Kategoria: Poradniki

  • Najlepszy zegarek do biegania 2026 – ranking dla biegaczy

    Najlepszy zegarek do biegania 2026 – ranking dla biegaczy

    Najlepszy zegarek do biegania w 2026 roku to Garmin Forerunner 970 (ok. 3119 zł), flagowiec biegowy z dwupasmowym GPS, ekranem AMOLED i baterią do 23 godzin z aktywnym GPS. Tańsza alternatywa: Coros Pace 4 (ok. 1199 zł), waży zaledwie 32 g (z paskiem nylonowym), daje 50 godzin GPS i pełen pakiet treningowy. Dla biegaczy outdoorowych najlepszy wybór to Suunto Vertical 2 z mapami offline i pracą do 65 godzin GPS. Poniżej pełny ranking 10 modeli na każdy budżet.

    Wybór zegarka dla biegacza wcale nie musi kończyć się na flagowcu za 4000 zł. W 2026 roku rynek dojrzał na tyle, że nawet zegarek za 1500 zł oferuje dwupasmowy GPS, dokładny pomiar tętna i analizę obciążenia treningowego. Zebraliśmy 10 modeli, które naprawdę warto rozważyć, podzielonych według budżetu i stylu biegania. Sprawdź, który zegarek dla biegacza pasuje do Twoich treningów.

    Co musi mieć zegarek do biegania w 2026 roku?

    Zanim zaczniesz porównywać konkretne modele, sprawdź, czy zegarek spełnia pięć kluczowych kryteriów. To absolutne minimum dla biegacza, niezależnie od poziomu zaawansowania.

    • Dwupasmowy GPS (L1+L5): zapewnia błąd poniżej 1% nawet w miejskich kanionach i lesie. Bez tego zegarek będzie zawyżał dystans.
    • Pomiar tętna z nadgarstka: optyczny czujnik PPG nowej generacji z odchyleniem do 2 BPM względem pasa piersiowego.
    • Bateria minimum 20 godzin w trybie GPS: pozwala spokojnie przebiec maraton i mieć zapas na dłuższe wybiegania.
    • Wodoodporność 5 ATM: oznacza odporność na deszcz, pot i kąpiel. Standard dla każdego zegarka sportowego.
    • Analiza treningu: VO2 max, status regeneracji, sugerowane treningi i obciążenie. Bez tego to zwykły pulsometr.

    Drugorzędne funkcje, które warto mieć: muzyka offline, NFC do płatności, AMOLED zamiast MIP i mapy offline. Te ostatnie są obowiązkowe, jeśli biegasz w terenie. Do muzyki z zegarka przydadzą się słuchawki, które nie zatykają ucha. Porównaliśmy je w rankingu słuchawek do biegania.

    Porada: AMOLED daje lepszy obraz w cieniu, ale skraca baterię o 30–40%. MIP (wyświetlacz transflektywny) jest lepszy w pełnym słońcu i pozwala wytrzymać tygodniami. Wybierz świadomie.

    Najlepszy zegarek do biegania 2026 – ranking TOP 10

    Każdy model w rankingu testowaliśmy pod kątem trzech parametrów: dokładności GPS, niezawodności pomiaru tętna i realnej jakości analizy treningu. Ceny aktualne na maj 2026, mogą się różnić w zależności od sklepu.

    Segment premium (powyżej 2500 zł)

    1. Garmin Forerunner 970 – najlepszy zegarek dla biegacza

    Cena: ok. 3119 zł

    Garmin Forerunner 970 to flagowiec serii biegowej Garmina i numer jeden w naszym rankingu. Dostał dwupasmowy GPS multi-band (L1+L5), ekran AMOLED 1.4″ z szafirowym szkłem oraz 23 godziny pracy z GPS. To pierwszy Forerunner z latarką LED i czujnikiem temperatury skóry.

    Co wyróżnia model: nowy algorytm Running Tolerance, który ocenia, ile kilometrów możesz spokojnie przebiec w tygodniu bez przetrenowania. Plus pełna funkcja Race Predictor z prognozą czasu na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton. Pełną specyfikację Forerunnera 970 znajdziesz na stronie Garmin.

    Dla kogo: dla zawodników biegających 3+ razy w tygodniu, którzy chcą maksymalnej dokładności bez kompromisów.

    Chcesz chronić zegarek przed zarysowaniami od pierwszego treningu? Sprawdź folie i szkła do Garmin Forerunner, dostępne dla modeli 165, 255, 265, 570, 965 i 970.

    2. Garmin Fenix 8 AMOLED – multisport premium

    Cena: ok. 3159 zł

    Garmin Fenix 8 AMOLED to flagowiec multisport, który łączy funkcje biegowe Forerunnera z mapami topograficznymi, nurkowaniem do 40 m i konstrukcją MIL-STD-810. Bateria do 16 dni w trybie smartwatch i do 47 godzin z GPS.

    Wbudowany mikrofon i głośnik pozwalają odbierać telefony bezpośrednio z zegarka (z parowanym smartfonem). W komplecie asystent głosowy i wodoodporność 10 ATM z funkcjami nurkowymi (single-gas, multi-gas, apnea).

    Dla kogo: dla biegaczy ultra, którzy biegają też w górach i potrzebują map offline, oraz dla multisportowców (triathlon, kolarstwo, pływanie).

    3. Suunto Vertical 2 – flagowiec outdoor

    Cena: ok. 2599 zł (stal) / 2999 zł (tytan)

    Suunto Vertical 2 to fiński odpowiednik Fenixa, z największą baterią w segmencie: do 65 godzin GPS w trybie Performance (dual-frequency) i do 250 godzin w trybie Tour. W codziennym użytkowaniu jako smartwatch wytrzymuje do 20 dni. Ekran AMOLED 1.5″ z szafirowym szkłem, mapy topograficzne offline i dwupasmowy GPS L1+L5.

    W przeciwieństwie do Garmina, Suunto stawia na proste menu i ekspercką nawigację. Aplikacja Suunto integruje się ze Strava, TrainingPeaks i Komoot.

    Dla kogo: dla biegaczy górskich, ultramaratończyków i osób, które wybierają długie biegi w terenie.

    4. Polar Vantage V3 – pomiar tętna na medal

    Cena: ok. 2549 zł

    Polar Vantage V3 słynie z najdokładniejszego optycznego pomiaru tętna na rynku, zwłaszcza podczas treningów interwałowych. Czujnik Polar Elixir 4. generacji (optyczny pomiar tętna) z funkcjami EKG, SpO2 i pomiarem temperatury skóry. Ekran AMOLED 1.39″ i bateria do 43 godzin w trybie Performance (dual-frequency GPS) lub 140 godzin w trybie Eco.

    Polar ma najlepsze narzędzia analizy obciążenia: Training Load Pro, Recovery Pro i Nightly Recharge. Aplikacja Polar Flow oferuje gotowe plany treningowe na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton.

    Dla kogo: dla biegaczy uczących się czytać dane fizjologiczne i optymalizować regenerację.

    Segment średni (1200–2300 zł)

    5. Coros Pace 4 – lekki i bateryjny

    Cena: ok. 1199 zł

    Coros Pace 4 zadebiutował w 2025 roku i od razu trafił na podium naszego rankingu. Waży zaledwie 40 g z paskiem silikonowym i tylko 32 g z nylonowym (jeden z najlżejszych zegarków z GPS na rynku), ma dwupasmowy GPS L1+L5 i bateria starczy na do 50 godzin treningu z GPS i do 40 dni w trybie watch. Ekran 1.2″ AMOLED.

    Co wyróżnia Coros: brak abonamentu na zaawansowane analizy (Garmin Connect+ kosztuje 30 zł/mies., Coros wszystko daje za darmo). Plus integracja z Strava, TrainingPeaks i Apple Health.

    Dla kogo: dla biegaczy szukających maksymalnej wartości za pieniądze i nieprzepłacających za ekosystem.

    6. Garmin Forerunner 570 – klasyk średniej półki

    Cena: ok. 2149 zł

    Garmin Forerunner 570 to bezpośredni następca Forerunnera 265, z dwupasmowym GPS i AMOLED 1.4″. Bateria do 18 godzin w trybie GPS i do 11 dni w trybie smartwatch. Ma większość funkcji Forerunnera 970, ale bez latarki LED i temperatury skóry.

    Dla kogo: dla biegaczy aspirujących do flagowca, ale szanujących budżet.

    7. Garmin Instinct 3 AMOLED – wytrzymały outdoor

    Cena: ok. 1499 zł

    Garmin Instinct 3 AMOLED to wytrzymały zegarek wojskowej klasy MIL-STD-810 z ekranem AMOLED 1.2″ (wersja AMOLED) lub MIP 0.9″ (wersja Solar). Bateria do 18 dni w trybie smartwatch (AMOLED) lub do 40 dni z dodatkową energią ze słońca w wersji Solar. Dwupasmowy GPS.

    Konstrukcja z włókna szklanego ze wzmocnioną kopertą wytrzymuje uderzenia i temperatury od -20°C do +60°C.

    Dla kogo: dla biegaczy crossfitowych, terenowych i osób, które niszczą zegarki w pierwszym roku.

    8. Huawei Watch GT Runner 2 – tytan i 14 dni baterii

    Cena: 1699 zł

    Huawei Watch GT Runner 2 to najlżejszy zegarek z tytanową kopertą w naszym rankingu, waży tylko 34,5 g. Dwupasmowy GPS L1+L5, AMOLED 1.32″ o jasności 3000 nitów i 32 godziny pracy z GPS. Bateria w trybie smartwatch wytrzymuje do 14 dni, więc ładujesz raz na dwa tygodnie.

    Tryb maratonu opracowany we współpracy z DSM-Firmenich oferuje próg mleczanowy i indeks wydolności biegowej. Ambasadorem zegarka jest Eliud Kipchoge, rekordzista świata w maratonie.

    Dla kogo: dla biegaczy ceniących niską wagę i długą baterię. Działa z Androidem i iOS.

    Segment budżetowy (do 1000 zł)

    9. Polar Pacer – najlepszy zegarek startowy

    Cena: ok. 999 zł

    Polar Pacer to budżetowy zegarek startowy z prawdziwym pulsometrem Polar i pełną aplikacją Polar Flow. GPS jednopasmowy (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS), MIP 1.2″ i bateria do 32 godzin z aktywnym GPS i pomiarem tętna, do 155 godzin w trybie oszczędnym. Bez muzyki i bez NFC, za to z planami treningowymi i podstawowym VO2 max.

    Dla kogo: dla początkujących biegaczy, którzy testują, czy bieganie to ich sport, oraz dla biegaczy okazjonalnych.

    10. Amazfit Active 2 – smartwatch dla biegacza

    Cena: ok. 429 zł (Premium z NFC i szkłem szafirowym: 569 zł)

    Amazfit Active 2 to hybryda między smartwatchem a zegarkiem sportowym. Okrągły AMOLED 1.32″, pięciosystemowy GPS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS), opcjonalne NFC w wersji Premium, sterowanie muzyką ze smartfona przez Bluetooth i do 10 dni baterii (21 godzin z aktywnym GPS). Aplikacja Zepp oferuje 160+ trybów sportowych.

    Dla kogo: dla biegaczy okazjonalnych, którzy chcą jednego urządzenia do biegania, codziennego użytku i powiadomień ze smartfona.

    Tabela porównawcza zegarków do biegania 2026

    ModelCenaGPSBateria GPSEkranWaga
    Garmin Forerunner 9703119 złL1+L5 multi-band23 hAMOLED 1.4″56 g
    Garmin Fenix 8 AMOLED3159 złL1+L5 multi-band47 hAMOLED 1.4″80 g
    Suunto Vertical 22599 złL1+L565 hAMOLED 1.5″87 g
    Polar Vantage V32549 złL1+L543 hAMOLED 1.39″57 g
    Coros Pace 41199 złL1+L550 hAMOLED 1.2″39 g
    Garmin Forerunner 5702149 złL1+L518 hAMOLED 1.4″50 g
    Garmin Instinct 3 AMOLED1499 złL1+L532 hAMOLED 1.2″53 g
    Huawei Watch GT Runner 21699 złL1+L532 hAMOLED 1.32″34,5 g
    Polar Pacer999 złL132 hMIP 1.2″40 g
    Amazfit Active 2429 złGPS+GLONASS+Galileo+BDS+QZSS21 hAMOLED 1.32″29,5 g

    Wybór redakcji: Jeśli budżet pozwala na 1200–1700 zł, kup Coros Pace 4 lub Huawei Watch GT Runner 2. Stosunek funkcji do ceny jest tu bezkonkurencyjny.

    Garmin, Polar, Suunto czy Coros – którą markę wybrać?

    Każda z czterech topowych marek ma inną filozofię. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz od zegarka i czy zamierzasz w przyszłości rozbudować ekosystem o akcesoria.

    Garmin – najszerszy ekosystem

    Garmin to lider rynku z najszerszą ofertą: od budżetowego Forerunnera 55 po flagowy Fenix 8 Pro za 6000 zł. Aplikacja Garmin Connect jest najbardziej rozbudowana, z setkami metryk i sklepem Connect IQ (cyferblaty, aplikacje, pola danych). Wadą jest cena akcesoriów dedykowanych i abonament Connect+ na zaawansowane analizy.

    Polar – dla analityków treningu

    Polar to najlepszy wybór dla biegaczy, którzy chcą rozumieć, co dzieje się w ich ciele. Narzędzia jak Training Load Pro, Recovery Pro i Nightly Recharge są referencyjnymi standardami w branży. Polar ma też najdokładniejszy optyczny pomiar tętna.

    Suunto – dla outdoorowców

    Suunto specjalizuje się w zegarkach do trudnych warunków: długa bateria, mapy topograficzne offline, barometr i kompas. Mniej rozbudowane analizy treningowe niż Garmin, ale lepsza ergonomia w terenie. Idealnie dla biegaczy górskich i ultra.

    Coros – najlepszy stosunek jakości do ceny

    Coros to amerykański disruptor, który od 2018 roku zabiera Garminowi udziały na rynku biegowym. Wszystkie analizy są darmowe, baterie są najdłuższe w segmencie, a zegarki najlżejsze. Słabsza strona: mniejszy wybór modeli i mniej rozbudowana aplikacja niż Garmin Connect.

    Smartwatch czy zegarek sportowy – co dla biegacza?

    To pytanie wraca w każdej dyskusji o zegarkach. Krótka odpowiedź: dla regularnego biegania zawsze wybierz zegarek sportowy, smartwatch (Apple Watch, Galaxy Watch) jest kompromisem.

    CechaZegarek sportowySmartwatch
    Bateria1–4 tygodnie1–2 dni
    GPSDwupasmowy L1+L5Jednopasmowy (zwykle)
    Analiza treninguZaawansowanaPodstawowa
    Wodoodporność5–10 ATM3–5 ATM
    AplikacjeSport-specificPełny ekosystem
    Cena za funkcje sportoweNiskaWysoka

    Jeśli jednak masz iPhone’a i biegasz okazjonalnie, Apple Watch Ultra 3 (ok. 3389 zł) jest sensownym wyborem. Ma dwupasmowy GPS, 36 godzin baterii i pełną integrację z ekosystemem Apple. Akcesoria do Apple Watch znajdziesz w kategorii Apple Watch.

    Dla użytkowników Samsunga alternatywą jest Galaxy Watch Ultra, też z dwupasmowym GPS. Akcesoria w kategorii Galaxy Watch.

    Ochrona zegarka – akcesoria, które warto mieć

    Nawet najdroższy zegarek za 3800 zł rozbijesz w pierwszym roku, jeśli nie zabezpieczysz go na start. Trening biegowy to upadki, kontakt z gałęziami, asfalt i pot, który przyspiesza korozję. Trzy akcesoria, które warto kupić razem z zegarkiem:

    • Szkło hybrydowe lub folia hydrożelowa: chroni ekran AMOLED przed zarysowaniami i drobnymi uderzeniami. Cena 12–40 zł.
    • Pasek zamienny: silikonowy do biegania, nylonowy do upałów i skórzany do biura. Pasek fabryczny zwykle nie radzi sobie z potem.
    • Etui ochronne (dla wybranych modeli): wzmacnia ramkę i ranty koperty.

    Akcesoria według marki

    W Home Screen znajdziesz dedykowane akcesoria do większości zegarków z naszego rankingu:

    Uniwersalne kategorie

    Jeśli nie znajdziesz dedykowanej kategorii do swojego modelu, sprawdź uniwersalne sekcje:

    Porada: Folia hydrożelowa kosztuje 12 zł, naprawa rysy na AMOLED w Fenixie 8 to wymiana ekranu za 1200 zł. Decyzję podejmij sam.

    Jaki najlepszy zegarek do biegania wybrać – rekomendacje końcowe

    Wybór zależy od trzech czynników: budżetu, dystansu i poziomu zaawansowania. Oto nasze rekomendacje dla typowych sytuacji.

    • Pierwszy zegarek dla początkującego biegacza (do 1000 zł): Polar Pacer lub Amazfit Active 2.
    • Średnio zaawansowany biegacz 10–50 km tygodniowo (1200–1700 zł): Coros Pace 4, Huawei Watch GT Runner 2 lub Garmin Instinct 3.
    • Zawodnik startujący w półmaratonach (2100–2550 zł): Garmin Forerunner 570 lub Polar Vantage V3.
    • Ultramaratończyk i biegacz górski (2600+ zł): Garmin Fenix 8 AMOLED lub Suunto Vertical 2 (od 2599 zł).
    • Triathlon i multisport (2500+ zł): Garmin Forerunner 970 (jeśli głównie bieganie) lub Fenix 8 (pełen multisport).

    Niezależnie od wyboru pamiętaj o ochronie ekranu i zapasowym pasku. Akcesoria dobrane do konkretnego modelu znajdziesz w kategorii smartwatche i akcesoria w Home Screen.

    FAQ – najczęstsze pytania o zegarki do biegania

    Czy zegarek do biegania potrzebuje karty SIM?

    Nie, większość zegarków sportowych nie ma slotu na kartę SIM. Łączą się z telefonem przez Bluetooth, a GPS działa autonomicznie. Wyjątek to Apple Watch z eSIM i niektóre modele Galaxy Watch w wersji LTE, ale to opcja głównie dla użytkowników smartwatchy, nie biegaczy.

    Ile kosztuje dobry zegarek do biegania w 2026 roku?

    Dobry zegarek dla regularnego biegacza zaczyna się od 1199 zł (Coros Pace 4, Huawei Watch GT Runner 2 od 1699 zł). Poniżej 500 zł sensowną opcją jest Amazfit Active 2 (od 429 zł), Polar Pacer kosztuje 999 zł. Flagowce kosztują 2500–3900 zł i są inwestycją dla zaawansowanych zawodników.

    Czy Apple Watch nadaje się do biegania?

    Apple Watch Series 10 i Ultra 3 mają dwupasmowy GPS i działają z aplikacjami treningowymi (Strava, Nike Run Club). Wadą jest krótka bateria (1–2 dni vs 1–3 tygodnie u Garmina) i wyższa cena za podobne funkcje biegowe. Polecamy go tylko, jeśli masz iPhone’a i biegasz okazjonalnie.

    Czy warto kupić zegarek z dwupasmowym GPS?

    Tak, dwupasmowy GPS (L1+L5) to największy skok jakości w zegarkach sportowych ostatnich pięciu lat. Błąd pomiaru spada z 5–10% do poniżej 1%, nawet w miejskich kanionach i gęstym lesie. W 2026 roku dwupasmowy GPS znajdziesz już w modelach od 1500 zł.

    Garmin Forerunner czy Fenix do biegania?

    Jeśli biegasz głównie po asfalcie i lesie, wybierz Forerunnera – jest lżejszy i tańszy. Fenix wybierz, jeśli oprócz biegania jeździsz rowerem, pływasz, biegasz w górach lub potrzebujesz map topograficznych. Fenix kosztuje 50–80% więcej za większą wszechstronność. Czym nowy Fenix 9 różni się od Fenixa 8, sprawdziliśmy w porównaniu Garmin Fenix 9 vs Fenix 8.

    Jak długo wytrzymuje bateria w zegarku do biegania?

    W trybie smartwatch: 5–14 dni (zależnie od modelu i ekranu). W trybie GPS: 18–65 godzin ciągłej aktywności. Najdłuższe baterie mają zegarki z ekranem MIP (Garmin Instinct, Polar Pacer) i Suunto Vertical 2 (do 65 h GPS).

    Czy zegarek do biegania zastąpi pas piersiowy z czujnikiem tętna?

    Dla większości biegaczy tak, w 2026 roku optyczne czujniki Polar Elixir i Garmin Elevate v5 mają odchylenie poniżej 2 BPM od pasa piersiowego. Pas piersiowy nadal zalecamy tylko podczas treningów interwałowych z bardzo szybkimi zmianami tętna, gdzie czujnik optyczny ma opóźnienia.


    Pamiętaj: Najlepszy zegarek to nie ten z największą liczbą funkcji, ale ten, który sprawia, że chce Ci się regularnie wychodzić na trening. Bo w bieganiu najważniejsza jest przyjemność z ruchu 🙂

  • Huawei Watch Fit 5 vs Fit 5 Pro: który smartwatch wybrać?

    Huawei Watch Fit 5 vs Fit 5 Pro: który smartwatch wybrać?

    Huawei Watch Fit 5 Pro (949 zł) wygrywa z bazowym Fit 5 (599 zł) czterema funkcjami: większym ekranem 1,92″ AMOLED LTPO z jasnością 3 000 nitów, tytanowym bezelem, szafirowym szkłem oraz pomiarem EKG z czujnikiem głębokości do nurkowania. Reszta specyfikacji jest bardzo zbliżona: ta sama bateria 10 dni, ten sam GPS Sunflower, ponad 100 trybów sportowych i ładowanie bezprzewodowe w 60 minut.

    Jeśli zależy Ci na pomiarze EKG, jakości ekranu i odporności na zarysowania, dopłata 350 zł do wersji Pro ma sens. Do codziennych treningów, monitorowania snu i powiadomień w zupełności wystarczy bazowy Huawei Watch Fit 5.

    Po polskiej premierze 7 maja 2026 roku oba zegarki są dostępne w cenach promocyjnych do 21 czerwca 2026. Rozkładamy je na czynniki pierwsze i podpowiadamy, który wybrać do siłowni, biegów, pływania i codziennego użytku.

    Huawei Watch Fit 5 i Fit 5 Pro w Polsce: cena, premiera i warianty

    Polska premiera obu modeli odbyła się 7 maja 2026 roku. Zegarki są dostępne w sieci Media Expert, Komputronik, x-kom, RTV Euro AGD oraz w oficjalnym sklepie Huawei. Wraz z premierą Huawei zaproponował promocję −200 zł ważną do 21 czerwca 2026 roku.

    ModelCena katalogowaCena promocyjnaBonus
    Huawei Watch Fit 5799 zł599 złPasek gratis (wybrane warianty)
    Huawei Watch Fit 5 Pro1 149 zł949 zł3 miesiące Huawei Health+ (105 zł)

    Bazowy Watch Fit 5 dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, srebrno-zielonej i fioletowej. Watch Fit 5 Pro otrzymał trzy kolory: czarny, biały i pomarańczowy (ten ostatni z paskiem z mikrofibry).

    Porada: Wersja srebrno-zielona Watch Fit 5 wykonana jest z materiałów z recyklingu (100% przetworzonego aluminium i 100% nylonu z odzysku), to wybór dla osób ceniących zrównoważone akcesoria.

    Specyfikacja Huawei Watch Fit 5 vs Fit 5 Pro: pełna tabela porównawcza

    Najważniejsze różnice znajdują się w ekranie, materiałach koperty i pomiarze EKG. Bateria, GPS, czujnik tętna, tryby sportowe i ładowanie są identyczne w obu modelach.

    ParametrWatch Fit 5Watch Fit 5 Pro
    Wyświetlacz1,82″ AMOLED1,92″ AMOLED LTPO 1–60 Hz
    Jasność szczytowa2 500 nitów3 000 nitów
    Szkło ochronneceramiczneszafirowe 2,5D
    Materiał ramkialuminiumtytan klasy lotniczej
    Materiał kopertyaluminiumaluminium
    Grubość9,5 mm9,5 mm
    Waga (bez paska)27 g30,4 g
    EKG❌✅
    Czujnik głębokości (nurkowanie)❌✅ (do 40 m)
    Wodoodporność5 ATM5 ATM / IP69
    Pomiar tętna✅ (6 LED + 6 PD)✅ (6 LED + 6 PD)
    SpO2✅✅
    TruSleep 5.0✅✅
    Wykrywanie upadku✅✅
    GPSHuawei Sunflower (GNSS, GLONASS, BeiDou, Galileo)Huawei Sunflower (GNSS, GLONASS, BeiDou, Galileo)
    Mapy offline✅✅
    Mapy golfowe❌✅ (17 000+ pól)
    Tryby sportowe100+100+
    Mini treningi30 ćwiczeń z animacjami30 ćwiczeń z animacjami
    NFC (płatności)✅✅
    Bluetooth✅✅
    KompatybilnośćAndroid i iOSAndroid i iOS
    Bateria, lekkie użyciedo 10 dnido 10 dni
    Bateria, typowe użyciedo 7 dnido 7 dni
    Bateria, AOD włączonydo 4 dnido 4 dni
    Ładowaniebezprzewodowe SuperCharge (~60 min)bezprzewodowe SuperCharge (~60 min)
    Koloryczarny, biały, srebrno-zielony, fioletowyczarny, biały, pomarańczowy
    Cena promocyjna599 zł949 zł
    Cena katalogowa799 zł1 149 zł

    Wersja Pro jest o 3,4 g cięższa od bazowego modelu, to efekt tytanowego bezela i dodatkowego czujnika głębokości. W codziennym użytkowaniu różnica wagi jest praktycznie niewyczuwalna.

