Kategoria: Poradniki

  • Najlepsze etui i szkła do Motorola Moto G35 5G — ranking 2026

    Najlepsze etui i szkła do Motorola Moto G35 5G — ranking 2026

    Najlepsze etui do Moto G35 5G to Tech-Protect CamShield Pro (19 zł) — pancerne z ringiem i sliderem na aparat. Najlepsze szkło hartowane to 3mk HardGlass (29.90 zł, twardość 9H). Kompletny zestaw ochronny kosztuje od 45 zł — mniej niż 7% ceny telefonu.

    Moto G35 5G kosztuje około 700 zł, a wymiana wyświetlacza to ponad połowa tej kwoty. W tym poradniku znajdziesz konkretne rekomendacje etui, szkieł hartowanych i folii ochronnych dostępnych w sklepie Home Screen. Bez lania wody — tylko produkty z cenami i specyfikacjami.

    Poradnik obejmuje trzy kategorie: etui ochronne, szkła i folie na ekran oraz ochronę aparatu. Każdy produkt przetestowaliśmy pod kątem materiałów, grubości i stosunku jakości do ceny.

    Dlaczego warto zabezpieczyć Moto G35 5G?

    Moto G35 5G to solidny budżetowiec z 6.7-calowym wyświetlaczem IPS LCD i odświeżaniem 120 Hz. Ma plastikową ramkę i plecki, co oznacza dwie rzeczy: jest lżejszy od szklanych flag, ale też bardziej podatny na zarysowania.

    Kluczowe parametry wpływające na dobór akcesoriów:

    • Wyświetlacz 6.7″ IPS LCD — duża powierzchnia do ochrony, płaski ekran (bez zagięcia)
    • Plastikowa obudowa — łatwiej się rysuje niż szkło, ale lepiej znosi upadki
    • Aparat 50 MP — wystający moduł aparatu wymaga ochrony
    • Wymiary: 163.8 x 74.8 x 8 mm, 186 g

    Płaski wyświetlacz to dobra wiadomość — możesz użyć zarówno szkła hartowanego, jak i folii ochronnej bez problemów z przyleganiem na krawędziach.

    Porada: Moto G35 5G nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, więc nie musisz zwracać uwagi na kompatybilność etui z Qi. Skup się na ochronie i ergonomii.

    Sprawdź najlepsze etui do Moto G35 5G w homescreen.pl

    Najlepsze etui do Moto G35 5G — ranking

    W sklepie Home Screen dostępne są etui trzech marek: Tech-Protect, 3mk i Bizon. Brak Spigena czy ESR — te marki nie produkują akcesoriów do budżetowych Motoroli. To nie problem: Tech-Protect i 3mk oferują solidną ochronę w przystępnych cenach.

    1. Tech-Protect CamShield Pro — najlepsza ochrona z ringiem (19 zł)

    Nasz wybór w kategorii ochrona

    Za 19 zł dostajesz etui, które na papierze konkuruje z produktami za 50–70 zł. Tech-Protect CamShield Pro łączy hybrydową konstrukcję TPU + poliwęglan z trzema praktycznymi funkcjami:

    • Slider na aparat — suwak zasłaniający obiektywy, chroni przed zarysowaniami w kieszeni
    • Ring 360° — obrotowy pierścień służy jako podstawka i uchwyt na palec
    • Wzmocnione narożniki — absorbują energię upadku

    Materiał wewnętrzny to miękki TPU (termoplastyczny poliuretan), który amortyzuje wstrząsy. Zewnętrzna warstwa z poliwęglanu chroni przed zarysowaniami. Waga 70 g.

    Jedyna wada? Pierścień dodaje grubość — etui nie leży płasko na stole.

    ParametrWartość
    MateriałTPU + poliwęglan
    Waga70 g
    Slider na aparat✅
    Ring/podstawka✅
    Cena19 zł

    2. 3mk Matt Case — matowa elegancja z certyfikatem (39.90 zł)

    Jeśli zależy Ci na wyglądzie równie mocno jak na ochronie, 3mk Matt Case to najlepszy kompromis. Matowe wykończenie nie zbiera odcisków palców i przyjemnie leży w dłoni.

    Co wyróżnia 3mk? Certyfikaty i testy. Matt Case przeszedł test Absorber125™ — 26 upadków z wysokości 125 cm bez uszkodzeń. Do tego:

    • Pralne — można myć pod wodą bez detergentów
    • EasyClick™ — przyciski reagują jak bez etui
    • Certyfikat PZH — potwierdzenie bezpieczeństwa materiałów
    • Certyfikat RoHS — zgodność z normami środowiskowymi

    Materiał to TPU odporny na zarysowania, przebarwienia i odciski palców. Uniesione krawędzie chronią ekran i aparat.

    ParametrWartość
    MateriałTPU
    Waga75 g
    Test upadków26x z 125 cm
    Pralne✅
    Cena39.90 zł

    3. Tech-Protect Magmat — solidne i najtańsze (15 zł)

    Najtańsze etui w zestawieniu, ale nie oznacza to słabej jakości. Tech-Protect Magmat to hybryd TPU + poliwęglan w matowym czarnym wykończeniu. Za 15 zł dostajesz:

    • Elastyczną ramkę z poliuretanu (amortyzacja upadków)
    • Twarde plecy z poliwęglanu (ochrona przed zarysowaniami)
    • Osłony na przyciski
    • Ocenę 5/5 na podstawie 2 recenzji w sklepie

    Waga tylko 50 g — jedne z najlżejszych etui w ofercie. Brak dodatkowych funkcji typu ring czy slider, ale jeśli szukasz prostej, solidnej ochrony w najniższej cenie — to strzał w dziesiątkę.

    4. Bizon Case Tur — pancerne z mikrofibra (35 zł)

    Bizon Case Tur to propozycja dla osób, które priorytetowo traktują ochronę. Grubość 2 mm i wzmocnione narożniki z poduszkami powietrznymi absorbują energię upadku. Od środka mikrofibra chroni plecki telefonu przed mikrozarysowaniami.

    • 3 kolory do wyboru: granatowy, jasnoniebieski, jasny szary
    • Teksturowane boki — telefon nie wyślizguje się z dłoni
    • Uniesione krawędzie wokół ekranu i aparatu

    Dobrze sprawdzi się u osób pracujących fizycznie lub często upuszczających telefon.

    5. 3mk Clear Case — najlepsze przezroczyste (39.90 zł)

    Chcesz pokazać oryginalny kolor Moto G35 5G? 3mk Clear Case to przezroczyste etui z grubością zaledwie 1.2 mm. Mimo smukłości przeszło test Absorber125™ (26 upadków z 125 cm).

    • EasyClick™ — responsywne przyciski
    • Uniesione krawędzie wokół aparatu i ekranu
    • Certyfikat PZH i RoHS
    • Gwarancja 12 miesięcy

    Dla kogo? Dla użytkowników, którzy chcą minimalną ochronę bez zmiany wyglądu telefonu.

    Porównanie etui do Moto G35 5G

    EtuiMarkaMateriałTypWagaWyróżnikCena
    CamShield ProTech-ProtectTPU + PCPancerne70 gRing + slider19 zł
    Matt Case3mkTPUMatowe75 gAbsorber125™, pralne39.90 zł
    MagmatTech-ProtectTPU + PCMatowe50 gNajlżejsze15 zł
    Case TurBizonTPUPancerne50 gMikrofibra, 3 kolory35 zł
    Clear Case3mkTPUPrzezroczyste–1.2 mm, Absorber125™39.90 zł

    Nasz wybór: Tech-Protect CamShield Pro za 19 zł — najlepszy stosunek funkcjonalności do ceny. Ring, slider na aparat i hybrydowa konstrukcja w cenie tańszej niż większość podstawowych etui.

    Najlepsze szkła hartowane i folie na ekran Moto G35 5G

    Płaski wyświetlacz 6.7″ w Moto G35 5G to idealna powierzchnia pod szkło hartowane — brak zagięcia krawędzi oznacza pełne przyleganie. Oto najlepsze opcje.

    1. 3mk HardGlass — najlepszy stosunek ceny do ochrony (29.90 zł)

    Nasz wybór w kategorii ochrona ekranu

    Klasyczne szkło hartowane o twardości 9H (najwyższa w skali) i grubości 0.3 mm. 3mk HardGlass to solidna ochrona bez zbędnych dodatków:

    • Hartowanie w 420°C — zwiększony opór na pęknięcia
    • Powłoka oleofobowa — mniej odcisków palców
    • Zaokrąglone krawędzie 2.5D — ergonomiczne, nie czuć palcem krawędzi szkła
    • Klej Inviscid-Sil™ — można odkleić i nałożyć ponownie bez śladu
    • Zestaw montażowy w komplecie

    Za 29.90 zł dostajesz ochronę, która wytrzyma kontakt z kluczami w kieszeni i większość przypadkowych upadków ekranem w dół.

    2. 3mk FlexibleGlass — hybrydowe z ochroną antybakteryjną (34.90 zł)

    Kompromis między szkłem a folią. 3mk FlexibleGlass to szkło hybrydowe wzmocnione ceramiką — twardość 7H, grubość 0.3 mm, ale bardziej elastyczne niż tradycyjne szkło.

    Co daje hybryda? Nie pęka tak łatwo jak zwykłe szkło i lepiej przylega na krawędziach. Dodatkowy bonus:

    • Powłoka antybakteryjna — ogranicza rozwój bakterii na ekranie
    • Powłoka oleofobowa
    • Certyfikaty PZH i RoHS
    • System montażu Fit-In™ — nakładki pozycjonujące

    Jeśli zdarzało Ci się stłuc klasyczne szkło hartowane, FlexibleGlass będzie trwalszą alternatywą.

    3. PanzerGlass Ultra-Wide Fit — premium bez kompromisów (99 zł)

    Najdroższe szkło w zestawieniu, ale to PanzerGlass — marka premium z Danii. Ultra-Wide Fit pokrywa całą powierzchnię ekranu z zapasem, więc nie zobaczysz czarnych krawędzi między szkłem a ramką telefonu.

    • Powłoka antyrefleksyjna i oleofobowa
    • 60% materiałów z recyklingu — eko-produkcja
    • 33% mniej papieru w opakowaniu niż poprzednia generacja
    • Wysoka odporność na uderzenia

    Dla kogo? Dla użytkowników, którzy chcą najlepszą możliwą ochronę ekranu i są gotowi za to zapłacić. Różnica między PanzerGlass a 3mk HardGlass w codziennym użyciu jest niewielka, ale PanzerGlass oferuje szersze pokrycie.

    4. 3mk ARC+ — folia z samoregeneracją (39.90 zł)

    Jeśli wolisz folię od szkła, 3mk ARC+ to najlepsza opcja. Grubość 0.17 mm (trzy razy cieńsza niż szkło) i technologia Self-Heal™ — drobne zarysowania znikają same w ciągu 24 godzin.

    • Montaż semi-wet — żel montażowy pozwala korygować położenie
    • Wzmocnienie ekranu o 150%
    • Kompatybilna z czytnikiem linii papilarnych
    • Certyfikat RoHS

    Folia to dobry wybór, jeśli nie lubisz efektu „grubej szyby” na ekranie. Jest praktycznie niewidoczna po nałożeniu.

    Porównanie szkieł i folii na ekran Moto G35 5G

    ProduktMarkaTypTwardośćGrubośćWyróżnikCena
    HardGlass3mkSzkło hartowane9H0.3 mmNajlepszy stosunek ceny29.90 zł
    FlexibleGlass3mkSzkło hybrydowe7H0.3 mmAntybakteryjne34.90 zł
    Ultra-Wide FitPanzerGlassSzkło hartowane9H–Premium, pełne pokrycie99 zł
    ARC+3mkFolia–0.17 mmSelf-Heal™39.90 zł

    Sprawdź szkło hartowane  do Moto G35 5G w homescreen.pl

    Ochrona aparatu — czy warto?

    Moto G35 5G ma wystający moduł aparatu 50 MP. Gdy telefon leży pleckami na stole, obiektyw jest narażony na zarysowania. Dwa rozwiązania:

    3mk Lens Protection [4 PACK] — 14.90 zł

    Cztery szkiełka hybrydowe o twardości 7H i grubości 0.16 mm. Praktycznie niewidoczne, nie wpływają na jakość zdjęć. Powłoka oleofobowa. Za tę cenę dostajesz zapas na dwa telefony.

    Bizon Glass Snap Lens — 45 zł

    Szkło hartowane 9H z czarną ramką. Grubsze (0.3 mm) i bardziej widoczne, ale twardsze. W zestawie ściereczka i naklejki pozycjonujące.

    Porada: Jeśli kupujesz etui z uniesionym rantem wokół aparatu (jak Tech-Protect CamShield Pro z sliderem), dodatkowa ochrona obiektywu jest opcjonalna. Jeśli używasz cienkiego etui lub nosisz telefon bez case’a — 3mk Lens Protection za 14.90 zł to tanie ubezpieczenie.

    Jak dobrać zestaw ochronny do Moto G35 5G?

    Trzy warianty dopasowane do budżetu:

    Zestaw budżetowy (ok. 45 zł)
    – Etui: Tech-Protect Magmat — 15 zł
    – Szkło: 3mk HardGlass — 29.90 zł
    – Razem: ok. 45 zł — podstawowa ochrona ekranu i obudowy

    Zestaw optymalny (ok. 64 zł)
    – Etui: Tech-Protect CamShield Pro — 19 zł
    – Szkło: 3mk HardGlass — 29.90 zł
    – Aparat: 3mk Lens Protection — 14.90 zł
    – Razem: ok. 64 zł — kompletna ochrona z ringiem i sliderem na aparat

    Zestaw premium (ok. 154 zł)
    – Etui: 3mk Matt Case — 39.90 zł
    – Szkło: PanzerGlass Ultra-Wide Fit — 99 zł
    – Aparat: 3mk Lens Protection — 14.90 zł
    – Razem: ok. 154 zł — najlepsza możliwa ochrona

    Nasz wybór: Zestaw optymalny za ok. 64 zł. Dostajesz pancerne etui z ringiem i sliderem, szkło hartowane 9H i ochronę aparatu. To mniej niż 10% ceny telefonu.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Czy do Moto G35 5G pasują etui od Moto G34?
    Nie. Moto G35 5G ma inne wymiary i rozmieszczenie przycisków niż Moto G34. Kupuj etui oznaczone konkretnie jako kompatybilne z Moto G35 5G.

    Czy mogę używać ładowania bezprzewodowego z etui?
    Moto G35 5G nie obsługuje ładowania bezprzewodowego — nie ma cewki Qi. Informacje o kompatybilności z ładowaniem indukcyjnym na etui dotyczą ogólnej specyfikacji produktu, nie tego konkretnego telefonu.

    Szkło hartowane czy folia — co lepiej chroni ekran Moto G35?
    Szkło hartowane (np. 3mk HardGlass, 9H) lepiej chroni przed upadkami i zarysowaniami. Folia (np. 3mk ARC+) jest cieńsza i praktycznie niewidoczna, ale daje słabszą ochronę mechaniczną. Dla większości użytkowników szkło hartowane będzie lepszym wyborem.

    Czy PanzerGlass za 99 zł jest wart swojej ceny?
    Dla większości użytkowników 3mk HardGlass za 29.90 zł zapewni wystarczającą ochronę. PanzerGlass Ultra-Wide Fit wyróżnia się szerszym pokryciem ekranu i premium wykonaniem, ale różnica w codziennej ochronie nie jest proporcjonalna do różnicy w cenie.

    Ile waży Moto G35 5G z etui?
    Sam telefon waży 186 g. Z najlżejszym etui (Tech-Protect Magmat, 50 g) — 236 g. Z najcięższym (3mk Matt Case, 75 g) — 261 g.

    Podsumowanie

    Moto G35 5G to telefon za ok. 700 zł, a kompletna ochrona zaczyna się od 45 zł. Najlepszy stosunek jakości do ceny oferują produkty Tech-Protect i 3mk — obie marki dostarczają solidną ochronę w przystępnych cenach.

    Kluczowe wnioski:

    • Najlepsze etui: Tech-Protect CamShield Pro (19 zł) — ring, slider na aparat, hybrydowa konstrukcja
    • Najlepsze szkło: 3mk HardGlass (29.90 zł) — 9H, 0.3 mm, klej wielokrotnego użycia
    • Najlepsza ochrona aparatu: 3mk Lens Protection (14.90 zł) — 4 sztuki w cenie jednego szkła

    Niezależnie od wybranego zestawu, nawet najtańsze etui za 15 zł to lepsza inwestycja niż naprawa ekranu za 350 zł.

    Zobacz wszystkie akcesoria do Motorola Moto G35 5G w homescreen.pl

  • Samsung Galaxy S26 Ultra vs S25 Ultra — porównanie generacji

    Samsung Galaxy S26 Ultra vs S25 Ultra — porównanie generacji

    Samsung Galaxy S26 Ultra jest wyraźnie lepszy od S25 Ultra w trzech kluczowych obszarach: wydajności, ładowaniu i aparacie w słabym świetle.

    Nowy model oferuje:

    • mocniejszy procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5
    • jaśniejszy aparat główny f/1.4 (więcej światła nocą)
    • szybsze ładowanie 60 W (75% w 30 minut)
    • większą komorę parową i lepsze chłodzenie
    • nową funkcję Privacy Display (prywatny ekran)
    • cieńszą i lżejszą obudowę

    Jednocześnie ekran, bateria (5000 mAh) oraz większość możliwości AI pozostają bardzo zbliżone do poprzednika.

    Wygląd, wymiary i jakość wykonania

    Porównanie konstrukcji Galaxy S26 Ultra vs Galaxy S25 Ultra

    SpecyfikacjaSamsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    Wymiary163,6 × 78,1 × 7,9 mm162,8 × 77,6 × 8,2 mm
    Waga214 g218 g
    RamkaArmor AluminiumTytan
    Szkło przódCorning Gorilla Armor 2Corning Gorilla Armor
    Szkło tyłGorilla Glass Victus 2Gorilla Glass Victus 2
    OdpornośćIP68IP68
    PortUSB-C 3.2, OTG, DisplayPort 1.4USB-C 3.2, OTG, DisplayPort 1.4

    Co realnie zmieniło się w konstrukcji?

    Na pierwszy rzut oka oba modele są niemal identyczne. Układ aparatów, bryła, proporcje – Samsung nie wprowadził rewolucji wizualnej. Różnice są subtelne i widać je dopiero po zestawieniu specyfikacji.

    Galaxy S26 Ultra jest cieńszy (7,9 mm vs 8,2 mm) i lżejszy (214 g vs 218 g).
    To sprawia, że jest najbardziej smukłym modelem Ultra w historii serii. Różnica 0,3 mm może wydawać się symboliczna, ale przy tak dużym urządzeniu wpływa na komfort chwytu.

    Zmianą, która budzi najwięcej dyskusji, jest rezygnacja z tytanowej ramki. W Galaxy S25 Ultra zastosowano tytan, natomiast w S26 Ultra mamy Armor Aluminium. W praktyce oba materiały zapewniają bardzo wysoką sztywność konstrukcji, jednak tytan był elementem wyróżniającym poprzednika. Nowy model nie sprawia wrażenia mniej solidnego, ale jest to zauważalna zmiana w komunikacji premium.

    Z przodu Galaxy S26 Ultra chroni Gorilla Armor 2, czyli nowsza generacja szkła ochronnego. Tył w obu przypadkach to Gorilla Glass Victus 2. Oznacza to bardzo wysoką odporność na zarysowania i upadki w obu urządzeniach.

    Certyfikat IP68 pozostaje bez zmian — oba smartfony są odporne na kurz oraz zanurzenie w wodzie.

    Smuklejsza konstrukcja i szklany tył sprawiają, że warto zadbać również o ochronę obudowy. Etui do Samsung Galaxy S26 Ultra pozwala zabezpieczyć ramkę i aparat przed zarysowaniami oraz amortyzuje upadki – szczególnie przy tak dużym i ciężkim smartfonie.


    Ekran – parametry podobne, ale S26 Ultra dorzuca „sprytne” ulepszenia

    Porównanie wyświetlacza

    Samsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    Przekątna6,9″6,9″
    TypDynamic LTPO AMOLED 2XDynamic LTPO AMOLED 2X
    Rozdzielczość3120 × 1440 px3120 × 1440 px
    Odświeżanieadaptacyjne 1–120 Hzadaptacyjne 1–120 Hz
    Jasność maksymalna2600 nitów2600 nitów

    Co to oznacza w praktyce?

    Jeśli patrzymy wyłącznie na liczby, ekran jest „taki sam”: identyczna przekątna, rozdzielczość, jasność i odświeżanie. To ważne, bo S25 Ultra już był w absolutnej topce i Samsung nie musiał tu na siłę podbijać specyfikacji.

    Różnice w S26 Ultra pojawiają się dopiero wtedy, gdy wejdziemy w to, jak telefon przetwarza obraz.

    Nowy silnik mDNIe i ProScaler – po co to, skoro parametry są takie same?

    W Galaxy S26 Ultra Samsung dorzuca nowe elementy „pod maską”:

    • mDNIe (Digital Natural Image) – nowy silnik przetwarzania obrazu, który ma poprawiać precyzję głębi kolorów i gradacje (czyli przejścia tonalne, cienie, półcienie, delikatne różnice w barwach). W skrócie: obraz ma wyglądać bardziej „gładko” i naturalnie, bez efektu sztuczności w trudnych scenach.
    • ProScaler – wykorzystuje AI do podbijania ostrości i czytelności detali, szczególnie gdy źródło ma gorszą jakość (np. wideo w niższej rozdzielczości, streaming, rolki, treści mocno kompresowane).

