Blog

  • Kāda ir labākā iPhone Duo lādētāja? 2026. gada rangs

    Kāda ir labākā iPhone Duo lādētāja? 2026. gada rangs

    Labākā lādētāja iPhone Duo ir USB Power Delivery strāvas adapteris ar jaudu vismaz 60 W, tikai no šī sliekšņa Apple sola uzlādēt līdz 50% aptuveni 20 minūtēs. Mūsu izvēle ir UGREEN Nexode Air 65W, jo tas ietilpst šajā jaudā vienā portā un ir izmēra kā sērkociņu kastīte.

    Telefonā atradīsi tikai USB-C kabeli. Adaptera nav, un vecā 20 W lādētāja no iPhone 12 uzlādēs Duo acīmredzami lēnāk, nekā norāda ražotājs.

    Salokamais iPhone nonāks tirdzniecībā 2026. gada 23. oktobrī, priekšpasūtīšana sākas 16. oktobrī. Tas ir labs brīdis, lai lādētāju izvēlētos iepriekš, nevis meklētu to pēc paciņas saņemšanas.

    Zemāk ir pieci tīkla lādētāji, kas atbilst šim sliekšņa, un tālāk visa pārējā aparatūra: MagSafe un Qi2 25W bezvadu lādētāji, USB-C kabeļi, automašīnu lādētāji un powerbanki. Ceļā četri priekšmeti, uz kuriem visvieglāk zaudēt solītās 20 minūtes.

    iPhone Duo uzlādējas caur USB-C un bezvadu veidā, izmantojot MagSafe un Qi2 standartus. Attēli: Apple.

    Uzmanību: iPhone Duo nav MagSafe Duo

    Pirms pārejam pie reitinga, viens izšķiršanas punkts, uz kura viegli var paklupināt, pērkot.

    MagSafe Duo Charger ir salokāma, divkārša Apple lādētāja iPhone un Apple Watch, kas tika prezentēta 2020. gadā un jau sen ir izņemta no piedāvājuma. Nosaukums „Duo” apzīmē divas uzlādes vietas, nevis telefona modeli.

    iPhone Duo ir salokāms iPhone no 2026. gada, kuru mēs aprakstījām premjerā par salokāmo iPhone. Tam nepieciešama parasta USB-C tīkla lādētāja, tikai jaudīgāka nekā iepriekšējie iPhone modeļi.

    Ja meklētājā redzēsi „Apple divkāršo lādētāju”, „Apple Duo Charger” vai „Apple Duo bezvadu lādētāju”, tad tas nav produkts šim telefonam.

    Tomēr, ja meklē tieši tādu divkāršo lādētāju? Tās mūsdienu ekvivalents ir 3in1 stacijas: tās uzlādē telefonu, pulksteni un austiņas vienlaikus, un atšķirībā no MagSafe Duo tās joprojām var iegādāties. Mēs tās aprakstām sadaļā par bezvadu lādētājiem, turpmāk tekstā.

    Ko iPhone Duo prasa no lādētāja

    Apple specifikācijā norāda trīs skaitļus, un visiem trim ir nozīme pirkšanas procesā.

    ParametrsVērtība saskaņā ar Apple
    Ātrā vadu uzlādelīdz 50% apmēram 20 minūtēs
    Minimālā strāvas adaptera jauda60 W vai augstāka
    MagSafe uzlādelīdz 25 W
    Qi2 uzlādelīdz 25 W
    MagSafe uzlāde līdz 50%apmēram 30 minūtes, adapteris 35 W vai jaudīgāks
    SavienojumsUSB-C, USB 3 (10 Gb/s)
    KomplektāUSB-C kabelis 1 m, bez strāvas adaptera
    Telefona svars254 g

    Pievērsiet uzmanību vienai lietai: 60 W ir prasība attiecībā uz strāvas adapteri, nevis jauda, ko patērē telefons. Duo nepatērē 60 W nepārtraukti. Tomēr adapterim jābūt ar tādu rezervi, lai uzturētu augstu strāvu uzlādes pirmajā fāzē, kad akumulators ir gandrīz tukšs.

    Šī ir izmaiņa salīdzinājumā ar pārējo sēriju. iPhone 17 sasniedz savus 50% 20 minūtēs ar 40 W adapteri, ko mēs aprakstījām iPhone 17 uzlādes ierīču rangā. Duo ir divas baterijas un paaugstina šo slieksni par pusi.

    Vai jums jau tagad nepieciešama uzlādes ierīce? Skatīt uzlādes ierīces telefonam →

    Četras lietas, kas nosaka pilnu ātrumu

    1. Jauda vienā portā, nevis kopējā

    Tā ir visizplatītākā slazds daudzportu lādētājiem. Ražotājs uz iepakojuma raksta „65 W”, bet šis skaitlis attiecas uz visu portu kopējo jaudu. Pievienojot otro ierīci, galvenais ports samazinās līdz 45 W vai zemāk, un telefons izkrīt no 60 W sliekšņa.

    Meklējiet specifikācijā ierakstu, kas līdzīgs „65 W uz vienu USB-C portu”. Ja lādējat klēpjdatoru un telefonu no vienas lādētāja, izvēlieties augstāku jaudas līmeni: 100 W vai vairāk.

    2. USB Power Delivery, ne tikai Quick Charge

    iPhone izmanto tikai USB Power Delivery (USB PD), standartu, kas sarunā spriegumu starp lādētāju un ierīci. Quick Charge ir konkurējošs standarts no Qualcomma, kas ir noderīgs Android telefoniem, bet iPhone tam nav nekādas jēgas.

    Vairums GaN lādētāju atbalsta abus vienlaicīgi. Pārliecinieties tikai, ka USB PD ir tieši minēts.

    3. GaN, ja jums svarīgs izmērs

    GaN (gallija nitrīds) ir materiāls, kas aizstājis silīciju lādētāju tranzistoros. Tas mazāk silda un ļauj 65 W ietilpt bijušā 20 W lādētāja izmērā.

    Pie 60 W jaudas un augstāk tā ir atšķirība starp kaut ko, ko varat ievietot jakas kabatā, un ķieģeli mugursomā.

    4. Kabelis, par kuru neviens neraksta uz iepakojuma

    Par to ražotāji lādētājiem klusē, jo kabeli parasti pārdod atsevišķi. Pie 60 W kabelim jāspēj pārnest 3 A, un ne katrs to spēj, lai gan spraudnis izskatās identiski. Mēs atgriezīsimies pie tā atsevišķā sadaļā zemāk.

    Duo kaste nākošais vads tiks galā bez problēmām. Problēma sākas, kad tu paņem pirmo labāko kabeli no atvilktnes un pēc tam brīnies, kāpēc 20 minūtes pārvērtušās par stundu.

    Reitings: 5 Duo lādētāju iPhone, kas atbilst 60 W slieksnim

    Mēs tos sakārtojām no visuniversālākā līdz visspecializētākajam.

    Telefons tiks laists pārdošanā tikai 23. oktobrī, tāpēc mēs tos izvēlējāmies, pamatojoties uz Apple sniegtajiem parametriem, nevis pēc saviem testiem ar šo modeli.

    1. UGREEN Nexode Air 65W

    Izvēle no mūsu puses

    UGREEN Nexode Air 65W pārsniedz 60 W slieksni ar nelielu rezervi un to var viegli pārvadāt mugursomas kabatā. Tam ir divi USB-C porti un viens USB-A, tāpēc tu vari uzlādēt arī austiņas vai pulksteni.

    Pilnās 65 W tu saņemsi, ja pievienosi vienu ierīci. Kad pievienosi otro, jauda tiek sadalīta starp portiem, un Duo var nokrist zem nepieciešamajiem 60 W. Tas nav šī konkrētā modeļa trūkums, bet gan visām daudzportu lādētājām šajā jaudas klasē raksturīga iezīme.

    Vairumam cilvēku, kuri vēlas vienu lādētāju telefonam un laiku pa laikam kaut ko blakus, tas ir saprātīgākais izvēle no visa saraksta.

    2. Spigen Essential EE673EU 67W

    Spigen Essential EE673EU nodrošina 67 W, kas ir septiņi vati virs nepieciešamā sliekšņa. Šis rezervs ir jēgpilns: vienlaicīgi uzlādējot telefonu un otro sīkumu, tev ir lielāka iespēja, ka Duo saglabās pilnu ātrumu.

    Portu izkārtojums ir identisks UGREEN piedāvājumam: divi USB-C un viens USB-A. Melna korpuss mazāk izceļas pie kontaktligzdas nekā tipiska balta lādētāja.

    3. USAMS JC Series CC266 65W GaN

    USAMS JC Series CC266 65W GaN ir visvienkāršākais ceļš uz 60 W slieksni, nemaksājot par atpazīstamu logo. Trīs porti, GaN tehnoloģija un tie paši 65 W kā konkurentiem no augstākās klases.

    Ja lādētājs stāvēs aiz dīvāna un neviens uz to neskatīsies, šis modelis veic tieši to pašu darbu.

    4. Tech-Protect PowerVision NC100W GaN

    Tech-Protect PowerVision NC100W risina iepriekš minēto problēmu: tas parāda uz mazā displeja, cik vati patiesībā plūst uz telefonu.

    Tas ir vienīgais veids, kā savām acīm pārbaudīt, vai Duo saņem solītos 60 W, vai varbūt kabelis vai otra pievienotā ierīce ir samazinājusi jaudu. Ar telefonu, kas izvirza tik konkrētas prasības, šī informācija ir vērtīgāka nekā parastam viedtālrunim.

    Simts vati arī nodrošina reālu rezervi divām ierīcēm vienlaikus, un, starp citu, tas ir pietiekami lielākajai daļai klēpjdatoru ar USB-C.

    5. Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W

    Satechi 4-Port GaN Travel Charger 140W ir piedāvājums kādam, kurš daudz ceļo. Četri USB-C porti un maināmās spraudņi amerikāņu, britu, eiropas un aziātu standartā aizvieto visu adapteru maisiņu.

    Ar 140 W sadalījumā pat trīs pievienoti ierīces nenovirsīs telefonu zem sliekšņa. Ja tu ņem līdzi arī MacBook, tad tā ir vienīgā lādētāja bloks, kas tev nepieciešams. Stabilas darba vietas piekritējiem šis pats ražotājs piedāvā Satechi GaN Charger 165W ar četriem USB-C portiem.

    [hs_products ids=”76151,126200,109815,142549,73695″ cols=”5″ title=”Lādētāji 60 W un jaudīgāki iPhone Duo”]

    iPhone Duo lādētāju salīdzinājums

    ModelisJaudaPortiGaNJaudas displejsMaināmie spraudņi
    UGREEN Nexode Air65 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Spigen Essential EE673EU67 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    USAMS JC CC26665 W2× USB-C + USB-A✅❌❌
    Tech-Protect PowerVision NC100W100 W2× USB-C + USB-A✅✅❌
    Satechi 4-Port Travel140 W4× USB-C✅❌✅

    Indukcijas lādētāji iPhone Duo: Qi2, Qi2 25W un MagSafe

    Duo uzlādējas bezvadu režīmā ar jaudu līdz 25 W: caur MagSafe vai caur Qi2 versijā 25 W, ko Wireless Power Consortium apzīmē kā Qi2 25W. Tāpēc nav nepieciešams meklēt aksesuārus ar Apple logo, bet ir jāpievērš uzmanība jaudai, jo vecākie Qi2 lādētāji apstājas pie 15 W.

    Standartu nosaukumi sajaucas veikalu aprakstos, tāpēc īss sakārtojums:

    StandartsJauda iPhoneMagnētiKo tas nozīmē praksē
    Qi (vecais)7,5 W❌Telefons jānovieto precīzi uz spoles, uzlāde ir lēna
    Qi2 (pirma versija)līdz 15 W✅Magnēti standartā, jauda kā iepriekšējam MagSafe
    Qi2 25Wlīdz 25 W✅Pilna bezvadu ātrums Duo
    MagSafelīdz 25 W✅Apple risinājums, Duo ir ekvivalents Qi2 25W

    Tāpēc meklējiet apzīmējumu Qi2 25W vai vienkārši skaitli 25 W aprakstā. Pats uzraksts „Qi2″ nav pietiekams: tas pats tirdzniecības nosaukums šodien ietver gan 15 W, gan 25 W. Lēnāks lādētājs darbosies bez problēmām, tikai ilgāk.

    Ir vēl viens nosacījums, par kuru viegli aizmirst: pats indukcijas lādētājs nav pietiekams. Tu to pieslēdz pie tīkla adaptera, un tas nosaka jaudu. Apple norāda, ka MagSafe uzlādēšana līdz 50% apmēram 30 minūtēs prasa adapteri 35 W vai jaudīgāku, bet 3in1 stacijas var būt vēl prasīgākas: Tech-Protect A51 nepieciešami 45 W, A52 vismaz 40 W. Pārbaudi to konkrētā modeļa aprakstā, pirms iegādājies paliktni bez adaptera komplektā.

    Nosaukumu slazds: „25 W” uz 3in1 stacijas iepakojuma bieži ir visu uzlādes lauku summa, nevis jauda telefonam. Satechi 3-in-1 Qi2 25W sadala to 15 W iPhone, plus 5 W pulkstenim un 5 W austiņām. Meklē specifikācijā atsevišķu rindu „izeja, telefons”.

    Bezvadu uzlāde notiek lēnāk nekā ar kabeli. Tomēr tu to noliksi ar vienu kustību, nevis mērķējot uz kontaktu, un ar salokāmo telefonu ar eņģēm tas ir ērtāk, nekā šķiet.

    Tech-Protect A50 MagSafe 25W Qi2.2, vienkāršs disks

    mūsu izvēle starp induktīvajām

    Tech-Protect A50 nodrošina pilnus 25 W telefonam, jo visa jauda tiek koncentrēta vienā laukā. Tas ir visvienkāršākais iespējams risinājums: magnētisks disks uz kabeļa.

    Magnēts turas droši, neskatoties uz 254 gramu Duo svaru. Ja vēlies citu apdari, tas pats ražotājs piedāvā Tech-Protect A54 Qi2.2.

    Tech-Protect A51 ArcticBoost 3in1, pilni 25 W telefonam

    Tech-Protect A51 ArcticBoost ir reta 3w1 stacija, kur telefonam tiek nodrošināti pilni 25 W, bet pulkstenim un austiņām ir sava jaudas budžets blakus. Ražotājs prasa vismaz 45 W barošanas avotu.

    Tāpat ir aktīvā dzesēšana. Induktīvā uzlāde dabiski silda, un siltums ir galvenais akumulatora kalpošanas laika ienaidnieks, tāpēc 25 W ir reāla vērtība, nevis mārketinga triks. Lētāka alternatīva ir Tech-Protect A52 3in1 Qi2.2, kas arī nodrošina 25 W telefonam, bet bez ventilatora un ar 40 W prasību barošanas avotam.

    Satechi 3-in-1 Qi2, saliekams statīvs uz 15 W

    Satechi 3-in-1 Qi2 ietver telefonu, pulksteni un austiņas, un statīvs tur Duo vertikāli, tāpēc tu redzi paziņojumus uz ārējā ekrāna, nepaceļot telefonu. Salocīts tas aizņem maz vietas, kas padara to par saprātīgu ceļojumu lādētāju.

    Pievērs uzmanību jaudai: ražotājs norāda 15 W iPhone ierīcēm, neskatoties uz „25W” nosaukumā. Naktī lādējot tas nav svarīgi, bet dienas laikā labāk derēs modelis ar pilniem 25 W.

    Satechi Qi2 Trio Wireless Charging Pad, plakana matrača 15 W

    Satechi Qi2 Trio ir tas pats risinājums plaknē, arī ar 15 W telefonam. Duo guļ horizontāli, nevis stāv, kas ir jēga uz naktsgaldiņa, kur statīvs aizsegtu modinātāju vai lampiņu.

    Saliekamā telefona gadījumā plakana paliktnis ir vēl viena priekšrocība: tu vari uz tā novietot Duo aizvērtu, nepārslogojot eņģi.

    [hs_products ids=”134148,137939,140801,135816″ cols=”4″ title=”Induktīvās lādētāji 25 W un 3w1 stacijas”]

    Plašāku apskatu par šo kategoriju mēs esam apkopojuši ceļvedī kādu MagSafe lādētāju izvēlēties, bet pilnu piedāvājumu atradīsi induktīvo lādētāju kategorijā.

    USB-C kabeļi: šeit visvieglāk zaudēt solītos 60 W

    Duo kastē iekļautais kabelis ir viena metra garš un pārnes nepieciešamo jaudu. Problēma rodas, kad tev ir nepieciešams otrais kabelis: garāks gultai, īsāks mugursomai vai rezerves kabelis darbam.

    60 W lādēšanas kabelim jāspēj pārnest 3 A pie 20 V. Tas ir augšējais ierobežojums parastajam USB-C kabelim: virs 3 A kabelim jābūt e-marker shēmai, kas informē lādētāju par savām iespējām. Duo precīzi iekļaujas šajā limitā, tāpēc kvalitatīvs kabelis bez e-markera pietiek, bet strādā uz robežas.

    Trīs skaitļi, uz kuriem vērts pievērst uzmanību aprakstā:

    • Strāva: 3 A ir tieši tik, cik nepieciešams; 5 A sniedz rezervi un pārliecību, ka šaurs kakls ir lādētājs, nevis vads
    • Jauda: 100 W un 240 W kabeļi pārnes nepieciešamos 60 W tālu no savas robežas
    • Datu ātrums: atsevišķs parametr, pilnīgi nesaistīts ar jaudu

    Šī pēdējā lieta visbiežāk pārsteidz. Vairums 100 W kabeļu pārsūta datus USB 2.0 standartā, tas ir, 480 Mb/s. Duo ir USB 3 pieslēgvieta ar 10 Gb/s caurlaidspēju, tāpēc, pārsūtot video materiālu, atšķirība ir vairāk nekā divdesmitkārtīga.

    Tas attiecas arī uz abiem zemāk esošajiem kabeļiem: abi uzlādē ar pilnu jaudu, abi pārsūta datus USB 2.0. Ja meklē kabeli ātrai ierakstu pārsūtīšanai, pārbaudi pārsūtīšanas ātrumu atsevišķi, jo tas ir pilnīgi cits produktu līmenis.

    Tech-Protect UB20T Ultraboost 100W, atsperu kabelis automašīnai un galdam

    Tech-Protect UB20T Ultraboost kabelis atbalsta 100 W pie 5 A, tas ir, ar lielu rezervi virs Duo prasītajiem 3 A.

    Tā konstrukcija ir atsperīga: miera stāvoklī tā saraujas līdz dažiem centimetriem, bet izstiepjas līdz 180 cm. Automobilī un uz galda tas nozīmē beigas juceklim, jo kabelis pats atgriežas formā, nevis guļ kamolā.

    Tech-Protect UB10T Ultraboost 240W, ar rezervi klēpjdatoram

    Tech-Protect UB10T Ultraboost kabelis pārnes 240 W EPR paplašinājumā no USB PD 3.1 standarta. Telefonam tas ir pārāk daudz, bet, ja šis pats kabelis reizēm jābaro klēpjdators, tu pērk vienu vadu, nevis divus.

    Metra garums ir piemērots darbam pie galda un mugursomā. Pastāvīgai vietai pie datora pietiek ar īsāku un lētāku Tech-Protect Ultraboost DNA 100W.

    Vairāk par kabeļa izvēli mēs esam rakstījuši tekstā kādu kabeli izvēlēties ātrai uzlādei. Pilna piedāvājuma ir USB-C kabeļu kategorijā.

    Automobiļu lādētāji iPhone Duo

    Duo deklarē līdz 24 stundām tipiskas lietošanas, bet divi ekrāni šo rezultātu var ātri samazināt. Automobilī svarīgi ir kas cits nekā uz galda: navigācija uz lielā iekšējā ekrāna patērē akumulatoru ātrāk, nekā to uzlādē vāja lādētāja no cigarešu aizdedzinātāja.

    Principi ir tādi paši kā pie tīkla adaptera. Automobiļu lādētājam jāsniedz 60 W vienā portā, lai telefons uzlādētos pilnā ātrumā. Populārie adapteri 18 W vai 30 W uzturēs akumulatora līmeni navigācijas laikā, bet to nepaaugstinās.

    Turētājs ar bezvadu uzlādi Tech-Protect MM25W-V8

    Tech-Protect MM25W-V8 turētājs apvieno stiprinājumu uz stikla vai paneļa ar Qi2.2 lādētāju ar jaudu 25 W. Telefons tiek piestiprināts magnētiski un uzreiz uzlādējas, bez nepieciešamības katru reizi pievienot spraudni, iekāpjot automašīnā.

    Ar Duo ir vēl viena priekšrocība: turētājs tur telefonu aizvērtu, tādējādi neapgrūtinot eņģes ceļojuma laikā.

    UGREEN EC705 130W, autovadītājam ar klēpjdatoru

    UGREEN EC705 lādētājs nodrošina 130 W trīs portos, tādējādi telefons saņem savus 60 W pat tad, ja blakus tiek uzlādēts klēpjdators vai pasažiera planšetdators. Komplektā ir 5 A kabelis, kas ir tieši tāds, kādu prasa pilna jauda.

    Alternatīva ar diviem USB-C portiem ir Tech-Protect CC03 100W.

    Uzmanību uz aprakstiem: automašīnu lādētāji, kas aprakstīti kā „PD 60W”, bieži sadala šo jaudu starp portiem, piemēram, 30 W uz USB-C un 18 W uz USB-A. Duo gadījumā tiek ņemta vērā tikai jauda USB-C portā, nevis kopsumma no iepakojuma.

    Vairāk iespēju esam aprakstījuši ceļvedī ātrā lādētāja izvēle automašīnai, bet pilna piedāvājuma ir automobiļu lādētāju kategorijā.

    Powerbanki iPhone Duo

    Powerbanku salokāmajam telefonam izvēlas citādi nekā parastam viedtālrunim, viena iemesla dēļ: Duo sver 254 g. Tas ir skaidri vairāk nekā klasiskajam iPhone, tāpēc magnētiskais powerbank, pievienots aizmugurē, padara komplektu par kaut ko, ko nevēlies turēt pie auss pusstundas garumā.

    Tāpēc ir vienkārša norma: magnētiskais līdz 10 000 mAh vai vadu lādētājs virs tā. Smagākas baterijas labāk turēt kabatā un savienot ar kabeli.

    Tech-Protect PB40 LifeMag 10 000 mAh, magnētiskais ar pilnu Qi2.2 jaudu

    Powerbank Tech-Protect PB40 LifeMag ir 10 000 mAh un uzlādē bezvadu režīmā Qi2.2 standartā ar jaudu 25 W, kas ir tikpat, cik Duo spēj pieņemt bez kabeļa. Tu to piestiprina pie telefona aizmugures un dodies tālāk.

    Šis ir visērtākais risinājums pilsētai: uzlāde sākas brīdī, kad to pieliec, bez spraudņa meklēšanas kabatā.

    UGREEN PB773 10 000 mAh 30W, magnētisks ar USB-C portu

    UGREEN PB773 powerbank apvieno magnētisko stiprinājumu ar USB-C portu ar jaudu 30 W. Bezvadu veidā tu vari uzlādēt enerģiju kustībā, bet ar kabeli uzlādē ātrāk, kad ir īsa apstāšanās.

    Trīsdesmit vati caur kabeli, protams, nesniegs Apple deklarētās 20 minūtes līdz pusei, bet tomēr pārsniedz 25 W, kas pieejami bezvadu režīmā.

    UGREEN PB726 20 000 mAh 165W, ilgākām ceļojumiem

    Powerbank UGREEN PB726 ir cita līmeņa ierīce: 20 000 mAh un 165 W, kas nozīmē, ka tas var uzlādēt Duo pilnā ātrumā un vēl paliks jaudai klēpjdatoram. Iebūvētais salokāmais kabelis risina problēmu ar vadu, kura vienmēr trūkst.

    Šis powerbank ir domāts mugursomai, nevis kabatai. Toties divu dienu ceļojumā bez piekļuves kontaktam tas aizvieto visu pārējo šī raksta saturu. Ja tev svarīga jauda ar mazāku svaru, pārbaudi UGREEN PB537 20 000 mAh 55 W.

    Padoms pirms lidojuma: no 2026. gada 27. marta stājas spēkā jauni ICAO noteikumi. Uz vienu pasažieri var būt ne vairāk kā divi powerbanki, katrs līdz 100 Wh (20 000 mAh ir apmēram 74 Wh, tāpēc tas ietilpst limitā). Tos drīkst pārvadāt tikai kabīnē, jātur rokā, nevis virs galvas nodalījumā, un nedrīkst tos uzlādēt no lidmašīnas kontaktligzdām.

    [hs_products ids=”141166,142610,129239,100096,127489,109233″ cols=”6″ title=”Powerbanki, kabeļi un uzlāde ceļā”]

    Vairāk modeļu esam apkopojuši powerbanku rangā 2026, bet visu piedāvājumu atradīsi powerbanku kategorijā.

    Kuru lādētāju izvēlēties? Ieteikumi atbilstoši vajadzībām

    Jūsu situācijaKo iegādātiesKāpēc
    Vēlies vienu lādētāju un nevēlies domātUGREEN Nexode Air 65WAtbilst slieksnim, ir maza, ir trīs porti rezerves
    Uzlādē telefonu un klēpjdatoru no viena kontaktligzdasTech-Protect PowerVision NC100WSimts vati abiem, un ekrāns parādīs, cik reāli plūst
    Daudz ceļoSatechi 4-Port GaN Travel 140WMaināmās spraudņi aizstāj komplektu adapteru
    Uzlādē galvenokārt naktī pie gultasTech-Protect A50 vai Satechi Qi2 Trio ar atbilstošu barošanas avotuAstotās stundas miega laikā ātrums nav svarīgs
    Tev jau ir jaudīgs lādētājs MacBookNekas vai pats kabelisPārbaudi, cik daudz dod uz viena porta; 60 W+ pietiks
    Tev nepieciešams otrais kabelisTech-Protect UB20T 100 W / 5 AIr rezerves vairāk par nepieciešamajiem 3 A, nesamazinās jaudu
    Brauc ar navigācijuTurētājs Tech-Protect MM25W-V8 vai UGREEN EC705Vājāks adapteris uztur baterijas līmeni, bet to nepaaugstina
    Izbrauc ilgāk bez kontaktligzdasUGREEN PB726 20 000 mAhMagnētiskie 10 000 mAh ņem vērā ērtību, nevis ietilpību

    Izvēlies starp Duo un Samsung saliekamo. Mēs salīdzinājām abus salīdzinājumā iPhone Duo un Galaxy Z Fold 8, un atsevišķu lādētāju reitingu Samsung atradīsi tekstā par lādētājiem Galaxy Z Fold 8 Ultra.