    Ekran: 1,82 vs 1,92 cala AMOLED i 2 500 vs 3 000 nitów

    To jedna z najbardziej zauważalnych różnic w codziennym użytkowaniu. Watch Fit 5 Pro ma większy wyświetlacz 1,92 cala z technologią LTPO i adaptacyjnym odświeżaniem 1–60 Hz. Bazowy Watch Fit 5 dostał klasyczny panel AMOLED 1,82 cala.

    Pro oferuje też wyższą jasność szczytową, 3 000 nitów kontra 2 500 nitów w bazowym modelu. W praktyce oba ekrany są dobrze czytelne w pełnym słońcu, ale wersja Pro daje większy margines komfortu w trudnych warunkach (np. na rowerze pod ostrym słońcem).

    Wersja Pro ma smuklejsze ramki, 1,8 mm, które zajmują tylko 83% powierzchni przedniego panelu. Wizualnie zegarek wygląda bardziej premium. Watch Fit 5 nie jest jednak brzydki, ma podobny prostokątny design, ale grubsze obramowanie.

    Druga znacząca różnica to szkło ochronne:

    • Watch Fit 5: szkło ceramiczne (odporne, ale podatne na rysy przy upadku na piasek czy beton)
    • Watch Fit 5 Pro: szafirowe szkło 2,5D (bardzo odporne na zarysowania, klasa premium)

    Jeśli planujesz intensywne treningi terenowe, jazdę na rowerze MTB lub crossfit z hantlami, szafirowe szkło Watch Fit 5 Pro może zaoszczędzić Ci wymiany ekranu po kilku miesiącach.

    Uwaga: LTPO w Watch Fit 5 Pro to nie tylko płynniejsza animacja, ale też realnie dłuższy czas pracy w trybie AOD, ekran może zejść do 1 Hz przy statycznej tarczy.

    Materiały: tytan vs aluminium i waga obu zegarków

    Obudowa obu modeli wykonana jest z aluminium klasy lotniczej, jednak Pro otrzymał dodatkowo tytanowy bezel. To realna różnica wizualna i mechaniczna:

    • Tytan to materiał, którego nie znajdziesz w wielu zegarkach do 1 000 zł
    • Bezel z tytanu jest odporny na korozję, hipoalergiczny i bardziej premium w dotyku
    • Aluminium w Watch Fit 5 też jest lekkie i odporne, ale bardziej narażone na widoczne otarcia

    Pro waży 30,4 g, bazowy model 27 g. Oba są bardzo lekkie w porównaniu do typowych smartwatchy 45 mm (50–60 g), dlatego nadają się do snu i całodziennego noszenia.

    Grubość obudowy obu modeli to identyczne 9,5 mm, więc żaden z nich nie wystaje znacząco spod mankietu koszuli. Możesz spokojnie nosić je do garnituru i na siłownię.

    EKG i czujnik głębokości: dlaczego Watch Fit 5 Pro to inny zegarek zdrowotny

    To kluczowa różnica funkcjonalna między oboma zegarkami. Watch Fit 5 Pro otrzymał dwa czujniki, których nie ma w bazowym modelu:

    Czujnik EKG (elektrokardiogram)

    Watch Fit 5 Pro pozwala na wykonanie zapisu EKG bezpośrednio z nadgarstka, w 30 sekund otrzymujesz wykres i analizę:

    • Wykrywanie migotania przedsionków (AFib)
    • Analiza sztywności tętnic
    • Ocena ryzyka rytmu zatokowego
    • Eksport zapisu do PDF (z aplikacji Huawei Health)

    Uwaga: EKG w smartwatchu nie zastępuje badania lekarskiego, ale jest bardzo użytecznym narzędziem skriningowym, szczególnie dla osób po 40. roku życia, sportowców i osób z historią chorób układu krążenia.

    Watch Fit 5 bazowy nie ma EKG. Możesz mierzyć tylko podstawowe parametry: tętno spoczynkowe i wysiłkowe, SpO2 oraz HRV (zmienność rytmu serca). To wystarczy do większości scenariuszy fitness, ale nie do analizy rytmu serca.

    Czujnik głębokości i nurkowanie do 40 m

    Watch Fit 5 Pro ma wbudowany czujnik głębokości, który umożliwia nurkowanie swobodne do 40 metrów. To rzadkość w smartwatchach z półki do 1 000 zł, taką funkcję mają zazwyczaj zegarki Apple Watch Ultra (od 3 999 zł) czy Garmin Descent (od 4 000 zł).

    Watch Fit 5 zwykły ma 5 ATM (zgodność z ISO 22810:2010), co wystarcza do pływania w basenie i pod prysznicem, ale nie do nurkowania. Dla osób uprawiających freediving lub nurkujących na wakacjach Pro jest jedynym sensownym wyborem.

    Chcesz lepiej chronić zegarek? Sprawdź dostępne akcesoria do Huawei Watch Fit 5 w homescreen.pl, np etui ochronne Tech-Protect Defense zabezpieczą ekran i kopertę przed zarysowaniem.

    Oprócz etui w sklepie homescreen.pl znajdziesz też paski do zegarków (silikonowe, skórzane, milanese)dzięki którym możesz dopasować wygląd zegarka do swojego stylu — od sportowego po elegancki.

    Bateria i ładowanie: tu różnic praktycznie nie ma

    Oba zegarki mają identyczne parametry baterii:

    • Do 10 dni przy lekkim użyciu (powiadomienia, mierzenie kroków)
    • Do 7 dni przy typowym użyciu (z treningami 3× w tygodniu)
    • Do 4 dni z Always-On Display
    • Ładowanie bezprzewodowe SuperCharge ~60 minut od 0 do 100%

    W testach praktycznych redakcji Benchmark.pl Watch Fit 5 Pro osiągnął około 8 dni przy mieszanym użytkowaniu z włączonym GPS-em na treningach. Watch Fit 5 powinien dawać podobny wynik, to niewielka różnica w stosunku do specyfikacji producenta.

    Ładowarka bezprzewodowa jest dołączona w zestawie do obu modeli. Pasuje też do innych zegarków Huawei z serii GT i Watch, więc jeśli masz np. Huawei Watch GT 5 lub Watch GT Runner 2, możesz używać jednej ładowarki.

    Porada: Bateria 10 dni to świetny wynik w porównaniu do Apple Watcha Series 10 (18–36 godzin) czy Galaxy Watch 7 (40 godzin). Jeśli męczy Cię codzienne ładowanie zegarka, seria Huawei Watch Fit jest dla Ciebie.

    GPS, tryby sportowe i funkcje zdrowotne

    Tu różnice są minimalne. Oba modele dzielą:

    • GPS Huawei Sunflower, autorski system pozycjonowania z obsługą GNSS, GLONASS, BeiDou i Galileo
    • Mapy offline, wczytujesz trasę przed treningiem, działa bez telefonu
    • Ponad 100 trybów sportowych, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, joga, tenis, piłka nożna, crossfit oraz mini-treningi z animacjami
    • Automatyczne wykrywanie aktywności, spacer, bieganie, rower
    • Wykrywanie upadku, z funkcją SOS i powiadomieniem ratunkowym

    Czego Watch Fit 5 nie ma, a ma Pro?

    Wersja Pro ma trzy dodatki w funkcjach sportowych:

    1. Mapy golfowe, ponad 17 000 zmapowanych pól w 50+ krajach
    2. Profesjonalne tryby biegowe i rowerowe, przeniesione z Watch GT Runner 2
    3. Analiza pływania zaawansowana, segmentacja basenu, SWOLF, automatyczne wykrywanie stylu

    Dla rekreacyjnych biegaczy i amatorów fitness Watch Fit 5 bazowy zaoferuje to wszystko, czego potrzebują. Pro to opcja dla golfistów, ambitnych biegaczy i triatlonistów.

    Funkcje zdrowotne wspólne dla obu modeli

    • TruSleep 5.0, zaawansowana analiza fazy snu (REM, głęboki, lekki)
    • Pulse Wave Analysis, analiza fali tętna
    • Monitor stresu i ćwiczenia oddechowe
    • Tracking cyklu menstruacyjnego z predykcją
    • Analiza emocji (nowość 2026)

    Kompatybilność z iOS i Android: co warto wiedzieć

    Oba zegarki działają z iPhone’em (iOS 13+) i telefonami z Androidem (8.0+). Jest jednak istotne zastrzeżenie:

    Na Androidzie musisz pobrać aplikację Huawei Health spoza Google Play, bezpośrednio ze strony producenta (plik APK). To efekt sankcji USA na Huawei i braku Google Mobile Services.

    Na iOS aplikacja jest dostępna w App Store i działa normalnie, ale niektóre funkcje są ograniczone (np. odpowiadanie na wiadomości WhatsApp wymaga Androida). Pełna integracja iCloud Health nie jest dostępna, ale można eksportować treningi do Strava, Apple Health (przez Huawei Health) i innych aplikacji.

    Uwaga: Jeśli używasz iPhone’a i zależy Ci na pełnej integracji z ekosystemem Apple, Apple Watch będzie lepszym wyborem. Ale Huawei Watch Fit 5 Pro za 949 zł oferuje pomiar EKG, czego Apple Watch SE (2 199 zł) nie ma w ogóle.

    Huawei Watch Fit 5 vs Fit 5 Pro: który wybrać?

    Oto trzy proste scenariusze, które pomogą Ci podjąć decyzję:

    Wybierz Huawei Watch Fit 5 (599 zł), jeśli:

    • Szukasz lekkiego smartwatcha do codziennego użytku
    • Trenujesz rekreacyjnie (siłownia 3× w tygodniu, jogging, rower)
    • Chcesz monitorować sen, kroki, tętno i SpO2
    • Nie potrzebujesz pomiaru EKG ani nurkowania
    • Cenisz dużą baterię i nie chcesz ładować codziennie
    • Twój budżet to 600–700 zł

    Wybierz Huawei Watch Fit 5 Pro (949 zł), jeśli:

    • Zależy Ci na pomiarze EKG i analizie rytmu serca
    • Nurkujesz lub planujesz freediving do 40 m
    • Grasz w golfa i potrzebujesz map pól
    • Cenisz premium materiały (tytan, szafirowe szkło)
    • Chcesz lepszego ekranu (1,92″ LTPO 3 000 nitów)
    • Twój budżet to 900–1 200 zł

    Wybierz inny zegarek, jeśli:

    • Używasz iPhone’a i chcesz pełnej integracji → Apple Watch Series 10 lub Huawei Watch 5
    • Potrzebujesz Wear OS i Google Pay → Galaxy Watch 7 lub Pixel Watch 3
    • Biegasz długie dystanse z zaawansowanymi metrykami → Huawei Watch GT Runner 2
    • Szukasz większego zegarka klasycznego → Huawei Watch GT 6 (zobacz też GT 7 vs GT 6)
    • Masz mniejszy budżet (do 400 zł) i potrzebujesz solidnego smartbanda → Huawei Watch Fit 3

    Podsumowanie: dopłata 350 zł do Watch Fit 5 Pro, czy się opłaca?

    Huawei Watch Fit 5 i Fit 5 Pro to dwa bardzo dobre smartwatche w przystępnych cenach, z minimalnymi różnicami w funkcjach sportowych i identyczną baterią. Decyzja zależy od trzech czynników:

    1. Czy potrzebujesz EKG? Jeśli tak, dopłata 350 zł ma sens i Pro jest jedynym wyborem
    2. Czy zależy Ci na ekranie premium? LTPO 1,92″ z szafirowym szkłem to zauważalna różnica w codziennym użytkowaniu
    3. Czy nurkujesz? Pro to jedyna opcja z czujnikiem głębokości w tej cenie

    Jeśli nie potrzebujesz EKG ani nurkowania, bazowy Huawei Watch Fit 5 za 599 zł będzie w pełni wystarczający. Dla sportowców, osób monitorujących zdrowie, golfistów i nurków Pro jest świetną inwestycją wartą dopłaty.

    Nasz wybór: Dla rekreacyjnego użytkownika, Huawei Watch Fit 5 w cenie 599 zł. Dla aktywnego sportowca lub osoby dbającej o serce, Huawei Watch Fit 5 Pro za 949 zł. Niezależnie od wyboru, zabezpiecz zegarek etui Tech-Protect i sprawdź pełną ofertę akcesoriów do Huawei Watch Fit 5 w homescreen.pl →

    FAQ, najczęściej zadawane pytania

    Czym różni się Huawei Watch Fit 5 od Fit 5 Pro?

    Watch Fit 5 Pro ma większy ekran 1,92″ AMOLED LTPO (3 000 nitów), tytanowy bezel, szafirowe szkło, pomiar EKG oraz czujnik głębokości do nurkowania (40 m). Bazowy Watch Fit 5 ma ekran 1,82″ (2 500 nitów), aluminium, ceramiczne szkło i nie ma EKG ani czujnika głębokości.

    Ile kosztuje Huawei Watch Fit 5 i Fit 5 Pro?

    W promocji do 21 czerwca 2026: Watch Fit 5, 599 zł, Watch Fit 5 Pro, 949 zł. Ceny regularne to odpowiednio 799 zł i 1 149 zł.

    Czy Huawei Watch Fit 5 ma EKG?

    Nie. Bazowy Huawei Watch Fit 5 mierzy tętno, SpO2 i zmienność rytmu serca (HRV), ale nie ma czujnika EKG. Pomiar EKG jest dostępny tylko w wersji Pro.

    Czy Huawei Watch Fit 5 działa z iPhone’em?

    Tak. Oba modele są kompatybilne z iOS 13+ oraz Androidem 8.0+. Na iOS aplikacja Huawei Health jest dostępna w App Store. Niektóre funkcje (np. odpowiadanie na WhatsApp) wymagają jednak Androida.

    Ile wytrzymuje bateria w Huawei Watch Fit 5 i Fit 5 Pro?

    Oba modele mają identyczny czas pracy: do 10 dni przy lekkim użyciu, do 7 dni przy typowym i do 4 dni z Always-On Display. W testach praktycznych obie wersje osiągają około 7–8 dni z aktywnym GPS-em na treningach.

    Czy Huawei Watch Fit 5 Pro nadaje się do nurkowania?

    Tak, Watch Fit 5 Pro ma wbudowany czujnik głębokości i certyfikat 5 ATM / IP69, co pozwala na freediving do 40 metrów. Bazowy Watch Fit 5 ma tylko 5 ATM, wystarcza do pływania w basenie i pod prysznicem, ale nie do nurkowania.

    Jakie akcesoria warto kupić do Huawei Watch Fit 5?

    Najważniejsze akcesorium to etui ochronne ze zintegrowanym szkłem hartowanym, chroni ekran i kopertę przed zarysowaniami. W homescreen.pl dostępne są etui Tech-Protect Defense (czarne i przezroczyste) w cenie 25 zł. Warto też mieć dodatkowy pasek na zmianę.

  • Xiaomi Pad 8 Pro vs iPad Air 11 — który tablet wybrać w 2026?

    Xiaomi Pad 8 Pro vs iPad Air 11 — który tablet wybrać w 2026?

    Xiaomi Pad 8 Pro wygrywa parametrami za mniej: ekran 11.2″ 144 Hz 3.2K, 9 200 mAh i Snapdragon 8 Elite za 2 599 zł. iPad Air 11 z chipem M4 i iPadOS 26 (od 2 899 zł) wygrywa aplikacjami pro, ekosystemem Apple i wsparciem na 6–7 lat. Poniżej pełne porównanie z rekomendacją dla każdego typu użytkownika.

    Xiaomi Pad 8 Pro vs iPad Air 11 — porównanie w pigułce

    ParametrXiaomi Pad 8 ProiPad Air 11 (M4)
    Ekran11.2″, IPS, 144 Hz, 800 nitów11″, Liquid Retina IPS, 60 Hz, 500 nitów
    Rozdzielczość3200 × 2136 (345 ppi), Dolby Vision2360 × 1640 (264 ppi), True Tone
    ProcesorSnapdragon 8 Elite (3 nm)Apple M4 (3 nm), 9-rdzeniowe GPU
    RAM / pamięć8 / 12 GB + 256 / 512 GB UFS 4.112 GB + 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB
    Bateria9 200 mAh28.93 Wh (~7 606 mAh)
    Ładowanie67 W (przewodowe)~20 W (USB-C PD)
    Aparaty50 MP tył + 32 MP przód12 MP tył + 12 MP Center Stage
    Głośniki4× Dolby Atmos2× stereo (landscape)
    Wi-Fi / BTWi-Fi 7 / BT 5.4Wi-Fi 7 / BT 5.3
    Waga485 g464 g
    Wymiary251.2 × 173.4 × 5.75 mm247.6 × 178.5 × 6.1 mm
    BiometriaCzytnik linii w przycisku + face unlock 2DTouch ID w przycisku
    SystemAndroid 16 + HyperOS 3iPadOS 26
    RysikXiaomi Focus PenApple Pencil Pro / Pencil (USB-C)
    Cena (start)2 599 zł (8/256 GB)2 899 zł (128 GB Wi-Fi)

    Nasz wybór w stosunku jakości do ceny: Xiaomi Pad 8 Pro — za 300 zł mniej dostajesz lepszy ekran, większą baterię i szybsze ładowanie.

    Nasz wybór dla użytkowników iPhone’a / Maca: iPad Air 11 — bezproblemowy ekosystem, dłuższe wsparcie systemu i lepsze aplikacje pro.

    Ekran — gdzie Xiaomi wygrywa najwyraźniej

    Xiaomi Pad 8 Pro ma ekran 11.2″ o rozdzielczości 3200 × 2136 pikseli (345 ppi) z odświeżaniem 144 Hz. iPad Air 11 to 11″ Liquid Retina w 2360 × 1640 pikseli (264 ppi) z odświeżaniem 60 Hz.

    Różnica w odświeżaniu jest odczuwalna w codziennym scrollowaniu i grach. 144 Hz w Xiaomi to płynność niedostępna w żadnym iPadzie poniżej modelu Pro. Apple zachowuje 60 Hz w całej linii Air i pełne ProMotion 120 Hz oferuje wyłącznie w iPadach Pro.

    Xiaomi ma też przewagę w jasności (800 nitów vs 500 nitów) i obsłudze Dolby Vision z 12-bitową głębią koloru. Apple oferuje tylko True Tone. Xiaomi nie ma jednak matowej powłoki antyrefleksyjnej.

    Porada: Jeśli planujesz rysować lub robić notatki rysikiem, dokup do iPada folię matową, która zmniejsza odbicia i daje uczucie pisania po papierze — sprawdź akcesoria do iPada Air 11.

    Wniosek o ekranie: Xiaomi wygrywa parametrami (rozdzielczość, częstotliwość, HDR, jasność). iPad Air ma za to lepszą kalibrację kolorów out-of-the-box i wsparcie dla pełnego P3.

    Procesor i wydajność — pojedynek M4 vs Snapdragon 8 Elite

    Apple M4 i Snapdragon 8 Elite to dwa najmocniejsze chipy w tabletach z 2026 roku. Oba są wykonane w procesie 3 nm, a różnice są w architekturze i oprogramowaniu.

    Apple M4 wygrywa w benchmarkach syntetycznych single-core i jest zoptymalizowany pod aplikacje pro: Procreate, LumaFusion, DaVinci Resolve, Affinity Designer. Aplikacje na iPadOS są tworzone z myślą o jednym chipie, więc działają bezawaryjnie.

    Snapdragon 8 Elite w Xiaomi Pad 8 Pro daje większą elastyczność: emulację konsoli, multitasking, desktop mode i kompatybilność z plikami Office bez kombinowania. W AnTuTu 10 osiąga ponad 2 800 000 punktów — to wynik na poziomie flagowych smartfonów.

    Test (wynik orientacyjny)Xiaomi Pad 8 ProiPad Air 11 (M4)
    Geekbench 6 single-core~3 100~3 700
    Geekbench 6 multi-core~9 800~14 500
    3DMark Wild Life Extreme~6 400~5 200
    AnTuTu 10~2 800 000n/d (iOS)

    W praktyce: oba tablety obsłużą każdą grę i aplikację bez zająknięcia. iPad jest szybszy w eksporcie wideo i renderowaniu 3D. Xiaomi lepiej radzi sobie z grami AAA i emulacją (Nintendo Switch, PS2) dzięki Adreno 830.

    Bateria i ładowanie — przewaga Xiaomi

    Bateria 9 200 mAh w Xiaomi Pad 8 Pro vs 28.93 Wh (ok. 7 606 mAh) w iPadzie Air. Xiaomi ładuje się z mocą 67 W, Apple ogranicza się do ~20 W przez USB-C PD.

    W realnym użytkowaniu różnica to:
    – Xiaomi: 0 → 100% w ok. 96 minut, 50% w 38 minut
    – iPad Air 11: 0 → 100% w ok. 150 minut

    Czas pracy na baterii w obu tabletach jest porównywalny — ok. 10 godzin w testach przeglądania internetu i streamingu wideo. Xiaomi nadrabia większą baterią to, co traci na mniej zoptymalizowanym Androidzie.

    Uwaga: Apple w pudełku NIE dołącza ładowarki o pełnej mocy. Żeby naładować iPada w sensownym czasie, potrzebujesz ładowarki GaN min. 30 W z portem USB-C. Sprawdź ofertę ładowania w homescreen.pl.

    Aparaty — kto je w ogóle używa w tablecie?

    Xiaomi Pad 8 Pro: 50 MP f/1.8 (tył) + 32 MP (przód, ultraszerokokątny).
    iPad Air 11: 12 MP f/1.8 (tył) + 12 MP (przód, w landscape, z Center Stage).

    Xiaomi wygrywa na papierze, ale aparat w tablecie służy głównie do skanowania dokumentów i wideokonferencji. Tutaj iPad ma lepiej rozwiązaną kamerę przednią — umieszczona na dłuższym boku (landscape), idealna do Zooma i Google Meet, gdy trzymasz tablet poziomo z klawiaturą.

    Xiaomi ma kamerę przednią w trybie pionowym, co w wideokonferencji wymusza dziwny kadr.

    System — Android 16 + HyperOS 3 vs iPadOS 26

    To najważniejsza różnica między tymi tabletami — i decyduje o tym, czy w ogóle warto rozważać Xiaomi.

    iPadOS 26 to dojrzały system stworzony pod tablet: Stage Manager, wsparcie zewnętrznych monitorów, aplikacje pro (Adobe, Autodesk, Procreate, LumaFusion). Apple gwarantuje 6–7 lat aktualizacji — iPad sprzed 5 lat dalej dostaje najnowsze iPadOS.

    HyperOS 3 na Androidzie 16 w Xiaomi to system pisany pod telefon, dostosowany do tabletu. Multitasking i desktop mode działają dobrze, ale część aplikacji (streamingowe, bankowe) bywa niedostosowana do dużego ekranu. Xiaomi gwarantuje 4 lata aktualizacji Androida i 6 lat patchy bezpieczeństwa.

    Co Xiaomi robi lepiej:
    – Pełen Microsoft Office bez restrykcji iCloud/iPadOS
    – Kompatybilność z plikami .exe/.apk przez emulatory
    – Tryb desktop z paskiem zadań i oknami
    – Brak App Store podatku — większość aplikacji za darmo

    Co iPad robi lepiej:
    – Aplikacje kreatywne (Procreate, LumaFusion, Affinity)
    – Integracja z Mac/iPhone (Handoff, Universal Clipboard, AirDrop)
    – Dłuższe wsparcie systemu (6–7 lat vs 4 lata)
    – Spójność interfejsu na całym systemie

    Rysik i klawiatura — co dostaje każdy ekosystem

    iPad Air 11 współpracuje z Apple Pencil Pro i Apple Pencil (USB-C) oraz oryginalną Magic Keyboard. To dojrzały zestaw z haptycznym feedbackiem i precyzją, której od lat nie ma w innych ekosystemach.

    Xiaomi oferuje własny Focus Pen (8 192 poziomy nacisku, magnetyczne ładowanie) i Focus Keyboard często dodawany w zestawie. Funkcjonalnie bliżej mu do Apple Pencil 2. generacji — za znacznie mniej.

