Kategoria: Newsy

  • Motorola Edge 70 Pro — premiera, specyfikacja i cena

    Motorola Edge 70 Pro — premiera, specyfikacja i cena

    Premiera Motorola Edge 70 Pro zaplanowana jest na 22 kwietnia 2026 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do polskich sklepów najprawdopodobniej 14 maja 2026. Flagowiec średniej półki dostaje 6,8-calowy wyświetlacz Extreme AMOLED 144 Hz z jasnością 5200 nitów, procesor MediaTek Dimensity 8500 Extreme, aparat główny 50 MP Sony Lytia 710 i akumulator 6500 mAh z ładowaniem 90 W. Wszystko zamknięte w obudowie z certyfikatami IP68, IP69 i MIL-STD-810H.

    Motorola odrabia lekcję z Edge 60 Pro. Większa bateria, jaśniejszy ekran, mocniejszy chip i odważniejszy design (marmur, satyna, tkanina) — to wszystko pod Pantone. Cena europejska €649–699 (około 2 900–3 100 zł) pozycjonuje model dokładnie tam, gdzie walczą Galaxy A57, Xiaomi 15T i Nothing Phone 3a Pro. Czy Motorola ma czym wygrać? Rozkładamy przecieki i potwierdzone fakty na czynniki pierwsze.

    Kiedy premiera Motorola Edge 70 Pro

    Premiera globalna Motorola Edge 70 Pro ma miejsce 22 kwietnia 2026 roku w Indiach, co potwierdził Flipkart w przedsprzedaży. Polska dystrybucja rusza według informacji purepc.pl od 14 maja 2026 — wtedy ma wystartować wysyłka pierwszych zamówień z x-kom, Media Expert, Komputronik i RTV Euro AGD.

    To standardowa praktyka Motoroli dla serii Edge. Poprzednik, Motorola Edge 60 Pro, zadebiutował w kwietniu 2025 i był dostępny w polskich sklepach od maja tego samego roku w cenie 2499 zł. Edge 70 Pro powtórzy ten schemat, choć cena może być nieco wyższa ze względu na lepsze podzespoły.

    Uwaga: Daty globalne ogłoszone przez Motorolę mogą się różnić od polskich. Oficjalna konferencja Motorola EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) spodziewana jest na przełomie kwietnia i maja 2026. Do tego czasu szczegóły polskiej ceny i dostępności są szacunkowe.

    Motorola szykuje premierowe promocje. Firma tradycyjnie dorzuca na start wybrany gadżet: w przypadku serii Edge 60 były to słuchawki Moto Buds 2 Loop, dla Edge 70 Pro spodziewamy się smartwatcha Moto Watch 70 lub zestawu ładowarki TurboPower 90 W z kablem USB-C do USB-C. Szczegóły potwierdzi konferencja prasowa w maju.

    Specyfikacja Motorola Edge 70 Pro, co już wiemy oficjalnie

    Poniżej pełna lista potwierdzonych parametrów (część z oficjalnych grafik Motoroli opublikowanych przed premierą) oraz przecieków z portali PhoneArena, gsmmaniak.pl i telepolis.pl.

    ParametrMotorola Edge 70 Pro
    Wyświetlacz6,8″ Extreme AMOLED, quad curved
    Rozdzielczość2712 × 1220 px (1,5K Super HD)
    Odświeżanie144 Hz
    Jasność (peak)5200 nitów
    Ochrona ekranuCorning Gorilla Glass 7i
    ProcesorMediaTek Dimensity 8500 Extreme, 3,40 GHz
    GPUMali-G720 MC8
    RAM12 GB LPDDR5X
    Pamięćdo 512 GB
    Aparat główny50 MP, Sony Lytia 710, OIS
    Ultraszeroki50 MP
    Teleobiektyw3,5× zoom optyczny (przeciek)
    Sensor multispektralnyTak, 3-w-1
    Selfie50 MP
    Wideo4K 60 fps na każdym module
    Bateria6500 mAh
    Ładowanie przewodowe90 W (TurboPower)
    Ładowanie bezprzewodowe15 W (spodziewane)
    WodoszczelnośćIP68 + IP69
    WytrzymałośćMIL-STD-810H
    ChłodzenieKomora parowa 4600 mm²
    AudioDolby Atmos, Hi-Res Audio
    SystemAndroid 16
    Wsparcie3 lata aktualizacji Androida, 5 lat łatek
    KoloryPantone Lily White, Tea, Titan
    Cena EU (spodziewana)€649–699 (2 900–3 100 zł)
    Cena IndieRs. 36 999+
    Premiera22.04.2026 (Indie), 14.05.2026 (PL)

