Blog

  • OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — kuru izvēlēties?

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — kuru izvēlēties?

    OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra ir video sadursme ar tālummaiņu. Pro Max uzvar video, ultraplatleņķa kameras, jaunāka procesora un mazāka svara ziņā, bet Find X9 Ultra — tālummaiņas, lielāka galvenā sensora, QHD+ ekrāna un ātrākas uzlādes ziņā. Vācijā un Francijā jaunākais Pro Max maksā 1799 €, salīdzinot ar 1699 € par X9 Ultra. Polijas OPPO veikalā ir pretēji: 6999 złoti pret 7399 złotiem.

    Šī ir neparasta situācija. Jaunākais telefons eiro zonā ir dārgāks par pusgadu veco flagmani, lai gan kamerā dažās vietās tiek sperts solis atpakaļ — pirmkārt, nav 10× periskopa, kas bija Ultra raksturīgā iezīme.

    Mēs pārbaudījām oficiālās OPPO specifikācijas, cenu sarakstus no četrām valstīm, atsauksmes un insaidera @TechHome100 ierakstus. Zemāk atradīsi pilnu salīdzinājumu starp OPPO Find X10 Pro Max un X9 Ultra: modulis pēc moduļa kamerā, ekrānā, akumulatorā, cenās un atbildi, kurš modelis ir jēgpilns tev.

    Stāvoklis 2026. gada 21. oktobrī: šī ir Find X10 Pro Max Eiropas un Polijas pirmizrādes diena. Tehniskie dati nāk no oficiālajām OPPO specifikācijām. Sensoru modeļus, kurus OPPO nenorāda, aprakstām saskaņā ar atsauksmēm un @TechHome100. Pro Max vēl nav DXOMARK rezultāta, un cenas veikalos mainīsies.

    OPPO Find X10 Pro Max Luna White krāsā un OPPO Find X9 Ultra Tundra Umber krāsā — abu telefonu aizmugure ar Hasselblad kamerām

    Īss spriedums: kam kurš modelis

    Izvēlies Find X10 Pro Max, ja:

    • tu daudz filmē — 8K un 4K 120 kadri/s ar Dolby Vision darbojas visās trīs aizmugurējās kamerās, ir arī Open Gate un 10-bit Log,
    • tu bieži fotografē ar ultraplatleņķa kameru vai no tuva attāluma — saņem 200 MP 50 MP vietā un asumu jau no 4 cm,
    • tu vēlies vieglāku un slaidāku telefonu ar Wi-Fi 7 un Android 17 no pirmās dienas,
    • tu pērc Polijā par OPPO cenu — tur Pro Max ir par 400 złotiem lētāks.

    Izvēlies Find X9 Ultra, ja:

    • tu fotografē no tāluma: koncertus, sportu, dabu, arhitektūras detaļas — dabiskie 230 mm bez jebkādiem uzskrūvējamiem objektīviem,
    • tev ir svarīga lielākais galvenais sensors (1/1,12″) un fiziskā kameras poga,
    • tev ir svarīgāks asāks QHD+ ekrāns un 100 W uzlāde,
    • tu vēlies kameru, kas ir pārbaudīta neatkarīgā testā — X9 Ultra ir 170 punkti DXOMARK, Pro Max vēl gaida pārbaudi.

    Pro Max nav Ultra pēctecis, bet gan cita pieeja fotogrāfijas flagmanim. Par pašu jaunā modeļa izlaišanu mēs rakstījām septembrī rakstā par specifikāciju un izlaišanu OPPO Find X10 Pro Max. Ja izvēle jau ir izdarīta, aizsargstiklus un plēves atradīsi kategorijās OPPO Find X10 Pro Max un OPPO Find X9 Ultra.

    Specifikācija OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — tabula

    Mēs salīdzinām Eiropas versijas. Tur, kur ķīniešu versija atšķiras, mēs to norādām tieši.

    Parametrs Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Premjera Ķīna 22.09.2026, Eiropa un Polija 21.10.2026 Ķīna un pasaule 21.04.2026, Polija (priekšpasūtīšana) 29.04.2026
    Procesors MediaTek Dimensity 9600 Pro, 2 nm, līdz 4,55 GHz Snapdragon 8 Elite Gen 5, 3 nm, līdz 4,608 GHz
    Ekrāns 6,78″, plakans AMOLED, 2772×1272, 450 ppi 6,82″, AMOLED QHD+ 3168×1440, 510 ppi
    Atsvaidzes intensitāte 1–120 Hz, 144 Hz izvēlētajās spēlēs 1–120 Hz, 144 Hz izvēlētajās spēlēs
    Spilgtums (saskaņā ar OPPO) HBM 2000 nits HBM 1800 nits, maksimāli 3600 nits
    RAM un atmiņa (ES) 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1 12 GB LPDDR5X + 512 GB UFS 4.1
    Aizmugurējās kameras 3× 200 MP + krāsu kamera 3,2 MP 200 + 200 + 50 + 50 MP + krāsu kamera 3,2 MP
    Periskops 10× ❌ ✅ 230 mm
    Priekšējā kamera 50 MP, AF 50 MP, AF
    Akumulators (ES) 7150 mAh (Ķīnā 8000 mAh) 7050 mAh
    Vadu uzlāde 80 W SUPERVOOC / 80 W UFCS 100 W SUPERVOOC
    Bezvadu uzlāde 50 W AIRVOOC 50 W AIRVOOC
    Izmēri 161,32 × 76,57 × 8,40 mm 163,16 × 76,97 × 8,65 mm (melns: 9,10 mm)
    Svars (ES) 226 g (balts) / 228 g (pelēks) 235 g (oranžs) / 236 g (melns)
    Izturība IP66, IP68, IP69 IP66, IP68, IP69
    Sistēma ColorOS 17 (Android 17) ColorOS 16 (Android 16)
    Savienojamība Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2, eSIM Wi-Fi 6 saskaņā ar Polijas specifikāciju OPPO, Bluetooth 6.0
    Kameras poga ❌ (ir programmējama Snap Key) ✅ (un Snap Key)
    Krāsas ES Luna White, Titanium Grey Tundra Umber (ekoāda), Canyon Orange
    OPPO cena Vācijā 1799 € 1699 €
    OPPO cena Polijā 6999 zł 7399 zł

    Abi telefoni Eiropā pieejami tikai vienā konfigurācijā 12/512 GB. Varianti 16 GB un 1 TB ir tikai ķīniešu. Abos gadījumos Eiropas etiķete rāda tikai IP68 — tas ir Eiropas Savienības regulas par marķēšanu rezultāts, nevis vājāka korpusa pazīme.

    Kamera OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra — modulis pēc moduļa

    Tā ir vissvarīgākā salīdzinājuma daļa, jo abus telefonus iegādājas galvenokārt kameras dēļ. Tie atšķiras ar filozofiju, ne tikai skaitļiem.

    Find X9 Ultra ir četri fotoaparāti, kas optiski aptver diapazonu 14–230 mm. OPPO runā par “astoņiem profesionāliem objektīviem” no 0,6× līdz 20×. Find X10 Pro Max ir trīs fotoaparāti ar identisku izšķirtspēju 200 MP, kas aptver 13–70 mm. Tālāk strādā sensora izgriezums, bet vēl tālāk — uzskrūvējams telekonvertors.

    Modulis Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Galvenais 200 MP, 1/1,3″, f/1.5, 24 mm, OIS (CIPA 6.5*), Samsung ISOCELL HPC ar DeepPix* 200 MP, 1/1,12″, f/1.5, 23 mm, OIS, Sony LYT-901*
    Ultraplatleņķa 200 MP, 1/1,56″, f/2.2, 13 mm (124°), AF, makro no 4 cm, bez OIS, Samsung ISOCELL HP5* 50 MP, 1/1,95″, f/2.0, 14 mm (123°), AF, bez OIS, Sony LYT-600*
    Teleobjektīvs 3× (periskops) 200 MP, 1/1,56″, f/2.1, 70 mm, OIS (CIPA 7.5*), makro no 10 cm, Samsung ISOCELL HP5* 200 MP, 1/1,28″, f/2.2, 70 mm, OIS, makro no 15 cm, OmniVision OV52A*
    Teleobjektīvs 10× (periskops) ❌ 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, OIS + sensora nobīde, Samsung ISOCELL JNL*
    Krāsu kamera (True Color) 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrālie kanāli, 15 EV 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrālie kanāli, 15 EV
    Priekšējā 50 MP, 1/2,75″, f/2.0, 18 mm, AF 50 MP, 1/2,75″, f/2.4, 21 mm, AF
    200 MP attēli pie 13, 24 un 70 mm pie 23 un 70 mm
    Diapazons bez kvalitātes zuduma līdz 140 mm (6×, bez zaudējumiem saskaņā ar OPPO) līdz 460 mm (20×, „optiskā kvalitāte” saskaņā ar OPPO)
    Tālummaiņa video 3× optiski, līdz 18× digitāli 10× optiski, līdz 30× digitāli

    * Sensoru modeļi un CIPA vērtības nav no OPPO, kas raksta tikai par „DeepPix tehnoloģiju” un „jauno Sony sensoru”. Mēs tās sniedzam saskaņā ar atsauksmēm (Digital Camera World, HardwareZone) un @TechHome100.

    Galvenā kamera: DeepPix 1/1,3″ pret 1/1,12″

    Uz papīra tas ir pirmais zaudējums Pro Max. X9 Ultra 1/1,12″ sensoram ir aptuveni par trešdaļu lielāka virsma nekā 1/1,3″ X10 Pro Max. Lielāks sensors uztver vairāk gaismas, kas parasti nodrošina skaidrākas nakts fotogrāfijas un dabiskāku lauka dziļumu.

    OPPO atbild ar tehnoloģiju DeepPix. Ražotājs deklarē galvenās kameras dinamisko diapazonu līdz 17 EV video, un ķīniešu prese raksta par 60% lielāku pikseļa ietilpību nekā iepriekšējā paaudze. Ir viens ierobežojums no OPPO piezīmes: šie 17 EV darbojas tikai pie 1× standarta video režīmā, nevis 4K 120 kadr./s vai 8K.

    Abām konstrukcijām ir f/1.5 diafragma un optiskā stabilizācija. X10 Pro Max ir fokusa attālums 24 mm, X9 Ultra — 23 mm. Saskaņā ar @TechHome100 X9 Ultra Hasselblad Master režīmā sasniedz līdz 16 EV dinamiskā diapazona fotogrāfijās.

    DeepPix vai LOFIC — ko īsti dara jaunais sensors

    Lai saprastu DeepPix, jāzina, kā pikselis pārvērš gaismu attēlā. Gaisma ieplūst caur objektīvu uz fotodiodi, kas uzkrāj lādiņu. Pēc tam lādiņš pāriet caur pārvades vārtiem uz tā saukto lasīšanas mezglu, kur tas pārvēršas spriegumā. Tādējādi pikselis veic trīs darbības: savāc, pārvieto un lasa.

    Problēma ar 200 MP sensoriem ir tā, ka pikseļi ir ļoti mazi. Mazs pikselis ātri “pārpildās” spilgtā gaismā, tāpēc debesis vai lampas iznāk pārgaismotas. Nozares risinājumi ir divi.

    LOFIC pievieno katram pikseļam atsevišķu kondensatoru, kas uztver pārmērīgo lādiņu. Tas darbojas, bet saskaņā ar @TechHome100 tam ir sava cena:

    • signāls no kondensatora ir trokšņaināks,
    • sensoram attēls jānolasa divreiz (vājais un spēcīgais signāls), tāpēc nepieciešams vairāk shēmu,
    • palielinās strāvas patēriņš un kadra lasīšanas laiks, kas ierobežo kadru skaitu sekundē,
    • ražošana ir sarežģītāka un dārgāka.

    DeepPix iet citu ceļu. Tā vietā, lai pievienotu tvertni blakus, tā padziļina pašu fotodiodi silīcijā — tas ir kā trauks ar to pašu atveri, bet dziļāku iekšpusi. Tam pievienojas dubulti vertikāli pārvades vārti, kas pārvieto visu lādiņu, un ietilpīgāks, koplietots lasīšanas mezgls.

    Saskaņā ar @TechHome100 efekts ir zemāks lasīšanas troksnis, mazāks enerģijas patēriņš un lētāka ražošana nekā ar LOFIC. Find X10 Pro Max ir pirmais telefons ar Samsung ISOCELL HPC sensoru, kas veidots ar šo tehnoloģiju. Saskaņā ar to pašu insaideri X9 Ultra sensors neizmanto LOFIC — Ultra balstās uz paša sensora izmēru un vairāku kadru HDR.

    Uzmanību: tas ir konstrukcijas izskaidrojums, nevis testa rezultāts. Vai DeepPix uz mazāka sensora spēs līdzināties lielajam sensoram X9 Ultra grūtā apgaismojumā, rādīs tikai neatkarīgi mērījumi.

    Ultraplatais leņķis: 200 MP pret 50 MP

    Šeit Pro Max skaidri uzvar. 50 MP uz 1/1,95″ sensora vietā tu saņem 200 MP uz 1/1,56″ sensora, kas ir apmēram pusotru reizi lielāks. Fokusa attālums ir 13 mm (124°) salīdzinājumā ar 14 mm (123°) Ultra.

    Šī ir atbilde uz visbiežāk izteikto iebildumu pret X9 Ultra. Digital Camera World norādīja, ka ultraplatleņķa kamera ir Ultra vājākā kamera, bet @TechHome100 tieši rakstīja, ka X9 Ultra ir ļoti spēcīgs, „izņemot ultraplatleņķa kameru”. Saskaņā ar insaideri jaunais modulis savāc par 102% vairāk gaismas nekā iepriekšējā paaudze.

    Ir pieejama makro no 4 cm ar automātisko fokusu. Nevienai no ultraplatleņķa kamerām nav optiskās stabilizācijas, tāpēc vājā apgaismojumā joprojām ir jātur telefons droši.

    Teleobjektīvs 3×: lielāks sensors Ultrā, tuvāks makro Pro Max

    Abi telefoni ir aprīkoti ar 3× periskopu ar fokusa attālumu 70 mm un 200 MP sensoru. Tie atšķiras ar detaļām:

    • X9 Ultra ir lielāks 1/1,28″ sensors (apmēram 1,5 reizes lielāka virsma) un diafragma f/2.2,
    • X10 Pro Max ir 1/1,56″ sensors, gaišāka diafragma f/2.1, stabilizācija CIPA līmenī 7.5 un telemakro no 10 cm, nevis 15 cm.

    Jūlijā @TechHome100 ziņoja, ka Pro Max saņems to pašu teleobjektīvu 1/1,28″, kas ir Ultrā. Šī noplūde izrādījās nepatiesa — oficiālā OPPO specifikācija norāda 1/1,56″.

    No 3× teleobjektīva Pro Max veido arī 6× (140 mm) izgriezumu, ko OPPO sauc par bezzaudējumu. X9 Ultra pie 6× sniedz 50 MP attēlus no tā paša sensora.

    Periskops 10× — kā X10 Pro Max vienkārši nav

    Šī ir lielākā atšķirība visā salīdzinājumā. X9 Ultra ir otrais periskops: 50 MP, 1/2,75″, f/3.5, 230 mm, ar prizmu, kas atspoguļo gaismu piecas reizes un optisko stabilizāciju, kas apvienota ar sensora nobīdi. OPPO deklarē „optisko kvalitāti” līdz 20× (460 mm) un digitālo tālummaiņu līdz 120×.

    Find X10 Pro Max šāda moduļa nav. Virs 6× jau darbojas digitālā tālummaiņa, un, lai sasniegtu aptuveni 230 mm, jāiegādājas telekonvertors. Ja fotografē koncertus no tribīnēm, spēles vai putnus, šī atšķirība būs redzama katrā attēlā.

    Krāsu kamera un priekšējā kamera

    Abi modeļi ir ar to pašu krāsu sensora tipu: 3,2 MP, f/2.4, 24 spektrālie kanāli un 15 EV. Tas ir otrās paaudzes Danxia objektīvs, kas neuzņem attēlus, bet mēra gaismu un palīdz precīzi atveidot krāsas.

    Pro Max OPPO deklarē 43% augstāku jutību nekā iepriekšējā krāsu sensorā. Polijas specifikācija X9 Ultra šo moduli sauc par „monohromatisku”, bet ķīniešu specifikācija tieši runā par krāsu atveidošanas objektīvu.

    Priekšējai kamerai ir 50 MP un autofokuss abos modeļos. Pro Max ir plašāks leņķis (18 mm pret 21 mm) un gaišāka diafragma f/2.0 pret f/2.4.

    Hasselblad, LUMO un fotogrāfiju režīmi

    Abi telefoni radīti sadarbībā ar Hasselblad, un abiem ir Master režīms un panorāmas formāts XPAN. Tie atšķiras apstrādes un papildinājumu ziņā.

    Find X10 Pro Max:

    • jauns dzinējs LUMO True Image Engine (atsevišķi krāsu, toņu un detaļu moduļi),
    • 18 LUMO Color Palette krāsu stili un LUMO Framing, proti, AI kadrēšanas ieteikumi,
    • Hasselblad portreti katrā no trim fokusa garumiem,
    • saskaņā ar Digital Camera World maigāka asuma palielināšana un mierīgāks HDR nekā Ultrā.

    Find X9 Ultra:

    • jaunās paaudzes Hasselblad Master režīms ar RAW MAX un JPG MAX formātiem,
    • portreti no 1× līdz 10× ar LUMO True Face algoritmu un portrets ar zibspuldzi,
    • deviņi filmu preseti; saskaņā ar @TechHome100 tie ir, piemēram, Portra, RDP3 slaids, CineStill 800T un melnbaltais TX400, un savas receptes var saglabāt līdz 20.

    Nevienā no modeļiem nevar vienlaikus saglabāt JPG un RAW — to norādīja Digital Camera World abās atsauksmēs. Nevienam nav arī atsevišķa attēla procesora kā agrākajam MariSilicon, apstrāde notiek galvenajā mikroshēmā.

    Telekonvertori — divas dažādas sistēmas, nulle saderības

    Abi telefoni atbalsta pievienojamu Hasselblad objektīvu, taču tās ir pilnīgi atšķirīgas konstrukcijas.

    Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    Objektīvs Hasselblad Teleconverter 3,28× Hasselblad 300 mm (Explorer)
    Uz kuras kameras teleobjektīvs 3× (70 mm) —
    Fokusa attālums apm. 230 mm (10×), tālāk 20× un 40× ar AI dabiskie 300 mm, līdz 690 mm „optiskās kvalitātes”
    Konstrukcija OPPO datu nav 16 lēcas 11 grupās, tostarp 4 ED
    Video un stabilizācija līdz 4K 60 kadriem/s (saskaņā ar @TechHome100 arī Dolby Vision), OIS + EIS OIS + EIS
    Komplektācija objektīvs, maciņš ar magnētu un stiprinājuma plāksne, siksna, transportēšanas soma, statīva kāja maciņš ar rokturi, divpakāpju slēdzis, tālummaiņas svira, filtru gredzeni 67 mm
    Komplektācijas cena Polijā 1499 zł (telefons ar komplektu: 7699 zł) 1999 zł (cena no Polijas priekšpārdošanas)
    Ierobežojumi darbojas tikai savā režīmā — ne Master, nakts, ilgas ekspozīcijas, palēninātas kustības vai Pro Video režīmā nedarbojas Master režīmā

    Visnozīmīgākā informācija Ultra īpašniekiem: telekonvertors no X9 Ultra neder X10 Pro Max. Digital Camera World to skaidro ar citu sensoru un citu stiprinājuma attālumu. Tāpēc, ja esi ieguldījis Earth Explorer komplektā, pāreja uz Pro Max nozīmē jauna objektīva iegādi.

    Video: 8K, 4K 120 kadri/s, Dolby Vision, Open Gate un Log

    Video jomā Pro Max priekšrocības ir visredzamākās. Jaunais modelis nodrošina tās pašas iespējas katrā fokusa garumā, bet Ultra — galvenokārt divos.

    Funkcija Find X10 Pro Max Find X9 Ultra
    8K 30 kadri/s ✅ visi trīs aizmugurējie fotoaparāti, arī 10-bit Log galvenais fotoaparāts un 3×
    4K 120 kadri/s Dolby Vision ✅ katrs optiskais fokusa attālums galvenais fotoaparāts un 3×
    4K 60 kadri/s Dolby Vision ✅ ✅ visi fotoaparāti, priekšā un aizmugurē
    Log un krāsa O-Log2, ACES, pašu LUT 3D ar ierakstu failā O-Log2 10-bit, ACES, LUT importēšana un iestrādāšana video
    Open Gate ✅ 4096×3072 (4:3), līdz 60 kadri/s, pie 0,5×, 1× un 3× nav informācijas OPPO materiālos
    HDR video 17 EV (DeepPix, tikai 1× standarta režīmā) augsts dinamiskais diapazons, bez norādītas vērtības
    Palēnināts temps 4K 120, 1080p 240, 720p 240 kadri/s 4K 120, 1080p 240, 720p 480 kadri/s
    Stabilizācija OIS + EIS, horizonta izlīdzināšana līdz 5° OIS + EIS
    Blackmagic Camera ✅ no 2026. gada novembra —

    Open Gate ir ierakstīšana no visas sensora virsmas proporcijās 4:3. No šāda materiāla pēc tam izgriez vertikālo video Reels un horizontālo YouTube bez kadra zuduma. OPPO norāda, ka šajā režīmā paplašinātā stabilizācija nedarbojas.

    Pro Max atbalstīs arī lietotni Blackmagic Camera ar O-Log2, Open Gate un Dolby Vision, bet saskaņā ar Digital Camera World tikai no 2026. gada novembra. X9 Ultra savukārt ir četri mikrofoni un augstākais palēninātā tempa kadru skaits — 480 kadri/s 720p.

    Fotoaparāta poga: ir tikai Ultrā

    X9 Ultra ir atsevišķa slēdža poga ar oranžu akcentu. Pārvietojot pirkstu, tiek mainīta tālummaiņa, bet pusspiediens bloķē fokusu un ekspozīciju. Saskaņā ar Digital Camera World, tas nedarbojas vertikālā telefona orientācijā.

    Find X10 Pro Max šīs pogas nav, paliek programmējamā Snap Key. Ja fotografē kā ar fotoaparātu, turot telefonu horizontāli, šī atšķirība būs jūtama.

    DXOMARK: 170 punkti X9 Ultra, Pro Max gaida testu

    Find X9 Ultra saņēma DXOMARK 170 punktus (fotogrāfijas 175, video 161, bokeh 185). Tests tika publicēts 2026. gada 28. jūlijā. Ultra tajā laikā ieņēma trešo vietu rangā kopā ar vivo X300 Ultra, bet 2026. gada 21. oktobrī ir ceturtajā vietā.

    DXOMARK slavē X9 Ultra par detaļām, trokšņa kontroli, bokeh un tālummaiņu lielos attālumos. Vājākās puses ir grūti skati vājā apgaismojumā un HDR, dažreiz nedrošs autofokuss video un pārejas starp kamerām. Kā Ultra izskatās salīdzinājumā ar vivo, mēs aprakstījām salīdzinājumā vivo X300 Ultra vs OPPO Find X9 Ultra.

    Find X10 Pro Max vēl nav rezultāta. DXOMARK lapa sola testu, tāpēc salīdzinošie dati būs pieejami tikai pēc kāda laika.

    Ekrāns, veiktspēja un programmatūra

    Ekrāns: QHD+ Ultrā, 1,5K Pro Max

    X9 Ultra ir asāks displejs: 6,82″ QHD+ 3168×1440 un 510 ppi. Pro Max ir 6,78″ un 2772×1272, ko OPPO sauc par „FHD+”, bet prese par „1,5K” — tas dod 450 ppi. Ikdienā atšķirību redzēsi galvenokārt pie sīka teksta, tuvplānā.