    To nie są zmiany typu „wow na papierze”, ale w codziennym użyciu mogą dać subtelnie lepsze wrażenie jakości obrazu: ostrzejsze kontury w wideo, mniej „płaskie” kolory, lepsze przejścia w cieniach.

    Privacy Display – największa różnica w ekranie (i realnie praktyczna)

    Tu wchodzimy w funkcję, która faktycznie wyróżnia S26 Ultra na tle S25 Ultra: Privacy Display.

    To tryb prywatności, który:

    • ogranicza czytelność ekranu pod kątem bocznym, więc osoby obok widzą mniej,
    • może działać dla całego ekranu albo tylko dla wybranych elementów (np. aplikacje, powiadomienia, pola haseł/PIN),
    • jest szczególnie przydatny w miejscach publicznych (komunikacja, kolejka, open space).

    Ważny detal: po włączeniu trybu prywatnego obraz poza „Twoim” kątem może wyglądać inaczej (to normalne), a w zależności od warunków (jasność, kąt, otoczenie) część informacji może być nadal w pewnym stopniu widoczna — to nie jest „peleryna niewidka”, tylko ograniczenie podglądu.

    Przy tak dużym, 6,9-calowym wyświetlaczu warto pomyśleć także o dodatkowej ochronie. Szkło hartowane do Samsung Galaxy S26 Ultra to nieduży koszt w porównaniu z ewentualną naprawą 🔒📱


    Aparaty – czy jaśniejsza optyka robi realną różnicę?

    Porównanie specyfikacji aparatów

    Samsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    Aparat główny200 MP, f/1.4, 1/1.3”, PDAF, Laser AF, OIS200 MP, f/1.7, 1/1.3”, PDAF, Laser AF, OIS
    Ultraszeroki50 MP, f/1.9, 120°50 MP, f/1.9, 120°
    Tele 3x10 MP, f/2.4, OIS10 MP, f/2.4, OIS
    Tele 5x50 MP, f/2.8, OIS50 MP, f/3.4, OIS
    Aparat przedni12 MP, f/2.212 MP, f/2.2
    Wideo8K 30 fps, 4K 120 fps8K 30 fps, 4K 120 fps

    Co zmieniło się w praktyce?

    Na papierze układ aparatów wygląda niemal identycznie, ale kluczowe różnice tkwią w optyce.

    Galaxy S26 Ultra otrzymał jaśniejszy obiektyw główny (f/1.4 zamiast f/1.7).
    To oznacza, że do matrycy trafia więcej światła, co przekłada się na:

    • lepsze zdjęcia nocne,
    • krótszy czas naświetlania,
    • mniejsze ryzyko poruszenia,
    • bardziej naturalne kolory w trudnych warunkach.

    Różnica widoczna jest szczególnie po zmroku.

    Druga ważna zmiana dotyczy teleobiektywu 5x.
    W S26 Ultra ma on przysłonę f/2.8 zamiast f/3.4, co również poprawia jakość zdjęć przy słabszym oświetleniu oraz daje nieco lepszą plastykę tła.

    AI i edycja zdjęć

    Oba modele oferują rozbudowane funkcje Galaxy AI, ale w Galaxy S26 Ultra pojawia się możliwość edycji zdjęć przy użyciu tekstowych poleceń. Można opisać efekt, jaki chcemy uzyskać, a system sam dostosuje parametry.

    To bardziej ewolucja niż rewolucja, ale dla osób często edytujących zdjęcia może być to realna przewaga.

    Wydajność i chłodzenie – nowy Snapdragon robi różnicę

    Porównanie procesora

    Samsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)Snapdragon 8 Elite (3 nm)
    Rdzenie wydajnościowe2 × 4.74 GHz Oryon V32 × 4.47 GHz Oryon V2
    Rdzenie efektywne6 × 3.62 GHz6 × 3.53 GHz
    GPUAdreno 840Adreno 830
    Wzrost wydajności+19% CPU, +24% GPU, +39% NPU—

    Co oznacza Snapdragon 8 Elite Gen 5 w praktyce?

    Galaxy S26 Ultra jako jedyny model w serii otrzymał Snapdragon 8 Elite Gen 5 dla Galaxy – obecnie najmocniejszy układ w ofercie Qualcomm.

    Samsung deklaruje:

    • do 19% szybsze działanie CPU,
    • do 24% lepszą wydajność GPU,
    • aż 39% wzrost mocy jednostki AI (NPU).

    W codziennym użytkowaniu przekłada się to na:

    • szybsze przełączanie aplikacji,
    • stabilniejsze działanie przy wielu otwartych programach,
    • lepszą płynność w grach,
    • sprawniejsze działanie funkcji Galaxy AI.

    Różnica nie będzie dramatyczna przy przeglądaniu internetu, ale przy grach, edycji wideo czy intensywnym multitaskingu – już tak.


    Chłodzenie – większa komora parowa

    Galaxy S26 Ultra otrzymał nową konstrukcję komory parowej Vapor Chamber.
    Samsung podaje poprawę wydajności termicznej o około 21%.

    W praktyce oznacza to:

    • dłuższe utrzymanie maksymalnej wydajności,
    • mniej spadków taktowania w grach,
    • stabilniejsze działanie przy nagrywaniu w 8K.

    To szczególnie istotne przy wykorzystaniu mocy nowego procesora – bez odpowiedniego chłodzenia nawet najlepszy chip nie pokaże pełni możliwości.


    System i aktualizacje

    Galaxy S26 Ultra startuje z Androidem 16 i One UI 8.5.
    Galaxy S25 Ultra pracuje na Androidzie 15, ale otrzyma aktualizację do Androida 16.

    Oba modele mają:

    • wsparcie Galaxy AI,
    • długie wsparcie aktualizacyjne (wieloletnie poprawki bezpieczeństwa i systemu).

    Różnice w funkcjach AI z czasem mogą się zacierać, ponieważ starszy model również dostaje nowe narzędzia w aktualizacjach.

    Bateria i ładowanie – tu różnica jest najbardziej odczuwalna

    Porównanie baterii i mocy ładowania

    Samsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    Pojemność baterii5000 mAh5000 mAh
    Ładowanie przewodowe60 W45 W
    Ładowanie bezprzewodowe25 W15 W
    Ładowanie zwrotne4,5 W4,5 W
    30 minut ładowaniado ~75%ok. ~69%

    Ta sama bateria, ale inne tempo

    Pod względem pojemności baterie są identyczne – oba modele mają 5000 mAh, więc realny czas pracy na jednym ładowaniu będzie zbliżony.

    Różnice są natomiast wyraźne przy sposobie ładowania:

    Galaxy S26 Ultra obsługuje szybkie ładowanie przewodowe 60 W – to oznacza, że w około 30 minut można osiągnąć nawet ~75% baterii.

    Galaxy S25 Ultra ładuje się 45 W – w podobnym czasie ładowanie dochodzi do ok. ~69%.

    Ładowanie bezprzewodowe też przyspiesza – S26 Ultra wspiera do 25 W, podczas gdy S25 Ultra oferuje 15 W.

    To przekłada się na:

    • krótsze sesje pod ładowarką,
    • szybsze doładowanie „tu i teraz”,
    • bardziej elastyczne korzystanie z ładowarek bezprzewodowych.

    Chociaż pojemność baterii się nie zmieniła, S26 Ultra ma wyraźną przewagę pod względem szybkości ładowania, zarówno przewodowego, jak i indukcyjnego.

    Ceny i opłacalność – czy różnica w cenie ma sens?

    Porównanie cen rynkowych

    Samsung Galaxy S26 UltraSamsung Galaxy S25 Ultra
    12/256 GB6499 zł5349 zł
    12/512 GB7399 zł5799 zł
    12/1 TB8699 zł6598 zł

    💡 Promocja Samsung (do 10 marca):
    🔹 Galaxy S26 Ultra 512 GB szybko w promocji kosztuje ok. 6499 zł
    🔹 Galaxy S26 Ultra 1 TB ok. 7799 zł
    (efektywnie to obniżka do ~900 zł od ceny katalogowej)

    Cena vs wartość

    Nowy Galaxy S26 Ultra nie jest tani — to naturalne dla topowego modelu Ultra. Ma jednak kilka obszarów, gdzie realnie przewyższa poprzednika:

    ✔️ nowy procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5
    ✔️ jaśniejszy aparat główny i tele 5x
    ✔️ szybsze ładowanie (60 W / 25 W bezprzewodowo)
    ✔️ cieńsza i lżejsza konstrukcja
    ✔️ Privacy Display i nowe AI-funkcje

    Jednocześnie S25 Ultra wciąż oferuje:
    ✔️ świetne aparaty
    ✔️ bardzo dużą baterię 5000 mAh
    ✔️ topowy ekran
    ✔️ stabilną wydajność i długie aktualizacje


    Kiedy S26 Ultra jest opłacalny?

    jeśli zależy Ci na:

    • najlepszej możliwej wydajności w serii Galaxy,
    • szybszym ładowaniu,
    • lepszym aparacie w trudnych warunkach oświetleniowych,
    • nowych funkcjach AI i prywatności ekranu

    W promocji różnica cenowa jest mniejsza i łatwiej uzasadnić zakup nowej generacji.


    FAQ – najczęstsze pytania o Galaxy S26 Ultra

    Czy warto przesiąść się z Galaxy S25 Ultra na Galaxy S26 Ultra?

    Jeśli zależy Ci na szybszym ładowaniu, lepszej wydajności i jaśniejszym aparacie do zdjęć nocnych — tak. Jeśli jednak S25 Ultra nadal działa płynnie i różnica cenowa jest duża, zmiana nie jest konieczna.


    Czy Galaxy S26 Ultra ma lepszy aparat niż S25 Ultra?

    Tak, ale różnica dotyczy głównie pracy w słabym świetle. Galaxy S26 Ultra ma jaśniejszą przysłonę (f/1.4 vs f/1.7) oraz lepszy teleobiektyw 5x (f/2.8 vs f/3.4), co poprawia jakość zdjęć nocnych i zbliżeń.


    Czy bateria w Galaxy S26 Ultra jest większa?

    Nie. Oba modele mają baterię 5000 mAh. Różnica polega na szybszym ładowaniu w S26 Ultra (60 W przewodowo i 25 W bezprzewodowo).


    Co to jest Privacy Display w Galaxy S26 Ultra?

    To funkcja ograniczająca widoczność ekranu pod kątem bocznym. Chroni wrażliwe dane, takie jak aplikacje bankowe czy wiadomości, przed podglądaniem w miejscach publicznych.


    Ile kosztuje Samsung Galaxy S26 Ultra?

    • Samsung Galaxy S26 Ultra 12/256 GB — ok. 6499 zł
    • Samsung Galaxy S26 Ultra 12/512 GB — ok. 7399 zł
    • Samsung Galaxy S26 Ultra 12/1 TB — ok. 8699 zł

    Jakie kolory ma Galaxy S26 Ultra?

    Galaxy S26 Ultra dostępny jest w czterech podstawowych wersjach kolorystycznych: fioletowej, jasnoniebieskiej, czarnej oraz białej. Dodatkowo Samsung oferuje dwie warianty specjalne – srebrny i złoty – które można kupić wyłącznie w oficjalnej sprzedaży producenta.

     

     

  • Jaka najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy S26?

    Jaka najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy S26?

    Najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy S26 powinna mieć moc 25W oraz obsługę PD i PPS — to optymalne rozwiązanie dla podstawowego modelu, zapewniające stabilne i bezpieczne ładowanie.

    W przypadku Galaxy S26+(Plus) warto wybrać 45W (USB PD 3.0 + PPS / Super Fast Charging), aby skrócić czas uzupełniania baterii.

    Natomiast Galaxy S26 Ultra obsługuje ładowanie do 60W, dlatego najlepiej sprawdzi się ładowarka 60W z PD i PPS, która pozwoli wykorzystać jego pełny potencjał.

    Jeśli planujesz ładować kilka urządzeń jednocześnie, rozważ model 65W lub mocniejszy, który zapewni zapas mocy także dla tabletu czy laptopa.

    Pamiętaj — szybka ładowarka sieciowa do Samsung Galaxy S26 to taka, która obsługuje standard USB Power Delivery oraz PPS i oferuje realną, dopasowaną do modelu moc.

    Z kolei ładowarka bezprzewodowa do Galaxy S26 powinna wspierać standard Qi2 oraz Fast Wireless Charging do 25 W, aby zapewnić możliwie najszybsze ładowanie bez użycia kabla.

    Najlepsze ładowarki do Samsung Galaxy S26 (ranking według modelu)

    Samsung Galaxy S26

    Model ładowarkiMocTechnologie szybkiego ładowaniaPortyCena
    Samsung EP-T2510NB25WUSB PD + PPS (Super Fast Charging)1x USB-C99,00 zł
    USAMS T42 mini25WUSB PD 3.01x USB-C55,44 zł
    Tech-Protect NCM2525WUSB PD1x USB-C35,00 zł

    Samsung Galaxy S26+(Plus)

    Model ładowarkiMocTechnologie szybkiego ładowaniaPortyCena
    Samsung EP-T4511NBEGEU45WUSB PD + PPS (Super Fast Charging 2.0)1x USB-C179,00 zł
    3MK Hyper Charger GaN45WUSB PD + PPS + QC4+2x USB-C89,90 zł
    Tech-Protect NC45W-GAN45WUSB PD + PPS2x USB-C79,00 zł

    Samsung Galaxy S26 Ultra

    Model ładowarkiMocTechnologiePortyCena
    UGREEN Nexode Pro100WPD, PPS, QC2x USB-C + USB-A219,90 zł
    Empower by PanzerGlass Turbo70WUSB PD + QC3.02x USB-C + USB-A179,00 zł
    Tech-Protect NCA65W-GAN65WPD, QC3.02x USB-C + USB-A75,00 zł

    Jaką ładowarkę wybrać do Samsung Galaxy S26?

    Jeśli chcesz wykorzystać pełny potencjał ładowania w Samsung Galaxy S26, kluczowe są standardy USB Power Delivery (PD) oraz PPS, które zapewniają szybkie, stabilne i bezpieczne ładowanie.

    Ponieważ Galaxy S26 obsługuje maksymalnie 25W, najlepszym wyborem będą ładowarki sieciowe USB-C o tej mocy — mocniejsze modele nie przyspieszą ładowania, ale mogą być bardziej uniwersalne i przydatne także do innych urządzeń.

    Poniżej znajdziesz zestawienie sprawdzonych ładowarek 25W oraz krótkie opisy, które pomogą Ci wybrać najlepszy model pod Twoje potrzeby.


    Ładowarka sieciowa Samsung EP-T2510NB 25W Fast Charge

    Samsung EP-T2510NB to oryginalna ładowarka Samsung, w pełni kompatybilna z technologią Super Fast Charging 25W. To najbezpieczniejszy i najbardziej przewidywalny wybór do Galaxy S26. Cena 99,00 zł.

    Dzięki pełnej obsłudze USB Power Delivery oraz PPS ładowarka dynamicznie dopasowuje napięcie i prąd do aktualnych potrzeb smartfona. Przekłada się to na stabilne ładowanie, mniejsze straty energii i kontrolę temperatury nawet przy dłuższym użytkowaniu. To rozwiązanie, które gwarantuje maksymalną kompatybilność z oprogramowaniem i zabezpieczeniami Samsunga.

    • Obsługa USB Power Delivery + PPS
    • Stabilne i bezpieczne ładowanie bez nadmiernego nagrzewania
    • Idealna do codziennego użytkowania
    • Kompaktowa konstrukcja – dobra do domu i w podróży

    To najlepsza opcja, jeśli zależy Ci na pełnej kompatybilności i pewnym, bezproblemowym działaniu przez długi czas.


    Ładowarka sieciowa USAMS T42 mini 25W PD 3.0

    USAMS T42 to kompaktowa ładowarka 25W z obsługą PD 3.0, która świetnie sprawdzi się jako tańsza alternatywa do Galaxy S26. Cena 55,44 zł.

    Model ten zapewnia pełną moc 25W, czyli dokładnie tyle, ile wykorzysta Galaxy S26. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się w kieszeni, torbie czy organizerze podróżnym. To dobry wybór dla osób, które chcą szybkiego ładowania bez przepłacania za markę premium.

    • Moc 25W – optymalna dla S26
    • Małe rozmiary, lekka konstrukcja
    • Dobry stosunek ceny do możliwości
    • Nowoczesny design

    Sprawdzi się jako druga ładowarka do pracy, samochodu lub na wyjazdy.


    Ładowarka sieciowa Tech-Protect NCM25 USB-C PD 25W

    Tech-Protect NCM25 to budżetowa ładowarka 25W z USB-C, dostępna w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych. Cena 35,00 zł.

    Mimo niskiej ceny oferuje obsługę USB Power Delivery 25W, co oznacza pełną kompatybilność z maksymalną mocą ładowania Galaxy S26. To proste, funkcjonalne rozwiązanie dla osób, które szukają ekonomicznej ładowarki do codziennego użytku. Jej kompaktowa obudowa sprawia, że dobrze sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

    • Obsługa USB PD 25W
    • Bardzo atrakcyjna cena
    • Kompaktowy rozmiar
    • Dostępna w różnych kolorach

    Tania ładowarka sieciowa do Galaxy S26 to świetna opcja, jeśli nie chcesz przepłać, a zależy Ci na zachowaniu standardu szybkiego ładowania.


    Jaką ładowarkę wybrać do Samsung Galaxy S26+Plus?

    Samsung Galaxy S26+ obsługuje Super Fast Charging 2.0 o mocy do 45W, dlatego aby wykorzystać jego pełny potencjał, warto wybrać ładowarkę z obsługą USB Power Delivery oraz PPS o mocy minimum 45W.

    Słabsze ładowarki 25W oczywiście naładują telefon, ale nie pozwolą wykorzystać maksymalnej szybkości ładowania. Jeśli zależy Ci na krótszym czasie uzupełniania baterii, model 45W będzie najlepszym wyborem.

    Poniżej znajdziesz sprawdzone ładowarki 45W kompatybilne z Galaxy S26+Plus.


    Ładowarka sieciowa Samsung EP-T4511NBEGEU 45W USB-C

    Samsung EP-T4511NBEGEU to oryginalna ładowarka producenta, w pełni zgodna z technologią Super Fast Charging 2.0 (45W). Cena 179,00 zł.

    Dzięki obsłudze USB PD + PPS zapewnia maksymalną szybkość ładowania Galaxy S26+ przy zachowaniu stabilnej temperatury i bezpieczeństwa baterii. To najbardziej przewidywalny wybór, jeśli zależy Ci na pełnej kompatybilności z oprogramowaniem Samsunga oraz maksymalnej wydajności.

    • 45W z pełnym wsparciem Super Fast Charging 2.0
    • USB-C z obsługą PD + PPS
    • Stabilne, szybkie i bezpieczne ładowanie
    • Wysoka jakość wykonania

    Najlepsza opcja, jeśli chcesz wykorzystać 100% możliwości Galaxy S26+ bez kompromisów.


    Ładowarka sieciowa 3MK Hyper Charger PD 45W GaN QC4+ PPS 2C

    3MK Hyper Charger to nowoczesna ładowarka 45W wykorzystująca technologię GaN, która pozwala zmniejszyć rozmiar urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności. Cena 89,90 zł.

    Obsługa PD + PPS + QC4+ sprawia, że ładowarka jest kompatybilna nie tylko z Galaxy S26+, ale także z innymi smartfonami, tabletami czy akcesoriami. Dwa porty USB-C pozwalają ładować dwa urządzenia jednocześnie, co zwiększa jej uniwersalność.

    • 45W z PD + PPS (SFC 2.0)
    • Technologia GaN – mniejsze nagrzewanie i wyższa efektywność
    • 2x USB-C
    • Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości

    Świetna alternatywa dla oryginalnej ładowarki Samsung w niższej cenie.


    Ładowarka sieciowa Tech-Protect NC45W-GAN 2xUSB-C

    Tech-Protect NC45W-GAN to kompaktowa ładowarka 45W z dwoma portami USB-C i wsparciem dla szybkiego ładowania. Cena 79,00 zł.

    Dzięki technologii GaN jest mniejsza i bardziej energooszczędna niż klasyczne ładowarki tej samej mocy. Obsługa PD + PPS pozwala w pełni wykorzystać możliwości Galaxy S26+, a dwa porty USB-C zwiększają funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

    • 45W USB Power Delivery + PPS
    • 2x USB-C
    • Technologia GaN
    • Kompaktowa konstrukcja

    Dobry wybór, jeśli szukasz wydajnej ładowarki 45W w rozsądnej cenie.


    Jaką ładowarkę wybrać do Samsung Galaxy S26 Ultra?

    Samsung Galaxy S26 Ultra obsługuje szybkie ładowanie przewodowe do 60W, dlatego warto wybrać ładowarkę, która pozwoli wykorzystać jak najwięcej z tej wydajności. Modele o mocy 65W i wyżej nie tylko zapewniają szybkie ładowanie telefonu, ale często są też bardziej uniwersalne — wygodnie zasila tablet, słuchawki czy nawet laptopa.

    Poniżej znajdziesz sprawdzone ładowarki 65W–100W, które świetnie sprawdzą się z Galaxy S26 Ultra.