    Największe upgrade’y względem Edge 60 Pro to bateria (6500 mAh vs 6000 mAh), jasność ekranu (5200 vs 4500 nitów) i odświeżanie (144 Hz vs 120 Hz). Aparat pozostaje na podobnym poziomie z tym samym sensorem Sony (teraz Lytia 710 zamiast 700C).

    Motorola Edge 70 Pro — wyświetlacz Extreme AMOLED 5200 nitów

    Motorola Edge 70 Pro dostaje jeden z najjaśniejszych ekranów w segmencie średnim. Jasność szczytowa 5200 nitów to wartość, z którą w tej cenie rywalizuje dziś tylko Xiaomi 15T Pro (4500 nitów) i Honor Magic 7 Lite (5000 nitów). Dla porównania, iPhone 17 ma 3000 nitów peak, a Samsung Galaxy A57 — 1900 nitów.

    W praktyce oznacza to czytelność w pełnym słońcu bez mrużenia oczu, nawet na plaży czy w samochodzie z otwartym dachem. Odświeżanie 144 Hz to z kolei przewaga dla graczy i osób korzystających z aplikacji dynamicznych. Różnica między 120 a 144 Hz w codziennym scrollowaniu jest subtelna, ale w grach typu Call of Duty Mobile czy Genshin Impact widoczna.

    Ekran jest quad curved — zakrzywiony na wszystkich czterech krawędziach. To efektowny, ale kontrowersyjny design: łatwiej o przypadkowe dotknięcia, a pełnoekranowe szkło hartowane jest trudniejsze do dopasowania. Jeśli planujesz zakup, przygotuj się na inwestycję w szkło typu UV lub folię hydrożelową, które pokryją zakrzywienia.

    Do nowych Edge 70 warto od razu dobrać etui i szkło — sprawdź akcesoria do Motorola Edge 70 w homescreen.pl

    Aparat Sony Lytia 710, teleobiektyw i sensor multispektralny

    Serce fotografii Motorola Edge 70 Pro to 50-megapikselowy sensor Sony Lytia 710 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS). To udoskonalona wersja sensora z Edge 60 Pro (Lytia 700C), z wyższą czułością i lepszą redukcją szumów przy słabym oświetleniu. Obiektyw ma jasność f/1.8.

    Zestaw tylny uzupełniają dwa dodatkowe moduły: ultraszerokokątny 50 MP (pole widzenia 120°, przydatne przy krajobrazach i architekturze) oraz teleobiektyw z zoomem optycznym 3,5×. Ten ostatni to ciekawa ogniskowa — blisko klasycznych 85 mm używanych w portretach, ale wystarczająco daleki, żeby wyciąć szczegół z tła.

    Co daje sensor multispektralny 3-w-1

    Nowością względem Edge 60 Pro jest dodatkowy czujnik multispektralny 3-w-1. To komponent, który nie robi zdjęć, ale zbiera informacje o świetle w trzech zakresach widma: widzialnym, podczerwonym i UV. Dzięki temu telefon lepiej mapuje kolory i poprawnie oddaje odcienie skóry, tkanin oraz roślin — obszarów, w których smartfony tradycyjnie kłamią.