    Kopsavilkums

    iPhone’a Duo lādētājs sastāv no viena skaitļa un trim sīkumiem ap to.

    1. Barošanas avotam jābūt vismaz 60 W, citādi tu neredzēsi solītos 50% 20 minūtēs
    2. Skaitās jauda vienā portā, nevis summa, kas norādīta uz iepakojuma
    3. Kabelim jāspēj pārvadīt 3 A pie 20 V, tāpēc 100 W un 5 A vadi ir droša izvēle
    4. Bezvadu režīmā tu saņemsi 25 W caur MagSafe vai Qi2 25W, bet paliktnim nepieciešams savs barošanas avots, no 35 līdz 45 W atkarībā no modeļa
    5. Iepakojumā nav barošanas avota, tikai USB-C kabelis, tāpēc lādētāju jāiegādājas atsevišķi

    Pārējais aprīkojums sakārtojas ap tiem pašiem sliekšņiem, ar vienu izņēmumu. Powerbank tiek izvēlēts nevis pēc jaudas, bet pēc telefona masas: magnētiskais līdz 10 000 mAh, smagākas šūnas uz kabeļa.

    Ja tev jāiegādājas viena lieta pirms telefona saņemšanas, lai tā būtu 65 W lādētājs ar USB Power Delivery. Pārējais, sākot no indukcijas paliktņa līdz powerbank, var gaidīt, līdz tu iepazīsi savus ieradumus ar jauno telefonu.

    Ir vērts arī uzreiz padomāt par aizsardzību: salokāms ekrāns ir dārgākais elements šajā telefonā. Piedāvājumu esam apkopojuši aksesāru kategorijā iPhone Duo un starp iPhone Duo apvalkiem.

    FAQ: visbiežāk uzdotie jautājumi

    Cik vatu jābūt iPhone Duo lādētājam?

    Vismaz 60 W. Apple norāda, ka ar 60 W vai jaudīgāku lādētāju telefons uzlādēsies līdz 50% aptuveni 20 minūtēs. Vājāki lādētāji darbosies, bet lēnāk.

    Vai ar 65 W lādētāju var uzlādēt iPhone Duo?

    Jā, un tas pat ir ieteicams. Telefons patērē tikai tik daudz jaudas, cik nepieciešams, un augstākas jaudas lādētājs nekad to “neiespiež” ar spēku. 65 W lādētājs nodrošina nelielu rezervi virs nepieciešamā sliekšņa.

    Vai 67 W lādētājs ir labs iPhone Duo?

    Jā, un tas ir viens no labākajiem izvēles variantiem. Septiņi vati virs nepieciešamā sliekšņa 60 W nodrošina rezervi, kas ļauj telefonam saglabāt pilnu ātrumu arī tad, kad otrajā portā pieslēdz austiņas vai pulksteni.

    Vai iPhone Duo var uzlādēt ar 100 W vai 140 W lādētāju?

    Jā, un tas ir pilnīgi droši. USB Power Delivery sarunā spriegumu un strāvu starp lādētāju un telefonu, tāpēc ierīce patērē tikai to, ko tā spēj apstrādāt. Jaudīgāka lādētāja izmantošana ir noderīga, kad uzlādējat vairākas ierīces vienlaicīgi.

    Vai iPhone Duo jāizmanto oriģinālā Apple lādētāja?

    Nē. Pietiek ar jebkuru lādētāju, kas atbalsta USB Power Delivery un jaudu 60 W vai augstāku. Apple neprasa MFi sertifikātu tīkla lādētājiem, un bezvadu uzlādēšanai ir svarīga saderība ar Qi2 standartu.

    Vai komplektā ar iPhone Duo ir lādētājs?

    Nē. Kastē atradīsiet tikai 1 metru garu USB-C kabeli. Tīkla lādētāju jāiegādājas atsevišķi, tāpat kā ar katru iPhone kopš 2020. gada.

    Cik ātri uzlādējas iPhone Duo?

    Līdz 50% apmēram 20 minūtēs ar 60 W vai jaudīgāku lādētāju. Bezvadu uzlāde MagSafe un Qi2 darbojas ar jaudu līdz 25 W, tāpēc pilna uzlāde ilgst ievērojami ilgāk nekā ar kabeli.

    Vai vecais 20 W lādētājs no iPhone uzlādēs Duo?

    Uzlādēs, bet ievērojami lēnāk, nekā norāda Apple. Salokāmajam iPhone ir divas baterijas, un ar 20 W lādētāju uzlādes laiks vairākas reizes palielinās salīdzinājumā ar deklarētajām 20 minūtēm līdz pusei jaudas.


    Avoti:

  • AirPods 5 pret AirPods 4: ANC katrā versijā un zemāka cena

    AirPods 5 pret AirPods 4: ANC katrā versijā un zemāka cena

    Salīdzinot AirPods 5 un AirPods 4, visvairāk ir mainījies nevis pašā austiņā, bet gan tajā, cik daudz jāmaksā par tās labākajām funkcijām. Aktīvā trokšņu samazināšana tagad ir abās versijās un samazina par 50% vairāk trokšņa nekā AirPods 4 ar ANC. Ir pievienota arī IP57 izturība, nevis IP54.

    Austiņas nonāca pārdošanā 2026. gada 18. septembrī. Polijā tās maksā 599 zloti versijā ar USB-C futrāli un 699 zloti ar bezvadu uzlādes futrāli.

    Ir vēl viena lieta, par kuru neviena prezentācija nerunā: korpuss nav mainījies ne par milimetru. Austiņa un futrālis ir identiski izmēri kā AirPods 4, tāpēc divus gadus atpakaļ iegādātais aizsargfutrālis derēs jaunajam modelim.

    Īsa atbilde, kurš ko vajadzētu izvēlēties: AirPods 5 pie katra jauna pirkuma un pie pārejas no pamata AirPods 4, bet AirPods 4 ANC tikai tad, ja tās atrodi skaidri lētāk. AirPods 4 ANC īpašniekiem nav iemesla mainīt.

    Zemāk ir pilna abu paaudžu tabula, skaidrojums, kas šodien patiešām atšķir versiju ar USB-C futrāli no versijas ar bezvadu futrāli, un godīga lietu saraksts, kuras AirPods 5 nemaz neuzlabo.

    AirPods 5 vs AirPods 4: pilna salīdzinošā tabula

    Salīdzinām četrus variantus, jo abas paaudzes pastāv divās versijās. Mēs esam izcēluši pozīcijas, kur jaunā paaudze patiešām kaut ko maina.

    ParametrsAirPods 4 (USB-C korpuss)AirPods 4 ANC (bezvadu korpuss)AirPods 5 (USB-C korpuss)AirPods 5 (bezvadu korpuss)
    Aktīvā trokšņu samazināšana❌✅✅✅
    ANC efektivitāte (salīdzinājumā ar AirPods 4 ar ANC)nav ANCatsauces punkts+50% trokšņu samazināšana+50% trokšņu samazināšana
    Akoustiskā arhitektūraklasiskāklasiskādaudzu portudaudzu portu
    Adaptīvais EQ✅✅jaunas paaudzesjaunas paaudzes
    Caurredzamības režīms✅✅dabiskāksdabiskāks
    Adaptīvais skaņas režīms❌✅✅✅
    Sarunu apziņa❌✅✅✅
    Studijas kvalitātes ieraksts❌❌✅✅
    Reāllaika tulkošana❌✅✅✅
    Apjoma regulēšana ar pieskārienu❌❌❌✅
    ČipsH2H2H2H2
    Bluetooth5.35.35.35.3
    Austiņu un korpusa izturībaIP54IP54IP57IP57
    Korpusa uzlādeUSB-CUSB-C, bezvaduUSB-CUSB-C, bezvadu
    Runātājs korpusā lietotnei Atrast❌✅❌✅
    Austiņas izmēri30,2 × 18,3 × 18,1 mm===
    Korpusa izmēri46,2 × 50,1 × 21,2 mm===
    Korpusa svars32,3 g34,7 g32,3 g34,7 g
    Cena Polijāatkarīga no veikalaatkarīga no veikala599 zl699 zl
    Premjera2024. gada septembris2024. gada septembris2026. gada 18. septembris2026. gada 18. septembris

    Secinājums no tabulas ir viens: izmaiņas ir akustikā un ūdensizturībā, nevis elektronikā. Čips, Bluetooth, izmēri un svars ir tieši tādi paši kā pirms diviem gadiem. Zīme „=” apzīmē vērtību, kas ir identiska pirmajai kolonnai. Darba laiki ir izklāstīti atsevišķi baterijas sadaļā, un pilnu lietu sarakstu bez izmaiņām atradīsi zemāk.

    ANC par 50% efektīvāks: ko tas nozīmē praksē

    Apple deklarē, ka AirPods 5 novērš par 50% vairāk trokšņa no ārpuses nekā AirPods 4 ar aktīvo trokšņu samazināšanu. Tas nav jaunā čipa efekts, jo tas nav mainījies, bet gan pašas konstrukcijas pārveidošana.

    Jaunā vairāku portu akustiskā arhitektūra citādi vada gaisu iekšpusē austiņā. Tam pievienoti uzlaboti skaņas aprēķinu algoritmi, kas ātrāk reaģē uz apkārtējās vides izmaiņām.

    Ir vērts saprast sākumpunktu. AirPods 4 ANC bija pirmās atvērtās austiņas Apple ar aktīvo trokšņu samazināšanu, un samazināšana tajās darbojās pieklājīgi metro vai lidmašīnā, bet acīmredzami vājāk nekā iekšējās AirPods Pro. Konstrukcija bez gumijas uzgaļa neaizver dzirdes kanālu, tāpēc daļa trokšņa iekļūst no sāniem.

    Pusotru reizes labāka samazināšana šajā pašā atvērtajā konstrukcijā ir reāls lēciens, bet joprojām tas nav AirPods Pro 3 līmenis. Ja meklējat maksimālu klusumu, nevis komfortu ilgstošai valkāšanai, pareizā izvēle paliek in-ear modelis. Atšķirības starp Pro paaudzēm mēs esam aprakstījuši salīdzinājumā starp AirPods Pro 3 un Pro 2.

    Uzlabojies arī caurspīdīguma režīms, kuram jāskan dabiski, kā arī pats skaņas kvalitāte, pateicoties jaunās paaudzes adaptīvajam EQ. Jaunums ir ieraksts studijas kvalitātē, tas ir, labāka skaņas celiņa kvalitāte video ierakstīšanai ar telefonu.

    USB-C vai bezvadu korpuss: kas šodien atšķir abus variantus

    Šis jautājums ir mainījis nozīmi kopš šīs pirmizrādes, un to vērts izklāstīt atsevišķi, jo atšķirība starp variantiem vairs nav saistīta ar skaņu.

    AirPods 4 gadījumā piemaksa galvenokārt noveda pie ANC, kā arī pie bezvadu uzlādes un skaļruņa korpusā. Lētākajam variantam vispār nebija samazināšanas, tāpēc izvēle bija vienkārša: vai nu maksā vairāk, vai arī atsakies no svarīgākās funkcijas.

    AirPods 5 abi varianti skan vienādi un abiem ir pilnīga ANC. Piemaksa noveda tikai pie komforta:

    • Troksnes regulēšana ar kājas pieskārienu, ar pirkstu pārvietojies uz augšu vai uz leju, nevis ņem telefonu rokās
    • Vairāk klausīšanās stundas, 5 stundas ar ANC, nevis 4, bet bez ANC 7, nevis 6
    • Bezvadu uzlāde, ar Qi lādētāju vai no Apple Watch
    • Runātājs maciņā, palīdz atrast pazaudēto maciņu lietotnē Atrast

    Ieteikums: ja tev mājās ir indukcijas lādētājs vai tu pastāvīgi pazaudē maciņu, papildus maksāšana ir izdevīga. Ja visu uzlādē ar USB-C kabeli un maciņu tur vienā kabatā, lētāka versija sniedz tieši to pašu skaņu.

    Bezvadu uzlādes maciņš: pa kreisi AirPods 5, pa labi AirPods 4. Attēli: Apple.

    Šī ir šīs pirmizrādes būtība. Pirms diviem gadiem ANC atvērtajos AirPods prasīja pāreju uz dārgāku variantu; šodien tu to saņem jau pamatversijā. Aktīvā trokšņu samazināšana vairs nav papildu maksas pakalpojums.

    Akumulators: stunda vairāk tur, kur tas ir visnozīmīgākais

    Izmaiņas akumulatorā ir nelielas, bet izvietotas tieši tur, kur lietotājs tās pamanīs.

    RežīmsAirPods 4 ANCAirPods 5 (USB-C korpusā)AirPods 5 (bezvadu korpusā)
    klausīšanās ar ANC4 stundas4 stundas5 stundas
    klausīšanās bez ANC5 stundas6 stundas7 stundas
    Kopā ar korpusu, ar ANC20 stundas20 stundas22 stundas
    5 minūtes uzlādesapmēram 1 stundaapmēram 1 stundaapmēram 1 stunda

    Interesantākais ir otrais rinda. Klausīšanās bez ANC ir pagarinājusies abās versijās, lai gan tas ir režīms, par kuru Apple vispār nerunā. Kādam, kurš valkā atvērtas austiņas galvenokārt podkāstiem birojā, tas ir ieguvums, ko viņš sajutīs biežāk nekā labāku ANC.

    Tomēr ir vērts zināt, ka pamatversija AirPods 5 nepagarina laiku ar ANC. Četras stundas ir tieši tik, cik deva AirPods 4 ar trokšņu samazināšanu. Papildu stundu tu saņem tikai bezvadu korpusā.

    IP57 vietā IP54: ko tas patiesībā maina

    Šī izmaiņa tabulā izskatās kā pāreja par vienu pakāpi, bet praksē tas nozīmē pavisam citu izturības kategoriju.

    IP54 nodrošina aizsardzību pret ūdens šļakatām no jebkura virziena. Lietus, sviedri skrienot, vai ūdens šļakatas mazgājot traukus. Austiņas to izturēs, bet iegremdēšanu nē.

    IP57 nodrošina aizsardzību pret iegremdēšanu līdz metram uz 30 minūtēm. Iegremdēšanās izlietnē, peļķē, izsistā izlietnē vai kabatā, kas atstāta lietū, vairs nav nāves sods.

    Ir palielināta arī izturība pret putekļiem: pieci pirmajā pozīcijā nozīmē, ka daļiņas var iekļūt, bet neietekmēs darbību. Kādam, kurš valkā austiņas pludmalē vai būvlaukumā, tas ir konkrēts arguments.

    Tomēr treniņos svarīga ir ne tikai izturība, bet arī tas, vai austiņas vispār noturēsies ausī. Atvērta konstrukcija šeit var būt riskanta, ko mēs izklāstījām ceļvedī kā izvēlēties austiņas sporta zālei.

    Norma attiecas gan uz austiņām, gan futrāliem, kas AirPods 4 ne vienmēr bija acīmredzams pircējiem.

    Uzmanību: IP izturība nav mūžīga. Blīvējumi ar laiku nolietojas, un ražotāja garantija neattiecas uz bojājumiem, ko izraisījusi šķidruma iedarbība. Uzskatiet IP57 par drošības pasākumu, nevis aicinājumu peldēšanai.

    Ko AirPods 5 neuzlabo

    Godīga lieta, kas palikusi tieši tāda pati:

    • H2 mikroshēma, tas pats mikroshēmojums, kas debitēja AirPods Pro 2 2022. gadā
    • Bluetooth 5.3, bez standarta maiņas
    • Atvērta konstrukcija bez gumijas uzgaļiem, ar tām pašām priekšrocībām un ierobežojumiem
    • Austiņu izmēri un svars: 30,2 × 18,3 × 18,1 mm un 4,3 grami, kas ir tieši tāds pats kā AirPods 4
    • Macīna izmēri: 46,2 × 50,1 × 21,2 mm, bez izmaiņām
    • Telpiskā skaņa ar galvas kustību izsekošanu, tā pati īstenošana
    • Balsu izolācija un personalizēta skaļuma kontrole, pārceltas bez izmaiņām
    • Ātrā uzlāde: 5 minūtes joprojām nodrošina apmēram stundu klausīšanās

    Nav pulsa mērījumu, ko saņēma AirPods Pro 3. Nav maināmu uzgaļu vai pārejas uz in-ear konstrukciju. Nav arī jauna čipa, tāpēc savienojuma diapazons un stabilitāte paliek iepriekšējā līmenī.

    Viens sīkums, ko vērts pamanīt pirms pirkuma: skaļrunis lietotnes Atrast korpusā ir tikai versijā ar bezvadu korpusu. Sadale ir tieši tāda pati kā AirPods 4, kur skaļrunis arī saņēma tikai dārgāka versija.

    AirPods 5 cena: cik tie maksā Polijā

    Cenas Polijas Apple veikalā izskatās šādi:

    VersijaCena
    AirPods 5 ar USB-C korpusu599 zl
    AirPods 5 ar bezvadu uzlādes korpusu699 zl

    Iepakojumā nav vada vai lādētāja, tāpēc, ja pērkat pirmo Apple ierīci, uzreiz pievienojiet USB-C kabeli. Abu versiju korpusi uzlādējas ar kabeli, bet dārgāka versija papildus var tikt uzlādēta ar indukcijas lādētāju.

    AirPods 4 ir pazuduši no Apple veikala, bet palikuši tirdzniecības tīklos, parasti daudz lētāk nekā jaunums. Tas ir viņu vienīgais, bet spēcīgais arguments.

    AirPods 5 vāciņš: vai vecais der?

    Vāciņa saderība ir vienīgais punkts, kurā Apple neko nav sabojājis, un to ir vērts zināt pirms pirkuma.

    Uzlādes vāciņam ir identiski izmēri 46,2 × 50,1 × 21,2 mm abām paaudzēm. Svars arī atbilst: 32,3 g USB-C versijā un 34,7 g bezvadu versijā. Tas nozīmē, ka silikona vai plastmasas apvalks, kas iegādāts AirPods 4, derēs AirPods 5 bez jebkādas brīvas vietas.

    To apstiprina paši ražotāji. Tech-Protect ir ieviesis Lamano sēriju, kas tieši aprakstīta kā „AirPods 4 / 5″, nesadalot paaudzes.

    ElementsSaderība ar AirPods 5
    AirPods 4 aizsargvāciņš✅ der, identiski izmēri
    AirPods 3 vāciņš❌ cita korpusa forma
    AirPods Pro 3 vāciņš❌ cita korpusa forma
    AirPods 4 āķi un karabīnes✅ der

    Vienīgais, uz ko vērts pievērst uzmanību: ja pērkat bezvadu uzlādes versiju, izvēlieties plānu apvalku bez metāla ieliktņiem, lai netraucētu enerģijas pārsūtīšanu.

    Tech-Protect Lamano AirPods 4 un 5

    Tech-Protect Lamano korpuss ir visvienkāršākā atbilde uz jautājumu par saderību, jo ražotājs norāda abas paaudzes produkta nosaukumā. Nekā nav jāmin.

    Apdare imitē ādu, un āķis ļauj piekārt korpusu pie somas vai mugursomas jostas. Pieejama arī Nature Muse versija gaišākā krāsu gammā.

    Spigen Rugged Armor

    Etui Spigen Rugged Armor ir klasika, kas AirPodiem darbojas tieši tāpat kā telefonos. Elastīgs TPU ar izspiestu rakstu neizslīd no rokas, bet matēta virsma nesavāc pirkstu nospiedumus.

    Izgriezums apakšā nodrošina brīvu piekļuvi USB-C portam, un statusa diode paliek redzama caur apvalku.

    ESR Orbit HaloLock ar MagSafe

    ESR Orbit HaloLock maciņš pievieno AirPodiem to, ko Apple viņiem nav devis: magnētisko gredzenu, kas saderīgs ar MagSafe. Maciņš piestiprinās pie automašīnas turētāja vai pie magnētiskās pamatnes uz galda.

    Šis risinājums ir īpaši jēgpilns kopā ar bezvadu maciņa versiju, jo magnēts palīdz trāpīt indukcijas lādētāja spolei pirmajā reizē.

    UAG Scout

    UAG Scout maciņš ir izvēle zem mugursomas un būvlaukuma. Konstrukcija ar paaugstinātām malām absorbē triecienu, nevis maciņa eņģi, kas AirPods ir visjūtīgākais elements.

    Komplektā ir karabīne. Ja dod priekšroku versijai ar izteiktāku rakstu, tas pats ražotājs piedāvā UAG Plasma.

    UNIQ Clyde Lock Case

    Etui UNIQ Clyde risina visbiežāk sastopamo problēmu ar atvērtajiem etuijiem uz AirPodiem: vāciņš pats atveras kabatā. Aizdare tur vāciņu aizvērtu, līdz tu to pats neatveri.

    Tech-Protect MagMat

    Etui Tech-Protect MagMat ir otra piedāvājuma ar magnētiem, plānāka par Orbita un tuvāka paša Apple etui neapstrādātajam izskatam. Laba opcija, kad vēlies aizsardzību, kuru gandrīz neredz.

    Ja tev ir svarīgi dabīgie materiāli, pārbaudi ādai etui NOMAD Modern Leather, kas ar laiku iegūst patinu.

    [hs_products ids=”147076,81752,85241,112707,114224,86776″ cols=”6″ title=”Etui, kas der AirPods 4 un AirPods 5″]

    Pilnu sarakstu ar aprakstiem esam apkopojuši rakstā par labākajiem etui uz AirPods 4. Visi tur minētie modeļi der arī piektajam.

    AirPods 5 vai AirPods 4: kuru modeli izvēlēties?

    Salīdzinājums sastāv no piecām situācijām un piecām nepārprotām atbildēm.

    Tev ir AirPods 4 ANC. Paliec pie tiem. Tas pats čips, tas pats forma, tas pats telpiskā skaņa. Tu iegūsti labāku trokšņu samazināšanu un ūdensizturību, bet tas nav pietiekami, lai mainītu funkcionālas austiņas.

    Tev ir AirPods 4 bez ANC. Pāreja ir jēgpilna. Tu saņem funkciju, kāda tavā modelī vispār nav, un tā ir versijā, kas ir divas reizes efektīvāka nekā tā, par kuru pirms diviem gadiem bija jāmaksā papildus.

    Tev ir AirPods 2 vai 3. Ņem AirPods 5 bez šaubām. Lēciens ietver ANC, caurredzamības režīmu, telpisko skaņu, USB-C futrāli un IP57 izturību.

    Tu pērk pirmās Apple austiņas. AirPods 5 pamata versijā. Ja ANC ir abās versijās, un skaņa ir identiska, maksā tikai tad, ja reāli izmanto bezvadu uzlādi.

    Tev ir svarīga maksimāla klusuma sajūta. Izvēlies in-ear modeli. Atvērtā konstrukcija ir ierobežota, un neviena akustiskā arhitektūra to nevar pārvarēt. Pārbaudi AirPods Pro 3 futrāļus un aksesuārus vai mūsu ceļvedi austiņas in-ear vai over-ear.

    Kopsavilkums

    AirPods 5 pret AirPods 4 ir pirmizrāde, kurā svarīgākā izmaiņa ir cenu, nevis tehniskā ziņā. Apple ņēma dārgāko funkciju no iepriekšējās paaudzes un iekļāva to pamata modelī.

    Pieci secinājumi noslēgumā:

    1. ANC ir katrā versijā un samazina troksni par 50% vairāk nekā AirPods 4 ar trokšņu samazināšanu
    2. Izvēle par maciņu vairs neattiecas uz skaņu, tikai uz bezvadu uzlādi, skaļruni maciņā, skaļuma regulēšanu ar pieskārienu un klausīšanās laiku
    3. IP57 vietā IP54 maina kategoriju no „izturīgs pret šļakatām” uz „izturīgs pret iegremdēšanu”
    4. Čips, Bluetooth, izmēri un svars ir identiski kā AirPods 4
    5. Maciņš no AirPods 4 der bez izmaiņām, jo uzlādes korpuss ir ar tādiem pašiem izmēriem

    Ja paliec pie AirPods 4, pievieno kvalitatīvu maciņu, nevis jaunus austiņas. Ja pāriet uz piekto, nepērc jaunu korpusu. Tas, kas tev ir, derēs bez problēmām.

    FAQ: visbiežāk uzdotie jautājumi

    Kad iznāca AirPods 5?

    AirPods 5 nonāca tirdzniecībā 2026. gada 18. septembrī, bet priekšpasūtīšana sākās 9. septembrī. Premjēra pasākums notika kopā ar Apple Watch Series 12 un Apple Watch Ultra 4.

    Vai AirPods 4 futrālis der AirPods 5?

    Jā. Lādēšanas futrālim abās paaudzēs ir identiski izmēri 46,2 × 50,1 × 21,2 mm, tāpēc aizsargapvalks, kas iegādāts AirPods 4, derēs AirPods 5 bez brīvas vietas. Daži ražotāji, piemēram, Tech-Protect, tieši apraksta savus futrāļus kā „AirPods 4 / 5″.

    Vai AirPods 5 abās versijās ir ANC?

    Jā. Tas ir galvenais šīs paaudzes uzlabojums. Gan versija par 599 zlotiem, gan versija par 699 zlotiem ir aprīkota ar pilnīgu aktīvo trokšņu samazināšanu. AirPods 4 trokšņu samazināšana bija pieejama tikai dārgākajā variantā.

    Cik maksā AirPods 5 Polijā?

