Kategoria: Poradniki

  • Galaxy S26 FE vs S25 FE: co naprawdę się zmieniło?

    Galaxy S26 FE vs S25 FE: co naprawdę się zmieniło?

    W porównaniu Galaxy S26 FE vs S25 FE różnice sprowadzają się do trzech rzeczy: procesora Exynos 2500 zamiast 2400, systemu One UI 9 zamiast One UI 8 i portu USB, który cofnął się do wersji 2.0. Ekran, wszystkie trzy aparaty, selfie i bateria 4 900 mAh są identyczne.

    Premiera S26 FE odbyła się 27 sierpnia 2026, a sprzedaż rusza 4 września.

    Postaw oba telefony obok siebie, a nie odróżnisz ich bez zaglądania w ustawienia. Samsung przeniósł niemal cały sprzęt z zeszłego roku i podniósł cenę.

    Poniżej pełna tabela obu modeli, rozstrzygnięcie krążącej plotki o baterii silicon-carbon, którą powtarzają nawet tabele specyfikacji, oraz sekcja o akcesoriach: co pasuje do którego modelu i dlaczego etui z S25 FE nie wejdzie na S26 FE.

    Kiedy który model wszedł na rynek

    Oba telefony zadebiutowały w tym samym momencie roku, w odstępie niespełna dwunastu miesięcy. Galaxy S25 FE miał premierę i start sprzedaży tego samego dnia, S26 FE dostał tydzień przerwy między jednym a drugim.

    WydarzenieGalaxy S25 FEGalaxy S26 FE
    Premiera (zapowiedź)4 września 202527 sierpnia 2026
    Start sprzedaży4 września 20254 września 2026
    Cena startowa (128 GB)750 EUR799 EUR
    System na starcieOne UI 8, Android 16One UI 9, Android 17

    Galaxy S26 FE jest już oficjalny. Samsung pokazał go 27 sierpnia 2026 i od razu podał pełną specyfikację oraz ceny, więc wszystkie dane w tym artykule pochodzą od producenta, a nie z przecieków. Do sklepów telefon trafia 4 września 2026.

    Samsung S25 FE jest w sprzedaży od roku i to zmienia całą kalkulację. Zapamiętaj to na sekcję o cenie, bo to tam leży najważniejsza różnica między tymi modelami.

    Akcesoria do obu generacji są dostępne od ręki. Zobacz kategorię Galaxy S26 FE →

    Galaxy S26 FE vs S25 FE: pełna tabela porównawcza

    Pogrubiliśmy wyłącznie te pozycje, które faktycznie się różnią.

    ParametrGalaxy S25 FEGalaxy S26 FE
    ProcesorExynos 2400 (4 nm)Exynos 2500 (3 nm)
    Układ graficznyXclipse 940Xclipse 950
    RAM8 GB8 GB
    Pamięć128 / 256 / 512 GB, UFS 4.0128 / 256 / 512 GB, UFS 4.0
    Ekran6.7″, Dynamic AMOLED 2X6.7″, Dynamic AMOLED 2X
    Rozdzielczość1080 × 2340 (385 ppi)1080 × 2340 (385 ppi)
    Odświeżanie60–120 Hz60–120 Hz
    Jasność szczytowa1 900 nitów1 900 nitów
    SzkłoGorilla Glass Victus+Gorilla Glass Victus+
    Aparat główny50 MP, f/1.8, OIS50 MP, f/1.8, OIS
    Ultraszerokokątny12 MP, f/2.2, 123°12 MP, f/2.2, 123°
    Teleobiektyw8 MP, zoom 3×, OIS8 MP, zoom 3×, OIS
    Selfie12 MP, f/2.212 MP, f/2.2
    Wideo8K 30 fps, 4K 120 fps8K 30 fps, 4K 120 fps
    Bateria4 900 mAh, Li-Ion4 900 mAh, Li-Ion
    Ładowanie przewodowe45 W (65% w 30 min)45 W (69% w 30 min)
    Ładowanie bezprzewodowe15 W, zgodność z Qi215 W, zgodność z Qi2
    Certyfikowane cykle ładowania2 0001 200
    Port USB-CUSB 3.2 Gen 1USB 2.0
    Wymiary161.3 × 76.6 × 7.4 mm161.6 × 76.9 × 7.4 mm
    Waga190 g193 g
    Ramkaaluminiumaluminium
    OdpornośćIP68IP68
    System na starcieOne UI 8, Android 16One UI 9, Android 17
    KoloryIcyblue, Jetblack, Navy, WhiteGraphite, Pistachio, Blueberry

    Dziewięć pozycji różnych na dwadzieścia pięć. Z tego pięć to kosmetyka (wymiary, waga, kolory, tempo ładowania, numer wersji One UI), dwie są krokami wstecz, a zysk w wydajności daje procesor razem z układem graficznym.

    Co daje Exynos 2500 w codziennym używaniu?

    Exynos 2500 to jedyna zmiana odczuwalna na co dzień. Układ powstaje w drugiej generacji procesu 3 nm GAA, podczas gdy Exynos 2400 z S25 FE korzystał z 4 nm.

    Zysk wydajności według Samsunga:

    • Około 30% szybszy procesor (CPU) i układ graficzny (GPU)
    • Około 40% szybszy układ NPU, odpowiadający za funkcje Galaxy AI
    • Nowszy rdzeń główny: Cortex-X925 zamiast Cortex-X4
    • Nowszy układ graficzny: Xclipse 950 zamiast Xclipse 940

    NPU jest tu ważniejszy, niż wygląda na papierze. To on liczy funkcje Galaxy AI, czyli podsumowania, tłumaczenia w czasie rzeczywistym i obróbkę zdjęć. Jeśli faktycznie używasz Galaxy AI, to największa różnica w całym zestawieniu.

    Uwaga: 30% na papierze nie oznacza 30% szybszego telefonu. Oba modele w codziennych zadaniach, czyli przy przeglądaniu, mediach społecznościowych i zdjęciach, działają praktycznie tak samo. Różnica ujawnia się w grach i przy dłuższym obciążeniu.

    Ekran i aparaty przeszły bez zmian

    Tu nie ma o czym pisać i to jest właśnie najważniejsza informacja.

    Parametry ekranu są identyczne: 6,7 cala, Dynamic AMOLED 2X, 1080 × 2340, odświeżanie od 60 do 120 Hz, deklarowana jasność 1 900 nitów, szkło Gorilla Glass Victus+.

    Zestaw aparatów jest identyczny, sensor po sensorze:

    • Główny 50 MP, f/1.8, z optyczną stabilizacją (OIS)
    • Ultraszerokokątny 12 MP, f/2.2, kąt widzenia 123°
    • Teleobiektyw 8 MP, zoom optyczny 3×, z OIS
    • Selfie 12 MP, f/2.2

    Nagrywanie wideo także bez zmian: 8K w 30 fps i 4K w 120 fps w obu modelach.

    Sensory są te same, ale zdjęcia przechodzą przez nowszy procesor sygnału obrazu (ISP), więc Samsung zapowiada nieznacznie lepszą rozpiętość tonalną po zmroku. To jedyne, co w aparatach faktycznie się zmienia.

    Nowe w S26 FE są wyłącznie funkcje programowe: My FanCam (automatyczne trzymanie wybranej osoby w kadrze, wcześniej dostępne tylko w modelach składanych) oraz Super Steady z blokadą poziomu. To software, który Samsung może w przyszłości udostępnić także starszemu modelowi.

    Bateria bez zmian i bez ogniwa silicon-carbon

    Oba telefony mają 4 900 mAh, tę samą moc ładowania przewodowego 45 W i bezprzewodowego 15 W.

    Krąży informacja, że Samsung S26 FE dostał baterię silicon-carbon. Nie jest potwierdzona. Samsung nie wymienia tej technologii w oficjalnej specyfikacji, a SamMobile wprost pisze o zwykłym ogniwie litowo-jonowym. Część baz danych, w tym GSMArena, oznacza jednak ogniwo jako Si/C.

    Rozstrzygnięcia od producenta nie ma. Pewne jest natomiast to, że silicon-carbon trafiło w lipcu 2026 wyłącznie do modeli składanych: Galaxy Z Flip 8, Z Fold 8 i Z Fold 8 Ultra.

    Realny zysk w czasie pracy bierze się i tak nie z ogniwa, tylko z oszczędniejszego procesora w 3 nm. Samsung deklaruje około godziny dłuższego odtwarzania wideo, a unijna etykieta energetyczna podaje 50 godzin pracy wobec 42,5 godziny w S25 FE i klasę A zamiast B.

    Różnica w ładowaniu jest kosmetyczna: 69% w 30 minut wobec 65% w S25 FE. Cztery punkty procentowe.

    Ukryty minus: bateria wytrzyma mniej cykli

    Tego Samsung nie reklamuje, a wynika wprost z unijnej etykiety energetycznej. Ogniwo w S26 FE jest certyfikowane na 1 200 cykli ładowania, a w S25 FE na 2 000. Cykl to pełne naładowanie od zera do stu procent; po przekroczeniu tego limitu bateria zachowuje mniej niż 80% pierwotnej pojemności.

    W praktyce 1 200 cykli to nadal kilka lat normalnego używania. Warto jednak wiedzieć, że przy siedmioletnim wsparciu systemowym bateria wyczerpie swój certyfikowany zapas znacznie wcześniej niż aktualizacje.

    Do osiągnięcia pełnych 45 W oba modele potrzebują tej samej ładowarki USB Power Delivery (USB PD) o mocy co najmniej 45 W. Kupując akcesoria, nie musisz rozróżniać generacji.

    Port USB to pierwszy krok wstecz

    Galaxy S26 FE ma port USB-C w standardzie 2.0, a S25 FE miał USB 3.2 Gen 1. To drugi obok żywotności baterii punkt, w którym nowszy model wypada gorzej od poprzednika.

    Ładowanie działa tak samo szybko, bo moc nie zależy od wersji standardu danych. Wolniejszy jest wyłącznie transfer plików.

    Skala tej różnicy robi wrażenie dopiero na konkretach. Minuta wideo w 8K waży kilkaset megabajtów, więc godzinny materiał to kilkadziesiąt gigabajtów. Po USB 3.2 Gen 1 zgrasz go w kilka minut, po USB 2.0 telefon poleży podłączony do komputera znacznie dłużej.

    Jeśli używasz chmury albo przesyłasz zdjęcia bezprzewodowo, nie zauważysz różnicy.

    System i aktualizacje, czyli różnica jednego roku

    Galaxy S26 FE startuje z One UI 9 na Androidzie 17, a S25 FE debiutował z One UI 8 na Androidzie 16.

    Obie generacje mają tę samą politykę wsparcia: siedem generacji Androida i siedem lat poprawek bezpieczeństwa. Ponieważ jednak S26 FE zaczyna rok później, jego wsparcie kończy się o rok później.

    To rzeczywista przewaga nowszego modelu, choć w praktyce oznacza wybór między telefonem wspieranym do 2032 a takim wspieranym do 2033. S25 FE i tak dostanie One UI 9 w aktualizacji.

    Tutaj leży prawdziwa różnica między modelami

    Ceny startowe obu modeli w Europie:

    WersjaGalaxy S25 FE na starcieGalaxy S26 FE na starcie
    8 GB / 128 GB750 EUR799 EUR
    8 GB / 256 GB810 EUR899 EUR
    8 GB / 512 GB930 EUR1 099 EUR

    Samsung S26 FE jest droższy na każdym poziomie pamięci. Podwyżka rośnie razem z pojemnością: 49 EUR na wersji podstawowej, 89 EUR na 256 GB i aż 169 EUR na 512 GB.

    Kluczowe jest jednak coś innego. Galaxy S25 FE jest na rynku od roku i zdążył wyraźnie potanieć. Realny poziom obniżki zależy od sklepu i promocji, ale starszy model kupisz dziś zauważalnie taniej niż w dniu premiery, podczas gdy S26 FE dopiero startuje z pełnym cennikiem.

    Połącz to z tabelą specyfikacji: dostajesz ten sam ekran, ten sam zestaw aparatów, tę samą baterię i szybszy port USB, płacąc znacznie mniej. Dla większości osób Galaxy S25 FE jest dziś sensowniejszym zakupem.

    Galaxy S26 FE vs S25 FE: który wybrać?

    Wybierz Galaxy S26 FE, jeśli:

    • Regularnie korzystasz z funkcji Galaxy AI, bo NPU zyskał tu najwięcej.
    • Grasz i chcesz zapas mocy na kilka lat do przodu.
    • Zależy Ci na najdłuższym możliwym wsparciu, czyli do 2033 roku.
    • Kupujesz telefon na sześć lub siedem lat i różnica w cenie rozkłada się na ten okres.

    Wybierz Galaxy S25 FE, jeśli:

    • Patrzysz na stosunek ceny do możliwości. Ekran, aparaty i bateria są identyczne, a płacisz wyraźnie mniej.
    • Zgrywasz duże pliki kablem, bo tylko ten model ma szybki port USB 3.2 Gen 1.
    • Nie używasz funkcji AI na tyle intensywnie, żeby poczuć szybszy NPU.

    Nasz wybór: przy dzisiejszej różnicy cen Galaxy S25 FE wygrywa dla większości kupujących. Galaxy S26 FE ma sens, gdy planujesz trzymać telefon do końca okresu wsparcia albo mocno korzystasz z Galaxy AI.

    Jeśli rozważasz mocniejsze modele z tej rodziny, zestawiliśmy je w porównaniu Galaxy S26 Ultra i S25 Ultra.

    Akcesoria: czy etui z Galaxy S25 FE pasuje do S26 FE?

    Nie pasuje i nie warto próbować. To pierwsze pytanie, które pada przy zmianie generacji i akurat tutaj odpowiedź jest jednoznaczna.

    Różnica wymiarów wynosi 0.3 mm na wysokości i 0.3 mm na szerokości, a według Android Authority Samsung lekko przemodelował też wyspę aparatu. Grubość jest identyczna (7.4 mm), więc miękkie etui z poprzednika często da się naciągnąć, ale:

    • Wycięcia na aparat nie trafiają w to samo miejsce. Przy zmienionej wyspie część obiektywu bywa zasłonięta.
    • Przyciski nie pokrywają się z wycięciami, więc klikanie staje się niewygodne.
    • Sztywne etui pękają w narożniku przy próbie naciągnięcia.

    Ze szkłami hartowanymi jest tak samo. Przekątna i rozdzielczość się nie zmieniły, ale o 0.3 mm szerszy front sprawia, że szkło do S25 FE nie zakryje ekranu równo, a klej trafi częściowo na krawędź.

    Uwaga: producenci wypuścili dedykowane wersje do S26 FE jeszcze przed startem sprzedaży telefonu, więc nie ma powodu iść na kompromis. Wybieraj akcesoria opisane dokładnie tym modelem, który masz.

    Magnesy: problem wspólny dla obu generacji

    Ani Galaxy S25 FE, ani S26 FE nie mają wbudowanych magnesów. Oba ładują się bezprzewodowo w standardzie Qi2 z mocą 15 W, ale żaden nie przyciągnie się sam do ładowarki ani uchwytu.

    W obu przypadkach rozwiązanie jest to samo: etui z pierścieniem magnetycznym. Zakładasz je i telefon zaczyna trzymać się ładowarek Qi2, powerbanków magnetycznych, uchwytów samochodowych i portfeli na karty. Ten sam mechanizm opisaliśmy przy iPhone’ie 16e bez MagSafe.

    Akcesoria magnetyczne pasujące do obu modeli znajdziesz w kategoriach ładowarki indukcyjne oraz akcesoria MagSafe.

    Akcesoria do Galaxy S26 FE

    Etui i szkła do nowego modelu trafiły do magazynu, zanim telefon w ogóle pojawił się w sklepach.

    Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe

    Do czego pasuje: Spigen Ultra Hybrid Mag, jeśli zależy Ci na magnesach.

    Etui łączy sztywne plecy z poliwęglanu (PC) z elastyczną ramką z TPU (termoplastyczny poliuretan), a do tego dokłada pierścień magnetyczny, którego brakuje w samym telefonie. Wersja Frost Black ma matowe, przydymione plecy, na których odciski palców są dużo mniej widoczne niż na wariancie błyszczącym.

    Ringke Fusion Magnetic MagSafe

    Przezroczyste etui ma magnesy i podwyższoną krawędź wokół wyspy aparatu. Dobry wybór, jeśli kupujesz kolor Pistachio albo Blueberry i chcesz go widzieć.

    Tech-Protect Glass Fit+

    Gorilla Glass Victus+ chroni ekran przed zarysowaniami, ale nie przed pękaniem przy upadku. Wymiana wyświetlacza w serwisie to koszt liczony w setkach złotych, a szkło hartowane to ułamek tej kwoty. Glass Fit+ przyjeżdża w zestawie dwóch sztuk z ramką montażową.

    [hs_products category=”2578″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Akcesoria do Galaxy S26 FE”]

    Akcesoria do Galaxy S25 FE

    Samsung S25 FE ma za sobą rok na rynku, więc wybór jest tu znacznie szerszy: sama kategoria etui liczy ponad sto pozycji. Pełny ranking zebraliśmy w osobnym tekście o najlepszych etui do Galaxy S25 FE.

    UAG Scout MagSafe

    Konstrukcja pancerna z magnesami i certyfikatem MIL-STD-810G. UAG robi etui grubsze niż Spigen, ale to właśnie ta grubość chroni przy upadku na krawędź.

    Tech-Protect Magflex MagSafe

    To cieńsza alternatywa dla konstrukcji pancernych, też z pierścieniem magnetycznym. Sprawdzi się, jeśli nie chcesz, żeby etui dokładało telefonowi objętości.

    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro

    System EZ Fit należy do najlepiej dopracowanych: ramka pozycjonuje szkło sama, więc równe przyklejenie zwykle udaje się za pierwszym razem. W zestawie dwie sztuki.

    [hs_products category=”1954″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Etui do Galaxy S25 FE”]

    Podsumowanie

    Galaxy S26 FE to wyjątkowo ostrożna aktualizacja. Samsung przeniósł niemal cały sprzęt z poprzednika. Zmienił się procesor, system i port USB. Ekran, wszystkie aparaty i bateria zostały przeniesione bez zmian.

    Trzy rzeczy warte zapamiętania:

    1. Realny zysk daje tylko procesor. Exynos 2500 jest około 30% szybszy w CPU i GPU oraz 40% w NPU, co widać głównie w grach i funkcjach Galaxy AI.
    2. Są dwa kroki wstecz, nie jeden. Port USB cofnął się do wersji 2.0, a certyfikowana żywotność baterii spadła z 2 000 do 1 200 cykli ładowania.
    3. Cena przeważa szalę na korzyść S25 FE. Przy identycznym ekranie, aparatach i baterii starszy model kosztuje dziś wyraźnie mniej.

    Niezależnie od wyboru, oba telefony warto uzupełnić o to samo: etui z pierścieniem magnetycznym, bo żaden nie ma wbudowanych magnesów, oraz szkła hartowanego, bo Gorilla Glass Victus+ chroni przed zarysowaniami, nie przed upadkiem.

    Źródła: oficjalna zapowiedź Galaxy S26 FE w Samsung Global Newsroom, porównanie S26 FE i S25 FE w SamMobile, wyjaśnienie sprawy baterii silicon-carbon w SamMobile, karta specyfikacji Galaxy S26 FE w GSMArena, zestawienie cen obu generacji w GSMArena, nowe funkcje aparatu i One UI 9 według Android Authority, unijna etykieta energetyczna Galaxy S26 FE w GSMArena, analiza spadku liczby cykli ładowania w Android Authority

    FAQ: Galaxy S26 FE i S25 FE

    Czy warto dopłacić do Galaxy S26 FE?

    Zwykle nie. Ekran, wszystkie trzy aparaty i bateria są identyczne jak w S25 FE, a nowszy model ma wolniejszy port USB. Dopłata ma sens, jeśli intensywnie korzystasz z Galaxy AI albo chcesz najdłuższe wsparcie, czyli do 2033 roku.

    Kiedy premiera Galaxy S26 FE i kiedy rusza sprzedaż?

    Premiera odbyła się 27 sierpnia 2026, kiedy Samsung pokazał telefon i podał pełną specyfikację. Sprzedaż rusza 4 września 2026.

    Czym różni się Galaxy S26 FE od S25 FE?

    Trzema rzeczami: procesorem (Exynos 2500 w 3 nm zamiast Exynosa 2400 w 4 nm), systemem na starcie (One UI 9 na Androidzie 17 zamiast One UI 8) oraz portem USB, który cofnął się z 3.2 Gen 1 do 2.0. Ekran, aparaty, selfie i bateria 4 900 mAh są identyczne.

    Czy Galaxy S26 FE ma baterię silicon-carbon?

    Nie ma na to potwierdzenia od producenta. Samsung nie wymienia silicon-carbon w oficjalnej specyfikacji, a SamMobile pisze o zwykłym ogniwie litowo-jonowym 4 900 mAh, choć część baz danych oznacza je jako Si/C. Pewne jest, że w lipcu 2026 technologię tę dostały wyłącznie modele składane: Z Flip 8, Z Fold 8 i Z Fold 8 Ultra.

    Czy etui z Galaxy S25 FE pasuje do S26 FE?

    Nie. Nowy model jest o 0.3 mm wyższy i szerszy, a wyspa aparatu została lekko przemodelowana. Wycięcia na aparat i przyciski nie trafiają w to samo miejsce, więc potrzebujesz etui dedykowanego konkretnemu modelowi.

    Czy Galaxy S26 FE ma magnesy do MagSafe?

    Nie, podobnie jak S25 FE. Oba telefony ładują się bezprzewodowo w standardzie Qi2 z mocą 15 W, ale nie mają wbudowanego pierścienia magnesów. Magnesy dokłada etui, na przykład Spigen Ultra Hybrid Mag albo UAG Scout MagSafe.

    Który telefon ma dłuższy czas pracy na baterii?

    Galaxy S26 FE, ale różnica jest niewielka. Pojemność jest identyczna (4 900 mAh), a zysk bierze się z oszczędniejszego procesora w procesie 3 nm. Samsung deklaruje około godziny dłuższego odtwarzania wideo.