    Efekt widać w dwóch scenariuszach:

    • Portrety przy sztucznym świetle (biuro, restauracja, centrum handlowe), gdzie fluorescencja zabarwia skórę na zielono lub żółto
    • Fotografia kulinarna, gdzie tradycyjny balans bieli wypłukuje kolory potraw

    Selfie 50 MP z przodu obsługuje nagrania 4K przy 60 fps — parametr, który jeszcze dwa lata temu był zarezerwowany dla flagowców za 5000 zł. Idealne dla vlogerów i osób robiących treści na TikToka czy YouTube Shorts.

    Bateria Motorola Edge 70 Pro — 6500 mAh i ładowanie 90 W

    Największa praktyczna zmiana w Motorola Edge 70 Pro to bateria 6500 mAh. To o 500 mAh więcej niż w Edge 60 Pro (6000 mAh) i o 25% więcej niż w Samsung Galaxy S25 (5000 mAh). Motorola deklaruje ponad dwa dni pracy na jednym ładowaniu przy typowym użytkowaniu.

    Realnie oznacza to:

    • 16-18 godzin ekranu włączonego (SOT) przy scrollowaniu social mediów i oglądaniu wideo
    • Weekend bez ładowarki — wyjazd od piątku do niedzieli bez szukania gniazdka
    • 10-12 godzin pracy w grach takich jak Genshin Impact czy PUBG Mobile

    Ładowanie 90 W TurboPower naładuje telefon od 0 do 100% w około 35-40 minutach (potwierdzone parametry analogiczne do Edge 60 Pro). Ładowanie bezprzewodowe spodziewane na poziomie 15 W — wartość nieoficjalna, ale przewidywana na bazie poprzednika. Dla ładowania indukcyjnego warto spojrzeć na ładowarki bezprzewodowe i stacje biurkowe.

    Warto pamiętać, że w zestawie Motorola nie dorzuca ładowarki 90 W — musisz ją kupić osobno. Jeśli nie masz jeszcze ładowarki GaN, to dobry moment, żeby zainwestować w uniwersalną jednostkę USB-C Power Delivery. Zobacz naszą kategorię ładowarek sieciowych w homescreen.pl — modele Baseus GaN5 Pro i Anker 737 obsługują 100 W i naładują też laptopa. Na wyjazd przyda się też dobry powerbank z PD — 20 000 mAh doładuje Edge 70 Pro trzy razy.

    Porada: Bateria 6500 mAh w obudowie grubości 8 mm była możliwa tylko dzięki nowym ogniwom silikonowo-węglowym o większej gęstości energii. To ta sama technologia, która napędza Oppo Find X8 Pro i Honor Magic 7 Pro. W praktyce: dłuższa żywotność i mniejsza degradacja po 500 cyklach ładowania.

    Design Pantone, marmur i tkanina zamiast plastiku

    Motorola konsekwentnie idzie w odważne wzornictwo. Motorola Edge 70 Pro dostaje trzy warianty kolorystyczne kuratorowane przez Pantone:

    • Pantone Lily White — biały z marmurową fakturą (odwzorowuje rysunek naturalnego kamienia)
    • Tea — ciepły beż z wykończeniem satynowym (mat, odporny na odciski palców)
    • Titan — grafitowy z teksturą tkaniny (nowość — taktylne wykończenie, lekko chropowate w dotyku)

    Trzy różne faktury zamiast jednego szkła z tyłu to kierunek, w którym Motorola idzie od kilku lat. Poprzednie serie Edge miały wersje z eko-skórą, wegańskim welurem i drewnem. Faktura marmuru w Edge 70 Pro to pierwsza w branży — nikt wcześniej nie zastosował tego efektu w serii masowej.

    Praktyczna konsekwencja: każda tekstura inaczej reaguje na codzienne użytkowanie. Marmur i tkanina są bardziej odporne na drobne rysy i odciski, ale trudniejsze do czyszczenia. Satyna jest najbardziej uniwersalna, ale zbiera mikrorysy.