    AirPods 5 ar USB-C futrāli maksā 599 zloti, bet versija ar bezvadu uzlādes futrāli maksā 699 zloti. Kastē nav vada vai lādētāja.

    Kādas atšķirības ir starp AirPods 5 par 599 zlotu un versiju par 699 zlotu?

    Troksnis nekāds. Dārgāka versija pievieno bezvadu uzlādi, skaļruni lietotnē Atrast, skaļuma regulēšanu ar kājas pieskārienu un stundu ilgāku klausīšanos ar vienu uzlādi.

    Vai ir vērts pirkt AirPods 4 vietā AirPods 5?

    Ir vērts, ja tu tos atrodi skaidri lētāk un pieņem vājāku ANC un IP54 izturību. Mikroshēma, telpiskā skaņa un forma ir tādas pašas, tāpēc lielākā zaudējuma daļa attiecas uz trokšņu samazināšanas efektivitāti.

    Vai AirPods 5 ir ūdensizturīgi?

    Viņiem ir IP57 sertifikāts, tas nozīmē, ka tie iztur iegremdēšanu līdz metram uz 30 minūtēm. Tas ir skaidri vairāk nekā IP54 AirPods 4, kas aizsargāja tikai pret šļakatām. Standarts attiecas gan uz austiņām, gan uz lietu.


    Avoti:

  • Apple Watch Ultra 4 pret Ultra 3: 50 stundas un jauni sensori

    Apple Watch Ultra 4 pret Ultra 3: 50 stundas un jauni sensori

    Salīdzinot Apple Watch Ultra 4 un Ultra 3, svarīgas ir divas lietas: akumulators un sensori. Ultra 4 darbojas līdz 50 stundām, nevis 42, un jaunā veselības mērīšanas sistēma pārbauda pulsu ik pēc 5 sekundēm visu diennakti un aprēķina no tā Gatavības rādītāju. Ekrāns, korpusa izmēri, satelīts un niršana palikuši nemainīgi.

    pulkstenis nonāca tirdzniecībā 2026. gada 18. septembrī, un Polijā tas maksā 3 799 zl, tieši tikpat, cik pirms gada maksāja Ultra 3 iznākšanas dienā.

    Ir arī viena ļoti laba ziņa, par kuru netiek runāts nevienā prezentācijā: korpuss nav palielinājies ne par milimetru. Ultra 4 ir tie paši 49 × 44 × 12 mm kā Ultra 3, Ultra 2 un pirmais Apple Watch Ultra, kas tika laists tirgū pirms četriem gadiem.

    Īsa atbilde, kurš ko būtu jāizvēlas: Ultra 4 pirmajā pirkumā un, pārejot no vecāka par Ultra 3, Ultra 3 izpārdošanā, ja skaiti katru zlotu. Ultra 3 īpašniekiem nav iemesla mainīt.

    Zemāk ir pilna abu modeļu tabula, godīga lietu saraksts, kuras Ultra 4 nemaz neuzlabo, un konkrēta atbilde uz jautājumu, vai jūsu līdzšinējās siksnas un korpusi derēs jaunajam pulkstenim.

    Pa kreisi Apple Watch Ultra 4, pa labi Ultra 3. Korpuss 49 × 44 × 12 mm ir abiem identisks. Attēli: Apple.

    Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3: pilna salīdzinājuma tabula

    Mēs esam izcēluši tikai tās pozīcijas, kas patiešām atšķiras.

    Parametrs Apple Watch Ultra 3 Apple Watch Ultra 4
    Premjera septembris 2025 18. septembris 2026
    Čips S10 S11
    Atmiņa 64 GB 64 GB
    Optiskā sirdsdarbības sensors 3. paaudze pārveidots, Health Sensing System
    Elektriskais sensors (EKG) iepriekšējās paaudzes lielāka elektroda virsma
    Sirdsdarbības mērījuma ieraksts paraugi ik pēc dažām minūtēm paraugs ik pēc 5 sekundēm, visu diennakti
    HRV mērījums standarta biežums līdz 24 reizes biežāk
    Gatavība (Readiness) ❌ ✅
    Audio Inteliģence ❌ ✅
    Displejs LTPO3 plaša leņķa OLED, nemirgojošs LTPO3 plaša leņķa OLED, nemirgojošs
    Izšķirtspēja 422 × 514 422 × 514
    Ekrāna virsma 1 245 mm² 1 245 mm²
    Maksa 3 000 nits 3 000 nits
    Stikls plakans safīrs plakans safīrs
    Korpusa materiāls titanijs Grade 5 titanijs Grade 5, 3D drukāts
    Krāsas dabīgs titanijs, melns titanijs dabīgs titanijs, melns titanijs
    Izmēri 49 × 44 × 12 mm 49 × 44 × 12 mm
    Dabiskā / melnā masa 61,6 g / 61,8 g 63,0 g / 63,1 g
    Akumulators, normāla lietošana līdz 42 stundām līdz 50 stundām
    Zema enerģijas patēriņa režīms līdz 72 stundām līdz 84 stundām
    Treniņš brīvā dabā nav datu specifikācijā līdz 18 stundām
    Pagarināts treniņš nav datu specifikācijā līdz 25 stundām
    Maksimālais pagarināts treniņš nav datu specifikācijā līdz 45 stundām
    15 minūšu uzlāde dod līdz 12 stundām darbības līdz 18 stundām darbības
    Uzlāde līdz 80% apmēram 45 minūtes apmēram 45 minūtes
    Mobilā tīkla 5G RedCap un LTE 5G RedCap un LTE
    Satellīta savienojamība ✅ ✅
    Wi-Fi / Bluetooth Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3 Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3
    GPS divu frekvenču L1 un L5 divu frekvenču L1 un L5
    Ultra Wideband 2. paaudze 2. paaudze
    Ūdensizturība 100 m, IP6X 100 m, IP6X
    Niršana EN13319 līdz 40 m līdz 40 m
    Prasības iPhone 11+, iOS 26 iPhone 11+, iOS 27
    Cenas sākums Polijā 3 799 zl 3 799 zl

    Trīsdesmit četri modeļi, no kuriem četrpadsmit atšķiras. Kas ir svarīgāk: izņemot 1,4 gramus svara, visas atšķirības ir akumulatorā, sensoros un programmatūrā. Korpusa un ekrāna izmēri palikuši nemainīgi.

    Piederumi abām paaudzēm ir pieejami, jo izgriezums nav mainījies. Skatīt siksnas un maciņus Apple Watch Ultra 49 mm →

    Akumulators: astoņas stundas vairāk un ātrāka uzlāde

    Tā ir vismērāmākā izmaiņa visā prezentācijā. Ultra 3 deklarēja 42 stundas parastā lietošanā, Ultra 4 norāda 50 stundas. Enerģijas taupīšanas režīmā lēciens ir līdzīgs: no 72 līdz 84 stundām.

    Ko tas nozīmē praksē? Ultra 3 parasti iztukšojās otrā dienas beigās, tāpēc reāli to uzlādēji katru otro vakaru. Ultra 4 mierīgi iztur divas pilnas dienas ar miega uzraudzību iekšā un atstāj rezerves trešās dienas rīta treniņam.

    Otrais ieguvums ir vēl praktiskāks. 15 minūšu uzlāde dod 18 stundas darba vietā 12. Kvadrants zem dušas ir pietiekams, lai izietu no mājām ar pulksteni visu dienu un nakti.

    • Parastā lietošana: 50 stundas vietā 42, t.i., par 19% ilgāk
    • Zems enerģijas patēriņš: 84 stundas vietā 72
    • Treniņš brīvā dabā ar GPS un pulsu: līdz 18 stundām Ultra 4
    • Pagarināts treniņš: līdz 25 stundām Ultra 4
    • Maksimālais pagarināts treniņš ar GPS katru sekundi: līdz 45 stundām Ultra 4
    • Uzlāde līdz 80%: apmēram 45 minūtes abos modeļos

    Pievērs uzmanību pēdējai rindai. Apple pilnās uzlādes ātrumu nav mainījis, tikai to, cik daudz tas dod piecpadsmit minūtēs. Ultra 3 ražotājs nepublisko atsevišķus rezultātus brīvā dabā un pagarinātā režīmā, tāpēc šos divus punktus nav iespējams godīgi salīdzināt.

    Lādētājus neatradīsi nevienā no šiem modeļiem. Ja tev nepieciešams otrais uz galda vai ceļojumam, izvēlies to no induktīvo lādētāju kategorijas.

    Jauns veselības mērīšanas sistēmas, t.i., šīs prezentācijas otrā puse

    Apple to sauc par Health Sensing System un tā nav mārketinga etiķete tai pašai elektronikai. Fiziski ir mainījušies abi sensori korpusa apakšā.

    Apple tieši runā par jauno optisko sensoru un jauno elektrisko sensoru, t.i., par abiem sistēmas elementiem, kas atbild par pulsu un EKG. Konstrukcijas detaļas, piemēram, lielākas LED diodes vai cits fotodiodes izvietojums, apraksta nozares portāli; ražotājs tās specifikācijā nenorāda. Tas pats sensoru komplekts ir nonācis arī Apple Watch Series 12.

    Sirdsdarbība ik pēc 5 sekundēm, nevis paraugi ik pēc dažām minūtēm

    Apple iepriekš nebija norādījis, cik bieži Ultra 3 mērī sirdsdarbību fonā. Ultra 4 to deklarē skaidri: mērījums ik pēc 5 sekundēm visu diennakti, t.i., apmēram 17 tūkstošus reižu dienā.

    Kāpēc tik daudz? Jo no blīvākiem datiem var aprēķināt lietas, kuras nav redzamas retā paraugā: reakcija uz stresu, mikrositienu sirdsdarbība pēc kafijas, atgriešanās temps pēc intervāliem.

    HRV mērīts 24 reizes biežāk un Gatavības rādītājs

    Sirdsdarbības ritma variabilitāte (HRV) ir parametrs, pēc kura tu vari saprast, vai organisms patiešām ir atpūties. Ultra 4 to mēra līdz 24 reizēm biežāk nekā iepriekšējais un sadala uz HRV atjaunojošo un vispārējo.

    Uz tā ir balstīta Gatavība, novērtējums skalā no 0 līdz 10, kuru tu saņem no rīta kopā ar vienu no četriem ieteikumiem: atjaunojies, sadali spēkus, tu esi gatavs vai dari uz pilnu jaudu.

    Uzmanību: Apple piedāvā Gatavību tikai Ultra 4 un Series 12 un nav paziņojis par to vecākiem modeļiem. Funkcija balstās uz mērījumu blīvumu, kuru sensors no Ultra 3 vienkārši nesavāc.

    Ja trenējies saskaņā ar slodzēm un reāli raugies uz atjaunošanos, tad tas ir tieši iemesls, lai mainītu pulksteni. Ja Ultra tev ir galvenokārt izturīgs pulkstenis ar satelītu, tu nepamanīsi atšķirību.

    Audio Inteliģence, proti, ko pulkstenis dara ar skaņu

    Tas ir četru funkciju komplekts, kuras Ultra 3 nesaņems: Skaņu atpazīšana (alarms, bērna raudāšana, sirēna), ātrāks Shazam, Live Rewind (pēdējo 15 sekunžu sarunas attēlošana kā teksts pēc divreiz nospiežot kroni) un Siri Recap (sarunas kopsavilkums).

    Pirmās divas darbojas kopš izlaišanas. Live Rewind un Siri Recap prasa iPhone ar Apple Inteliģenci un tiek ieviestas pakāpeniski. Apple prasa Series 12 vai Ultra 4, tāpēc tas nav ekskluzīvs Ultra modelim, bet vecākie pulksteņi tos nesaņems.

    Ko Apple Watch Ultra 4 neuzlabo

    Godīga lietu saraksts, kas palikušas tieši tādas pašas. Ultra modelim tas ir īpaši garš, jo iepriekšējais modelis pacēla latiņu ļoti augstu.

    • Ekspozīcija: 422 × 514 pikseļi, 1 245 mm² virsmas un 3 000 nitu spilgtums, bez izmaiņām
    • Safīra stikls plaknē, identisks abiem modeļiem
    • Korpuss: tie paši 49 × 44 × 12 mm un tas pats titāns Grade 5
    • Satellītu savienojamība: SOS trauksmes, ziņas un Atrast ir abiem modeļiem
    • 5G RedCap un LTE, bez atšķirībām
    • Divu frekvenču GPS L1 un L5, tas pats izkārtojums
    • Niršana: 100 m ūdensizturība un EN13319 līdz 40 m abiem
    • Trīs mikrofonu ar beamforming, divi skaļruņi un sirēna, identiski
    • 64 GB atmiņa un Ultra Wideband 2. paaudze, bez izmaiņām

    Nav arī glikozes līmeņa mērījumu, par kuriem katru gadu klīst baumas. Nav izmaiņu korpusa formā vai jauna siksnu stiprinājuma sistēmā.

    Toties Ultra 4 ir par 1,4 gramiem smagāks (63,0 g salīdzinājumā ar 61,6 g dabīgajā titānā). Tas ir atšķirība, ko uz rokas neizjutīsi, bet vērts zināt, ka jaunākā paaudze nedaudz pieņēmusi svaru, neskatoties uz identiskajiem izmēriem.

    Neforāli ir ziņots, ka pievienoti arī 4 GB operatīvās atmiņas, par ko raksta 9to5Mac. Apple šo parametru specifikācijā nenorāda, tāpēc uztver to kā informāciju no otrās rokas.

    Apple Watch Ultra 4 cena: cik tas maksā Polijā

    Ieejas cena nav mainījusies. Apple Watch Ultra 4 maksā 3 799 PLN titāna dabīgajā vai melnajā versijā, vienmēr ar GPS un mobilā tīkla modemu. Tieši tikpat maksāja Ultra 3 tā izlaišanas dienā.

    Ultra 3 ir atstājis vietu savam sekotājam pirmajā plānā, bet joprojām ir pieejams pie operatoriem un tirdzniecības tīklos, parasti par dažiem simtiem PLN lētāk. Tas ir viņa vienīgais, bet ļoti spēcīgs arguments. Pirms gada līdzīgā situācijā bija Ultra 2, kuru mēs salīdzinājām ar sekotāju salīdzinājumā starp Ultra 3 un Ultra 2.

    Hermès versija ar titāna aproci ir atsevišķa cenu kategorija un tīri tēla izvēle. Zem tā slēpjas tas pats pulkstenis.

    Apple Watch Ultra 4 ar rūpnīcas Alpine jostu un Ocean jostu. Attēli: Apple.

    Piederumi Apple Watch Ultra 4: viss no vecākās Ultras der

    Šeit ir labākā ziņa visā salīdzinājumā Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3, un tajā pašā laikā lieta, par kuru tev neuzrakstīs neviens ziņu portāls, kas ziņo par prezentāciju.

    Korpuss ir identisks 49 × 44 × 12 mm visās četrās Ultra modeļu paaudzēs. Tas nozīmē, ka jostas, korpusi, stikli un plēves, kas iegādātas Ultra 1, Ultra 2 vai Ultra 3, derēs Ultra 4 bez jebkādām pārveidošanām.

    Tā ir pretēja situācija nekā Series sērijā. Tur Series 12 korpuss mainīja izmērus attiecībā pret Series 11 (46 mm versijā tas palielinājās par milimetru platumā) un iepriekšējās paaudzes korpusi vairs nederēja. Ultrā nekas tāds nenotika.

    Elements Atbilstība Apple Watch Ultra 4
    49 mm siksnas no Ultra 1 / 2 / 3 ✅ der bez izmaiņām
    44 / 45 / 46 mm siksnas no Apple Watch Series ✅ der, tas pats stiprinājuma izmērs
    Apvalki uz Ultra 1 / 2 / 3 ✅ der bez izmaiņām
    Stikli un plēves uz Ultra 49 mm ✅ der, tas pats izgriezums
    Siksnas no mazākiem Series korpusiem (38–42 mm) ❌ cits stiprinājuma izmērs
    Apvalki, stikli un plēves no jebkura Series ❌ cita forma un izmērs korpusam

    Siksnas no lielākiem Apple Watch Series korpusiem atradīsi kategorijā 42–49 mm — tie paši modeļi atbalsta Ultrā.

    Uzmanību uz divām slazdām. Pirmkārt, der tikai siksnas stiprinājums — apvalki un stikli no Series līnijas ir citas formas un uz Ultrā neies. Otrkārt, produktu kartes vēl pāris mēnešus teiks „Ultra 1 / 2 / 3″, jo tās tika izveidotas pirms ceturtās paaudzes izlaišanas. Tas ir produkta pārdošanas sākuma stāvokļa apraksts, nevis ierobežojums.

    Siksnas Apple Watch Ultra 4

    Siksnas uz Apple Watch Ultra 3 un tās uz Ultra 4 šodien ir tieši tas pats produkts, jo 49 mm stiprinājums nav mainījies kopš pirmās paaudzes. Zemāk trīs piedāvājumi no dažādām plauktiem.

    UAG Civilian

    UAG Civilian siksna ir tuvākais ekvivalents ražotāja Trail siksnai, tikai acīmredzami izturīgāka. Mīksts silikons ar izspiestu rakstu droši turas uz mitra plaukstas, bet metāla sprādze neatvienojas, ja pieķeras pie mugursomas.

    Ražotājs nosauc modeļus no Series 4 līdz Ultra 2, jo siksna ir pieejama jau vairākus gadus. 49 mm stiprinājums nav mainījies, tāpēc tas der arī Ultra 3 un Ultra 4.

    UNIQ Revix IV Premium

    UNIQ Revix IV Premium risina problēmu, par kuru lielākā daļa ražotāju nedomā: viena siksna, divas krāsas. Tā ir divpusēja, tāpēc tu vari to apgriezt atkarībā no tā, vai dodies skriet vai uz sanāksmi.

    Magnētiskā sprādze regulējas bezpakāpju režīmā, bez nepieciešamības meklēt pareizo caurumu. Izmērs ietver 44, 45, 46 un 49 mm, tātad gan Ultra, gan lielākās Series.

    NOMAD Rocky Point Band

    NOMAD Rocky Point Band ir piedāvājums kādam, kurš iegādājies Ultra 4 titāna versiju un nevēlas to sabojāt ar diskonta silikonu. FKM gumija ir izturīga pret sviedriem, sāli un UV starojumu, un stiprinājumi ir izgatavoti no titāna, kas ir tādā pašā tonī kā korpuss.

    FKM ir tas pats materiāls, no kura izgatavo blīves niršanas aprīkojumā. Tas nesakarst aukstumā un nepaliek dzeltenīgs pēc sezonas.

    Ja meklē kaut ko izsmalcinātāku, šis pats ražotājs piedāvā titāna aproci NOMAD Stratos Band, kas apvieno titāna posmus ar FKM ieliktņiem.

    [hs_products ids=”86436,135188,135251,126096″ cols=”4″ title=”Siksnas, kas atbilst Ultra 3 un Ultra 4″]

    Vairāk piedāvājumu esam apkopojuši apskatā piederumiem Apple Watch Ultra, bet atsevišķu apkopojumu skriešanai atradīsi rakstā par sporta siksnām Apple Watch.

    Korpusi un stikli Apple Watch Ultra 4

    Safīra stikls ir izturīgs pret skrāpējumiem, bet ne pret triecieniem. Tas saplīst no punktveida kontakta ar betonu vai durvju rāmjiem tāpat kā parasts stikls. Ekrāna nomaiņas izmaksas Apple Watch Ultra pārsniedz tūkstoš zlotu, tāpēc rēķins par aizsardzību kļūst vienkāršs.

    Spigen Rugged Armor un cietais stikls

    Spigen Rugged Armor un Tempered Glass apvieno divas lietas vienā kastē: elastīgu TPU apvalku korpusam un stiklu ekrānam. Tev nav jāmeklē divi produkti un jāpārbauda, vai tie der kopā.

    Matēta apdare nesavāc pirkstu nospiedumus, un izgriezumi nodrošina brīvu piekļuvi kronai, sānu pogai un oranžajai darbības pogai. Ja tu dod priekšroku slaidākai siluetam, šis pats ražotājs piedāvā Spigen Liquid Air Pro.

    UAG Scout

    UAG Scout korpuss ir izvēle fiziskai darbībai un velosipēdam. Izvirzītā mala ap ekrānu uzņem skrāpējumus, nevis stiklu, un pastiprinātie stūri aizsargā vietu, kur titāns visbiežāk atsitās pret sienu.

    Ražotājs norāda saderību kā „Ultra 1 / 2 / 3″, jo produkts ir pieejams kopš Ultra 3 izlaišanas. Izgriezums der arī Ultra 4.

    Tech-Protect Glass Ring

    Tech-Protect Glass Ring stikls ir variants tiem, kuri nevēlas slēpt titānu zem plastmasas. Metāla rāmītis titāna krāsā apņem tikai ekrāna malu, bet pārējā korpusa daļa paliek redzama.

    Komplektā ir divas vienības, tāpēc pirmā neveiksmīgā uzlikšana nebeidz tēmu. Ja dod priekšroku pilnīgi neredzamam risinājumam, pārbaudi Bizon Watch Film HydroFlex hidrogelu plēvi sešu vienību komplektā vai GrizzGlass hibrīda stiklu.

    [hs_products ids=”137791,118629,120933,140438″ cols=”4″ title=”Aizsardzība Apple Watch Ultra 49 mm”]

    Apple Watch Ultra 4 vai Ultra 3: kuru izvēlēties?

    Visas salīdzinājums samazinās līdz piecām situācijām un piecām skaidrām atbildēm.

    Tev ir Apple Watch Ultra 3 un tu domā par maiņu. Paliec pie sava. Tas pats ekrāns, tā pati savienojamība, tas pats satellites un tas pats niršana. Astotās stundas akumulators nav tā vērts, lai maksātu pilnu cenu par jauno pulksteni, ja vien treniņš pēc atjaunošanās nav tava galvenā iemesls tā nēsāšanai.

    Tev ir Apple Watch Ultra 1 vai Ultra 2. Lēciens ir liels, bet uzmanību: lielākās izmaiņas ir nesusi Ultra 3, nevis 4. Satellīts, 5G un lielāks ekrāns ir iepriekšējās paaudzes nopelns. Ja tu atrodi Ultra 3 acīmredzami lētāk, tas būs labāks pirkums nekā piemaksāt par jaunāko modeli.

    Pērk pirmo Apple Watch Ultra. Izvēlies Ultra 4. Tā kā ieejas cena nav mainījusies, nav iemesla ņemt iepriekšējo modeli par cenu, kas ir tuvu jaunajam.

    Meklē ietaupījumus. Ultra 3 izpārdošanā pie operatora. Tu saņem to pašu ekrānu, to pašu korpusu, satellites, 5G un niršanu līdz 40 metriem. Tu zaudē tikai jaunās sensorus, Gatavību un astoņas stundas akumulatora.

    Šaubies starp Ultra modeli un parasto Series. Ultra ir galvenokārt akumulators, satellites un niršana. Ja neviena no šīm trim lietām tev nav nepieciešama, pārbaudi lētāko Apple Watch SE 3. Un, ja tu meklē ārpus Apple ekosistēmas, salīdzini ar Google Pixel Watch 5.

    Kopsavilkums

    Apple Watch Ultra 4 vs Ultra 3 ir divu ļoti līdzīgu pulksteņu salīdzinājums, kur viss atšķirības slēpjas divās vietās: akumulatorā un sensoros.

    Pieci secinājumi noslēgumā:

    1. Akumulators ir spēcīgākais arguments: 50 stundas vietā 42 un ceturtdaļa uzlādes, kas dod 18 stundas darbības vietā 12
    2. Jaunais sensoru sistēma mēra pulsu ik 5 sekundes un atbloķē Gatavības rādītāju, kuru Ultra 3 nesaņems
    3. Ekāns, korpuss, satelīts un niršana ir identiski, kopā ar 3000 nitus un EN13319 līdz 40 metriem
    4. Korpuss nav palielinājies, tāpēc siksnas, maciņi un stikli no jebkuras iepriekšējās Ultra der bez pārbūves
    5. Ieejas cena nav mainījusies, tāpēc pirmajā pirkumā jaunākais modelis uzvar bez diskusijām

    Ja paliec pie Ultra 3, ieguldi labā siksnā un stiklā, nevis jaunā pulkstenī. Ja pāriet uz ceturto, nepērc aksesuārus no jauna, tie, kas tev ir, derēs bez problēmām.

    FAQ: biežāk uzdotie jautājumi

    Vai Apple Watch Ultra 3 siksnas der Ultra 4?

    Jā. Apvalks ir identisku izmēru 49 × 44 × 12 mm abās paaudzēs, un siksnu stiprinājums nav mainījies. Siksna no Ultra 1, Ultra 2 vai Ultra 3 derēs uz Ultra 4 bez pārbūves.

    Vai Apple Watch Ultra 3 apvalks der Ultra 4?

    Jā. Tas ir galvenais atšķirības punkts salīdzinājumā ar Series sēriju, kur Series 12 apvalks ir palielinājies par milimetru un apvalks vairs neder. Ultra sērijā izgriezums ir tas pats kopš pirmās paaudzes, tāpēc korpusi un stikli ir pilnībā savstarpēji aizvietojami.

    Cik maksā Apple Watch Ultra 4 Polijā?

    Apple Watch Ultra 4 maksā 3 799 PLN titāna dabīgajā vai melnajā versijā, vienmēr ar GPS un mobilo modemu. Tas ir tieši tāds pats cena, ar kuru gadu iepriekš sākās Ultra 3.

    Cik ilgi turas akumulators Apple Watch Ultra 4?

    Funkcionē līdz 50 stundām normālas lietošanas un līdz 84 stundām Enerģijas taupīšanas režīmā. Treniņa laikā brīvā dabā ar GPS un sirdsdarbības mērīšanu pulkstenis iztur līdz 18 stundām, bet maksimālajā pagarinātajā treniņa režīmā līdz 45 stundām.

    Kas jauns Apple Watch Ultra 4?

