Kategoria: Poradniki

  • Prezent na Mikołajki 2026: 25 pomysłów na gadżety

    Prezent na Mikołajki 2026: 25 pomysłów na gadżety

    Mikołajki 2026 wypadają w niedzielę 6 grudnia. Jeśli nie chcesz kolejny raz kupować skarpetek i czekoladowego Mikołaja, postaw na drobny gadżet, który przyda się na co dzień. Taki prezent nie wyląduje w szufladzie.

    Zebraliśmy 25 pomysłów z naszego sklepu i podzieliliśmy je według tego, dla kogo szukasz prezentu: dla chłopaka, dziewczyny, nastolatka, fana Apple, kierowcy, do domu, dla aktywnych i do pracy. Na końcu podpowiadamy, do kiedy zamówić, żeby paczka zdążyła na Mikołajki.

    Prezent na Mikołajki: szybka ściąga

    Dla kogo Pomysł na prezent Dlaczego
    Chłopak, mąż, tata powerbank MagSafe przykleja się do iPhone’a, przyda się codziennie
    Dziewczyna, żona magnetyczna podstawka Moft stojak i statyw na telefon w jednym
    Nastolatek, gracz kontroler GameSir X5s z telefonu robi przenośną konsolę
    Fan Apple ładowarka 3w1 Spigen iPhone, Apple Watch i AirPods na jednej stacji
    Kierowca uchwyt Spigen STK120 trzyma telefon na szybie lub kokpicie
    Do domu gniazdka Gosund z HomeKit lampki na choince włączysz z iPhone’a
    Biegacz słuchawki Baseus Eli Sport 1 otwarte, nie odcinają od otoczenia
    Kolega z pracy brelok Tech-Protect do AirTaga drobiazg, który każdy wykorzysta

    Prezent na Mikołajki dla chłopaka i mężczyzny

    Mężczyznom najtrudniej coś kupić, bo „niczego nie potrzebują”. Dlatego stawiamy na rzeczy, po które sięga się codziennie: zapas energii do telefonu, porządek w plecaku i szybką ładowarkę.

    Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag

    Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag.

    Tech-Protect PB40 LifeMag to powerbank 10 000 mAh, który przyczepia się magnetycznie do tyłu iPhone’a. Ładuje bezprzewodowo w standardzie Qi2.2 z mocą do 25 W. Pasuje też do Androida z magnetycznym etui lub pierścieniem.

    Native Union W.F.A Stow Lite

    Native Union W.F.A Stow Lite.

    Native Union W.F.A Stow Lite to lekki organizer na kable, ładowarki, karty pamięci i drobiazgi. Dobry prezent dla kogoś, kto pracuje z laptopem w pociągu, kawiarni albo w delegacji.

    UGREEN Nexode Pro 65W

    UGREEN Nexode Pro 65W.

    UGREEN Nexode Pro 65W ma dwa porty USB-C i jeden USB-A, więc naładuje naraz laptopa, telefon i słuchawki. Jest płaska i ma wymienne wtyczki, więc przyda się też w podróży. Więcej modeli znajdziesz w kategorii ładowarki sieciowe.

    Prezent na Mikołajki dla dziewczyny i kobiety

    Tu sprawdzają się gadżety, które dobrze wyglądają i rozwiązują drobny codzienny problem: gdzie postawić telefon, jak uporządkować biurko, czym słuchać muzyki w drodze do pracy.

    Moft Movas Coffee

    Moft Movas Coffee.

    Moft Movas Coffee przyczepia się magnetycznie do telefonu i rozkłada się w podstawkę albo mały statyw. Materiał zawiera odzyskane fusy z kawy, co według producenta daje mu kawowy zapach. To ładny prezent dla kogoś, kto ogląda seriale w pociągu albo nagrywa filmiki.

    Satechi Form Desk Mat

    Satechi Form Desk Mat.

    Satechi Form Desk Mat to podkładka na biurko z matowym wykończeniem, w pudrowym kolorze blush. Dobry prezent dla kogoś, kto pracuje z domu i lubi mieć ładne stanowisko.

    Słuchawki Guess Grained Square Script

    Słuchawki Guess Grained Square Script.

    Słuchawki Guess to bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z redukcją szumów otoczenia przy rozmowach (ENC). Mają burgundowe etui z logo Guess, więc wyglądają jak dodatek modowy. Inne modele są w kategorii słuchawki bezprzewodowe.

    Prezent na Mikołajki dla nastolatka i gracza

    Nastolatek najczęściej spędza czas z telefonem, więc najlepiej trafić w to, co na nim robi: gry, nagrywanie filmików albo klimatyczne oświetlenie pokoju. Więcej pomysłów znajdziesz w tekście prezenty dla gracza.

    GameSir X5s

    GameSir X5s.

    GameSir X5s to rozsuwany kontroler, w który wkładasz telefon. Z iPhone’a lub Androida robi się wtedy przenośna konsola do gier mobilnych i grania w chmurze. Łączy się przez Bluetooth albo USB-C i działa też ze Switchem i komputerem. Odbiornik 2,4 GHz kupisz osobno.

    GameSir Nova 2 Lite

    GameSir Nova 2 Lite.

    GameSir Nova 2 Lite to klasyczny pad do Switcha, komputera, Androida i iPhone’a. Ma drążki i spusty z czujnikami Halla, które nie dryfują tak łatwo jak zwykłe. Cały wybór jest w kategorii kontrolery i gamepady.

    Kijek do selfie Tech-Protect L11S

    Kijek do selfie Tech-Protect L11S.

    Tech-Protect L11S to kijek do selfie i statyw w jednym, z magnetycznym uchwytem MagSafe i pilotem Bluetooth. Przyda się każdemu, kto nagrywa TikToki i rolki. Więcej pomysłów w tekście prezent dla instagramerki.

    Taśma LED Yeelight D1 RGBIC

    Taśma LED Yeelight D1 RGBIC.

    Yeelight D1 RGBIC to 5-metrowa taśma LED z ponad 20 scenami świetlnymi i trybem muzycznym. Pięknie wygląda za monitorem albo telewizorem. Działa w standardzie Matter przez Thread, więc do sterowania potrzebny jest router Thread, np. HomePod mini, Apple TV 4K z Ethernetem albo Google Nest Hub 2. generacji.

    Prezent na Mikołajki dla fana Apple

    Fan Apple ma już iPhone’a, zegarek i słuchawki, więc szukaj akcesoriów, które sprawią, że ten zestaw będzie wygodniejszy w użyciu. Starsze pomysły zebraliśmy w tekście prezent dla fana Apple.

    Spigen EF323MQ 3w1

    Spigen EF323MQ 3w1.

    Spigen EF323MQ to stacja ładująca 3w1: iPhone’a, Apple Watcha i AirPodsy położysz na jednej podstawce. Telefon ładuje się magnetycznie z mocą do 25 W w standardzie Qi2.2. To prezent z największym efektem „wow” w tym zestawieniu.

    Pasek Nomad Traditional Band

    Pasek Nomad Traditional Band.

    Nomad Traditional Band to pasek z garbowanej roślinnie skóry Horween, który z czasem nabiera charakteru. Pasuje do Apple Watcha z kopertą 44–49 mm. Przy Apple Watchu Series 10 i nowszych w rozmiarze 42 mm wybierz pasek z mniejszej kategorii.

    Twelve South PlugBug 50

    Twelve South PlugBug 50.

    Twelve South PlugBug 50 to ładowarka 50 W z dwoma portami USB-C i wbudowaną funkcją Znajdź (Find My). Jeśli zostawisz ją w hotelu, zobaczysz ją na mapie w iPhonie jak AirTaga. W zestawie są wtyczki EU i UK.

    Etui ESR Orbit HaloLock do AirPods Pro 3

    Etui ESR Orbit HaloLock do AirPods Pro 3.

    ESR Orbit HaloLock to etui na AirPods Pro 3 z magnesami MagSafe, w pastelowym kolorze Powder Blue. Drobny prezent dla kogoś, kto niedawno kupił nowe słuchawki Apple.

    Prezent na Mikołajki dla kierowcy

    Kierowca codziennie korzysta z nawigacji w telefonie. Dobry uchwyt albo ładowarka samochodowa to prezent, o którym będzie pamiętać przy każdej jeździe. Cały wybór jest w kategorii uchwyty samochodowe.

    Spigen STK120 VacuumLock

    Spigen STK120 VacuumLock.

    Spigen STK120 VacuumLock mocujesz na szybie albo kokpicie przyssawką próżniową. Telefon z MagSafe trzyma się na magnesie, więc zakładasz i zdejmujesz go jedną ręką.

    Satechi Qi2 Wireless Car Charger

    Satechi Qi2 Wireless Car Charger.

    Satechi Qi2 Wireless Car Charger to uchwyt do kratki nawiewu, który przy okazji ładuje telefon bezprzewodowo z mocą do 15 W. To wersja dla kogoś, kto dużo jeździ i ma iPhone’a albo telefon z Qi2.

    Tech-Protect N56

    Tech-Protect N56.

    Tech-Protect N56 to prosty magnetyczny uchwyt MagSafe do kratki nawiewu z obrotową głowicą. Najtańszy sensowny prezent dla kierowcy i dobry pomysł na losowanie w pracy.

    Prezent na Mikołajki do domu: smart home na start

    Inteligentny dom nie musi zaczynać się od drogiej centralki. Wystarczy gniazdko albo lampka sterowana z telefonu. Więcej pomysłów jest w kategorii automatyka domowa.

    Gniazdka Gosund SP1-HE z HomeKit

    Gniazdka Gosund SP1-HE z HomeKit.

    Gosund SP1-HE to dwa gniazdka Wi-Fi, które dodasz do aplikacji Dom na iPhonie. Lampki na choince, ekspres do kawy albo grzejnik włączysz wtedy z telefonu albo głosem przez Siri. Gniazdka wymagają iOS 13 lub nowszego, więc to prezent dla posiadaczy iPhone’a.

    Lampka nocna Gosund LB2S

    Lampka nocna Gosund LB2S.

    Gosund LB2S to mała lampka nocna Wi-Fi z 16 milionami kolorów. Kolor, jasność i harmonogram ustawisz w aplikacji, a działa też z Asystentem Google i Alexą. Dobry prezent do sypialni albo pokoju dziecka.

    Prezent na Mikołajki dla aktywnych i biegaczy

    Biegacz albo osoba, która chodzi na siłownię, doceni słuchawki, które nie wypadają z uszu i nie odcinają od dźwięków ulicy. Oba modele poniżej to słuchawki otwarte. Więcej znajdziesz w kategorii słuchawki open-ear i klipsowe.

    Baseus Eli Sport 1

    Baseus Eli Sport 1.

    Baseus Eli Sport 1 to sportowe słuchawki otwarte z zaczepem za uchem, więc trzymają się nawet przy szybkim biegu. W zestawie jest opaska na szyję, na której zawiesisz je w przerwie treningu.

    QCY Crossky Clip C30S

    QCY Crossky Clip C30S.

    QCY Crossky Clip C30S zakładasz na ucho jak klips. Nie uciskają kanału słuchowego, obsługują kodek LDAC i według producenta działają do 40 godzin z etui. Sprawdzą się na rowerze, siłowni i w biurze.

    Pasek Tech-Protect Nylon Pro

    Pasek Tech-Protect Nylon Pro.

    Tech-Protect Nylon Pro to sportowy pasek w stylu Alpine Loop, zapinany na metalowy haczyk, do Apple Watcha z kopertą 44–49 mm. Jest lekki i odporny na pot. Więcej modeli opisaliśmy w tekście sportowe paski do Apple Watch.

    Drobny prezent na Mikołajki do pracy

    Na losowanie w pracy zwykle obowiązuje niski budżet, a prezent musi pasować do osoby, której dobrze nie znasz. Poniższe drobiazgi przydadzą się prawie każdemu. Kolejne pomysły na drobne prezenty znajdziesz w tekście prezent pod choinkę do 100 zł.

    Brelok Tech-Protect Kevlar Pro do AirTaga

    Brelok Tech-Protect Kevlar Pro do AirTaga.

    Tech-Protect Kevlar Pro to wzmocniony brelok do AirTaga z karabińczykiem. Przypniesz go do kluczy, plecaka albo szlufki spodni. Inne modele są w kategorii etui i breloczki do AirTag.

    Organizer na kable Tech-Protect Velcro

    Organizer na kable Tech-Protect Velcro.

    Tech-Protect Velcro Cable Organizer to 3 metry taśmy na rzep, którą tniesz na odcinki i spinasz kable pod biurkiem. Drobny, ale bardzo praktyczny prezent dla kogoś z bałaganem na stanowisku.

    Paski Tech-Protect Smooth For Kids do AirTaga

    Paski Tech-Protect Smooth For Kids do AirTaga.

    Tech-Protect Smooth For Kids to dwa paski w dziecięcych kolorach, w które wkładasz AirTaga. Dobry pomysł dla kolegi lub koleżanki z małymi dziećmi.

    Kiedy zamówić prezent na Mikołajki?

    Mikołajki 2026 wypadają w niedzielę 6 grudnia, więc paczka powinna dojść najpóźniej w piątek 4 grudnia. Czas wysyłki każdego produktu widzisz na jego stronie. Kurier dostarcza zwykle w 1–2 dni robocze.

    Bezpiecznie jest więc zamówić do końca listopada. Szczegóły form dostawy znajdziesz na stronie dostawa i wysyłka. Dostawa jest darmowa od 99 zł (kurierem DPD od 149 zł), a na zwrot masz 30 dni, więc nietrafiony prezent można oddać.

    [hs_products ids=”141167,150346,138550,127990,150651,139203,140613,125474″ cols=”4″]

    FAQ

    Kiedy są Mikołajki w 2026 roku? W niedzielę 6 grudnia 2026.

    Co dać na prezent na Mikołajki? Najlepiej drobny gadżet, który przyda się na co dzień: powerbank, uchwyt do auta, ładowarkę albo pasek do zegarka. Taki prezent na pewno się przyda.

    Co kupić kobiecie na Mikołajki? Sprawdzą się gadżety, które dobrze wyglądają i są praktyczne, np. magnetyczna podstawka Moft, podkładka na biurko Satechi albo słuchawki Guess.

    Co kupić komuś, kto nic nie chce? Coś, czego używa się codziennie i co się zużywa albo gubi: powerbank, ładowarkę, organizer na kable albo brelok do AirTaga.

    Jaki drobny prezent na Mikołajki w pracy? Brelok do AirTaga, organizer na kable, uchwyt do auta albo pasek do Apple Watcha. Przy pasku zapytaj o rozmiar koperty zegarka.

    Do kiedy zamówić prezent, żeby doszedł na Mikołajki? Najlepiej do końca listopada. Kurier dostarcza zwykle w 1–2 dni robocze, a czas wysyłki widać na stronie każdego produktu.

    Czy prezent można zwrócić? Tak. W sklepie Home Screen masz 30 dni na zwrot.

  • MacBook Pro OLED czy M6? Który kupić w 2026

    MacBook Pro OLED czy M6? Który kupić w 2026

    Od 6 listopada 2026 w sprzedaży będą trzy różne MacBooki Pro: nowy model z dotykowym ekranem OLED, nowy MacBook Pro 14 z czipem M6 i dotychczasowe wersje z M5 Pro i M5 Max. Różnią się ceną o kilka tysięcy złotych, a nie zawsze droższy oznacza lepszy dla Ciebie.

    Krótka odpowiedź: MacBook Pro 14 z M6 wystarczy większości osób i kosztuje od 10 499 zł. MacBook Pro OLED wybierz dla ekranu, dotyku i niższej wagi. Jeśli potrzebujesz mocy M5 Pro bez OLED, model z mini-LED daje ten sam czip 2000 zł taniej.

    Poniżej porównanie punkt po punkcie: ceny w Polsce, ekran, wydajność, porty, bateria i akcesoria. Relację z premiery znajdziesz w tekście Apple Pro and Tell.

    Po lewej MacBook Pro z ekranem OLED, po prawej MacBook Pro 14 z M6. Zdjęcia: Apple.

    Który MacBook Pro dla kogo?

    Wybierz Jeśli Cena w Polsce od
    MacBook Pro 14 z M6 piszesz, programujesz, montujesz proste wideo i chcesz długiej baterii w 14 calach 10 499 zł
    MacBook Pro z mini-LED (M5 Pro, M5 Max) potrzebujesz dużo mocy, RAM-u powyżej 32 GB albo 3–4 monitorów 12 999 zł
    MacBook Pro OLED (M5 Pro, M5 Max) zależy Ci na najlepszym ekranie, dotyku i niższej wadze 14 999 zł

    Ceny według sklepu Apple w Polsce z 30 października 2026.

    Trzy MacBooki Pro: czym się różnią

    MacBook Pro OLED MacBook Pro 14 z M6 MacBook Pro z mini-LED
    Ekran OLED, dotykowy, Dynamic Island mini-LED, wcięcie mini-LED, wcięcie
    Rozmiary 14 i 16 cali tylko 14 cali 14 i 16 cali
    Czip M5 Pro lub M5 Max M6 M5 Pro lub M5 Max
    RAM maks. 128 GB 32 GB 128 GB
    SSD maks. 16 TB 4 TB 8 TB
    Porty Thunderbolt 3 × Thunderbolt 5 3 × Thunderbolt 4 3 × Thunderbolt 5
    Monitory zewnętrzne 3 (M5 Pro) lub 4 (M5 Max) 2 3 (M5 Pro) lub 4 (M5 Max)
    Masa 14″ od 1,38 kg 1,55 kg od 1,60 kg
    Bateria 14″ (wideo) do 22 godz. do 24 godz. do 22 godz.
    W sklepach od 6.11.2026 od 6.11.2026 już dostępny

    Dane według specyfikacji Apple dla modeli z OLED oraz z mini-LED i M6.

    Wszystkie trzy mają HDMI, czytnik kart SDXC, MagSafe 3 i gniazdo słuchawkowe. Każdy jest dostępny w dwóch kolorach: gwiezdnej czerni i srebrnym.

    Ceny w Polsce: ile kosztuje OLED?

    Najważniejsze odkrycie z konfiguratora Apple: OLED kosztuje dokładnie 2000 zł więcej niż model z mini-LED z tym samym czipem. Ta różnica jest taka sama w każdej konfiguracji.

    Konfiguracja mini-LED OLED Różnica
    14″, M5 Pro (15 CPU / 16 GPU), 24 GB, 1 TB 12 999 zł 14 999 zł 2000 zł
    14″, M5 Pro (18 / 20), 24 GB, 1 TB 13 999 zł 15 999 zł 2000 zł
    14″, M5 Max (18 / 32), 36 GB, 2 TB 21 499 zł 23 499 zł 2000 zł
    14″, M5 Max (18 / 40), 48 GB, 2 TB 24 499 zł 26 499 zł 2000 zł
    16″, M5 Pro (18 / 20), 24 GB, 1 TB 15 999 zł 17 999 zł 2000 zł
    16″, M5 Max (18 / 32), 36 GB, 2 TB 22 999 zł 24 999 zł 2000 zł
    16″, M5 Max (18 / 40), 48 GB, 2 TB 25 999 zł 27 999 zł 2000 zł

    MacBook Pro 14 z M6 ma w standardzie 1 TB SSD, a 2 TB to dopłata 2500 zł. Kosztuje 10 499 zł z 16 GB RAM, 11 499 zł z 24 GB i 12 499 zł z 32 GB. Szkło nanostrukturalne to dopłata 750 zł w każdym modelu.

    Uwaga: w Polsce żaden MacBook Pro nie ma zasilacza w pudełku. W zestawie jest tylko przewód USB-C do MagSafe 3. Zasilacz Apple to dodatkowo od 319 zł za 70 W do 499 zł za 140 W.

    Ekran: OLED czy mini-LED?

    Po lewej ekran OLED (PROLED XDR), po prawej mini-LED (Liquid Retina XDR). Zdjęcia: Apple.

    Jasność, czerń i odbicia

    Ekran PROLED XDR to tandemowy OLED. Każdy piksel świeci sam, więc czerń jest całkowita, a kontrast sięga 10 000 000:1. Jasność to 1000 nitów stale i do 2000 nitów szczytowo w HDR. Tyle samo osiąga w treściach SDR na zewnątrz.

    Ekran mini-LED w M6 i modelach z M5 Pro ma 1000 nitów stale i do 1600 nitów w HDR. Wciąż jest bardzo dobry, ale przy jasnych napisach na czarnym tle może pokazać lekką poświatę. Oba ekrany mają odświeżanie do 120 Hz.

    OLED dostał też nową powłokę antyrefleksyjną. Według Fstoppers dobrze tłumiła odbicia na pokazie. Prawdziwy test w słońcu przyjdzie jednak po premierze.

    Dotyk i Dynamic Island w praktyce

    Model OLED to pierwszy Mac z ekranem dotykowym. Przewijasz i powiększasz palcami, a macOS dopasowuje elementy interfejsu do obsługi palcem. Klawiatura i gładzik zostały bez zmian. Apple Pencil nie jest obsługiwany.

    Pierwsze wrażenia z pokazów 28 października są podobne. Dotyk działa bez opóźnień i przydaje się przy mapach, zdjęciach czy osi czasu w Final Cut. Według Wall Street Journal przy dłuższej pracy męczy jednak rękę. Dotyk traktuj więc jako dodatek do gładzika.

    Dynamic Island w MacBooku Pro OLED. Zdjęcia: Apple.

    Dynamic Island zastępuje wcięcie na kamerę. Pokazuje odtwarzaną muzykę, Spotlight, Siri i Aktywności na żywo. Jak ekran znosi odciski palców i jak trzyma baterię przy codziennej pracy, sprawdzą dopiero testy po 6 listopada.

    Wydajność: M6 czy M5 Pro i M5 Max?

    To najmniej oczywista część porównania. M6 jest nowszy, ale nie zawsze szybszy. Wygrywa w zadaniach jednowątkowych, a przegrywa tam, gdzie liczy się liczba rdzeni i grafika.

    Czip Single-core Multi-core Grafika (Metal)
    M6 (12 CPU / 12 GPU) 4003 21 878 89 345
    M5 Pro (15 / 16) 3681 29 544 125 070
    M5 Pro (18 / 20) 3679 33 506 135 920
    M5 Max (18 / 40) 3693 34 580 240 235

    Średnie wyniki z Geekbench 7 z 30 października 2026. Wynik M6 pochodzi z Maca mini, bo MacBook Pro z M6 nie jest jeszcze w sprzedaży.

    Co to oznacza w praktyce:

    • M6 jest o 8–9% szybszy jednowątkowo od M5 Pro i M5 Max. Przeglądarka, pakiet biurowy, Xcode czy Lightroom przy pojedynczych zdjęciach działają na nim najszybciej.
    • M5 Pro jest o 35–53% szybszy wielowątkowo. Różnicę poczujesz przy eksporcie wideo, kompilacji dużych projektów i renderowaniu.
    • M5 Max ma prawie 2,7 raza mocniejszą grafikę niż M6. To czip do 3D, wideo 8K i lokalnych modeli AI.

    M6 ma też limit 32 GB RAM i przepustowość pamięci do 170 GB/s. M5 Pro ma 307 GB/s, a M5 Max do 614 GB/s. Jeśli uruchamiasz duże modele AI albo wiele maszyn wirtualnych, M6 będzie za ciasny.

    Porty, monitory i ładowanie

    Po lewej porty modelu OLED, po prawej modelu z M6. Zdjęcia: Apple.

    Układ portów jest taki sam, ale MacBook Pro z M6 ma Thunderbolt 4 (40 Gb/s) zamiast Thunderbolt 5 (120 Gb/s). Różnicę zauważysz przy najszybszych dyskach zewnętrznych i stacjach dokujących.

    M6 obsłuży najwyżej 2 monitory zewnętrzne. M5 Pro poradzi sobie z trzema, a M5 Max z czterema. Jeśli pracujesz przy biurku z trzema ekranami, M6 odpada.

    Do ładowania MacBooka Pro 14 z M6 Apple zaleca zasilacz co najmniej 60 W. Modele 14 cali z M5 Pro i M5 Max potrzebują co najmniej 70 W. Szybkie ładowanie do 50% w około 30 minut wymaga 96 W w modelach 14 cali i 140 W w modelach 16 cali.

    Waga, wymiary i bateria

    MacBook Pro OLED jest cieńszy i lżejszy od modeli z mini-LED. Zdjęcia: Apple.

    Model OLED jest wyraźnie lżejszy. Wersja 14 cali waży 1,38 kg zamiast 1,55 kg w M6 i 1,60 kg w modelu z mini-LED i M5 Pro. Wersja 16 cali waży 1,82 kg zamiast 2,14 kg.

    MacBook Pro OLED 14″ MacBook Pro 14″ z M6 i mini-LED
    Wymiary 310,8 × 216,3 × 15,0 mm 312,6 × 221,2 × 15,5 mm
    Bateria 72,6 Wh 72,4 Wh
    Wideo do 22 godz. (M5 Pro) do 24 godz. (M6)

    Wśród modeli 14 cali najdłużej według Apple działa MacBook Pro 14 z M6: do 24 godzin odtwarzania wideo i do 16 godzin przeglądania internetu. Model OLED 14 cali z M5 Pro osiąga do 22 godzin, a z M5 Max do 20 godzin.

    14 czy 16 cali?

    MacBook Pro z M6 jest tylko w wersji 14 cali. Jeśli chcesz 16 cali, wybierasz między modelem z mini-LED a OLED, zawsze z M5 Pro albo M5 Max.

    14 cali to lepszy wybór, gdy często nosisz laptopa. 16 cali daje większy ekran do montażu i pracy na dwóch oknach oraz najdłuższą baterię wśród modeli z M5 Pro: do 24 godzin wideo.

    Akcesoria: co pasuje do którego MacBooka Pro?

    To ważne przy wyborze: model OLED ma nową, mniejszą obudowę. Akcesoria pasują więc różnie.

    Akcesorium MacBook Pro 14 z M6 i mini-LED MacBook Pro OLED
    Ładowarka USB-C ✅ ✅
    Kabel USB-C ✅ ✅
    Hub USB-C ✅ ✅
    Pokrowiec (sleeve) ✅ ✅ (luźniej)
    Nakładka na obudowę ✅ (modele 2021–2026) ❌
    Szkło lub folia na ekran ✅ (modele 2021–2026) ❌

    MacBook Pro 14 z M6 ma te same wymiary co MacBooki Pro 14 od 2021 roku. Nakładki i szkła do nich pasują. Do modelu OLED trzeba poczekać na nowe akcesoria.

    Ładowarki do MacBooka Pro

    Skoro zasilacza nie ma w pudełku, ładowarkę trzeba dokupić. Do 14 cali wystarczy 100 W, do 16 cali najlepiej 140 W. Ładowarka z kilkoma portami naładuje przy okazji telefon i słuchawki.

    Satechi ChargeView GaN 140W.

    Satechi ChargeView GaN 140W ma łącznie 140 W na czterech portach USB-C i wyświetlacz z mocą każdego portu. Na wyjazdy jest Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W z wtyczkami do różnych krajów.

    UAG SRGE Charger 100W.

    UAG SRGE Charger 100W ma łącznie 100 W i wtyczki EU, UK i US w zestawie. Do szybkiego ładowania modelu 16 cali wybierz UGREEN Nexode Pro 160W, który daje do 140 W z jednego portu USB-C. Więcej modeli opisaliśmy w tekście ładowarka do MacBooka Pro M5.

    Kable i huby

    Native Union Belt Cable Pro 240W.

    Każdy MacBook Pro naładujesz też zwykłym kablem USB-C przez port Thunderbolt. Native Union Belt Cable Pro 240W ma 2,4 m długości i wytrzymały oplot. Tańszą alternatywą jest UGREEN L534 240W o długości 2 m.

    Satechi 13-in-1 Triple Display Multiport Adapter.

    Satechi 13-in-1 Triple Display ma HDMI, DisplayPort, Ethernet, czytnik kart i porty USB-A. Uwaga: na Macu obsłuży tylko jeden monitor zewnętrzny, bo macOS nie wspiera łączenia kilku ekranów przez jeden port. Do dwóch monitorów podłącz drugi przez HDMI w MacBooku. Do torby wystarczy mały hub UGREEN 7w1 z portem USB-A.

    Nakładki i szkła (M6 i mini-LED)

    Tech-Protect Velar do MacBooka Pro 14.

    Tech-Protect Velar to nakładka na MacBooka Pro 14 z lat 2021–2026, także z M5 Pro i M5 Max. Mocniejszą ochronę narożników daje UAG Essential Armor. Do 16 cali jest UAG Essential Armor 16 i przezroczysty ZAGG Hardshell.

    GrizzGlass SecretGlass Easy do MacBooka Pro 14.

    GrizzGlass SecretGlass Easy to szkło prywatyzujące. Osoba obok w pociągu nie zobaczy, co masz na ekranie. Więcej modeli znajdziesz w tekstach etui do MacBooka Pro M5 i szkło lub folia do MacBooka Pro.

    Pokrowce (pasują też do modelu OLED)

    Native Union W.F.A Sleeve do MacBooka Pro 14.

    Pokrowiec nie przylega do obudowy, więc mniejszy model OLED też się w nim zmieści, tylko z większym luzem. Native Union W.F.A Sleeve jest w wersji 14 cali i 16 cali.

    UAG Civilian Shock Sleeve 15–16″.

    UAG Civilian Shock Sleeve ma wzmocnione krawędzie i chroni przed upadkiem. Pełny wybór jest w kategorii akcesoria do MacBooka Pro 14.

    [hs_products ids=”138104,124210,80053,104212,140520,132746,127068,135352″ cols=”4″]

    Werdykt: który MacBook Pro kupić?

    MacBook Pro 14 z M6 to najlepszy wybór dla większości. Jest najtańszy, ma najszybszy rdzeń jednowątkowy i najdłuższą baterię wśród modeli 14 cali, a nakładki i szkła do niego już są. Ograniczenia to 32 GB RAM, 2 monitory i Thunderbolt 4.

    MacBook Pro z mini-LED i M5 Pro wybierz, jeśli montujesz wideo, programujesz duże projekty albo pracujesz na trzech monitorach. To ta sama moc co w modelu OLED za 2000 zł mniej i jest dostępny od ręki.

    MacBook Pro OLED jest dla osób, które chcą najlepszego ekranu w laptopie i ważą każdy gram. Za 2000 zł dopłaty dostajesz OLED, dotyk, Dynamic Island i o ponad 200 g lżejszą obudowę. Akcesoria do niego dopiero będą trafiać do sklepów.

    FAQ

    Czy MacBook Pro OLED ma ekran dotykowy? Tak. To pierwszy Mac z ekranem dotykowym. Obsługujesz go palcami, ale Apple Pencil nie działa.

    Ile kosztuje MacBook Pro OLED w Polsce? Od 14 999 zł za model 14 cali z M5 Pro i od 17 999 zł za model 16 cali.

