycznemu teleobjektywowi z V70. Brakuje też oddzielnego teleobiektywu i branding ZEISS.

    Do tego dochodzą funkcje AI wspólne dla obu modeli:

    • AI Night Mode — łączenie klatek dla zdjęć nocnych z redukcją szumów
    • Portret z AI — rozmycie tła z dokładnym odcięciem postaci
    • Detekcja sceny — automatyczne rozpoznawanie typów scen

    Porada: Jeśli często robisz zdjęcia z daleka (koncerty, sport, dzieci na placu zabaw), teleobiektyw w V70 to game-changer. Jeśli wolisz kadrować z dużych plików lub robisz głównie selfie i krajobraz — V70 FE wystarczy.

    Wydajność — Snapdragon 7 Gen 4 vs Dimensity 7360 Turbo

    Vivo V70 napędza Snapdragon 7 Gen 4 — najnowszy układ Qualcomma produkowany w procesie 4 nm. W benchmarku AnTuTu osiąga ponad 1,48 mln punktów, co plasuje go wyraźnie powyżej typowych średniaków. GPU Adreno 722 pozwala grać w Genshin Impact i PUBG w wysokich ustawieniach. Pamięć UFS 4.1 oznacza szybszy zapis i odczyt plików — aplikacje uruchamiają się zauważalnie sprawniej niż na UFS 3.1.

    Vivo V70 FE ma Dimensity 7360 Turbo — solidny, ale wolniejszy procesor. W codziennym użytkowaniu — przeglądanie, media społecznościowe, nawigacja — różnica jest niezauważalna. Dystans rośnie w grach i przy wielozadaniowości. Pamięć UFS 3.1 i LPDDR5 (bez X) to generacja wcześniej.

    Oba modele mają system chłodzenia VC (Vapor Chamber) i działają na Androidzie 16 z nakładką OriginOS 6. Producent obiecuje 4 lata aktualizacji systemu i 6 lat poprawek bezpieczeństwa. Dodatkowe udogodnienia wspólne to port podczerwieni (IR), NFC i Bluetooth 5.4 — V70 dodaje do tego Wi-Fi 7.

    Bateria — 6500 vs 7000 mAh

    Oba modele korzystają z ogniw krzemowo-węglowych (Si/C), które są gęstsze energetycznie od tradycyjnych litowo-polimerowych. Ładowanie 90 W FlashCharge uzupełnia baterię od 0 do 100% w około godzinę w obu przypadkach.

    V70 FE wygrywa pojemnością — 7000 mAh to jedna z największych baterii w segmencie. Portal GSMArena przyznał wynik ponad 67 godzin wytrzymałości. Przy umiarkowanym korzystaniu to ponad dwa dni bez ładowania.

    V70 z baterią 6500 mAh też radzi sobie bardzo dobrze — bez problemu wytrzymuje cały dzień intensywnego użytkowania. Mniejsza pojemność rekompensowana jest bardziej energooszczędnym procesorem Snapdragon i mniejszym wyświetlaczem.

    Do ładowania obu modeli potrzebujesz kabla USB-C i ładowarki sieciowej o mocy minimum 90 W. Na dłuższe wyjazdy warto zaopatrzyć się w powerbank.

    Wyświetlacz Vivo V70 i V70 FE

    Oba panele to AMOLED 1,5K z odświeżaniem 120 Hz i HDR10+, ale różnią się w szczegółach.

    V70 ma mniejszy ekran 6,59 cala, ale jaśniejszy — jasność szczytowa sięga 5000 nitów, co jest wynikiem na poziomie flagowców. Szkło Schott Xensation Core chroni wyświetlacz.

    V70 FE oferuje większy ekran 6,83 cala z jasnością 1900 nitów — nadal czytelny w słońcu, ale różnica w bezpośrednim porównaniu z V70 jest widoczna. 10-bitowy panel wyświetla miliard kolorów w palecie P3.

    Warto wiedzieć: Jeśli często korzystasz z telefonu na zewnątrz, 5000 nitów w V70 robi ogromną różnicę w czytelności w pełnym słońcu.

    Design i odporność

    Vivo V70 jest kompaktowy — 157,5 x 74,3 mm i zaledwie 187 g. Aluminiowa ramka z obudową ze szkła lub plastiku (zależnie od wariantu) sprawia, że leży pewnie w dłoni. Dostępne kolory to Golden Hour (gradient zachodu słońca) i Alpine Gray.

    Vivo V70 FE to Fashion Edition — 163,7 x 76,2 mm i 200 g. Wyróżnia się technologią Darkness Glow: tylny panel w wariancie Muse Purple absorbuje światło i świeci w ciemności, zmieniając kolor. Ocean Blue ma podobne właściwości luminescencyjne. Mimo baterii 7000 mAh obudowa ma zaledwie 7,6 mm grubości.

    Oba modele mają certyfikat IP68 + IP69 — pełna pyłoszczelność i odporność na zanurzenie do 1,5 m. IP69 oznacza dodatkową odporność na wodę pod ciśnieniem — rzadkość w tej klasie cenowej. Mimo to warto zabezpieczyć urządzenie — etui i akcesoria Vivo V chronią wyświetlacz AMOLED przed zarysowaniami, na które certyfikat IP nie pomaga.

    Cena Vivo V70 i V70 FE w Polsce

    ModelCena regularnaCena promocyjnaWariant
    Vivo V703099 zł2699 zł8/512 GB
    Vivo V70 FE2099 zł1799 zł8/256 GB

    Różnica wynosi tysiąc złotych — i to jest kluczowe pytanie: czy teleobiektyw ZEISS, szybszy procesor i jaśniejszy ekran warte są dodatkowego 1000 zł?

    Dla porównania z konkurencją:

    ModelCena w PolsceWyróżnik
    Vivo V703099 złZEISS telephoto, Snapdragon 7 Gen 4
    Vivo V70 FE2099 zł200 MP, bateria 7000 mAh
    Samsung Galaxy A56~1999 zł7 lat aktualizacji, One UI
    Xiaomi Redmi Note 15 Pro+~1599 zł200 MP, Dimensity 7400 Ultra

    Według portalu GSMManiak oba modele są dostępne w polskich sklepach (Media Expert, RTV Euro AGD, Neonet) z promocyjnymi cenami na start.

    Który wybrać? Vivo V70 czy V70 FE

    Wybierz Vivo V70, jeśli:
    – Fotografujesz dużo i potrzebujesz teleobiektywu (portrety, sport, koncerty)
    – Zależy Ci na najlepszej wydajności w grach
    – Wolisz kompaktowy smartfon (6,59″, 187 g)
    – Jasność ekranu jest dla Ciebie ważna (5000 nitów)

    Wybierz Vivo V70 FE, jeśli:
    – Priorytetem jest czas pracy na baterii (7000 mAh)
    – Wolisz większy ekran (6,83 cala)
    – Chcesz zaoszczędzić 1000 zł
    – Nie potrzebujesz teleobiektywu — wystarczy Ci zoom cyfrowy z sensora 200 MP

    Nasz wybór: Dla większości użytkowników Vivo V70 FE za 1799 zł (w promocji) to lepszy stosunek jakości do ceny. Teleobiektyw w V70 jest świetny, ale dodatkowe 900 zł to spory wydatek, jeśli nie jesteś pasjonatem fotografii.

    Podsumowanie

    Vivo V70 i V70 FE to dwa przemyślane smartfony, które celują w różne potrzeby. V70 to propozycja dla fotografów — potrójny aparat ZEISS z peryskopowym teleobiektywem 3x i Snapdragon 7 Gen 4 za 3099 zł. V70 FE stawia na wytrzymałość — 7000 mAh, sensor 200 MP i obudowa Darkness Glow za 2099 zł.

    Oba modele łączy certyfikat IP68/IP69, szybkie ładowanie 90 W, Android 16 i solidna jakość wykonania. Niezależnie od wyboru, warto zadbać o ochronę — sprawdź akcesoria do smartfonów Vivo w homescreen.pl.

    FAQ

    Ile kosztuje Vivo V70 w Polsce?

    Oficjalna cena Vivo V70 w Polsce to 3099 zł za wariant 8/512 GB. W promocji na start cena spada do 2699 zł. Model V70 FE kosztuje 2099 zł (promo 1799 zł) za wariant 8/256 GB.

    Czym różni się Vivo V70 od V70 FE?

    V70 ma szybszy procesor (Snapdragon 7 Gen 4), potrójny aparat ZEISS z teleobiektywem peryskopowym 3x i jaśniejszy ekran (5000 vs 1900 nitów). V70 FE oferuje większą baterię (7000 vs 6500 mAh), wyższą rozdzielczość aparatu (200 vs 50 MP) i niższą cenę.

    Czy Vivo V70 ma teleobiektyw?

    Tak — Vivo V70 ma peryskopowy teleobiektyw 50 MP z optyką ZEISS i 3-krotnym zoomem optycznym. To jeden z nielicznych średniaków z teleobiektywem w tej klasie cenowej. Model V70 FE nie posiada teleobiektywu.

    Który model ma lepszy aparat?

    To zależy od stylu fotografowania. Vivo V70 wygrywa wszechstronnością — teleobiektyw ZEISS, lepsze wideo 4K@60fps i optyka ZEISS na wszystkich obiektywach. V70 FE oferuje wyższą rozdzielczość 200 MP, co daje więcej szczegółów w dobrym świetle i lepszy zoom cyfrowy.

    Czy Vivo V70 i V70 FE są wodoodporne?

    Tak — oba modele mają certyfikat IP68 (zanurzenie do 1,5 m) oraz IP69 (odporność na wodę pod ciśnieniem). To jeden z najwyższych standardów odporności w segmencie średniej półki.

  • Folia na ekran multimedialny — ranking najlepszych folii 2026

    Folia na ekran multimedialny — ranking najlepszych folii 2026

    Najlepsza folia na ekran multimedialny w samochodzie to GrizzGlass CarDisplay Protection w wersji ceramicznej (od 109,99 zł) — chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, zachowuje pełną responsywność dotyku i nie zmienia kolorów obrazu. Dla kierowców, którym przeszkadzają odblaski słońca, lepsza będzie wersja matowa z filtrem antyrefleksyjnym. W rankingu uwzględniliśmy folie na ekrany samochodu dedykowane do konkretnych modeli z precyzyjnym wykrojem laserowym.

    Ekrany multimedialne w nowoczesnych samochodach mają coraz większe przekątne — od 9 do nawet 17 cali. Jednocześnie są narażone na zarysowania od pierścionków, paznokci i kluczyków. Wymiana uszkodzonego wyświetlacza w serwisie ASO to wydatek rzędu 3 000–8 000 zł.

    Folia ochronna na ekran za ułamek tej kwoty rozwiązuje problem raz na kilka lat. W tym artykule porównujemy najlepsze folie na ekran samochodu dostępne w 2026 roku, testujemy różnice między wariantami ceramicznym i matowym oraz podpowiadamy, która folia na wyświetlacz samochodowy sprawdzi się w Twoim aucie.

    Dlaczego warto zabezpieczyć ekran multimedialny w samochodzie?

    Wyświetlacze samochodowe pracują w znacznie trudniejszych warunkach niż ekrany smartfonów. Są narażone na duże wahania temperatur — od mrozu zimą do ponad 60°C latem na słońcu. Dodatkowo obsługujesz je w rękawiczkach, z brudnymi dłońmi po tankowaniu albo z torbami zakupów w rękach.

    Zarysowany ekran multimedialny nie tylko gorzej wygląda, ale też utrudnia odczytywanie nawigacji i informacji z komputera pokładowego. W autach premium, gdzie system infotainment kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, folia ochronna na ekran to tania polisa ubezpieczeniowa.

    Folia na wyświetlacz samochodowy zapewnia też dodatkowe korzyści:

    • Redukcja odblasków słońca (wersje matowe)
    • Ochrona przed odciskami palców i tłustymi plamami
    • Zachowanie wartości auta przy odsprzedaży lub zwrocie leasingu
    • Łatwiejsze czyszczenie ekranu dzięki powłoce oleofobowej
    • Ochrona przed przegrzaniem — folia ceramiczna filtruje część promieniowania UV

    Rodzaje folii ochronnych na ekran samochodu

    Zanim przejdziesz do rankingu folii na ekran multimedialny, warto poznać różnice między dostępnymi typami. Każdy wariant ma swoje mocne strony i sprawdzi się w innych sytuacjach — podobnie jak w przypadku folii ochronnych na ekrany smartfonów, wybór zależy od Twoich priorytetów.

    Folia ceramiczna

    Folia ceramiczna to rozwiązanie dla osób, które chcą ochrony ekranu bez zmiany wyglądu wyświetlacza. Warstwa ceramiczna skutecznie absorbuje uderzenia i zarysowania, jednocześnie zachowując 100% przejrzystości i naturalnych kolorów. Dotyk pozostaje tak samo responsywny jak na gołym ekranie.

    Ceramiczna folia na ekran multimedialny sprawdzi się szczególnie w autach z wysokiej jakości wyświetlaczami OLED lub AMOLED, gdzie zależy Ci na wiernym odwzorowaniu barw — np. w systemach nawigacji z widokiem satelitarnym. To najczęściej wybierany typ folii ochronnej na ekran w nowych samochodach.

    Folia matowa (antyodblaskowa)

    Folia matowa na ekran to wybór dla kierowców, którzy jeżdżą dużo w słoneczne dni. Powierzchnia z filtrem antyrefleksyjnym eliminuje odbicia światła, dzięki czemu nawigacja i multimedia pozostają czytelne nawet przy ostrym słońcu. Dodatkowy plus — matowa tekstura zmniejsza widoczność odcisków palców.

    Wadą folii matowej jest lekkie zmatowienie obrazu. Kolory tracą nieco nasycenia, a drobne detale na mapie mogą być minimalnie mniej ostre. W praktyce różnica jest zauważalna głównie przy porównaniu bezpośrednim z gołym ekranem. Folia matowa na ekran samochodu najlepiej sprawdza się w SUV-ach z panoramicznymi dachami i kabrioletach.

    Folia PPF (Paint Protection Film)

    Folia PPF na ekran to rozwiązanie premium, znane głównie z ochrony lakieru samochodowego. Ma właściwości samoregeneracji — drobne rysy znikają pod wpływem ciepła. Jest grubsza niż folie ceramiczne i matowe, co przekłada się na lepszą ochronę mechaniczną wyświetlacza.

    Warto wiedzieć, że nie każda folia PPF nadaje się na ekrany dotykowe. Wybieraj wyłącznie warianty przeznaczone do wyświetlaczy samochodowych, które zachowują responsywność dotyku i nie zaburzają działania czujników. Folia PPF na ekran multimedialny kosztuje zwykle więcej niż warianty ceramiczne, ale oferuje najwyższą trwałość.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze folii na ekran samochodu?

    Przy zakupie folii ochronnej na ekran multimedialny sprawdź kilka kluczowych parametrów. Odpowiedni wybór folii na wyświetlacz samochodowy gwarantuje, że ochrona będzie skuteczna i nie pogorszy komfortu obsługi ekranu.

    • Dopasowanie do modelu — folia na ekran samochodu musi być precyzyjnie wycięta pod Twój wyświetlacz. Uniwersalne folie przycinane nożyczkami nigdy nie leżą tak dobrze jak dedykowane wykrojniki laserowe.
    • Grubość — cieńsze folie (0,1–0,15 mm) są mniej wyczuwalne pod palcami, grubsze (0,2+ mm) dają lepszą ochronę mechaniczną.
    • Powłoka oleofobowa — odpycha tłuszcz i ułatwia czyszczenie ekranu multimedialnego z odcisków palców.
    • Responsywność dotyku — sprawdź, czy producent gwarantuje 100% czułości ekranu dotykowego.
    • Zestaw montażowy — dobra folia ochronna na ekran powinna zawierać ściereczkę, rakiel i płyn do czyszczenia.
    • Twardość powierzchni — folie z twardością 9H zapewniają ochronę przed zarysowaniami kluczami i monetami.

    Porada: Przed montażem folii na ekran multimedialny wyłącz silnik i poczekaj, aż wyświetlacz ostygnie do temperatury pokojowej. Ciepły ekran utrudnia precyzyjną aplikację i może powodować bąble powietrza.

    Ranking folii na ekran multimedialny 2026

    Poniżej prezentujemy najlepsze folie ochronne na ekrany samochodowe, dostępne w sklepie homescreen.pl w kategorii akcesoria samochodowe. Wszystkie produkty to seria GrizzGlass CarDisplay Protection — jedyna marka z dedykowanymi wykrojnikami laserowymi do ponad 6 000 modeli aut. Dlatego w naszym rankingu folii na ekran multimedialny skupiamy się właśnie na tej serii.

    1. GrizzGlass CarDisplay Protection ceramiczna do Audi Q3 (2025–2026) — 199,99 zł

    Najlepsza ochrona premium — folia ceramiczna dedykowana do nowego Audi Q3 z dużym ekranem multimedialnym MMI 10,1 cala. Warstwa ceramiczna zapewnia skuteczną ochronę przed zarysowaniami bez zmiany kolorów wyświetlacza. Elastyczny materiał idealnie przylega do zakrzywionego panelu.

    Ceramiczna technologia GrizzGlass wyróżnia się brakiem zniekształceń optycznych. Obraz na ekranie wygląda identycznie jak bez folii — co docenisz szczególnie w systemie MMI z grafiką wysokiej rozdzielczości. Wyższa cena wynika z większej powierzchni ochronnej obejmującej panel klimatyzacji.

    2. GrizzGlass CarDisplay Protection ceramiczna do VW T-Roc 2 12,9″ (2025–2026) — 129,99 zł

    Najlepsza folia na ekran samochodu z grupy VAG — nowy T-Roc drugiej generacji ma imponujący wyświetlacz 12,9 cala. Folia ceramiczna chroni go przed zarysowaniami w codziennym użytkowaniu, zachowując pełną jasność i nasycenie kolorów.

    Precyzyjny wykrój laserowy gwarantuje idealne dopasowanie folii do kształtu ekranu multimedialnego — bez konieczności samodzielnego przycinania. Zestaw montażowy w komplecie ułatwia aplikację nawet osobom bez doświadczenia z montażem folii ochronnych.

    3. GrizzGlass CarDisplay Protection matowa do Tesla Model Y Juniper — tylny ekran (2024–2025) — 129,99 zł

    Najlepsza matowa folia na ekran do Tesli — tylny ekran w odświeżonym Model Y Juniper jest szczególnie narażony na zabrudzenia od pasażerów. Matowa powierzchnia skutecznie redukuje odblaski i odciski palców, co docenią zwłaszcza dzieci korzystające z ekranu multimedialnego na tylnej kanapie.

    Tesla to samochód, w którym wyświetlacz pełni rolę centrum sterowania — od klimatyzacji po otwieranie bagażnika. Folia ochronna na ekran jest tu absolutną koniecznością. GrizzGlass oferuje folie zarówno na przedni, jak i tylny wyświetlacz Tesli we wszystkich generacjach.

    4. GrizzGlass CarDisplay Protection ceramiczna do BMW 7 G11/G12 10,25″ (2015–2023) — 119,99 zł

    Folia ceramiczna dedykowana do ekranu iDrive w BMW serii 7. Format 10,25 cala to jeden z najpopularniejszych rozmiarów wyświetlaczy samochodowych w autach BMW — ta sama folia na ekran multimedialny pasuje do wielu modeli z systemem iDrive 7. Ceramiczny materiał nie wpływa na działanie gestów i dotyku wielopunktowego.

    BMW serii 7 to samochód z segmentu premium, w którym zarysowany ekran obniża wartość auta przy odsprzedaży. Folia ochronna na ekran za 119,99 zł to minimalna inwestycja w porównaniu z wymianą wyświetlacza za kilka tysięcy złotych w autoryzowanym serwisie.