    Jauni ir trīs lietas: akumulators (50 stundas vietā 42), pārveidots sensoru sistēma ar sirdsdarbības mērījumiem ik 5 sekundes un gatavības rādītājs, kā arī Audio Intelligence komplekts. Ekrāns, apvalks, satelīta savienojamība un niršana palikuši nemainīgi salīdzinājumā ar Ultra 3.

    Vai ir vērts pirkt Apple Watch Ultra 3 vietā Ultra 4?

    Vērts, ja atradīsi to acīmredzami lētāk. Ultra 3 ir tas pats ekrāns, tā pati korpuss, satelīta savienojamība, 5G un niršana līdz 40 metriem. Tu zaudē jaunus sensorus, Gatavības rādītāju un astoņas stundas akumulatora darbības laika.

    Vai Apple Watch Ultra 4 ir piemērots niršanai?

    Jā, tāpat kā iepriekšējais modelis. Abi modeļi ir ūdensizturīgi līdz 100 metriem saskaņā ar ISO 22810:2010 un EN13319 sertifikātu rekreācijas niršanai līdz 40 metriem, ar dziļuma mērījuma precizitāti ±1 m.


    Avoti:

  • Apple Watch Series 12 pret 11: kas patiešām ir mainījies?

    Apple Watch Series 12 pret 11: kas patiešām ir mainījies?

    Salīdzinot Apple Watch Series 12 un 11, ir svarīga viena lieta: jaunā veselības mērīšanas sistēma. Series 12 pārbauda pulsu ik pēc 5 sekundēm visu diennakti, mēra HRV līdz 24 reizēm biežāk un pievieno Gatavības rādītāju. Izšķirtspēja, spilgtums un deklarētais akumulatora darbības laiks palikuši nemainīgi.

    Pulkstenis nonāca tirdzniecībā 2026. gada 18. septembrī, un cenas Latvijā sākas no 1 899 €, tieši tur, kur pagājušajā gadā sākās Series 11.

    Tomēr ir otra izmaiņa, par kuru neviena prezentācija nerunā: korpuss ir palielinājies par milimetru. Izskatās kā sīkums, bet tieši šis milimetrs nosaka, vai jūsu iepriekšējais apvalks derēs jaunajam pulkstenim.

    Zemāk ir pilna abu modeļu tabula un godīga lietu saraksts, kuras Series 12 nemaz neuzlabo. Noslēgumā aksesuāri: kas der abām paaudzēm, un kas no dienas uz dienu vairs neder.

    Apple Watch Series 12 vs 11: pilna salīdzinošā tabula

    Mēs esam izcēluši tikai tās pozīcijas, kas patiešām atšķiras.

    ParametrsApple Watch Series 11Apple Watch Series 12
    Premjeraseptembris 2025septembris 2026
    ČipsS10S11
    Atmiņa64 GB64 GB
    Optiskā sirdsdarbības sensors3. paaudzepārveidots, Health Sensing System
    Elektriskais sensors (EKG)iepriekšējās paaudzes2. paaudze
    Sirdsdarbības mērījuma ierakstsparaugi ik pēc dažām minūtēmparaugs ik pēc 5 sekundēm, visu diennakti
    HRV mērījumsstandarta biežumslīdz 24 reizes biežāk
    Gatavība (Readiness)❌✅
    Audio Inteliģence❌✅ (Live Rewind un Siri Recap beta versijā)
    DisplejsOLED LTPO3, nemirgojošsOLED LTPO3, nemirgojošs
    Izšķirtspēja 46 / 42 mm416 × 496 / 374 × 446416 × 496 / 374 × 446
    Ekrāna virsma 46 mm1 220 mm²1 196 mm²
    Ekrāna virsma 42 mm989 mm²970 mm²
    Maksimālā spilgtums2 000 nits2 000 nits
    Stikls (alumīnijs)Ion-XCeramic Shield 2
    Stikls (titāns, keramika)safīrasafīra
    Korpusa materiālialumīnijs, titānsalumīnijs, titāns, keramika
    Izmēri 46 mm46 × 39 × 9.7 mm46 × 40 × 9.7 mm
    Izmēri 42 mm42 × 36 × 9.7 mm42 × 37 × 9.7 mm
    Svars 46 mm, alumīnijs GPS37.8 g39.5 g
    Svars 42 mm, alumīnijs GPS30.3 g32.2 g
    Baterija, normāla lietošanalīdz 24 stundāmlīdz 24 stundām
    Zema enerģijas patēriņa režīmslīdz 38 stundāmlīdz 38 stundām
    Treniņš brīvā dabālīdz 8 stundāmlīdz 10 stundām
    15 minūšu uzlāde dodlīdz 8 stundām darbalīdz 12 stundām darba
    Uzlāde līdz 80%apmēram 30 minūtesapmēram 30 minūtes
    Mobilā tīklaRedCap 5G un LTERedCap 5G un LTE
    Wi-Fi / BluetoothWi-Fi 4 / Bluetooth 5.3Wi-Fi 4 / Bluetooth 5.3
    Ultra Wideband2. paaudze2. paaudze
    Ūdensizturība50 m, IP6X50 m, IP6X
    PrasībasiPhone 11+, iOS 26iPhone 11+, iOS 27
    Cenas sākums Polijā1 899 zl1 899 zl

    Trīsdesmit divas pozīcijas, no kurām deviņas atšķiras. Gandrīz visas atšķirības tomēr ir vienā vietā: sensoros un tajā, ko pulkstenis no tiem aprēķina.

    Piederumi abām paaudzēm ir pieejami. Skatīt Apple Watch 46 mm siksnas un korpusus →

    Jaunais veselības mērīšanas sistēmas ir šīs paaudzes būtība

    Apple to sauc par Health Sensing System, un tā nav mārketinga nosaukums tai pašai elektronikai. Fiziski ir mainījušies abi sensori pulksteņa apakšā.

    Optiskais sensors ir pārveidots un ieguvis lielākas, ekonomiskākas zaļās LED diodes; MacRumors to raksturo kā ceturto paaudzi, lai gan Apple numuru nenorāda. Elektriskais sensors, kas atbild par EKG, ir pārgājis uz otro paaudzi. Tā ir pirmā tik dziļa pārstrukturēšana pēdējo gadu laikā.

    Sirdsdarbība ik pēc 5 sekundēm, nevis paraugi ik pēc dažām minūtēm

    Series 11 paraugo sirdsdarbību fonā ik pēc dažām minūtēm. Series 12 veic mērījumus ik pēc 5 sekundēm visu diennakti, tātad apmēram 17 tūkstošus reižu dienā.

    Kāpēc tik daudz? Jo no blīvākiem datiem var aprēķināt lietas, kuras nav redzamas retajos paraugos. Mikroskati sirdsdarbībā pēc kafijas, reakcija uz stresu sanāksmes vidū, atgriešanās temps pēc treniņa.

    Apple paziņo, ka tas ir visprecīzākais sirdsdarbības mērījums pulkstenī, atsaucoties uz saviem testiem ar konkurenci. Tas protams ir ražotāja paziņojums, nevis neatkarīgs audits.

    HRV mērīts 24 reizes biežāk un jauns rādītājs Gatavība

    Sirdsdarbības variabilitāte (HRV) ir rādītājs, pēc kura tu vari noteikt, vai organisms ir atpūties. Series 12 to mēra līdz 24 reizes biežāk nekā iepriekšējais un sadala divos veidos: HRV atjaunojošais un HRV vispārējais.

    Uz tā ir balstīta Gatavība, novērtējums skalā no 0 līdz 10, ko tu saņem no rīta kopā ar vienu no četriem ieteikumiem: atjaunojies, sadali spēkus, tu esi gatavs vai dari uz pilnu jaudu.

    Pievienots ir arī dzīvības parametru apskats arī dienas laikā, ne tikai naktī. Series 11 tos rādīja tikai uz miega pamata.

    Uzmanību: Apple piedāvā Gatavību tikai Series 12 un nav paziņojusi par to vecākiem modeļiem. Funkcija balstās uz mērījumu blīvumu, ko vienpadsmitnieks nesavāc.

    Ja tu regulāri trenējies un reāli raugies uz atjaunošanos, tad tieši tas ir iemesls, lai mainītu pulksteni. Ja tu to galvenokārt valkā, lai saņemtu paziņojumus un maksājumus, tu nepamanīsi atšķirību.

    Keramikas aizsargstikls 2 un keramikas korpusa atgriešanās

    Alumīnija versijas Series 12 ieguva Keramikas aizsargstiklu 2, to pašu stiklu, ko Apple izmanto jaunākajos iPhone. Saskaņā ar Apple paziņojumu tas ir par 60% izturīgāks nekā Ion-X no Series 11.

    Tas ir reāls ieguvums, jo alumīnija Apple Watch vienmēr bija tas modelis, kuru visvieglāk saskrāpēt. Titāns un keramika joprojām izmanto safīra stiklu, tāpat kā iepriekš.

    Otra atgriešanās ir keramikas korpuss, kas nav bijis piedāvājumā kopš Series 5. Pieejams divās krāsās: pērļu baltā un nakts zilā.

    Tomēr keramikai ir divi mīnusi. Tā ir acīmredzami smagāka (51.3 g pērļu baltā un 52.9 g nakts zilā, salīdzinot ar 39.5 g alumīnijā) un lielāka: 47 × 41 × 9.85 mm, nevis 46 × 40 × 9.7 mm. Tas nozīmē, ka alumīnija versijas 46 mm apvalks nederēs keramikas versijai.

    Jauna ir arī alumīnija palete: tumši brūna, melna, gaiši zelta un kosmiskā pelēka. Titāns ir pieejams zeltā un dabiskajā versijā.

    Audio Intelligence, proti, ko pulkstenis dara ar skaņu

    Tas ir četru funkciju komplekts, kuras Series 11 nesaņems: Skaņu atpazīšana (alarms, bērna raudāšana, sirēna), ātrāks Shazam, Live Rewind (pēdējo 15 sekunžu sarunas atkārtošana) un Siri Recap (sarunas kopsavilkums).

    Pirmās divas darbojas kopš izlaišanas. Live Rewind un Siri Recap tiks ieviestas beta versijā 2026. gada beigās un prasīs iPhone 16 vai jaunāku ar Apple Intelligence. To pašu paketi saņēma arī Apple Watch Ultra 4, tāpēc tas nav ekskluzīvi Series 12.

    saskaņā ar MacRumors jaunajam pulkstenim ir arī divreiz vairāk operatīvās atmiņas (4 GB vietā 2 GB) un korpusa apakšdaļa no cirkona, nevis safīra. Apple nepublicē abus šos parametrus oficiālajā specifikācijā.

    Akumulators Apple Watch Series 12 vs 11: tas pats laiks, ātrāka uzlāde

    Šeit Apple nav mainījis deklarētos 24 stundas normālas lietošanas vai 38 stundas Enerģijas taupīšanas režīmā. Skaitļi ir identiski kā Series 11.

    Tomēr ir mainījies uzlādes temps un izturība treniņu laikā:

    • Treniņš brīvā dabā: līdz 10 stundām vietā 8, tātad par 25% ilgāk
    • 15 minūtes uzlādes: līdz 12 stundām darbības vietā 8, tātad par pusi vairāk
    • 5 minūtes uzlādes: līdz 10 stundām miega uzraudzības
    • Uzlāde līdz 80%: apmēram 30 minūtes, bez izmaiņām

    Šīs piecas minūtes pirms miega ir praktiskāka izmaiņa, nekā izskatās tabulā. Kas guļ ar pulksteni, tas zina rīta uzlādes problēmu steigā.

    Uzlādes ierīces tu neatradīsi neviena no šiem modeļiem kastē. Ja pērk pulksteni kā pirmo Apple ierīci, pievieno to uzreiz no induktīvās uzlādes kategorijas.

    Ekrāns sarucis par 2% un neviens par to nerunā

    Tas ir interesantākais sīkums visā prezentācijā. Izšķirtspēja, spilgtums un displeja tehnoloģija ir identiskas, bet aktīvā ekrāna virsma ir samazinājusies:

    • 46 mm: no 1 220 mm² līdz 1 196 mm²
    • 42 mm: no 989 mm² līdz 970 mm²

    Vāciņš ir palielinājies, ekrāns ir samazinājies. Apple to nekomentē, bet aritmētika dod vienu secinājumu: rāmji ap ekrānu ir biezāki nekā Series 11.

    Divi procenti ir atšķirība, ko neieraudzīsi ar neapbruņotu aci. Tomēr ir vērts zināt, ka šajā konkrētajā vietā jaunākā paaudze ir veikuši soli atpakaļ, jo īpaši tāpēc, ka Apple lepojas ar katru progresu atsevišķi.

    Ko Series 12 neuzlabo

    Godīga lietu saraksts, kas palikušas tieši tādas pašas:

    • Izšķirtspēja un ekrāna spilgtums: 416 × 496 pikseļi un 2 000 nitu, bez izmaiņām
    • Norādītais darbības laiks, tās pašas 24 un 38 stundas
    • Atmiņa, 64 GB abos modeļos
    • Wi-Fi 4 (802.11n), standarts no 2009. gada, joprojām aktuāls Apple Watch
    • Bluetooth 5.3 un Otrās paaudzes Ultra Wideband, bez izmaiņām
    • Ūdensizturība 50 m un IP6X izturība, identiskas
    • Mobilā tīkla, RedCap 5G un LTE ir abi modeļi

    Nav arī glikozes līmeņa mērījuma, par kuru katru gadu klīst baumas. Nav ne formas maiņas, ne jauna siksnu stiprinājuma sistēmas. Abi šie uzlabojumi, saskaņā ar neoficiāliem ziņojumiem, gaidāmi tikai ar Series 13.

    Toties tīri programmatūras funkcijas, piemēram, Miega rezultāts vai paziņojumi par hipertensiju un miega apnoju, ir arī Series 11. Nemaksā par tām otro reizi.

    Apple Watch Series 12 cena: cik tas maksā Polijā

    Apple Watch Series 12 cena sākas tieši tur, kur pirms gada sākās iepriekšējais modelis. Alumīnija versija 42 mm ar GPS maksā tikpat, cik tās izlaišanas dienā maksāja Series 11.

    Versija42 mm46 mm
    Alumīnijs, GPS1 899 zl2 199 zl
    Alumīnijs, GPS + Cellular2 399 zl2 699 zl
    Titāns, GPS + Cellular3 299 zl3 599 zl
    Ceramika, GPS + Cellular4 399 zl4 699 zl

    Series 11 ir pazudis no Apple piedāvājuma, bet palicis pie operatoriem un tirdzniecības tīklos, parasti par dažiem simtiem zl lētāk nekā jaunums. Tas ir viņa vienīgais, bet spēcīgais arguments.

    Ceramika šajā salīdzinājumā ir pozīcija ar zīmolu. Tā ir pieejama tikai ar modemu, tāpēc godīgs salīdzinājums ir alumīnijs ar modemu: 4 699 zl pret 2 699 zl par to pašu pulksteni citā korpusā un par 12 gramiem vieglāku.

    Apple Watch Series 12 un 11 aksesuāri: kas der kuram

    Šeit mēs atgriežamies pie milimetra no raksta sākuma, jo salīdzinājumā Apple Watch Series 12 un 11 tieši tas ir visdārgākais atšķirības punkts.

    Apple Watch siksnas: der abām paaudzēm

    Laba ziņa: siksnu stiprinājums nav mainījies. Siksna, kas iegādāta Series 11, derēs arī Series 12 un otrādi. Ražotāji tās tieši apraksta kā saderīgas ar modeļiem 8, 9, 10, 11 un 12, un saderība sniedzas vēl tālāk atpakaļ, ko mēs rādījām salīdzinājumā siksnām Apple Watch Series 10.

    Jāatrod tikai pareizais stiprinājuma izmērs, un tas ir atšķirīgs no skaitļa uz ciparnīcas:

    Jūsu pulkstenisSiksnas kategorija
    Series 11 vai 12, korpuss 42 mmsiksnas 38 / 40 / 41 / 42 mm
    Series 11 vai 12, korpuss 46 mmsiksnas 42 / 44 / 45 / 46 / 49 mm
    Apple Watch Ultra, korpuss 49 mmUltra 49 mm siksnas

    Tā ir visbiežākā kļūda pirkuma laikā. Korpuss 42 mm Series 11 un 12 ņem mazāku stiprinājumu, tas pats, kas iepriekšējiem 41 mm modeļiem. Neskatoties uz identisko skaitli nosaukumā, tas nav izmērs no grupas 42/44/45/46/49 mm.

    Tech-Protect Silikons

    Tech-Protect Silikons ir visvienkāršākā atbilde uz jautājumu par saderību. Ražotājs nosauc modeļus no 8 līdz 12, kā arī SE un Ultra, tāpēc nekas nav jāmin. Mīkstais silikons neuzsūc sviedrus un ir piemērots peldēšanai.

    Spigen Athlex Air M

    Spigen Athlex Air M ir treniņu josta. Perforācija novada sviedrus, bet Velcro aizdare droši tur jostu vietā skrienot.

    Nosaukums beidzas ar „11″, jo produkts nonāca tirdzniecībā pirms divpadsmitās versijas iznākšanas. Tomēr pielāgojumu nosaka āķa izmērs, un tas nav mainījies, tāpēc josta derēs arī Series 12. Vairāk modeļu esam apkopojuši apskatā sporta jostām uz Apple Watch 11.

    Spigen WBF01 Band

    Spigen WBF01 Band ir ikdienas piedāvājums, tuvāks klasiskajam sporta siksniņam Apple nekā treniņu versijai. Tas pats stiprinājums 44/45/46/49 mm, tāpēc abas paaudzes darbosies bez atšķirībām.

    [hs_products ids=”146771,146530,146419″ cols=”3″ title=”Siksnas, kas der Series 11 un 12″]

    Apple Watch Series 12 apvalks: šeit saderība beidzas

    Sliktas ziņas: apvalks no Series 11 neiederēsies Series 12. Korpuss cieši apņem ciparnīcu, tāpēc milimetrs platumā rada lielu atšķirību.

    To var redzēt pašu ražotāju aprakstos. Spigen savus apvalkus Thin Fit 360 apzīmē kā saderīgus ar “Apple Watch 10 / 11”, un divpadsmitajā numurā nav. Bizon, savukārt, ir laidis klajā atsevišķas sērijas, kas veltītas tikai Series 12, atsevišķi 46 mm un 42 mm korpusam.

    Tā pati principa attiecas uz ekrāna plēvēm un stikliem. Tā kā mainījās displeja virsma un rāmju biezums, iepriekšējās paaudzes izgriezums nesaskanēs ar malām.

    Bizon Case Watch Adamo uz Series 12

    Bizon Case Watch Adamo apvieno korpusu ar ekrāna aizsargu, tādējādi aizsargājot gan korpusu, gan displeju ar vienu produktu. Caurskatu versija neslēpj korpusa krāsu, bet matēta melna vizuāli maina pulksteni.

    Etui ir pieejams atsevišķi 46 mm un 42 mm versijām. Tas nav viens universāls izmērs.

    Bizon Case Watch Felipe uz Series 12

    Bizon Case Watch Felipe ir piedāvājums fiziskam darbam un velosipēdam. Tas aizsargā ekrānu ar izliektu malu, kas uzņem skrāpējumus, nevis stiklu. Ceramic Shield 2 ir izturīgāks par Ion-X, bet joprojām zaudē betonam un durvju rāmim.

    Uzmanību pirkuma laikā: produkta karte, kas norāda tikai „Apple Watch 46 mm” bez paaudzes numura, gandrīz vienmēr apraksta izgriezumu sērijai 10 un 11. Meklējiet aprakstu ar skaidri redzamu „Series 12″.

    [hs_products ids=”146683,143174,146680″ cols=”3″ title=”Etui uz Apple Watch Series 12″]

    Ja paliec pie Series 11

    Vēl joprojām ir vērts to nodrošināt, īpaši, ja alumīnija vienpadsmitniekam ir vājāks Ion-X stikls.

    UNIQ Valencia

    UNIQ Valencia ir anodēts alumīnijs, kas apvienots ar elastīgu TPU. Tas izskatās kā metāla rāmis, bet uzvedas kā vāciņš. Laba izvēle, ja vēlies aizsardzību, ko nav redzams.

    Ražotājs norāda saderību kā „Apple Watch 46 mm”, bez paaudzes numura, un produkts nonāca piedāvājumā pirms divpadsmitās izlaišanas. Uzskati to par vāciņu Series 11 un 10.

    Bizon Watch Film HydroFlex

    Bizon Watch Film HydroFlex ir hidrogelu plēve sešu gabalu komplektā, kas izgriezta Series 11 un 10 46 mm izmērā. 42 mm versija ir atsevišķi. Hidrogelu labāk pielāgojas ekrāna noapaļojumam nekā cieta stikla.

    Apple Watch ekrāna remonts var izmaksāt simtiem zlotu, bet foliju komplekts ir tikai neliela daļa no šīs summas. Rēķins kļūst vienkāršs.

    Apple Watch 12 vai 11: kuru izvēlēties?

    Apple Watch Series 12 pret 11 samazinās līdz piecām situācijām un piecām skaidrām atbildēm.

    Tev ir Series 11 un tu domā par maiņu. Paliec pie sava. Tā pati izšķirtspēja, tā pati baterija, tā pati savienojamība. Ja vien atjaunošana un treniņu dati nav tava galvenā iemesls, kāpēc valkāt pulksteni. Tad Gatavība un blīvāks HRV ir reāls arguments.

    Tev ir Series 9 vai vecāks modelis. Ņem Series 12. Lēciens ir liels: baterija 24 vietā 18 stundām, ievērojami lielāks ekrāns, ātrāka uzlāde, pilnīgi jauna veselības funkciju kārta un Ceramic Shield 2.

    Pērk savu pirmo Apple Watch. Series 12 alumīnija versijā. Ja ieejas cena nav mainījusies, nav iemesla ņemt iepriekšējo modeli par cenu, kas ir tuvu jaunajam. Ja budžets ir stingrs, alternatīva ir lētākais Apple Watch SE 3.

    Meklē ietaupījumus. Series 11 izpārdošanā pie operatora. Tu saņem to pašu izšķirtspēju un spilgtumu, to pašu akumulatoru, to pašu darbības laiku un visas programmatūras funkcijas. Tu zaudē tikai jaunās sensorus un Gatavību.

    Apsver keramikas modeli. Tikai ja tev ir svarīgs izskats. Zem tā ir tas pats pulkstenis, un par pašu korpusu tu maksā gandrīz tikpat, cik maksā viss alumīnija modelis. Šajā budžetā jau ietilpst Ultra, kuru mēs aprakstījām salīdzinājumā starp Apple Watch Ultra 3 un Ultra 2.

    Ja tu skaties arī ārpus Apple ekosistēmas, salīdzini ar Google Pixel Watch 5, un ja meklē pulksteni tieši skriešanai, pārbaudi mūsu 2026. gada skriešanas pulksteņu reitingu.

    Kopsavilkums

    Visu salīdzinājumu starp Apple Watch Series 12 un 11 var samazināt līdz vienai idejai: mērīt sirdi precīzāk un biežāk nekā līdz šim. Viss pārējais ir palicis gandrīz neskarts.

    Pieci secinājumi noslēgumā:

    1. Jauni sensori ir vienīgais patiesais iemesls maiņai, sirdsdarbība ik pēc 5 sekundēm, HRV līdz 24 reizēm biežāk, Gatavības rādītājs
    2. Izšķirtspēja, akumulators un savienojamība ir identiski kā Series 11, tostarp 24 stundu darbības laiks un Wi-Fi 4
    3. Ceramic Shield 2 patiešām palīdz alumīnija versiju īpašniekiem, jo tas ir visvieglāk skrāpējamais variants
    4. Apvalks ir palielinājies par 1 mm, siksnas joprojām der, bet korpusi un plēves no Series 11 vairs neder
    5. Ieejas cena nav mainījusies, tāpēc pirmajā pirkumā jaunākais modelis uzvar bez diskusijām

    Ja paliec pie vienpadsmitnieka, ieguldi plēvē un kvalitatīvā siksnā, nevis jaunā pulkstenī. Ja pāriet uz divpadsmitnieku, atceries, ka korpuss jānorāda kā „Series 12″, vecāks vienkārši neiederēsies.

    FAQ: visbiežāk uzdotie jautājumi

    Vai Apple Watch 11 siksnas der Series 12?

    Jā. Siksnu stiprinājums nav mainījies starp paaudzēm, tāpēc siksna no Series 11 derēs uz Series 12 bez pārbūves. Atceries tikai, ka 42 mm korpuss ņem mazāku stiprinājumu (38/40/41/42 mm), bet 46 mm korpuss lielāku (42/44/45/46/49 mm).

    Vai Apple Watch 11 korpuss der Series 12?

    Nē. Series 12 korpuss ir par 1 mm platāks abos izmēros, tāpēc iepriekšējās paaudzes apvalks nevarēs pareizi aizvērties. Meklē korpusu, kas tieši norādīts kā „Apple Watch Series 12″.

    Vai ir vērts pirkt Apple Watch 11 vietā 12?

    Ir vērts, ja tu to atrodi acīmredzami lētāk. Series 11 ir tāds pats ekrāns, tā pati baterija, tā pati 5G savienojamība un visas programmatūras funkcijas, tostarp Miega rezultāts un brīdinājumi par hipertensiju. Tu zaudē jaunās sensorus un Gatavības rādītāju.

    Vai Apple Watch Series 12 mēra asinsspiedienu?

    Nemēra asinsspiedienu. Abām paaudzēm, 11 un 12, ir brīdinājumi par hipertensiju. Pulkstenis analizē datus no optiskā sensora un signalizē par iespējamām pazīmēm, taču nenorāda asinsspiediena vērtības.

    Kāda ir atšķirība baterijā starp Series 12 un 11?

    Deklarētais darba laiks ir identisks: līdz 24 stundām normālas lietošanas un līdz 38 stundām Enerģijas taupīšanas režīmā. Series 12 iztur līdz 10 stundām treniņa brīvā dabā, nevis 8, un 15 minūšu uzlāde sniedz 12 stundas darba, nevis 8.

    Vai Gatavība tiks iekļauta Apple Watch Series 11 atjauninājumā?