    Pro Max ir plakans panelis ar 1,15 mm rāmjiem, 95% BT.2020 telpas pārklājumu, 10 bitu krāsu un PWM 3840 Hz aptumšošanu zem 70 nitiem. Tas ir laba ziņa cilvēkiem, kas ir jutīgi pret mirgošanu. Ekrānu aizsargā Crystal Shield Glass, bet Ultrā — Gorilla Glass Victus 2.

    Spilgtums ir vieta, kur jābūt piesardzīgiem. OPPO norāda, ka X10 Pro Max ir 2000 nit HBM. Maksimālo vērtību 3600 nitu min @TechHome100 un daļa preses, bet tā nav OPPO specifikācijā. X9 Ultra OPPO oficiāli deklarē 1800 nit HBM un 3600 nitu maksimāli.

    Abi ekrāni atsvaidzinās adaptīvi diapazonā no 1–120 Hz, bet 144 Hz darbojas tikai izvēlētās spēlēs. Saskaņā ar @TechHome100 Pro Max ir Tianma N1 panelis, bet X9 Ultra — BOE X3.

    Veiktspēja un atmiņa

    Pro Max saņēma MediaTek Dimensity 9600 Pro 2 nm procesā, ar frekvenci līdz 4,55 GHz un grafiku Mali G2-Ultra. X9 Ultra ir Snapdragon 8 Elite Gen 5 3 nm, līdz 4,608 GHz, ar grafiku Adreno 840.

    Mazāks tehnoloģiskais process parasti veicina energoefektivitāti, bet neatkarīgu salīdzinājumu starp abiem telefoniem tajos pašos testos vēl nav. Tāpēc mēs neizsludinām uzvarētāju veiktspējā.

    Eiropā abiem modeļiem ir tikai 12 GB RAM un 512 GB atmiņas (LPDDR5X, UFS 4.1), bez atmiņas kartes. @TechHome100 jau kritizēja Ultra globālās versijas trūkumu ar 16 GB — šis apgalvojums tagad attiecas uz abiem telefoniem.

    Programmatūra

    Find X10 Pro Max startē ar ColorOS 17 uz Android 17, X9 Ultra darbojas uz ColorOS 16 ar Android 16. Saskaņā ar @TechHome100 X9 Ultra augustā tika iekļauts jaunā ColorOS beta programmā, tāpēc atjauninājums ir ceļā.

    Pro Max specifikācijā ir Wi-Fi 7, Bluetooth 6.2 un eSIM. Polijas OPPO specifikācija X9 Ultra min Wi-Fi 6 un Bluetooth 6.0, lai gan saskaņā ar @TechHome100 Ķīnas un Indijas Ultra versijas atbalsta Wi-Fi 7.

    Akumulators, uzlāde un korpuss

    Akumulators: uzmanies ar Eiropas versiju

    Tas ir vissvarīgākais slazds, lasot ārvalstu atsauksmes. Ķīniešu Find X10 Pro Max ir akumulators 8000 mAh, bet Eiropas versija tikai 7150 mAh (tipiski; 6960 mAh nomināli). X9 Ultra Eiropā ir 7050 mAh, tāpēc atšķirība ir tikai 100 mAh Pro Max labā.

    Ja sastapsi akumulatora testu no Ķīnas vai ierakstu par „8000 mAh”, atceries, ka tas attiecas uz citu telefona versiju. Digital Camera World norāda, ka Eiropas Pro Max ir mazāks akumulators nekā Find X9 Pro ar 7500 mAh.

    Uzlāde: 100 W pret 80 W

    X9 Ultra uzlādējas ātrāk: 100 W SUPERVOOC salīdzinājumā ar 80 W Pro Max. Pro Max atbalsta 80 W arī UFCS standartā (ar citu ražotāju UFCS lādētājiem — līdz 44 W). Bezvadu režīmā abi pieņem 50 W AIRVOOC.

    Nevienā kastē nav lādētāja. Ar parasto USB Power Delivery lādētāju ar PPS abi telefoni patērēs līdz 55 W. Ar tikai USB PD bez PPS ir daudz lēnāk: 13,5 W Pro Max un 18 W Ultra.

    Padoms: meklē lādētāju ar USB PD un PPS (programmējams spriegums) ar jaudu vismaz 60 W. To vari izvēlēties no viedtālruņu tīkla lādētājiem. Pilnus 80 vai 100 W nodrošina tikai OPPO SUPERVOOC lādētājs.

    Atbilstoši Digital Camera World Pro Max nav iebūvētu Qi2 magnētu. Lai izmantotu magnētiskos indukcijas lādētājus un turētājus, tev nepieciešams maciņš ar magnētisko gredzenu.

    Izmēri, svars un izturība

    Pro Max ir mazāks un vieglāks:

    • 161,32 × 76,57 × 8,40 mm salīdzinājumā ar 163,16 × 76,97 × 8,65 mm Ultra (melnā versija no ekoādas: 9,10 mm),
    • 226–228 g salīdzinājumā ar 235–236 g.

    Abi telefoni ir ar IP66, IP68 un IP69 izturību, tas nozīmē, ka tie iztur iegremdēšanu un karstā ūdens strūklu zem spiediena. Atšķirības izmēros un kameras saliņā nozīmē, ka maciņi un stikli nav savstarpēji aizvietojami starp modeļiem.

    OPPO Find X10 Pro Max un X9 Ultra cenas Eiropā un Polijā

    Šeit slēpjas interesantākais šī salīdzinājuma paradokss. Eiro un mārciņās jaunākais Pro Max maksā vairāk, bet zlotos — mazāk.

    Cenas eiro un mārciņās: Pro Max dārgāks

    Oficiālās cenas OPPO veikalos no 2026. gada 21. oktobra, par vienīgo Eiropas versiju 12/512 GB:

    Tirgus (OPPO veikals) Find X10 Pro Max Find X9 Ultra Atšķirība
    Vācija 1799 € 1699 € Pro Max dārgāks par 100 €
    Francija 1799 € 1699,90 € Pro Max dārgāks par 99,10 €
    Lielbritānija £1499 £1449 Pro Max dārgāks par £50
    Polija 6999 zł 7399 zł Pro Max lētāks par 400 zł

    Eiro zonā tu maksā par 100 € vairāk par telefonu, kuram kamerā trūkst 10× periskopa un lielākā galvenā sensora. Pretī tu saņem labāku ultraplatleņķa kameru, daudz jaudīgāku video un jaunāku procesoru. X9 Ultra cena OPPO veikalos Vācijā un Lielbritānijā kopš aprīļa nav mainījusies.

    Cenas Polijā: pretēji nekā eiro

    Polijas OPPO veikalā Find X10 Pro Max maksā 6999 zł, bet Find X9 Ultra 7399 zł.

    Tirgus cenas tomēr izskatās citādāk nekā ražotāja cenrādis. Find X9 Ultra pēc pusgada tirgū maksā Polijas interneta veikalos no apmēram 6635 zł (stāvoklis uz 21.10.2026), kas ir mazāk nekā Pro Max OPPO cenrādī. Pro Max piedāvājumi pie citiem pārdevējiem vēl nav pieejami.

    Ja tu domā par fotografēšanu ar telekonvertoru, saskaiti visu. Komplekts Pro Max maksā 1499 zł, bet telefons kopā ar to 7699 zł. Earth Explorer komplekts X9 Ultra Polijas priekšpārdošanā maksāja 1999 zł.

    Ķīna kontekstam

    Ķīnā Pro Max ir lētāks katrā atmiņas līmenī: no 6799 juaņiem (12/256 GB) salīdzinājumā ar 7499 juaņiem par X9 Ultra uz pirmizrādi. Par 16/1 TB tas maksā 8999 salīdzinājumā ar 9299 juaņiem. Ķīnā cenu attiecība ir pretēja nekā eiro zonā un tāda pati kā Polijas OPPO cenrādī.

    Maciņi, stikli un kameras aizsardzība abiem modeļiem

    Abiem telefoniem ir atšķirīgas kameras salas un atšķirīgi izmēri, tāpēc katram nepieciešami savi aksesuāri. X9 Ultra vāciņu nevar uzlikt uz Pro Max, un viena telefona stikls nepārklās otra ekrānu.

    Find X10 Pro Max mums jau ir pieejami rūdītie un hibrīdie stikli, ekrāna un aizmugures plēves, kā arī kameras aizsargs:

    [hs_products category=”2669″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Aizsardzība OPPO Find X10 Pro Max”]

    Find X9 Ultra izvēle ir plašāka — no vāciņiem līdz kameru stiklu komplektiem. Izvēlētos modeļus esam apsprieduši salikumā labākie aksesuāri OPPO Find X9 Ultra.

    [hs_products category=”2511″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Vāciņi un stikli OPPO Find X9 Ultra”]

    Uzmanību: abu modeļu telekonvertorus montē caur Hasselblad komplekta vāciņu. Ja plāno šādu objektīvu, parastais vāciņš kalpos ikdienā, bet fotogrāfijām ar telekonvertoru tomēr nāksies pārlikt telefonu uz oriģinālo vāciņu.

    Find X10 Pro Max vai X9 Ultra — kuru iegādāties?

    Atbilde ir atkarīga no tā, ko fotografē un kur pērc.

    Tev ir Find X9 Ultra? Nemaini to uz Pro Max fotogrāfijām. Tu zaudē 10× periskopu, lielāku galveno sensoru, QHD+ ekrānu, kameras pogu un 100 W uzlādi, un tavs telekonvertors vairs nederēs. Pārejai ir jēga tikai tad, ja tu daudz filmē vai tevi traucē vājā ultraplatleņķa kamera.

    Pērc pirmo fotogrāfijas flagmani un filmē video? Find X10 Pro Max. Trīs 200 MP kameras nodrošina konsekventus attēlus un video katrā fokusa garumā, un 8K, Open Gate un Log darbojas visur, ne tikai uz galvenās kameras. Turklāt tas ir vieglāks un ar jaunāku sistēmu.

    Fotografē no tāluma? Find X9 Ultra. Dabiskie 230 mm bez jebkādiem uzskrūvējamiem objektīviem ir arguments, kuru Pro Max nevar aizstāt ar programmatūru. Ja iegādāsies telekonvertoru Pro Max, tu sasniegsi līdzīgu fokusa garumu, bet ar objektīvu kabatā un režīmu ierobežojumiem.

    Skaiti katru santīmu? Polijā abi scenāriji ir godīgi. Saskaņā ar OPPO cenrādi Pro Max ir lētāks (6999 zł), bet X9 Ultra veikalos maksā jau no apmēram 6635 zł. Eiro zonā lētāks ir X9 Ultra — par 100 €.

    Kopsavilkums

    OPPO Find X10 Pro Max pret X9 Ultra ir izvēle starp divām dažādām fotogrāfijas flagmaņu filozofijām:

    • Find X10 Pro Max — trīs 200 MP kameras, labākais video sērijas vēsturē, 200 MP ultraplatleņķa kamerā, Dimensity 9600 Pro 2 nm, 226 g svars un Android 17,
    • Find X9 Ultra — periskops 10× ar dabiskiem 230 mm, galvenais sensors 1/1,12″, QHD+ ekrāns, 100 W uzlāde, kameras poga un 170 punkti DXOMARK,
    • cena — eiro un mārciņās Pro Max ir dārgāks (1799 € pret 1699 €), Polijas OPPO veikalā lētāks par 400 zł, bet tirgū X9 Ultra var būt lētāks par abiem cenrādiem,
    • akumulators — Eiropā praktiski neizšķirts: 7150 pret 7050 mAh, jo 8000 mAh saņēma tikai ķīniešu Pro Max.

    Neatkarīgi no izvēles, parūpējies par aizsardzību no pirmās dienas, jo ekrāna vai kameras salas remonts telefonam par 7 tūkst. zlotiem nebūs lēta. Piederumus abiem modeļiem un citiem zīmola telefoniem atradīsi OPPO kategorijā Home Screen.

    FAQ — OPPO Find X10 Pro Max vs X9 Ultra

    Vai OPPO Find X10 Pro Max ir Find X9 Ultra pēctecis?

    Nē. Pro Max ir jauns nosaukums Find X10 sērijā, ar citu kameras koncepciju — bez periskopa 10×. Find X10 Ultra nav paziņots; saskaņā ar noplūdēm tam jāparādās 2027. gada pirmajā ceturksnī.

    Kuram ir labāka kamera: Find X10 Pro Max vai X9 Ultra?

    Tālummaiņai virs 6× un attālām fotogrāfijām labāks ir X9 Ultra ar periskopu 230 mm un lielāku galveno sensoru. Video, ultraplatleņķa un makro jomā labāks ir Find X10 Pro Max. Pro Max vēl nav DXOMARK rezultāta, X9 Ultra ir 170 punkti.

    Cik maksā OPPO Find X10 Pro Max?

    OPPO veikalā Vācijā un Francijā 1799 €, Apvienotajā Karalistē £1499, un Polijā 6999 złoti par 12/512 GB versiju. Ķīnā cenas sākas no 6799 juaņiem par 12/256 GB (stāvoklis uz 21.10.2026).

    Cik maksā OPPO Find X9 Ultra?

    OPPO veikalā Vācijā 1699 €, Apvienotajā Karalistē £1449, un Polijā 7399 złoti. Polijas interneta veikalos X9 Ultra cena sākas no apmēram 6635 złotu (stāvoklis uz 21.10.2026).

    Vai telekonvertors no Find X9 Ultra der Find X10 Pro Max?

    Nē. Pro Max izmanto citu Hasselblad 3,28× telekonvertoru, kas piestiprināts pie 3× teleobjektīva. 300 mm objektīvs no X9 Ultra komplekta neder cita sensora un cita stiprinājuma attāluma dēļ.

    Kāda ir Find X10 Pro Max akumulatora jauda Eiropā?

    Eiropas versijai ir 7150 mAh (tipiski), kas ir tikai par 100 mAh vairāk nekā X9 Ultra. 8000 mAh akumulators ir pieejams tikai telefona Ķīnas versijā.

    Vai Find X9 Ultra maciņš der Find X10 Pro Max?

    Nē. Telefoni atšķiras izmēros, biezumā un kameras salas izkārtojumā, tāpēc katram nepieciešams speciāls maciņš un stikls.


    Avoti: OPPO — Find X10 Pro Max specifikācija, OPPO — Find X9 Ultra specifikācija, DXOMARK — Find X9 Ultra kameru tests, Digital Camera World — Find X10 Pro Max apskats, GSMArena — globālā pirmizrāde un cenas Eiropā, @TechHome100 — DeepPix vai LOFIC

  • Huawei Watch GT 7 vs GT 6: kādas ir atšķirības? [2026]

    Huawei Watch GT 7 vs GT 6: kādas ir atšķirības? [2026]

    Huawei Watch GT 7 ir ar tādiem pašiem korpusa izmēriem, to pašu ekrānu, tiem pašiem sensoriem un to pašu akumulatora darbības laiku dienās kā GT 6. Jaunumi galvenokārt ir programmatūra: paplašināta slēpošanas režīms ar trases kartēm, kāpšanas plānošana riteņbraucējiem, jauns EasyCross siksna un jauni ekrāna apmales dizaini.

    Īsa atbilde: no GT 6 uz GT 7 parasti nav vērts pāriet. Izņēmums ir slēpotāji un riteņbraucēji, kuri gūs labumu no jaunajiem režīmiem. Piezīme par aksesuāriem: siksnas ar tādiem pašiem platumiem vajadzētu derēt, bet stikli un plēves no GT 6 uz GT 7 neder.

    Saskaņā ar ārvalstu ziņu portāliem Huawei parādīja GT 7 Ķīnā 2026. gada 5. augustā, un pārdošana Eiropā sākās 2. septembrī. Polijas Huawei veikalā pulkstenis jau ir pieejams. Zemāk ir salīdzinājums punkts pa punktam un atbilde, kuri aksesuāri no GT 6 var tikt saglabāti.

    Slēpotājs uz trases, Huawei Watch GT 7 ar slēpošanas režīmu

    Slēpošanas režīmi ir galvenā jaunums GT 7. Attēls: Huawei.

    Huawei Watch GT 7 versijas

    GT 7 sērijai ir tādi paši izmēri kā GT 6:

    • GT 7 46 mm: nerūsējošā tērauda korpuss, 1,47 collu ekrāns.
    • GT 7 41 mm: mazāka versija ar 1,32 collu ekrānu.
    • GT 7 Pro 46 mm: titāna korpuss, safīra stikls, EKG un niršana ar aizturētu elpu līdz 40 m.

    Pa kreisi Huawei Watch GT 7, pa labi GT 7 Pro. Attēli: Huawei.

    Polijas Huawei veikalā 12. oktobrī GT 7 cena bija no 999 zlotiem, bet GT 7 Pro no 1499 zlotiem. GT 6 var iegādāties pie Huawei par aptuveni 900–950 zlotu, bet GT 6 Pro par 1399 zlotu.

    Huawei Watch GT 7 vs GT 6: atšķirību tabula

    ĪpašībaGT 6 / GT 6 ProGT 7 / GT 7 Pro
    Izmēri 46 mm46 × 46 × 10,95 mm46 × 46 × 10,95 mm
    Izmēri 41 mm41,3 × 41,3 × 9,99 mm41,3 × 41,3 × 9,99 mm
    Izmēri Pro45,6 × 45,6 × 11,25 mm45,6 × 45,6 × 11,25 mm
    Ekrāns1,47″ vai 1,32″, 466 × 466bez izmaiņām
    Akumulators 46 mm un Prolīdz 21 dienailīdz 21 dienai
    Akumulators 41 mmlīdz 14 dienāmlīdz 14 dienām
    Ūdensizturība5 ATM un IP695 ATM un IP69
    EKG un niršana līdz 40 m✅ Pro✅ Pro
    Pro rāmītistitanija ar dalījumukeramiska, pacelta
    Slēpošanas centru kartes un zāles režīms❌✅
    Velosipēda piebraucienu plānošana❌✅
    EasyCross siksna❌✅ ar fluoroelastomēra siksnām

    Dati saskaņā ar Huawei specifikācijām (GT 7, GT 7 Pro, GT 6, GT 6 Pro).

    Korpuss, ekrāns un sensori: bez izmaiņām

    Šeit ir lielākais pārsteigums. Korpusa izmēri ir identiski visos trīs izmēros, līdz simtdaļai milimetra. Ekrāni ir ar to pašu diagonāli, izšķirtspēju 466 × 466 un spilgtumu līdz 3000 nitu.

    Sensoru saraksts ir tāds pats, līdzīgi kā divu frekvenču GPS un izturība 5 ATM ar IP69. Huawei pie GT 7 neizsludina jauno TruSense sirdsdarbības sensoru paaudzi. Pro versijām abām paaudzēm ir EKG un sertifikāts niršanai ar aizturētu elpu līdz 40 m.

    Ir mainījies ekrāna apmales izskats. GT 7 ir jauns, skaidrāks apmales raksts, bet GT 7 Pro ir pacelta apmale no keramikas, nevis titāna ar dalījumu. Tas ir svarīgi attiecībā uz stikliem un korpusiem, par ko zemāk.

    Akumulators: tie paši dienas, citi skaitļi ar GPS

    Uz pulksteņa režīmā akumulators darbojas tikpat ilgi: līdz 21 dienai 46 mm un Pro versijās un līdz 14 dienām 41 mm versijā.

    Ar ieslēgtu GPS Huawei norāda, ka GT 7 darbojas vairāk stundas: 51, nevis 40 46 mm versijā un 32, nevis 25 41 mm versijā. Šie skaitļi tomēr nāk no dažādiem testiem. GT 6 tika mērīts “outdoor sport” režīmā, bet GT 7 – skriešanas režīmā ar retāku ekrāna apgaismojumu. Neporadiet tos tieši.

    Jaunas funkcijas: slēpošana, velosipēds un veselība

    GT 7 atšķiras no GT 6 galvenokārt ar programmatūru:

    • Slēpošana un snovbords: slēpošanas režīms jau bija GT 6. Jauni ir iekštelpu režīms, pagriezienu un pārslodzes analīze, kā arī vairāk nekā 3000 slēpošanas centru kartes 59 valstīs.
    • Velosipēds: kāpumu plānošana, pamatojoties uz maršrutu no Huawei Health lietotnes, brīdinājumi par tuvojošiem kāpumiem un asiem pagriezieniem.
    • GPS precizitāte: jauns algoritms, kas, pēc Huawei teiktā, zīmē maršrutu ātrajos ziemas sportos par 20% precīzāk nekā GT 6.
    • Veselība: fiziskās sagatavotības rādītājs, TruSleep 5.0 un jaunas veselības analīzes funkcijas.
    • Golfā Pro: attālumi, ņemot vērā reljefa slīpumu. Kartes vairāk nekā 17 000 laukumu ir arī GT 6 Pro.

    Velosipēda un golfa funkcijas GT 7 Pro. Attēli: Huawei.

    Daļa funkciju, tostarp slēpošanas režīmi un brīdinājumi par pagriezieniem, Huawei piegādā atjauninājumos. Ne visas darbojas katrā valstī.

    Ja jums ir iPhone, atcerieties par ierobežojumiem. Saskaņā ar Huawei veikalu daļa GT 7 funkciju, tostarp paziņojumi no ziņojumapmaiņas lietotnēm un atbildēšana uz SMS, darbojas tikai ar Android. Līdzīgi ierobežojumi bija arī GT 6.

    Vai GT 6 siksna der GT 7?

    Jostas platums nav mainījies. Saskaņā ar Huawei abām paaudzēm ir:

    Skatīšanās izmērsJostas platums
    46 mm un Pro22 mm
    41 mm18 mm

    Josta no GT 6 tāda paša izmēra, tādēļ vajadzētu derēt uz GT 7, līdzīgi kā universālās jostas 22 un 18 mm ar ātro savienojumu. Tomēr Huawei tieši neapraksta, kā josta GT 7 tiek piestiprināta pie korpusa.

    Par GT 6 tika minēts ātrās nomaiņas sistēma EasyFit, bet par GT 7 tiek aprakstīts tikai jaunais aizdare EasyCross. Pirms jaunas jostas iegādes noņem esošo un pārbaudi, kā tā ir piestiprināta.

    Oriģinālās jostas GT 7 ar aizdari EasyCross. Attēli: Huawei.

    Veikalā atradīsi universālās jostas 22 mm 46 mm un Pro versijām:

    Bizon Strap Watch Silicone 22 mm.

    Bizon Strap Watch Aura 22 mm.

    Ražotājs neuzskaita GT 6 vai GT 7 saderīgo pulksteņu sarakstā. Tie der platumā, bet stiprinājuma veidu pārbaudiet pirms pirkšanas.

    Vai GT 6 stikls un folija der GT 7?

    Labāk iegādāties jaunus. Lai gan ekrānam ir tāds pats izmērs, ap to esošā rāmja forma ir atšķirīga, tāpēc ražotāji ir pārgriezuši folijas GT 7 uz jauno. To var redzēt pēc Bizon HydroFlex folijas diametra:

    ModelisFolija GT 6Folija GT 7
    46 mm3,96 cm3,88 cm
    41 mm3,55 cm3,58 cm
    Pro 46 mm3,96 cm3,76 cm

    Vislielākā atšķirība ir Pro versijā. Folija no GT 6 Pro ir par 2 mm lielāka, tāpēc tā var iekļūt paceltajā rāmī GT 7 Pro un atpalikt no ekrāna. 3mk, Bizon un GrizzGlass ir atsevišķas aizsargierīces GT 7, ar citiem EAN kodiem.