    5. GrizzGlass CarDisplay Protection matowa do Skoda Scala 9,2″ Amundsen (2019–2023) — 109,99 zł

    Folia matowa na ekran systemu Amundsen 9,2 cala w Skodzie Scala — jedna z najtańszych folii w rankingu. Antyodblaskowa powierzchnia sprawia, że nawigacja jest czytelna nawet przy ostrym słońcu wpadającym przez przednią szybę. To świetna folia na ekran samochodu dla kierowców, którzy dużo jeżdżą w trasę.

    Skoda to marka, w której ekrany multimedialne Columbus i Amundsen zyskały uznanie za intuicyjność. Matowa folia na wyświetlacz samochodowy nie zmienia sposobu obsługi — dotyk działa identycznie jak na gołym ekranie. Montaż zajmuje dosłownie kilka minut dzięki precyzyjnemu dopasowaniu.

    6. GrizzGlass CarDisplay Protection matowa do radia Android 2DIN 7″ — 109,99 zł

    Jeśli wymieniłeś fabryczne radio na stację Android, ta folia ochronna na ekran jest dla Ciebie. Uniwersalny rozmiar 7 cali pasuje do popularnych modeli radii 2DIN montowanych w Fordach, Volkswagenach, Skodach, Seatach i Oplach. Matowa powierzchnia chroni ekran multimedialny i redukuje odblaski.

    Radio Android to popularna modernizacja starszych aut — dodaje nawigację Google Maps, Android Auto i multimedia. Ekran dotykowy w takim radiu jest jednak podatny na zarysowania, bo nie ma fabrycznej ochrony, jaką stosują producenci OEM. Folia na wyświetlacz samochodowy rozwiązuje ten problem skutecznie i tanio.

    Porównanie folii na ekran multimedialny — tabela zbiorcza

    ModelTyp foliiRozmiar ekranuSamochódCena
    CarDisplay ProtectionCeramiczna10,1″Audi Q3 (2025–2026)199,99 zł
    CarDisplay ProtectionCeramiczna12,9″VW T-Roc 2 (2025–2026)129,99 zł
    CarDisplay ProtectionMatowaTylny ekranTesla Model Y Juniper129,99 zł
    CarDisplay ProtectionCeramiczna10,25″BMW 7 G11/G12119,99 zł
    CarDisplay ProtectionMatowa9,2″Skoda Scala Amundsen109,99 zł
    CarDisplay ProtectionMatowa7″ 2DINRadio Android (uniwersalna)109,99 zł

    Ceramiczna czy matowa — którą folię na ekran samochodu wybrać?

    Wybór między folią ceramiczną a matową zależy od Twoich priorytetów. Obie wersje GrizzGlass CarDisplay Protection chronią ekran multimedialny jednakowo skutecznie — różnica tkwi w wykończeniu powierzchni folii ochronnej na ekran.

    CechaFolia ceramicznaFolia matowa
    Przejrzystość obrazu✅ 100% — brak zniekształceńLekkie zmatowienie
    Redukcja odblaskówStandardowa✅ Antyrefleksyjna
    Odciski palcówWidoczne (powłoka oleofobowa pomaga)✅ Minimalne
    Wierność kolorów✅ Bez zmianLekkie stonowanie
    CzyszczenieŁatwe✅ Bardzo łatwe
    Idealna dlaEkranów OLED/AMOLED, aut premiumJazdy w słońcu, rodzin z dziećmi

    Folia ceramiczna na ekran multimedialny — wybierz, jeśli zależy Ci na najlepszej jakości obrazu. Sprawdzi się w autach z ekranami o żywych kolorach, takich jak nowe Audi, Mercedes czy BMW z wyświetlaczami OLED. To również lepszy wybór, jeśli często korzystasz z kamery cofania — obraz pozostaje krystalicznie ostry.

    Folia matowa na ekran samochodu — wybierz, jeśli dużo jeździsz w trasę i słońce Ci przeszkadza. Idealna do Tesli (duże ekrany blisko szyb), SUV-ów z panoramicznym dachem i aut używanych przez rodziny z dziećmi. Matowa powierzchnia jest też łatwiejsza w utrzymaniu czystości na co dzień.

    Jak zamontować folię na ekran multimedialny — krok po kroku

    Montaż folii ochronnej na ekran samochodu jest prostszy niż aplikacja folii na smartfonie. Dedykowane wykrojniki laserowe eliminują najtrudniejszy etap — przycinanie. Oto instrukcja w pięciu krokach:

    1. Wyłącz silnik i poczekaj — ekran powinien mieć temperaturę pokojową. Ciepły wyświetlacz samochodowy powoduje bąble powietrza pod folią.
    2. Oczyść ekran multimedialny — użyj ściereczki z zestawu i płynu do czyszczenia. Usuń każdy pyłek — pod folią będzie widoczny.
    3. Zdejmij warstwę ochronną — ostrożnie odklej folię od podkładu, trzymając za krawędzie. Nie dotykaj strony klejącej.
    4. Przyłóż od górnej krawędzi — wyrównaj folię z górną krawędzią ekranu i powoli opuszczaj, wygładzając raklem od środka na boki.
    5. Usuń bąble — delikatnie wypchnij pozostałe bąble powietrza raklem w kierunku najbliższej krawędzi ekranu.

    Uwaga: Nie używaj środków na bazie alkoholu do czyszczenia ekranów samochodowych — mogą uszkodzić powłokę antyodblaskową fabrycznego wyświetlacza. Stosuj wyłącznie preparaty przeznaczone do ekranów LCD/OLED.

    Jak dbać o folię ochronną na ekranie samochodu?

    Po zamontowaniu folii na ekran multimedialny warto przestrzegać kilku zasad, które przedłużą jej żywotność. Prawidłowa pielęgnacja folii na wyświetlacz samochodowy sprawia, że zachowuje ona swoje właściwości ochronne przez pełne 2–3 lata.

    • Czyszczenie — używaj miękkiej ściereczki z mikrofibry. Unikaj papierowych ręczników, które mogą zarysować powierzchnię folii ochronnej na ekran.
    • Preparaty — stosuj wyłącznie środki do ekranów LCD/OLED, bez alkoholu i amoniaku. Dostępne w każdym sklepie z elektroniką.
    • Osłona przeciwsłoneczna — przy parkowaniu w słońcu używaj osłony na przednią szybę. Chroni to zarówno folię na ekran samochodu, jak i całe wnętrze przed przegrzaniem.
    • Paznokcie i pierścionki — folia na ekran multimedialny chroni przed zarysowaniami, ale ostre krawędzie biżuterii mogą ją uszkodzić przy zbyt agresywnej obsłudze.

    Dla jakich samochodów dostępne są folie na ekran multimedialny?

    Seria CarDisplay Protection obejmuje dedykowane folie ochronne na ekrany multimedialne do ponad 6 000 modeli aut. W ofercie homescreen.pl znajdziesz folie do samochodów następujących marek:

    Jeśli nie znajdziesz swojego modelu, sprawdź kategorię folie do pozostałych aut — regularnie dodajemy nowe wykrojniki.

    Podsumowanie — najlepsza folia na ekran multimedialny 2026

    Folia na ekran multimedialny w samochodzie to tani i skuteczny sposób na ochronę jednego z najdroższych elementów wnętrza. W naszym rankingu najlepszą opcją okazała się seria GrizzGlass CarDisplay Protection — dostępna w wariantach ceramicznym i matowym, z precyzyjnym wykrojem laserowym i zestawem montażowym w komplecie.

    Dla kierowców ceniących jakość obrazu rekomendujemy folię ceramiczną na ekran multimedialny (od 109,99 zł). Jeśli priorytetem jest komfort jazdy w słoneczne dni — folia matowa na ekran samochodu z filtrem antyrefleksyjnym będzie lepszym wyborem.

    Zamów do godziny 12:00, a przesyłka zostanie wysłana następnego dnia roboczego.

    Sprawdź pełną ofertę folii ochronnych na ekrany samochodowe w homescreen.pl →

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy folia na ekran multimedialny wpływa na działanie dotyku?

    Nie. Folie GrizzGlass CarDisplay Protection zachowują 100% responsywności ekranu dotykowego. Zarówno wariant ceramiczny, jak i matowy są na tyle cienkie, że nie zaburzają czułości dotyku ani działania gestów wielopunktowych w systemach nawigacji samochodowej.

    Ile wytrzymuje folia ochronna na ekranie samochodu?

    Folia na wyświetlacz samochodowy wytrzymuje średnio 2–3 lata przy normalnym użytkowaniu. Żywotność zależy od warunków — częste zmiany temperatur i intensywna obsługa ekranu multimedialnego mogą skrócić ten okres. Wymiana folii ochronnej na ekran jest prosta i nie wymaga wizyty w serwisie.

    Czy mogę samodzielnie zamontować folię na ekran samochodu?

    Tak. Wszystkie folie GrizzGlass CarDisplay Protection są dostarczane z zestawem montażowym (ściereczka, rakiel, płyn czyszczący). Montaż folii na ekran multimedialny zajmuje 5–10 minut. Dedykowany wykrój laserowy eliminuje konieczność przycinania — wystarczy przyłożyć i wygładzić.

    Folia ceramiczna czy matowa — która lepsza na ekran w aucie?

    Folia ceramiczna na ekran multimedialny zachowuje oryginalną jakość obrazu i jest lepsza dla ekranów OLED/AMOLED w autach premium. Folia matowa na ekran samochodu redukuje odblaski i odciski palców — sprawdzi się przy jeździe w słoneczne dni. Obie chronią wyświetlacz jednakowo skutecznie przed zarysowaniami.

    Czy folia na ekran samochodu jest legalna?

    Tak. Folie ochronne na ekrany multimedialne nie podlegają żadnym ograniczeniom prawnym, w przeciwieństwie do przyciemniania szyb. Możesz swobodnie montować folię na wyświetlacz samochodowy bez obaw o mandat czy problemy z przeglądem technicznym.

    Ile kosztuje folia na ekran multimedialny?

    Folie GrizzGlass CarDisplay Protection kosztują od 109,99 zł do 199,99 zł w zależności od modelu samochodu i rozmiaru ekranu. To ułamek kosztu wymiany zarysowanego wyświetlacza samochodowego w serwisie, która może sięgać 3 000–8 000 zł.

  • Top 10 ładowarek GaN – ranking najlepszych modeli [2026]

    Top 10 ładowarek GaN – ranking najlepszych modeli [2026]

    Najlepsza ładowarka GaN w naszym sklepie to Tech-Protect NC240W-GAN (395 zł) z mocą 240 W i czterema portami, która naładuje jednocześnie laptopa, tablet i dwa smartfony. Jeśli szukasz czegoś tańszego, 3MK Hyper Charger 33W za 49,90 zł to świetny wybór na co dzień.

    Technologia GaN (azotek galu) zrewolucjonizowała rynek ładowarek. Urządzenia są mniejsze, lżejsze i wydajniejsze niż klasyczne ładowarki krzemowe. W tym rankingu ładowarek GaN zebraliśmy 10 najlepszych modeli dostępnych w homescreen.pl.

    Znajdziesz tu modele premium za ponad 300 zł i budżetowe opcje poniżej 60 zł. Każdą z nich oceniliśmy pod kątem mocy, portów, protokołów ładowania i stosunku jakości do ceny. Przy ocenie uwzględniliśmy także opinie naszych klientów i doświadczenia zespołu homescreen.pl z codziennego użytkowania tych ładowarek.

    Czym jest ładowarka GaN i dlaczego warto ją kupić?

    Ładowarka GaN to ładowarka sieciowa wykorzystująca tranzystory z azotku galu zamiast tradycyjnego krzemu. Ta różnica w materiale przekłada się na trzy kluczowe zalety:

    • Mniejsze rozmiary – ładowarka GaN 65 W może być wielkości tradycyjnej ładowarki 18 W
    • Niższa temperatura pracy – azotek galu lepiej odprowadza ciepło, co wydłuża żywotność
    • Wyższa sprawność energetyczna – mniej energii traci się w postaci ciepła

    W praktyce oznacza to, że możesz mieć jedną kompaktową ładowarkę zamiast trzech różnych zasilaczy do telefonu, tabletu i laptopa. Ładowarki GaN obsługują standard USB Power Delivery (USB PD), czyli uniwersalny protokół szybkiego ładowania obsługiwany przez Apple, Samsung, Xiaomi i większość innych producentów.

    Porada: Jeśli Twój smartfon obsługuje ładowanie 25 W, ładowarka GaN 45 W lub 65 W będzie świetnym wyborem. Naładujesz telefon z pełną prędkością, a w razie potrzeby podłączysz też tablet czy laptopa.

    Sprawdź pełną ofertę ładowarek sieciowych w homescreen.pl – znajdziesz tam wszystkie modele GaN z naszego rankingu.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki GaN?

    Przed zakupem warto przeanalizować kilka kluczowych parametrów. Oto najważniejsze kryteria wyboru ładowarki GaN.

    Moc ładowania (W)

    Moc wyrażana w watach (W) określa, jak szybko ładowarka uzupełni baterię. Orientacyjny podział:

    MocZastosowanie
    25–33 WSmartfon (jeden port)
    45–65 WSmartfon + tablet lub ultrabook
    100–140 WLaptop + smartfon jednocześnie
    200–240 WStacja ładowania dla całej rodziny

    Liczba i typ portów

    Im więcej portów, tym więcej urządzeń naładujesz jednocześnie. Pamiętaj jednak, że moc dzieli się między porty. Ładowarka 140 W z czterema portami nie da 140 W na każdy z nich. Producenci podają dokładne rozkłady mocy w specyfikacjach, które omawiamy przy każdym modelu poniżej. Do pełnego wykorzystania szybkiego ładowania potrzebujesz też dobrego kabla USB-C z obsługą odpowiedniej mocy.

    Obsługiwane protokoły

    Kluczowe protokoły ładowania:

    • USB Power Delivery (PD) – uniwersalny standard obsługiwany przez Apple, Samsung, Google
    • Quick Charge (QC) – standard Qualcomma, popularny w smartfonach z procesorami Snapdragon
    • PPS (Programmable Power Supply) – wymagany przez Samsung do pełnej prędkości ładowania
    • Super Fast Charging (SFC) – standard Samsunga dla ładowania 25 W i 45 W

    Kompaktowość i waga

    Jedna z głównych zalet ładowarek GaN. Porównaj wymiary poszczególnych modeli, bo różnice bywają spore nawet przy tej samej mocy.

    Top 10 ładowarek GaN – ranking 2026

    Nasz ranking ładowarek GaN ułożyliśmy od najdroższych modeli premium po najbardziej budżetowe opcje. Każda ładowarka jest dostępna w naszym sklepie homescreen.pl.

    1. Tech-Protect NC240W-GAN – 240 W mocy dla wymagających (395 zł)

    Najwyższa moc w rankingu

    Tech-Protect NC240W-GAN to absolutna czołówka naszego rankingu. Moc 240 W rozłożona na cztery porty (3x USB-C + 1x USB-A) robi wrażenie. Główny port USB-C1 dostarcza do 140 W, co wystarczy nawet do ładowania MacBooka Pro 16″. Drugi port USB-C2 oferuje 100 W, a pozostałe dwa po 65 W i 60 W.

    Największa zaleta? Możesz jednocześnie ładować laptopa, tablet i dwa smartfony bez zauważalnego spadku prędkości. Obsługa USB PD, Quick Charge 3.0 i Super Charge zapewnia kompatybilność z praktycznie każdym urządzeniem.

    • Moc: 240 W
    • Porty: 3x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: PD 3.1, QC 3.0, Super Charge
    • Wymiary: 127,4 x 65 x 36 mm

    2. Mophie GaN Speedport 120W – premium od Mophie (339 zł)

    Mophie GaN Speedport 120W to ładowarka GaN premium dla fanów marki Apple. Marka Mophie jest znana z akcesoriów do ekosystemu Apple. Ładowarka oferuje 120 W mocy rozłożonej na 4 porty (3x USB-C + 1x USB-A).

    Pojedynczy port USB-C dostarcza do 100 W, co wystarczy do szybkiego ładowania MacBooka Pro. Inteligentna technologia Power Delivery automatycznie dostosowuje prąd do każdego podłączonego urządzenia. Elegancka biała obudowa i kompaktowe wymiary to dodatkowe atuty.

    • Moc: 120 W
    • Porty: 3x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: USB PD
    • Kolor: biały

    3. 4smarts GaN Flex Pro 140W – najbogatszy zestaw (249 zł)

    4smarts GaN Flex Pro 140W wyróżnia się fantastycznym zestawem w pudełku. Oprócz samej szybkiej ładowarki GaN 140 W z trzema portami USB-C dostaniesz kabel zasilający z eurowtykiem, hub USB-C 8w1 i etui transportowe.

    Główny port obsługuje PD 3.1 z mocą do 140 W (28V/5A). To jeden z najnowszych standardów, wystarczający do ładowania nawet 16-calowych laptopów. Obsługa QC 4+, PPS, AFC, SCP i FCP oznacza kompatybilność z praktycznie każdym smartfonem na rynku.

    • Moc: 140 W
    • Porty: 3x USB-C
    • Protokoły: PD 3.1, QC 4+, PPS, AFC, SCP, FCP
    • Wymiary: 18 x 9,5 x 3,5 cm
    • W zestawie: hub USB-C 8w1, kabel zasilający, etui

    4. Tech-Protect NC140W-GAN – świetny stosunek mocy do ceny (199 zł)

    Tech-Protect NC140W-GAN to ładowarka GaN z mocą 140 W i czterema portami za 199 zł. To jedna z najlepszych ofert w kategorii średnio-premium. Główny port USB-C1 daje 140 W, USB-C2 oferuje 100 W, a pozostałe dwa porty po 30 W.

    Takie rozłożenie mocy sprawia, że możesz jednocześnie ładować laptopa na głównym porcie i trzy inne urządzenia na pozostałych. Wymiary 115 x 62 x 30 mm to rozsądny kompromis między kompaktowością a liczbą portów.

    • Moc: 140 W
    • Porty: 3x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: PD, QC 3.0
    • Wymiary: 115 x 62 x 30 mm

    Nasz wybór w kategorii stosunek jakości do ceny: Tech-Protect NC140W-GAN oferuje 140 W i 4 porty za 199 zł. Trudno znaleźć lepszą ofertę w tym przedziale cenowym.

    5. Tech-Protect NCA65W-GAN – złoty środek (75 zł)

    Tech-Protect NCA65W-GAN to według nas najlepsza ładowarka GaN w przedziale 50–100 zł. Za 75 zł dostajesz 65 W mocy, trzy porty (2x USB-C + USB-A) i kabel USB-C w zestawie.

    Moc 65 W wystarczy do szybkiego ładowania smartfona, tabletu, a nawet lekkich laptopów typu ultrabook. Przy jednoczesnym użyciu dwóch portów rozkład mocy to 45 W + 20 W. Wymiary 89,1 x 43,7 x 31,7 mm pozwalają bez problemu schować ją do kieszeni plecaka.

    • Moc: 65 W
    • Porty: 2x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: PD, QC 3.0
    • Wymiary: 89,1 x 43,7 x 31,7 mm
    • W zestawie: kabel USB-C 100 cm

    6. UGREEN X524 45W – kompaktowa moc (59,90 zł)

    UGREEN X524 to jednoportowa ładowarka GaN z mocą 45 W. Idealna, jeśli ładujesz głównie jeden smartfon lub tablet. Obsługuje USB PD i Samsung Super Fast Charging 2.0, więc każdy smartfon Samsunga obsługujący ładowanie 45 W (np. Galaxy S25 Ultra) wykorzysta jej pełny potencjał.

    Obudowa z ognioodpornego poliwęglanu (PC) zapewnia bezpieczeństwo. Kompaktowe wymiary około 65 x 36 x 38 mm czynią ją jedną z najmniejszych ładowarek 45 W na rynku.

    • Moc: 45 W
    • Porty: 1x USB-C
    • Protokoły: PD, SFC 2.0
    • Wymiary: ok. 65 x 36 x 38 mm

    7. Tech-Protect NCA45W-GAN – budżetowy duet z kablem (55 zł)

    Tech-Protect NCA45W-GAN za 55 zł to nie tylko ładowarka GaN 45 W z dwoma portami (USB-C + USB-A), ale też kabel USB-C w zestawie. To gotowy zestaw do ładowania: wystarczy wyjąć z pudełka i podłączyć.