  • Jaka najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Jaka najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Najlepsza ładowarka do Galaxy Z Fold 8 Ultra to Tech-Protect PowerVision NC45W-GaN. Ma profil 15 V / 3 A, obsługę PPS i wyświetlacz, na którym sprawdzisz realną moc ładowania. Bezpieczny wybór to oryginalna ładowarka Samsung EP-T4511 45 W. Do obu dokup kabel USB-C 5 A, bo bez niego telefon nie wejdzie na 45 W.

    Z Fold 8 Ultra ma 5 000 mAh i obsługuje ładowanie 45 W przewodowo oraz 20 W bezprzewodowo. Brzmi prosto, ale rynek ładowarek jest pełen kostek 65 W i 100 W, które w Samsungu zwalniają do 25 W.

    Poniżej znajdziesz trzy parametry, które muszą być na pudełku, czwarty warunek pomijany przez producentów oraz ranking 7 ładowarek z tabelą profili wyjścia.

    Trzy parametry, które muszą być na pudełku

    Kupując ładowarkę do Z Fold 8 Ultra, szukaj trzech rzeczy naraz. Brak choćby jednej cofa telefon do wolniejszego trybu.

    Moc: 45 W lub więcej. Mocniejsza ładowarka nie zaszkodzi. Telefon pobiera dokładnie tyle, ile potrzebuje, a kostka 65 W czy 100 W pracuje przy tym chłodniej niż kostka 45 W wyciśnięta do granicy. Jeśli szukasz najmniejszych konstrukcji o wysokiej mocy, sprawdź nasz ranking ładowarek GaN.

    PPS: warunek konieczny. Programmable Power Supply pozwala płynnie regulować napięcie i prąd zamiast przeskakiwać między stałymi progami. Bez PPS ładowarka 45 W zwalnia w Samsungu do 15–25 W, bo telefon nie może uruchomić trybu Super Fast Charging 2.0.

    PD 3.0: protokół bazowy. USB Power Delivery 3.0 to standard, w ramach którego PPS w ogóle działa. Ładowarka z samym Quick Charge, bez PD, nie dogada się z Samsungiem na pełnej prędkości.

    Uwaga: „45 W” na obudowie to moc maksymalna ładowarki, nie gwarancja 45 W dla telefonu. Liczy się profil wyjścia. Szukaj w specyfikacji zapisu 15 V / 3 A: to on daje 45 W.

    Czwarty warunek, o którym producenci ładowarek milczą

    Możesz mieć idealną ładowarkę i nadal ładować telefon wolno. Powód leży w kablu.

    Ładowanie 45 W wymaga kabla USB-C do USB-C o obciążalności 5 A z e-markerem. E-marker to układ scalony w kablu, który informuje urządzenia, jaki prąd może bezpiecznie przenieść kabel. Specyfikacja USB Type-C wymaga go w każdym kablu powyżej 3 A.

    Kabel bez e-markera zgłasza limit 3 A. Telefon widzi ten limit i sam schodzi do wolniejszego trybu, nawet jeśli ładowarka oferuje więcej. Zwykły kabel USB-A również wyklucza Super Fast Charging 2.0.

    Samsung sprzedaje swój zestaw wprost pod nazwą „45W PD Power Adapter with 5A USB-C Cable”. To nie jest dodatek marketingowy, tylko część specyfikacji.

    To wyjaśnia najczęstszą skargę użytkowników składanych telefonów: „kupiłem mocniejszą ładowarkę, a telefon ładuje się wolniej niż wcześniej”. Zwykle winny jest kabel dorzucony do zestawu.

    Ile realnie ładuje się Galaxy Z Fold 8 Ultra

    ParametrWartość
    Pojemność baterii5 000 mAh
    Ładowanie przewodowe45 W (Super Fast Charging 2.0)
    Ładowanie bezprzewodowe20 W, standard Qi2
    Magnesy w obudowie❌ telefon jest „Qi2 Ready”
    ZłączeUSB-C
    Wymagany kabel do 45 WUSB-C / USB-C, 5 A, e-marker

    Bateria urosła z 4 400 mAh w poprzedniej generacji do 5 000 mAh dzięki ogniwom krzemowo-węglowym. Przy większym ogniwie różnica między ładowaniem 25 W a 45 W robi się odczuwalna: to kwestia kilkudziesięciu minut przy pełnym cyklu.

    Uwaga: Z Fold 8 Ultra nie ma magnesów w obudowie. Obsługuje Qi2, ale pierścień magnetyczny musi dostarczyć etui. Magnetyczna ładowarka bezprzewodowa nie przyklei się do gołego telefonu.

    Ranking: 7 najlepszych ładowarek do Galaxy Z Fold 8 Ultra

    1. Tech-Protect PowerVision NC45W-GaN: jedyna z wyświetlaczem mocy

    Nasz wybór: komplet parametrów plus wyświetlacz, który potwierdza realną moc.

    To ładowarka, która pokazuje, ile watów faktycznie płynie do telefonu. Wyświetlacz PowerView AI 2.0 podaje aktualny pobór mocy i temperaturę. Przy problemie z prędkością ładowania od razu widzisz, czy winna jest ładowarka, czy kabel.

    Pod obudową jest komplet wymaganych parametrów: profil 15 V / 3 A, PPS w zakresie 5–11 V przy 4.5 A i protokół PD 3.2, czyli nowszy niż wymagane PD 3.0.

    • Profil 15 V / 3 A to pełne 45 W dla Samsunga
    • PPS 5–11 V / 4.5 A oraz PD 3.2, QC4+, AVS, UFCS, AFC
    • Wyświetlacz PowerView AI 2.0 pokazuje moc w watach i temperaturę
    • Technologia GaN w obudowie 78.5 × 32 × 41 mm
    • Zabezpieczenia termiczne i przeciwprzepięciowe

    Minus: jeden port USB-C. Jeśli ładujesz telefon i laptopa naraz, spójrz na pozycje wieloportowe niżej. W zestawie nie ma kabla.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty1 × USB-C
    Profil 15 V / 3 A✅
    PPS✅ 5–11 V / 4.5 A
    ProtokołyPD 3.2, QC4+, AVS, UFCS, AFC

    2. Samsung EP-T4511 45W: oryginał bez niespodzianek

    Jeśli nie chcesz analizować specyfikacji, weź ładowarkę producenta telefonu. EP-T4511 to referencyjna kostka 45 W Samsunga i wzorzec, do którego porównują się pozostałe.

    Specyfikacja podaje profile PDO 9 V, 15 V i 20 V, z prądem 3 A przy 9 V i 15 V, oraz PPS w zakresie 5–20 V. Pobór w trybie czuwania wynosi poniżej 5 mW, więc kostka może zostać w gniazdku.

    • Profil 15 V / 3 A potwierdzony w specyfikacji producenta
    • PPS 5–20 V i pełna zgodność z Super Fast Charging 2.0
    • Pobór w czuwaniu poniżej 5 mW
    • Zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem i przegrzaniem

    Dwa minusy. Kabel sprzedawany osobno. I to nie jest drobiazg, bo bez kabla 5 A ładowarka nie pokaże pełni możliwości. To też największa konstrukcja spośród modeli 45 W: 43.5 × 81.8 × 28 mm, bez technologii GaN.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty1 × USB-C
    Profil 15 V / 3 A✅
    PPS✅ 5–20 V
    Kabel w zestawie❌

    3. UGREEN Nexode Pro 45W: dwa porty w kostce wielkości pudełka zapałek

    Najlepszy kompromis między rozmiarem a możliwościami. Chip GaNInfinity pozwolił zamknąć 45 W i dwa porty USB-C w obudowie 35.89 × 36.5 × 47 mm, o 21% mniejszej od klasycznych konstrukcji.

    Lista obsługiwanych standardów jest najdłuższa w rankingu i zawiera to, co najważniejsze: PD 3.0 z PPS, a do tego QC4+, SCP, FCP i AFC. Producent podaje, że MacBooka Air M2 ładuje do 72% w godzinę.

    • PD 3.0 z PPS plus QC4+, QC3.0, SCP, FCP, AFC
    • Dwa porty USB-C: telefon i słuchawki jednocześnie
    • GaNInfinity daje o 21% mniejszą obudowę
    • Thermal Guard monitoruje temperaturę w czasie rzeczywistym

    Uczciwie: producent nie publikuje w specyfikacji sklepowej dokładnych profili napięć, więc profilu 15 V / 3 A nie potwierdzimy czarno na białym. Obecność PPS w PD 3.0 wystarczy jednak za potwierdzenie. To najczęściej kupowana ładowarka 45 W w zestawieniu.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty2 × USB-C
    Profil 15 V / 3 Anie podano
    PPS✅
    TechnologiaGaNInfinity

    [hs_products ids=”142548,102989,76149″ cols=”3″ title=”Trzy najwyżej ocenione ładowarki z rankingu”]

    4. USAMS CC305 T66 45W GaN: pełne 45 W na porcie głównym

    USAMS jako jeden z niewielu producentów rozpisuje w sklepie pełną tabelę profili wyjścia. To działa na jego korzyść. Port USB-C1 podaje 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 3 A, 15 V / 3 A i 20 V / 2.25 A.

    Drugi port jest wyraźnie słabszy (15 V przy 2 A), a przy pracy obu naraz moc dzieli się na 25 W i 18 W. To ważne: telefon podłącz do portu C1, jeśli zależy Ci na pełnej prędkości.

    • Profil 15 V / 3 A na porcie USB-C1, potwierdzony w tabeli producenta
    • Dwa porty USB-C z podziałem mocy 25 W + 18 W
    • Technologia GaN, obudowa z ABS i poliwęglanu (PC)
    • Waga około 96 g, wymiary 39 × 33.5 × 44.5 mm

    Czego brakuje: specyfikacja nie wymienia PPS wprost. Profil 15 V / 3 A jest jednak podany czarno na białym, a to on odpowiada za 45 W.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty2 × USB-C (25 W + 18 W razem)
    Profil 15 V / 3 A✅ port C1
    PPSnie podano
    Wagaok. 96 g

    5. Bizon Charger VT-36B 45W: jedyna z Super Fast Charging 2.0 w specyfikacji

    Najpełniejsza specyfikacja spoza pierwszej ligi marek. Bizon jako jedyny wymienia w specyfikacji Super Fast Charging 2.0 z nazwy, czyli dokładnie ten tryb, o który chodzi w Samsungu.

    Co więcej, profil 15 V / 3 A jest dostępny na obu portach USB-C, a nie tylko na głównym. Technologia GaN3 utrzymuje niską temperaturę, a producent deklaruje naładowanie do 50% w 30 minut.

    • Super Fast Charging 2.0 wymienione wprost w specyfikacji
    • Profil 15 V / 3 A na obu portach USB-C
    • GaN3 obniża temperaturę pracy
    • Certyfikaty CE i RoHS, wymiary 9 × 3.5 cm

    Ograniczenie: przy dwóch urządzeniach naraz 45 W dzieli się między porty, więc telefon nie dostanie pełnej mocy. Bizon to najmniej rozpoznawalna marka w zestawieniu, ale tutaj specyfikacja broni się sama.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty2 × USB-C
    Profil 15 V / 3 A✅ oba porty
    Super Fast Charging 2.0✅ deklarowane
    TechnologiaGaN3

    6. Spigen EE451EU Essential 45W: ładowarka i kabel w jednym pudełku

    To jedyna pozycja w rankingu z kablem w zestawie. Biorąc pod uwagę, że kabel decyduje o osiągnięciu 45 W, komplet w jednym pudełku ma realną wartość.

    Konstrukcja jest maksymalnie prosta: jeden port USB-C, moc 45 W, obsługa Power Delivery, przewód o długości 1 m.

    • Kabel USB-C 1 m w zestawie
    • Moc 45 W na jednym porcie USB-C
    • Standard Power Delivery
    • Kompaktowa konstrukcja bez zbędnych funkcji

    Uczciwie: Spigen nie publikuje w karcie produktu ani profili napięć, ani obsługi PPS, ani obciążalności dołączonego kabla. Jeśli zależy Ci na potwierdzonych 45 W, wybierz pozycję z pełną specyfikacją, a kabel dokup osobno.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna45 W
    Porty1 × USB-C
    Profil 15 V / 3 Anie podano
    PPSnie podano
    Kabel w zestawie✅ 1 m

    7. Satechi ChargeView GaN 140W: jedna kostka na całe biurko

    Propozycja dla kogoś, kto chce jedną ładowarką obsłużyć laptopa, tablet, słuchawki i Z Fold 8 Ultra. Cztery porty USB-C i 140 W wystarczą, żeby ładować telefon pełną mocą nawet przy obciążonych pozostałych portach.

    Wyświetlacz informuje o statusie ładowania, a technologia GaN utrzymuje sensowne wymiary jak na tę moc. Alternatywą dla wieloportowej kostki są stacje ładujące 2-w-1 i 3-w-1.

    • 140 W mocy łącznej
    • Cztery porty USB-C: telefon, laptop, tablet i słuchawki naraz
    • Wbudowany wyświetlacz statusu ładowania
    • Technologia GaN w kompaktowej obudowie

    Uczciwie: to sprzęt przewymiarowany do samego telefonu, a karta produktu nie wymienia PPS ani rozkładu mocy na porty. Kupujesz ją dla liczby portów i zapasu mocy, nie dlatego, że jest najlepszą ładowarką do samego telefonu.

    ParametrWartość
    Moc maksymalna140 W
    Porty4 × USB-C
    Profil 15 V / 3 Anie podano
    PPSnie podano
    Wyświetlacz✅ status ładowania

    [hs_products ids=”108818,127267,132892,138104″ cols=”4″ title=”Pozycje 4–7 z rankingu”]

    Porównanie ładowarek 45 W do Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra

    ŁadowarkaMocPortyProfil 15 V / 3 APPSWyróżnik
    Tech-Protect PowerVision NC45W45 W1 × USB-C✅✅Wyświetlacz mocy i temperatury
    Samsung EP-T451145 W1 × USB-C✅✅Oryginał producenta telefonu
    UGREEN Nexode Pro45 W2 × USB-Cnie podano✅Najmniejsza z dwoma portami
    USAMS CC305 T6645 W2 × USB-C✅ port C1nie podanoPełna tabela profili wyjścia
    Bizon Charger VT-36B45 W2 × USB-C✅ oba portynie podanoDeklaruje Super Fast Charging 2.0
    Spigen EE451EU Essential45 W1 × USB-Cnie podanonie podanoKabel w zestawie
    Satechi ChargeView140 W4 × USB-Cnie podanonie podanoCztery porty i wyświetlacz

    „Nie podano” oznacza, że producent nie publikuje tego parametru w karcie produktu. To nie jest zarzut wobec sprzętu, tylko informacja o tym, czego nie da się zweryfikować przed zakupem.

    Którą ładowarkę wybrać? Rekomendacje według potrzeb

    Chcesz mieć pewność, że dostajesz 45 W → Tech-Protect PowerVision NC45W-GaN. Wyświetlacz pokazuje realną moc, więc nie musisz niczego zgadywać.

    Nie chcesz analizować specyfikacji → Samsung EP-T4511. Ładowarka producenta telefonu, pełna zgodność w standardzie. Pamiętaj o kablu.

    Ładujesz telefon i drugie urządzenie → UGREEN Nexode Pro 45W. Dwa porty USB-C w obudowie mniejszej niż oryginał Samsunga.

    Chcesz 45 W na obu portach naraz → Bizon Charger VT-36B. Profil 15 V / 3 A na każdym wyjściu i Super Fast Charging 2.0 wymienione w specyfikacji.

    Kupujesz pierwszą ładowarkę i nie masz kabla → Spigen EE451EU Essential. Komplet w jednym pudełku.

    Masz na biurku laptopa, tablet i telefon → Satechi ChargeView GaN 140W. Cztery porty i zapas mocy.

    Kabel: element, na którym najłatwiej stracić 45 W

    Powtórzmy, bo to najczęstszy błąd. Do ładowania 45 W potrzebujesz kabla USB-C do USB-C o obciążalności 5 A z e-markerem. Kabel z zestawu poprzedniego telefonu, kabel USB-A i tani przewód bez oznaczeń zatrzymają telefon w wolniejszym trybie.

    Na co patrzeć w opisie kabla:

    • 5 A lub 100 W to ta sama informacja wyrażona inaczej
    • E-marker, czasem opisany jako „chip E-Mark”
    • USB-C na obu końcach: przejściówki i USB-A odpadają
    • Długość dopasowana do miejsca ładowania, bo dłuższy kabel to większe straty

    Więcej o doborze przewodu piszemy w poradniku jaki kabel do szybkiego ładowania wybrać.

    [hs_products ids=”120612,120615,137656″ cols=”3″ title=”Kable USB-C 5 A do ładowania 45 W”]

    Pełny wybór znajdziesz w kategorii kable USB-C do USB-C.

    Ładowarka indukcyjna do Samsunga: co daje Qi2 w Z Fold 8 Ultra

    Z Fold 8 Ultra ładuje się bezprzewodowo z mocą 20 W w standardzie Qi2. Ładowarka indukcyjna to wygodne rozwiązanie na biurko, ale zawsze wolniejsze niż ładowanie przewodowe.

    Ważne zastrzeżenie: telefon nie ma magnesów w obudowie. Magnetyczna ładowarka Qi2 nie przyklei się do gołego telefonu, dopóki nie założysz etui z pierścieniem magnetycznym. Zwykła płaska ładowarka indukcyjna zadziała bez żadnych dodatków.

    Wybierając ładowarkę indukcyjną do Samsunga, sprawdź deklarowaną moc dla telefonów z Androidem. Część ładowarek magnetycznych podaje najwyższą moc wyłącznie dla iPhone’ów, a pozostałym urządzeniom oferuje wyraźnie mniej.

    Poniżej znajdziesz oba warianty: płaskie podkładki, które działają z gołym telefonem, oraz modele magnetyczne Qi2 do pary z etui z pierścieniem.

    [hs_products category=”245″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Ładowarki bezprzewodowe i magnetyczne Qi2″]

    Ładowanie w samochodzie i w podróży

    W samochodzie obowiązują te same trzy parametry co w domu. Szukaj ładowarki 45 W z PD i PPS, a nie kostki opisanej samą liczbą amperów. Sprawdź ładowarki samochodowe oraz powerbanki, jeśli ładujesz telefon w drodze.

    Jeśli szukasz akcesoriów do konkretnego modelu, mamy osobne kategorie dla Galaxy Z Fold 8 Ultra oraz Galaxy Z Fold 8.

    Podsumowanie

    Najlepsza ładowarka do Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra to Tech-Protect PowerVision NC45W-GaN. Ma potwierdzony profil 15 V / 3 A, PPS i wyświetlacz, który pokazuje realną moc. Najbezpieczniejszy wybór bez analizowania specyfikacji to oryginalna ładowarka Samsung EP-T4511, a najwięcej potwierdzonych parametrów poza oryginałem daje Bizon Charger VT-36B.

    Trzy rzeczy, o których warto pamiętać:

    1. Trzy parametry na pudełku: moc 45 W lub więcej, PPS i PD 3.0. Brak PPS zabiera ponad połowę prędkości.
    2. Kabel 5 A z e-markerem jest równie ważny jak ładowarka. Bez niego telefon nie wejdzie na 45 W.
    3. Mocniejsza ładowarka nie szkodzi. Kostka 65 W czy 100 W poda telefonowi dokładnie tyle, ile ten poprosi.

    FAQ: najczęstsze pytania o ładowarkę do Z Fold 8 Ultra

    Czy do Samsunga musi być oryginalna ładowarka?

    Nie. Wystarczy dowolna ładowarka z mocą minimum 45 W, obsługą PPS i standardu PD 3.0. Oryginał Samsunga daje pewność zgodności bez sprawdzania specyfikacji, ale ładowarki innych marek z tymi parametrami działają identycznie.

    Czym różni się ładowarka 25 W od 45 W?

    Ładowarka 45 W uruchamia w Galaxy Z Fold 8 Ultra tryb Super Fast Charging 2.0, czyli profil 15 V / 3 A. Ładowarka 25 W zatrzymuje się na Super Fast Charging pierwszej generacji. Przy baterii 5 000 mAh różnica w czasie pełnego cyklu to kilkadziesiąt minut.

    Czy ładowarką 65 W można ładować telefon?

    Tak. Jest to całkowicie bezpieczne. Telefon negocjuje z ładowarką moc, jakiej potrzebuje, i pobierze maksymalnie 45 W. Mocniejsza ładowarka pracuje przy tym chłodniej, bo nie działa na granicy swoich możliwości.

    Ile watów musi mieć ładowarka do Samsunga?

    Do Galaxy Z Fold 8 Ultra minimum to 45 W z obsługą PPS. Ładowarka 25 W naładuje telefon, ale wyraźnie wolniej. Sama moc nie wystarczy: kostka 65 W bez PPS zwolni do 15–25 W.

    Dlaczego moja nowa ładowarka ładuje wolniej niż stara?

    Najczęstsza przyczyna to kabel. Ładowanie 45 W wymaga przewodu USB-C do USB-C o obciążalności 5 A z e-markerem. Drugą przyczyną bywa brak obsługi PPS w nowej ładowarce, mimo wysokiej mocy podanej na obudowie.

    Czy Galaxy Z Fold 8 Ultra obsługuje ładowanie bezprzewodowe?

    Tak, z mocą do 20 W w standardzie Qi2. Telefon nie ma jednak magnesów w obudowie, więc magnetyczna ładowarka Qi2 wymaga etui z pierścieniem magnetycznym. Zwykła płaska ładowarka indukcyjna działa bez dodatków.

    Po co ładowarce wyświetlacz mocy?

    Pozwala zweryfikować realną prędkość ładowania. Wyświetlacz pokazuje pobór mocy w watach, więc od razu widzisz, czy telefon dostaje 45 W, czy zszedł do wolniejszego trybu przez kabel lub brak PPS.