    Dla wszystkich trzech wersji etui to inwestycja obowiązkowa — producent nie dodaje silikonowej obudowy do pudełka. Transparentne etui pokaże unikalną fakturę, a pancerne zabezpieczy telefon przed upadkiem. Warto od razu dobrać też szkło hartowane do zakrzywionych ekranów, bo standardowe płaskie szkło nie pokryje krawędzi quad curved.

    Motorola Edge 70 Pro vs Edge 60 Pro, co się zmieniło

    Poprzednik jest aktualnie dostępny w polskich sklepach w cenie 1 999–2 099 zł (po sezonowych promocjach). Zestawienie kluczowych różnic pokazuje, czy warto dopłacić do nowszej generacji.

    ParametrMotorola Edge 70 ProMotorola Edge 60 Pro
    ProcesorDimensity 8500 ExtremeDimensity 8350
    Wydajność Geekbench (multi)65635840
    Ekran6,8″ AMOLED 144 Hz6,7″ pOLED 120 Hz
    Jasność peak5200 nitów4500 nitów
    Bateria6500 mAh6000 mAh
    Ładowanie przewodowe90 W90 W
    Aparat główny50 MP Sony Lytia 71050 MP Sony Lytia 700C
    Teleobiektyw3,5× z multispektralnym3× bez multispektralnego
    Selfie50 MP50 MP
    WytrzymałośćIP68 + IP69 + MIL-STD-810HIP68 + IP69
    SystemAndroid 16 (3+5 lat)Android 15 (3+4 lat)
    Cena premierowa PL~2 999 zł (szac.)2 499 zł

    Najbardziej odczuwalne zmiany to mocniejszy procesor (+12% multi-core), jaśniejszy ekran (+16%) i większa bateria (+8%). Aparat dostał lepszy sensor, ale w codziennym użytkowaniu różnica jest subtelna — widoczna głównie w słabym oświetleniu i w portretach dzięki sensorowi multispektralnemu.

    Czy warto dopłacić 500 zł do nowszego modelu? Jeśli chcesz telefon na 3-4 lata — tak, dłuższe wsparcie i lepszy procesor się opłacą. Jeśli szukasz bazowego, niezawodnego telefonu na 2 lata — Edge 60 Pro w promocji (~1 999 zł) nadal oferuje świetny stosunek jakości do ceny.

    Motorola Edge 70 Pro vs konkurencja w średniej półce

    Segment 2 500–3 000 zł to najbardziej zacięta strefa na rynku. Edge 70 Pro wchodzi na teren, gdzie walczą już cztery inne flagowce średnie.

    ModelProcesorBateriaEkranAparat gł.Cena PL
    Motorola Edge 70 ProDimensity 85006500 mAh6,8″ 144 Hz 5200 nit50 MP Lytia 710~2 999 zł
    Samsung Galaxy A57Exynos 15805000 mAh6,7″ 120 Hz 1900 nit50 MP2 499 zł
    Xiaomi 15TDimensity 8400 Ultra5500 mAh6,8″ 144 Hz 3200 nit50 MP Leica2 799 zł
    Nothing Phone 3a ProSnapdragon 7s Gen 35000 mAh6,77″ 120 Hz 3000 nit50 MP peryskop 3×2 399 zł
    Honor 400 ProSnapdragon 8s Gen 35300 mAh6,78″ 120 Hz 5000 nit200 MP2 999 zł

    Motorola wygrywa w trzech kluczowych parametrach: bateria (6500 mAh — najwięcej w segmencie), jasność ekranu (5200 nitów — na równi z Honor 400 Pro) i wytrzymałość (MIL-STD-810H — nie ma go nikt inny w tej cenie). Traci trochę w aparacie na korzyść Xiaomi 15T (Leica) i Honor 400 Pro (200 MP).