    Port USB-C oferuje do 45 W (PD 3.0), a USB-A do 18 W (QC 3.0). Waga zaledwie 80 g i wymiary 80 x 42 x 29 mm czynią ją świetną opcją podróżną. Zabierz ją na wyjazd zamiast dwóch oddzielnych ładowarek.

    • Moc: 45 W
    • Porty: 1x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: PD 3.0, QC 3.0
    • Wymiary: 80 x 42 x 29 mm
    • W zestawie: kabel USB-C 100 cm

    8. Bizon Charger VT-36B 45W – minimalizm w dobrej cenie (50 zł)

    Bizon Charger VT-36B to ciekawa ładowarka GaN za 50 zł. Dwa porty USB-C, moc 45 W i technologia GaN trzeciej generacji (GaN3). Producent obiecuje naładowanie smartfona do 50% w zaledwie 30 minut.

    Rozłożenie mocy przy obu aktywnych portach to 25 W + 20 W, więc możesz jednocześnie ładować dwa smartfony. Biała obudowa i ekologiczne opakowanie z papieru kraft to miły akcent dla świadomych ekologicznie użytkowników.

    • Moc: 45 W
    • Porty: 2x USB-C
    • Protokoły: PD, QC 4.0, SFC 2.0
    • Technologia: GaN3 (trzecia generacja)

    9. UGREEN X517 25W – najtańsza opcja z kablem (49,90 zł)

    UGREEN X517 to najprostsza ładowarka GaN w rankingu: jeden port USB-C, 25 W mocy i kabel USB-C 1 m w zestawie. Jeśli ładujesz wyłącznie smartfon i nie potrzebujesz więcej portów, ta ładowarka zrobi swoje perfekcyjnie.

    Technologia GaNInfinity i system Thermal Guard zapewniają bezpieczną pracę bez przegrzewania. Obsługuje USB PD i Samsung Super Fast Charging 25 W, więc Galaxy S25, S26 i inne modele Samsunga naładujesz z pełną prędkością.

    • Moc: 25 W
    • Porty: 1x USB-C
    • Protokoły: USB PD, Samsung SFC 25 W
    • W zestawie: kabel USB-C 1 m

    10. 3MK Hyper Charger 33W – budżetowy król protokołów (49,90 zł)

    3MK Hyper Charger PD 33W zamyka nasz ranking, ale wcale nie jest najsłabszym ogniwem. Za 49,90 zł dostajesz ładowarkę GaN z imponującą listą protokołów: QC 4+, PPS, AFC, FCP i SCP. To oznacza pełną kompatybilność z telefonami Samsung, Huawei, Xiaomi i Honor.

    Dwa porty (USB-C + USB-A) i moc 33 W wystarczają do szybkiego ładowania jednego smartfona. Zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem i przepięciem zapewniają bezpieczeństwo Twoich urządzeń.

    • Moc: 33 W
    • Porty: 1x USB-C + 1x USB-A
    • Protokoły: PD, QC 4+, PPS, AFC, FCP, SCP
    • Zabezpieczenia: przegrzanie, przeciążenie, przepięcie

    Porównanie ładowarek GaN – tabela zbiorcza

    Poniższa tabela porównuje kluczowe parametry wszystkich modeli. Technologia GaN pozwala na znaczne różnice w mocy i rozmiarach przy zachowaniu kompaktowych wymiarów.

    Poz.ModelMocPortyProtokołyKabelCena
    1.Tech-Protect NC240W-GAN240 W3x USB-C + USB-APD 3.1, QC 3.0❌395 zł
    2.Mophie GaN Speedport120 W3x USB-C + USB-APD❌339 zł
    3.4smarts GaN Flex Pro140 W3x USB-CPD 3.1, QC 4+, PPS❌249 zł
    4.Tech-Protect NC140W-GAN140 W3x USB-C + USB-APD, QC 3.0❌199 zł
    5.Tech-Protect NCA65W-GAN65 W2x USB-C + USB-APD, QC 3.0✅75 zł
    6.UGREEN X52445 W1x USB-CPD, SFC 2.0❌59,90 zł
    7.Tech-Protect NCA45W-GAN45 WUSB-C + USB-APD 3.0, QC 3.0✅55 zł
    8.Bizon Charger VT-36B45 W2x USB-CPD, QC 4.0, SFC 2.0❌50 zł
    9.UGREEN X51725 W1x USB-CPD, SFC 25 W✅49,90 zł
    10.3MK Hyper Charger33 WUSB-C + USB-APD, QC 4+, PPS❌49,90 zł

    Którą ładowarkę GaN wybrać? Rekomendacje według potrzeb

    Wybór ładowarki GaN zależy od Twoich potrzeb i budżetu. Oto nasze konkretne rekomendacje.

    Ładujesz laptopa i kilka urządzeń jednocześnie? Wybierz Tech-Protect NC240W-GAN (395 zł) lub Tech-Protect NC140W-GAN (199 zł). Obie mają po cztery porty i moc wystarczającą do zasilania laptopa z USB-C.

    Szukasz uniwersalnej ładowarki na co dzień? Tech-Protect NCA65W-GAN (75 zł) to złoty środek, szybka ładowarka GaN z trzema portami i kablem w zestawie. Naładujesz smartfon, tablet, a nawet lekkiego ultrabooka.

    Masz jeden smartfon i szukasz najtańszej opcji? UGREEN X517 za 49,90 zł z kablem w zestawie albo 3MK Hyper Charger 33W za tę samą cenę, ale z szerszą kompatybilnością protokołów.

    Zależy Ci na estetyce i marce premium? Mophie GaN Speedport 120W (339 zł) w eleganckiej białej obudowie lub 4smarts GaN Flex Pro 140W (249 zł) z hubem USB-C 8w1 w zestawie.

    Ładujesz Samsunga Galaxy z obsługą 45 W? UGREEN X524 (59,90 zł) lub Bizon Charger VT-36B (50 zł). Obie obsługują Samsung Super Fast Charging 2.0.

    Jeśli szukasz także akcesoriów MagSafe do iPhone’a lub uchwytów i podstawek do smartfona, sprawdź nasze pozostałe kategorie.

    Podsumowanie – która ładowarka GaN wygrywa?

    Ładowarki sieciowe GaN to przyszłość szybkiego ładowania, a nasz ranking ładowarek GaN pomoże Ci wybrać najlepszy model. Są mniejsze, chłodniejsze i bardziej wydajne niż tradycyjne ładowarki krzemowe. W naszym rankingu znalazły się modele od 49,90 zł do 395 zł, więc każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb.

    Trzy kluczowe wnioski z rankingu:

    1. Najlepsza premium: Tech-Protect NC240W-GAN (240 W, 4 porty, 395 zł) dla tych, którzy ładują wszystko jednocześnie
    2. Najlepszy stosunek jakości do ceny: Tech-Protect NC140W-GAN (140 W, 4 porty, 199 zł) mocna ładowarka bez przepłacania
    3. Najlepsza budżetowa: Tech-Protect NCA65W-GAN (65 W, 3 porty, 75 zł) złoty środek z kablem w zestawie

    Sprawdź najlepsze ładowarki sieciowe w homescreen.pl i wybierz model idealny dla Twoich potrzeb.

    FAQ – najczęściej zadawane pytania o ładowarki GaN

    Co to jest ładowarka GaN?

    Ładowarka GaN to ładowarka sieciowa wykorzystująca tranzystory z azotku galu (GaN) zamiast tradycyjnego krzemu. Dzięki temu jest mniejsza, lżejsza i wydajniejsza niż klasyczne ładowarki o tej samej mocy. Technologia GaN pozwala też na niższą temperaturę pracy. Więcej o przewagach azotku galu nad krzemem opisuje GaN Systems na swojej stronie.

    Czy ładowarka GaN jest bezpieczna dla telefonu?

    Tak. Ładowarki GaN obsługują inteligentne protokoły ładowania (USB PD, QC, PPS), które automatycznie dostosowują napięcie i natężenie prądu do wymagań urządzenia. Wszystkie modele z naszego rankingu mają zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem i przepięciem.

    Czy ładowarka GaN 65 W może ładować laptopa?

    Tak. Ładowarka GaN z mocą 65 W i portem USB-C z obsługą USB Power Delivery może ładować większość ultrabooków i lekkich laptopów. Do większych laptopów jak MacBook Pro 16″ potrzebujesz ładowarki 100 W lub mocniejszej.

    Ładowarka GaN czy zwykła krzemowa – co wybrać?

    W porównaniu GaN vs krzem, ładowarka GaN jest lepsza praktycznie pod każdym względem. Jest mniejsza, chłodniejsza, wydajniejsza i często oferuje więcej portów w kompaktowej obudowie. Jedyna przewaga tradycyjnych ładowarek to niższa cena w najniższym segmencie. Przy budżetach od 50 zł w górę różnica cenowa jest minimalna.

    Ile kosztuje dobra ładowarka GaN?

    Dobre ładowarki GaN zaczynają się od około 50 zł za modele 25–45 W. Za 75 zł kupisz solidną ładowarkę 65 W z trzema portami. Modele premium 120–240 W kosztują 199–395 zł. W naszym sklepie znajdziesz każdą ładowarkę sieciową GaN z naszego rankingu i wiele innych modeli.

    Czy ładowarka GaN działa z iPhone’em?

    Tak. Wszystkie ładowarki GaN z portem USB-C i obsługą USB Power Delivery są kompatybilne z iPhone’ami (od iPhone’a 8 wzwyż). iPhone 15, 16 i nowsze mają port USB-C, więc podłączysz je bezpośrednio. Starsze modele z Lightning wymagają kabla USB-C na Lightning.

  • Najlepsze etui do Samsung Galaxy A57 — ranking 2026

    Najlepsze etui do Samsung Galaxy A57 — ranking 2026

    Najlepsze etui do Samsung Galaxy A57 5G to Ringke Fusion-X (55 zł) — wzmocniona obudowa z certyfikatem odporności na upadki i transparentnym tyłem. Na drugiej pozycji Tech-Protect Rugged Shield (29 zł), które oferuje solidną ochronę w najniższej cenie w zestawieniu.

    Samsung Galaxy A57 5G właśnie pojawił się na rynku i z miejsca stał się jednym z najciekawszych smartfonów w segmencie średniej półki. Wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,6 cala, procesor Exynos 1580 i bateria 5000 mAh — to sprzęt, który warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym rankingu znajdziesz najlepsze etui do Galaxy A57, przetestowane pod kątem ochrony, wygody i stosunku jakości do ceny.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do Samsung Galaxy A57?

    Zanim przejdziemy do rankingu, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze case’a do Galaxy A57. Oto kluczowe parametry.

    Materiał i konstrukcja — najlepsze etui łączą dwa materiały: elastyczny TPU (termoplastyczny poliuretan) na ramce i twardy poliwęglan (PC) na pleckach. Taka hybrydowa budowa zapewnia zarówno amortyzację upadków, jak i ochronę przed zarysowaniami.

    Uniesione krawędzie — etui powinno mieć wyższe ranty wokół wyświetlacza i modułu aparatu. Gdy położysz telefon ekranem w dół, wyświetlacz nie dotyka powierzchni. To drobny szczegół, który chroni przed zarysowaniami.

    Kompatybilność z MagSafe — coraz więcej etui do Galaxy A57 obsługuje ładowanie magnetyczne. Jeśli korzystasz z ładowarki bezprzewodowej lub magnetycznych akcesoriów, szukaj modeli z wbudowanymi magnesami.

    Waga i grubość — Galaxy A57 ma zaledwie 6,9 mm grubości. Zbyt masywne etui zniweluje tę zaletę. Najlepsze case’e dodają maksymalnie 1,5–2 mm do wymiarów.

    Ranking najlepszych etui do Samsung Galaxy A57

    1. Ringke Fusion-X — pancerna ochrona z charakterem (55 zł)

    Nasz wybór w kategorii ochrona

    Ringke Fusion-X to sprawdzona seria etui, która zdobyła uznanie użytkowników dzięki wzmocnionej konstrukcji i militarnemu designowi. Model na Galaxy A57 nie jest wyjątkiem — hybrydowa budowa łączy miękki TPU z twardym poliwęglanem, a narożniki otrzymały dodatkowe wzmocnienia Air Cushion.

    Dostępny w dwóch wariantach: klasycznym Black oraz Camo Black z efektownym wzorem maskującym. Oba zapewniają podniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu oraz precyzyjne wycięcia na przyciski i porty.

    Zalety:
    – Wzmocnione narożniki Air Cushion
    – Hybrydowa budowa TPU + PC
    – Podniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu
    – Dostępny w wersji Camo Black

    Wady:
    – Brak obsługi MagSafe
    – Nieco grubszy niż minimalistyczne etui

    2. Tech-Protect Rugged Shield — najlepsza ochrona w niskiej cenie (29 zł)

    Najlepsza cena w rankingu

    Za zaledwie 29 zł dostajesz etui, które konkuruje z modelami dwukrotnie droższymi. Tech-Protect Rugged Shield wyróżnia się matową fakturą w kolorze Matte Black, która nie zbiera odcisków palców i przyjemnie leży w dłoni.

    Konstrukcja z elastycznego TPU zapewnia amortyzację upadków, a wzmocnione krawędzie chronią zarówno wyświetlacz, jak i moduł aparatu. To doskonały wybór, jeśli szukasz solidnego etui bez przepłacania.

    Zalety:
    – Najniższa cena w zestawieniu — 29 zł
    – Matowa tekstura odporna na odciski palców
    – Wzmocnione krawędzie
    – Precyzyjne wycięcia na porty

    Wady:
    – Tylko jeden kolor (Matte Black)
    – Brak MagSafe

    3. Ringke Fusion Magnetic MagSafe — przeźroczyste z magnesami (65 zł)

    Nasz wybór w kategorii MagSafe

    Jeśli chcesz korzystać z magnetycznych akcesoriów — ładowarek Qi2, portfeli czy uchwytów samochodowych — Ringke Fusion Magnetic to najlepszy wybór. Wbudowany pierścień magnetyczny zapewnia pewne przyleganie do akcesoriów MagSafe.

    Przezroczysta konstrukcja pozwala pochwalić się oryginalnym designem Galaxy A57, a jednocześnie chroni smartfon przed upadkami. Podniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

    Zalety:
    – Pełna kompatybilność z MagSafe i Qi2
    – Przezroczysty tył — widoczny design telefonu
    – Hybrydowa budowa TPU + PC
    – Solidne wzmocnienia narożników

    Wady:
    – Najwyższa cena w zestawieniu — 65 zł
    – Przezroczyste etui może z czasem żółknąć

    4. Ringke Onyx — matowa elegancja (45 zł)

    Ringke Onyx to propozycja dla osób ceniących subtelny, minimalistyczny styl. Matowe wykończenie zapobiega zbieraniu odcisków palców, a elastyczny TPU skutecznie amortyzuje upadki.

    Dostępny w dwóch eleganckich kolorach: klasycznym Black oraz wyróżniającym się Dark Green. Teksturowane plecki zapewniają pewny chwyt, a podniesione krawędzie chronią ekran i aparat.

    Zalety:
    – Matowe, antypoślizgowe wykończenie
    – Dwa atrakcyjne kolory do wyboru
    – Lekka i smukła konstrukcja
    – Teksturowane plecki dla pewnego chwytu

    Wady:
    – Brak MagSafe
    – Brak twardego poliwęglanu na pleckach

    5. Tech-Protect Lamano MagSafe — styl i magnesy w jednym (35 zł)

    Tech-Protect Lamano MagSafe to najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności MagSafe w tym zestawieniu. Za 35 zł dostajesz etui z wbudowanymi magnesami, kompatybilne z ładowarkami Qi2 i magnetycznymi akcesoriami.

    Seria Lamano wyróżnia się trzema efektownymi wzorami: Panther (czarny z subtelnymi prążkami), Velvet Night (ciemny granat) oraz Verde Aura (głęboka zieleń). Każdy wariant wygląda elegancko i nie zbiera odcisków palców.

    Zalety:
    – MagSafe w cenie 35 zł — najlepsza cena za magnesy
    – Trzy stylowe wzory do wyboru
    – Matowe wykończenie odporne na odciski
    – Smukła konstrukcja

    Wady:
    – Brak wzmocnionych narożników (ochrona standardowa)
    – Elastyczna konstrukcja bez twardego PC

    6. Bizon Angelo Pack — etui + szkło w zestawie (45 zł)

    Bizon Angelo Pack to sprytne rozwiązanie „dwa w jednym” — w pudełku znajdziesz matowe etui z przydymionym tyłem oraz szkło hartowane na wyświetlacz. To świetna opcja, jeśli kupujesz akcesoria do nowego telefonu i chcesz od razu zadbać o pełną ochronę.

    Etui ma charakterystyczny przydymiony (smoked) tył z kolorową ramką — do wyboru czarna, jasnoróżowa lub beżowa. Efekt jest subtelny i elegancki.

    Zalety:
    – Etui + szkło hartowane w jednej cenie — 45 zł za zestaw
    – Przydymiony matowy tył
    – Trzy warianty kolorystyczne ramki
    – Kompletna ochrona od razu

    Wady:
    – Konstrukcja w pełni z TPU (brak PC)
    – Szkło w zestawie to model podstawowy

    7. Tech-Protect Wallet — etui z portfelem (39 zł)

    Jedyne etui typu „książkowy” w naszym rankingu — Tech-Protect Wallet łączy ochronę smartfona z funkcją portfela. Wewnątrz znajdziesz kieszonki na karty płatnicze i dokumenty, a klapka chroni ekran przed zarysowaniami.

    Dostępny w dwukolorowej wersji Black/Red, co dodaje mu charakteru. Konstrukcja z eko-skóry wygląda elegancko i sprawdza się w biznesowym otoczeniu.

    Zalety:
    – Kieszonki na karty i dokumenty
    – Klapka chroni ekran
    – Elegancki wygląd z eko-skóry
    – Funkcja podstawki (fold stand)

    Wady:
    – Znacząco zwiększa grubość telefonu
    – Nie nadaje się do ładowania bezprzewodowego z zamkniętą klapką

    Porównanie etui do Samsung Galaxy A57 — tabela zbiorcza

    EtuiCenaMateriałMagSafeOchronaDla kogo
    Ringke Fusion-X55 złTPU + PC❌WysokaOsoby szukające max ochrony
    Tech-Protect Rugged Shield29 złTPU❌DobraOszczędni użytkownicy
    Ringke Fusion Magnetic65 złTPU + PC✅WysokaUżytkownicy MagSafe
    Ringke Onyx45 złTPU❌DobraMiłośnicy minimalizmu
    Tech-Protect Lamano MagSafe35 złTPU✅StandardowaMagSafe w niskiej cenie
    Bizon Angelo Pack45 złTPU❌DobraKupujący zestaw etui + szkło
    Tech-Protect Wallet39 złEko-skóra❌Wysoka (z klapką)Osoby noszące karty w etui

    Które etui do Galaxy A57 wybrać? Rekomendacje

    Wybór zależy od Twoich priorytetów. Oto krótki przewodnik dopasowany do potrzeb.

    Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie → wybierz Ringke Fusion-X (55 zł). Wzmocnione narożniki i hybrydowa budowa to najwyższy poziom zabezpieczenia w tym zestawieniu.

    Jeśli szukasz etui z MagSafe → masz dwa wybory. Ringke Fusion Magnetic (65 zł) jeśli chcesz premium, albo Tech-Protect Lamano MagSafe (35 zł) jeśli szukasz magnesów w niższej cenie.

    Jeśli liczy się przede wszystkim cena → Tech-Protect Rugged Shield za 29 zł to solidne etui, które chroni Galaxy A57 bez nadwyrężania portfela.

    Jeśli kupujesz komplet akcesoriów → Bizon Angelo Pack (45 zł) to etui + szkło hartowane w jednej cenie. Oszczędzasz i masz pełną ochronę od razu.