    Bizon Watch Film HydroFlex GT 7 46 mm, 6 gabali komplektā.

    Pa kreisi 3mk FlexibleGlass, pa labi GrizzGlass HybridGlass.

    Veikalā atradīsi, piemēram:

    Aizsargus 41 mm un Pro versijai atradīsi kategorijā piederumi Huawei Watch GT 7.

    Vai GT 6 korpuss der GT 7?

    Korpusa izmēri ir tādi paši, bet rāmji ir atšķirīgi, tāpēc GT 6 korpusu neizmantot bez domāšanas. Īpaši GT 7 Pro, kur rāmjis ir paaugstināts. Bizon ir izlaidis atsevišķu korpusu GT 7 Pro, nevis pievienojis šo modeli GT 6 Pro korpusam.

    Bizon Case Watch Felipe uz GT 7 Pro ar ekrāna aizsargu.

    Bizon Case Watch Adamo uz GT 7 Pro ar stiklu.

    Parastajam GT 7 41 un 46 mm vēl nav pieejami etui veikalā. GT 7 Pro ir divi modeļi:

    [hs_products ids=”149639,142767,148361,148356,146879,146885,99353,101021″ cols=”4″]

    Vai lādētājs no GT 6 uzlādē GT 7?

    Huawei to tieši nepot confirmed. Abi modeļi uzlādējas bezvadu režīmā caur šūpuli, un, pēc Huawei teiktā, barošanas avotam jābūt 5–10 V un līdz 2 A. Katram pulkstenim iepakojumā ir sava lādētāja, un GT 7 Pro komplektā ir otrās paaudzes bezvadu lādētājs.

    Huawei Watch GT 7 vai GT 6: kuru izvēlēties?

    Jūsu situācijaIzvēlieties
    Jums ir GT 6, nebraucat ar slēpēm vai daudz ar velosipēdupalieciet pie GT 6
    Braucat ar slēpēm vai snovborduGT 7, kuram ir slēpošanas kartes un iekštelpu režīms
    Braucat ar velosipēdu pa kalniemGT 7 ar kāpšanas plānošanu
    Pērkat pirmo pulksteni un jums nav nepieciešami jauni režīmiGT 6, nedaudz lētāks ar to pašu korpusu un akumulatoru
    Spēlējat golfu vai nirstatGT 7 Pro vai GT 6 Pro, abiem ir EKG, golfs un niršana

    GT 7 Pro, tāpat kā GT 6 Pro, ir sertificēts niršanai līdz 40 m. Attēls: Huawei.

    Ja šaubāties starp pulksteņiem no dažādām markām, apskatiet mūsu salīdzinājumu Garmin Fenix 9 vs Fenix 8 un reitingu labākais pulkstenis skriešanai.

    Kopsavilkums: Huawei Watch GT 7 vs GT 6

    • Tā pati korpuss un ekrāns, un akumulators darbojas tikpat daudz dienu. Atšķirības ir programmatūrā un rāmja izskatā.
    • Jaunas funkcijas ir slēpošanas trases kartes, piebraucienu plānošana un precīzāks GPS ziemas sporta veidiem.
    • 22 un 18 mm siksnas der platumā, bet pārbaudi stiprinājumu.
    • Pērk jaunus stiklus un plēves, jo tie, kas paredzēti GT 7, ir ar citu diametru.
    • GT 6 Pro vāciņu neuzstādi akli, jo GT 7 Pro ir paaugstināts rāmis.

    BUJ

    Kādas ir atšķirības starp Huawei Watch GT 7 un GT 6? Korpuss, ekrāns, sensori un akumulators dienās ir tādi paši. GT 7 ir paplašināta slēpošanas režīms ar slēpošanas trases kartēm, piebraucienu plānošana riteņbraucējiem, jauns GPS algoritms un jauni rāmja raksti ap ekrānu. Pro modelis ir ieguvis paaugstinātu keramikas rāmi.

    Vai ir vērts mainīt GT 6 uz GT 7? Lielākajai daļai cilvēku nē, jo tehniski tas ir tas pats pulkstenis. Maiņa ir jēga slēpotājiem un riteņbraucējiem, kuri varēs izmantot jaunās režīmus.

    Vai GT 6 siksna der GT 7? Platums ir tāds pats: 22 mm 46 mm un Pro versijās un 18 mm 41 mm versijā. Tomēr Huawei tieši neapraksta siksnas stiprinājumu GT 7, tāpēc pirms iegādes pārbaudi, kā noņemt siksnu tavā eksemplārā.

    Vai GT 6 stikls der GT 7? Labāk iegādāties jaunu. Rāmī ap ekrānu ir atšķirības, un folijas GT 7 ir ar citu diametru nekā GT 6. Lielākā atšķirība ir Pro versijā, kur GT 6 Pro folija ir par 2 mm pārāk liela.

    Vai Huawei Watch GT 7 darbojas ar iPhone? Jā, ar iOS 13 vai jaunāku. Dažas funkcijas, piemēram, atbildēšana uz SMS un paziņojumi no ziņojumapmaiņas lietotnēm, tomēr darbojas tikai ar Android. Līdzīgas ierobežojumi bija arī GT 6.

    Cik maksā Huawei Watch GT 7 Polijā? Huawei veikalā 2026. gada 12. oktobrī GT 7 cena bija no 999 zlotiem, bet GT 7 Pro no 1499 zlotiem.

  • Garmin Fenix 9 pret Fenix 8: atšķirības un vai ir vērts mainīt

    Garmin Fenix 9 pret Fenix 8: atšķirības un vai ir vērts mainīt

    Garmin Fenix 9 ir ar tādiem pašiem korpusa izmēriem, tādu pašu diagonāli un ekrāna izšķirtspēju, kā arī tādu pašu akumulatora darbības laiku viedpulksteņa režīmā kā Fenix 8 AMOLED. Tas saņem gaišāku ekrānu, safīra stiklu katrā versijā, titāna rāmi, 64 GB atmiņas un ātrākas kartes. Lielākas izmaiņas ir modelī Fenix 9 Pro: titāna korpuss, plānāka apvalka konstrukcija nekā Fenix 8 Pro un lielāks ekrāns 51 mm versijā.

    Īsa atbilde: no Fenix 8 AMOLED uz pamata Fenix 9 parasti nav vērts pāriet. QuickFit siksnas un lādētājs no Fenix 8 der Fenix 9. Aizsargstiklu labāk iegādāties jaunu, un Fenix 9 Pro 51 mm tas ir nepieciešams.

    Garmin parādīja Fenix 9 un Fenix 9 Pro 2026. gada 25. augustā. Zemāk salīdzinām abus modeļus punkts pa punktam un skaidrojam, kādi aksesuāri no Fenix 8 var tikt saglabāti.

    Skrējējs kalnos, blakus pulksteņi Garmin Fenix 9 un Fenix 9 Pro

    Garmin Fenix 9 un Fenix 9 Pro. Attēls: Garmin.

    Fenix 9 versijas: uzmanība uz nosaukumu „Pro”

    Fenix 9 ir pieejams četrās versijās. Esi uzmanīgs pret nosaukuma kārtību.

    • Fenix 9: AMOLED ekrāns, izmēri 43, 47 un 51 mm.
    • Fenix 9 Pro: gaišāks AMOLED (līdz 3000 nitēm), titāna korpuss, 43, 47 un 51 mm.
    • Fenix 9 Pro Solar: MIP ekrāns ar saules uzlādi, 47 un 51 mm.
    • Fenix 9 Pro inReach: ar LTE un satelīta savienojumu, 43, 47 un 51 mm. inReach Solar versija ir izmēros 47 un 51 mm.

    Fenix 9 Pro bez inReach piezīmes nav LTE vai satelīta. 8. sērijā katram Fenix 8 Pro bija LTE un satelīts. Ja pāriet no Fenix 8 Pro un vēlaties saglabāt ziņas caur satelītu, jums nepieciešama 9 Pro inReach versija. Pakalpojums prasa arī aktīvu inReach plānu.

    Fenix 9 vs Fenix 8: atšķirību tabula

    Īpašība Fenix 8 / 8 Pro Fenix 9 / 9 Pro
    Ekrāna stikls Fenix 8: Gorilla Glass vai safīrs, atkarībā no versijas. 8 Pro: safīrs visās versijās safīrs
    Materiāls nerūsējošā tērauda vai titāna rāmis Fenix 9: titāna rāmis. 9 Pro: titāna korpuss
    AMOLED spilgtums standarta līdz 2× spilgtāks, Pro līdz 3000 nit
    Atmiņa 32 GB 64 GB
    Kartes TopoActive kartes pārvietošana līdz 30% ātrāka, perspektīvas skats
    Ekrāns 51 mm 1,4″, 454 × 454 Fenix 9: 1,4″. 9 Pro: 1,5″, 466 × 466
    LTE un satelīts katrā 8 Pro (47 un 51 mm) tikai 9 Pro inReach, arī 43 mm
    Lukturis baltā un sarkanā Pro papildus zaļā
    Niršana līdz 40 m, 10 ATM līdz 40 m, 10 ATM
    MicroLED versija ✅ 8 Pro 51 mm ❌

    Dati no Garmin Polska un Fenix 8 un 9 salīdzinājuma Garmin emuārā.

    Izmēri un ekrāns: pamatversija Fenix 9 kā Fenix 8

    Šeit ir lielākais pārsteigums. Pamatversijai Fenix 9 ir identiski korpusa izmēri un tāds pats ekrāns kā Fenix 8 AMOLED visos trīs izmēros.

    Izmērs Fenix 8 AMOLED Fenix 9 Fenix 8 Pro AMOLED Fenix 9 Pro
    43 mm 43 × 43 × 13,8 mm 43 × 43 × 13,8 mm nav šī izmēra 43 × 43 × 13,3 mm
    47 mm 47 × 47 × 13,8 mm 47 × 47 × 13,8 mm 47 × 47 × 16 mm 47 × 47 × 13,8 mm
    51 mm 51 × 51 × 14,7 mm 51 × 51 × 14,7 mm 51 × 51 × 16,5 mm 51 × 51 × 15,8 mm

    Atšķirību var sajust tikai Pro versijās. Fenix 9 Pro 47 mm ir par 2,2 mm plānāks nekā Fenix 8 Pro 47 mm, bet 51 mm izmērā atšķirība ir 0,7 mm. Fenix 9 Pro ir pirmais Fenix pulkstenis ar titāna korpusu.

    Pa kreisi Fenix 9 47 mm, pa labi Fenix 9 Pro 51 mm. Attēli: Garmin.

    Vienīgais jaunais ekrāna izmērs ir Fenix 9 Pro 51 mm: 1,5 collas un izšķirtspēja 466 × 466. Pamata Fenix 9 51 mm joprojām ir 1,4 collu ekrāns, kā Fenix 8. Garmin nav ieviesis Fenix 8 Pro ar MicroLED ekrānu.

    Akumulators: bez izmaiņām pamata modelī

    Viedpulksteņa režīmā pamata Fenix 9 darbojas tikpat ilgi kā Fenix 8 AMOLED. Garāku darbību iegūst tikai Pro 47 un 51 mm versijas.

    Viedpulksteņa režīms (līdz) 43 mm 47 mm 51 mm
    Fenix 8 AMOLED 10 dienas 16 dienas 29 dienas
    Fenix 9 10 dienas 16 dienas 29 dienas
    Fenix 8 Pro AMOLED nav šī izmēra 15 dienas 27 dienas
    Fenix 9 Pro AMOLED 10 dienas 18 dienas 31 diena

    GPS darba laiku tieši nesalīdzini. Garmin ir mainījis Fenix 9 GPS režīmu nosaukumus un iestatījumus, tāpēc Fenix 8 un 9 specifikācijās norādītie skaitļi attiecas uz dažādiem režīmiem. Recenzents DC Rainmaker praksē nav pamanījis būtiskas atšķirības GPS precizitātē.

    Jaunas funkcijas: lielākā daļa nonāks arī Fenix 8

    Fenix 9 piedāvā jaunumus programmatūrā: izturības funkcijā Stamina ir pieejama jauna līkne un zonas, jauni rādītāji airēšanai (VO2max, jaudas līkne, FTP), slodzes gājiena režīms (rucking) un Garmin Epic funkcija. inReach versijas saņem laika prognozi caur satelītu un LTE.

    Saskaņā ar DC Rainmaker lielākā daļa šo funkciju nonāks Fenix 8 atjauninājumā, bet, visticamāk, tikai 2027. gada sākumā. tikai Fenix 9 paliek jauns kartes dzinējs ar perspektīvas skatu, jauni GPS akumulatora režīmi un loka šaušanas režīms ArcheryX.

    Pulsa sensors, saskaņā ar recenzentiem (DC Rainmaker, the5krunner), ir tāds pats kā Fenix 8. Garmin neizpauž tā paaudzi Polijas mājaslapā.

    Vai Fenix 8 siksnas der Fenix 9?

    Jā, siksnu platums nav mainījies. Abas sērijas izmanto QuickFit stiprinājumus tajās pašās izmēros:

    Pulksteņa izmērs QuickFit siksnas platums
    43 mm 20 mm
    47 mm 22 mm
    51 mm 26 mm

    Attiecībā uz pamatu Fenix 9 Garmin norāda uz saderīgu aksesuāru sarakstā tieši tās pašas siksnas kā Fenix 8. Tā kā platumi nav mainījušies, arī QuickFit siksnas no Fenix 5, 6 un 7 vajadzētu derēt.

    Attiecībā uz Fenix 9 Pro ir viens ierobežojums. Garmin uzskaita tam QuickFit silikona siksnas, bet no saraksta ir pazudušas titāna aproces, daļa ādas, žakarda un taktiskās neilona siksnas.

    Fenix 9 Pro prasa arī citu velosipēda turētāju nekā Fenix 8. Tas ir signāls, ka titāna Pro korpuss ir citā formā. Fenix 8 aproces neielieciet bez domāšanas Fenix 9 Pro.

    Izvēloties jaunu siksnu, pievērs uzmanību platumam, nevis modeļu sarakstam. Veikalā atradīsi, piemēram:

    Tech-Protect Silikons 43 mm uz Fenix 9.

    Tech-Protect Silikons 47 mm, platums 22 mm.

    Tech-Protect Motion 51 mm, platums 26 mm.

    Tech-Protect Iconband Pro 51 mm melnā-sarkanā versijā.

    Vai Fenix 8 aizsargstikls der Fenix 9?

    Labāk iegādāties jaunu. Garmin nepārdod savus ekrāna aizsargus, un aksesuāru ražotāji ir izlaiduši atsevišķus stiklus Fenix 9 un Fenix 9 Pro.

    • Fenix 9 Pro 51 mm: stikls no Fenix 8 noteikti neder, jo ekrāns ir lielāks (1,5 vietā 1,4 collas).
    • 9 Pro 43 un 47 mm: ekrānam ir tāda pati diametra, bet korpuss ir atšķirīgs. Izvēlies stiklu, kas paredzēts 9 Pro.
    • Pamatversija Fenix 9: izmēri ir tādi paši kā Fenix 8, bet stiklu ražotāji ir izveidojuši atsevišķas versijas. Drošāk ņemt stiklu, kas aprakstīts kā „Fenix 9”.

    Fenix 9 katrā versijā ir safīra stikls, kuru ir grūti saskrāpēt. Aizsardzība noderēs tomēr kalnos un kāpšanas sienā, kur ekrāns var trāpīt akmenī.

    Cietais stikls Bizon Watch Glass Clear Feniks 9 Pro.

    Tech-Protect Glass Fit+ Feniks 9 Pro, divas vienības komplektā.

    Veikalā atradīsi, piemēram:

    [hs_products ids=”149425,147938,146782,148314,149407,149395,149315,149326″ cols=”4″]

    Visus stiklus, folijas un siksnas atradīsi kategorijā piederumi Garmin Fenix.

    Vai Fenix 8 lādētājs uzlādēs Fenix 9?

    Jā. Garmin norāda, ka Fenix 8, 8 Pro, 9 un 9 Pro izmanto tos pašus lādēšanas kabeļus ar Garmin savienojumu, USB-C un USB-A versijā. Kabelis, kas tev ir no Fenix 8, uzlādēs arī Fenix 9.

    Fenix 9 vai Fenix 8: kuru izvēlēties?

    Jūsu situācija Izvēlieties
    Jums ir Fenix 8 AMOLED palieciet pie tā, saskaņā ar DC Rainmaker lielākā daļa jauno funkciju tiks pievienota atjauninājumā
    Jums ir Fenix 8 ar Gorilla Glass un bieži bojājat ekrānu Fenix 9, kas katrā versijā ir ar safīru
    Jums ir Fenix 8 Pro un vēlaties plānāku pulksteni Fenix 9 Pro inReach
    Jūs pērkat pirmo Fenix un skaitāt izmaksas Fenix 8 AMOLED, acīmredzami lētāks
    Vēlaties lielāko ekrānu Fenix 9 Pro 51 mm
    Jums ir Fenix 6 vai 7 Fenix 9 vai Fenix 8, abi ir liels solis uz priekšu

    Pa kreisi Fenix 9 Pro 43 mm, pa labi Fenix 9 Pro inReach ar SOS funkciju. Attēli: Garmin.

    Garmin Polijā Fenix 9 cena sākas no 4 299 PLN, Fenix 9 Pro no 4 729 PLN, un Fenix 9 Pro inReach no 5 159 PLN. Fenix 8 AMOLED sākas no 3 439 PLN (katalogu cenas no 9.10.2026).

    Ja skrien, apskati arī mūsu reitingu labākais skrējēju pulkstenis un ceļvedi par skrējēju austiņām.

    Kopsavilkums: Garmin Fenix 9 vs Fenix 8

    • Pamata Fenix 9 ir tādi paši izmēri, ekrāna diagonāle un viedpulksteņa darbības laiks kā Fenix 8 AMOLED. Tu iegūsti safīru, gaišāku ekrānu, 64 GB un ātrākas kartes.
    • Fenix 9 Pro ir titāna un plānāks par 8 Pro, un 51 mm ir lielāks ekrāns.
    • LTE un satelītu ir tikai Fenix 9 Pro inReach.
    • QuickFit siksnas der: 20, 22 un 26 mm, tāpat kā Fenix 8. Fenix 8 aproci nepārvieto uz 9 Pro bez pārbaudes.
    • Pērc jaunu stiklu, un 9 Pro 51 mm tas ir nepieciešams. Lādētājs paliek tas pats.

    BUJ

    Kā Fenix 9 atšķiras no Fenix 8? Pamata Fenix 9 ir tādi paši izmēri, ekrāna diagonāle un viedpulksteņa darbības laiks kā Fenix 8 AMOLED. Tas atšķiras ar safīra stiklu katrā versijā, titāna rāmi, gaišāku ekrānu, 64 GB atmiņu un ātrākām kartēm. Lielākas izmaiņas ir Fenix 9 Pro: titāna korpuss, plānāka apvalka un 1,5 collu ekrāns 51 mm versijā.

    Vai Fenix 9 Pro ir LTE? Ne visiem. LTE un satelītu savienojumu ir tikai Fenix 9 Pro inReach. Parastajam Fenix 9 Pro un Fenix 9 Pro Solar to nav, lai gan 8. sērijā katram Pro modelim bija LTE.

    Vai Fenix 8 siksna der Fenix 9? Jā. Abām sērijām ir QuickFit 20 mm (43 mm), 22 mm (47 mm) un 26 mm (51 mm) stiprinājumi. Tomēr Garmin neizmaina titāna aproces un ādas siksnu daļas Fenix 9 Pro.

    Vai Fenix 8 stikls der Fenix 9? Fenix 9 Pro 51 mm nē, jo tam ir lielāks ekrāns. Arī pārējām versijām labāk iegādāties speciāli paredzētu stiklu, jo ražotāji ir sagatavojuši atsevišķus modeļus Fenix 9 un 9 Pro.

    Vai Fenix 8 saņems funkcijas no Fenix 9? Saskaņā ar recenzenta DC Rainmakera teikto, lielākā daļa treniņu funkciju tiks pievienota Fenix 8 atjauninājumā, visticamāk, 2027. gada sākumā. Jaunais kartes dzinējs, jauni GPS akumulatora režīmi un ArcheryX paliks tikai Fenix 9.

    Cik maksā Garmin Fenix 9 Polijā? Garmin Polijas mājaslapā Fenix 9 cena sākas no 4 299 PLN, Fenix 9 Pro no 4 729 PLN, bet Fenix 9 Pro inReach no 5 159 PLN (katalogu cenas no 2026. gada 9. oktobra).

  • Skriešanas austiņas: atvērto un kaulu austiņu reitings

    Skriešanas austiņas: atvērto un kaulu austiņu reitings

    Labākās skriešanas austiņas ir tādas, kas neaizsprosto ausi. Tu dzirdi mūziku, bet arī automašīnu, velosipēdu un skrējēju aiz muguras. Skrienot ārā, izvēlies atvērtā tipa austiņas (open-ear): ar klipsi uz ausu, ar aizsietu aiz auss vai ar kaulu vadīšanu.

    Mūsu izvēle lielākajai daļai skrējēju ir UGREEN FitBuds WS213: aizsiets aiz auss, IPX5 izturība un līdz 8 stundām spēlēšanas ar vienu uzlādi. Ja tu dod priekšroku kaut kam mazākam, izvēlies austiņas ar klipsi QCY Crossky C30S.

    Turpmāk mēs skaidrojam, kā atšķiras trīs veidu atvērtā tipa austiņas, ko nozīmē ūdensizturības klase un vai austiņās var piedalīties sacensībās. Turpinājumā salīdzinām septiņus modeļus, kas pieejami veikalā.

    Kāpēc skriešanai izvēlēties atvērtā tipa austiņas, nevis iekļaujošās

    Parastās iekļaujošās austiņas, piemēram, AirPods Pro, aizsprosto dzirdes kanālu. Turklāt daļa no tām ir aprīkota ar aktīvo trokšņu samazināšanu. Uz skrejceliņa tas ir ieguvums, bet uz ielas vai velosipēdu celiņa tu dzirdi apkārtni ievērojami sliktāk, ja vien neieslēdz kontaktu režīmu.

    Risks nav izdomāts. Pētījums, kas publicēts žurnālā Injury Prevention, aprakstīja 116 negadījumus, kuros gājēji austiņās tika notriekta ar vilcienu vai citu transportlīdzekli. Gandrīz katrā trešajā gadījumā pirms negadījuma izskanēja brīdinājuma signāls, piemēram, klaksons vai vilciena sirēna. Autori neapgalvo, ka vainīgas ir pašas austiņas, bet norāda uz uzmanības novēršanu kā iespējamu iemeslu.

    Pilsētā uz ielas un takas ir jādzird automašīnas, velosipēdi un skūteri. Foto: Trac Vu, Zoshua Colah / Unsplash.

    Atvērtās austiņas spēlē blakus dzirdes kanālam, nevis tajā. Skaņa no apkārtnes nonāk ausī bez šķēršļiem. Ir arī otra priekšrocība: nekas nesaspiež dzirdes kanālu, ko daudzi novērtē garu skrējienu laikā.

    Skriešanas austiņu veidi: klips, āķis vai kaulu

    Visi trīs veidi atstāj ausi atvērtu. Tie atšķiras ar to, kā tie turas pie galvas un no kurienes plūst skaņa.

    ĪpašībaAr klipsi (ear-clip)Ar ausu āķi (ear-hook)Ar kaulu vadītspēju
    Kā turasklipsi nospiež uz auss malasstienis aptver ausi no aizmuguresjosla ap galvas aizmuguri
    Kur skaņaskaļrunis pie auss ieejasskaļrunis pie auss ieejasvibrācijas caur galvaskausu
    Stabilitāte skrienotlabavislabākālaba
    Ērtums ar brillēm un cepuri✅atkarīgs no modeļa❌ josla traucē ar kapuci
    Skaņapilnapilnavājāks bas
    Lādēšanas korpuss✅✅❌ lādēšana ar kabeli

    Pa kreisi austiņas ar ausu āķi, pa labi ar klipsi uz auss malas.