    Dla kogo Motorola Edge 70 Pro będzie najlepszym wyborem

    Osoby podróżujące i aktywne — MIL-STD-810H + IP69 to gwarancja, że telefon przeżyje upadek ze ścieżki rowerowej, kąpiel w morzu i biurowe kawowe katastrofy. Do tego dodaj dobre etui i folię hydrożelową marki 3mk, Spigen lub Tech-Protect, a telefon wytrzyma 3-4 lata bez rysy.

    Wymagający ekranu — jasność 5200 nitów jest widoczna nawet w południe na słońcu, czego nie oferuje żaden konkurent w tej cenie. Ideał dla osób spędzających dużo czasu na zewnątrz lub w samochodzie.

    Fotografujący portrety i scenerie — sensor multispektralny + Lytia 710 + teleobiektyw 3,5× to najbardziej wszechstronny zestaw foto w segmencie. Jeśli ważny jest Ci naturalny odcień skóry i dobre portrety, Motorola robi to lepiej niż Samsung i Nothing.

    Gracze mobilni — kombinacja 144 Hz + Dimensity 8500 + komora parowa 4600 mm² daje stabilne 90-120 fps w Call of Duty i Genshin Impact. Samsung Galaxy A57 z 60 fps w tych tytułach odpada.

    Czego brakuje przed premierą

    Trzy elementy pozostają niepotwierdzone i mogą wpłynąć na finalną ocenę:

    • Dokładna cena w Polsce — Motorola ogłosi ją dopiero na konferencji EMEA (przełom kwietnia/maja 2026). Szacunki 2 899–3 099 zł opierają się na poprzedniku i kursie euro
    • Dostępność wariantu 16 GB RAM — Indie otrzymują dwie konfiguracje (12/256 GB i 12/512 GB), ale wariant z 16 GB RAM widoczny na niektórych wyciekach nie został potwierdzony dla Europy
    • Szczegóły teleobiektywu — 3,5× zoom optyczny to przeciek, nie oficjalne dane. Motorola może jeszcze zmienić tę specyfikację między premierą indyjską a europejską

    Istotne jest też pytanie o długoterminowe wsparcie software. 3 lata aktualizacji Androida to dobry standard, ale Samsung (7 lat) i Google Pixel (7 lat) oferują znacznie dłuższe wsparcie — o 2-4 lata więcej. Dla osób planujących używać telefonu 5+ lat to może być czynnik decydujący.

    Nasz wybór: Jeśli szukasz solidnego flagowca średniego z rekordową baterią i jasnym ekranem — Motorola Edge 70 Pro będzie najlepszym wyborem w swojej cenie na rok 2026. Ale do zakupu dodaj od razu etui i szkło hartowane. Quad curved AMOLED jest piękny, ale delikatny.

    Podsumowanie, czy warto czekać na Motorola Edge 70 Pro

    Motorola Edge 70 Pro wejdzie na rynek 22 kwietnia 2026 w Indiach, a w Polsce 14 maja 2026 w cenie około 2 900–3 100 zł. Upgrade’y względem Edge 60 Pro są ewolucyjne, ale znaczące: +500 mAh baterii, +24 Hz odświeżania, +700 nitów jasności i nowy procesor Dimensity 8500 Extreme. W sumie: lepszy telefon w każdym wymiarze.

    Największym atutem pozostaje wytrzymałość połączona z designem. MIL-STD-810H w obudowie Pantone z marmurem to coś, czego nie znajdziesz u Samsunga ani Xiaomi. Dla osób aktywnych i wymagających trwałości — wybór oczywisty. Dla fotografów — świetny, ale Xiaomi 15T z Leica da trochę lepszy zestaw foto za podobną cenę.

    Sprawdź akcesoria do Motorola Edge 70 już dziś w homescreen.pl — etui, szkła hartowane, folie hydrożelowe i ochrona aparatu dla całej serii.

    FAQ, najczęściej zadawane pytania o Motorola Edge 70 Pro

    Kiedy premiera Motorola Edge 70 Pro?