    Źródła: specyfikacja Galaxy Z Fold8 Ultra w bazie GSMArena, zestaw 45W PD Power Adapter with 5A USB-C Cable na Samsung.com, specyfikacja USB Type-C, wymóg e-markera powyżej 3 A — USB-IF

  • Jaki plecak do Ryanair i Wizz Air? Wymiary i sprawdzone modele

    Jaki plecak do Ryanair i Wizz Air? Wymiary i sprawdzone modele

    Darmowy bagaż podręczny w Ryanair i Wizz Air ma dokładnie te same wymiary: 40 × 30 × 20 cm. Musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą. Wizz Air dokłada limit 10 kg, Ryanair wagi nie podaje. Jeden dobrze dobrany plecak obsłuży obie linie.

    Problem w tym, że opisy plecaków podają wymiary w różnej kolejności, a na bramce stoi metalowa ramka i pracownik, który nie dyskutuje. Pomyłka kosztuje do 70 funtów za nadanie bagażu w luku.

    Poniżej znajdziesz tabelę wymiarów dla obu linii, wyjaśnienie, dlaczego plecak o wymiarach „za dużych” wciąż przechodzi, oraz listę modeli z naszej oferty, które mają wymiar potwierdzony przez producenta.

    Wymiary bagażu podręcznego — Ryanair i Wizz Air w jednej tabeli

    Zacznijmy od tego, co darmowe.

    Ryanair Wizz Air
    Darmowy bagaż pod siedzenie 40 × 30 × 20 cm 40 × 30 × 20 cm
    Limit wagi brak podanego 10 kg
    Bagaż płatny do schowka 55 × 40 × 20 cm 55 × 40 × 23 cm
    Limit wagi bagażu płatnego 10 kg 10 kg
    Nazwa usługi Priority WIZZ Priority

    Dwie rzeczy warto zapamiętać.

    Darmowy wymiar jest identyczny w obu liniach. To skutek ujednolicenia standardu w Europie i bardzo upraszcza zakupy: nie musisz mieć osobnego plecaka na Ryanaira i osobnego na Wizza.

    Bagaż płatny już się różni. Wizz Air dopuszcza 23 cm głębokości, Ryanair tylko 20 cm. Walizka kabinowa kupiona pod Wizz Aira może nie przejść u Ryanaira — to najczęstsza pułapka przy zakupie większego bagażu.

    Dlaczego plecak 40 × 20 × 25 cm mieści się w ramce 40 × 30 × 20

    To pytanie wraca najczęściej i odpowiedź jest mniej oczywista, niż się wydaje.

    Wiele plecaków kabinowych ma w nazwie wymiary 40 × 20 × 25 cm. Limit brzmi 40 × 30 × 20 cm. Patrzysz na to i widzisz 25 cm tam, gdzie regulamin mówi 20 cm. Wygląda na niezgodność.

    A jednak taki plecak przechodzi. Powód jest prosty: ramka na bramce to zwykły prostopadłościan, a nie zestaw ścian przypisanych do konkretnych boków plecaka. Możesz go włożyć obrócony.

    Wystarczy uporządkować oba zestawy liczb od największej do najmniejszej:

    Największy Środkowy Najmniejszy
    Plecak 40 cm 25 cm 20 cm
    Ramka 40 cm 30 cm 20 cm
    Werdykt 40 ≤ 40 ✅ 25 ≤ 30 ✅ 20 ≤ 20 ✅

    Każdy wymiar plecaka jest mniejszy lub równy odpowiadającemu wymiarowi ramki. Plecak wchodzi, tylko obrócony o 90 stopni względem tego, jak intuicyjnie próbujesz go włożyć.

    Porada: Na bramce włóż plecak do ramki pionowo, dłuższym bokiem w dół. Jeśli próbujesz go wcisnąć „na płasko”, możesz trafić na tę ścianę, której nie przejdzie, mimo że plecak jest zgodny z limitem.

    Kolejność wymiarów w opisie produktu to pozostałość po starszej wersji przepisów, kiedy Ryanair podawał limit jako 40 × 20 × 25 cm. Sam zestaw liczb się nie zmienił, zmieniła się kolejność w regulaminie.

    Ile realnie zmieści się w plecaku 20 litrów

    Dwadzieścia litrów brzmi abstrakcyjnie, więc przełóżmy to na zawartość weekendowego wyjazdu:

    • Dwie zmiany ubrań plus bielizna na trzy dni
    • Kosmetyczka z płynami w opakowaniach do 100 ml
    • Laptop 14–15 cali w dedykowanej przegrodzie
    • Ładowarka, kable, powerbank
    • Kurtka przeciwdeszczowa zwinięta na dnie
    • Butelka na wodę w bocznej kieszeni

    To realny zakres na wyjazd trzy-, czterodniowy bez prania. Na tydzień będzie ciasno, chyba że planujesz pranie na miejscu.

    Czego nie upchniesz: butów zapasowych poza tymi na nogach, grubej kurtki zimowej i twardej kosmetyczki. Przy locie zimowym najgrubsze rzeczy po prostu zakłada się na siebie.

    Uwaga: Limit 10 kg u Wizz Aira dotyczy także darmowego bagażu. Plecak 20-litrowy wypełniony ubraniami rzadko przekracza 7 kg, ale z laptopem, powerbankiem i butelką wody potrafi zbliżyć się do granicy.

    Plecaki kabinowe w naszej ofercie

    Poniższe modele mają wymiar potwierdzony przez producenta i deklarowaną zgodność z wymogami obu linii.

    [hs_products ids=”120015,120016,120017,114366″ cols=”4″ title=”Plecaki kabinowe Ryanair i Wizz Air”]

    Warto powiedzieć wprost: to jedyne modele w naszej ofercie z potwierdzonym wymiarem kabinowym. Mamy w kategorii toreb i plecaków ponad tysiąc innych pozycji, ale producenci nie deklarują przy nich zgodności z limitami linii lotniczych.

    Nie będziemy zgadywać. Przy karze rzędu 70 funtów za pomyłkę na bramce sugerowanie plecaka „który pewnie się zmieści” byłoby nieuczciwe.

    Oba modele mają w opisie producenta te same wymiary, tę samą pojemność i ten sam zestaw rozwiązań. Różnice sprowadzają się do dwóch rzeczy: dostępnych kolorów i deklarowanej przekątnej laptopa.

    Cecha Defender S50 Defender S40
    Wymiary 40 × 20 × 25 cm 40 × 20 × 25 cm
    Pojemność 20 l 20 l
    Kieszeń na laptop do 15,6″ ✅ (przekątnej nie podano)
    Materiał hybrydowy, odporny na wilgoć hybrydowy, odporny na wilgoć
    Pasek na uchwyt walizki ✅ ✅
    Boczna kieszeń na butelkę ✅ ✅
    Wyprofilowane plecy i szelki ✅ ✅
    Kolory czarny, oliwkowy, pudrowy róż czarny

    Jeśli wozisz laptopa 15-calowego lub większego, wybierz S50 — to jedyny z dwóch, który wprost deklaruje przekątną. Przy mniejszym sprzęcie decyduje kolor.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze

    Sam wymiar to nie wszystko. Trzy rzeczy decydują o tym, czy plecak sprawdzi się w praktyce.

    Sztywność konstrukcji. Miękki plecak da się docisnąć w ramce, twardy nie wybaczy przepełnienia. Z drugiej strony miękki gorzej chroni laptopa. Kompromisem są modele z usztywnioną tylną ścianką i miękkimi bokami.

    Rozkładanie się w głąb. Wiele plecaków podróżnych ma rozsuwaną komorę dodającą kilka centymetrów głębokości. To wygodne w podróży samochodem i zabójcze na bramce — po rozsunięciu plecak przestaje spełniać limit. Jeśli kupujesz taki model, pamiętaj, żeby lecieć ze złożoną komorą.

    Dostęp do laptopa. Kontrola bezpieczeństwa wymaga wyjęcia laptopa z bagażu. Przegroda otwierana od zewnątrz oszczędza rozpakowywania całego plecaka przy taśmie.

    Do tego dochodzi rzecz, o której łatwo zapomnieć: plecak jedzie pod siedzeniem, a nie nad głową. Wysokość 40 cm to maksimum, ale w praktyce im mniej wystaje w stronę Twoich nóg, tym wygodniej lecisz.

    Plecak czy walizka kabinowa?

    Przy darmowym limicie 40 × 30 × 20 cm odpowiedź jest jednoznaczna: plecak.

    Twarda walizka o tych wymiarach istnieje, ale ma dwie wady. Po pierwsze, kółka i rączka zjadają kilka centymetrów użytecznej głębokości — deklarowane 20 litrów zamienia się w realne 14–15. Po drugie, sztywna skorupa nie wybacza: jeśli walizka jest o centymetr za duża, nie docisnisz jej w ramce.

    Plecak wykorzystuje limit lepiej, bo miękkie boki dają margines, a brak kółek oznacza, że cała objętość jest do zapakowania. Do tego masz wolne ręce na lotnisku.

    Walizka kabinowa zaczyna mieć sens dopiero przy bagażu płatnym — przy limicie 55 × 40 × 20 cm kółka przestają być problemem, bo objętości jest wyraźnie więcej.

    Jak zmierzyć plecak, który już masz

    Zanim kupisz nowy, sprawdź ten, który leży w szafie. Potrzebujesz zwykłej miarki krawieckiej i pięciu minut.

    Mierz plecak spakowany, nie pusty. Pusty plecak jest płaski i zmieści się wszędzie. Spakowany rośnie w głąb nawet o kilka centymetrów, a to właśnie ten wymiar zwykle decyduje o odrzuceniu na bramce.

    Zapisz trzy liczby: wysokość, szerokość i głębokość w najgrubszym miejscu. Uwzględnij wszystko, co wystaje — kieszenie boczne z butelką, klamry, zwinięty pasek piersiowy.

    Potem uporządkuj swoje trzy liczby od największej do najmniejszej i porównaj z uporządkowanym limitem: 40, 30, 20. Jeśli każda z Twoich liczb jest mniejsza lub równa odpowiadającej, plecak przejdzie.

    Porada: Nie ufaj deklaracji producenta bez sprawdzenia. Wymiary w opisach podaje się zwykle dla plecaka pustego i bez kieszeni bocznych.

    Jak spakować 20 litrów, żeby wystarczyło

    Kilka technik, które realnie zwiększają pojemność bez zmiany plecaka.

    Rolowanie zamiast składania. Zwinięte w rulon koszulki i spodnie zajmują mniej miejsca i mniej się gniotą. Różnica przy tygodniowym pakowaniu to jedna dodatkowa zmiana ubrań.

    Najcięższe przy plecach. Laptop i buty umieść jak najbliżej pleców, na dole. Plecak lepiej się niesie i mniej odstaje, co ma znaczenie przy wkładaniu go do ramki.

    Skarpetki do butów. Wnętrze butów to objętość, która i tak podróżuje pusta.

    Kosmetyki w opakowaniach do 100 ml, w jednej przezroczystej torebce. To wymóg kontroli bezpieczeństwa, a przy okazji dyscyplina pakowania: torebka ma określony rozmiar i sama ogranicza, ile weźmiesz.

    Najgrubsze rzeczy na sobie. Kurtka, bluza i najcięższe buty założone na siebie nie liczą się do bagażu. Przy locie w chłodniejszy klimat to najprostszy sposób na odzyskanie kilku litrów.

    Najczęstsze błędy, które kosztują na bramce

    Doliczanie torebki albo saszetki osobno. Darmowy limit to jedna sztuka. Plecak plus mała torebka to już dwie i personel ma prawo naliczyć opłatę. Torebkę schowaj do plecaka przed wejściem na pokład.

    Kurtka przewieszona przez ramię. Odzież wierzchnia niesiona w ręku zwykle nie liczy się do limitu, ale reklamówka z zakupami z lotniska już tak. Kupione po kontroli rzeczy upchnij do plecaka.

    Powerbank w bagażu nadanym. To nie tylko kwestia opłat, ale przepisów bezpieczeństwa: powerbanki muszą podróżować w bagażu podręcznym, nigdy w luku. Limit pojemności to zwykle 100 Wh, czyli około 27 000 mAh — typowy powerbank 10 000 mAh mieści się z ogromnym zapasem.

    Rozsunięta komora. Opisana wyżej — najczęstsza przyczyna odrzucenia plecaka, który „przecież zawsze przechodził”.

    Jedna rada organizacyjna: zamiast wozić trzy ładowarki, weź adapter lub hub USB-C i jeden zasilacz. Zaoszczędzone miejsce lepiej wykorzystasz na ubrania, a mniej kabli to mniej rzeczy do wyjęcia przy kontroli.

    Co jeszcze zabrać w podręcznym

    Kilka rzeczy, które zajmują mało miejsca, a potrafią uratować podróż.

    Sprzęt Po co Uwaga
    Powerbank 10 000 mAh Lotniska rzadko mają wolne gniazdka Wyłącznie w bagażu podręcznym
    Hub lub adapter USB-C Jeden zasilacz zamiast trzech Oszczędza miejsce i czas przy kontroli
    Krótki kabel 30 cm Ładowanie w kieszeni fotela Długi kabel plącze się pod siedzeniem
    Etui na dokumenty Paszport i karty pokładowe w jednym miejscu Skraca postój przy bramce

    Powerbank zasługuje na osobne zdanie, bo dotyczy go twardy przepis: nigdy nie może jechać w bagażu nadanym. Nawet jeśli dopłacasz za walizkę w luku, powerbank zostaje przy Tobie.

    Podsumowanie

    Najważniejsze do zapamiętania:

    • Darmowy bagaż w Ryanair i Wizz Air ma identyczny wymiar: 40 × 30 × 20 cm — jeden plecak wystarczy na obie linie
    • Wizz Air dokłada limit 10 kg, Ryanair wagi darmowego bagażu nie podaje
    • Bagaż płatny już się różni: 55 × 40 × 20 cm u Ryanaira, 55 × 40 × 23 cm u Wizz Aira
    • Plecak 40 × 20 × 25 cm mieści się w ramce — liczy się zestaw trzech liczb, nie ich kolejność
    • Kara na bramce sięga 70 funtów, czyli wielokrotności ceny dobrego plecaka
    • Uważaj na rozsuwane komory i na doliczanie drugiej sztuki bagażu

    Regulaminy linii lotniczych bywają zmieniane, dlatego przed lotem warto rzucić okiem na aktualną stronę przewoźnika. Wymiary podane wyżej obowiązują w sierpniu 2026.

    Kompletujesz bagaż na wyjazd? Zajrzyj do kategorii toreb i plecaków i sprawdź modele z potwierdzonym wymiarem kabinowym.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jakie wymiary bagażu podręcznego ma Ryanair w 2026?

    Darmowy bagaż osobisty to 40 × 30 × 20 cm i musi zmieścić się pod siedzeniem. Z usługą Priority dochodzi drugi bagaż o wymiarach 55 × 40 × 20 cm i wadze do 10 kg, wkładany do schowka nad głową.

    Czy Wizz Air i Ryanair mają te same wymiary bagażu?

    Darmowy bagaż tak — obie linie podają 40 × 30 × 20 cm. Bagaż płatny już się różni: Wizz Air dopuszcza 55 × 40 × 23 cm, a Ryanair 55 × 40 × 20 cm. Wizz Air dodatkowo ogranicza darmowy bagaż do 10 kg.

    Czy plecak 40 × 20 × 25 cm przejdzie w Ryanairze?

    Tak. Po uporządkowaniu wymiarów od największego plecak ma 40, 25 i 20 cm, a ramka 40, 30 i 20 cm — każdy wymiar mieści się w odpowiadającym mu boku. Trzeba go tylko włożyć obrócony, dłuższym bokiem w dół.

    Ile kosztuje nadanie bagażu na bramce?

    W 2026 roku opłata sięga 70 funtów za sztukę, w zależności od trasy i przewoźnika. To wielokrotność ceny plecaka spełniającego wymogi, dlatego sprawdzenie wymiarów przed wyjazdem zwraca się natychmiast.

    Czy powerbank można wieźć w bagażu podręcznym?

    Tak, i tylko tam — przepisy zabraniają przewożenia powerbanków w bagażu nadanym. Limit to zwykle 100 Wh, czyli około 27 000 mAh, więc typowe modele 10 000 i 20 000 mAh mieszczą się bez problemu.

    Czy do darmowego bagażu Wizz Air liczy się waga?

    Tak, Wizz Air podaje limit 10 kg dla darmowego bagażu pod siedzeniem. Ryanair przy darmowej sztuce wagi nie określa, ale bagaż musi fizycznie zmieścić się w ramce i pod fotelem.


    Źródła zewnętrzne: Wizz Air — zasady bagażowe, Ryanair — bagaż, Which? — porównanie limitów bagażu w liniach lotniczych.

  • Jakie najlepsze szkło do Galaxy Z Fold 8 wybrać?

    Jakie najlepsze szkło do Galaxy Z Fold 8 wybrać?

    Najlepsze szkło do Galaxy Z Fold 8 to Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD (79 zł), szkło hartowane 9H+ z ramką aplikacyjną, która przykleja je idealnie prosto. Dla oszczędnych najlepszy wybór to Bizon Glass Clear (25 zł), a wśród folii oryginałem jest Samsung Anti-reflecting Film (129 zł). Do kompletu warto dobrać osłonę aparatu, np. Spigen Optik Pro (75 zł).

    Samsung Galaxy Z Fold 8 zadebiutował na oficjalnej premierze i od razu stał się jednym z najdroższych smartfonów na rynku. To sprzęt, który wręcz prosi się o solidne zabezpieczenie ekranu. Rysa na ekranie zewnętrznym albo pęknięty obiektyw to koszt naprawy wielokrotnie wyższy niż cena porządnego szkła.

    W tym poradniku przejrzyście zebraliśmy najlepsze szkła hartowane, folie i osłony aparatu do Galaxy Z Fold 8 dostępne w homescreen.pl, z podziałem na marki, ceny i realne zdjęcia. Wyjaśniamy też najważniejszą zasadę ochrony składaka: na który ekran wolno nałożyć szkło, a na który nigdy.

    Uwaga: ten poradnik dotyczy standardowego Galaxy Z Fold 8. Jeśli masz większy wariant, wybierz szkło z dedykowanej kategorii Galaxy Z Fold 8 Ultra, bo wymiary ekranów się różnią.

    Ranking szkieł do Galaxy Z Fold 8

    Szkło / foliaMarkaTypCena
    Glas.tR EZ Fit Pro HDSpigenSzkło hartowane, 2 szt.79 zł
    Cover Display Easy SlideRingkeSzkło hartowane, 2 szt.55 zł
    Anti-reflecting FilmSamsungFolia antyrefleksyjna, 2 szt.129 zł
    Glass ClearBizonSzkło hartowane25 zł
    Glass Edge (czarna ramka)BizonSzkło z ramką25 zł

    Wszystkie modele znajdziesz w jednej kategorii akcesoriów do Galaxy Z Fold 8, obok etui i osłon aparatu. Sprawdź dostępność, bo najlepsze zestawy 2-pack szybko się wyprzedają.

    Który ekran w Z Fold 8 chronić szkłem, a który folią

    Galaxy Z Fold 8 ma dwa ekrany i to zmienia zasady gry. Zanim kupisz zabezpieczenie, zapamiętaj jedną rzecz:

    • Ekran zewnętrzny (cover): to sztywna, płaska tafla. Tutaj zakładasz klasyczne szkło hartowane. To właśnie ten ekran obrywa najwięcej rys, bo używasz go z zamkniętym telefonem.
    • Ekran wewnętrzny (składany): nigdy nie nakładaj na niego szkła hartowanego. Sztywna tafla pęknie na zgięciu i może uszkodzić panel. Ekran wewnętrzny chroń wyłącznie elastyczną folią.

    Samsung nakłada fabryczną folię na ekran wewnętrzny już przy produkcji. Gdy się zużyje, wymień ją na dedykowaną folię do składaków, a nie na szkło. Szkła hartowane z tego rankingu są przeznaczone na ekran zewnętrzny.

    Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szkła do Galaxy Z Fold 8:

    • Twardość 9H: standard, który chroni przed kluczami i piaskiem w kieszeni. Mają ją wszystkie szkła w rankingu (folia Samsung to osobna kategoria ochrony).
    • Ramka aplikacyjna (EZ Fit / Easy Slide): pozwala przykleić szkło idealnie prosto, bez bąbli. Ratuje nerwy przy wąskim ekranie składaka.
    • Powłoka oleofobowa: ogranicza odciski palców i ułatwia czyszczenie.
    • Zestaw 2-pack: dwa szkła w cenie jednego to zapas na wypadek nieudanej aplikacji lub stłuczenia.
    • Ramka kolorystyczna: wersja z czarną ramką maskuje krawędzie ekranu i lepiej kryje drobne niedopasowania.

    Dla szybkiego porównania najważniejszych modeli:

    Szkło / foliaTwardośćAplikator2-packCena
    Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD9H+ (AluminaCore)✅✅79 zł
    Ringke Cover Display Easy Slide9H✅✅55 zł
    Samsung Anti-reflecting FilmFolia (antyrefleks)❌✅129 zł
    Bizon Glass Clear9H❌❌25 zł
    Bizon Glass Edge9H❌❌25 zł

    Spigen: najlepsze szkło hartowane do Z Fold 8

    Spigen to marka numer jeden, jeśli chodzi o ochronę ekranu. Do Galaxy Z Fold 8 przygotowała szkło z autorskim systemem aplikacji, który rozwiązuje największy problem składaków, czyli krzywe przyklejenie.

    1. Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD

    Szkło hartowane Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD do Galaxy Z Fold 8Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD Z Fold 8 z ramką aplikacyjną

    Nasz wybór. Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD to szkło z technologią AluminaCore o twardości 9H+ i krystalicznie czystą taflą bez opóźnień w dotyku. Największy atut to ramka EZ Fit Pro: nakładasz ją na ekran zewnętrzny, opuszczasz szkło i masz je idealnie wypośrodkowane, bez bąbli powietrza.

    W zestawie są dwa szkła i dwa aplikatory, więc druga próba nic nie kosztuje. Za 79 zł dostajesz najbardziej dopracowany produkt w zestawieniu, jednoznaczny lider dla tych, którzy cenią pewny montaż i najwyższą jakość tafli.