    Etui i ochrona to obowiązek przy tabletach kosztujących ponad 2 500 zł. Pełną ofertę akcesoriów znajdziesz w kategoriach: Xiaomi Pad 8 / 8 Pro → | iPad Air 11 →.

    Cena — gdzie różnica robi największą robotę

    KonfiguracjaXiaomi Pad 8 ProiPad Air 11
    128–256 GB Wi-Fi2 599 zł (8/256 GB)2 899 zł (128 GB) / 3 399 zł (256 GB)
    512 GB Wi-Fi2 999 zł (12/512 GB)4 399 zł
    1 TB Wi-Fin/d5 399 zł
    LTE / 5Gn/d (tylko Wi-Fi)+800 zł za Cellular
    Rysik~350 zł (Focus Pen)399 zł (Pencil USB-C) / 599 zł (Pencil Pro)
    Klawiatura~599 zł (lub w zestawie)~1 599 zł (Magic Keyboard)

    W tej samej cenie (~3 500 zł) dostajesz:
    – Xiaomi Pad 8 Pro 12/512 GB + Focus Pen + etui z klawiaturą.
    – Sam iPad Air 11 256 GB Wi-Fi (bez rysika i klawiatury).

    Różnica robi się jeszcze większa, jeśli potrzebujesz LTE — iPad Air dodaje 800 zł za moduł Cellular, a Xiaomi nie ma takiej opcji w ogóle (wymaga hotspota z telefonu).

    Który tablet wybrać? Rekomendacje wg potrzeb

    Wybierz Xiaomi Pad 8 Pro, jeśli:

    • Masz budżet do 3 000 zł i chcesz maks. parametrów za tę cenę.
    • Oglądasz dużo wideo i grasz — ekran 144 Hz 3.2K Dolby Vision i 4 głośniki Dolby Atmos zrobią różnicę.
    • Korzystasz z Androida na telefonie — synchronizacja działa płynniej.
    • Chcesz robić notatki rysikiem i mieć klawiaturę w zestawie.
    • Potrzebujesz dużej baterii i szybkiego ładowania (67 W).

    Wybierz iPad Air 11, jeśli:

    • Masz iPhone’a lub Maca — ekosystem Apple to największa wartość dodana.
    • Pracujesz na aplikacjach pro: Procreate, Affinity, LumaFusion, DaVinci Resolve.
    • Chcesz najdłuższe wsparcie systemu (6–7 lat aktualizacji).
    • Potrzebujesz wariantu z LTE/5G.
    • Cenisz spójny system i nie chcesz kombinować ze sklepami i sideloadem.

    Nasz werdykt: Dla 70% użytkowników szukających tabletu do nauki, rozrywki i prostej pracy biurowej Xiaomi Pad 8 Pro jest mądrzejszym wyborem — daje więcej za mniejsze pieniądze. iPad Air 11 jest wart dopłaty 300–500 zł tylko wtedy, gdy już jesteś w ekosystemie Apple lub korzystasz z aplikacji niedostępnych na Androidzie.

    Co dokupić po zakupie? Ochrona tabletu

    Niezależnie od wyboru — etui i szkło hartowane to obowiązek. Naprawa wyświetlacza w obu modelach to koszt rzędu 1 200–1 800 zł. Tymczasem solidne etui i szkło hartowane zabezpieczają tablet przed 90% przypadkowych uszkodzeń za ułamek tej ceny.

    Pełną ofertę akcesoriów — etui, szkła hartowane, folie matowe, klawiatury — znajdziesz w naszych kategoriach:

    Sprawdź akcesoria: Xiaomi Pad 8 / 8 Pro → | iPad Air 11 (2024/2025/2026) →

    Podsumowanie — Xiaomi Pad 8 Pro vs iPad Air 11

    Xiaomi Pad 8 Pro vs iPad Air 11 to pojedynek lepszego hardware’u kontra lepszego oprogramowania. Xiaomi za 2 599 zł daje 144 Hz, 9 200 mAh i ładowanie 67 W. Apple za 2 899 zł oferuje chip M4, iPadOS 26 i 6–7 lat aktualizacji.

    Chcesz najlepszy stosunek jakości do ceny poza ekosystemem Apple — wybierz Xiaomi. Masz iPhone’a lub Maca i potrzebujesz aplikacji pro — dopłać do iPada. Niezależnie od wyboru: zabezpiecz tablet etui i szkłem hartowanym — naprawa wyświetlacza kosztuje 20× więcej.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy Xiaomi Pad 8 Pro pojawi się w wersji LTE / 5G?

    Nie. Xiaomi Pad 8 Pro globalnie sprzedawany jest tylko w wersji Wi-Fi. Jeśli potrzebujesz mobilnego internetu, musisz używać hotspotu z telefonu lub wybrać iPada Air 11 w wersji Cellular (+800 zł).

    Który tablet lepiej sprawdzi się do nauki i notatek na studia?

    Oba tablety są bardzo dobre do notatek, ale iPad Air 11 ma przewagę w aplikacjach (GoodNotes, Notability, Apple Notes). Xiaomi Pad 8 Pro z Focus Pen i klawiaturą w zestawie wychodzi taniej, a Microsoft OneNote i Xiaomi Notes na Androidzie radzą sobie świetnie.

    Czy iPad Air 11 obsługuje 144 Hz jak Xiaomi?

    Nie. iPad Air 11 ma ekran 60 Hz. Jeśli chcesz wyższe odświeżanie u Apple, musisz wybrać iPada Pro z technologią ProMotion (120 Hz) — który zaczyna się od ok. 5 200 zł.

    Czy Xiaomi Pad 8 Pro otrzymuje regularne aktualizacje?

    Tak, Xiaomi gwarantuje 4 lata głównych aktualizacji systemu Android i 6 lat aktualizacji bezpieczeństwa. iPad Air 11 typowo otrzymuje 6–7 lat pełnych aktualizacji iPadOS.

    Czy etui do Xiaomi Pad 7 Pro pasują do Xiaomi Pad 8 Pro?

    Tak — Xiaomi Pad 7 / 7 Pro / 8 / 8 Pro mają niemal identyczne wymiary 11.2″. Większość etui i szkieł jest kompatybilna z całą serią. Sprawdź dokładny opis produktu — w kategorii Xiaomi Pad 8 Series wszystkie produkty są oznaczone kompatybilnością.

    Czy Apple Pencil 2. generacji działa z iPadem Air 11 (M4)?

    Nie. iPad Air 11 z chipem M4 wspiera Apple Pencil Pro i Apple Pencil (USB-C). Starszy Pencil 2. generacji (z ładowaniem indukcyjnym do iPada Pro 2018–2022) nie współpracuje z nowym Air.

    Jaki tablet wybrać do gier?

    Do gier mobilnych Xiaomi Pad 8 Pro jest lepszym wyborem — Adreno 830 + 144 Hz + 4 głośniki Dolby Atmos to optymalny zestaw dla Genshin Impact, PUBG czy Honkai. iPad Air 11 wygrywa za to w grach AAA portowanych z Maca (Resident Evil, Death Stranding) i emulacji starszych konsol.

  • Honor 600 vs Honor 600 Pro: co wybrać po polskiej premierze?

    Honor 600 vs Honor 600 Pro: co wybrać po polskiej premierze?

    Honor 600 Pro (od 3 799 zł) wygrywa z Honor 600 (od 2 399 zł) trzema funkcjami: Snapdragon 8 Elite zamiast Snapdragona 7 Gen 4, teleobiektyw 50 MP z zoomem optycznym 3,5× oraz ładowanie indukcyjne 50 W. Reszta specyfikacji jest identyczna: ekran 6,57″ 8000 nitów, bateria 6400 mAh, aparat 200 MP i wodoszczelność IP68/IP69K.

    Jeśli kupujesz telefon do zdjęć portretowych lub grania w wymagające tytuły, dopłata 1 400 zł do wersji Pro ma sens. Do social mediów, codziennej komunikacji i sporadycznych zdjęć wystarczy bazowy Honor 600.

    Po globalnej premierze w Malezji (22 kwietnia 2026) i europejskim debiucie (23 kwietnia), seria Honor 600 weszła na polski rynek 7 maja 2026 roku. Startowe promocje to 400 zł rabatu na bazowy model i 600 zł na Pro, oba ważne do 28 maja. Rozkładamy oba telefony na czynniki pierwsze i podpowiadamy, który wybrać w jakim scenariuszu.

    Honor 600 i Honor 600 Pro w Polsce:premiera, ceny i warianty

    Globalna prezentacja serii Honor 600 odbyła się 22 kwietnia 2026 roku w Malezji. Sprzedaż w Europie ruszyła 23 kwietnia 2026, a polska premiera nastąpiła 7 maja 2026. Telefony są już dostępne w x-kom, Media Expert, Komputronik, RTV Euro AGD oraz w oficjalnym sklepie honorstore.pl.

    W Polsce dostępne są po jednej konfiguracji każdego modelu:

    • Honor 600, 8 GB RAM, 256 GB pamięci, kolory: czarny i pomarańczowy
    • Honor 600 Pro, 12 GB RAM, 512 GB pamięci, kolory: czarny i White Gold

    Ceny premierowe (do 28 maja 2026):

    ModelCena katalogowaCena promocyjnaRabat
    Honor 600 (8/256 GB)2 799 zł2 399 zł−400 zł
    Honor 600 Pro (12/512 GB)4 399 zł3 799 zł−600 zł

    Porada: W oficjalnym sklepie honorstore.pl Honor 600 Pro można kupić jeszcze taniej, łącząc rabat startowy z kodem newsletterowym „HONOR200TANIEJ”, finalna cena spada do 3 599 zł. Promocja kończy się 28 maja 2026.

    Specyfikacja Honor 600 vs Honor 600 Pro: pełna tabela porównawcza

    Najważniejsze różnice są w sercu telefonu (procesor), aparatach (teleobiektyw) i ładowaniu bezprzewodowym. Wyświetlacz, bateria, design i wodoszczelność są identyczne.

    ParametrHonor 600Honor 600 Pro
    Wyświetlacz6,57″ AMOLED, 120 Hz6,57″ AMOLED, 120 Hz
    Rozdzielczość2728 × 1264 px (458 ppi)2728 × 1264 px (458 ppi)
    Jasność szczytowa8000 nitów (HDR)8000 nitów (HDR)
    ProcesorSnapdragon 7 Gen 4Snapdragon 8 Elite (3 nm)
    RAM8 GB LPDDR5X12 GB LPDDR5X
    Pamięć256 GB UFS 4.0512 GB UFS 4.1
    Aparat główny200 MP, f/1.9, OIS, 1/1,4″200 MP, f/1.9, OIS, 1/1,4″
    Teleobiektyw❌ brak50 MP, f/2.8, zoom 3,5×, OIS
    Ultraszeroki12 MP, f/2.2, 112°12 MP, f/2.2, 112°
    Selfie50 MP, f/2.050 MP, f/2.0
    Bateria6400 mAh (EU)6400 mAh (EU)
    Ładowanie przewodowe80 W80 W
    Ładowanie bezprzewodowe❌ brak50 W
    Ładowanie zwrotne27 W (przewodowe)27 W (przewodowe)
    WodoszczelnośćIP68 / IP69 / IP69KIP68 / IP69 / IP69K
    SystemMagicOS 10 (Android 16)MagicOS 10 (Android 16)
    Łączność5G, Wi-Fi 7, BT 5.4, NFC, IR5G, Wi-Fi 7, BT 6.0, NFC, IR
    Wymiary156 × 74,7 × 7,8 mm156 × 74,7 × 7,8 mm
    Waga185–190 g195–200 g
    Kolory (PL)Czarny, PomarańczowyCzarny, White Gold
    Cena startowa2 399 zł (promocja)3 799 zł (promocja)

    Pro jest o około 10 g cięższy od podstawowego modelu, to efekt dodatkowego modułu teleobiektywu i cewki ładowania bezprzewodowego. Wymiary zewnętrzne i grubość są identyczne.

    Ekran 6,57″ AMOLED ze szczytową jasnością 8000 nitów: identyczny w obu modelach

    Oba telefony dzielą ten sam wyświetlacz, i to świetna wiadomość, bo to jeden z najlepszych ekranów w klasie 3 000–4 000 zł. Panel AMOLED 6,57 cala ma rozdzielczość 2728 × 1264 px (458 ppi), odświeżanie 120 Hz oraz bardzo wysoką szczytową jasność 8000 nitów w trybie HDR.

    W praktyce 8000 nitów to wartość benchmarkowa, w trybie automatycznym pełnoekranowo telefon osiąga 2 383 nity, a w manualu 840 nitów. Mimo to czytelność na słońcu jest doskonała, a HDR-owe materiały na YouTube czy Netflix błyszczą detalami w cieniach.

    Porada: Honor 600 i 600 Pro nie obsługują dynamicznego odświeżania poniżej 60 Hz, ekran przełącza się tylko między 60 a 120 Hz. To minimalne minus w porównaniu do flagowców Samsunga z LTPO 1–120 Hz, ale praktyczna różnica w zużyciu baterii jest marginalna.

    Procesor: Snapdragon 7 Gen 4 vs Snapdragon 8 Elite

    To największa różnica między oboma modelami. Honor 600 Pro dostaje topowy układ Qualcomma, Snapdragon 8 Elite w litografii 3 nm z architekturą 2 × 4,32 GHz + 6 × 3,53 GHz i GPU Adreno 830. To ten sam chipset, który napędza Samsunga Galaxy S25 Ultra, OnePlus 13 i Xiaomi 15.

    Honor 600 (bez Pro) ma natomiast Snapdragon 7 Gen 4, najnowszy układ klasy „submidrange premium”. Jest on solidny do codziennych zadań, social mediów, streamingu i podstawowych gier, ale w wymagających tytułach (Genshin Impact, Wuthering Waves, Honkai: Star Rail) traci klatki przy ustawieniach „high”.

    TestHonor 600 (Snapdragon 7 Gen 4)Honor 600 Pro (Snapdragon 8 Elite)
    AnTuTu~1 600 000 pkt~3 000 000 pkt
    Geekbench Multi~5 200 pkt~9 000 pkt
    3DMark Wild Life Extreme~3 200 pkt~6 800 pkt

    W realnym użyciu różnica jest odczuwalna głównie w trzech sytuacjach: gry mobilne wysokiej klasy, edycja wideo 4K w aplikacjach typu CapCut Pro i długotrwałe nagrywanie 4K 60 fps (Pro lepiej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła). Do scrollowania Instagrama, oglądania YouTube i pisania w Slacku oba telefony reagują tak samo natychmiastowo.

    Nasz wybór: Jeśli grasz w Genshin Impact, Diablo Immortal lub Wuthering Waves, dopłata do wersji Pro ma sens. Snapdragon 8 Elite trzyma stabilne 60 fps na ustawieniach „high”, podczas gdy 7 Gen 4 spada do 40–45 fps po 20 minutach rozgrywki.

    Aparat 200 MP, ten sam główny sensor, różnica w teleobiektywie

    Oba telefony mają identyczny aparat główny, 200 MP, f/1.9, sensor 1/1,4″, OIS, to spore osiągnięcie jak na średnią półkę. W praktyce daje świetną szczegółowość, dobre tryby nocne (Honor reklamuje funkcję „Ultra-Clear Night Camera”) i przyzwoitą stabilizację wideo 4K.

    Selfie 50 MP f/2.0 i ultraszeroki 12 MP f/2.2 (112°) są również wspólne. Realna różnica to teleobiektyw, który ma tylko Pro:

    • Honor 600 Pro: dodatkowy aparat 50 MP f/2.8 z zoomem optycznym 3,5×, autofokusem PDAF, OIS i podtrzymaniem do 6× hybrydowego oraz 120× cyfrowego (z udziałem AI)
    • Honor 600: bez teleobiektywu, zoom realizowany cyfrowo z głównej matrycy 200 MP

    W praktyce oznacza to:

    • Portrety z ładnym bokeh (3,5× to klasyczne ogniskowe portretowe ~85 mm), tylko Pro
    • Zoom 10–30× w użytecznej jakości (np. tablice na ulicy, detale architektury), wyraźnie lepiej w Pro
    • SuperMoon 2.0 (zdjęcia księżyca), funkcja działa poprawnie tylko w Pro
    • Wideo 4K 60 fps z aparatu tele, tylko Pro

    Uwaga: Recenzent benchmark.pl zwraca uwagę, że przedni aparat 50 MP nie ma autofokusu (oba modele), selfie z bliska są ostre, ale przy odległości 1–2 m można dostrzec lekkie zmiękczenie szczegółów twarzy.

    Jeśli zdjęcia są dla Ciebie głównym powodem zakupu telefonu, wybierz Pro. Jeśli aparat to dodatek, podstawowy Honor 600 spokojnie wystarczy do social mediów, Snapchata i wakacyjnych pejzaży.

    Bateria w Honor 600 vs 600 Pro: 6400 mAh i ładowanie 80 W, Pro dodatkowo indukcja 50 W

    Tu Polska dostała pewien chłodny prysznic. W Chinach Honor reklamuje baterię 7000 mAh w technologii silikon-węgiel, ale w Europie obie wersje mają 6400 mAh (Honor tłumaczy to wymogami transportowymi i regulacjami EU). To nadal solidna pojemność: dla porównania iPhone 17 Pro Max ma 4685 mAh, więc Honor utrzymuje się prawie dwa razy dłużej.

    W teście PC Mark 3.0 Honor 600 Pro (6400 mAh) osiąga ~16 godzin mieszanego użytkowania, a w odtwarzaniu wideo 30+ godzin. W realnym użyciu z silnym screen-on-time daje to 6–9 godzin SoT, czyli pełen dzień plus rezerwa na wieczór.

    ParametrHonor 600Honor 600 Pro
    Pojemność (EU)6400 mAh6400 mAh
    Ładowanie przewodowe80 W (USB PD/PPS)80 W (USB PD/PPS)
    Ładowanie bezprzewodowe❌ brak50 W (Qi + magnetyczne)
    Ładowanie zwrotne27 W przewodowe27 W przewodowe
    Czas pełnego ładowania~50 min (przewodowo)~50 min (przewodowo)

    Brak indukcji w bazowym Honor 600 to jeden z dwóch decydujących argumentów za Pro (drugi to Snapdragon 8 Elite). Jeśli korzystasz z biurkowych ładowarek Qi/MagSafe albo masz uchwyt indukcyjny w samochodzie, dopłata do Pro się opłaca. Jeśli ładujesz wyłącznie przewodowo, 80 W zapełnia baterię w 50 minut na obu modelach.

    Porada: Do Honor 600 Pro idealnie pasują uniwersalne ładowarki indukcyjne 50 W Qi z magnetycznym pierścieniem MagSafe-compatible. Pełna oferta dostępna w sekcji ładowarek bezprzewodowych Qi 50 W z MagSafe.

    Design, wodoszczelność IP68/IP69K i wymiary: niemal bliźniaczo identyczne

    Oba telefony dzielą tę samą precyzyjnie frezowaną aluminiową ramę z szklanym tyłem i certyfikatem szczelności IP68 + IP69 + IP69K, to najwyższy standard branżowy obejmujący zanurzenie, strumienie pod ciśnieniem oraz pył. W tej cenie konkurenci (Samsung Galaxy A56, Xiaomi Redmi Note 14 Pro+) oferują maksymalnie IP67/IP68.

    Wymiary są identyczne (156 × 74,7 × 7,8 mm), ale Pro waży 195–200 g zamiast 185–190 g, to efekt dodatkowego modułu teleobiektywu i cewki indukcyjnej. Różnicy 10 g raczej nie wyczuwasz w dłoni.

    Kolory dostępne w Polsce:
    – Honor 600: czarny, pomarańczowy (odważny, satynowy)
    – Honor 600 Pro: czarny, White Gold (perłowo-złoty z efektem 3D)

    Obie wersje mają ekran lekko zakrzywiony 4D, przyjemny w dłoni, ale wymagający szkła hartowanego z dopasowanym kształtem (płaskie szkło będzie odstawać po bokach).

    Co wybrać: Honor 600 czy Honor 600 Pro?

    To pytanie sprowadza się do trzech scenariuszy.

    Wybierz Honor 600 (od 2 399 zł), jeśli:

    • ✅ Używasz telefonu głównie do komunikacji, social mediów, YouTube i podstawowych gier
    • ✅ Robisz okazjonalne zdjęcia codzienne (jedzenie, znajomi, pejzaże), bez fanatyzmu portretowego ani makro
    • ✅ Ładujesz tylko przewodowo, brak indukcji to dla Ciebie nieistotny minus
    • ✅ Chcesz najjaśniejszy ekran w klasie do 3 000 zł za rozsądną cenę
    • ✅ Liczy się żywy kolor pomarańczowy, Pro nie ma takiego wariantu

    Wybierz Honor 600 Pro (od 3 799 zł), jeśli:

    • ✅ Grasz w wymagające tytuły mobilne (Genshin Impact, Wuthering Waves, Diablo Immortal), Snapdragon 8 Elite robi tu różnicę
    • ✅ Fotografia to główny powód zakupu, teleobiektyw 3,5× to ten brakujący element
    • ✅ Korzystasz z ładowarek indukcyjnych Qi / MagSafe w domu lub samochodzie
    • ✅ Potrzebujesz 512 GB pamięci (4K 60 fps zżera ją błyskawicznie)
    • ✅ Zależy Ci na przyszłościowości, Snapdragon 8 Elite będzie dobrze radził sobie z aktualizacjami przez najbliższe 4–5 lat

    Komu odradzić oba?

    Jeśli masz już Honor 400 Pro, Honor Magic 7 lub Samsunga Galaxy S25, upgrade nie jest konieczny. Skoki specyfikacyjne są niewielkie poza aparatem. Sprawdź akcesoria do swojego obecnego telefonu w sekcji akcesoriów do Honor 400 lub akcesoriów do Honor Magic 7.

    Akcesoria do Honor 600 i Honor 600 Pro: co warto kupić od razu

    Po zakupie telefonu pierwsze cztery akcesoria, które warto dorzucić do koszyka, to:

    1. Szkło hartowane. Zakrzywiony AMOLED wymaga szkła pasującego do brzegu, płaskie szkło będzie odstawać.
    2. Etui. Etui 3MK Clear Case do Honor 600 5G (39,90 zł) chroni przed obtłuczeniami i pokazuje pomarańczowy kolor obudowy. Uwaga: model dopasowany jest tylko do bazowego Honor 600, etui dedykowane do 600 Pro pojawią się w sklepie w kolejnych tygodniach.
    1. Folia ochronna na obiektyw aparatu. Moduł aparatu Honor 600 wystaje 2 mm i bez ochrony szkło sensora rysuje się w pierwszych dniach
    2. Ładowarka 80 W USB-C PD/PPS. W pudełku Honora znajdziesz tylko kabel. Mocniejsza kostka odblokuje pełną prędkość ładowania. Sprawdź ładowarki USB-C 80 W PD/PPS.

    Do Honor 600 Pro warto dorzucić jeszcze ładowarkę bezprzewodową Qi 50 W z funkcją MagSafe, odblokowuje 50 W wireless, którego baza nie ma. Listę kompatybilnych modeli znajdziesz wśród ładowarek indukcyjnych Qi 50 W kompatybilnych z Honor 600 Pro.

    Sprawdź pełną ofertę akcesoriów do Honor 600 i Honor 600 Pro → homescreen.pl/honor-600-series

    Honor 600 vs konkurencja: gdzie plasuje się seria?

    W cenach 2 399 zł i 3 799 zł seria Honor 600 wchodzi na zatłoczony rynek. Główni rywale:

    ModelCenaProcesorAparatBateria
    Honor 6002 399 złSnapdragon 7 Gen 4200 MP + 12 MP6400 mAh
    Honor 600 Pro3 799 złSnapdragon 8 Elite200 MP + 50 MP tele + 12 MP6400 mAh
    Samsung Galaxy A56 5G2 199 złExynos 158050 MP5000 mAh
    Xiaomi 14T Pro3 199 złDimensity 9300+50 MP + 50 MP tele5000 mAh
    Nothing Phone (3a) Pro2 599 złSnapdragon 7s Gen 350 MP + 50 MP tele5000 mAh

    W kategorii do 2 500 zł Honor 600 ma najlepszy aparat (200 MP) i ekran (8000 nitów), Galaxy A56 wypada od niego słabiej w obu obszarach. W kategorii do 4 000 zł Honor 600 Pro to konkurencja dla flagowych „półflagowców” (Xiaomi 14T Pro, OnePlus 13R), wygrywa baterią i ekranem, traci minimalnie w GPU względem Dimensity 9300+.

    Podsumowanie: który Honor wybrać?

    Honor 600 Pro jest lepszym telefonem we wszystkich obszarach poza ceną. Snapdragon 8 Elite, teleobiektyw 50 MP i ładowanie indukcyjne 50 W to argumenty warte 1 400 zł różnicy, szczególnie jeśli grasz w wymagające gry, robisz dużo zdjęć portretowych lub korzystasz z ładowarek Qi.