    Austiņas ar klipsi ir vismazākās un vieglākās, sverot apmēram 5 g katra. Tu tās ievieto uz auss malas kā ausu uzlikas. Tās būs piemērotas mierīgai skriešanai un ikdienai, bet uz lielām ausīm var neietilpt.

    Austi ar ausu āķi aptver visu ausi no aizmugures. Tos ir grūtāk noraut skrienot, lēkājot vai veicot intervāla treniņus. Tie ir nedaudz lielāki par klipiem.

    Kaulu austiņas neaizsedz ausi. Galvas stienis balstās uz auss skrimšļa, bet pārveidotāji atrodas uz vaigu kauliem priekšā ausij un nodod vibrācijas caur galvaskausu. Ausu kanāls ir pilnīgi brīvs, bet bass ir vājāks, un pie lielāka skaļuma var just vieglu kutināšanu.

    Ūdensizturība IPX: ko nozīmē IPX4, IPX5 un IPX8

    Skriešanas austiņām ir pastāvīgs kontakts ar sviedriem, un bieži arī ar lietu. Tāpēc pievērsiet uzmanību IP klasei saskaņā ar IEC 60529 standartu. Burts X nozīmē, ka putekļu izturība nav pārbaudīta.

    Skriešanas apavi mitrā segumā

    Rudenī skriešanas austiņām jāiztur lietus un sviedri. Attēls: Idean Azad / Unsplash.

    • IPX4: izturība pret šļakatām no visām pusēm. Pietiek sviedriem un vieglai lietum.
    • IPX5: izturība pret ūdens strūklu no sprauslas. Austiņas izturēs lietusgāzi un mazgāšanu zem krāna.
    • IPX7: iegremdēšana līdz 1 m dziļumam 30 minūtes.
    • IPX8: ilgāka vai dziļāka iegremdēšana, saskaņā ar ražotāja norādījumiem.

    Viena slazda: IPX7 un IPX8 klases automātiski neietver IPX5. Tie ir atsevišķi testi. Ūdensizturīgas austiņas nav obligāti jāiztur ūdens strūklaka, ja vien tām nav dubultā marķējuma, piemēram, IPX5/IPX7.

    Vai sacensībās var skriet ar austiņām?

    Tas atkarīgs no skrējiena noteikumiem. World Athletics noteikumi aizliedz austiņas un atskaņotājus sportistiem, kuri startē elites klasē. Amatieru skrējējiem organizators var atļaut, atturēt vai aizliegt austiņu lietošanu, īpaši, ja trase nav slēgta satiksmei.

    Par austiņu lietošanu sacensībās izlemj skrējiena noteikumi. Attēli: Mārtiņš Zemlickis, Miguel A Amutio / Unsplash.

    Polijā katrs skrējiens to nosaka pats. PHO3NIX KIDS Pusmaratona 2026 noteikumi Poznaņā tieši aizliedz skriet ar austiņām, draudot ar diskvalifikāciju. Poznaņas maratona un Toruņas maratona 2026 noteikumi vispār nemin austiņas. Pirms starta pārbaudi sava skrējiena noteikumus.

    Lielbritānijā England Athletics norāda, ka trasēs, kuras koplieto ar citiem lietotājiem, austiņas ar iemauktiem ir aizliegtas, bet kaulu austiņas ir vienīgās atļautās visos ielu skrējienos. Austiņas ar klipiem noteikumi tieši nemin, tāpēc to statuss britu sacensībās ir neskaidrs.

    Labākās austiņas skriešanai: mūsu izvēles

    Visi tehniskie dati salikumā nāk no ražotājiem. Tur, kur ražotājs tos nepublisko, norādām, ka tie ir pārdevēja dati.

    1. UGREEN FitBuds WS213: labākās skriešanai

    UGREEN FitBuds WS213: mīksts iemauktis aiz auss un uzlādes korpuss.

    Mūsu izvēle lielākajai daļai skrējēju. UGREEN FitBuds WS213 ir mīksts auss stiprinājums ar titāna sakausējuma stiepli, kas atgriežas sākotnējā formā. Šāda konstrukcija vislabāk turas pie ātras skriešanas un intervāliem.

    • Auss stiprinājums (ear-hook), auss paliek atvērts
    • Līdz 8 h vienā uzlādē, līdz 28 h ar futlāri
    • IPX5 izturība
    • 4 mikrofonus ar trokšņu samazināšanu sarunām
    • Bluetooth 6.0, savienojums ar divām ierīcēm
    • Programma ar 8 ekvalaizera iestatījumiem un skārienkontroles konfigurāciju

    Priekšrocības:

    • Garākais spēles laiks vienā uzlādē starp austiņām ar futlāri
    • Stabils stiprinājums ātrai skriešanai

    Trūkumi:

    • Lielākas nekā austiņas ar klipsi
    • Stiprinājums var traucēt ar brillēm ar biezām kājiņām

    2. QCY Crossky C30S: labākās austiņas ar klipsi

    QCY Crossky C30S: austiņa ar klipsi un bezvadu uzlādes maciņš.

    QCY Crossky C30S ir klipsi, kas sver 5 g katra. Tām ir garākais darba laiks komplektā: 40 stundas, tas ir, nedēļa ikdienas treniņu bez lādētāja meklēšanas. Maciņš arī uzlādējas bezvadu režīmā.

    • Klips uz auss malas
    • Līdz 6 h vienā uzlādē, līdz 40 h ar maciņu
    • IPX5 izturība
    • LDAC kodeks un Hi-Res Audio sertifikāts
    • Bluetooth 6.0, savienojums ar divām ierīcēm
    • Mums ir pieejami četri krāsas: melna, balta, sudraba un sarkana

    Priekšrocības:

    • Ļoti viegli un mazi
    • Bezvadu uzlāde korpusam

    Trūkumi:

    • LDAC kodeku jāieslēdz lietotnē, pēc noklusējuma tas ir izslēgts
    • Klips tur vājāk nekā āķis sprinta laikā

    3. UGREEN ClipBuds Pro WS218: ar LDAC un ANC

    Pa kreisi UGREEN ClipBuds Pro WS218, pa labi ClipBuds WS208 ar ekrānu uz korpusa.

    UGREEN ClipBuds Pro WS218 ir austiņas ar klipsi, kas ir visbagātāk aprīkotas salīdzinājumā. Tām ir LDAC kodeks, 6 mikrofoni un adaptīvā trokšņu samazināšana. Atvērtajās austiņās tā galvenokārt slāpē zemas frekvences skaņas, piemēram, pilsētas transporta troksni.

    Skrejot pa ielu, izslēdz trokšņu samazināšanu lietotnē. Tieši tāpēc tu izvēlies atvērtās austiņas, lai dzirdētu apkārtni.

    • Klips uz auss malas
    • Līdz 7 h ar vienu uzlādi, līdz 32 h ar futrāli
    • IPX5 izturība
    • LDAC, AAC un SBC kodeki
    • Bluetooth 6.0, savienojums ar divām ierīcēm
    • Lietotne ar 8 ekvalaizera iestatījumiem

    Vienkāršāka alternatīva ir UGREEN ClipBuds WS208. Tām nav trokšņu samazināšanas vai LDAC, bet ir futrālis ar krāsainu ekrānu dziesmu un skaļuma maiņai, IPX5 un līdz 30 h spēlēšanas ar futrāli.

    Priekšrocības:

    • 6 mikrofoni ar vēja trokšņu samazināšanu sarunām
    • Trokšņu samazināšana pilsētai, izslēdzama skriešanai

    Trūkumi:

    • Troksni samazināšana, skrienot pa ielu, ir jāizslēdz

    4. QCY Crossky C50: ar četriem mikrofoniem

    QCY Crossky C50: klips ar titāna stiepli un uzlādējamu futlāri.

    QCY Crossky C50 ir klipsi ar elastīgu titāna stiepli. Ražotājs apgalvo, ka tie izdala par 90% mazāk skaņas nekā tipiskas atvērtās austiņas. Tas ir svarīgi, jo atvērtās austiņas pēc definīcijas ir dzirdamas blakus esošajiem cilvēkiem.

    • Klips uz auss malas
    • Funkcionē līdz 7,5 h ar vienu uzlādi, līdz 35 h ar futlāri
    • IPX5 izturība
    • 4 mikrofonus ar vēja troksni filtrējošu
    • Bluetooth 6.0, bezvadu uzlāde maciņā

    Priekšrocības:

    • Vēja filtrs mikrofonos, noderīgs sarunām kustībā
    • Ilgs darba laiks kā klipam

    Trūkumi:

    • Klipam mazāk stabils nekā āķim pie ātras tempā

    5. Baseus Eli Sport 1: divi nēsāšanas veidi

    Baseus Eli Sport 1: atvērtas austiņas ar elastīgu āķi.

    Baseus Eli Sport 1 tu vari nēsāt divos veidos: kā divas atsevišķas austiņas vai savienotas ar kakla siksnu. Ar siksnu austiņa, kas nokrīt no auss, paliek uz kakla, nevis uz asfalta.

    • Atvērtas austiņas, atsevišķi vai ar kakla siksnu
    • Līdz 7,5 h vienā uzlādē (pusei skaļuma), līdz 30 h ar futlāri
    • IPX4 izturība
    • 16,2 mm pārveidotāji
    • Savienojums ar divām ierīcēm, Baseus lietotne

    Priekšrocības:

    • Siksna aizsargā no austiņu pazaudēšanas
    • Lieli pārveidotāji

    Trūkumi:

    • Tikai IPX4, tas ir, izturība pret sviedriem un vieglu lietu, nevis stipru lietu

    6. UGREEN HiTune S3: vienkārši, bez lietotnes

    UGREEN HiTune S3: klipsi C formas.

    UGREEN HiTune S3 ir vienkārši klipsi, kuru svars ir 5,3 g katram. Tiem nav lietotnes, tos kontrolē tikai ar pieskārienu. Daudziem cilvēkiem tas ir plus: uzliek un skrien.

    UGREEN saskaņā ar informāciju klips der ausij ar izmēru līdz 2,5 cm. Lielākā ausī tas var arī neiederēties.

    • Klips uz auss malas
    • Fino līdz 7,5 h ar vienu uzlādi, līdz 30 h ar maciņu
    • IPX5 izturība
    • Bluetooth 5.4
    • Mums ir trīs krāsās: melnā, baltā un violetā

    Priekšrocības:

    • Vieglas un vienkārši lietojamas
    • 15 minūšu uzlāde nodrošina 2 stundas spēlēšanas

    Trūkumi:

    • Nav lietotnes un korektora
    • Var nederēt lielām ausīm

    7. BlitzWolf BW-BTS8: kaulu vadības austiņas ar mūzikas atmiņu

    BlitzWolf BW-BTS8: josla ap galvu, pārveidotāji uz vaigu kauliem.

    BlitzWolf BW-BTS8 ir vienīgās kaulu austiņas šajā salīdzinājumā. To izceļošana ir iebūvēta atmiņa 32 GB. Tu vari ielādēt mūziku un skriet bez telefona, tāpēc tev nav nepieciešama josta vai rokassprādze.

    Ražotājs nepublicē šī modeļa specifikāciju, tāpēc dati zemāk nāk no pārdevēja.

    • Kaulu vadība, josta ap galvu
    • Līdz 10 h darba, uzlāde ar kabeli
    • IPX8 izturība (iegremdēšanas apstākļi nav norādīti)
    • 32 GB atmiņa mūzikas failiem
    • Fiziskie taustiņi, nevis skārienpaneļi
    • Svars 28 g

    Priekšrocības:

    • Skriet bez telefona
    • Auss pilnīgi brīva

    Trūkumi:

    • Vājāks bass nekā austiņām ar klipu un āķi
    • Josta traucē ar kapuci un augstu apkakli

    [hs_products ids=”121271,125496,126455,115383,140613,105183,66297″ cols=”4″]

    Skriešanas austiņas tabulā

    ModelisTipsBaterija (austiņas / ar futlāri)ŪdensizturībaSavienojums ar 2 ierīcēmMobilā lietotne
    UGREEN FitBuds WS213atslēga8 h / 28 hIPX5✅✅
    QCY Crossky C30Sklips6 h / 40 hIPX5✅✅
    UGREEN ClipBuds Pro WS218klips7 h / 32 hIPX5✅✅
    QCY Crossky C50klips7,5 h / 35 hIPX5nav datu✅ (pārdevēja dati)
    Baseus Eli Sport 1atslēga vai siksna7,5 h / 30 hIPX4✅✅
    UGREEN HiTune S3klips7,5 h / 30 hIPX5nav datu❌
    BlitzWolf BW-BTS8kaulu10 h (bez futlāra)IPX8 (pārdevēja dati)nav datu❌

    Kā izvēlēties īsumā:

    • Vai skrien ātri un tālu? UGREEN FitBuds WS213 ar atslegu.
    • Vai vēlies mazus, vieglus austiņas? QCY Crossky C30S.
    • Vai daudz runā pa telefonu? UGREEN ClipBuds Pro vai QCY Crossky C50.
    • Vai baidies pazaudēt austiņu? Baseus Eli Sport 1 ar kakla siksnu.
    • Vai vēlies skriet bez telefona? BlitzWolf BW-BTS8 ar 32 GB atmiņu.

    Uz ko vēl pievērst uzmanību izvēloties

    Vadība. Skārienpaneļus skrienot viegli var nejauši aktivizēt, piemēram, pielāgojot cepuri. Ja tas tevi kaitina, UGREEN FitBuds lietotnē vari mainīt žestu piešķiršanu. Fiziskie taustiņi, kā BlitzWolf, prasa skaidru nospiešanu, tāpēc ir grūtāk tos nejauši nospiest.

    Darba laiks. Laiku spēlēšanai specifikācijās ražotāji mēra testēšanas apstākļos, piemēram, Baseus pie puses skaļuma. Ielās tu palielināsi mūzikas skaļumu, lai pārspētu troksni, tāpēc rēķinies ar īsāku laiku nekā specifikācijā. Garām skrējieniem izvēlies modeļus ar vismaz 7 stundām spēlēšanas.

    Brilles un cepure. Klipi vismazāk traucē sporta brillēm. Āķis aiz auss dalās vietā ar ausu kātu, bet kaulu austiņu siksna ar kapuci un galvas siksnu.

    Telefons treniņam: kur to paslēpt

    Skrējēja ar telefonu rokā pilsētā

    Telefons rokā ātri nogurdina, ērtāk ir siksna vai josta. Attēls: Pedro Farto / Unsplash.

    Austiņas ir puse komplekta. Telefons ir jāieliek kaut kur, bet šortos tas sitas pret augšstilbu. Mēs salīdzinājām veidus mūsu ceļvedī kā skriet ar telefonu, bet aproces un jostas atradīsi kategorijā piederumi skriešanai.

    Ja vēlies skriet bez telefona, bet ar mūziku un tempu mērījumu, noderēs pulkstenis ar GPS. Mēs esam apkopojuši modeļus skrējējiem rangā labākais pulkstenis skriešanai. Sporta zālē, kur nav ielas satiksmes, derēs arī parastās austiņas, par ko mēs rakstām tekstā kā izvēlēties austiņas sporta zālei.

    Kopsavilkums: kādas austiņas skriešanai

    Skrējēja takā saulrieta laikā

    Attēls: McCarthy Beckan / Unsplash.

    • Labākās skriešanai: UGREEN FitBuds WS213, stabils stiprinājums un 8 h spēlēšanas.
    • Labākās ar klipsi: QCY Crossky C30S, 5 g un 40 h ar futrāli.
    • Runām: UGREEN ClipBuds Pro ar 6 mikrofoniem.
    • Bez telefona: BlitzWolf BW-BTS8 ar 32 GB atmiņu.
    • Uz ielas vienmēr atvērtas austiņas, un trokšņu samazināšanu izslēdz.

    Pilnu piedāvājumu atradīsi kategorijā atvērtās austiņas un klipšu austiņas. Pasūtot no 100 zl, piegāde ir bez maksas.

    FAQ

    Kādas austiņas ir labākās skriešanai? Skriešanai ārā labākās ir atvērtās austiņas, kas neaizsprosto ausi: ar klipsi, ar austiņu aizķeri vai kaulu austiņas. Tu dzirdi automašīnas un velosipēdus. Visstabilāk pie ātras skriešanas turas modeļi ar austiņu aizķeri.

    Vai kaulu austiņas ir labākas skriešanai? Tās atstāj ausi pilnīgi brīvu un labi turas pie galvas, bet basu spēlē vājāk. Austiņas ar klipsi un ar austiņu aizķeri arī atstāj dzirdes kanālu atvērtu, un skan pilnīgāk. Kaulu austiņām ir priekšrocība, ja tu startē sacensībās, kuru noteikumi atļauj tikai šāda veida austiņas.

    Vai austiņas ar klipsi izkrīt skrienot? Pie mierīga tempa labi pielāgots klips turas. Pie sprintiem un lēcieniem drošākas ir austiņas ar austiņu aizķeri. Klips var arī slikti derēt ļoti lielai vai ļoti mazai ausij.

    Kāda ūdensizturība ir pietiekama skriešanai? Uz sviedriem un vieglu lietu pietiek ar IPX4. Ja skrien katru laiku, izvēlies IPX5, kas ir izturība pret ūdens strūklu. IPX7 un IPX8 klases attiecas uz iegremdēšanu un automātiski neietver izturību pret strūklu.

    Vai maratonā var skriet ar austiņām? Tas atkarīgs no sacensību noteikumiem. Daži organizatori aizliedz austiņas, citi tās atļauj. World Athletics noteikumi aizliedz tām elites sportistiem. Pirms starta pārbaudi sava skrējiena noteikumus.

    Vai var peldēt ar skriešanas austiņām? Austiņas ar IPX4 un IPX5 nav piemērotas peldēšanai. IPX8 klase nozīmē izturību pret iegremdēšanu, bet tikai ražotāja norādītajos apstākļos, tāpēc pirms peldēšanas pārbaudi tās instrukcijā.

  • iPhone Duo apvalks: kurš aizsargā eņģi? Reitings [2026]

    iPhone Duo apvalks: kurš aizsargā eņģi? Reitings [2026]

    Labākā etu iPhone Duo šodien ir Spigen Tough Armor Pro MagFit: bruņota, ar aizsargu uz eņģēm un MagSafe magnētiem. Ja vēlies aizsargu uz eņģēm un statīvu vienā, izvēlies Spigen Slim Armor Pro S. Visplānākais ir CARE by PanzerGlass Discovery: 0,9 mm biezums un 14 g.

    iPhone Duo priekšpārdošana, kas pirms prezentācijas tika saukta par iPhone Fold, sākas 16. oktobrī plkst. 14:00, bet pārdošana 23. oktobrī. Telefona cena sākas no 9 999 zlotiem, tāpēc etu parasti pērk kopā ar to, nevis nedēļu vēlāk.

    Etu saliekamajam iPhone izvēlas citādi nekā parastajam. Jāizlemj, vai aizsargāt eņģi, cik biezuma un svara vēl pievienot un kā etu sadarbosies ar ārējo ekrānu. Zemāk skaidrojam šos trīs lēmumus un salīdzinām septiņas etu četrām zīmēm, kas pieejamas veikalā.

    Etui iPhone Duo: uz ko pievērst uzmanību saliekamajam iPhone

    Salokāms telefons sastāv no divām pusēm un locītavas starp tām. Tāpēc gandrīz katrs iPhone Duo apvalks sastāv no divām atsevišķām daļām: viena pārklāj pusi ar ārējo ekrānu, otra – pusi ar kamerām. Atšķirības sākas pie locītavas.

    Locītavas aizsargs: slēgts vai atklāts

    Duo locītava sastāv no vairāk nekā 100 elementiem un ir viena no visvairāk pakļautajām salokāmā telefona daļām. Apvalki šeit dalās divās grupās:

    • Ar locītavas aizsargu. Elastīgs siksniņš aizsedz muguru un savieno abus apvalka gabalus. Tas aizsargā locītavu, bet pievieno biezumu.
    • Ar atklātu locītavu. Divas neatkarīgas čaulas, mugura paliek virspusē. Apvalks ir plānāks, taču locītavai nav nekādas aizsardzības.

    Ja telefons bieži krīt uz grīdas, izvēlies locītavas aizsargu. Ja tu to galvenokārt nēsā somā un tev svarīgs izskats, atklāta locītava būs pietiekama.

    Biezums un svars: Duo jau ir smags

    iPhone Duo sver 254 g un ir smagākais iPhone vēsturē. Salocīts tas ir 11,3 mm biezs. Katrs apvalks pievieno vēl gramus un milimetrus, un telefonā, kas tiek nēsāts kabatā, to jūt vairāk nekā klasiskajā iPhone.

    Tāpēc šajā gadījumā plāns apvalks ir jēgpilnāks nekā parasti. Cietais apvalks nodrošina labāku aizsardzību, bet padara Duo par lielu kluci.

    MagSafe caur divām pusēm

    Duo uzlādējas bezvadu režīmā caur MagSafe un Qi2 ar jaudu līdz 25 W. Lielākajai daļai šajā sarakstā iekļauto apvalku ir iebūvēti magnēti, tāpēc lādētājs, maks vai automobiļa turētājs turas caur apvalku. Magnētu nav Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear versijā un Bizon Case Tur.

    Ievērojami ir divi ierobežojumi. Attiecībā uz Tough Armor Pro Spigen brīdina, ka daļa MagFit aksesuāru var nederēt, jo traucē aizsardzības vāks. Attiecībā uz Slim Armor Pro S ražotājs norāda, ka daži magnētiskie un bezvadu lādētāji var uzlādēt ar pārtraukumiem vai vispār neuzlādēt, un iesaka uzlādēt ar kabeli.

    Kreisā ekrāna mala un iestatījums Shift Left Edge

    Apple paredzēja, ka biezas apvalki var pārklāt ekrāna malu. Iestatījumos Ekrāns un spilgtums ir opcija, kuru angļu valodas iOS versija sauc par Shift Left Edge. Tā apmēram divkāršo melno apmali kreisajā ekrāna pusē, lai atpakaļgaitas žests darbotos pareizi, kad apvalka mala pārklāj daļu displeja.

    Opciju atrada Nicolas Lellouche testu laikā tūlīt pēc septembra prezentācijas, un to aprakstīja MacRumors. Pateicoties tai, bruņota korpusa mala netraucē atpakaļgaitai.

    Labākie etui iPhone Duo: mūsu izvēles

    Veikalā mums ir etui četru zīmolu: Spigen, UAG, PanzerGlass un Bizon. Trīs Spigen modeļi aizsargā eņģi, bet pārējie etui no saraksta atstāj to atklātu. Etui ESR un Tech-Protect vēl nav pieejami.

    1. Spigen Tough Armor Pro MagFit: labākā aizsardzība

    Pa labi labi redzams siksna, kas nosegt eņģi un savieno abas etui puses.

    mūsu izvēle ikvienam, kurš vēlas aizsargāt visu tālruni. Spigen Tough Armor Pro MagFit ir pilna aizsardzība par piekari, kas vienlaikus savieno abus vāka elementus, un tam ir bruņota konstrukcija ar stūru amortizāciju. Veikalā tas ir pieejams ar nosaukumu „Tough Armor Mag”, bet EAN kods atbilst Pro versijai no Spigen mājaslapas.