    Nie zapomnij o szkle hartowanym

    Etui chroni obudowę i krawędzie Galaxy A57, ale wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,6 cala też potrzebuje ochrony. W ofercie homescreen.pl znajdziesz szkła hartowane do Samsung Galaxy A57 — od budżetowych modeli za 19 zł po zestawy 2-pack od Ringke i Bizon. Temat szkieł zasługuje na osobny artykuł, który wkrótce pojawi się na naszym blogu.

    Porada: Jeśli nie chcesz kupować etui i szkła osobno, rozważ zestaw Bizon Angelo Pack lub Bizon MatteO Pack — w obu znajdziesz etui i szkło hartowane w jednym opakowaniu.

    Podsumowanie

    Samsung Galaxy A57 5G to świetny smartfon, który warto odpowiednio zabezpieczyć. Nasz ranking pokazuje, że nie musisz wydawać fortuny — solidne etui do Galaxy A57 kupisz już od 29 zł. Dla wymagających użytkowników Ringke Fusion-X za 55 zł oferuje topową ochronę, a miłośnicy MagSafe powinni sięgnąć po Ringke Fusion Magnetic (65 zł) lub budżetowe Tech-Protect Lamano MagSafe (35 zł).

    Sprawdź pełną ofertę etui do Samsung Galaxy A57 oraz wszystkie akcesoria do Samsung Galaxy A57 w homescreen.pl — darmowa dostawa od 100 zł i wysyłka następnego dnia roboczego.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jakie etui pasuje do Samsung Galaxy A57 5G?

    Do Galaxy A57 5G pasują etui zaprojektowane specjalnie dla tego modelu. W ofercie homescreen.pl znajdziesz ponad 65 modeli od marek Ringke, Tech-Protect, Bizon i 3MK. Upewnij się, że na opakowaniu etui jest oznaczenie „Galaxy A57″ lub „Galaxy A57 5G”.

    Czy etui do Galaxy A56 pasuje do Galaxy A57?

    Nie — Galaxy A57 ma inne wymiary i rozmieszczenie aparatów niż Galaxy A56. Etui z poprzedniego modelu nie będą pasować do Galaxy A57. Zawsze wybieraj case dedykowany dla konkretnego modelu. Jeśli szukasz etui do starszego modelu, sprawdź nasz ranking najlepszych etui do Galaxy A56.

    Czy Samsung Galaxy A57 obsługuje MagSafe?

    Galaxy A57 nie ma wbudowanych magnesów MagSafe, ale etui z pierścieniem magnetycznym (np. Ringke Fusion Magnetic lub Tech-Protect Lamano MagSafe) dodają tę funkcjonalność. Dzięki nim możesz korzystać z ładowarek Qi2 i magnetycznych akcesoriów.

    Ile kosztuje etui do Samsung Galaxy A57?

    Etui do Galaxy A57 5G kosztują od 29 zł (Tech-Protect Rugged Shield) do 79 zł (3MK Smoke MagCase). Większość popularnych modeli mieści się w przedziale 35–55 zł. Zestawy etui + szkło hartowane (np. Bizon Angelo Pack) kosztują od 45 zł.

    Czy warto kupić etui z MagSafe do Galaxy A57?

    Tak, jeśli korzystasz z ładowarki bezprzewodowej lub planujesz używać magnetycznych akcesoriów (portfel, uchwyt samochodowy). Etui z MagSafe do Galaxy A57 są dostępne już od 35 zł (Tech-Protect Lamano MagSafe), więc różnica w cenie jest minimalna.

    Jakie są najlepsze marki etui do Samsung Galaxy A57?

    W naszym rankingu najlepiej wypadają trzy marki: Ringke (premium z wzmocnioną ochroną), Tech-Protect (najlepszy stosunek ceny do jakości) i Bizon (zestawy etui + szkło). Dostępne są też modele 3MK i silikonowe case’e Bizon Soft Case dla osób szukających kolorowych opcji.

  • Piano black w samochodzie — jak chronić przed zarysowaniami?

    Piano black w samochodzie — jak chronić przed zarysowaniami?

    Najskuteczniejsza ochrona piano black w samochodzie to folia ochronna PianoSkin — precyzyjnie docięty zestaw PPF do samodzielnego montażu, dostępny od 112 zł. Piano black to wykończenie, które wygląda elegancko dokładnie do momentu pierwszego dotknięcia — czarny, błyszczący plastik rysuje się od byle muśnięcia i zbiera odciski palców jak magnes.

    Problem dotyczy praktycznie każdej marki — od Volkswagena i Škody, przez Toyotę i Kię, aż po BMW i Teslę. Jeśli porysowany plastik w samochodzie to Twój problem, ten poradnik pokaże Ci 5 sposobów na ochronę i odnowienie elementów piano black.

    Co to jest piano black i dlaczego się rysuje?

    Piano black (inaczej „czarny fortepian”) to lakierowany na wysoki połysk plastik ABS lub PMMA stosowany na elementach dekoracyjnych we wnętrzu samochodu. Nazwę zawdzięcza wykończeniu przypominającemu powierzchnię fortepianu — głębokiej czerni z lustrzanym odbiciem.

    Znajdziesz go najczęściej na:

    • Panelu środkowym (konsola centralna, tunel środkowy)
    • Listwach drzwi i ramkach okien od wewnątrz
    • Obudowie dźwigni zmiany biegów i obramowaniu automatycznej skrzyni
    • Ramce ekranu multimedialnego
    • Panelach klimatyzacji i przyciskach
    • Elementach deski rozdzielczej

    Problem z piano black wynika z samej natury materiału. Połyskowa powierzchnia ujawnia każdą, nawet mikroskopijną rysę. Twarde drobiny kurzu działają jak papier ścierny — wystarczy przetrzeć element suchą ściereczką i powierzchnia pokrywa się siatką drobnych zarysowań. Paznokcie, pierścionki, a nawet rękaw kurtki potrafią zostawić widoczne ślady.

    Co gorsza, im ciemniejsze otoczenie w kabinie, tym wyraźniej widać rysy odbijające światło. Po kilku miesiącach użytkowania nowy, elegancki panel wygląda na mocno wyeksploatowany.

    Jak czyścić piano black bez rysowania?

    Nieprawidłowe czyszczenie powoduje większość zarysowań piano black. Czym czyścić piano black, żeby go nie porysować? Oto sprawdzona metoda.

    Czego nie robić:

    • Nie wycieraj piano black suchą ściereczką — przesuwasz drobiny kurzu po powierzchni
    • Nie używaj ręczników papierowych ani chusteczek — mają za grubą strukturę
    • Nie stosuj środków na bazie alkoholu, acetonu ani rozpuszczalników
    • Nie pocieraj w kółko — to pogłębia istniejące rysy

    Prawidłowe czyszczenie krok po kroku:

    1. Zdmuchnij luźny kurz sprężonym powietrzem lub miękkim pędzelkiem detailingowym
    2. Nasącz czystą mikrofibrzę (o gramaturze min. 300 GSM) środkiem pH-neutralnym lub dedykowanym preparatem do piano black
    3. Przetrzyj powierzchnię delikatnie, w jednym kierunku — nigdy ruchami okrężnymi
    4. Osusz drugą, suchą mikrofibrzą, ponownie w jednym kierunku

    Porada: Trzymaj w schowku osobną mikrofibrzę przeznaczoną wyłącznie do elementów piano black. Brudna ściereczka używana wcześniej do czyszczenia deski rozdzielczej zawiera drobiny, które porysują połyskową powierzchnię.

    Polerowanie piano black — ratunek dla zarysowanych elementów

    Usuwanie rys z piano black jest możliwe dzięki polerowaniu. Jeśli elementy we wnętrzu Twojego auta są już pokryte siatką drobnych zarysowań — piano black zarysowania tego typu można skutecznie odnowić. Metoda ma jednak swoje ograniczenia.

    Polerowanie ręczne:

    • Użyj specjalistycznej pasty polerskiej do piano black (drobnoziarnistej)
    • Nałóż niewielką ilość na miękką gąbkę polerską lub pad z mikrofibry
    • Poleruj delikatnymi ruchami w jednym kierunku
    • Wytrzyj nadmiar pasty czystą mikrofibrzą
    • Powtarzaj aż do uzyskania pożądanego efektu

    Polerowanie maszynowe:

    Głębsze zarysowania wymagają polerki rotacyjnej lub oscylacyjnej z miękkim padem. To rozwiązanie dla osób z doświadczeniem detailingowym — niewprawna ręka może przegrzać plastik lub wypolerować nierówno.

    Ograniczenia polerowania:

    AspektPolerowanieFolia ochronna
    Usuwa istniejące rysy✅❌ (zakrywa optycznie)
    Chroni przed nowymi rysami❌✅
    Trwałość efektu2–4 tygodnie3–5 lat
    Koszt jednorazowy50–150 zł (pasta + pad)112–430 zł (zestaw PianoSkin)
    Wymaga powtarzaniaTak, regularnieNie

    Polerowanie to rozwiązanie tymczasowe. Powierzchnia po polerowaniu jest idealnie gładka, ale pozbawiona jakiejkolwiek ochrony — rysy pojawiają się ponownie w ciągu kilku tygodni. Dlatego warto połączyć polerowanie z oklejeniem folią.

    Folia piano black — najskuteczniejsza metoda ochrony

    Oklejanie piano black folią ochronną PPF (Paint Protection Film) to jedyna metoda, która trwale chroni powierzchnię przed zarysowaniami. Folia tworzy niewidoczną barierę między Twoimi palcami a wrażliwym plastikiem.

    Jak działa folia na piano black?

    Folia PPF to wielowarstwowy materiał składający się z:

    • Warstwa wierzchnia — samoregenerujący się topcoat, który zasklepia drobne zarysowania pod wpływem ciepła
    • Warstwa nośna — elastyczny poliuretan (TPU) o grubości 150–200 mikronów
    • Warstwa klejąca — klej akrylowy, który nie zostawia śladów po usunięciu folii

    Dobra folia piano black zachowuje pełną przezroczystość i oryginalny wygląd wykończenia — ten sam głęboki połysk, ale z ochroną. Według specyfikacji materiałów TPU stosowanych w foliach PPF, poliuretan ma zdolność samoregeneracji drobnych zarysowań pod wpływem ciepła.

    GrizzGlass PianoSkin — zestawy dopasowane do Twojego auta

    W odróżnieniu od folii PPF sprzedawanej na metry (która wymaga profesjonalnego wykrojenia i montażu), zestawy GrizzGlass PianoSkin to precyzyjnie wycięte elementy dopasowane do konkretnego modelu samochodu. Każdy element folii odpowiada dokładnie kształtowi i wymiarom dekorów piano black w danym aucie.

    Co zawiera zestaw PianoSkin:

    • Precyzyjnie wycięte elementy folii (od 2 do 8 sztuk, zależnie od modelu)
    • Ściereczka z mikrofibry
    • Płyn czyszczący do przygotowania powierzchni
    • Żel montażowy
    • Rakla do aplikacji
    • Instrukcja montażu

    Dwa warianty wykończenia:

    WariantEfektDla kogo
    PianoSkin GlossyZachowuje oryginalny połysk piano blackJeśli chcesz niewidoczną ochronę
    PianoSkin MatteZmienia wykończenie na matowe, satynoweJeśli chcesz zmienić styl wnętrza i zredukować odciski palców

    Wariant matowy ma dodatkową zaletę — na matowej powierzchni odciski palców i drobne zarysowania są praktycznie niewidoczne.

    Ile kosztuje oklejanie piano black folią?

    Porównanie kosztów ochrony piano black:

    MetodaKosztCo obejmujeTrwałość
    Profesjonalne oklejenie w studiu500–1 500 złFolia na metry + robocizna3–7 lat
    GrizzGlass PianoSkin (DIY)112–430 złGotowy zestaw do samodzielnego montażu3–5 lat
    Regularne polerowanie50–150 zł / miesiącPasta + pad + czas2–4 tygodnie
    Pasta woskowa / coating80–200 złTymczasowa warstwa ochronna1–3 miesiące

    Zestaw PianoSkin to 2–3 razy tańsza alternatywa dla oklejenia w studiu detailingowym — a efekt jest porównywalny, ponieważ folia jest fabrycznie docięta do wymiarów elementów.

    Nasz wybór: Zestaw GrizzGlass PianoSkin — 2–3 razy tańszy niż studio detailingowe, z porównywalnym efektem i samodzielnym montażem w 30–60 minut.

    Dla jakich samochodów dostępne są folie PianoSkin?

    GrizzGlass PianoSkin obejmuje ponad 20 marek samochodów i setki konkretnych modeli. Oto najpopularniejsze:

    MarkaPrzykładowe modeleLink do kategorii
    VolkswagenGolf 8, Passat B9, Tiguan, ID.4, T-RocFolie VW
    ToyotaCorolla, Corolla Cross, RAV4, Yaris Cross, C-HRFolie Toyota
    BMWSeria 3 G20, Seria 5 G60/F10, X3, X5, iXFolie BMW
    KiaSportage 5, EV6, Ceed, Stonic, NiroFolie Kia
    HyundaiTucson, Kona, i30, Ioniq 5, Santa FeFolie Hyundai
    TeslaModel 3, Model 3 Highland, Model Y, Model SFolie Tesla
    ŠkodaOctavia 4, Kodiaq 2, Superb, Enyaq, ElroqFolie Škoda
    MercedesKlasa C W206, GLC, GLA, EQA, Klasa E W214Folie Mercedes
    AudiA3, A4, Q5, Q7, e-tronFolie Audi
    FordKuga, Focus, Puma, Explorer, CustomFolie Ford
    Peugeot3008, 308, 208, 508, 5008Folie Peugeot
    VolvoXC60, XC90, XC40, EX30, V60Folie Volvo
    RenaultAustral, Captur, Arkana, Clio, RafaleFolie Renault
    Seat / CupraLeon, Formentor, Born, Ateca, TerramarFolie Seat
    Alfa RomeoGiulia, Stelvio, Tonale, JuniorFolie Alfa Romeo
    Fiat500, 600, Grande Panda, TipoFolie Fiat
    CitroënC4, C5 Aircross, C3, BerlingoFolie Citroën
    LexusNX, RX, UX, ES, LBXFolie Lexus

    Jeśli Twojego modelu nie ma na liście, sprawdź kategorię folie do pozostałych aut — znajdziesz tam m.in. marki chińskie (Chery, Jetour, Geely), a także Opel, Mazda, Nissan, Honda, Porsche, Land Rover i wiele innych.

    Jak samodzielnie nakleić folię PianoSkin? Montaż krok po kroku

    Jedną z największych zalet zestawów PianoSkin jest możliwość samodzielnego montażu. Nie potrzebujesz doświadczenia detailingowego — wystarczy cierpliwość i dołączone narzędzia.

    Przygotowanie

    1. Umyj ręce i upewnij się, że nie masz na palcach pierścionków ani ostrych paznokci
    2. Oczyść elementy piano black dołączonym płynem czyszczącym — usuń kurz, tłuszcz i odciski palców
    3. Wytrzyj do sucha dołączoną mikrofibrzą
    4. Upewnij się, że temperatura w kabinie wynosi 18–25°C (zbyt zimna powierzchnia utrudnia przyleganie)

    Aplikacja

    1. Zdejmij folię z podkładu ochronnego
    2. Nałóż żel montażowy na powierzchnię piano black — dzięki niemu możesz przesuwać folię i korygować pozycję
    3. Przyłóż folię do elementu, wyrównaj krawędzie
    4. Użyj rakli do wygładzenia folii od środka ku krawędziom — usuwasz pęcherzyki powietrza i nadmiar żelu
    5. Wytrzyj nadmiar żelu mikrofibrzą

    Po montażu

    • Nie dotykaj oklejonych elementów przez 12–24 godziny (czas utwardzenia kleju)
    • Nie czyść ani nie poleruj folii przez 48 godzin
    • Po utwardzeniu folia jest gotowa do normalnego użytkowania

    Porada: Jeśli pod folią zostanie mały pęcherzyk powietrza, nie panikuj. Drobne pęcherzyki często znikają samoistnie w ciągu 24–48 godzin w miarę schnięcia żelu montażowego.

    Nie tylko piano black — kompletna ochrona Twojego auta

    Piano black to nie jedyny element samochodu narażony na zarysowania. GrizzGlass oferuje również folie ochronne na inne wrażliwe elementy karoserii i wnętrza:

    GrizzGlass BodyShield — ochrona karoserii

    Folie BodyShield chronią elementy zewnętrzne narażone na zarysowania i odpryski:

    • Progi drzwi — rysowane przy wsiadaniu i wysiadaniu (buty, klamry pasków)
    • Klamki — zarysowania od paznokci i pierścionków
    • Tylny zderzak — ślady od załadunku bagażnika
    • Słupki B/C — zarysowania od pasażerów i bagażu
    • Krawędź bagażnika — kontakt z walizkami i torbami

    Zestawy BodyShield na progi kosztują od 45 zł — to ułamek kosztów lakierowania zarysowanego progu (300–800 zł w lakierni).

    GrizzGlass CarDisplay Protection — ochrona ekranu multimedialnego

    Ekrany w nowoczesnych samochodach mają przekątną od 8 do nawet 24 cali. Są wykonane ze szkła lub plastiku i podatne na zarysowania od palców oraz kurzu. Folie CarDisplay Protection dostępne są w dwóch wariantach:

    • Ceramiczna — zachowuje pełną przejrzystość, zwiększa odporność na zarysowania
    • Matowa — redukuje odblaski, poprawia czytelność ekranu w słońcu

    Folie na ekrany multimedialne kosztują od 110 do 220 zł — w zależności od rozmiaru wyświetlacza i wariantu wykończenia.

    Kiedy okleić piano black? Im wcześniej, tym lepiej

    Najlepszy moment na zabezpieczenie piano black to dzień odbioru nowego samochodu. Elementy są wtedy w idealnym stanie, bez żadnych zarysowań. Folia zakonserwuje fabryczny połysk na lata.

    Porada: Zamów PianoSkin jeszcze przed odbiorem nowego auta. Folia nałożona pierwszego dnia zakonserwuje fabryczny połysk na lata — zanim cokolwiek zdąży się porysować.

    Jeśli Twoje auto ma już kilka miesięcy lub lat, wciąż warto okleić piano black — ale najpierw wypoleruj zarysowania. Kolejność jest ważna:

    1. Wypoleruj zarysowane elementy pastą polerską
    2. Oczyść powierzchnię dokładnie dołączonym preparatem
    3. Oklej folią PianoSkin

    Dzięki temu zachowujesz gładką, odnowioną powierzchnię pod folią, która chroni ją przed ponownym zarysowaniem.

    Podsumowanie

    Piano black to jedno z najbardziej frustrujących wykończeń we wnętrzach samochodów — piękne wizualnie, ale koszmarnie niepraktyczne bez ochrony. Regularne polerowanie daje efekt na kilka tygodni, natomiast folia PianoSkin zabezpiecza elementy na lata.

    Zestawy GrizzGlass PianoSkin są dopasowane do konkretnego modelu auta, zawierają wszystko co potrzebne do samodzielnego montażu i kosztują od 112 zł. To kilkukrotnie mniej niż oklejanie w studiu detailingowym.

    Sprawdź folie ochronne do swojego samochodu w homescreen.pl — znajdziesz tam zestawy PianoSkin, BodyShield i CarDisplay Protection dla ponad 20 marek i setek modeli aut →

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Co to jest piano black w samochodzie?

    Piano black to błyszczące, czarne wykończenie dekoracyjne stosowane na elementach plastikowych we wnętrzu samochodu — panelach, listwach, obudowach przycisków i ramkach ekranów. Nazwa pochodzi od wykończenia przypominającego lakier fortepianu. Materiał jest wyjątkowo podatny na zarysowania i zbieranie odcisków palców.

    Czy można usunąć rysy z piano black?

    Tak — drobne zarysowania można usunąć ręcznie lub maszynowo za pomocą specjalistycznej pasty polerskiej o drobnym ziarnie. Efekt polerowania jest jednak tymczasowy i trwa 2–4 tygodnie. Aby trwale chronić powierzchnię, po polerowaniu warto nałożyć folię ochronną PianoSkin.