    Ile dopłacam za OLED względem MacBooka Pro z mini-LED? Dokładnie 2000 zł przy tym samym czipie, pamięci i dysku.

    Czy M6 jest szybszy od M5 Pro? Jednowątkowo tak, o 8–9% w Geekbench 7. Wielowątkowo i w grafice M5 Pro jest wyraźnie szybszy.

    Czy MacBook Pro z M6 ma Thunderbolt 5? Nie. Ma trzy porty Thunderbolt 4. Thunderbolt 5 mają modele z M5 Pro i M5 Max.

    Ile monitorów podłączę do MacBooka Pro z M6? Najwyżej dwa monitory zewnętrzne. M5 Pro obsłuży trzy, a M5 Max cztery.

    Czy MacBook Pro ma ładowarkę w zestawie w Polsce? Nie. W pudełku jest tylko przewód USB-C do MagSafe 3. Zasilacz trzeba dokupić osobno.

    Jaka ładowarka do MacBooka Pro M6 i OLED? Co najmniej 60 W do M6, 70 W do modeli 14 cali z M5 Pro i M5 Max oraz 94 W do modeli 16 cali. Do szybkiego ładowania potrzebujesz 96 W w wersji 14 cali i 140 W w wersji 16 cali.

    Czy etui do MacBooka Pro 14 z M5 pasuje do modelu OLED? Nakładka nie, bo model OLED ma inne wymiary obudowy i ekranu: 310,8 × 216,3 mm zamiast 312,6 × 221,2 mm. Pasuje za to do MacBooka Pro 14 z M6. Pokrowiec typu sleeve zmieści oba.

    Kiedy MacBook Pro OLED i M6 będą w sklepach? Od piątku 6 listopada 2026. Przedsprzedaż ruszyła 28 października.

    Źródła: specyfikacje Apple dla modeli z OLED i z mini-LED, informacja prasowa o MacBooku Pro z M6, informacja prasowa o MacBooku Pro OLED, sklep Apple w Polsce, Geekbench, Fstoppers, MacDailyNews.

  • iPad mini 8 vs 7: 5 zmian, o których musisz wiedzieć

    iPad mini 8 vs 7: 5 zmian, o których musisz wiedzieć

    Nowy iPad mini 8 (oficjalnie iPad mini z czipem A20 Pro) ma ekran OLED 8,5 cala, odporność IP67, głośniki grające przez ekran i przednią kamerę na dłuższej krawędzi. Jest też cieńszy i lżejszy od iPada mini 7 z czipem A17 Pro.

    Etui, szkła i Smart Folio z iPada mini 7 nie pasują do nowego modelu, bo zmieniły się wymiary obudowy i ekranu. Rysiki Apple Pencil Pro i Apple Pencil (USB-C) działają z oboma modelami.

    Apple pokazało nowego iPada mini 26 października 2026. Przedsprzedaż w Polsce rusza 28 października o 18:10, a sprzedaż 6 listopada. Poniżej porównanie punkt po punkcie.

    Nowy iPad mini z ekranem OLED 8,5 cala

    iPad mini 8 (A20 Pro). Zdjęcie: Apple.

    5 najważniejszych zmian w iPadzie mini 8

    1. Ekran OLED 8,5 cala zamiast LCD 8,3 cala, z jasnością do 1200 nitów w HDR.
    2. Czip A20 Pro, ale w wersjach 128 i 256 GB z 5-rdzeniowym procesorem.
    3. Odporność IP67, pierwszy raz w iPadzie mini.
    4. Głośniki w ekranie i przednia kamera na dłuższej krawędzi.
    5. Nowa obudowa: cieńsza i węższa, więc etui i szkła z iPada mini 7 nie pasują.

    iPad mini 8 vs iPad mini 7: tabela różnic

    CechaiPad mini 7 (A17 Pro, 2024)iPad mini 8 (A20 Pro, 2026)
    Ekran8,3″, LCD, 2266 × 14888,5″, OLED, 2316 × 1512
    Jasność500 nitów600 nitów, w HDR do 1200
    Matowa nanotekstura❌✅ w wersjach 256 i 512 GB
    CzipA17 ProA20 Pro
    Rdzenie CPU65 (128 i 256 GB) lub 6 (512 GB)
    Rdzenie GPU57
    Odporność na wodę❌✅ IP67
    Przedni aparat12 MP, krótsza krawędź12 MP, dłuższa krawędź
    Głośnikiz otworami w obudowiegrają przez ekran
    Wi-Fi i BluetoothWi-Fi 6E, Bluetooth 5.3Wi-Fi 7, Bluetooth 6
    Szybkie ładowanie❌✅ do 50% w 30 min (zasilacz 35 W+)
    Wymiary195,4 × 134,8 × 6,3 mm195,3 × 132,6 × 5,4 mm
    Masa (Wi-Fi)293 g255 g
    Kolorygwiezdna szarość, niebieski, fioletowy, księżycowa poświatapółnoc, księżycowa poświata
    Apple Pencil Pro i USB-C✅✅

    Dane według specyfikacji iPada mini (A20 Pro) i danych technicznych iPada mini (A17 Pro).

    Ekran: OLED zamiast LCD

    Największa zmiana to ekran OLED. Ma głębszą czerń i wyższy kontrast niż LCD w iPadzie mini 7, a w filmach HDR rozjaśnia się do 1200 nitów. Przekątna urosła z 8,3 do 8,5 cala, bo ramki są o 24% cieńsze. Gęstość pikseli zostaje ta sama: 326 ppi.

    W wersjach 256 i 512 GB możesz dopłacić do matowej nanotekstury, która ogranicza odblaski. To opcja znana z iPada Pro i MacBooków Pro.

    Apple nie wspomina o ProMotion, czyli odświeżaniu 120 Hz. Według MacRumors ekran działa więc najpewniej w 60 Hz, tak jak w iPadzie mini 7.

    iPad mini 8 w kolorach północ i księżycowa poświata. Zdjęcia: Apple.

    Wydajność: A20 Pro, ale uwaga na wersję 128 GB

    iPad mini 8 ma czip A20 Pro, ten sam co iPhone’y 18 Pro. Według Apple grafika jest do 2,7 raza szybsza, a zadania AI do 4,5 raza szybsze niż w poprzedniku.

    Jest jeden haczyk, o którym mało kto pisze. Wersje 128 i 256 GB mają 5-rdzeniowy procesor, czyli o jeden rdzeń mniej niż iPad mini 7. Pełny A20 Pro z 6 rdzeniami i podwójnym Neural Engine dostaniesz tylko w wersji 512 GB. Grafika ma we wszystkich wersjach 7 rdzeni.

    W codziennym użyciu, czyli przy przeglądaniu, filmach i notatkach, ten rdzeń nie zrobi różnicy. Przy grach i ciężkich aplikacjach przewagę da nowa grafika.

    Nowości: IP67, głośniki w ekranie i kamera w poziomie

    • IP67: iPad mini 8 wytrzymuje zanurzenie na głębokość 1 m przez 30 minut. iPad mini 7 nie miał żadnej klasy szczelności.
    • Głośniki pod ekranem: dźwięk wydobywa się przez ekran, a obudowa nie ma otworów głośnikowych.
    • Przednia kamera na dłuższej krawędzi: wygodniejsza przy rozmowach wideo, gdy trzymasz tablet poziomo.
    • Szybkie ładowanie: do 50% w około 30 minut z zasilaczem USB-C o mocy co najmniej 35 W.
    • Wi-Fi 7 i Bluetooth 6 zamiast Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

    Bez zmian zostają Touch ID w górnym przycisku, port USB-C (USB 3, do 10 Gb/s) i tylny aparat 12 MP. Deklarowany czas pracy na baterii też jest taki sam: do 10 godzin.

    iPad mini 2026 z Apple Pencil w aplikacji Procreate Dreams

    iPad mini 8 z Apple Pencil. Zdjęcie: Apple.

    Ceny w Polsce

    PamięćiPad mini 8 Wi-FiiPad mini 8 Wi-Fi + Cellular
    128 GB3 499 zł4 299 zł
    256 GB3 999 zł4 799 zł
    512 GB4 999 zł5 799 zł

    Ceny według sklepu Apple w Polsce z 28 października 2026. Matowa nanotekstura kosztuje 500 zł więcej.

    Apple nie sprzedaje już nowego iPada mini 7. W chwili publikacji można go kupić w sklepie Apple jako sprzęt odnowiony, od 2 529 zł za wersję 128 GB Wi-Fi. Przed premierą następcy nowy iPad mini 7 kosztował u Apple 2 999 zł.

    Czy etui do iPada mini 7 pasuje do iPada mini 8?

    Nie. iPad mini 8 jest węższy o 2,2 mm i cieńszy o 0,9 mm. Do tego przednia kamera przeszła na inną krawędź, a otwory głośników zniknęły. Etui do iPada mini 6 i 7 będą na nowym modelu za luźne, a wycięcia nie trafią w kamerę.

    Nie pasuje też oryginalne Smart Folio. Apple sprzedaje nowe TechWoven Smart Folio, które według sklepu Apple jest zgodne tylko z iPadem mini (A20 Pro).

    W sklepie są już pierwsze etui do nowego modelu:

    ESR Rebound Magnetic do iPada mini 8 w kolorze czarnym.

    ESR Rebound Magnetic do iPada mini 8 w kolorze granatowym.

    ESR Rebound Magnetic to etui z klapką mocowane magnetycznie. Jest w kolorze czarnym i granatowym. Kolejne etui i szkła do iPada mini 8 będą trafiać do kategorii akcesoria do iPada mini.

    Czy szkło z iPada mini 7 pasuje do iPada mini 8?

    Nie. Nowy ekran ma większą przekątną (8,5 zamiast 8,3 cala) i cieńsze ramki. Szkło do iPada mini 7 będzie miało inne wymiary i nie pokryje ekranu do krawędzi. Szkieł do iPada mini 8 jeszcze nie mamy w ofercie, ale pojawią się po premierze.

    Jeśli zostajesz przy iPadzie mini 7, akcesoria do niego dalej znajdziesz w sklepie.

    UAG Plyo Folio do iPada mini 6 i 7.

    Szkła do iPada mini 7: Bizon Glass Tab Clear i GrizzGlass HybridGlass.

    Do iPada mini 7 polecamy m.in.:

    Apple Pencil, rysiki i ładowarki: to pasuje do obu

    Apple Pencil Pro i Apple Pencil (USB-C) działają z iPadem mini 7 i iPadem mini 8. Potwierdza to strona Apple Pencil. Jeśli masz już rysik, nie musisz kupować nowego.

    Według Apple Apple Pencil Pro kosztuje 649 zł, a Apple Pencil (USB-C) 399 zł. Tańszą alternatywą są rysiki innych marek. Ich zgodność z iPadem mini 8 producenci jeszcze jednak nie potwierdzili, więc przed zakupem sprawdź opis. Ranking modeli znajdziesz w tekście najlepszy rysik do iPada.

    Ładowarki i kable USB-C też pasują do obu modeli. W Polsce w pudełku iPada mini jest sam kabel, bez zasilacza. Żeby skorzystać z szybkiego ładowania iPada mini 8, potrzebujesz zasilacza o mocy co najmniej 35 W. Znajdziesz je w kategorii ładowarki sieciowe.

    [hs_products ids=”150157,150156,100484,111122,99471,86937″ cols=”3″]

    iPad mini 8 czy iPad mini 7: który wybrać?

    Twoja sytuacjaWybierz
    Kupujesz pierwszego iPada mini i zależy Ci na ekranieiPad mini 8, który ma OLED
    Czytasz i oglądasz w łóżku albo w wannieiPad mini 8 z IP67
    Chcesz wydać jak najmniejodnowiony iPad mini 7 od Apple
    Masz iPada mini 7 i jesteś z niego zadowolonyzostań przy nim
    Masz iPada mini 6 lub starszegoiPad mini 8
    Grasz w wymagające gryiPad mini 8 w wersji 512 GB, z pełnym A20 Pro

    Podsumowanie

    • iPad mini 8 to największa zmiana w historii serii: OLED, IP67, głośniki w ekranie i lżejsza obudowa.
    • Wersje 128 i 256 GB mają procesor z 5 rdzeniami. Pełny A20 Pro jest tylko w wersji 512 GB.
    • Etui, szkła i Smart Folio z iPada mini 7 nie pasują. Apple Pencil i ładowarki tak.
    • Ceny w Polsce zaczynają się od 3 499 zł, a sprzedaż rusza 6 listopada.

    Więcej o październikowych nowościach Apple przeczytasz w tekście Apple Pro and Tell: dotykowy MacBook Pro i iPad mini OLED.

    FAQ

    Czym różni się iPad mini 8 od iPada mini 7?

    iPad mini 8 ma ekran OLED 8,5 cala zamiast LCD 8,3 cala, czip A20 Pro, odporność IP67, głośniki grające przez ekran, przednią kamerę na dłuższej krawędzi i szybkie ładowanie. Jest też cieńszy (5,4 mm) i lżejszy (255 g).

    Czy etui do iPada mini 7 pasuje do iPada mini 8?

    Nie. Nowy iPad mini jest węższy o 2,2 mm i cieńszy o 0,9 mm, ma inaczej umieszczoną kamerę przednią i nie ma otworów głośników. Potrzebujesz etui do iPada mini 8 (2026).

    Czy Apple Pencil działa z iPadem mini 8?

    Tak. Apple Pencil Pro i Apple Pencil (USB-C) działają zarówno z iPadem mini 7, jak i z iPadem mini 8.

    Ile kosztuje iPad mini 8 w Polsce?

    Od 3 499 zł za wersję 128 GB Wi-Fi. Wersja z modemem kosztuje od 4 299 zł.

    Kiedy iPad mini 8 trafi do sprzedaży?

    Przedsprzedaż w Polsce rusza 28 października 2026 o 18:10, a sprzedaż 6 listopada.

    Czy iPad mini 8 ma ProMotion?

    Apple tego nie podaje, więc najpewniej nie. Ekran ma odświeżanie 60 Hz, tak jak w iPadzie mini 7.

  • Szkło na iPhone Duo: co nakleić na który ekran? [2026]

    Szkło na iPhone Duo: co nakleić na który ekran? [2026]

    Szkło hartowane albo folię naklejasz w iPhonie Duo tylko na ekran zewnętrzny 5,4 cala. Na ekran wewnętrzny 7,6 cala nie naklejaj niczego, bo ma już fabryczną warstwę ochronną z matowym wykończeniem. Do tego możesz dokupić osłonę aparatu.

    iPhone Duo jest w sprzedaży od 23 października, więc to dobry moment, żeby wybrać dla niego ochronę. W składanym telefonie łatwo o pomyłkę, dlatego zaczynamy od różnic między ekranami, a potem porównujemy szkła i folie dostępne w sklepie.

    Osłony ekranu do Duo, które opisujemy w tym tekście, są przeznaczone na ekran zewnętrzny. Wśród marek, które sprzedajemy, nie znaleźliśmy folii na ekran wewnętrzny.

    iPhone Duo po rozłożeniu. Zdjęcie: Apple.

    Dwa ekrany iPhone’a Duo: czym się różnią

    CechaEkran zewnętrznyEkran wewnętrzny
    Przekątna5,4 cala7,6 cala
    PowierzchniaCeramic Shield 2polimer z powłoką odporną na zarysowania, wykończenie matowe
    Czy się zgina❌✅
    Przedni aparat12 MP Center Stageaparat FaceTime pod ekranem
    Co nakleićszkło hartowane, hybrydowe albo folięnic

    Dane według specyfikacji iPhone’a Duo i informacji prasowej Apple.

    W polskich wynikach wyszukiwania można trafić na informację, że Ceramic Shield 2 chroni ekran wewnętrzny. To nieprawda. Apple przypisuje Ceramic Shield 2 ekranowi zewnętrznemu.

    Ekran wewnętrzny: dlaczego nic nie naklejać

    Ekran wewnętrzny chroni fabrycznie warstwa specjalnego polimeru z powłoką odporną na zarysowania. Według Apple ten polimer jest do 40% sztywniejszy niż inne materiały stosowane w branży, a matowe wykończenie nanostrukturalne ogranicza odblaski i widoczność linii zgięcia.

    Apple nie pisze na swoich stronach wprost, żeby nie naklejać folii na ten ekran. Odradzamy to z trzech powodów:

    • Folia przykryje matowe wykończenie. Stracisz to, za co płacisz: mniej odblasków i matową powierzchnię.
    • Ekran się zgina. Sztywne szkło pęknie, a zwykła folia może się podnosić na linii zgięcia.
    • Pod ekranem jest aparat FaceTime. Folia może pogorszyć jakość obrazu z tego aparatu.

    Fabrycznej warstwy nie zdejmuj. To nie jest folia transportowa, tylko część ekranu. Wiceprezes Apple Kate Bergeron powiedziała, że warstwę da się zdjąć i wymienić na nową. Według doniesień medialnych robi to serwis, a nie użytkownik.

    Folie na ekran wewnętrzny znaleźliśmy tylko u mało znanych marek w zagranicznych sklepach internetowych. W ofercie Spigen, ZAGG, PanzerGlass, 3mk i Bizon ich nie ma.

    Ekran zewnętrzny: które szkło wybrać

    Ekran zewnętrzny ma Ceramic Shield 2, według Apple trzy razy bardziej odporny na zarysowania niż poprzednia generacja. Mimo to właśnie on najczęściej trafia na stół, klucze i piasek w kieszeni, więc szkło ma tu sens. Wszystkie poniższe osłony są wycięte pod ekran 5,4 cala.

    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD: najłatwiejszy montaż

    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD z ramką montażową.

    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD ma w zestawie ramkę montażową EZ Fit. Nakładasz ją na złożony telefon, dociskasz i szkło samo trafia na miejsce. Przy zaokrąglonych krawędziach Duo to najprostszy sposób, żeby nie nakleić szkła krzywo.

    Jest też wersja z dwoma szkłami. Według Spigena szkło pasuje do etui tej marki, z wyjątkiem modelu Air Skin Aramid.

    ZAGG InvisibleShield Glass XTR6: szkło premium

    ZAGG InvisibleShield Glass XTR6 na ekran zewnętrzny.

    ZAGG InvisibleShield Glass XTR6 ma w nazwie dopisek „zewnętrzne”, podobnie jak prywatyzujące szkło tej marki. To dobra opcja, jeśli wolisz szkło marki specjalizującej się w ochronie ekranów.

    Bizon Glass Clear i Glass Edge: dwa szkła w zestawie

    Bizon Glass Clear Duo: dwa szkła w zestawie.

    Polska marka Bizon ma dwie podstawowe wersje szkła hartowanego, obie także w zestawach po dwie sztuki:

    Drugie szkło w zestawie przydaje się, gdy pierwsze się porysuje albo nie wyjdzie montaż.

    3mk HardGlass i HardGlass Max

    Po lewej 3mk HardGlass, po prawej HardGlass Max z ramką.

    Dwa szkła hartowane polskiej marki 3mk: HardGlass bez ramki i HardGlass Max z czarną ramką na cały ekran. Oba mają grubość 0,3 mm.

    Bizon Hybrid Mule: elastyczne zamiast szkła

    Bizon Hybrid Mule: szkło hybrydowe.

    Bizon Hybrid Mule to szkło hybrydowe, czyli elastyczne. Jest cieńsze i łatwiejsze w montażu niż szkło hartowane. Dobry wybór, jeśli szkło hartowane wydaje Ci się zbyt grube.

    Folia matowa na ekran zewnętrzny

    Ekran wewnętrzny jest matowy, a zewnętrzny błyszczący. Jeśli wolisz, żeby oba wyglądały i działały podobnie, nałóż na zewnętrzny folię matową. Zostawia mniej odcisków palców i odbija mniej światła.

    Bizon Film Matte: folia matowa na ekran zewnętrzny.

    Bizon Film Matte ma grubość 0,12 mm. Folia matowa lekko zmniejsza ostrość obrazu, ale przy ekranie 5,4 cala używanym do szybkich czynności zwykle to nie przeszkadza.

    Szkło prywatyzujące: Touch ID nie przeszkadza

    Szkło prywatyzujące przyciemnia ekran dla osób patrzących z boku. W wielu telefonach utrudnia odblokowanie palcem przez czytnik w ekranie. W iPhonie Duo tego problemu nie ma, bo czytnik Touch ID jest w przycisku bocznym. Duo nie ma też Face ID.

    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro Privacy z ramką montażową.

    Po lewej Bizon Glass Edge Shadow, po prawej matowy Bizon Hybrid Shadow.

    Szkła prywatyzujące w sklepie:

    Szkło na aparat: czy jest potrzebne

    Z tyłu Duo ma dwa aparaty 48 MP, a Apple chroni obiektywy szkłem szafirowym, bardzo odpornym na zarysowania. Osłona aparatu nie jest więc konieczna. Przydaje się, gdy telefon często ląduje plecami na blacie albo chcesz uchronić całą wyspę aparatu przed pęknięciem.

    Spigen Optik Pro Glas.tR EZ Fit w kolorze Night Sky.

    Bizon Glass Lens: płytka na całą wyspę aparatów.

    Do wyboru masz dwa rodzaje osłon:

    Przed zakupem płytki na całą wyspę sprawdź, czy zmieści się pod Twoim etui.

    Komplet: folia na ekran i na plecki

    Bizon Film Hydrogel Pack: folia na ekran zewnętrzny i na plecki.

    Jeśli nosisz Duo bez etui, przyda się Bizon Film Hydrogel Pack: dwie folie hydrożelowe, na ekran zewnętrzny i na tył. Według producenta drobne rysy na folii z czasem same się wygładzają.

    [hs_products ids=”147700,147464,148629,149674,148586,148591,147702,150126″ cols=”4″]

    Pełną ofertę znajdziesz w kategoriach szkło hartowane do iPhone’a Duo i folie na ekran iPhone’a Duo.

    Jak nakleić szkło na iPhone’a Duo

    1. Złóż telefon i połóż go ekranem zewnętrznym do góry na płaskim stole.
    2. Wyczyść ekran ściereczką z zestawu, a pozostały kurz zbierz naklejką do odpylania.
    3. Jeśli masz ramkę montażową, jak w szkłach Spigen, nałóż ją na telefon i dopiero wtedy przyłóż szkło.
    4. Dociśnij szkło od środka, żeby wypchnąć pęcherzyki powietrza.
    5. Nie naciskaj na zawias przy dociskaniu szkła.

    Szkło i etui: na co uważać

    Szkło z czarną ramką kryje cały ekran, ale może kolidować z etui, które obejmuje krawędzie ekranu zewnętrznego. Szkło bez ramki, kryjące tylko płaską część, zwykle współpracuje z większością etui. Etui do Duo porównaliśmy w rankingu etui do iPhone’a Duo.

    Jeśli dopiero kompletujesz akcesoria, zajrzyj też do tekstu o ładowarce do iPhone’a Duo i do naszego przewodnika po cenie i specyfikacji iPhone’a Duo.

    Podsumowanie: szkło i folia do iPhone’a Duo

    • Ekran zewnętrzny 5,4 cala: szkło hartowane, hybrydowe albo folia. Najłatwiejszy montaż ma Spigen z ramką.
    • Ekran wewnętrzny 7,6 cala: nic nie naklejaj i nie zdejmuj fabrycznej warstwy.
    • Szkło prywatyzujące: szkła prywatyzujące nie przeszkadzają w odblokowaniu, bo Touch ID jest w przycisku.
    • Osłona aparatu: obiektywy mają szafir, osłona jest opcjonalna.

    FAQ

    Czy na ekran wewnętrzny iPhone’a Duo można nakleić szkło? Nie. Ekran wewnętrzny się zgina, więc sztywne szkło pęknie. Ma też fabryczną warstwę ochronną z matowym wykończeniem, którą folia by przykryła. Szkło naklejasz tylko na ekran zewnętrzny.

    Czy zdjąć folię z ekranu wewnętrznego iPhone’a Duo? Nie. To nie jest folia transportowa, tylko fabryczna warstwa ochronna, która jest częścią ekranu. Według wiceprezes Apple da się ją wymienić na nową, a według doniesień medialnych robi to serwis.

    Które szkło do iPhone’a Duo najłatwiej nakleić? Spigen Glas.tR EZ Fit Pro, bo ma w zestawie ramkę montażową. Nakładasz ją na złożony telefon i szkło samo trafia na miejsce.

    Czy szkło prywatyzujące blokuje Touch ID w iPhonie Duo? Nie. Czytnik Touch ID jest w przycisku bocznym, a nie w ekranie, więc szkło prywatyzujące nie ma na niego wpływu.

    Czy Ceramic Shield 2 wystarczy bez szkła? Ceramic Shield 2 na ekranie zewnętrznym jest według Apple trzy razy bardziej odporny na zarysowania niż poprzednia generacja. Szkło ochronne nadal ma sens, bo taniej wymienić porysowane szkło niż ekran.

    Czy potrzebuję szkła na aparat do iPhone’a Duo? Nie jest konieczne, bo Apple chroni obiektywy szkłem szafirowym. Osłona przydaje się, gdy chcesz zabezpieczyć całą wyspę aparatów przed pęknięciem.

  • Jaka ładowarka do iPhone’a 18 Pro i 18 Pro Max? Moc, MagSafe i czy stara kostka wystarczy

    Jaka ładowarka do iPhone’a 18 Pro i 18 Pro Max? Moc, MagSafe i czy stara kostka wystarczy

    Najlepsza ładowarka do iPhone’a 18 Pro i 18 Pro Max to zasilacz USB-C o mocy co najmniej 60 W z obsługą AVS (regulacji napięcia wyjściowego). Tylko z takim zasilaczem Apple obiecuje naładowanie baterii do 50% w około 15 minut. Bezprzewodowo wybierz ładowarkę MagSafe albo Qi2 25W i podłącz ją do zasilacza 35 W lub mocniejszego. Z ładowarką MagSafe Apple podaje wtedy 50% w 30 minut.

    Naszym wyborem jest Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS, jedna z dwóch ładowarek 60 W+ w naszej ofercie, które mają AVS wpisane w specyfikację. Stara kostka 20 W naładuje nowego iPhone’a bez problemu, tylko wyraźnie wolniej. Jeśli masz zasilacz Apple 40 W z dynamiczną regulacją mocy do 60 W, kupiony do iPhone’a 17 Pro, nie musisz nic kupować.

    Poniżej znajdziesz tabelę polecanych ładowarek, wyjaśnienie, czym jest AVS, tabelę zgodności starych ładowarek oraz zasady ładowania, które nie szkodzą baterii. Wszystkie parametry telefonów pochodzą z oficjalnych stron Apple, a cechy produktów z opisów producentów.

    Stan na 22 października 2026: wszystkie produkty z artykułu są dostępne w homescreen.pl. Z nowych iPhone’ów Apple sprzedaje dziś 18 Pro, 18 Pro Max i składanego iPhone’a Duo, a podstawowego iPhone’a 18 jeszcze nie ma w sprzedaży. Dla Duo przygotowaliśmy osobny ranking ładowarek do iPhone’a Duo, bo Apple stawia tam inne wymagania.

    iPhone 18 Pro z przyczepioną ładowarką MagSafe, obok iPhone'y 18 Pro w etui i z portfelem MagSafe

    Krótka odpowiedź: jaka ładowarka do iPhone’a 18 Pro

    • Najszybciej kablem: zasilacz USB-C 60 W lub mocniejszy z AVS i przewód USB-C przystosowany do 60 W. Efekt według Apple: do 50% w około 15 minut.
    • Bezprzewodowo: ładowarka MagSafe albo Qi2 25W (w opisach często Qi2.2) do 25 W. Efekt według Apple (z ładowarką MagSafe): do 50% w 30 minut z zasilaczem 35 W lub mocniejszym.
    • Stara kostka 20–45 W bez AVS: zadziała i jest bezpieczna, ale Apple nie obiecuje z nią 15 minut.
    • W pudełku: jest tylko przewód USB-C o długości 1 m, zasilacza nie ma.
    • iPhone 18 Pro i 18 Pro Max mają w specyfikacji identyczne parametry ładowania, więc ta sama ładowarka pasuje do obu.

    Zobacz pełną ofertę ładowarek sieciowych w homescreen.pl.

    Tabela polecanych ładowarek do iPhone’a 18 Pro i 18 Pro Max

    Ładowarki wybraliśmy według warunków, które Apple podaje w specyfikacji: AVS i 60 W przy kablu, 25 W i odpowiedni zasilacz przy MagSafe. Każda cecha w tabeli pochodzi z opisu producenta.

    # Produkt Typ Co daje iPhone’owi 18 Pro Dla kogo
    1 Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS sieciowa GaN 100 W, 2× USB-C + USB-A AVS na porcie USB-C1, spełnia warunek 15 minut ✅ dla większości
    2 Tech-Protect PowerVision NC100W-GaN sieciowa GaN 100 W z wyświetlaczem AVS na obu portach USB-C, spełnia warunek 15 minut ✅, podgląd mocy chcesz widzieć moc ładowania
    3 Spigen Essential EE472EU-GAN 47W sieciowa GaN, 2× USB-C bez AVS, ale 15 V/3 A wystarcza ładowarce MagSafe 25 W do ładowarki MagSafe
    4 Tech-Protect A50 Qi2.2 magnetyczny krążek do 25 W bezprzewodowo biurko, szafka nocna
    5 Spigen Essential EF323MQ Qi2.2 stacja 3w1 do 25 W dla telefonu iPhone + Apple Watch + AirPods
    6 Tech-Protect A51 ArcticBoost Qi2.2 stacja 3w1 z wentylatorem do 25 W, aktywne chłodzenie ładujesz bezprzewodowo codziennie
    7 Tech-Protect V21 Qi2.2 uchwyt samochodowy do 25 W, wentylator samochód
    8 Tech-Protect PB40 LifeMag powerbank 10 000 mAh do 25 W bezprzewodowo (Qi2.2) w drodze
    9 UGREEN US535 kabel USB-C 240 W, 2 m z zapasem ponad wymagane 60 W zapasowy, dłuższy przewód

    Aktualne ceny widzisz w kafelkach pod kolejnymi sekcjami. Pobierają się ze sklepu w chwili otwarcia strony.

    Ładowanie przewodowe iPhone’a 18 Pro: jaka moc ma sens

    To największa zmiana w ładowaniu nowych iPhone’ów Pro. iPhone 18 Pro i 18 Pro Max według specyfikacji Apple ładują się do 50% w około 15 minut z zasilaczem o mocy 60 W lub wyższej z regulacją napięcia (AVS) i przewodem USB-C. W przypisie Apple doprecyzowuje, że chodzi o zasilacze zgodne ze standardem USB Power Delivery (USB PD) 3.1 lub nowszym.

    Dla porównania iPhone 17 Pro według Apple osiąga 50% w około 20 minut z zasilaczem 40 W lub mocniejszym. Na stronie iPhone’a 18 Pro Apple dodaje, że 5 minut ładowania wystarczy nawet na 7 godzin odtwarzania wideo na iPhonie 18 Pro Max.