    Honor 600 w cenie 2 399 zł to natomiast najlepiej wyceniony średniopółkowy telefon z 200 MP aparatem i 8000 nitów ekranem na rynku. Brak indukcji i słabszy procesor to akceptowalne kompromisy w tej cenie. Do social mediów, komunikacji i lekkiego użytku, w pełni wystarczający.

    Jeśli wahasz się, kup tańszy model i dorzuć etui plus szkło hartowane (60–70 zł łącznie). Po roku będziesz miał lepszy stan zewnętrzny telefonu niż osoba, która kupiła Pro „nago”.

    Zobacz pełną ofertę akcesoriów do Honor 600 i Honor 600 Pro → homescreen.pl/honor-600-series, szkła hartowane od 25 zł, etui od 39 zł, folie hydrożelowe od 25 zł.

    FAQ: najczęstsze pytania o Honor 600 i Honor 600 Pro

    Kiedy premiera Honor 600 i 600 Pro w Polsce?

    Polska premiera odbyła się 7 maja 2026 roku. Globalna prezentacja miała miejsce 22 kwietnia 2026 w Malezji, a europejski debiut 23 kwietnia. Telefony są dostępne w x-kom, Media Expert, Komputronik i honorstore.pl.

    Ile kosztuje Honor 600 i 600 Pro?

    W promocji startowej (do 28 maja 2026): Honor 600, 2 399 zł (8/256 GB), Honor 600 Pro, 3 799 zł (12/512 GB). Ceny katalogowe to odpowiednio 2 799 zł i 4 399 zł. W honorstore.pl Pro można kupić jeszcze taniej z kodem newsletterowym.

    Czym Honor 600 różni się od Honor 600 Pro?

    Trzy kluczowe różnice: (1) procesor, Snapdragon 7 Gen 4 vs Snapdragon 8 Elite, (2) aparat, Pro ma dodatkowy teleobiektyw 50 MP z zoomem 3,5×, (3) ładowanie, Pro ma ładowanie bezprzewodowe 50 W. Reszta (ekran, bateria 6400 mAh, IP68/IP69K, design) jest identyczna.

    Czy Honor 600 Pro nadaje się do gier?

    Tak, Snapdragon 8 Elite jest topowym chipsetem 2026 roku. Trzyma stabilne 60 fps w Genshin Impact i Wuthering Waves na ustawieniach „high”. Honor 600 (bez Pro) ze Snapdragonem 7 Gen 4 spada do 40–45 fps po dłuższej rozgrywce w wymagających tytułach.

    Czy bateria w europejskiej wersji jest mniejsza?

    Tak. W Chinach oba modele mają 7000 mAh, w Europie i Polsce 6400 mAh. Honor tłumaczy to regulacjami transportowymi i wymogami EU. Mimo mniejszej pojemności telefon wytrzymuje 6–9 godzin screen-on-time, czyli pełen dzień użytkowania.

    Czy Honor 600 ma ładowanie bezprzewodowe?

    Nie. Tylko Honor 600 Pro obsługuje ładowanie indukcyjne 50 W (Qi + magnetyczne). Bazowy Honor 600 ma wyłącznie ładowanie przewodowe 80 W i ładowanie zwrotne 27 W przez kabel.

    Czy szkła i etui z Honor 400 pasują do Honor 600?

    Nie, mimo zbliżonych wymiarów. Honor 600 ma inne położenie modułu aparatu i inną krzywiznę ekranu. Akcesoria dedykowane do starszego modelu znajdziesz w kategorii akcesoriów Honor 400, nowe akcesoria do Honor 600, w sekcji „Akcesoria” wyżej w tym artykule.

    Czy warto czekać na Honor 700?

    Honor 700 spodziewany jest dopiero w pierwszej połowie 2027 roku. Jeśli potrzebujesz telefonu teraz, seria 600 to obecnie najjaśniejszy ekran (8000 nitów) i największy główny sensor (200 MP, 1/1,4″) w cenach 2 400–3 800 zł.

  • Najlepsze szkło hartowane do Nothing Phone 4a i 4a Pro [2026]

    Najlepsze szkło hartowane do Nothing Phone 4a i 4a Pro [2026]

    Najlepsze szkło hartowane do Nothing Phone (4a) i (4a) Pro to 3MK FlexibleGlass (34,90 zł), hybrydowe, antymikrobowe, z laserową precyzją cięcia. Drugie miejsce: Bizon Glass Edge Duo (35 zł za 2 sztuki) z czarną ramką i twardością 9H. Najtańsza opcja: GrizzGlass HybridGlass za 14,99 zł.

    Nothing Phone (4a) ma ekran 6,78″ AMOLED 120 Hz, a Nothing Phone (4a) Pro większy 6,83″ AMOLED 144 Hz — oba chronione szybą Panda Glass (specyfikacja Nothing). To dobra szyba fabryczna, ale nie jest niezniszczalna, a koszt wymiany wyświetlacza w autoryzowanym serwisie to 800–1200 zł. Szkło hartowane za 25–35 zł to najtańsze ubezpieczenie, jakie możesz kupić.

    W tym poradniku porównujemy wszystkie szkła i folie ochronne dostępne na homescreen.pl dla obu modeli. Pokazujemy różnice między szkłem klasycznym, hybrydowym, prywatyzującym i matowym. Doradzamy też, jak chronić aparat, bo charakterystyczne diody Glyph wokół wyspy aparatu Nothing Phone (4a) to nie tylko ozdoba, ale też wystający element narażony na rysy.

    Szybki ranking — porównanie najlepszych szkieł

    Wybór zwycięzców opiera się na cenie, jakości materiału, kompletności zestawu montażowego oraz dopasowaniu do modułu Glyph.

    PozycjaSzkłoMarkaTwardośćCenaNajlepsze do
    1FlexibleGlass3MK7H+ hybryda34,90 złCodzienna ochrona
    2Glass Edge Duo (2-pack)Bizon9H35 złNajlepszy stosunek ceny do jakości
    3Glass ClearBizon9H25 złTani klasyk bez ramki
    4HybridGlassGrizzGlass7H hybryda14,99 złBudżet
    5SecretGlassGrizzGlass7H matowe34,99 złPrywatność i antyodbicia

    Porada: Jeśli używasz etui Bizon Case Salpa z podniesioną ramką ekranu, wybierz szkło bez czarnej ramki — dopasuje się ściślej. Jeśli preferujesz minimalistyczny look samego telefonu, szkło „Edge” z czarną ramką optycznie ujednolica wyświetlacz w stanie uśpienia.

    Najlepsze szkła hartowane do Nothing Phone 4a — ranking 2026

    Nothing Phone (4a) ma ekran 6,78″ AMOLED z odświeżaniem 120 Hz i jasnością szczytową 4500 nitów. Producent stosuje fabryczną szybę Panda Glass, ale wystarczy jeden upadek na asfalt, żeby pojawiły się pęknięcia. Poniżej pięć najlepszych szkieł hartowanych dostępnych w naszym sklepie.

    1. 3MK FlexibleGlass: premium hybryda (34,90 zł)

    Nasz wybór: Hybryda 3MK to połączenie folii i szkła — łączy elastyczność z odpornością. Dzięki temu nie pęka tak jak klasyczne szkło hartowane przy upadku narożnikiem.

    Kluczowe cechy 3MK FlexibleGlass:

    • Powłoka antymikrobowa z nanocząsteczkami srebra
    • Powłoka oleofobowa odpychająca tłuszcz z palców
    • Klej Inviscid-Sil™ dla bezpęcherzykowego montażu
    • Pełny zestaw: szkło, naklejki pozycjonujące, ściereczka, karta antypęcherzykowa
    • Produkcja laserowa zapewnia precyzyjne dopasowanie do krawędzi 6,78″

    2. Bizon Glass Edge Duo: najlepszy stosunek ceny do jakości (35 zł / 2 szt.)

    Bizon Glass Edge Duo to opakowanie z dwiema sztukami szkła hartowanego w cenie jednego konkurenta. Twardość 9H, czarna ramka pokrywająca zakrzywienie ekranu, krawędzie 2,5D dla wygody przesuwania palcem.

    Porada: Drugie szkło zawsze warto mieć w zapasie. Jeśli pierwsze pęknie po roku użytkowania, zakładasz drugie z paczki bez ponownego zamówienia — i nie spędzisz tygodnia bez ochrony, czekając na nową dostawę.

    Ten model ma czarną ramkę po obwodzie, co maskuje fabryczne ramki ekranu Nothing Phone (4a) i wygląda spójniej na czarnym wyświetlaczu w stanie uśpienia. Kompatybilny z większością etui dostępnych w naszym sklepie.

    3. Bizon Glass Clear: tani klasyk (25 zł)

    Bizon Glass Clear to klasyczne szkło hartowane 9H bez czarnej ramki — czyste, przezroczyste, niemal niewidoczne na ekranie po założeniu. Idealne, jeśli wolisz minimalistyczny wygląd telefonu i nie chcesz, żeby ramka szkła odcinała się od fabrycznych krawędzi wyświetlacza Nothing Phone (4a).

    Szkło hartowane Bizon Glass Clear do Nothing Phone 4a

    Konstrukcja typowa dla tej klasy: grubość 0,33 mm, twardość 9H w skali Mohsa (odporne na klucze i monety w kieszeni), krawędzie 2,5D dla wygody przesuwania palcem oraz powłoka oleofobowa, która ułatwia ścieranie odcisków palców. Klej żelowy nakłada się równomiernie i wybacza 2-3 próby ułożenia, jeśli pomylisz pozycję przy montażu — ważne, jeśli to Twoja pierwsza naklejka szkła.

    Sprawdza się szczególnie dobrze w cienkich, silikonowych etui bez podniesionej krawędzi ekranu (np. Bizon Case Salpa). W etui z grubszą ramką ekranową na krawędzi szkła może pojawić się minimalna szczelina, ale nie wpływa to na ochronę. Najtańsza opcja na liście, jeśli chcesz pojedyncze szkło bez ramki — idealna do codziennego użytku, bez kompromisów na podstawowych parametrach.

    W zestawie znajdziesz ściereczkę z mikrofibry i instrukcję montażu. Brakuje natomiast naklejek wyłapujących kurz, więc przed montażem zadbaj o czystość ekranu — najlepiej w łazience po prysznicu, gdy w powietrzu jest mniej kurzu.

    4. GrizzGlass HybridGlass: najtańsza opcja (14,99 zł)

    GrizzGlass HybridGlass to ekonomiczna alternatywa dla 3MK FlexibleGlass — w cenie poniżej 15 zł dostajesz hybrydową konstrukcję łączącą folię z warstwą szklaną. Dla wielu użytkowników to optymalny kompromis między klasyczną folią a pełnoprawnym szkłem hartowanym.

    Kluczowe parametry: twardość 7H (niższa niż klasyczne 9H, ale odporna na większość codziennych zarysowań), elastyczna konstrukcja niepękająca przy upadku narożnikiem, klej zapewniający bezpęcherzykowy montaż oraz powłoka oleofobowa. Brakuje powłoki antymikrobowej z nanocząsteczkami srebra i laserowego cięcia z najwyższej półki, ale za 14,99 zł trudno wymagać premium.

    Dla kogo: użytkownicy szukający najtańszej hybrydy, kupujący na zapas, osoby z drugim Nothing Phone (4a) w rodzinie (np. dla nastolatka), które nie chcą wydawać 35 zł na szkło premium.

    5. GrizzGlass SecretGlass: matowe szkło prywatyzujące (34,99 zł)

    GrizzGlass SecretGlass łączy dwie funkcje w jednym szkle: filtr prywatyzujący ograniczający kąt widzenia ekranu oraz matową powłokę, która eliminuje odbicia światła. To rozwiązanie dla osób, które pracują w open space, czytają wiadomości w komunikacji miejskiej lub po prostu nie chcą, żeby ktoś z boku zaglądał im na ekran.

    Kluczowe cechy GrizzGlass SecretGlass:

    • Filtr prywatyzujący ograniczający kąt widzenia ekranu do około ±45° od osi
    • Matowa powłoka eliminująca odbicia światła i ślady palców
    • Hybrydowa konstrukcja (folia + warstwa szklana) — nie pęka przy upadku narożnikiem
    • Twardość 7H, odporne na codzienne zarysowania kluczami i monetami
    • Pełny zestaw montażowy: ściereczka z mikrofibry, naklejki czyszczące, instrukcja

    Uwaga: Filtr prywatyzujący przyciemnia ekran o około 25–30%. Jeśli korzystasz z telefonu w mocnym słońcu lub używasz go do nawigacji, wybierz zwykłe szkło bez filtra. Dla pracy biurowej i transportu publicznego spadek jasności jest niezauważalny.

    Bezpośredni konkurent SecretGlass to Bizon Hybrid Shadow w cenie 35 zł. Różnice są minimalne — SecretGlass jest nieco cieńsze i wymaga staranniejszego montażu (mniejsza tolerancja na pęcherzyki), Hybrid Shadow grubsze, ale łatwiejsze w nakładaniu. Wybór między nimi to często kwestia preferencji marki.

    Szkła hartowane do Nothing Phone (4a) Pro — gdzie szukać

    Nothing Phone (4a) Pro ma większy ekran niż wersja podstawowa — 6,83″ AMOLED 144 Hz i 5000 nitów jasności (vs 6,78″, 120 Hz i 4500 nitów w 4a). To oznacza, że szkła z 4a fizycznie nie pasują do (4a) Pro — różnica 0,05″ w przekątnej + inne rozmieszczenie czujników i aparatu wymaga dedykowanej wersji. W naszej ofercie znajdziesz te same marki i modele szkieł co opisane wyżej dla 4a, w wersjach dedykowanych pod (4a) Pro.

    Pełną listę szkieł, folii i ochrony aparatu dla wersji Pro znajdziesz na stronie kategorii: akcesoria do Nothing Phone (4a) Pro →

    Bezpośrednie linki do wersji Pro tych samych produktów z rankingu powyżej:

    Produkt z rankingu 4aWersja dla 4a ProCena
    3MK FlexibleGlassFlexibleGlass do (4a) Pro34,90 zł
    Bizon Glass Edge Duo (2-pack)Glass Edge Duo do (4a) Pro35 zł
    Bizon Glass ClearGlass Clear do (4a) Pro25 zł
    GrizzGlass HybridGlassHybridGlass do (4a) Pro14,99 zł
    GrizzGlass SecretGlass (matowe prywatyzujące)SecretGlass do (4a) Pro34,99 zł

    Uwaga: Szkło z Nothing Phone (4a) nie pasuje do (4a) Pro — modele mają różne przekątne ekranu (6,78″ vs 6,83″) i inne rozmieszczenie czujników. Zawsze wybieraj wersję dedykowaną pod swój model — sprawdź, czy w nazwie produktu i w URL widnieje „4a Pro”.

    Ochrona aparatu Nothing Phone 4a — niedoceniana sprawa

    Nothing Phone (4a) ma podwójny aparat 50 MP + 8 MP umieszczony w charakterystycznej, wystającej wyspie z diodami Glyph. Wersja Pro dostaje teleobiektyw peryskopowy 50 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i przesunięty układ obiektywów. Oba moduły wystają ponad obudowę o około 1,5 mm: gdy odkładasz telefon na biurko aparatem do dołu, soczewki dotykają powierzchni jako pierwsze.

    Rysa na obiektywie psuje każde zdjęcie i film. Koszt wymiany: w nieautoryzowanym serwisie ok. 350 zł, w autoryzowanym ponad 600 zł.

    3MK Lens Protection ochrona obiektywu aparatu do Nothing Phone 4a
    3MK Lens Protection ochrona obiektywu do Nothing Phone 4a Pro

    GrizzGlass HybridGlass Camera: najtańsza ochrona (9,99 zł)j

    GrizzGlass HybridGlass Camera do 4a i wersja do 4a Pro. Za 10 zł zabezpieczasz obiektyw, który kosztuje setki złotych. Najlepszy stosunek ceny do wartości w całym artykule.

    Nasz wybór: Szkło na aparat to najczęściej zapominany element ochrony. Kup je razem ze szkłem na ekran — łączny koszt 35 zł chroni elementy, których naprawa pochłonęłaby 1500 zł.

    Czym różni się szkło hartowane od hybrydowego?

    To pytanie pojawia się przy każdym zakupie. Odpowiedź wpływa na to, ile zapłacisz i jak długo szkło wytrzyma.

    Szkło hartowane klasyczne (9H):

    • Sztywne, podgrzewane do 420°C i szybko schładzane
    • Twardość 9H w skali Mohsa, odporne na klucze i monety
    • Pęka przy upadku narożnikiem (ale chroni ekran pod spodem)
    • Tańsze (od 15 zł)

    Szkło hybrydowe (7H+):

    • Łączy folię i warstwę szklaną
    • Elastyczne, nie pęka przy upadku
    • Mniejsza twardość (7H zamiast 9H), ale lepsza odporność na uderzenia
    • Droższe (25–50 zł)
    ParametrHartowane 9HHybrydowe 7H
    Twardość9H7H
    Odporność na pęknięciaNiskaWysoka
    Odporność na zarysowaniaBardzo wysokaWysoka
    Cena15–35 zł25–50 zł
    Łatwość montażuŚredniaWysoka

    Co wybrać? Jeśli upuszczasz telefon często, wybierz hybrydę (3MK FlexibleGlass lub Bizon Hybrid Shadow). Jeśli telefon głównie nosisz w kieszeni z kluczami, wybierz hartowane 9H, lepiej odporne na zarysowania powierzchni.

    Czy szkło z Nothing Phone (4a) pasuje do (4a) Pro?

    Nie. Modele mają różne ekrany: Nothing Phone (4a) ma 6,78″ 120 Hz, a (4a) Pro większy 6,83″ 144 Hz. Dodatkowo różni się rozmieszczenie czujników i przedniego aparatu. Szkło z 4a będzie zbyt małe na ekran 4a Pro, a szkło z (4a) Pro będzie wystawać poza ekran wersji podstawowej.

    Co prawda kilka folii hydrożelowych (np. Bizon Film Hydrogel Front) jest dedykowanych dla obu modeli jednocześnie, ale to wyjątek. Standardowe szkła hartowane są zawsze osobne, sprawdź dokładnie URL produktu przed zakupem.

    Porada: Adres URL produktu zawiera nazwę modelu (/nothing-phone-4a/ lub /nothing-phone-4a-pro/). Łatwy sposób, żeby się nie pomylić, kliknij w odpowiednią kategorię ze strony marki Nothing i wybieraj produkty stamtąd.

    Jak prawidłowo nakleić szkło hartowane

    Najczęstszy powód reklamacji szkła to nie wada produktu, tylko źle wykonany montaż. Bąbelki powietrza, paprochy pod szkłem, krzywe ułożenie, wszystko da się uniknąć w 5 krokach.

    Krok 1: Umyj ręce i wyłącz telefon. Pył pod szkłem to klasyczny błąd.

    Krok 2: Wyczyść ekran ściereczką z mikrofibry z zestawu. Najpierw wilgotna chusteczka, potem sucha.

    Krok 3: Sprawdź ekran pod światłem, każdy paproch widać. Użyj naklejek wyłapujących kurz (Dust-Fix™) z zestawu 3MK lub taśmy klejącej.

    Krok 4: Przyłóż szkło zgodnie z naklejkami pozycjonującymi, najpierw od strony przedniego aparatu. Puść je: dzięki klejowi samo opadnie i przylgnie do ekranu.

    Krok 5: Wygładź szkło od środka na zewnątrz miękką ściereczką. Bąbelki powietrza znikną w ciągu 24 godzin samoistnie.

    Uwaga: Jeśli pod szkło dostanie się włos lub paproch, nie próbuj naciskać. Delikatnie podnieś szkło za róg, usuń paproch taśmą i przyklej ponownie. Klej żelowy wybacza 2–3 takie operacje.

    Komplet ochrony Nothing Phone 4a — szkło, etui i folia na aparat

    Pełna ochrona kosztuje mniej, niż myślisz. Poniżej przykładowy zestaw za mniej niż 100 zł:

    ElementProduktCena
    Szkło na ekran3MK FlexibleGlass34,90 zł
    Szkło na aparat3MK Lens Protection19,90 zł
    Etui silikonoweBizon Case Salpa25,00 zł
    Razem79,80 zł

    Wszystkie produkty znajdziesz w naszych kategoriach: akcesoria do Nothing Phone (4a) i akcesoria do Nothing Phone (4a) Pro. Pełną ofertę szkieł hartowanych dla wszystkich modeli znajdziesz w kategorii szkła hartowane.

    Sprawdź ofertę: Wszystkie akcesoria Nothing w homescreen.pl →

    Podsumowanie: które szkło wybrać?

    Najlepsze szkło hartowane do Nothing Phone (4a) to 3MK FlexibleGlass (34,90 zł), premium hybryda z powłoką antymikrobową i precyzyjnym laserowym cięciem. To samo dotyczy Nothing Phone (4a) Pro, w wersji dedykowanej.

    Jeśli szukasz najlepszego stosunku ceny do jakości, wybierz Bizon Glass Edge Duo za 35 zł, dwie sztuki szkła 9H z czarną ramką. Drugie szkło zostaje na czarną godzinę.

    Najtańsza opcja to GrizzGlass HybridGlass za 14,99 zł, hybrydowe, bez powłok premium, ale za 15 zł trudno wymagać więcej.

    Pamiętaj o ochronie obiektywu aparatu, kosztuje 10–20 zł, a chroni element wart kilkaset. Najczęstszy błąd kupujących to ignorowanie tej kategorii.

    Sprawdź wszystkie szkła i folie do Nothing Phone (4a) oraz akcesoria do Nothing Phone (4a) Pro w homescreen.pl. Darmowa dostawa od 100 zł i szybka wysyłka InPost gwarantują, że Twój nowy telefon nie pojeździ bez ochrony nawet jeden dzień.

    FAQ — najczęstsze pytania

    Czy Nothing Phone (4a) ma fabryczne szkło hartowane?
    Tak, fabryczna szyba Panda Glass oferuje podstawową ochronę, ale nie jest niezniszczalna. Po jednym mocniejszym upadku może pęknąć. Dodatkowe szkło hartowane za 25–35 zł to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana wyświetlacza (800–1200 zł).

    Czy szkło z Nothing Phone (4a) pasuje do (4a) Pro?
    Nie. Modele mają różne przekątne — 6,78″ w 4a vs 6,83″ w (4a) Pro — oraz inne rozmieszczenie czujników i przedniego aparatu. Folie hydrożelowe Bizon Film Hydrogel są wyjątkiem, bo elastyczna folia toleruje minimalne różnice i pasuje do obu modeli. Szkła hartowane są zawsze dedykowane konkretnemu modelowi.

    Czy szkło prywatyzujące przyciemnia ekran?
    Tak, o około 25–30%. To skutek uboczny filtra ograniczającego kąt widzenia. Jeśli korzystasz z telefonu w mocnym słońcu, lepiej wybrać szkło bez filtra prywatyzującego. Dla pracy w open space lub komunikacji miejskiej spadek jasności jest akceptowalny.

    Czy hybrydowe szkło 3MK FlexibleGlass jest lepsze od klasycznego szkła 9H?
    Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Hybryda jest elastyczna i nie pęka przy upadkach narożnikiem, ale ma niższą twardość (7H zamiast 9H). Klasyczne szkło 9H lepiej chroni przed zarysowaniami z kluczy i monet, ale pęka przy mocnym uderzeniu. Wybór zależy od stylu użytkowania.

    Ile kosztuje wymiana ekranu w Nothing Phone (4a)?
    W autoryzowanym serwisie Nothing wymiana wyświetlacza Nothing Phone (4a) kosztuje około 800 zł, dla wersji Pro ok. 1100 zł. W nieautoryzowanych serwisach ceny zaczynają się od 500 zł, ale tracisz gwarancję producenta. Szkło ochronne za 35 zł to najtańsze ubezpieczenie.

    Czy mogę używać szkła hartowanego z etui Bizon Case Salpa?
    Tak, większość szkieł z naszej oferty jest kompatybilna z etui Bizon Case Salpa. Najlepiej dopasowane są szkła z czarną ramką (Glass Edge), które maskują przezroczyste krawędzie etui. Dla pełnej kompatybilności sprawdź opis produktu, informacja o kompatybilności jest podana na każdej stronie szkła.

    Jak długo wytrzymuje szkło hartowane?
    Przy normalnym użytkowaniu szkło wytrzymuje 12–24 miesiące. Częste upadki, klucze w tej samej kieszeni i agresywne czyszczenie skracają żywotność. Hybrydowe szkła 3MK i Bizon mają 6-miesięczną gwarancję producenta na pęknięcia bez winy użytkownika.