    Apple piedāvā Gatavību tikai Series 12 un nav paziņojusi par to vecākiem modeļiem. Funkcija izmanto mērījumu blīvumu, kuru sensors no Series 11 vienkārši neievāc.

    Cik maksā Apple Watch Series 12 Polijā?

    Cenas sākas no 1 899 zlotiem par 42 mm alumīnija versiju ar GPS. 46 mm variants maksā 2 199 zlotus, versijas ar mobilā tīkla modemu sākas no 2 399 zlotus, titāns no 3 299 zlotus, bet keramika no 4 399 zlotus.

    Kuru Apple Watch izmēru izvēlēties: 42 vai 46 mm?

    Izmērs 42 mm der plaukstām ar apkārtmēru 130–200 mm, bet 46 mm der 140–245 mm. Lielāka korpusa izmēra dēļ ir lielāks ekrāns un tas pats akumulatora darbības laiks, bet mazāks sver par apmēram 7 gramiem un mazāk izceļas zem piedurknes.


    Avoti:

  • iPhone 18 Pro kamera zem lupas: tās pašas matricas, par četriem punktiem labāks rezultāts

    iPhone 18 Pro kamera zem lupas: tās pašas matricas, par četriem punktiem labāks rezultāts

    iPhone 18 Pro saņēma no DxOMark 172 punktus un otro vietu pasaulē, tūlīt aiz Huawei Pura 80 Ultra ar 175. iPhone 17 Pro ir 168 punkti un ieņem piekto vietu. Četras punktu atšķirības starp paaudzēm — uz papīra maz, rangā trīs punkti.

    Tik daudz, ka jaunā modeļa izjaukšana parāda kaut ko, kas šo atšķirību skaidrot nedrīkst: divas no trim aizmugurējām matricām ir tieši tās pašas, kas pirms gada.

    Kur šie dati: dati par komponentiem nāk no publikācijām vietnē Weibo.

    Salīdzinājums starp iPhone 18 Pro un iPhone 17 Pro kameru moduļiem

    Kas atrodas kamerā

    Aizmugurējās kameras ir tādas pašas iPhone 18 Pro un 18 Pro Max — izjaukšanas autors tās apraksta vienreiz, abiem telefoniem vienlaikus. Trīs objektīvi, kas ievietoti kopīgā metāla rāmī, katrs 48 Mpix:

    KameraMatricaIzmērsApertūraFokusa attiecībaStabilizācija
    UltrawideSony IMX9721/2,55″f/2,213 mmnav norādīts
    GalvenāSony IMX9051/1,3″f/1,48–4,024 mmsensor-shift otrās paaudzes
    PeryskopsSony IMX9731/2,55″f/2,8100 mmsensor-shift 3D

    Par ultrawide nav teikts nekas par stabilizāciju — tas nozīmē, ka nav skaidrs, vai tā ir, nevis to, ka tās nav.

    iPhone 18 Pro aizmugurējo kameru modulis ar matricu aprakstu

    Kontroversija: divas no trim kamerām ir tās pašas, kas pirms gada

    Autors novietoja abu paaudžu kameras blakus un aprakstīja tās ar to pašu datu komplektu. Pāros, jo Pro un Pro Max no attiecīgā gada ir ar to pašu komplektu:

    iPhone 17 Pro un 17 Pro MaxiPhone 18 Pro un 18 Pro Max
    UltrawideSony IMX972, 1/2,55″, f/2,2, 13 mmSony IMX972, 1/2,55″, f/2,2, 13 mm
    PeryskopsSony IMX973, 1/2,55″, f/2,8, 100 mmSony IMX973, 1/2,55″, f/2,8, 100 mm
    Galvenais — sensorsSony IMX903, 1/1,3″, 48 MpixSony IMX905, 1/1,3″, 48 Mpix
    Galvenais — diafragmafiksēta f/1,78mainīga f/1,48–4,0

    Ultrawide un peryskops ir burtiski tie paši sensori. Tā pati izšķirtspēja, tā pati izmēra, tā pati gaismas caurlaidība un tas pats fokusa attāluma ekvivalents.

    Galvenais kamera ir mainījusi apzīmējumu no IMX903 uz IMX905, bet izjaukšana norāda abiem to pašu sensora izmēru, 1/1,3 collas, un to pašu izšķirtspēju. Nozares ziņu portāli sniedz precīzāku vērtību 1/1,28 collas septītniekam, tāpēc var pastāvēt kāda neliela atšķirība — izjaukšanas autors abas noapaļo vienādi.

    Vienīgā patiesā atšķirība ir galvenās kameras diafragma.

    Seši kustīgi lāpstiņas

    Vietā fiksētā atveres f/1,78 Apple ir ievietojusi mainīgu diafragmu ar diapazonu f/1,48–4,0. DxOMark to raksturo kā īstu diafragmu ar sešiem kustīgiem lāpstiņām, kas atveras un aizveras kā fotokamerā — pašā mehānismā bildēs nav redzams, jo autors nav izjaucis objektīvu. Blakus objektīvam ir tikai sauss paraksts: f/1,48–4,0.

    Šī nav programmatūras triks, bet īsts mehānisms, kas caurlaidina mazāk vai vairāk gaismas. Uzlaboto DxOMark rezultātu tieši šai diafragmai piedēvē.

    Ko dod diapazons:

    • f/1,48 tumsā — atvērums, kas ir plašāks nekā f/1,78 iepriekšējā modelī, caurlaidina vairāk gaismas; rezultāts vājā apgaismojumā pieaudzis no 143 līdz 150 punktiem
    • f/4,0 dienā — diafragma slēdzas, palielinot asuma dziļumu, t.i., ļauj saglabāt asumu lielākā kadra daļā
    • diapazons vietā viena vērtība visam — lai gan nav skaidrs, vai diafragma slēdzas pakāpeniski vai lēcienveidīgi

    DxOMark rezultāti: kur redzama atšķirība

    KategorijaiPhone 17 ProiPhone 18 Pro
    Kopējais168172
    Video—176 — augstākais video rezultāts visā DxOMark datubāzē
    Zems apgaismojums143150
    Portreti151157
    Tuvplāns135138

    Visvairāk ieguva attēli vājā apgaismojumā (+7) un portreti (+6), vismazāk tuvplāns (+3), un tas ir vienīgais aparāts, kura diafragmas maiņa vispār neattiecas. DxOMark nesniedz detalizētu informāciju par katru no šīm izmaiņām, tāpēc formāli tas ir sakritība. Tikai ļoti vienmērīga.

    Ko DxOMark nav slavējis

    DxOMark norādīja uz četrām lietām: krāsu neprecizitāti un balansa lēcieniem, vājāku tālummaiņu lielos attālumos, gaismas atspīdumiem dažos apstākļos un spilgtuma atšķirībām starp attēla priekšskatījumu un video. Otrais punkts nav pārsteigums, jo periskops palicis tas pats.

    Cik patiesībā nozīmē šie punkti

    Pirms tu uzskati 172 pret 168 par izšķirošu, ir vērts zināt, no kurienes nāk šis skaitlis un ko tas neparāda.

    DxOMark pelna naudu no ražotājiem, kurus testē. Viņi pārdod viņiem programmatūru DxO Analyzer un konsultācijas kameru iestatīšanā, un pēc tam novērtē gatavos telefonus. Nozarē par to runā kā par problēmu “maksā un uzvari”: kas izmanto DxO maksas rīkus, tas rangā izskatās labāk nekā tie, kas tos neizmanto. Neviens nenoliedz, ka rezultātus var nopirkt. Tomēr grūti panākt neatkarību, kad tā pati firma vispirms konsultē, bet pēc tam novērtē.

    Katrs nākamais modelis saņem augstāku vērtējumu. To var redzēt rangā jau gadiem, un grūti neuzdot jautājumu, vai punkti mēra reālu progresu vai aug kopā ar metodoloģiju. Tāpēc dažādu gadu rezultātus nav iespējams tieši salīdzināt.

    Viens skaitlis slēpj visus kompromisus. Vispārējā vērtējuma rezultāts veidojas no desmitiem apakšrezultātu ar dažādu svaru, un mediji citē tikai to. Mums tas ir redzams parauglikumā: astoņpadsmitnieks uzvar ar fotogrāfijām vājā apgaismojumā un portretiem, bet tālummaiņā praktiski stāv uz vietas. Ja tu galvenokārt fotografē ar teleobjektīvu, šī atšķirība tevi neskar.

    Notika arī skaļš strīds par neatkarību. Kad Xiaomi nesūtīja testēšanai modeli 12S Ultra, DxOMark iegādājās eksemplāru paša spēkiem un publicēja novērtējumu neskatoties uz ražotāja trūkstošo sadarbību.

    Praktiskais secinājums ir šāds: DxOMark punkti kalpo kā norāde, kurā virzienā ir notikušas izmaiņas, un šeit tie sakrīt ar to, ko redzams izpētē. Tie tomēr neatbildēs uz jautājumu, vai ir vērts mainīt telefonu. Uz to atbildēs tikai attēli, kas uzņemti tādos apstākļos, kādos fotografējat ikdienā.

    Face ID un LiDAR saņēma vairāk nekā kamera

    Visvairāk izmaiņu notika ne kamerās, bet blakus tām.

    Face ID moduļi četriem iPhone

    Visas Face ID komponentes astotajā modelī ir acīmredzami garākas — pievienojās plata lente ar metāla pastiprinājuma plāksni. Septītajā modelī viss bija cieši iepakots blakus, šeit sensors ir attālināts no kameras par ievērojamu attālumu.

    Infrasarkanās kameras matrica ir lielāka. Autors attēlā iezīmēja šo daļu no abām matricām, kas patiesībā vāc gaismu — astotajā modelī tā ir lielāka un kvadrātiskāka.

    Infrasarkanās matricu salīdzinājums — astotajā modelī lielāka gaismas vākšanas daļa

    Autors ir noņēmis korpusu no punktveida projektora un nofotografējis kailos shēmas palielinājumā. Šeit arī redzama pārbūve: abas shēmas — tā, kas kontrolē, un tā, kas izgaismo — ir lielākas, plānu vadiņu, kas savieno, ir vairāk un tie iznāk no abām pusēm, nevis no vienas, un gaismas punkti atrodas blīvāk.

    Punktveida projektors Face ID palielinājumā

    LiDAR arī ir palielinājies. Astotajā ir vienkārši lielāks, un tā raidītājam ir lielāka virsma. Lentes apzīmējumi ir 06061-05 18 Pro Max un 06060-04 18 Pro, salīdzinot ar 5561-04 un 5371-03 gadu iepriekš.

    LiDAR moduļi četriem modeļiem

    Neviens no šiem uzlabojumiem DxOMark nemēra, jo tā vērtē fotoaparātus, nevis sejas atpazīšanu. Kā pārbūve punktveida projektoram ietekmē Face ID ātrumu un efektivitāti, izpēte neizšķir.

    Priekšējais kamera bez revolūcijas

    Selfie uzņem Sony IMX914, 18 Mpix, f/1,9, ekvivalents 20 mm — tie paši dati 18 Pro un 18 Pro Max. To pašu sensoru piešķir septītajam nozares pakalpojumi. Salīdzinošā fotogrāfija no izpētes nav parakstīta, tajā redzams tikai tas, ka abiem sensoriem ir līdzīgas izmēra gaismas vākšanas daļas un atšķiras korpusa formā.

    iPhone 18 Pro priekšējā kamera modulis

    Ko tas nozīmē, iegādājoties aizsardzību

    Kameras sala astotajā modelī stiepjas cauri visai aizmugures platumam. Tajā ir trīs objektīvi, kas izvietoti trīsstūrī, zibspuldze, mikrofons un sensora logi.

    iPhone 18 Pro aizmugure ar kameru salu

    Uz abām paaudžu korpusu fotogrāfijām ir redzams, ka gredzeni ap objektīviem astotajā modelī ir platāki un citādi izvietoti nekā septītajā. Kāds ir centies un izmērījis to ar kalibru — Pro Max eksemplāros:

    Mērījumu vietaiPhone 17 Pro MaxiPhone 18 Pro Max
    Uz objektīviem13,20 mm13,68 mm
    Uz pašas salas11,36 mm11,58 mm
    Kalibra mērījums iPhone 18 Pro Max un 17 Pro Max biezumam

    Uzņēmums pieauga par 0,22 mm, un kopā ar izvirzītajiem objektīviem par gandrīz pusmilimetru. Mērījums tika veikts uz lielākiem modeļiem, taču aizmugures konstrukcija abos variantos ir tāda pati. Izskatās, ka nekas, bet kamera aizsargapvalks ir elements, kas ir pielāgots tieši — pusmilimetrs ir atšķirība starp uzlikumu, kas sēž vienmērīgi, un tādu, kas šūpojas uz malas vai vispār neietilpst. Mūsu veikalā aizsargapvalki abām paaudzēm ir atsevišķi produkti, un tieši tāpēc.

    Neliela padoms izvēlē, turklāt universāls: aizsargapvalki, kas turas pie gredzena ap objektīvu, ir vieglāk noņemt nekā tie, kas pielīp tieši pie stikliņa — mazāks risks, ka kaut kas tiek saskrāpēts.

    Un viens ierobežojums: spīdumi, par kuriem raksta DxOMark, ir paša aparāta iezīme, testēta bez jebkādiem papildinājumiem. Laboratorija nepārbaudīja aizsargapvalkus un neizsakās par to, kā tie ietekmē attēlus.

    Ja tev ir septiņpadsmitā, pareizās kategorijas ir stikls kamerai iPhone 17 Pro un iPhone 17 Pro Max — tās ir atsevišķas plaukti. Astoņpadsmitajai der aizsargapvalki kamerai iPhone 18 Pro un iPhone 18 Pro Max.

    Pilnu aksesuāru izvēli atradīsi kategorijās iPhone 17 Pro un iPhone 18 Pro.

    Kopsavilkums

    iPhone 18 Pro labāks rezultāts nav iegūts no matricas maiņas. Ultraširokā un periskopa palikušas tās pašas, galvenais aparāts ir mainījis apzīmējumu pie tās pašas izmēra un izšķirtspējas, un vienīgā reālā izmaiņa ir diafragma f/1,48–4,0. Jaunais modelis debitē otrajā vietā rangā, iepriekšējais šodien atrodas piektajā.

    Visvairāk izmaiņu notikušas tur, kur DxOMark vispār neieskatās: Face ID un LiDAR.

    Un pašus punktus vērts ņemt ar distanci. Tie norāda, kurā virzienā notikušas izmaiņas, bet neaizvieto telefona uzņemto attēlu apskati, ko tu patiešām izmanto.

    FAQ — visbiežāk uzdotie jautājumi

    Kāds aparāts ir iPhone 18 Pro?

    Trīs matricas pa 48 Mpix: ultraširokā Sony IMX972 (f/2,2, ekvivalents 13 mm), galvenā Sony IMX905 (1/1,3″, mainīgā diafragma f/1,48–4,0, ekvivalents 24 mm) un periskopa Sony IMX973 (f/2,8, ekvivalents 100 mm). Priekšējā ir Sony IMX914 18 Mpix f/1,9. Tas pats komplekts nonāk arī 18 Pro Max.

    Cik punktu DxOMark ir iPhone 18 Pro?

    172 punkti un otrā vieta globālajā rangā, aiz Huawei Pura 80 Ultra ar 175. iPhone 17 Pro ir 168 punkti un ieņem piekto pozīciju. Vērts atcerēties, ka DxOMark pārdod ražotājiem rīkus un konsultācijas kameru iestatīšanai, tāpēc rangs tiek kritizēts par neatkarības trūkumu.

    Kā iPhone 18 Pro aparāts atšķiras no 17 Pro?

    Īstenībā viena: galvenajam kamerai ir mainīgs diafragmas atvērums f/1,48–4,0, nevis f/1,78. Galvenā matrica ir mainījusi apzīmējumu (IMX903 → IMX905) ar to pašu izmēru un izšķirtspēju, bet ultraliela leņķa un periskopa ir tās pašas matricas, kas iepriekšējā paaudzē.

    Kas ir mainīgs diafragmas atvērums iPhone 18 Pro?

    Mehānisms, kas maina objektīva atvēruma izmēru diapazonā no f/1,48 līdz f/4,0 — DxOMark to apraksta kā fizisku diafragmu ar sešiem kustīgiem lāpstiņām, kā fotokamerā. Plašāk atvērts ļauj cauri vairāk gaismas pēc tumsas iestāšanās, bet aizvērtā pozīcijā sniedz lielāku asuma dziļumu.

    Vai iPhone 17 Pro kamerai paredzētais stikls der iPhone 18 Pro?

    Nē. Kameras saliņa astoņpadsmitajā ir biezāka — 11,58 mm pret 11,36 mm, un, ņemot vērā izvirzītos objektīvus, 13,68 mm pret 13,20 mm. Turklāt gredzeni ap objektīviem ir platāki un citādi izvietoti. Būs nepieciešams stikls, kas paredzēts jaunajam modelim.

    Vai var ticēt DxOMark rezultātiem?

    Ar atrunām. DxOMark pārdod ražotājiem programmatūru un konsultācijas kameru iestatīšanā, un pēc tam novērtē gatavos telefonus — nozare apšauba tā neatkarību. Turklāt katra nākamā paaudze saņem augstāku vērtējumu, tāpēc rezultātus no dažādiem gadiem ir grūti salīdzināt tieši, un viena skaitļa aizsegs slēpj visus kompromisus starp kategorijām. Uzskati punktus kā norādi, kurā virzienā ir notikušas izmaiņas, nevis kā spriedumu.

    Vai iPhone 18 Pro ir labāks tālummaiņas nekā 17 Pro?

    Minimāli: 138 punkti pret 135. Periskops ir tas pats Sony IMX973 sensors ar to pašu f/2,8 diafragmu, tāpēc aparatūra šeit nav mainījusies, un DxOMark nesniedz skaidrojumu par šiem trim punktiem. Laboratorija norādīja uz vājāku tālummaiņu lielos attālumos.

    Vai Face ID iPhone 18 Pro ir labāks?

    Aparatūras ziņā jā: infrasarkano staru kameras sensors savāc gaismu no lielākas virsmas, un punktveida projektors ir pārveidots — tā komponenti ir lielāki, un punkti ir blīvāk izvietoti. Tomēr izpēte nesniedz informāciju par to, kā tas ietekmē atpazīšanas ātrumu vai efektivitāti.

  • Xiaomi 18 Pro un 18 Pro Max — ekrāns aizmugurē, Leica optika un pirmizrāde 23. septembrī

    Xiaomi 18 Pro un 18 Pro Max — ekrāns aizmugurē, Leica optika un pirmizrāde 23. septembrī

    Xiaomi parādīs 18 Pro sēriju trešdien, 2026. gada 23. septembrī plkst. 19:00 pēc Ķīnas laika — tātad plkst. 13:00 Polijā. Datums ir norādīts uz rudens konferences plakāta, kas nonācis internetā, un visa kampaņa griežas ap vienu lietu: skārienekrānu, kas iebūvēts kameru saliņā.

    Kampaņas vadmotīvs ir „viena puse vairāk, tūkstošiem iespēju”.

    Uzmanību: raksts ir tapis pirms prezentācijas. Tas balstās uz reklāmas materiāliem, kas noplūda internetā pirms pirmizrādes — tie izskatās, ka sagatavoti Xiaomi, bet ražotājs tos oficiāli nav publicējis. Uzskati visus skaitļus par ļoti iespējamiem, neapstiprinātiem. Pārliecība būs 23. septembrī.

    Ekrāns aizmugurē, proti, par ko šeit patiesībā ir runa

    Kameru saliņa ir plata, horizontāla taisnstūra forma ar noapaļotiem stūriem. Kreisajā pusē atrodas divi lieli objektīvi, kas novietoti viens virs otra, bet visa labā puse ir aizņemta ar krāsainu, skārienjūtīgu displeju. Zem saliņas, jau ārpus tās, ir vēl gareniska modulis ar trešo aci un gaismas diožu apgaismojumu.

    Xiaomi šo funkciju sauc par lietotņu kartēm aizmugurējā ekrānā. Tas nav dekoratīvs elements, kas rāda laiku — lai gan Xiaomi pats norāda sīki drukātā tekstā, ka kartes saturs demonstrācijas attēlos tiek ģenerēts ar AI, un attēli ir ilustratīvi. Demonstrētajos attēlos ekrāns atbalsta, starp citu:

    • izdzertā ūdens skaitītājs ar pogu „+1 glāze”,
    • olu laika taimeris ar trim režīmiem: 6 minūtes šķidram dzeltenumam, 8 pusšķidram, 10 cietam,
    • kofeīna kalkulators — Americano 225 mg, Flat White 195 mg, Latte 150 mg,
    • Pomodoro taimeris ar 25 minūšu sesiju, ar pauzi, ko var kontrolēt tieši no telefona aizmugures,
    • dienu atskaite līdz koncertam, ēdiena pasūtījuma karte un vingrojumu komplekta izloze.
    Xiaomi 18 Pro sērijas teasers: fons aizmugurējā ekrānā mainās kā karuselis.

    Platforma ir atvērta ārējiem partneriem: materiālos redzamas astoņas kartes, tostarp Starbucks, Haidilao, Meituan, Keep un Damai, kā arī kartes, ko sagatavojuši interneta veidotāji.

    Otrais pielietojums ir vienkāršāks un, iespējams, svarīgāks ikdienā: ekrāns darbojas kā priekšskatījums selfie, ko uzņem galvenā kamera, ar video, foto un portreta režīmiem. Xiaomi piebilst sīki drukātā tekstā, ka attēls demonstrācijas selfie un ūdens skaitītāja kartes saturs tika ģenerēts ar AI, un grafikas ir ilustratīvas.

    Viss var nonākt uz aizmugurējā ekrāna

    Atsevišķa kampaņas nozare — ar saukli „viss var nonākt uz aizmugurējā ekrāna” — parāda ekrānu kā vietu animētai maskotai. Licenču komplekts Ķīnā atstāj iespaidu: varoņi no „Cīņa caur debesīm”, eksponāti no ķīniešu televīzijas šova „Nacionālās dārgakmeņi” (Qin dinastijas virsnieka figūra, bronzas maska no Sanxingdui, keramikas figūriņas no Ziemeļu Wei perioda), un no rietumu klasikas Van Gogs un „Meitene ar pērli”.

    Var arī augšupielādēt sava mājdzīvnieka attēlu — sistēma atpazīst tā iezīmes un veido no tām animētu tēlu.

    Animēti 3D figūriņas aizmugurējā ekrānā — no Xiao Yana līdz „Meitene ar pērli”.
    Augšupielādētais mājdzīvnieka attēls pārvēršas animētā maskotē aizmugurē telefonam.
    Lietotņu kartes aizmugurējā ekrānā Xiaomi 18 Pro — salīdzinājums

    AI pievieno attēlam kādu, kura tev blakus nebija

    Otrā funkcija, kurai veltīts atsevišķs teaser, ir AI kopīgais attēls. Slogans skan „uzņem kopīgu attēlu ar visu, par ko tu sapņo”. Filmā personas attēls un tēls no spēles saplūst vienā kadrā, kur abi pozē plecu pie pleca.

    AI koplišu foto funkcijas teasers — divi atsevišķi kadri apvienoti vienā.

    Ekāns, kuru kaimiņš metro neizlasīs

    Vienu dienu pēc specifikāciju plakāta Xiaomi parādīja vēl vienu sērijas funkciju: privātuma ekrāns. Tas nedarbojas tāpat kā privātuma plēves, kas aptumšo visu displeju. Šeit izvēlēti taisnstūri kļūst melni, bet pārējais ekrāns paliek gaišs un lasāms.

    Filma to parāda piecās situācijās. Metro saņemot paziņojumu, no sāniem tā vietā redzams melns taisnstūris, kamēr pulkstenis, logrīki un fons paliek redzami. Kafijas veikalā pasūtīšanas lietotne ir pilnībā lasāma, bet virs tās peldošais čata logs ir melns. Birojā ar sadalītu ekrānu viena puse ir apmelnota, otra, ar piezīmēm, ir pilnīgi normāla. Bloķēšanas ekrānā viens paziņojums no saraksta pazūd zem melna joslas, blakus esošie paliek.

    Privātuma ekrāns Xiaomi 18 Pro sērijā: melni kļūst atsevišķi fragmenti, nevis viss displejs.

    Aizsardzību iestata atsevišķi katrai lietotnei, un to var ieslēgt divos veidos. Telefonam kreisajā malā ir oranžs AI taustiņš, kuram var piešķirt aizsardzības ieslēgšanu ar vienu klikšķi. Otra iespēja ir balss komanda Xiao AI asistentam, un tā nav vienreizēja, bet gan nosacīta: „ierodoties uzņēmumā, ieslēgt aizsardzību ziņojumapmaiņā”, „atgriežoties mājās, izslēgt visu aizsardzību”. Sīks drukājums norāda, ka šādas noteikumu konfigurācijas tiek veiktas asistenta ekspertu režīmā.

    Xiaomi arī aprakstīja, kā tas darbojas, un tā nav virsma vai programmatūras režīms. Paneļa iekšienē ir divu veidu pikseļi — privātuma nodrošināšanas un parastie — sakārtoti pārmaiņus proporcijā 1:1. Tie atšķiras ar leņķi, kādā tie izstaro gaismu: parastais izplata to plašā konusā uz sāniem, privātuma nodrošināšanas — šaurā kolonnā taisni uz priekšu. Ikdienā visi spīd, bet, ieslēdzot aizsardzību, — tikai privātuma nodrošināšanas.

    Divu veidu pikseļi ekrānā Xiaomi 18 Pro — privātuma nodrošināšanas un parastie, sakārtoti pārmaiņus 1:1
    Divu veidu pikseļi ekrānā Xiaomi 18 Pro — privātuma nodrošināšanas un parastie, sakārtoti pārmaiņus 1:1

    Xiaomi pie reizes norāda uz privātuma nodrošināšanas plēvēm: tās darbojas kā mikrožalūzijas, tāpēc samazina spilgtumu, bojā attēlu un nogurdina acis. Ražotājs apgalvo, ka pie viņa kvalitāte nesamazinās, jo katrs pikselis saglabā pilnu RGB subpikseļu komplektu neatkarīgi no režīma. Izklausās saprātīgi, bet tas joprojām ir ražotāja paziņojums, nevis mērījums.