    Ładowarka sieciowa UGREEN Nexode Pro 100W GaN USB-C + USB-C + USB-A

    UGREEN Nexode Pro to jeden z najbardziej wydajnych modeli w zestawieniu — idealny, jeśli zależy Ci na maksimum mocy i uniwersalności. Dzięki technologii GaN ładowarka jest bardziej efektywna i kompaktowa niż tradycyjne modele o tej mocy. Cena 219,90 zł.

    • Obsługa USB Power Delivery + PPS + QC dla szerokiej kompatybilności
    • Maksymalna moc 100W — wykorzystasz nie tylko z Galaxy S26 Ultra
    • 2x USB-C + USB-A — ładowanie kilku urządzeń jednocześnie
    • Stabilne ładowanie bez nadmiernego nagrzewania

    To świetna propozycja, jeśli chcesz mieć jedną ładowarkę do telefonu, tabletu, powerbanka, słuchawek czy laptopa.


    Ładowarka sieciowa Empower by PanzerGlass Turbo 70W 2xUSB-C + USB-A

    Empower by PanzerGlass Turbo to mocna i uniwersalna ładowarka 70W, która doskonale sprawdzi się z Galaxy S26 Ultra, a jednocześnie będzie efektywnym źródłem energii dla innych urządzeń. Cena 179,00 zł.

    • 70W z obsługą USB PD + QC3.0
    • 2x USB-C + USB-A — większa elastyczność połączeń
    • Solidna jakość wykonania
    • Dobrze zbalansowana moc względem ceny

    Warto rozważyć ten model, jeśli zależy Ci na mocnej ładowarce do codziennego użytku i podróży — nie tylko do smartfona.


    Ładowarka sieciowa Tech-Protect NCA65W-GAN USB-C + USB-C + USB-A

    Tech-Protect NCA65W-GAN to bardzo dobra opcja budżetowa o całkiem sporej mocy, która poradzi sobie z Galaxy S26 Ultra oraz innymi urządzeniami wymagającymi szybkiego zasilania. Cena 75,00 zł.

    • 65W USB PD + QC3.0
    • 2x USB-C + USB-A — wygodne ładowanie kilku urządzeń
    • Technologia GaN – mniejsze nagrzewanie i większa efektywność
    • Bardzo korzystna cena

    To najlepszy wybór, jeśli szukasz mocnej i taniej ładowarki do S26 Ultra bez przepłacania.


    FAQ – ładowarki do Samsung Galaxy S26

    Czy ładowarka o większej mocy może zaszkodzić baterii?

    Nie. Smartfon pobiera tylko tyle mocy, ile obsługuje. Jeśli podłączysz ładowarkę 65W lub 100W do Galaxy S26 (25W), telefon i tak ograniczy pobór do maksymalnie 25W. Kluczowe jest jednak, aby ładowarka obsługiwała standard USB Power Delivery (PD) oraz PPS — wtedy ładowanie jest bezpieczne i stabilne.


    Jaki kabel do szybkiego ładowania Samsung Galaxy S26 będzie najlepszy?

    Aby zapewnić maksymalną szybkość ładowania Samsung Galaxy S26 — zwłaszcza w wersjach Plus (45W) i Ultra (do 60W) — warto wybrać kabel USB-C do USB-C o natężeniu 5A z obsługą Power Delivery (PD) oraz PPS. 


    Jaką moc powinna mieć ładowarka, jeśli chcę ładować jednocześnie laptopa i Galaxy S26?

    W takim przypadku najlepiej wybrać ładowarkę o mocy minimum 65W, a optymalnie 70–100W, szczególnie jeśli laptop obsługuje ładowanie przez USB-C. Modele z dwoma portami USB-C pozwolą wygodnie ładować oba urządzenia jednocześnie bez dużych spadków mocy.


    Czy Galaxy S26 obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe?

    Tak. Seria Galaxy S26 wspiera standard Qi2, przy czym:

    • S26 i S26+ do 20W,
    • S26 Ultra do 25W.

    Aby uzyskać maksymalną szybkość ładowania bezprzewodowego, warto wybrać ładowarkę Qi2 z magnetycznym pozycjonowaniem.


    Czy warto kupić ładowarkę 60W do Galaxy S26?

    Do podstawowego Galaxy S26 (25W) nie ma to wpływu na szybkość ładowania, ale może być dobrym wyborem, jeśli chcesz używać jednej ładowarki do kilku urządzeń — np. tabletu lub laptopa.


    Czy ładowarka 45W przyspieszy ładowanie Galaxy S26?

    Nie — Galaxy S26 wykorzysta maksymalnie 25W. Ładowarka 45W ma sens głównie przy modelu Galaxy S26+Plus.


    Czy szybkie ładowanie skraca żywotność baterii?

    Nowoczesne technologie PD i PPS kontrolują napięcie oraz temperaturę, dlatego przy użyciu dobrej jakości ładowarki szybkie ładowanie nie stanowi zagrożenia dla baterii. Najważniejsze jest unikanie tanich, niesprawdzonych modeli bez odpowiednich zabezpieczeń.

     

     

  • Honor Magic 8 Pro vs Honor Magic8 Lite – który wybrać?

    Honor Magic 8 Pro vs Honor Magic8 Lite – który wybrać?

    Jeśli zależy Ci na najwyższej wydajności, aparatach z najwyższej półki i nowinkach technologicznych – Honor Magic8 Pro będzie na pewno lepszym wyborem. To flagowiec oferujący topowe podzespoły i funkcje we wszystkich aspektach (ekran, aparat, procesor, szybkie ładowanie itp.).

    Natomiast Honor Magic8 Lite sprawdzi się, jeśli priorytetem jest długi czas pracy na baterii, zwiększona wytrzymałość obudowy i znacznie niższa cena. Magic8 Lite zapewnia solidną codzienną funkcjonalność z fantastyczną baterią, choć ustępuje wersji Pro pod względem szybkości działania i jakości zdjęć.

    W skrócie: Honor Magic8 Pro dla wymagających entuzjastów, Magic8 Lite dla praktycznych użytkowników dbających o budżet.

    Dwa nowe modele Honor Magic8

    Honor zaprezentował na początku 2026 roku dwa nowe smartfony z serii Magic, przeznaczone dla różnych odbiorców. Honor Magic8 Pro to flagowiec klasy premium, nastawiony na zaawansowaną fotografię mobilną oraz integrację z AI (m.in. Asystent Google Gemini). Z kolei Honor Magic8 Lite to „pancerny” średniak o wzmocnionej konstrukcji i rekordowej baterii. Oba modele miały swoją polską premierę w styczniu 2026 – sprzedaż ruszyła 15 stycznia 2026 r.. Magic8 Pro jest pokazem technologicznych możliwości marki Honor, natomiast Magic8 Lite ma przyciągnąć użytkowników szukających długiego czasu pracy i odporności na uszkodzenia w bardziej przystępnej cenie

    Tabela porównawcza Magic8 Pro vs Magic8 Lite

    CechyHonor Magic8 ProHonor Magic8 Lite
    Ekran6.71″ OLED LTPO, adaptacyjne 1–120 Hz, ~1.5K (2808×1256), 6000 nit HDR szczytowo6.79″ OLED, 120 Hz, ~1.5K (2640×1200), 6000 nit HDR szczytowo
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5 (8 rdzeni, najwydajniejszy SoC 2026)Snapdragon 6 Gen 4 (8 rdzeni, chipset klasy średniej)
    Pamięć (RAM/ROM)12 GB / 512 GB (UFS 4.1)8 GB / 256 GB lub 8 GB / 512 GB
    Aparaty tylnePotrójny: 200 Mpix peryskopowy tele (OIS, 3.7× zoom) + 50 Mpix główny (f/1.6, OIS) + 50 Mpix ultra-szeroki (122°)Podwójny: 108 Mpix główny (f/1.75, OIS+EIS) + 5 Mpix ultra-szeroki (f/2.2)
    Aparat przedni50 Mpix (prawdopodobnie z sensorami 3D do Face ID)16 Mpix
    Bateria6270 mAh (technologia krzemowo-węglowa), do 2,5 dnia pracy7500 mAh (ogniwo silicon-carbon), do 3–4 dnipracy
    Ładowanie100 W przewodowe (do 100% ~30 min), 80 W bezprzewodowe66 W przewodowe (brak ładowania bezprzewodowego)
    OdpornośćIP68 / IP69K (wodoszczelny, pyłoszczelny; odporny na strumień wody pod ciśnieniem)IP68 / IP69K, cert. SGS Triple Resistant(wstrząsy, upadki)
    KonstrukcjaSzkło i metal (premium), zakrzywiony ekran, 213 g, 8.3 mm grubości. Kolory: złoty (Sunrise), niebieski (Sky), czarny.Wzmocniona obudowa, płaski symetryczny ekran, 189 g, 7.8 mm grubości. Kolory: czarny, zielony (Forest).
    SystemMagicOS 10 (Android 16) – integracja z Google Gemini, dedykowany Przycisk AIMagicOS 9 (Android 15) – podobne funkcje AI (edytor zdjęć, asystent życia), brak fizycznego AI Button.

    💡Po wyborze modelu warto od razu zadbać o ochronę obudowy i ekranu. Jeśli celujesz w flagowca, zobacz najlepsze etui do Honor Magic8 Pro— najlepiej takie, które dobrze zabezpieczy aparat i krawędzie.

    Jeśli stawiasz na wytrzymałego średniaka, sprawdź pokrowce do Honor Magic8 Lite, które podkreśli jego „pancerny” charakter i ułatwi codzienne użytkowanie.


    Design i wytrzymałość: który jest wygodniejszy i bardziej odporny?

    Na papierze oba modele wyglądają na „mocne” (wysokie klasy IP), ale w dłoni i w codziennym użyciu różnią się mocno: Magic8 Pro to cięższy, masywny flagowiec z mocną ochroną ekranu, a Magic8 Lite jest lżejszy, cieńszy i ma większy wyświetlacz – bardziej „praktyczny” na co dzień.

    Honor Magic8 Pro – cięższy flagowiec z NanoCrystal Shield i topową ochroną IP

    Magic8 Pro ma 6,71″ OLED (2808 × 1256 px) i ochronę HONOR NanoCrystal Shield, czyli realny plus, jeśli telefon często ląduje w kieszeni z kluczami albo zdarzają się upadki.

    Konstrukcja i gabaryty Pro (Twoje dane):

    • 161,15 × 75 × 8,4 mm
    • 219 g
    • IP68 / IP69 / IP69K
    • jasność: do 6000 nitów (max), HBM 1800 nit
    • USB-C 3.2 Gen 1

    W praktyce: telefon jest „konkretny” – 219 g czuć, ale to też typowe dla modeli z dużą baterią i rozbudowanym modułem aparatów. Jeśli lubisz sprzęt solidny i „flagowy w odczuciu”, Pro spełnia tę rolę.

    Honor Magic8 Lite – większy ekran, niższa waga i jeszcze szerszy zestaw norm IP

    Magic8 Lite ma 6,79″ AMOLED (2640 × 1200 px), szkło glinokrzemianowe i jedną rzecz, która mocno wybija się w specyfikacji: IP66 + IP68 + IP69 + IP69K (czyli dochodzi IP66).

    Konstrukcja i gabaryty Lite (Twoje dane):

    • 161,9 × 76,1 × 7,76 mm
    • 189 g
    • IP66 / IP68 / IP69 / IP69K
    • ekran: 3840 Hz PWM (ważne dla wrażliwych oczu)

    Lite jest o 30 g lżejszy i wyraźnie cieńszy. Dla wielu osób to będzie po prostu wygodniejsze w kieszeni i w dłoni — szczególnie przy dłuższym scrollowaniu, czytaniu albo oglądaniu wideo (większy ekran).

    Mini-wniosek: co wybrać w tym punkcie?

    Jeśli wolisz większy ekran, niższą wagę i cieńszą obudowę (plus 3840 Hz PWM) → Magic8 Lite

    Jeśli chcesz mocno “flagowe” odczucie, kompakt 6,71″ i ochronę NanoCrystal Shield → Magic8 Pro


    Ekran: jasność, PWM i komfort dla oczu (Pro vs Lite)

    Ekran to jedna z tych rzeczy, które odczuwasz non stop — przy przewijaniu, czytaniu, filmach i w słońcu. W tej parze różnice są konkretne: Pro ma bardziej „flagową” specyfikację (OLED + wyższa deklarowana jasność), a Lite stawia na duży panel AMOLED i mocne funkcje komfortu wzroku (w tym 3840 Hz PWM).

    Honor Magic8 Pro – OLED 6,71″ z mocną jasnością i NanoCrystal Shield

    Pro oferuje 6,71″ OLED o rozdzielczości 2808 × 1256 px i deklarowane parametry jasności:

    • do 6000 nitów (maks.)
    • HBM 1800 nit

    To ważne w dwóch scenariuszach:

    • słońce / jasne otoczenie → telefon pozostaje czytelny
    • HDR i multimedia → ekran potrafi „wyciągnąć” bardzo wysoki efekt szczytowy

    Do tego dochodzi HONOR NanoCrystal Shield, czyli realny bonus ochronny dla samego panelu.

    Dla kogo to jest?
    Dla osób, które dużo używają telefonu poza domem, oglądają multimedia i chcą „flagowego” wyświetlacza bez kompromisów.


    Honor Magic8 Lite – AMOLED 6,79″ + 3840 Hz PWM, czyli ekran przyjazny oczom

    Lite ma większy ekran: 6,79″ AMOLED o rozdzielczości 2640 × 1200 px. Najmocniej wyróżniają go dodatki związane z komfortem:

    • 3840 Hz – ultrawysokie ściemnianie PWM
    • „Komfort dla oczu”
    • „Wyświetlacz nocny z rytmem dobowym”
    • „Dynamiczne przyciemnianie”
    • szkło glinokrzemianowe

    W praktyce: jeśli należysz do osób, które męczą oczy wieczorem albo są wrażliwe na migotanie przy niskiej jasności, 3840 Hz PWM może być jedną z najbardziej odczuwalnych zalet tego modelu.

    Dla kogo to jest?
    Dla tych, którzy dużo czytają na telefonie, pracują wieczorami i chcą większy ekran do filmów/scrollowania.

    Mini-wniosek: Pro czy Lite pod kątem ekranu?

    • Wybierz Magic8 Pro, jeśli priorytetem jest maksymalna jasność i „flagowe” wrażenie OLED + NanoCrystal Shield.
    • Wybierz Magic8 Lite, jeśli chcesz większy ekran i najmocniej liczy się komfort oczu (3840 Hz PWM).

    Wydajność i płynność działania: Snapdragon 8 Elite Gen 5 vs Snapdragon 6 Gen 4

    W tym punkcie różnice między Magic8 Pro i Magic8 Lite są najbardziej „zero-jedynkowe”. Pro jest zbudowany do maksymalnej mocy i pracy bez kompromisów, a Lite celuje w stabilną codzienność — ale z wyraźnie słabszym zapasem wydajności.

    Honor Magic8 Pro – Snapdragon 8 Elite Gen 5 i Adreno 840 (top 2026)

    Magic8 Pro działa na Snapdragon 8 Elite Gen 5 z grafiką Adreno 840, czyli zestawie z absolutnej czołówki. W praktyce daje to:

    • bardzo wysoką płynność systemu nawet przy wielu aplikacjach naraz,
    • świetną wydajność w grach i przy cięższych tytułach,
    • szybsze przetwarzanie zdjęć i trybów AI (np. serie zdjęć, noc, funkcje „AI” w aparacie),
    • większy komfort „na lata”, bo topowy układ dłużej pozostaje szybki mimo aktualizacji i rosnących wymagań aplikacji.

    To model dla osób, które chcą mieć pewność, że telefon nie będzie „łapał zadyszki” przy intensywnym użytkowaniu.

    Honor Magic8 Lite – Snapdragon 6 Gen 4 (klasa średnia, ale oszczędna i praktyczna)

    Magic8 Lite ma Snapdragon 6 Gen 4 (8 rdzeni), czyli chipset klasy średniej. To oznacza, że:

    • w codziennym użyciu (social media, nawigacja, YouTube, przeglądarka) będzie po prostu działał sprawnie,
    • ale przy cięższych zadaniach (gry na wysokich detalach, dłuższa obróbka, bardziej wymagające aplikacje) szybciej pokaże ograniczenia,
    • w porównaniu do Pro ma mniejszy zapas mocy „na przyszłość”.

    To dobre rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują flagowej mocy, tylko chcą stabilnego telefonu do normalnych zastosowań — przy okazji z naciskiem na baterię.

    Wniosek: jeśli priorytetem jest maksymalna wydajność, gry i „spokój na lata” → Magic8 Pro. Jeśli chcesz codzienną płynność bez przepłacania i nie należysz do wymagających użytkowników → Magic8 Lite.


    Aparaty: 200 MP peryskop i 50 MP selfie vs 108 MP i prosta fotografia

    W aparatach widać najprościej, dla kogo jest który model. Magic8 Pro ma zestaw typowo flagowy (tele peryskop + mocny główny + szeroki) i dużo funkcji foto/wideo z AI. Magic8 Lite stawia na prostotę: dobry aparat główny 108 MP i podstawowy ultraszeroki 5 MP.

    Honor Magic8 Pro – potrójny aparat 200 MP + 50 MP + 50 MP i mocne tryby AI

    Z tyłu dostajesz 3 aparaty:

    • 200 MP tele peryskop: ƒ/2.6, matryca 1/1.4″, OIS, 3.7× zoom optyczny
    • 50 MP główny: ƒ/1.6, matryca 1/1.3″, OIS, 4-in-1 (2.4 μm)
    • 50 MP ultraszeroki: ƒ/2.0, 122°, z trybem HD Macro z 2,5 cm

    To oznacza, że Pro jest „kompletny”:

    • masz sensowny zoom (nie tylko cyfrowy),
    • masz szeroki kąt i makro z bliska,
    • masz większą elastyczność w trudnym świetle dzięki OIS i jasnemu głównemu.

    Do tego dochodzi sporo funkcji foto/wideo z Twojej listy, m.in. AI Super Zoom, wzmocniony tryb nocny AI, HDR, super burst, tryb profesjonalny, multi-wideo, EIS/OIS.

    Z przodu: 50 MP (ƒ/2.0) + odblokowywanie twarzą 3D — i to jest realna przewaga Pro, jeśli zależy Ci na szybkim, „pewnym” face unlock oraz lepszych selfie.

    Honor Magic8 Lite – 108 MP z OIS, ale zestaw bardziej podstawowy

    W Lite mamy z tyłu 2 aparaty:

    • 108 MP główny: ƒ/1.75, OIS
    • 5 MP (drugi aparat): ƒ/1.22

    Główny aparat 108 MP z OIS to dobry fundament do codziennych zdjęć (zwłaszcza w dzień i w typowych scenariuszach). Natomiast zestaw jest mniej uniwersalny niż w Pro — szczególnie gdy:

    • chcesz zoomować bez dużej utraty jakości (brak peryskopu),
    • często robisz ujęcia szerokim kątem w lepszej jakości,
    • zależy Ci na bardziej rozbudowanych możliwościach foto/wideo.

    Z przodu: 16 MP (ƒ/2.45) — wystarczy do wideorozmów i social mediów, ale to nie ta liga co 50 MP w Pro.

    Wniosek: jeśli aparat jest ważny (zoom, noc, portrety, wszechstronność i selfie) → Magic8 Pro. Jeśli robisz głównie zwykłe zdjęcia i chcesz „po prostu dobry aparat główny” → Magic8 Lite będzie wystarczający.


    Bateria i ładowanie: 6270 mAh + 100W/80W vs 7500 mAh + 66W

    Tu sytuacja jest bardzo ciekawa, bo oba telefony mają baterie krzemowo-węglowe, ale idą w zupełnie inną filozofię: Pro wygrywa szybkością ładowania (także bezprzewodowo), a Lite bije rekordem pojemności i nastawieniem na maksymalny czas pracy.

    Honor Magic8 Pro – 6270 mAh i ładowanie klasy premium (100W + 80W bezprzewodowo)

    Magic8 Pro ma baterię:

    • 6270 mAh (typowa) / 6090 mAh (znamionowa)
    • technologia: krzemowo-węglowa HONOR nowej generacji

    Do tego dostajesz:

    • 100W HONOR SuperCharge (przewodowo)
    • 80W HONOR SuperCharge (bezprzewodowo)

    W praktyce Pro jest dla osób, które:

    • lubią podładować telefon „w biegu” (krótko, ale bardzo szybko),
    • chcą wygody ładowania bez kabla,
    • często korzystają intensywnie (foto, wideo, GPS, gry) i ważniejsze jest szybkie uzupełnianie energii niż bicie rekordów czasu pracy.

    Honor Magic8 Lite – 7500 mAh: telefon dla tych, którzy nie chcą ładować codziennie

    Magic8 Lite ma baterię:

    • 7500 mAh
    • technologia: krzemowo-węglowa

    Ładowanie:

    • 66W przewodowo
    • brak ładowania bezprzewodowego

    To model, który jest idealny, jeśli:

    • chcesz maksymalnie rzadko podpinać telefon do ładowarki,
    • często jesteś w trasie, w pracy „w terenie”, albo po prostu nie lubisz pilnować procentów,
    • ważniejszy jest długi czas działania niż topowa szybkość ładowania.

    Wniosek: jeśli zależy Ci na wygodzie i topowym ładowaniu (w tym bezprzewodowym) → Magic8 Pro. Jeśli priorytetem jest jak najdłuższy czas pracy z dala od gniazdka → Magic8 Lite.