    Oficjalna premiera Motorola Edge 70 Pro odbędzie się 22 kwietnia 2026 roku w Indiach. W Polsce telefon będzie dostępny od 14 maja 2026 — wtedy rusza wysyłka pierwszych zamówień z x-kom, Media Expert i Komputronik. Konferencja EMEA z polską ceną spodziewana na przełomie kwietnia i maja 2026.

    Ile będzie kosztować Motorola Edge 70 Pro w Polsce?

    Szacunkowa cena Motorola Edge 70 Pro w Polsce to 2 899–3 099 zł za wariant 12/512 GB. Cena europejska wynosi €649–699, a indyjska startuje od Rs. 36 999. Oficjalne polskie ceny Motorola poda na konferencji prasowej EMEA. Poprzednik Edge 60 Pro kosztował na premierze 2 499 zł.

    Jaka bateria w Motorola Edge 70 Pro?

    Motorola Edge 70 Pro dostaje akumulator 6500 mAh — to o 500 mAh więcej niż w Edge 60 Pro i o 30% więcej niż w Samsung Galaxy A57. Ładowanie przewodowe działa z mocą 90 W TurboPower (od 0 do 100% w około 35-40 minut). Producent deklaruje ponad dwa dni pracy na jednym ładowaniu.

    Jaki procesor w Motorola Edge 70 Pro?

    Motorola Edge 70 Pro napędza MediaTek Dimensity 8500 Extreme z maksymalnym taktowaniem 3,40 GHz i procesorem graficznym Mali-G720 MC8. W Geekbench osiąga wyniki 1727 single-core i 6563 multi-core, co przekłada się na płynne granie w tytułach AAA na średnich i wysokich detalach.

    Jaki aparat w Motorola Edge 70 Pro?

    Aparat główny w Motorola Edge 70 Pro to 50 MP z sensorem Sony Lytia 710 i OIS. Dodatkowo dostaje ultraszeroki 50 MP (120°), teleobiektyw z zoomem optycznym 3,5× oraz dodatkowy sensor multispektralny 3-w-1 do wierniejszego oddania kolorów. Selfie 50 MP z nagrywaniem 4K 60 fps.

    Czy Motorola Edge 70 Pro jest wodoodporny?

    Tak, Motorola Edge 70 Pro ma podwójną certyfikację IP68 (ochrona przed zanurzeniem do 1,5 m) i IP69 (ochrona przed gorącą wodą pod ciśnieniem) oraz wojskową normę MIL-STD-810H (odporność na upadki, wstrząsy, ekstremalne temperatury). To jeden z najbardziej wytrzymałych flagowców średnich 2026 roku.

  • Huawei Watch Buds 2, premiera, specyfikacja i cena smartwatcha ze słuchawkami

    Huawei Watch Buds 2, premiera, specyfikacja i cena smartwatcha ze słuchawkami

    Huawei pokazuje drugą generację najbardziej nietypowego smartwatcha na rynku. Watch Buds 2 debiutuje 20 kwietnia 2026 podczas wydarzenia Huawei Pura i łączy zegarek z parą słuchawek TWS ukrytych pod tarczą.

    Huawei Watch Buds 2 to smartwatch z wbudowanymi słuchawkami bezprzewodowymi, który będzie miał oficjalną premierę 20 kwietnia 2026 podczas wydarzenia Huawei Pura. Urządzenie kontynuuje pomysł z 2022 roku, po lekkim naciśnięciu tarczy otwiera się koperta, a w środku czekają dwie miniaturowe słuchawki TWS z aktywną redukcją szumów. Druga generacja ma przynieść nowego chipa, HarmonyOS NEXT oraz zestaw funkcji AI.