    Ile kosztuje oklejanie piano black folią?

    Profesjonalne oklejanie piano black w studiu detailingowym kosztuje 500–1 500 zł. Alternatywą jest zestaw GrizzGlass PianoSkin do samodzielnego montażu — od 112 do 430 zł, w zależności od modelu samochodu i liczby elementów w zestawie.

    Czy folię PianoSkin można nakleić samodzielnie?

    Tak. Zestawy PianoSkin zawierają precyzyjnie wycięte elementy folii oraz komplet narzędzi (mikrofibra, płyn czyszczący, żel montażowy, rakla). Montaż trwa 30–60 minut i nie wymaga doświadczenia detailingowego. Po aplikacji folia potrzebuje 12–24 godzin na utwardzenie.

    Czym czyścić piano black w samochodzie?

    Do czyszczenia piano black używaj wyłącznie miękkiej mikrofibry (min. 300 GSM) nasączonej środkiem pH-neutralnym. Najpierw zdmuchnij kurz sprężonym powietrzem, a następnie przetrzyj powierzchnię ruchami w jednym kierunku. Nigdy nie wycieraj piano black na sucho ani ruchami okrężnymi.

    Czy folia na piano black zmienia wygląd wnętrza?

    Wariant Glossy jest optycznie przezroczysty i zachowuje oryginalny połysk piano black. Wariant Matte zmienia wykończenie na satynowe — co ma dodatkową zaletę, bo na matowej powierzchni odciski palców i drobne rysy są praktycznie niewidoczne.

  • Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro — aluminium zamiast szkła. Czy warto się przesiadać?

    Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro — aluminium zamiast szkła. Czy warto się przesiadać?

    Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro — Phone 4a Pro wygrywa wyświetlaczem 144 Hz o jasności 5000 nitów, procesorem Snapdragon 7 Gen 4 (nawet dwukrotnie wydajniejszym GPU) i zupełnie nowym Glyph Matrix ze 137 mini-LED-ami. Za to traci kultowy przezroczysty tył na rzecz aluminiowej obudowy i ma słabszy aparat do selfie (32 MP zamiast 50 MP). W Polsce dopłata to ok. 350 zł względem ceny premierowej 3a Pro.

    Nothing Phone 4a Pro zadebiutował 5 marca 2026 roku — dokładnie rok po Phone 3a Pro, który miał premierę podczas MWC 2025. Pierwsze opinie recenzentów są pozytywne, ale porównanie obu generacji ujawnia nie tylko postęp — także zaskakujący krok wstecz.

    Szukasz etui lub szkła hartowanego? W naszym sklepie znajdziesz akcesoria do Nothing Phone 4a Pro oraz Nothing Phone 3a Pro.

    Kluczowe różnice — Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro w pigułce

    CechaPhone 4a Pro (2026)Phone 3a Pro (2025)
    ProcesorSnapdragon 7 Gen 4Snapdragon 7s Gen 3
    Wyświetlacz6,83″ / 144 Hz / 5000 nitów6,77″ / 120 Hz / 3000 nitów
    Teleobiektyw50 MP, 3,5x zoom optyczny50 MP, 3x zoom optyczny
    Aparat selfie32 MP50 MP
    Bateria5080 mAh5000 mAh
    Glyph137 mini-LED-ów (matryca)3 paski LED, 26 stref
    ObudowaAluminium (unibody)Szkło (transparentne) + plastik
    OchronaGorilla Glass 7i, IP65Panda Glass, IP64
    Cena (PL)od 2099 zł (8/128 GB)od ~1300 zł (wyprzedaże)

    Pełna specyfikacja — Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro

    ParametrPhone 4a ProPhone 3a Pro
    Premieramarzec 2026marzec 2025
    Wymiary163,7 × 76,6 × 8,0 mm163,5 × 77,5 × 8,4 mm
    Waga210 g211 g
    Wyświetlacz6,83″ AMOLED, 1260 × 2800 px (440 ppi)6,77″ AMOLED, 1080 × 2392 px (387 ppi)
    Odświeżanie144 Hz120 Hz
    PWM2160 Hz2160 Hz
    Jasność szczytowa5000 nitów3000 nitów
    ProcesorSnapdragon 7 Gen 4 (4 nm)Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm)
    GPUAdreno 722Adreno 810
    RAM8 / 12 GB LPDDR5X8 / 12 GB
    Pamięć128 / 256 GB (UFS 3.1)128 / 256 GB
    Aparat główny50 MP, f/1.9, OIS, 1/1.56″50 MP, f/1.9, OIS, 1/1.56″
    Teleobiektyw50 MP, f/2.9, 3,5× zoom, OIS50 MP, f/2.6, 3× zoom, OIS
    Ultrawide8 MP, f/2.2, 120°8 MP, f/2.2, 120°
    Aparat selfie32 MP, f/2.250 MP, f/2.2
    Wideo4K 30 fps, Ultra XDR / Dolby Vision4K 30 fps
    Bateria5080 mAh5000 mAh
    Ładowanie50 W (100% w 64 min)50 W (100% w 56 min)
    Ładowanie bezprzewodoweNieNie
    SystemAndroid 16 / Nothing OS 4.1Android 15 / Nothing OS 3.1 (aktualizacja do Android 16)
    Aktualizacje3 lata Android + 6 lat security3 lata Android + 6 lat security
    5GTakTak
    WiFiWiFi 6WiFi 6
    Bluetooth5.45.4
    NFCTakTak
    IPIP65IP64
    KoloryBlack, Silver, PinkBlack, Gray

    Oficjalną specyfikację producenta sprawdzisz na nothing.tech.

    Wyświetlacz — 5000 vs 3000 nitów i wyższe odświeżanie

    Ekran to jedna z najbardziej odczuwalnych zmian w porównaniu Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro.

    Phone 4a Pro dostał większy panel 6,83 cala (vs 6,77″) o wyższej rozdzielczości — 1260 × 2800 px daje 440 ppi zamiast 387 ppi. Tekst i drobne elementy interfejsu wyglądają wyraźniej. Odświeżanie wzrosło z 120 Hz do 144 Hz. Różnicę zauważysz głównie w grach i szybkim przewijaniu list.

    Największa zmiana dotyczy jasności. 5000 nitów w Phone 4a Pro to 67% więcej niż 3000 nitów w 3a Pro. To ma realne przełożenie na czytelność ekranu w ostrym słońcu — podczas biegania, jazdy na rowerze czy nawigowania po mieście latem.

    Nothing zastosowało też Corning Gorilla Glass 7i zamiast Panda Glass, co oznacza lepszą odporność na zarysowania. Pełną specyfikację wyświetlacza Nothing Phone 4a Pro znajdziesz w tabeli wyżej. Jeśli mimo to wolisz dodatkową ochronę, szkła hartowane do smartfonów Nothing znajdziesz u nas w sklepie.

    💡 Porada: Jeśli korzystasz z telefonu głównie w pomieszczeniach, różnica w jasności będzie mniej odczuwalna. 3000 nitów w 3a Pro to nadal świetny wynik — lepszy niż w wielu flagowcach z 2024 roku.

    Design i materiały — koniec transparentności

    To najbardziej kontrowersyjna zmiana. Nothing Phone 4a Pro porzuca kultowy przezroczysty tył na rzecz aluminiowej obudowy unibody. To pierwszy telefon Nothing z metalową konstrukcją.

    Co to oznacza w praktyce?

    • Materiały — 4a Pro: aluminium (ramka i tył) + Gorilla Glass 7i (przód). 3a Pro: plastikowa ramka + szklany transparentny tył + Panda Glass (przód).
    • Premium feeling — aluminium daje wrażenie droższego telefonu. Recenzenci porównują go do urządzeń z wyższej półki cenowej.
    • Waga i wymiary — praktycznie identyczne (210 vs 211 g). Phone 4a Pro jest za to cieńszy o 0,4 mm i węższy o prawie milimetr.
    • Wodoodporność — IP65 (odporność na strumień wody) vs IP64 (odporność na rozpryski). Niewielka, ale realna poprawa.
    • Kolory — 4a Pro oferuje trzy opcje (Black, Silver, Pink), 3a Pro dwie (Black, Gray).

    ⚠️ Uwaga: Jeśli transparentny design to dla ciebie kluczowa cecha Nothing — Phone 3a Pro jest ostatnim modelem serii „a”, który go oferuje. Phone 4a Pro wygląda bardziej „mainstreamowo”, co nie wszystkim się spodoba.

    Nothing Phone 4a Pro — aluminiowa konstrukcja unibody

    Wydajność — Snapdragon 7 Gen 4 vs 7s Gen 3

    Pod maską Phone 4a Pro kryje się Snapdragon 7 Gen 4, a w 3a Pro — Snapdragon 7s Gen 3. Różnica jest spora:

    • CPU — ok. 15% szybszy single-core, ok. 32% szybszy multi-core w Phone 4a Pro
    • GPU — Adreno 722 w 4a Pro jest nawet dwukrotnie wydajniejsze od Adreno 810 w 3a Pro
    • RAM — oba oferują warianty 8 i 12 GB LPDDR5X

    Co to oznacza w codziennym użytkowaniu? Phone 3a Pro i tak jest płynnym telefonem — Nothing OS jest dobrze zoptymalizowany. Różnicę odczujesz głównie w:

    • Grach — wyższe klatki na sekundę, stabilniejszy framerate w Genshin Impact, Call of Duty Mobile
    • Edycji zdjęć i wideo — eksport szybszy o ok. 30%
    • Multitaskingu — więcej otwartych aplikacji bez przeładowywania

    Oba telefony mają pamięć UFS 3.1 — brak UFS 4.0 to pewien kompromis, ale w praktyce różnica jest odczuwalna głównie przy kopiowaniu dużych plików.

    Nothing Phone 4a Pro — wydajność Snapdragon 7 Gen 4

    Aparat — lepszy zoom, ale słabsze selfie

    Aparat główny w obu telefonach jest identyczny — 50 MP, f/1.9, sensor 1/1.56″ z OIS. Ultrawide też bez zmian (8 MP, f/2.2). Kluczowe różnice dotyczą teleobiektywu i aparatu do selfie.

    Teleobiektyw

    ParametrPhone 4a ProPhone 3a Pro
    Rozdzielczość50 MP50 MP
    Zoom optyczny3,5× (80 mm)3× (70 mm)
    Przysłonaf/2.9f/2.6
    SensorSamsung JN5, 1/2.75″1/1.95″
    Zoom cyfrowydo 140×brak danych

    Phone 4a Pro oferuje dłuższy zoom (3,5× vs 3×), co jest przydatne przy fotografowaniu odległych obiektów. Dodano też zoom in-sensor do 7× oraz cyfrowy do 140×. Ale uwaga — sensor teleobiektywu jest mniejszy (1/2.75″ vs 1/1.95″), co może oznaczać gorsze zdjęcia z zoomem w słabym oświetleniu.

    Nowością jest też TrueLens Engine 4 — wieloklatkowe przetwarzanie RAW z 12-warstwową segmentacją AI. Wideo zyskało tryb Ultra XDR (podobny do Dolby Vision HDR).

    Aparat selfie — krok wstecz

    To jedyny wyraźny downgrade w Phone 4a Pro:

    • 3a Pro: 50 MP, sensor 1/2.76″ — jeden z lepszych aparatów do selfie w segmencie
    • 4a Pro: 32 MP, sensor 1/3.42″ — mniejszy sensor, niższa rozdzielczość, brak 4K w wideo

    Jeśli często robisz selfie, nagrywasz TikToki lub prowadzisz wideorozmowy, 3a Pro ma tutaj obiektywną przewagę.

    Nothing Phone 4a Pro — aparat i moduł teleobiektywu

    Bateria i ładowanie — Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro

    ParametrPhone 4a ProPhone 3a Pro
    Pojemność5080 mAh5000 mAh
    Ładowanie50 W50 W
    0–50%22 min19 min
    0–100%64 min56 min
    Endurance rating (GSMArena)63:24h43:17h
    Ładowanie bezprzewodoweNieNie
    Reverse charging7,5 W (przewodowe)Nie

    Phone 4a Pro ma nieznacznie większą baterię (5080 vs 5000 mAh), ale osiąga znacznie lepszy wynik endurance wg GSMArena — 63:24h vs 43:17h. To sugeruje, że nowy procesor i wyświetlacz są bardziej energooszczędne. Paradoksalnie pełne ładowanie trwa dłużej (64 vs 56 min) mimo identycznej mocy 50 W.

    Nowością jest reverse charging 7,5 W — można naładować słuchawki lub smartwatch kablem z Phone 4a Pro.

    💡 Porada: Żaden z modeli nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. Jeśli to dla ciebie ważne, rozważ alternatywy jak OnePlus 13 lub Google Pixel.

    Glyph Interface — 137 LED-ów vs 26 stref

    Glyph Interface to wizytówka Nothing i tutaj różnica między generacjami jest ogromna.

    Phone 3a Pro miał 3 paski LED z 26 adresowalnymi strefami ułożonymi wokół modułu aparatu. Służyły głównie do powiadomień, wskaźnika ładowania i doświetlania zdjęć.

    Phone 4a Pro wprowadza zupełnie nowy Glyph Matrix — 137 indywidualnie sterowalnych mini-LED-ów o jasności do 3000 nitów. To nie są już paski — to matryca pikseli, która wyświetla:

    • Ikony i animacje w stylu pikselowym
    • Zegar cyfrowy
    • Wskaźnik poziomu baterii
    • Fazę księżyca i pozycję słońca
    • Powiadomienia z indywidualnymi wzorami dla kontaktów
    • Android 16 Live Updates na Glyph Bar (nawigacja, przejazdy Ubera, timery)
    • Doświetlanie do zdjęć

    Matryca Glyph zajmuje 57% większą powierzchnię niż w poprzedniku i jest 100% jaśniejsza. Nowe funkcje „Glyph Toys” dodają interaktywne elementy — to coś, czego żaden inny producent nie oferuje.

    Oprogramowanie — Nothing OS 4.1 vs 3.1

    Phone 4a Pro startuje z Androidem 16 i Nothing OS 4.1, podczas gdy 3a Pro debiutował z Androidem 15 i Nothing OS 3.1 (od grudnia 2025 dostępna aktualizacja do Android 16 / Nothing OS 4.0).

    Nowości w Nothing OS 4.1:

    • Glyph Live Updates — integracja Android 16 Live Updates z matrycą Glyph
    • AI Eraser — lokalne usuwanie obiektów ze zdjęć (bez chmury)
    • AI Ringtone Generation — generowanie dzwonków AI dla poszczególnych kontaktów
    • Relaxation Hub — widgety „Breathing Break” z trybami Focus, Relax i Calm
    • Lock Screen Depth Effect (beta) — zegar chowa się za elementami tapety

    Polityka aktualizacji jest identyczna — oba telefony dostaną 3 duże aktualizacje Androida i 6 lat poprawek bezpieczeństwa. Phone 4a Pro otrzyma Androida do wersji 19, a 3a Pro do wersji 18.

    Cena w Polsce — Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro

    WariantPhone 4a ProPhone 3a Pro (premiera)Phone 3a Pro (teraz)
    8/128 GB2099 złbrakbrak
    12/256 GB2399 zł2049 złod ~1300 zł

    Phone 4a Pro w wersji 12/256 GB kosztuje 2399 zł — to ok. 350 zł więcej niż cena premierowa 3a Pro w tej samej konfiguracji. Ale prawdziwa różnica jest większa: 3a Pro można dziś kupić w promocjach za ok. 1300–1800 zł. To oznacza, że za cenę Phone 4a Pro można mieć Phone 3a Pro i jeszcze zostanie na etu do Nothing 3a Proi i akcesoria.

    Phone 4a Pro oferuje też tańszy wariant 8/128 GB za 2099 zł — opcję niedostępną przy 3a Pro.

    💡 Porada: Jeśli budżet jest priorytetem, Phone 3a Pro w aktualnych cenach (1300–1800 zł) to jeden z najlepszych smartfonów w tym przedziale. Za dopłatę do 4a Pro zyskujesz głównie ekran, wydajność i Glyph Matrix.

    Dla kogo który model? Podsumowanie

    Wybierz Nothing Phone 4a Pro, jeśli:

    • Zależy ci na najlepszym ekranie w segmencie (144 Hz, 5000 nitów)
    • Grasz w gry i potrzebujesz mocniejszego GPU
    • Chcesz nowy Glyph Matrix ze 137 LED-ami
    • Preferujesz metalową, premium budowę
    • Kupujesz nowy telefon i porównujesz z innymi nowościami 2026

    Zostań przy Nothing Phone 3a Pro (lub kup go teraz), jeśli:

    • Kochasz transparentny design Nothing
    • Często robisz selfie (50 MP vs 32 MP)
    • Szukasz świetnego smartfona w niższej cenie (od ~1300 zł)
    • Obecna wydajność 3a Pro ci wystarczy
    • Nie potrzebujesz najnowszych funkcji Glyph

    Podsumowując porównanie Nothing Phone 4a Pro vs 3a Pro — nowy model jest lepszy w prawie każdej kategorii technicznej, ale nie na tyle, żeby użytkownicy 3a Pro musieli biec do sklepu. Największe argumenty za upgrade’em to wyświetlacz 5000 nitów, Snapdragon 7 Gen 4 i rewolucyjny Glyph Matrix. Największy argument przeciw — utrata transparentnego designu i słabszy aparat do selfie.

    Sprawdź pełną ofertę akcesoriów do obu modeli:
    – Etui i szkła do Nothing Phone 4a Pro
    – Etui i szkła do Nothing Phone 3a Pro
    – Wszystkie akcesoria Nothing

    Alternatywy — co jeszcze warto rozważyć?

    Jeśli żaden z Nothing Phone’ów nie spełnia twoich oczekiwań w stu procentach, warto spojrzeć na konkurencję w podobnym przedziale cenowym:

    Google Pixel 9a — bezpośredni rywal w segmencie. Oferuje czystego Androida, siedem lat aktualizacji i jeden z najlepszych aparatów wśród średniaków dzięki algorytmom Google. Brak Glyph Interface i mniej wyrazisty design, ale nadrabia oprogramowaniem. Akcesoria do Pixela znajdziesz w naszej kategorii Google Pixel.

    OnePlus Nord 4 — jeśli ładowanie bezprzewodowe to priorytet, OnePlus dostarczył to, czego brakuje obu Nothing Phone’om. Metalowa obudowa (podobna filozofia co 4a Pro), 120 Hz AMOLED i OxygenOS bazujący na czystym Androidzie. Sprawdź akcesoria do OnePlus.

    Samsung Galaxy A56 — wybór dla osób ceniących ekosystem Samsunga. One UI, Samsung Pay, DeX — tego Nothing OS nie oferuje. Gorszy Glyph (bo go nie ma), ale lepsze wsparcie serwisowe w Polsce i szeroka sieć salonów.

    CMF Phone 2 Pro — budżetowa opcja od subbrandy Nothing. Dużo tańszy, brak peryskopu i Glyph, ale dzieli z Nothing filozofię designu i oprogramowanie. Idealne, jeśli lubisz Nothing OS, ale nie chcesz wydawać 2000+ zł. Sprawdź akcesoria do CMF Phone.

    Uwaga: Każda z powyższych alternatyw ma swoje mocne strony, ale żadna nie oferuje Glyph Interface — to nadal unikalna cecha ekosystemu Nothing, która wyróżnia Phone 4a Pro i 3a Pro na tle konkurencji.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy warto przesiadać się z Nothing Phone 3a Pro na 4a Pro?

    Jeśli 3a Pro działa dobrze i nie narzekasz na wydajność ani ekran — nie musisz się spieszyć. Upgrade ma sens głównie dla osób, które chcą najjaśniejszy wyświetlacz w segmencie (5000 nitów), potrzebują mocniejszego GPU do gier lub zakochały się w nowym Glyph Matrix. Za samą różnicę w cenie nie warto wymieniać telefonu po roku użytkowania.

    Który ma lepszy aparat — 4a Pro czy 3a Pro?