    💡Jeśli chcesz wykorzystać pełen potencjał sprzętu, warto dobrać kompatybilne akcesorium — sprawdź szybkie ładowarki bezprzewodowe do Honor Magic8 Pro.

    W przypadku Honor Magic8 Lite, który oferuje 66 W ładowania przewodowego i nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, dobrym wyborem będą ładowarki sieciowe do Honor Magic8 Lite — te akcesoria pozwolą maksymalnie skrócić czas uzupełniania energii.


    Łączność i dodatki: Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 i USB-C 3.2 vs Wi-Fi 6 (ax) i Bluetooth 5.2

    W codziennym użyciu oba telefony zapewniają wszystko, co potrzebne (5G, NFC, nowoczesne Wi-Fi), ale wersja Pro ma kilka cech typowo „flagowych”, które docenią osoby korzystające z szybkiej sieci, dobrego audio i nowocześniejszych standardów łączności.

    Honor Magic8 Pro – Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0, bogatsze audio i bardziej elastyczne SIM

    W Magic8 Pro dostajesz bardzo mocny pakiet:

    • Wi-Fi 7 (plus Wi-Fi 6 / Wi-Fi Direct, pasma 2.4 i 5 GHz)
    • Bluetooth 6.0
    • obsługa wielu kodeków audio: SBC/AAC/aptX/aptX HD/aptX Adaptive/LDAC/LHDC 5.0/LC3
    • NFC
    • USB-C 3.2 Gen 1 (to praktyczna różnica np. przy przesyłaniu danych)

    Do tego Pro ma też bardziej rozbudowane opcje kart:

    • Dual SIM w kilku wariantach: SIM+SIM / SIM+eSIM / eSIM+eSIM

    I rozbudowaną nawigację wielosystemową z pasmami precyzyjnymi:

    • GPS L1+L5 + AGPS
    • GLONASS, Galileo (E1+E5a+E5b), BeiDou (B1I+B1C+B2a+B2b), QZSS (L1+L5)

    Plus multimedialny bonus:

    • HONOR Sound + HONOR Surround Subwoofer (w praktyce: mocniejszy, „pełniejszy” dźwięk niż w typowych średniakach).

    Honor Magic8 Lite – nowoczesna baza: Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5.2, 4×4 MIMO

    Lite ma bardzo sensowny zestaw, po prostu bardziej „klasy średniej”:

    • Wi-Fi w standardach a/b/g/n/ac/ax (czyli praktycznie Wi-Fi 6 / ax)
    • Bluetooth 5.2
    • NFC
    • Wi-Fi Direct
    • dodatkowo: 4×4 MIMO

    Kodeki audio też są porządne:

    • SBC/AAC/LDAC/aptX/aptX HD/aptX Adaptive + BLE

    Nawigacja jest pełna (GPS, A-GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou), ale bez podanych pasm typu L1/L5.

    Złącze:

    • USB-C (bez doprecyzowania wersji jak w Pro).

    Wniosek: jeśli zależy Ci na maksymalnie nowoczesnej łączności (Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0), szybszym transferze po kablu (USB-C 3.2) i bogatszym audio → Magic8 Pro. Jeśli chcesz po prostu bardzo dobrą łączność do codziennego użycia (Wi-Fi 6/ax, NFC, 5G) bez dopłacania do „topowych standardów” → Magic8 Lite.


    System i funkcje: MagicOS 10 (Android 16) vs MagicOS 9 (Android 15)

    Różnica systemowa między tymi modelami nie jest tylko „numerkiem”. Magic8 Pro startuje z nowszą wersją Androida i MagicOS, co oznacza dłuższą perspektywę aktualizacji i najświeższe funkcje. Magic8 Lite działa na starszej wersji, ale nadal oferuje komplet najważniejszych rozwiązań.

    Honor Magic8 Pro – Android 16 i MagicOS 10.0

    Magic8 Pro działa na:

    • Android 16
    • MagicOS 10.0

    To daje:

    • nowszą bazę systemową,
    • większą przyszłościowość aktualizacji,
    • lepszą integrację z funkcjami AI (szczególnie przy aparacie i systemowych narzędziach),
    • potencjalnie dłuższe wsparcie bezpieczeństwa.

    W praktyce: kupując Pro, startujesz z najnowszym oprogramowaniem, co zwykle oznacza więcej aktualizacji w przyszłości i wolniejsze „starzenie się” systemu.


    Honor Magic8 Lite – Android 15 i MagicOS 9.0

    Magic8 Lite pracuje na:

    • Android 15
    • MagicOS 9.0

    To nadal nowoczesny system, który zapewnia:

    • płynne działanie,
    • dostęp do wszystkich aktualnych aplikacji,
    • typowe funkcje MagicOS (personalizacja, gesty, tryby oszczędzania energii, narzędzia aparatu).

    Różnica nie będzie dramatyczna w pierwszych miesiącach użytkowania, ale w dłuższej perspektywie Pro ma przewagę „startową” dzięki nowszej wersji Androida.


    Wniosek: jeśli zależy Ci na najnowszym systemie i maksymalnej przyszłościowości → Magic8 Pro. Jeśli Android 15 w zupełności Ci wystarcza i nie zależy Ci na byciu „na najświeższej wersji” → Magic8 Lite będzie w pełni funkcjonalny.


    Dla kogo Honor Magic8 Pro, a dla kogo Honor Magic8 Lite?

    Honor Magic8 Pro — dla wymagających i tych, którzy chcą „telefon bez limitów”

    Wybierz Magic8 Pro, jeśli Twoje używanie telefonu to coś więcej niż social media i przeglądarka — i chcesz sprzętu, który nie będzie Cię ograniczał.

    Dla gracza mobilnego i fanów maksymalnej płynności

    Jeśli grasz w wymagające tytuły i chcesz stabilnej wydajności, Pro jest bezpieczniejszym wyborem. Topowy układ + mocne GPU to po prostu więcej komfortu dziś i większy zapas na kolejne lata.

    Dla osób, które robią dużo zdjęć i korzystają z zoomu

    Masz zoom optyczny z peryskopu, mocny zestaw aparatów i rozbudowane tryby foto/wideo z AI. Jeśli często fotografujesz wieczorem, na koncertach, w podróży albo lubisz „przybliżać” bez utraty jakości — Pro będzie wyraźnie lepszy.

    Dla multitaskera i osoby pracującej na telefonie

    Jeżeli często przełączasz się między aplikacjami, robisz wideorozmowy, edytujesz pliki, skanujesz dokumenty i chcesz, żeby wszystko działało bez zająknięcia — Pro daje większą swobodę i nowszą bazę systemu.

    Dla tych, którzy chcą wygody ładowania (także bezprzewodowego)

    Jeśli cenisz szybkie „podładowanie w biegu” i lubisz kłaść telefon na ładowarce bez kabla — Pro ma przewagę dzięki ładowaniu bezprzewodowemu i szybszemu ładowaniu przewodowemu.


    Honor Magic8 Lite — dla praktycznych: bateria, wygoda i świetna cena

    Wybierz Magic8 Lite, jeśli szukasz telefonu „do życia”: ma działać długo, być wygodny i kosztować rozsądnie — bez dopłacania do flagowych dodatków.

    Dla podróżnika, kierowcy i osób często poza domem

    Duża bateria robi różnicę wtedy, gdy nie chcesz pamiętać o ładowarce codziennie. Lite jest też wygodny przy nawigacji i oglądaniu treści (duży ekran).

    Dla codziennego użytkownika: social, filmy, komunikatory

    Jeżeli telefon służy Ci głównie do internetu, aplikacji, zdjęć „na szybko”, banku i rozrywki — Lite spokojnie to ogarnie, a przy tym mniej obciąży portfel.

    Dla ucznia/studenta i osób kupujących „najrozsądniej”

    W tej cenie Lite jest wyborem pragmatycznym: duży ekran do notatek/lektury, dobra bateria na cały dzień i brak poczucia, że przepłacasz za moc, której nie wykorzystasz.

    Dla osób wrażliwych na komfort oczu wieczorem

    Jeśli długo siedzisz na telefonie po zmroku i zależy Ci na rozwiązaniach pod komfort wzroku (np. wysokie PWM, tryby ochrony oczu) — Lite ma tu bardzo mocny argument.


    FAQ: Honor Magic8 Pro vs Honor Magic8 Lite — najczęstsze pytania

    Czy Honor Magic8 Lite ma ładowanie bezprzewodowe?

    Nie. Honor Magic8 Lite nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. Oferuje wyłącznie ładowanie przewodowe 66W.


    Czy Honor Magic8 Pro ma ładowanie bezprzewodowe?

    Tak. Honor Magic8 Pro obsługuje ładowanie bezprzewodowe 80W (HONOR SuperCharge) oraz 100W przewodowo. To jedna z istotnych różnic między modelami.


    Który model ma lepszy aparat: Magic8 Pro czy Magic8 Lite?

    Honor Magic8 Pro. Ma potrójny zestaw (200 MP peryskop + 50 MP + 50 MP) i 50 MP z przodu, więc jest bardziej uniwersalny, szczególnie w zoomie i trudniejszych warunkach. Lite ma 108 MP z OIS i prostszy zestaw, dobry do codziennych zdjęć.


    Czy Honor Magic8 Lite ma stabilizację obrazu (OIS)?

    Tak — aparat główny 108 MP w Magic8 Lite ma OIS, co pomaga przy zdjęciach w gorszym świetle i przy nagrywaniu wideo.


    Który telefon lepiej sprawdzi się do gier?

    Honor Magic8 Pro, bo ma topowy układ Snapdragon 8 Elite Gen 5 i mocniejszą grafikę. Lite (Snapdragon 6 Gen 4) sprawdzi się w codziennych grach, ale w cięższych tytułach szybciej pokaże ograniczenia.


    Który model ma lepszą baterię?

    Jeśli chodzi o czas pracy, wygrywa Honor Magic8 Lite dzięki baterii 7500 mAh. Magic8 Pro ma 6270 mAh i też potrafi działać długo, ale Lite jest typowo „długodystansowy”.


    Czy oba modele są wodoodporne?

    Tak, oba mają wysoką odporność na wodę i pył.

    • Magic8 Pro: IP68 / IP69 / IP69K
    • Magic8 Lite: IP66 / IP68 / IP69 / IP69K

    Który model ma lepszy ekran? Honor Magic8 Pro czy Lite?

    To zależy, co jest ważniejsze:

    • Magic8 Pro ma OLED 6,71″ z bardzo wysoką jasnością (max 6000 nit) i ochroną NanoCrystal Shield.
    • Magic8 Lite ma większy AMOLED 6,79″ i mocny argument pod komfort oczu: 3840 Hz PWM.

    Który model jest lżejszy i wygodniejszy na co dzień?

    Honor Magic8 Lite — waży 189 g i ma 7,76 mm grubości. Magic8 Pro jest cięższy (219 g) i grubszy (8,4 mm).

     

     


  • Jakie najlepsze etui do Samsung Galaxy S26?

    Jakie najlepsze etui do Samsung Galaxy S26?

    Wybierając pokrowiec do Samsung Galaxy S26, warto dopasować go do swojego stylu użytkowania. Innego modelu potrzebuje osoba, która chce smukłej ochrony na co dzień, a innego ktoś, kto chce maksymalnie zabezpieczyć telefon przy upadkach.

    Na rynku znajdziesz dziś zarówno modne etui premium (Karl Lagerfeld, Guess), lekkie silikonowe modele, pancerne obudowy Supcase, jak i przeźroczyste czy matowe warianty, które nie ukrywają designu telefonu. Dzięki temu łatwo dopasujesz ochronę do swoich potrzeb i budżetu.

    👉 Sprawdź najlepsze etui do Samsung Galaxy S26 i wybierz idealny model dla siebie.

    💡Jeśli celujesz w większy ekran, pamiętaj, że wymiary różnią się między wersjami. Dlatego przed zakupem sprawdź też obudowy do Samsung Galaxy S26 Plus oraz etui do Samsung Galaxy S26 Ultra — tak, żeby wszystko pasowało idealnie.

    📊 TOP najlepszych etui do Samsung Galaxy S26

    KategoriaGłówny wybór (premium / wyższa cena)CenaNajwiększa zaletaAlternatywy (z cenami)
    Kobiece / fashionEtui Karl Lagerfeld IML MagSafe119 złStyl premium, modny designGuess IML Leopard / Classic Logo – 139 zł
    Tech-Protect Lamano MagSafe – 39 zł
    Silikonowe i lekkieRingke Silicone Magnetic MagSafe79 złMiękki silikon + MagSafeMercury Silicone – 49 zł
    Tech-Protect Silicone MagSafe – 39 zł
    PancerneSupcase IBLSN Armorbox MagSafe159 złMaksymalna ochrona 360°Tech-Protect Kevlar Cam+ (2-pack) – 95 zł
    Ringke Fusion-X Magnetic – 65 zł
    PrzeźroczysteUNIQ LifePro Xtreme MagClick119 złWysoka odporność + przezroczysty design3MK Clear MagCase – 49,90 zł
    Tech-Protect Flexair Hybrid – 35 zł
    MatoweBizon Case MatteO z pierścieniem45 złMatowe wykończenie + pierścień magnetycznyTech-Protect Magmat MagSafe – 39 zł
    Nowoczesne wykończenieBMW M Kevlar Logo MagSafe149 złWłókno aramidowe / KevlarUNIQ Lyden MagClick (eko skóra) – 129 zł
    Tech-Protect Ion Carbon MagSafe – 45 zł

    👜 Jakie kobiece etui do Galaxy S26 wybrać?

    Kobiece etui do Samsung Galaxy S26 to połączenie ochrony i stylu. W tej kategorii liczy się nie tylko zabezpieczenie telefonu, ale też design, który podkreśla charakter użytkowniczki. Modne nadruki, złote detale, motywy zwierzęce czy luksusowe wykończenia sprawiają, że etui staje się elementem stylizacji.

    Jeśli zależy Ci na efekcie „wow” i chcesz, aby telefon wyglądał designersko — poniższe modele będą strzałem w dziesiątkę.


    Karl Lagerfeld IML MagSafe

    Seria IML Repeated / Peekaboo / KC Script Choupette to propozycja dla fanek modowych akcentów premium. Charakterystyczne logo i motyw Choupette nadają smartfonowi luksusowy charakter, a wbudowany MagSafe zwiększa funkcjonalność. Cena: 119 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla kobiet, które traktują telefon jak dodatek modowy i lubią markowe akcenty.
    ➡️ Dla fanek minimalistycznego, ale rozpoznawalnego designu.

    Główne korzyści

    ✔️ Oryginalny design Karl Lagerfeld
    ✔️ Wbudowany MagSafe
    ✔️ Dobra ochrona plecków i boków
    ✔️ Efekt premium


    Guess IML Leopard / 4G Classic Logo Charm

    Dwa warianty Guess IML Leopard oraz Guess 4G Classic Logo Charm łączą elegancki styl z charakterystycznym brandingiem — panterka robi „wow”, a klasyczne 4G z zawieszką wygląda premium i pasuje do wielu stylizacji. To świetna opcja, gdy chcesz, żeby etui nie tylko chroniło, ale też wyglądało jak dodatek. Cena: 139 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą wyróżnić telefon wzorem i detalem.
    ➡️ Dla fanek dodatków premium (logo, zawieszki, „fashion vibe”).

    Główne korzyści

    ✔️ Modny design
    ✔️ Efekt premium i mocny styl w dłoni
    ✔️ Dobre dopasowanie do telefonu
    ✔️ Wersje z MagSafe


    Tech-Protect Lamano MagSafe

    Jeśli szukasz modnego wzoru w przystępnej cenie, Tech-Protect Lamano MagSafe to ciekawa alternatywa dla droższych marek fashion. Panterkowy motyw nadaje telefonowi wyrazisty charakter, a jednocześnie etui pozostaje lekkie i wygodne w codziennym użytkowaniu. To dobra opcja, gdy zależy Ci na stylu bez wydawania ponad 100 zł. Cena: 39 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą modny wzór w budżetowej cenie.
    ➡️ Dla użytkowniczek szukających lekkiego etui z MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Atrakcyjna cena
    ✔️ Modny motyw panterki
    ✔️ Wbudowany pierścień MagSafe
    ✔️ Smukła, lekka konstrukcja

    💡 Dlaczego warto wybrać kobiece etui do Samsung Galaxy S26?

    Modne etui do Galaxy S26 to coś więcej niż ochrona — to element stylu. W zależności od budżetu możesz postawić na markowe modele premium albo tańsze, ale nadal efektowne wzory. Każda z tych opcji pozwala zabezpieczyć telefon i jednocześnie nadać mu wyjątkowy, bardziej „fashion” charakter.


    Jakie silikonowe i lekkie etui do Galaxy S26 wybrać?

    Jeśli zależy Ci na smukłej konstrukcji i wygodnym chwycie, silikonowe etui do Samsung Galaxy S26 będzie jednym z najbezpieczniejszych wyborów. Tego typu modele dobrze amortyzują drobne upadki, nie pogrubiają telefonu i sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.


    Ringke Silicone Magnetic MagSafe

    Jeśli zależy Ci na trwałym i dobrze wykonanym silikonowym etui, Ringke Silicone Magnetic to jeden z najmocniejszych kandydatów w tej kategorii.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą minimalizmu i dobrego wykończenia.
    ➡️ Dla użytkowników korzystających z MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Miękki, przyjemny silikon
    ✔️ Wbudowany magnes
    ✔️ Smukła konstrukcja
    ✔️ Dobre dopasowanie do telefonu


    Mercury Silicone do Samsung Galaxy S26

    Jeżeli szukasz klasycznego, budżetowego rozwiązania, Mercury Silicone  to sprawdzony wybór na co dzień. Etui jest lekkie, elastyczne i dobrze chroni boki urządzenia przed zarysowaniami. Cena: 49 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą prostej ochrony bez dodatków.
    ➡️ Dla użytkowników ceniących niską wagę.

    Główne korzyści

    ✔️ Lekka konstrukcja
    ✔️ Elastyczny materiał
    ✔️ Dobre zabezpieczenie boków
    ✔️ Korzystna cena


    Tech-Protect Silicone MagSafe

    Jeśli zależy Ci na niskiej cenie i obsłudze magnetycznych akcesoriów, Tech-Protect Silicone MagSafe to rozsądna opcja. Klasyczna czarna wersja sprawdzi się zarówno w pracy, jak i prywatnie. Cena: 39 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą najtańsze etui z MagSafe.
    ➡️ Dla użytkowników szukających prostoty i funkcjonalności.

    Główne korzyści

    ✔️ Bardzo dobra cena
    ✔️ Wbudowany pierścień magnetyczny
    ✔️ Minimalistyczny wygląd
    ✔️ Lekka i smukła forma


    Jakie wytrzymałe etui do Galaxy S26 wybrać?

    Jeśli telefon często ląduje w kieszeni z kluczami, wypada z ręki albo używasz go w pracy/terenie, pancerne etui do Samsung Galaxy S26 będzie najlepszą decyzją. Wzmocnione rogi, twardsze plecki i solidniejsza konstrukcja lepiej pochłaniają energię upadku niż klasyczne, cienkie case’y.

    To kategoria dla osób, które wolą „spokój ducha” i realną ochronę — nawet kosztem nieco większych gabarytów.


    Supcase IBLSN Armorbox Mag MagSafe do Samsung Galaxy S26

    Jeśli chcesz absolutne maksimum zabezpieczenia, Supcase do Samsung Galaxy S26 to jeden z najmocniejszych wyborów w zestawieniu. Armorbox ma wyraźnie wzmocnioną konstrukcję i wygląda jak etui „do zadań specjalnych”, a jednocześnie obsługuje MagSafe. Cena: 159 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które często upuszczają telefon albo używają go w terenie.
    ➡️ Dla użytkowników, którzy chcą pancernej ochrony + MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Bardzo wysoki poziom ochrony
    ✔️ Wzmocniona konstrukcja i rogi
    ✔️ MagSafe w pancernej formie
    ✔️ Świetne do trudnych warunków


    Tech-Protect Kevlar Cam+ do Samsung Galaxy S26 (2 PACK)

    Jeśli zależy Ci na mocnym etui, ale w bardziej „technologicznym” stylu, Tech-Protect Kevlar Cam+ to świetny kompromis. Wersja 2-pack jest praktyczna (zapas / wymiana), a charakter wykończenia pasuje do osób, które lubią surowy, sportowy look. Cena: 95 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą wytrzymałości bez przesadnej „cegły”.
    ➡️ Dla tych, którzy wolą techniczny, nowoczesny design.

    Główne korzyści

    ✔️ Wzmocniona ochrona na co dzień
    ✔️ Zestaw 2 sztuki (praktyczne rozwiązanie)
    ✔️ Pewniejszy chwyt i trwałe plecki
    ✔️ Dobry balans: ochrona vs grubość


    Ringke Fusion-X Magnetic MagSafe

    Jeśli chcesz wzmocnioną ochronę, ale nie tak masywną jak typowe „pancerniaki”, Ringke Fusion-X Magnetic MagSafe  to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli. Charakterystyczne wzmocnione rogi i konstrukcja hybrydowa świetnie sprawdzają się na co dzień, a MagSafe zostaje na pokładzie. Cena: 65 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą pancernej ochrony w rozsądnej cenie.
    ➡️ Dla użytkowników szukających kompromisu: wytrzymałość + codzienna wygoda.