    Zwróć uwagę na jedną rzecz: 60 W to wymóg wobec zasilacza, nie moc, jaką pobiera telefon. Apple nie podaje maksymalnej mocy ładowania przewodowego iPhone’a 18 Pro w watach. Liczby krążące w sieci nie pochodzą od Apple, więc ich nie powtarzamy.

    Czym jest AVS i jak go rozpoznać

    AVS (Adjustable Voltage Supply) to tryb zasilacza USB Power Delivery, w którym napięcie wyjściowe zmienia się płynnie w podanym zakresie, zamiast przeskakiwać między stałymi wartościami 5, 9, 15 i 20 V. Apple w podręczniku iPhone’a podaje wprost: do szybkiego ładowania 18 Pro potrzebny jest zasilacz z AVS o mocy co najmniej 60 W i przewód USB-C przystosowany do 60 W.

    Jak to sprawdzić przy zakupie:

    • Szukaj skrótu AVS w specyfikacji albo na obudowie zasilacza, najlepiej z zakresem napięć, np. „AVS: 9–20 V”.
    • PPS to nie to samo co AVS. PPS (Programmable Power Supply) to inny tryb regulacji napięcia w USB PD. Ma go wiele ładowarek, m.in. tych do szybkiego ładowania Samsungów, ale Apple przy iPhonie 18 Pro wymienia wyłącznie AVS.
    • Sprawdź moc na jednym porcie. „100 W” na pudełku to często suma wszystkich portów.
    • Wzorem jest zasilacz Apple 40 W z dynamiczną regulacją mocy do 60 W. Apple podaje dla niego m.in. tryb AVS 15–20 V przy 2 A.

    W naszej ofercie AVS mają wpisane w specyfikację dwie ładowarki o mocy 60 W i wyższej: obie od Tech-Protect, opisane niżej. Popularne kostki UGREEN, Spigen i Satechi, które sprzedajemy, nie mają AVS w opisie. Naładują iPhone’a 18 Pro szybko i bezpiecznie, ale producenci nie potwierdzają warunku, od którego Apple uzależnia 15 minut.

    Jaka moc zasilacza do iPhone’a 18 Pro: tabela

    Zasilacz Ładowanie przewodowe iPhone’a 18 Pro Ładowarka MagSafe 25 W
    20 W USB-C PD ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ❌ za słaby na 25 W
    30 W USB-C PD ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ✅ 25 W¹
    35–47 W USB-C PD ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut²
    60 W i więcej bez AVS ładuje, Apple nie obiecuje 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut²
    60 W i więcej z AVS ✅ do 50% w około 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut²

    ¹ Do ładowania MagSafe mocą 25 W Apple wymaga zasilacza 30 W lub mocniejszego, dającego co najmniej 15 V/2 A.

    ² Czas 50% w 30 minut Apple podaje dla zasilacza 35 W lub mocniejszego.

    1. Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS: nasz wybór

    Ładowarka sieciowa Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS z dwoma portami USB-C i portem USB-A, w kolorze białym

    Najlepsza ładowarka przewodowa do iPhone’a 18 Pro

    To kompaktowa ładowarka GaN z dwoma portami USB-C i jednym USB-A. Technologia GaN (azotek galu) pozwala zmieścić dużą moc w małej obudowie. Producent podaje obsługę USB PD 3.2 i AVS na porcie USB-C1, który używany pojedynczo daje do 100 W. Zakres AVS to 9–15 V przy 3 A i 15–20 V przy 5 A, więc warunek Apple (60 W z AVS) jest spełniony z zapasem.

    Przy kilku podłączonych urządzeniach port USB-C1 utrzymuje 65 W, czyli nadal powyżej progu. Po około 30 minutach pracy pod pełnym obciążeniem ładowarka redukuje moc do 65 W, żeby się nie przegrzać. Jest też wersja w kolorze czarnym.

    Dla kogo: dla większości właścicieli 18 Pro i 18 Pro Max. Podłączaj telefon do portu USB-C1, a drugi port USB-C zostaw na słuchawki albo zegarek.

    2. Tech-Protect PowerVision NC100W-GaN: z wyświetlaczem mocy

    Ładowarka sieciowa Tech-Protect PowerVision NC100W-GaN z wyświetlaczem pokazującym moc ładowania

    Najlepsza, jeśli chcesz widzieć moc ładowania

    PowerVision ma AVS na obu portach USB-C (9–20 V przy 5 A, do 100 W) oraz PPS. Na małym wyświetlaczu widać bieżącą moc w watach i temperaturę. To najprostszy sposób, żeby sprawdzić, czy kabel albo drugie podłączone urządzenie nie obniża mocy.

    Przy dwóch urządzeniach naraz port USB-C1 dostaje 65 W, a drugi 30 W. Uwaga na mniejszy model: PowerVision NC45W-GaN też ma AVS, ale tylko 45 W, czyli poniżej progu 60 W.

    Dla kogo: jeśli ładujesz z jednej kostki telefon i laptopa albo lubisz kontrolować, z jaką mocą ładuje się telefon.

    3. Spigen Essential EE472EU-GAN 47W: do ładowarki MagSafe

    Ładowarka sieciowa Spigen Essential EE472EU-GAN 47W z dwoma portami USB-C

    Najlepszy zasilacz do ładowarki bezprzewodowej

    Spigen nie ma AVS, więc kablem nie da obiecanych 15 minut. Ma za to wszystko, czego potrzebuje ładowarka MagSafe: na pierwszym porcie 15 V przy 3 A (45 W) i pełne 47 W przy jednym urządzeniu. Spełnia więc oba warunki Apple: 30 W dla ładowania MagSafe mocą 25 W i 35 W dla 50% w 30 minut.

    Przy dwóch urządzeniach moc dzieli się na 27 W i 20 W, czyli poniżej wymaganych 30 W, więc ładowarkę MagSafe podłączaj wtedy, gdy drugi port jest wolny. Tańszą alternatywą z kablem w komplecie jest Tech-Protect C35W z przewodem USB-C: 35 W, dwa porty USB-C i metrowy przewód.

    Dla kogo: jeśli ładujesz iPhone’a głównie na podkładce i chcesz do niej małej, sprawdzonej kostki.

    [hs_products ids=”141260,142549,139064,65670″ cols=”4″ title=”Ładowarki sieciowe do iPhone’a 18 Pro”]

    Kabel: który przewód USB-C do iPhone’a 18 Pro

    Przewód z pudełka ma 1 m i spełnia wymagania Apple. Kupując drugi, kieruj się zasadą z podręcznika iPhone’a: kabel musi być przystosowany do mocy 60 W lub większej. W praktyce to przewód USB-C do USB-C opisany jako 60 W (3 A) albo mocniejszy.

    Więcej o doborze przewodu piszemy w poradniku jaki kabel do szybkiego ładowania wybrać. Całą ofertę znajdziesz w kategorii kable USB-C do USB-C.

    MagSafe vs Qi2 vs zwykłe Qi: ładowanie bezprzewodowe iPhone’a 18 Pro

    iPhone 18 Pro i 18 Pro Max ładują się bezprzewodowo do 25 W przez MagSafe i do 25 W przez Qi2. Tak podaje specyfikacja Apple. Nie musisz więc kupować ładowarki z logo Apple, ale musisz pilnować dwóch rzeczy: wersji standardu i zasilacza.

    Ładowarka Moc dla iPhone’a 18 Pro Magnesy O czym pamiętać
    MagSafe Apple (A2580, A3250, A3502, A3503) do 25 W ✅ zasilacz min. 30 W i 15 V/2 A
    Qi2 25W (w opisach też Qi2.2) do 25 W ✅ zasilacz według opisu ładowarki, zwykle 30–45 W
    Qi2 z 2023 roku do 15 W¹ ✅ zadziała, ale wolniej
    MagSafe Apple z 2020 roku (A2140) poniżej 25 W² ✅ Apple nie wymienia jej przy 25 W
    zwykłe Qi brak danych³ ❌ zwykle najwolniej, telefon trzeba ułożyć dokładnie nad cewką

    ¹ Według Wireless Power Consortium pierwsza wersja Qi2 z 2023 roku dawała 15 W, a Qi2 25W to nazwa handlowa wersji Qi 2.2.1.

    ² Apple wymienia ładowarkę A2140 wyłącznie w zestawieniu dla ładowania do 15 W.

    ³ Apple nie podaje w specyfikacji iPhone’a 18 Pro mocy dla zwykłego Qi.

    Kilka zasad, które warto znać:

    • Kablem z zasilaczem 60 W z AVS naładujesz baterię do połowy dwa razy szybciej. Według Apple to 50% w około 15 minut przewodowo wobec 30 minut przez MagSafe.
    • Podłącz zasilacz przed położeniem telefonu. Apple zaleca najpierw podłączyć ładowarkę MagSafe do prądu. Jeśli zrobisz odwrotnie, zdejmij telefon, odczekaj trzy sekundy i połóż go ponownie, żeby odzyskać pełną moc.
    • Podłączone akcesorium USB-C obniża moc MagSafe do 16 W. Tak Apple podaje dla 18 Pro, gdy do złącza podepniesz np. słuchawki przewodowe.
    • „25 W” w nazwie stacji 3w1 nie zawsze oznacza 25 W dla telefonu. Satechi 3-in-1 Qi2 25W według opisu daje iPhone’owi 15 W. Szukaj w specyfikacji wiersza z mocą wyjściową dla telefonu (np. „Wyjście – smartfon”).

    Szerszy przegląd tej kategorii znajdziesz w poradniku jaką ładowarkę MagSafe wybrać. Jeśli obawiasz się o nową przysłonę aparatu, przeczytaj, czy MagSafe szkodzi aparatowi iPhone’a 18 Pro.

    4. Tech-Protect A50 Qi2.2: magnetyczny krążek 25 W

    Magnetyczna ładowarka indukcyjna Tech-Protect A50 Qi2.2 25 W w kolorze czarnym z kablem USB-C

    Najlepsza pojedyncza ładowarka bezprzewodowa

    Najprostsza forma: magnetyczny krążek Qi2.2 o mocy do 25 W z kilkoma profilami mocy (5; 7,5; 10; 15 i 25 W). W zestawie jest pleciony kabel USB-C o długości 116 cm; zasilacz trzeba kupić osobno.

    Jeśli wolisz kabel przymocowany na stałe, wybierz Tech-Protect A54 Qi2.2 z plecionym przewodem 150 cm. Producent zaleca do niego zasilacz co najmniej 30 W.

    Dla kogo: na biurko i szafkę nocną, jeśli ładujesz tylko telefon.

    5. Spigen Essential EF323MQ Qi2.2: stacja 3w1

    Stacja ładująca 3w1 Spigen Essential EF323MQ Qi2.2 dla iPhone'a, Apple Watcha i słuchawek

    Najlepsza stacja 3w1

    Telefon dostaje do 25 W w standardzie Qi2.2, zegarek 2,5 W, a słuchawki 5 W. Kąt nachylenia regulujesz w zakresie 45–60°, a przesuwny moduł zegarka pozwala przełączyć stację w tryb 2w1. W zestawie jest kabel USB-C o długości 2 m.

    Spigen zaleca zasilacz o mocy co najmniej 45 W, więc do zasilania stacji nada się np. Tech-Protect NCA100W albo Spigen EE472EU. Dla kogo: jeśli co wieczór ładujesz iPhone’a, Apple Watcha i AirPodsy w jednym miejscu.

    6. Tech-Protect A51 ArcticBoost Qi2.2: 3w1 z wentylatorem

    Stacja ładująca 3w1 Tech-Protect A51 ArcticBoost z aktywnym chłodzeniem i podświetleniem

    Najlepsza dla baterii przy codziennym ładowaniu bezprzewodowym

    A51 daje telefonowi do 25 W, a w podstawie ma aktywne chłodzenie: cichy wentylator turbinowy i płytę odprowadzającą ciepło. Ciepło to główny wróg baterii (więcej w sekcji o bezpieczeństwie), więc przy codziennym ładowaniu indukcyjnym chłodzenie jest realną zaletą.

    Producent zaleca zasilacz co najmniej 45 W. Do podróży lepiej sprawdzi się składana Ringke Qi2.2 25W 3in1 Folding, która waży 134 g. Jeśli ładujesz tylko iPhone’a i zegarek, wystarczy Tech-Protect A55 2in1.

    [hs_products ids=”134148,141896,127990,137939,127530,142481″ cols=”3″ title=”Ładowarki MagSafe i Qi2.2 25 W do iPhone’a 18 Pro”]

    Pełną ofertę znajdziesz w kategorii ładowarki indukcyjne.

    Czy ładowarka z iPhone’a 17 Pro lub 16 Pro wystarczy do 18 Pro?

    Tak, każda dotychczasowa ładowarka USB-C naładuje iPhone’a 18 Pro bezpiecznie. Pytanie brzmi tylko, jak szybko. Złącze się nie zmieniło, a magnesy MagSafe są w tym samym miejscu. Opisaliśmy to w tekście o tym, czy etui z iPhone’a 17 Pro pasuje do 18 Pro.

    Moc zasilacza Apple sprawdzisz na jego obudowie. Numer modelu ładowarki MagSafe jest na samej ładowarce albo na przewodzie.

    Masz w szufladzie Kablem do iPhone’a 18 Pro Do ładowarki MagSafe Werdykt
    Zasilacz Apple 20 W ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ❌ poniżej 30 W wystarczy na noc
    Zasilacz Apple 30 W ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ✅ 25 W dobry do MagSafe
    Zasilacz Apple 35 W z dwoma portami ładuje, ale bez obiecanych 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut dobry do MagSafe
    Zasilacz Apple 40 W z dynamiczną regulacją mocy do 60 W ✅ do 50% w około 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut nic nie kupuj
    Ładowarka innej firmy 40–65 W bez AVS ładuje, Apple nie obiecuje 15 minut ✅ 25 W, 50% w 30 minut wystarczy, chyba że liczysz minuty
    Ładowarka MagSafe A2580, A3250, A3502 lub A3503 — ✅ do 25 W zostaje
    Ładowarka MagSafe A2140 — poniżej 25 W warto wymienić

    Najważniejszy wiersz to zasilacz Apple 40 W z dynamiczną regulacją mocy do 60 W (model A3351). To ten sam zasilacz, z którym Apple testowało szybkie ładowanie iPhone’a 18 Pro. Jeśli kupiłeś go razem z iPhone’em 17 Pro, masz już ładowarkę, która naładuje 18 Pro z pełną prędkością.

    Ładowarka kupiona według naszego rankingu ładowarek do iPhone’a 17 zadziała z osiemnastką bez problemu, ale jeśli nie ma AVS, nie da obiecanych 15 minut. Wszystkie różnice między generacjami zebraliśmy w porównaniu iPhone 18 Pro vs iPhone 17 Pro.

    Czy warto dokupić ładowarkę z AVS? Tak, jeśli często doładowujesz telefon w biegu, np. przed wyjściem albo na lotnisku. Jeśli ładujesz w nocy albo na podkładce, AVS nie ma praktycznego znaczenia. Apple podaje czas ładowania do 50% tylko dla dwóch konfiguracji: około 15 minut kablem z zasilaczem 60 W z AVS oraz 30 minut z ładowarką MagSafe i zasilaczem 35 W lub mocniejszym. Dla zasilaczy bez AVS Apple czasu nie podaje.

    Ładowanie w samochodzie i z powerbanka

    Ładowarki samochodowe w naszej ofercie nie mają AVS w opisie, więc w aucie nie licz na 15 minut. Za to uchwyt z ładowaniem Qi2.2 daje pełne 25 W bezprzewodowo i trzyma telefon za pierścień MagSafe, z dala od wyspy aparatów.

    7. Tech-Protect V21 Qi2.2: uchwyt z ładowaniem 25 W

    Uchwyt samochodowy Tech-Protect V21 z ładowarką Qi2.2 25 W i zestawem do montażu na kokpicie, szybie lub kratce

    V21 montujesz na desce rozdzielczej, szybie albo kratce nawiewu. Ma silne magnesy N52, wbudowany wentylator i ładowanie Qi2.2 do 25 W. Na wejściu przyjmuje m.in. 15 V przy 3 A, czyli 45 W, więc do pełnych 25 W potrzebuje mocnej ładowarki samochodowej USB-C PD, np. UGREEN EC705 o łącznej mocy 130 W.

    Wolisz mocowanie tylko do kratki? Spigen Essential EV25MFAQ ma Qi2.2 25 W i chłodzenie ogniwem Peltiera (aktywnym modułem chłodzącym), przydatne latem w nagrzanym aucie. Więcej rozwiązań opisujemy w poradniku szybka ładowarka do samochodu.

    8. Tech-Protect PB40 LifeMag: powerbank Qi2.2 25 W

    Magnetyczny powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh z ładowaniem Qi2.2 25 W

    PB40 ma pojemność 10 000 mAh (38,5 Wh), certyfikowane ładowanie bezprzewodowe Qi2.2 do 25 W i port USB-C z wyjściem do 45 W. Przyczepiasz go do tyłu telefonu i ładowanie zaczyna się samo. Przez kabel USB-C ładowanie jest szybsze, ale 45 W to mniej niż wymagane 60 W z AVS, więc i tu nie licz na 15 minut.

    Więcej modeli zebraliśmy w rankingu powerbanków 2026, a magnetyczne znajdziesz w kategorii powerbank MagSafe.

    [hs_products ids=”135596,126193,74447,141166,35345,100784″ cols=”3″ title=”Ładowanie w drodze i kable do iPhone’a 18 Pro”]

    Bezpieczeństwo baterii: czy MagSafe psuje baterię iPhone’a?

    Nie, MagSafe nie psuje baterii. Baterii szkodzi ciepło, a ładowanie bezprzewodowe grzeje telefon bardziej niż kabel. Apple pisze wprost, że iPhone i ładowarka MagSafe mogą się podczas ładowania nieznacznie nagrzewać. Gdy bateria robi się za ciepła, system może wstrzymać ładowanie powyżej 80%, żeby wydłużyć jej żywotność.

    Co Apple mówi o temperaturze:

    • Idealna temperatura otoczenia to 16–22°C. Powyżej 35°C bateria może trwale stracić część pojemności.
    • Ładowanie w wysokiej temperaturze szkodzi bardziej niż samo przebywanie w cieple.
    • Niektóre etui warto zdjąć na czas ładowania, jeśli telefon wyraźnie się w nich nagrzewa.

    Mocna ładowarka sieciowa też nie jest zagrożeniem. Apple pozwala ładować iPhone’a zasilaczami do iPada i Maca, a także zasilaczami innych firm, jeśli spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa. Telefon i ładowarka uzgadniają moc przez USB Power Delivery, więc iPhone pobiera tylko tyle, ile potrzebuje.

    Pięć zasad na co dzień:

    1. Ustaw limit ładowania. W iPhone’ach 15 i nowszych wybierzesz w Ustawieniach (Bateria, Ładowanie) limit od 80 do 100% co 5 punktów procentowych. Przy limicie 100% dostępne jest też Zoptymalizowane ładowanie baterii.
    2. Nie ładuj w nagrzanym aucie ani na słońcu. Jeśli latem ładujesz telefon w samochodzie, wybierz uchwyt z chłodzeniem, np. Tech-Protect V21 albo Spigen EV25MFAQ.
    3. Na noc wystarczy wolniejsza ładowarka. Szybkie ładowanie przydaje się w dzień, kiedy liczysz minuty.
    4. Nie wkładaj kart między telefon a ładowarkę MagSafe. Apple ostrzega, że magnes może uszkodzić paski magnetyczne i układy RFID kart.
    5. Kupuj ładowarki z certyfikatem Qi2.2 i markowe zasilacze z zabezpieczeniami przed przegrzaniem i przepięciem.

    Pamiętaj też, że magnesy MagSafe nie są problemem dla aparatu, o ile akcesorium trzyma się pierścienia na środku tylnej ścianki. Wyjaśniamy to w tekście o MagSafe i przysłonie iPhone’a 18 Pro. Etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym znajdziesz w rankingu etui do iPhone’a 18 Pro.

    Podsumowanie

    • Jaka ładowarka do iPhone’a 18 Pro? USB-C 60 W lub mocniejsza z AVS. Wtedy Apple obiecuje 50% w około 15 minut. Naszym wyborem jest Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS.
    • Bezprzewodowo wybierz ładowarkę MagSafe albo Qi2 25W (Qi2.2) i zasilacz 35 W lub mocniejszy. Z ładowarką MagSafe Apple podaje 50% w 30 minut.
    • Stara kostka wystarczy, jeśli nie liczysz minut. Zasilacz Apple 40 W z dynamiczną regulacją mocy do 60 W daje pełną prędkość.
    • Kabel musi być przystosowany do mocy 60 W lub większej. Przewód z pudełka spełnia ten warunek.
    • Baterii szkodzi ciepło, nie MagSafe. Ustaw limit ładowania i nie ładuj telefonu na słońcu.

    Pełną ofertę znajdziesz w kategoriach ładowarki sieciowe i ładowarki indukcyjne. Etui, szkła i osłony aparatu zebraliśmy w kategoriach iPhone 18 Pro i iPhone 18 Pro Max.

    FAQ: najczęściej zadawane pytania

    Ile watów musi mieć ładowarka do iPhone’a 18 Pro?

    Do najszybszego ładowania potrzebny jest zasilacz o mocy co najmniej 60 W z obsługą AVS. Z takim zasilaczem Apple podaje 50% baterii w około 15 minut. Słabsze ładowarki USB-C też zadziałają, tylko wolniej.

    Czy ładowarka 20 W wystarczy do iPhone’a 18 Pro?

    Wystarczy, ale nie da obiecanych przez Apple 50% w około 15 minut. Z ładowarką MagSafe nie da też pełnych 25 W, bo Apple wymaga do tego zasilacza co najmniej 30 W.

    Czy ładowarka 67 W jest dobra do iPhone’a 18 Pro?

    Tak, jest bezpieczna, bo telefon pobiera tylko tyle mocy, ile potrzebuje. Na 50% w około 15 minut licz jednak tylko wtedy, gdy producent podaje w specyfikacji obsługę AVS.

    Czy MagSafe psuje baterię iPhone’a?

    Nie. Ładowanie bezprzewodowe bardziej grzeje telefon, ale iPhone ma zabezpieczenia: przy zbyt ciepłej baterii może wstrzymać ładowanie powyżej 80%. Unikaj ładowania na słońcu i w nagrzanym aucie.

    Czy do iPhone’a 18 Pro musi być oryginalna ładowarka Apple?

    Nie. Apple pozwala używać zasilaczy innych firm zgodnych z normami bezpieczeństwa. Do najszybszego ładowania wybierz model 60 W lub mocniejszy z AVS, np. Tech-Protect NCA100W-GaN-AVS.

    Czy w zestawie z iPhone’em 18 Pro jest ładowarka?

    Nie. W pudełku jest tylko przewód USB-C do ładowania o długości 1 m. Zasilacz trzeba kupić osobno.

    Czy ładowarka do iPhone’a 18 Pro pasuje do 18 Pro Max?

    Tak. Apple podaje dla obu modeli te same parametry: 50% w około 15 minut kablem z zasilaczem 60 W z AVS oraz do 25 W przez MagSafe i Qi2.

    Czy ładowarka MagSafe z iPhone’a 16 lub 17 zadziała z 18 Pro?

    Tak. Ładowarki MagSafe A2580, A3250, A3502 i A3503 dają iPhone’owi 18 Pro do 25 W z zasilaczem co najmniej 30 W. Najstarsza ładowarka MagSafe A2140 też zadziała, ale wolniej.

    Źródła: specyfikacja iPhone’a 18 Pro i 18 Pro Max, Apple: zasilacze do iPhone’a, Apple: jak używać ładowarki MagSafe z iPhone’em, Apple: maksymalizowanie wydajności baterii, Wireless Power Consortium: komunikat o Qi2 25W. Cechy produktów pochodzą z opisów producentów w homescreen.pl.

  • Najlepszy powerbank MagSafe (Qi2) — ranking 2026

    Najlepszy powerbank MagSafe (Qi2) — ranking 2026

    Najlepszy powerbank MagSafe to Tech-Protect PB40 LifeMag: według producenta ma certyfikat Qi2.2, ładuje bezprzewodowo z mocą do 25 W, a przez USB-C oddaje do 45 W. Największą pojemność z ładowaniem 25 W ma UGREEN PB775 (20 000 mAh), a najcieńszy jest PITAKA Aramid Fiber: 8,8 mm i 118 g. W niskiej cenie najlepiej wypada Tech-Protect PB24 LifeMag: 10 000 mAh i ładowanie magnetyczne 15 W, ale bez potwierdzonego certyfikatu Qi2.

    Zanim wybierzesz, zapamiętaj dwie rzeczy. Po pierwsze, napis „MagSafe” na pudełku powerbanka zwykle oznacza tylko magnes. O mocy i zgodności mówi standard Qi2 albo Qi2 25 W, a nie samo słowo „MagSafe” czy „magnetyczny”. Po drugie, moc 25 W dostaniesz tylko wtedy, gdy obsługuje ją także telefon. iPhone 17, iPhone 18 Pro i iPhone Duo ją obsługują, a iPhone 17e oraz iPhone’y 12–15 ładują się z mocą do 15 W.

    Poniżej znajdziesz ranking 10 powerbanków magnetycznych dostępnych od ręki w homescreen.pl. Podzieliliśmy je na modele z Qi2 25 W, z dużą pojemnością, najmniejsze, z podstawką i budżetowe. Parametry pochodzą z opisów producentów, a dane telefonów z oficjalnych stron Apple, Google i Samsunga.

    Stan na 22 października 2026: wszystkie powerbanki z rankingu są dostępne w sklepie. Szukasz zwykłego powerbanka 20 000 mAh do laptopa albo w podróż? Modele bez magnesu porównaliśmy w osobnym rankingu powerbanków 2026.

    Powerbank MagSafe Tech-Protect PB40 LifeMag przyczepiony magnetycznie do plecków pomarańczowego iPhone'a

    Krótki werdykt: który powerbank MagSafe wybrać

    • Najlepszy ogólnie: Tech-Protect PB40 LifeMag. Ładowanie Qi2.2 z mocą 25 W (certyfikat według producenta), 10 000 mAh i USB-C do 45 W.
    • Qi2 25 W z wbudowanym kablem: UGREEN PB773, z 17 magnesami o łącznej sile przyciągania 9 N i ekranem stanu naładowania.
    • Największa pojemność: UGREEN PB775 (20 000 mAh, Qi2 25 W, przewodowo 45 W). Taniej: UGREEN PB567 (20 000 mAh, Qi2 15 W).
    • Najmniejszy: PITAKA Aramid Fiber, 5000 mAh, 8,8 mm grubości i 118 g.
    • Z podstawką: UGREEN UNO PB764 z rozkładaną nóżką albo Satechi OntheGo, który stawia telefon pionowo i poziomo.
    • Budżetowy: Tech-Protect PB24 LifeMag (15 W, „Qi2” w nazwie, ale bez potwierdzonego certyfikatu). Jeszcze taniej kupisz AWEI P33K albo Tech-Protect PB11 LifeMag, nasz bestseller, także bez certyfikatu Qi2.

    Wszystkie modele znajdziesz w kategorii powerbanki MagSafe. Aktualne ceny pokazują kafelki pod sekcjami rankingu. Pobierają się ze sklepu w chwili otwarcia strony.

    Ranking powerbanków MagSafe — tabela

    Kolejność ustaliliśmy przede wszystkim według standardu ładowania bezprzewodowego: najpierw Qi2 25 W, potem Qi2 15 W, na końcu modele magnetyczne bez Qi2. W obrębie tych grup modele ułożyliśmy tak jak sekcje poniżej, od najlepszych z Qi2 25 W po budżetowe. Do rankingu weszły tylko modele, które mamy na stanie.

    # Powerbank Pojemność Energia Bezprzewodowo Przewodowo Standard³ Waga Półka cenowa
    1 Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh 38,5 Wh 25 W 45 W (USB-C) Qi2.2, certyfikat wg producenta⁴ b.d.¹ średnia
    2 UGREEN PB773 10 000 mAh 36 Wh 25 W 30 W (kabel + USB-C) Qi2.2, certyfikat b.d.¹ wyższa
    3 UGREEN PB775 20 000 mAh 74 Wh 25 W 45 W (kabel + USB-C), b.d.¹ (USB-A) Qi2.2, certyfikat b.d.¹ wyższa
    4 UGREEN PB567 20 000 mAh 72 Wh 15 W 30 W (kabel + USB-C), b.d.¹ (USB-A) Qi2, certyfikat 368 g średnia
    5 PITAKA Aramid Fiber 5000 mAh ok. 19 Wh (wyliczone)² 15 W 20 W (USB-C) Qi2, certyfikat 118 g wyższa
    6 UGREEN UNO PB764 10 000 mAh ok. 37 Wh (wyliczone)² 15 W 20 W (USB-C) Qi2, certyfikat b.d.¹ średnia
    7 Satechi OntheGo 5000 / 10 000 mAh ok. 19 / 37 Wh (wyliczone)² 15 W b.d.¹ Qi2, certyfikat b.d.¹ wyższa
    8 Tech-Protect PB24 LifeMag 10 000 mAh ok. 37 Wh (wyliczone)² 15 W ok. 20 W (USB-C), 22,5 W (USB-A) bez potwierdzonego Qi2⁴ b.d.¹ niska
    9 Tech-Protect PB11 LifeMag 10 000 mAh ok. 37 Wh (wyliczone)² 15 W ok. 20 W (USB-C) bez Qi2 b.d.¹ niska
    10 AWEI P33K 10 000 mAh ok. 37 Wh (wyliczone)² 15 W 20 W (USB-C), 22,5 W (USB-A) bez Qi2 184,5 g niska

    ¹ Producent nie podaje tej wartości w opisie produktu.

    ² Wartość wyliczona przez nas z pojemności w mAh i napięcia 3,7 V (typowe napięcie ogniwa litowo-jonowego), bo producent nie podaje Wh w opisie produktu. Wartość nadrukowana na obudowie może się nieco różnić, np. przy ogniwach 3,85 V. Pozostałe wartości Wh pochodzą z opisów produktów.

    ³ Qi2.2 to inna nazwa Qi2 25 W, czyli wersji standardu Qi2 z mocą do 25 W (więcej w następnej sekcji). „Bez Qi2” oznacza model magnetyczny bez certyfikatu Qi2.

    ⁴ Certyfikaty sprawdziliśmy 22 października 2026 r. w publicznej bazie produktów WPC. Są w niej UGREEN PB773, PB775, PB567 i UNO PB764, PITAKA Aramid Fiber oraz Satechi OntheGo (obie pojemności). Tech-Protect deklaruje certyfikat Qi2.2 dla PB40, ale w bazie WPC tego modelu nie znaleźliśmy. PB24 ma „Qi2” tylko w nazwie: producent nie podaje certyfikatu, a w bazie WPC go nie ma, więc zgodnie z zasadą opisaną w następnej sekcji traktujemy go jak model magnetyczny.