    To zależy od scenariusza. Aparat główny (50 MP, f/1.9) jest identyczny w obu. Phone 4a Pro wygrywa teleobiektywem (3,5× vs 3× zoom) i przetwarzaniem obrazu (TrueLens Engine 4, Ultra XDR wideo). Ale 3a Pro ma wyraźnie lepszy aparat do selfie — 50 MP z większym sensorem vs 32 MP w nowszym modelu.

    Ile kosztuje Nothing Phone 4a Pro w Polsce?

    Nothing Phone 4a Pro kosztuje w Polsce od 2099 zł za wersję 8/128 GB i 2399 zł za wersję 12/256 GB. Dla porównania, Nothing Phone 3a Pro (12/256 GB) można teraz kupić w promocjach za ok. 1300–1800 zł.

    Czy Nothing Phone 4a Pro ma ładowanie bezprzewodowe?

    Nie — tak samo jak 3a Pro. Żaden z modeli nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. Oba ładują się przewodowo z mocą 50 W. Phone 4a Pro oferuje natomiast reverse charging 7,5 W, którego nie miał poprzednik.

    Czym się różni Glyph Interface w 4a Pro od 3a Pro?

    Różnica jest ogromna. Phone 3a Pro miał 3 paski LED z 26 strefami. Phone 4a Pro ma kompletnie nowy Glyph Matrix — 137 mini-LED-ów wyświetlających ikony, animacje, zegar, poziom baterii, fazę księżyca i obsługujących Android 16 Live Updates.

    Jak długo Nothing będzie aktualizować oba telefony?

    Oba modele otrzymają 3 duże aktualizacje systemu Android i 6 lat poprawek bezpieczeństwa. Phone 4a Pro (start: Android 16) będzie aktualizowany do Androida 19. Phone 3a Pro (start: Android 15, aktualnie Android 16) — do Androida 18.

  • OPPO Watch X2 vs OPPO Watch X3 — porównanie

    OPPO Watch X2 vs OPPO Watch X3 — porównanie

    OPPO Watch X2 vs X3 — czym się różnią i czy nowszy model jest wart dopłaty? OPPO Watch X3 to flagowy smartwatch z tytanową obudową, wyświetlaczem 3000 nitów i czujnikiem glukozy we krwi.

    W porównaniu z Watch X2 jest lżejszy o 6 g, cieńszy o 0,75 mm i oferuje jaśniejszy ekran oraz nowe funkcje zdrowotne. Poniżej szczegółowe porównanie obu modeli.

    OPPO zaprezentowało Watch X3 17 marca 2026 roku w Chinach. To bezpośredni następca Watch X2, który zadebiutował w maju 2025. Oba smartwatche mają 1,5-calowy ekran LTPO OLED (technologia dynamicznego odświeżania ekranu), procesor Snapdragon W5 i eSIM (wbudowana karta SIM z obsługą LTE), ale nowszy model wprowadza kilka istotnych zmian w konstrukcji i zestawie czujników.

    Co ciekawe, OPPO szykuje też wariant Watch X3 Mini — mniejszą wersję, której premiera planowana jest na kwiecień 2026. Jeśli standardowy rozmiar 47 mm jest dla ciebie za duży, warto poczekać na tę kompaktową alternatywę.

    Szukasz akcesoriów ochronnych do swojego smartwatcha? Sprawdź folie i szkła do OPPO Watch w naszym sklepie.

    Kluczowe różnice — OPPO Watch X2 vs X3 w pigułce

    RóżnicaWatch X2Watch X3
    KopertaStal nierdzewna + tytanTytan TC4 (lotniczy)
    Jasność ekranu2200 nitów3000 nitów
    Waga (bez paska)49,7 g43 g
    Czujnik glukozyNieTak
    WodoodpornośćIP68, 5 ATMIP68, IP69, 5 ATM
    SystemWear OS 5.0ColorOS Watch 16.0
    ProcesorSnapdragon W5 Gen 1Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1

    Pełna specyfikacja OPPO Watch X3 vs Watch X2

    ParametrOPPO Watch X3OPPO Watch X2
    Premieramarzec 2026maj 2025
    Wyświetlacz1,5″ LTPO OLED1,5″ LTPO AMOLED
    Rozdzielczość466 × 466 px466 × 466 px
    Jasność maks.3000 nitów2200 nitów
    ProcesorSnapdragon W5 Gen 2Snapdragon W5 Gen 1
    KoprocesorQualcomm QCC5100BES2800BP
    RAM2 GB2 GB
    Pamięć wewnętrzna32 GB32 GB
    Bateria646 mAh648 mAh
    Czas pracy (tryb smart)do 5 dnido 5 dni
    Czas pracy (oszczędzanie)do 16 dnido 16 dni
    Wymiary47,4 × 47,4 × 11,0 mm47,6 × 46,6 × 11,75 mm
    Waga70 g (z paskiem) / 43 g (sam zegarek)76 g (z paskiem) / 49,7 g (sam zegarek)
    Materiał kopertytytan lotniczy TC4stal nierdzewna + tytan (ramka)
    Szkłoszafiroweszafirowe
    WodoodpornośćIP68, IP69, 5 ATMIP68, 5 ATM
    Norma wojskowaMIL-STD-810HMIL-STD-810H
    GPSL1 + L5 (GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS)L1 + L5 (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS)
    Bluetooth5.25.2
    WiFi802.11 a/b/g/n802.11 a/b/g/n
    LTE / eSIMtaktak
    NFCtaktak
    Czujnik tętnataktak
    SpO2taktak
    EKGtaktak
    Ciśnienie krwitaktak
    Temperatura skórytaktak
    Czujnik glukozytaknie
    SystemColorOS Watch 16.0Wear OS 5.0 + ColorOS Watch 7.0
    Tryby sportowe100+100+
    Cena (Chiny)od ok. 1400 złok. 1300–1500 zł

    Wyświetlacz — 3000 vs 2200 nitów

    Zegarki mają ten sam rozmiar wyświetlacza 1,5 cala i identyczną rozdzielczość 466 × 466 pikseli. W codziennym użytkowaniu ekrany wyglądają bardzo podobnie — kolory są nasycone, czarne głębokie, a kąty widzenia szerokie.

    Kluczowa różnica to jasność. OPPO Watch X3 osiąga 3000 nitów, czyli o 36% więcej niż 2200 nitów w starszym modelu. W porównaniu OPPO Watch X2 vs X3 wyświetlacz to jeden z bardziej odczuwalnych aspektów — szczególnie pod ostrym słońcem podczas biegania, jazdy na rowerze czy spaceru po mieście latem.

    Watch X3 korzysta z panelu LTPO OLED nowej generacji, a Watch X2 z LTPO AMOLED. Oba obsługują Always-On Display (AOD — ciągłe wyświetlanie godziny i wybranych informacji na ekranie), ale nowszy model powinien być nieco bardziej energooszczędny dzięki zaktualizowanej technologii wyświetlania.

    Porada: Jeśli trenujesz głównie w pomieszczeniach lub wieczorami, różnica w jasności ekranu nie będzie dla ciebie kluczowa. 2200 nitów w Watch X2 to nadal bardzo dobry wynik — więcej niż w większości smartwatchy konkurencji.

    Design i materiały — tytan kontra stal

    To jedna z największych zmian między generacjami. OPPO Watch X3 ma kopertę w całości wykonaną z lotniczego stopu tytanu TC4, podczas gdy Watch X2 łączy stal nierdzewną z tytanową ramką.

    Co to oznacza w praktyce?

    • Waga — Watch X3 waży 43 g bez paska (vs 49,7 g). Różnica 6,7 g to ok. 13% mniej. Na nadgarstku odczujesz to wyraźnie, szczególnie podczas snu i treningu.
    • Grubość — nowszy model ma 11,0 mm (vs 11,75 mm). Zegarek lepiej chowa się pod mankietem koszuli i mniej wystaje na szczupłym nadgarstku.
    • Wytrzymałość — oba mają szafirowe szkło i certyfikat MIL-STD-810H (standard odporności na warunki wojskowe). Watch X3 dodaje jednak IP69 (odporność na strumień gorącej wody pod ciśnieniem), czego poprzednik nie ma.

    Oba modele mają po prawej stronie dwa przyciski — górny pełni funkcję obrotowej koronki. Watch X3 oferuje trzy warianty kolorystyczne: Gravity Black (czarny), Global Star Orange (pomarańczowy) i Infinite Titanium (tytanowy).

    Niezależnie od tego, który model wybierzesz, warto zainwestować w dodatkową ochronę ekranu. W ofercie homescreen.pl znajdziesz szkło hybrydowe GrizzGlass HybridGlass i folię ceramiczną GrizzGlass CeramicFilm do OPPO Watch X2 od 12,99 zł.

    Wydajność — Snapdragon W5 Gen 2 vs Gen 1

    OPPO Watch X3 pracuje na nowszym Snapdragon W5 Gen 2 z procesorem ARM Cortex-A53 do 1,7 GHz i GPU Adreno 702. Wspiera go koprocesor Qualcomm QCC5100. Watch X2 korzysta ze Snapdragon W5 Gen 1 z koprocesorem BES2800BP.

    W codziennym użytkowaniu różnica w płynności nie jest dramatyczna — oba smartwatche sprawnie obsługują nawigację po menu, powiadomienia i aplikacje. Nowszy chipset w Watch X3 powinien jednak zapewniać:

    • Lepszą efektywność energetyczną — ten sam czas pracy baterii przy większej jasności ekranu i nowych czujnikach.
    • Szybsze przetwarzanie danych zdrowotnych — istotne przy ciągłym monitoringu glukozy, ciśnienia i EKG.
    • Płynniejsze animacje — szczególnie zauważalne przy przełączaniu między tarczami zegarka i aplikacjami.

    Obie generacje mają 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, więc pod tym względem nic się nie zmienia. 32 GB to wystarczająco dużo na offline’owe mapy, muzykę i kilkadziesiąt aplikacji.

    Bateria i ładowanie — OPPO Watch X3 vs X2

    Pojemności baterii są niemal identyczne — 646 mAh w Watch X3 vs 648 mAh w Watch X2. Deklarowane czasy pracy (wg producenta) również się pokrywają:

    • Tryb smart — do 5 dni
    • Intensywne użytkowanie — ok. 3 dni
    • Tryb oszczędzania energii — do 16 dni

    Gdzie więc różnica? Watch X3 osiąga te same czasy pracy mimo jaśniejszego ekranu i dodatkowych czujników, co świadczy o lepszej optymalizacji energetycznej nowego chipsetu i wyświetlacza.

    OPPO Watch X3 ładuje się do pełna w ok. 75 minut, a Watch X2 w ok. 60 minut z ładowarką VOOC do 10 W. Nowszy model rekompensuje dłuższy czas ładowania funkcją szybkiego „ratunkowego” ładowania — 10 minut zapewnia energię na 24 godziny. Przydatne, gdy rano przed treningiem odkryjesz rozładowany zegarek.

    Uwaga: Oba modele ładują się wyłącznie przez dedykowane ładowarki magnetyczne — nie obsługują standardu Qi. Przed zakupem upewnij się, że masz oryginalne akcesorium ładujące.

    Zdrowie i czujniki — największa przewaga Watch X3

    To obszar, w którym OPPO Watch X3 wyraźnie odskakuje od poprzednika. Oba modele oferują:

    • Całodobowe monitorowanie tętna
    • Pomiar saturacji krwi (SpO2)
    • EKG (elektrokardiogram)
    • Pomiar ciśnienia krwi
    • Pomiar temperatury skóry
    • Analiza snu z fazami (lekki, głęboki, REM)

    Watch X3 dodaje czujnik glukozy we krwi — funkcję, której Watch X2 nie posiada. Zegarek wykorzystuje nieinwazyjną technologię optyczną do ciągłego monitorowania poziomu cukru. To szczególnie przydatne dla osób z cukrzycą typu 2 lub w stanie przedcukrzycowym, ale też dla sportowców śledzących wpływ diety na wyniki treningowe.

    Warto zaznaczyć, że nieinwazyjny pomiar glukozy z nadgarstka nie zastępuje profesjonalnego glukometru. Technologia ta nadal się rozwija i służy raczej do obserwacji trendów niż do precyzyjnych pomiarów medycznych. Mimo to, ciągły monitoring glukozy to funkcja, której nie oferuje większość konkurentów w tej półce cenowej — w tym Samsung Galaxy Watch czy Huawei Watch GT.

    W starciu OPPO Watch X2 vs X3 to właśnie czujniki stanowią największą różnicę. Reszta funkcji zdrowotnych jest identyczna.

    Sport i nawigacja

    Oba smartwatche obsługują ponad 100 trybów sportowych i GPS z dwuzakresowym sygnałem L1 + L5, co zapewnia precyzyjne śledzenie trasy w miastach z wysoką zabudową.

    Watch X3 korzysta z pięciu systemów nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS), a Watch X2 z czterech (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS — bez BeiDou). W praktyce dodatkowy system może poprawić dokładność pozycjonowania w trudnych warunkach — np. w gęstym lesie czy wąskich uliczkach starego miasta.

    Oba modele mają eSIM z obsługą LTE, co pozwala odbierać połączenia i wiadomości bez telefonu. Przydatne podczas biegania czy jazdy na rowerze, gdy nie chcesz zabierać ze sobą smartfona.

    W kontekście sportowym warto wspomnieć o analizie chodu i postawy podczas biegania — funkcja dostępna w obu modelach. Zegarek monitoruje kadencję, czas kontaktu stopy z podłożem i oscylacje pionowe, dając biegaczom konkretne dane do poprawy techniki.

    Jeśli porównujesz smartwatche z innymi markami, sprawdź też naszą ofertę pasków i akcesoriów do zegarków.

    System operacyjny — Wear OS vs ColorOS Watch

    Tu kryje się ciekawa zmiana i jeden z kluczowych elementów porównania OPPO Watch X2 vs X3. Watch X2 działa na Wear OS 5.0 z nakładką ColorOS Watch 7.0, co oznacza dostęp do aplikacji z Google Play Store — map Google, Spotify, Strava i wielu innych.

    OPPO Watch X3 przeszedł na ColorOS Watch 16.0 jako samodzielny system. W Chinach Wear OS nie jest szeroko używany, więc OPPO postawiło na własne rozwiązanie z lepszą optymalizacją energetyczną. Pytanie brzmi: jaki system dostanie globalna wersja Watch X3?

    Jeśli OPPO zdecyduje się na Wear OS w wersji międzynarodowej (tak jak zrobiono to z Watch X2), różnica będzie mniejsza. Jeśli jednak globalna wersja zachowa ColorOS Watch 16.0, dostęp do aplikacji będzie ograniczony do ekosystemu OPPO i wybranych partnerów.

    Porada: Jeśli zależy ci na ekosystemie aplikacji Google (mapy, Spotify, portfel Google), Watch X2 z Wear OS 5.0 to bezpieczniejszy wybór — przynajmniej do momentu, gdy poznamy szczegóły globalnej premiery Watch X3.

    Cena i dostępność — OPPO Watch X2 vs X3 w Polsce

    OPPO Watch X3 zadebiutował w Chinach w cenach:

    • Gravity Black — 2599 juanów (ok. 1400 zł)
    • Global Star Orange / Infinite Titanium — 2799 juanów (ok. 1510 zł)

    OPPO Watch X2 w momencie premiery kosztował ok. 1300–1500 zł w zależności od wariantu. Obecnie można go znaleźć w niższych cenach, co czyni go atrakcyjną opcją dla osób szukających flagowego smartwatcha OPPO w bardziej przystępnej cenie.

    Globalna premiera Watch X3 nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale OPPO Watch X2 trafił na rynek międzynarodowy (w tym do Polski) kilka miesięcy po chińskiej premierze. Można spodziewać się podobnego scenariusza — warto śledzić oficjalną stronę OPPO po aktualizacje.

    OPPO Watch X3 Mini — nadchodzi mniejsza wersja

    OPPO szykuje też kompaktowy wariant Watch X3 Mini, którego premiera jest spodziewana w kwietniu 2026. Informacje o tym modelu pojawiły się w kilku wyciekach, ale oficjalna specyfikacja nie została jeszcze ujawniona.

    Jeśli standardowy 47-milimetrowy rozmiar Watch X3 jest dla ciebie za duży — np. masz szczupły nadgarstek lub wolisz mniejsze zegarki — warto poczekać na ten model. Watch X2 Mini okazał się popularną alternatywą i Watch X3 Mini prawdopodobnie pójdzie tą samą ścieżką.

    Aktualne akcesoria do mniejszego modelu są dostępne — sprawdź szkło hybrydowe GrizzGlass do OPPO Watch X2 Mini w naszym sklepie.

    Dla kogo OPPO Watch X3, a dla kogo Watch X2?

    Wybierz OPPO Watch X3, jeśli:

    • Zależy ci na najlżejszej i najcieńszej konstrukcji (43 g vs 49,7 g)
    • Potrzebujesz monitorowania glukozy we krwi
    • Trenujesz na zewnątrz i potrzebujesz ekranu czytelnego w pełnym słońcu (3000 nitów)
    • Chcesz najnowszą generację z certyfikatem IP69

    Zostań przy OPPO Watch X2, jeśli:

    • Szukasz sprawdzonego smartwatcha z Wear OS 5.0 i dostępem do Google Play
    • Nie potrzebujesz czujnika glukozy
    • Chcesz zaoszczędzić — Watch X2 w spadających cenach oferuje świetny stosunek jakości do ceny
    • Wolisz poczekać na globalną wersję Watch X3 i sprawdzić, jaki system operacyjny dostanie

    Podsumowanie

    Podsumowując porównanie OPPO Watch X2 vs X3 — Watch X3 to solidna ewolucja, a nie rewolucja. Kluczowe ulepszenia to tytanowa koperta (lżejsza i cieńsza), jaśniejszy ekran 3000 nitów i czujnik glukozy we krwi. Reszta specyfikacji — bateria, RAM, pamięć, łączność — pozostaje na tym samym poziomie.

    Jeśli masz Watch X2 i działa on bez problemów, przesiadka nie jest konieczna. Ale jeśli kupujesz pierwszy flagowy smartwatch OPPO lub zależy ci na monitorowaniu glukozy, Watch X3 to zdecydowanie lepszy wybór.

    Niezależnie od wyboru, zadbaj o ochronę swojego smartwatcha. W homescreen.pl znajdziesz folie ochronne, szkła hybrydowe i etui do smartwatchy OPPO — od 11,99 zł z szybką dostawą.

    FAQ

    Czy OPPO Watch X3 jest kompatybilny z iPhone’em?

    OPPO Watch X3 działa najlepiej ze smartfonami z Androidem. Współpraca z iPhone’em jest ograniczona — brakuje pełnej synchronizacji powiadomień i funkcji zdrowotnych. Jeśli masz iPhone’a, warto rozważyć Apple Watch, który jest zoptymalizowany pod ekosystem Apple.

    Kiedy OPPO Watch X3 trafi do Polski?

    Oficjalna data polskiej premiery nie została jeszcze potwierdzona. OPPO Watch X2 trafił na rynki europejskie kilka miesięcy po chińskim debiucie — można spodziewać się podobnego harmonogramu dla Watch X3.

    Czy OPPO Watch X3 Mini jest już dostępny?

    Nie — OPPO Watch X3 Mini nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Premiera jest spodziewana w kwietniu 2026. Znane są jedynie wstępne informacje z wycieków.

    Czy warto kupić OPPO Watch X2 teraz, czy czekać na X3?

    Jeśli zależy ci na Wear OS i dostępie do Google Play — Watch X2 to pewny wybór. Jeśli chcesz najnowsze czujniki zdrowotne i tytanową obudowę, poczekaj na globalną premierę Watch X3. Cenowo Watch X2 staje się coraz bardziej atrakcyjny.

    Jaka jest różnica w wadze między Watch X3 a Watch X2?

    OPPO Watch X3 waży 43 g (sam zegarek bez paska), a Watch X2 — 49,7 g. Różnica 6,7 g wynika z zastosowania tytanu zamiast stali nierdzewnej.

  • POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max — który model wybrać w 2026 roku?

    POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max — który model wybrać w 2026 roku?

    Dylemat POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max to jedno z najgorętszych porównań smartfonów 2026 roku. Oba modele zadebiutowały w marcu i od razu wzbudziły ogromne zainteresowanie — oferują wyświetlacze AMOLED o jasności 3 500 nitów, ochronę IP68/IP69K i ładowanie 100 W. Kluczowa różnica? Procesor, bateria i aparat. POCO X8 Pro startuje od 1 399 zł, a POCO X8 Pro Max od 1 799 zł. Poniżej znajdziesz szczegółowe porównanie, które pomoże Ci wybrać odpowiedni model.

    Specyfikacja techniczna — POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max

    Zanim przejdziemy do szczegółowej analizy, warto zobaczyć pełną specyfikację POCO X8 Pro i POCO X8 Pro Max w jednym miejscu. Tabela poniżej pokazuje kluczowe różnice między oboma modelami.

    ParametrPOCO X8 ProPOCO X8 Pro Max
    Wyświetlacz6,59″ AMOLED, 1,5K6,83″ AMOLED, 1,5K
    Jasność3 500 nitów (peak)3 500 nitów (peak)
    Odświeżanie120 Hz120 Hz
    ProcesorMediaTek Dimensity 8500-Ultra (4 nm)MediaTek Dimensity 9500s (3 nm)
    AnTuTu v112 283 5583 085 998
    RAM / pamięć8/256 GB lub 12/512 GB12/256 GB lub 12/512 GB
    Aparat główny50 MP, Sony IMX882, OIS50 MP, Light Fusion 600, OIS
    Bateria6 500 mAh8 500 mAh
    Ładowanie100 W HyperCharge100 W HyperCharge
    SystemAndroid 16, HyperOS 3Android 16, HyperOS 3
    OdpornośćIP68 / IP69KIP68 / IP69K
    Waga201,5 g218 g
    Czytnik linii papilarnychOptyczny (pod ekranem)Ultradźwiękowy (pod ekranem)
    Wi-FiWi-Fi 6Wi-Fi 7
    eSIMNieTak
    Cena od1 399 zł1 799 zł

    Wyświetlacz — większy nie zawsze znaczy lepszy

    Oba modele POCO X8 Pro i POCO X8 Pro Max mają panele AMOLED o rozdzielczości 1,5K z odświeżaniem 120 Hz i szczytową jasnością 3 500 nitów. Obsługują Dolby Vision i HDR10+, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie kolorów podczas oglądania filmów.

    Główna różnica to rozmiar — POCO X8 Pro ma wyświetlacz 6,59 cala, a POCO X8 Pro Max oferuje 6,83 cala. Oba modele chronione są przez Corning Gorilla Glass 7i i mają certyfikaty TÜV Rheinland (Low Blue Light, Flicker Free).

    Porada: Jeśli cenisz kompaktowość i obsługę jedną ręką, POCO X8 Pro będzie wygodniejszy. Dla fanów dużych wyświetlaczy — X8 Pro Max z 6,83-calowym panelem to lepszy wybór do filmów i gier.

    Częstotliwość próbkowania dotyku wynosi 480 Hz (Game Turbo) w obu modelach, a dimming PWM działa przy 3 840 Hz — to ważne dla osób wrażliwych na migotanie wyświetlacza.

    POCO X8 Pro — wyświetlacz AMOLED 6,59 cala z jasnością 3500 nitów

    Procesor i wydajność — tu POCO X8 Pro Max odjeżdża

    To jedna z największych różnic w porównaniu POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max. Model Pro napędza MediaTek Dimensity 8500-Ultra w 4-nanometrowym procesie technologicznym, podczas gdy Pro Max dostał flagowy Dimensity 9500s wykonany w procesie 3 nm.

    Różnica w wydajności jest wyraźna — wynik POCO X8 Pro w AnTuTu v11 to 2 283 558 punktów, podczas gdy POCO X8 Pro Max w AnTuTu osiąga 3 085 998:

    TestPOCO X8 ProPOCO X8 Pro MaxRóżnica
    AnTuTu v112 283 5583 085 998+35%
    Proces technologiczny4 nm (TSMC)3 nmNowszy
    GPUMali-G720 MC8Immortalis-G925 MC12Wyższa klasa

    Dimensity 9500s w POCO X8 Pro Max to układ z segmentu flagowego — ten sam procesor znajdziesz w telefonach kosztujących ponad 3 000 zł. GPU Immortalis-G925 MC12 zapewnia płynną rozgrywkę nawet w najbardziej wymagających grach mobilnych, takich jak Genshin Impact czy Honkai: Star Rail na najwyższych ustawieniach.

    POCO X8 Pro z Dimensity 8500-Ultra również radzi sobie bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu — multitasking, social media i gry na średnich ustawieniach nie stanowią problemu. Jednak w benchmarkach i intensywnych grach różnica 35% na korzyść modelu Max jest odczuwalna.

    Oba smartfony mają system chłodzenia POCO 3D IceLoop o powierzchni 5 300 mm², który skutecznie odprowadza ciepło podczas dłuższych sesji gamingowych.

    Warto dodać, że oba modele obsługują sieć 5G (SA/NSA) — to standard w 2026 roku, ale wciąż istotny parametr przy wyborze nowego smartfona. Pamięć RAM w obu przypadkach to LPDDR5X, a pamięć wewnętrzna UFS 4.1 — najszybsze dostępne standardy w segmencie średnio-premium.

    Aparat — Light Fusion 600 vs Sony IMX882

    Oba modele mają aparat główny 50 MP ze stabilizacją optyczną (OIS), ale zastosowane sensory znacząco się różnią.

    POCO X8 Pro korzysta z Sony IMX882 — sprawdzonego sensora o rozmiarze 1/1,95 cala z pikselami 0,8 μm. To solidna matryca, która dobrze radzi sobie w dziennym świetle i dobrze oświetlonych sceneriach.

    POCO X8 Pro Max otrzymał nowszy Light Fusion 600 z pikselami 1,6 μm — dwukrotnie większymi niż w X8 Pro. Technologia Dual Native ISO Fusion poprawia zakres dynamiczny i znacząco podnosi jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. W praktyce oznacza to mniej szumów na nocnych fotografiach i lepsze szczegóły w cieniach.

    Pozostałe elementy zestawu fotograficznego są identyczne:
    – Ultraszerokokątny — 8 MP, f/2.2
    – Przedni — 20 MP, f/2.2
    – Nagrywanie wideo — 4K przy 30/60 kl/s, slow motion 960 kl/s

    Porada: Jeśli często robisz zdjęcia wieczorem lub w słabo oświetlonych wnętrzach, POCO X8 Pro Max z sensorem Light Fusion 600 będzie zauważalnie lepszym wyborem.

    Bateria i ładowanie — 6 500 vs 8 500 mAh

    To kolejna kategoria, w której POCO X8 Pro Max wyraźnie dominuje. Bateria 8 500 mAh (technologia krzemowo-węglowa) to aż o 30% więcej niż 6 500 mAh w modelu Pro.

    ParametrPOCO X8 ProPOCO X8 Pro Max
    Pojemność6 500 mAh8 500 mAh
    Ładowanie przewodowe100 W HyperCharge100 W HyperCharge
    Ładowanie zwrotne27 W27 W
    Ładowanie bezprzewodoweNieNie
    Żywotność≥80% po 1 600 cyklach≥80% po 1 600 cyklach

    W praktyce POCO X8 Pro Max bez problemu wytrzymuje dwa pełne dni umiarkowanego użytkowania, a przy lekkim korzystaniu nawet trzy dni. POCO X8 Pro zapewnia spokojnie pełny dzień nawet przy intensywnym użytkowaniu.

    Oba modele ładują się z mocą 100 W — POCO X8 Pro Max odzyskuje 50% energii w około 24 minuty, a pełne ładowanie trwa nieco ponad 50 minut. Żaden z modeli nie obsługuje ładowania bezprzewodowego.

    Jeśli szukasz szybkiej ładowarki sieciowej obsługującej 100 W, warto wybrać model z USB Power Delivery (standard szybkiego ładowania) lub dedykowaną ładowarkę Xiaomi. Do codziennego doładowywania w podróży przyda się też kompaktowy powerbank z odpowiednią mocą wyjściową.

    Budowa i design — aluminium, szkło i IP69K

    Oba smartfony mają aluminiowe ramki, ochronę Gorilla Glass 7i z przodu i certyfikat IP68/IP69K — mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie, a także strumień gorącej wody pod ciśnieniem. To rzadkość w tej klasie cenowej. Mimo odporności warto zabezpieczyć wyświetlacz — folie ochronne zapewnią dodatkową ochronę przed zarysowaniami w codziennym użytkowaniu.

    ParametrPOCO X8 ProPOCO X8 Pro Max
    Wymiary157,5 × 75,2 × 8,4 mm162,9 × 77,9 × 8,2 mm
    Waga201,5 g218 g
    Tył obudowySzkłoWłókno szklane (fiberglass)
    SIMDual nano-SIMDual nano-SIM + eSIM
    Podświetlenie RGB8 kolorów8 kolorów
    KoloryCzarny, Biały, Mint GreenCzarny, Biały, Niebieski

    POCO X8 Pro jest lżejszy o 16,5 g i nieco węższy — lepiej leży w dłoni i mieści się w węższych kieszeniach. Model Max jest smuklejszy (8,2 vs 8,4 mm), ale większy i cięższy ze względu na większą baterię i wyświetlacz.

    Warto wspomnieć, że POCO X8 Pro dostępny jest również w limitowanej edycji Iron Man (12/512 GB) za 1 749 zł w promocji — to wariant dla fanów Marvel.

    Niezależnie od wybranego modelu, dobrze jest zainwestować w odpowiednie etui do smartfona POCO, które ochroni aluminiową ramkę i szklaną lub włóknistą tylną część obudowy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

    POCO X8 Pro — design i budowa z aluminiową ramką

    Łączność — Wi-Fi 7 i eSIM tylko w modelu Max

    W kwestii łączności POCO X8 Pro Max oferuje kilka istotnych usprawnień:

    • Wi-Fi 7 (802.11be) zamiast Wi-Fi 6 — szybszy transfer i mniejsze opóźnienia
    • eSIM — wygodne rozwiązanie w podróży, bez konieczności wymiany fizycznej karty SIM
    • Bluetooth 5.4 z Auracast — bezprzewodowe udostępnianie dźwięku wielu słuchawkom jednocześnie
    • Głośniki symetryczne stereo — lepszy dźwięk niż standardowe głośniki stereo w X8 Pro

    POCO X8 Pro 5G i POCO X8 Pro Max 5G obsługują zarówno tryb SA, jak i NSA. Pozostałe wspólne elementy łączności to NFC, port podczerwieni (IR blaster), USB-C 2.0, GPS L1+L5 oraz Dolby Atmos z Hi-Res Audio (24-bit/192 kHz). Żaden z modeli nie ma gniazda słuchawkowego 3,5 mm — jeśli preferujesz bezprzewodowy dźwięk, sprawdź słuchawki Bluetooth kompatybilne z oboma smartfonami.

    Bezpieczeństwo i oprogramowanie

    Oba smartfony działają na Android 16 z HyperOS 3 i otrzymają 4 lata aktualizacji systemu oraz 6 lat poprawek bezpieczeństwa. Mają też dostęp do Google Gemini, Circle to Search i narzędzi AI (AI Writing, AI Speech).

    Kluczowa różnica dotyczy czytnika linii papilarnych:

    • POCO X8 Pro — czytnik optyczny pod ekranem
    • POCO X8 Pro Max — czytnik ultradźwiękowy pod ekranem

    Czytnik ultradźwiękowy działa szybciej, jest bardziej precyzyjny i rozpoznaje palec nawet gdy jest mokry — to wyraźna przewaga modelu Max.

    POCO X8 Pro Max oferuje również funkcję Xiaomi Offline Communication o zasięgu do 500 m — pozwala komunikować się z innymi urządzeniami Xiaomi bez dostępu do internetu czy sieci komórkowej.

    Cena POCO X8 Pro i POCO X8 Pro Max w Polsce

    Ile kosztują te smartfony? Cena POCO X8 Pro startuje od 1 399 zł, a cena POCO X8 Pro Max od 1 799 zł w promocji na start (do 31 marca 2026):

    WariantPOCO X8 ProPOCO X8 Pro Max
    8/256 GB1 399 zł (tylko mi.com)—
    12/256 GB—1 799 zł (tylko mi.com)
    12/512 GB1 599 zł1 999 zł
    Iron Man 12/512 GB1 749 zł—

    Ceny regularne (po promocji):

    WariantPOCO X8 ProPOCO X8 Pro Max
    8/256 GB1 699 zł—
    12/256 GB—2 099 zł
    12/512 GB1 899 zł2 299 zł
    Iron Man 12/512 GB1 999 zł—

    Różnica 400 zł między porównywalnymi wariantami (12/512 GB) to rozsądna dopłata za flagowy procesor, większą baterię, lepszy aparat i Wi-Fi 7. Aktualne ceny i dostępność znajdziesz na oficjalnej stronie POCO.

    Wydajność w grach — jak wypadają w praktyce?

    Samo porównanie wyników AnTuTu nie oddaje pełnego obrazu. W codziennym użytkowaniu oba smartfony radzą sobie doskonale — aplikacje otwierają się błyskawicznie, multitasking działa bez zacięć, a przewijanie interfejsu jest płynne przy 120 Hz.

    Różnica staje się widoczna w wymagających grach mobilnych. POCO X8 Pro Max z GPU Immortalis-G925 MC12 utrzymuje stabilne 60 kl/s w Genshin Impact na najwyższych ustawieniach graficznych, podczas gdy POCO X8 Pro z Mali-G720 MC8 wymaga obniżenia niektórych opcji do średnich, by zachować płynność. W mniej wymagających tytułach — PUBG Mobile, Call of Duty Mobile czy Honkai: Star Rail — oba modele działają bez problemów na wysokich ustawieniach.

    System chłodzenia POCO 3D IceLoop działa skutecznie w obu przypadkach. Po 30-minutowej sesji Genshin Impact temperatury obudowy pozostają w komfortowym zakresie. POCO X8 Pro Max ma tu niewielką przewagę dzięki większej obudowie, która lepiej rozprasza ciepło.

    Dla casualowych graczy POCO X8 Pro będzie w zupełności wystarczający. Jeśli jednak grasz regularnie w najbardziej wymagające tytuły i zależy Ci na maksymalnych ustawieniach graficznych, Dimensity 9500s w modelu Max to bezpieczniejszy wybór na kilka lat do przodu.

    POCO X8 Pro Max vs konkurencja — jak wypada na tle rywali?

    Warto spojrzeć na oba modele POCO w kontekście rynku. W przedziale cenowym 1 400–2 300 zł konkurencja jest spora:

    • Samsung Galaxy A56 5G (~1 699 zł) — lepszy ekosystem Samsung, dłuższe wsparcie (7 lat aktualizacji), ale wyraźnie słabszy procesor Exynos 1580 i mniejsza bateria 5 000 mAh. POCO X8 Pro oferuje więcej wydajności za podobną cenę.
    • Redmi Note 14 Pro+ 5G (~1 599 zł) — bliski krewny z rodziny Xiaomi. Podobna specyfikacja do POCO X8 Pro, ale nieco słabszy Dimensity 8400-Ultra i mniejsza bateria 6 200 mAh. POCO wyróżnia się certyfikatem IP69K.
    • Nothing Phone (3a) (~1 799 zł) — wyróżniający się designem z podświetleniem Glyph, czysty Android, ale słabszy procesor i mniejsza bateria. Wybór dla osób stawiających na estetykę.
    • Motorola Edge 60 (~1 899 zł) — konkurent z ładowaniem bezprzewodowym, którego brakuje w POCO. Jednak ustępuje wydajnościowo modelowi POCO X8 Pro Max.

    POCO X8 Pro Max w cenie 1 999 zł (12/512 GB) oferuje wydajność porównywalną ze smartfonami za ponad 3 000 zł — Samsung Galaxy S25, OnePlus 13 czy Xiaomi 15. To jego największa przewaga konkurencyjna.

    Podsumowanie różnic — kto wygrywa w każdej kategorii?

    KategoriaZwycięzcaDlaczego?
    WyświetlaczPOCO X8 Pro MaxWiększy panel 6,83″
    WydajnośćPOCO X8 Pro MaxDimensity 9500s, +35% w AnTuTu
    AparatPOCO X8 Pro MaxLight Fusion 600, lepsze nocne zdjęcia
    BateriaPOCO X8 Pro Max8 500 vs 6 500 mAh
    KompaktowośćPOCO X8 ProLżejszy (201,5 g), węższy
    CenaPOCO X8 ProOd 1 399 zł
    ŁącznośćPOCO X8 Pro MaxWi-Fi 7, eSIM, Auracast
    BiometriaPOCO X8 Pro MaxCzytnik ultradźwiękowy

    POCO X8 Pro Max wygrywa w sześciu z ośmiu kategorii — ale POCO X8 Pro broni się ceną i kompaktowymi wymiarami.

    POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max — który model wybrać w 2026r ?

    Wybór między POCO X8 Pro a POCO X8 Pro Max zależy od Twoich priorytetów i budżetu.

    Wybierz POCO X8 Pro, jeśli:
    – Szukasz najlepszego stosunku jakości do ceny poniżej 1 700 zł
    – Wolisz kompaktowy i lżejszy smartfon (201,5 g vs 218 g)
    – Nie potrzebujesz flagowej wydajności — Dimensity 8500-Ultra w zupełności wystarczy do codziennych zadań
    – Interesuje Cię limitowana edycja Iron Man

    Wybierz POCO X8 Pro Max, jeśli:
    – Chcesz flagowy procesor Dimensity 9500s z wydajnością na poziomie telefonów za 3 000+ zł
    – Zależy Ci na jak najdłuższym czasie pracy — 8 500 mAh to 2–3 dni bez ładowania
    – Robisz dużo zdjęć w słabym oświetleniu — Light Fusion 600 robi wyraźną różnicę
    – Potrzebujesz eSIM lub Wi-Fi 7
    – Cenisz szybszy i dokładniejszy czytnik ultradźwiękowy

    Nasz werdykt: Za dopłatą 400 zł POCO X8 Pro Max oferuje wyraźnie więcej — flagowy procesor, ogromną baterię i lepszy aparat. To jeden z najlepszych smartfonów w stosunku ceny do możliwości w 2026 roku. Jeśli jednak priorytetem jest kompaktowość i niższa cena, POCO X8 Pro pozostaje świetnym wyborem.

    Podsumowując porównanie POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max — oba smartfony oferują doskonałą wartość, ale model Max celuje w użytkowników, którzy chcą flagowej wydajności bez flagowej ceny.

    Szukasz akcesoriów do swojego nowego smartfona POCO? Sprawdź etui i szkła hartowane do telefonów POCO w Home Screen — znajdziesz tam ochronę dopasowaną do Twojego modelu.

    Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

    POCO X8 Pro vs POCO X8 Pro Max — czym się różnią?

    Główne różnice to procesor (Dimensity 8500-Ultra vs flagowy Dimensity 9500s), bateria (6 500 vs 8 500 mAh), sensor aparatu (Sony IMX882 vs Light Fusion 600 z większymi pikselami), czytnik linii papilarnych (optyczny vs ultradźwiękowy) oraz łączność (Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 7, brak eSIM vs eSIM).

    Czy POCO X8 Pro Max jest wart dopłaty 400 zł?

    Tak — za 400 zł więcej dostajesz flagowy procesor z 35% wyższą wydajnością, baterię większą o 2 000 mAh, lepszy aparat do zdjęć nocnych, Wi-Fi 7 i eSIM. To jedna z lepszych dopłat na rynku smartfonów.

    Jaka jest cena POCO X8 Pro w Polsce?

    POCO X8 Pro kosztuje od 1 399 zł (8/256 GB, promocja na start) do 1 899 zł (12/512 GB, cena regularna). Dostępna jest też limitowana edycja Iron Man za 1 749–1 999 zł.