    Porada: Szkło hartowane chroni ekran zewnętrzny, ale telefon lubi uciekać z ręki. Dobierz do niego etui do Galaxy Z Fold 8. Pełna ochrona kosztuje mniej niż jedna naprawa.

    Ringke: solidne szkło z systemem Easy Slide

    Ringke to sprawdzona marka akcesoriów, która stawia na wygodny montaż w rozsądnej cenie. Jej propozycja to naturalny konkurent Spigena dla oszczędniejszych.

    2. Ringke Cover Display Easy Slide

    Szkło hartowane Ringke Cover Display Easy Slide do Galaxy Z Fold 8Ringke Cover Display Easy Slide Z Fold 8 z ramką montażową

    Ringke Cover Display Easy Slide to szkło hartowane 9H o trójwarstwowej budowie (powłoka oleofobowa, szkło, warstwa AB) z ramką montażową Easy Slide. Producent wygładził krawędzie, aby szkło ładnie wtapiało się w ekran zewnętrzny.

    W zestawie znajdziesz dwie sztuki i akcesoria do montażu. Za 55 zł to świetny kompromis: prawie tak wygodna aplikacja jak u Spigena, ale za niższą cenę. Dobry wybór, jeśli nie chcesz dopłacać do topowej marki.

    Samsung: oryginalna folia antyrefleksyjna

    Jeśli zależy Ci na oryginale i wolisz folię od szkła, wybierz akcesorium Samsunga. To jedyna propozycja, która skupia się na redukcji odblasków, a nie na maksymalnej twardości.

    3. Samsung Anti-reflecting Film

    Folia ochronna Samsung Anti-reflecting Film do Galaxy Z Fold 8Samsung Anti-reflecting Film Z Fold 8 antyrefleksyjna dwupak

    Samsung Anti-reflecting Film to oryginalna folia, która chroni ekran przed zarysowaniami i wyraźnie ogranicza odblaski. Sprawdza się w słońcu i przy sztucznym świetle, gdzie błyszcząca tafla szkła potrafi męczyć oczy.

    To najdroższa propozycja w zestawieniu (129 zł za dwupak), ale jako folia jest cieńsza i bardziej elastyczna od szkła. Wybierz ją, jeśli zależy Ci na matowym, antyrefleksyjnym wykończeniu i oryginalnym produkcie Samsunga.

    Bizon: najtańsza ochrona ekranu

    Bizon to budżetowa marka, która daje przyzwoitą ochronę za ułamek ceny topowych szkieł. Do Z Fold 8 ma dwie wersje: klasyczną przezroczystą i z czarną ramką.

    4. Bizon Glass Clear

    Szkło hartowane Bizon Glass Clear do Galaxy Z Fold 8 przezroczysteBizon Glass Clear Z Fold 8 tafla 9H z powłoką oleofobową

    Bizon Glass Clear to najtańsze szkło hartowane w zestawieniu. Ma twardość 9H, grubość 0,33 mm i powłokę oleofobową, a w komplecie znajdziesz pełny zestaw montażowy: ściereczki, naklejki pozycjonujące i pochłaniacz kurzu.

    Za 25 zł dostajesz solidną, przezroczystą ochronę ekranu zewnętrznego. To dowód, że dobre szkło nie musi kosztować fortuny, zwłaszcza gdy zależy Ci na dyskretnym, w pełni przezroczystym wykończeniu.

    5. Bizon Glass Edge, czarna ramka

    Szkło hartowane Bizon Glass Edge do Galaxy Z Fold 8 czarna ramkaBizon Glass Edge Z Fold 8 z czarną ramką 4D

    Bizon Glass Edge to ta sama twardość 9H i grubość 0,33 mm, ale z czarną ramką i zaokrąglonymi krawędziami 4D. Ramka maskuje brzegi ekranu i sprawia, że szkło ładniej się komponuje z czarną obudową telefonu.

    Wybierz je zamiast wersji Clear, jeśli wolisz, żeby krawędź szkła była niewidoczna, a drobne niedopasowania przy montażu mniej rzucały się w oczy. Cena identyczna: 25 zł.

    Osłony aparatu do Galaxy Z Fold 8

    Wystający moduł aparatu to drugi element, który obrywa najczęściej, gdy kładziesz telefon obiektywami do dołu. Osobna osłona aparatu chroni szkiełka obiektywów przed rysami i pęknięciami, a kosztuje ułamek ceny naprawy modułu.

    Osłona aparatuMarkaTypCena
    Optik Pro Glas.tR EZ Fit ACSpigenSzkło 9H+, 2 szt.75 zł
    Camera FrameRingkeSzkło w ramce, 2 szt.49 zł
    Glass LensBizonSzkło na obiektyw, 2 szt.25 zł

    Spigen Optik Pro Glas.tR EZ Fit AC

    Osłona aparatu Spigen Optik Pro Glas.tR EZ Fit do Galaxy Z Fold 8Spigen Optik Pro EZ Fit osłona aparatu Z Fold 8 czarna dwupak

    Spigen Optik Pro Glas.tR EZ Fit AC to najlepsza osłona aparatu w zestawieniu. Szkło z technologią AluminaCore ma twardość 9H+, a maksymalne przepuszczanie światła sprawia, że zdjęcia zachowują oryginalną jakość. Ramka aplikacyjna, jak przy szkle na ekran, gwarantuje precyzyjny montaż na obiektywach.

    Ringke Camera Frame

    Osłona aparatu Ringke Camera Frame do Galaxy Z Fold 8 czarnaRingke Camera Frame Z Fold 8 osłona obiektywów w ramce aluminiowej

    Ringke Camera Frame łączy szkło 9H z aluminiową ramką, która dodatkowo chroni krawędzie modułu. Czarny nadruk przy brzegach ogranicza refleksy, a konstrukcja jest na tyle niska, że współpracuje z większością etui. Rozsądny środek między ceną a jakością.

    Bizon Glass Lens

    Szkło na aparat Bizon Glass Lens do Galaxy Z Fold 8 dwupakBizon Glass Lens Z Fold 8 osłona obiektywów z zestawem montażowym

    Bizon Glass Lens to najtańsza osłona aparatu (25 zł za dwupak). Precyzyjnie wycięte szkiełka z powłoką oleofobową chronią obiektywy przed zarysowaniami, zachowują temperaturę barw i ograniczają odblaski przy zdjęciach z lampą. Najlepszy stosunek ceny do jakości.

    [hs_products ids=”141184,141129,141119″ cols=”3″ title=”Osłony aparatu — aktualne ceny”]

    [hs_products ids=”141405,141395,141237,141375,141075″ cols=”5″ title=”Szkła i folie na ekran zewnętrzny — aktualne ceny”]

    Które szkło do Galaxy Z Fold 8 wybrać?

    Wybór zależy od tego, co cenisz najbardziej:

    • Najlepsze ogólnie: Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD (79 zł) za pewny montaż z ramką i najwyższą jakość tafli.
    • Najtaniej, przezroczyste: Bizon Glass Clear (25 zł).
    • Z czarną ramką: Bizon Glass Edge (25 zł), gdy wolisz ukryte krawędzie.
    • Wygodny montaż w niższej cenie: Ringke Cover Display Easy Slide (55 zł).
    • Oryginał i mniej odblasków: Samsung Anti-reflecting Film (129 zł).
    • Osłona aparatu: Spigen Optik Pro (75 zł) na topie, Bizon Glass Lens (25 zł) dla oszczędnych.

    Wniosek: Dla większości użytkowników najlepszym szkłem do Galaxy Z Fold 8 jest Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD. Ramka aplikacyjna eliminuje krzywe przyklejenie, a dwupak daje zapas. Jeśli liczy się budżet, Bizon Glass Clear za 25 zł chroni ekran zewnętrzny równie skutecznie. Pamiętaj tylko, by ekran wewnętrzny zostawić pod folią, nigdy pod szkłem.

    Nie zapomnij o etui i ładowaniu

    Szkło i osłona aparatu to podstawa, ale pełną ochronę składaka da dopiero etui, które zabezpiecza zawias i rogi. W kategorii akcesoriów do Galaxy Z Fold 8 znajdziesz etui, szkła i osłony aparatu w jednym miejscu, a w dziale Galaxy Z Fold akcesoria do pozostałych składaków Samsunga.

    Na dłuższe wyjścia przyda się też ładowarka bezprzewodowa lub powerbank. Składak z dużym ekranem szybko rozładowuje baterię przy intensywnym używaniu.

    Wszystko zamówisz z darmową dostawą od 100 zł i wysyłką InPost. Home Screen ma 99,8% pozytywnych ocen na Allegro i 4,9/5 w Google, więc kupujesz pewnie i szybko.

    FAQ: najczęściej zadawane pytania

    Jakie szkło jest najlepsze do Galaxy Z Fold 8?

    Najlepsze ogólnie jest Spigen Glas.tR EZ Fit Pro HD (79 zł), szkło hartowane 9H+ z ramką aplikacyjną, która przykleja je idealnie prosto. Dla oszczędnych polecamy Bizon Glass Clear (25 zł).

    Czy na ekran wewnętrzny Z Fold 8 można nałożyć szkło hartowane?

    Nie. Ekran wewnętrzny (składany) chroń wyłącznie elastyczną folią. Sztywne szkło hartowane pęknie na zgięciu i może uszkodzić panel. Szkło zakładaj tylko na płaski ekran zewnętrzny.

    Co jest lepsze: szkło hartowane czy folia?

    Na ekran zewnętrzny lepsze jest szkło hartowane, bo jest twardsze i przyjemniejsze w dotyku. Folia (np. Samsung Anti-reflecting) sprawdza się tam, gdzie zależy Ci na redukcji odblasków lub na ekranie wewnętrznym, gdzie szkła używać nie wolno.

    Co jest lepsze: szkło hybrydowe czy hartowane?

    Do ekranu zewnętrznego Z Fold 8 lepsze jest szkło hartowane, bo jest twardsze (9H) i bardziej odporne na rysy. Szkło hybrydowe bywa cieńsze i trudniej je stłuc, ale słabiej chroni przed zarysowaniem. Na ekran wewnętrzny nie zakładaj żadnego z nich, tam wchodzi wyłącznie miękka folia.

    Ile kosztuje szkło do Galaxy Z Fold 8?

    Ceny zaczynają się od 25 zł za szkło Bizon Glass Clear, a kończą na 129 zł za oryginalną folię Samsung Anti-reflecting Film. Szkło Spigen z ramką aplikacyjną kosztuje 79 zł, a Ringke 55 zł. Osłony aparatu to 25–75 zł.

    Czy warto kupić osłonę aparatu do Z Fold 8?

    Tak. Wystający moduł aparatu obrywa najczęściej, gdy odkładasz telefon obiektywami do dołu. Osłona za 25–75 zł chroni szkiełka przed rysami i pęknięciem, a naprawa modułu kosztuje wielokrotnie więcej.

    Czy szkło z czarną ramką pasuje do Z Fold 8?

    Tak. Wersja z czarną ramką, jak Bizon Glass Edge, maskuje krawędzie ekranu i lepiej komponuje się z czarną obudową. Ochrona jest taka sama jak w wersji przezroczystej, różni się tylko wygląd brzegów.

  • Galaxy Z Fold 8 Ultra vs Z Fold 8: który wybrać?

    Galaxy Z Fold 8 Ultra vs Z Fold 8: który wybrać?

    W pojedynku Galaxy Z Fold 8 Ultra vs Z Fold 8 oba telefony dzielą ten sam procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5, ale Ultra ma większe ekrany (8″ i 6,5″), aparat 200 MP z teleobiektywem i smuklejszą obudowę. Z Fold 8 jest za to tańszy, lżejszy i bardziej poręczny.

    Krótko: Ultrę wybierz dla aparatu i największego ekranu, a Z Fold 8 dla niższej ceny (od 8749 zł wobec 9599 zł) i mniejszej wagi. Reszta specyfikacji jest niemal identyczna.

    Samsung pokazał oba składaki na konferencji Galaxy Unpacked 22 lipca 2026 roku (pełne oficjalne porównanie specyfikacji znajdziesz na stronie Samsunga). Przedsprzedaż ruszyła tego samego dnia, a sprzedaż startuje w sierpniu. To pierwszy raz, gdy seria Z Fold dostaje wariant Ultra, więc pytanie „który wybrać” jest w tym roku wyjątkowo aktualne.

    W tym porównaniu Galaxy Z Fold 8 Ultra vs Z Fold 8 rozkładamy oba telefony na czynniki pierwsze: ekrany, wydajność, aparaty, baterię, konstrukcję, oprogramowanie i cenę. Na końcu znajdziesz jasną rekomendację, dla kogo jest każdy z nich.

    Najważniejsze różnice w skrócie

    ObszarZ Fold 8 UltraZ Fold 8
    Ekran główny8″7,6″ (format 4:3)
    Ekran zewnętrzny6,5″5,5″
    Aparat główny200 MP50 MP
    Teleobiektyw10 MP, 3x optycznybrak
    Bateria5000 mAh4800 mAh
    Grubość (złożony)8,9 mm9,7 mm
    Waga214 g201 g
    Cena od9599 zł8749 zł

    Najkrócej: Ultra to większy ekran, lepszy aparat i smuklejsza konstrukcja. Z Fold 8 to niższa cena, mniejsza waga i wygodniejszy w kieszeni format. Reszta, łącznie z procesorem, pamięcią i systemem, jest niemal identyczna.

    Pełna specyfikacja: Galaxy Z Fold 8 Ultra vs Z Fold 8

    Dane potwierdzone w kartach obu modeli (GSMArena: Z Fold 8 Ultra oraz Z Fold 8):

    ParametrZ Fold 8 UltraZ Fold 8
    Ekran główny8″ LTPO AMOLED 2X, QXGA+, 1-120 Hz, 3000 nitów7,6″ LTPO AMOLED 2X, QXGA+ 4:3, 1-120 Hz, 3000 nitów
    Ekran zewnętrzny6,5″, 1080 × 2520, 120 Hz5,5″, 1248 × 1972 (16:10), 120 Hz
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5 for GalaxySnapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy
    RAM12 / 16 GB12 / 16 GB
    Pamięć256 / 512 GB / 1 TB (UFS 4.x)256 / 512 GB / 1 TB (UFS 4.x)
    Aparat główny200 MP, f/1.7, OIS50 MP, f/1.8, OIS, zoom 2x z matrycy
    Ultraszeroki50 MP, f/1.9, 120°50 MP, f/1.9, 120°
    Teleobiektyw10 MP, 3x optyczny, f/2.4, OISbrak
    Aparaty przednie2 × 10 MP (zewnętrzny i wewnętrzny)2 × 10 MP (zewnętrzny i wewnętrzny)
    Bateria5000 mAh (Si/C)4800 mAh
    Ładowanie przewodowe45 W45 W
    Ładowanie bezprzewodowetak, bezprzewodowe + zwrotnetak, bezprzewodowe + zwrotne
    Grubość (rozłożony)4,1 mm4,5 mm
    Grubość (złożony)8,9 mm9,7 mm
    Waga214 g201 g
    Ramka i zawiasFlex TitaniumFlex Titanium
    OdpornośćIP48IP48
    SystemAndroid 17, One UI 9Android 17, One UI 9
    Aktualizacje7 lat wersji Androida7 lat wersji Androida
    Kolorykremowy, grafitowy, fioletowy, zielonykremowy, grafitowy, fioletowy, zielony
    Cena od9599 zł (12/256)8749 zł (12/256)

    Ekrany i format: 8 cali vs szerszy 7,6 cala

    To pierwsza rzecz, którą poczujesz w dłoni. Z Fold 8 Ultra ma większy ekran główny 8 cali i zewnętrzny 6,5 cala, a Z Fold 8 stawia na szerszy, bardziej kwadratowy panel 7,6 cala (4:3) i mniejszy front 5,5 cala.

    Ekran zewnętrzny to w składaku ekran, którego używasz najczęściej. Tu Ultra wygrywa zdecydowanie: 6,5-calowy front działa jak zwykły smartfon, bez ciągłego rozkładania telefonu. Mniejszy, 5,5-calowy panel Z Fold 8 jest wygodny w obsłudze jedną ręką, ale do dłuższego pisania bywa ciasny.

    Po rozłożeniu obie matryce to LTPO AMOLED 2X z odświeżaniem 1-120 Hz i jasnością szczytową 3000 nitów. Różni je format: Z Fold 8 celuje w proporcje 4:3 wygodne do czytania i multitaskingu, a Ultra oferuje po prostu więcej powierzchni roboczej.

    Wniosek: Jeśli używasz telefonu głównie w formie złożonej, większy front Ultry robi realną różnicę w codziennym komforcie. Do treści i dokumentów świetnie sprawdzi się też szerszy ekran Z Fold 8.

    Format i ergonomia: klasyczny Ultra vs szerszy Z Fold 8

    Poza samą przekątną liczy się kształt. Galaxy Z Fold 8 Ultra trzyma klasyczny, wysoki i wąski format składaka znany z poprzednich generacji. Z Fold 8 to nowość, bo idzie w stronę szerszego, bardziej kwadratowego ekranu w proporcjach 4:3.

    W praktyce oznacza to inny sposób korzystania. Wysoka Ultra w formie złożonej przypomina zwykły, smukły smartfon i wygodnie leży w dłoni oraz w kieszeni. Szerszy Z Fold 8 jest niższy, przez co pewniej obsłużysz go jedną ręką, ale zajmuje więcej miejsca na szerokość.

    Po rozłożeniu format 4:3 Z Fold 8 świetnie nadaje się do czytania i pracy z dokumentami, bo bliżej mu do kartki. Większa, 8-calowa Ultra daje z kolei najwięcej przestrzeni do dzielenia ekranu na aplikacje.

    Porada: Jeśli często piszesz i czytasz, przetestuj oba formaty na żywo. Różnica proporcji ekranu jest odczuwalna od pierwszej chwili i to często ona, a nie sucha specyfikacja, przesądza wybór.

    Wydajność: ten sam procesor, ta sama moc

    Tu nie ma pojedynku. Oba telefony napędza Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy z tą samą pamięcią RAM (12 lub 16 GB) i tymi samymi wariantami pamięci (256 GB, 512 GB, 1 TB w standardzie UFS 4.x).

    W praktyce oznacza to identyczną płynność systemu, tempo w grach i możliwości wielozadaniowości. Kilka okien obok siebie na dużym ekranie, wymagające gry, ciężkie aplikacje graficzne. Oba składaki poradzą sobie z tym tak samo dobrze.

    Jedyna teoretyczna różnica to zarządzanie ciepłem przy dłuższym obciążeniu, bo cieńsza konstrukcja Ultry ma mniej miejsca na chłodzenie. W codziennym użytkowaniu nie odczujesz tego jednak w żaden zauważalny sposób.

    Aparaty: 200 MP z teleobiektywem vs podwójny zestaw 50 MP

    To największa różnica między telefonami i najczęstszy powód dopłaty do Ultry. Galaxy Z Fold 8 Ultra ma aparat główny 200 MP oraz dedykowany teleobiektyw 3x, których w Z Fold 8 nie znajdziesz.

    Z Fold 8 Ultra prowadzi zestaw złożony z sensora głównego 200 MP (f/1.7, OIS), ultraszerokiego 50 MP (f/1.9, 120°) i teleobiektywu 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym. To pełnoprawny, wszechstronny układ, który poradzi sobie z krajobrazem, portretem i przybliżeniem.

    Teleobiektyw 3x najbardziej docenisz na koncercie, podczas zwiedzania czy przy portretach z naturalną perspektywą. To właśnie tam zoom cyfrowy Z Fold 8 zaczyna tracić detale, a optyka Ultry trzyma ostrość.

    Z Fold 8 dostał skromniejszy, choć wciąż dobry zestaw: główny sensor 50 MP (f/1.8, OIS) z 2-krotnym zoomem realizowanym z matrycy oraz ultraszeroki 50 MP. Brakuje mu dedykowanego teleobiektywu, więc dalekie przybliżenia opierają się na zoomie cyfrowym.

    Aparaty do selfie są identyczne: oba telefony mają po dwie kamerki 10 MP, jedną na ekranie zewnętrznym i jedną wewnątrz.

    • Z Fold 8 Ultra, 200 MP, teleobiektyw 3x, więcej detalu i lepszy zoom optyczny.
    • Z Fold 8, solidny główny 50 MP i ultraszeroki, ale bez teleobiektywu.

    Wniosek: Jeśli dużo fotografujesz, zwłaszcza z zoomem, Ultra jest wyraźnie lepszym wyborem. Do zdjęć okazjonalnych i mediów społecznościowych aparat Z Fold 8 w zupełności wystarczy.

    Bateria i ładowanie: niewielka przewaga Ultry

    Ogniwa są zbliżone. Z Fold 8 Ultra ma baterię 5000 mAh, a Z Fold 8 nieco mniejszą, 4800 mAh. Oba ładują się przewodowo z mocą 45 W i obsługują ładowanie bezprzewodowe.

    Różnica 200 mAh w praktyce jest kosmetyczna. Ultra ma teoretycznie odrobinę więcej zapasu, ale zasila też większy, 8-calowy ekran, więc realny czas pracy obu telefonów będzie bardzo podobny.

    Warto pamiętać, że składaki z dużym ekranem lubią szybko konsumować energię przy intensywnym multitaskingu. Do obu modeli przyda się ładowarka bezprzewodowa na biurko oraz powerbank w plecaku na dłuższy dzień poza domem.

    Design i wymiary: smuklejsza Ultra vs lżejszy Z Fold 8

    Ciekawy paradoks. Z Fold 8 Ultra jest cieńszy (8,9 mm po złożeniu), ale cięższy (214 g), a Z Fold 8 grubszy (9,7 mm), za to lżejszy (201 g).

    Ultra to klasyczny, wysoki format składaka w wersji premium, z naciskiem na jak najcieńszą sylwetkę. Z Fold 8 idzie w stronę szerszej, niższej i bardziej kompaktowej konstrukcji, którą wygodnie obsługuje się jedną ręką w formie złożonej.