    Główne korzyści

    ✔️ Wzmocnione rogi (lepsza amortyzacja)
    ✔️ Hybrydowa, wytrzymała konstrukcja
    ✔️ MagSafe do ładowania i akcesoriów
    ✔️ Bardzo dobra cena jak na tę klasę


    Jakie przeźroczyste etui do Galaxy S26 wybrać?

    Jeśli chcesz zachować oryginalny design Samsung Galaxy S26, a jednocześnie zapewnić mu solidną ochronę, warto postawić na przeźroczyste etui do Samsung Galaxy S26. Transparentne case’y pozwalają pokazać kolor i bryłę telefonu, a jednocześnie zabezpieczają przed zarysowaniami czy drobnymi upadkami.

    Przezroczyste modele to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm, a nie lubią „skrzywdzonego” designu obudowy.


    UNIQ LifePro Xtreme MagClick Charging

    Jeżeli zależy Ci na transparentnej ochronie z dobrą amortyzacją, UNIQ LifePro Xtreme MagClick Charging to jeden z mocniejszych wariantów w tej kategorii. Etui zachowuje przejrzystość, a jednocześnie ma wzmocnione krawędzie i obsługuje MagClick/MagSafe. Cena: 119 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą pokazać oryginalny kolor i design telefonu.
    ➡️ Dla tych, którzy potrzebują przezroczystej ochrony z MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Przezroczysty, minimalistyczny wygląd
    ✔️ MagClick/MagSafe kompatybilność
    ✔️ Wzmocnione krawędzie
    ✔️ Dobra amortyzacja upadków


    3MK Clear MagCase

    Jeśli szukasz czystego, klasycznego, transparentnego etui, 3MK Clear MagCase do Samsung Galaxy S26 to dobry wybór w budżetowej cenie. Prosta konstrukcja bez zbędnych udziwnień sprawdza się na co dzień i nie zakrywa designu telefonu. Cena: 49,90 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla minimalistek i minimalistów designu.
    ➡️ Dla osób, które chcą lekki, przezroczysty case bez magnesów.

    Główne korzyści

    ✔️ Przezroczystość bez kompromisów
    ✔️ Klasyczny, uniwersalny wygląd
    ✔️ Lekki i smukły
    ✔️ Świetna cena


    Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe

    Jeśli chcesz przeźroczyste etui, ale w jeszcze lżejszej wersji niż „Xtreme”, Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe  to ekonomiczna i funkcjonalna opcja. Cena: 35 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą przezroczystego etui z MagSafe w najniższej cenie.
    ➡️ Dla tych, którzy preferują minimalistyczne rozwiązania.

    Główne korzyści

    ✔️ Obsługa MagSafe
    ✔️ Smukły i lekki profil
    ✔️ Przezroczyste plecki
    ✔️ Bardzo przystępna cena


    Jakie matowe etui do Galaxy S26 wybrać?

    Jeśli nie lubisz odcisków palców, błysku i „śliskich” plecków, matowe etui do Samsung Galaxy S26 będzie świetnym wyborem. Matowe wykończenie wygląda bardziej elegancko, zapewnia pewniejszy chwyt i zwykle lepiej maskuje drobne ryski powstające w codziennym użytkowaniu.

    To idealna opcja dla osób, które chcą połączyć minimalistyczny styl z praktycznością.


    Bizon Case MatteO do Samsung Galaxy S26

    Jeśli zależy Ci na matowym wyglądzie i magnetycznej funkcjonalności, Bizon Case MatteO to bardzo sensowna propozycja. Przydymione-czarne wykończenie wygląda nowocześnie, a pierścień magnetyczny ułatwia korzystanie z akcesoriów. Cena: 45 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą matowe etui bez smug i odcisków.
    ➡️ Dla użytkowników, którzy lubią magnetyczne dodatki.

    Główne korzyści

    ✔️ Matowe wykończenie (mniej odcisków palców)
    ✔️ Pewniejszy chwyt w dłoni
    ✔️ Pierścień magnetyczny
    ✔️ Nowoczesny, przydymiony wygląd


    Tech-Protect Magmat MagSafe do Samsung Galaxy S26

    Jeśli wolisz prostą, klasyczną czerń i MagSafe w budżetowej cenie, Tech-Protect Magmat MagSafe do Samsung Galaxy S26 będzie dobrym wyborem. To etui dla osób, które chcą „robić robotę”: ma wyglądać schludnie i działać bez kombinowania. Cena: 39 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla fanów prostego, matowego stylu.
    ➡️ Dla osób szukających taniego etui z MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Matowa powierzchnia i schludny wygląd
    ✔️ Kompatybilność z MagSafe
    ✔️ Lekka, wygodna forma
    ✔️ Bardzo dobra cena


    Etui premium do Samsung Galaxy S26 — Kevlar, karbon i eko-skóra

    Jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie i nowoczesnej fakturze, świetnym wyborem będzie etui premium do Samsung Galaxy S26 wykonane z materiałów typu Kevlar/aramid, karbon lub eko-skóra. Takie modele zwykle lepiej leżą w dłoni, mniej łapią ślady użytkowania i wyglądają „klasowo” nawet po czasie.

    BMW M Kevlar Logo MagSafe

    Jeśli szukasz efektu premium i charakteru „motorsport”, etui BMW M Kevlar  będzie mocnym wyborem. Powierzchnia inspirowana włóknem aramidowym nadaje wyjątkową fakturę, a branding BMW M robi wrażenie bez przesady. Cena: 149 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla fanów motoryzacji i stylu premium.
    ➡️ Dla osób, które chcą eleganckie etui z fakturą i MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Wygląd Kevlar/aramid (nowoczesna faktura)
    ✔️ Branding BMW M (premium)
    ✔️ MagSafe do akcesoriów i ładowania
    ✔️ Bardzo „męski”, techniczny styl


    UNIQ Lyden MagClick Charging

    Jeśli wolisz nowoczesną elegancję, UNIQ Lyden do Samsung Galaxy S26 z wykończeniem typu eko-skóra to świetna opcja na co dzień — szczególnie „do pracy” i do bardziej stonowanych stylizacji. Etui wygląda schludnie, jest przyjemne w dotyku i wspiera MagClick/MagSafe. Cena: 129 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla osób, które chcą biznesowego, eleganckiego wyglądu.
    ➡️ Dla użytkowników szukających wykończenia typu eko-skóra + MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Materiał eko-skóra (premium look)
    ✔️ MagClick/MagSafe kompatybilność
    ✔️ Stonowany, elegancki design
    ✔️ Dobra opcja „do biura”


    Tech-Protect Ion Carbon MagSafe

    Jeśli chcesz nowoczesne, karbonowe wykończenie, ale bez wydawania ponad 100 zł, Tech-Protect Ion Carbon MagSafe to bardzo rozsądny wybór. Wygląda technicznie, jest lekki i dobrze pasuje do minimalistycznych dodatków. Cena: 45 zł.

    Dla kogo to najlepszy wybór?

    ➡️ Dla fanów karbonu i technicznego stylu.
    ➡️ Dla osób, które chcą tanią opcję z MagSafe.

    Główne korzyści

    ✔️ Karbonowy wygląd (nowoczesna estetyka)
    ✔️ MagSafe w dobrej cenie
    ✔️ Lekka konstrukcja
    ✔️ Minimalistyczny, „tech” charakter

    Dlaczego warto wybrać etui z nowoczesnym wykończeniem do Samsung Galaxy S26?

    Modele z aramidem, karbonem czy eko-skórą łączą praktyczność z wyglądem premium. Dzięki fakturze lepiej leżą w dłoni, wyglądają „czysto” nawet po czasie i pasują do minimalistycznego stylu. To świetny wybór, jeśli chcesz, by Galaxy S26 wyglądał nowocześnie i elegancko.


    Jak wybrać najlepsze etui do Samsung Galaxy S26?

    1) Dopasuj poziom ochrony do stylu życia

    Jeśli telefon często wypada z ręki albo używasz go w terenie — wybierz pancerne etui do Samsung Galaxy S26. Do domu/biura zwykle wystarczy silikon lub hybryda.

    2) Zdecyduj, czy potrzebujesz MagSafe

    Jeśli korzystasz z ładowarek magnetycznych, uchwytów lub portfeli — wybierz etui z MagSafe do Galaxy S26 .

    3) Wybierz wykończenie, które nie będzie Cię irytować

    Matowe etui mniej łapie odciski, przezroczyste pokazuje kolor telefonu, a karbon/eko-skóra wygląda bardziej premium i „czysto” po czasie.

    4) Zwróć uwagę na ranty wokół ekranu i aparatu

    Dobry case powinien mieć delikatnie podniesione krawędzie — to robi różnicę przy odkładaniu telefonu ekranem w dół.

    5) Pomyśl o tym, jak nosisz telefon

    Jeśli często wrzucasz go do kieszeni z kluczami lub nosisz w torbie z innymi przedmiotami, rozważ solidniejszą hybrydę albo pancerny pokrowiec do Samsung Galaxy S26 — szkody zwykle biorą się z codziennych drobiazgów, nie z „wielkich upadków”.

    Warto też od razu zabezpieczyć ekran i aparat, wybierając szkło hartowane do Samsung Galaxy S26, które ochroni wyświetlacz przed mikrorysami i pęknięciem przy upadku.


    FAQ – Najczęściej zadawane pytania o Samsung Galaxy S26

    Czym różni się Galaxy S26 od S26+ i S26 Ultra?

    Różnice dotyczą głównie rozmiaru ekranu, baterii, aparatów oraz obecności rysika S Pen (tylko w Ultra).


    Jaki ekran ma Galaxy S26, S26+ i S26 Ultra?

    Galaxy S26 – ok. 6,3″
    Galaxy S26+ – ok. 6,7″
    Galaxy S26 Ultra – ok. 6,9″


    Który model ma najlepszy aparat?

    Najbardziej zaawansowany zestaw aparatów ma Galaxy S26 Ultra – główny sensor 200 MP oraz teleobiektyw peryskopowy 50 MP.


    Jaki procesor otrzyma seria Galaxy S26?

    Galaxy S26 i S26+ – Exynos 2600 (Europa) lub Snapdragon 8 Gen 5 (wybrane rynki).
    Galaxy S26 Ultra – Snapdragon 8 Gen 5 (w przeciekach także „Snapdragon 8 Elite Gen 5”).


    Który model ma największą baterię?

    Galaxy S26 Ultra – ok. 5000–5400 mAh.
    S26+ – ok. 4900 mAh.
    S26 – ok. 4300 mAh.


    Jakie ładowanie oferują modele S26?

    Galaxy S26 – do 45 W.
    Galaxy S26+ – do 45 W.
    Galaxy S26 Ultra – do 60 W.


    Czy wszystkie modele mają S Pen?

    Nie. Rysik S Pen dostępny jest wyłącznie w Galaxy S26 Ultra.


    Ile pamięci RAM ma Galaxy S26?

    S26 – 12 GB (możliwe 16 GB w wybranych wersjach).
    S26+ i S26 Ultra – 12–16 GB.


    Jakie wersje pamięci wewnętrznej będą dostępne?

    S26 i S26+ – 256 GB lub 512 GB.
    S26 Ultra – 256 GB / 512 GB / 1 TB.


    Kiedy premiera Galaxy S26?

    Według przecieków premiera planowana jest na 25 lutego 2026 roku, a sprzedaż ma ruszyć w marcu 2026.

     

     

     

  • Google Pixel 10a vs Pixel 9a — czy warto wybrać nowy model?

    Google Pixel 10a vs Pixel 9a — czy warto wybrać nowy model?

    Dziś, 18 lutego 2026, rusza przedsprzedaż Google Pixela 10a — Google samo to zapowiedziało w krótkim materiale na kanale Made by Google. To ważne, bo seria A zwykle debiutowała później w roku, a tym razem Google wyraźnie przyspiesza harmonogram.

    W praktyce Pixel 10a i 9a są bardzo podobne (ten sam Tensor G4, podobny ekran ~6,3″ 120 Hz, podobny zestaw aparatów i bateria 5100 mAh). Jeśli więc chcesz najlepszą opłacalność, Pixel 9a zwykle wygrywa ceną, szczególnie w promocjach.

    Kiedy mimo wszystko warto dopłacić do Pixela 10a? Głównie wtedy, gdy liczą się “konkretne detale”: szybsze ładowanie (wg przecieków 45 W), nowsze szkło (Gorilla Glass 7i) i drobne zmiany konstrukcyjne (bardziej płaski tył / moduł aparatu).

    Vanden Borre: europejski sprzedawca ujawnił szczegóły przed premierą

    Vanden Borre to przykład klasycznej sytuacji „sklep opublikował stronę za wcześnie”. Tego typu karty produktowe często powstają na podstawie materiałów marketingowych od dystrybutora, dlatego są bardzo cenne – zwłaszcza gdy zawierają konkretne informacje o funkcjach i cechach urządzenia.

    Co wnosi listing Vanden Borre?

    W ich opisie Pixela 10a pojawia się sporo szczegółów „użytkowych”, które są typowe dla komunikacji Google:

    • bateria: deklaracje 30+ godzin działania oraz tryb oszczędzania energii do ok. 120 godzin,
    • odporność: IP68 (woda i kurz),
    • ekran: Actua 6,3” z odświeżaniem do 120 Hz,
    • AI i funkcje smart: nacisk na rozwiązania typu Gemini Live, “Nano Banana”, funkcje połączeń (np. redukcja hałasu), Zakreśl, aby wyszukać,
    • warianty i ceny: sklep sugeruje konfiguracje pamięci (np. 128/256 GB) i widoczne są poziomy cenowe.

    Porównanie Google Pixel 10a vs Pixel 9a — tabela

    CechaGoogle Pixel 10aGoogle Pixel 9a
    StatusPrzedsprzedaż: 18 lutego 2026W sprzedaży
    System / wsparcieAndroid 16 + 7 lat Pixel 9a ma 7 lat aktualizacji/bezpieczeństwa
    ProcesorGoogle Tensor G4Google Tensor G4
    RAM / pamięć8 GB, 128/256 GB (UFS 3.1 wg przecieków)8 GB, 128/256 GB
    Ekran~6,3″ OLED, do 120 Hz6,3″ pOLED (Actua), 60–120 Hz
    Szkło z przoduGorilla Glass 7i Gorilla Glass 3 
    Aparaty (tył)48 MP (OIS) + 13 MP ultraszeroki48 MP + 13 MP ultraszeroki
    Aparat selfie13 MP13 MP
    Bateria5100 mAh5100 mAh
    Ładowanie przewodowedo 45 W ok. 23 W 
    OdpornośćIP68IP68
    ŁącznośćBluetooth 6, Wi-Fi 6E, NFC, USB-CBluetooth 5.3, Wi-Fi 6E, NFC, USB-C 
    Wymiary / waga153,9 × 73 × 9 mm, 183 g (wg przecieków)154,7 × 73,3 × 8,9 mm, 186 g
    KoloryObsidian, Berry, Fog, Lavender (wg przecieków) Obsidian, Porcelain, Peony, Iris (Google Store) 
    CenyEuropa ok. 499 € (128 GB) i ~600 € (256 GB)Google Store UK: £499  Polska (rynek): ok. 1656 zł (128 GB) 

    Co oznacza ta specyfikacja w praktyce i czy warto dopłacić?

    Na papierze Pixel 10a wygląda jak bardzo bliski krewniak Pixela 9a — i to się zgadza: rdzeń telefonu jest praktycznie ten sam. Dlatego decyzja „czy warto” sprowadza się do kilku konkretnych różnic, które realnie czuć na co dzień.

    Procesor Tensor G4 + 8 GB RAM: duży skok? Raczej nie

    Pixel 10a ma bazować na Tensorze G4 i oferować 8 GB RAM, czyli konfigurację bardzo zbliżoną do 9a. W praktyce oznacza to, że:

    • codzienna szybkość działania (apki, social, nawigacja) będzie bardzo podobna,
    • „feeling” systemu i płynność powinny być na tym samym poziomie,
    • ewentualne różnice mogą wynikać bardziej z optymalizacji Androida i funkcji AI niż z „mocy”.

    Czy warto dopłacić tylko za to? Nie. Jeśli 9a spełnia potrzeby, 10a nie zmieni nagle klasy wydajności.


    Ekran 6,3″ OLED 120 Hz: komfort ten sam

    Oba modele celują w ekran około 6,3″ i odświeżanie do 120 Hz, więc w codziennym przewijaniu i oglądaniu treści różnica będzie minimalna.

    Czy warto dopłacić ze względu na ekran? Raczej nie — to podobny poziom i podobne odczucia.


    Bateria 5100 mAh: podobnie, ale 10a może wygrać nawykiem ładowania

    Pojemność 5100 mAh jest w tej klasie bardzo dobra, a Vanden Borre podaje marketingowe deklaracje 30+ godzin oraz tryb ekstremalny do ok. 120 godzin.

    Czy to argument “za 10a”? Sama pojemność — nie, bo jest podobna w 9a. Ale…


    Ładowanie 45 W: to może być jedyny upgrade, który faktycznie czuć

    Jeśli potwierdzi się 45 W ładowania w Pixelu 10a (wg WinFuture), to jest różnica, która zmienia codzienność:

    • krótkie doładowanie przed wyjściem ma sens,
    • mniej stresu, gdy używasz dużo aparatu, GPS i danych,
    • łatwiej “uratować dzień” bez powerbanka.

    Czy warto dopłacić przez ładowanie?

    Tak, jeśli często ładujesz w biegu i irytuje Cię wolniejsze uzupełnianie baterii.
     Nie, jeśli ładujesz głównie nocą — wtedy nie poczujesz przewagi.


    Aparaty 48 MP + 13 MP: “sprzętowo” prawie to samo

    Przecieki mówią o zestawie 48 MP (OIS) + 13 MP ultraszeroki + 13 MP selfie. To sugeruje ciąg dalszy strategii Google: algorytmy robią robotę, a nie pogoń za megapikselami.

    Czy warto dopłacić dla zdjęć? Jeśli liczysz na duży skok jakości względem 9a — raczej nie. Jeśli chcesz nowe funkcje AI do zdjęć (np. podpowiedzi/ulepszacze) — wtedy tak, ale to w dużej mierze zależy od tego, co Google zostawi jako “exclusive”, a co trafi też na 9a aktualizacją.


    Gorilla Glass 7i vs Gorilla Glass 3: mała zmiana na papierze, duża dla spokoju

    W przeciekach Pixel 10a ma dostać Gorilla Glass 7i, podczas gdy Pixel 9a ma Gorilla Glass 3. W praktyce to różnica, która nie robi „wow” w specyfikacji, ale może mieć sens w codziennym życiu, bo:

    • nowsze szkło zwykle lepiej radzi sobie z mikrorysami i drobnymi przygodami,
    • łatwiej utrzymać ekran w „ładnym stanie” bez widocznych śladów po kilku miesiącach.

    Czy warto dopłacić za szkło?

    Tak, jeśli nie lubisz folii/szkła ochronnego albo często nosisz telefon w kieszeni z kluczami.
     Nie, jeśli i tak od razu zakładasz szkło/folię — wtedy różnica jest mniej odczuwalna.

    Nawet jeśli Pixel 10a ma nowsze szkło, wiele osób i tak wybiera dodatkową ochronę — dlatego warto po prostu sprawdzić szkło hartowane do Google Pixel 10a, a przy 9 sprawdź szkło do Google Pixel 9a.


    Bluetooth 6 vs Bluetooth 5.3: upgrade “pod przyszłość”, ale nie dla każdego

    Pixel 10a ma według przecieków przejść na Bluetooth 6, a Pixel 9a pozostać przy Bluetooth 5.3. W codziennym użyciu nie zawsze to będzie rewolucja, ale może się przydać, jeśli:

    • korzystasz dużo ze słuchawek TWS i zależy Ci na stabilności połączenia,
    • masz kilka urządzeń BT (zegarek, auto, słuchawki) i często przełączasz,
    • planujesz telefon „na lata” i chcesz nowszy standard pod kolejne akcesoria.

    Czy warto dopłacić za Bluetooth 6?

    Raczej tylko jako bonus, nie jako główny powód zmiany. To detal, który docenisz głównie wtedy, gdy faktycznie żyjesz w ekosystemie akcesoriów BT i chcesz maksymalnej kompatybilności na przyszłość.


    IP68 i bardziej „płaski” tył: małe rzeczy, ale praktyczne

    IP68 to po prostu komfort psychiczny (deszcz, kuchnia, kurz). A spłaszczony moduł aparatu to detal, który docenisz:

    • telefon stabilniej leży na stole,
    • łatwiej dobrać cieńsze etui,
    • mniej zaczepia kieszeń.

    Czy warto dopłacić za design/odporność? To miły bonus, ale sam w sobie rzadko uzasadnia zmianę z 9a na 10a.

    Jeśli chcesz realnie zadbać o obudowę na co dzień, sprawdź najlepsze etui do Google Pixel 10a, a jeśli zostajesz przy poprzedniku, wybierz etui do Google Pixel 9a.


    FAQ: Google Pixel 10a vs Pixel 9a

    Czy warto kupić Google Pixel 10a zamiast Pixel 9a?
    Warto, jeśli zależy Ci na szybszym ładowaniu i nowszych detalach (szkło, Bluetooth). Jeśli priorytetem jest cena, Pixel 9a zwykle będzie bardziej opłacalny.

    Czy Pixel 10a jest dużo lepszy od Pixela 9a?
    Nie — to raczej delikatne odświeżenie. Rdzeń (procesor, RAM, aparaty, bateria) jest bardzo podobny, a największe różnice to ładowanie, szkło i łączność.