    Qi2, Qi2 25 W czy „magnetyczny”? Co mówią oznaczenia na pudełku

    Wszystkie powerbanki z rankingu przyczepiają się magnesem do iPhone’a z MagSafe. Różnią się tym, co dzieje się dalej.

    • Qi2 (15 W) to standard Wireless Power Consortium (WPC) z magnetycznym wyrównaniem cewek. Powerbank sam ustawia się we właściwym miejscu na pleckach telefonu. Według Apple dzięki takiemu wyrównaniu ładowanie MagSafe jest szybsze i wydajniejsze.
    • Qi2 25 W to nowsza odmiana tego standardu. Według WPC urządzenie z certyfikatem Qi2 25 W ma w bazie konsorcjum wersję 2.2.1 i profil mocy MPP25. Dlatego producenci nazywają tę odmianę także „Qi2.2”.
    • „Magnetyczny”, „kompatybilny z MagSafe” to powerbank z pierścieniem magnesów i cewką Qi, ale bez certyfikatu Qi2. Przyczepi się tak samo, ale moc gwarantuje tylko jego producent. Zwykle takie modele są też tańsze.

    WPC wprost ostrzega przed sformułowaniami „Qi2 compatible” i „Qi2 enabled”. Urządzenie z certyfikatem ma napis „Qi2 Certified” na produkcie lub opakowaniu i figuruje w publicznej bazie WPC. Jeśli opis mówi tylko o „zgodności z Qi2”, traktuj powerbank jak model magnetyczny.

    Najlepsze powerbanki MagSafe z Qi2 25 W

    Jeśli masz iPhone’a 17, iPhone’a 18 Pro albo iPhone’a Duo, moc 25 W odczujesz w praktyce. Telefony te przyjmują bezprzewodowo do 25 W, a Apple podaje, że iPhone 18 Pro ładuje się na ładowarce MagSafe do 50% w 30 minut (z zasilaczem co najmniej 35 W). Z powerbankiem Qi2 15 W ładowanie potrwa dłużej.

    1. Tech-Protect PB40 LifeMag: najlepszy ogólnie

    Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag 10000 mAh z Qi2.2 przyczepiony do iPhone'a

    Nasz wybór ogólny

    PB40 ma według Tech-Protect certyfikowane ładowanie bezprzewodowe Qi2.2 z mocą do 25 W, czyli najwyższą, jaką przyjmują dziś iPhone’y. Tego modelu nie znaleźliśmy jednak w publicznej bazie WPC (stan na 22.10.2026). Port USB-C działa w obie strony. Przewodem oddaje do 45 W, co według producenta wystarczy też dla tabletu i laptopa. Sam powerbank ładuje się z mocą do 30 W.

    Akumulator ma 10 000 mAh (38,5 Wh) i, według producenta, ogniwa półstałe. Tech-Protect podaje, że to 1,5–2 pełne ładowania większości smartfonów. Obudowa z tworzywa ABS i stopu aluminium ma 104,2 × 66,2 × 22,3 mm, a stan naładowania pokazują diody LED. W zestawie jest krótki kabel USB-C (15 cm). Uwaga przy pierwszym uruchomieniu: przycisk zasilania trzeba nacisnąć dwa razy, bo na czas transportu działa blokada.

    PB40 jest też w wersji biało-srebrnej.

    Dla kogo: dla większości właścicieli iPhone’ów z MagSafe, a szczególnie iPhone’a 17, 18 Pro i Duo. To najtańszy z trzech powerbanków Qi2 25 W w rankingu.

    2. UGREEN PB773: Qi2 25 W z wbudowanym kablem

    Powerbank magnetyczny UGREEN PB773 10000 mAh z wbudowanym kablem USB-C

    Najlepszy z kablem i ekranem

    PB773 ładuje bezprzewodowo w standardzie Qi2 z mocą do 25 W. UGREEN podaje, że iPhone 17 Pro Max naładuje się tak do 50% w około 38 minut. Powerbank trzyma się telefonu dzięki 17 magnesom o łącznej sile przyciągania 9 N, więc nie zsuwa się w kieszeni ani podczas chodzenia.

    Przewodowo ładuje z mocą do 30 W i obsługuje standardy szybkiego ładowania PD 3.0, QC 4.0 i PPS. Ma wbudowany kabel USB-C, który przeszedł test ponad 10 000 zgięć. Naraz naładuje trzy urządzenia: dwa przez złącza USB-C i jedno bezprzewodowo. Ekran pokazuje procent naładowania i tryb pracy, a system ThermalGuard mierzy temperaturę do 200 razy na sekundę.

    Pojemność to 10 000 mAh i 36 Wh. Według producenta odpowiada to około 1,8 pełnego ładowania iPhone’a 17 Pro Max.

    Dla kogo: jeśli zawsze zapominasz kabla i chcesz widzieć dokładny procent naładowania, a nie tylko diody LED.

    Największa pojemność: powerbanki MagSafe 20 000 mAh

    Dwa razy większa pojemność oznacza też większą wagę. 20 000 mAh na pleckach telefonu przyda się na kilkudniowy wyjazd, ale na co dzień wygodniejsze jest 10 000 mAh.

    3. UGREEN PB775: 20 000 mAh i Qi2 25 W

    Powerbank magnetyczny UGREEN PB775 20000 mAh Qi2 25 W

    Największa pojemność z mocą 25 W

    PB775 łączy 20 000 mAh (74 Wh) z ładowaniem bezprzewodowym Qi2 do 25 W. Moc dopasowuje się automatycznie do telefonu, więc starsze modele naładuje z mocą do 15 W.

    Przewodowo oddaje do 45 W, zarówno przez wbudowany kabel USB-C (ok. 22 cm, test ponad 10 000 zgięć), jak i przez osobne złącze USB-C. Jest też port USB-A. Ma wyświetlacz poziomu energii, ThermalGuard i ładowanie przelotowe: podłączysz go do ładowarki, a on w tym czasie naładuje telefon.

    Dla kogo: na długie wyjazdy, gdy jeden powerbank ma ładować telefon bezprzewodowo, a tablet albo słuchawki przewodem.

    4. UGREEN PB567: 20 000 mAh w niższej cenie

    Powerbank magnetyczny UGREEN PB567 20000 mAh z Qi2 15 W i wbudowanym kablem

    Duża pojemność za rozsądne pieniądze

    PB567 ma tę samą pojemność 20 000 mAh (72 Wh), ale ładowanie bezprzewodowe Qi2 z mocą do 15 W. Przewodowo ładuje z mocą do 30 W w obie strony, przez złącze USB-C i wbudowany kabel, który służy też jako smycz. Jest dodatkowy port USB-A, a naraz obsłuży do czterech urządzeń.

    Producent podaje wymiary 106 × 72 × 33 mm i wagę ok. 368 g, więc to powerbank raczej do torby niż do kieszeni spodni. Przed przegrzaniem chronią go czujniki temperatury NTC i metalowy radiator.

    Jeszcze tańszą opcją 20 000 mAh jest Tech-Protect PB12 LifeMag. Ładuje magnetycznie z mocą do 15 W, ale bez certyfikatu Qi2.

    Dla kogo: jeśli masz iPhone’a 17e albo iPhone’a 12–15, który i tak przyjmie najwyżej 15 W, a liczy się zapas energii.

    Najmniejszy powerbank MagSafe

    Mały powerbank 5000 mAh to doładowanie w ciągu dnia, a nie pełne ładowanie dużego telefonu. W zamian prawie nie czuć go w kieszeni i nie przeszkadza, gdy trzymasz telefon w dłoni.

    5. PITAKA Aramid Fiber: najcieńszy i najlżejszy

    Powerbank PITAKA Aramid Fiber 5000 mAh Qi2 przyczepiony do iPhone'a

    Najmniejszy w rankingu

    PITAKA ma ok. 8,8 mm grubości i waży ok. 118 g. To najlżejszy powerbank w zestawieniu. Ładowanie bezprzewodowe ma certyfikat Qi2 i moc do 15 W, a port USB-C ładuje przewodowo z mocą do 20 W i służy też do ładowania samego powerbanka.

    Obudowa łączy włókno aramidowe z aluminium, a stan naładowania pokazują wskaźniki. Pojemność to 5000 mAh. Są trzy wykończenia: czarno-szare, sunset i moonrise.

    Podobną alternatywą jest ZENS Slim Qi2 Aluminium 5000 mAh: aluminium, certyfikat Qi2 15 W, 140 g. Ładuje też etui AirPods z MagSafe.

    Dla kogo: jeśli chcesz mieć powerbank przyczepiony do telefonu przez cały dzień, tak żeby prawie nie obciążał kieszeni.

    Najlepsze powerbanki MagSafe z podstawką

    Podstawka zamienia powerbank w stojak na stół: oglądasz film albo rozmawiasz przez wideo, a telefon w tym czasie się ładuje.

    6. UGREEN UNO PB764: podstawka, ekran i Qi2

    Powerbank magnetyczny UGREEN UNO PB764 10000 mAh z rozkładaną podstawką i ekranem TFT

    Najlepszy z podstawką

    PB764 ma składaną podstawkę i ekran TFT, który pokazuje stan powerbanka emotikonami (producent przygotował ich ponad 15). Ładuje bezprzewodowo w standardzie Qi2 z mocą 15 W, a przez USB-C z mocą 20 W w obie strony.

    UGREEN podaje, że 10 000 mAh wystarcza na 1,8 pełnego ładowania iPhone’a 16, a bezprzewodowo powerbank naładuje go do 25% w 30 minut. Silikonowe wykończenie jest miłe w dotyku, a 13 rodzajów zabezpieczeń chroni m.in. przed przegrzaniem i przepięciem.

    Ekran z emotikonami i podstawkę ma też UGREEN UNO PB572, jeden z dwóch najczęściej kupowanych u nas powerbanków magnetycznych. PB572 ładuje jednak bezprzewodowo z mocą 7,5 W, a PB764 z mocą 15 W w standardzie Qi2.

    Dla kogo: jeśli dużo oglądasz na telefonie w drodze albo prowadzisz rozmowy wideo przy biurku.

    7. Satechi OntheGo: podstawka pionowo i poziomo

    Magnetyczny powerbank Satechi OntheGo z rozłożoną podstawką

    Najlepsza podstawka

    Wbudowana podstawka Satechi trzyma telefon zarówno pionowo, jak i poziomo, więc przyda się do filmów, rozmów wideo i czytania przepisów w kuchni. Ładuje bezprzewodowo w standardzie Qi2 z mocą 15 W. Producent podkreśla, że to dwa razy więcej niż przy zwykłym ładowaniu bezprzewodowym 7,5 W.

    Obsługuje ładowanie przelotowe: powerbank podłączony do prądu może ładować telefon postawiony na podstawce, więc sprawdzi się też jako stacja na biurku. Jest w dwóch pojemnościach: 5000 mAh i 10 000 mAh.

    Dla kogo: jeśli podstawka ma działać w obu orientacjach, a powerbank ma też zastąpić ładowarkę na biurku.

    [hs_products ids=”141166,142610,149344,137798,140045,141291″ cols=”3″ title=”Najlepsze powerbanki MagSafe: pozycje 1–6″]

    Najlepsze budżetowe powerbanki MagSafe

    Tańszy powerbank magnetyczny nie musi być gorszy w codziennym użyciu. Najczęściej oszczędzasz na certyfikacie Qi2, mocy przewodowej i dodatkach, takich jak ekran czy wbudowany kabel.

    8. Tech-Protect PB24 LifeMag: najlepszy budżetowy

    Powerbank Tech-Protect PB24 LifeMag Qi2 10000 mAh w kolorze czarnym

    Najlepszy budżetowy

    PB24 ma 10 000 mAh i magnetyczne ładowanie bezprzewodowe z mocą do 15 W. Tech-Protect ma „Qi2” w nazwie modelu, ale nie podaje certyfikatu, a w bazie WPC go nie znaleźliśmy, więc traktujemy PB24 jak model magnetyczny. Dzięki portom USB-C i USB-A naładujesz naraz kilka urządzeń. Według specyfikacji złącze USB-C oddaje do 9 V/2,22 A, czyli ok. 20 W, a USB-A do 5 V/4,5 A, czyli 22,5 W.

    Stan naładowania pokazują diody LED, a zabezpieczenia chronią przed przeładowaniem, przepięciem i przegrzaniem. Jest w wersji czarnej i białej.

    Dla kogo: jeśli szukasz taniego powerbanka 10 000 mAh z dwoma portami i nie potrzebujesz 25 W ani certyfikatu Qi2.

    9. Tech-Protect PB11 LifeMag: bestseller sklepu

    Powerbank MagSafe Tech-Protect PB11 LifeMag 10000 mAh w kolorze czarnym

    Najczęściej kupowany

    PB11 to razem z UGREEN UNO PB572 najczęściej kupowany powerbank magnetyczny w naszym sklepie w ostatnim półroczu. Ma 10 000 mAh, magnetyczne ładowanie bezprzewodowe z mocą do 15 W i jedno złącze USB-C, które służy do ładowania przewodem i do uzupełniania energii w powerbanku.

    To model magnetyczny, bez certyfikatu Qi2. Obudowa z tworzywa ABS i poliwęglanu jest prosta i minimalistyczna, a stan naładowania pokazują diody LED. Jest w kilku kolorach, m.in. czarnym, niebieskim, różowym i białym.

    Dla kogo: jeśli szukasz sprawdzonego przez innych klientów powerbanka 10 000 mAh i nie zależy ci na certyfikacie.

    10. AWEI P33K: najtańszy w rankingu

    Powerbank magnetyczny AWEI P33K 10000 mAh w kolorze czarnym

    Najlepsza cena w rankingu

    AWEI to najtańszy powerbank magnetyczny 10 000 mAh w zestawieniu. Ładuje bezprzewodowo z mocą do 15 W, przez USB-C do 20 W, a przez USB-A do 22,5 W. Waży 184,5 g przy wymiarach 109 × 67 × 15,4 mm.

    Producent rzetelnie podaje dwie pojemności: 10 000 mAh to pojemność ogniw, a 5200 mAh to pojemność znamionowa na wyjściu. Ta druga liczba lepiej pokazuje, ile energii realnie trafi do telefonu. Więcej o tym w sekcji o realnej pojemności.

    Dla kogo: jako zapasowy powerbank do samochodu albo plecaka, gdy liczy się cena.

    [hs_products ids=”111947,88189,42599,77792,113868,87672″ cols=”3″ title=”Powerbanki MagSafe: pozycje 7–10 i alternatywy”]

    Który iPhone naładuje się z mocą 25 W? Zgodność z modelami

    Powerbank przyczepi się magnetycznie do każdego iPhone’a z MagSafe. Na liście Apple są wszystkie modele od iPhone’a 12 do iPhone’a 18 Pro Max, z wyjątkiem iPhone’a 16e. Ile mocy przyjmie telefon, zależy od modelu. Powerbank 25 W nie przyspieszy ładowania iPhone’a, który przyjmuje 15 W.

    iPhone Magnesy MagSafe Maks. moc ładowania bezprzewodowego wg Apple
    iPhone 18 Pro i 18 Pro Max ✅ 25 W²
    iPhone Duo ✅ 25 W²
    iPhone 17 ✅ 25 W²
    iPhone 17 Pro i 17 Pro Max ✅ 25 W¹
    iPhone Air ✅ 20 W²
    iPhone 17e ✅ 15 W²
    iPhone 16 Plus i 16 Pro Max ✅ 25 W¹
    iPhone 16 i 16 Pro ✅ 22,5 W¹
    iPhone 16e ❌ b.d.³
    iPhone 12, 13, 14 i 15 ✅ 15 W¹ (12 mini i 13 mini: 12 W)

    ¹ Wartości podane przez Apple dla ładowarki MagSafe.

    ² Apple podaje tę moc zarówno dla ładowania MagSafe, jak i Qi2.

    ³ Według specyfikacji Apple iPhone 16e współpracuje z ładowarkami Qi, ale moc nie jest podana. Ten model nie ma magnesów MagSafe, więc powerbank przyczepi się do niego dopiero przez etui z magnesem albo naklejany pierścień.

    Dane pochodzą ze stron modeli iPhone 18 Pro, iPhone Duo, iPhone 17, iPhone Air i iPhone 17e oraz z artykułu Apple o ładowarce MagSafe.

    Co z tego wynika w praktyce:

    • iPhone 18 Pro, Duo i iPhone 17: wybierz Qi2 25 W (pozycje 1–3). Według WPC z Qi2 25 W korzysta też seria iPhone 16 z iOS 26.
    • iPhone Air: przyjmie do 20 W, więc z powerbankiem 25 W naładuje się szybciej niż z modelem 15 W. Uwaga: oryginalny akumulator MagSafe Apple do iPhone’a Air pasuje tylko do iPhone’a Air. Powerbanki z rankingu działają ze wszystkimi iPhone’ami z MagSafe.
    • iPhone 17e i iPhone 12–15: maksimum to 15 W, więc Qi2 15 W (pozycje 4–7) w zupełności wystarczy.

    Powerbank trzyma się przez etui tylko wtedy, gdy etui ma magnesy MagSafe. Do iPhone’a 18 Pro takie etui znajdziesz w naszym rankingu etui do iPhone’a 18 Pro i w kategorii akcesoriów do iPhone’a 18 Pro, a do składanego modelu w akcesoriach do iPhone’a Duo. Apple zaleca też zdjęcie portfela MagSafe przed przyczepieniem akumulatora MagSafe.

    Powerbank MagSafe do Androida: Pixel i Galaxy z Qi2

    Qi2 to standard WPC, a nie wyłączność Apple, więc powerbanki z rankingu działają też z Androidami. Telefon musi jednak mieć magnesy w obudowie albo w etui.

    • Google Pixel 10 i 10 Pro mają wbudowane magnesy Pixelsnap i certyfikat Qi2, a bezprzewodowo ładują się z mocą do 15 W. Pixel 10 Pro XL przyjmuje do 25 W (Google Store).
    • Google Pixel 11, 11 Pro i 11 Pro XL mają certyfikat Qi2.2 i ładowanie Pixelsnap z mocą do 25 W (Google Store). Akcesoria do nich znajdziesz w kategorii Pixel 11.
    • Samsung Galaxy S25 i S26 według WPC nie mają wbudowanych magnesów i potrzebują etui „Qi2 Ready”, żeby skorzystać z magnetycznego ładowania. Samsung sprzedaje do serii S26 etui Magnet Case z wbudowanym pierścieniem magnetycznym. Etui z magnesem do najdroższego modelu porównaliśmy w rankingu etui MagSafe do Galaxy S26 Ultra.

    Masz telefon bez magnesów i nie chcesz zmieniać etui? Pomoże naklejany pierścień magnetyczny. Powerbank się przyczepi, ale moc ładowania nadal zależy od telefonu.

    Ile razy naładujesz telefon? Realna pojemność powerbanka

    Pojemność w mAh na pudełku to pojemność ogniw przy ich napięciu, zwykle 3,7–3,85 V. Telefon ładuje się przy wyższym napięciu, więc powerbank musi podnieść napięcie ogniw. Część energii zamienia się przy tym w ciepło. Dlatego powerbank 10 000 mAh nie naładuje telefonu z baterią 5000 mAh dwa razy.

    Lepszą miarą energii są watogodziny (Wh). IATA liczy je jako pojemność w amperogodzinach razy napięcie nominalne. Przykład z rankingu: Tech-Protect PB40 ma 10 000 mAh i 38,5 Wh, a UGREEN PB775 20 000 mAh i 74 Wh. AWEI P33K podaje wprost, że z 10 000 mAh ogniw na wyjściu zostaje 5200 mAh pojemności znamionowej.

    Ładowanie bezprzewodowe zwiększa straty. Apple w artykule o ładowarce MagSafe przypomina, że w UE iPhone przy pierwszym użyciu ładowarki bezprzewodowej pokazuje komunikat: ładowanie bezprzewodowe może zużywać więcej energii niż przewodowe. Gdy liczy się każdy procent, podłącz telefon kablem. PB40, PB773 i PB775 mają do tego mocne porty USB-C.

    Dla porównania deklaracje producentów z rankingu:

    • Tech-Protect PB40 (10 000 mAh): 1,5–2 pełne ładowania większości smartfonów.
    • UGREEN PB773 (10 000 mAh): ok. 1,8 pełnego ładowania iPhone’a 17 Pro Max.
    • UGREEN UNO PB764 (10 000 mAh): 1,8 pełnego ładowania iPhone’a 16.

    Na co dzień wystarczy 5000 mAh na doładowanie albo 10 000 mAh na jedno pełne ładowanie z zapasem. 20 000 mAh ma sens na kilka dni bez gniazdka.

    Czy powerbank MagSafe można zabrać do samolotu?

    Tak, ale tylko w bagażu podręcznym, a od 2026 r. obowiązują dodatkowe ograniczenia. Poprawka ICAO (agendy ONZ ds. lotnictwa cywilnego) do instrukcji technicznych przewozu towarów niebezpiecznych drogą lotniczą weszła w życie 27 marca 2026 r. Zrzeszenie linii lotniczych IATA opisało ją w wytycznych dla pasażerów z 31 marca 2026 r.:

    • Najwyżej dwa powerbanki na osobę, każdy do 100 Wh.
    • Tylko bagaż podręczny. Powerbanka nie wolno nadać w bagażu rejestrowanym. Jeśli przy wejściu do samolotu zabiorą ci walizkę kabinową do luku, najpierw wyjmij z niej powerbank.
    • Nie ładuj powerbanka z gniazdka w samolocie.
    • Nie trzymaj go w schowku nad głową, tylko przy sobie.
    • Nie zasilaj nim urządzeń podczas kołowania, startu i lądowania.

    Jest też wskazówka dotycząca właśnie powerbanków bezprzewodowych. IATA zaleca, żeby na czas lotu je wyłączyć i nie trzymać blisko telefonu, bo przypadkowo włączony powerbank zacznie go ładować. Przy powerbanku MagSafe oznacza to po prostu: odczep go od telefonu i schowaj osobno.

    Powerbanki o energii od 100 do 160 Wh poprawka ICAO dopuszcza za zgodą przewoźnika. IATA zapowiada jednak w wytycznych dla przewoźników, że od 1 stycznia 2027 r. (68. wydanie przepisów IATA o towarach niebezpiecznych, DGR) tej możliwości nie będzie, a w tabeli dla pasażerów już oznacza takie powerbanki jako zabronione. Powerbanków z rankingu ten próg nie dotyczy. Największe w rankingu mają 72–74 Wh, a modele 10 000 mAh około 36–38,5 Wh.

    Linie lotnicze mogą mieć ostrzejsze zasady, więc przed lotem sprawdź regulamin przewoźnika. IATA przypomina też, że przewoźnik może odmówić przewozu akumulatora, którego energii w watogodzinach nie da się sprawdzić na obudowie ani w dokumentacji. Powerbanki mieszczące się w limicie znajdziesz w kategorii powerbank do samolotu.

    Jak wybrać powerbank MagSafe: 5 pytań przed zakupem

    1. Jaki masz telefon? iPhone 17, 18 Pro, Duo, Air i seria iPhone 16 z iOS 26, a z Androidów Pixel 10 Pro XL i Pixele 11: wybierz Qi2 25 W. iPhone 17e, iPhone 12–15 i większość Androidów z magnesem: wystarczy Qi2 15 W.
    2. Certyfikat czy „magnetyczny”? Certyfikat Qi2 to gwarancja zgodności i deklarowanej mocy. Model „magnetyczny” bywa wyraźnie tańszy i do doładowania w ciągu dnia też się sprawdzi.
    3. Ile energii potrzebujesz? 5000 mAh to doładowanie, 10 000 mAh to pełne ładowanie z zapasem, 20 000 mAh to kilka dni, ale i spory ciężar (UGREEN PB567 waży ok. 368 g).
    4. Czy przyda się kabel? Przewodem naładujesz telefon szybciej i z mniejszymi stratami. Wbudowany kabel (UGREEN PB773, PB775, PB567) oznacza, że nie musisz pamiętać o osobnym.
    5. Czym go naładujesz? PB40 przyjmuje do 30 W, więc warto mieć ładowarkę sieciową USB-C o mocy co najmniej 30 W. Mocne modele porównaliśmy w rankingu ładowarek GaN.

    Jedno zastrzeżenie dotyczy iPhone’a 18 Pro. Najszybsze ładowanie przewodowe, do 50% w około 15 minut, Apple podaje dla zasilaczy 60 W i mocniejszych z regulacją napięcia (AVS). Żaden powerbank MagSafe z rankingu nie ma takiej mocy, więc w drodze iPhone 18 Pro naładuje się wolniej niż z dobrej ładowarki sieciowej. Ładowarki do najnowszych iPhone’ów porównaliśmy w poradnikach o ładowarce do iPhone’a Duo i ładowarce do iPhone’a 17.

    Podsumowanie

    • Najlepszy powerbank MagSafe to Tech-Protect PB40 LifeMag: ładowanie Qi2.2 z mocą 25 W (certyfikat według producenta), 10 000 mAh i USB-C 45 W.
    • Qi2 25 W ma sens przy iPhonie 17, 18 Pro, Duo, Air, serii iPhone 16 z iOS 26, Pixelu 10 Pro XL i Pixelach 11. iPhone 17e oraz iPhone’y 12–15 i tak przyjmą najwyżej 15 W.
    • Największa pojemność: UGREEN PB775 (20 000 mAh, Qi2 25 W), taniej UGREEN PB567 (20 000 mAh, Qi2 15 W).
    • Najmniejszy: PITAKA Aramid Fiber (8,8 mm, 118 g). Z podstawką: UGREEN UNO PB764 lub Satechi OntheGo.
    • Budżetowy: Tech-Protect PB24 LifeMag, AWEI P33K i Tech-Protect PB11, wszystkie bez potwierdzonego certyfikatu Qi2.
    • W samolocie: najwyżej dwa powerbanki do 100 Wh, tylko w bagażu podręcznym, bez ładowania powerbanka na pokładzie.

    Wszystkie modele znajdziesz w kategorii powerbanki MagSafe, a ładowarki, uchwyty i portfele magnetyczne w akcesoriach MagSafe. Potrzebujesz powerbanka bez magnesu, z większą mocą do laptopa? Sprawdź nasz ranking powerbanków 2026 i kategorię powerbanki.

    [hs_products category=”1901″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Najczęściej kupowane powerbanki MagSafe”]

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jaki powerbank MagSafe jest najlepszy do iPhone’a?

    Do iPhone’a 17, 18 Pro i Duo najlepszy jest powerbank z Qi2 25 W, np. Tech-Protect PB40 LifeMag z certyfikatem Qi2.2 (według producenta). Do iPhone’a 17e i modeli 12–15 wystarczy Qi2 15 W, bo te telefony przyjmują najwyżej 15 W. W tej grupie dobrze wypada UGREEN UNO PB764, a taniej kupisz Tech-Protect PB24 LifeMag (15 W, ale bez potwierdzonego certyfikatu Qi2).

    Czym różni się Qi2 od Qi2 25 W (Qi2.2)?

    Qi2 ładuje z mocą do 15 W, a Qi2 25 W, nazywane też Qi2.2, do 25 W. Według WPC certyfikowany produkt Qi2 25 W ma w publicznej bazie konsorcjum wersję 2.2.1 i profil mocy MPP25. Obie wersje mają magnetyczne wyrównanie cewek, a powerbank Qi2 25 W naładuje też starszy telefon, tylko z niższą mocą.

    Czy powerbank „magnetyczny” to to samo co MagSafe?

    Nie zawsze. Powerbank „magnetyczny” albo „kompatybilny z MagSafe” ma magnesy i przyczepi się do iPhone’a, ale nie ma certyfikatu Qi2, więc moc i zgodność gwarantuje tylko producent. Certyfikowany powerbank ma oznaczenie „Qi2 Certified” i figuruje w bazie WPC.

    Czy powerbank MagSafe zadziała z Androidem?

    Tak, jeśli telefon ma magnesy w obudowie albo w etui. Pixel 10, 10 Pro i 10 Pro XL oraz Pixel 11, 11 Pro i 11 Pro XL mają wbudowane magnesy Pixelsnap i certyfikat Qi2. Pixel 10 Pro XL i trzy modele Pixel 11 ładują się z mocą do 25 W. Galaxy S26 potrzebuje etui z pierścieniem magnetycznym, np. Samsung Magnet Case.

    Czy powerbank MagSafe można zabrać do samolotu?

    Tak, ale tylko w bagażu podręcznym i najwyżej dwa na osobę, każdy do 100 Wh. Od 27 marca 2026 r. nie wolno ładować powerbanka z gniazdka w samolocie. IATA zaleca też, żeby nie trzymać go w schowku nad głową i nie zasilać nim urządzeń podczas kołowania, startu i lądowania. Powerbanki z naszego rankingu mają od ok. 19 Wh (wartość wyliczona z mAh, bo producent jej nie podaje) do 74 Wh, więc mieszczą się w limicie.

    Ile mAh powinien mieć powerbank MagSafe?

    Na co dzień najlepiej 10 000 mAh: to jedno pełne ładowanie telefonu z zapasem przy rozsądnej wadze. Powerbank 5000 mAh wystarczy na doładowanie w ciągu dnia i prawie nie czuć go w kieszeni. 20 000 mAh to wybór na kilkudniowe wyjazdy, ale taki powerbank jest wyraźnie cięższy (UGREEN PB567 waży ok. 368 g).

    Czy ładowanie powerbankiem MagSafe szkodzi baterii iPhone’a?

    Apple podaje, że iPhone i ładowarka MagSafe mogą się podczas ładowania lekko nagrzewać, jak przy każdej ładowarce bezprzewodowej. Gdy bateria za bardzo się nagrzeje, oprogramowanie może ograniczyć ładowanie powyżej 80%, żeby wydłużyć jej żywotność. Wybieraj powerbanki z zabezpieczeniem przed przegrzaniem. W rankingu deklarują je m.in. UGREEN (system ThermalGuard), Tech-Protect i PITAKA.

    Dlaczego powerbank MagSafe nie trzyma się telefonu?

    Najczęściej przez etui bez magnesów. Powerbank trzyma się tylko bezpośrednio na pleckach iPhone’a z MagSafe albo na etui z wbudowanym pierścieniem magnetycznym. Niektórzy producenci podają też maksymalną grubość etui. ZENS deklaruje na przykład współpracę z etui magnetycznymi o grubości do 3 mm.