    Oba telefony korzystają z ramki i zawiasu w technologii Flex Titanium oraz mają certyfikat odporności IP48 (ochrona przed obiektami większymi niż 1 mm i przed zanurzeniem w wodzie, ale to nie pełna pyłoszczelność). To ten sam, wysoki standard wykonania w obu modelach.

    Niezależnie od wyboru, składany telefon za 9-12 tysięcy złotych warto od pierwszego dnia zabezpieczyć. Dedykowane etui i szkła znajdziesz w kategoriach akcesoriów do Galaxy Z Fold 8 Ultra oraz Galaxy Z Fold 8. W Home Screen zamówisz je z darmową dostawą od 100 zł, a sklep ma 99,8% pozytywnych ocen na Allegro i 4,9/5 w Google.

    Oprogramowanie i aktualizacje: bez różnic

    Pod względem software’u telefony są bliźniacze. Oba działają na Androidzie 17 z nakładką One UI 9 i dostaną 7 lat aktualizacji systemu.

    To jedno z najdłuższych wsparć na rynku, więc niezależnie od wyboru telefon zostanie z Tobą na lata. Wszystkie funkcje Galaxy AI, tryby multitaskingu i możliwości składanego ekranu są takie same w obu modelach.

    Cena i warianty: ile kosztuje dopłata do Ultry

    Ceny w Polsce układają się następująco:

    Galaxy Z Fold 8 Ultra:
    – 12/256 GB, 9599 zł
    – 12/512 GB, 10499 zł
    – 16/1 TB, 12199 zł

    Galaxy Z Fold 8:
    – 12/256 GB, 8749 zł
    – 12/512 GB, 9599 zł
    – 16/1 TB, 11299 zł

    Dopłata do podstawowej Ultry to około 850 zł względem bazowego Z Fold 8. Ciekawostka: Ultra w wariancie 12/256 kosztuje dokładnie tyle, co Z Fold 8 w wersji 12/512, więc porównując warianty, warto patrzeć na konkretną konfigurację pamięci.

    Który składak Samsung wybrać?

    Decyzja sprowadza się do kilku prostych pytań:

    • Chcesz najlepszego aparatu i największego ekranu? Wybierz Galaxy Z Fold 8 Ultra, zwłaszcza dla sensora 200 MP i teleobiektywu 3x.
    • Zależy Ci na niższej cenie i mniejszej wadze? Postaw na Z Fold 8, oszczędzisz i dostaniesz lżejszy telefon.
    • Używasz telefonu głównie złożonego? Większy, 6,5-calowy front Ultry jest wygodniejszy na co dzień.
    • Cenisz wygodny, szeroki ekran do czytania? Format 4:3 Z Fold 8 sprawdzi się świetnie.
    • Fotografujesz okazjonalnie i liczysz każdą złotówkę? Z Fold 8 daje 90% doświadczenia Ultry taniej.

    Wniosek: Galaxy Z Fold 8 Ultra to wybór dla tych, którzy chcą absolutnego maksimum, głównie aparatu 200 MP i większych ekranów. Z Fold 8 jest rozsądniejszym cenowo składakiem dla osób, którym wystarczy dobry aparat i które wolą lżejszą, bardziej poręczną konstrukcję.

    FAQ: najczęściej zadawane pytania

    Jaka jest główna różnica między Galaxy Z Fold 8 Ultra a Z Fold 8?

    Ultra ma większe ekrany (8″ i 6,5″), aparat główny 200 MP z teleobiektywem 3x oraz smuklejszą obudowę. Z Fold 8 jest tańszy, lżejszy i ma szerszy ekran 7,6″ w formacie 4:3, ale bez teleobiektywu.

    Czy Galaxy Z Fold 8 Ultra i Z Fold 8 mają ten sam procesor?

    Tak. Oba telefony napędza Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy z pamięcią 12 lub 16 GB RAM. Wydajność jest praktycznie identyczna.

    Ile kosztuje Galaxy Z Fold 8 Ultra, a ile Z Fold 8?

    Z Fold 8 Ultra startuje od 9599 zł (12/256 GB), a Z Fold 8 od 8749 zł (12/256 GB). Najdroższe warianty 1 TB to odpowiednio 12199 zł i 11299 zł.

    Czy warto dopłacić do Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Warto, jeśli zależy Ci na aparacie 200 MP, teleobiektywie i największych ekranach. Jeśli fotografujesz okazjonalnie i cenisz niższą cenę oraz mniejszą wagę, Z Fold 8 jest lepszym wyborem.

    Który składak ma lepszy aparat?

    Galaxy Z Fold 8 Ultra. Ma sensor główny 200 MP i dedykowany teleobiektyw 3x, podczas gdy Z Fold 8 dysponuje głównym aparatem 50 MP i ultraszerokim, bez teleobiektywu.

    Czy oba telefony dostaną tyle samo aktualizacji?

    Tak. Zarówno Galaxy Z Fold 8 Ultra, jak i Z Fold 8 działają na Androidzie 17 z One UI 9 i mają obiecane 7 lat aktualizacji systemu.

    Kiedy Galaxy Z Fold 8 Ultra i Z Fold 8 trafią do sprzedaży?

    Samsung pokazał oba modele 22 lipca 2026 roku i tego samego dnia ruszyła przedsprzedaż. Regularna sprzedaż w Polsce startuje w sierpniu 2026.

    Który składak jest lżejszy, a który cieńszy?

    Z Fold 8 jest lżejszy (201 g wobec 214 g), ale grubszy po złożeniu (9,7 mm wobec 8,9 mm). Galaxy Z Fold 8 Ultra jest więc smuklejszy, choć nieco cięższy.

  • Najlepsze etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra

    Najlepsze etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra

    Najlepsze etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra to Spigen Slim Armor Pro MagSafe (225 zł), pancerna, dwuwarstwowa ochrona z magnesami MagSafe. Dla oszczędnych najlepszy jest Tech-Protect Flexair Hybrid (od 29 zł), a wśród przezroczystych wygrywa Ringke Fusion (59 zł). Wolisz oryginał? Postaw na Samsung Carbon Standing z wbudowaną podpórką.

    Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra zadebiutował na konferencji Galaxy Unpacked 22 lipca 2026 roku i od razu stał się jednym z najdroższych składaków na rynku. To sprzęt, który wręcz prosi się o solidne etui. Składana konstrukcja, duży ekran wewnętrzny i tytanowa ramka robią wrażenie, ale naprawa po upadku potrafi kosztować więcej niż dobry smartfon.

    W tym poradniku zebraliśmy przejrzyście najlepsze etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra dostępne w homescreen.pl, z podziałem na marki, warianty do wyboru, ceny i zdjęcia. Znajdziesz tu zarówno pancerne obudowy, jak i cienkie, przezroczyste i oryginalne akcesoria Samsunga.

    Ranking etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra

    EtuiMarkaTypCena
    Slim Armor Pro MagSafeSpigenPancerne, MagSafe225 zł
    Slim Armor Pro S MagSafeSpigenPancerne z podpórką245 zł
    Air Fit Pro MagSafeSpigenCienkie, MagSafe149 zł
    Carbon StandingSamsungOryginalne z podpórką429 zł
    FusionRingkePrzezroczyste59 zł
    Flexair Hybrid MagSafeTech-ProtectBudżetowe, MagSafe39 zł

    Wszystkie modele znajdziesz w jednej kategorii Galaxy Z Fold 8 Ultra, obok szkieł hartowanych i osłon aparatu. Sprawdź dostępność, bo najlepsze warianty kolorystyczne szybko się wyprzedają.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra

    Galaxy Z Fold 8 Ultra to konstrukcja składana, więc dobór etui rządzi się nieco innymi prawami niż w klasycznym smartfonie. Zanim kupisz, zwróć uwagę na kilka rzeczy:

    • Ochrona zawiasu: to najbardziej narażony element składaka. Najlepsze etui mają osobną klapkę lub wzmocnienie w okolicy zawiasu.
    • Grubość i waga: Z Fold 8 Ultra po rozłożeniu jest cienki, a pancerne etui potrafi dołożyć sporo objętości. Jeśli cenisz smukłość, wybierz nakładkę typu Airskin lub Air Fit.
    • Magnesy MagSafe / Qi2: pierścień magnetyczny pozwala korzystać z ładowarek i uchwytów magnetycznych. Sam telefon nie ma takiego pierścienia. Zapewnia go dopiero etui.
    • Materiał: TPU jest elastyczne i tanie, poliwęglan sztywny i odporny na zarysowania, a konstrukcje hybrydowe łączą oba. Przezroczyste etui bez powłoki ochronnej może z czasem żółknąć.
    • Podpórka (kickstand): przydaje się przy dużym ekranie do oglądania treści bez trzymania telefonu w ręku.

    Dla szybkiego porównania najważniejszych modeli:

    EtuiMateriałOchronaMagSafe / Qi2PodpórkaCena
    Spigen Slim Armor ProTPU + PC (pancerne)Wysoka (MIL-STD)✅❌225 zł
    Spigen Slim Armor Pro STPU + PC (pancerne)Wysoka (MIL-STD)✅✅245 zł
    Samsung Carbon StandingPoliwęglanŚrednia❌✅429 zł
    Ringke FusionPC + TPUŚrednia❌❌59 zł
    Tech-Protect Flexair HybridTPU hybrydaPodstawowa✅❌39 zł

    Spigen: najlepsza ochrona i największy wybór

    Spigen to marka numer jeden, jeśli chodzi o etui do składaków. Do Galaxy Z Fold 8 Ultra przygotowała pełną gamę, od pancernych obudów po ultracienkie nakładki, wszystkie z magnesami MagSafe.

    1. Spigen Slim Armor Pro MagSafe (225 zł)

    Nasz wybór. Spigen Slim Armor Pro MagSafe to dwuwarstwowa konstrukcja (elastyczne TPU plus twardy poliwęglan) z wbudowanym pierścieniem magnetycznym (Qi2, zgodnym z akcesoriami MagSafe). Wzmocnione rogi amortyzują uderzenia, a całość ma wojskowy certyfikat odporności MIL-STD-810G. System zawiasów Sliding dopasowuje się do każdego zagięcia elastycznego ekranu, więc etui nie przeszkadza w płynnym składaniu telefonu.

    To najlepszy kompromis między ochroną a wyglądem. Etui jest smukłe jak na obudowę pancerną i nie przeszkadza w składaniu telefonu.

    Pozostałe etui Spigen do wyboru

    • Spigen Slim Armor Pro S MagSafe (245 zł), ta sama pancerna ochrona, ale z wbudowaną podpórką (kickstand). Idealne do oglądania filmów bez trzymania telefonu.
    • Spigen Airskin MagSafe (119 zł), ultracienka nakładka dla osób, które nie chcą dodawać grubości. Minimalistyczna, z magnesami.
    • Spigen Air Fit Pro MagSafe (149 zł), lekkie, matowe etui z MagSafe. Dobry złoty środek między ochroną a smukłością.

    Porada: Skoro wszystkie etui Spigen mają magnesy MagSafe, warto dobrać do nich ładowarkę bezprzewodową z magnetycznym mocowaniem. Telefon trzyma się pewnie i ładuje bez szukania cewki.

    Samsung: oryginalne etui z podpórką

    Jeśli zależy Ci na oryginale dopasowanym w 100% do konstrukcji składaka, wybierz etui Samsung. Są droższe, ale idealnie leżą i zachowują pełną funkcjonalność zawiasu.

    2. Samsung Carbon Standing (429 zł)

    Samsung Carbon Standing to oryginalne etui z karbonowym wykończeniem i wbudowaną podpórką. Zapewnia dobrą ochronę tyłu i eleganckie wykończenie, a dzięki funkcji stania wygodnie ustawisz telefon do wideorozmów czy oglądania treści.

    To najdroższa propozycja w zestawieniu, ale trudno o etui lepiej dopasowane do Z Fold 8 Ultra.

    Pozostałe oryginalne etui Samsung

    • Samsung Carbon Magnet (429 zł), karbonowy wzór plus magnesy, do wyboru w kolorach czarnym, granatowym i czerwonym.

    Ringke: najlepsze przeźroczyste etui

    3. Ringke Fusion (59 zł)

    Ringke Fusion to najlepsze przeźroczyste etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra w rozsądnej cenie. Ma sztywny tył z poliwęglanu i elastyczne ramki, a specjalna powłoka ogranicza żółknięcie z czasem.

    Etui Ringke Fusion do Galaxy Z Fold 8 Ultra przezroczysteRingke Fusion Z Fold 8 Ultra tył przezroczysty

    Jeśli chcesz pokazać tytanowy kolor telefonu i jednocześnie zabezpieczyć tył przed zarysowaniami, to strzał w dziesiątkę. Za 59 zł dostajesz ochronę i dyskretny wygląd.

    Tech-Protect: najlepszy budżet

    4. Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe (39 zł)

    Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe to najtańsze etui z magnesami w zestawieniu. Hybrydowa, przezroczysta konstrukcja chroni tył i rogi, a wbudowany pierścień MagSafe pozwala korzystać z magnetycznych akcesoriów.

    Etui Tech-Protect Flexair Hybrid MagSafe do Galaxy Z Fold 8 Ultra przezroczysteTech-Protect Flexair Hybrid MagSafe Z Fold 8 Ultra widok magnesów

    Za 39 zł trudno o lepszy stosunek ceny do jakości. To dowód, że dobra ochrona nie musi kosztować fortuny.

    Pozostałe etui Tech-Protect

    Które etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra wybrać?

    Wybór zależy od tego, co cenisz najbardziej:

    • Maksymalna ochrona: Spigen Slim Armor Pro MagSafe (225 zł) lub wersja z podpórką Pro S (245 zł).
    • Najtaniej: Tech-Protect Flexair Hybrid (29 zł) lub wersja z MagSafe (39 zł).
    • Przezroczyste: Ringke Fusion (59 zł) albo Samsung Clear (199 zł), jeśli chcesz oryginał.
    • Oryginał Samsung z podpórką: Carbon Standing (429 zł).
    • Ultracienkie: Spigen Airskin MagSafe (119 zł).

    Wniosek: Dla większości użytkowników najlepszym etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra jest Spigen Slim Armor Pro MagSafe. Łączy pancerną ochronę z magnesami i smukłą sylwetką. Jeśli budżet jest priorytetem, Tech-Protect Flexair Hybrid daje zaskakująco dużo za niecałe 40 zł.

    Nie zapomnij o ochronie ekranu i aparatu

    Etui to podstawa, ale Galaxy Z Fold 8 Ultra ma dwa ekrany i wystający moduł aparatu, które też warto zabezpieczyć. W kategorii akcesoriów do Z Fold 8 Ultra znajdziesz szkła hartowane na ekran zewnętrzny Galaxy Z Fold 8 oraz osłony obiektywów (m.in. Bizon i 3mk) w cenach od 20 zł.

    Na dłuższe wyjścia przyda się też powerbank. Składak z dużym ekranem potrafi szybko rozładować baterię przy intensywnym używaniu.

    Wszystkie etui zamówisz z darmową dostawą od 100 zł i wysyłką InPost. Home Screen ma 99,8% pozytywnych ocen na Allegro i 4,9/5 w Google, więc kupujesz pewnie i szybko.

    FAQ: najczęściej zadawane pytania

    Jakie etui jest najlepsze do Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Najlepsze ogólnie jest Spigen Slim Armor Pro MagSafe (225 zł), pancerne, z magnesami MagSafe i ochroną zawiasu. Dla oszczędnych polecamy Tech-Protect Flexair Hybrid (od 29 zł).

    Czy do Galaxy Z Fold 8 Ultra pasują etui z MagSafe?

    Tak. Większość etui w tym zestawieniu (Spigen, Tech-Protect Flexair, Samsung Magnet) ma wbudowany pierścień magnetyczny zgodny z akcesoriami MagSafe i ładowarkami magnetycznymi.

    Ile kosztuje etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Ceny zaczynają się od 29 zł za budżetowe Tech-Protect Flexair Hybrid, a kończą na 429 zł za oryginalne etui Samsung Carbon. Pancerne Spigeny kosztują 225–245 zł, a cieńsze modele Spigen z MagSafe od 119 zł.

    Czy warto kupić oryginalne etui Samsung?

    Oryginalne etui Samsung są najlepiej dopasowane i eleganckie, ale też najdroższe. Jeśli szukasz taniej, równie dobrej ochrony, etui Spigen i Tech-Protect oferują lepszy stosunek ceny do jakości.

    Jakie przezroczyste etui do Galaxy Z Fold 8 Ultra?

    Najlepsze przezroczyste etui to Ringke Fusion (59 zł) z powłoką ograniczającą żółknięcie. Tańszą alternatywą jest Tech-Protect Flexair Hybrid, a oryginałem Samsung Clear.

    Czy etui chroni zawias i ekran składaka?

    Dobre etui, jak Spigen Slim Armor Pro, ma system zawiasów dopasowany do składania i solidnie chroni tył oraz rogi. Samego ekranu wewnętrznego etui nie zakrywa, dlatego warto dołożyć szkło lub folię na ekran zewnętrzny i osłonę aparatu.

  • Motorola Razr 70 Ultra vs Samsung Galaxy Z Flip 7

    Motorola Razr 70 Ultra vs Samsung Galaxy Z Flip 7

    Motorola Razr 70 Ultra to mocniejszy sprzęt: większy i jaśniejszy ekran (7,0″, 165 Hz, 5000 nitów), wydajniejszy Snapdragon 8 Elite, bateria 5000 mAh i ładowanie 68 W. Samsung Galaxy Z Flip 7 odpowiada lżejszą konstrukcją (188 g), dojrzalszym One UI 8 i aż 7 latami aktualizacji. Wybierz Razr, jeśli liczą się dla Ciebie wydajność, bateria i tempo ładowania. Postaw na Flip 7, jeśli cenisz ekosystem Samsunga i najdłuższe wsparcie na rynku.

    Obie klapki celują w tego samego klienta: chcesz kompaktowego telefonu, który mieści się w małej kieszeni, ale po rozłożeniu daje pełnoprawny ekran. Różnice tkwią w szczegółach — a te w codziennym użyciu potrafią zaważyć na wyborze. Poniżej rozkładamy oba modele na czynniki pierwsze — ekrany, wydajność, aparaty, baterię, oprogramowanie i cenę — i podpowiadamy, który wybrać do siebie.

    Motorola Razr 70 Ultra vs Samsung Galaxy Z Flip 7 — tabela porównawcza

    ParametrMotorola Razr 70 UltraSamsung Galaxy Z Flip 7
    Ekran wewnętrzny7,0″ LTPO AMOLED, 165 Hz6,9″ LTPO AMOLED, 120 Hz
    Jasność szczytowa5000 nitów2600 nitów
    Ekran zewnętrzny4,0″, 165 Hz, 3000 nitów4,1″ Super AMOLED, 120 Hz, 2600 nitów
    ProcesorSnapdragon 8 Elite (3 nm)Exynos 2500 (3 nm)
    RAM / pamięć16 GB (PL) / 12 GB (global), 512 GB12 GB, 256/512 GB
    Aparat główny50 MP f/1.8, OIS50 MP f/1.8, OIS
    Ultraszeroki50 MP f/2.012 MP f/2.2
    Aparat przedni50 MP10 MP
    Bateria5000 mAh4300 mAh
    Ładowanie przewodowe68 W25 W
    Ładowanie bezprzewodowe30 W15 W
    OdpornośćIP48IP48
    Waga199 g188 g
    Grubość (złożony)15,7 mm13,7 mm
    SystemAndroid 16 (Hello UI)Android 16 (One UI 8)
    Aktualizacjekrótsze wsparcie7 lat OS + zabezpieczeń
    Cena PL (od)~5000–5999 zł (16/512)~3600–4300 zł (256/512)

    Już z tabeli widać układ sił: Razr wygrywa parametrami sprzętowymi (ekran, procesor, bateria, ładowanie), a Flip 7 broni się wagą, oprogramowaniem i długością wsparcia. Teraz szczegóły.

    Ekrany — Razr stawia na jasność i płynność

    Największa różnica to ekrany. Motorola Razr 70 Ultra ma 7,0-calowy wewnętrzny AMOLED z odświeżaniem 165 Hz i szczytową jasnością 5000 nitów. To jedne z najlepszych parametrów wśród składaków, także względem klasycznych flagowców. Ekran zewnętrzny 4,0 cala również odświeża 165 Hz i osiąga 3000 nitów, więc obsłużysz z niego niemal wszystko bez rozkładania telefonu.

    Galaxy Z Flip 7 dostał 6,9-calowy panel wewnętrzny 120 Hz i nowy, „edge-to-edge” ekran zewnętrzny 4,1 cala. To bardzo dobre wyświetlacze, ale na papierze ustępują Motoroli w jasności i płynności. W praktyce różnicy 120 vs 165 Hz nie każdy zauważy, jednak jasność 5000 vs 2600 nitów daje o sobie znać w pełnym słońcu.

    Wniosek: Do oglądania treści i korzystania w słońcu lepszy jest Razr 70 Ultra. Flip 7 nadrabia świetnie dopracowanym ekranem zewnętrznym i aplikacjami działającymi na okładce.

    Niezależnie od wyboru, elastyczny ekran składaka warto od pierwszego dnia zabezpieczyć dedykowaną folią — sztywne szkło hartowane nie sprawdza się na zginanym panelu.

    Ekran zewnętrzny — obsługa telefonu bez rozkładania

    W klapkach o wygodzie na co dzień decyduje ekran zewnętrzny, bo z niego odpowiadasz na wiadomości, sprawdzasz powiadomienia i robisz zdjęcia głównym aparatem. Motorola Razr 70 Ultra ma tu okładkę 4,0 cala z odświeżaniem 165 Hz i jasnością 3000 nitów, na której uruchomisz praktycznie każdą aplikację Androida.

    Samsung Galaxy Z Flip 7 postawił na nowy panel 4,1 cala, ciaśniej otaczający moduł aparatów, z dopracowanymi widżetami i szybkim dostępem do Galaxy AI. Ten interfejs Samsung rozwija od kilku generacji, więc jest bardziej poukładany, choć domyślnie ogranicza uruchamianie pełnych aplikacji. Motorola daje w tym miejscu więcej swobody, Samsung — więcej spójności.