    Kiedy startuje przedsprzedaż Google Pixel 10a?
    Start przedsprzedaży to 18 lutego 2026.

    Czy Pixel 10a ma IP68?
    Według przecieków i listingów sklepów — tak, ma IP68 (odporność na wodę i kurz).

    Czy Pixel 10a ma 120 Hz?
    Tak — w informacjach przedpremierowych przewija się ekran ~6,3″ OLED z odświeżaniem do 120 Hz.

    Czy Pixel 10a ma szybsze ładowanie niż Pixel 9a?
    Według przecieków Pixel 10a ma mieć do 45 W, co byłoby wyraźnym plusem względem 9a.

    Czy aparaty w Pixel 10a są lepsze niż w Pixel 9a?
    Sprzętowo wyglądają bardzo podobnie (48 MP + 13 MP). Jeśli będą różnice, to raczej w funkcjach i algorytmach niż w „surowych parametrach”.

    Czy warto zmieniać Pixel 9a na Pixel 10a?
    Najczęściej nie — chyba że bardzo zależy Ci na szybszym ładowaniu i dopłata jest mała.

    Jaka może być cena Pixela 10a w Polsce?
    Na bazie zapowiedzi cen w euro i typowych przeliczeń rynkowych w PL mówi się najczęściej o okolicach ~2399–2499 zł na start (finalnie potwierdzi to dopiero oficjalna sprzedaż).

     

     

  • Jakie najlepsze etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Jakie najlepsze etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Do Redmi Note 15 Pro 5G warto dobrać etui do sposobu użytkowania. Przeźroczyste etui sprawdzi się, jeśli chcesz zachować wygląd telefonu, silikonowe będzie najlepsze do codziennej ochrony, pancerne zapewni maksymalne zabezpieczenie przy upadkach, a etui magnetyczne to dobry wybór dla osób korzystających z uchwytów i akcesoriów MagSafe.

    Niezależnie od wyboru, dobrze dobrane etui do Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G pozwoli skutecznie zabezpieczyć telefon i dopasować go do własnych potrzeb.

    📊 TOP etui do Redmi Note 15 Pro 5G — szybkie porównanie

    KategoriaModel etuiDlaczego wartoCena ok.
    Minimalna ochrona + wyglądElastyczne etui Bizon Case Salpa — przezroczystebardzo cienkie, pokazuje telefon~25 zł
    Etui Tech-Protect Flexair Clearlekka ochrona i pełna przezroczystość~19 zł
     Codzienna ochronaEtui Tech-Protect Icon Blackmiękki silikon, lepszy chwyt~29 zł
    Maksymalna ochrona – pancernePancerne etui Bizon Case Tur — czarnewzmocnione obudowa, wysoka odporność~35 zł
    Etui Tech-Protect Camshield Pro — Matte Blackpancerne + osłona aparatu~29 zł
    Magnetyczne i funkcjonalneEtui Tech-Protect Rugged Shield MagSafe — Matte Blackmagnetyczne MagSafe-like + pancerna ochrona~39 zł
    Etui Tech-Protect Magmat MagSafe — Matte Blackmagnetyczne + klasyczne zabezpieczenie~35 zł

    Jakie najlepsze przeźroczyste etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Przeźroczyste etui do Redmi Note 15 Pro 5G to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na zachowaniu oryginalnego wyglądu telefonu przy jednoczesnej ochronie przed zarysowaniami, zabrudzeniami i drobnymi upadkami. Takie modele są lekkie, smukłe i doskonale dopasowane do kształtu urządzenia, dzięki czemu nie pogrubiają jego profilu.

    Bizon Case Salpa – przeźroczyste etui z elastycznego TPU

    Bizon Case Salpa to propozycja etui wykonanego z wysokiej jakości, elastycznego TPU, które świetnie przylega do obudowy Redmi Note 15 Pro 5G. Etui jest lekkie i niemal „niewidoczne”, co pozwala pokazać kolor oraz detale designu telefonu, a jednocześnie chroni go przed codziennymi uszkodzeniami.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla osób, które chcą minimalistycznej ochrony, bez dodawania grubości i bez ukrywania oryginalnego wzornictwa telefonu.
    ➡️ Dla tych, którzy często zmieniają akcesoria lub kolor urządzenia i nie chcą, żeby etui dominowało nad designem.
    ➡️ Dla użytkowników ceniących lekkość, prostotę i estetykę.

    Główne korzyści:
    ✔️ Bardzo dobra przezroczystość — pokazuje kolor i detale obudowy
    ✔️ Elastyczne dopasowanie — dopasowuje się do kształtu telefonu
    ✔️ Smukły profil — nie pogrubia urządzenia
    ✔️ Ochrona przed codziennymi zarysowaniami i zabrudzeniami


    Tech-Protect Flexair Clear – przeźroczyste etui z elastycznym dopasowaniem

    Tech-Protect Flexair Clear to przeźroczyste etui zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy chcą połączyć wysoką przejrzystość z wygodą użytkowania. Elastyczny materiał sprawia, że etui łatwo zakłada się i zdejmuje, a dopasowanie do kształtu telefonu jest niemal idealne.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla tych, którzy szukają najprostszej i najlżejszej ochrony.
    ➡️ Dla użytkowników ceniących przejrzystość i subtelny design.
    ➡️ Dla osób, które nie potrzebują pancernej obudowy, ale chcą chronić telefon przed zarysowaniami czy zabrudzeniami.

    To etui sprawdzi się najlepiej, jeśli zależy Ci na lekko chroniącym, przejrzystym etui, które nie zmienia wyglądu telefonu.


    Jakie najlepsze silikonowe etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Silikonowe etui do Redmi Note 15 Pro 5G to jeden z najczęściej wybieranych typów ochrony do codziennego użytkowania. Zapewniają lepszy chwyt w dłoni, dobrze amortyzują drobne upadki i jednocześnie nie pogrubiają telefonu tak mocno jak etui pancerne. To złoty środek między wyglądem a ochroną. Silikonowe etui świetnie sprawdzają się zarówno w pracy, jak i na co dzień – w kieszeni, torbie czy plecaku.

    Tech-Protect Icon Marble – silikonowe etui z marmurkowym wzorem

    Tech-Protect Icon Marble  to stylowa wersja klasycznego silikonowego etui, która łączy praktyczną ochronę z eleganckim, marmurkowym designem. Delikatny wzór marble dodaje etui subtelnego charakteru i sprawia, że telefon wygląda bardziej kobiece i modnie, bez rezygnowania z komfortu użytkowania.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla osób, które chcą stylowego etui z charakterem, a nie tylko zwykłej ochrony.
    ➡️ Dla użytkowniczek ceniących elegancki, marmurkowy wzór i estetyczne dodatki.
    ➡️ Dla tych, którzy chcą, żeby etui było modnym akcesorium, a nie tylko funkcjonalnym gadżetem.

    Główne korzyści:
    ✔️ Subtelny marmurkowy wzór Marble — bardziej stylowy wygląd etui
    ✔️ Miękki silikon zapewniający lepszy chwyt
    ✔️ Ochrona obudowy przed zarysowaniami i zabrudzeniami
    ✔️ Kompatybilność z Redmi Note 15 Pro 5G – idealne dopasowanie

    To świetny wybór, jeśli interesują Cię kobiece etui do Redmi Note 15 Pro 5G, które łączą modny wygląd z funkcjonalnością.

    Etui Tech-Protect Icon Black — postaw na klasyczną czerń

    Etui Tech-Protect Icon Black to klasyczne, silikonowe etui zaprojektowane z myślą o użytkownikach Redmi Note 15 Pro 5G, którzy cenią sobie komfort, praktyczność i codzienną ochronę. Czarny kolor nadaje mu uniwersalnego, eleganckiego charakteru, który świetnie pasuje zarówno do casualowych, jak i bardziej formalnych stylizacji.

    Ten model łączy w sobie gładką, miękką powierzchnię z wygodą użytkowania i skuteczną ochroną obudowy telefonu. Elastyczny silikon sprawia, że etui pewnie leży w dłoni i zapewnia pewny chwyt, co redukuje ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się urządzenia.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla osób, które szukają solidnego etui do codziennego użytku, bez zbędnych ozdobników.
    ➡️ Dla użytkowników ceniących pewny chwyt i wygodę trzymania telefonu w dłoni.
    ➡️ Dla tych, którzy chcą czarnego, klasycznego etui, które pasuje do każdego stylu i scenariusza.

    Główne korzyści:
    ✔️ Miękki silikon — zapewnia komfort i pewny chwyt
    ✔️ Dopasowanie do modelu — idealnie chroni obudowę i przyciski Redmi Note 15 Pro 5G
    ✔️ Estetyczny, czarny kolor — pasuje do każdej stylizacji
    ✔️ Praktyczna ochrona — zabezpiecza telefon przed zarysowaniami, zabrudzeniami i drobnymi uderzeniami


    Jakie najlepsze pancerne etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Pancerne etui do Redmi Note 15 Pro 5G to najlepszy wybór dla osób, które oczekują maksymalnej ochrony telefonu – zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i w trudniejszych warunkach. Wzmocniona konstrukcja, solidne materiały oraz dodatkowa ochrona narożników sprawiają, że smartfon jest lepiej zabezpieczony przed upadkami i uderzeniami.

    To idealna kategoria dla użytkowników, którzy chcą mieć spokój o telefon – bez względu na to, czy noszą go w kieszeni, torbie czy używają w pracy.

    Bizon Case Tur – pancerne etui z wzmocnioną ochroną

    Bizon Case Tur to klasyczne pancerne etui zaprojektowane z myślą o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Solidna konstrukcja skutecznie chroni obudowę telefonu, a podwyższone krawędzie dodatkowo zabezpieczają ekran i aparat.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla osób, które chcą maksymalnie zabezpieczyć telefon przed upadkami.
    ➡️ Dla użytkowników pracujących w terenie lub intensywnie korzystających z telefonu.
    ➡️ Dla tych, którzy stawiają na funkcjonalność i wytrzymałość, a nie na cienką formę.

    Główne korzyści:
    ✔️ Pancerna konstrukcja zwiększająca odporność telefonu
    ✔️ Wzmocnione narożniki
    ✔️ Podwyższone krawędzie chroniące ekran i aparat
    ✔️ Pewny chwyt i stabilne dopasowanie do obudowy

    Tech-Protect Camshield Pro – pancerne etui z osłoną aparatu

    Tech-Protect Camshield Pro to pancerne etui, które oprócz wzmocnionej obudowy oferuje dodatkową osłonę aparatu. Zasuwany mechanizm chroni obiektywy przed zarysowaniami i zabrudzeniami, co szczególnie docenią osoby często noszące telefon w kieszeni lub torbie.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla użytkowników, którzy chcą chronić nie tylko obudowę, ale także aparat.
    ➡️ Dla osób robiących dużo zdjęć i dbających o stan obiektywów.
    ➡️ Dla tych, którzy szukają pancernego etui z dodatkowymi funkcjami ochronnymi.

    Główne korzyści:
    ✔️ Pancerna konstrukcja o podwyższonej odporności
    ✔️ Zasuwana osłona aparatu
    ✔️ Podwyższone krawędzie chroniące ekran
    ✔️ Matowe wykończenie o nowoczesnym wyglądzie

    Jakie najlepsze etui MagSafe do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Etui MagSafe do Redmi Note 15 Pro 5G to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy korzystają z magnetycznych uchwytów samochodowych, portfeli lub akcesoriów. Wbudowany pierścień magnetyczny pozwala stabilnie mocować telefon bez dodatkowych blaszek, a jednocześnie zapewnia solidną ochronę obudowy.

    To świetny wybór dla kierowców, osób pracujących mobilnie oraz wszystkich, którzy cenią wygodę i funkcjonalność.

    Tech-Protect Rugged Shield MagSafe – pancerne etui magnetyczne

    Tech-Protect Rugged Shield MagSafe  łączy pancerną ochronę z magnetyczną funkcjonalnością. Wzmocniona konstrukcja skutecznie zabezpiecza telefon przed upadkami, a wbudowany system MagSafe-like umożliwia szybkie i pewne mocowanie telefonu do kompatybilnych akcesoriów.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla osób korzystających z uchwytów magnetycznych w samochodzie.
    ➡️ Dla użytkowników, którzy chcą połączyć wysoką ochronę z wygodą MagSafe.
    ➡️ Dla tych, którzy oczekują jednego etui do wszystkiego – pracy, auta i codziennego noszenia.

    Główne korzyści:
    ✔️ Wbudowany pierścień magnetyczny MagSafe-like
    ✔️ Pancerna konstrukcja o podwyższonej odporności
    ✔️ Stabilne mocowanie do akcesoriów magnetycznych
    ✔️ Matowe wykończenie i pewny chwyt

    Tech-Protect Magmat MagSafe – magnetyczne etui do codziennego użytkowania

    Tech-Protect Magmat MagSafe to propozycja dla osób, które chcą korzystać z magnetycznych akcesoriów, ale preferują nieco lżejszą konstrukcję niż w typowo pancernych etui. Smukła forma i magnetyczny pierścień sprawiają, że etui świetnie sprawdza się na co dzień.

    Dla kogo to najlepszy wybór?
    ➡️ Dla użytkowników korzystających z MagSafe-like na co dzień, nie tylko w samochodzie.
    ➡️ Dla osób, które chcą wygody magnetycznej bez bardzo grubego etui.
    ➡️ Dla tych, którzy cenią nowoczesny wygląd i praktyczne rozwiązania.

    Główne korzyści:
    ✔️ Magnetyczny system MagSafe-like
    ✔️ Smuklejsza konstrukcja niż w etui pancernym
    ✔️ Stabilne trzymanie na uchwytach magnetycznych
    ✔️ Minimalistyczny, nowoczesny design


    Jakie etui do Redmi Note 15 Pro 5G wybrać? – podsumowanie wyboru

    Wybór etui do Redmi Note 15 Pro 5G powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jak korzystasz z telefonu na co dzień i czego oczekujesz od ochrony. Inne etui sprawdzi się u osób stawiających na wygląd, inne u użytkowników aktywnych, a jeszcze inne u kierowców korzystających z uchwytów magnetycznych.

    Dobrze dobrane etui nie tylko chroni smartfon, ale też poprawia komfort użytkowania, pewność chwytu i dopasowanie telefonu do Twojego stylu życia.


    Przezroczyste, silikonowe, pancerne czy magnetyczne – które etui będzie najlepsze?

    Jeśli zależy Ci na zachowaniu oryginalnego designu telefonu, najlepszym wyborem będą przeźroczyste etui do Redmi Note 15 Pro 5G. To rozwiązanie lekkie, dyskretne i idealne do codziennej ochrony przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami.

    Do intensywnego, codziennego użytkowania świetnie sprawdzają się silikonowe etui, które poprawiają chwyt i zapewniają lepszą amortyzację drobnych upadków. To najczęściej wybierana opcja jako uniwersalne etui „na co dzień”.

    Jeśli telefon ma być maksymalnie zabezpieczony, najlepszym wyborem będą pancerne etui do Redmi Note 15 Pro 5G. Wzmocniona konstrukcja, podwyższone krawędzie i solidne materiały zapewniają wyższy poziom ochrony – szczególnie w pracy, podróży lub przy częstych upadkach.

    Z kolei użytkownicy korzystający z uchwytów samochodowych i akcesoriów magnetycznych powinni zwrócić uwagę na etui MagSafe-like do Redmi Note 15 Pro 5G, które zwiększają wygodę użytkowania bez konieczności stosowania dodatkowych blaszek.


    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do Redmi Note 15 Pro 5G?

    Przy wyborze etui warto wziąć pod uwagę:

    • poziom ochrony, jakiego potrzebujesz na co dzień,
    • grubość i wagę etui,
    • styl i wygląd dopasowany do Twoich preferencji,
    • dodatkowe funkcje, takie jak osłona aparatu czy system magnetyczny.

    Najlepsze etui do Redmi Note 15 Pro 5G pozwala nie tylko chronić telefon, ale też dopasować go do własnych potrzeb – niezależnie od tego, czy stawiasz na minimalizm, styl, czy maksymalną wytrzymałość.


    ❓ FAQ – najczęstsze pytania o Redmi Note 15 Pro

    Kiedy miał premierę Redmi Note 15 Pro 5G?

    Premiera Redmi Note 15 Pro odbyła się w Chinach w sierpniu 2025 roku, natomiast globalna premiera – w tym w Polsce – miała miejsce na przełomie grudnia 2025 i stycznia 2026 roku. Promocje premierowe w Polsce ruszyły w styczniu 2026 r.


    W jakich kolorach dostępny jest Redmi Note 15 Pro 5G?

    Redmi Note 15 Pro 5G dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: Black (czarny), Glacier Blue (lodowy błękit)oraz Titanium (tytanowy).


    Czy Redmi Note 15 Pro 5G jest dostępny w Polsce?

    Tak, Redmi Note 15 Pro 5G jest dostępny w Polsce w oficjalnej dystrybucji oraz u wybranych sprzedawców.


    Czy Redmi Note 15 Pro 5G ma duży ekran?

    Tak, model oferuje duży wyświetlacz 6.77 cala, co dobrze sprawdza się w multimediach i codziennym użytkowaniu.


    Jakie wersje pamięci oferuje Redmi Note 15 Pro 5G?

    Redmi Note 15 Pro 5G w Polsce oferowany jest głównie w konfiguracji 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej.


    Jaką baterię ma Redmi Note 15 Pro 5G?

    Redmi Note 15 Pro 5G został wyposażony w baterię o pojemności 6500 mAh, która zapewnia długi czas pracy na jednym ładowaniu, nawet przy intensywnym użytkowaniu.


    Czy Redmi Note 15 Pro 5G obsługuje szybkie ładowanie?

    Tak, smartfon obsługuje turbo ładowanie 45 W, co pozwala szybko uzupełnić energię i skrócić czas ładowania telefonu.


    Czy Redmi Note 15 Pro 5G obsługuje ładowanie zwrotne?

    Tak, Redmi Note 15 Pro 5G obsługuje ładowanie zwrotne o mocy 18 W, dzięki czemu może zasilać inne urządzenia, np. słuchawki bezprzewodowe lub smartfon, za pomocą kabla.

     

  • TOP 10 portfeli MagSafe do telefonu (2026)

    TOP 10 portfeli MagSafe do telefonu (2026)

    Najlepsze portfele MagSafe to modele, które łączą mocny magnes, cienką konstrukcję i dodatkowe funkcje użytkowe. W zestawieniu TOP 10 znalazły się m.in. PITAKA Woven Wallet MagSafe dla fanów minimalizmu, Satechi Vegan Leather Wallet Stand MagSafe jako portfel z solidną podstawką, POPSOCKETS PopWallet+ MagSafe dla osób ceniących wygodny chwyt oraz UNIQ Lyden DS RFID MagSafe oferujący bardzo dobry stosunek ceny do funkcjonalności. Ranking obejmuje także modele z lusterkiem, uchwytem na palce, ochroną RFID oraz warianty budżetowe — dzięki czemu łatwo dopasować portfel MagSafe do własnych potrzeb i stylu użytkowania.

    👉 Sprawdź wszystkie akcesoria MagSafe, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać możliwości telefonu – od portfeli magnetycznych po uchwyty i podstawki.

    🏆 TOP 10 portfeli MagSafe – ranking i porównanie

    #ProduktCenaPojemność kartKluczowa funkcjaDla kogo
    1PITAKA Woven Wallet MagSafe209 zł2 karty/4 wizytówkiultralekka konstrukcjaminimalizm / premium
    2Satechi Vegan Leather Wallet Stand MagSafe219 zł2–3 kartyportfel + podstawkapraca / biuro
    3POPSOCKETS PopWallet+ PopGrip MagSafe179 zł2–3 kartyportfel + uchwyt PopGripergonomia / codzienność
    4UNIQ Lyden DS RFID MagSafe99 zł3–4 kartyRFID + podstawkanajlepszy stosunek cena/możliwości
    5Ringke Wallet Slide Grip MagSafe89 zł2–3 kartypasek na palce + podstawkapewny chwyt
    6UNIQ Coehl Esme MagSafe99 zł2–3 kartylusterko + podpórkakobiecy design
    7BMW Wallet Card Slot Stand MagSafe149 zł2–3 kartylogo BMW + podpórkafan motoryzacji
    8Guess Wallet Card Slot MagSafe 4G129 zł2–3 kartymodny design Guessfanki marki
    9Laut MAGMOJI Wallet MagSafe(ok. 89 zł)1–2 kartypluszowy designdzieci / młodzież
    10Tech-Protect MagWallet MagSafe29 zł1–2 kartyminimalistyczna konstrukcjabudżetowy wybór

    Jaki portfel magnetyczny MagSafe wybrać?

    Portfele magnetyczne MagSafe to wygodne akcesoria, które pozwalają mieć karty zawsze pod ręką bez noszenia klasycznego portfela. Wybór najlepszego portfela MagSafe warto dopasować do własnego stylu użytkowania telefonu oraz innych akcesoriów MagSafe, z których korzystasz na co dzień.

    PITAKA Woven Wallet MagSafe

    PITAKA Woven Wallet MagSafe to ultralekki portfel magnetyczny zaprojektowany dla użytkowników, którzy cenią minimalistyczne akcesoria i maksymalnie cienki profil telefonu. Wykonany z wytrzymałego włókna aramidowego, nie pogrubia obudowy i świetnie komponuje się z iPhone’ami obsługującymi MagSafe.