    Tā pati principa tiek izmantota Galaxy S26 Ultra. Samsung to sauc par Flex Magic Pixel un arī dalās pikseļos divos veidos, šaurajos un platajos. Atšķirība ir tajā, ko katrs no ražotājiem ir publicējis: Samsung norādīja izmērītos leņķus — pie 45 grādiem sānu spilgtums samazinās līdz 3,5 procentiem, pie 60 zem viena. Xiaomi nav norādījis nevienu grādu, parādīja tikai ekrāna attēlus, kas redzami no sāniem.

    Specifikācija no noplūdušā plakāta

    Internetā klejo plakāts ar nosaukumu „modernizācija katrā jomā”, kas tiek piedēvēts Xiaomi. Katram tā punktam ir pievienots uzraksts „abi izmēri” — parametri attiecas uz abiem modeļiem, kurus plakāts min ar nosaukumu.„abi izmēri”: Xiaomi kopš sākuma runā par diviem modeļiem un tajā pašā plakātā tos min ar nosaukumu.

    ParametrsXiaomi 18 ProXiaomi 18 Pro Max
    Baterija7000 mAh8500 mAh
    AkumulatorsXiaomi „Jinshajiang”, 32% silīcijaXiaomi „Jinshajiang”, 32% silīcija
    ProcesorsSnapdragon 8 Elite Gen 6 (2 nm)Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6 (2 nm)
    Galvenā kamera200 Mpix, liela matrica200 Mpix, liela matrica
    Tālruņa objektsperiskops 200 Mpix, liela matricaperiskops 200 Mpix, liela matrica
    Ekrāns„super pikselis”, emisija M11„super pikselis”, emisija M11
    Ekrāna mala0,99 mm0,99 mm

    Plakāts šo kameru komplektu sauc par spēcīgāko Leica sistēmu numurētajā Xiaomi sērijā, bet akumulatorus — par visilgāk strādājošajiem šajā sērijā. Runājot par ekrānu, ir pieminēta jaunā M11 emisijas sistēma un jauns zaļais emisijas materiāls: augstāka spilgtums ar zemāku enerģijas patēriņu.

    Atsevišķa grafika pievieno ekrāna parametrus. Maksimālā spilgtums sasniegs 4000 nitus, un jaunais zaļais emisijas materiāls palielinās gaismas efektivitāti par 20 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi. Turklāt ir gamma BT.2020 un pikseļu izkārtojums, kur katram ir pilns RGB subpikseļu komplekts — Xiaomi to salīdzina ar klasisko Pentile un apgalvo, ka asums ir līdzīgs 2K ekrāniem ar zemāku jaudas patēriņu nekā 1,5K. Paša izšķirtspēja pikseļos ražotājs nenorāda.

    Xiaomi 18 Pro sērijas ekrāna parametri — 4000 nitus maksimālās spilgtuma un pilns RGB izkārtojums
    Xiaomi 18 Pro sērijas ekrāna parametri — 4000 nitus maksimālās spilgtuma un pilns RGB izkārtojums

    Personīgā grafika nosaka lietu, par kuru specifikācijas plakāts klusēja: katrs modelis saņem citu izkārtojumu. Xiaomi 18 Pro strādā ar Snapdragon 8 Elite Gen 6. Xiaomi 18 Pro Max — jaudīgāks Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6 (SM8975). Vērts to zināt, jo vecākie noplūdes sauca šo mikroshēmu par „Gen 6 Pro” — tā bija aizvietojoša nosaukums, ko Qualcomm galu galā aizstāja ar Extreme. Ieraksts Geekbencha datubāzē no 16. septembra parādīja eksemplāru ar 16 GB atmiņas, diviem kodoliem ar takts frekvenci līdz 5,01 GHz un HyperOS 4 uz Android 17.

    Xiaomi 18 Pro sērijas procesori — Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro un Elite Extreme Gen 6 Pro Max
    Xiaomi 18 Pro sērijas procesori — Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro un Elite Extreme Gen 6 Pro Max
    Noplūdusī infografika ar Xiaomi 18 Pro sērijas specifikāciju

    Rāmja platums samazināts par 0,19 mm

    Viens no materiāliem parāda priekšpusi un sniedz konkrētu informāciju, ko var salīdzināt ar iepriekšējo modeli: rāmja platums ap ekrānu samazinājies no 1,18 mm Xiaomi 17 sērijā līdz 0,99 mm — un tas attiecas uz visu sēriju, ne tikai uz lielāko modeli. Tajā pašā laikā palielinājies stūru noapaļojuma rādiuss ekrānā.

    Priekša Xiaomi 18 Pro — rāmis sašaurināts no 1,18 mm sērijā Xiaomi 17 līdz 0,99 mm
    Priekša Xiaomi 18 Pro — rāmis sašaurināts no 1,18 mm sērijā Xiaomi 17 līdz 0,99 mm

    Kamera: Leica un diapazons 17–75 mm

    Uz korpusa ir iegravēts LEICA VARIO-SUMMILUX 1:1.67-2.4/17-75 ASPH. Mēs to izlasījām no rendera pilnā izšķirtspējā, un to apstiprina četri neatkarīgi materiāli. Tas nozīmē gaismas atvērumu f/1,67–2,4 un fokusa attālumu diapazonu 17–75 mm.

    Šeit parādās neskaidrība, ko vērts zināt. Specifikācijas plakāts min divas kameras — galveno un periskopu, abas 200 Mpix. Tajā pašā laikā aizmugurē redzami trīs objektīvi: divi salā un viens modulī zem tā. Xiaomi līdz šim nav aprakstījusi šo trešo, un diapazons, kas sākas no 17 mm, liecina, ka komplektā ir vēl plaša leņķa objektīvs. Līdz trešdienai tas paliek atklāts jautājums.

    Četri krāsas

    Sērija iznāk četros apdarēs: tumši zilā, baltā, grafīta un rozā. Rozā šeit ir visnegaidītākais — iepriekšējā materiālā tas neparādījās.

    Xiaomi 18 Pro četros krāsās — tumši zils, balts, grafīts un rozā, katrs ar atbilstošu aizmugurējā ekrāna tapeti
    Xiaomi 18 Pro četros krāsās — tumši zils, balts, grafīts un rozā, katrs ar atbilstošu aizmugurējā ekrāna tapeti

    Visjaukākais details: tapete aizmugurējā ekrānā ir izvēlēta atbilstoši korpusa krāsai — zila pie tumši zilā, zaļa pie baltā, oranža pie grafīta un rozā pie rozā. Dažos renderējumos tas izskatās kā statisks drukājums, bet tas ir tas pats ekrāns tapetes režīmā, nevis lētāka versija bez displeja.

    Viens no izplatītajiem materiāliem nosauc tumši zilo variantu angļu valodā Starry River Blue, ar spīdīgu zvaigžņu putekļu efektu — bet tā izcelsmi nav iespējams apstiprināt. Oficiālos ķīniešu krāsu nosaukumus Xiaomi vēl nav sniedzis.

    Ko nav nevienā no materiāliem

    Materiālos nav diagonālo ekrānu vai izšķirtspējas pikseļos. Mēs arī nezinām atsvaidzināšanas, tumšošanas veidu vai paša aizmugurējā displeja parametrus: tā izmēru, izšķirtspēju un spilgtumu. Trūkst uzlādes jaudas, izmēru, svara, IP izturības klases, atmiņas variantu un jebkādas cenas.

    Noplūdes papildina daļu no šīm plaisām, bet tas vairs nav Xiaomi vārds. GSMArena aprīlī ziņoja par 6,3 collām 18 Pro un 6,9 collām 18 Pro Max ar plakanu LTPO OLED paneli, bet jūlija ieraksts no tipstera Digital Chat Station runāja par 100 W uzlādi pa kabeli un bezvadu uzlādes atbalstu. Ņemiet šos skaitļus kā norādi, nevis specifikāciju.

    Nav skaidrs, vai un kad sērija nonāks Eiropā. Visa kampaņa ir ķīniešu, un partneri kartēm aizmugurējā ekrānā — Meituan, Haidilao, Starbucks CN — ir zīmoli no šī tirgus. Ķīniešu plakāts tomēr piemin pirkšanu uz 12 maksājumiem bez procentiem.

    Ko tas nozīmē aksesuāriem

    Viens ir redzams katrā renderē: izgriezumam apvalkā jāaptver visa sala kopā ar ekrānu, nevis tikai divi caurumi objektīviem. Apvalks, kas pārklāj displeju ar plastmasu, atņem tam jēgu. Līdzīgi ar stiklu uz kameras — saprātīga aizsardzība aizsedz tikai optikas acis un atstāj brīvu laukumu virs ekrāna.

    Xiaomi vēl nav sniedzis apvalka izmērus, tāpēc par iepriekšējās paaudzes aksesuāru pielāgošanu šodien var runāt tikai nosacīti. Noteikti ir tas, ko var redzēt: aizmugures izkārtojums ir atšķirīgs nekā Xiaomi 17 sērijā, un iepriekšējai paaudzei nav papildu ekrāna vispār. Konkrētas informācijas par pielāgošanu sniegsim pēc 23. septembra.

    Viss, kas atbilst jaunajai sērijai, tiek apkopots vienā vietā — piederumi Xiaomi 18 sērijai — ar atsevišķām plauktiem piederumiem Xiaomi 18 Pro un piederumiem Xiaomi 18 Pro Max. Xiaomi runā par diviem izmēriem, tāpēc vāciņi, visticamāk, nebūs savstarpēji aizvietojami — to apstiprināsim, kad uzzināsim izmērus.

    Kopsavilkums

    Xiaomi 18 Pro un 18 Pro Max ir pirmie Xiaomi telefoni, kuros otrais ekrāns nav interesants pielikums pie korpusa, bet gan iebūvēta kameru saliņa ar savām lietotnēm. Turklāt divi 200 Mpix ar Leicu, optika ar diapazonu no 17–75 mm un akumulatori 7000 un 8500 mAh — viss tas tomēr joprojām ir materiāli pirms prezentācijas, nevis ražotāja paziņojums.

    Konference notiks trešdien, 23. septembrī plkst. 13:00 pēc Polijas laika. Tad uzzināsim cenas, diagonāles un to, vai sērija vispār izies ārpus Ķīnas.

    FAQ — biežāk uzdotie jautājumi

    Kad notiks Xiaomi 18 Pro prezentācija?

    23. septembrī 2026. gadā plkst. 19:00 pēc Ķīnas laika, t.i., 13:00 Polijā. Datums iegūts no Xiaomi rudens konferences plakāta, kas noplūda pirms prezentācijas.

    Kā Xiaomi 18 Pro atšķiras no 18 Pro Max?

    Korpusa izmērs, akumulators (7000 pret 8500 mAh) un procesors — Pro saņem Snapdragon 8 Elite Gen 6, Pro Max jaudīgāks Elite Extreme Gen 6. Kameras, ekrāns un rāmja platums tiek norādīts kā kopīgs abiem izmēriem.

    Kas ir ekrāns uz aizmugures Xiaomi 18 Pro?

    Skārienjūtīgs, krāsains displejs, kas iebūvēts kameru salā, blakus objektīviem. Atbalsta lietotņu kartes — no ūdens skaitītāja līdz taimerim un pomodoro taimerim — attēlo animētas maskotes un kalpo kā priekšskatījums selfie, ko uzņem galvenā kamera.

    Kāds procesors ir Xiaomi 18 Pro?

    Atšķirīgs abos modeļos. Xiaomi 18 Pro saņem Snapdragon 8 Elite Gen 6, bet Xiaomi 18 Pro Max jaudīgāks Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6. Abi 2 nm procesā.

    Cik maksā Xiaomi 18 Pro?

    Cena nav norādīta nevienā materiālā — ne juaņos, ne eiro. Mēs to uzzināsim 23. septembrī.

    Vai Xiaomi 17 Pro apvalks der Xiaomi 18 Pro?

    Xiaomi vēl nav sniedzis korpusa izmērus, tāpēc šodien nav drošas atbildes. Aizmugures izkārtojums tomēr ir acīmredzami atšķirīgs, un iepriekšējai paaudzei nav papildu ekrāna salā — pēc prezentācijas mēs papildināsim abu modeļu plauktus ar aksesuāriem ar apstiprinātu saderību.

    Vai Xiaomi 18 Pro nonāks Polijā?

    Pagaidām nav nekādas informācijas par to. Visi materiāli attiecas uz Ķīnas pirmizrādi.

  • Kā samazināt attēla izmēru iPhone? Pārbaudīti veidi

    Kā samazināt attēla izmēru iPhone? Pārbaudīti veidi

    Viena bilde reti rada problēmas ar atmiņas vietu. Dažas tūkstoši — jau tā.

    Lielie faili var būt arī apgrūtinoši ikdienas situācijās: pieteikuma forma pieņem pielikumus ar maksimālo izmēru 2 MB, ziņojumu sūtīšana ilgst pārāk ilgi vai lapa noraida attēlu HEIC formātā. Katram no šiem gadījumiem lūgums „samazināt attēlu” nozīmē kaut ko nedaudz citu.

    Šis ceļvedis parāda, kā samazināt attēla izmēru iPhone, izmantojot piecus praktiskus veidus. Izvēle ir atkarīga no tā, vai jums nepieciešams mazāks fails nosūtīšanai, attēli ar vienādu platumu pikseļos vai vairāk brīvas vietas bibliotēkā.

    Kā pārbaudīt attēla izmēru un saprast norādītās vērtības

    Atveriet attēlu lietotnē Foto, pēc tam pavelciet uz augšu vai piesitiet informācijas pogai. Detalizētajā panelī redzēsiet attēla formātu, tā izmērus pikseļos un faila izmēru.

    Informācijas panelis lietotnē Foto rāda formātu, izmērus un faila izmēru.
    Informācijas panelis lietotnē Foto rāda formātu, izmērus un faila izmēru.

    Šajā ekrānuzņēmumā JPEG apzīmē formātu, 640 × 640 ir izmēri pikseļos, un 103 KB ir faila izmērs. Salīdziniet pielikuma vai augšupielādētā faila ierobežojumu tieši ar vērtību, kas izteikta KB vai MB.

    Izmēri nosaka attēla platumu un augstumu. To samazināšana noņem daļu pikseļu, kas parasti ļauj iegūt mazāku failu. Tomēr paliek mazāk detaļu, kuras var izmantot vēlākai kadrēšanai vai attēla drukāšanai.

    Faila izmērs ir atkarīgs arī no formāta un saspiešanas. Divi attēli ar identiskiem izmēriem var aizņemt atšķirīgu vietu. Formāta maiņa no HEIC uz JPEG var uzlabot saderību ar lietotni vai vietni, bet tas nenozīmē, ka fails būs mazāks.

    Aizņemtā vieta atmiņā ir vēl viena lieta: runa ir par kopējo telpu, ko izmanto attēlu bibliotēka. Mazāka kopija atvieglo attēla augšupielādi, taču abu versiju saglabāšana aizņem vairāk vietas telefonā.

    Ja attēls atrodas lietotnē Faili, pieskaries tam un turiet, pēc tam izvēlies Get Info, proti, informāciju par failu. Pievērs uzmanību arī paplašinājumam. Pat neliels HEIC fails var prasīt JPEG kopiju, ja galamērķis neatbalsta HEIC.

    Kā samazināt attēla izmēru iPhone: pieci veidi

    Metode 1: Izmanto saspiešanas lietotni

    Ja dod priekšroku attēla saspiešanai iPhone, viena no iespējām ir Clever Cleaner lietotne iPhone. Tā palīdz pārvaldīt bibliotēku: atrod dublikātus, dzēš nevajadzīgus failus un saspiež attēlus un video, kurus vēlies saglabāt.

    Pieejamā daudzu attēlu kompresija vienlaicīgi ļauj izvēlēties vairākus attēlus, izvēlēties kompresijas līmeni un vēl pirms sākšanas pārbaudīt paredzamo izmēra samazinājumu. Tādējādi nav nepieciešams apstrādāt katru attēlu atsevišķi.

    1. Atveriet Clever Cleaner vai instalējiet lietotni, ja jums tās vēl nav. Atļaujiet piekļuvi attēliem, kurus vēlaties kompresēt.
    2. Uzspiediet uz Compress, lai atvērtu multivides kompresijas ekrānu.
    3. Izvēlieties Photos un atzīmējiet vairākus attēlus, kurus vēlaties apstrādāt kopā.
    4. Atveriet kompresijas iestatījumus atzīmētajiem attēliem.
    5. Sāciet ar Optimizēto iestatījumu. Pieejami arī Vidējie un Maks. Pirms piemērot spēcīgāku kompresiju lielai attēlu grupai, pārbaudiet to uz nelielas paraugu grupas.
    6. Pārbaudiet paredzamo izmēra samazinājumu, kas redzams zem kompresijas opcijām.
    Kompresijas iestatījumi pieciem atzīmētiem attēliem Clever Cleaner.
    Kompresijas iestatījumi pieciem atzīmētiem attēliem Clever Cleaner.
    1. Uzspiediet uz Compress un gaidiet, līdz apstrāde ir pabeigta.
    Clever Cleaner parāda failu izmērus pēc saspiešanas un ietaupītā vieta.
    Clever Cleaner parāda failu izmērus pēc saspiešanas un ietaupītā vieta.
    1. Pirmajā mēģinājumā izvēlies Saglabāt oriģinālu, lai saglabātu oriģinālu. Atver saspiežamās kopijas lietotnē Attēli un salīdzini tās ar oriģināliem, pirms nolem, ko dzēst. Abu versiju saglabāšana sākotnēji aizņem papildu vietu. Dzēstie oriģināli paliek albumā Pēdējoreiz dzēstie līdz 30 dienām.

    Attēliem, kas paredzēti sūtīšanai vai skatīšanai telefonā, izmēģini vidējo saspiešanu. Ja plāno tos rediģēt vai drukāt, sāc ar Optimizēto un pārbaudi, vai detaļas joprojām ir skaidras.

    Metode 2: Izmanto tiešsaistes attēlu saspiešanas rīku

    Ja nevēlies instalēt lietotni, vari izmantot tiešsaistes attēlu saspiešanas rīku. Viens no variantiem ir TinyPNG: tas samazina grafisko failu izmērus un var tos arī pārvērst citā formātā.

    Tu augšupielādē attēlus, gaidi, kamēr pakalpojums tos saspiež, un pēc tam lejupielādē mazākas kopijas. Tas ir ērts risinājums, kad failus augšupielādē reti, ja vien tevi netraucē sūtīt savus attēlus uz tiešsaistes pakalpojumu.

    1. Atveriet TinyPNG Safari pārlūkā un piesitiet pie failu augšupielādes zonas.
    2. Izvēlieties attēlu no Fotoattēlu vai Failu lietotnes. Gaidiet, līdz kompresija beigsies.
    3. Ja jums nepieciešams cits formāts, ieslēdziet “Automātiski konvertēt manus attēlus” un izvēlieties formātu, ko atbalsta galamērķis. Citādi atstājiet konvertēšanu izslēgtu. Izņēmums ir augšupielādētie HEIC faili: TinyPNG tos konvertē uz JPEG.
    4. Lejupielādējiet rezultātu, atrodiet to Failu lietotnē un pārbaudiet tā izmēru, pirms to augšupielādējat tālāk.
    TinyPNG rāda saspiestus attēlus un failu izmēra samazināšanas pakāpi.
    TinyPNG rāda saspiestus attēlus un failu izmēra samazināšanas pakāpi.

    TinyPNG apstrādā augšupielādētos attēlus savos serveros. Ja jums ir privāti dokumenti vai attēli, kurus vēlaties atstāt telefonā, izmantojiet Clever Cleaner, Failu vai Īsinājumus lietotni.

    Metode 3: Mainiet attēla formātu un izmēru Failu lietotnē

    Lai iegūtu mazāku attēlu, neinstalējot vēl vienu lietotni un neaugšupielādējot to tīmekļa vietnē, izmēģiniet iebūvēto iPhone Failu lietotni. Tās funkcija “Konvertēt attēlu” izveido atsevišķu attēla kopiju un ļauj izvēlēties mazāku izmēru.

    Tu vari saglabāt esošo attēla formātu vai, ja nepieciešams, to mainīt — piemēram, uz JPEG lapai, kas nepieņem HEIC. Oriģināls paliek nemainīgs.

    1. Fotoattēlu lietotnē izvēlies attēlu un pieskaries koplietošanas pogai — Share.
    2. Izvēlies Save to Files, lai to saglabātu Failu lietotnē, un norādi mapi.
    3. Atver Failus, atrodi saglabāto attēlu, un pēc tam pieskaries tam un turē to.
    4. Izvēlies Quick Actions > Convert Image, tas ir, attēla konvertēšanu ātro darbību izvēlnē.
    5. Izvēlies JPEG, PNG vai HEIF. Tu vari palikt pie esošā formāta: piemēram, JPEG attēlam vēlreiz izvēlies JPEG.
    Failu lietotne ļauj konvertēt attēlu uz JPEG, PNG vai HEIF.
    Failu lietotne ļauj konvertēt attēlu uz JPEG, PNG vai HEIF.
    1. Attēla izmēra izvēlnē izvēlies Mazs, Vidējs vai Liels. Opcija Oriģinālais saglabā sākotnējos izmērus, tāpēc, ja vēlies samazināt attēlu, izvēlies vienu no mazākajiem pieejamajiem izmēriem.
    Aplikācija Faili piedāvā četrus izejas izmērus konvertētajam attēlam.
    Aplikācija Faili piedāvā četrus izejas izmērus konvertētajam attēlam.
    1. Atveriet jaunu failu un pārbaudiet tā izmēru, izmantojot Iegūt informāciju. Ja tas joprojām pārsniedz augšupielādes ierobežojumu, atgriezieties pie oriģināla un izvēlieties mazāku izmēru.

    Kādu formātu izvēlēties? JPEG attēli ir drošs izvēles variants, ja svarīga ir saderība ar dažādām ierīcēm un pakalpojumiem. HEIF parasti aizņem mazāk vietas ar līdzīgu attēla kvalitāti, taču vecāka lietotne vai lapa to var neatvērt. PNG ir piemērots saskarnes grafikām un attēliem, kuros nepieciešama caurspīdīgums. Tomēr tas reti ir mazākais formāts fotoattēlam no kameras.

    Metode 4: Kā mainīt attēla izmēru, izmantojot atkārtoti lietojamu īsceļu

    Ja jums bieži nepieciešami attēli ar to pašu platumu, lietotne Īsceļi var ietaupīt jūsu laiku. Pietiek vienreiz sagatavot īsceļu, kas maina izmēru, un to atkārtoti izmantot, gatavojot attēlus emuāram, sludinājumam vai augšupielādes veidlapai.

    Jūs pats izvēlaties platumu pikseļos, bet augstums automātiski pielāgojas, lai saglabātu attēla proporcijas. Attēla izmēru samazināšana parasti samazina arī faila izmēru.

    1. Atveriet īsinājumu lietotni un piesitiet pie plusa.
    2. Pievienojiet darbību Izvēlieties attēlus, lai izvēlētos attēlus. Ieslēdziet Izvēlēties vairākus, ja dažreiz vēlaties apstrādāt vairākus attēlus vienlaikus.
    3. Pievienojiet Mainīt izmēru un ievadiet nepieciešamo platumu. Atstājiet automātisko augstuma noteikšanu, lai attēla proporcijas nemainītos.
    4. Pievienojiet Saglabāt attēlu albumā vai Saglabāt failu — atkarībā no tā, kur vēlaties saglabāt rezultātu.
    5. Pievienojiet īsinājumam saprotamu nosaukumu, piemēram, „Samazināt attēlus augšupielādei”.
    6. Palaidiet to reizi ar testēšanas attēlu.
    Atkārtoti lietojams īsinājums maina izvēlēto attēlu platumu uz 1600 pikseļiem.
    Atkārtoti lietojams īsinājums maina izvēlēto attēlu platumu uz 1600 pikseļiem.

    Saglabāšana Failu lietotnē ir ērta, kad lapa atver faila izvēles logu. Saglabāšana Attēlos novieto rezultātu bibliotēkā kopā ar pārējiem attēliem. Abos gadījumos pārliecinieties, ka īsinājums izveido jaunu kopiju, pirms to izmantojat svarīgiem attēliem.

    Kādu platumu izvēlēties? Daudziem ekrāna pielietojumiem saprātīgs sākumpunkts ir 1600–2000 pikseļi, taču tas nav stingrs noteikums. Ja galamērķis norāda nepieciešamos izmērus, vadieties pēc tiem.

    Attēla izmēra maiņas darbība neprasa atsevišķu posmu formāta maiņai. Pievieno Konvertēt attēlu tikai tad, ja galamērķis prasa konkrētu formātu, piemēram, JPEG. Ja fails pēc samazināšanas joprojām ir pārāk liels, atgriezies pie oriģināla un izmēģini mazāku platumu.

    Metode 5: Nosūti mazāku kopiju pa e-pastu

    Ja tev tikai jānosūta mazāks attēls pa e-pastu, e-pasta lietotne var sagatavot samazinātu pielikumu, atstājot oriģinālu Foto lietotnē nemainītu.

    1. Atver Foto lietotni un izvēlies attēlu.
    2. Uzspied Share, tas ir, koplietošanas pogu, un pēc tam izvēlies Mail.
    3. Pievieno saņēmēju un uzspied Send, lai nosūtītu ziņu.
    4. Ja Mail parāda izmēra izvēlni, salīdzini prognozētās vērtības blakus opcijām Mazs, Vidējs, Liels un Oriģināls.
    5. Uzspied uz mazāka izmēra, kurā vēlies nosūtīt attēlu.
    Mail piedāvā mazākus pielikumu izmērus pirms attēla nosūtīšanas.
    Mail piedāvā mazākus pielikumu izmērus pirms attēla nosūtīšanas.