    Czy POCO X8 Pro i X8 Pro Max są wodoodporne?

    Tak — oba modele mają certyfikat IP68 oraz IP69K, co oznacza odporność na zanurzenie w wodzie (do 1,5 m przez 30 minut) oraz na strumień gorącej wody pod ciśnieniem.

    Jak długo działa bateria w POCO X8 Pro Max?

    Bateria 8 500 mAh w POCO X8 Pro Max wystarcza na 2–3 dni umiarkowanego użytkowania. Ładowanie 100 W HyperCharge pozwala odzyskać 50% energii w około 24 minuty.

    Czy POCO X8 Pro ma eSIM?

    Nie — eSIM jest dostępne wyłącznie w POCO X8 Pro Max. Model Pro obsługuje tylko dwie fizyczne karty nano-SIM.

  • TOP 10 etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra [2026]

    TOP 10 etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra [2026]

    Najlepsze etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra to Samsung Slim Magnet (299 zł) z perfekcyjnym dopasowaniem od producenta telefonu oraz PITAKA Edge Case (289 zł) z ultralekkiego włókna aramidowego. Ranking ułożyliśmy od modeli premium po budżetowe, abyś mógł wybrać etui dopasowane do swoich oczekiwań i portfela.

    Samsung Galaxy S26 Ultra to jeden z najdroższych smartfonów na rynku, dlatego odpowiednie etui z obsługą MagSafe to nie luksus, a konieczność. Magnetyczne mocowanie otwiera dostęp do całego ekosystemu akcesoriów, od bezprzewodowych ładowarek, przez powerbanki, po uchwyty samochodowe. W tym rankingu zebraliśmy 10 najlepszych etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra, testując każde pod kątem ochrony, jakości materiałów, designu i stosunku ceny do jakości. Niezależnie, czy szukasz premium case MagSafe S26 Ultra, czy budżetowe etui z magnesami Samsung S26 Ultra, tu znajdziesz idealny model.

    Tabela porównawcza etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra

    PozycjaEtuiMateriałCenaMagSafePodstawka
    1.Samsung Slim MagnetTworzywo sztuczne299 zł✅❌
    2.PITAKA Edge CaseWłókno aramidowe289 zł✅❌
    3.Supcase Cosmo MagPC + TPU155 zł✅✅
    4.Karl Lagerfeld Embossed RingSkóra eko + TPU + PC149 zł✅❌
    5.Guess Rhinestone Round LogoTPU + PC139 zł✅❌
    6.Spigen Nano Pop MagTPU109 zł✅❌
    7.ESR Classic Hybrid KickstandPC + akryl + TPU85 zł✅✅
    8.Spigen Ultra Hybrid MagTPU + PC79 zł✅❌
    9.Ringke Silicone MagneticSilikon + PC + mikrofibra79 zł✅❌
    10.3MK Satin Armor MagCasePC + TPU69,90 zł✅❌

    Ranking etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra

    1. Samsung Slim Magnet, oryginalne od producenta (299 zł)

    Samsung Slim Magnet otwiera ranking jako jedyne etui od producenta smartfona. Perfekcyjne dopasowanie do Galaxy S26 Ultra nie jest przypadkiem. Samsung projektuje etui równolegle z telefonem, zapewniając milimetrową precyzję.

    Smukła konstrukcja podkreśla elegancki design smartfona, a wbudowane magnesy gwarantują najlepszą kompatybilność z oryginalnymi akcesoriami Samsung. To etui magnetyczne Galaxy S26 Ultra chroni przed zarysowaniami i lekkimi uderzeniami, zachowując przy tym naturalny, stabilny chwyt.

    Cena 299 zł to najwyższa w zestawieniu, ale za oryginalne etui od Samsunga płacisz za gwarancję perfekcyjnego dopasowania, najlepszą kompatybilność magnetyczną i dostępność w kilku kolorach, w tym eleganckim jasnoniebieskim.

    Nasz wybór premium: Samsung Slim Magnet za 299 zł, oryginalne etui od producenta z perfekcyjnym dopasowaniem i najsilniejszymi magnesami.

    2. PITAKA Edge Case, włókno aramidowe z Fusion Weaving (289 zł)

    PITAKA Edge Case to propozycja dla wymagających użytkowników, którzy cenią minimalizm i premium materiały. Etui wykonano z włókna aramidowego w technologii Fusion Weaving. To ten sam materiał, który stosuje się w kamizelkach kuloodpornych i wyścigach Formuły 1.

    Mimo zaawansowanego materiału etui zachowuje ultrasmukły profil, niemal nie dodając grubości do telefonu. Teksturowana powierzchnia zapewnia pewny chwyt, a podniesione krawędzie wokół aparatu chronią obiektywy przed kontaktem z podłożem.

    Wzór Milky Way Galaxy nadaje etui unikatowy wygląd. Cena 289 zł jest uzasadniona jakością wykonania i trwałością włókna aramidowego, które jest 5 razy mocniejsze od stali, a jednocześnie lżejsze od większości plastikowych etui.

    3. Supcase Cosmo Mag, pancerna ochrona ze stylem (155 zł)

    Supcase Cosmo Mag to jedyne etui w rankingu łączące certyfikat Military Grade z designerskim wzorem. Dwuczęściowa konstrukcja z pleckami z poliwęglanu (PC) i nakładką z przezroczystą szybką zapewnia ochronę na najwyższym poziomie.

    Wzmocnione narożniki z komforami Air Cushion, podniesione ramki wokół ekranu i aparatu oraz osłony na przyciski to pełny zestaw ochronny. Aluminiowy ring na palec działa jednocześnie jako podstawka w orientacji pionowej i poziomej.

    Cena 155 zł (lub 139,50 zł w zestawie) to rozsądna kwota za etui, które wytrzyma upadek z wysokości ponad metra. Koralowy wzór Coral wyróżnia się na tle konkurencji.

    4. Karl Lagerfeld Embossed Ring, luksusowa moda (149 zł)

    Karl Lagerfeld Embossed Ring Initials to etui dla miłośników mody i luksusowych marek. Wykonane z wysokiej jakości skóry ekologicznej, zdobione tłoczonymi inicjałami KL i metalowym napisem KARL LAGERFELD.

    Osłony przycisków oraz ramka aparatu wykonane z aluminium nadają etui premium charakter. Magnetyczny pierścień kompatybilny z MagSafe umożliwia bezprzewodowe ładowanie bez zdejmowania obudowy.

    Cena 149 zł to rozsądna kwota za licencjonowane etui marki modowej, które zamienia Galaxy S26 Ultra w prawdziwy fashion statement. Brązowy wariant kolorystyczny pasuje do eleganckich stylizacji i przyciąga wzrok dzięki tłoczonym detalom.

    5. Guess Rhinestone Round Logo, elegancja z charakterem (139 zł)

    Guess Rhinestone Round Logo to stylowa propozycja dla osób ceniących rozpoznawalne marki modowe. Charakterystyczne okrągłe logo 4G i logotyp Rhinestone Round nadają etui wyrafinowany wygląd.

    Elastyczne boki umożliwiają łatwy montaż i demontaż, a podniesione krawędzie chronią ekran telefonu. Magnetyczny pierścień MagSafe zapewnia pełną kompatybilność z bezprzewodowymi ładowarkami i akcesoriami MagSafe.

    Za 139 zł to licencjonowane etui, które łączy ochronę z modowym designem. Beżowy wariant kolorystyczny pasuje zarówno do eleganckich, jak i casualowych stylizacji. Pełny dostęp do portów i przycisków oraz precyzyjne dopasowanie do Galaxy S26 Ultra sprawiają, że etui jest równie praktyczne, co stylowe.

    6. Spigen Nano Pop Mag, kolorowy design (109 zł)

    Spigen Nano Pop Mag to etui dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu. Dwukolorowy, kontrastowy design z kolorową ramką unoszącą obiektyw to prawdziwy eye-catcher. Wersja Avo Green łączy ciemnozielone plecki z jasnozieloną ramką.

    Wykonane z wytrzymałego poliuretanu TPU, z technologią Air Cushion w narożnikach amortyzującą uderzenia. Matowe wykończenie zapewnia antypoślizgowy chwyt i redukuje ślady palców.

    Za 109 zł otrzymujesz solidne etui z charakterem. Wbudowany pierścień MagSafe i precyzyjne wycięcia na wszystkie porty i przyciski dopełniają funkcjonalność. To idealny wybór, jeśli szukasz czegoś pomiędzy premium a budżetem.

    7. ESR Classic Hybrid Kickstand, z wbudowaną podstawką (85 zł)

    ESR Classic Hybrid Kickstand wyróżnia się metalową podstawką zintegrowaną z ramką aparatu. Działa w orientacji pionowej i poziomej, dzięki czemu sprawdzi się do oglądania filmów, wideorozmów czy śledzenia przepisów w kuchni.

    Konstrukcja hybrydowa łączy plecki z poliwęglanu (PC) i akrylu z elastyczną ramką TPU. Efekt? Solidna ochrona bez pogrubienia telefonu. Wbudowany pierścień MagSafe zapewnia kompatybilność z bezprzewodowym ładowaniem i magnetycznymi akcesoriami.

    Za 85 zł to jedyne etui w rankingu z podstawką. Podniesione krawędzie ekranu i obiektywów chronią przed zarysowaniami, a matowe wykończenie Frosted Black nadaje mu elegancki charakter.

    8. Spigen Ultra Hybrid Mag, przezroczyste z Air Cushion (79 zł)

    Spigen Ultra Hybrid Mag to etui, które łączy przezroczystość z solidną ochroną. Hybrydowa konstrukcja z elastyczną ramką TPU i sztywnymi pleckami z poliwęglanu (PC) sprawia, że telefon jest bezpieczny, a jednocześnie widoczny w pełnej krasie.

    Technologia Air Cushion we wzmocnionych narożnikach skutecznie amortyzuje upadki. Podniesione krawędzie chronią zarówno wyświetlacz, jak i moduł aparatu przed zarysowaniami na płaskich powierzchniach. Wbudowany pierścień magnetyczny zapewnia stabilne połączenie z akcesoriami MagSafe i bezprzewodowe ładowanie bez zdejmowania etui.

    Za 79 zł to najlepszy stosunek ceny do jakości w całym rankingu. Sprawdzi się idealnie dla osób, które chcą pokazać oryginalny design Galaxy S26 Ultra, nie rezygnując z ochrony.

    Najlepszy stosunek ceny do jakości: Spigen Ultra Hybrid Mag za 79 zł, przezroczyste etui z Air Cushion i pełną kompatybilnością MagSafe.

    9. Ringke Silicone Magnetic, najlepszy chwyt (79 zł)

    Ringke Silicone Magnetic to etui dla osób, które cenią pewny chwyt i przyjemne materiały w dotyku. Miękka silikonowa powłoka zewnętrzna, wzmacniająca ramka PC i wnętrze wyłożone mikrofibrą tworzą trójwarstwową ochronę.

    Antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że telefon nie wyślizgnie się z dłoni nawet podczas intensywnego użytkowania. Zintegrowane osłony na przyciski i precyzyjne wycięcia na porty gwarantują pełny dostęp do wszystkich funkcji smartfona.

    Cena 79 zł i solidna konstrukcja sprawiają, że to jedno z najlepszych etui silikonowych z MagSafe na rynku. Wbudowany pierścień magnetyczny zapewnia bezproblemowe ładowanie bezprzewodowe.

    10. 3MK Satin Armor MagCase, solidna ochrona w najlepszej cenie (69,90 zł)

    3MK Satin Armor MagCase zamyka ranking jako najtańsze etui w zestawieniu, ale z parametrami, które zawstydzają droższą konkurencję. Satynowa, matowa powierzchnia redukuje ślady palców i zapewnia elegancki wygląd, a standard Absorber175 gwarantuje ochronę przy upadkach z wysokości do 175 cm.

    Przy grubości zaledwie 1,5 mm to jedno z najcieńszych etui MagSafe na rynku. Połączenie poliwęglanu (PC) z elastycznym TPU tworzy konstrukcję, która chroni bez dodawania zbędnej masy. Podwyższone ranty zabezpieczają aparat i ekran.

    Za 69,90 zł to absolutny must-have dla osób szukających ochrony MagSafe w przystępnej cenie. Polski producent 3MK znany jest z wysokiej jakości akcesoriów ochronnych. Dowód? Certyfikat Military Grade w etui kosztującym mniej niż 70 zł.

    Najlepsza cena w rankingu: 3MK Satin Armor MagCase za 69,90 zł, satynowe wykończenie, ochrona Military Grade i grubość 1,5 mm.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra?

    Wybierając etui magnetyczne do Samsung Galaxy S26 Ultra (obudowę MagSafe), warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które wpływają na codzienne użytkowanie.

    Siła magnesów decyduje o tym, jak stabilnie etui współpracuje z akcesoriami. Oryginalne etui Samsunga i modele renomowanych marek jak Spigen czy PITAKA oferują najsilniejsze połączenie magnetyczne, co jest istotne szczególnie przy korzystaniu z uchwytów samochodowych.

    Materiał wpływa na trwałość, chwyt i wygląd. Włókno aramidowe (PITAKA) to najlżejszy i najtrwalszy wybór. TPU z poliwęglanem (Spigen, ESR) łączy elastyczność ze sztywnością. Silikon (Ringke) daje najlepszy chwyt. Skóra ekologiczna (Karl Lagerfeld) wygląda luksusowo, ale wymaga więcej dbałości.

    Poziom ochrony różni się znacząco. Jeśli zdarzają Ci się upadki telefonu, wybierz etui z certyfikatem Military Grade (Supcase, 3MK) lub technologią Air Cushion (Spigen). Do codziennego użytkowania bez ekstremalnych warunków wystarczy standardowa ochrona.

    Kompatybilność z Qi2 to kolejny ważny aspekt. Standard Qi2 (następca Qi) wykorzystuje magnesy do precyzyjnego pozycjonowania telefonu na ładowarce. Wszystkie etui MagSafe Samsung Galaxy S26 Ultra z naszego rankingu obsługują ten standard, więc możesz ładować bezprzewodowo bez zdejmowania obudowy.

    Design kontra ochrona to odwieczny kompromis. Ultrasmukłe etui jak PITAKA Edge Case wyglądają świetnie, ale oferują mniejszą ochronę niż pancerne Supcase Cosmo Mag. Zastanów się, czy Twój styl życia wymaga wzmocnionej ochrony, czy wystarczy Ci zabezpieczenie przed codziennymi zarysowaniami.

    Które etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra wybrać? Rekomendacje

    Wybór najlepszego etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra zależy od Twoich priorytetów. Poniżej znajdziesz rekomendacje dopasowane do konkretnych potrzeb.

    Jeśli chcesz etui od producenta telefonu, Samsung Slim Magnet (299 zł) gwarantuje perfekcyjne dopasowanie i najlepszą kompatybilność z oryginalnymi akcesoriami Samsung. To naturalny wybór dla fanów ekosystemu Galaxy.

    Jeśli cenisz premium materiały i minimalizm, PITAKA Edge Case (289 zł) z włókna aramidowego to bezkonkurencyjna propozycja. Ultrasmukły profil i waga kilkunastu gramów sprawiają, że niemal nie czujesz etui na telefonie.

    Jeśli potrzebujesz maksymalnej ochrony, postaw na Supcase Cosmo Mag (155 zł) z certyfikatem Military Grade i wzmocnionymi narożnikami. Dla oszczędnych alternatywą jest 3MK Satin Armor MagCase (69,90 zł) ze standardem Absorber175.

    Jeśli zależy Ci na wyglądzie i rozpoznawalnej marce modowej, rozważ Karl Lagerfeld Embossed Ring (149 zł) ze skóry ekologicznej lub Guess Rhinestone Round Logo (139 zł) z charakterystycznym logo 4G.

    Jeśli szukasz etui z podstawką, jedynym sensownym wyborem jest ESR Classic Hybrid Kickstand (85 zł). Metalowa podstawka wbudowana w ramkę aparatu pozwala ustawić telefon w orientacji pionowej i poziomej.

    Jeśli zależy Ci na najlepszym stosunku ceny do jakości, wybierz Spigen Ultra Hybrid Mag (79 zł). Przezroczyste plecki, Air Cushion i MagSafe w cenie poniżej 80 zł to propozycja trudna do pobicia. Alternatywą jest Ringke Silicone Magnetic (79 zł) z przyjemnym silikonowym wykończeniem.

    Podsumowanie: najlepsze etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra

    Rynek najlepszych etui Galaxy S26 Ultra z obsługą MagSafe oferuje rozwiązania na każdą kieszeń, od 69,90 zł (3MK Satin Armor) po 299 zł (Samsung Slim Magnet). Na szczycie rankingu znalazły się modele premium, które gwarantują perfekcyjne dopasowanie i najwyższą jakość materiałów, ale nie brakuje też świetnych propozycji w przystępnych cenach.

    Jeśli budżet nie gra roli, Samsung Slim Magnet i PITAKA Edge Case to etui, które robią wrażenie jakością i designem. Szukasz złotego środka? Supcase Cosmo Mag za 155 zł łączy pancerną ochronę z designerskim wzorem. A jeśli liczy się portfel, Spigen Ultra Hybrid Mag (79 zł) i 3MK Satin Armor MagCase (69,90 zł) udowadniają, że świetna ochrona MagSafe nie musi kosztować fortuny.

    Wszystkie etui z rankingu znajdziesz w ofercie homescreen.pl w kategorii etui Galaxy S26 Ultra. Sprawdź pełną ofertę akcesoriów MagSafe, aby uzupełnić zestaw o ładowarkę bezprzewodową lub uchwyt magnetyczny.

    FAQ o etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra

    Czy Samsung Galaxy S26 Ultra obsługuje MagSafe?

    Samsung Galaxy S26 Ultra obsługuje technologię magnetycznego mocowania akcesoriów dzięki wbudowanym magnesom kompatybilnym ze standardem Qi2. Etui z pierścieniem MagSafe wzmacniają to połączenie, zapewniając stabilniejsze trzymanie na ładowarkach i uchwytach.

    Czy etui MagSafe spowalnia ładowanie bezprzewodowe Galaxy S26 Ultra?

    Nie. Wszystkie etui z naszego rankingu są zaprojektowane tak, aby nie zakłócać ładowania bezprzewodowego. Magnesy wewnątrz etui precyzyjnie centrują cewkę telefonu względem ładowarki, co może nawet poprawić efektywność ładowania w porównaniu z ładowaniem bez etui.

    Które etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra jest najtrwalsze?

    Najtrwalsze etui w rankingu to PITAKA Edge Case z włókna aramidowego, materiału 5 razy mocniejszego od stali. Jeśli szukasz najlepszej ochrony przed upadkami, wybierz Supcase Cosmo Mag z certyfikatem Military Grade lub 3MK Satin Armor MagCase ze standardem Absorber175.

    Czy etui MagSafe pasuje do ładowarek Qi2?

    Tak. Technologia MagSafe jest w pełni kompatybilna ze standardem Qi2 (następca Qi). Etui z pierścieniem magnetycznym zapewniają stabilne połączenie z ładowarkami Qi2, poprawiając pozycjonowanie telefonu i efektywność ładowania.

    Jakie etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra wybrać przy ograniczonym budżecie?

    Przy ograniczonym budżecie najlepszym wyborem jest 3MK Satin Armor MagCase za 69,90 zł. Oferuje satynowe wykończenie, ochronę Military Grade i grubość zaledwie 1,5 mm. Alternatywą są Spigen Ultra Hybrid Mag i Ringke Silicone Magnetic, oba w cenie 79 zł.

    Ile kosztuje etui MagSafe do Samsung Galaxy S26 Ultra?

    Ceny etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra zaczynają się od 69,90 zł (3MK Satin Armor MagCase) i sięgają 299 zł (Samsung Slim Magnet). Większość modeli renomowanych marek mieści się w przedziale 79-155 zł, co pozwala znaleźć solidne etui bez nadwyrężania budżetu.