    Pierwsza generacja Watch Buds kosztowała w Polsce 2299 zł i była dostępna tylko w jednym kolorze. Wersja 2 ma być lżejsza, cieńsza i wyposażona w lepszy dźwięk, a przy okazji otworzyć segment „hybrydowych” urządzeń audio-smart. Sprawdzamy wszystko, co już wiemy przed premier

    Huawei Watch Buds 2, kiedy premiera i dostępność w Polsce

    Producent potwierdził datę oficjalnej premiery, 20 kwietnia 2026. Prezentacja odbędzie się w ramach globalnego wydarzenia Huawei poświęconego nowej serii smartfonów Pura 80, obok której zadebiutuje też druga generacja Watch Buds. Pierwsza generacja Watch Buds dotarła na rynek europejski kilka miesięcy po debiucie w Chinach, więc drugą zobaczymy w Polsce prawdopodobnie w drugim kwartale 2026.

    Sprzedaż globalna ma ruszyć w ciągu czterech do sześciu tygodni od premiery. Polska dystrybucja Huawei zazwyczaj włącza się wraz z resztą Europy, więc czerwiec–lipiec 2026 to realistyczny termin dostępności Watch Buds 2 u polskich partnerów handlowych. Pierwsza generacja trafiła m.in. do Media Expert, x-kom i oficjalnego sklepu Huawei.

    Porada: Jeśli planujesz kupić Watch Buds 2 zaraz po premierze, warto przygotować pasek zamienny i szkło ochronne na tarczę, Huawei dostarcza je w pakiecie tylko dla wybranych kolorów. Kompatybilne akcesoria znajdziesz w kategorii paski do zegarków.

    Specyfikacja Huawei Watch Buds 2, co już wiemy

    Huawei nie udostępnił jeszcze pełnej specyfikacji, ale przecieki i dokumenty regulacyjne wskazują na konkretne zmiany względem pierwszej generacji. Poniżej zestawiamy potwierdzone i spodziewane parametry.

    ParametrWatch Buds (2022)Watch Buds 2 (2026)
    WyświetlaczAMOLED 1.43″, 466 × 466 pxAMOLED 1.5″, LTPO (spodziewany)
    KopertaStal nierdzewna, 47 mmStop aluminium, ~46 mm (spodziewane)
    Słuchawki2× TWS z ANC, IP542× TWS z ANC 2.0 (spodziewane)
    Czas pracy zegarkaDo 3 dniDo 5 dni (spodziewane)
    Bateria słuchawek~4 godziny na ładowaniu~5–6 godzin (spodziewane)
    Pojemność akumulatora410 mAh~450 mAh (spodziewane)
    SystemHarmonyOS 3.0HarmonyOS NEXT 5.0
    GPSDual-band L1 + L5Dual-band L1 + L5
    Monitorowanie zdrowiaTruSeen 5.0, SpO2TruSeen 6.0, EKG, ciśnienie krwi (spodziewane)
    Wodoszczelność zegarka5 ATM5 ATM
    ŁącznośćBluetooth 5.2, NFCBluetooth 5.4, NFC
    Tryby sportowe80+100+ (spodziewane)
    Cena premierowa (PL)2299 zł~2499–2699 zł (szacunek)

    Najważniejsze zmiany dotyczą słuchawek TWS. Huawei deklaruje lepszy przetwornik, drugą generację aktywnej redukcji szumów (ANC 2.0) oraz wsparcie dla kodeka LDAC, co teoretycznie podniesie jakość dźwięku do poziomu osobnych słuchawek za 400–500 zł. To kluczowe dla osób, które traktują Watch Buds jako realny zamiennik pary TWS.

    Jak działa Huawei Watch Buds 2, zegarek z ukrytymi słuchawkami

    Mechanizm pozostaje ten sam. Magnetyczna tarcza otwiera się pod kciukiem, odsłaniając dwa gniazda ze słuchawkami. Słuchawki ładują się wewnątrz zegarka, koperta pełni funkcję zarówno case’a, jak i power banku. Kiedy nie potrzebujesz muzyki, zegarek wygląda jak klasyczny smartwatch z okrągłą tarczą.