  • Jaki telefon do 1500 zł? Ranking 2026

    Jaki telefon do 1500 zł? Ranking 2026

    Najlepszy telefon do 1500 zł w październiku 2026 to Samsung Galaxy A37 5G: w dużych sklepach kosztuje 1499 zł, ma wodoszczelność IP68, eSIM, aparat 50 MP ze stabilizacją optyczną (OIS) i sześć dużych aktualizacji Androida. Najlepsze zdjęcia w tym budżecie zrobi Redmi Note 15 Pro 5G (200 MP z OIS), a najdłużej na jednym ładowaniu wytrzyma POCO X8 (bateria 8340 mAh).

    Szukasz telefonu do 1500 zł, bo nie chcesz przepłacać za flagowca, ale nie chcesz też kupić czegoś, co za rok zwolni i przestanie dostawać poprawki. Dobra wiadomość: w 2026 roku ekran AMOLED 120 Hz, NFC i 5G to w tym przedziale cenowym standard, a dwa modele dostaną po sześć dużych aktualizacji Androida.

    Poniżej znajdziesz ranking siedmiu modeli w kategoriach: najlepszy ogólnie, aparat, bateria, czysty Android, gry, tani Samsung i najtańszy sensowny. Do każdego podajemy kluczowe parametry, plusy i minusy oraz okres aktualizacji, jeśli producent go deklaruje.

    Stan na 22 października 2026: wszystkie modele z rankingu są w oficjalnej dystrybucji w Polsce. Ceny sprawdziliśmy w x-kom, Media Expert, RTV Euro AGD, MediaMarkt, sklepach producentów i porównywarce Ceneo. Podajemy zakres: od najtańszej oferty do ceny w dużych sieciach. Ceny telefonów zmieniają się często, dlatego ranking aktualizujemy co miesiąc.

    Telefony do 1500 zł: Samsung Galaxy A37 5G, Redmi Note 15 Pro 5G, POCO X8 i moto g87 — oficjalne zdjęcia producentów

    Krótki werdykt: jaki telefon do 1500 zł wybrać

    • Najlepszy ogólnie i najdłuższe wsparcie: Samsung Galaxy A37 5G — IP68, eSIM, 6 dużych aktualizacji Androida i 6 lat poprawek zabezpieczeń.
    • Najlepszy aparat: Redmi Note 15 Pro 5G — 200 MP z matrycą 1/1,4″ i OIS, do tego bateria 6580 mAh.
    • Największa bateria: POCO X8 — 8340 mAh i ładowanie 67 W.
    • Najbliżej czystego Androida: moto g87 — Android 16, 200 MP z OIS i odporność IP69.
    • Do gier: POCO M8 Pro — Snapdragon 7s Gen 4, ekran 1,5K i ładowanie 100 W.
    • Tani Samsung z długim wsparciem: Galaxy A27 5G — te same 6 dużych aktualizacji Androida za około 1300 zł.
    • Najtańszy sensowny: moto g67 — AMOLED 120 Hz, NFC i eSIM za około 1000 zł, z ładowarką i etui w pudełku.

    Kupujesz któryś z tych telefonów? Etui i szkła do modeli z rankingu znajdziesz w sklepie homescreen.pl, np. w kategoriach akcesoria do Galaxy A37 i akcesoria do Redmi Note 15 Pro 5G.

    Ranking telefonów do 1500 zł — tabela zbiorcza

    # Model Kategoria Cena (wariant), stan na 22.10.2026 Procesor Aparat główny Bateria / ładowanie
    1 Samsung Galaxy A37 5G najlepszy ogólnie 6/128 GB: ok. 1210–1500 zł Exynos 1480 50 MP, OIS 5000 mAh / 45 W
    2 Redmi Note 15 Pro 5G aparat 8/256 GB: ok. 1220–1700 zł Dimensity 7400-Ultra 200 MP, 1/1,4″, OIS 6580 mAh / 45 W
    3 POCO X8 bateria 8/256 GB: ok. 1350–1600 zł Snapdragon 6s Gen 4 50 MP, OIS 8340 mAh / 67 W
    4 moto g87 czysty Android 8/256 GB: ok. 1290–1400 zł Dimensity 6400 200 MP, OIS 5200 mAh / 30 W
    5 POCO M8 Pro gry 8/256 GB: ok. 1200–1400 zł Snapdragon 7s Gen 4 50 MP, 1/1,55″, OIS 6500 mAh / 100 W
    6 Samsung Galaxy A27 5G tani Samsung 6/128 GB: ok. 1030–1340 zł Snapdragon 6 Gen 3 50 MP, OIS 5000 mAh / 25 W
    7 moto g67 najtańszy 8/128 GB: ok. 990–1000 zł Dimensity 6300 50 MP 5200 mAh / 30 W

    Wszystkie telefony z rankingu mają ekran AMOLED 120 Hz, NFC i 5G. Różnią się aktualizacjami, obsługą eSIM oraz odpornością na wodę i pył. Te parametry zestawiliśmy w osobnej tabeli pod rankingiem, w sekcji „Na co zwrócić uwagę przy telefonie do 1500 zł”.

    Jak wybieraliśmy telefony do 1500 zł

    Do rankingu weszły tylko telefony, które spełniają trzy warunki:

    1. Oficjalna dystrybucja w Polsce — model ma polską stronę producenta i jest w sprzedaży w dużych sieciach. Pomijamy wersje z importu, które trudniej reklamować.
    2. Cena do 1500 zł w co najmniej jednym dużym sklepie (x-kom, Media Expert, RTV Euro AGD, MediaMarkt albo sklep producenta), a nie tylko u pojedynczego sprzedawcy na platformie sprzedażowej.
    3. Dane z oficjalnych źródeł — specyfikacje i okresy aktualizacji bierzemy ze stron Samsunga, Xiaomi i Motoroli. Tam, gdzie producent czegoś nie deklaruje, piszemy to wprost.

    Kategorie ułożyliśmy według tego, czego kupujący szukają najczęściej: telefonu „do wszystkiego”, dobrego aparatu, dużej baterii, czystego systemu, wydajności w grach, długiego wsparcia i najniższej ceny.

    Najlepsze telefony do 1500 zł — ranking 2026

    1. Samsung Galaxy A37 5G — najlepszy telefon do 1500 zł

    Nasz wybór ogólny

    Galaxy A37 5G nie ma najlepszego aparatu ani największej baterii w zestawieniu, ale też żadnej poważnej wady. To najbezpieczniejszy zakup w tym budżecie, bo razem z Galaxy A27 ma najdłuższe deklarowane wsparcie w zestawieniu, a do tego IP68 i eSIM.

    • Cena: 6/128 GB ok. 1210–1500 zł (1499 zł w x-kom, Media Expert i na samsung.com; najtańsze oferty to towar z dystrybucji unijnej), 8/256 GB ok. 1570–1800 zł
    • Ekran: 6,7″, Super AMOLED, FHD+, 120 Hz
    • Procesor: Exynos 1480
    • Aparaty: 50 MP f/1.8 z OIS, ultraszeroki 8 MP, makro 5 MP, przód 12 MP, wideo 4K
    • Bateria: 5000 mAh, ładowanie przewodowe do 45 W
    • Odporność i łączność: IP68, NFC, eSIM (także dwa eSIM-y)
    • Aktualizacje: 6 dużych aktualizacji Androida i One UI oraz 6 lat poprawek zabezpieczeń od globalnej premiery; Samsung podaje datę końca wsparcia: 31 marca 2032

    Plusy:

    • najdłuższe deklarowane wsparcie w rankingu, wspólne z Galaxy A27
    • IP68 i szkło Gorilla Glass Victus+ z przodu i z tyłu
    • eSIM i NFC z obsługą Samsung Wallet

    Minusy:

    • w budżecie 1500 zł tylko wersja z 6 GB RAM
    • bateria 5000 mAh to najmniej w rankingu, obok Galaxy A27

    Dla kogo: dla każdego, kto chce kupić telefon na 4–5 lat i nie myśleć o nim. Szczególnie dla osób, które przesiadają się z innego Samsunga.

    Według komunikatu Samsunga Galaxy A37 trafił do polskich sklepów 10 kwietnia 2026. Ochronę dobierzesz w kategoriach etui do Galaxy A37 i szkła hartowane do Galaxy A37.

    [hs_products category=”2186″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellery do Samsunga Galaxy A37″]

    2. Redmi Note 15 Pro 5G — telefon z najlepszym aparatem do 1500 zł

    Najlepszy aparat w budżecie

    Redmi Note 15 Pro 5G ma ten sam aparat główny co droższy Redmi Note 15 Pro+ 5G: 200 MP na matrycy Samsunga o rozmiarze 1/1,4″ ze stabilizacją optyczną. Dla żadnego innego telefonu w tym zestawieniu producent nie podaje większej matrycy głównej.

    • Cena: 8/256 GB ok. 1220–1700 zł (najtaniej wersja niebieska w RTV Euro AGD; czarna w Neonecie i Orange po 1499 zł; 1599 zł w sklepie Xiaomi)
    • Ekran: 6,83″, AMOLED 1,5K, 120 Hz, jasność szczytowa 3200 nitów (im więcej nitów, tym lepiej widać ekran w słońcu), Gorilla Glass Victus 2
    • Procesor: MediaTek Dimensity 7400-Ultra
    • Aparaty: 200 MP z OIS, ultraszeroki 8 MP, przód 20 MP
    • Bateria: 6580 mAh, ładowanie 45 W (zasilacza nie ma w zestawie)
    • Odporność i łączność: IP66 i IP68, NFC, eSIM
    • Aktualizacje: 6 lat poprawek zabezpieczeń (strona produktu Xiaomi) i 4 duże aktualizacje Androida, do Androida 19; według listy Android Enterprise Recommended w Xiaomi Trust Center poprawki będą wychodzić do stycznia 2032

    Plusy:

    • największa podana matryca aparatu w rankingu
    • duża bateria i jasny ekran 1,5K
    • eSIM, którego nie mają POCO X8 i POCO M8 Pro

    Minusy:

    • startuje z Androidem 15, a nie z 16 jak telefony Samsunga i Motoroli
    • zasilacza 45 W nie ma w pudełku
    • globalne FAQ Xiaomi podaje, że model nie obsługuje płatności NFC, a polska strona zastrzega, że funkcje NFC zależą od rynku; przed zakupem sprawdź w sklepie, czy da się dodać kartę do Google Wallet
    • duża rozpiętość cen między kolorami

    Dla kogo: dla osób, które dużo fotografują, a nie chcą wydawać 2000 zł. Jeśli zależy Ci na zoomie i flagowym aparacie, zajrzyj do naszego rankingu najlepszych telefonów do zdjęć 2026.

    Specyfikację potwierdziliśmy na stronie Xiaomi. Plecki z dużą wyspą aparatu warto osłonić, a najlepsze modele etui opisaliśmy w artykule jakie etui do Redmi Note 15 Pro 5G.

    [hs_products category=”2196″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellery do Redmi Note 15 Pro 5G”]

    3. POCO X8 — telefon do 1500 zł z największą baterią

    Najdłużej na jednym ładowaniu

    POCO X8 ma baterię krzemowo-węglową 8340 mAh. To o dwie trzecie więcej niż w Galaxy A37 i najwięcej w tym zestawieniu. Do tego jasny ekran 1,5K i wodoszczelność IP68.

    • Cena: 8/256 GB ok. 1350–1600 zł (1349 zł w x-kom i MediaMarkt, cena regularna 1599 zł)
    • Ekran: 6,83″, AMOLED 1,5K, 120 Hz, jasność szczytowa 3500 nitów, Gorilla Glass Victus 2
    • Procesor: Snapdragon 6s Gen 4
    • Aparaty: 50 MP z OIS, aparat głębi 2 MP, przód 16 MP
    • Bateria: 8340 mAh, ładowanie 67 W, ładowanie zwrotne przewodowe 22,5 W
    • Odporność i łączność: IP66 i IP68, NFC, bez eSIM
    • Aktualizacje: Xiaomi nie podaje okresu wsparcia na stronie produktu, a model nie figuruje na liście Android Enterprise Recommended

    Plusy:

    • największa bateria w rankingu
    • jasny ekran 1,5K (3500 nitów) i IP68
    • może ładować inne urządzenia przez kabel

    Minusy:

    • brak aparatu ultraszerokokątnego
    • brak eSIM
    • brak oficjalnej deklaracji aktualizacji
    • 223 g, najcięższy w rankingu

    Dla kogo: dla osób, które dużo jeżdżą, nawigują i oglądają wideo poza domem. Jeśli dziś nosisz powerbank, z tym telefonem prawdopodobnie nie będzie Ci potrzebny.

    Dane pochodzą ze strony POCO X8 na mi.com. Bardzo podobną specyfikację ma Redmi Note 17 Pro 5G, który dodaje eSIM, ale w dużych sklepach kosztuje około 1800 zł.

    4. moto g87 — najbliżej czystego Androida

    Najlepszy dla fanów prostego systemu

    Motorola zostawia Androida w wersji bliskiej temu, co projektuje Google, a własne dodatki zbiera w aplikacji Moto (gesty, personalizacja, Moto Secure). Do tego moto g87 ma aparat 200 MP z OIS i najwyższą odporność w rankingu.

    • Cena: 8/256 GB ok. 1290–1400 zł (1399,99 zł w Media Expert)
    • Ekran: 6,78″, Extreme AMOLED 1272 × 2772, 120 Hz, jasność szczytowa 5000 nitów, Gorilla Glass 7i
    • Procesor: MediaTek Dimensity 6400
    • Aparaty: 200 MP f/1.8 z OIS, ultraszeroki 8 MP, przód 32 MP; wideo do 2K przy 30 kl./s
    • Bateria: 5200 mAh, ładowanie 30 W (w zestawie etui i kabel, bez ładowarki)
    • Odporność i łączność: IP66, IP68 i IP69, MIL-STD-810H, NFC, eSIM, microSD do 2 TB
    • Aktualizacje: Motorola nie podaje liczby aktualizacji Androida ani lat poprawek na stronie produktu; telefon startuje z Androidem 16

    Plusy:

    • czysty, lekki interfejs i Android 16 od pierwszego dnia
    • IP69 i norma wojskowa MIL-STD-810H
    • eSIM, slot microSD i etui w pudełku
    • 183 g przy ekranie 6,78″

    Minusy:

    • Dimensity 6400 to słabszy procesor niż w pozycjach 1, 2 i 5
    • brak nagrywania 4K
    • brak deklaracji okresu aktualizacji

    Dla kogo: dla osób, które nie lubią rozbudowanych nakładek, pracują w terenie albo chcą aparatu 200 MP bez dopłacania do szybkiego procesora.

    Specyfikację potwierdziliśmy na stronie moto g87. Akcesoria znajdziesz w kategorii moto g87.

    5. POCO M8 Pro — telefon do gier do 1500 zł

    Najmocniejszy Snapdragon w budżecie

    POCO M8 Pro ma Snapdragona 7s Gen 4, czyli układ z wyższej serii niż Snapdragony z rodziny 6 w POCO X8 i Galaxy A27. Ekran 1,5K 120 Hz i ładowanie 100 W pasują do długich sesji w grach.

    • Cena: 8/256 GB ok. 1200–1400 zł (1299–1399 zł w x-kom zależnie od koloru, 1399 zł w sklepie Xiaomi)
    • Ekran: 6,83″, AMOLED 1,5K, 120 Hz, jasność szczytowa 3200 nitów, Gorilla Glass Victus 2
    • Procesor: Snapdragon 7s Gen 4
    • Aparaty: 50 MP z matrycą 1/1,55″ i OIS, ultraszeroki 8 MP, przód 32 MP
    • Bateria: 6500 mAh, ładowanie 100 W (zasilacza nie ma w zestawie), ładowanie zwrotne przewodowe 22,5 W
    • Odporność i łączność: IP66 i IP68, NFC z płatnościami, bez eSIM
    • Aktualizacje: Xiaomi nie podaje okresu wsparcia na stronie produktu, a model nie figuruje na liście Android Enterprise Recommended

    Plusy:

    • najwyższa seria Snapdragona w rankingu
    • najszybsze ładowanie w zestawieniu (100 W)
    • duża bateria i IP68

    Minusy:

    • brak eSIM
    • brak oficjalnej deklaracji aktualizacji
    • do pełnych 100 W potrzebny zasilacz kupiony osobno

    Dla kogo: dla graczy mobilnych i osób, które chcą szybko doładować telefon w przerwie. Jeśli gry są priorytetem i możesz dopłacić, POCO X8 Pro ma układ z wyższej półki (MediaTek Dimensity 8500-Ultra) i szybką pamięć UFS 4.1. Porównaliśmy go z modelem Max w artykule POCO X8 Pro vs X8 Pro Max.

    Dane z oficjalnej specyfikacji POCO M8 Pro. Etui i szkła znajdziesz w kategorii POCO M8 Pro.

    6. Samsung Galaxy A27 5G — tani Samsung z 6 latami wsparcia

    Długie wsparcie za około 1300 zł

    Galaxy A27 5G ma tę samą deklarację wsparcia co A37: 6 dużych aktualizacji Androida i 6 lat poprawek. Ponieważ wszedł na rynek kilka miesięcy później, Samsung podaje dla niego nawet późniejszą datę końca wsparcia (31 lipca 2032).

    • Cena: 6/128 GB ok. 1030–1340 zł (1339 zł w x-kom, Media Expert i na samsung.com), 8/256 GB ok. 1390–1550 zł
    • Ekran: 6,7″, Super AMOLED, FHD+, 120 Hz
    • Procesor: Snapdragon 6 Gen 3
    • Aparaty: 50 MP z OIS, ultraszeroki 5 MP, makro 2 MP, przód 12 MP
    • Bateria: 5000 mAh, ładowanie 25 W
    • Odporność i łączność: IP64, NFC, bez eSIM, microSD do 2 TB (slot hybrydowy: karta pamięci zajmuje miejsce drugiej karty SIM)
    • Aktualizacje: 6 dużych aktualizacji Androida i 6 lat poprawek zabezpieczeń od globalnej premiery; koniec wsparcia według Samsunga: 31 lipca 2032

    Plusy:

    • najdłuższe wsparcie w rankingu za niższą cenę niż A37
    • One UI 8.5 i Android 16 od startu
    • slot na kartę pamięci

    Minusy:

    • tylko IP64 zamiast IP68
    • brak eSIM
    • wolne jak na 2026 rok ładowanie 25 W

    Dla kogo: dla osób, które chcą Samsunga na lata, ale nie potrzebują wodoszczelności ani eSIM. Dobry wybór dla rodzica lub dziecka.

    [hs_products category=”2187″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Etui i szkła do Galaxy A27″]

    7. moto g67 — najtańszy sensowny telefon

    Najlepsza cena w rankingu

    Za około 1000 zł moto g67 ma ekran Extreme AMOLED 120 Hz o jasności 5000 nitów, NFC i eSIM. W pudełku są ładowarka i etui ochronne. To jedyny model w rankingu, dla którego producent jednoznacznie potwierdza ładowarkę w zestawie (przy POCO X8 polska strona podaje sprzeczne informacje).

    • Cena: 8/128 GB ok. 990–1000 zł (999 zł w x-kom, Media Expert i RTV Euro AGD), 4/128 GB od ok. 740 zł, 8/256 GB ok. 990–1200 zł (1119 zł za wersję zieloną i 1199 zł za szarą w x-kom, Media Expert i RTV Euro AGD)
    • Ekran: 6,78″, Extreme AMOLED, 120 Hz, jasność szczytowa 5000 nitów, Gorilla Glass 7i
    • Procesor: MediaTek Dimensity 6300
    • Aparaty: 50 MP z matrycą Sony LYTIA (Motorola nie podaje stabilizacji optycznej), ultraszeroki 8 MP, przód 32 MP
    • Bateria: 5200 mAh, ładowanie 30 W (ładowarka i etui w zestawie)
    • Odporność i łączność: IP64, MIL-STD-810H, NFC, eSIM, microSD do 2 TB
    • Aktualizacje: Motorola nie podaje okresu wsparcia na stronie produktu

    Plusy:

    • najniższa cena w rankingu
    • eSIM i NFC w telefonie za około 1000 zł
    • ładowarka i etui w pudełku

    Minusy:

    • najsłabszy procesor w zestawieniu
    • tylko IP64
    • brak deklaracji aktualizacji
    • wersji 4/128 GB nie polecamy: 4 GB RAM to dziś za mało

    Dla kogo: dla osób, które potrzebują telefonu do komunikatorów, płatności, nawigacji i zdjęć, a nie do gier. Dobry pierwszy telefon dla dziecka.

    Dane ze strony moto g67. Dodatkową ochronę dobierzesz w kategorii moto g67.

    Na co zwrócić uwagę przy telefonie do 1500 zł

    Model Aktualizacje (deklaracja producenta) NFC eSIM Odporność Ładowanie / zasilacz w zestawie
    Galaxy A37 5G 6 aktualizacji Androida, 6 lat poprawek (do 03.2032) ✅ ✅ IP68 45 W / brak informacji¹
    Redmi Note 15 Pro 5G 4 aktualizacje Androida, 6 lat poprawek (do 01.2032) ✅² ✅ IP66, IP68 45 W / ❌
    POCO X8 brak deklaracji ✅ ❌ IP66, IP68 67 W / sprzeczne dane³
    moto g87 brak deklaracji ✅ ✅ IP66, IP68, IP69 30 W / ❌
    POCO M8 Pro brak deklaracji ✅ ❌ IP66, IP68 100 W / ❌
    Galaxy A27 5G 6 aktualizacji Androida, 6 lat poprawek (do 07.2032) ✅ ❌ IP64 25 W / brak informacji¹
    moto g67 brak deklaracji ✅ ✅ IP64 30 W / ✅

    ¹ Samsung nie wymienia ładowarki w specyfikacji modelu; sprawdź zawartość pudełka w opisie sklepu.
    ² Polska strona Xiaomi potwierdza NFC, ale zastrzega, że funkcje zależą od rynku, a globalne FAQ Xiaomi podaje, że model nie obsługuje płatności NFC. Przed zakupem sprawdź, czy da się dodać kartę do Google Wallet.
    ³ Polska strona POCO X8 podaje jednocześnie „Ładowarka 67 W w zestawie” i „W zestawie nie ma zasilacza”.

    Aktualizacje: najważniejszy parametr, którego nie widać w sklepie

    Telefon za 1500 zł kupujesz zwykle na 3–5 lat. Po zakończeniu wsparcia telefon nie dostaje poprawek zabezpieczeń, a aplikacje banków z czasem przestają działać na starych wersjach Androida.

    • Samsung daje najwięcej: 6 dużych aktualizacji Androida i 6 lat poprawek zabezpieczeń dla Galaxy A37 i A27, z datą końca wsparcia podaną na stronie każdego modelu.
    • Xiaomi deklaruje dla Redmi Note 15 Pro 5G 6 lat poprawek i 4 duże aktualizacje Androida. Dla POCO X8 i POCO M8 Pro deklaracji nie znaleźliśmy.
    • Motorola nie podaje okresu wsparcia dla moto g87 i moto g67 na stronach produktów.

    Brak deklaracji nie oznacza braku aktualizacji. Oznacza tylko, że kupujesz bez gwarancji, ile ich będzie.

    NFC: płatności telefonem

    Wszystkie telefony z rankingu mają NFC, więc zapłacisz nimi zbliżeniowo przez Google Wallet albo aplikację banku. Jedyny znak zapytania to Redmi Note 15 Pro 5G (przypis ² w tabeli). Samsung dokłada własny portfel Samsung Wallet, a A37 i A27 są na oficjalnej liście obsługiwanych modeli.

    eSIM: przyda się w podróży i przy drugim numerze

    eSIM to karta SIM w formie cyfrowej, którą pobierasz od operatora bez wkładania plastiku. Ułatwia zakup pakietu danych za granicą i korzystanie z dwóch numerów. Obsługują ją Galaxy A37, Redmi Note 15 Pro 5G, moto g87 i moto g67, a nie obsługują Galaxy A27, POCO X8 i POCO M8 Pro.

    Ładowanie: sprawdź, czy ładowarka jest w pudełku

    Xiaomi na polskich stronach Redmi Note 15 Pro 5G i POCO M8 Pro wprost pisze, że zasilacza nie ma w zestawie, i zaleca ładowarkę z USB Power Delivery (standardem szybkiego ładowania przez USB-C) o mocy odpowiednio 45 W i 100 W albo oficjalny zasilacz Xiaomi (45 W, a dla POCO M8 Pro 120 W). Samsung podaje maksymalną moc 45 W dla Galaxy A37 i 25 W dla Galaxy A27. Według strony pomocy Samsunga superszybkie ładowanie (Super Fast Charging) działa tylko z ładowarką USB PD obsługującą PPS (programowalne zasilanie), a sama wysoka moc nie wystarczy. Pełną prędkość osiągniesz więc z ładowarką USB-C z PPS o mocy co najmniej 45 W (A37) albo 25 W (A27).

    Starsza kostka 18–20 W naładuje każdy z tych telefonów, tylko wolniej. Jeśli chcesz wykorzystać pełną moc, sprawdź ładowarki sieciowe USB-C o odpowiedniej mocy i ze zgodnym standardem szybkiego ładowania.

    Wodoszczelność i wytrzymałość

    IP68 oznacza ochronę przed pyłem i zanurzeniem w wodzie w warunkach testowych producenta. IP64 to ochrona przed pyłem i zachlapaniem, ale nie przed kąpielą. IP66 oznacza odporność także na silne strumienie wody, a IP69 (moto g87) — na strumień gorącej wody pod wysokim ciśnieniem. Przy telefonie z IP64 unikaj zanurzania, a przy IP68 pamiętaj, że gwarancja zwykle nie obejmuje zalania poza warunkami testu.

    Dlaczego w rankingu nie ma Galaxy A57, Pixela 10a i POCO X8 Pro

    Te telefony często pojawiają się w podobnych zestawieniach, ale 22 października 2026 w dużych sklepach kosztują więcej niż 1500 zł:

    • Samsung Galaxy A57 5G — 8/128 GB za 1779–1799 zł na samsung.com i 1797 zł w x-kom. Ma szybszy Exynos 1680, ekran Super AMOLED Plus i smuklejszą obudowę (6,9 mm), a aktualizacje takie same jak A37. Zmiany względem poprzednika opisaliśmy w porównaniu Galaxy A57 vs A56, a akcesoria znajdziesz w kategorii Galaxy A57.
    • Google Pixel 10a — w sklepach od ok. 1975 zł. Ma 7 lat aktualizacji i ładowanie bezprzewodowe, czego nie ma żaden telefon z rankingu. Zobacz nasz przegląd najlepszych akcesoriów do Pixela 10a.
    • POCO X8 Pro — 8/256 GB od ok. 1580 zł u sprzedawców na platformach sprzedażowych, 1699 zł w sklepie Xiaomi.
    • Motorola Edge 70 Fusion — w dużych sieciach od ok. 1800 zł. Tańsze oferty to zwykle wersja z baterią 5200 mAh zamiast 7000 mAh.
    • Redmi Note 15 Pro+ 5G — w dużych sieciach 1639–1699 zł. Ma ten sam aparat główny co Note 15 Pro 5G i dokłada ładowanie 100 W.
    • Nothing Phone (4a) — od 1599 zł w sklepie Nothing, bez eSIM.

    Jeśli możesz wydać do 2000 zł, sprawdź też nasz ranking jaki smartfon do 2000 zł.

    Podsumowanie

    • Jaki telefon do 1500 zł kupić? Samsung Galaxy A37 5G: IP68, eSIM i najdłuższe wsparcie w budżecie.
    • Do zdjęć wybierz Redmi Note 15 Pro 5G z aparatem 200 MP i matrycą 1/1,4″, ale przed zakupem sprawdź płatności NFC.
    • Najdłuższy czas pracy da POCO X8 (bateria 8340 mAh), a do gier POCO M8 Pro (Snapdragon 7s Gen 4, 100 W).
    • Najbliżej czystego Androida jest moto g87, który ma też najwyższą odporność (IP69).
    • Najtaniej: moto g67 za około 1000 zł albo Galaxy A27 5G, jeśli liczą się lata aktualizacji.

    Ceny w tym budżecie zmieniają się szybko, a ten sam model potrafi kosztować o 400 zł więcej w innym kolorze. Porównaj oferty dużych sklepów przed zakupem i wybieraj wersję z polskiej dystrybucji.

    Po zakupie zabezpiecz telefon od pierwszego dnia: etui, szkła hartowane i ładowarki do modeli z rankingu znajdziesz w sklepie homescreen.pl, np. w kategoriach Galaxy A37, Redmi Note 15 Pro 5G i Galaxy A27.

    FAQ — telefon do 1500 zł

    Jaki telefon do 1500 zł jest najlepszy w 2026 roku?

    Samsung Galaxy A37 5G. W wersji 6/128 GB kosztuje w dużych sklepach 1499 zł, ma IP68, eSIM, aparat 50 MP z OIS i 6 dużych aktualizacji Androida.

    Jaki telefon do 1500 zł ma najlepszy aparat?

    Redmi Note 15 Pro 5G z aparatem 200 MP na matrycy 1/1,4″ ze stabilizacją optyczną. Drugi wybór to moto g87, również z aparatem 200 MP i OIS, ale ze słabszym procesorem.

    Jaki telefon do 1500 zł ma największą baterię?

    POCO X8 z baterią 8340 mAh i ładowaniem 67 W. Kolejne są Redmi Note 15 Pro 5G (6580 mAh) i POCO M8 Pro (6500 mAh).

    Który telefon do 1500 zł będzie najdłużej aktualizowany?

    Samsung Galaxy A37 5G i Galaxy A27 5G: 6 dużych aktualizacji Androida i 6 lat poprawek zabezpieczeń od globalnej premiery. Redmi Note 15 Pro 5G ma 6 lat poprawek i 4 duże aktualizacje Androida.

    Czy telefon do 1500 zł ma NFC i eSIM?

    NFC mają wszystkie modele z rankingu (przy Redmi Note 15 Pro 5G sprawdź przed zakupem płatności zbliżeniowe). eSIM obsługują Galaxy A37 5G, Redmi Note 15 Pro 5G, moto g87 i moto g67, a nie obsługują Galaxy A27 5G, POCO X8 i POCO M8 Pro.

    Czy jest sens kupować telefon z 5G?

    Tak, bo nic nie dopłacasz: wszystkie telefony z tego rankingu obsługują 5G. Przyda się tam, gdzie operator ma zasięg 5G, a skoro telefon posłuży kilka lat, obsługa 5G to zabezpieczenie na przyszłość.

    Jakich telefonów nie kupować za 1500 zł?

    Unikaj wersji z importu bez polskiej dystrybucji i modeli z 4 GB RAM. Jeśli planujesz używać telefonu dłużej niż 2–3 lata, wybierz model z deklaracją aktualizacji (w tym rankingu: Galaxy A37 5G, Galaxy A27 5G lub Redmi Note 15 Pro 5G). Uważaj też na najtańsze oferty od nieznanych sprzedawców na platformach sprzedażowych.