    • Polikarbonāts un TPU ar Air Cushion amortizācijas tehnoloģiju
    • Pilna aizsardzība par piekari, saskaņā ar Spigen, ir slaidāka nekā iepriekšējās šīs markas aizsardzības
    • N52 magnēti MagSafe
    • Pacelti mali ap ekrānu un kamerām
    • Mums ir divās krāsās: melnā un Metal Slate

    Priekšrocības:

    • Bruņota konstrukcija
    • Aizsardzība par piekari savieno abus vāka pusītes

    Trūkumi:

    • Aizsardzība par piekari pievieno biezumu
    • Var traucēt dažiem MagFit aksesuāriem

    2. Spigen Slim Armor Pro S MagFit: aizsardzība par piekari un statīvs

    Slim Armor Pro S: metāla gredzens, kas darbojas kā statīvs, un aizsardzība locītavai.

    Spigen Slim Armor Pro S MagFit ir vienīgais apvalks salikumā, kas apvieno locītavas aizsardzību un statīvu. Saskaņā ar Spigen teikto, aizsardzība nosegs visu locītavu, un tās tekstūra ir izstrādāta tā, lai netraucētu salikšanai. Aizmugurē ir metāla gredzens, kas griežas par 360°, un darbojas kā atbalsts dažādos leņķos.

    • Polikarbonāts un TPU ar Air Cushion amortizāciju
    • Pilnīga locītavas aizsardzība, SecuLink sistēma, kas savieno abas daļas
    • Metāla gredzens ar statīvu, griešanās par 360°
    • N52 magnēti MagSafe aksesuāriem

    Priekšrocības:

    • Virsma un statīvs vienā apvalkā
    • Gredzens griežas par 360°, tāpēc vari novietot telefonu gan vertikāli, gan horizontāli

    Trūkumi:

    • Spigen brīdina, ka daļa magnētisko un bezvadu lādētāju var nedarboties caur apvalku
    • Gredzens pievieno biezumu aizmugurē

    3. Spigen Ultra Hybrid Pro: caurspīdīgs ar aizsargu uz eņģēm

    Ultra Hybrid Pro MagFit krāsā Frost Black.

    Ja vēlies, lai caur apvalku būtu redzams telefons, bet eņģe paliktu aizsargāta, izvēlies Spigen Ultra Hybrid Pro. Saskaņā ar ražotāja teikto, apvalkam ir eņģes aizsargs ar SecuLink sistēmu, kas nosedz locīšanās vietu un netraucē salocīt. Veikalā ir divas versijas:

    Abām versijām saskaņā ar Spigen ir aizsardzība pret dzeltenēšanu.

    Ultra Hybrid Pro Crystal Clear, versija bez magnētiem.

    Priekšrocības:

    • Virsma ar eņģēm plānā apvalkā, caur kuru redzams telefons
    • Izvēlei versija ar MagSafe vai bez

    Trūkumi:

    • Crystal Clear versijā nav magnētu, tāpēc MagSafe lādētājs nepieslēgsies
    • Bez statīva

    4. UAG Mouve XTE: ar 360° statīvu

    UAG Mouve XTE: pa kreisi abas apvalka puses, pa labi izklātais statīvs.

    UAG Mouve XTE ir aprīkots ar metālu griežamu statīvu 360°. Salokamā telefonā tas ir noderīgāks nekā parastajā, jo izklātais 7,6″ ekrāns labi der filmām un FaceTime sarunām uz galda. Statīvs darbojas arī kā gredzens uz pirksta.

    • Divas daļas: puscaurspīdīga polikarbonāta plāksne un TPU (termoplastiska poliuretāna) rāmis ar soft touch apdari
    • Izsistšanas tests saskaņā ar MIL-STD-810G 516.6 (ražotāja deklarācija), Air-Soft stūri
    • Integrēts MagSafe modulis
    • Mums ir divās krāsās: ash un ice

    Priekšrocības:

    • Statīvs vertikāli un horizontāli
    • Deklarētais kritiena standarts vieglajā konstrukcijā

    Trūkumi:

    • Ražotāja attēlos eņģe ir atklāta

    5. UAG Mouve: izturīgs bez papildinājumiem

    UAG Mouve ir divas neatkarīgas čaulas, eņģe paliek atklāta.

    UAG Mouve ir tas pats materiāls un tā pati deklarētā norma MIL-STD-810G kā XTE, bet bez statīva. Aizmugure ir plakana, bez izvirzīta atbalsta. Tas ir labs izvēle, ja vēlies izturīgu stūru aizsardzību, bet statīvu nevajag.

    Priekšrocības:

    • Deklarētā krišanas norma, bez izvirzīta statīva
    • Caurskatāma aizmugure ļauj redzēt telefonu

    Trūkumi:

    • Atklāta eņģe, kā XTE

    6. CARE by PanzerGlass Discovery: vissmalkākais

    Aramīda aizmugures PanzerGlass Discovery: plānas, bet eņģe paliek virsū.

    CARE by PanzerGlass Discovery ir izgatavots no aramīda šķiedras, no tās pašas materiālu ģimenes kā kevlar. Saskaņā ar ražotāja teikto, tam ir 0,9 mm biezums un svars 14 g, tādējādi pie 254 g telefona tas pievieno ļoti maz. Tas ir vienīgais etuis šajā salīdzinājumā, kuram ražotājs norāda biezumu un svaru.

    • Aramīda šķiedra, stingra un izturīga pret skrāpējumiem
    • Paaugstinātas malas ap kamerām
    • Savietojams ar MagSafe un Qi

    Priekšrocības:

    • Ļoti plāns un viegls
    • Duo paliek plāns salocīts

    Trūkumi:

    • Nav deklarētā kritiena standarta un amortizējošu stūru
    • Atklāts eņģe

    7. Bizon Case Tur: piecās krāsās

    Bizon Case Tur: divas daļas ar šķērsgriezuma iegriezumiem.

    Bizon Case Tur ir vāciņš no plastmasas ar raksturīgiem šķērsgriezuma iegriezumiem. Tas ir vienīgais vāciņš salikumā piecās krāsās: melnā, tumši zilā, gaiši pelēkā, gaiši zilā un sarkanā.

    • Plastmasa, divas atsevišķas daļas
    • Paaugstinātas malas ap ekrānu un kamerām
    • Savietojams ar bezvadu uzlādi

    Priekšrocības:

    • Vislielākais krāsu izvēles klāsts
    • Izteiksmīgs raksts ar šķērseniskām iegriezumiem

    Trūkumi:

    • Nav MagSafe magnētu
    • Ražotāja attēlos eņģe ir atklāta

    [hs_products ids=”147879,149078,149077,149075,147356,147354,146924,149101″ cols=”4″]

    iPhone Duo apvalks tabulā: eņģe, MagSafe, statīvs

    ĪpašībaSpigen Tough Armor ProSpigen Slim Armor Pro SSpigen Ultra Hybrid ProUAG Mouve XTEUAG MouvePanzerGlass DiscoveryBizon Case Tur
    Vērtnes aizsardzība✅✅✅❌❌❌❌
    MagSafe✅✅✅ versija MagFit✅✅✅❌
    Statīvs❌✅ ring 360°❌✅ rotējošs 360°❌❌❌
    MateriālsPC + TPUPC + TPUPC (MagFit) vai PC + TPU (Crystal Clear)PC + TPUPC + TPUaramīda šķiedraplastmasa
    Aizsardzība pret kritieniemAir CushionAir CushionAir Cushiontest MIL-STD-810Gtest MIL-STD-810Gnav datupaaugstinātas malas
    Labākais priekšmaksimālu aizsardzībuaizsardzību ar statīvutelefonu krāsas parādīšanaiskatīšanai uz galdaikdienas aizsardzībuplāna telefonakrāsas izvēlei

    Kā izvēlēties īsumā:

    • Bieži izsiti telefonu? Spigen Tough Armor Pro.
    • Vēlies vērtnes aizsardzību un statīvu? Spigen Slim Armor Pro S.
    • Patīk caurspīdīgas vāciņi? Spigen Ultra Hybrid Pro MagFit.
    • Svarīgāks statīvs nekā vērtnes aizsardzība? UAG Mouve XTE.
    • Vai vēlies stūru aizsardzību bez papildinājumiem? UAG Mouve.
    • Vai nēsā Duo kabatā? PanzerGlass Discovery.
    • Vai meklē konkrētu krāsu? Bizon Case Tur.

    Ko vēl iegādāties iPhone’ā Duo

    Izliekamajam telefonam ir vērts uzreiz padomāt par divām lietām, izņemot apvalku.

    Ekrāna aizsardzība. Uz ārējā ekrāna vari uzlikt cietā stikla aizsargstiklu iPhone’ā Duo. Iekšējais ekrāns locās, tāpēc stikls uz tā neizturēs. Šeit paliek tikai plēve uz iPhone’ā Duo ekrāna.

    Lādētājs. Apple to nepievieno kastē. Lai uzlādētu Duo līdz 50% apmēram 20 minūtēs, nepieciešams vismaz 60 W jaudas lādētājs. Konkrētos modeļus salīdzinājām rakstā kāds lādētājs iPhone’ām Duo.

    Ja joprojām šaubies, vai vispār iegādāties Duo, ieskaties mūsu salīdzinājumā iPhone Duo vs Galaxy Z Fold 8 vai rakstā par cenu un iPhone Duo iznākšanu Polijā.

    Kopsavilkums: kādi apvalki iPhone’ām Duo

    • Labākā aizsardzība: Spigen Tough Armor Pro MagFit, bruņots apvalks ar aizsardzību uz eņģēm.
    • Aizsardzība uz eņģēm ar statīvu: Spigen Slim Armor Pro S MagFit.
    • Caurskatāms ar aizsardzību uz eņģēm: Spigen Ultra Hybrid Pro, ar magnētiem vai bez.
    • Visvieglākais un visplānākais: CARE by PanzerGlass Discovery, 0,9 mm un 14 g.
    • Visvairāk krāsu: Bizon Case Tur, bet bez MagSafe.

    Izvēle apvalku iPhone’ām Duo vēl pieaugs. Ja vēlies saņemt apvalku telefona saņemšanas dienā, pasūti to kopā ar priekšpasūtījumu. Pašreizējo piedāvājumu atradīsi kategorijā apvalki iPhone’ām Duo, un, pasūtot no 100 zlotiem, piegāde ir bez maksas.

    BUK

    Vai Duo iPhone apvalks aizsargā eņģi? Ne katrs. Mūsu piedāvājumā eņģi aizsargā Spigen apvalki: Tough Armor Pro, Slim Armor Pro S un Ultra Hybrid Pro. UAG Mouve, UAG Mouve XTE, PanzerGlass Discovery un Bizon Case Tur atstāj eņģi atklātu.

    Vai MagSafe apvalks darbojas ar iPhone Duo? Jā. iPhone Duo atbalsta MagSafe un Qi2 līdz 25 W, un lielākajai daļai apvalku no šī saraksta ir iebūvēti magnēti. Magnētu nav Spigen Ultra Hybrid Pro Crystal Clear un Bizon Case Tur. Ar Spigen Tough Armor Pro daļa MagFit aksesuāru var nederēt eņģes aizsardzības dēļ.

    Vai ir iespējams uzlīmēt cietu stiklu uz iPhone Duo iekšējā ekrāna? Nē. Iekšējais ekrāns locās, tāpēc to aizsargā tikai plēve. Cietais stikls ir piemērots tikai ārējam ekrānam.

    Vai Galaxy Z Fold apvalks der iPhone Duo? Nē. iPhone Duo ir citi izmēri (salocītā stāvoklī 84,1 × 117,8 × 11,3 mm) un cita kameru un pogu izkārtojuma. Jums ir nepieciešams apvalks, kas izstrādāts Duo.

    Vai iPhone Duo apvalks aizsedz ārējo ekrānu? Biezāki apvalki var nedaudz pārklāt kreiso ekrāna malu. Apple to ir paredzējis ar Shift Left Edge iestatījumu, kas paplašina melno rāmīti pa kreisi, lai atpakaļgaitas žests darbotos bez problēmām.

    Cik sver iPhone Duo ar apvalku? Pats telefons sver 254 g. PanzerGlass Discovery pievieno 14 g. Pārējo apvalku masas ražotāji nenorāda.

    Kad būs nākamie iPhone Duo apvalki? Veikalā jau ir pieejami Spigen, UAG, PanzerGlass un Bizon apvalki, un pakāpeniski pievienosies arī citas markas. Pašreizējo izvēli vienmēr atradīsi iPhone Duo apvalku kategorijā.

  • POCO F9 Ultra pret F8 Ultra: vai vērts pāriet?

    POCO F9 Ultra pret F8 Ultra: vai vērts pāriet?

    Visnozīmīgākais šajā salīdzinājumā ir tas, kas nav mainījies: abiem telefoniem ir tas pats procesors Snapdragon 8 Elite Gen 5. F9 Ultra pievieno 8 050 mAh akumulatoru, nevis 6 500 mAh, ekrānu ar 185 Hz, nevis 120 Hz un galveno kameru ar 200 MP. Savukārt tas ir smagāks, biezāks un dārgāks: no 3 299 zlotiem pret 2 799 zlotus par F8 Ultra.

    Īsa atbilde: pāreja parasti nav izdevīga. Ja tu pērk pirmo reizi, F9 Ultra ir jēga, galvenokārt tad, ja tev vissvarīgākais ir akumulators. Pārējos gadījumos lētākais F8 Ultra piedāvā gandrīz to pašu.

    Zemāk ir pilna tabula, atšķirības punktu pa punktam un atbilde uz jautājumu, vai F8 Ultra vāks un lādētājs der F9 Ultra. Vērts zināt uzreiz, ka nevienā no šiem telefoniem Polijas kastē nav lādētāja.

    Pa kreisi POCO F9 Ultra, pa labi POCO F8 Ultra. Redzams pavisam cits kameru salikums. Foto: Xiaomi.

    POCO F9 Ultra vs F8 Ultra: salīdzināšanas tabula

    Parametrs POCO F9 Ultra POCO F8 Ultra
    Premjera 2026. gada 1. septembris 2025. gada 26. novembris
    Cena Polijā (Xiaomi, 2026. gada 02.10.) no 3 299 PLN no 2 799 PLN
    Procesors Snapdragon 8 Elite Gen 5 + VisionBoost D8 čips Snapdragon 8 Elite Gen 5
    Atmiņa 12/256, 16/512, 16 GB/1 TB 12/256, 16/512 GB
    Ekrāns 6,9″ AMOLED, 185 Hz 6,9″ AMOLED, 120 Hz
    Augstākā spilgtuma (25% ekrāna) 4 500 nits 3 500 nits
    Ekrāna stikls Gorilla Glass 7i POCO Shield Glass
    Galvenā kamera 200 MP, OIS 50 MP Light Fusion 950, OIS
    Tālskatis 50 MP, periskops 5x, OIS 50 MP, periskops 5x, OIS
    Ultraskats / priekšējā kamera 50 MP / 32 MP 50 MP / 32 MP
    Baterija 8 050 mAh 6 500 mAh
    Vadu / bezvadu uzlāde 100 W / 50 W 100 W / 50 W
    Atpakaļgaitas uzlāde 27 W vadu, 22,5 W bezvadu 22,5 W vadu, bezvadu (jauda nav norādīta)
    Izmēri 163,49 × 77,94 × 8,74 mm 163,33 × 77,82 × 7,9 mm (melns) / 8,3 mm (Denim Blue)
    Svars 235 g 218 g (melns) / 220 g (Denim Blue)
    Izturība IP68 IP68
    Lādētājs kastē (PL) ❌ ❌

    Dati saskaņā ar ražotāja specifikāciju (F9 Ultra, F8 Ultra) un Polijas Xiaomi veikalu.

    Veiktspēja: tas pats Snapdragon, papildu čips spēlēm

    Abi ir ar Snapdragon 8 Elite Gen 5, ražots 3 nm procesā, tāpēc ikdienas lietošanā un lietotnēs atšķirību nejutīsi. Geekbench 6 testā GSMArena pat izmērīja nedaudz zemākus rezultātus F9 Ultra (3 530 / 10 500 punkti salīdzinājumā ar 3 636 / 10 876 punktiem).

    Chip VisionBoost D8 un tā darba efekts spēlē. Foto: Xiaomi.

    F9 Ultra pievieno atsevišķu čipu VisionBoost D8. Saskaņā ar Xiaomi tas atbild par kadru interpolāciju līdz 185 kadriem/s, ko atbalsta vairāk nekā 20 spēles. Attēla detaļu uzlabošana (AI Super Resolution) pagaidām darbojas tikai piecās spēlēs, tostarp PUBG Mobile un Genshin Impact.

    Ir arī jauns variants 16 GB/1 TB. Ja telefonā ir daudz 8K filmu, tas ir arguments. Lielākajai daļai cilvēku 256 GB vai 512 GB būs pietiekami.

    Ekrāns: 185 Hz un augstāka spilgtums

    Abi ekrāni ir 6,9 collas un ar to pašu izšķirtspēju 2608 × 1200. Atšķirības ir:

    • atsvaidzināšana 185 Hz pret 120 Hz F8 Ultra,
    • maksimālā spilgtums 4 500 nitu pret 3 500 nitu (abi pie 25% ekrāna virsmas); GSMArena mērījumos tas ir 4 333 pret 3 509 nitu,
    • Gorilla Glass 7i vietā POCO Shield Glass.

    185 Hz tomēr darbojas tikai atbalstītajās spēlēs. Saskaņā ar GSMArena F9 Ultra sistēmā un lietotnēs darbojas 120 Hz, tāpat kā F8 Ultra, tāpēc ritinot atšķirību nepamanīsi.

    Kameru: 200 MP, bet mazāka matrica

    POCO F9 Ultra kameru sala ar galveno 200 MP kameru un 5x teleobjektīvu

    POCO F9 Ultra kameru sala. Attēls: Xiaomi.

    F9 Ultra ir galvenā kamera 200 MP vietā 50 MP. Tomēr tas automātiski nenozīmē labākus attēlus. Saskaņā ar GSMArena F8 Ultra matrica ir fiziski lielāka (1/1,31″ pret 1/1,56″), un lielāka matrica kopumā savāc vairāk gaismas.

    Praksē 200 MP noderēs, kad vēlies stipri kadrēt attēlus vai drukāt tos lielā formātā. GSMArena jaunā kameru sauc par vairāk sānu maiņu nekā uzlabojumu, lai gan nakts attēlus no F9 Ultra vērtē ļoti labi.

    Pārējais komplekts ir gandrīz tāds pats: teleobjektīvs 50 MP ar 5x optisko tālummaiņu un OIS, platleņķa 50 MP un priekšējā kamera 32 MP. F9 Ultra pievieno slow motion līdz 1920 kadriem/s Full HD.

    Akumulators un uzlāde: lielākā atšķirība

    8 050 mAh ir par 1 550 mAh vairāk nekā 6 500 mAh F8 Ultra, t.i., gandrīz par ceturto daļu vairāk. Tas ir spēcīgākais arguments par jauno modeli, īpaši, ja spēlē vai daudz ieraksti.

    Uzlādes jauda ir tāda pati: 100 W vadu, 50 W bezvadu. Tā kā F9 Ultra akumulators ir lielāks, tas uzlādējas ilgāk. GSMArena testā ar oriģinālo Xiaomi lādētāju F9 Ultra bija 61% pēc 30 minūtēm un pilns akumulators pēc nedaudz mazāk nekā stundas. F8 Ultra ar oriģinālo Xiaomi lādētāju GSMArena testā uzlādējās līdz pilnam 39 minūtēs.

    POCO F9 Ultra lādē ar kabeli otro telefonu

    Vadu atpakaļuzlāde POCO F9 Ultra. Attēls: Xiaomi.

    Spēcīgāka ir arī atpakaļuzlāde: vadu 27 W F9 Ultra pret 22,5 W F8 Ultra. Ar kabeli vari uzlādēt austiņas, pulksteni vai pat otro telefonu.

    Spēles un temperatūra: vai F9 Ultra pārkarst?

    Spēlēšana uz POCO F9 Ultra turēta horizontāli

    POCO F9 Ultra spēlē. Attēls: Xiaomi.

    F9 Ultra tiek reklamēts kā telefons spēlētājiem, taču GSMArena tests parāda otro medaljas pusi. Saskaņā ar recenzentu teikto telefons zem slodzes stipri uzkarst, un dzesēšanas sistēma ne visai labi tiek galā ar siltuma novadīšanu. Ilgstošās sesijās veiktspēja samazinās.

    185 Hz ekrāns un kadru interpolācija darbojas tikai atbalstītajās spēlēs. Ja spēlē citas spēles, F9 Ultra uzvedīsies praktiski kā F8 Ultra, tikai ar lielāku akumulatoru.

    Ieteikums: spēlēšanai izvēlies plānu apvalku. Biezs bruņu apvalks apgrūtina siltuma novadīšanu, un, ja telefons uzkarst, tas ir jūtama atšķirība.

    Izmēri un svars: F9 Ultra ir smagāks

    Lielāks akumulators nozīmē arī lielāku svaru. F9 Ultra svars ir 235 g un tā biezums ir 8,74 mm. F8 Ultra svars ir 218–220 g un biezums ir 7,9–8,3 mm, atkarībā no krāsas. Atšķirība 15–17 g ir jūtama, ilgstoši turot telefonu ar vienu roku. Abiem modeļiem ir IP68 aizsardzība.

    Vai POCO F8 Ultra apvalks der F9 Ultra?

    Nē. Priekšējie izmēri ir gandrīz identiski, bet F9 Ultra ir biezāks, un, galvenais, tam ir pavisam cita kameru salikuma konfigurācija. To var redzēt ražotāja attēlos augstāk. Spriežot pēc tiem, kameras izgriezums F8 Ultra apvalkā nesakritīs ar F9 Ultra objektīviem.

    Neviens aksesuāru ražotājs mūsu piedāvājumā nenorāda apvalku kā kopīgu abiem modeļiem. F9 Ultra nepieciešams jauns apvalks un jauns stikls.

    Bizon Case Angelo POCO F9 Ultra: dūmakaini aizmugure un melns rāmis.

    Bizon Case MatteO POCO F9 Ultra ar magnētisko gredzenu.

    3mk FlexibleGlass stikls ekrānam un GrizzGlass stikls kamerai.

    Veikalā F9 Ultra tu atradīsi, piemēram:

    [hs_products category=”2678″ limit=”6″ sort=”sales”]

    Pilnu piedāvājumu atradīsi kategorijā piederumi POCO F9 Ultra. Ja paliec pie F8 Ultra, ieskaties kategorijā piederumi POCO F8 Ultra.

    Ieteikums: abos telefonu iepakojumos ir vienkārša aizsargājoša vāciņa no Xiaomi. Sākumā pietiek, bet nav stikla vai kameras aizsardzības.

    Lādētājs: Polijā tā nav iepakojumā

    Uz Polijas Xiaomi mājaslapas abos modeļos iepakojumā ir telefons, USB-C kabelis, vāciņš un SIM kartes adata. Lādētāja nav, lai gan globālajā specifikācijā F9 Ultra ir minēts strāvas adapteris. Ja tev jau ir Xiaomi 100 W lādētājs F8 Ultra, tu to varēsi izmantot arī ar F9 Ultra. Pilnus 100 W abi modeļi sasniedz tikai ar Xiaomi lādētāju.

    Tādēļ, ja tu pērk lādētāju no jauna, tas nav obligāti jābūt oriģinālam Xiaomi. GSMArena testā F8 Ultra ar USB Power Delivery 120 W lādētāju un PPS līdz 20 V uzlādējās gandrīz tikpat ātri kā ar oriģinālu: 76% pēc 30 minūtēm pret 78%. 100 W lādētājs ar PPS tikai līdz 16 V deva 55% pēc pusstundas.