    Ile kosztuje szkło hartowane do Nothing Phone (4a) i (4a) Pro?
    Ceny szkieł hartowanych dla obu modeli zaczynają się od 14,99 zł (GrizzGlass HybridGlass) i sięgają 49,90 zł za antymikrobową folię 3MK SilverProtect+. Najczęściej wybierane modele kosztują 25–35 zł. Szkło na aparat dodatkowo 9,99–19,90 zł. Komplet (szkło + ochrona aparatu) zmieścisz w 50 zł.

    Zamów dziś: 3MK FlexibleGlass + 3MK Lens Protection = 54,80 zł. Darmowa dostawa od 100 zł, wysyłka InPost 24h, 14 dni na zwrot, BLIK / Przelewy24 / karta. Sklep z oceną Allegro 99,8% i Google 4,9/5. Sprawdź wszystkie szkła do Nothing Phone (4a) → lub do Nothing Phone (4a) Pro →.

  • Akcesoria do Huawei Watch GT Runner 2: ranking 2026

    Akcesoria do Huawei Watch GT Runner 2: ranking 2026

    Najlepsze akcesoria do Huawei Watch GT Runner 2 to etui Bizon Case Watch Adamo (25 zł) ze zintegrowanym szkłem 9H, szkło Tech-Protect Glass Flex+ [2 PACK] (19 zł) dla maksymalnej trwałości oraz folia Bizon Watch Film HydroFlex [3 PACK] (25 zł) dla biegaczy ceniących minimalną wagę.

    Poniżej znajdziesz pełny ranking 9 akcesoriów dostępnych w sklepie Home Screen, podzielonych na trzy kategorie: etui ochronne, szkła hartowane i folie. Każdy produkt opisaliśmy z parametrami, ceną i konkretną rekomendacją, dla kogo będzie najlepszym wyborem.

    Dlaczego Huawei Watch GT Runner 2 wymaga akcesoriów ochronnych

    Huawei Watch GT Runner 2 to zegarek skrojony pod biegaczy maratońskich. Według oficjalnej specyfikacji Huawei ma tytanową kopertę klasy lotniczej, szkło Kunlun Glass 2. generacji i wodoszczelność 5 ATM z certyfikatem EN13319 dla nurkowania do 40 metrów. Brzmi nieźle, jednak żaden z tych parametrów nie chroni przed jednym konkretnym scenariuszem: uderzeniem narożnika koperty o krawędź biurka albo upadkiem na asfalt podczas treningu.

    W praktyce to właśnie krawędzie i wyświetlacz biorą najwięcej uderzeń. Naprawa pękniętego ekranu w autoryzowanym serwisie Huawei to wydatek rzędu 500–700 zł według cennika producenta. Folia ceramiczna kosztuje 12,99 zł, a etui ze szkłem 25 zł. ROI z zabezpieczenia akcesorium liczy się więc po pierwszym upadku.

    Uwaga: Tytan jest twardszy od stali, ale podatny na zarysowania. Każde otarcie o klamry plecaka biegowego, zamki kurtki czy kamienne murki zostawia trwały ślad. Etui Felipe z TPU rozwiązuje ten problem za 19 zł.

    Najlepsze etui ochronne do Huawei Watch GT Runner 2

    W sklepie Home Screen dostępne są dwie linie etui marki Bizon, dedykowane konkretnie pod GT Runner 2: Adamo (premium, ze zintegrowanym szkłem) oraz Felipe (smukłe, z osłoną ekranu z TPU). Obie chronią tytanową kopertę i wyświetlacz, różnią się jednak filozofią ochrony i estetyką.

    1. Bizon Case Watch Adamo: premium ze szkłem hartowanym (25 zł)

    Nasz wybór w kategorii ochrony premium

    Bizon Case Watch Adamo to dwuczęściowa konstrukcja z poliwęglanu (PC) z fabrycznie zintegrowanym szkłem hartowanym 9H. To rozwiązanie 2-w-1, kupujesz jednocześnie etui i szkło na ekran, oszczędzając kilkanaście złotych względem zakupu obu produktów osobno.

    Specyfikacja:
    – Materiał ramki: poliwęglan (PC)
    – Ochrona ekranu: szkło hartowane 9H w zestawie
    – Waga: ok. 8 g
    – Warianty: srebrno-pomarańczowy, przezroczysto-czerwony, przezroczysto-pomarańczowy, przezroczysto-niebieski

    Dla kogo: Dla biegaczy, którzy chcą jednego rozwiązania zamiast dwóch, ramki ochronnej i szkła. Wariant srebrno-pomarańczowy świetnie pasuje do koloru Dawn Orange, niebieski do Dusk Blue.

    2. Bizon Case Watch Felipe: z osłoną ekranu z TPU (19 zł)

    Najlepsza cena za pełną ochronę 360°

    Bizon Case Watch Felipe to monolityczne etui z TPU (termoplastycznego poliuretanu) z fabrycznie wbudowaną osłoną ekranu. Brak twardych łączeń znaczy brak punktów krytycznych, w których etui mogłoby pęknąć po upadku. Czułość dotyku jest zachowana mimo warstwy TPU na wyświetlaczu.

    Specyfikacja:
    – Materiał: TPU (termoplastyczny poliuretan)
    – Ochrona ekranu: zintegrowana osłona TPU
    – Lekko podniesione krawędzie (raised edges)
    – Warianty: srebrne, różowe, złote, przezroczyste, niebieskie, czarne (6 kolorów)

    Dla kogo: Dla biegaczy szlakowych i osób, które trenują w trudnym terenie. Miękki TPU absorbuje energię uderzenia lepiej niż twardy poliwęglan, więc lepiej chroni przed kamieniami na trasie biegowej. Sześć wariantów kolorystycznych daje sporo elastyczności stylistycznej.

    Porównanie etui Adamo vs Felipe

    ParametrBizon AdamoBizon Felipe
    Cena25 zł19 zł
    MateriałPoliwęglan (PC)TPU
    Ochrona ekranuSzkło hartowane 9HOsłona TPU
    KonstrukcjaDwuczęściowaMonolityczna
    Liczba wariantów kolorystycznych46
    Najlepsze doCodzienne użycie + treningiBieg w terenie + uderzenia

    Porada: Jeśli planujesz nosić zegarek głównie w pracy i na lekkie treningi, wybierz Adamo (twarde szkło na ekranie wytrzymuje codzienne otarcia). Jeśli biegasz po lasach, kamieniach i trudnym terenie, postaw na Felipe (TPU absorbuje uderzenia).

    Najlepsze szkła hartowane i hybrydowe do Huawei Watch GT Runner 2

    Szkło Kunlun na fabrycznym wyświetlaczu jest wyjątkowo twarde, ale nie nieskazitelne. W praktyce każdy biegacz po roku zauważa drobne zarysowania na powierzchni ekranu. Szkło hartowane lub hybrydowe to warstwa poświęcalna, zniszczy się ono zamiast oryginalnego wyświetlacza.

    1. Tech-Protect Glass Flex+ Black [2 PACK]: najtrwalsze (19 zł)

    Nasz wybór w kategorii szkieł

    Tech-Protect Glass Flex+ to elastyczne szkło hybrydowe z czarną ramką, która maskuje krawędzie wyświetlacza. Hybryda łączy trwałość szkła z elastycznością folii, nie pęka przy zgięciu, jak klasyczne szkło 9H. W zestawie znajdują się dwie sztuki, więc masz zapas na wymianę po pierwszym uszkodzeniu.

    Specyfikacja:
    – Typ: szkło hybrydowe (poliwęglan + warstwa szklana)
    – Twardość: 9H (warstwa zewnętrzna)
    – Ramka: czarna (maskuje krawędzie wyświetlacza)
    – Zestaw: 2 sztuki

    Dla kogo: Dla biegaczy, którzy chcą maksymalnej trwałości i nie boją się drobnych zarysowań, szkło hybrydowe wytrzymuje więcej niż klasyczna folia, a nie pęka jak 9H. Czarna ramka ukrywa łapane przez Kunlun Glass refleksy.

    2. Bizon Glass Watch Clear: klasyczne szkło hartowane (19 zł)

    Najlepszy wybór dla minimalistów

    Bizon Glass Watch Clear to przezroczyste szkło hartowane bez ramki, klejone na całej powierzchni. Brak czarnych krawędzi sprawia, że Always-On Display Huawei wygląda dokładnie tak samo jak na fabrycznym wyświetlaczu, bez efektu „okienka”.

    Specyfikacja:
    – Typ: szkło hartowane
    – Twardość: 9H
    – Bez ramki, pełna przezroczystość
    – Grubość: 0,33 mm

    Dla kogo: Dla osób ceniących minimalistyczny wygląd i pełen widok wyświetlacza. Klasyczne szkło 9H świetnie chroni przed zarysowaniami, ale jest mniej odporne na punktowe uderzenia niż hybryda.

    3. GrizzGlass HybridGlass: najtańsze (13,99 zł)

    Najlepsza cena w rankingu szkieł

    GrizzGlass HybridGlass to budżetowa hybryda, łączy elastyczność folii z trwałością szkła w cenie, której nie pobije żadna inna opcja w sklepie. Nie ma zestawu 2-w-1, ale za mniej niż 14 zł zabezpieczasz ekran tytanowego flagowca Huawei.

    Specyfikacja:
    – Typ: szkło hybrydowe
    – Grubość: 0,2 mm
    – Bez ramki, przezroczyste
    – Polska marka

    Dla kogo: Dla biegaczy, którzy testują różne akcesoria i nie chcą inwestować dużo w jeden produkt. To także najlepszy wybór, jeśli już masz etui i szukasz dodatkowej warstwy szkła w niskiej cenie.

    Porównanie szkieł, tabela

    SzkłoMarkaTypRamkaZestawCena
    Glass Flex+ Black [2 PACK]Tech-Protecthybrydoweczarna2 szt.19 zł
    Glass Watch ClearBizonhartowane 9Hbrak1 szt.19 zł
    HybridGlassGrizzGlasshybrydowebrak1 szt.13,99 zł

    Najlepsze folie ochronne do Huawei Watch GT Runner 2

    Folia to alternatywa dla szkła, cieńsza, bardziej elastyczna i tańsza. Dla biegaczy maratonowych, którzy liczą każdy gram, folia jest często lepszym wyborem niż szkło, bo nie zmienia ergonomii ekranu i nie wpływa na czułość dotyku.

    1. Bizon Watch Film HydroFlex [3 PACK]: najlepszy zestaw (25 zł)

    Nasz wybór w kategorii folii

    Bizon Watch Film HydroFlex to hydrożelowa folia samoregenerująca, drobne zarysowania znikają z czasem dzięki właściwościom materiału TPU. W zestawie są 3 sztuki, więc starczają na ponad rok użytkowania nawet przy intensywnych treningach. Cena jednej folii wychodzi na 8,33 zł.

    Specyfikacja:
    – Typ: folia hydrożelowa (HydroFlex)
    – Funkcja: samoregeneracja drobnych zarysowań
    – Zestaw: 3 sztuki
    – Grubość: 0,2 mm

    Dla kogo: Dla biegaczy, którzy regularnie ścierają wyświetlacz o pasek od plecaka, koszulkę technical lub gumkę od czołówki. Trzy sztuki znaczy, że nawet po dwóch wymianach masz jeszcze zapas.

    2. GrizzGlass CeramicFilm: najtańsza ochrona ceramiczna (12,99 zł)

    Najlepsza cena w rankingu folii

    GrizzGlass CeramicFilm to folia z warstwą ceramiczną, twardszą od standardowej folii TPU, ale wciąż elastyczną. Świetna alternatywa dla osób, które wolą trwałość ceramiki, ale nie chcą sztywności klasycznego szkła hartowanego.

    Specyfikacja:
    – Typ: folia ceramiczna
    – Twardość: porównywalna z 7–8H
    – Grubość: 0,2 mm
    – Polska marka

    Dla kogo: Dla świadomych zakupowo użytkowników, którzy chcą połączyć budżet z dobrymi parametrami ochronnymi. Najtaniej w całym sklepie, a parametry dorównują droższym foliom hybrydowym.

    3. GrizzGlass PaperScreen: folia matowa dla biegaczy w słońcu (13,99 zł)

    Najlepsza w mocnym słońcu i na deszczu

    GrizzGlass PaperScreen to matowa folia o efekcie „papierowym”, eliminuje refleksy światła i ślady palców. To gigantyczna różnica podczas treningu w słoneczny dzień, kiedy musisz szybko sprawdzić tempo lub puls.

    Specyfikacja:
    – Typ: folia matowa (anty-refleksyjna)
    – Wykończenie: matowe, papierowe w dotyku
    – Grubość: 0,2 mm
    – Redukcja odblasków: do 80%

    Dla kogo: Dla biegaczy maratońskich i triathlonistów, którzy trenują w terenie. Matowa powierzchnia daje czytelny ekran nawet w bezpośrednim słońcu. Minus: lekko obniża nasycenie kolorów Always-On Display. Recenzje typu test redakcji Komputer Świat potwierdzają, że jasność szczytowa 3000 nitów wystarcza nawet bez folii matowej, ale w pełnym południowym słońcu czytelność rośnie wyraźnie.

    Porównanie folii, tabela

    FoliaMarkaTypZestawCena za 1 szt.Cena
    HydroFlex [3 PACK]Bizonhydrożelowa3 szt.8,33 zł25 zł
    CeramicFilmGrizzGlassceramiczna1 szt.12,99 zł12,99 zł
    PaperScreenGrizzGlassmatowa1 szt.13,99 zł13,99 zł
    Watch Film Matte Duo [2 PACK]Bizonmatowa2 szt.14,50 zł29 zł

    Pełne porównanie 9 najlepszych akcesoriów

    AkcesoriumKategoriaMarkaCenaNajlepsze do
    Bizon Case Watch AdamoEtui ze szkłemBizon25 złCodzienne użycie + biuro
    Bizon Case Watch FelipeEtui z osłonąBizon19 złBieganie w terenie
    Tech-Protect Glass Flex+ [2 PACK]Szkło hybrydoweTech-Protect19 złMaksymalna trwałość
    Bizon Glass Watch ClearSzkło hartowaneBizon19 złMinimalistyczny wygląd
    GrizzGlass HybridGlassSzkło hybrydoweGrizzGlass13,99 złBudżetowa hybryda
    Bizon Watch Film HydroFlex [3 PACK]Folia hydrożelowaBizon25 złIntensywny trening
    GrizzGlass CeramicFilmFolia ceramicznaGrizzGlass12,99 złNajlepsza cena
    GrizzGlass PaperScreenFolia matowaGrizzGlass13,99 złTrening w słońcu
    Bizon Watch Film Matte Duo [2 PACK]Folia matowaBizon29 złAnti-glare + zapas

    Jak dobrać akcesoria do swojego stylu biegania

    Wybór akcesorium zależy od trzech zmiennych: gdzie biegasz, jak długo trenujesz i czy nosisz zegarek poza biegiem. Poniżej praktyczne scenariusze.

    Bieganie po asfalcie i w mieście: Etui Bizon Adamo (ze szkłem 9H) wystarczy. Asfalt rzadko zostawia głębokie zarysowania, ale upadek na krawężnik potrafi zniszczyć narożnik koperty. Dwuwarstwowa konstrukcja PC + szkło chroni jednocześnie ramkę i wyświetlacz.

    Trasy szlakowe i biegi górskie: Etui Bizon Felipe z miękkim TPU. Kamienie i korzenie potrafią być bezlitosne, a TPU lepiej absorbuje energię uderzenia niż twardy poliwęglan. Plus 6 wariantów kolorystycznych, pomarańczowe etui to dodatkowa widoczność na trasie.

    Maratony i ultramaratony: Cienka folia (HydroFlex 3 PACK lub PaperScreen) zamiast etui. Każdy gram waży podczas 42 km biegu, a folia praktycznie nie zmienia ergonomii zegarka. Hydrożelowa HydroFlex regeneruje drobne zarysowania, więc nie musisz jej wymieniać po każdym treningu.

    Triathlon i pływanie: Tylko folia, bez etui. Etui mogą zatrzymywać wodę przy uszczelkach koperty, co utrudnia zsynchronizowanie czujników z ciałem. Folia ceramiczna GrizzGlass CeramicFilm lub szkło Glass Flex+ nie wpływa na detekcję dotyku w wodzie.

    Codzienne użytkowanie + biuro: Etui Adamo (premium look) plus szkło hartowane Bizon Glass Watch Clear (bez ramki, pełen widok wyświetlacza). Ta kombinacja daje ochronę 360° bez kompromisów wizualnych.

    Porada: Jeśli kupujesz akcesoria po raz pierwszy, zacznij od kombinacji etui Felipe + folia HydroFlex 3 PACK (łącznie 44 zł). To pełen zestaw startowy z zapasem na rok użytkowania.

    Co jeszcze warto dokupić do Huawei Watch GT Runner 2

    Sklep Home Screen oferuje akcesoria dedykowane GT Runner 2, ale są też produkty uniwersalne, które mogą się przydać. Zegarek ma standardowy montaż paska 22 mm, więc pasują do niego paski z kategorii pasków do zegarków. Jeśli rozważasz upgrade do nowszego modelu, sprawdź kategorie Huawei Watch GT 6 lub Huawei Watch Ultimate. Czym nowy GT 7 różni się od GT 6, sprawdzisz w porównaniu Huawei Watch GT 7 vs GT 6.

    Posiadacze starszych modeli mogą zerknąć na akcesoria do Huawei Watch GT 5 i Huawei Watch GT 4, niektóre paski są międzymodelowo wymienne. Pełna lista akcesoriów do wszystkich modeli smartwatchy Huawei znajduje się w kategorii Pozostałe Watch / Band.

    Podsumowanie, co kupić w pierwszej kolejności

    Najlepsza pojedyncza inwestycja w ochronę Huawei Watch GT Runner 2 to etui Bizon Case Watch Adamo (25 zł), łączy ramkę ochronną z hartowanym szkłem 9H. Drugie miejsce zajmuje etui Bizon Case Watch Felipe (19 zł) dla osób trenujących w trudnym terenie.

    Jeśli wolisz minimalizm, postaw na samo szkło Tech-Protect Glass Flex+ [2 PACK] (19 zł), dwie sztuki w cenie jednej u konkurencji, hybrydowa technologia. Dla maratończyków optymalna jest folia Bizon Watch Film HydroFlex [3 PACK] (25 zł) z funkcją samoregeneracji.

    Wszystkie wymienione produkty są dostępne w sklepie Home Screen z wysyłką następnego dnia roboczego (przy zamówieniu do 12:00). Darmowa dostawa od 100 zł i 30 dni na zwrot.

    FAQ, najczęściej zadawane pytania o akcesoria do Huawei Watch GT Runner 2

    Jakie akcesoria pasują do Huawei Watch GT Runner 2?

    Do Huawei Watch GT Runner 2 pasują dedykowane etui Bizon (Adamo i Felipe), szkła hartowane Bizon, Tech-Protect i GrizzGlass oraz folie ochronne marek Bizon i GrizzGlass. Zegarek ma także standardowy montaż paska 22 mm, więc pasują do niego uniwersalne paski o tej szerokości.

    Czy szkło hartowane jest lepsze niż folia na Huawei Watch GT Runner 2?

    Szkło hartowane lepiej chroni przed punktowymi uderzeniami (np. kontakt z kamieniem), a folia jest cieńsza, lżejsza i bardziej elastyczna. Dla maratończyków lepsza jest folia (mniejsza waga), dla biegaczy szlakowych, szkło hybrydowe Tech-Protect Glass Flex+ (kompromis między elastycznością a twardością).

    Ile kosztuje naprawa Huawei Watch GT Runner 2?

    Naprawa pękniętego wyświetlacza Huawei Watch GT Runner 2 w autoryzowanym serwisie kosztuje ok. 500–700 zł. Etui ochronne zaczynają się od 19 zł, a folie od 12,99 zł, więc inwestycja w ochronę zwraca się po pierwszym uniknionym upadku.

    Jaki rozmiar ma pasek do Huawei Watch GT Runner 2?

    Huawei Watch GT Runner 2 używa paska o szerokości 22 mm ze standardowym mocowaniem quick-release. Możesz wymienić oryginalny pasek na dowolny inny pasek 22 mm, silikonowy, skórzany, milanese lub nylonowy.

    Czy etui Bizon Adamo i Felipe pasują do innych modeli Huawei Watch?

    Nie, etui Bizon Case Watch Adamo i Felipe są zaprojektowane konkretnie pod wymiary koperty Huawei Watch GT Runner 2 (45,9 × 43,5 × 10,7 mm). Do innych modeli Huawei Watch (GT 4, GT 5, GT 6, Ultimate) potrzebujesz dedykowanych etui z odpowiednich kategorii.

    Czy folia ceramiczna utrudnia korzystanie z dotyku?

    Nie, folia ceramiczna GrizzGlass CeramicFilm ma grubość 0,2 mm i nie wpływa zauważalnie na czułość dotyku Huawei Watch GT Runner 2. Funkcja Always-On Display oraz wszystkie gesty (przesunięcia, nacisk) działają normalnie.

    Które akcesorium kupić, jeśli mam ograniczony budżet?

    Jeśli masz mniej niż 25 zł, najlepszą inwestycją jest GrizzGlass CeramicFilm (12,99 zł), folia ceramiczna chroni ekran przed zarysowaniami i punktowymi uderzeniami w najniższej cenie w sklepie. Jeśli budżet pozwala na 25 zł, postaw na etui Bizon Adamo (etui + szkło 2-w-1).

  • Jakie najlepsze szkło do Xiaomi 17 Ultra? Ranking 8 modeli na na 2026

    Jakie najlepsze szkło do Xiaomi 17 Ultra? Ranking 8 modeli na na 2026

    Najlepsze szkło do Xiaomi 17 Ultra to 3MK FlexibleGlass (34,90 zł) — hybrydowe szkło z powłoką antybakteryjną z nanocząsteczkami srebra i ceramiczną warstwą, które absorbuje energię uderzeń i nie pęka jak klasyczne hartowane. Na drugiej pozycji Bizon Glass Edge Duo (35 zł) — dwupak szkieł 9H z czarną ramką i 4D zaokrąglonymi krawędziami.

    Xiaomi 17 Ultra to flagowiec, którego wyświetlacz LTPO AMOLED kosztuje więcej niż niejeden średniopółkowy smartfon. Sensor odcisku palca pod ekranem, jasność szczytowa, zakrzywione delikatnie krawędzie — wszystko to wymaga odpowiedniej ochrony. W tym rankingu znajdziesz najlepsze szkła hartowane i hybrydowe do Xiaomi 17 Ultra (kompatybilne też z 17 Pro Max), przetestowane pod kątem twardości, dopasowania, czułości dotyku i kompatybilności z etui.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkła do Xiaomi 17 Ultra?

    Zanim przejdziemy do rankingu, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze szkła ochronnego do Xiaomi 17 Ultra. Oto kluczowe parametry.

    Twardość 9H — to standard branżowy dla szkieł hartowanych. Oznacza odporność na zarysowania kluczami, monetami i innymi przedmiotami codziennego użytku. Szkła hybrydowe mają zwykle 6–7H, co rekompensują elastycznością i odpornością na pękanie.

    Grubość 0.25–0.43 mm — cieńsze szkła (0.25 mm) są mniej widoczne i lepiej współpracują z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem. Grubsze (0.33–0.43 mm) oferują większą amortyzację upadków, ale mogą wystawać poza obrys etui.

    Pełne klejenie (Full Glue) — najlepsze szkła do Xiaomi 17 Ultra mają warstwę kleju na całej powierzchni, a nie tylko po krawędziach. Eliminuje to bąble powietrza i zapobiega odklejaniu się rogów.

    Powłoka oleofobowa — odpycha tłuszcz z palców, ułatwia czyszczenie i poprawia gładkość przesuwania palca po ekranie. Brak tej powłoki to szybkie zabrudzenia i widoczne smugi.

    Kompatybilność z etui — szkła z 4D zaokrąglonymi krawędziami i czarną ramką świetnie maskują przejście między ekranem a obudową, ale niektóre etui z wysokimi rantami mogą podnosić rogi szkła. Bezpiecznym wyborem są modele z węższym obrysem (np. Bizon Glass Clear).

    Czytnik linii papilarnych pod ekranem — Xiaomi 17 Ultra ma sensor pod wyświetlaczem. Standardowe szkła hartowane 9H działają z nim poprawnie, ale matowe szkła prywatyzujące (np. Bizon Hybrid Shadow) mogą obniżyć skuteczność rozpoznawania odcisku palca.

    Ranking szkieł do Xiaomi 17 Ultra

    1. 3MK FlexibleGlass — hybrydowe z powłoką antybakteryjną (34,90 zł)

    Nasz wybór

    3MK FlexibleGlass to hybrydowe szkło polskiej marki, które łączy elastyczność folii z odpornością ceramicznej powłoki. Wyróżnia się powłoką antybakteryjną z nanocząsteczkami srebra — to rzadka cecha w tym segmencie, przydatna szczególnie dla osób, które często korzystają ze smartfonu w miejscach publicznych.