    Czy warto dopłacić do Galaxy A57 albo Pixela 10a?

    Warto, jeśli zależy Ci na szybszym procesorze (A57) albo 7 latach aktualizacji i ładowaniu bezprzewodowym (Pixel 10a). W dużych sklepach oba kosztują jednak około 1800–2000 zł.

  • Najlepsze etui do Xiaomi 17T i 17T Pro — ranking 2026

    Najlepsze etui do Xiaomi 17T i 17T Pro — ranking 2026

    Najlepsze etui do Xiaomi 17T i 17T Pro to Spigen Rugged Armor: elastyczne TPU z wewnętrzną strukturą Spider Web, która rozprasza energię upadku, i podniesionym rantem wokół wyspy aparatów. Najmocniejszą ochronę Xiaomi 17T Pro daje pancerne 3mk Armor Case z testem upadku z ok. 175 cm. Najtańszym sensownym wyborem do obu modeli jest przezroczyste Bizon Case Salpa.

    Zanim wybierzesz, zapamiętaj dwie rzeczy. Po pierwsze, etui do Xiaomi 17T nie pasuje do 17T Pro (i odwrotnie), bo to dwa telefony o różnych wymiarach. Po drugie, ładowanie bezprzewodowe ma tylko 17T Pro, więc etui z magnesem znaczy w obu modelach co innego.

    Poniżej znajdziesz ranking 12 etui dostępnych od ręki w homescreen.pl, w podziale na pancerne, z magnesem, przezroczyste, z klapką i silikonowe. Każdą cechę wzięliśmy z opisu producenta, a dane telefonów z oficjalnych specyfikacji Xiaomi.

    Stan na 22 października 2026: wszystkie etui z rankingu są na stanie w wersjach do obu modeli, poza 3mk Armor Case i 3mk Armor MagCase, które są tylko do 17T Pro. Masz zwykłego Xiaomi 17 bez litery T? Twoje etui znajdziesz w osobnym rankingu etui do Xiaomi 17.

    Xiaomi 17T Pro w kolorach Deep Violet i Deep Blue — tył telefonu z wyspą aparatów Leica

    Krótki werdykt: które etui do Xiaomi 17T i 17T Pro wybrać

    • Najlepsze ogólnie: Spigen Rugged Armor (17T i 17T Pro) — smukłe TPU z amortyzacją Spider Web i karbonową fakturą.
    • Największa ochrona: 3mk Armor Case (tylko 17T Pro) — Military Grade, upadki z ok. 175 cm. Do 17T: pancerne Bizon Case Tur.
    • Z magnesem: 3mk Armor MagCase (17T Pro), Tech-Protect Magmat MagSafe i Bizon Case MatteO (oba modele).
    • Przezroczyste: 3mk Clear Case, a w budżecie Bizon Case Salpa.
    • Z klapką: Tech-Protect Wallet z podstawką albo Bizon Case Pocket z czterema kieszeniami.
    • Miękkie w dotyku: silikonowe Bizon Soft Case w sześciu kolorach.

    Pełną ofertę znajdziesz w kategoriach etui i szkła do Xiaomi 17T oraz akcesoria do Xiaomi 17T Pro. Każde etui ma tam osobną wersję dla swojego modelu.

    Ranking etui do Xiaomi 17T i 17T Pro — tabela

    Kolejność ustaliliśmy według ochrony potwierdzonej w opisie producenta (test upadku, wzmocnione narożniki, rant wokół aparatu), dostępności w wersjach do obu modeli i różnorodności marek. W ofercie na 17T i 17T Pro są dziś Spigen, 3mk, Tech-Protect i Bizon. Nie ma ESR, UAG, Ringke ani Nillkina, dlatego nie ma ich w zestawieniu.

    # Etui Typ Xiaomi 17T Xiaomi 17T Pro Magnes Półka cenowa
    1 Spigen Rugged Armor elastyczne TPU, amortyzujące ✅ ✅ ❌ wyższa
    2 3mk Armor Case pancerne PC + TPU ❌ ✅ ❌ średnia
    3 Bizon Case Tur pancerne TPU 2 mm ✅ ✅ ❌ niska
    4 3mk Armor MagCase pancerne z pierścieniem ❌ ✅ ✅ wyższa
    5 Tech-Protect Magmat MagSafe hybrydowe z pierścieniem ✅ ✅ ✅ niska
    6 Bizon Case MatteO matowe z pierścieniem ✅ ✅ ✅ średnia
    7 3mk Clear Case przezroczyste TPU ✅ ✅ ❌ średnia
    8 Bizon Case Salpa przezroczyste TPU ✅ ✅ ❌ niska
    9 Tech-Protect Wallet z klapką, ekoskóra ✅ ✅ ❌ średnia
    10 Bizon Case Pocket z klapką, ekoskóra ✅ ✅ ❌ średnia
    11 Bizon Soft Case silikonowe ✅ ✅ ❌ średnia
    12 3mk Matt Case matowe TPU 1,2 mm ✅ ✅ ❌ średnia

    Aktualne ceny widzisz w kafelkach pod sekcjami rankingu. Pobierają się ze sklepu w chwili otwarcia strony.

    Czy etui do Xiaomi 17T pasuje do 17T Pro?

    Nie. Etui do Xiaomi 17T nie pasuje do 17T Pro i odwrotnie. 17T Pro jest wyższy o 4,6 mm i szerszy o 2,3 mm. W etui, które ma ściśle obejmować obudowę, to różnica nie do obejścia: wycięcia na przyciski, port i wyspę aparatów trafiają w inne miejsca.

    Xiaomi 17T Xiaomi 17T Pro
    Wymiary 157,6 × 75,2 × 8,17 mm 162,2 × 77,5 × 8,25 mm
    Waga 200 g 219 g
    Ekran 6,59″, AMOLED 120 Hz 6,83″, AMOLED 144 Hz
    Aparaty z tyłu Leica: 50 MP (23 mm) + peryskop 50 MP (115 mm) + 12 MP (15 mm) Leica: 50 MP (23 mm) + peryskop 50 MP (115 mm) + 12 MP (15 mm)
    Bateria i ładowanie przewodowe 6500 mAh, 67 W 7000 mAh, 100 W
    Ładowanie bezprzewodowe ❌ ✅ 50 W
    Odporność IP68 IP68

    Dane pochodzą z oficjalnych specyfikacji Xiaomi 17T i Xiaomi 17T Pro.

    Zestaw aparatów jest w obu modelach taki sam, więc łatwo uznać, że etui też są wspólne. Nie są. Producenci etui robią osobne wersje do każdego modelu i żadne z etui w naszej ofercie nie deklaruje zgodności z oboma. Przy zakupie patrz więc na pełną nazwę: „do Xiaomi 17T” albo „do Xiaomi 17T Pro”.

    Ta sama zasada dotyczy ochrony ekranu. Szczegóły i ranking szkieł opisaliśmy w artykule o najlepszym szkle do Xiaomi 17T i 17T Pro. Nie pasują też etui z głównej serii Xiaomi 17.

    Najlepsze etui pancerne do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Wśród typów etui do 17T i 17T Pro najczęściej szukacie pancernych. W tej grupie liczą się trzy rzeczy: test upadku podany liczbą, wzmocnione narożniki i rant wokół wyspy aparatów, która wystaje ponad plecki.

    1. Spigen Rugged Armor: najlepsze ogólnie

    Etui Spigen Rugged Armor do Xiaomi 17T Pro w kolorze Matte Black

    Nasz wybór ogólny

    Rugged Armor to w całości elastyczne TPU, ale z wewnętrzną strukturą Spider Web. Ta pajęczyna kanałów pod pleckami rozprasza energię uderzenia, zamiast przekazywać ją prosto na obudowę telefonu.

    Podniesione krawędzie otaczają ekran i wyspę aparatów, więc przy odłożeniu telefonu na stół szkło nie dotyka blatu. Boki mają fakturę poprawiającą chwyt, a plecki matowe wykończenie z wzorem włókna węglowego.

    Smukła forma nie zmienia sylwetki telefonu, a Spigen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów etui. Jest też w wersji do Xiaomi 17T.

    Dla kogo: dla większości osób, które chcą jednego, sprawdzonego etui na co dzień. Nie ma magnesu, więc do uchwytów magnetycznych wybierz pozycję 4–6.

    2. 3mk Armor Case: największa ochrona 17T Pro

    Etui 3mk Armor Case do Xiaomi 17T Pro

    Najmocniejsze etui do 17T Pro

    Tu ochrona ma konkretną liczbę: 3mk deklaruje zgodność z normą Military Grade w testach upadku z ok. 175 cm. Konstrukcja łączy poliwęglan z TPU przy grubości 1,5 mm, a wzmocnione narożniki przejmują energię uderzenia przy upadku na krawędź.

    Antypoślizgowa powierzchnia ogranicza ryzyko wyślizgnięcia się telefonu, który z 219 g nie należy do lekkich. Przyciski działają w technologii EasyClick, czyli zachowują wyraźny skok mimo osłon.

    Dla kogo: dla właścicieli 17T Pro, którzy pracują w terenie albo po prostu często upuszczają telefon. Wersji do 17T w ofercie nie ma.

    3. Bizon Case Tur: pancerne do obu modeli

    Pancerne etui Bizon Case Tur do Xiaomi 17T Pro w kolorze czarnym

    Najlepsze pancerne do Xiaomi 17T

    Tur to elastyczne TPU o grubości 2 mm z warstwą mikrofibry w środku. Wyżłobienia na pleckach i w narożnikach działają jak poduszki powietrzne, a teksturowane boki pomagają utrzymać telefon w dłoni.

    Wokół wyspy aparatów jest podwyższona ramka z osobnymi wycięciami na obiektywy, a krawędź ekranu jest lekko podniesiona. Do wyboru jest sześć kolorów: od czarnego i granatowego po burgundowy i czerwony.

    Ponieważ 3mk Armor Case nie ma wersji do 17T, Tur jest najmocniejszym etui do Xiaomi 17T w naszej ofercie. Wersję do Xiaomi 17T kupisz też w zestawie ze szkłem hartowanym jako Tur Pack.

    Dla kogo: jeśli chcesz pancernej ochrony za cenę zwykłego etui. Kosztuje około jednej trzeciej mniej niż Spigen.

    Najlepsze etui z magnesem (MagSafe) do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Żaden z tych telefonów nie ma magnesów w obudowie, więc etui z pierścieniem magnetycznym to jedyny sposób, żeby przyczepić do nich uchwyt samochodowy albo portfel magnetyczny. Tu modele różnią się jednak zasadniczo.

    • Xiaomi 17T nie ma ładowania bezprzewodowego. Pierścień w etui służy więc tylko do akcesoriów: uchwytów samochodowych, podstawek i portfeli magnetycznych. Telefonu nie naładujesz na żadnej ładowarce indukcyjnej, z etui czy bez.
    • Xiaomi 17T Pro ładuje się bezprzewodowo z mocą do 50 W. Tę moc Xiaomi podaje dla swojego ładowania HyperCharge, a ładowarkę bezprzewodową sprzedaje osobno. Na uniwersalnej ładowarce indukcyjnej nie licz na pełne 50 W, za to pierścień w etui wycentruje telefon na ładowarce magnetycznej.

    Nie chcesz zmieniać etui? Alternatywą jest naklejany pierścień magnetyczny, choć wbudowany w etui jest pewniejszy.

    4. 3mk Armor MagCase: pancerne z magnesem do 17T Pro

    Przezroczyste etui 3mk Armor MagCase z pierścieniem magnetycznym do Xiaomi 17T Pro

    Najlepsze z magnesem do 17T Pro

    To odpowiednik pozycji drugiej z dodanym pierścieniem magnetycznym. Poliwęglan z TPU o grubości 1,5 mm, norma Military Grade z testami upadku z ok. 175 cm i wzmocnione narożniki.

    Plecki są przezroczyste, więc widać kolor telefonu. 3mk potwierdza, że etui nie blokuje ładowania bezprzewodowego, a pierścień trzyma uchwyty magnetyczne bez zdejmowania obudowy.

    Dla kogo: jeśli ładujesz 17T Pro bezprzewodowo albo jeździsz z uchwytem magnetycznym i nie chcesz rezygnować z pancernej ochrony. To najdroższa pozycja w rankingu.

    5. Tech-Protect Magmat MagSafe: najtańszy magnes do obu modeli

    Etui Tech-Protect Magmat MagSafe z pierścieniem magnetycznym do Xiaomi 17T Pro

    Najlepszy stosunek ceny do funkcji

    Hybryda w klasycznym układzie: elastyczna ramka z TPU amortyzuje upadki, a twarde plecki z poliwęglanu chronią przed zarysowaniami. W pleckach siedzi wbudowany pierścień magnetyczny zgodny z akcesoriami MagSafe.

    Obudowa jest podniesiona wokół aparatu i ekranu, a plecki mają transparentne wykończenie, które nie zasłania wyglądu telefonu.

    To najtańsze etui z magnesem w zestawieniu, w wersji do 17T Pro i do Xiaomi 17T.

    Dla kogo: jeśli potrzebujesz pierścienia pod uchwyt w aucie, a ochrona ma być solidna, ale nie pancerna.

    6. Bizon Case MatteO: matowe, z magnesem i w kolorach

    Etui z pierścieniem magnetycznym Bizon Case MatteO do Xiaomi 17T Pro, przydymione-czarne

    MatteO łączy ramkę z TPU z pleckami z poliwęglanu o matowym wykończeniu typu frost, które nie zbiera odcisków palców. W narożnikach są poduszki powietrzne, a wokół ekranu i aparatu podniesione krawędzie.

    Wycięcie na obiektywy jest pełne, więc etui współpracuje z nakładkami i szkłami na aparat. Do wyboru trzy wykończenia: przydymione z czarną, beżową albo jasnoróżową ramką. Jest też wersja do Xiaomi 17T oraz zestawy MatteO Pack ze szkłem hartowanym w komplecie.

    Dla kogo: jeśli chcesz magnesu w etui, które nie wygląda technicznie, i planujesz dołożyć szkło na aparat.

    [hs_products ids=”142715,140626,141111,148483,138824,140529″ cols=”3″ title=”Najlepsze etui do Xiaomi 17T Pro: pozycje 1–6″]

    Najlepsze przezroczyste etui do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Przezroczyste etui pokazują kolor telefonu, ale z czasem potrafią się przebarwić. Oba poniższe są z TPU, które jest elastyczne i łatwe w zakładaniu.

    7. 3mk Clear Case: przezroczyste od 3mk

    Przezroczyste etui 3mk Clear Case do Xiaomi 17T Pro

    Najlepsze przezroczyste

    Smukłe etui z elastycznego TPU z podwyższonymi krawędziami wokół ekranu i aparatu. Gładka, lekko antypoślizgowa powierzchnia dobrze leży w dłoni, a etui nie blokuje ładowania bezprzewodowego w 17T Pro.

    W wersji do Xiaomi 17T 3mk podaje dodatkowo grubość ok. 1,2 mm, technologię amortyzacji Absorber125 i materiał odporny na żółknięcie.

    Dla kogo: jeśli kupiłeś telefon w kolorze, który chcesz widzieć, i wolisz markę specjalizującą się w ochronie.

    8. Bizon Case Salpa: najtańsze w rankingu

    Przezroczyste etui Bizon Case Salpa do Xiaomi 17T Pro

    Najlepsza cena w rankingu

    Salpa kosztuje mniej niż połowę ceny Spigena, a ma detale, których nie znajdziesz w wielu droższych etui. Wewnętrzna strona jest kropkowana, więc etui nie przywiera do pleców telefonu.

    Narożniki są wzmocnione, krawędzie lekko wysunięte nad ekran, a każdy obiektyw ma osobne wycięcie z podwyższonym brzegiem. Z boku jest wycięcie na smycz, przydatne przy telefonie ważącym 200–219 g. Salpa jest też do Xiaomi 17T.

    Dla kogo: jeśli szukasz taniego, przezroczystego etui na co dzień albo zapasowego na wyjazd.

    Najlepsze etui z klapką do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Etui z klapką to jedyny typ, który chroni też ekran, bez dokładania szkła. W obu poniższych klapka po złożeniu zamienia się w podstawkę do oglądania filmów w poziomie.

    9. Tech-Protect Wallet: klasyczny portfel z podstawką

    Etui z klapką Tech-Protect Wallet do Xiaomi 17T Pro w kolorze czarnym

    Najlepsze z klapką

    Klapka z ekoskóry z ozdobnymi przeszyciami, telefon osadzony w elastycznej bazie z TPU. W środku są kieszenie na karty, dokumenty i gotówkę, a magnetyczne zapięcie nie pozwala klapce otworzyć się w torbie.

    Producent wprost zaznacza, że etui nie ma magnesu MagSafe, więc nie przyczepisz go do uchwytu magnetycznego. Wersja do Xiaomi 17T ma te same cechy.

    Dla kogo: jeśli chcesz zostawić portfel w domu i mieć ekran zakryty w kieszeni.

    10. Bizon Case Pocket: cztery kieszenie i trzy kolory

    Etui z klapką Bizon Case Pocket do Xiaomi 17T Pro w kolorze czarnym

    Pocket ma trzy kieszenie na karty i jedną większą na banknoty, więc mieści więcej niż typowy portfel-etui. Ekoskóra z TPU, magnetyczne zamknięcie klapki i osłony na przyciski.

    Wycięcie na obiektywy jest pełne, dzięki czemu etui współpracuje ze szkłami i nakładkami na aparat. Do wyboru kolory czarny, brązowy i granatowy, w wersji do 17T Pro i do Xiaomi 17T.

    Dla kogo: jeśli nosisz przy sobie kilka kart i chcesz innego koloru niż czarny.

    Najlepsze etui silikonowe i smukłe do Xiaomi 17T i 17T Pro

    11. Bizon Soft Case: silikon w sześciu kolorach

    Silikonowe etui Bizon Soft Case do Xiaomi 17T Pro w kolorze niebieskim

    Najlepsze silikonowe

    Trzy warstwy: silikon z zewnątrz, usztywnienie z poliwęglanu i miękka mikrofibra w środku, która nie rysuje pleców telefonu i łagodzi uderzenia. Gładka powierzchnia nie zbiera odcisków palców i łatwo się czyści.

    Krawędzie są podwyższone, a obiektywy mają osobne wycięcia. Sześć kolorów: czarny, niebieski, ciemnoniebieski, ciemnozielony, fioletowy i ciemnofioletowy. Jest też wersja do Xiaomi 17T.

    Dla kogo: jeśli najważniejsze jest to, jak telefon leży w dłoni, a nie maksymalna ochrona.

    12. 3mk Matt Case: najcieńsze matowe

    Czarne matowe etui 3mk Matt Case do Xiaomi 17T Pro

    Czarne TPU o grubości 1,2 mm z matową, antypoślizgową powierzchnią, na której nie widać odcisków palców. Ma podwyższone krawędzie wokół ekranu i aparatu oraz osłony przycisków.

    Etui nie blokuje ładowania bezprzewodowego, co ma znaczenie w 17T Pro. Wersja do Xiaomi 17T ma te same parametry.

    Dla kogo: jeśli chcesz, żeby telefon po założeniu etui wyglądał prawie tak samo smukło jak bez niego.

    [hs_products ids=”141828,140688,138847,140685,142047,142727″ cols=”3″ title=”Etui do Xiaomi 17T Pro: pozycje 7–12″]

    Najlepsze budżetowe etui do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Tanie etui nie musi oznaczać słabej ochrony. Trzy najtańsze pozycje rankingu to trzy różne typy:

    • Bizon Case Salpa — przezroczyste, najtańsze w zestawieniu, z osobnymi wycięciami na obiektywy.
    • Bizon Case Tur — pancerne TPU 2 mm z poduszkami powietrznymi, około jednej trzeciej tańsze od Spigena.
    • Tech-Protect Magmat MagSafe — w tej samej półce cenowej co Tur, a z pierścieniem magnetycznym.

    Jeśli chcesz kupić ochronę jednym zamówieniem, Bizon ma zestawy etui ze szkłem hartowanym w pudełku. Do Xiaomi 17T to m.in. Bizon Case Clear Pack z dwoma szkłami i pancerny Tur Pack, a do obu modeli MatteO Pack z pierścieniem magnetycznym.

    Jak wybrać etui do Xiaomi 17T i 17T Pro

    Ochrona aparatu

    Oba telefony mają tę samą trójkę aparatów Leica w wyspie, która wystaje ponad plecki. To ona pierwsza dotyka blatu, gdy kładziesz telefon ekranem do góry. Szukaj w opisie podwyższonej ramki wokół wyspy aparatów. Ma ją większość etui z tego rankingu.

    Zwróć też uwagę na rodzaj wycięcia. Osobne wycięcia na każdy obiektyw (Salpa, Tur, Soft Case) lepiej osłaniają szkiełka. Pełne wycięcie na całą wyspę (MatteO, Pocket) zostawia miejsce na osłony aparatu, takie jak Bizon Glass Lens do 17T Pro czy 3mk Lens Protection do 17T.

    Ładowanie bezprzewodowe

    To najważniejsza różnica między modelami. Xiaomi 17T według specyfikacji Xiaomi ładuje się tylko przewodowo (67 W), więc dopisek „kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym” w opisie etui do 17T nie ma znaczenia.

    Xiaomi 17T Pro ładuje się bezprzewodowo do 50 W. Wtedy wybieraj etui, którego producent potwierdza zgodność z ładowaniem bezprzewodowym, np. 3mk Armor MagCase, 3mk Clear Case, 3mk Matt Case, Bizon Tur czy Soft Case. Unikaj metalowych płytek naklejanych pod etui, bo blokują ładowanie.

    Materiał

    • TPU — elastyczne, dobrze amortyzuje i łatwo się zakłada (Spigen, Tur, Salpa, Clear Case, Matt Case).
    • Poliwęglan + TPU — sztywne plecki nie odkształcają się, miękka ramka przejmuje upadek (3mk Armor, Magmat, MatteO).
    • Silikon — najprzyjemniejszy w dotyku i najmniej śliski (Soft Case).
    • Ekoskóra — w etui z klapką, wygląda elegancko i osłania ekran (Wallet, Pocket).

    Zgodność ze szkłem na ekran

    Rant etui nie może podważać krawędzi szkła. Bizon podaje w opisach maksymalny wymiar szkła, które zmieści się pod jego etui, a szkła oznaczone jako „Case Friendly” mają węższy obrys. Sprawdzone połączenia znajdziesz w naszym rankingu szkieł do Xiaomi 17T i 17T Pro.

    Podsumowanie

    • Najlepsze etui do Xiaomi 17T i 17T Pro to Spigen Rugged Armor: smukłe TPU z amortyzacją Spider Web.
    • Najmocniejsze do 17T Pro to 3mk Armor Case, a z magnesem 3mk Armor MagCase. Do 17T najmocniejszy jest pancerny Bizon Case Tur.
    • Etui do 17T nie pasuje do 17T Pro: różnica 4,6 mm wysokości i 2,3 mm szerokości przesuwa wszystkie wycięcia.
    • Ładowanie bezprzewodowe ma tylko 17T Pro (do 50 W). W 17T pierścień magnetyczny w etui przyda się tylko do uchwytów i portfeli.
    • W budżecie wybierz przezroczystą Salpę, pancernego Tura albo Magmat z magnesem.

    Wszystkie etui z rankingu i ochronę ekranu znajdziesz w kategoriach Xiaomi 17T i Xiaomi 17T Pro. Wybierz kategorię swojego modelu, a dostaniesz tylko pasujące produkty.

    [hs_products category=”2550″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellery do Xiaomi 17T Pro”]

    [hs_products category=”2548″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Bestsellery do Xiaomi 17T”]

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy etui do Xiaomi 17T pasuje do Xiaomi 17T Pro?

    Nie. Xiaomi 17T ma wymiary 157,6 × 75,2 × 8,17 mm, a 17T Pro 162,2 × 77,5 × 8,25 mm, więc wycięcia na przyciski, port i aparat nie trafiają w te same miejsca. Kupuj etui opisane jako „do Xiaomi 17T” albo „do Xiaomi 17T Pro”.

    Czy etui do Xiaomi 17 pasuje do Xiaomi 17T?

    Nie. Xiaomi 17, 17T i 17T Pro to trzy różne obudowy i każdy model ma własne etui. Etui do zwykłego Xiaomi 17 znajdziesz w osobnym rankingu.

    Czy Xiaomi 17T ma ładowanie bezprzewodowe?

    Nie. Według specyfikacji Xiaomi model 17T ładuje się tylko przewodowo, z mocą do 67 W. Ładowanie bezprzewodowe do 50 W ma Xiaomi 17T Pro.

    Czy etui MagSafe działa z Xiaomi 17T Pro?

    Tak, jeśli ma wbudowany pierścień magnetyczny, jak 3mk Armor MagCase, Tech-Protect Magmat MagSafe czy Bizon Case MatteO. Sam telefon nie ma magnesów, więc bez takiego etui akcesoria magnetyczne się do niego nie przyczepią.

    Jakie etui pancerne do Xiaomi 17T Pro wybrać?

    Najmocniejsze jest 3mk Armor Case z testami upadku z ok. 175 cm (Military Grade). Jeśli potrzebujesz też magnesu, wybierz 3mk Armor MagCase, a w niższej cenie Bizon Case Tur.

    Jakie etui z klapką do Xiaomi 17T?

    Tech-Protect Wallet, jeśli chcesz klasycznego portfela z podstawką, albo Bizon Case Pocket, jeśli potrzebujesz czterech kieszeni i innego koloru niż czarny. Oba mają magnetyczne zapięcie klapki.

  • vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max — który kupić?

    vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max — który kupić?

    vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max to pojedynek zoomu z wszechstronnością. vivo wygrywa teleobiektywem (200 MP na matrycy 1/1,4″, 85 mm), telekonwerterem 400 mm i ostrzejszym ekranem 2K. OPPO odpowiada ultraszerokim aparatem 200 MP, wideo 8K na każdym obiektywie i — jeśli potwierdzą się przecieki o vivo — większą baterią w wersji europejskiej. Oba mają ten sam procesor Dimensity 9600 Pro.

    Na papierze to najbliżsi rywale tej jesieni. Oba telefony wyszły w Chinach dzień po dniu, oba nazywają się Pro Max i oba celują w ludzi, którzy kupują smartfon przede wszystkim dla aparatu. Różnią się jednak pomysłem na fotografię: vivo stawia na daleki zoom, a OPPO na trzy równorzędne aparaty 200 MP.

    Sprawdziliśmy oficjalne specyfikacje obu producentów, chińskie cenniki, etykietę energetyczną vivo z unijnej bazy EPREL (za arecenze.cz) i wpisy insidera @TechHome100. Poniżej znajdziesz porównanie aparatów moduł po module, ekranu, baterii i cen oraz odpowiedź, który model ma sens dla Ciebie.

    Stan na 22 października 2026: OPPO Find X10 Pro Max jest już w sprzedaży w Polsce (od 21.10). vivo X500 Pro Max ma europejską premierę 27 października o 16:00, a polską tego samego dnia o 17:30 (obie godziny według czasu środkowoeuropejskiego, CET). Dane vivo pochodzą z oficjalnej specyfikacji chińskiej. Wersja europejska może się różnić baterią i konfiguracją pamięci, a oficjalnych cen europejskich i polskich jeszcze nie ma. Artykuł zaktualizujemy po premierze.

    vivo X500 Pro Max w kolorze pomarańczowym i OPPO Find X10 Pro Max w kolorze Luna White — tył obu telefonów z aparatami Zeiss i Hasselblad

    Krótki werdykt: dla kogo który model

    Wybierz vivo X500 Pro Max, jeśli:

    • fotografujesz z daleka: koncerty, sport, przyrodę — peryskop 200 MP ma większą matrycę i dłuższą ogniskową (85 mm wobec 70 mm),
    • myślisz o telekonwerterze — vivo obsługuje dwa obiektywy Zeiss, w tym 400 mm, a OPPO jeden, około 230 mm,
    • zależy Ci na ostrzejszym ekranie: 2K i 507 ppi wobec 1,5K i 450 ppi w OPPO,
    • nagrywasz w zwolnionym tempie — vivo rejestruje natywnie 4K w 240 kl./s.

    Wybierz OPPO Find X10 Pro Max, jeśli:

    • często fotografujesz ultraszerokim kątem albo z bliska — dostajesz 200 MP na matrycy 1/1,56″ zamiast 50 MP na 1/2,75″ i makro od 4 cm,
    • nagrywasz dużo wideo — 8K i 4K 120 kl./s z Dolby Vision działają na każdym z trzech tylnych aparatów, jest też Open Gate,
    • chcesz mieć pewność co do baterii w wersji europejskiej — OPPO oficjalnie podaje 7150 mAh, a vivo jeszcze nie potwierdziło swojej,
    • chcesz kupić telefon od razu i znać cenę — w Polsce OPPO kosztuje 6999 zł, w Niemczech i Francji 1799 €.

    Wcześniejsze informacje o serii vivo, sprzed chińskiej premiery, zebraliśmy we wrześniu w artykule o specyfikacji, kolorach i premierze vivo X500 Pro Max. Jeśli wybór już padł, szkła i folie znajdziesz w kategoriach vivo X500 Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max.

    Specyfikacja vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max — tabela

    Dla OPPO podajemy wersję europejską, dla vivo — chińską, bo tylko ona ma dziś oficjalną specyfikację. Tam, gdzie wersja europejska vivo może się różnić, piszemy to wprost.

    Parametr vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    Premiera Chiny 21.09.2026, Europa i Polska 27.10.2026 Chiny 22.09.2026, Europa i Polska 21.10.2026
    Procesor MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, do 4,55 GHz MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, do 4,55 GHz
    Ekran 6,85″, płaski AMOLED, 2K 3168×1440, 507 ppi 6,78″, płaski AMOLED, 2772×1272, 450 ppi
    Odświeżanie LTPO 1–144 Hz (144 Hz w grach) 1–120 Hz, 144 Hz w wybranych grach
    Jasność (wg producenta) 4400 nitów szczytowo (20% ekranu), 2000 nitów na całym ekranie HBM 2000 nitów
    RAM i pamięć Chiny: 12 lub 16 GB, 256 GB–1 TB; Europa: do potwierdzenia Europa: 12 GB + 512 GB (jedyny wariant)
    Aparaty z tyłu 50 MP + 200 MP peryskop 3,5× + 50 MP trzy aparaty 200 MP + aparat koloru 3,2 MP
    Przedni aparat 50 MP, f/2.0, AF 50 MP, f/2.0, AF
    Bateria Chiny: 8000 mAh (typowo); Europa: niepotwierdzona Europa: 7150 mAh (typowo; w Chinach 8000 mAh)
    Ładowanie przewodowe 90 W (wersja chińska) 80 W SUPERVOOC / 80 W UFCS
    Ładowanie bezprzewodowe 40 W (wersja chińska) 50 W AIRVOOC
    Wymiary 163,32 × 76,82 × 7,95 mm (czarny) / 8,12 mm 161,32 × 76,57 × 8,40 mm
    Waga 225 g (czarny) / 229 g 226 g (Luna White) / 228 g (Titanium Grey)
    Odporność IP68, IP69 IP66, IP68, IP69
    System OriginOS 7 (Android 17) w Chinach ColorOS 17 (Android 17)
    Łączność Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0, eSIM, USB 3.2, podczerwień Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, eSIM, USB 3.2 Gen 1, podczerwień
    Kolory Chiny: szary, biały, pomarańczowy, czarny; Europa: do potwierdzenia Europa: Luna White, Titanium Grey
    Cena w Chinach (12/256 GB) 6999 ¥ 6799 ¥
    Cena w Niemczech (12/512 GB) nieoficjalnie 1799 € (przeciek) 1799 €
    Cena w Polsce ok. 7000 zł (spodziewana, oficjalnie 27.10.2026) 6999 zł

    Ciekawostka: oba telefony korzystają z tego samego procesora. Różnice w wydajności będą więc wynikać z chłodzenia i oprogramowania, a nie z samego układu.