    Tādēļ meklē lādētāju ar PPS līdz apmēram 20 V, nevis tikai ar lielu vatu skaitu. GSMArena testēja F9 Ultra tikai ar Xiaomi lādētāju, bet tam ir tas pats 100 W uzlādes sistēma. Konkrētus modeļus mēs apspriežam ceļvedī kāda ir labākā lādētāja POCO F8 Ultra, un pilns izvēles klāsts ir kategorijā tīkla lādētāji.

    Bezvadu uzlāde un magnētiskie aksesuāri

    Pilnus 50 W bezvadu abi modeļi sasniedz tikai ar Xiaomi statīvu. Ar parasto indukcijas lādētāju uzlāde ir daudz lēnāka: GSMArena testā F8 Ultra uz Qi2 lādētāja uzlādējās ar jaudu apmēram 8 W. F9 Ultra tā netika testēta, bet tai ir tā pati uzlādes sistēma.

    Neviens no modeļiem nav aprīkots ar magnētiem. Lai izmantotu magnētiskos automobiļu turētājus, powerbankus vai lādētājus, nepieciešama korpuss ar magnētisko gredzenu, piemēram, minētais Bizon Case MatteO. Turētājus atradīsi kategorijā telefonu turētāji, bet lādētājus kategorijā induktīvās lādētāji.

    F9 Ultra spēj arī bezvadu veidā uzlādēt citas ierīces ar jaudu 22,5 W. Pietiek, ja uz tā aizmugures noliksi austiņas vai pulksteni. F8 Ultra arī ir bezvadu atpakaļējā uzlāde, bet Xiaomi nenorāda tās jaudu.

    POCO F9 Ultra vai F8 Ultra: kuru izvēlēties?

    Jūsu situācija Izvēlieties
    Jums ir F8 Ultra un esat apmierināts ar to Palieciet pie F8 Ultra
    Jums ir F8 Ultra, bet akumulators nepietiek visai dienai spēlējot F9 Ultra
    Pērkat pirmo POCO telefonu un skaitāt katru santīmu F8 Ultra
    Spēlējat spēles ar 185 Hz atbalstu F9 Ultra (ņemiet vērā sasilšanu)
    Jums svarīgāks ir vieglāks telefons F8 Ultra
    Jums nepieciešami 1 TB atmiņas F9 Ultra

    Ja jums ir vecāks modelis, mēs salīdzinājām arī POCO F8 Ultra ar F7 Ultra. Noplūdes pirms izlaišanas un modelis F9 Pro ir aprakstīti rakstā POCO F9 Pro un F9 Ultra: izlaišana un noplūdes.

    Kopsavilkums: POCO F9 Ultra vs F8 Ultra

    • Tas pats procesors. Atšķirība attiecas tikai uz spēlēm, kas atbalsta VisionBoost D8 mikroshēmu, un F9 Ultra tajās sasilst vairāk.
    • Lielāka akumulators (8 050 mAh) ir spēcīgākais arguments par jauno modeli.
    • 185 Hz un 200 MP uz papīra izskatās iespaidīgi, bet ikdienas lietošanā atšķirība ir mazāka, nekā liek domāt skaitļi.
    • F8 Ultra ir lētāks: par 500 zlotiem, turklāt vieglāks un joprojām ļoti jaudīgs.
    • F8 vāciņš neder, bet Xiaomi lādētājs der. Polijā neviens no tiem nesatur lādētāju.

    Neskatoties uz izvēli, jauno telefonu ir vērts uzreiz pasargāt. Sāc ar kategoriju piederumi POCO F9 Ultra. Pasūtot no 100 zlotiem, piegāde ir bez maksas.

    BUJ

    Vai ir vērts pāriet no POCO F8 Ultra uz F9 Ultra? Lielākajai daļai cilvēku nē. Abiem ir tas pats procesors, tāpēc pāreja ir jēga galvenokārt tad, ja nepieciešams lielāks akumulators.

    Vai POCO F8 Ultra vāciņš der F9 Ultra? Nē. F9 Ultra ir biezāks un tam ir atšķirīga kameru salikuma konfigurācija, tāpēc izgriezums F8 Ultra vāciņā netiks trāpīts objektīvos. Tev ir nepieciešams vāciņš, kas izstrādāts F9 Ultra.

    Cik maksā POCO F9 Ultra Polijā? Xiaomi Polijas mājaslapā POCO F9 Ultra cena sākas no 3 299 zlotiem par 12/256 GB versiju. F8 Ultra ir pieejams no 2 799 zlotiem.

    Vai POCO F9 Ultra komplektā ir lādētājs? Polijā nē. Saskaņā ar Polijas Xiaomi mājaslapu kastē ir telefons, USB-C kabelis, vāciņš un SIM kartes adata. Lādētāju jāiegādājas atsevišķi vai jāizmanto Xiaomi 100 W lādētājs, ja tas jau ir pieejams.

    Vai POCO F8 Ultra lādētājs uzlādēs F9 Ultra? Jā. Xiaomi 100 W lādētājs uzlādēs F9 Ultra ar pilnu jaudu, jo abiem modeļiem ir tas pats uzlādes sistēma. Citu ražotāju lādētājiem meklējiet PPS atbalstu līdz apmēram 20 V.

    Vai POCO F9 Ultra ir labāka kamera nekā F8 Ultra? Tam ir galvenā kamera ar augstāku izšķirtspēju (200 MP pret 50 MP), bet F8 Ultra ir fiziski lielāka matric. Teleobjektīvs 5x, platleņķa un priekšējā kamera abos modeļos ir ļoti līdzīgas.

  • Labākie iPhone 18 Pro apvalki: 10 modeļu rangs

    Labākie iPhone 18 Pro apvalki: 10 modeļu rangs

    Labākā iPhone 18 Pro vāciņš ir ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: bruņots, ar izvelkamu statīvu un MagSafe magnētiem. Ja vēlies parādīt telefona krāsu, izvēlies caurspīdīgu Spigen Ultra Hybrid MagSafe, bet, ja meklē bruņu vāciņu ar MagSafe kritieniem līdz 5,5 m saskaņā ar ražotāju, UAG Pathfinder.

    Visi vāciņi rangā ražotāji apzīmē kā „17 Pro / 18 Pro”, jo abu telefonu korpusiem ir tie paši izmēri. Kāpēc tā ir un ko no 17 Pro nevarēsi pārvietot, izskaidrojam tekstā vai iPhone 17 Pro vāciņš der 18 Pro.

    Zemāk ir 10 vāciņu rangs no astoņām zīmēm, salīdzinājums tabulā un ieteikumi, kuri izvēlēties konkrētām vajadzībām.

    iPhone 18 Pro un oriģinālais caurspīdīgais vāciņš Apple ar MagSafe. Attēli: Apple.

    Uz ko pievērst uzmanību, izvēloties vāciņu iPhone 18 Pro

    MagSafe ir pirma lieta, ko pārbaudīt. Caura vāciņa bez magnētiem iPhone 18 Pro joprojām uzlādēsies bezvadu režīmā, bet MagSafe lādētājs turēsies vājāk, un maciņš vai automašīnas turētājs var nokrist. Tāpēc meklējiet vāciņu ar iebūvētu magnētisko gredzenu.

    Otrā lieta ir kameras aizsardzība. Kameru sala izvirzās no aizmugures, un galvenajā kamerā strādā jauns mainīgais diafragmas atvērums. Meklējiet vāciņu ar malu, kas ir augstāka par objektīviem, vai ar kameras aizsargu. Vairāk par pašu diafragmu mēs rakstījām rakstā vai MagSafe kaitē iPhone 18 Pro kamerai.

    Trešā lieta ir vāciņa tips. Jums ir trīs grupas izvēlei:

    • Bruņota: biezāka, ar amortizāciju stūros, bieži ar statīvu.
    • Hibrīda un caurspīdīga: stingras aizmugures ar elastīgu rāmi, plānas ikdienai.
    • Ar vāku vai 360°: aizsargā arī ekrānu, bet ir visbiezākās.

    Padoms: vāciņu vienmēr pārbaudiet attiecībā uz pogām un izgriezumiem kamerai produkta attēlos. Labam vāciņam ir atsevišķi, precīzi izgriezumi un mala, kas izvirzās virs objektīviem.

    Reitings: 10 labākie vāciņi iPhone 18 Pro

    1. ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: bruņota ar statīvu

    ESR Cyber Tough Kickstand: statīvs ir rāmis ap kameru salu.

    Mūsu favorīts. ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe ir trīsslāņu konstrukcija ar Air Guard spilventiņiem stūros, kas absorbē trieciena enerģiju.

    ESR deklarē šai sērijai Military Grade aizsardzību 7x līmenī. Statīvs ir metāla rāmis ap kameru salu: izklāts tur telefonu uz galda, bet salocīts darbojas kā papildu buferis, kas aizsargā objektīvus.

    Kam: ja telefons bieži nokrīt uz cietām virsmām, un tu arī skaties uz tā filmas.

    Trūkums: tas ir viens no biezākajiem etuī šajā salīdzinājumā.

    2. Spigen Ultra Hybrid MagSafe: caurspīdīgs

    Spigen Ultra Hybrid MagSafe Clear/White versijā, ar balto magnētisko gredzenu.

    Spigen Ultra Hybrid MagSafe ir klasiskā Spigen hibrīdu sērija. Cietās polikarbonāta aizmugures apvienojas ar elastīgu TPU rāmi, un stūros Spigen izmanto Air Cushion tehnoloģiju, proti, gaisa spilvenus.

    Vāciņš ir plāns, un caur caurspīdīgajām aizmugurēm ir redzama telefona krāsa. Paaugstinātie mali aizsargā ekrānu un kameru no skrāpējumiem, kad liec telefonu uz galda.

    Labi, ja iPhone 18 Pro tev patīk arī vāciņā.

    3. Tech-Protect MagPrime MagSafe CC: matēts ar kameras aizsargu

    Saīsinājums CC nosaukumā nozīmē paaugstinātu rāmīti ap kamerām.

    Tech-Protect MagPrime MagSafe CC nosaukumā ir saīsinājums CC, kas nozīmē Camera Cover. Praksē tas ir paaugstināts rāmītis ap kameru salu, ar atsevišķu izgriezumu katram objektīvam.

    Elastīgais TPU rāmītis amortizē triecienus, bet cietā polikarbonāta aizmugure saglabā formu. Aizmugurei ir matēta apdare, un magnētiskais gredzens pievelk MagSafe lādētāju.

    Labi, ja meklējat plānu apvalku, kas sargā kameru.

    Trūkums: ražotājs nenorāda deklarēto izturību pret kritieniem.

    [hs_products ids=”143069,147257,142338″ cols=”3″ title=”Trīs pirmās vietas rangā”]

    4. UAG Pathfinder MagSafe: bruņas ar MagSafe kritieniem no 5,5 m

    UAG Pathfinder MagSafe: pa kreisi melns, pa labi olīvzaļš.

    UAG Pathfinder MagSafe ir visizturīgākais MagSafe apvalks salīdzinājumā. Ražotājs norāda aizsardzību kritienos no augstuma līdz 5,5 m un trīs reizes izpildītas MIL-STD-810G 516.6 standarta prasības.

    Pastiprinātie stūri un rāmja konstrukcija absorbē triecienus, bet paaugstinātā apmale aizsargā ekrānu. Iebūvētais MagSafe modulis darbojas ar lādētājiem un magnētiskajiem aksesuāriem.

    Kam: ja telefons strādā ar jums ārā vai jums mājās ir bērni, kuri to mīl nomest.

    Trūkums: nav statīva.

    5. Spigen Tough Armor T MagSafe: trīs slāņi un statīvs

    Tough Armor T: redzama iekšējā amortizējošā kārta un MagSafe gredzens.

    Spigen Tough Armor T MagSafe ir ar trim slāņiem: polikarbonāta aizmuguri, TPU rāmi un iekšējo amortizējošo slāni. Spigen deklarē tam Militārās klases aizsardzību.

    Aizmugurē ir iebūvēts statīvs filmu skatīšanai un video zvanīšanai. Pacelti maliņas paceļ kameru virs galda virsmas.

    Labi, ja meklējat bruņotu etu ar statīvu, bet dodat priekšroku Spigenam pār ESR.

    6. Supcase Unicorn Beetle Pro: 360° aizsardzība ar klipsi

    Unicorn Beetle Pro komplektā ir kabura ar jostas klipsi.

    Supcase Unicorn Beetle Pro nodrošina telefona aizsardzību 360°. Priekšējā mala ir aprīkota ar PET plēvi uz ekrāna, un kopumā, saskaņā ar ražotāja teikto, iztur kritienus no augstuma līdz 6 m un atbilst MIL-STD-810H standartam.

    Komplektā ir kabura ar jostas klipsi un statīvu. Tas ir etui cilvēkiem, kuri strādā fiziski un nepieciešams, lai telefons vienmēr būtu pa rokai.

    Trūkums: šajā versijā nav MagSafe magnētu. Ja tie jums ir nepieciešami, veikalā ir varianti UB Grip Mag un Grip Pro Mag.

    7. ESR Classic Hybrid MagSafe Frosted: matēta migla

    ESR Classic Hybrid matētā melnā versijā.

    ESR Classic Hybrid MagSafe matētā versijā ir matēta, puscaurspīdīga aizmugure. Telefons caurspīd, bet bez spoguļa efekta un bez pirkstu nospiedumiem.

    ESR šeit izmanto Air Guard spilventiņus stūros un deklarē Military Grade aizsardzību 3x līmenī, kas ir zemāks nekā Cyber Tough. Tā vietā Classic Hybrid ir acīmredzami plānāks.

    Kam: ja vēlies redzēt telefona krāsu, bet bez spīduma.

    8. 3mk Misty MagCase: plāns, septiņās krāsās

    3mk Misty MagCase: pa kreisi melns, pa labi balts.

    3mk Misty MagCase ir Polijas zīmola vāciņš ar caurspīdīgu matētu apdari. Tas ir izgatavots no TPU un polikarbonāta, tam ir iebūvēts magnētiskais gredzens un paaugstināti mali ap ekrānu un kameru.

    Veikalā tas pieejams septiņās krāsās: melnā, baltā, bordo, zilā, oranžā, rozā un zaļā.

    Izvēlies to, ja vēlies plānu vāciņu ar MagSafe un tev ir svarīga krāsa.

    [hs_products ids=”147331,146521,146946,146724,146779″ cols=”5″ title=”Pozīcijas 4–8 rangā”]

    9. Ringke Fusion Magnetic: caurspīdīgs ar UV pārklājumu

    Ringke Fusion Magnetic ir arī caurumi siksniņai.

    Ringke Fusion Magnetic ir minimālistisks caurspīdīgs vāciņš ar polikarbonāta aizmuguri un TPU rāmīti. Saskaņā ar ražotāja teikto, aizmugurējai daļai ir UV pārklājums, kas ierobežo skrāpējumus un krāsu maiņu, un stūros ir gaisa kabatas.

    Tam ir arī iebūvēti caurumi siksniņai telefonam.

    Der, ja meklējat caurspīdīgu vāciņu ar MagSafe un iespēju piekārt telefonu pie siksniņas.

    Trūkums: ražotājs nenorāda deklarēto izturību pret kritieniem.

    10. Mercury BlueMoon Diary MagSafe: ar vāku

    Mercury BlueMoon Diary: vāks ar kabatām aizsargā arī ekrānu.

    Mercury BlueMoon Diary MagSafe ir grāmatas tipa vāks, kas aizsargā arī ekrānu. Aizmugurē ir MagSafe gredzens, kas vāku kategorijā nav standarts.

    Vākā ir kabatas kartēm, un, kad vāks ir salocīts, tas kalpo arī kā statīvs.

    Kam: ja tu nēsā kartes kopā ar telefonu.

    Mīnuss: vāku jāatver katru reizi, kad skaties uz ekrānu.

    Vāks iPhone 18 Pro: salīdzinājums tabulā

    ApvalksTipsMagSafeStatīvsEkrāna aizsardzībaPaziņotā izturība
    ESR Cyber Tough Kickstandbruņots✅✅malaMilitary Grade 7x, Air Guard
    Spigen Ultra Hybridcaurspīdīgs✅❌malaAir Cushion
    Tech-Protect MagPrime CCmatēts hibrīds✅❌malanav datu no ražotāja
    UAG Pathfinderbruņots✅❌malalīdz 5,5 m, MIL-STD-810G
    Spigen Tough Armor Tbruņots✅✅malaMilitary Grade
    Supcase Unicorn Beetle Pro360° ar kabatu❌✅✅ PET plēvelīdz 6 m, MIL-STD-810H
    ESR Classic Hybrid Frostedmatēts puscaurspīdīgs✅❌malaMilitary Grade 3x, Air Guard
    3mk Misty MagCaseslim✅❌malanav datu no ražotāja
    Ringke Fusion Magneticcaurspīdīgs✅❌malagaisa kabatas
    Mercury BlueMoon Diaryar vāku✅✅ vāks✅ vāksnav datu no ražotāja

    Kuru apvalku izvēlēties iPhone 18 Pro?

    • Vai bieži izmet telefonu? UAG Pathfinder vai ESR Cyber Tough.
    • Vai nēsā telefonu pie jostas? Supcase Unicorn Beetle Pro.
    • Vai vēlies redzēt krāsu? Spigen Ultra Hybrid vai Ringke Fusion Magnetic.
    • Vai vēlies plānu ar kameras aizsardzību? Tech-Protect MagPrime CC.
    • Vai skaties filmas uz galda? ESR Cyber Tough vai Spigen Tough Armor T.
    • Vai nēsā kartes kopā ar telefonu? Mercury BlueMoon Diary.

    Vai tev ir lielāks modelis? Atsevišķu reitingu esam sagatavojuši labākajiem maciņiem iPhone 18 Pro Max.

    Ar ko papildināt iPhone 18 Pro maciņu

    Vairums maciņu aizsargā aizmuguri un stūrus, bet ne ekrānu vai stiklu virs objektīviem. Komplektā ir vērts pievienot:

    Atceries, ka kameras stikls no iPhone 17 Pro neder iPhone 18 Pro, jo kameru sala atšķiras.

    Kopsavilkums: labākie maciņi iPhone 18 Pro īsumā

    • Labākie kopumā: ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe, bruņots ar statīvu.
    • Labākie caurspīdīgie: Spigen Ultra Hybrid MagSafe.
    • Tievie ar kameras aizsardzību: Tech-Protect MagPrime MagSafe CC.
    • Vislielākā deklarētā izturība: Supcase Unicorn Beetle Pro (līdz 6 m, bez MagSafe) un UAG Pathfinder (līdz 5,5 m, ar MagSafe).

    Pilns izvēles klāsts, vairāk nekā 250 modeļi ir pieejami kategorijā iPhone 18 Pro apvalki.

    FAQ

    Kuri iPhone 18 Pro apvalki ir labākie? Lielākajai daļai cilvēku ESR Cyber Tough Kickstand MagSafe: bruņots, ar statīvu un MagSafe magnētiem. Ja vēlaties tievus un caurspīdīgus, izvēlieties Spigen Ultra Hybrid MagSafe.

    Vai iPhone 17 Pro apvalks der iPhone 18 Pro? Praksē jā, jo abu modeļu korpusiem ir tie paši izmēri, lai gan Apple oficiāli saderību neapstiprina. Sīkāku informāciju un izņēmumus aprakstām atsevišķā rakstā par apvalku saderību.

    Kuri iPhone 18 Pro apvalki ir visizturīgākie? Vislielāko izturību deklarē Supcase Unicorn Beetle Pro (kritieni līdz 6 m) un UAG Pathfinder (līdz 5,5 m). Supcase tomēr nav MagSafe magnētu.

    Vai katrs iPhone 18 Pro apvalks darbojas ar MagSafe? Nē. MagSafe lādētājs un piederumi stingri turas tikai pie apvalkiem ar iebūvētu magnētisko gredzenu. Mūsu rangā to ir 9 no 10 apvalkiem, izņēmums ir Supcase Unicorn Beetle Pro.

    Vai iPhone 18 Pro Max apvalks der 18 Pro? Nē. Pro Max ir lielāks, tāpēc tam nepieciešams savs apvalks. Mēs esam sagatavojuši atsevišķu rangā tam.

    Vai iPhone 18 Pro apvalks aizsargā kameru? Lielākajai daļai rangā iekļauto apvalku ir malas, kas ir augstākas par objektīviem, un Tech-Protect MagPrime CC papildus ir paaugstināta apmale ap kameru salu. Pašas stikls virs objektīviem vislabāk aizsargā atsevišķs stikls uz kameras.

  • Dūmu un oglekļa monoksīda sensors: kuru izvēlēties apkures sezonai?

    Dūmu un oglekļa monoksīda sensors: kuru izvēlēties apkures sezonai?

    Parastais dūmu sensors neatklāj oglekļa monoksīdu. Oglekļa monoksīdam nav ne smaržas, ne krāsas, un tas nerada dūmus, tāpēc to var atklāt tikai oglekļa monoksīda sensors ar CO sensoru. Ja tavā dzīvoklī ir gāzes plīts, apkures katls vai kamīns, tev nepieciešams dūmu un oglekļa monoksīda sensors, kas atbilst EN 14604 un EN 50291-1 standartiem, piemēram, Meross CS11.

    Tagad sākas apkures sezona, un ar to laiks, kad oglekļa monoksīda saindēšanās ir visbiežākā. No 2025. gada 1. oktobra līdz 2026. gada 31. martam ugunsdzēsēji ir reģistrējuši 3 750 gadījumus ar oglekļa monoksīdu, kuros 1 354 cilvēki tika ievainoti, bet 69 gāja bojā.

    Rakstā tu atradīsi atšķirību starp dūmu sensoru un oglekļa monoksīda sensoru, skaidrojumu, kad pietiek ar parasto, un kad noderēs viedais, kā arī uzstādīšanas noteikumus. Mēs rakstām arī par pienākumu, kas jau ir spēkā jaunbūvēs un attieksies uz visiem dzīvokļiem.

    Dūmu sensors un oglekļa monoksīda sensors: kādas ir atšķirības?

    Katrs no tiem atklāj citu apdraudējumu.

    • Dūmu sensors reaģē uz dūmu daļiņām gaisā. Tas brīdina par ugunsgrēku, bieži vien pirms parādās redzama uguns.
    • Oglekļa monoksīda sensors, tas ir, oglekļa monoksīds (CO), parasti ir elektroķīmiskais sensors, kas mēra CO koncentrāciju. Oglekļa monoksīds veidojas nepilnīgas gāzes, ogļu, koksnes vai eļļas sadegšanas laikā, piemēram, ja apkures katls ir bojāts vai skurstenis ir aizsprostots.

    Ogļmonoksīds ir bīstams, jo to nevar sajust. Tam nav smaržas, krāsas vai garšas, un pirmie saindēšanās simptomi, piemēram, galvassāpes, miegainība un nelabums, viegli var tikt sajaukti ar nogurumu. Dūmu detektors šādā situācijā klusē, jo dūmu vienkārši nav.

    EN 14604 un EN 50291-1 standarti

    Uz laba detektora iepakojuma meklējiet standartu numurus:

    StandartsPar ko tas attiecas
    EN 14604Autonomi dūmu detektori mājām
    EN 50291-1Ogļmonoksīda detektori mājsaimniecībām

    Dūmu un ogļmonoksīda detektoram jāatbilst abiem. Meross CS11 saskaņā ar ražotāja teikto ir sertifikāti EN 14604:2005/AC:2008 un EN 50291-1:2018.

    Dūmu un ogļmonoksīda detektora pienākums: termiņi

    Iekšlietu ministra noteikums no 2024. gada 21. novembra (Likums 2024, poz. 1716) nosaka autonomo detektoru uzstādīšanas pienākumu. Kā norāda Valsts ugunsdzēsības dienests, no 2030. gada 1. janvāra tas attieksies uz visām mājām un dzīvokļiem Polijā.