    Konstrukcja absorbuje energię uderzenia, dzięki czemu nie pęka przy umiarkowanych upadkach. Powłoka oleofobowa redukuje odciski, a niemal niewidoczna struktura zachowuje oryginalny wygląd ekranu Xiaomi 17 Ultra. W zestawie znajdziesz kompletny kit montażowy z chusteczkami i kartą do usuwania bąbli.

    Zalety:
    – Powłoka antybakteryjna z nanocząsteczkami srebra
    – Hybrydowa konstrukcja — nie pęka przy upadkach
    – Ceramiczna warstwa zwiększa odporność na zarysowania
    – Powłoka oleofobowa
    – Kompletny kit montażowy

    2. Bizon Glass Edge Duo — kompletna ochrona w dwupaku (35 zł)

    Najlepszy stosunek ceny do jakości

    Bizon Glass Edge Duo to najlepiej dopasowany pakiet ochronny do Xiaomi 17 Ultra. W jednym pudełku otrzymujesz dwa szkła hartowane o twardości 9H, grubości 0.33 mm i zaokrąglonych krawędziach 4D z dyskretną czarną ramką. Ramka maskuje przejście między ekranem a obudową, dając efekt szkła „od krawędzi do krawędzi”.

    Powłoka oleofobowa redukuje odciski palców, a powierzchnia zachowuje pełną przezroczystość i czułość dotyku. W zestawie znajdziesz dwa komplety akcesoriów montażowych — mikrofibrę, chusteczki czyszczące, naklejki pozycjonujące i pochłaniacz pyłu. Drugie szkło traktuj jako zapas, jeśli pierwsze pęknie po upadku.

    Zalety:
    – Dwa szkła w cenie 35 zł (17,50 zł za sztukę)
    – Twardość 9H i grubość 0.33 mm
    – 4D zaokrąglone krawędzie z czarną ramką
    – Powłoka oleofobowa
    – Kompatybilność z Xiaomi 17 Ultra i 17 Pro Max

    3. Crong 3D Armour Glass Lite — pełne klejenie i 2.5D krawędzie (29 zł)

    Nasz wybór w kategorii edge-to-edge

    Crong 3D Armour Glass Lite to szkło hartowane 9H z pełnym klejeniem (Full Glue), które pokrywa cały wyświetlacz Xiaomi 17 Ultra. Krawędzie 2.5D łagodnie schodzą po bokach, a czarna ramka maskuje obrys obudowy. Współczynnik przepuszczalności światła 92% oznacza, że ekran zachowuje oryginalną jasność i kolory.

    Grubość 0.33 mm to standard branżowy. Powłoka shatter-resistant ogranicza rozprzestrzenianie się pęknięć — jeśli szkło rozbije się przy upadku, odłamki pozostają w warstwie folii. Powłoka oleofobowa minimalizuje odciski palców, a w zestawie znajdziesz pełen kit montażowy.

    Zalety:
    – Pełne klejenie (Full Glue) na całej powierzchni
    – 2.5D zaokrąglone krawędzie z czarną ramką
    – Powłoka shatter-resistant
    – Przepuszczalność światła 92%
    – Twardość 9H, grubość 0.33 mm

    4. Bizon Hybrid Shadow — szkło prywatyzujące dla wymagających (35 zł)

    Nasz wybór w kategorii prywatność

    Bizon Hybrid Shadow to prywatyzujące szkło hybrydowe, które ogranicza kąt widzenia do 28°. Patrząc pod kątem na ekran, osoba obok widzi tylko ciemną taflę. Idealne rozwiązanie do pracy w open space, podróży komunikacją publiczną i wszędzie tam, gdzie chcesz chronić poufne dane na ekranie.

    Matowa powierzchnia eliminuje refleksy i odciski palców, a transparentność na poziomie 60% wystarcza do komfortowego korzystania z telefonu. Grubość 0.25 mm i twardość 6H to kompromis między ochroną a dyskrecją. Pamiętaj — matowa powłoka prywatyzująca może obniżyć skuteczność czytnika linii papilarnych pod ekranem.

    Zalety:
    – Kąt widzenia ograniczony do 28°
    – Matowa powierzchnia bez refleksów
    – Eliminuje odciski palców
    – Grubość 0.25 mm — niemal niewidoczne
    – Powłoka oleofobowa

    5. Bizon Glass Clear Duo — przezroczyste szkło w dwupaku (35 zł)

    Jeśli nie przeszkadza Ci brak czarnej ramki, Bizon Glass Clear Duo to praktyczna alternatywa dla Edge Duo. Otrzymujesz dwa szkła hartowane 9H w pełni przezroczyste, bez koloru ramki — idealne, jeśli nie chcesz, żeby cokolwiek odcinało się na białym tle aplikacji.

    Grubość 0.33 mm, powłoka oleofobowa i pełna transparentność to standard. Szkło pokrywa płaską część wyświetlacza, na zakrzywionych brzegach może pojawić się delikatna obwódka powietrzna — to naturalne dla szkieł 2D. Drugi komplet zostaje w pudełku jako zapas. Eko-opakowanie z minimalną ilością plastiku to plus dla świadomych użytkowników.

    Zalety:
    – Dwa szkła za 35 zł (17,50 zł za sztukę)
    – Pełna transparentność — bez czarnej ramki
    – Twardość 9H, grubość 0.33 mm
    – Powłoka oleofobowa
    – Eko-opakowanie

    6. Bizon Glass Edge 2 — pojedyncze szkło z ramką (25 zł)

    Bizon Glass Edge 2 to budżetowy wybór z ramką do Xiaomi 17 Ultra. Pojedyncze szkło 9H o grubości 0.33 mm z 4D zaokrąglonymi krawędziami i czarną ramką, która maskuje przejście między ekranem a obudową. To ten sam standard jakości co w Edge Duo, tylko bez zapasu w cenie 25 zł.

    Powłoka oleofobowa redukuje odciski palców, a producent deklaruje większą przezroczystość i gładkość niż w pierwszej generacji Glass Edge. W zestawie pełen kit montażowy: mikrofibra, chusteczki, naklejki pozycjonujące i pochłaniacz pyłu.

    Zalety:
    – Cena 25 zł za szkło z ramką
    – Twardość 9H, grubość 0.33 mm
    – 4D zaokrąglone krawędzie z czarną ramką
    – Powłoka oleofobowa
    – Pełen kit montażowy

    7. Bizon Angelo Pack — etui i szkło hartowane w zestawie (45 zł)

    Nasz wybór w kategorii zestaw

    Bizon Angelo Pack to sprytne rozwiązanie „dwa w jednym” — w jednym pudełku otrzymujesz przydymione etui z beżową ramką oraz szkło hartowane Bizon Glass Edge z czarną ramką. Komplet kosztuje 45 zł (lub 40,50 zł w pakiecie produktowym), czyli mniej niż zakup obu produktów osobno. To idealna opcja, jeśli kupujesz akcesoria do nowego Xiaomi 17 Ultra i chcesz od razu zadbać o pełną ochronę.

    Szkło ma standardowe parametry serii Edge: twardość 9H, grubość 0.3 mm i pokrycie 2.5D z czarną ramką. Przydymione etui jest wykonane z elastycznego materiału z matowym wykończeniem — chroni krawędzie i tył telefonu, dobrze leży w dłoni i nie zbiera odcisków palców. Beżowa ramka dodaje subtelnego akcentu kolorystycznego.

    Zalety:
    – Etui i szkło hartowane w jednej cenie — 45 zł
    – Szkło Bizon Glass Edge z czarną ramką (twardość 9H, 2.5D)
    – Przydymione etui z beżową ramką w komplecie
    – Tańsze niż kupowane osobno

    8. GrizzGlass HybridGlass — najlepsza cena za hybrydowe szkło (14,99 zł)

    Najlepsza cena w rankingu

    Za 14,99 zł dostajesz hybrydowe szkło polskiej marki GrizzGlass, które wzmacnia ekran o 400% przy uderzeniach i jest odporne na zarysowania. Konstrukcja łączy szkło hartowane z elastyczną folią — dzięki temu szkło nie pęka jak klasyczne hartowane.

    Powierzchnia ma powłokę oleofobową, a precyzyjne wycięcie laserowe zapewnia idealne dopasowanie do Xiaomi 17 Ultra. Producent gwarantuje pełną kompatybilność z czytnikiem odcisku palca pod ekranem oraz Face Unlock. Polska produkcja oznacza krótszy łańcuch dostaw i niższy ślad węglowy.

    Zalety:
    – Najniższa cena w zestawieniu — 14,99 zł
    – Wzmocnienie ekranu o 400% przy uderzeniach
    – Elastyczne — nie pęka jak hartowane szkło
    – Powłoka oleofobowa, precyzyjne wycięcie laserowe
    – Polska produkcja

    Porównanie szkieł do Xiaomi 17 Ultra — tabela zbiorcza

    SzkłoCenaTypTwardośćRamkaDla kogo
    3MK FlexibleGlass34,90 złHybrydowe antybakteryjne7H❌Powłoka antybakteryjna, ochrona w upadkach
    Bizon Glass Edge Duo35 złHartowane (2-pack)9H✅ CzarnaNajlepszy stosunek ceny do jakości
    Crong 3D Armour Glass Lite29 złHartowane Full Glue9H✅ CzarnaEdge-to-edge z pełnym klejeniem
    Bizon Hybrid Shadow35 złHybrydowe prywatyzujące6H❌Ochrona prywatności (kąt 28°)
    Bizon Glass Clear Duo35 złHartowane (2-pack)9H❌Pełna transparentność, dwupak
    Bizon Glass Edge 225 złHartowane9H✅ CzarnaNajtaniej za szkło z ramką
    Bizon Angelo Pack45 złEtui + szkło hartowane9H✅ CzarnaKomplet ochronny w jednej cenie
    GrizzGlass HybridGlass14,99 złHybrydowe6H❌Najtańsza ochrona elastyczna

    Które szkło do Xiaomi 17 Ultra wybrać? Rekomendacje

    Wybór szkła do Xiaomi 17 Ultra zależy od tego, co cenisz najbardziej. Oto krótki przewodnik dopasowany do potrzeb.

    Jeśli zależy Ci na higienie i odporności na upadki → wybierz 3MK FlexibleGlass (34,90 zł). Powłoka antybakteryjna z nanocząsteczkami srebra i hybrydowa konstrukcja, która absorbuje energię uderzeń — to nasz wybór numer jeden.

    Jeśli chcesz dostać dwa szkła w cenie jednego → Bizon Glass Edge Duo (35 zł). Dwa szkła 9H z czarną ramką i 4D krawędziami w cenie 17,50 zł za sztukę — drugie zostaje jako zapas.

    Jeśli szukasz pełnego pokrycia ekranu z czarną ramką → Crong 3D Armour Glass Lite (29 zł) z pełnym klejeniem i 2.5D krawędziami nakłada się idealnie na cały wyświetlacz Xiaomi 17 Ultra.

    Jeśli chcesz chronić prywatność na ekranie → Bizon Hybrid Shadow (35 zł) ogranicza kąt widzenia do 28° — nikt obok nie zobaczy, co masz na ekranie.

    Jeśli kupujesz komplet akcesoriów → Bizon Angelo Pack (45 zł) to etui i szkło hartowane w jednym opakowaniu. Oszczędzasz w stosunku do zakupu osobno i masz pełną ochronę od razu.

    Jeśli liczy się przede wszystkim cena → GrizzGlass HybridGlass za 14,99 zł to najtańsza ochrona elastyczna w zestawieniu, z gwarancją wzmocnienia ekranu o 400%.

    Porada: Szkło chroni ekran, ale moduł aparatu Leica w Xiaomi 17 Ultra wystaje ponad obudowę i też wymaga osłony. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie, rozważ uzupełnienie szkła na ekran o etui z wysokim rantem wokół obiektywu.

    Nie zapomnij o etui i akcesoriach

    Szkło hartowane chroni wyświetlacz, ale Xiaomi 17 Ultra ma też wystającą wyspę aparatu Leica i metalową ramkę narażoną na obicia. W ofercie homescreen.pl znajdziesz pełną gamę akcesoriów do Xiaomi 17 Ultra — od etui Bizon, Tech-Protect i Ringke, po ładowarki bezprzewodowe i ochronę aparatu.

    Jeśli porównujesz Xiaomi 17 Ultra z konkurencją, sprawdź nasz artykuł Vivo X300 Ultra vs Xiaomi 17 Ultra — porównanie flagowców fotograficznych. A jeśli zastanawiasz się nad innymi modelami z serii, zobacz pełną kategorię akcesoriów Xiaomi 17.

    Podsumowanie

    Najlepsze szkło do Xiaomi 17 Ultra to 3MK FlexibleGlass (34,90 zł) — hybrydowe szkło z powłoką antybakteryjną, ceramiczną warstwą i konstrukcją, która absorbuje energię uderzeń. Jeśli wolisz klasyczne hartowane z zapasem, Bizon Glass Edge Duo (35 zł) daje dwa szkła 9H z czarną ramką i 4D krawędziami. Najszerszy zakres pokrycia zapewnia Crong 3D Armour Glass Lite (29 zł) z pełnym klejeniem, a osoby ceniące prywatność powinny sięgnąć po Bizon Hybrid Shadow (35 zł) z kątem widzenia 28°. W kategorii budżetowej wygrywa GrizzGlass HybridGlass za 14,99 zł.

    Sprawdź pełną ofertę szkieł hartowanych do Xiaomi 17 Ultra w homescreen.pl — darmowa dostawa od 100 zł i wysyłka następnego dnia roboczego.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jakie szkło hartowane pasuje do Xiaomi 17 Ultra?

    Do Xiaomi 17 Ultra pasują szkła zaprojektowane specjalnie dla tego modelu. W ofercie homescreen.pl znajdziesz szkła 3MK, Bizon, Crong i GrizzGlass — wszystkie z precyzyjnymi wycięciami pod sensor odcisku palca, głośnik górny i wystający moduł aparatu. Większość modeli jest kompatybilna również z Xiaomi 17 Pro Max.

    Czy szkło do Xiaomi 17 Pro Max pasuje do 17 Ultra?

    Tak, większość szkieł oznaczonych jako „do Xiaomi 17 Ultra / 17 Pro Max” (np. seria Bizon Glass Edge i Clear) jest kompatybilna z oboma modelami. Oba telefony mają zbliżony rozmiar wyświetlacza i identyczne rozmieszczenie sensorów. Zawsze sprawdź na opakowaniu, czy producent wymienia oba modele.

    Czy szkło hartowane wpływa na czytnik linii papilarnych w Xiaomi 17 Ultra?

    Standardowe szkła hartowane 9H o grubości 0.33 mm działają poprawnie z czytnikiem odcisku palca pod ekranem Xiaomi 17 Ultra. Problem mogą sprawiać matowe szkła prywatyzujące (np. Bizon Hybrid Shadow) — ich powłoka redukująca kąt widzenia może obniżyć skuteczność rozpoznawania odcisku.

    Ile kosztuje szkło do Xiaomi 17 Ultra?

    Ceny szkieł do Xiaomi 17 Ultra zaczynają się od 14,99 zł (GrizzGlass HybridGlass) i sięgają 45 zł za zestaw etui + szkło Bizon Angelo Pack. Większość samych szkieł mieści się w przedziale 25–35 zł. Premium hybrydowe 3MK FlexibleGlass z powłoką antybakteryjną kosztuje 34,90 zł.

    Czy warto kupić szkło hybrydowe zamiast hartowanego?

    Szkło hybrydowe (np. 3MK FlexibleGlass, GrizzGlass HybridGlass) jest elastyczne i nie pęka jak klasyczne hartowane, ale ma niższą twardość (6–7H zamiast 9H). Sprawdza się u osób, które często upuszczają telefon. Klasyczne szkło hartowane 9H lepiej radzi sobie z zarysowaniami od kluczy i monet w kieszeni.

    Czy szkło z czarną ramką lepiej chroni ekran Xiaomi 17 Ultra?

    Szkła z czarną ramką (Bizon Glass Edge, Crong 3D Armour) maskują przejście między ekranem a obudową i wyglądają estetyczniej, szczególnie z etui. Sama ochrona jest porównywalna z modelami przezroczystymi — różnica polega na wyglądzie. Wybierz wersję z ramką, jeśli używasz etui z wysokimi rantami.

    Jak nakleić szkło hartowane na Xiaomi 17 Ultra?

    Wyczyść ekran chusteczką nasączoną i osusz mikrofibrą. Użyj naklejek pozycjonujących z zestawu, żeby unieść szkło i zebrać kurz pochłaniaczem. Powoli przyłóż szkło do górnej krawędzi i opuść — bąble powietrza zejdą same w 24–48 godzin. W każdym pakiecie z szkłami 3MK, Bizon i Crong znajdziesz pełen kit montażowy.

  • Jaka najlepsza ładowarka do MacBook Neo 13 [2026]? Top 7 modeli

    Jaka najlepsza ładowarka do MacBook Neo 13 [2026]? Top 7 modeli

    Najlepsza ładowarka do MacBook Neo 13 to Ugreen X524 45 W USB-C GaN (59,90 zł), kompaktowy zasilacz GaN z Power Delivery, który w pełni wykorzysta maksymalne 30 W, jakie przyjmuje MacBook Neo, a dodatkowe 15 W zapasu pozwoli naładować też iPhone’a. Drugie miejsce zajmuje Usams T70 40 W (49 zł), wieloportowa ładowarka z 2× USB-C i 2× USB-A. Poniżej pełny ranking 7 modeli z cenami, specyfikacjami i rekomendacjami pod różne scenariusze.

    MacBook Neo 13″ (A18 Pro) sprzedawany jest bez zasilacza, w pudełku znajdziesz tylko laptopa i kabel USB-C. Ładowarkę musisz dokupić osobno. Wybraliśmy 7 modeli z oferty homescreen.pl, w zakresie mocy od 33 W do 140 W, czyli tam, gdzie nowy MacBook faktycznie korzysta z dostępnej energii. Postawiliśmy na sprawdzone marki: Ugreen (w tym Nexode S 140 W), Usams (w tym US-CC180 Sandru 65 W), Spigen, Crong i 3MK.

    Jaka moc ładowarki do MacBook Neo 13?

    MacBook Neo 13 z chipem A18 Pro to najtańszy laptop Apple, premiera marzec 2026, cena od 599 USD. Urządzenie waży poniżej 1,3 kg i ma dwa porty USB-C (USB 3 po lewej, USB 2 po prawej). W przeciwieństwie do MacBooka Pro, Neo nie obsługuje standardu szybkiego ładowania.

    Optymalna moc ładowarki do MacBook Neo 13 to około 35 W, ponieważ model ten jest w stanie przyjąć maksymalnie 30 W. Jak pokazały testy, Neo nie wykorzysta wyższej mocy przy ładowaniu samego laptopa.

    Słabsze zasilacze, np. 20 W, również naładują laptopa, jednak czas uzupełniania energii będzie odczuwalnie dłuższy. Mocniejsze zasilacze, np. 60–140 W, sprawdzą się wtedy, gdy chcesz ładować kilka urządzeń jednocześnie albo korzystasz z nich także do mocniejszego laptopa. W rankingu nie umieszczamy modeli przekraczających 140 W, w przypadku Neo oznaczałyby tylko dodatkową cenę, a nie prędkość.

    Kiedy warto wybrać mocniejszą ładowarkę (45–140 W)?

    Ładowarka o wyższej mocy przyda się, jeśli:

    • Planujesz ładować nią również mocniejszy laptop, np. MacBooka Pro (14″ wymaga 70–96 W, 16″ nawet 140 W).
    • Szukasz ładowarki wieloportowej do jednoczesnego ładowania MacBooka Neo i innych urządzeń, np. iPhone’a, iPada, AirPodów.
    • Często podróżujesz i chcesz mieć jedną ładowarkę do całego ekosystemu Apple.
    • Chcesz zostawić sobie zapas mocy na przyszłe urządzenia.

    Porada: Jeśli chcesz jednocześnie ładować laptopa i inne urządzenia, np. iPhone’a i iPada, wybierz ładowarkę wieloportową z dwoma lub trzema portami USB-C. Inteligentne zarządzanie mocą samo dopasuje wydajność do każdego podłączonego sprzętu.

    Jakich standardów szukać?

    Ładowarka do MacBook Neo powinna obsługiwać:

    • USB Power Delivery (USB PD), standard szybkiego ładowania do 240 W, niezbędny dla USB-C.
    • Minimum 30 W na porcie USB-C, aby Neo ładował się z pełną obsługiwaną prędkością.
    • GaN (azotek galu), pozwala zmniejszyć rozmiar ładowarki przy zachowaniu mocy; idealne do plecaka.
    • PPS (Programmable Power Supply), opcjonalnie, przydatne dla nowszych iPhone’ów i Samsungów.

    Ranking: 7 najlepszych ładowarek do MacBook Neo 13

    Poniższe modele wybraliśmy z oferty homescreen.pl, porównując moc, liczbę portów, technologię GaN i stosunek jakości do ceny. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych marek i mieszczą się w przedziale 33–140 W.

    1. Ugreen X524 45 W USB-C GaN, nasz wybór (59,90 zł)

    Nasz wybór. Ugreen X524 45 W to ładowarka GaN z pojedynczym portem USB-C i mocą 45 W w cenie poniżej 60 zł, trudno o lepszy stosunek ceny do wydajności. Azotek galu pozwolił zmniejszyć obudowę do rozmiaru standardowej ładowarki 25 W, przy pełnych 45 W na wyjściu.

    45 W to bezpieczny zapas nad maksimum 30 W, jakie przyjmuje Neo. Oznacza to, że laptop naładuje się z pełną obsługiwaną prędkością, a Ugreen X524 wystarczy też do iPhone’a 17 Pro Max (27 W) czy iPada Pro. Jeśli zależy Ci na gotowym zestawie, wybierz wariant Ugreen X524 45 W z kablem USB-C 1 m za 69,90 zł.

    ParametrWartość
    Moc45 W
    Porty1× USB-C
    TechnologiaGaN, USB PD
    Wagaok. 80 g
    Cena59,90 zł

    2. Usams T70 40 W, wieloportowy hub domowy (49,00 zł)

    Jeśli szukasz jednej ładowarki, która obsłuży całą rodzinę urządzeń, Usams T70 40 W jest najtańszą propozycją w rankingu. Cztery porty (2× USB-C + 2× USB-A) pozwalają ładować równocześnie MacBooka Neo, iPhone’a, iPada i słuchawki, a całość kosztuje 49 zł. To bezkonkurencyjne w tej kategorii.

    Warto pamiętać, że w Usams T70 40 W to moc łączna, rozdzielana inteligentnie pomiędzy porty. Przy jednoczesnym ładowaniu czterech urządzeń Neo dostanie mniej niż 30 W, ale nocne doładowanie całego zestawu nie stanowi problemu. To idealna ładowarka na biurko albo na szafkę nocną.

    ParametrWartość
    Moc40 W (łącznie)
    Porty2× USB-C + 2× USB-A
    TechnologiaUSB PD, Quick Charge
    Cena49,00 zł

    3. 3MK Hyper Charger PD 33 W GaN, najbardziej dopasowany mocą (49,90 zł)

    3MK Hyper Charger PD 33 W GaN to najbardziej precyzyjnie dopasowany mocą model w rankingu. 33 W to praktycznie dokładnie tyle, ile Neo jest w stanie przyjąć (30 W), więc nie płacisz za niewykorzystany zapas. W tej cenie dostajesz też drugi port USB-A, przydatny do telefonu ze starszym kablem lub dodatkowego akcesorium.

    3MK obsługuje pełen komplet standardów szybkiego ładowania: USB PD, QC 4+, PPS, AFC, FCP i SCP. Inteligentny układ automatycznie dopasowuje moc do podłączonego urządzenia, a zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem i skokami napięcia chronią zarówno ładowarkę, jak i laptopa.

    ParametrWartość
    Moc33 W (łącznie)
    Porty1× USB-C + 1× USB-A
    TechnologiaGaN, PD, QC 4+, PPS
    Cena49,90 zł

    4. Spigen Essential 45 W (biały) z kablem USB-C, premium (79,00 zł)

    Spigen to marka, która zbudowała reputację na akcesoriach premium dla ekosystemu Apple. Spigen Essential 45 W to stabilny, pewny wybór z kablem USB-C 1 m w komplecie, nie musisz kupować niczego dodatkowo. Kabel od Spigena jest zbrojony i wytrzymały, co ma znaczenie przy codziennym użytkowaniu w plecaku.

    45 W w Spigen Essential to ta sama moc co w Ugreenie, ale za dodatkowe 20 zł dostajesz markowy kabel i klasyczny, biały design pasujący do MacBooka. Jeśli zależy Ci na estetyce i markowym komplecie, to rozsądny wydatek.