    Vidējais ir saprātīgs pirmais izvēles variants parastai skatīšanai uz ekrāna. Lielais saglabā vairāk detaļu, bet Mazais ir piemērots priekšskatījuma attēlam, kad kvalitāte ir mazāk svarīga. Ja attēls satur sīku tekstu vai var tikt drukāts, nosūti paraugu sev pirms izvēlies mazāko versiju.

    Kā panākt, lai jauni attēli iPhone aizņem mazāk vietas

    Tu vari ierobežot vietu, ko aizņem nākotnes attēli: atver Iestatījumi > Kamera > Formāti un izvēlies Augsta efektivitāte, tas ir, augstas efektivitātes formātu. Atbalstītie attēli tiks saglabāti HEIF formātā, parasti ar paplašinājumu .heic, nevis JPEG. Salīdzināmā attēla kvalitātē šis formāts parasti prasa mazāk vietas.

    Opcija Vispiemērotākais saglabā JPEG attēlus un ir noderīga, kad cits programmatūra nespēj atvērt HEIC. Tomēr tev nav jāizmanto tā katram attēlam: atstāj Augsta efektivitāte un konvertē atsevišķus attēlus, kad forma prasa JPEG. Šis iestatījums attiecas uz jauniem attēliem, nevis uz attēliem, kas jau ir saglabāti bibliotēkā.

    Apple ProRAW atbalstošajos modeļos atstāj RAW saglabāšanu izslēgtu, ja vien tev nav nepieciešama lielāka brīvība rediģēšanā. Live Photos ir atsevišķa funkcija kamerā. Izslēdz to tur pirms uzņemšanas, ja tev nav nepieciešams kustība un skaņa.

    Kuru metodi izvēlēties?

    • Clever Cleaner ir praktisks sākumpunkts, kad tev ir daži attēli, kurus jāsamazina: tu vari atzīmēt visu grupu un salīdzināt kompresijas iestatījumus vienuviet.
    • Ja tu negribi instalēt lietotni un tevi netraucē augšuplādēt attēlus tiešsaistes pakalpojumā, cita iespēja ir tiešsaistes kompresors, piemēram, TinyPNG.
    • Lai iegūtu mazāku kopiju bez jaunas lietotnes un tiešsaistes pakalpojuma, izmanto lietotni Faili.
    • Izvēlies Īsceļus, ja galamērķis prasa konkrētu platumu pikseļos vai vēlies regulāri atkārtot tādu pašu izmēra maiņu.
    • Mail noder, ja vēlies tikai nosūtīt mazāku pielikumu un atstāt oriģinālu nemainīgu.

    Neatkarīgi no izvēlētās metodes pārbaudi, vai saglabātais fails ietilpst galamērķa ierobežojumos. Saspiestības līmenis vai platums pikseļos negarantē konkrētu megabaitu skaitu.

    Biežāk uzdotie jautājumi

    Kā samazināt faila izmēru iPhone, lai iekļautu attēlu noteiktā MB ierobežojumā?

    Pārbaudi sākotnējo izmēru, pēc tam izvēlies mazāku variantu lietotnē Faili, samazini platumu, izmantojot Īsceļus, vai izmēģini tiešsaistes kompresoru. Pārbaudi saglabāto rezultātu: ja tas joprojām ir pārāk liels, atgriezies pie oriģināla un izvēlies mazāku izmēru.

    Neviens atsevišķs izmērs negarantē faila izmēru 1 MB vai 2 MB. Sīkumi un attēla troksnis var palielināt faila izmēru pat ar tiem pašiem izmēriem. Veic vienu vai divas saprātīgas izmaiņas, nevis vairākkārt saspiest to pašu kopiju.

    Kā samazināt attēlu iPhone bez lietotņu instalēšanas?

    Tu vari to izdarīt lietotnē Faili, izveidojot mazāku kopiju, vai Īsceļos, iestatot atkārtotu platumu pikseļos. E-pasts ir vēl viena opcija, ja tev vienkārši nepieciešams mazāks pielikums e-pastam.

    Tu vari arī atvērt Safari tiešsaistes kompresoru, piemēram, TinyPNG. Pirms izvēlies to saviem privātajiem attēliem, pārbaudi augšupielādes ierobežojumus un to, kā pakalpojums apstrādā tavus attēlus.

    Vai attēla izmēra samazināšana samazina tā kvalitāti?

    Parasti jā, lai gan parastā skatīšanās laikā izmaiņas var būt nemanāmas. Izmēru samazināšana noņem pikseļus, un spēcīgāka JPEG vai HEIF kompresija noraida vairāk informācijas. Attēla palielināšana, spēcīga kadrēšana un lieli izdrukas atvieglo šīs zaudējumu pamanīšanu.

    „Laba kvalitāte” ir atkarīga no attēla mērķa. Kopija var būt lieliski piemērota e-pastam, bet tajā pašā laikā būt pārāk maza fotogrāfiju grāmatai. Saglabā oriģinālu, līdz esi pārliecināts, ka samazinātā versija pilda savu uzdevumu.

    Vai iPhone diska optimizēšanas funkcija samazina attēla faktisko izmēru?

    Nē. Kad ir ieslēgti iCloud attēli un opcija iPhone diska optimizēšana, Apple saglabā oriģinālus pilnā izšķirtspējā iCloud, bet iPhone var saglabāt mazākas kopijas, kas ietaupa vietu. Tas atbrīvo ierīces vietējo atmiņu, bet neizveido pastāvīgi saspiestu oriģinālu un nesamazina vietu, ko aizņem iCloud.

    Izmantojiet atmiņas optimizāciju, kad telefonā sāk trūkt vietas. Ja jums patiešām ir nepieciešams mazāks fails, ko nosūtīt vai augšupielādēt vietnē, izvēlieties vienu no iepriekš aprakstītajām metodēm.

  • Labākā stikla izvēle iPhone 18 Pro Max: 2026. gada rangs

    Labākā stikla izvēle iPhone 18 Pro Max: 2026. gada rangs

    Labākais stikls iPhone 18 Pro Max ir ESR UltraFit Armorite Pro: Corning cietais stikls ar 9H cietību, kas pārklāj ekrānu no malas līdz malai un tiek uzstādīts montāžas paletē. Visvieglāk uzstādīsi divu iepakojumu Tech-Protect Quick Set+ ar rāmīti, bet, ja tevi traucē atspīdumi, izvēlies matētu UNIQ Optix Covex Matte DX2.

    Reitings īsumā:

    • Labākais kopumā: ESR UltraFit Armorite Pro, Corning stikls ar UltraFit Tray paleti
    • Visvieglākā uzstādīšana: Tech-Protect Quick Set+, divas vienības un pozicionējošais rāmītis
    • Labākais matētais: UNIQ Optix Covex Matte DX2, mazāk atspīdumu un kritieni līdz 1,8 m
    • Labākais privātumam: UNIQ Optix Covex Privacy DX2, ekrāns nav salasāms no sāniem
    • Rezervē: Bizon Glass Edge Duo, divas vienības ar melnu apmalīti

    Ir viens sīkums, par kuru reti raksta aksesuāru veikali. iPhone 18 Pro Max ir rūpnīcas pretatspīduma pārklājums, un parastais cietais stikls to pārklāj. Izskaidrojam, ko tas nozīmē praksē, vai 17. modeļa stikls der jaunajam modelim un kuras kameras aizsargus vērts izvēlēties komplektam.

    Vai iPhone 17 Pro Max stikls der 18 Pro Max?

    Jā, stikls uz ekrāna der, bet kameras aizsargus iegādājieties jaunus. Saskaņā ar oficiālajām Apple specifikācijām abiem modeļiem ir identiski izmēri un tāds pats ekrāns. Tie atšķiras pēc svara (231 g pret 249 g), bet tas neietekmē stikla saderību.

    ParametrsiPhone 17 Pro MaxiPhone 18 Pro Max
    Izmēri163,4 × 78,0 × 8,75 mm163,4 × 78,0 × 8,75 mm
    Ekrāns6,9″, OLED6,9″, OLED
    Izšķirtspēja2868 × 1320 px2868 × 1320 px
    Ceramic Shield 2 priekšā✅✅
    Antirefleksīvā pārklājuma✅✅

    Dati: specifikācija iPhone 18 Pro Max un iPhone 17 Pro Max Apple mājaslapās

    Daļa stiklu, tostarp ESR, Tech-Protect Quick Set+ un Bizon Glass Edge Duo, ražotāji apraksta kā kopīgus iPhone 17 Pro Max un 18 Pro Max. Ja jums ir rezerves stikls no septītā modeļa, parasti to var izmantot. Visdrošāk būs, ja ražotājs tieši norāda saderību ar 18 Pro Max.

    Ar kameras aizsargiem ir citādi. Mūsu katalogā visi ir aprakstīti kā „pār iPhone 18 Pro / 18 Pro Max” vai tikai „pār iPhone 18 Pro Max”, un neviens nav apzīmēts kā saderīgs ar septīto modeli. Kāpēc jūs varat pārvietot maciņu uz jauno telefonu, bet kameras aizsargus nē, mēs izskaidrojam ceļvedī vai iPhone 17 Pro maciņš der 18 Pro.

    Visus stiklus, kas aprakstīti kā saderīgi ar jauno modeli, atradīsi kategorijā cietais stikls iPhone 18 Pro Max.

    Antirefleksīvā pārklājuma iPhone 18 Pro Max un cietais stikls

    Jā, parastais cietais stikls izslēdz iPhone 18 Pro Max antirefleksīvā pārklājuma efektu. Pārklājums ierobežo atspīdumus tikai tad, kad tas tieši saskaras ar gaisu, un stikls bez savas antirefleksīvās kārtas to pārklāj. Saulē tu redzēsi vairāk atspīdumu nekā uz kailā ekrāna.

    Apple min šo pārklājumu ekrāna specifikācijā, un tas jau parādījās iPhone 17. Saskaņā ar testiem, ko aprakstījusi MacRumors, tas ierobežo gaismas atspīdumus par apmēram pusi salīdzinājumā ar iPhone 16. Testus veica uzņēmums Astropad, kas pats pārdod stiklus ar šādu pārklājumu, tāpēc šo skaitli ņem vērā orientējoši.

    Stikli ar savu antirefleksīvo kārtu pastāv, bet neviens stikls no mūsu reitinga to neapgalvo. Pats ekrāns stiklu nesabojā: pēc tā noņemšanas pārklājums darbojas tāpat kā iepriekš. Tev ir trīs saprātīgas izejas:

    • Caurska cieta stikla: labākā aizsardzība pret plaisām un skrāpējumiem, taču saulē ir vairāk atspīdumu.
    • Matēts stikls: izkliedē gaismu, tādējādi samazinot atspīdumus, lai gan attēls var būt nedaudz mazāk izteiksmīgs.
    • Bez stikla: saglabā pilnīgu pārklājuma efektu. Kad tika prezentēts iPhone 17 Pro, Apple paziņoja, ka Ceramic Shield 2 ir jauns pārklājums, kas nodrošina 3x labāku skrāpējumu izturību, taču pat tas negarantē, ka ekrāns nesaplīsīs, ja tas nokritīs.

    Ieteikums: ja telefons bieži nokrīt uz cietām virsmām, izvēlies stiklu. Ekrāna maiņa Pro Max maksā daudzkārt vairāk nekā pat labākā aizsardzība, un saplaisājušu cieto stiklu vienkārši noņem un uzliek jaunu.

    Uz ko pievērst uzmanību, izvēloties ekrāna stiklu

    Grūtības pakāpe 9H neizceļ produktus. Tas ir augstākais līmenis zīmuļa grūtības skalā un to praktiski deklarē katrs cietais stikls. Svarīgas ir citas lietas: materiāls, pārklājumi un tas, kā stikls iztur kritienus.

    Uzstādīšana ar rāmi, paletēm vai aplikatoru. 6,9 collu ekrānu ir grūti ideāli izlīdzināt ar roku. Pozicionējošais rāmis, palete vai aplikators nodrošina, ka stikls nokļūst vietā pirmajā reizē, bez nobīdes attiecībā pret malām.

    Atbilstība ar apvalku. Stikls no malas līdz malai aizsargā visvairāk virsmas, bet augsta apvalka apvalks to var pacelt. Meklējiet apzīmējumu „case friendly” vai pārbaudiet, vai ražotājs norāda stikla izmērus.

    Oleofobiskā pārklājuma. Ierobežo pirkstu nospiedumus un padara pirkstu plūstoši slīdēt pa ekrānu. Neapstrādāts iPhone to ir ražots, tāpēc stikls bez šāda pārklājuma būs jūtams uzreiz.

    Stikla veids ir atkarīgs no tā, kā jūs izmantojat telefonu:

    VeidsPriekšrocībasTrūkumiKam
    Caurskatāmspilna gaismas un attēla skaidrībavairāk atspīdumu saulēlielākajai daļai cilvēku
    Matētsmazāk atspīdumu un pirkstu nospiedumuattēls var būt nedaudz mazāk skaidrscilvēkiem, kas bieži ir ārā
    Privātumaekrāns nav lasāms no sāniemtumšāks attēlssabiedriskajai transportam un birojam
    Hibrīdselastīgs, grūtāk to saplēstparasti mazāk izturīgs pret skrāpējumiem nekā cietinātscilvēkiem, kuriem saplīst katrs stikls

    Atšķirības starp aizsardzības veidiem plašāk aprakstītas ceļvedī cietināts stikls, hibrīds vai folija.

    Reitings: labākie cietinātie stikli iPhone 18 Pro Max

    Pirmajā vietā ir caurspīdīgs stikls, par kuru ražotājs sniedz visvairāk konkrētu informāciju: materiāls, izturība pret skrāpējumiem un uzstādīšanas veids. Matēti un privātuma stikli ir zemāk ne tāpēc, ka tie sliktāk aizsargā, bet tāpēc, ka katrs no tiem kaut ko atņem attēlam. Bizons noslēdz salīdzinājumu, jo kā vienīgais nav komplektā ne rāmja, ne uzstādīšanas paletes.

    1. ESR UltraFit Armorite Pro: labākais kopumā

    ESR UltraFit Armorite Pro ir izgatavots no Corning Accessory Glass stikla ar cietību 9H. Corning jau gadiem piegādā stiklu viedtālruņu ražotājiem, un Accessory Glass ir tā līnija, kas paredzēta ekrāna aizsargiem.

    Atbilstoši ESR stikls ir pat divreiz izturīgāks pret skrāpējumiem nekā parastie rūdītie stikli, un iespējamie skrāpējumi ir par 25% mazāk redzami. Tas pārklāj ekrānu no malas līdz malai un tam ir oleofobiska pārklājuma. Pozicionējošā palete UltraFit Tray novieto stiklu uz ekrāna, tāpēc uzstādīšana aizņem divus soļus.

    Derēs lielākajai daļai cilvēku, kuri vēlas vienu, labi izstrādātu stiklu.

    Trūkums: iepakojumā ir viena vienība. Ja dod priekšroku rezerves daļām, ESR pārdod arī divu iepakojumu UltraFit Armorite, kura aprakstā ražotājs nenorāda Corning stiklu.

    2. Tech-Protect Quick Set+ [2 PACK]: visvieglākā montāža

    Tech-Protect Quick Set+ ir divi 9H stikli ar pozicionēšanas rāmi. Rāmi uzliek uz telefona un vada stiklu tieši uz ekrāna, tāpēc pat pirmajā montāžā ir grūti to pielīmēt šķībi.

    Stiklam ir oleofobiska pārklājuma, un saskaņā ar ražotāja teikto tas neietekmē skārienjutību. Otrā vienība noderēs, ja pirmā saplīsīs vai montāža tomēr neizdosies. Tas ir labs izvēle, ja stiklu līmē pirmo reizi.

    Trūkums: Tech-Protect nenorāda stikla veidu vai datus par skrāpējumu izturību, tāpēc ir grūtāk salīdzināt to ar ESR, kas atklāj abus.

    3. UNIQ Optix Covex Matte DX2: labākie matētie

    UNIQ Optix Covex Matte DX2 ir saprātīgs kompromiss, ja pēc stikla uzlikšanas trūkst rūpnīcas antirefleksīvā pārklājuma. Matētā virsma izkliedē atspīdumus, tāpēc saulē ekrāns ir lasāmāks nekā caur caurspīdīgu stiklu, un pirkstu nospiedumi ir mazāk redzami.

    UNIQ izmanto Fusion Glass stiklu ar litija piedevu, divreiz ķīmiski pastiprinātu (tāpēc apzīmējums DX2). Saskaņā ar ražotāja teikto, tas ir divreiz izturīgāks par parasto rūdīto stiklu un aizsargā ekrānu, ja tas krīt no augstuma līdz 1,8 m. Komplektā ir montāžas rāmis, un stikls ir marķēts kā draudzīgs apvalkiem.

    Trūkums: matēta virsma var nedaudz mīkstināt attēlu, kas var būt redzams, skatoties attēlus un video.

    [hs_products ids=”143081,143223,146666″ cols=”3″ title=”Trīs pirmās vietas rangā”]

    4. UNIQ Optix Covex Privacy DX2: labākie privātuma stikli

    UNIQ Optix Covex Privacy DX2 ir privātuma stikls, ko sauc arī par tumšo, ar filtru, kas ierobežo ekrāna redzamību no sāniem. Tu redzi saturu taisni, lai gan nedaudz tumšāk, bet blakus sēdošā persona tramvajā redzēs tumšu virsmu.

    Stikls izmanto to pašu DX2 tehnoloģiju kā matēta versija, un UNIQ deklarē aizsardzību kritienos no augstuma līdz 2 m. Komplektā ir arī montāžas rāmis. Tas noderēs, ja pārbaudāt darba e-pastu sabiedriskajā transportā vai strādājat ar telefonu atvērtā birojā.

    Trūkums: privātuma filtrs tumšina attēlu, tāpēc biežāk būs jāpalielina spilgtums. Kā šādi stikli darbojas, izskaidrojam tekstā kas ir privātuma stikli.

    5. Bizon Glass Edge Duo [2 PAK]: rezerves

    Bizon Glass Edge Duo ir divi 9H stikli ar biezumu 0,33 mm, ar melnu apmali malās un oleofobisku pārklājumu. Malas ir noapaļotas 4D.

    Bizon norāda stikla izmērus un godīgi uzsver, ka tas pārklājas ar ekrāna malām, tāpēc var nepiedienēt katrai apvalka formai. Tas ir labs izvēle, ja bieži maini stiklu un vēlies, lai otrs būtu pa rokai.

    Trūkums: komplektā nav montāžas rāmja, tikai pozicionēšanas uzlīmes, tāpēc stiklu izlīdzini manuāli. Ar augstu apvalku tas var pacelties.

    Salīdzinājums tabulā

    StiklsVeidsMateriāls (saskaņā ar ražotāju)Aizsardzība kritiena gadījumā (saskaņā ar ražotāju)MontāžaSkaits
    ESR UltraFit Armorite ProcaurspīdīgsCorning Accessory Glassnav augstuma (Military Grade)UltraFit Tray1
    Tech-Protect Quick Set+caurspīdīgsnav datunav daturāmis2
    UNIQ Optix Covex Matte DX2matētsFusion Glass DX2līdz 1,8 mrāmis1
    UNIQ Optix Covex Privacy DX2privātumaFusion Glass DX2līdz 2 mrāmis1
    Bizon Glass Edge Duocaurspīdīgs, melna apmalenav datunav datupozicionēšanas uzlīmes2

    Vērts apsvērt arī

    Ja neviens no pieciem stikliem neatbilst tavām vajadzībām, pārbaudi šīs alternatīvas:

    • Matēts no 3mk: 3mk HardGlass Matt Max ir matēta stikla 9H biezums 0,33 mm, kas pārklāj visu ekrānu kopā ar noapaļotām malām. Komplektā ir karte burbuļu izspiešanai.
    • Keramiskais stikls: UNIQ Optix Xenon Nanoceram ir 0,33 mm biezs un, saskaņā ar ražotāja teikto, izturēja metāla bumbiņas 250 g krišanas testu no 2 m augstuma.
    • Otra privātuma stikls: Bizon Glass Clear Shadow ir 0,30 mm biezs un redzes leņķis 30°.
    • Komplektā ekrāns un objektīvs: Tech-Protect Easy Set+ ir divi stikli ekrānam un stikls objektīvam ar montāžas rāmi.

    Stikls kamerai iPhone 18 Pro Max

    Pro Max kameru sala izvirzās virs aizmugures un tā pirmā saskaras ar virsmu, kad noliek telefonu. Objektīvu aizsardzība maksā niecīgu daļu no kameras remonta.

    Ja fotografē daudz gaismas apstākļos, izvēlies ESR Armorite Camera Protector ar antirefleksīvo pārklājumu. Ja vēlies saglabāt kameras saliņas izskatu, izvēlies aizsargus uz vienām lēcām: Tech-Protect Camring Fit+ vai UNIQ Optix Aluguard DX2.

    ESR Armorite Camera Protector

    ESR Armorite Camera Protector ir cietais stikls ar antirefleksīvo pārklājumu, kas, pēc ražotāja teiktā, samazina atspīdumus un nepasliktina fotogrāfiju kvalitāti. Paceltās malas veido papildu barjeru, kad telefonu noliek, un aizsargu viegli noņemt un uzlikt atpakaļ.

    Šis ir vienīgais aizsargs salikumā, kura ražotājs deklarē antirefleksīvo pārklājumu.

    Tech-Protect Camring Fit+

    Tech-Protect Camring Fit+ aizsargā katru objektīvu atsevišķi: alumīnija gredzens apņem lēcu, bet cietais stikls to pārklāj. Tādējādi kameras sala saglabā savu izskatu.

    Komplektā ir montāžas rāmis, kas novirza katru stikliņu pareizajā vietā. Tas ir svarīgi, jo nepareizi uzstādīts aizsargs var pārklāt objektīvu.

    UNIQ Optix Aluguard DX2

    UNIQ Optix Aluguard DX2 apvieno alumīnija rāmīti 360° ap katru objektīvu ar Fusion Glass DX2 stiklu ar cietību 9H. Komplektā iekļautais aplikators nodrošina aizsargu vienmērīgu uzstādīšanu, un vairāki krāsu varianti ļauj pielāgot tos telefona krāsai.

    AizsargsKonstrukcijaAntirefleksīvā pārklājumaUzstādīšana
    ESR Armorite Camera Protectorcietais stikls ar paceltām malām✅nav datu
    Tech-Protect Camring Fit+alumīnijs un stikls katram objektīvamnav deklarācijasuzstādīšanas rāmītis
    UNIQ Optix Aluguard DX2alumīnijs 360° un Fusion Glass DX2 stiklsnav deklarācijasaplikators

    [hs_products ids=”143085,142581,146670″ cols=”3″ title=”Aizsargi kamerai iPhone 18 Pro Max”]

    Pilnu aizsargu izvēli atradīsi kategorijā stikls kamerai iPhone 18 Pro Max.

    Kā uzklāt stiklu uz iPhone 18 Pro Max bez burbuļiem

    Vairums ražotāju instrukciju no mūsu kataloga sastāv no līdzīgiem soļiem:

    1. Sagatavojiet vietu bez putekļiem. ESR un Tech-Protect iesaka uzstādīšanu vannas istabā tūlīt pēc peldes, jo tvaiks saistīs putekļus no gaisa.
    2. Notīriet un attaukot ekrānu, pēc tam noslaukiet to ar sausu drānu. Atlikušās sīkās daļiņas savāc ar putekļu noņemšanas uzlīmi, ja tā ir komplektā.
    3. Izlīdziniet stiklu ar rāmīti, paliktni vai pozicionēšanas uzlīmēm, atkarībā no komplekta.
    4. Nospiediet stiklu un izspiediet gaisa burbuļus uz malu pusi.

    Vairāk veidu atradīsi ceļvedī kā uzlīmēt rūdītu stiklu bez gaisa burbuļiem.

    Kuru stiklu izvēlēties iPhone 18 Pro Max?

    • Vai vēlies vienu, pārbaudītu stiklu? Izvēlies ESR UltraFit Armorite Pro.
    • Vai baidies no nepareizas uzstādīšanas? Izvēlies Tech-Protect Quick Set+ ar rāmīti un otro eksemplāru komplektā.
    • Vai tevi kaitina atspīdumi? Izvēlies matētu UNIQ Optix Covex Matte DX2. Tas neaizvietos rūpnīcas pārklājumu, bet skaidri ierobežos atspīdumus.
    • Tev svarīga privātums? Izvēlies UNIQ Optix Covex Privacy DX2.
    • Tu lieto apvalku ar augstu malu? Izvairies no stikliem, kas pārklāj ekrāna rāmjus. Apvalkus, kas labi sadarbojas ar stiklu, atradīsi mūsu iPhone 18 Pro Max apvalku rangā.

    Katram ekrāna stiklam ir vērts izvēlēties kameras aizsargu, jo tieši fotokamera visbiežāk iegūst skrāpējumus, noliekot telefonu.

    Kopsavilkums

    Labākais stikls iPhone 18 Pro Max ir ESR UltraFit Armorite Pro. No visa ranga vērts atcerēties četras lietas:

    1. Ekrāna stikls no 17 Pro Max parasti der. Apple norāda identiskus izmērus un ekrānu abiem modeļiem.
    2. Parastais stikls izslēdz antirefleksijas pārklājuma efektu. Ja atspīdumi traucē, izvēlies matētu stiklu iPhone 18 Pro Max vietā caurspīdīga.
    3. 9H cietība ir standarts, nevis izcelšanās. Skaties uz materiālu, montāžu un saderību ar apvalku.
    4. Kameras aizsargus iegādājies ar apzīmējumu 18 Pro Max, jo neviens mūsu katalogā nav aprakstīts kā saderīgs ar septīto.

    Ja meklē aizsardzību vecākam modelim, pārbaudi mūsu rangu stikliem iPhone 17 Pro Max.

    FAQ: stikls iPhone 18 Pro Max

    Kāds cietais stikls iPhone 18 Pro Max ir labākais?

    Vislabākais ir ESR UltraFit Armorite Pro no Corning 9H stikla ar uzstādīšanas paliktni. Ja jūs traucē atspīdumi, labāka izvēle būs matētais UNIQ Optix Covex Matte DX2.