    Atbilstoši ugunsdzēsības dienesta paziņojumam, termiņi izskatās šādi:

    Uz ko attiecasNo kura datuma
    Jauni dzīvojamie namiNo 2024. gada 23. decembra, jau ir spēkā
    Viesnīcu pakalpojumu telpas, piemēram, īstermiņa nomasNo 2026. gada 30. jūnija, jau ir spēkā
    Visas mājas un dzīvokļiNo 2030. gada 1. janvāra.

    Ko tieši ir jābūt:

    • vismaz viens autonomais dūmu detektors katrā dzīvojamā telpā,
    • vismaz viens autonomais oglekļa monoksīda detektors katrā telpā, kur tiek dedzināts cietais, šķidrais vai gāzveida kurināmais.

    Termiņš esošajiem dzīvokļiem ir 2030. gads. Tomēr oglekļa monoksīda saindēšanās risks ir vislielākais katrā apkures sezonā, no oktobra līdz martam.

    Padoms: autonomais detektors satur sensoru, signālu un barošanu vienā korpusā un pats ieslēdz skaņas trauksmi. Visbiežāk to baro akumulators. Paziņojumi uz telefonu ir papildu funkcija, nevis prasība saskaņā ar noteikumiem.

    Dūmu un oglekļa monoksīda detektors no mūsu piedāvājuma: Meross CS11

    Meross CS11 ir mūsu izvēle dzīvoklim ar gāzes plīti, krāsni vai kamīnu. Tam ir divi neatkarīgi sensori: fotoelektriskais dūmam un elektroķīmiskais oglekļa monoksīdam, tādējādi vienā korpusā apvienojot dūmu detektoru un oglekļa monoksīda detektoru.

    • Normas EN 14604 un EN 50291-1
    • Trauksme 85 dB(A) 3 m attālumā
    • Pie CO koncentrācijas 300 ppm trauksme ieslēdzas mazāk nekā 3 minūtēs
    • Integrēts CR123A akumulators, saskaņā ar ražotāju apmēram 10 gadu darbības laiks
    • LED trīs krāsās: gatavība, zems akumulatora līmenis vai kļūda, trauksme
    • Uzstādīšana pie griestiem vai sienas, bez elektriķa

    Priekšrocības:

    • Vienīgais salīdzinājumā, kas atklāj oglekļa monoksīdu
    • Atbilst abām normām, kuras vērts pārbaudīt pirms iegādes
    • Ražotāja teiktais, ka akumulators kalpos apmēram 10 gadus

    Trūkumi:

    • Aprakstā nav minēta lietotne vai paziņojumi telefonā
    • Akumulators nav maināms, tādēļ pēc tā izsīkšanas jāmaina viss sensors

    Wi-Fi dūmu sensors: kad noderēs viedā versija

    Parastais sensors aktivizēs trauksmi dzīvoklī, bet neviens to nedzirdēs, ja visi ir darbā. Viedais dūmu sensors nosūtīs paziņojumu telefonā. Tas noderēs privātmājā, dzīvoklī, kurā bieži neviena nav, vai kad mājās paliek vecāki.

    Meross MA151 ar MSH450MA centru

    Meross MA151 tiek montēts pie griestiem. Lai konfigurētu un saņemtu paziņojumus, nepieciešams Meross centrs.

    Meross MA151-UN atklāj dūmus, izmantojot divkāršās optiskās detekcijas tehnoloģiju, kas, saskaņā ar ražotāju, atpazīst gan baltos, gan melnos dūmus un samazina viltus trauksmes. Neskatoties uz “Wi-Fi” nosaukumā, sensors savienojas ar Meross hub caur 433 MHz, un tikai tad hub savienojas ar maršrutētāju un lietotni.

    • Trauksme vismaz 85 dB, dzirdama no 3 m
    • Divas AA baterijas, saskaņā ar ražotāju līdz 3 gadiem
    • Trauksmes, zemas baterijas un offline statusa paziņojumi, notikumu vēsture lietotnē
    • Ja ir vairāki sensori ar hub, visi aktivizē trauksmi, kad viens atklāj dūmus
    • Atbilst EN 14604, saskaņā ar ražotāja mājaslapu

    Priekšrocības:

    • Paziņojums telefonā, kad Tevis nav mājās
    • Savienotās trauksmes visā mājā

    Trūkumi:

    • Atklāj tikai dūmus, ne oglekļa monoksīdu
    • Prasa Meross hub konfigurācijai un paziņojumiem

    Hub Meross MSH450MA

    Hub Meross MSH450MA atbalsta līdz 32 Meross ierīcēm. Tam ir 110 dB skaņas signāls un vietējais režīms, kas ļauj trauksmēm darboties pat interneta traucējumu gadījumā. Tas savienojas ar maršrutētāju caur Wi-Fi 2,4 GHz vai Ethernet kabeli un atbalsta Matter standartu.

    [hs_products ids=”115382,138837,121070″ cols=”3″]

    Salīdzinājums: dūmu un ogļmonoksīda sensors vai viedais dūmu sensors

    ĪpašībaMeross CS11Meross MA151 + hub MSH450MA
    Atklāj dūmus✅✅
    Atklāj oglekļa monoksīdu (CO)✅❌
    StandartiEN 14604, EN 50291-1EN 14604 (saskaņā ar ražotāja informāciju)
    Ziņojumi uz telefonu❌✅
    Barošanabaterija CR123A, apmēram 10 gadi2× AA, apmēram 3 gadi
    Nepieciešams hub❌✅
    Labāk piemērotstelpām ar gāzes plīti, gāzes sildītāju, kamīnukoridoram un guļamistabai, kad mājās bieži neviena nav

    Ja vēlies gan oglekļa monoksīda sensoru, gan ziņojumus uz telefonu, savieno abus: CS11 tur, kur kaut kas deg, un viedais dūmu sensors koridorā.

    Kur uzstādīt oglekļa monoksīda sensoru un dūmu sensoru

    Par precīzu vietu un attālumus vienmēr izlemj ražotāja instrukcija. Tomēr dažas pamatnostādnes atkārtojas gandrīz visur:

    1. Oglekļa monoksīda sensors telpā ar siltuma avotu. Runājam par virtuvi ar gāzes plīti, vannas istabu ar gāzes sildītāju, katlu telpu un istabu ar kamīnu. Tā arī nosaka noteikumi. Ugunsdzēsēji norāda, ka atsevišķs CO sensors visbiežāk tiek uzstādīts acu līmenī, vismaz 1,5 m no grīdas un apmēram 2 m no ierīces, kas var būt oglekļa monoksīda avots.
    2. Sensor, kas ir savienots saskaņā ar instrukcijām. CS11 atklāj gan dūmus, gan ogļmonoksīdu, tāpēc montāžas vietu pārbaudi tā instrukcijā, nevis vispārējās rekomendācijās ogļmonoksīda sensoriem.
    3. Dūmu sensors pie griestiem, vislabāk koridorā starp guļamistabām un pārējo dzīvokli. Dūmi paceļas uz augšu.
    4. Tālāk no plīts un tvaika. Nepievieno dūmu sensoru tieši virs plīts vai pie vannas istabas durvīm. Tvaiks un dūmi no katla ir bieži viltus trauksmes avoti. Vannā ar sildītāju turiet sensoru tālāk no dušas.
    5. Neklāj sensoru ar mēbelēm vai aizkariem un nepievieno to tieši pie loga, durvīm vai ventilācijas restēm, jo svaigs gaiss var sagrozīt mērījumus.
    6. Regulāri pārbaudi sensoru ar pogu, tik bieži, cik norādīts instrukcijā. MA151 var arī uzsākt testu no lietotnes.

    Ko darīt, ja ogļmonoksīda sensors iedarbina trauksmi

    Ogļmonoksīda sensora trauksme ir signāls nekavējoties rīkoties, pat ja neviens nejūtas slikti. Ogļmonoksīdu nevar sajust, un simptomus viegli var palaist garām. Pie augsta koncentrācijas apziņas zudums var notikt dažu minūšu laikā.

    1. Atveriet logus un durvis, lai ieplūst svaigs gaiss.
    2. Izvediet visus ārā, arī dzīvniekus. Cilvēku ar simptomiem nogādājiet drošā vietā ar piekļuvi svaigam gaisam un neatgriezieties iekšā.
    3. Zvaniet uz 112, ja kādam ir saindēšanās simptomi vai alarms nepārstāj skanēt pēc vēdināšanas.
    4. Neieslēdziet atpakaļ katlu vai krāsni, līdz to pārbauda speciālists.

    Uz ko pievērst uzmanību? Ugunsdzēsēji min starp simptomiem galvassāpes un reiboņus, elpas trūkumu, nelabumu un vemšanu. Tos viegli var sajaukt ar saaukstēšanos vai nogurumu, bet sensors brīdinās jūs pirms to sajūtat.

    Uzmanību: sensors neaizvieto pārbaudi. Ugunsdzēsēji atgādina par regulāru skursteņu hermētiskuma un tīrīšanas pārbaudi, kā arī par ventilācijas pareizu darbību.

    Kopsavilkums: kuru dūmu un ogļskābes sensoru izvēlēties

    • Dūmu sensors neuztver ogļskābi. Telpām ar gāzes plīti, krāsni, katlu vai kamīnu nepieciešams ogļskābes sensors.
    • Meross CS11 apvieno abus sensorus un atbilst EN 14604 un EN 50291-1 standartiem.
    • Viedais dūmu sensors Meross MA151 ar centru MSH450MA nosūtīs paziņojumu, kad Tevis nav mājās, bet oglekļa monoksīdu neatzīs.
    • No 2030. gada 1. janvāra katram dzīvoklim jābūt dūmu sensoram, bet telpām, kurās tiek dedzināti kurināmie, arī oglekļa monoksīda sensoram.

    Visvairāk oglekļa monoksīda saindēšanās gadījumu notiek apkures sezonā, kas tieši sākas, tāpēc nav vērts gaidīt līdz 2030. gadam. Visus sensorus atradīsi kategorijā viedās mājas sensori, un, pasūtot no 100 zlotiem, piegāde ir bez maksas.

    BUJ

    Vai dūmu sensors atpazīst oglekļa monoksīdu? Nē. Dūmu sensors reaģē uz dūmu daļiņām, bet oglekļa monoksīds, proti, oglekļa oksīds, ir bez smaržas gāze bez dūmiem. Oglekļa monoksīda atpazīšanai nepieciešams oglekļa monoksīda sensors ar CO sensoru, piemēram, Meross CS11.

    Kopš kura brīža dūmu un oglekļa monoksīda sensors ir obligāts? Jaunās ēkās no 2024. gada 23. decembra, viesnīcu pakalpojumu telpās no 2026. gada 30. jūnija, un visās mājās un dzīvokļos no 2030. gada 1. janvāra. Oglekļa oksīda sensors ir nepieciešams telpās, kurās tiek dedzināti kurināmie. Tas izriet no Iekšlietu un administrācijas ministrijas noteikumiem no 2024. gada 21. novembra.

    Kur uzstādīt oglekļa monoksīda sensoru? Telpā, kurā tiek dedzināti kurināmie: virtuvē ar gāzi, vannas istabā ar sildītāju, katlu telpā vai istabā ar kamīnu. Atsevišķs CO sensors visbiežāk tiek uzstādīts acu līmenī, vismaz 1,5 m no grīdas un apmēram 2 m no dedzināšanas avota, bet saistoša ir ražotāja instrukcija.

    Kādam standartam jāatbilst oglekļa monoksīda sensoram? Oglekļa monoksīda sensors mājām jāatbilst standartam EN 50291-1, bet dūmu sensors jāatbilst standartam EN 14604. Dūmu un oglekļa monoksīda sensoram jābūt abiem.

    Vai Meross viedais dūmu sensors darbojas bez interneta? Skaņas alarms darbojas lokāli, un Meross MSH450MA centrālais mezgls ir lokālais režīmā, kurā alarami darbojas pat tīkla avārijas gadījumā. Bez interneta jūs saņemsiet tikai paziņojumu uz telefonu.

    Cik ilgi darbojas akumulators oglekļa monoksīda sensorā? Meross CS11 iebūvētais CR123A akumulators, pēc ražotāja teiktā, darbojas līdz apmēram 10 gadiem. Tas nav nomaināms, tāpēc pēc šī laika jāmaina viss sensors.

    Ko darīt, ja oglekļa monoksīda sensors svilpo? Nepārtraukts alarms nozīmē apdraudējumu: atveriet logus, izvediet visus svaigā gaisā un zvaniet uz 112, ja kādam ir simptomi vai alarms nepārtraucas. Īsi, vienreizēji pīkstiens ik pa laikam parasti ir zema akumulatora, bojājuma vai sensora kalpošanas laika beigām signāls. Signālu nozīmi pārbaudiet instrukcijā.

  • Temperatūras un mitruma sensors: kuru izvēlēties ziemai?

    Temperatūras un mitruma sensors: kuru izvēlēties ziemai?

    Mitrumā dzīvoklī vajadzētu būt diapazonā 30–50% un nepārsniegt 60%. Tā iesaka Amerikas Vides aizsardzības aģentūra (EPA). To var pārbaudīt tikai ar mērījumu, un visērtāk to dara temperatūras un mitruma sensors, kas savienots ar telefonu. Visprecīzākie mūsu piedāvājumā ir SONOFF sensori, un no tiem visērtākais ir SNZB-02DR2 ar lielu ekrānu. Visvienkāršākais uzsākšanai ir Gosund S6, kas darbojas bez jebkādas vārtiem.

    Tieši sākas apkures sezona. Radiatori izžāvē gaisu istabās, bet vannas istabā un pie logiem, kur tvaiks kondensējas, uzkrājas mitrums. Abus var atklāt agri, pirms parādās pelējums vai saplaisājušas grīdas dēļi.

    Zemāk mēs izskaidrojam, cik procenti mitruma ir norma, kur novietot sensoru un kā atšķiras Wi-Fi modelis no ZigBee. Mēs salīdzinām arī četrus sensorus, kas pieejami veikalā.

    Kāda mitruma līmeņa dzīvoklī ir pareiza?

    Relatīvā mitruma līmenim dzīvoklī jābūt no 30 līdz 50%, bet augšējā robeža ir 60%. Mērījumu var veikt jebkurš telpu higrometrs, taču viedais sensors papildus saglabās vēsturi un nosūtīs paziņojumu. 30–50% diapazonu norāda EPA mitruma un pelējuma rokasgrāmatā. Saskaņā ar EPA, ja mitrums pārsniedz 60%, palielinās pelējuma risks. Zem 30% gaiss parasti ir jūtami pārāk sauss, kas ziemā siltinātā dzīvoklī bieži notiek.

    MitrumsKo tas nozīmēKo darīt
    Zem 30%Pārāk sauss, gaiss var būt nepatīkams rīklei un acīmNepārsildiet telpas, apsveriet mitrinātāju
    30–50%Komforta zonaNekas, tikai uzraugiet, lai tā paliktu
    50–60%Augšējā normaVēdiniet biežāk, īpaši pēc gatavošanas un peldēšanās
    Pār 60%Pārāk mitrs: kondensāts uz logiem, pelējuma risksVēdiniet, pārbaudiet ventilāciju, nosusiniet mitrās virsmas

    Kāpēc ziemā mitrums samazinās

    Aukstais gaiss no ārpuses nes maz ūdens tvaiku. Kad radiatoru to uzsilda, relatīvais mitrums samazinās, jo siltāks gaiss varētu saturēt vairāk ūdens, nekā faktiski ir. Tāpēc siltinātā dzīvoklī ir viegli nokļūt zem 30%, pat ja ārā ir pelēks un mitrs.

    Kāpēc tomēr parādās pelējums

    Tur, kur rodas daudz tvaika, ziemā ir pārāk mitrs: vannas istabā, virtuvē un guļamistabā ar aizvērtu logu. Siltais, mitrais gaiss kondensējas uz aukstākajām virsmām, proti, uz logu stikliem un ārējo sienu stūriem. EPA šādā situācijā iesaka ātri izžāvēt mitro virsmu un ierobežot mitruma avotu, piemēram, biežāk vēdinot.

    Padoms: viens sensors viesistabā nepateiks, kas notiek vannas istabā vai guļamistabā. Mitrums atšķiras starp telpām, tāpēc SONOFF sensorus pārdodam komplektos pa diviem.

    Temperatūras un mitruma sensors: Wi-Fi vai ZigBee?

    No šī izvēles atkarīgs, vai sensors darbosies uzreiz pēc izņemšanas no kastes.

    • Wi-Fi mitruma sensors savienojas tieši ar mājas maršrutētāju. Tev nav nepieciešams nekas vairāk, kā lietotne telefonā. Wi-Fi sensori parasti ātrāk iztērē baterijas, un, ja ir vairākas ierīces, tās noslogo tīklu.
    • ZigBee ir ekonomisks protokols, kas izveidots sensoriem. Tas darbojas savā tīklā, neatkarīgā no Wi-Fi. Attālinātai uzraudzībai, paziņojumiem un automatizācijai ir nepieciešama ZigBee vārteja, kas pati pieslēdzas maršrutētājam.

    Ja tu pērk pirmo sensoru un tev mājās nav vārtejas, izvēlies Wi-Fi modeli. Ja plāno vairāk sensoru, piemēram, logu atvēršanai vai applūšanai, ZigBee ar vārteju būs ērtāks.

    Ir svarīgi arī, ar kuru vārtiņu sensors sadarbojas. Gosund ZigBee sensori ir paredzēti Tuya sistēmai, piemēram, ar vārtiņu Gosund ST21. Saskaņā ar ražotāja teikto, SONOFF sensori atbalsta ZigBee 3.0 vārtiņus, tostarp pašu SONOFF centrāles, NSPanel Pro paneli un Amazon Echo skaļruņus ar iebūvētu ZigBee centru. USB atslēga ZBDongle ir iespēja Home Assistant lietotājiem, nevis patstāvīgs vārtiņš lietotnei.

    Temperatūras un mitruma sensori mūsu piedāvājumā

    Mūsu veikalā ir četri temperatūras un mitruma sensori no divām zīmola: SONOFF un Gosund. Trīs darbojas caur ZigBee (divi SONOFF un Gosund ST17), viens caur Wi-Fi.

    1. SONOFF SNZB-02DR2: precīzs, ar lielu ekrānu

    SNZB-02DR2 ekrāns parāda pašreizējo mērījumu, kā arī minimālās un maksimālās vērtības pēdējās dienas laikā.

    Mūsu izvēle, ja jums ir ZigBee vārti. SONOFF SNZB-02DR2 ir Sensirion SHT40 sensors, kas tiek izmantots mērīšanas ierīcēs. Ražotājs norāda precizitāti ±0,2°C un ±2% RH. Liels 3,6″ ekrāns parāda pašreizējās vērtības, minimālās un maksimālās vērtības pēdējās 24 stundās un grafisko komforta rādītāju. Bez vārtiem jūs varat piekļūt tam tuvumā, izmantojot Bluetooth, lai nolasītu datus.

    • ZigBee 3.0, barošana 2× AAA
    • LCD ekrāns 3,6″ ar min/max un komforta rādītāju
    • Mērījumu vēsture un brīdinājumi lietotnē
    • Divu sensoru komplekts

    Priekšrocības:

    • Augstākā deklarētā precizitāte, kopā ar SNZB-02D
    • Ekrāns ir lasāms no otras istabas gala

    Trūkumi:

    • Lai izmantotu lietotni un automatizāciju, nepieciešams ZigBee vārti, bet SONOFF centrāles šobrīd nav pieejamas

    2. Gosund S6: Wi-Fi mitruma sensors bez vārtiem

    Gosund S6 savienojas ar Wi-Fi maršrutētāju, un mērījumu vēsture ir lietotnē.

    Gosund S6 ir visvienkāršākais veids, kā iegūt pirmo sensoru. Tas savienojas tieši ar mājas Wi-Fi 2,4 GHz, tāpēc pietiek ar Gosund vai Tuya Smart lietotni. Tam ir apgaismots ekrāns ar pulksteni, tas darbojas ar Google Assistant un Amazon Alexa.

    • Wi-Fi 2,4 GHz, bez vārtiem
    • Precizitāte ±1°C un ±5% RH
    • Barošana: 3 AAA baterijas
    • Mērījumu un automatizācijas vēsture lietotnē, piemēram, mitrinātāja ieslēgšana, ja gaiss ir pārāk sauss

    Priekšrocības:

    • Darbojas uzreiz, bez papildu aprīkojuma
    • Apgaismots ekrāns ar pulksteni

    Trūkumi:

    • Mazāka precizitāte nekā SONOFF
    • Wi-Fi ātrāk iztukšo baterijas nekā ZigBee

    3. SONOFF SNZB-02D: precīzs un kompakts

    SONOFF SNZB-02D, arī komplektā pa divām vienībām.

    SONOFF SNZB-02D ir vecāks modelis no tās pašas sērijas, ar mazāku ekrānu, kas parāda temperatūru un mitrumu. Ražotājs norāda precizitāti ±0,2°C un ±2% RH, kā arī datu atjaunināšanu ik pēc 5 sekundēm, bet CR2450 akumulators saskaņā ar specifikācijām kalpo līdz aptuveni 2 gadiem.

    • ZigBee 3.0, CR2450 akumulators
    • Lasījumi ik pēc 5 sekundēm, paziņojumi par sliekšņu pārsniegšanu
    • Darbojas ar Amazon Alexa un Google Home
    • Divu sensoru komplekts

    Priekšrocības:

    • Augsta precizitāte mazā korpusā
    • Ilga darbība ar vienu akumulatoru

    Trūkumi:

    • Prasa ZigBee vārti, bet SONOFF centrāles šobrīd nav pieejamas
    • Mazāks ekrāns nekā SNZB-02DR2

    4. Gosund ST17 ZigBee: Tuya sistēmai

    Gosund ST17 izskatās kā S6, bet savienojas caur ZigBee.

    Gosund ST17 ir ZigBee versija sensoram S6: tas pats ekrāns ar pulksteni un tāda pati precizitāte ±1°C un ±5% RH. Izvēlies to, ja tev jau ir Tuya vārti vai plāno vairāku Gosund sensoru iegādi vienlaikus. Mērījumu vēsturi vari eksportēt no lietotnes uz e-pastu.

    Priekšrocības:

    • ZigBee parasti taupa bateriju vairāk nekā Wi-Fi
    • Der Tuya sistēmai, piemēram, ar vārtiem Gosund ST21

    Trūkumi:

    • Bez vārtiem to nevarēsi savienot ar telefonu
    • Precizitāte kā lētākajam S6

    [hs_products ids=”140615,139092,140616,139202″ cols=”4″]

    Temperatūras un mitruma sensoru salīdzinājums

    ĪpašībaSONOFF SNZB-02DR2Gosund S6SONOFF SNZB-02DGosund ST17
    SavienojamībaZigBee 3.0Wi-Fi 2,4 GHzZigBee 3.0ZigBee
    Darbojas bez vārtejas❌ nē (tuvumā caur Bluetooth)✅ jā❌ nē❌ nē (vajadzīga Tuya vārteja)
    Temperatūras precizitāte±0,2°C±1°C±0,2°C±1°C
    Mitruma precizitāte±2% RH±5% RH±2% RH±5% RH
    EkrānsLCD 3,6″, min/maxLCD ar pulksteniLCDLCD ar pulksteni
    Barošana2× AAA3× AAACR24503× AAA
    Komplektā2 gab.1 gab.2 gab.1 gab.