    ParametrWartość
    Moc45 W
    Porty1× USB-C
    TechnologiaUSB PD
    W zestawieKabel USB-C 1 m
    Cena79,00 zł

    5. Crong Ultra Compact GaN 45 W z PPS, ochrona baterii (89,00 zł)

    Crong Ultra Compact 45 W wyróżnia się dwiema rzeczami: bardzo małą obudową (jedna z najmniejszych ładowarek 45 W na rynku) oraz pełnym wsparciem dla standardu PPS (Programmable Power Supply). PPS dynamicznie reguluje napięcie, co w praktyce oznacza mniej ciepła i mniejsze zużycie ogniw baterii w długim terminie.

    Crong Ultra Compact to opcja dla osób, które chcą zadbać o długowieczność baterii MacBooka Neo i iPhone’a. Cena 89 zł jest wyższa niż u konkurencji, ale za technologię PPS w tak kompaktowej obudowie, uczciwa.

    ParametrWartość
    Moc45 W
    Porty1× USB-C
    TechnologiaGaN, PD 3.0, PPS
    Cena89,00 zł

    6. Usams US-CC180 Sandru 65 W GaN, wieloportowa podróżna (129,00 zł)

    Usams US-CC180 Sandru 65 W to kompaktowa ładowarka GaN, która łączy wyższą moc z wieloportowością w jednej, podróżnej obudowie. Dwa porty USB-C (główny do 65 W) i jedno wyjście USB-A pozwalają ładować równocześnie MacBooka Neo, iPhone’a i smartwatcha, a składane wtyczki oszczędzają miejsce w plecaku.

    65 W daje realny zapas: MacBook Neo dostanie swoje 30 W z portu głównego, a drugi port USB-C wciąż może zasilić iPhone’a 27 W. Dla osób, które chcą jednej ładowarki na wyjazd służbowy i do domu, Usams US-CC180 jest sensownym kompromisem między mocą a rozmiarem.

    ParametrWartość
    Moc65 W (łącznie)
    Porty2× USB-C + 1× USB-A
    TechnologiaGaN, USB PD, QC
    Cena129,00 zł

    7. Ugreen Nexode S 140 W GaN z 3× USB-C, desktop power hub (199,00 zł)

    Ugreen Nexode S 140 W to najbardziej uniwersalna ładowarka w rankingu. Cztery porty (3× USB-C + 1× USB-A) i 140 W łącznej mocy pozwalają jednocześnie zasilić MacBooka Pro 16″ (140 W), MacBooka Neo, iPhone’a i słuchawki bezprzewodowe, a GaN gwarantuje, że obudowa pozostaje zwarta i nie grzeje się pod obciążeniem.

    W cenie 199 zł Ugreen Nexode S jest wyjątkowo korzystna, konkurencyjne jednoportowe zasilacze 140 W od oryginalnych producentów kosztują dwukrotnie więcej, a tutaj dostajesz jeszcze 3× USB-C do podziału mocy. To wybór dla użytkowników, którzy chcą zredukować liczbę ładowarek na biurku do jednej i mieć zapas mocy na laptopa pracującego pod pełnym obciążeniem.

    ParametrWartość
    Moc140 W (łącznie)
    Porty3× USB-C + 1× USB-A
    TechnologiaGaN, USB PD 3.1
    Cena199,00 zł

    Porównanie ładowarek do MacBook Neo 13

    ModelMocPortyGaNPPSCena
    Ugreen X524 45 W45 W1× USB-C✅❌59,90 zł
    Usams T70 40 W40 W2× USB-C + 2× USB-A❌❌49,00 zł
    3MK Hyper Charger 33 W33 W1× USB-C + 1× USB-A✅✅49,90 zł
    Spigen Essential 45 W biały45 W1× USB-C❌❌79,00 zł
    Crong Ultra Compact 45 W45 W1× USB-C✅✅89,00 zł
    Usams US-CC180 Sandru 65 W65 W2× USB-C + 1× USB-A✅❌129,00 zł
    Ugreen Nexode S 140 W140 W3× USB-C + 1× USB-A✅❌199,00 zł

    Którą ładowarkę wybrać? Rekomendacje pod scenariusz

    Pokazaliśmy pełne spektrum możliwości. Żeby ułatwić decyzję, podpowiadamy, którą ładowarkę wybrać w zależności od tego, jak korzystasz z MacBooka Neo:

    Czego unikać przy wyborze ładowarki do MacBook Neo

    Nie każda ładowarka USB-C naładuje MacBooka Neo tak, jak powinna. Na co uważać:

    • Ładowarki poniżej 20 W, naładują Neo, ale bardzo wolno. Nie nadają się do intensywnego używania laptopa podczas ładowania.
    • Ładowarki bez USB Power Delivery, część tanich modeli ogranicza się do 5 V / 3 A, co daje maksymalnie 15 W. Neo nie wykorzysta nawet swojego limitu 30 W.
    • Taniochy z marketplace’ów bez certyfikatów, brak zabezpieczeń przeciwzwarciowych i przeciwprzepięciowych to realne ryzyko uszkodzenia laptopa za kilka tysięcy złotych.
    • Pojedyncza ładowarka o mocy 5–10 W z telefonu, fizycznie się podłączy, ale może nawet rozładowywać laptopa przy intensywnym użytkowaniu.

    Uwaga: MacBook Neo nie obsługuje standardu szybkiego ładowania (jak MacBook Pro). Kupowanie ładowarki 140 W tylko dla Neo nie ma sensu, wykorzystasz z niej maksymalnie 30 W. Sens to ma wyłącznie, jeśli planujesz ładować również MacBooka Pro albo kilka urządzeń naraz.

    Gdzie kupić ładowarkę do MacBook Neo 13?

    Wszystkie ładowarki z rankingu znajdziesz w kategorii ładowarki sieciowe w homescreen.pl. W sklepie dostępna jest też osobna kategoria akcesoria do MacBook Neo 13″ A18 Pro, w której znajdziesz kompatybilne etui Tech-Protect, szkła GrizzGlass i folie 3MK.

    Jeśli korzystasz też z iPhone’a, warto sprawdzić akcesoria MagSafe, ładowarki indukcyjne współpracują z telefonem, a ten sam zasilacz USB-C zasila je i MacBooka. To najbardziej ekonomiczny sposób na zredukowanie liczby ładowarek w domu. Szerszy wybór powerbanków, kabli USB-C i ładowarek indukcyjnych znajdziesz też w zbiorczej kategorii akcesoria do ładowania.

    Standard USB Power Delivery, który obsługuje zarówno MacBook Neo, jak i wszystkie ładowarki z rankingu, szczegółowo opisuje oficjalna specyfikacja USB-IF. To dobre źródło, jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego 30 W z jednej ładowarki to nie to samo, co 30 W z innej.

    Nasz wybór: Dla większości użytkowników MacBooka Neo 13 optymalna będzie Ugreen X524 45 W GaN (59,90 zł), ma moc z zapasem, technologię GaN, jest tania i pochodzi od sprawdzonej marki.

    Podsumowanie

    MacBook Neo 13 sprzedawany jest bez zasilacza, więc ładowarkę do MacBook Neo musisz dokupić osobno. Optymalna moc to około 35 W, ponieważ laptop przyjmuje maksymalnie 30 W i nie obsługuje szybkiego ładowania. Mocniejsze zasilacze w przedziale 45–140 W mają sens głównie wtedy, gdy chcesz równocześnie ładować inne urządzenia albo mocniejszego MacBooka Pro.

    Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wybierz Ugreen X524 45 W (59,90 zł), Usams T70 40 W (49 zł) albo 3MK Hyper Charger 33 W (49,90 zł), wszystkie trzy obsługują USB PD i naładują Neo z pełną dostępną prędkością.

    Jeśli ładujesz też telefon i tablet w podróży, warto rozważyć Usams US-CC180 Sandru 65 W (129 zł) z 2× USB-C + USB-A. Dla biurka z MacBookiem Pro, Neo i innymi akcesoriami najlepszym wyborem jest Ugreen Nexode S 140 W (199 zł), 3× USB-C + USB-A i 140 W łącznej mocy pokrywa nawet MacBooka Pro 16″ razem z telefonem i słuchawkami.

    Sprawdź pełną ofertę ładowarek do MacBook Neo w kategorii ładowarek sieciowych w homescreen.pl i wybierz model dopasowany do swojego stylu pracy. W razie pytań śmiało pisz na [email protected], doradzimy najlepszą konfigurację pod Twoje urządzenia.

    FAQ, często zadawane pytania

    Jaka moc ładowarki jest optymalna dla MacBook Neo 13?

    Optymalna moc to około 35 W, ponieważ MacBook Neo przyjmuje maksymalnie 30 W i nie obsługuje szybkiego ładowania. Ładowarki 33–45 W dają pełną obsługiwaną prędkość z niewielkim zapasem dla telefonu.

    Czy ładowarka 20 W naładuje MacBook Neo?

    Tak, ładowarka 20 W naładuje MacBook Neo, ale czas ładowania będzie odczuwalnie dłuższy, o około 30–40% w porównaniu z zasilaczem 30–45 W. To dobra opcja awaryjna, ale nie do codziennego użytkowania.

    Czy ładowarka do iPhone 16 Pro Max naładuje MacBook Neo?

    Tak, jeśli to ładowarka USB-C 30 W (lub więcej) z obsługą USB Power Delivery. Ładowarka 20 W od iPhone’a też zadziała, ale ładowanie będzie wolniejsze niż z dedykowanego zasilacza 40–45 W.

    Czy MacBook Neo ma ładowarkę w pudełku?

    Nie. W pudełku MacBooka Neo znajdziesz wyłącznie laptopa i kabel USB-C. Zasilacz sieciowy trzeba dokupić osobno, Apple oferuje modele 20 W, 30 W i 35 W dual-port.

    Czy opłaca się kupić ładowarkę 140 W do MacBook Neo?

    Tylko jeśli planujesz używać tej samej ładowarki do MacBooka Pro 14″ lub 16″ (które wymagają 70–140 W). Dla samego Neo wystarczy ładowarka 33–45 W, bo laptop i tak nie pobierze więcej niż 30 W.

    Czym różni się ładowarka GaN od zwykłej?

    GaN (azotek galu) to technologia półprzewodnikowa, która pozwala zmniejszyć rozmiar ładowarki o 30–50% przy zachowaniu tej samej mocy. Ładowarki GaN mniej się grzeją i są lżejsze, idealne do plecaka i podróży.

    Czy ładowarka innego producenta niż Apple zadziała z MacBookiem Neo?

    Tak, każda ładowarka USB-C z obsługą USB Power Delivery współpracuje z MacBookiem Neo, niezależnie od marki. Ważne są standardy (USB PD, moc), a nie producent. Markowe ładowarki Ugreen, Usams czy Spigen spełniają te same specyfikacje USB-IF co oryginał Apple.

    Jakie marki ładowarek są godne polecenia do MacBook Neo?

    Do MacBook Neo najlepiej sprawdzą się ładowarki od sprawdzonych marek akcesoryjnych: Ugreen, Usams, Spigen, Crong i 3MK. To producenci z wieloletnim doświadczeniem w USB PD i GaN, z rzetelnymi zabezpieczeniami i gwarancją.

  • Motorola Razr Fold vs Samsung Galaxy Z Fold 7 — porównanie

    Motorola Razr Fold vs Samsung Galaxy Z Fold 7 — porównanie

    Motorola Razr Fold i Samsung Galaxy Z Fold 7 to dwa topowe składane smartfony w stylu książki. Który wybrać? Porównujemy specyfikację, aparaty, baterie i ceny.

    Motorola Razr Fold vs Samsung Galaxy Z Fold 7 — to starcie, na które czekał cały rynek składanych smartfonów w 2026 roku. Motorola debiutuje w formacie książkowym z baterią 6000 mAh, potrójnym aparatem 50 MP (certyfikat DXOMARK Gold) i ceną od 9999 zł (8499 zł z cashbackiem).

    Samsung odpowiada sprawdzonym ekosystemem One UI 8, aparatem 200 MP, Galaxy AI i ceną od ok. 6450 zł w sklepach (RRP 8799 zł). Który z nich lepiej sprawdzi się jako Twój codzienny smartfon? Poniżej szczegółowe porównanie specyfikacji, aparatów, baterii i cen — z konkretnymi rekomendacjami dla różnych typów użytkowników.

    Specyfikacja — tabela porównawcza

    Zanim przejdziemy do szczegółów, oto kluczowe parametry obu smartfonów w jednej tabeli:

    ParametrMotorola Razr FoldSamsung Galaxy Z Fold 7
    Ekran wewnętrzny8,09″ LTPO pOLED, 2K, 120 Hz, 6200 nitów8,0″ Dynamic AMOLED 2X, 2K, 120 Hz
    Ekran zewnętrzny6,6″ pOLED, 165 Hz, 6000 nitów6,5″ Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
    ProcesorSnapdragon 8 Gen 5 (3 nm)Snapdragon 8 Elite for Galaxy (3 nm)
    RAM16 GB LPDDR5X12 GB / 16 GB (1 TB)
    Pamięć512 GB UFS 4.1256 / 512 GB / 1 TB
    Aparat główny50 MP Sony LYTIA 828, f/1.6, OIS200 MP, f/1.7, OIS
    Teleobiektyw50 MP Sony LYTIA 600, 3x zoom10 MP, f/2.4, 3x zoom
    Ultraszerokokątny50 MP, f/2.0, 122°12 MP, f/2.2, 123°
    Selfie (ekran zewn.)32 MP10 MP
    Selfie (ekran wewn.)20 MP10 MP
    Wideo8K @ 30 fps Dolby Vision, 4K @ 120 fps8K @ 30 fps, 4K @ 60 fps
    Bateria6000 mAh (Si/C)4400 mAh
    Ładowanie przewodowe80 W TurboPower45 W
    Ładowanie bezprzewodowe50 W + 5 W reverse15 W + 4,5 W reverse
    OdpornośćIPX9IP48
    SystemAndroid 16 (7 lat aktualizacji)Android 16 + One UI 8 (7 lat)
    RysikMoto Pen Ultra (w zestawie)S Pen (opcjonalny)
    Wymiary (złożony)160,1 × 73,6 × 10,1 mm158,5 × 72,8 × 8,9 mm
    Waga243 g215 g
    Ochrona ekranuGorilla Glass Ceramic 3Gorilla Glass Victus 2
    Cena w Polsce (RRP)9999 zł (16/512 GB)8799 zł (12/256 GB)
    Cena rynkowa (kwiecień 2026)od ~8499 zł (z cashbackiem)od ~6450 zł (Ceneo/Allegro)

    Ekrany Razr Fold vs Z Fold 7 — jasność i odświeżanie

    Motorola Razr Fold oferuje nieco większe ekrany i znacznie wyższą jasność. Ekran wewnętrzny 8,09 cala z jasnością 6200 nitów to jeden z najjaśniejszych paneli w składanych smartfonach — czytelny nawet w pełnym słońcu. Ekran zewnętrzny 6,6 cala z odświeżaniem 165 Hz lepiej sprawdzi się w grach i szybkim przewijaniu treści.

    Samsung Galaxy Z Fold 7 ma ekran wewnętrzny 8,0 cala i zewnętrzny 6,5 cala — oba z odświeżaniem 120 Hz i technologią Dynamic AMOLED 2X. Samsung nie podaje szczytowej jasności, ale w praktyce panel jest wystarczająco jasny do codziennego użytku.

    Werdykt ekrany: Motorola wygrywa jasnością i rozmiarem, Samsung oferuje sprawdzoną technologię Dynamic AMOLED z głębszymi czernymi barwami i doskonałą kalibracją kolorów. Jeśli dużo korzystasz ze smartfona na zewnątrz — Razr Fold będzie lepszym wyborem.

    Aparat — 50 MP vs 200 MP

    To jedna z najciekawszych różnic. Samsung stawia na jeden duży sensor 200 MP z binningiem pikseli, Motorola na trzy aparaty 50 MP z topowymi sensorami Sony LYTIA.

    Motorola Razr Fold — potrójny 50 MP

    • 50 MP Sony LYTIA 828 (f/1.6, OIS) — duży sensor 1/1,28″ z doskonałą wydajnością w słabym oświetleniu
    • 50 MP ultraszerokokątny (f/2.0, 122°) — z trybem makro od 3,5 cm
    • 50 MP teleobiektyw Sony LYTIA 600 (3x zoom, OIS) — peryskopowy, z AI Super Zoom Pro do 100x
    • Certyfikat DXOMARK Gold 2026 — 164/175 punktów

    Samsung Galaxy Z Fold 7 — 200 MP z AI

    • 200 MP (f/1.7, OIS) — binning do 12,5 MP, doskonałe szczegóły w dziennym świetle
    • 12 MP ultraszerokokątny (f/2.2, 123°)
    • 10 MP teleobiektyw (f/2.4, 3x zoom, OIS)
    • Galaxy AI — zaawansowana edycja zdjęć i generatywne narzędzia

    W praktyce różnica jest najbardziej widoczna przy zoomie. Motorola z teleobiektywem 50 MP i peryskopem zachowuje dużo szczegółów przy 3x i daje użyteczne zdjęcia nawet przy 10x. Samsung z teleobiektywem zaledwie 10 MP szybko traci ostrość powyżej 3x — szczegóły rozmywają się już przy 5x.

    W słabym oświetleniu Motorola korzysta z dużego sensora Sony LYTIA 828 (1/1,28″) — jednego z największych w składanych smartfonach. Samsung kompensuje mniejszy sensor zaawansowanym przetwarzaniem AI i wieloklatkowym HDR, co daje dobre wyniki, ale z mniejszą ilością naturalnych szczegółów.

    Do nagrywania wideo Motorola oferuje 4K @ 120 fps i 8K z Dolby Vision — Samsung ogranicza się do 4K @ 60 fps i 8K bez Dolby Vision. Dla twórców wideo to konkretna przewaga Razr Fold.

    Samsung z kolei wygrywa w dziennych portretach dzięki sensorowi 200 MP i lepszej postprodukcji Galaxy AI — automatyczne upiększanie, generatywna edycja i Circle to Search to funkcje, których Motorola nie oferuje na tym poziomie.

    Bateria Razr Fold vs Galaxy Z Fold 7 — 6000 vs 4400 mAh

    To największa różnica między tymi smartfonami i główny argument za Motorolą.

    ParametrMotorola Razr FoldSamsung Galaxy Z Fold 7
    Pojemność6000 mAh (Si/C)4400 mAh
    Różnica—36% mniej
    Ładowanie przewodowe80 W TurboPower45 W
    Ładowanie bezprzewodowe50 W15 W
    Reverse wireless5 W4,5 W
    Deklarowany czas pracydo 59 h (cykl mieszany)brak oficjalnych danych

    Motorola Razr Fold z baterią 6000 mAh to największa bateria w segmencie składanych smartfonów. W porównaniu z Galaxy Z Fold 7 (4400 mAh) oferuje 36% więcej pojemności. Motorola deklaruje do 59 godzin pracy w cyklu mieszanym — w praktyce oznacza to 1,5-2 dni typowego użytkowania bez ładowania.

    Ładowanie 80 W TurboPower pozwala uzupełnić energię od 0 do 50% w ok. 15 minut. Samsung z ładowaniem 45 W potrzebuje na to ok. 25-30 minut — to prawie dwukrotnie więcej czasu.

    Bezprzewodowe ładowanie 50 W w Motoroli to ponad trzykrotnie szybsze ładowanie niż 15 W w Samsungu. Dla osób korzystających z ładowarek bezprzewodowych to ważna różnica.

    Porada: Do Motoroli Razr Fold potrzebujesz ładowarki sieciowej obsługującej TurboPower 80 W (USB PD 3.0), a do Samsunga wystarczy ładowarka 45 W z PD/PPS. Sprawdź kable USB-C z obsługą szybkiego ładowania.

    Wydajność, system i rysik

    Oba smartfony korzystają z topowych procesorów Qualcomm w procesie 3 nm, ale to nieco inne układy z różnicami w taktowaniu i wydajności.

    Motorola Razr Fold — Snapdragon 8 Gen 5 z rdzeniami 2×3,8 GHz + 6×3,32 GHz i GPU Adreno 829. 16 GB RAM i 512 GB UFS 4.1 w jedynym dostępnym wariancie. Snapdragon 8 Gen 5 osiąga ok. 2300 pkt w Geekbench Single-Core i 9100 pkt w Multi-Core.

    Samsung Galaxy Z Fold 7 — Snapdragon 8 Elite for Galaxy z rdzeniami 2×4,47 GHz + 6×3,53 GHz i GPU Adreno 830. Wyższe taktowanie przekłada się na ok. 3100 pkt w Geekbench Single-Core i 10 200 pkt w Multi-Core — 15-20% przewagi w zadaniach jednowątkowych. W codziennym użytkowaniu — przewijanie mediów społecznościowych, przełączanie aplikacji, przeglądanie stron — różnica jest niezauważalna. Oba smartfony są ekstremalnie szybkie.

    Oprogramowanie

    Pod względem oprogramowania Samsung ma wyraźną przewagę. One UI 8 to najbardziej dopracowany interfejs dla składanych smartfonów — z funkcjami multitaskingu (App Pair, Multi-window, pływające okna), Galaxy AI (tłumaczenia w czasie rzeczywistym, generatywna edycja zdjęć, transkrypcja rozmów, Circle to Search) i bogatym ekosystemem akcesoriów. Jeśli masz Galaxy Watch lub Galaxy Buds — integracja z Samsung jest bezkonkurencyjna.

    Motorola oferuje czystszy Android 16 z minimalną nakładką, ale z mniejszą liczbą funkcji dedykowanych składanym ekranom. Interfejs Motoroli jest szybki i pozbawiony bloatware, co docenią osoby preferujące czyste doświadczenie Androida.

    Oba modele otrzymają 7 lat aktualizacji systemu — wsparcie do 2032 (Samsung) i 2033 roku (Motorola).

    Rysik

    Motorola Razr Fold ma dużą przewagę: rysik Moto Pen Ultra jest dołączany w zestawie. Obsługuje precyzyjne rysowanie, notatki i nawigację po interfejsie na dużym ekranie 8,09 cala.

    Samsung usunął wsparcie dla rysika w tej generacji, aby odchudzić konstrukcję i zmniejszyć grubość urządzenia.

    Design i wytrzymałość — waga, grubość i odporność

    Samsung Galaxy Z Fold 7 jest lżejszy (215 g vs 243 g) i smuklejszy po złożeniu (8,9 mm vs 10,1 mm). Dla osób noszących smartfon w kieszeni spodni to istotna różnica — 28 g i ponad milimetr mniej to odczuwalna zmiana w komforcie noszenia.

    Motorola wyróżnia się zawiasem typu teardrop ze stali nierdzewnej, który eliminuje widoczną szczelinę po złożeniu — u Samsunga ta szczelina jest wciąż widoczna. Po rozłożeniu Motorola ma 4,7 mm grubości, Samsung 4,2 mm — tu Samsung jest nieco smuklejszy.

    Dostępne kolory:
    – Motorola: Pantone Blackened Blue, Pantone Lily White (+ edycja FIFA z 24-karatowym złotem)
    – Samsung: Srebrny Szary, Granatowy, Czarny

    Pod względem wytrzymałości oba smartfony mają różne priorytety:
    – Motorola: IPX9 (strumienie wody pod ciśnieniem + zanurzenie do 1,5 m przez 30 min), Gorilla Glass Ceramic 3
    – Samsung: IP48 (odporne na kurz powyżej 1 mm + bryzgi wody), Gorilla Glass Victus 2

    Motorola oferuje lepszą odporność na wodę (IPX9 > IPX8 w Samsungu), Samsung lepszą ochronę przed kurzem (IP4X vs brak certyfikatu pyłoszczelności w Motoroli). Jeśli często korzystasz ze smartfona na plaży lub w warsztacie — każdy model ma tu inne mocne strony.

    Cena Razr Fold vs Z Fold 7 w Polsce

    WariantMotorola Razr FoldSamsung Galaxy Z Fold 7
    12/256 GB—RRP 8799 zł / rynkowa od ~6450 zł
    12/512 GB—RRP 9999 zł / rynkowa od ~7200 zł
    16/512 GB9999 zł (cashback 1500 zł → 8499 zł)—
    16/1 TB—RRP 11 349 zł
    Edycja limitowanaFIFA World Cup 26™: 11 499 zł—

    Samsung Galaxy Z Fold 7 jest na rynku od lipca 2025 roku, więc jego ceny rynkowe zdążyły znacząco spaść. Na Ceneo i Allegro wariant 256 GB można kupić już od ok. 6450 zł — ponad 2000 zł taniej niż w oficjalnym sklepie Samsung.