    Wydajność — Snapdragon 8 Elite kontra Exynos 2500

    Motorola Razr 70 Ultra korzysta ze Snapdragona 8 Elite, topowego układu Qualcomma w procesie 3 nm. To najwydajniejszy procesor, jaki trafił do składanej klapki, z zapasem mocy na gry i wieloletnie użytkowanie.

    Galaxy Z Flip 7 napędza autorski Samsung Exynos 2500, również w 3 nm. Jest szybki i energooszczędny, ale w testach wydajności i pod obciążeniem zwykle ustępuje Snapdragonowi 8 Elite, szczególnie w grach i utrzymaniu długiej wydajności. Do codziennych zadań, mediów społecznościowych i fotografii oba układy w zupełności wystarczą.

    Oba telefony mają 12 GB RAM (Razr również w wariancie 16 GB) i 512 GB pamięci, bez slotu na kartę. Flip 7 oferuje tańszy wariant 256 GB dla osób, którym taka pojemność wystarcza.

    Aparaty — Motorola dorzuca ultraszeroki 50 MP

    Na papierze aparaty wyglądają podobnie: oba telefony mają główny sensor 50 MP z optyczną stabilizacją. Różnica jest w drugim obiektywie. Razr 70 Ultra ma ultraszeroki aparat 50 MP, podczas gdy Flip 7 stawia na 12 MP. Na zdjęciach szerokokątnych i w trybie makro przekłada się to na więcej detali po stronie Motoroli.

    Do tego dochodzi aparat przedni: 50 MP w Razr kontra 10 MP w Flip 7. W praktyce jednak selfie z obu klapek najczęściej robi się głównym aparatem, korzystając z ekranu zewnętrznego jako podglądu, a tam liczy się bardziej oprogramowanie niż liczba megapikseli.

    Samsung od lat ma przewagę w przetwarzaniu obrazu i spójności kolorów między obiektywami, a One UI oferuje bogaty tryb Pro i narzędzia AI. Motorola nadrabia sprzętem i współpracą z Pantone przy odwzorowaniu barw. To wyrównana walka: więcej „surowego” sprzętu daje Razr, dojrzalsze oprogramowanie fotograficzne — Samsung.

    Porada: Wystający moduł aparatu w klapkach łatwo zarysować przy zamykaniu. Osobna ochrona obiektywu kosztuje kilkanaście złotych i oszczędza rozmytych zdjęć.

    Bateria i ładowanie — wyraźna przewaga Razr

    Tu Motorola wygrywa najwyraźniej. Razr 70 Ultra ma baterię 5000 mAh, ładowanie przewodowe 68 W i bezprzewodowe 30 W. Galaxy Z Flip 7 to 4300 mAh, 25 W po kablu i 15 W bezprzewodowo.

    Różnica jest realna: większe ogniwo Motoroli oznacza dłuższy czas pracy, a ponad dwukrotnie szybsze ładowanie przewodowe (68 vs 25 W) realnie skraca czas pełnego ładowania — Razr uzupełnia baterię znacznie szybciej niż Flip 7. Dla wielu osób to argument rozstrzygający — składaki z natury mają mniej miejsca na baterię, więc każdy dodatkowy mAh i wat mocy się liczy.

    Samsung tłumaczy niższe parametry naciskiem na smukłość i długowieczność ogniwa, ale w codziennym scenariuszu „rano do wieczora” Razr daje więcej spokoju. Obie klapki naładujesz uniwersalną ładowarką GaN z USB Power Delivery, warto dobrać model o mocy co najmniej 30 W.

    Design, waga i odporność

    Oba telefony mają certyfikat IP48, czyli odporność na kurz i zanurzenie do 1,5 m przez 30 minut, ale bez pełnej ochrony przed pyłem jak w klasycznych flagowcach IP68. To i tak duży postęp dla składaków.

    Galaxy Z Flip 7 jest lżejszy (188 g) i smuklejszy po złożeniu, co czuć w kieszeni. Motorola waży 199 g, ale kusi materiałami: wykończeniem Alcantara oraz naturalnym fornirem drewna w wersji Cocoa. To jeden z najbardziej wyróżniających się designów na rynku.

    Zawias w obu modelach jest dopracowany i pozwala zatrzymać ekran pod dowolnym kątem (tryb „flex”). Samsung od lat szlifuje mechanizm i minimalizuje zagięcie na środku ekranu; Motorola nadrabia płaskim złożeniem bez szczeliny.

    Wniosek: Flip 7 wygrywa poręcznością i wagą, Razr 70 Ultra — charakterem i materiałami. To wybór estetyczny tak samo jak techniczny.

    Oprogramowanie i aktualizacje — atut Samsunga

    Największa przewaga Galaxy Z Flip 7 to wsparcie. Samsung obiecuje 7 lat aktualizacji systemu i zabezpieczeń oraz nakładkę One UI 8 z rozbudowanym pakietem Galaxy AI. To oznacza telefon aktualny przez większość dekady i realnie wyższą wartość przy odsprzedaży.

    Motorola stawia na czysty, lekki interfejs Hello UI z funkcjami Moto AI i wygodną obsługą ekranu zewnętrznego. Wady? Krótsze wsparcie aktualizacji niż u Samsunga — jeśli planujesz trzymać telefon 5–6 lat, to istotny minus.

    Ekosystem również przemawia za Samsungiem: integracja z zegarkami Galaxy Watch, słuchawkami Buds, tabletami i usługami DeX jest bardziej kompletna. Motorola oferuje prostsze, ale bardzo intuicyjne środowisko i mniej zbędnych aplikacji (tzw. bloatware).

    Cena — co dostajesz za swoje pieniądze

    Motorola Razr 70 Ultra sprzedawana jest w Polsce w konfiguracji 16/512 GB w cenie katalogowej 5999 zł, choć w promocjach i u operatorów schodzi w okolice 5000 zł. Globalnie występuje też wariant 12/512 GB.

    Samsung Galaxy Z Flip 7 jest na rynku od lipca 2025 roku, więc jego ceny wyraźnie spadły. Wariant 12/256 GB kupisz dziś od około 3600–4300 zł, a 12/512 GB za około 4100–4500 zł (cena katalogowa 256 GB to 4299 zł).

    To istotnie zmienia rachunek: przy podobnej półce Flip 7 jest obecnie o 1000–2000 zł tańszy od Razr 70 Ultra. Samsunga kupujesz więc za niższą cenę, dłuższe wsparcie i lżejszą konstrukcję, a Motorolę za najmocniejszy sprzęt (ekran, procesor, bateria, ładowanie) — ale z dopłatą. Ceny warto sprawdzać na bieżąco, bo składaki często objęte są promocjami i ofertami wymiany.

    Który składak wybrać: Motorola Razr 70 Ultra czy Galaxy Z Flip 7?

    Nie ma jednego zwycięzcy — wszystko zależy od priorytetów.

    • Wybierz Motorola Razr 70 Ultra, jeśli: chcesz najwydajniejszej klapki, najjaśniejszego i najpłynniejszego ekranu, największej baterii i najszybszego ładowania, a design z Alcantary lub drewna Ci się podoba.
    • Wybierz Samsung Galaxy Z Flip 7, jeśli: chcesz niższej ceny (dziś ~3600–4300 zł), cenisz lekkość i smukłość, potrzebujesz 7 lat aktualizacji i jesteś w ekosystemie Samsunga (zegarek, słuchawki, dojrzałe One UI oraz Galaxy AI).
    • Remis, gdy: robisz głównie zdjęcia głównym aparatem i korzystasz z ekranu zewnętrznego — oba modele poradzą sobie świetnie, a decyzję podejmiesz na podstawie designu i ceny.

    Niezależnie od wyboru, klapka to delikatna konstrukcja z elastycznym ekranem i zawiasem — etui oraz folia ochronna to tu nie fanaberia, ale konieczność. Akcesoria do obu modeli znajdziesz w kategoriach Galaxy Z Flip 7 i Motorola Razr w homescreen.pl.

    Podsumowanie

    Motorola Razr 70 Ultra i Samsung Galaxy Z Flip 7 to dziś dwie najciekawsze klapki na rynku, ale z różnymi charakterami. Najważniejsze wnioski:

    • Sprzęt: Razr 70 Ultra wygrywa ekranem (7,0″, 165 Hz, 5000 nitów), procesorem (Snapdragon 8 Elite), baterią (5000 mAh) i ładowaniem (68 W).
    • Długowieczność: Galaxy Z Flip 7 daje 7 lat aktualizacji, lżejszą konstrukcję (188 g) i dojrzały ekosystem Samsunga.
    • Aparaty: wyrównane — Razr dorzuca ultraszeroki 50 MP, Samsung ma lepszy software fotograficzny.
    • Cena: Galaxy Z Flip 7 jest dziś wyraźnie tańszy (~3600–4300 zł) i ma dłuższe wsparcie; Razr 70 Ultra to najmocniejszy sprzęt, ale za dopłatą (~5000–5999 zł).

    Wybierając którykolwiek model, od razu pomyśl o ochronie — etui i folie do Galaxy Z Flip 7 oraz akcesoria do Motoroli Razr znajdziesz od ręki w homescreen.pl. Darmowa dostawa od 100 zł, InPost i wysyłka w 24 h.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania o Razr 70 Ultra i Z Flip 7

    Który telefon jest lepszy: Razr 70 Ultra czy Z Flip 7?

    To zależy od priorytetów. Razr 70 Ultra jest lepszy sprzętowo — ma jaśniejszy i szybszy ekran, mocniejszy procesor, większą baterię i szybsze ładowanie. Z Flip 7 wygrywa lekkością, 7 latami aktualizacji i ekosystemem Samsunga.

    Który ma lepszy ekran?

    Motorola Razr 70 Ultra. Jej wewnętrzny ekran ma 7,0 cala, 165 Hz i szczytową jasność 5000 nitów, podczas gdy Galaxy Z Flip 7 oferuje 6,9 cala i 120 Hz. Ekran zewnętrzny Samsunga jest za to bardzo dobrze dopracowany programowo.

    Który dłużej dostaje aktualizacje?

    Samsung Galaxy Z Flip 7 — z gwarancją 7 lat aktualizacji systemu i zabezpieczeń. Motorola oferuje krótsze wsparcie, co warto wziąć pod uwagę, jeśli planujesz używać telefonu przez wiele lat.

    Czy oba telefony są wodoodporne?

    Oba mają certyfikat IP48, są odporne na zanurzenie w wodzie do 1,5 m przez 30 minut, ale nie mają pełnej ochrony przed pyłem jak flagowce z IP68. Chroń je przed piaskiem i drobinami, które mogą dostać się do zawiasu.

    Która klapka ma lepszą baterię?

    Razr 70 Ultra — ma baterię 5000 mAh oraz ładowanie 68 W (przewodowo) i 30 W (bezprzewodowo). Galaxy Z Flip 7 to 4300 mAh oraz 25 W i 15 W, więc ładuje się wyraźnie wolniej.

    Jakie akcesoria warto kupić do składaka?

    Przede wszystkim etui chroniące zawias i ramkę oraz folię na elastyczny ekran wewnętrzny (nie szkło hartowane). Przyda się też ochrona ekranu zewnętrznego i obiektywów aparatu. Pełny wybór znajdziesz w kategoriach akcesoriów do Galaxy Z Flip 7 i Motoroli Razr w homescreen.pl.

  • Najlepsze akcesoria do Oppo Find X9 Ultra

    Najlepsze akcesoria do Oppo Find X9 Ultra

    Najlepsze akcesoria do Oppo Find X9 Ultra to etui Bizon Case Łupka (35 zł) do ochrony pleców i aparatu, szkło hartowane Bizon Glass Edge (25 zł) z powłoką 9H na ekran oraz ładowarka Ugreen Nexode Pro 100 W GaN (219,90 zł) do szybkiego uzupełniania baterii 7 050 mAh. Do tego dochodzi ochrona wystających obiektywów Hasselblad i szybki kabel USB-C. Poniżej pełny ranking z cenami, specyfikacjami i konkretną poradą, co wybrać do tego flagowca.

    Oppo Find X9 Ultra kosztuje w Europie około 6 000 zł, ma masywny moduł aparatu z 10-krotnym zoomem optycznym i waży 235 g. Taki telefon aż prosi się o porządne zabezpieczenie, zanim pierwszy upadek na płytki skasuje kilkaset złotych z wartości. W tym poradniku pokazujemy sprawdzone etui, szkła i ładowarki dostępne od ręki w homescreen.pl, z podziałem na to, co realnie warte swojej ceny.

    Dlaczego warto zabezpieczyć Oppo Find X9 Ultra od pierwszego dnia

    Find X9 Ultra to sprzęt z górnej półki: sensor główny 200 MP, peryskop z 10-krotnym zoomem optycznym, ekran 6,82″ o jasności szczytowej 3 600 nitów i szkło NanoCrystal (pełne dane w specyfikacji GSMArena). Wymiana pękniętego wyświetlacza w takim flagowcu to koszt rzędu 1 000–1 500 zł. Dla porównania komplet etui i szkła zamyka się w kwocie 50–70 zł.

    Największym ryzykiem jest wielki, wystający moduł aparatu z logo Hasselblad. To on jako pierwszy dotyka blatu, gdy odkładasz telefon ekranem do góry. Dlatego w tym modelu ochrona samych obiektywów ma sens nawet bardziej niż w przeciętnym smartfonie.

    Porada: Komplet startowy do Find X9 Ultra to trzy elementy: etui, szkło na ekran i szkło na aparat. Za wszystko razem zapłacisz mniej niż 80 zł, a unikniesz najkosztowniejszych napraw. Sprawdź pełną ofertę w kategorii akcesoria do Oppo Find X9 Ultra →

    Najlepsze etui do Oppo Find X9 Ultra

    Etui do Find X9 Ultra pochodzą w homescreen.pl od marki Bizon. To producent specjalizujący się w akcesoriach do świeżych premier, który jako pierwszy przygotował dopasowanie do tego modelu. Nie znajdziesz tu jeszcze Spigena czy UAG, ale Bizon nadrabia różnorodnością konstrukcji: od sztywnego poliwęglanu, przez miękki silikon, po gotowy zestaw z foliami.

    EtuiTypKluczowa cechaCena
    Bizon Case Łupkatwardy poliwęglanpodniesione krawędzie, ranty przy aparacie35 zł
    Bizon Soft Casesilikon + PC + mikrofibraładowanie indukcyjne, miękki środek45 zł
    Bizon Case Clear Packelastyczne + 2× foliaetui i ochrona ekranu w jednym55 zł

    Bizon Case Łupka — nasz wybór na co dzień

    Etui Bizon Case Łupka do Oppo Find X9 Ultra, czarne, tyłEtui Bizon Case Łupka do Oppo Find X9 Ultra, widok na wycięcie aparatu

    Nasz wybór. Bizon Case Łupka to sztywna obudowa z poliwęglanu o grubości około 1 mm, dzięki której telefon zachowuje smukłą sylwetkę. Podniesione krawędzie przy ekranie i aparacie odsuwają szkło i obiektywy od podłoża, a osłonięte przyciski zachowują wyraźny klik.

    Dostępna jest w kolorach czarnym, niebieskim i zielonym. To dobra opcja dla osób, które lubią cienkie etui i nie chcą chować designu telefonu pod grubym pancerzem. Za 35 zł dostajesz solidną ochronę przed zarysowaniami i codziennymi upadkami z niewielkiej wysokości.

    Bizon Soft Case — miękka ochrona i ładowanie indukcyjne

    Silikonowe etui Bizon Soft Case do Oppo Find X9 Ultra, tyłSilikonowe etui Bizon Soft Case do Oppo Find X9 Ultra, widok z boku

    Bizon Soft Case łączy trzy materiały: elastyczny silikon z zewnątrz, wzmocnienie z poliwęglanu i miękką mikrofibrę wewnątrz, która nie rysuje pleców telefonu. Silikon dobrze tłumi drgania przy upadku i daje pewny chwyt w dłoni.

    Etui nie blokuje ładowania indukcyjnego, więc położysz telefon na ładowarce Qi bez zdejmowania obudowy. Występuje w odcieniach fioletu i zieleni. Za 45 zł to wybór dla tych, którzy wolą miękki, przyjemny w dotyku materiał zamiast twardego plastiku.

    Bizon Case Clear Pack — etui i szkło w jednym zestawie

    Bizon Case Clear Pack do Oppo Find X9 Ultra, przezroczyste etui i folieBizon Case Clear Pack do Oppo Find X9 Ultra, zawartość zestawu

    Jeśli chcesz załatwić ochronę jednym zakupem, Bizon Case Clear Pack zawiera przezroczyste, elastyczne etui oraz dwie folie hydrożelowe na ekran, a do tego akcesoria montażowe. Za 55 zł dostajesz komplet, który zabezpieczy plecy i wyświetlacz od razu po wyjęciu z pudełka.

    To najbardziej opłacalna opcja dla osoby, która nie chce osobno dobierać etui i szkła. Folie hydrożelowe dobrze układają się na zakrzywionych krawędziach ekranu, choć są mniej odporne na uderzenia niż szkło hartowane.

    Chcesz zabezpieczyć telefon od razu? Wszystkie dopasowane etui znajdziesz w kategorii akcesoriów do tego modelu, z darmową dostawą od 100 zł.

    Najlepsze szkła hartowane na ekran Oppo Find X9 Ultra

    Tutaj wybór jest szerszy. Na ekran Find X9 Ultra dostępne są szkła i folie trzech marek: Bizon, GrizzGlass i 3mk. To pozwala dobrać ochronę pod budżet i preferencje: od taniej folii hybrydowej za 15 zł po pełne szkło 9H z ramką aplikacyjną.

    Ochrona ekranuTypTwardość / cechaCena
    Bizon Glass Edgeszkło hartowane9H, klej 4D full glue25 zł
    GrizzGlass HybridGlassszkło hybrydowe+400% wytrzymałości, nie pęka14,99 zł
    Bizon Hybrid Shadowszkło prywatyzującematowe, chroni przed podglądaniem35 zł

    Bizon Glass Edge — pełne pokrycie i twardość 9H

    Szkło hartowane Bizon Glass Edge do Oppo Find X9 Ultra, czarna ramkaSzkło hartowane Bizon Glass Edge do Oppo Find X9 Ultra, montaż na ekranie

    Nasz wybór. Bizon Glass Edge to klasyczne szkło hartowane o twardości 9H, z pełnym klejem 4D pokrywającym zakrzywione krawędzie ekranu. Czarna ramka maskuje przejście na krawędzi wyświetlacza, a powłoka oleofobowa ogranicza odciski palców.

    Za 25 zł dostajesz najlepszy kompromis między ceną a odpornością na stłuczenia. Jeśli wolisz mieć zapas, ten sam model występuje w wersji dwupaku (Bizon Glass Edge Duo) za 35 zł — wygodny wariant, gdy pierwsza próba montażu się nie uda.

    GrizzGlass HybridGlass — najtańsza sensowna ochrona

    Szkło hybrydowe GrizzGlass HybridGlass do Oppo Find X9 UltraSzkło hybrydowe GrizzGlass HybridGlass do Oppo Find X9 Ultra, aplikacja

    GrizzGlass HybridGlass to szkło hybrydowe, które łączy warstwę szkła z elastyczną folią. Nie pęka i nie kruszy się jak zwykłe szkło, a producent deklaruje wzmocnienie ekranu o 400% przy uderzeniu.

    Za 14,99 zł to najtańsza rozsądna ochrona ekranu w tym zestawieniu. Powłoka oleofobowa zachowuje pełną czułość dotyku i nie przeszkadza czytnikowi linii papilarnych pod ekranem. Sprawdzi się dla osób, które i tak używają etui i chcą tylko podstawowego zabezpieczenia przed rysami.

    Szkło prywatyzujące Bizon Hybrid Shadow

    Jeśli często pracujesz na telefonie w pociągu czy biurze typu open space, warto rozważyć Bizon Hybrid Shadow, matowe szkło prywatyzujące, które zawęża kąt widzenia ekranu i utrudnia podglądanie z boku. Za 35 zł łączy ochronę przed rysami z prywatnością i przyjemnym, antyodblaskowym wykończeniem.

    Ochrona aparatu Hasselblad — nie pomijaj tego kroku

    Wielki, wystający moduł aparatu to najbardziej narażony element Find X9 Ultra. Zarysowany obiektyw peryskopu 10x oznacza rozmyte zdjęcia w każdym kadrze z tego ogniska. Dedykowane szkło na aparat kosztuje kilkanaście złotych i jest jednym z najlepiej wydanych pieniędzy na akcesoria do tego telefonu.

    Ochrona aparatuZawartośćCechaCena
    3mk Lens Protection4 sztuki99% transparencji, 9H19 zł
    Bizon Glass Lens2 sztuki + zestawzachowanie kolorów25 zł
    GrizzGlass HybridGlass Camera1 sztukabudżetowa ochrona9,99 zł

    3mk Lens Protection — najlepszy stosunek ceny do zawartości

    Ochrona na obiektyw 3mk Lens Protection do Oppo Find X9 UltraOchrona na obiektyw 3mk Lens Protection do Oppo Find X9 Ultra, komplet 4 sztuk

    Nasz wybór. 3mk Lens Protection to zestaw czterech osłon na obiektywy o twardości 9H, z powłoką oleofobową i hydrofobową oraz 99% transparencji. Cztery sztuki w komplecie oznaczają zapas na wypadek nieudanego montażu lub wymiany po miesiącach użytkowania.

    Za 19 zł chronisz obiektywy Hasselblad przed rysami bez wyraźnego wpływu na jakość zdjęć. To rozsądny wybór dla każdego, kto odkłada telefon aparatem do dołu albo nosi go w kieszeni z kluczami.