    Kā izvēlēties īsumā:

    • Pirmais sensors, bez vārtejas? Gosund S6 Wi-Fi.
    • Tev ir svarīga precīza mērīšana un ir ZigBee vārteja? SONOFF SNZB-02DR2 vai SNZB-02D.
    • Vēlies kontrolēt divas telpas un ir ZigBee vārteja? SONOFF komplekti pa divām gab.
    • Būvē sistēmu uz Tuya? Gosund ST17 ar Gosund ST21 vārteju.

    Kur novietot mitruma sensoru

    Sensor rāda apstākļus tur, kur tas atrodas. Nepareizi novietots, tas mērīs radiatoru, nevis istabu.

    1. Tālāk no radiatora. Siltums samazina relatīvo mitrumu un paaugstina temperatūru.
    2. Ne pie paša loga. Pie stikla ir vēsāk un mitrāk nekā pārējā istabā.
    3. Cilvēku augstumā. Aptuveni tur, kur tu uzturies. Ne uz grīdas un ne uz skapja pie griestiem.
    4. Arī guļamistabā un vannas istabā. Tur mitrums visvairāk mainās.

    Automatizācijas ar mitruma sensoru

    Viedais sensors var ne tikai mērīt, bet arī aktivizēt reakciju, pirms kļūst pārāk sauss vai pārāk mitrs.

    • Pārāk sauss? Sensors var ieslēgt mitrinātāju, kas pieslēgts pie viedās kontaktligzdas, kad mitrums nokrīt zem noteiktā sliekšņa. Šāds piemērs parādās Gosund S6 un SONOFF sensoru aprakstos.
    • Par pārāk mitru vannas istabā? Paziņojums telefonā pēc 60% pārsniegšanas atgādinās par vēdināšanu.
    • Vēdināšanas kontrole. Gosund S2 loga atvēršanas sensors darbojas caur Wi-Fi bez vārtejas un nosūtīs paziņojumu, kad logs tiks atvērts. Apvienojumā ar mitruma sensoru redzēsi, vai vēdināšana patiešām samazina mitrumu.

    Visus sensorus, tostarp logu atvēršanas, plūdu un kustības, atradīsi kategorijā viedā māja sensori. Kontaktligzdas un citas automatizācijas ierīces ir kategorijā mājas automatizācija.

    Kopsavilkums: kuru temperatūras un mitruma sensoru izvēlēties

    • Pareizs mitrums dzīvoklī ir 30–50%, bet virs 60% palielinās pelējuma risks.
    • Visprecīzākie temperatūras un mitruma sensori mūsu piedāvājumā ir SONOFF SNZB-02DR2 un SNZB-02D (±0,2°C, ±2% RH).
    • Vienkāršākais sākums ir Gosund S6 Wi-Fi, kuram nav nepieciešams vārtiņš.
    • ZigBee prasa vārtiņu, bet taupa baterijas un labāk darbojas ar vairākiem sensoriem.

    Apkures sezona ir labs brīdis, lai izmērītu mitrumu dzīvoklī, pirms pie loga parādās pirmā pelējuma plankums. Visu sensoru izvēli atradīsi kategorijā viedā māja sensori. Pasūtot no 100 zlotiem, piegāde ir bez maksas.

    BUJ

    Kādam mitrumam jābūt dzīvoklī ziemā? Tāpat kā visu gadu: no 30 līdz 50%, ne vairāk kā 60%. Ziemā biežāka problēma ir pārāk sauss gaiss apkures telpās un pārāk mitrs vannas istabā.

    Kā atšķiras mitruma sensors no istabas higrometra? Higrometrs ir vispārīgs nosaukums ierīcei, kas mēra mitrumu. Viedais temperatūras un mitruma sensors dara to pašu, bet papildus saglabā vēsturi, sūta paziņojumus uz telefonu un var kontrolēt citas ierīces.

    Vai ZigBee sensors darbojas bez vārtiņa? Pilnīgai apkalpošanai, proti, attālinātai skatīšanai, paziņojumiem un automatizācijai, nepieciešams vārtiņš. Izņēmums ir SONOFF SNZB-02DR2, kurš tuvumā savienosies ar telefonu, izmantojot Bluetooth. Ja tev nav vārtiņa, visvieglāk ir izvēlēties Wi-Fi sensoru, piemēram, Gosund S6.

    Vai SONOFF sensors darbosies ar Tuya vārtiem? Ražotājs min saderīgus ZigBee 3.0 vārtus, tostarp SONOFF centrāles, NSPanel Pro, ZBDongle atslēgu un Amazon Echo ar ZigBee centru. Tuya vārti šajā sarakstā nav, tāpēc Tuya sistēmas gadījumā drošāk izvēlēties Gosund ST17.

    Kur vislabāk novietot mitruma sensoru? Aptuveni tajā augstumā, kur tu uzturies, prom no radiatora, loga un tiešiem saules stariem. Visvairāk informācijas sniegs guļamistabā un vannas istabā.

    Kā samazināt mitrumu dzīvoklī? Vēdī īsi un intensīvi, īpaši pēc ēdiena gatavošanas un peldēšanas, un nežāvē drēbes slēgtā telpā. Mitras virsmas, piemēram, kondensācijas logi, nosusini uzreiz.

  • Vai MagSafe kaitē iPhone 18 Pro kamerai? Izskaidrojam

    Vai MagSafe kaitē iPhone 18 Pro kamerai? Izskaidrojam

    Nav pierādījumu, ka parastie MagSafe piederumi kaitē iPhone 18 Pro kamerai. Magnēts pārvietoja jaunās diafragmas lapas tikai modulī, kas izņemts no telefona. MagSafe gredzens atrodas centrā aizmugurē, skaidri zem kameru salas. Risks attiecas uz ko citu: spēcīgiem magnētiem un metāla plāksnēm, kas pieliktas tieši pie objektīviem.

    No kurienes vispār šīs bažas? 20. septembrī iFixit izjauca iPhone 18 Pro un parādīja, ka sešas mainīgās diafragmas lapas pārvietojas, pateicoties magnētiem. Ātri parādījās bažas, ka magnētiskais turētājs telefonam vai MagSafe maks var izjaukt kameru. Ja tu lieto šādus piederumus, jautājums ir pilnīgi pamatots.

    Mēs pārbaudām, ko patiesībā parādīja tests, ko par magnētiem raksta pats Apple un kuri iPhone 18 Pro piederumi ir droši, pie kuriem jāuzmanās, un kuriem labāk izvairīties.

    Uz attēla ar caurskatāmu apvalku labi redzams, kur atrodas MagSafe gredzens: centrā aizmugurē, zem kameru salas. Attēli: Apple.

    Vai MagSafe kaitē iPhone 18 Pro kamerai? Īsa atbilde

    Nekas to nenorāda. MagSafe lādētājs, MagSafe apvalks, maks un powerbank, kas piestiprināts pie gredzena, darbojas ar iPhone 18 Pro tāpat kā ar iepriekšējiem modeļiem. Neviens tests nav parādījis, ka tie mainītu diafragmu slēgtā telefonā. Uzmanība ir jāpievērš aksesuāriem, kas novieto magnētu vai tērauda plāksni uz kameru salas vai tieši blakus tai.

    Tas nav jauns noteikums, kas izdomāts iPhone 18 Pro. Apple jau gadiem brīdina par spēcīgiem magnētiem aizmugurējā kamerā, jo tie traucē attēla stabilizāciju un automātisko fokusu. Jaunā diafragma pievieno objektīvam vēl vienu kustīgu daļu, tāpēc šis pats padoms ir vēl aktuālāks.

    Kā darbojas mainīgā diafragma iPhone 18 Pro

    Diafragma ir atvere, caur kuru gaisma nonāk sensorā. Līdz šim iPhone tai bija fiksēta: 17 Pro galvenā kamera vienmēr strādāja pie f/1.78. iPhone 18 Pro atvere tiek regulēta ar sešiem lāzera grieztiem asmeņiem. Saskaņā ar iFixit katrs ir aptuveni tikpat plāns kā cilvēka mats.

    Fotoaparāta lietotnē ir pieejami četri iestatījumi:

    Diafragma Kam tā kalpo
    f/1.48 Visvairāk gaismas: nakts attēli un tumšās telpās
    f/1.8 Portreti, gaismas un asuma dziļuma līdzsvars
    f/2.8 Lielāka asuma dziļuma nekā pie f/1.8
    f/4.0 Grupu attēli, ainavas, arhitektūra

    Viens ierobežojums: mainīgā diafragma ir tikai galvenajam 48 MP kamerai. Ultraširokais (f/2.2) un 4x teleobjektīvs (f/2.8) joprojām ir ar fiksētu atvērumu. Tas pats izkārtojums ir arī iPhone 18 Pro Max, tāpēc viss, ko mēs šeit rakstām, attiecas uz abiem modeļiem.

    Attēli no iPhone 18 Pro galvenā aparāta, kas ir ar mainīgu diafragmu. Attēli: Apple.

    Fotoaparāta lietotne piedāvā četrus soļus, bet tā nav vienīgā iespēja. No 29. septembra Final Cut Camera versija 2.4 atbalsta mainīgu diafragmu iPhone 18 Pro, tāpēc diafragmu var iestatīt manuāli, blakus ekspozīcijas laikam un ISO.

    Manuāla diafragmas iestatīšana Final Cut Camera lietotnē uz iPhone 18 Pro

    Final Cut Camera 2.4 ar manuālajiem diafragmas, ekspozīcijas laika un ISO iestatījumiem. Attēls: Apple.

    Par to, kas ir mainījies kamerā, un kas palicis nemainīgs, mēs rakstījām tekstā iPhone 18 Pro kamera: izpēte un DxOMark rezultāts.

    Ko patiesībā parādīja iFixit tests (un ko tas neparādīja)

    Visa diskusija sākās no iFixit publicētās iPhone 18 Pro izpētes. Tehniķi izņēma kameru, pietuvināja pie tās magnētu un ierakstīja, kā diafragmas lapas atveras un aizveras. Tas darbojās pat pēc tam, kad tika noņemti pārējie moduļa elementi.

    Tests labi parāda, kā ir uzbūvēts mehānisms. Tomēr tas neapstiprina, ka MagSafe maks sabojās tavu kameru. Atšķirības ir būtiskas:

    • Modulis tika izņemts no telefona. Gatavā iPhone magnēts no aksesuāra nenonāk pie mehānisma tieši, jo MagSafe gredzens atrodas zem kameru salas.
    • Magnēts tika turēts tieši pie mehānisma. Neviens MagSafe aksesuārs tā nedarbojas, jo tas piestiprinās pie gredzena vidū aizmugurē.
    • Neviens netestēja aksesuārus uz aizvērtā telefona. iFixit vispār neraksta par MagSafe.

    Līdzīgu eksperimentu veica portāls Phone Repair Guru uz izjauktā 18 Pro Max. Pēc testa kamera darbojās normāli, un autors pats uzsvēra, ka tas nav ikdienas MagSafe lietošanas tests.

    Uzmanību uz baumām: tīklā klejo informācija, ka Apple „oficiāli apstiprinājusi”, ka MagSafe lādētāji ir droši jaunajai diafragmai. Šādu paziņojumu nav Apple ziņu centrā ne arī atbalsta lapās.

    Ko Apple saka par magnētiem iPhone kameras tuvumā

    Apple ir atsevišķs palīdzības dokuments par magnētiem iPhone kameras tuvumā. No tā izriet, ka magnēts pie objektīva pozicionēšanas sensoriem var traucēt, pat uz laiku izslēgt optisko attēla stabilizāciju (OIS) un automātisko fokusēšanu. Kamera joprojām uzņem attēlus, bet bez šīm divām funkcijām ir vieglāk iegūt izplūdušus vai neskaidrus kadrus.

    Apple uzskaita trīs problēmu radītāju aksesuārus. Visiem ir spēcīgi magnēti vai metāla plāksnes tuvu aizmugurējai kamerai:

    1. Vāks ar atloku, kura aizdare tur magnēts.
    2. Divdaļīgs vāks (atdalāms), kas savienots ar magnētiem.
    3. Stiprinājumi stingriem turētājiem, piemēram, automobiļu, ar plāksni pie kameras.

    Divas lietas, ko vērts zināt par šo dokumentu. Tas ir arhivēts, tāpēc Apple to vairs neatjauno. Tajā nav pieminēts ne MagSafe, ne iPhone 18. Jauna versija, kas ņem vērā diafragmu, pagaidām nav pieejama.

    Atbilstoši tech-ish pārskatam no 25. septembra Apple ir atjauninājusi arī vadlīnijas aksesuāru ražotājiem. Vāki, aizsargpārklāji un uzlikas uz kameras nedrīkst traucēt automātisko fokusēšanu vai stabilizāciju. Par pašu diafragmu tur nav neviena vārda.

    MagSafe aksesuāri iPhone 18 Pro: droši, uzmanies, izvairies

    Principa ir vienkārša: svarīga ir vieta, kur magnēts pieskaras telefonam. Aksesuārs, kas piestiprināts pie MagSafe gredzena, turas pie vidus aizmugurē. Problēma sākas tikai tad, kad kaut kas magnētisks nonāk pie objektīviem.

    Akcesorijs Drošs? Kāpēc
    MagSafe / Qi2 lādētājs ✅ jā Pieslēdzas pie gredzena, prom no objektīviem
    MagSafe maciņš ✅ jā Magnēti maciņā sakrīt ar gredzenu telefonā
    MagSafe maks ✅ jā Turās pie gredzena, nesasniedz kameru salu
    MagSafe powerbank ✅ jā Kā lādētājs, piestiprināts vidū aizmugurē
    MagSafe automašīnas turētājs ✅ jā Turās pie gredzena, bez papildu plāksnes
    MagSafe pirksta vai gredzena turētājs ✅ jā Ar nosacījumu, ka atrodas uz gredzena
    Turētājs ar pielīmējamu metāla plāksni uzmanies Drošs tikai tad, ja plāksne ir zemu, vidū aizmugurē
    3in1 stacija ar MagSafe lādētāju uzmanies Pārbaudi, vai telefons nebalstās ar kameru uz metāla
    Maciņš ar magnētisku aizdari ❌ izvairies Magnēta aizdare var būt tuvu objektīviem
    Magnētiskie filtru un objektīvu stiprinājumi ❌ izvairies Principā tie tieši pārklājas ar kameru
    Spēcīgs “universāls” magnēts bez MagSafe ❌ izvairies Nezināma magnēta jauda un novietojums
    Motocikla turētājs bez vibrāciju slāpēšanas ❌ izvairies Apple brīdina par spēcīgām dzinēja vibrācijām

    Qi2 ir atvērts bezvadu uzlādes standarts ar magnētiem, kas izvietoti tāpat kā MagSafe, tāpēc šajā tabulā mēs abus uzskatām par vienādiem.

    Vai magnētiskais telefona turētājs ir drošs automašīnā?

    Jā, ja tas turas pie MagSafe gredzena. Tā darbojas MagSafe un Qi2 automašīnu turētāji: magnēti galvā saskaras ar magnētiem telefonā, un nekas cits nav jāpielīmē.

    Jāuzmanās ar vecākiem magnētiskajiem turētājiem, pie kuriem pielīmē metāla plāksni. Ja plāksne nonāk augstu, tuvu kamerām, iPhone 18 Pro tas ir vissliktākais iespējamais vieta.

    Ja paliec pie tāda turētāja, pielīmē plāksni vidū aizmugurē, zem Apple logo. Vēl labāk būs pāriet uz MagSafe vāciņu.

    Starptautē MagSafe automašīnu turētājiem, kas turas pie gredzena un neprasa plāksni, mēs iesakām:

    Pa kreisi Spigen MFT36 VacuumLock, pa labi ESR OmniLock. Abi tur telefonu pie MagSafe gredzena, bez pielīmētas plāksnes.

    [hs_products ids=”130386,134694,127488″ cols=”3″]

    Pilnu izvēli atradīsi kategorijā auto turētāji. Ja tu tikai izvēlies stiprinājuma veidu, noderēs mūsu ceļvedis kādu auto turētāju izvēlēties telefonam.

    MagSafe maki un pirksta turētāji

    MagSafe maks piestiprinās pie gredzena un nesasniedz kameru salu. Tāpēc tas ir neitrāls attiecībā uz aizsegu. Tas pats attiecas uz magnētiskajiem gredzeniem un pirksta turētājiem, ja tu tos turi pie gredzena, nevis pārvieto augstāk, lai būtu ērtāk turēt.

    Ļoti labi darbojas:

    Pa kreisi Satechi Wallet Stand, pa labi UNIQ Heldro ID.

    Vairāk modeļu salīdzinām apkopojumā TOP 10 MagSafe maki telefonam.

    Lādētāji, powerbanki un MagSafe stacijas

    MagSafe lādētājs un magnētiskais powerbank ir drošākie aksesuāri no visa saraksta. Tie ir jānovieto tieši uz gredzena, jo citādi tie neuzlādē, un gredzens atrodas zem kameras zonas.

    Vienīgā lieta, kas jāpārbauda, attiecas uz 3w1 uzlādes stacijām ar metāla konstrukciju. Ja telefons stacijā balstās uz kameras zonas metāla elementa ar magnētu, piemēram, uz pulksteņa lādētāja, pārvieto ierīces vai izvēlies staciju ar lielāku attālumu.

    Uz ko patiesībā jāpievērš uzmanība: kritieni un vibrācijas

    Ja vēlies aizsargāt iPhone 18 Pro kameru, magnēti pie MagSafe gredzena nav galvenā problēma. Diafragmas lapas ir delikāta mehānika. iFixit novērtē, ka maz cilvēku pasaulē ir rīki un zināšanas, lai to izjauktu un saliktu atpakaļ, tāpēc remonts visdrīzāk nozīmē visa kameras moduļa nomaiņu.

    Ko reāli apdraud kameru:

    • Kritiens uz muguras vai uz stūra ar kameru zonu. Trieciena spēks iet tieši uz moduļa. Šeit noder korpuss ar paceltu malu ap kamerām.
    • Spēcīgas vibrācijas. Apple ir izstrādājusi atsevišķu dokumentu par to, ka motociklu dzinēju vibrācijas var pasliktināt iPhone kameras darbību. Neiesaka uzstādīt iPhone uz jaudīgiem motocikliem. Attiecībā uz skūteriem un motorolleriem ieteicams izmantot turētāju ar vibrāciju slāpēšanu.
    • Stikla skrāpējumi virs objektīva. Tas nesabojās diafragmu, bet var radīt svītras un atspulgus attēlos. Aizsargā no tā kamera aizsargājošais vāks.

    MagSafe korpuss iPhone 18 Pro ar malu ap kameru

    Labs etvīte iPhone 18 Pro apvieno divas lietas. Pirmā ir iebūvētie MagSafe magnēti, jo bez tiem aksesuāri turas caur apvalku vāji vai vispār. Otrā ir mala, kas izvirzās virs objektīviem.

    Starptautē pieejamajiem modeļiem mēs iesakām:

    Pa kreisi UAG Pathfinder MagSafe, pa labi Ringke Silicone Magnetic MagSafe.

    [hs_products category=”2618″ limit=”6″ sort=”sales”]

    Atlikušie modeļi atrodami kategorijā etui uz iPhone 18 Pro.

    Ieteikums: etui no iPhone 17 Pro der 18 Pro, jo abiem ir identiska korpusa forma. Tomēr kameru aizsardzība neder. Sīkāk izskaidrojam rakstā vai etui no iPhone 17 Pro der iPhone 18 Pro.

    Kameru aizsardzība

    Tipiska kameru saliņas aizsardzība, stikla vai alumīnija, nav magnētu, tāpēc aizsardzība netraucē. Tā aizsargā stiklu virs objektīviem no skrāpējumiem un čipiem. Uz 18 Pro labi der ESR Armorite Camera Protector un Tech-Protect CamAlloy Fit+.

    Pa kreisi ESR Armorite, pa labi Tech-Protect CamAlloy Fit+.

    Visu piedāvājumu atradīsi kategorijā stikls kamerai iPhone 18 Pro.

    Kā pārbaudīt, vai aksesuārs ietekmē iPhone 18 Pro kameru

    Tev ir aizdomas, ka turētājs vai vāciņš kaut ko bojā? Pārbaudi to piecu minūšu laikā:

    1. Uzņem fotoattēlu no tās pašas ainas ar aksesuāru un bez tā, no tā paša punkta.
    2. Salīdzini asumu palielinājumā. Pievērs uzmanību izplūdumam vājā apgaismojumā, jo tad stabilizācija strādā visgrūtāk.
    3. Novēro priekšskatījumu lietotnē Kamera. Attēla trīce vai pastāvīga „asuma meklēšana” ar pievienotu aksesuāru ir brīdinājuma zīme.
    4. Ja simptomi izzūd pēc aksesuāra noņemšanas, maini tā novietojumu vai no tā atteicies.
    5. Ja simptomi paliek arī bez aksesuāra, nogādā telefonu Apple servisa centrā. Nemēģini neko „salabot” ar magnētu.

    Kopsavilkums: MagSafe un iPhone 18 Pro

    • Nav pierādījumu, ka MagSafe kaitē iPhone 18 Pro kamerai. Gredzens atrodas zem kameru zonas, un neviens tests nav parādījis ietekmi uz diafragmu slēgtā telefonā.
    • iFixit tests attiecās uz izņemtu moduli. Tas parādīja, kā darbojas mehānisms, bet nav brīdinājums pret lādētāju vai maku.
    • Izvairies no magnētiem un plāksnēm pie objektīviem: magnēta vāks, magnētiskie filtru stiprinājumi un augstu pielīmētas plāksnes.
    • Uzmanies no kritieniem un vibrācijām. Vāks ar malu un kameras aizsargs ir saprātīgāka aizsardzība nekā atteikšanās no MagSafe.

    Ja komplektē aksesuārus jaunajam telefonam, sāc ar MagSafe vāku. Pie tā tu izvēlēsies pārējos no kategorijas MagSafe aksesuāri: auto turētāju, maku vai powerbank, kas turas tur, kur tam jābūt.

    FAQ

    Vai MagSafe lādētājs var bojāt iPhone 18 Pro kameru? Nav tam pierādījumu. MagSafe lādētājs piestiprinās pie gredzena vidū aizmugurē, zem kameru zonas, un nepietuvo magnētu diafragmai.

    Vai magnētiskais turētājs telefonam ir drošs iPhone 18 Pro? Jā, ja tas ir MagSafe vai Qi2 turētājs, kas satver gredzenu telefonā. Ar vecākiem turētājiem ar metāla plāksni pielīmē to vidū aizmugurē, nekad pie kamerām.

    Vai MagSafe maks ietekmē iPhone 18 Pro kameru? Nē. Maks turas pie MagSafe gredzena un nesniedzas līdz kameru zonai. Apple brīdina tikai par magnētiem un plāksnēm, kas novietotas tuvu aizmugurējai kamerai.

    Vai tās pašas prasības attiecas uz iPhone 18 Pro Max? Jā. iPhone 18 Pro Max ir tāda pati mainīgā diafragma galvenajā kamerā, tāpēc MagSafe ir kārtībā, bet magnēti pie objektīviem nav.

    Vai es varu uzstādīt iPhone 18 Pro uz motocikla? Apple neiesaka uzstādīt iPhone uz jaudīgiem motocikliem, jo spēcīgas vibrācijas var pasliktināt stabilizācijas un autofokusa darbību. Uz skūtera vai mopēda izmantojiet turētāju ar vibrāciju slāpēšanu.

    Vai MagSafe maciņš iPhone 17 Pro darbosies ar 18 Pro? Jā. Abiem modeļiem ir identiska korpusa konstrukcija, tāpēc maciņš der, un tā magnēti nonāk pie MagSafe gredzena. Tomēr jūs nevarēsiet pārvietot kameru aizsargu.