    Vai cietais stikls bojā iPhone antirefleksīvo pārklājumu?

    Tas to neiznīcina, bet pārklāj, tāpēc efekts izzūd. Pārklājums darbojas tikai saskarē ar gaisu un atjauno darbību pēc stikla noņemšanas.

    Kurš cietais stikls ir labāks: 7H vai 9H?

    9H ir labāks, bet atšķirība nozīmē mazāk, nekā iesaka iepakojums. Zīmuļu cietības skalā 9H ir skalas gals, tāpēc to deklarē gandrīz katrs cietais stikls, bet izvēlē svarīgāki ir materiāls, pārklājumi un uzstādīšanas veids.

    Kas ir labāks iPhone: plēve vai stikls?

    Cietais stikls labāk aizsargā pret lūzumiem un skrāpējumiem, bet plēve, arī hidrožele, ir plānāka un elastīgāka. Uz Pro Max plakana ekrāna stikls būs labāka izvēle.

    Kas ir labāk: hibrīdais stikls vai hidroģeļa plēve?

    Hibrīdais stikls ir stingrāks un labāk iztur skrāpējumus, bet hidroģeļa plēve ir mīksta un pielāgojas pat izliektiem ekrāniem. Uz plakanā iPhone 18 Pro Max ekrāna labāk būs hibrīdais stikls, lai gan vislabāk pasargā no saplīšanas cietais stikls.

    Vai uzlikt cieto stiklu uz iPhone 18 Pro Max, ja tam ir Ceramic Shield 2?

    Jā, ja tev gadās nomest telefonu. Ceramic Shield 2 labi iztur skrāpējumus, bet negarantē, ka ekrāns nesaplīsīs, un aizsargstikls absorbē triecienu, tādējādi tu to nomaini vietā ekrānam.

    Kādu privātuma stiklu izvēlēties iPhone 18 Pro Max?

    Labākais ir UNIQ Optix Covex Privacy DX2 ar montāžas rāmi un saskaņā ar ražotāju aizsardzību kritienos no augstuma līdz 2 m. Alternatīva ir tumšā Bizon Glass Clear Shadow ar redzes leņķi 30°. Katrs privātuma filtrs tumšina attēlu, tādēļ biežāk palielināsi ekrāna spilgtumu.

    Avoti: iPhone 18 Pro Max specifikācija, iPhone 17 Pro Max specifikācija, Apple par Ceramic Shield 2 iPhone 17 Pro prezentācijā, MacRumors par antirefleksīvo pārklājumu un aizsargstiklu

  • Honor Magic 9 — pirmizrāde 28. septembrī, trīs modeļi un divas 200 MP kameras

    Honor Magic 9 — pirmizrāde 28. septembrī, trīs modeļi un divas 200 MP kameras

    Honor parādīs Magic 9 sēriju Pekinā 2026. gada 28. septembrī. Datumu apstiprināja zīmola prezidents Li Jian, un rezervācijas Ķīnā jau ir uzsāktas. Spēcīgākais arguments jaunajai sērijai ir komplekts divi 200 megapikseļu sensori un attēlu apstrāde, kas izstrādāta kopā ar ARRI — Vācijas uzņēmumu, kas specializējas filmēšanas kamerās, kuru pazīst ikviens, kurš ir skatījies lielo ražojumu titrus.

    Uzmanību: raksts tapis pirms oficiālās prezentācijas. Laika grafiks, sadarbība ar ARRI, Snapdragon konfigurācija un fotopiederumu komplekts nāk no Honora materiāliem; ekrāna diagonāles, akumulatoru jaudas un konfigurāciju sadalījums starp modeļiem joprojām ir noplūdes no Ķīnas pakalpojumiem. Viss tiks apstiprināts 28. septembrī.

    Honor Magic 9 Pro Max sudraba sāls krāsā ar ARRI gredzenu

    Attēli atklāj vairāk nekā paziņojumi

    Oficiālajos renderos vērts pievērst uzmanību gredzenam ap kameru — Honor uz tā ir iegravējis abu sensoru pilnos parametrus. No tiem var nolasīt, ka galvenā kamera ir 200 MP 1/1,28 collu sensorā ar f/1.57 diafragmu un trīsstāvīgu stabilizāciju, bet periskops — 200 MP 1/1,4 collu sensorā ar f/2.6 diafragmu. Tas ir tas pats komplekts, ko apraksta Ķīnas pakalpojumi, tikai šeit to norāda pats ražotājs, sīki drukājot uz korpusa.

    Logo ARRI atrodas uz paša moduļa, blakus objektīvam. Zīmols neveido telefonus — tas ražo kameras, ar kurām tiek filmēti kinofilmas — tāpēc tā dalība attiecas uz krāsu un video režīmu, nevis uz pašu optiku.

    Pieci krāsas visai sērijai

    Honor parādīja sēriju piecās variācijās. Nosaukumi ir filmu tematikā, un tas nav nejauši: Curtain Black ir aizkars, Opening White ir sākuma titri, bet Silver Salt atsaucas uz sudraba sāli, kas ir tradicionālās fotogrāfijas ķīmija.

    Pilna palete ir Curtain Black, Opening White, Olive Green, Silver Salt un Popcorn Yellow. Dzeltenā un olīvzaļā ir matētas, vienkrāsainas aizmugures bez spīduma — šāds apdare mazāk netīras, bet vairāk parāda skrāpējumus, tāpēc attiecībā uz šiem diviem krāsām apvalks nav gaumes jautājums.

    ⚠ Ne katra krāsa attiecas uz katru modeli. Sīka druka uz Honor plakātiem skaidri norāda: Silver Salt ir rezervēts Magic 9 Pro Max, bet Curtain Black, Opening White un Olive Green ietver Magic 9 un veiktspējas versiju. Kampaņas seja ir Xiao Zhan, globālais Honor flagmaņu vēstnieks.

    Uzliktie teleobjektīvi vietā digitālā tālummaiņa

    Interesantākais elementa prezentācijā nav daļa no telefona. Honor ir sagatavojis Master Camera Kit — komplektu ar diviem uzliktajiem objektīviem: kompakto 200 mm (81 mm garums, 88 grami) ikdienas nēsāšanai un 500 mm situācijām, kad digitālā tālummaiņa pievīla: putni, dzīvnieki, sports no tribīnēm.

    Honor Magic 9 ar uzlikto teleobjektīvu no Master Camera Kit komplekta

    Pircējam aksesuāriem no tā izriet viens praktisks secinājums. Šāds objektīvs tiek piestiprināts pie speciāliem futrāļiem ar gredzenu, nevis pie jebkuras korpusa — tā ir norma, ko jau esam redzējuši OPPO un vivo fotokameru komplektos. Tas, kurš izvēlēsies šo komplektu, praksē izmantos divus futrāļus: fotogrāfēšanas uzņemšanai un parasto, plānāko, pārējai dienai.

    Trīs modeļi, ne divi

    Sērija dalās trīs variantos, un katram ir atšķirīga pieeja.

    • Magic 9 — kompakts flagmanis, apmēram 6,36 collas, ar diviem 200 MP sensoriem. Tiem, kuri nevēlas lielu telefonu, bet arī nevēlas atteikties no kameras.
    • Magic 9 veiktspējas versijā — 6,8 collas, stikla šķiedras korpuss, atsvaidzināšana līdz 165 Hz un, kas ir visinteresantākais, aktīvā dzesēšana ar ventilatoru un akumulators 11 000 mAh. Tas ir atbilde spēlēšanai un ilgstošai video ierakstīšanai, kur parastie flagmaņi palēninās pārkaršanas dēļ.

    ⚠ Par šo variantu, visticamāk, nav ko cerēt Polijā. Honor nav paziņojis par tā izplatīšanu ārpus Ķīnas, un šāda veida varianti parasti paliek Ķīnas tirgū. Eiropas datums vispār nav zināms visai sērijai — vēsturiski Honor piegādā flagmaņus dažas nedēļas līdz dažiem mēnešiem pēc Ķīnas debijas.
    – Magic 9 Pro Max — augstākā modeļa, ar šaurākajiem rāmjiem šajā klasē un antirefleksīvo pārklājumu uz ekrāna.

    Šis sadalījums arī skaidro neskaidrības ap procesoru. Ziņojumi par Snapdragon 8 Elite Gen 5, visticamāk, attiecas uz veiktspējas versiju, nevis pamata modeli — un sadarbība ar ARRI, saskaņā ar sīko druku uz plakātiem, ietver Magic 9 un Magic 9 Pro Max.

    Akumulators 11 000 mAh apstiprināts no Honora

    Tas vairs nav noplūde. Honor ir izlaidis atsevišķu materiālu, kas veltīts tikai akumulatoram, un tajā norāda divus skaitļus: 11 000 mAh tipiskā jauda un 963 Wh/l enerģijas blīvums, ko viņi raksturo kā nozares līderi. Ražotājs to sauc par jauno paaudzi sava akumulatora Qinghai Lake.

    Oficiālais plakāts Honor Magic 9 ar akumulatoru 11 000 mAh

    Sīkais druka zem grafikas ir tikpat svarīgs kā pats skaitlis: 11 000 mAh attiecas tikai uz veiktspējas versiju, un sadarbība ar ARRI — tikai modeļiem Magic 9 un Magic 9 Pro Max. Honor pats atdala šos divus argumentus: vai nu rekordliels akumulators ar ventilatoru, vai kinoteātra krāsu gamma.

    Salīdzinājumam: telefoni, kurus mēs aprakstījām šajā nedēļā, ir ar 8000 mAh. Veiktspējas versija Magic 9 pievieno vēl trīs tūkstošus.

    Specifikācija: Magic 9 un Magic 9 Pro Max

    Parametrs Magic 9 Magic 9 Pro Max
    Ekrāns apm. 6,36–6,37″ 1.5K 120 Hz, plakans OLED apm. 6,8″ 1.5K 120 Hz LTPO, plakans OLED
    Procesors Snapdragon 8 Elite (strīdīgā versija — skatīt zemāk) Snapdragon 8 Elite Gen 6, 2 nm
    Galvenā kamera 200 MP, 1/1,4″, OIS 200 MP, 1/1,28″, f/1.57, OIS 3°
    Plata leņķa 50 MP 50 MP
    Teleskopiskā kamera 200 MP, 1/1,56″, periskops 3,5× 200 MP, 1/1,4″, periskops 85 mm, f/2.6
    Priekšējā kamera 55 MP, kvadrātveida matrica 55 MP, kvadrātveida matrica
    Attēlveidošana ARRI ARRI
    Baterija apm. 8000 mAh 8800 mAh (noplūde)
    Uzlāde 80 W + 50 W bezvadu 100 W + 50 W bezvadu
    Papildus — 3D sejas atpazīšana

    Kur avoti nesakrīt

    Divas lietas vērts ņemt ar distanci, jo ziņojumi ir pretrunīgi.

    Procesoru sadalījums sērijā. Daļa noplūdes runā par Snapdragon 8 Elite Gen 5 3 nm procesā, daļa par to, ka visa sērija pieder pie pirmās viļņa ar Gen 6 2 nm. Visdrīzāk, ka abiem ir taisnība, tikai tie attiecas uz dažādiem modeļiem — Gen 5 tiek piešķirts veiktspējas versijai, bet Gen 6 pārējiem. Izšķirs pirmizrāde.

    Akumulatora ietilpība Pro Max. Tu sastapsi gan 8800 mAh, gan ziņas par augstākās versijas sasniegšanu 10 000 mAh. Šī otrā skaitļa būtu rekords šāda izmēra telefonā, tāpēc vēl jo vairāk ir vērts gaidīt oficiālos datus.

    Ir arī konteksts, kas skaidro laiku. Qualcomm demonstrē Snapdragon 8 Elite Gen 6 Snapdragon Summit 22.–24. septembrī, bet Honor ienāk četras dienas vēlāk. Tas ir īsākais iespējamais intervāls — zīmols vēlas būt pirmais ar jauno mikroshēmu, pirms to izdarīs konkurence.

    Ko tas nozīmē, ja tev ir Magic 7 vai Magic 8

    Ja fotogrāfija tev ir vissvarīgākā, lēciens ir reāls: divi sensori 200 MP vietā viena un krāsu gamma, kas izstrādāta kopā ar ARRI, ir cita līga nekā iepriekšējās paaudzes. Ja tu galvenokārt izmanto telefonu kā telefonu, mierīgi gaidi Eiropas pirmizrādi un pirmos testus — Honor parasti atved Magic sēriju uz mūsu tirgu ar dažnedēļīgu aizkavēšanos un šaurākā sastāvā.

    Aksesuāri no iepriekšējās paaudzes nederēs. Kameras modulis maina formu un izmēru, tāpēc vāciņš no Magic 8 vai Magic 8 Pro atkrīt. Aizsardzību iepriekšējiem modeļiem atradīsi kategorijās Honor Magic 7, bet visus zīmola aksesuārus apkopo Honor kategorija.

    Kopsavilkums

    Magic 9 ir pirmizrāde, kas veidota ap divām lietām: 200 MP sensoru pāri un ARRI vārdu kameru modulī. Tam pievienojas 2 nanometru Snapdragon, liela akumulators un komplekts uzstādāmo teleobjektīvu, kādus šodien neviens cits nav piedāvājis šādā formā.

    Brīdinājums ir tāds pats kā pie katras ķīniešu pirmizrādes: 28. septembrī uzzināsim ķīniešu versiju par notikumiem. Eiropas sērijas sastāvs, cenas un termiņi var atšķirties.

    FAQ — visbiežāk uzdotie jautājumi

    Kad ir Honor Magic 9 pirmizrāde?

    28. septembrī 2026. gadā Pekinā. Datumu apstiprināja Honor prezidents, un rezervācijas Ķīnā jau ir uzsāktas.

    Vai Magic 9 tiešām ir divi 200 MP aparāti?

    Jā. Abu sensoru parametrus Honor ir iegravējis ap moduļa gredzenu: 200 MP 1/1,28″ f/1.57 galvenajam un 200 MP 1/1,4″ f/2.6 periskopam.

    Kas ir ARRI Honor kamerā?

    ARRI ir Vācijas filmu kameru ražotājs. Sadarbība attiecas uz krāsu atveidošanu un video režīmiem, nevis uz pašu optiku — līdzīgi kā Hasselblad pie OPPO vai Zeiss pie vivo.

    Cik modeļu ir Honor Magic 9 sērijā?

    Trīs: Magic 9, veiktspējas versija ar aktīvo dzesēšanu un 11 000 mAh akumulatoru, kā arī Magic 9 Pro Max.

    Kuram modelim ir 11 000 mAh akumulators?

    Izņēmuma kārtā veiktspējas versija — Honor to norāda savā materiālā sīki drukātajā tekstā. Pārējie sērijas modeļi ir aprīkoti ar mazākiem akumulatoriem.

    Kādas krāsas ir Honor Magic 9?

    Piecas: Curtain Black, Opening White, Olive Green, Silver Salt un Popcorn Yellow. Nosaukumi atsaucas uz kino un tradicionālo fotogrāfiju. Piezīme: Silver Salt ir paredzēts tikai Pro Max modelim.

    Kas ir Master Camera Kit?

    Komplekts ar diviem uzstādāmiem teleobjektīviem: 200 mm ikdienas lietošanai un 500 mm fotografēšanai no liela attāluma. Tie tiek uzstādīti uz speciāliem vāciņiem ar gredzenu.

    Vai Honor Magic 8 vāciņš derēs Magic 9?

    Nē. Kameras modulis maina formu un izmērus, tāpēc būs nepieciešams vāciņš, kas paredzēts jaunajai sērijai.


    Ārējie avoti: Gizmochina — pirmizrāde 28. septembrī un 2 nm mikroshēma, Nokiamob — Master Camera Kit un 500 mm pagarinātājs, IT Home — oficiālais datuma paziņojums, Chinaz — pirmā Snapdragon viļņa 2 nm

  • vivo X500, X500 Pro un Pro Max — specifikācija, krāsas un izlaišana

    vivo X500, X500 Pro un Pro Max — specifikācija, krāsas un izlaišana

    Serija vivo X500 tiks parādīta 2026. gada 21. septembrī plkst. 19:00 Ķīnas laikā. Ražotājs jau apstiprinājis datumu, četras krāsas abiem galvenajiem modeļiem un svarīgāko pārdošanas argumentu: periskopa teleobjektīvs 200 MP uz 1/1,4 collu sensora Pro Max versijā.

    Zīmola fotogrāfijas vēstnieks ir kļuvis Jay Chou, kurš atpakoja Pro Max pirms pirmizrādes — un pie reizes parādīja aksesuāru, par kuru vivo nav teicis ne vārda.

    Uzmanību: raksts tapis pirms oficiālās prezentācijas. Tas balstās uz oficiāliem vivo materiāliem un noplūdēm no Ķīnas vietnēm un Weibo. Pilna specifikācija un cenas tiks apstiprinātas 21. septembrī.

    vivo X500 Pro Max krāsā Aurores mirdzums

    Trīs modeļi vietā diviem

    vivo sadala sēriju trīs variantos un pirmo reizi izmanto nosaukumu Pro Max.

    Parametrs vivo X500 X500 Pro X500 Pro Max
    Ekrāns 6,59″ 1.5K plakans OLED apm. 6,36″ 1.5K, 144 Hz 6,83–6,85″ 2K LTPO, 144 Hz
    Paneļi — — BOE Q11
    Procesors Dimensity 9600M (3 nm) Dimensity 9600 Pro (2 nm) Dimensity 9600 Pro (2 nm)
    Baterija 7500 mAh apm. 6400 mAh apm. 8000 mAh
    Uzlāde 90 W + 40 W bezvadu nav datu 90 W
    Galvenā kamera 50 MP Sony LYT-828, 1/1,28″ Phantom 900 50 MP Phantom 900, 3-ass gimbal
    Teleskopiskais objekīvs 64 MP Sony LYT-610 64 MP LYT-610, 85 mm 200 MP Samsung HP0, 1/1,4″
    Ultrawide 50 MP 50 MP 50 MP
    Stabilizācija CIPA 5.5 CIPA 7.0 CIPA 7.0
    Sistēma OriginOS 7 OriginOS 7 OriginOS 7

    Pamata versija šeit nemaz nav nabadzīgs radinieks. Ekrāna „Par telefonu” attēli no Ķīnas demo rāda Dimensity 9600M, kas darbojas ar 4,21 GHz, 12 GB RAM ar 24 GB paplašināmo atmiņu, 512 GB vietas, papildu 50 GB no kompresijas un atsevišķu attēla procesoru BlueImage V3+.

    vivo X500 — ekrāns Par telefonu ar Dimensity 9600M un 7500 mAh bateriju

    Peryskops 200 MP — visspēcīgākais arguments Pro Maksam

    X500 Pro Max sirds ir periskopa teleobjektīvs 200 MP uz Samsung HP0 sensora formātā 1/1,4 collas. Tas ir neparasts piegājiens: lielākā daļa ražotāju dod lielāko sensoru galvenajam kameram, bet teleobjektīvu uzskata par papildinājumu. vivo apgriež šo kārtību.

    Pievienojas 30× tālummaiņa, stabilizācija CIPA 7.0 un atbalsts pievienojamam telekonverterim 400 mm. Galvenā kamera ir 50 MP ar trīs asīm stabilizatoru un dinamiku, kas deklarēta uz 17 EV.

    Video uz papīra atstāj iespaidu: 4K 240 kadri/s, 8K RAW, palēnināts 4K 960 kadri/s un 4K 120 kadri/s 10 bitu Log. Viss tiek radīts ilggadējās sadarbības ietvaros ar Zeiss.

    vivo X500 Pro Max kameras modulis attēlā no Weibo

    Pamata modelis saņem sensoru Sony LYT-828 1/1,28″, kas pazīstams no X300 Pro, periskopu 64 MP LYT-610 un atbalstu telekonverterim 200 mm. Stabilizācija ir CIPA 5.5 līmenī.

    Radītāja komplekts un noslēpumainais kvadrātveida ekrāns

    Interesantākais pirmizrādes elements nav telefons. Izsaiņojot Jay Chou parādījās mazs kvadrātveida displejs, kuru vivo nebija paziņojis. Ražotājs apstiprināja, ka tas ir ārējais priekšskatījuma monitors.

    Jēga ir vienkārša: tu to pieslēdz telefonam un ieraksti sevi ar galveno kameru, nevis priekšējo, redzot kadrus uz atsevišķa ekrāna. Kādam, kurš filmē vlogus, skaistumkopšanas materiālus vai atpakotājus no statīva, tas ir starpība starp selfiju objektīvu un pilnvērtīgu aizmugurējo kameru.

    Monitors ir daļa no radītāja komplekta X500 Pro Max, kurā ir arī: īpaša maciņš, divi telekonvertori, rokturis ar tālvadības pulti un siksna. vivo jau vairākās paaudzēs veido ap X sēriju fotopiederumu ekosistēmu, bet šoreiz tas ir pirmais gadījums, kad kastē ir atsevišķs displejs.

    vivo X500 Pro Max krāsas

    vivo parādīja četras variācijas, visas ar divkrāsu aizmuguri un — daļā krāsu — daļiņām, kas spīd no leņķa.

    „Uzkavēt nakti“, tumša, atturīga versija.

    vivo X500 Pro Max krāsā Uzkavēt nakti

    „Saulaina diena“, balta krāsa, ko vivo raksturo kā „izkliedējošus mākoņus“.

    vivo X500 Pro Max krāsā Saulaina diena

    „Zemes atbalss“, sudrabaina variācija ar daļiņām, kas atgādina Piena Ceļu.

    vivo X500 Pro Max krāsā Zemes atbalss

    Ceturtā ir „Aurores mirdzums“, siltā oranžā krāsa, kas redzama raksta atklāšanas attēlā.

    Pamata modelis saņem tās pašas trīs krāsas — saulainu dienu, uzkavēt nakti un zemes atbalsi — bet aurores mirdzuma vietā parādās „Agrā rītausma“.

    Kad ir pirmizrāde un kas notiek Eiropā

    Ķīnas prezentācija notiks 2026. gada 21. septembrī plkst. 19:00. Indijai noplūdes runā par oktobri vai novembri, pēc V70 sērijas.

    Eiropas datums nav zināms. vivo jau vairākus gadus piegādā X sēriju mūsu tirgū samazinātā sastāvā un ar mēnešiem ilgu kavēšanos, tāpēc uz X500 Pro Max Polijas izplatīšanā nav ko cerēt uzreiz — ja vispār tas parādīsies.

    Vai ir vērts gaidīt, ja tev ir X300?

    Ja tu lieto vivo X300 Pro, galvenais kamera ir tā pati — LYT-828 atgriežas pamata X500. Lēciens attiecas galvenokārt uz teleobjektīvu, un tieši tas ir iemesls maiņai, nevis pārējā specifikācija.

    Ja tomēr fotografēšana ar garu fokusa attālumu ir tavs galvenais scenārijs, periskops ar 200 MP uz 1/1,4 collu sensora ir vienkārši citā klasē nekā viss, ko vivo piedāvāja iepriekš.

    Aksesuāri no X300 sērijas nebūs savietojami — kameras modulis krasi mainās, no taisnstūra uz lielu apli centrā korpusā. Lietas un stikli jaunajai sērijai parasti parādīsies pie mums dažās dienās pēc debijas; visus vivo tālruņu aksesuārus atradīsi vienā kategorijā.

    Kopsavilkums

    vivo X500 Pro Max ir telefons, kas būvēts ap teleobjektīvu, nevis ap galveno kameru — un tas ir visinteresantākais tajā. Klāt 2-nanometru Dimensity 9600 Pro, akumulators ap 8000 mAh un aksesuāru ekosistēma, kas šajā paaudzē ir paplašinājusies ar ārēju priekšskatījuma monitoru.

    Pamata modelis izskatās saprātīgāk, nekā parasti izskatās bāzes versijas: 7500 mAh, 90 W, plakans 1.5K ekrāns un galvenais sensors no pagājušā gada Pro.

    FAQ — biežāk uzdotie jautājumi

    Kad notiks vivo X500 pirmizrāde?

    2026. gada 21. septembrī plkst. 19:00 Ķīnas laikā. Pirmizrāde Indijā tiek gaidīta oktobrī vai novembrī, Eiropas datums nav paziņots.

    Kā atšķiras vivo X500 Pro Max no X500 Pro?

    Pirmkārt, ar ekrānu un teleobjektīvu. Pro Max ir 6,83–6,85 collas un periskops 200 MP uz 1/1,4″ matricas, Pro ir kompakts — apmēram 6,36 collas — un saņem teleobjektīvu 64 MP ar fokusa attālumu 85 mm. Pro Max ir arī lielāks akumulators.

    Kāds procesors ir vivo X500?

    Pamata versija saņem Dimensity 9600M 3 nm procesā, ar frekvenci 4,21 GHz. Abi Pro modeļi izmanto jaudīgāko Dimensity 9600 Pro, kas izgatavots 2 nm.

    Kas ir kvadrātveida ekrāns komplektā ar X500 Pro Max?

    Tas ir ārējais priekšskatījuma monitors. Tas ļauj ierakstīt sevi ar galveno aizmugurējo kameru, nevis priekšējo, redzot kadrus uz atsevišķa ekrāna. Tas ir daļa no radošā komplekta kopā ar maciņu, diviem telekonverteriem, rokturi un siksnu.

    Kādas krāsas ir vivo X500 Pro Max?

    Četras: „uzkavēt nakti“, „saulaina diena“, „zemes atbalss“ un „aurores mirdzums“. Pamata modelis aurores mirdzuma vietā saņem „agro rītausmu“.

    Vai vivo X300 maciņš der X500?

    Nē. Kameras modulis maina formu no taisnstūrveida uz lielu apli, kas novietots korpusa centrā, tāpēc būs nepieciešams speciāli izstrādāts maciņš jaunajai sērijai.


    Ārējie avoti: Gizmochina — X500 sērijas specifikāciju kopsavilkums, IT Home — oficiālās krāsas, Notebookcheck — apstiprinātā izlaišanas datums, iXBT — Pro Max specifikācija