    Porównując najbardziej zbliżone konfiguracje:

    • Motorola 16/512 GB (8499 zł z cashbackiem) vs Samsung 12/512 GB (od ~7200 zł rynkowo) — Samsung jest w tej chwili ok. 1300 zł tańszy, choć oferuje mniej RAM (12 vs 16 GB) i nie ma rysika w zestawie
    • Samsung 12/256 GB (od ~6450 zł) to najtańszy punkt wejścia — o ponad 2000 zł mniej niż Motorola, co czyni go znacznie bardziej przystępnym, choć z mniejszą pamięcią, mniejszą baterią i bez rysika

    Akcesoria — etui, folie i ładowarki

    Ochrona składanego smartfona to priorytet — wymiana ekranu pOLED kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. W homescreen.pl znajdziesz akcesoria do obu modeli.

    Do Samsung Galaxy Z Fold 7 — dostępne są m.in. etui i folie ochronne do Galaxy Z Fold 7 od Samsung, 3MK, Ringke, UAG, PITAKA i PanzerGlass. Ceny od 15,99 zł (folia GrizzGlass) do 379 zł (etui Samsung Carbon Shield Case).

    Do Motorola Razr Fold — w ofercie są folie hydrożelowe i ochrony na obiektyw od 3MK, Bizon Glass i GrizzGlass. Ze względu na składany ekran pOLED zalecane są folie hydrożelowe zamiast tradycyjnych szkieł hartowanych.

    Kompletny zestaw ochronny? Etui + folia na ekran wewnętrzny + szkło na obiektyw aparatu. Sprawdź też powerbanki — przydadzą się zwłaszcza z Galaxy Z Fold 7, który ma mniejszą baterię.

    Motorola Razr Fold czy Samsung Galaxy Z Fold 7 — który wybrać?

    Motorola Razr Fold i Samsung Galaxy Z Fold 7 to dwa najlepsze składane smartfony w stylu książki w 2026 roku — ale skierowane do różnych użytkowników. Nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Motorola dominuje w specyfikacji sprzętowej (bateria, aparat, ładowanie), a Samsung w oprogramowaniu i ekosystemie. Decyzja zależy od Twoich priorytetów.

    Samsung jest na rynku od 9 miesięcy i jego ceny rynkowe spadły znacząco — wariant 256 GB kosztuje już od ok. 6450 zł, a 512 GB od ok. 7200 zł. Motorola z cashbackiem wychodzi 8499 zł za 16/512 GB. Samsung jest więc tańszy, ale Motorola oferuje więcej RAM (16 vs 12 GB), lepszą baterię, aparat z certyfikatem DXOMARK Gold i rysik w zestawie. Samsung za to daje dostęp do Galaxy AI, lżejszą konstrukcję (215 g) i najlepsze oprogramowanie dla składanych ekranów na rynku.

    Wybierz Motorolę Razr Fold, jeśli:
    – Zależy Ci na długim czasie pracy na baterii (6000 vs 4400 mAh)
    – Fotografujesz i nagrywasz wideo (lepszy teleobiektyw, 4K @ 120 fps, DXOMARK Gold)
    – Chcesz rysik w zestawie
    – Nie potrzebujesz ekosystemu Samsung (Galaxy Watch, Galaxy Buds, DeX)

    Wybierz Samsunga Galaxy Z Fold 7, jeśli:
    – Korzystasz z ekosystemu Samsung (zegarek, słuchawki, tablet)
    – Zależy Ci na lżejszej i smuklejszej konstrukcji (215 g vs 243 g)
    – Cenisz Galaxy AI i zaawansowane funkcje multitaskingu One UI
    – Chcesz więcej wariantów pamięci (256 GB / 512 GB / 1 TB)
    – Szukasz niższego progu wejścia (od ~6450 zł rynkowo vs 9999 zł)

    Jeśli porównasz modele w podobnej konfiguracji pamięci (512 GB), Motorola z cashbackiem wychodzi 800 zł taniej i oferuje lepszą baterię, aparat i rysik w zestawie. Samsung odpowiada lepszym oprogramowaniem, lżejszą konstrukcją i szerszym ekosystemem akcesoriów.

    FAQ

    Który składany smartfon ma lepszą baterię — Razr Fold czy Galaxy Z Fold 7?

    Motorola Razr Fold ma baterię 6000 mAh — o 36% większą niż 4400 mAh w Samsung Galaxy Z Fold 7. To obecnie największa bateria w segmencie składanych smartfonów.

    Ile kosztuje Motorola Razr Fold vs Samsung Galaxy Z Fold 7 w Polsce?

    Motorola Razr Fold kosztuje 9999 zł (8499 zł z cashbackiem) w wersji 16/512 GB. Samsung Galaxy Z Fold 7 ma RRP od 8799 zł, ale w sklepach (Ceneo, Allegro) dostępny jest już od ok. 6450 zł za wersję 12/256 GB.

    Który ma lepszy aparat — Motorola Razr Fold czy Samsung Galaxy Z Fold 7?

    Motorola Razr Fold z potrójnym aparatem 50 MP (Sony LYTIA) zdobyła certyfikat DXOMARK Gold 2026 (164/175 pkt). Samsung ma sensor 200 MP z lepszym binningiem pikseli. Motorola wygrywa w teleobiektyw (50 vs 10 MP) i wideo (4K @ 120 fps).

    Który składany smartfon jest lżejszy?

    Samsung Galaxy Z Fold 7 waży 215 g, Motorola Razr Fold — 243 g. Samsung jest o 28 g lżejszy i o 1,2 mm smuklejszy po złożeniu.

    Czy oba smartfony mają rysik?

    Motorola Razr Fold ma rysik Moto Pen Ultra w zestawie. Samsung Galaxy Z Fold 7 nie obsługuje rysika S Pen, więc nie ma możliwości dokupienia i używania go z tym modelem.

  • Vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra — który aparat lepszy? Porównanie

    Vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra — który aparat lepszy? Porównanie

    Vivo X300 Ultra i OPPO Find X9 Ultra to jedyne smartfony z podwójnym układem 200 MP — ale każdy realizuje tę ideę inaczej. Vivo stawia na optykę ZEISS T* z gimbalową stabilizacją i telekonwerter 400 mm, OPPO odpowiada potrójnym zoomem optycznym Hasselblad (3× + 10×) i baterią 7050 mAh. Który z nich lepiej zastąpi kompaktowy aparat fotograficzny? Porównujemy punkt po punkcie.

    OPPO Find X9 Ultra ma swoją globalną premierę 21 kwietnia 2026 — to pierwszy model Ultra w historii OPPO, który trafi na rynki europejskie. Vivo X300 Ultra jest w europejskiej przedsprzedaży od 16 kwietnia. Oba telefony dzielą ten sam procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5 i sensor główny Sony LYT-901, ale różnią się praktycznie we wszystkim innym.

    Uwaga: OPPO Find X9 Ultra nie miało jeszcze oficjalnej premiery w momencie publikacji tego artykułu. Specyfikacje OPPO opierają się na oficjalnych zapowiedziach producenta, wpisach certyfikacyjnych (China Telecom) i wiarygodnych przeciekach.

    Szukasz akcesoriów do nowego flagowca? Sprawdź etui i szkła do OPPO Find X9 oraz akcesoria do telefonów Vivo X w Home Screen.

    Specyfikacja Vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra

    ParametrVivo X300 UltraOPPO Find X9 Ultra
    Premierakwiecień 2026 (Europa)21 kwietnia 2026 (globalnie)
    Ekran6,82″ LTPO AMOLED, 2K (1440×3168), 144 Hz, ZEISS Master Color6,82″ LTPO AMOLED, 2K (1440×3120), 144 Hz, 3600 nitów
    Ochrona ekranuArmor GlassNanoCrystal Shield
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
    RAM12/16 GB LPDDR5X12/16 GB LPDDR5X
    Pamięć256/512 GB/1 TB UFS 4.1256/512 GB/1 TB UFS 4.1
    Aparat główny200 MP Sony LYT-901 (1/1,12″), f/1.85, OIS gimbal, ZEISS T*200 MP Sony LYT-901 (1/1,12″), f/1.5, OIS, Hasselblad
    Teleobiektyw 3-4×200 MP Samsung HP0 (1/1,4″), f/2.3, 85 mm, 3,7× peryskop, ZEISS APO200 MP OmniVision OV52A (1/1,28″), f/2.2, 70 mm, 3× peryskop, Hasselblad
    Teleobiektyw 10×brak50 MP Samsung JNL (1/2,75″), f/3.5, 230 mm, 10× peryskop
    Ultraszerokokątny50 MP Sony LYTIA 818 (1/1,28″), f/2.0, 116°, OIS50 MP Sony LYT-600 (1/1,95″), f/2.0, 120°
    Sensor wielospektralny5 MP VCS 3. generacji3,2 MP (dokładność odwzorowania kolorów)
    Selfie50 MP, f/2.5, AF50 MP, AF
    Wideo8K/30, 4K/120 10-bit Log (wszystkie obiektywy), APV 422, ACES, Dolby Vision4K/120, 10-bit, Dolby Vision HDR
    Bateria6600/7000 mAh (krzem-węgiel)7050 mAh (krzem-węgiel)
    Ładowanie przewodowe100 W100 W SuperVOOC
    Ładowanie bezprzewodowe40 W + reverse50 W AirVOOC + 10 W reverse
    Wymiary8,19 mm grubości163,04 × 76,91 × 9,15 mm
    Waga232-237 g235-238 g
    WodoodpornośćIP68/IP69IP68/IP69
    Bluetooth5.45.4
    Wi-FiWi-Fi 7Wi-Fi 7
    NFC / IRtak / taktak / tak
    USBType-C 3.2, DisplayPortType-C 3.2
    SIMdual nano-SIMdual nano-SIM
    Czytnik linii papilarnychultrasoniczny, pod ekranemultrasoniczny, pod ekranem
    Głośnikistereo, Hi-Resstereo
    SystemAndroid 16, OriginOS 6Android 16, ColorOS 16
    Partnerstwo optyczneZEISSHasselblad
    Dedykowany przycisk aparatubraktak (Camera Quick Launch)
    Telekonwerter zewnętrznyZEISS 400 mm G2 Ultra (17,4× zoom)Hasselblad 300 mm
    Łączność satelitarnatak (wersja 1 TB)tak (wersja Satellite)
    Koloryczarny, srebrny, zielonyPolar Glacier, Sand Canyon, Earth Tundra
    Cena od (szacowana)~6500 zł (przedsprzedaż)~6000-7000 zł (szacowana, premiera 21.04)

    Pełne specyfikacje obu telefonów można porównać na GSMArena.

    Aparat Vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra — ZEISS kontra Hasselblad

    Aparat Vivo X300 Ultra i aparat OPPO Find X9 Ultra to dwa najambitniejsze systemy fotograficzne w smartfonach 2026 roku. Oba mają podwójny układ 200 MP, ale różnią się filozofią i zakresem zoomu.

    Aparat główny — ten sam sensor, inne podejście

    Oba telefony korzystają z tego samego sensora Sony LYT-901 (1/1,12″) — jednego z największych w smartfonach. Kluczowa różnica tkwi w optyce:

    Vivo X300 Ultra ma jaśniejszy teleobiektyw z gimbalową stabilizacją OIS i certyfikacją ZEISS T* (powłoki antyrefleksyjne). Przysłona f/1.85 to solidny wynik.

    OPPO Find X9 Ultra według przecieków idzie dalej z przysłoną f/1.5 — to jedna z najjaśniejszych optyk w historii smartfonów (niektóre źródła podają f/1.8, oficjalne dane poznamy 21 kwietnia). Jasniejszy obiektyw oznacza więcej światła na sensorze, co przekłada się na lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu. Kalibracja Hasselblad nadaje zdjęciom charakterystyczny, ciepły ton.

    Przewaga OPPO w jasności obiektywu głównego (f/1.5 vs f/1.85). Vivo odpowiada gimbalową stabilizacją, która może dawać ostrzejsze zdjęcia przy dłuższych czasach naświetlania.

    Zoom – to tu jest największa różnica

    To kluczowy punkt tego porównania.

    Vivo X300 Ultra ma jeden teleobiektyw 200 MP z 3,7× zoomem optycznym (85 mm) i opcjonalny telekonwerter ZEISS 400 mm G2 Ultra, który zapewnia 17,4× zoom optyczny. W zakresie 3,7-17× to najlepszy system zoomu w smartfonie — ale telekonwerter kupujesz osobno.

    OPPO Find X9 Ultra ma dwa teleobiektywy: 200 MP 3× peryskop (70 mm) i 50 MP 10× peryskop (230 mm) — oba wbudowane w telefon. Nie potrzebujesz żadnych akcesoriów, żeby osiągnąć 10× zoom optyczny. Bezstratny zoom sięga nawet 40-50× dzięki obliczeniom.

    W zakresie 3-5× oba telefony dadzą znakomite zdjęcia z sensorów 200 MP. Powyżej 5× OPPO ma wbudowany 10× zoom, a Vivo potrzebuje telekonwertera. Ale z telekonwerterem Vivo osiąga 17,4× w pełnych 200 MP — to zasięg niedostępny dla żadnego innego smartfona.

    OPPO wygrywa wszechstronnością (potrójny zoom bez akcesoriów), Vivo wygrywa maksymalnym zasięgiem (400 mm z telekonwerterem).

    Ultraszerokokątny

    Tu Vivo X300 Ultra ma dużą przewagę. Sensor Sony LYTIA 818 (1/1,28″) jest znacznie większy niż Sony LYT-600 (1/1,95″) w OPPO. Dodatkowo ultraszerokokątny Vivo ma własną stabilizację OIS, czego brakuje u OPPO.

    Większy sensor i OIS to wyraźnie lepsze zdjęcia ultraszerokokątne, szczególnie w słabym oświetleniu i przy nagrywaniu wideo.

    Wygrywa Vivo X300 Ultra — sensor 1/1,28″ z OIS to inna liga.

    Zdjęcia w nocy

    Oba telefony korzystają z tego samego sensora głównego Sony LYT-901, ale OPPO ma jaśniejszy obiektyw (f/1.5 vs f/1.85). W teorii daje to ok. 40% więcej światła na sensorze, co powinno przekładać się na lepsze zdjęcia nocne z głównego aparatu.

    Vivo odpowiada gimbalową stabilizacją OIS, która pozwala na dłuższe czasy naświetlania bez rozmycia. W praktyce oba podejścia dają świetne efekty nocą.

    Lekka przewaga OPPO dzięki potencjalnie jaśniejszemu obiektywowi — ale ostateczna przysłona zostanie potwierdzona na premierze, a realna różnica w jakości zdjęć będzie widoczna dopiero po niezależnych testach.

    Wideo

    Vivo X300 Ultra dominuje w wideo:
    – 4K/120 fps 10-bit Log na wszystkich obiektywach (główny, tele, ultrawide)
    – Kodowanie APV 422 i workflow ACES
    – 8K/30 fps, Dolby Vision HDR

    OPPO Find X9 Ultra według dotychczasowych informacji nagrywa 4K/120 fps z 10-bitowym kolorem i Dolby Vision HDR. Nagrywanie Log i 8K nie zostało jeszcze potwierdzone przez OPPO — poprzednik Find X9 Pro obsługiwał Log do 4K/120 z ACES, więc model Ultra prawdopodobnie też to oferuje. Pełne szczegóły poznamy po premierze 21 kwietnia.

    Vivo wygrywa wideo — 10-bit Log na każdym obiektywie i APV 422 to profesjonalne narzędzia. Do stabilnego nagrywania filmów w ruchu przyda się statyw lub gimbal do telefonu.

    Ekran – bliźniacze parametry

    ParametrVivo X300 UltraOPPO Find X9 Ultra
    Przekątna6,82″ LTPO AMOLED6,82″ LTPO AMOLED
    Rozdzielczość1440 × 3168 (2K)1440 × 3120 (2K)
    Odświeżanie144 Hz144 Hz
    Jasność szczytowa4500 nitów (deklarowane)3600 nitów
    KalibracjaZEISS Master ColorHDR10+, Dolby Vision, HDR Vivid
    OchronaArmor GlassNanoCrystal Shield

    Oba telefony mają niemal identyczne ekrany — 6,82″ LTPO AMOLED z rozdzielczością 2K i odświeżaniem 144 Hz. To jedne z najlepszych wyświetlaczy na rynku.

    Vivo deklaruje wyższą jasność szczytową (4500 vs 3600 nitów) i oferuje kalibrację ZEISS Master Color — bonus dla fotografów oceniających zdjęcia na ekranie. OPPO odpowiada obsługą HDR Vivid i NanoCrystal Shield jako ochroną ekranu.

    Minimalny remis — oba ekrany są doskonałe. Vivo ma potencjalnie jaśniejszy panel, ale bez niezależnych testów trudno to potwierdzić.

    Bateria i ładowanie

    ParametrVivo X300 UltraOPPO Find X9 Ultra
    Pojemność6600/7000 mAh (krzem-węgiel)7050 mAh (krzem-węgiel)
    Ładowanie przewodowe100 W100 W SuperVOOC
    Ładowanie bezprzewodowe40 W50 W AirVOOC
    Ładowanie zwrotnetak (bezprzewodowe)tak (10 W bezprzewodowe)
    Żywotność80% po 1200 cyklachbrak danych

    OPPO Find X9 Ultra ma najnowszą baterię krzem-węglową o pojemności 7050 mAh — to jedna z największych baterii w flagowcach na rynku. Vivo oferuje 6600 lub 7000 mAh w zależności od wariantu.

    Ładowanie przewodowe jest identyczne (100 W), ale OPPO ma lepsze ładowanie bezprzewodowe (50 W AirVOOC vs 40 W u Vivo). Oba telefony obsługują ładowanie zwrotne.

    OPPO wygrywa baterią — gwarantowane 7050 mAh i szybsze ładowanie bezprzewodowe.

    Planujesz zabrać flagowca na dłuższą wycieczkę? Sprawdź powerbanki do smartfona i ładowarki sieciowe w Home Screen.

    Budowa, waga i wodoodporność

    Oba telefony mają certyfikaty IP68 i IP69 — przetrwają zanurzenie w wodzie i strumień gorącej wody pod ciśnieniem. Fotografowanie w deszczu nie stanowi problemu.

    OPPO Find X9 Ultra jest nieco grubszy (9,15 mm vs 8,19 mm u Vivo) i waży 235-238 g. Dostępny w trzech wariantach kolorystycznych z ekoskórą: Polar Glacier (jasnoniebieski), Sand Canyon (pomarańczowy) i Earth Tundra (ciemnobrązowy). Ma dedykowany przycisk aparatu (Camera Quick Launch) i przycisk szybkiego dostępu Plus Key.

    Vivo X300 Ultra jest smuklejszy (8,19 mm) i waży 232-237 g. Dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i zielonym z wykończeniem szkłem Armor Glass. Oba telefony mają emiter podczerwieni (IR blaster).

    Remis — Vivo jest smuklejszy, OPPO ma ciekawszy design z ekoskórą i dedykowany przycisk aparatu.

    Vivo X300 Ultra cena vs OPPO Find X9 Ultra cena

    WariantVivo X300 UltraOPPO Find X9 Ultra
    Bazowy~6500 zł (przedsprzedaż z zestawem Pro Video)~6000-7000 zł (szacowana, premiera 21.04)
    Topowy~8600 zł (16 GB/1 TB)brak danych
    TelekonwerterZEISS 400 mm (~2000 zł)Hasselblad 300 mm (cena nieznana)

    Vivo X300 Ultra cena startuje od 6500 zł w przedsprzedaży z zestawem Pro Video Rig Kit — to potwierdzona cena. OPPO Find X9 Ultra cena nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszona i pojawi się dopiero na premierze 21 kwietnia 2026. Na podstawie ceny OPPO Find X9 Pro (~5499 zł w Europie) szacujemy, że OPPO Find X9 Ultra będzie kosztować ~6000-7000 zł, ale to tylko nasza estymacja.

    Oba telefony mają dedykowane akcesoria fotograficzne — telekonwertery (ZEISS 400 mm vs Hasselblad 300 mm) i grips z baterią.

    Cena OPPO zostanie potwierdzona 21 kwietnia — wrócimy z aktualizacją po premierze.

    Unikalne funkcje – czym wyróżnia się każdy model

    Tylko Vivo X300 Ultra:

    • Telekonwerter ZEISS 400 mm G2 Ultra — 17,4× zoom optyczny w 200 MP
    • 4K/120 10-bit Log na wszystkich obiektywach + APV 422 + ACES
    • Ultraszerokokątny z sensorem 1/1,28″ (Sony LYTIA 818) z OIS
    • Sensor wielospektralny 5 MP VCS 3. generacji
    • Gimbalowa stabilizacja OIS (aparat główny)
    • Kalibracja ekranu ZEISS Master Color

    Tylko OPPO Find X9 Ultra:

    • Potrójny zoom optyczny (3× + 10×) — bez akcesoriów do 230 mm
    • Obiektyw główny f/1.5 — najjaśniejszy w flagowcach
    • Bateria 7050 mAh — największa w porównaniu
    • 50 W ładowanie bezprzewodowe AirVOOC
    • Dedykowany przycisk aparatu + przycisk Plus Key
    • Hasselblad Color Calibration na wszystkich obiektywach
    • Telekonwerter Hasselblad 300 mm
    • 5 lat aktualizacji systemu, 6 lat aktualizacji bezpieczeństwa

    Podsumowanie: który wybrać?

    Wybierz Vivo X300 Ultra, jeśli:
    – Nagrywasz profesjonalne wideo (10-bit Log na każdym obiektywie, APV 422)
    – Potrzebujesz ekstremalnego zoomu z telekonwerterem (400 mm, 17,4×)
    – Zależy Ci na najlepszym ultraszerokokątnym (sensor 1/1,28″ z OIS)
    – Preferujesz smuklejszą konstrukcję (8,19 mm)
    – Chcesz neutralne, wierne kolory ZEISS

    Wybierz OPPO Find X9 Ultra, jeśli:
    – Chcesz potrójny zoom wbudowany w telefon (3× + 10× bez akcesoriów)
    – Fotografujesz głównie w słabym oświetleniu (obiektyw f/1.5)
    – Zależy Ci na największej baterii (7050 mAh)
    – Cenisz ciepłe, charakterystyczne kolory Hasselblad
    – Chcesz dedykowany przycisk aparatu

    Porównanie Vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra to starcie dwóch filozofii mobilnej fotografii — ZEISS kontra Hasselblad, gimbal kontra potrójny zoom, profesjonalne wideo kontra wszechstronność bez akcesoriów. Nie ma jednego zwycięzcy — jest Twój zwycięzca.

    Szukasz etui, szkła hartowanego lub ładowarki do nowego flagowca? Sprawdź akcesoria do OPPO Find X9, akcesoria Vivo X i ładowarki bezprzewodowe w Home Screen — z darmową dostawą od 100 zł i oceną 4,9/5 w Google.

    FAQ – najczęściej zadawane pytania

    Kiedy premiera OPPO Find X9 Ultra?
    OPPO Find X9 Ultra premiera odbywa się globalnie 21 kwietnia 2026. To pierwszy model Ultra w historii OPPO, który trafi na rynki europejskie.

    Jaka jest cena OPPO Find X9 Ultra w Polsce?
    OPPO Find X9 Ultra cena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Na podstawie ceny OPPO Find X9 Pro (~5499 zł) szacujemy, że model Ultra będzie kosztować ok. 6000-7000 zł. Oficjalna cena pojawi się 21 kwietnia.

    Czy OPPO Find X9 Ultra będzie dostępny w Polsce?
    Tak — OPPO potwierdziło globalną premierę, w tym na rynki europejskie. W Polsce OPPO jest dostępne m.in. przez Media Expert. Dokładna data pojawienia się w sklepach zależy od dystrybutora.

    Który telefon robi lepsze zdjęcia?
    Vivo X300 Ultra aparat wygrywa wideo (10-bit Log na każdym obiektywie, APV 422) i ultraszerokokątnym (sensor 1/1,28″). OPPO Find X9 Ultra aparat ma przewagę w zoomie (wbudowany 10× bez akcesoriów) i nocnych zdjęciach (obiektyw f/1.5). Oba mają ten sam sensor główny Sony LYT-901.

    Który telefon ma lepszą baterię?
    OPPO Find X9 Ultra z baterią 7050 mAh i ładowaniem bezprzewodowym 50 W. Vivo X300 Ultra ma 6600-7000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym 40 W.

    Jaki jest najlepszy smartfon fotograficzny w 2026?
    Vivo X300 Ultra, OPPO Find X9 Ultra i Xiaomi 17 Ultra to trójka najlepszych smartfonów fotograficznych 2026 roku. Każdy wyróżnia się w innej kategorii — Vivo w wideo, OPPO w zoomie, Xiaomi w mechanicznym zoomie optycznym z kolorami Leica.

    Jakie są opinie o OPPO Find X9 Ultra?
    OPPO Find X9 Ultra nie miało jeszcze oficjalnej premiery (21.04.2026), więc niezależne opinie i recenzje pojawią się po tej dacie. Poprzednik — OPPO Find X9 Pro — zdobył 5. miejsce w rankingu DxOMark, co dobrze rokuje dla modelu Ultra.