    Aparat vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max — moduł po module

    To najważniejsza część porównania. Producenci rozłożyli akcenty niemal odwrotnie: vivo zainwestowało w teleobiektyw, a OPPO podciągnęło ultraszeroki kąt do poziomu pozostałych aparatów.

    Moduł vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    Główny 50 MP, 1/1,28″, f/1.57, 24 mm, OIS o wychyleniu 3°, CIPA 7.0, Sony LYTIA L910 z LOFIC¹ 200 MP, 1/1,3″, f/1.5, 24 mm, OIS (CIPA 6.5¹), Samsung ISOCELL HPC z DeepPix¹
    Teleobiektyw (peryskop) 200 MP, 1/1,4″, f/2.67, 85 mm (3,5×), OIS, CIPA 7.0, makro od 15 cm, Samsung ISOCELL HP0 200 MP, 1/1,56″, f/2.1, 70 mm (3×), OIS (CIPA 7.5¹), makro od 10 cm, Samsung ISOCELL HP5¹
    Ultraszeroki 50 MP, 1/2,75″, f/2.0, AF, Samsung ISOCELL JN5¹ 200 MP, 1/1,56″, f/2.2, 13 mm (124°), AF, makro od 4 cm, Samsung ISOCELL HP5¹
    Aparat koloru brak (jest czujnik wielospektralny) 3,2 MP, 24 kanały spektralne
    Wspomaganie ostrości laser wielostrefowy, 1536 punktów laserowy czujnik ostrości (OPPO nie podaje liczby punktów)
    Przedni 50 MP, f/2.0, AF, Samsung ISOCELL JN1¹ 50 MP, f/2.0, 18 mm, AF, Samsung ISOCELL JN5¹
    Zoom 3,5× optycznie, cyfrowo do 100× 3× optycznie, 6× bezstratnie wg OPPO
    Telekonwertery Zeiss 200 mm i Zeiss 400 mm Hasselblad, ok. 230 mm
    Optyka Zeiss, powłoki T* Hasselblad

    ¹ Tych modeli matryc i wartości producenci nie podają w specyfikacjach. vivo pisze o matrycy „Blueprint Light Control 900”, zdefiniowanej wspólnie z Sony, a OPPO — o „technologii DeepPix”. Podajemy je według @TechHome100 oraz recenzji Find X10 Pro Max (Digital Camera World, HardwareZone). Model teleobiektywu vivo (Samsung ISOCELL HP0) potwierdza sam producent.

    Aparat główny: LOFIC kontra DeepPix

    Matryce są niemal tej samej wielkości: 1/1,28″ w vivo i 1/1,3″ w OPPO. Różnią się rozdzielczością (50 MP wobec 200 MP) i sposobem, w jaki radzą sobie z dużą różnicą jasności w kadrze.

    vivo stawia na LOFIC, czyli dodatkowy kondensator przy każdym pikselu, który przechwytuje nadmiar ładunku, zanim jasne partie obrazu się przepalą. Według @TechHome100 matryca Sony LYTIA L910 ma dwukanałowy LOFIC, pojemność piksela do 250 tys. elektronów i rekordowo niski szum odczytu (0,75 e-). To miało wyeliminować typowe słabości LOFIC: szum i wyższy pobór prądu.

    OPPO wybrało DeepPix: zamiast dokładać kondensator, pogłębia samą fotodiodę. Jak działa ta technologia, opisaliśmy szczegółowo w porównaniu OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra. Według tego samego insidera matryca HPC ma pojemność piksela około 160 tys. elektronów.

    Obaj producenci deklarują 17 EV zakresu dynamiki, ale w innych warunkach. vivo podaje tę wartość dla trybu vivo Log, a OPPO — dla standardowego wideo przy zoomie 1×. Liczby wyglądają identycznie, ale nie da się ich wprost porównać.

    Uwaga: dane o pojemności piksela i szumie odczytu pochodzą od insidera, a nie z niezależnego testu. Żaden z telefonów nie ma jeszcze wyniku w DXOMARK — laboratorium dopiero zapowiada testy obu modeli.

    Na korzyść vivo przemawia stabilizacja. Moduł optycznej stabilizacji (OIS) aparatu głównego wychyla się o 3°, a producent deklaruje poziom CIPA 7.0. Według insidera to dwa razy większy zakres niż w poprzedniej generacji.

    Teleobiektyw: 3,5× i 1/1,4″ kontra 3× i 1/1,56″

    To serce vivo. Peryskop ma 200 MP na matrycy 1/1,4″, czyli o około jedną czwartą większej niż 1/1,56″ w OPPO. Ogniskowa 85 mm (3,5×) to klasyczna długość portretowa i lepszy punkt wyjścia do dalekiego zoomu niż 70 mm.

    OPPO ma za to jaśniejszą przysłonę: f/2.1 wobec f/2.67. Na papierze to częściowo równoważy różnicę w wielkości matrycy. Dochodzi telemakro od 10 cm zamiast 15 cm oraz bezstratne według OPPO przybliżenie 6× (140 mm).

    vivo dorzuca funkcje pod sport i koncerty: zdjęcia seryjne z zoomem do 30× z asystentem, który trzyma obiekt w środku kadru, oraz odświeżony tryb sceniczny. Śledzenie obiektu w zakresie 10–30× trafi do telefonu z aktualizacją systemu.

    Ultraszeroki kąt: tu wygrywa OPPO, i to wyraźnie

    W OPPO ultraszeroki aparat ma 200 MP na matrycy 1/1,56″, w vivo — 50 MP na 1/2,75″. Matryca OPPO ma około trzy razy większą powierzchnię, co zwykle oznacza czystsze zdjęcia krajobrazów i wnętrz po zmroku.

    OPPO ma też makro od 4 cm z autofokusem i ogniskową 13 mm. vivo nie podaje ogniskowej ultraszerokiego aparatu. Jeśli fotografujesz architekturę i wnętrza albo robisz grupowe zdjęcia z bliska, ta różnica będzie widoczna na co dzień.

    Telekonwertery: 400 mm kontra 230 mm

    Oba telefony obsługują dokręcane obiektywy, ale vivo ma tu wyraźną przewagę zasięgu.

    vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    Obiektywy Zeiss Teleconverter G2 i G2 Ultra Hasselblad Teleconverter 3,28×
    Na którym aparacie peryskop 85 mm peryskop 70 mm
    Ogniskowa ok. 200 mm (G2) i ok. 400 mm (G2 Ultra) ok. 230 mm (10×), dalej 20× i 40× z AI
    Konstrukcja G2: 153 g, 96 mm długości; G2 Ultra: według vivo w połączeniu z X500 Pro Max spełnia standard APO brak danych OPPO
    Akcesoria grip z przyciskami, etui, zewnętrzny ekran podglądu (osobno) etui z płytką mocującą, smycz, etui transportowe, stopka statywowa
    Cena w Chinach osobno; w Europie do potwierdzenia w Polsce 1499 zł za zestaw

    vivo wprost reklamuje zestaw z obiektywem 400 mm jako sprzęt na koncerty. Podobnie radzi @TechHome100: jeśli często chodzisz na koncerty, wybierz X500 Pro Max z telekonwerterem 400 mm. TechRadar po teście pisze, że z tym obiektywem nie może się równać żaden telefon OPPO, Honora ani Apple.

    Telekonwerter OPPO działa tylko we własnym trybie aparatu: bez trybów Master, nocnego, długiego naświetlania, slow motion i Pro Video. vivo nie opublikowało jeszcze listy ograniczeń dla swoich obiektywów. Dla obu marek trzeba pamiętać, że telekonwerter montuje się przez etui z zestawu — zwykłe etui z nim nie współpracuje.

    Do potwierdzenia 27.10: według przecieku Rolanda Quandta w Europie pojawi się zestaw fotograficzny z X500 Pro Max za 1999 €. Nie wiadomo jeszcze, czy telekonwertery vivo będą w Polsce sprzedawane osobno.

    Wideo: zwolnione tempo w vivo, uniwersalność w OPPO

    W wideo oba telefony są bardzo mocne, ale każdy w czymś innym.

    Funkcja vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    Maksymalna rozdzielczość 8K 8K 30 kl./s na wszystkich trzech tylnych aparatach
    4K 120 kl./s 10-bit Log, śledzenie ostrości postaci i obiektów Dolby Vision na każdej ogniskowej optycznej
    Zwolnione tempo 4K 240 kl./s natywnie, 4K 960 kl./s z interpolacją (z aktualizacją) 4K 120, 1080p 240, 720p 240 kl./s
    Log i kolor vivo Log, LUT 3D, ACES² O-Log2, ACES, własne LUT 3D
    Open Gate (4:3 z całej matrycy) brak informacji ✅ 4096×3072, do 60 kl./s
    Wideo portretowe 4K 60 kl./s; 4K 30 kl./s z Dolby Vision i upiększaniem portrety Hasselblad na trzech ogniskowych
    Dźwięk cztery mikrofony —
    Aplikacje zewnętrzne — Blackmagic Camera od listopada 2026

    ² Według @TechHome100; vivo zapisuje też materiał w kodeku APV 10-bit 4:2:2.

    vivo wygrywa zwolnionym tempem: 4K w 240 kl./s to rzadkość w telefonie, a z aktualizacją dojdzie efekt 960 kl./s, przeliczany przez algorytm. Do tego śledzenie ostrości w 4K 120 kl./s i laserowy autofokus z ponad tysiącem punktów.

    OPPO wygrywa spójnością: 8K, 4K 120 kl./s z Dolby Vision i 10-bitowy Log działają na każdym aparacie. Open Gate pozwala nagrać kadr 4:3 z całej matrycy i potem wyciąć z niego kadr pionowy na Reels i poziomy na YouTube.

    Zeiss czy Hasselblad: kolory i tryby

    vivo od lat współpracuje z Zeissem. X500 Pro Max ma powłoki T* na obiektywach, nowe style filmowe (m.in. „Paris Afterglow”, „Sunny Day”, chłodny „Silver Halide”) i tryb „Film”, który od razu nadaje nagraniom filmowy wygląd. Jest też tryb reportażowy z zapisem płaskiego, „szarego” obrazu i importem LUT.

    OPPO pracuje z Hasselbladem. Find X10 Pro Max ma silnik LUMO True Image Engine, 18 stylów kolorystycznych LUMO Color Palette, format XPAN i tryb Master. Dodatkowy aparat koloru z 24 kanałami spektralnymi pomaga oddać barwy wiernie, gdy w kadrze miesza się kilka źródeł światła.

    Kolorystyka to kwestia gustu, a niezależnych testów obu telefonów w tych samych scenach jeszcze nie ma. Zanim wybierzesz, porównaj zdjęcia przykładowe z obu modeli.

    Ekran, wydajność i oprogramowanie

    Ekran: 2K w vivo, 1,5K w OPPO

    vivo ma wyraźnie ostrzejszy panel: 6,85″, 3168×1440 i 507 ppi. Według vivo to pierwszy telefon z panelem BOE Q11 w rozdzielczości 2K. OPPO ma 6,78″ i 2772×1272, co daje 450 ppi. Według @TechHome100 OPPO korzysta z panelu Tianma N1.

    vivo deklaruje też dużo wyższą jasność szczytową: 4400 nitów przy 20% powierzchni ekranu i 2000 nitów na całym ekranie. OPPO podaje 2000 nitów w trybie wysokiej jasności. Oba ekrany są płaskie i schodzą do 1 nita.

    OPPO ma za to ściemnianie PWM o wyższej częstotliwości: 3840 Hz wobec 2160 Hz w vivo (według @TechHome100). Jeśli męczy Cię migotanie ekranu przy niskiej jasności, to argument na korzyść OPPO. Oba telefony odświeżają obraz adaptacyjnie, a 144 Hz działa w wybranych grach.

    Wydajność: ten sam procesor

    Oba modele mają MediaTek Dimensity 9600 Pro w procesie 2 nm, z dwoma rdzeniami 4,55 GHz i grafiką Mali-G2-Ultra. vivo dokłada własne układy do obróbki obrazu (według @TechHome100 VS1 i V3+), OPPO obrabia zdjęcia w samym procesorze.

    W Chinach vivo ma pamięć LPDDR5X Ultra i UFS 4.1, w wariantach do 16 GB RAM i 1 TB. Europejskie OPPO występuje tylko w wersji 12/512 GB. Konfiguracje vivo dla Europy poznamy na premierze.

    Oprogramowanie

    Oba telefony startują z Androidem 17. vivo ma w Chinach nakładkę OriginOS 7, OPPO — ColorOS 17. Jakie oprogramowanie dostanie europejski X500 Pro Max, vivo potwierdzi 27 października.

    Bateria i ładowanie

    Bateria: uwaga na wersję europejską vivo

    To najczęstsza pułapka przy czytaniu chińskich specyfikacji. W Chinach oba telefony mają 8000 mAh, ale w Europie OPPO oficjalnie zeszło do 7150 mAh. Podobne cięcie czeka najpewniej vivo, tylko że producent jeszcze nie podał liczb.

    Źródło vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    Oficjalnie, Chiny 8000 mAh typowo / 7800 mAh znamionowo 8000 mAh typowo / 7790 mAh znamionowo
    Oficjalnie, Europa brak danych do 27.10 7150 mAh typowo / 6960 mAh znamionowo
    Unijna baza EPREL (wg arecenze.cz) 6570 mAh znamionowo —
    @TechHome100 (16.10.2026) ok. 6750 mAh poza Chinami —

    Skąd zamieszanie? 21 października @TechHome100 napisał o baterii 7800 mAh. To wartość znamionowa wersji chińskiej — dokładnie taką podaje vivo na swojej chińskiej stronie — a nie europejskiej. Według Notebookcheck, który powołuje się na ofertę sklepu z Hongkongu, podobną pojemność ma wersja globalna sprzedawana w Azji. Do Europy trafi jednak najpewniej model z mniejszym ogniwem — wskazuje na to etykieta EPREL.

    Jeśli przecieki się potwierdzą, europejskie OPPO będzie miało około 400 mAh więcej niż vivo. Etykieta EPREL vivo podaje przy tym 72 godziny pracy na jednym cyklu w unijnym teście, ale dla OPPO nie mamy tej samej wartości do porównania.

    Ładowanie: 90 W kontra 80 W, bezprzewodowo odwrotnie

    Chińska wersja vivo ładuje się z mocą do 90 W przewodowo i 40 W bezprzewodowo (z ładowarką vivo 50 W). OPPO ma 80 W SUPERVOOC lub UFCS i 50 W bezprzewodowo. Moc ładowania europejskiego vivo poznamy po premierze.

    Żaden z telefonów nie ma wbudowanych magnesów — brak magnesów Qi2 w OPPO potwierdza Digital Camera World, a ekran podglądu vivo wymaga etui magnetycznego. Do magnetycznych ładowarek indukcyjnych potrzebujesz więc etui z pierścieniem magnetycznym.

    Porada: szukaj ładowarki z USB Power Delivery i PPS o mocy co najmniej 60 W. Wybierzesz ją spośród ładowarek sieciowych do smartfonów. Pełną moc z deklaracji producenta dają tylko firmowe ładowarki vivo i OPPO.

    Wymiary, obudowa i kolory

    vivo jest cieńsze: 7,95 mm w wersji czarnej i 8,12 mm w pozostałych, wobec 8,40 mm w OPPO. Waga jest praktycznie taka sama: 225–229 g w vivo (wersja chińska) i 226–228 g w europejskim OPPO. vivo jest za to o 2 mm wyższe.

    Oba mają odporność IP68 i IP69, czyli wytrzymują zanurzenie i strumień gorącej wody. OPPO ma dodatkowo IP66. vivo ma ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych 3D, ramę z aluminium i tył ze szkła (w trzech kolorach).

    W Chinach vivo X500 Pro Max ma cztery kolory: szary „Echo ziemi”, biały „Pogodny dzień”, pomarańczowy „Blask zorzy” i czarny „Uchwycić noc”. Podstawowy X500 zamiast pomarańczowego dostał różowy „Świt”. Które kolory trafią do Europy, vivo potwierdzi 27 października. Przeciek Rolanda Quandta mówi o czarnym i szarym.

    OPPO Find X10 Pro Max w Europie występuje w dwóch kolorach: białym Luna White i szarym Titanium Grey.

    Ceny vivo X500 Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max

    Chiny: vivo nieco droższe

    To jedyny rynek, na którym znamy oficjalne ceny obu telefonów:

    Wariant (Chiny) vivo X500 Pro Max OPPO Find X10 Pro Max
    12/256 GB 6999 ¥ 6799 ¥
    12/512 GB 7999 ¥ 7499 ¥
    16/512 GB 8499 ¥ 7999 ¥
    12 GB / 1 TB 8999 ¥ (z łącznością satelitarną) —
    16 GB / 1 TB 9499 ¥ (z łącznością satelitarną) 8999 ¥
    Zestaw dla twórców 12 999 ¥ (16 GB / 1 TB z akcesoriami) —

    W Chinach vivo jest droższe o 200–500 juanów w porównywalnych wariantach. Obie wersje vivo z 1 TB mają za to łączność satelitarną, która działa tylko w Chinach.

    Europa: OPPO oficjalnie, vivo z przecieku

    OPPO Find X10 Pro Max kosztuje w sklepie OPPO 1799 € w Niemczech i Francji oraz £1499 w Wielkiej Brytanii (12/512 GB).

    Oficjalnej ceny vivo jeszcze nie ma. Według przecieku Rolanda Quandta X500 Pro Max w wersji 12/512 GB będzie kosztował w Europie 1799 €, a zestaw fotograficzny 1999 €. Jeśli to się potwierdzi, w strefie euro oba telefony będą kosztować tyle samo.

    Polska: OPPO 6999 zł, vivo około 7000 zł

    W polskim sklepie OPPO Find X10 Pro Max kosztuje 6999 zł, a zestaw z telekonwerterem Hasselblad — 1499 zł osobno lub 7699 zł razem z telefonem.

    vivo X500 Pro Max ma kosztować w Polsce około 7000 zł, czyli praktycznie tyle samo co OPPO. Oficjalną cenę producent ogłosi na premierze 27 października o 17:30. Według europejskiego sklepu vivo sprzedaż w Europie ruszy 5 listopada. Cenę dopiszemy w tym miejscu zaraz po premierze.

    Szkła i ochrona aparatu do obu modeli

    Oba telefony mają duże, wystające wyspy aparatów i inne wymiary, więc każdy potrzebuje własnych akcesoriów. Szkło do vivo nie przykryje ekranu OPPO, a osłona aparatu jednego nie pasuje do drugiego.

    Do vivo X500 Pro Max mamy już szkła hartowane i hybrydowe, folie na ekran i szkło na aparat. Pozostałe modele serii zbiera kategoria vivo X500 Series.

    [hs_products category=”2673″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Ochrona do vivo X500 Pro Max”]

    Do OPPO Find X10 Pro Max znajdziesz szkła hartowane i hybrydowe, folie na ekran i na tył oraz szkło na aparat:

    [hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Ochrona do OPPO Find X10 Pro Max”]

    Uwaga: telekonwertery obu marek montuje się przez etui z zestawu fotograficznego. Zwykłe etui posłuży Ci na co dzień, ale do zdjęć z telekonwerterem przełożysz telefon do etui producenta.

    vivo X500 Pro Max czy OPPO Find X10 Pro Max — który kupić?

    Odpowiedź zależy od tego, jak daleko fotografujesz i czy chcesz czekać.

    Chodzisz na koncerty, mecze albo fotografujesz przyrodę? vivo X500 Pro Max. Większa matryca peryskopu, ogniskowa 85 mm i telekonwerter 400 mm to dziś najdalszy zasięg w tej klasie. OPPO z telekonwerterem dochodzi do około 230 mm.

    Fotografujesz wszystko po trochu i dużo nagrywasz? OPPO Find X10 Pro Max. Trzy aparaty 200 MP dają spójną jakość na każdej ogniskowej, a 8K i Dolby Vision działają na każdym z nich. Do tego dochodzi Open Gate. Ultraszeroki kąt jest wyraźnie lepszy niż w vivo.

    Liczy się ekran? vivo. 2K, 507 ppi i 4400 nitów to ostrzejszy i jaśniejszy panel. Wyjątek: jeśli jesteś wrażliwy na migotanie, OPPO ma ściemnianie PWM o wyższej częstotliwości.

    Liczy się bateria? Na dziś OPPO, bo jego europejskie 7150 mAh jest potwierdzone. Jeśli przecieki o około 6750 mAh w europejskim vivo się sprawdzą, przewaga OPPO zostanie.

    Chcesz kupić teraz? W Polsce OPPO jest w sprzedaży od 21 października za 6999 zł. vivo ma kosztować podobnie, około 7000 zł; oficjalną cenę poznamy 27 października, a sprzedaż w Europie ma ruszyć 5 listopada. Jeśli wahasz się między nimi, warto poczekać tydzień na premierę vivo.

    Szerzej o telefonach fotograficznych tej klasy piszemy w rankingu najlepszych telefonów do zdjęć 2026. Rok temu ta sama rywalizacja wyglądała inaczej — zobacz porównanie OPPO Find X9 Pro vs vivo X300 Pro. Według @TechHome100 to właśnie X300 Pro jest bezpośrednim poprzednikiem X500 Pro Max.

    Podsumowanie

    vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max to wybór między specjalistą od zoomu a wszechstronnym flagowcem fotograficznym:

    • vivo X500 Pro Max — peryskop 200 MP 1/1,4″ z ogniskową 85 mm, telekonwerter Zeiss 400 mm, ekran 2K 507 ppi i 4400 nitów, zwolnione tempo 4K 240 kl./s, cieńsza obudowa,
    • OPPO Find X10 Pro Max — trzy aparaty 200 MP, ultraszeroki kąt 1/1,56″ z makro od 4 cm, 8K i Dolby Vision na każdym obiektywie, Open Gate, ładowanie bezprzewodowe 50 W,
    • wspólne — Dimensity 9600 Pro, Android 17, IP68 i IP69, brak wyniku DXOMARK,
    • bateria w Europie — OPPO 7150 mAh oficjalnie, vivo nieoficjalnie około 6750 mAh,
    • cena — OPPO 6999 zł w Polsce i 1799 € w Niemczech; vivo według przecieku 1799 €, w Polsce około 7000 zł (oficjalnie 27 października).

    Niezależnie od wyboru zadbaj o ochronę od pierwszego dnia, bo naprawa ekranu albo wyspy aparatu we flagowcu tej klasy nie będzie tania. Akcesoria do obu marek znajdziesz w kategoriach vivo i OPPO w Home Screen.

    FAQ — vivo X500 Pro Max vs OPPO Find X10 Pro Max

    Który ma lepszy aparat: vivo X500 Pro Max czy OPPO Find X10 Pro Max?

    Do zoomu i zdjęć z daleka lepszy jest vivo X500 Pro Max z peryskopem 200 MP 1/1,4″ i telekonwerterem 400 mm. Do ultraszerokiego kąta, makro i wideo na wszystkich ogniskowych lepszy jest OPPO Find X10 Pro Max. Żaden nie ma jeszcze wyniku DXOMARK.

    Kiedy premiera vivo X500 Pro Max w Polsce?

    27 października 2026 o 17:30 czasu polskiego (CET). Europejska premiera odbędzie się tego samego dnia o 16:00 CET, a sprzedaż według europejskiego sklepu vivo ruszy 5 listopada. W Chinach telefon zadebiutował 21 września 2026.

    Ile kosztuje vivo X500 Pro Max?

    W Chinach od 6999 juanów za wersję 12/256 GB. W Polsce ma kosztować około 7000 zł, a według przecieku Rolanda Quandta w Europie 1799 € za wersję 12/512 GB. Oficjalne ceny vivo ogłosi 27 października (stan na 22.10.2026).

    Ile kosztuje OPPO Find X10 Pro Max?

    W polskim sklepie OPPO 6999 zł, w Niemczech i Francji 1799 €, w Wielkiej Brytanii £1499 — za jedyną europejską wersję 12/512 GB (stan na 22.10.2026).

    Jaką baterię ma vivo X500 Pro Max w Europie?

    vivo jeszcze tego nie podało. Wersja chińska ma 8000 mAh (7800 mAh znamionowo), a według przecieków europejska będzie miała około 6750 mAh; unijna baza EPREL podaje 6570 mAh znamionowo. OPPO Find X10 Pro Max ma w Europie oficjalnie 7150 mAh.

    Czy vivo X500 Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max mają ten sam procesor?

    Tak. Oba korzystają z MediaTek Dimensity 9600 Pro w procesie 2 nm. vivo dokłada własne układy do obróbki zdjęć i wideo.

    Czy etui do OPPO Find X10 Pro Max pasuje na vivo X500 Pro Max?

    Nie. Telefony różnią się wymiarami, grubością i kształtem wyspy aparatu: vivo ma okrągłą wyspę pośrodku, OPPO — prostokątną w rogu. Każdy potrzebuje dedykowanego etui i szkła.


    Źródła: vivo — strona X500 Pro Max (Chiny), vivo — specyfikacja X500 Pro Max (Chiny), OPPO — specyfikacja Find X10 Pro Max, Tech-ish — premiera vivo X500 Pro i Pro Max w Europie, Notebookcheck — ceny i kolory X500 Pro Max w Europie (przeciek), arecenze.cz — etykieta EPREL vivo X500 Pro Max, TechRadar — test telekonwertera 400 mm, DXOMARK — vivo X500 Pro Max, @TechHome100 — matryca LYTIA L910 i LOFIC, @TechHome100 — bateria w Europie

  • OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — który wybrać?

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — który wybrać?

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra to starcie wideo z zoomem. Pro Max wygrywa wideo, ultraszerokim kątem, nowszym procesorem i niższą wagą, a Find X9 Ultra — zoomem, większą matrycą główną, ekranem QHD+ i szybszym ładowaniem. W Niemczech i Francji nowszy Pro Max kosztuje 1799 € wobec 1699 € za X9 Ultra. W polskim sklepie OPPO jest odwrotnie: 6999 zł wobec 7399 zł.

    To nietypowa sytuacja. Nowszy telefon jest w strefie euro droższy od flagowca sprzed pół roku, choć w aparacie w kilku miejscach robi krok wstecz — przede wszystkim nie ma peryskopu 10×, który był znakiem rozpoznawczym Ultry.

    Sprawdziliśmy oficjalne specyfikacje OPPO, cenniki z czterech krajów, recenzje i wpisy insidera @TechHome100. Poniżej znajdziesz pełne porównanie OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra: moduł po module w aparacie, ekran, baterię, ceny i odpowiedź, który model ma sens dla Ciebie.

    Stan na 21 października 2026: to dzień europejskiej i polskiej premiery Find X10 Pro Max. Dane techniczne pochodzą z oficjalnych specyfikacji OPPO. Modele matryc, których OPPO nie podaje, opisujemy według recenzji i @TechHome100. Pro Max nie ma jeszcze wyniku DXOMARK, a ceny w sklepach będą się zmieniać.

    OPPO Find X10 Pro Max w kolorze Luna White i OPPO Find X9 Ultra w kolorze Tundra Umber — tył obu telefonów z aparatami Hasselblad

    Krótki werdykt: dla kogo który model

    Wybierz Find X10 Pro Max, jeśli:

    • nagrywasz dużo wideo — 8K oraz 4K 120 kl./s z Dolby Vision działają na każdym z trzech tylnych aparatów, jest też Open Gate i 10-bitowy Log,
    • często fotografujesz ultraszerokim kątem albo z bliska — dostajesz 200 MP zamiast 50 MP i ostrość już od 4 cm,
    • chcesz lżejszy i smuklejszy telefon z Wi-Fi 7 i Androidem 17 od pierwszego dnia,
    • kupujesz w Polsce po cenie OPPO — tu Pro Max jest o 400 zł tańszy.

    Wybierz Find X9 Ultra, jeśli:

    • fotografujesz z daleka: koncerty, sport, przyrodę, detale architektury — natywne 230 mm bez dokręcania czegokolwiek,
    • zależy Ci na największej matrycy głównej (1/1,12″) i fizycznym przycisku aparatu,
    • liczy się ostrzejszy ekran QHD+ i ładowanie 100 W,
    • chcesz aparat sprawdzony w niezależnym teście — X9 Ultra ma 170 pkt w DXOMARK, Pro Max dopiero czeka na badanie.

    Pro Max to nie następca Ultry, tylko inny pomysł na fotograficzny flagowiec. O samej premierze nowego modelu pisaliśmy we wrześniu w artykule o specyfikacji i premierze OPPO Find X10 Pro Max. Jeśli wybór już padł, szkła i folie znajdziesz w kategoriach OPPO Find X10 Pro Max i OPPO Find X9 Ultra.

    Specyfikacja OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — tabela

    Porównujemy wersje europejskie. Tam, gdzie wersja chińska się różni, piszemy to wprost.