    Bizon Glass Lens — z pełnym zestawem montażowym

    Szkło na aparat Bizon Glass Lens do Oppo Find X9 UltraSzkło na aparat Bizon Glass Lens do Oppo Find X9 Ultra, zestaw montażowy

    Bizon Glass Lens to dwie osłony z powłoką oleofobową, które zachowują wierność kolorów i ograniczają odblaski z lampy błyskowej przy zdjęciach nocnych. W zestawie znajdziesz ściereczkę z mikrofibry, mokrą chusteczkę, naklejki pozycjonujące i pochłaniacz kurzu.

    Za 25 zł to opcja dla osób, które chcą mieć wygodny, kompletny zestaw montażowy w pudełku. Dla najbardziej oszczędnych alternatywą jest GrizzGlass HybridGlass Camera za 9,99 zł.

    Najlepsza ładowarka sieciowa do Oppo Find X9 Ultra

    Find X9 Ultra ładuje się przewodowo z mocą 100 W SUPERVOOC i uzupełnia baterię 7 050 mAh w niecałe 40 minut, co potwierdza oficjalna specyfikacja OPPO. Pełne 100 W uzyskasz jednak tylko z oryginalną ładowarką SUPERVOOC. Uniwersalna ładowarka sieciowa GaN naładuje telefon szybko i bezpiecznie przez USB Power Delivery oraz PPS, choć nie osiągnie proprietarnych 100 W.

    Ugreen Nexode Pro 100 W GaN — nasz wybór

    Ładowarka Ugreen Nexode Pro 100 W GaN do Oppo Find X9 UltraŁadowarka sieciowa Ugreen Nexode Pro 100 W GaN z portami USB-C i USB-A

    Nasz wybór. Ugreen Nexode Pro 100 W GaN to najlepsze dopasowanie do Find X9 Ultra — na pojedynczym porcie USB-C oddaje pełne 100 W, więc telefon ładuje się z maksymalną prędkością, jaką przyjmuje przez USB Power Delivery i PPS. Trzy porty (2× USB-C + USB-A) i kompaktowa obudowa GaN obsłużą też laptopa czy tablet.

    Za 219,90 zł dostajesz markę z czołówki ładowarek i komplet standardów (PD, PPS, QC, SCP, AFC). Pamiętaj: pełne 100 W SUPERVOOC uzyskasz tylko z oryginalną ładowarką OPPO, ale ten Ugreen daje najszybsze uniwersalne ładowanie i zapas mocy na laptopa. Dobierz do niej kabel USB-C do USB-C obsługujący wysoką moc, bo tani kabel ogranicza realną prędkość ładowania.

    Najlepsza ładowarka indukcyjna do Oppo Find X9 Ultra

    Find X9 Ultra ładuje się bezprzewodowo z mocą do 50 W, ale tylko w standardzie AIRVOOC z ładowarką OPPO. Uniwersalne ładowarki indukcyjne Qi i Qi2 dostarczą telefonowi do 15 W — wygodnie na biurko albo nocny stolik. Modele magnetyczne trzymają się pewnie z etui magnetycznym, bo telefon nie ma wbudowanych magnesów; bez niego użyjesz ich jak klasycznej podstawki Qi.

    Tech-Protect A51 Arcticboost 3in1 — nasz wybór

    Nasz wybór. Tech-Protect A51 Arcticboost 3in1 (229 zł) ładuje jednocześnie telefon, smartwatch i słuchawki, ma magnesy Qi2 i aktywne chłodzenie wentylatorem. Do pełnej mocy podłącz ją do ładowarki sieciowej minimum 45 W. Jeśli wolisz najtańszą opcję, sprawdź magnetyczny pad Tech-Protect A50 za 59 zł.

    Warto dodać do koszyka. Do baterii 7 050 mAh idealnie pasuje powerbank z USB Power Delivery — kompaktowy model 10 000 mAh ratuje na dłuższych wyjazdach.

    Który zestaw akcesoriów do Oppo Find X9 Ultra wybrać?

    Nie każdy potrzebuje wszystkiego naraz. Poniżej trzy scenariusze dopasowane do budżetu i stylu użytkowania.

    • Budżetowy (ok. 50 zł): Bizon Case Łupka (35 zł) + GrizzGlass HybridGlass (14,99 zł). Podstawowa ochrona pleców i ekranu za mniej niż 50 zł.
    • Optymalny (ok. 80 zł): Bizon Case Łupka (35 zł) + Bizon Glass Edge (25 zł) + 3mk Lens Protection (19 zł). Pełna ochrona telefonu i aparatu — nasza rekomendacja dla większości.
    • Komplet z ładowaniem (ok. 300 zł): powyższy zestaw plus Ugreen Nexode Pro 100 W GaN (219,90 zł). Wszystko, czego potrzebujesz od pierwszego dnia, łącznie z szybką ładowarką.

    Jeśli zależy Ci na jak najmniejszej liczbie zakupów, gotowy Bizon Case Clear Pack łączy etui i folie w jednym pudełku za 55 zł.

    Podsumowanie

    Oppo Find X9 Ultra to flagowiec wart około 6 000 zł, więc kilkadziesiąt złotych na akcesoria to najtańsze ubezpieczenie, jakie możesz kupić. Najważniejsze wnioski:

    • Etui: Bizon Case Łupka (35 zł) na co dzień, Soft Case (45 zł) dla lubiących miękki silikon.
    • Szkło na ekran: Bizon Glass Edge (25 zł) z twardością 9H jako najlepszy kompromis ceny i ochrony.
    • Aparat: 3mk Lens Protection (19 zł) chroni wystające obiektywy Hasselblad — nie pomijaj tego kroku.
    • Ładowarka: Ugreen Nexode Pro 100 W GaN (219,90 zł) — pełne 100 W na USB-C i zapas mocy na laptopa.

    Wszystkie akcesoria z tego rankingu znajdziesz od ręki w kategorii akcesoria do Oppo Find X9 Ultra →, a szerszy wybór dopasowań do całej serii Oppo Find X9 rośnie z każdym tygodniem. Darmowa dostawa od 100 zł, InPost i wysyłka w 24 h.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Jakie etui pasuje do Oppo Find X9 Ultra?

    Do Find X9 Ultra pasują dedykowane etui Bizon: twarde Case Łupka (35 zł), silikonowe Soft Case (45 zł) oraz zestaw Case Clear Pack z foliami (55 zł). Wszystkie mają wycięcia dopasowane do dużego modułu aparatu Hasselblad i podniesione krawędzie chroniące ekran.

    Jakie szkło hartowane wybrać do Oppo Find X9 Ultra?

    Najlepszym kompromisem jest Bizon Glass Edge (25 zł), szkło hartowane 9H z pełnym klejem 4D. Tańszą alternatywą jest hybrydowe GrizzGlass HybridGlass (14,99 zł), a dla prywatności ekranu sprawdzi się matowe szkło prywatyzujące Bizon Hybrid Shadow (35 zł).

    Czy trzeba chronić aparat w Oppo Find X9 Ultra?

    Tak. Moduł aparatu mocno wystaje i dotyka podłoża jako pierwszy, gdy odkładasz telefon. Zarysowany obiektyw pogarsza każde zdjęcie z danego ogniska. Osłona na aparat, jak 3mk Lens Protection (19 zł za 4 sztuki), kosztuje kilkanaście złotych i zapobiega kosztownym rysom.

    Jaka ładowarka do Oppo Find X9 Ultra?

    Telefon ładuje się z mocą 100 W SUPERVOOC z oryginalną ładowarką OPPO. Z ładowarek uniwersalnych najlepiej sprawdzi się model GaN 100 W, jak Ugreen Nexode Pro (219,90 zł), który ładuje telefon szybko i bezpiecznie przez USB Power Delivery oraz PPS, a przy okazji obsłuży laptopa. Pamiętaj o kablu USB-C obsługującym wysoką moc.

    Czy Oppo Find X9 Ultra obsługuje ładowanie bezprzewodowe?

    Tak, Find X9 Ultra ładuje się bezprzewodowo z mocą do 50 W oraz obsługuje reverse charging 10 W. Możesz więc korzystać z ładowarki indukcyjnej na biurku lub nocnym stoliku bez zdejmowania etui, pod warunkiem że obudowa, jak Bizon Soft Case, nie blokuje ładowania Qi.

    Ile kosztuje komplet akcesoriów do Oppo Find X9 Ultra?

    Podstawowy komplet etui plus szkło zamyka się w kwocie około 50 zł. Pełna ochrona z etui, szkłem na ekran i osłoną aparatu to około 80 zł. Z szybką ładowarką GaN 100 W całość wynosi około 300 zł — wciąż ułamek ceny naprawy pękniętego ekranu flagowca.

  • Samsung Galaxy Watch 9 — rewolucja czy ewolucja?

    Samsung Galaxy Watch 9 — rewolucja czy ewolucja?

    Samsung Galaxy Watch 9 ma zadebiutować 22 lipca 2026 roku na Galaxy Unpacked w Londynie, razem z Galaxy Z Fold 8, Z Flip 8 i Watch Ultra 2. Według przecieków znika wersja Classic z obrotowym bezelem, bateria rośnie o około 23%, a zegarek zachowuje dwa rozmiary: 40 i 44 mm. To dane z przecieków, Samsung ich jeszcze nie potwierdził.

    Lato to tradycyjnie czas zegarków i składaków Samsunga. Rewolucja czy ewolucja? Sądząc po przeciekach, to raczej spokojny krok naprzód niż przewrót, ale kilka zmian naprawdę robi różnicę. Poniżej zebraliśmy wszystko, co dziś wiadomo o nowym zegarku: przewidywaną datę premiery, specyfikację z przecieków, spodziewaną cenę i to, czym różni się od Galaxy Watch 8.

    Kiedy premiera Galaxy Watch 9?

    Kiedy Galaxy Watch 9 trafi do sklepów? Zegarek ma zostać zaprezentowany 22 lipca 2026 roku podczas konferencji Galaxy Unpacked. Według doniesień Samsung organizuje letni Unpacked w Londynie, a nowy model pojawi się na scenie obok kolejnej generacji składaków.

    Sygnałem, że premiera jest blisko, było przejście urządzenia przypisywanego serii Watch 9 przez amerykański urząd FCC w połowie czerwca 2026. Certyfikacja w FCC to zwykle jeden z ostatnich kroków przed oficjalnym debiutem.

    Uwaga: Na dzień publikacji Samsung nie wysłał jeszcze oficjalnego zaproszenia na Unpacked ani nie potwierdził nazwy „Galaxy Watch 9″. Datę 22 lipca i całą specyfikację traktuj jako wysoce prawdopodobne przecieki, a nie dane potwierdzone przez producenta. Oficjalne informacje pojawią się na newsroomie Samsunga.

    Przedsprzedaż rusza zwykle w dniu konferencji, a sprzedaż detaliczna 1–2 tygodnie później. Jeśli schemat się powtórzy, zegarek kupisz w sklepach na początku sierpnia 2026.

    Samsung Galaxy Watch 9 — specyfikacja z przecieków

    Nowy model ma być ewolucją, a nie rewolucją. Samsung dopracowuje sprawdzoną konstrukcję zamiast wywracać ją do góry nogami. Poniższa tabela zbiera najważniejsze parametry, jakie podają zagraniczne redakcje technologiczne.

    Parametr (przeciek)Galaxy Watch 9
    Premiera22 lipca 2026 (Galaxy Unpacked)
    Rozmiary koperty40 mm i 44 mm
    Ekran1,34″ (40 mm) / 1,47″ (44 mm), AMOLED
    Bateriaok. 382 mAh (40 mm) / ok. 435 mAh (44 mm)
    ProcesorExynos W1000 lub Snapdragon Wear Elite
    Wersja Classicbrak w tej generacji
    SystemWear OS / One UI Watch
    ŁącznośćBluetooth oraz LTE (wersja droższa)
    KoloryCream i Graphite

    Warto pamiętać, że część tych danych pochodzi z pojedynczych źródeł i może się jeszcze zmienić. Największe wątpliwości dotyczą procesora — o tym niżej.

    Procesor — Exynos W1000 czy Snapdragon Wear Elite?

    To najbardziej sporny punkt całej układanki. Przecieki są tu podzielone i nie ma jednej, spójnej wersji.

    Część źródeł twierdzi, że zegarek zostaje przy układzie Exynos W1000, znanym z Galaxy Watch 7 i Watch 8, a nowy chip Snapdragon Wear Elite w litografii 3 nm trafi wyłącznie do mocniejszego Galaxy Watch Ultra 2. Inne doniesienia podają, że to właśnie standardowy Watch 9 dostanie nowy procesor Qualcomma z wyraźnie wyższą wydajnością.

    Porada: Jeśli zależy Ci na maksymalnej płynności i najnowszym chipie, poczekaj na oficjalną specyfikację z 22 lipca. Dopiero Samsung rozstrzygnie, który układ napędza nowy zegarek. Do tego czasu każdą informację o procesorze traktuj jako niepotwierdzoną.

    W codziennym użyciu różnica między tymi układami będzie odczuwalna głównie przy funkcjach AI i cięższych aplikacjach. Do powiadomień, treningów i pomiarów zdrowotnych wystarczy każdy z nich.

    Galaxy Watch 9 Classic — koniec wersji z bezelem

    Największa zmiana w tej generacji jest widoczna gołym okiem: Samsung ma zrezygnować z wariantu Classic z fizycznym, obrotowym bezelem. To on od lat wyróżniał droższą wersję zegarka i przyciągał fanów klasycznego wyglądu.

    Sporo osób wciąż szuka w sieci hasła „Galaxy Watch 9 Classic”, ale według zgłoszeń do FCC taki model w 2026 roku prawdopodobnie się nie pojawi. Jeśli zależy Ci na obrotowym pierścieniu, realnymi opcjami zostają starsze modele lub mocniejsza linia Ultra.

    W zamian producent ma postawić na jeden, spójny język projektowy: okrągłą kopertę, cieńsze ramki i sterowanie dotykowym pierścieniem wokół ekranu zamiast fizycznego bezela. To decyzja, która upraszcza ofertę, ale nie każdemu przypadnie do gustu.

    Bateria i ładowanie

    Czas pracy to obok procesora druga rzecz, która najbardziej interesuje kupujących. Tutaj przecieki są optymistyczne.

    • Wersja 40 mm — ogniwo o pojemności około 382 mAh, marketingowo podawane jako 400 mAh. Samsung ma reklamować to jako wzrost o mniej więcej 23% względem Galaxy Watch 8, którego bateria w tym rozmiarze ma 325 mAh.
    • Wersja 44 mm — akumulator rzędu 435 mAh, co przy oszczędniejszym ekranie i optymalizacji systemu ma pozwolić na dłuższą pracę między ładowaniami.

    W praktyce większa bateria oznacza realną szansę na dwa dni działania przy umiarkowanym korzystaniu. Dla wielu użytkowników to właśnie ta zmiana, a nie procesor, przesądzi o sensie przesiadki ze starszego zegarka.

    Funkcje zdrowotne i AI

    Pod względem zdrowia nowy zegarek ma kontynuować to, co Samsung dopracowywał przez ostatnie generacje. Według przecieków wracają wszystkie kluczowe czujniki:

    • EKG — pomiar zapisu pracy serca prosto z nadgarstka.
    • Pomiar ciśnienia krwi — funkcja dostępna po kalibracji tradycyjnym ciśnieniomierzem.
    • Saturacja (SpO2) — kontrola natlenienia krwi.
    • Temperatura skóry — wykorzystywana m.in. do analizy snu i cyklu.

    Nowością ma być mocniejszy nacisk na analizę zdrowia wspieraną przez AI — spersonalizowane wskazówki dotyczące snu, aktywności i regeneracji. Zegarek ma działać pod kontrolą Wear OS z nakładką One UI Watch, ściśle zintegrowaną z telefonami Galaxy.

    Galaxy Watch 9 vs Galaxy Watch 8 — co się zmienia

    Jeśli masz Galaxy Watch 8, różnice są ewolucyjne. Największy zysk to bateria i porządki w ofercie.

    CechaGalaxy Watch 8 (2025)Galaxy Watch 9 (przeciek)
    Rozmiary40 i 44 mm40 i 44 mm
    Bateria (40 mm)ok. 325 mAhok. 400 mAh (+23%)
    Wersja Classic✅❌
    ProcesorExynos W1000Exynos W1000 lub Wear Elite
    SystemOne UI Watch (Wear OS)One UI Watch (Wear OS)
    Premieralipiec 2025lipiec 2026

    Dla posiadaczy Watcha 8 to upgrade „dla chcących”, a nie konieczność. Dłuższy czas pracy kusi, ale zestaw czujników zostaje na podobnym poziomie. Większy sens przesiadka ma dla osób z Galaxy Watch 6 lub starszym sprzętem, gdzie skok baterii i wydajności będzie naprawdę odczuwalny.

    Cena i dostępność w Polsce

    Samsung nie podał jeszcze polskich cen, ale przecieki wskazują punkt odniesienia. W USA wersja Bluetooth ma startować od 349 dolarów, a modele LTE mają być droższe o 30–40 dolarów. W Europie pojawiła się kwota rzędu 409 euro za podstawowy wariant.

    Przekładając to na nasz rynek i cenę poprzednika, w Polsce nowy zegarek powinien kosztować orientacyjnie od 1 499 do 1 699 zł za wersję 40 mm Bluetooth. Wariant 44 mm oraz modele z LTE będą odpowiednio droższe. To wciąż szacunek, oficjalny cennik poznamy w dniu premiery.

    Co jeszcze pokaże Samsung na Unpacked

    Unpacked 22 lipca to nie tylko zegarek. Tego samego dnia Samsung ma odświeżyć praktycznie całą linię urządzeń ubieralnych i składanych. Poniższe informacje również pochodzą z przecieków.

    • Galaxy Watch Ultra 2 — mocniejszy zegarek z tytanową kopertą 47 mm, baterią 800 mAh i nowym chipem 3 nm. Szczegóły znajdziesz w tekście o tym, co wiemy o Galaxy Watch Ultra 2.
    • Galaxy Z Fold 8 i Z Flip 8 — nowa generacja składaków z większymi bateriami i szybszym ładowaniem.
    • Galaxy Glasses — pierwsze inteligentne okulary Samsunga, o których mówi się od kilku miesięcy.

    Jeśli wybierasz między standardowym Watchem 9 a Ultrą 2, kluczowa różnica to bateria, wytrzymałość i cena. Watch 9 celuje w codzienne noszenie, Ultra 2 — w sport ekstremalny i maksymalny czas pracy.

    Akcesoria do Galaxy Watch 9 — co warto przygotować

    Nowy zegarek ma zachować kopertę w rozmiarach 40 i 44 mm, więc paski i szkła pasujące do Galaxy Watch 8 mają szansę działać również z nową generacją. Ostateczną kompatybilność potwierdzimy zaraz po premierze.

    Jeśli chcesz mieć ochronę i wymienny pasek gotowe na pierwszy dzień, zajrzyj do naszych kategorii. Znajdziesz w nich akcesoria do bieżących modeli Samsunga — akcesoria do Galaxy Watch 8, szeroki wybór pasków do zegarków oraz zbiorczą kategorię paski, szkła i opaski Galaxy Watch. Kategorię nowego modelu dodamy i uzupełnimy o produkty zaraz po oficjalnej premierze.

    Podsumowanie

    Galaxy Watch 9 zapowiada się na spokojny, przemyślany upgrade. Nie ma tu rewolucji, ale są konkretne zmiany: większa bateria, uporządkowana oferta bez wersji Classic i dwa sprawdzone rozmiary koperty. Premiera ma odbyć się 22 lipca 2026 na Galaxy Unpacked w Londynie, razem z Galaxy Watch Ultra 2 i nową generacją składaków.

    Najważniejsze wnioski (wszystkie na podstawie przecieków, bez oficjalnego potwierdzenia Samsunga):

    • Premiera: 22 lipca 2026 na Galaxy Unpacked w Londynie.
    • Kluczowe zmiany: bateria większa o ok. 23%, koniec wersji Classic, dwa rozmiary 40 i 44 mm.
    • Cena: prawdopodobnie od ok. 1 499 zł za wersję 40 mm Bluetooth, na podstawie poprzednika i cen z przecieków.

    Czekasz na nowy zegarek? Skompletuj ochronę i paski zawczasu — akcesoria do Galaxy Watch 8 są dostępne od ręki, a kategorię nowego modelu aktualizujemy zaraz po premierze.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Kiedy premiera Galaxy Watch 9?
    Według przecieków premiera odbędzie się 22 lipca 2026 podczas Galaxy Unpacked w Londynie. Samsung nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej daty, ale przejście urządzenia przez FCC w połowie czerwca sugeruje, że debiut jest bardzo blisko.

    Ile będzie kosztować Samsung Galaxy Watch 9?
    Oficjalnej ceny w Polsce jeszcze nie ma. Wersja Bluetooth ma startować od około 349 dolarów (409 euro), co w naszych realiach oznacza orientacyjnie od 1 499 do 1 699 zł za model 40 mm. Wariant LTE i 44 mm będą droższe.

    Czy będzie Galaxy Watch 9 Classic z obrotowym bezelem?
    Prawdopodobnie nie. Według zgłoszeń do FCC Samsung rezygnuje w tej generacji z wersji Classic. Jeśli zależy Ci na fizycznym, obrotowym pierścieniu, realną opcją zostają starsze modele lub linia Ultra.

    Jaki procesor ma Galaxy Watch 9?
    To wciąż niepewne. Część przecieków wskazuje na znany Exynos W1000, inne na nowy Snapdragon Wear Elite w litografii 3 nm. Ostateczną odpowiedź poznamy dopiero podczas oficjalnej premiery.

    Czym różni się Galaxy Watch 9 od Watcha 8?
    Największe zmiany to większa o około 23% bateria i brak wersji Classic. Rozmiary koperty (40 i 44 mm) oraz zestaw czujników zdrowotnych pozostają zbliżone. To ewolucja, a nie rewolucja.

    Czy paski od Galaxy Watch 8 pasują do Galaxy Watch 9?
    Najprawdopodobniej tak. Nowy model zachowuje rozmiary koperty 40 i 44 mm, więc paski i szkła do Watcha 8 powinny pasować również do nowej generacji. Ostateczną kompatybilność potwierdzimy po premierze.