    Najważniejsze cechy:

    • włókno aramidowe – bardzo lekkie i odporne na uszkodzenia
    • cienka konstrukcja – niemal niewyczuwalna na pleckach telefonu
    • silny magnes MagSafe zapewniający stabilne mocowanie
    • pojemność: 2 karty lub 4 wizytówki
    • nowoczesny, minimalistyczny design

    Dla kogo?
    Dla fanów minimalizmu, użytkowników iPhone’ów premium oraz osób, które chcą zastąpić klasyczny portfel prostym i eleganckim rozwiązaniem.


    Satechi Vegan Leather Wallet Stand MagSafe

    Satechi Vegan Leather Wallet Stand MagSafe to elegancki portfel magnetyczny z funkcją podstawki, zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy często korzystają z telefonu do pracy, wideorozmów i oglądania treści. Wykonany z wysokiej jakości skóry wegańskiej, łączy estetykę premium z bardzo praktycznym zastosowaniem.

    Najważniejsze cechy:

    • skóra wegańska o eleganckim, biznesowym wyglądzie
    • wbudowana stabilna podstawka do ustawienia telefonu poziomo
    • kompatybilność z MagSafe – pewne i szybkie mocowanie
    • pojemność: 2–3 karty
    • smukła konstrukcja mimo dodatkowej funkcji

    Dlaczego warto?
    Ten model wyróżnia się funkcjonalnością, której często brakuje w minimalistycznych portfelach MagSafe. Możliwość postawienia telefonu sprawdza się idealnie podczas spotkań online, pracy przy biurku czy oglądania filmów bez trzymania urządzenia w ręce.

    Dla kogo?

    Dla osób pracujących zdalnie lub biurowo, użytkowników ceniących elegancki, stonowany design oraz tych, którzy chcą połączyć portfel MagSafe z podstawką.


    POPSOCKETS PopWallet+ PopGrip PW+ MS G2 MagSafe

    POPSOCKETS PopWallet+ PopGrip PW+ MS G2 MagSafe to portfel magnetyczny, który łączy miejsce na karty z wygodnym uchwytem PopGrip, znacząco poprawiającym pewność chwytu telefonu. To rozwiązanie stworzone z myślą o intensywnym, codziennym użytkowaniu — szczególnie jedną ręką.

    Najważniejsze cechy:

    • połączenie portfela MagSafe z uchwytem PopGrip
    • kompatybilność z MagSafe – szybkie i stabilne mocowanie
    • pojemność: 2–3 karty
    • poprawa ergonomii i kontroli nad telefonem
    • możliwość wygodnego korzystania z telefonu jedną ręką

    Dlaczego warto?
    Ten model wyróżnia się funkcjonalnością, której nie oferują klasyczne portfele MagSafe. Uchwyt PopGrip ułatwia pisanie, robienie zdjęć, przeglądanie social mediów i zmniejsza ryzyko upuszczenia telefonu, a jednocześnie pozwala mieć karty zawsze pod ręką.

    Dla kogo?
    Dla osób często korzystających z telefonu jedną ręką, aktywnych użytkowników smartfona, fanów rozwiązań poprawiających ergonomię oraz tych, którzy chcą połączyć portfel MagSafe z wygodnym uchwytem.


    UNIQ Lyden DS RFID MagSafe

    UNIQ Lyden DS RFID MagSafe to funkcjonalny portfel magnetyczny, który łączy ochronę kart RFID z praktyczną funkcją podstawki, zachowując przy tym atrakcyjną cenę. To jeden z najbardziej uniwersalnych modeli w zestawieniu, dobrze sprawdzający się w codziennym użytkowaniu.

    Najważniejsze cechy:

    • wbudowana ochrona RFID chroniąca karty przed skanowaniem
    • funkcja podstawki do wygodnego ustawienia telefonu
    • kompatybilność z MagSafe – stabilne mocowanie
    • pojemność: 3–4 karty
    • dobry balans między funkcjonalnością a ceną

    Dlaczego warto?
    Model Lyden DS wyróżnia się tym, że oferuje funkcje spotykane zwykle w droższych portfelach MagSafe. Ochrona RFID zwiększa bezpieczeństwo kart płatniczych, a podstawka przydaje się podczas oglądania filmów czy rozmów wideo.

    Dla kogo?
    Dla osób szukających praktycznego portfela MagSafe w rozsądnej cenie, użytkowników ceniących bezpieczeństwo kart oraz tych, którzy chcą mieć funkcję podstawki bez dopłacania do modeli premium.


    Ringke Wallet Slide Grip MagSafe

    Ringke Wallet Slide Grip MagSafe to portfel magnetyczny zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy chcą pewnego chwytu telefonu i dodatkowej funkcjonalności bez rezygnowania z MagSafe. Wyróżnia go wbudowany, wysuwany pasek na palce, który poprawia ergonomię i komfort obsługi.

    Najważniejsze cechy:

    • wysuwany pasek na palce, aktywowany jednym ruchem
    • kompatybilność z MagSafe – stabilne mocowanie
    • pojemność: 2–3 karty
    • wykonanie ze skóry PU i miękkiej, zamszowej wyściółki
    • możliwość ustawienia telefonu w pozycji poziomej (funkcja podstawki)

    Dlaczego warto?
    Ten model łączy kilka praktycznych rozwiązań w jednym akcesorium. Pasek na palce zwiększa kontrolę nad telefonem podczas pisania czy przeglądania treści, a funkcja podstawki sprawdza się przy oglądaniu filmów lub wideorozmowach.

    Dla kogo?
    Dla osób, które często korzystają z telefonu jedną ręką, cenią pewny chwyt i wygodę użytkowania, a jednocześnie chcą mieć portfel MagSafe z dodatkowymi funkcjami.


    UNIQ Coehl Esme MagSafe

    UNIQ Coehl Esme MagSafe to portfel magnetyczny, który wyróżnia się kobiecym designem oraz wbudowanym lusterkiem i podpórką, dzięki czemu pełni nie tylko funkcję etui na karty, ale też praktycznego dodatku na co dzień. To połączenie stylu i funkcjonalności w przystępnej cenie.

    Najważniejsze cechy:

    • wbudowane lusterko – przydatne w codziennych sytuacjach
    • funkcja podpórki do ustawienia telefonu
    • kompatybilność z MagSafe – stabilne mocowanie
    • pojemność: 2–3 karty
    • elegancki, subtelny design

    Dlaczego warto?
    Model Esme wyróżnia się na tle klasycznych portfeli MagSafe dodatkowymi elementami, które realnie zwiększają jego użyteczność. Lusterko i podpórka sprawiają, że portfel staje się praktycznym akcesorium, a nie tylko miejscem na karty.

    Dla kogo?
    Dla kobiet szukających stylowego portfela MagSafe, osób ceniących elegancki wygląd telefonu oraz tych, którzy chcą mieć pod ręką lusterko i funkcję podstawki.


    BMW Wallet Card Slot Stand MagSafe Signature Collection

    BMW Wallet Card Slot Stand MagSafe Signature Collection to portfel magnetyczny stworzony z myślą o fanach motoryzacji i dodatków klasy premium. Model wyróżnia się oficjalnym brandingiem BMW oraz funkcją podstawki, dzięki czemu łączy stylowy wygląd z praktycznym zastosowaniem.

    Najważniejsze cechy:

    • oryginalny design z logo BMW (Signature Collection)
    • kompatybilność z MagSafe – pewne mocowanie
    • funkcja podstawki do wygodnego ustawienia telefonu
    • pojemność: 2–3 karty
    • eleganckie, solidne wykonanie

    Dlaczego warto?
    Ten portfel MagSafe to nie tylko funkcjonalne akcesorium, ale również element stylu. Sprawdzi się jako codzienny dodatek dla użytkowników, którzy chcą podkreślić swoje zainteresowania i korzystać z telefonu w bardziej komfortowy sposób.

    Dla kogo?
    Dla fanów marki BMW, miłośników motoryzacji oraz osób, które szukają stylowego portfela MagSafe z funkcją podstawki i rozpoznawalnym designem.


    Guess Wallet Card Slot MagSafe 4G

    Guess Wallet Card Slot MagSafe 4G to magnetyczny portfel na karty, który stawia przede wszystkim na modny wygląd i rozpoznawalny styl marki Guess. Charakterystyczny wzór 4G sprawia, że jest to nie tylko praktyczne akcesorium, ale też wyraźny element stylizacji telefonu.

    Najważniejsze cechy:

    • charakterystyczny wzór Guess 4G
    • kompatybilność z MagSafe – szybkie i stabilne mocowanie
    • pojemność: 2–3 karty
    • smukła, lekka konstrukcja
    • estetyka dopasowana do etui i akcesoriów Guess

    Dlaczego warto?
    Ten model sprawdzi się tam, gdzie liczy się wygląd. Guess Wallet Card Slot MagSafe 4G pozwala mieć najważniejsze karty zawsze pod ręką, a jednocześnie nadaje telefonowi modny, lifestyle’owy charakter.

    Dla kogo?
    Dla fanek marki Guess, osób ceniących stylowe dodatki do telefonu oraz użytkowników, którzy chcą połączyć portfel MagSafe z modnym designem.


    Laut MAGMOJI Wallet MagSafe

    Laut MAGMOJI Wallet MagSafe to dziecięcy portfel magnetyczny, który wyróżnia się miękkim, pluszowym designem w formie uroczych misiów. Zamiast klasycznego miejsca na karty oferuje niewielką kieszonkę na drobniaki lub małe przedmioty, dzięki czemu pełni rolę zabawnego i praktycznego dodatku do telefonu.

    Najważniejsze cechy:

    • pluszowy, miękki materiał przyjazny dla dzieci
    • kompatybilność z MagSafe – łatwe i szybkie mocowanie
    • kieszonka na drobne przedmioty lub monety
    • lekka konstrukcja
    • oryginalny, dziecięcy wygląd

    Dlaczego warto?
    Ten model sprawdzi się jako dziecięcy portfel MagSafe, który nie tylko uczy przechowywania drobiazgów, ale też pozwala spersonalizować telefon w zabawny sposób. To ciekawa alternatywa dla klasycznych portfeli magnetycznych.

    Dla kogo?
    Dla dzieci, młodszych użytkowników smartfonów oraz osób szukających dziecięcego portfela w formie nietypowego, pluszowego gadżetu MagSafe.


    Tech-Protect MagWallet MagSafe Universal Magnetic Card Holder

    Tech-Protect MagWallet MagSafe to minimalistyczny portfel magnetyczny, który wyróżnia się bardzo niską ceną i prostą formą. To uniwersalne etui na karty przeznaczone dla osób, które chcą sprawdzić, jak w praktyce działa MagSafe, bez inwestowania w droższe modele.

    Najważniejsze cechy:

    • minimalistyczna, lekka konstrukcja
    • kompatybilność z MagSafe – szybkie mocowanie do telefonu lub etui
    • pojemność: 1–2 karty
    • uniwersalny design pasujący do różnych modeli telefonów
    • jedna z najniższych cen w zestawieniu

    Dlaczego warto?
    To dobry wybór na start lub jako zapasowy portfel MagSafe. Spełnia podstawową funkcję przechowywania kart, nie pogrubia telefonu i pozwala korzystać z magnetycznych akcesoriów bez dużych kosztów.

    Dla kogo?
    Dla osób szukających najtańszego portfela MagSafe, użytkowników preferujących prostotę oraz tych, którzy chcą przetestować portfele magnetyczne bez dużego budżetu.


    FAQ – portfele magnetyczne MagSafe

    Czy portfel magnetyczny MagSafe trzyma się pewnie telefonu?

    Tak, dobre portfele MagSafe wykorzystują silne magnesy, które stabilnie trzymają się iPhone’a lub etui z MagSafe podczas codziennego użytkowania.


    Czy portfel MagSafe niszczy karty płatnicze?

    Nie, magnesy stosowane w portfelach MagSafe nie uszkadzają kart płatniczych. Dodatkowo wiele modeli oferuje ochronę RFID.


    Ile kart można nosić w portfelu MagSafe?

    Najczęściej od 1 do 4 kart, w zależności od modelu i grubości kart.


    Czy portfel MagSafe pasuje do Androida?

    Tak, pod warunkiem że telefon lub etui posiada wbudowany pierścień magnetyczny kompatybilny z MagSafe.


    Czy portfel MagSafe blokuje ładowanie bezprzewodowe?

    Tak – aby naładować telefon indukcyjnie, portfel należy zdjąć z plecków.


    Czy portfel MagSafe może zastąpić klasyczny portfel?

    Dla wielu osób tak, szczególnie jeśli noszą tylko najważniejsze karty i dokumenty.


    Jaki portfel MagSafe wybrać na co dzień?

    Na co dzień najlepiej sprawdzają się modele cienkie i lekkie, natomiast do pracy lub domu warto rozważyć portfele MagSafe z podstawką.

     

  • Redmi Note 15 Pro+ vs 14 Pro+ — czy warto dopłacić?

    Redmi Note 15 Pro+ vs 14 Pro+ — czy warto dopłacić?

    Seria Xiaomi Redmi Note 15 to jedna z najgłośniejszych premier w segmencie średniej półki na początku 2026 roku. Choć pierwsze egzemplarze trafiły do polskich sklepów już w grudniu 2025, oficjalna premiera w Polsce odbyła się 15 stycznia 2026 roku.

    Wśród dostępnych modeli w Polsce znalazł się także topowy Redmi Note 15 Pro+Plus 5G, który naturalnie zaczął być porównywany do swojego poprzednika, czyli Redmi Note 14 Pro+Plus.

    No właśnie — czy zmiany są na tyle duże, żeby warto było się przesiąść?

    Jeśli korzystasz z Redmi Note 14 Pro+Plus i zastanawiasz się nad zmianą, Redmi Note 15 Pro+Plus będzie wyraźnym krokiem naprzód. Nowy model oferuje znacznie większą baterię 6500 mAh, jaśniejszy ekran 6,83”, lepszy aparat selfie 32 MP, nowszy system HyperOS 2 (Android 15) oraz dłuższe wsparcie aktualizacyjne. Redmi Note 14 Pro+Plus nadal pozostaje bardzo dobrym i tańszym wyborem, ale pod względem „przyszłościowości” wygrywa Redmi Note 15 Pro+Plus.

    Redmi Note 15 Pro+Plus vs Redmi Note 14 Pro+Plus – tabela porównawcza

    CechaRedmi Note 14 Pro+PlusRedmi Note 15 Pro+Plus
    ProcesorSnapdragon 7s Gen 3 (4 nm)Snapdragon 7s Gen 4 (4 nm)
    Ekran6,67” AMOLED 1.5K, 120 Hz6,83” AMOLED 1.5K, 120 Hz
    Jasność maks.do 3000 nitówdo 3200 nitów
    Aparat główny200 MP OIS200 MP OIS (ulepszone algorytmy)
    Aparat selfie20 MP32 MP
    Bateria5110 mAh6500 mAh
    Ładowanie przewodowe120 W HyperCharge100 W HyperCharge
    Ładowanie zwrotne❌ brak✅ 22,5 W (przewodowe)
    OdpornośćIP68IP66 / IP68
    SystemHyperOS (Android 14)HyperOS 2 (Android 15)
    Rzeczywiste ceny w Polsce (orientacyjnie)ok. 1479–1799 zł za wariant 12/512 GBok. ~1929–2299 zł za wariant 12/512 GB

    * Ceny mogą się różnić zależnie od sklepu i promocji — podane są orientacyjnie z ofert różnych sprzedawców.


    Wyświetlacz – który Redmi Note ma lepszy ekran?

    Czy ekran w Redmi Note 15 Pro+Plus jest większy?

    Tak. Redmi Note 15 Pro+Plus otrzymał 6,83-calowy ekran AMOLED, podczas gdy Redmi Note 14 Pro+Plus ma 6,67 cala. Różnica nie wydaje się duża na papierze, ale w praktyce:

    • więcej przestrzeni roboczej,
    • lepsze wrażenia podczas oglądania wideo,
    • wygodniejsze korzystanie z aplikacji w trybie podzielonego ekranu.

    Czy jakość obrazu się poprawiła?

    Tak, choć nie jest to rewolucja. Oba modele oferują:

    • rozdzielczość 1.5K,
    • odświeżanie 120 Hz,
    • obsługę HDR10+ i Dolby Vision.

    Redmi Note 15 Pro+(Plus) wygrywa jasnością – do 3200 nitów (vs 3000 nitów), co poprawia czytelność w pełnym słońcu.

    👉 Sprawdź wytrzymałe szkło do Redmi Note 15 Pro+Plus.


    Wydajność – czy nowy procesor robi różnicę?

    Snapdragon 7s Gen 4 vs Snapdragon 7s Gen 3 – co to zmienia?

    Redmi Note 15 Pro+Plus korzysta z nowszego procesora, który:

    • jest minimalnie szybszy w codziennych zadaniach,
    • lepiej radzi sobie z wielozadaniowością,
    • będzie dłużej wspierany aktualizacjami systemu.

    W codziennym użytkowaniu różnica nie jest drastyczna, ale nowy model jest po prostu bardziej przyszłościowy.

    Czy Redmi Note 14 Pro+Plus nadal jest wystarczająco szybki?

    Tak. Do social mediów, przeglądania internetu, wideo, zdjęć i większości gier wydajność nadal jest bardzo dobra i w codziennym użytkowaniu trudno mówić o jakichkolwiek przycięciach. Smartfon bez problemu radzi sobie z multitaskingiem i typowymi aplikacjami.

    Trzeba jednak mieć na uwadze, że to już starsza generacja procesora. Jeśli planujesz korzystać z telefonu przez kilka kolejnych lat, intensywnie używasz go do pracy lub chcesz dłuższego wsparcia systemowego, przewaga stopniowo przechyla się na stronę nowszej generacji, czyli Redmi Note 15 Pro+Plus.

    👉 Sprawdź szkło hartowane do Redmi Note 14 Pro+Plus.


    Aparaty – który Redmi Note robi lepsze zdjęcia?

    Czy aparat 200 MP w obu modelach jest taki sam?

    Na papierze bardzo podobny. Zarówno Redmi Note 15 Pro+Plus, jak i Redmi Note 14 Pro+Plus oferują:

    • główny aparat 200 MP,
    • optyczną stabilizację obrazu (OIS),
    • dużą matrycę 1/1,4”.

    W praktyce różnice w zdjęciach dziennych są niewielkie, szczególnie przy dobrym świetle.


    Gdzie Redmi Note 15 Pro+Plus ma przewagę fotograficzną?

    Nowy model wygrywa przede wszystkim:

    • lepszymi algorytmami nocnymi i HDR,
    • bardziej naturalnym przetwarzaniem zdjęć,
    • znacznie lepszym aparatem selfie 32 MP (vs 20 MP).

    Jeśli często robisz zdjęcia przodem lub nagrywasz wideo na social media, przewaga Redmi Note 15 Pro+Plus jest wyraźna.

    Przy większym module aparatu i wystającej wyspie warto też pomyśleć o ochronie obudowy.

    👉Sprawdź najlepsze etui do Redmi Note 15 Pro+Plus.


    Czy Redmi Note 14 Pro+Plus nadal robi dobre zdjęcia?

    Tak. Nadal jest to bardzo solidny aparat w swojej klasie, szczególnie:

    • do zdjęć dziennych,
    • do wideo 4K,
    • do fotografii mobilnej bez ręcznej obróbki.

    Jeśli korzystasz z tego modelu na co dzień, dodatkowa ochrona również ma sens.

    👉Sprawdź etui ochronne do Redmi Note 14 Pro+Plus.


    Bateria i ładowanie – największa różnica między generacjami

    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus działa dłużej na jednym ładowaniu?

    Zdecydowanie tak.
    Różnica między 6500 mAh a 5110 mAh jest odczuwalna w codziennym użytkowaniu:

    • Redmi Note 14 Pro+Plus → pewny jeden dzień,
    • Redmi Note 15 Pro+Plus → nawet 1,5–2 dni bez ładowania.

    To jedna z największych zmian w nowej generacji.


    Czy oba modele ładują się równie szybko?

    Nieznacznie inaczej:

    • Redmi Note 14 Pro+Plus → 120 W,
    • Redmi Note 15 Pro+Plus → 100 W.

    W praktyce oba ładują się bardzo szybko, a różnica kilku minut nie ma większego znaczenia.
    Nowy model oferuje jednak coś, czego starszy nie ma.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus ma ładowanie zwrotne?

    Tak. Tylko Redmi Note 15 Pro+Plus obsługuje ładowanie zwrotne 22,5 W, dzięki czemu może pełnić rolę powerbanka — np. do słuchawek lub smartwatcha.
    Redmi Note 14 Pro+Plus nie posiada tej funkcji.


    Odporność i konstrukcja – który model jest bardziej „pancerny”?

    Czy oba Redmi Note są wodoodporne?

    Tak. Oba smartfony spełniają normę IP68, jednak:

    • Redmi Note 15 Pro+Plus dodatkowo posiada IP66,
    • nowy model jest lepiej zabezpieczony w codziennych warunkach (deszcz, kurz, zachlapania).

    Czy jakość wykonania się zmieniła?

    Różnice są subtelne, ale zauważalne:

    • cieńsze ramki wokół ekranu,
    • większy wyświetlacz bez zwiększania wagi,
    • bardziej „flagowe” wrażenie w dłoni.
    • zastosowanie szkła Corning Gorilla Glass Victus 2.