    Parametr Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Premiera Chiny 22.09.2026, Europa i Polska 21.10.2026 Chiny i świat 21.04.2026, Polska (przedsprzedaż) 29.04.2026
    Procesor MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, do 4,55 GHz Snapdragon 8 Elite Gen 5, 3 nm, do 4,608 GHz
    Ekran 6,78″, płaski AMOLED, 2772×1272, 450 ppi 6,82″, AMOLED QHD+ 3168×1440, 510 ppi
    Odświeżanie 1–120 Hz, 144 Hz w wybranych grach 1–120 Hz, 144 Hz w wybranych grach
    Jasność (wg OPPO) HBM 2000 nitów HBM 1800 nitów, szczytowo 3600 nitów
    RAM i pamięć (UE) 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1
    Aparaty z tyłu 3× 200 MP + aparat koloru 3,2 MP 200 + 200 + 50 + 50 MP + aparat koloru 3,2 MP
    Peryskop 10× ❌ ✅ 230 mm
    Przedni aparat 50 MP, AF 50 MP, AF
    Bateria (UE) 7150 mAh (w Chinach 8000 mAh) 7050 mAh
    Ładowanie przewodowe 80 W SUPERVOOC / 80 W UFCS 100 W SUPERVOOC
    Ładowanie bezprzewodowe 50 W AIRVOOC 50 W AIRVOOC
    Wymiary 161,32 × 76,57 × 8,40 mm 163,16 × 76,97 × 8,65 mm (czarny: 9,10 mm)
    Waga (UE) 226 g (biały) / 228 g (tytanowy) 235 g (pomarańczowy) / 236 g (czarny)
    Odporność IP66, IP68, IP69 IP66, IP68, IP69
    System ColorOS 17 (Android 17) ColorOS 16 (Android 16)
    Łączność Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, eSIM Wi-Fi 6 wg polskiej specyfikacji OPPO, Bluetooth 6.0
    Przycisk aparatu ❌ (jest programowalny Snap Key) ✅ (oraz Snap Key)
    Kolory w UE Luna White, Titanium Grey Tundra Umber (ekoskóra), Canyon Orange
    Cena OPPO w Niemczech 1799 € 1699 €
    Cena OPPO w Polsce 6999 zł 7399 zł

    Oba telefony w Europie występują tylko w jednej konfiguracji 12/512 GB. Warianty 16 GB i 1 TB są wyłącznie chińskie. W obu przypadkach europejska etykieta pokazuje tylko IP68 — to skutek unijnego rozporządzenia o etykietowaniu, a nie słabsza obudowa.

    Aparat OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — moduł po module

    To najważniejsza część porównania, bo oba telefony kupuje się przede wszystkim dla aparatu. Różnią się filozofią, nie tylko liczbami.

    Find X9 Ultra ma cztery aparaty do zdjęć, które optycznie pokrywają zakres 14–230 mm. OPPO mówi o „ośmiu profesjonalnych obiektywach” od 0,6× do 20×. Find X10 Pro Max ma trzy aparaty o identycznej rozdzielczości 200 MP, pokrywające 13–70 mm. Dalej pracuje wycinek z matrycy, a powyżej — dokręcany telekonwerter.

    Moduł Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Główny 200 MP, 1/1,3″, f/1.5, 24 mm, OIS (CIPA 6.5*), Samsung ISOCELL HPC z DeepPix* 200 MP, 1/1,12″, f/1.5, 23 mm, OIS, Sony LYT-901*
    Ultraszeroki 200 MP, 1/1,56″, f/2.2, 13 mm (124°), AF, makro od 4 cm, bez OIS, Samsung ISOCELL HP5* 50 MP, 1/1,95″, f/2.0, 14 mm (123°), AF, bez OIS, Sony LYT-600*
    Teleobiektyw 3× (peryskop) 200 MP, 1/1,56″, f/2.1, 70 mm, OIS (CIPA 7.5*), makro od 10 cm, Samsung ISOCELL HP5* 200 MP, 1/1,28″, f/2.2, 70 mm, OIS, makro od 15 cm, OmniVision OV52A*
    Teleobiektyw 10× (peryskop) ❌ 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, OIS + przesuw matrycy, Samsung ISOCELL JNL*
    Aparat koloru (True Color) 3,2 MP, f/2.4, 24 kanały spektralne, 15 EV 3,2 MP, f/2.4, 24 kanały spektralne, 15 EV
    Przedni 50 MP, 1/2,75″, f/2.0, 18 mm, AF 50 MP, 1/2,75″, f/2.4, 21 mm, AF
    Zdjęcia 200 MP przy 13, 24 i 70 mm przy 23 i 70 mm
    Zakres bez utraty jakości do 140 mm (6×, bezstratnie wg OPPO) do 460 mm (20×, „jakość optyczna” wg OPPO)
    Zoom w wideo 3× optycznie, do 18× cyfrowo 10× optycznie, do 30× cyfrowo

    * Modele matryc i wartości CIPA nie pochodzą od OPPO, które pisze tylko o „technologii DeepPix” i „nowym sensorze Sony”. Podajemy je według recenzji (Digital Camera World, HardwareZone) i @TechHome100.

    Aparat główny: DeepPix 1/1,3″ kontra 1/1,12″

    Na papierze to pierwsza strata Pro Maksa. Matryca 1/1,12″ w X9 Ultra ma w przybliżeniu o jedną trzecią większą powierzchnię niż 1/1,3″ w X10 Pro Max. Większa matryca łapie więcej światła, co zwykle daje czystsze zdjęcia nocą i naturalniejszą głębię ostrości.

    OPPO odpowiada technologią DeepPix. Producent deklaruje dla aparatu głównego zakres dynamiki do 17 EV w wideo, a chińska prasa pisze o 60% większej pojemności piksela niż w poprzedniej generacji. Jest jedno zastrzeżenie z przypisu OPPO: te 17 EV działa tylko przy 1× w standardowym trybie wideo, a nie w 4K 120 kl./s ani w 8K.

    Obie konstrukcje mają przysłonę f/1.5 i optyczną stabilizację. X10 Pro Max ma ogniskową 24 mm, X9 Ultra — 23 mm. Według @TechHome100 X9 Ultra w trybie Hasselblad Master osiąga do 16 EV zakresu dynamiki na zdjęciach.

    DeepPix czy LOFIC — co właściwie robi nowa matryca

    Żeby zrozumieć DeepPix, trzeba wiedzieć, jak piksel zamienia światło w obraz. Światło wpada przez obiektyw do fotodiody, która gromadzi ładunek. Potem ładunek przechodzi przez bramkę transferową do tzw. węzła odczytu, gdzie zamienia się w napięcie. Piksel robi więc trzy rzeczy: zbiera, przenosi i odczytuje.

    Problem matryc 200 MP polega na tym, że piksele są bardzo małe. Mały piksel szybko się „przepełnia” w jasnym świetle, więc niebo albo lampy wychodzą przepalone. Branża ma na to dwa pomysły.

    LOFIC dokłada do każdego piksela osobny kondensator, który przechwytuje nadmiar ładunku. Działa, ale według @TechHome100 ma swoją cenę:

    • sygnał z kondensatora jest bardziej zaszumiony,
    • matryca musi czytać obraz dwa razy (słaby i silny sygnał), więc potrzebuje więcej obwodów,
    • rośnie pobór prądu i czas odczytu klatki, co ogranicza liczbę klatek na sekundę,
    • produkcja jest bardziej skomplikowana i droższa.

    DeepPix idzie inną drogą. Zamiast dokładać zbiornik obok, pogłębia samą fotodiodę w krzemie — to jak naczynie z tym samym otworem, ale głębszym wnętrzem. Do tego dochodzą podwójna pionowa bramka transferowa, która przenosi cały ładunek, oraz pojemniejszy, współdzielony węzeł odczytu.

    Według @TechHome100 efekt to niższy szum odczytu, mniejszy pobór energii i tańsza produkcja niż przy LOFIC. Find X10 Pro Max jest pierwszym telefonem z matrycą Samsung ISOCELL HPC zbudowaną w tej technologii. Według tego samego insidera matryca X9 Ultra nie korzysta z LOFIC — Ultra stawia na sam rozmiar sensora i wieloklatkowe HDR.

    Uwaga: to wyjaśnienie konstrukcji, a nie wynik testu. Czy DeepPix na mniejszej matrycy dorówna dużemu sensorowi X9 Ultra w trudnym świetle, pokażą dopiero niezależne pomiary.

    Ultraszeroki kąt: 200 MP kontra 50 MP

    Tu Pro Max wygrywa wyraźnie. Zamiast 50 MP na matrycy 1/1,95″ dostajesz 200 MP na matrycy 1/1,56″, czyli o około połowę większej. Ogniskowa to 13 mm (124°) wobec 14 mm (123°) w Ultrze.

    To odpowiedź na najczęstszy zarzut wobec X9 Ultra. Digital Camera World wskazywał ultraszeroki kąt jako najsłabszy aparat Ultry, a @TechHome100 pisał wprost, że X9 Ultra jest bardzo mocny, „poza ultraszerokim”. Według insidera nowy moduł zbiera o 102% więcej światła niż w poprzedniej generacji.

    Dochodzi makro od 4 cm z autofokusem. Żaden z ultraszerokich aparatów nie ma optycznej stabilizacji, więc w słabym świetle nadal trzeba trzymać telefon pewnie.

    Teleobiektyw 3×: większa matryca w Ultrze, bliższe makro w Pro Maksie

    Oba telefony mają peryskop 3× o ogniskowej 70 mm z matrycą 200 MP. Różnią się szczegółami:

    • X9 Ultra ma większą matrycę 1/1,28″ (około 1,5 raza większą powierzchnię) i przysłonę f/2.2,
    • X10 Pro Max ma matrycę 1/1,56″, jaśniejszą przysłonę f/2.1, stabilizację na poziomie CIPA 7.5 i telemakro od 10 cm zamiast 15 cm.

    W lipcu @TechHome100 informował, że Pro Max dostanie ten sam teleobiektyw 1/1,28″ co Ultra. Ten przeciek się nie sprawdził — oficjalna specyfikacja OPPO podaje 1/1,56″.

    Z teleobiektywu 3× Pro Max robi też wycinek 6× (140 mm), który OPPO nazywa bezstratnym. X9 Ultra przy 6× daje zdjęcia 50 MP z tej samej matrycy.

    Peryskop 10× — czego X10 Pro Max po prostu nie ma

    To największa różnica w całym porównaniu. X9 Ultra ma drugi peryskop: 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, z pryzmatem odbijającym światło pięciokrotnie i stabilizacją optyczną połączoną z przesuwem matrycy. OPPO deklaruje „jakość optyczną” do 20× (460 mm) i zoom cyfrowy do 120×.

    Find X10 Pro Max takiego modułu nie ma. Powyżej 6× pracuje już zoom cyfrowy, a żeby dostać natywne okolice 230 mm, trzeba dokupić telekonwerter. Jeśli fotografujesz koncerty z trybun, mecze albo ptaki, ta różnica będzie widoczna na każdym zdjęciu.

    Aparat koloru i przedni aparat

    Oba modele mają ten sam typ czujnika koloru: 3,2 MP, f/2.4, 24 kanały spektralne i 15 EV. To druga generacja obiektywu Danxia, który nie robi zdjęć, tylko mierzy światło i pomaga wiernie oddać barwy.

    W Pro Maksie OPPO deklaruje 43% wyższą czułość niż w poprzednim czujniku koloru. Polska specyfikacja X9 Ultra nazywa ten moduł „monochromatycznym”, ale chińska wprost mówi o obiektywie do odwzorowania kolorów.

    Przedni aparat ma 50 MP i autofokus w obu modelach. Pro Max ma szerszy kąt (18 mm wobec 21 mm) i jaśniejszą przysłonę f/2.0 wobec f/2.4.

    Hasselblad, LUMO i tryby fotograficzne

    Oba telefony powstały we współpracy z Hasselbladem i oba mają tryb Master oraz panoramiczny format XPAN. Różnią się obróbką i dodatkami.

    Find X10 Pro Max:

    • nowy silnik LUMO True Image Engine (osobne moduły koloru, tonów i detalu),
    • 18 stylów kolorystycznych LUMO Color Palette i LUMO Framing, czyli podpowiedzi kadru od AI,
    • portrety Hasselblad na każdej z trzech ogniskowych,
    • według Digital Camera World łagodniejsze wyostrzanie i spokojniejsze HDR niż w Ultrze.

    Find X9 Ultra:

    • nowa generacja trybu Hasselblad Master z formatami RAW MAX i JPG MAX,
    • portrety od 1× do 10× z algorytmem LUMO True Face i portret z lampą,
    • dziewięć presetów filmowych; według @TechHome100 to m.in. odpowiedniki Portry, slajdu RDP3, CineStill 800T i czarno-białego TX400, a własnych receptur można zapisać do 20.

    W żadnym z modeli nie zapiszesz jednocześnie JPG i RAW — zauważył to Digital Camera World w obu recenzjach. Żaden nie ma też osobnego procesora obrazu w stylu dawnego MariSilicon, obróbka odbywa się w układzie głównym.

    Telekonwertery — dwa różne systemy, zero kompatybilności

    Oba telefony obsługują dokręcany obiektyw Hasselblad, ale to zupełnie inne konstrukcje.

    Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Obiektyw Hasselblad Teleconverter 3,28× Hasselblad 300 mm (Explorer)
    Na którym aparacie teleobiektyw 3× (70 mm) —
    Ogniskowa ok. 230 mm (10×), dalej 20× i 40× z AI natywne 300 mm, do 690 mm „jakości optycznej”
    Konstrukcja brak danych OPPO 16 soczewek w 11 grupach, w tym 4 ED
    Wideo i stabilizacja do 4K 60 kl./s (według @TechHome100 także Dolby Vision), OIS + EIS OIS + EIS
    Zestaw obiektyw, etui z magnesem i płytką mocującą, smycz, etui transportowe, stopka statywowa etui z gripem, dwustopniowy spust, dźwignia zoomu, pierścienie na filtry 67 mm
    Cena zestawu w Polsce 1499 zł (telefon z zestawem: 7699 zł) 1999 zł (cena z polskiej przedsprzedaży)
    Ograniczenia działa tylko we własnym trybie — nie w trybie Master, nocnym, długiego naświetlania, slow motion ani Pro Video nie działa w trybie Master

    Najważniejsza informacja dla posiadaczy Ultry: telekonwerter z X9 Ultra nie pasuje do X10 Pro Max. Digital Camera World tłumaczy to inną matrycą i inną odległością mocowania. Jeśli więc zainwestowałeś w zestaw Earth Explorer, przesiadka na Pro Maksa oznacza zakup nowego obiektywu.

    Wideo: 8K, 4K 120 kl./s, Dolby Vision, Open Gate i Log

    W wideo przewaga Pro Maksa jest najwyraźniejsza. Nowy model daje te same możliwości na każdej ogniskowej, a Ultra — głównie na dwóch.

    Funkcja Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    8K 30 kl./s ✅ wszystkie trzy tylne aparaty, także 10-bit Log aparat główny i 3×
    4K 120 kl./s Dolby Vision ✅ każda ogniskowa optyczna aparat główny i 3×
    4K 60 kl./s Dolby Vision ✅ ✅ wszystkie aparaty, przód i tył
    Log i kolor O-Log2, ACES, własne LUT 3D z zapisem do pliku O-Log2 10-bit, ACES, import i wypalanie LUT
    Open Gate ✅ 4096×3072 (4:3), do 60 kl./s, przy 0,5×, 1× i 3× brak informacji w materiałach OPPO
    HDR w wideo 17 EV (DeepPix, tylko 1× w standardowym trybie) wysoki zakres dynamiki, bez podanej wartości
    Zwolnione tempo 4K 120, 1080p 240, 720p 240 kl./s 4K 120, 1080p 240, 720p 480 kl./s
    Stabilizacja OIS + EIS, poziomowanie horyzontu do 5° OIS + EIS
    Blackmagic Camera ✅ od listopada 2026 —

    Open Gate to nagrywanie z całej powierzchni matrycy w proporcjach 4:3. Z takiego materiału wycinasz potem pionowe wideo na Reels i poziome na YouTube bez utraty kadru. OPPO zaznacza, że w tym trybie nie działa rozszerzona stabilizacja.

    Pro Max obsłuży też aplikację Blackmagic Camera z O-Log2, Open Gate i Dolby Vision, ale według Digital Camera World dopiero od listopada 2026. X9 Ultra ma z kolei cztery mikrofony i najwyższy klatkaż zwolnionego tempa — 480 kl./s w 720p.

    Przycisk aparatu: jest tylko w Ultrze

    X9 Ultra ma osobny przycisk migawki z pomarańczowym akcentem. Przesunięcie palcem zmienia zoom, a półnaciśnięcie blokuje ostrość i ekspozycję. Według Digital Camera World nie działa on w pionowej orientacji telefonu.

    W Find X10 Pro Max tego przycisku nie ma, zostaje programowalny Snap Key. Jeśli fotografujesz jak aparatem, z telefonem w poziomie, ta różnica będzie odczuwalna.

    DXOMARK: 170 pkt dla X9 Ultra, Pro Max czeka na test

    Find X9 Ultra dostał w DXOMARK 170 punktów (zdjęcia 175, wideo 161, bokeh 185). Test opublikowano 28 lipca 2026. Ultra zajął wtedy trzecie miejsce w rankingu ex aequo z vivo X300 Ultra, a 21 października 2026 jest na czwartym.

    DXOMARK chwali X9 Ultra za detal, kontrolę szumu, bokeh i zoom na dalekie odległości. Słabsze strony to trudne sceny przy słabym świetle i w HDR, czasem niepewny autofokus w wideo oraz przejścia między aparatami. Jak Ultra wypada na tle vivo, opisaliśmy w porównaniu vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra.

    Find X10 Pro Max nie ma jeszcze wyniku. Strona DXOMARK zapowiada test, więc porównanie liczbowe będzie możliwe dopiero za jakiś czas.

    Ekran, wydajność i oprogramowanie

    Ekran: QHD+ w Ultrze, 1,5K w Pro Maksie

    X9 Ultra ma ostrzejszy wyświetlacz: 6,82″ QHD+ 3168×1440 i 510 ppi. Pro Max ma 6,78″ i 2772×1272, co OPPO nazywa „FHD+”, a prasa „1,5K” — daje to 450 ppi. Na co dzień różnicę zobaczysz głównie przy drobnym tekście, z bliska.

    Pro Max ma za to płaski panel z ramkami 1,15 mm, pokrycie 95% przestrzeni BT.2020, 10-bitowy kolor i ściemnianie PWM 3840 Hz poniżej 70 nitów. To dobra wiadomość dla osób wrażliwych na migotanie. Ekran chroni Crystal Shield Glass, a w Ultrze — Gorilla Glass Victus 2.

    Jasność to miejsce na ostrożność. OPPO podaje dla X10 Pro Max 2000 nitów HBM. Wartość 3600 nitów szczytowo podają @TechHome100 i część prasy, ale nie ma jej w specyfikacji OPPO. Dla X9 Ultra OPPO oficjalnie deklaruje 1800 nitów HBM i 3600 nitów szczytowo.

    Oba ekrany odświeżają się adaptacyjnie w zakresie 1–120 Hz, a 144 Hz działa tylko w wybranych grach. Według @TechHome100 Pro Max ma panel Tianma N1, a X9 Ultra — BOE X3.

    Wydajność i pamięć

    Pro Max dostał MediaTek Dimensity 9600 Pro w procesie 2 nm, z taktowaniem do 4,55 GHz i grafiką Mali G2-Ultra. X9 Ultra ma Snapdragona 8 Elite Gen 5 w 3 nm, do 4,608 GHz, z grafiką Adreno 840.

    Mniejszy proces technologiczny zwykle sprzyja efektywności energetycznej, ale niezależnych porównań obu telefonów w tych samych testach jeszcze nie ma. Nie ogłaszamy więc zwycięzcy w wydajności.

    W Europie oba modele mają tylko 12 GB RAM i 512 GB pamięci (LPDDR5X, UFS 4.1), bez karty pamięci. @TechHome100 krytykował już przy Ultrze brak globalnej wersji 16 GB — ten zarzut dotyczy teraz obu telefonów.

    Oprogramowanie

    Find X10 Pro Max startuje z ColorOS 17 na Androidzie 17, X9 Ultra działa na ColorOS 16 z Androidem 16. Według @TechHome100 X9 Ultra trafił w sierpniu do programu beta nowego ColorOS, więc aktualizacja jest w drodze.

    Pro Max ma w specyfikacji Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2 i eSIM. Polska specyfikacja OPPO dla X9 Ultra wymienia Wi-Fi 6 i Bluetooth 6.0, choć według @TechHome100 wersje chińska i indyjska Ultry obsługują Wi-Fi 7.

    Bateria, ładowanie i obudowa

    Bateria: uważaj na wersję europejską

    To najważniejsza pułapka przy czytaniu zagranicznych recenzji. Chiński Find X10 Pro Max ma baterię 8000 mAh, ale wersja europejska tylko 7150 mAh (typowo; 6960 mAh znamionowo). X9 Ultra ma w Europie 7050 mAh, więc różnica to zaledwie 100 mAh na korzyść Pro Maksa.

    Jeśli trafisz na test baterii z Chin albo na wpis o „8000 mAh”, pamiętaj, że dotyczy on innej wersji telefonu. Digital Camera World zauważa, że europejski Pro Max ma mniejszą baterię niż Find X9 Pro z 7500 mAh.

    Ładowanie: 100 W kontra 80 W

    X9 Ultra ładuje się szybciej: 100 W SUPERVOOC wobec 80 W w Pro Maksie. Pro Max obsługuje za to 80 W również w standardzie UFCS (z ładowarkami innych producentów UFCS — do 44 W). Bezprzewodowo oba przyjmują 50 W AIRVOOC.

    W żadnym pudełku nie ma ładowarki. Ze zwykłą ładowarką USB Power Delivery z PPS oba telefony pobiorą do 55 W. Przy samym USB PD bez PPS jest dużo wolniej: 13,5 W w Pro Maksie i 18 W w Ultrze.

    Porada: szukaj ładowarki z obsługą USB PD i PPS (programowalne napięcie) o mocy co najmniej 60 W. Wybierzesz ją spośród ładowarek sieciowych do smartfonów. Pełne 80 lub 100 W daje tylko ładowarka OPPO SUPERVOOC.

    Według Digital Camera World Pro Max nie ma wbudowanych magnesów Qi2. Żeby korzystać z magnetycznych ładowarek indukcyjnych i uchwytów, potrzebujesz etui z pierścieniem magnetycznym.

    Wymiary, waga i odporność

    Pro Max jest mniejszy i lżejszy:

    • 161,32 × 76,57 × 8,40 mm wobec 163,16 × 76,97 × 8,65 mm w Ultrze (wersja czarna w ekoskórze: 9,10 mm),
    • 226–228 g wobec 235–236 g.

    Oba telefony mają odporność IP66, IP68 i IP69, czyli wytrzymują zanurzenie i strumień gorącej wody pod ciśnieniem. Różnice w wymiarach i wyspie aparatu oznaczają, że etui i szkła nie są wymienne między modelami.

    Ceny OPPO Find X10 Pro Max i X9 Ultra w Europie i w Polsce

    Tu kryje się najciekawszy paradoks tego porównania. W euro i funtach nowszy Pro Max kosztuje więcej, w złotówkach — mniej.

    Ceny w euro i funtach: Pro Max droższy

    Oficjalne ceny w sklepach OPPO z 21 października 2026, za jedyną europejską wersję 12/512 GB:

    Rynek (sklep OPPO) Find X10 Pro Max Find X9 Ultra Różnica
    Niemcy 1799 € 1699 € Pro Max droższy o 100 €
    Francja 1799 € 1699,90 € Pro Max droższy o 99,10 €
    Wielka Brytania £1499 £1449 Pro Max droższy o £50
    Polska 6999 zł 7399 zł Pro Max tańszy o 400 zł

    W strefie euro płacisz więc o 100 € więcej za telefon, który w aparacie traci peryskop 10× i największą matrycę główną. W zamian dostajesz lepszy ultraszeroki kąt, dużo mocniejsze wideo i nowszy procesor. Cena X9 Ultra w sklepach OPPO w Niemczech i Wielkiej Brytanii nie zmieniła się od premiery w kwietniu.

    Ceny w Polsce: odwrotnie niż w euro

    W polskim sklepie OPPO Find X10 Pro Max kosztuje 6999 zł, a Find X9 Ultra 7399 zł.

    Rynkowe ceny wyglądają jednak inaczej niż cennik producenta. Find X9 Ultra po pół roku na rynku kosztuje w polskich sklepach internetowych od ok. 6635 zł (stan na 21.10.2026), czyli mniej niż Pro Max w cenniku OPPO. Ofert Pro Maksa u innych sprzedawców jeszcze nie ma.

    Jeśli myślisz o fotografii z telekonwerterem, licz całość. Zestaw do Pro Maksa kosztuje 1499 zł, a telefon w pakiecie z nim 7699 zł. Zestaw Earth Explorer do X9 Ultra kosztował w polskiej przedsprzedaży 1999 zł.

    Chiny dla kontekstu

    W Chinach Pro Max jest tańszy na każdym poziomie pamięci: od 6799 juanów (12/256 GB) wobec 7499 juanów za X9 Ultra na premierę. Za 16/1 TB to 8999 wobec 9299 juanów. W Chinach relacja cen jest więc odwrotna niż w strefie euro i taka sama jak w polskim cenniku OPPO.

    Etui, szkła i ochrona aparatu do obu modeli

    Oba telefony mają inną wyspę aparatu i inne wymiary, więc każdy potrzebuje własnych akcesoriów. Etui z X9 Ultra nie założysz na Pro Maksa, a szkło z jednego nie przykryje ekranu drugiego.

    Do Find X10 Pro Max mamy już szkła hartowane i hybrydowe, folie na ekran i na tył oraz osłonę aparatu:

    [hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Ochrona do OPPO Find X10 Pro Max”]

    Do Find X9 Ultra wybór jest szerszy — od etui po zestawy szkieł na aparat. Wybrane modele omówiliśmy w zestawieniu najlepszych akcesoriów do OPPO Find X9 Ultra.

    [hs_products category=”2511″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Etui i szkła do OPPO Find X9 Ultra”]

    Uwaga: telekonwertery obu modeli montuje się przez etui z zestawu Hasselblad. Jeśli planujesz taki obiektyw, zwykłe etui posłuży Ci na co dzień, ale do zdjęć z telekonwerterem i tak przełożysz telefon do oryginalnego etui.

    Find X10 Pro Max czy X9 Ultra — który kupić?

    Odpowiedź zależy od tego, co fotografujesz i gdzie kupujesz.

    Masz Find X9 Ultra? Nie zmieniaj go na Pro Maksa dla zdjęć. Stracisz peryskop 10×, większą matrycę główną, ekran QHD+, przycisk aparatu i ładowanie 100 W, a Twój telekonwerter przestanie pasować. Przesiadka ma sens tylko wtedy, gdy kręcisz dużo wideo albo przeszkadza Ci słaby ultraszeroki kąt.

    Kupujesz pierwszy fotograficzny flagowiec i nagrywasz wideo? Find X10 Pro Max. Trzy aparaty 200 MP dają spójne zdjęcia i filmy na każdej ogniskowej, a 8K, Open Gate i Log działają wszędzie, nie tylko na aparacie głównym. Do tego jest lżejszy i ma nowszy system.

    Fotografujesz z daleka? Find X9 Ultra. Natywne 230 mm bez dokręcania czegokolwiek to argument, którego Pro Max nie zastąpi oprogramowaniem. Jeśli dokupisz telekonwerter do Pro Maksa, dojdziesz do podobnej ogniskowej, ale z obiektywem w kieszeni i ograniczeniami trybów.

    Liczysz każdą złotówkę? W Polsce oba scenariusze są uczciwe. Według cennika OPPO tańszy jest Pro Max (6999 zł), ale X9 Ultra w sklepach kosztuje już od ok. 6635 zł. W strefie euro tańszy jest X9 Ultra — o 100 €.

    Podsumowanie

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra to wybór między dwiema różnymi filozofiami fotograficznego flagowca:

    • Find X10 Pro Max — trzy aparaty 200 MP, najlepsze wideo w historii serii, 200 MP w ultraszerokim kącie, Dimensity 9600 Pro w 2 nm, 226 g wagi i Android 17,
    • Find X9 Ultra — peryskop 10× z natywnymi 230 mm, matryca główna 1/1,12″, ekran QHD+, ładowanie 100 W, przycisk aparatu i 170 pkt w DXOMARK,
    • cena — w euro i funtach Pro Max jest droższy (1799 € wobec 1699 €), w polskim sklepie OPPO tańszy o 400 zł, a rynkowo X9 Ultra bywa tańszy od obu cenników,
    • bateria — w Europie praktycznie remis: 7150 wobec 7050 mAh, bo 8000 mAh dostał tylko chiński Pro Max.

    Niezależnie od wyboru zadbaj o ochronę od pierwszego dnia, bo naprawa ekranu albo wyspy aparatu w telefonie za 7 tys. zł nie będzie tania. Akcesoria do obu modeli i do pozostałych telefonów marki znajdziesz w kategorii OPPO w Home Screen.

    FAQ — OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra

    Czy OPPO Find X10 Pro Max jest następcą Find X9 Ultra?

    Nie. Pro Max to nowa nazwa w serii Find X10, z inną koncepcją aparatu — bez peryskopu 10×. Find X10 Ultra nie został zapowiedziany; według przecieków ma pojawić się w pierwszym kwartale 2027 roku.

    Który ma lepszy aparat: Find X10 Pro Max czy X9 Ultra?

    Do zoomu powyżej 6× i zdjęć z daleka lepszy jest X9 Ultra z peryskopem 230 mm i większą matrycą główną. Do wideo, ultraszerokiego kąta i makro lepszy jest Find X10 Pro Max. Pro Max nie ma jeszcze wyniku DXOMARK, X9 Ultra ma 170 pkt.

    Ile kosztuje OPPO Find X10 Pro Max?

    W sklepie OPPO w Niemczech i Francji 1799 €, w Wielkiej Brytanii £1499, a w Polsce 6999 zł za wersję 12/512 GB. W Chinach ceny zaczynają się od 6799 juanów za 12/256 GB (stan na 21.10.2026).

    Ile kosztuje OPPO Find X9 Ultra?

    W sklepie OPPO w Niemczech 1699 €, w Wielkiej Brytanii £1449, a w Polsce 7399 zł. W polskich sklepach internetowych X9 Ultra kosztuje od ok. 6635 zł (stan na 21.10.2026).

    Czy telekonwerter z Find X9 Ultra pasuje do Find X10 Pro Max?

    Nie. Pro Max używa innego telekonwertera Hasselblad 3,28×, montowanego na teleobiektywie 3×. Obiektyw 300 mm z zestawu do X9 Ultra nie pasuje ze względu na inną matrycę i odległość mocowania.

    Jaką baterię ma Find X10 Pro Max w Europie?

    Wersja europejska ma 7150 mAh (typowo), czyli tylko o 100 mAh więcej niż X9 Ultra. Bateria 8000 mAh jest wyłącznie w chińskiej wersji telefonu.

    Czy etui do Find X9 Ultra pasuje na Find X10 Pro Max?

    Nie. Telefony różnią się wymiarami, grubością i układem wyspy aparatu, więc każdy potrzebuje dedykowanego etui i szkła.


    Źródła: OPPO — specyfikacja Find X10 Pro Max, OPPO — specyfikacja Find X9 Ultra, DXOMARK — test aparatu Find X9 Ultra, Digital Camera World — recenzja Find X10 Pro Max, GSMArena — globalna premiera i ceny w Europie, @TechHome100 — DeepPix czy LOFIC