  • Najlepszy wiatrak ręczny: TOP 10 wentylatorów na lato 2026

    Najlepszy wiatrak ręczny: TOP 10 wentylatorów na lato 2026

    Najlepszy wentylator ręczny na upały to Spigen A905 Mini (85 zł), kieszonkowy model z baterią 1800 mAh i pracą do 11 godzin. Najwięcej mocy daje AWEI F38 MINI (89 zł) z silnikiem 13 500 obr./min, a najtaniej schłodzisz się z USAMS Mini Pocket ZB354 za 15,90 zł. Poniżej pełny ranking TOP 10 z cenami i specyfikacjami.

    Lato w pełni, a upały potrafią dać w kość w tramwaju, na festiwalu czy w dusznym biurze bez klimatyzacji. Mały wiatrak w torbie kosztuje mniej niż obiad na mieście, a różnicę czujesz od razu. Problem w tym, że modele wyglądają niemal identycznie, a dzielą je bateria, siła nawiewu i waga. Zebraliśmy dziesięć najlepszych wentylatorów ręcznych dostępnych w homescreen.pl i podpowiadamy, który wybrać do Twojego scenariusza.

    Jak wybrać wentylator ręczny? Najważniejsze kryteria

    Zanim przejdziemy do rankingu, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dobry wentylator ręczny to kompromis między siłą nawiewu a czasem pracy. Mocniejszy podmuch szybciej rozładowuje baterię.

    • Pojemność baterii (mAh): decyduje o czasie pracy. 1200 mAh to kilka godzin na niskim biegu, 3600 mAh starcza na cały dzień poza domem.
    • Liczba prędkości: minimum trzy biegi dają realną kontrolę nad siłą i głośnością.
    • Waga: poniżej 100 g wentylator zniknie w kieszeni, powyżej 200 g lepiej sprawdzi się na biurku niż w dłoni.
    • Ładowanie USB-C: dziś standard w lepszych modelach. Naładujesz je tym samym kablem co telefon, także z powerbanku.
    • Głośność: na najwyższym biegu każdy mały wentylator szumi. Liczy się dobrze dobrany bieg średni, cichy, a wciąż wyczuwalny.
    • Typ: do ręki, na biurko, składany, na szyję czy wielofunkcyjny. Każdy pasuje do innej sytuacji.

    Nie daj się nabrać na hasła typu „turbo” bez podanych parametrów. Liczą się konkretne mAh, obroty i deklarowany czas pracy. Warto też zwrócić uwagę na materiały: obudowy z ABS i PP są lekkie i odporne na drobne upadki, co przy urządzeniu noszonym w torbie ma znaczenie. Jeśli szukasz sprzętu do plecaka, celuj w wentylator przenośny do 100 g z baterią co najmniej 1800 mAh.

    Porada: standard USB-C (USB-IF) sprawia, że jeden kabel obsłuży telefon, słuchawki i wentylator. To realna wygoda w podróży, dlatego traktujemy USB-C jako plus przy wyborze.

    Ranking: TOP 10 najlepszych wiatraków ręcznych 2026

    Dziesięć modeli, które realnie warto rozważyć, od budżetowego malucha za 15,90 zł po wielofunkcyjnego kombajna. Każdy trafił tu za konkretną cechę, nie za ładne pudełko. Marki Spigen, USAMS i AWEI dają realny wybór między ceną a możliwościami.

    1. Spigen A905 Mini: najlepszy wentylator kieszonkowy

    Nasz wybór na co dzień. Spigen A905 Mini łączy solidną markę akcesoriów (Spigen) z rozsądną ceną 85 zł. Pięciołopatowy wirnik i szeroki wlot powietrza dają wyraźny, równy podmuch, a bateria 1800 mAh wystarcza na 11 godzin na najniższym biegu (6 h na średnim, 3 h na maksymalnym).

    Waży tylko 95 g i mieści się w kieszeni spodni. Antypoślizgowa silikonowa podstawka pozwala postawić go na biurku, a podświetlany pierścień przycisku i dołączony pasek na nadgarstek to miłe detale. W zestawie jest kabel USB-C do USB-C (100 cm).

    • Bateria: 1800 mAh (do 11 h)
    • Prędkości: 3 biegi
    • Waga: 95 g
    • Ładowanie: USB-C, kabel w zestawie
    • Plus: pasek na rękę i podstawka 2w1

    2. AWEI F38 MINI: najmocniejszy wiatrak do ręki

    Wiatrak ręczny AWEI F38 MINI niebieski z wyświetlaczem LED
    Wentylator ręczny AWEI F38 MINI 3600mAh niebieski

    Dla tych, którzy chcą poczuć wiatr. AWEI F38 MINI (89 zł) to najmocniejszy i najbardziej wytrzymały handheld w zestawieniu. Silnik kręci się z prędkością 13 500 obr./min, a strumień powietrza osiąga do 10,5 m/s. Bateria 3600 mAh daje od 2 do nawet 10 godzin pracy, zależnie od biegu.

    Największy atut to płynna regulacja: aż 100 poziomów siły nawiewu i wyświetlacz LED pokazujący poziom baterii oraz aktualną moc. Ładowanie przez USB-C (5V/2A) trwa około 3 godzin. Przy 212 g to model, który dobrze leży w dłoni i wygląda elegancko.

    • Bateria: 3600 mAh (do 10 h)
    • Silnik: 13 500 obr./min, do 10,5 m/s
    • Regulacja: 100 poziomów, wyświetlacz LED
    • Waga: 212 g
    • Plus: największa bateria i najdłuższy czas pracy

    3. USAMS Ice-Cooling Digital High-Speed: najlepszy stosunek mocy do ceny

    Dużo mocy za mało pieniędzy. USAMS Ice-Cooling Digital High-Speed (49 zł) to najmocniejszy wentylator w swojej półce cenowej. Silnik High-Speed kręci się z prędkością do 14 000 obr./min i przy mocy 7 W generuje silny strumień powietrza. Technologia Ice-Cooling potęguje wrażenie chłodu.

    Bateria 2000 mAh jest jedną z pojemniejszych w rankingu, a cyfrowy wyświetlacz LED pokazuje dokładny poziom naładowania. Koniec ze zgadywaniem, ile zostało energii. Regulacja siły nawiewu jest płynna. Przy 115 g spokojnie wrzucisz go do plecaka, a ładowanie USB-C trwa około 2 godzin.

    • Bateria: 2000 mAh
    • Silnik: do 14 000 obr./min, 7 W
    • Wyświetlacz: cyfrowy LED (poziom baterii)
    • Waga: 115 g
    • Plus: najmocniejszy nawiew w cenie 49 zł

    4. USAMS magnetyczny na biurko: najlepszy do pracy i domu

    Wiatraczek magnetyczny na biurko USAMS biały
    Wentylator biurkowy USAMS z magnetycznym mocowaniem i regulacją 180 stopni

    Najlepszy, gdy nie chcesz go trzymać w ręce. Wiatraczek magnetyczny USAMS (49 zł) to hybryda wentylatora podręcznego i biurkowego. Podstawa obraca się o 180°, a magnetyczne mocowanie pozwala przyczepić go do metalowej powierzchni bez wiercenia, na przykład do obudowy komputera, lodówki czy półki.

    Bateria 2000 mAh daje do 6 godzin pracy na pierwszym biegu (3,5 h na drugim, 2,5 h na najmocniejszym). Wskaźnik baterii informuje o poziomie naładowania. Waży 225 g, najwięcej w tej grupie, ale to model, który ma stać, a nie leżeć w kieszeni. Idealny na biurko w dusznym biurze.

    • Bateria: 2000 mAh (do 6 h)
    • Mocowanie: magnetyczne, bez wiercenia
    • Regulacja: obrót podstawy 180°
    • Waga: 225 g
    • Plus: stoi samodzielnie i przyczepisz go do metalu

    5. AWEI F45 z klipsem: najlepszy wiatrak biurkowy

    Mini wiatrak biurkowy AWEI F45 z klipsem biały
    Wentylator na biurko AWEI F45 z obrotową głowicą i klipsem

    Przypniesz go, gdzie chcesz. AWEI F45 z klipsem (69 zł) to wentylator biurkowy z solidnym klipsem, który zamocujesz na krawędzi biurka, półki czy wózka. Obrotowa głowica kieruje nawiew dokładnie tam, gdzie potrzeba, a gęsta kratka ochronna dba o bezpieczeństwo palców.

    Bateria 1200 mAh pracuje aż do 7 godzin na pierwszym biegu (2,5 h na drugim, 1,5 h na trzecim). Trzy prędkości pokrywają zakres od delikatnego powiewu po intensywne chłodzenie. Ładowanie przez USB trwa około 2 godzin. To dobry wybór, jeśli chcesz wolnych rąk przy pracy przy komputerze.

    • Bateria: 1200 mAh (do 7 h)
    • Mocowanie: klips + na biurko
    • Regulacja: obrotowa głowica
    • Moc: 5 W, 3 biegi
    • Plus: najdłuższa praca wśród biurkowych 1200 mAh

    6. USAMS LiFE LU02: najbardziej uniwersalny

    Wentylator, telefon i statyw w jednym. USAMS LiFE LU02 (59 zł) wyróżnia się elastyczną gęsią szyją i magnetycznym uchwytem na telefon. Zgiętką konstrukcję ustawisz pod dowolnym kątem, a stalowy pierścień pozwala powiesić wentylator lub oprzeć go na blacie.

    To najlżejszy z „biurkowych” modeli, waży zaledwie 95 g przy smukłej obudowie 208 × 75 × 23 mm. Bateria 900 mAh i moc 3,9 W wystarczą do chłodzenia przy pracy, a magnetyczny uchwyt przytrzyma telefon podczas oglądania filmów. Ładowanie zajmuje około 2 godzin. Wszechstronny gadżet na biurko i w podróż.

    • Bateria: 900 mAh
    • Konstrukcja: elastyczna gęsia szyja
    • Bonus: magnetyczny uchwyt na telefon
    • Waga: 95 g
    • Plus: chłodzi i trzyma telefon jednocześnie

    7. Składany USAMS ZB352: najlepszy do podróży

    Składany wiatrak ręczny USAMS Mini ZB352 czarny
    Wentylator USAMS ZB352 składany z regulacją kąta i wyświetlaczem

    Raz w dłoni, raz na biurku. Składany USAMS ZB352 (49 zł) zmienia się z wentylatora ręcznego w biurkowy jednym ruchem. Regulacja kąta pozwala skierować powietrze dokładnie na siebie, a cyfrowy wyświetlacz pokazuje poziom baterii.

    Bateria 1200 mAh zasila aż pięć biegów, więc dobierzesz siłę nawiewu do sytuacji. Przy 92 g i kompaktowych wymiarach 148 × 51 × 37 mm bez trudu schowasz go do torby. Ładowanie USB-C trwa około 2 godzin. To najbardziej praktyczny „dwa w jednym” w rankingu.

    • Bateria: 1200 mAh
    • Konstrukcja: składany, ręczny i biurkowy
    • Prędkości: 5 biegów
    • Waga: 92 g
    • Plus: składa się na płasko, idealny w podróż

    8. USAMS Mini ZB288: najlepszy budżetowy handheld

    Tani, lekki, wystarczający. USAMS Mini ZB288 (29 zł) to świetny wybór na start lub jako drugi egzemplarz dla dziecka. Ergonomiczny uchwyt dobrze leży w dłoni, a trzy prędkości pokrywają większość sytuacji.

    Bateria 1200 mAh pracuje do 4,7 godziny na pierwszym biegu, 2,4 h na drugim i 1,5 h na trzecim. Przy 81 g to jeden z najlżejszych modeli w rankingu. Ładowanie USB-C i kabel w komplecie. Za tę cenę trudno o coś sensowniejszego.

    • Bateria: 1200 mAh (do 4,7 h)
    • Prędkości: 3 biegi
    • Waga: 81 g
    • Ładowanie: USB-C, kabel w zestawie
    • Plus: znakomity stosunek ceny do możliwości

    9. AWEI F40 3w1: najbardziej wielofunkcyjny

    Wiatrak, dmuchawa i odkurzacz w jednym. AWEI F40 3w1 (159 zł) to najbardziej rozbudowany model w zestawieniu. Bezszczotkowy silnik z aluminiowymi łopatkami rozpędza się do 82 000 obr./min, więc oprócz chłodzenia posłuży do zdmuchiwania kurzu z klawiatury, czyszczenia zakamarków czy suszenia sierści zwierzaka.

    W komplecie znajdziesz wymienne dysze (długą i krótką), dwie szczotki czyszczące oraz welurowe etui. Bateria 3300 mAh i cztery tryby prędkości dają dużą elastyczność, a ładowanie USB-C (5V/2A) trwa około 2 godzin. Przy 210 g to poręczny kombajn dla domu i biurka.

    • Bateria: 3300 mAh
    • Funkcje: wiatrak, dmuchawa, odkurzanie, suszenie
    • Silnik: bezszczotkowy, do 82 000 obr./min
    • Akcesoria: 2 dysze, 2 szczotki, etui
    • Plus: cztery urządzenia w cenie jednego

    10. USAMS Mini Pocket ZB354: najtańszy i najmniejszy

    Najmniej pieniędzy, najmniej miejsca. USAMS Mini Pocket ZB354 (15,90 zł) to najtańszy i najlżejszy mini wentylator w rankingu. Waży zaledwie 55 g i zmieści się w każdej kieszeni czy małej torebce. Trzy prędkości dają zakres od delikatnego powiewu po mocniejszy nawiew.

    Bateria 500 mAh pracuje około 2 godzin na najniższym biegu i 36 minut na maksymalnym, więc to raczej sprzęt na krótkie wyjścia niż na cały dzień. Za mniej niż 16 zł dostajesz jednak w pełni sprawny wentylator na gorące popołudnie. Świetny na prezent i dla dziecka.

    • Bateria: 500 mAh (do 2 h)
    • Prędkości: 3 biegi
    • Waga: 55 g (najlżejszy)
    • Cena: 15,90 zł
    • Plus: najtańszy wentylator w zestawieniu

    Porównanie wentylatorów ręcznych

    #ModelMarkaBateriaWagaWyróżnikCena
    1Spigen A905 MiniSpigen1800 mAh95 gdo 11 h, pasek + podstawka85 zł
    2AWEI F38 MINIAWEI3600 mAh212 g100 poziomów, wyświetlacz89 zł
    3USAMS Ice-Cooling High-SpeedUSAMS2000 mAh115 g14 000 obr./min49 zł
    4USAMS magnetyczny na biurkoUSAMS2000 mAh225 gmagnes, obrót 180°49 zł
    5AWEI F45 z klipsemAWEI1200 mAh,klips, do 7 h69 zł
    6USAMS LiFE LU02USAMS900 mAh95 ggęsia szyja + uchwyt59 zł
    7Składany USAMS ZB352USAMS1200 mAh92 gskładany, 5 biegów49 zł
    8USAMS Mini ZB288USAMS1200 mAh81 gbudżetowy, do 4,7 h29 zł
    9AWEI F40 3w1AWEI3300 mAh210 gwiatrak + dmuchawa159 zł
    10USAMS Mini Pocket ZB354USAMS500 mAh55 gnajtańszy, najlżejszy15,90 zł

    Chcesz zobaczyć pełną ofertę? Sprawdź wszystkie wentylatory i wiatraki ręczne w homescreen.pl →

    Wentylator ręczny, na biurko, składany czy na szyję?

    Nie każdy scenariusz to trzymanie wentylatora w dłoni. Dopasuj typ do sytuacji:

    • W ruchu (spacer, festiwal, komunikacja): klasyczny wentylator do ręki jak Spigen A905, AWEI F38 czy budżetowy ZB354. Lekki, mieści się w kieszeni.
    • Przy biurku i w domu: model magnetyczny USAMS albo AWEI F45 z klipsem. Stoją samodzielnie i kierują nawiew tam, gdzie trzeba.
    • W podróży: składany USAMS ZB352, który spłaszczysz i schowasz do torby.
    • Z wolnymi rękami: wentylatory na szyję. W kategorii wentylatorów homescreen.pl pojawiają się też modele AWEI zakładane na kark, wygodne przy gotowaniu czy sprzątaniu.

    Ile prądu zużywa wentylator ręczny?

    To częste pytanie, a odpowiedź jest uspokajająca: grosze. Mały wentylator ręczny pobiera od 3 do 7 W. Nawet ładując go codziennie przez całe lato, roczny koszt energii liczy się w złotówkach, nie w dziesiątkach złotych.

    Klucz to bateria. Model 2000 mAh naładujesz do pełna w około 2 godziny, a potem korzystasz z niego bez kabla przez większą część dnia. W terenie doładujesz go z powerbanku tym samym kablem USB-C, którego używasz do telefonu. Dlatego wentylator na akumulator jest wygodniejszy i tańszy w użyciu niż modele sieciowe 230 V.

    Jak dbać o baterię wentylatora

    Wbudowany akumulator litowo-jonowy wytrzyma setki cykli, jeśli traktujesz go rozsądnie. Kilka prostych zasad wydłuży życie wentylatora na lata.

    • Nie zostawiaj go rozładowanego na miesiące: przed dłuższym przechowywaniem naładuj baterię do około połowy.
    • Ładuj rozsądnym prądem: wentylatory pobierają 5 V, więc wystarczy zwykła ładowarka do smartfona lub port USB w laptopie. Mocna ładowarka GaN nie naładuje go szybciej.
    • Unikaj skrajnych temperatur: nie zostawiaj urządzenia na parapecie w pełnym słońcu ani w rozgrzanym aucie.

    Na wycieczce sprawdzi się duet wentylator plus powerbank. Dzięki niemu chłód masz zapewniony przez cały dzień poza domem.

    Który wentylator ręczny wybrać?

    Krótko i konkretnie, zależnie od Twoich priorytetów:

    • Najlepszy na co dzień → Spigen A905 Mini. Długi czas pracy, pasek i podstawka, sprawdzona marka.
    • Maksymalna moc i bateria → AWEI F38 MINI. 3600 mAh, 100 poziomów, wyświetlacz LED.
    • Najwięcej mocy za 49 zł → USAMS Ice-Cooling High-Speed. Silnik 14 000 obr./min i wyświetlacz.
    • Na biurko → magnetyczny USAMS lub AWEI F45 z klipsem. Wolne ręce przy pracy.
    • W podróż → składany USAMS ZB352. Płaski, poręczny, pięć biegów.
    • Do 30 zł → USAMS Mini ZB288, a jeszcze taniej USAMS Mini Pocket ZB354 za 15,90 zł.
    • Coś więcej niż wiatrak → AWEI F40 3w1, który dmucha, odkurza i suszy.

    Nie ma tu złego wyboru. Różnica sprowadza się do tego, gdzie i jak często będziesz z niego korzystać.

    Podsumowanie

    Najlepszy wentylator ręczny na sezon 2026 to Spigen A905 Mini (85 zł), który dzięki 11 godzinom pracy, niskiej wadze i praktycznym dodatkom sprawdzi się niemal wszędzie. Zależy Ci na mocy? Wybierz AWEI F38 MINI lub tańszy USAMS Ice-Cooling High-Speed. Na biurko postaw magnetyczny USAMS albo AWEI F45, a w podróż weź składany ZB352. Budżet do 30 zł? USAMS Mini ZB288 i Mini Pocket ZB354 nie zawiodą.

    Wszystkie polecane modele naładujesz kablem USB (lepsze przez USB-C), więc doładujesz je razem z telefonem, także w podróży. Sprawdź pełną ofertę i aktualne ceny w kategorii wentylatory i wiatraki ręczne w homescreen.pl → i dobierz model do swoich upałów.

    FAQ: najczęstsze pytania o wentylatory ręczne

    Jaki wentylator ręczny jest najlepszy na upały?
    Na co dzień najlepiej sprawdza się Spigen A905 Mini z baterią 1800 mAh i pracą do 11 godzin. Gdy zależy Ci na najsilniejszym nawiewie, wybierz AWEI F38 MINI (3600 mAh) lub tańszy USAMS Ice-Cooling High-Speed z silnikiem do 14 000 obrotów na minutę.

    Jaki jest dobry i tani wentylator ręczny?
    Najlepszy stosunek ceny do jakości daje USAMS Mini ZB288 za 29 zł, a najtaniej schłodzi Cię USAMS Mini Pocket ZB354 za 15,90 zł. Oba mają trzy prędkości i są bardzo lekkie. To świetny wybór na start lub dla dziecka.

    Ile kosztuje godzina pracy wentylatora ręcznego?
    Grosze. Mały wentylator pobiera 3-7 W, więc godzina pracy to ułamek grosza. Nawet codzienne ładowanie przez całe lato to wydatek liczony w złotówkach rocznie.

    Jak długo działa wentylator ręczny na jednym ładowaniu?
    Zależy od baterii i biegu. Model 500 mAh pracuje około 2 godzin, 1200 mAh do 4,7 godziny, a 3600 mAh nawet do 10 godzin na niskiej prędkości. Na maksymalnym biegu czas pracy skraca się o połowę lub więcej.

    Czy wentylator ręczny ładuje się przez USB-C?
    Lepsze modele, jak Spigen A905, AWEI F38 czy USAMS Ice-Cooling, mają port USB-C i naładujesz je tą samą ładowarką co telefon. Najtańsze wentylatory bywają ładowane starszym portem USB, co warto sprawdzić w specyfikacji.

    Co jest lepsze: wiatrak ręczny czy wentylator kolumnowy?
    To dwa różne narzędzia. Wentylator kolumnowy chłodzi cały pokój, ale stoi w jednym miejscu i wymaga zasilania z gniazdka. Wiatrak ręczny jest przenośny i schłodzi Cię wszędzie, także poza domem. Najlepiej mieć oba: kolumnowy na wieczór w domu, ręczny do torby.

    Czy wentylator ręczny jest głośny?
    Na najniższym i średnim biegu pracuje cicho i nie przeszkadza w rozmowie ani pracy. Najwyższy bieg, zwłaszcza w mocnych modelach jak AWEI F38 czy USAMS Ice-Cooling, jest wyraźnie słyszalny, ale używasz go zwykle tylko przy dużym upale.