    System i aktualizacje – który model jest bardziej przyszłościowy?

    Android 15 vs Android 14 – czy to ma znaczenie?

    Tak, zwłaszcza w dłuższej perspektywie:

    • Redmi Note 15 Pro+Plus startuje z HyperOS 2 (Android 15),
    • Redmi Note 14 Pro+Plus działa na HyperOS (Android 14).

    Nowy model:

    • będzie dłużej wspierany aktualizacjami,
    • otrzyma więcej funkcji systemowych i SI,
    • jest lepiej przygotowany na kolejne wersje Androida.

    Podsumowanie – który model wybrać w 2026 roku?

    Jeśli porównamy oba smartfony całościowo, różnice między generacjami są wyraźne, choć nie rewolucyjne. Redmi Note 15 Pro+Plus jest modelem bardziej przyszłościowym – oferuje większą baterię, nowszy system, lepszy aparat selfie i dodatkowe funkcje, których nie ma poprzednik.
    Z kolei Redmi Note 14 Pro+Plus nadal pozostaje bardzo solidnym średniakiem premium, który w 2026 roku ma sens zwłaszcza wtedy, gdy trafisz na dobrą promocję.

    Krótko:

    • komfort i długie użytkowanie → Redmi Note 15 Pro+Plus
    • dobra cena i sprawdzona konstrukcja → Redmi Note 14 Pro+Plus

    Czy warto zmienić Redmi Note 14 Pro+Plus na Redmi Note 15 Pro+Plus?

    Kiedy taka zmiana ma sens?

    Przesiadka na nowszy model będzie opłacalna, jeśli:

    • zależy Ci na znacznie dłuższym czasie pracy na baterii,
    • często korzystasz z telefonu poza domem i nie chcesz codziennie go ładować,
    • robisz dużo selfie lub wideorozmów (lepsza kamera przednia),
    • planujesz używać telefonu przez kilka kolejnych lat i chcesz dłuższe wsparcie systemowe.

    W takim scenariuszu Redmi Note 15 Pro+Plus realnie poprawia komfort codziennego użytkowania.


    Kiedy lepiej zostać przy Redmi Note 14 Pro+Plus?

    Zmiana nie jest konieczna, jeśli:

    • obecny telefon działa płynnie i spełnia Twoje potrzeby,
    • nie zależy Ci na rekordowej baterii,
    • korzystasz głównie z aparatu głównego, a nie przedniego,
    • trafisz na atrakcyjną cenę lub już masz dobrze zabezpieczony telefon akcesoriami.

    W takim przypadku Redmi Note 14 Pro+Plus nadal spokojnie poradzi sobie w 2026 roku.


    FAQ – najczęstsze pytania użytkowników

    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus 5G jest dostępny w Polsce?

    Tak. Redmi Note 15 Pro+Plus 5G jest oficjalnie dostępny w Polsce od 15 stycznia 2026 roku, choć pierwsze sztuki pojawiły się w sprzedaży już w grudniu 2025.


    Jakie są różnice między Redmi Note 15 Pro+Plus a Redmi Note 14 Pro+Plus?

    Redmi Note 15 Pro+Plus oferuje większy ekran, znacznie pojemniejszą baterię (6500 mAh), certyfikat IP68 oraz dodatkowe funkcje, takie jak ładowanie zwrotne 22,5 W, których nie ma wersja Pro.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus to dobry telefon na kilka lat?

    Tak. Dzięki Androidowi 15, HyperOS 2, dużej baterii i mocnemu procesorowi Redmi Note 15 Pro+Plus jest bardziej przyszłościowy niż Redmi Note 14 Pro+Plus.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus jest lepszy do pracy i multitaskingu?

    Tak. Większy ekran 6,83”, nowszy procesor i lepsza optymalizacja systemu sprawiają, że Redmi Note 15 Pro+Plus lepiej sprawdzi się do pracy, maili, map i aplikacji biznesowych.


    Czy Redmi Note 14 Pro+Plus ma sens jako tańsza alternatywa?

    Tak. W 2026 roku Redmi Note 14 Pro+Plus nadal jest rozsądnym wyborem, jeśli:

    • zależy Ci na niższej cenie,
    • nie potrzebujesz największej baterii,
    • wystarczy Ci Android 14 i sprawdzona konstrukcja.

    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus nadaje się do gier?

    Tak, choć nie jest to telefon gamingowy. Snapdragon 7s Gen 4 zapewnia płynną rozgrywkę w popularnych grach, a duży ekran AMOLED 120 Hz poprawia komfort grania.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus ma eSIM?

    Tak. Redmi Note 15 Pro+Plus obsługuje Dual SIM (nano SIM + eSIM), podobnie jak Redmi Note 14 Pro+Plus.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus ma lepszą ochronę ekranu?

    Tak. Smartfon posiada Gorilla Glass Victus 2, a dodatkowo wyższą jasność i lepsze sterowanie PWM, co poprawia komfort użytkowania w słońcu i wieczorem.


    Czy warto zmienić Redmi Note 14 Pro+Plus na Redmi Note 15 Pro+Plus?

    Zmiana ma sens głównie wtedy, gdy zależy Ci na dłuższym czasie pracy na baterii, nowszym systemie oraz lepszym aparacie przednim. Jeśli obecny Note 14 Pro+ działa bez zarzutu, przesiadka nie jest konieczna.


    Czy Redmi Note 15 Pro+Plus ma ładowanie zwrotne?

    Tak. Obsługuje ładowanie zwrotne 22,5 W, którego nie ma Redmi Note 14 Pro+Plus.

     

     

  • OnePlus 15R vs OnePlus 15 – porównanie smartfonów

    OnePlus 15R vs OnePlus 15 – porównanie smartfonów

    OnePlus 15 będzie lepszym wyborem dla użytkowników , którzy oczekują topowego aparatu, dłuższego wsparcia aktualizacjami, ładowania bezprzewodowego i pełnoprawnego flagowca.

    OnePlus 15R to natomiast świetna alternatywa dla osób szukających wydajnego smartfona w niższej cenie, z dużą baterią i bardzo szybkim działaniem, ale z pewnymi kompromisami w aparacie i funkcjach premium.

    Jeśli zależy Ci na najlepszych zdjęciach i pełnym wyposażeniu – wybierz OnePlus 15.

    Jeżeli jednak liczy się cena, wydajność i czas pracy na baterii – OnePlus 15R będzie rozsądniejszym wyborem.

    OnePlus 15 vs OnePlus 15R – szybkie porównanie

    CechaOnePlus 15OnePlus 15R
    Ekran6,78″ AMOLED LTPO, 165 Hz6,83″ AMOLED LTPS, 165 Hz
    ProcesorSnapdragon 8 EliteSnapdragon 8 Gen
    Aparaty50 MP + ultra + teleobiektyw50 MP + ultra
    Bateria7300 mAh7400 mAh
    Ładowanie120 W + bezprzewodowe80 W
    USB / eSIMUSB-C 3.2, eSIMUSB-C 2.0
    OdpornośćIP68 / IP69KIP68 / IP69K
    Cenaod 3999 zł749 € (promocja)

    Choć OnePlus 15 i OnePlus 15R na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne, tabela wyraźnie pokazuje, że to smartfony skierowane do dwóch różnych grup użytkowników.


    Wymiary, waga i jakość wykonania OnePlus 15R vs OnePlus 15

    Wymiary i waga – różnice w codziennym użytkowaniu

    Oba smartfony są duże i dość ciężkie ze względu na zastosowanie dużych ekranów oraz pojemnych baterii. OnePlus 15R jest minimalnie większy i cięższy od OnePlus 15, co przy już sporych gabarytach flagowca może nieco obniżać komfort użytkowania, szczególnie przy obsłudze jedną ręką.

    • OnePlus 15: 161,4 × 76,7 × 8,1 mm, ok. 211 g
    • OnePlus 15R: 163,4 × 77,0 × 8,3 mm, 214–219 g (w zależności od wersji)

    Różnice nie są ogromne, ale w praktyce OnePlus 15 sprawia wrażenie nieco bardziej poręcznego i lepiej wważonego.

    👉 Sprawdź etui do OnePlus 15, które zabezpieczy obudowę i aparat bez pogrubiania smartfona.


    Jakość wykonania i odporność obudowy

    Jakość wykonania obu modeli stoi na bardzo wysokim poziomie. Zarówno OnePlus 15, jak i OnePlus 15R oferują:

    • aluminiową ramkę,
    • wodoszczelność IP68/IP69K (pełna odporność także na silny strumień wody pod ciśnieniem),
    • solidną konstrukcję klasy premium.

    Plecki smartfonów mogą być wykonane ze szkła lub z kompozytowego włókna szklanego – w zależności od wersji kolorystycznej, dlatego warto zwrócić na to uwagę przy wyborze konkretnej odmiany.


    Materiały premium i detale – gdzie OnePlus 15 ma przewagę?

    Patrząc z bliska, OnePlus 15 wypada korzystniej pod względem jakości obudowy. Flagowiec otrzymał:

    • lepszą ochronę ekranu – Gorilla Glass Victus 2 (vs Gorilla Glass 7i w modelu 15R),
    • bardziej efektowny i rozbudowany moduł aparatów,
    • nowocześniejsze złącze USB-C 3.2, które zapewnia szybszy transfer danych

    Dla porównania OnePlus 15R korzysta z USB-C 2.0, co w codziennym użytkowaniu nie zawsze będzie zauważalne, ale ma znaczenie przy przesyłaniu dużych plików.

    👉 Sprawdź etui do OnePlus 15R, zaprojektowane z myślą o większym korpusie i wyspie aparatów.


    Ekran i jakość wyświetlania – LTPO kontra LTPS

    Wyświetlacz OnePlus 15 – technologia LTPO klasy premium

    OnePlus 15 został wyposażony w 6,78-calowy ekran AMOLED LTPO, który oferuje adaptacyjne odświeżanie w zakresie 1–120 Hz (oraz do 165 Hz w wybranych scenariuszach).
    Dzięki technologii LTPO częstotliwość odświeżania może dynamicznie dostosowywać się do treści, co przekłada się na lepszą płynność oraz niższe zużycie energii.

    Ekran wyróżnia się także:

    • bardzo wysoką rozdzielczością,
    • jasnością sięgającą nawet 3600 nitów,
    • wsparciem dla HDR10+ oraz HDR Vivid,
    • doskonałym odwzorowaniem kolorów i głęboką czernią.

    To jeden z najlepszych wyświetlaczy dostępnych obecnie w smartfonach.

    👉 Sprawdź szkło hartowane do OnePlus 15, które skutecznie chroni wyświetlacz LTPO przed pęknięciem i zarysowaniami.


    Wyświetlacz OnePlus 15R – większy, ale mniej zaawansowany

    OnePlus 15R otrzymał nieco większy, 6,83-calowy ekran AMOLED LTPS. Również oferuje on odświeżanie do 165 Hz, jednak bez pełnej adaptacji znanej z LTPO.

    W praktyce oznacza to, że:

    • ekran pracuje skokowo (np. 60 / 90 / 120 Hz),
    • nie schodzi do 1 Hz przy statycznych treściach,
    • może zużywać nieco więcej energii w codziennym użytkowaniu.

    Pod względem jasności, kontrastu i kolorów ekran 15R nadal prezentuje bardzo wysoki poziom i w normalnym użytkowaniu trudno będzie uznać go za słaby.

    OnePlus 15 vs OnePlus 15R – który ekran jest lepszy?

    • OnePlus 15 wygrywa dzięki technologii LTPO, lepszej energooszczędności i bardziej „flagowemu” charakterowi.
    • OnePlus 15R oferuje większy ekran, świetną płynność i bardzo dobrą jakość obrazu, ale z drobnymi kompromisami technologicznymi.

    👉 Sprawdź wytrzymałe szkło do OnePlus 15R, dopasowane do większego ekranu i zaokrąglonych krawędzi.


    Aparaty – największa różnica między OnePlus 15R a OnePlus 15

    Aparat główny – podobne matryce, różne możliwości

    Zarówno OnePlus 15, jak i OnePlus 15R korzystają z 50-megapikselowej matrycy Sony IMX906 jako aparatu głównego, co oznacza bardzo dobrą jakość zdjęć dziennych w obu modelach.

    Różnice pojawiają się jednak w szczegółach:

    • OnePlus 15 oferuje pełniejszy system autofocusu (w tym laserowy AF),
    • OnePlus 15R radzi sobie dobrze w dobrym świetle, ale w słabszych warunkach traci na precyzji ostrości.

    W praktyce flagowiec szybciej łapie ostrość i zachowuje więcej detali po zmroku.


    Aparat ultraszerokokątny – wyraźna przewaga OnePlus 15

    Tutaj różnica jest już bardzo wyraźna:

    • OnePlus 15: 50 MP, szeroki kąt z autofocussem
    • OnePlus 15R: 8 MP, bez AF

    Ultraszeroki obiektyw w OnePlus 15 oferuje znacznie lepszą szczegółowość, lepsze kolory i większą uniwersalność (również do zdjęć makro).

    W OnePlus 15R aparat szerokokątny ma charakter czysto dodatkowy i odstaje jakościowo od reszty zestawu.


    Teleobiektyw – tylko w OnePlus 15

    To kluczowa różnica:

    • OnePlus 15 posiada teleobiektyw 50 MP z zoomem optycznym ok. 3,5×,
    • OnePlus 15R nie ma teleobiektywu – zoom realizowany jest wyłącznie cyfrowo.

    Oznacza to, że zdjęcia portretowe, zbliżenia i fotografia z dystansu wypadają zdecydowanie lepiej w OnePlus 15. Dla osób robiących dużo zdjęć ludzi lub detali to ogromna przewaga flagowca.


    Aparat przedni i wideo

    Oba modele oferują 32-megapikselowy aparat selfie z autofokusem, co nadal jest rzadkością na rynku. Jakość zdjęć z przodu stoi na bardzo dobrym poziomie, zarówno do selfie, jak i wideorozmów.

    Różnice pojawiają się w wideo:

    • OnePlus 15 obsługuje nagrywanie w 8K oraz bardziej zaawansowaną stabilizację,
    • OnePlus 15R kończy na 4K, co dla większości użytkowników i tak będzie wystarczające.

    Jeśli aparat ma dla Ciebie duże znaczenie, OnePlus 15 jest zdecydowanie lepszym wyborem – oferuje teleobiektyw, znacznie lepszy ultraszeroki kąt i stabilniejszą pracę w słabym świetle.
    OnePlus 15R sprawdzi się do codziennych zdjęć głównym aparatem, ale jego możliwości fotograficzne są wyraźnie ograniczone w porównaniu z flagowcem.


    Wydajność i gaming – flagowa moc w obu modelach

    Procesor i pamięć – Snapdragon w dwóch odsłonach

    Zarówno OnePlus 15, jak i OnePlus 15R należą do najwydajniejszych smartfonów na rynku, jednak różnią się zastosowanym wariantem procesora.

    • OnePlus 15 został wyposażony w Snapdragon 8 Elite (Gen 5) – najmocniejszą wersję układu,
    • OnePlus 15R korzysta z Snapdragon 8 Gen 5 w standardowej konfiguracji.

    W praktyce oznacza to, że OnePlus 15 ma niewielką, ale zauważalną przewagę wydajności, szczególnie w testach syntetycznych i długotrwałym obciążeniu.


    Wydajność w grach i codziennym użytkowaniu

    W codziennym użytkowaniu różnice są trudne do wychwycenia. Oba smartfony:

    • działają ekstremalnie płynnie,
    • bez problemu obsługują multitasking,
    • uruchamiają najbardziej wymagające gry na maksymalnych ustawieniach graficznych.

    Dzięki ekranom 165 Hz oba modele świetnie sprawdzają się w grach mobilnych. OnePlus 15 utrzymuje jednak stabilniejsze klatki w dłuższych sesjach i wolniej się nagrzewa, co docenią gracze.


    RAM i pamięć wewnętrzna

    • OnePlus 15: do 16 GB RAM i nawet 1 TB pamięci
    • OnePlus 15R: maksymalnie 12 GB RAM i 512 GB pamięci

    Dla większości użytkowników konfiguracje 15R będą w zupełności wystarczające, ale OnePlus 15 oferuje większy zapas mocy i lepszą przyszłościowość.


    Bateria i ładowanie – duże ogniwa, różne podejście

    Pojemność baterii – minimalna przewaga OnePlus 15R

    Oba modele oferują bardzo duże baterie, jedne z największych w swojej klasie:

    • OnePlus 15: ok. 7300 mAh
    • OnePlus 15R: ok. 7400 mAh

    Na papierze OnePlus 15R ma nieco większą pojemność, jednak w praktyce to OnePlus 15 często osiąga dłuższe czasy pracy, głównie dzięki bardziej energooszczędnemu ekranowi LTPO.

    👉 Sprawdź szybkie ładowarki do OnePlus 15.


    Czas pracy na jednym ładowaniu

    W codziennym użytkowaniu oba smartfony bez problemu wytrzymują cały intensywny dzień, a przy umiarkowanym korzystaniu nawet 1,5–2 dni.

    Różnice pojawiają się w scenariuszach:

    • OnePlus 15 lepiej radzi sobie przy przeglądaniu internetu i statycznych treściach (LTPO),
    • OnePlus 15R dobrze wypada w grach i multimediach, gdzie duża bateria nadrabia wyższe zużycie energii.

    Szybkość ładowania – wyraźna przewaga OnePlus 15

    To jeden z kluczowych punktów różnicujących oba modele:

    • OnePlus 15:
      • ładowanie przewodowe 120 W,
      • ładowanie bezprzewodowe,
      • bardzo krótki czas uzupełniania energii (peł)
    • OnePlus 15R:
      • ładowanie przewodowe 80 W,
      • brak ładowania bezprzewodowego

    Oba modele ładują się szybko, ale OnePlus 15 wyraźnie wygrywa funkcjonalnością i wygodą, szczególnie dla osób korzystających z ładowarek indukcyjnych.

    👉Sprawdź ładowarki sieciowe do OnePlus 15R.


    Cena i promocje OnePlus 15R oraz OnePlus 15

    OnePlus 15R – promocja startowa i prezenty

    OnePlus 15R oficjalnie trafił do sprzedaży i już na start objęty jest atrakcyjną ofertą.
    Cena została obniżona z 849 € do 749 €, co oznacza oszczędność 100 € względem ceny regularnej.

    Co więcej, w ramach promocji otrzymujesz dwa prezenty o łącznej wartości 94 €, dodawane bez żadnych dopłat. To realna korzyść, która dodatkowo zwiększa opłacalność zakupu już na premierę.

    Jeśli planujesz zakup OnePlus 15R, to jeden z najlepszych momentów, by skorzystać z promocji cenowej i bonusów dostępnych od ręki.


    OnePlus 15 – cena i dostępność w Polsce

    OnePlus 15 jest już od dłuższego czasu dostępny w regularnej sprzedaży jako pełnoprawny flagowiec marki. To model skierowany do użytkowników, którzy oczekują najlepszego aparatu, ekranu klasy premium oraz pełnego zestawu funkcji bez kompromisów.

    Aktualne ceny OnePlus 15 w polskich sklepach:

    • 12 GB RAM / 256 GB – ok. 3999 zł
    • 16 GB RAM / 512 GB – ok. 4699 zł

    Choć OnePlus 15 jest wyraźnie droższy od wersji 15R, różnica w cenie wynika z bogatszego wyposażenia, lepszych możliwości fotograficznych oraz dodatkowych funkcji premium, takich jak ładowanie bezprzewodowe.


    FAQ – OnePlus 15R i OnePlus 15

    Czy OnePlus 15R jest już dostępny w sprzedaży?

    Tak. OnePlus 15R jest już oficjalnie w sprzedaży i można go kupić w aktualnej promocji startowej. Obecnie obowiązuje obniżka ceny z 849 € do 749 €, a do zakupu dołączane są dwa prezenty o łącznej wartości 94 €.


    Ile kosztuje OnePlus 15 w Polsce?

    Aktualne ceny OnePlus 15 w Polsce to:

    • 12 GB RAM / 256 GB – około 3999 zł
    • 16 GB RAM / 512 GB – około 4699 zł

    Ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od sklepu i aktualnych promocji.


    Który model bardziej się opłaca – OnePlus 15 czy OnePlus 15R?

    To zależy od potrzeb:

    • OnePlus 15R będzie lepszym wyborem, jeśli zależy Ci na niższej cenie, wysokiej wydajności i aktualnej promocji z prezentami.
    • OnePlus 15 to propozycja dla osób, które chcą lepszego aparatu, ładowania bezprzewodowego i pełnoprawnego flagowca, nawet kosztem wyższej ceny.

    Czy OnePlus 15R ma gorszy aparat niż OnePlus 15?

    Tak. OnePlus 15 oferuje bardziej rozbudowany zestaw aparatów, w tym teleobiektyw i lepszy ultraszeroki kąt. OnePlus 15R sprawdzi się w codziennych zdjęciach, ale nie jest tak wszechstronny fotograficznie jak flagowy model.


    Czy OnePlus 15R ma ładowanie bezprzewodowe?

    Nie. OnePlus 15R nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie w modelu OnePlus 15, który oferuje także szybsze ładowanie przewodowe.


    Czy OnePlus 15R nadaje się do gier?

    Tak. OnePlus 15R to bardzo dobry smartfon do gier mobilnych – oferuje wysoką wydajność, ekran 165 Hz oraz dużą baterię, która pozwala na długie sesje gamingowe.