    Ten koncept rozwiązuje codzienną niedogodność: noszenie dwóch urządzeń (zegarek + etui ze słuchawkami) i pilnowanie dwóch baterii. Watch Buds 2 integruje jedno z drugim, a po wyjęciu słuchawek zegarek nadal pokazuje powiadomienia, mierzy puls i śledzi kroki. W pierwszej generacji cały cykl „dotknij, otwórz, załóż słuchawki” trwał około 3 sekund. Nowa koperta ma być cieńsza i lżejsza o około 8 g.

    Uwaga: Słuchawki w Watch Buds 2 mają rozmiar słuchawek typu bullet (podłużnych kapsułek), a nie klasycznych AirPods. Osoby z małymi uszami powinny przymierzyć je przed zakupem, wymiary słuchawek z pierwszej generacji to 21.8 × 10.3 × 10.3 mm, nowa wersja ma być porównywalna.

    Funkcje AI i HarmonyOS NEXT w Watch Buds 2

    Druga generacja debiutuje z nowym systemem HarmonyOS NEXT 5.0, który Huawei prezentuje jako oddzielną platformę od Androida. W praktyce oznacza to trzy istotne zmiany dla użytkownika Watch Buds 2.

    AI Health Coach, asystent zdrowia oparty na modelu językowym

    Pierwsza generacja mierzyła parametry, ale nie umiała ich interpretować. HarmonyOS NEXT wprowadza AI Health Coach, asystenta, który analizuje puls, sen, aktywność i podpowiada konkretne działania. Zauważył gorszą jakość snu przez trzy noce z rzędu? Zasugeruje krótszą drzemkę lub zmianę pory posiłku. To lokalna funkcja, większość obliczeń dzieje się w zegarku, bez przesyłania danych do chmury.

    Inteligentne tryby słuchawek

    Słuchawki Watch Buds 2 automatycznie dopasowują się do sytuacji. Adaptacyjne ANC rozpoznaje środowisko, w pociągu wzmacnia redukcję, w biurze przechodzi w tryb przezroczysty. Podczas rozmowy telefonicznej system izolacji głosu wycina odgłosy tła, co docenisz na ruchliwej ulicy lub w kawiarni.

    Translacja rozmów na żywo

    Watch Buds 2 obsługuje tłumaczenie na żywo między kilkunastoma językami (w tym polskim). Funkcja działa w parze ze smartfonem Huawei z serii Pura 80 lub Mate, słyszysz tłumaczenie w słuchawkach, a rozmówca widzi transkrypcję na ekranie telefonu. To nie jest zamiennik tłumacza, ale pomoc w prostych sytuacjach (zakupy, zamówienie w restauracji, pytanie o drogę).

    Huawei Watch Buds 2 cena, ile będzie kosztować?

    Producent nie podał jeszcze oficjalnej ceny, ale na podstawie pierwszej generacji i trendów cenowych w segmencie hybrydowych wearables szacujemy cenę premierową Watch Buds 2 w Polsce na 2499–2699 zł. Dla porównania:

    UrządzenieCenaTyp
    Huawei Watch Buds (1. gen)2299 złSmartwatch + słuchawki
    Huawei Watch 51999 złFlagowy smartwatch
    Huawei Watch GT 61499 złSmartwatch sportowy
    Huawei Watch Ultimate3799 złPremium smartwatch
    Samsung Galaxy Watch 81899 złSmartwatch z Wear OS
    Apple Watch Series 102299 złSmartwatch iOS

    Watch Buds 2 plasuje się w segmencie premium, płacisz nie tyle za lepszego smartwatcha, co za wygodę noszenia jednego urządzenia zamiast dwóch. Jeśli i tak potrzebujesz smartwatcha i TWS, suma ~1500 zł (zegarek) + ~800 zł (słuchawki ANC) daje 2300 zł. Różnica robi się symboliczna.

    Chcesz sprawdzić aktualną ofertę? Zobacz też pełną gamę akcesoriów do Huawei Watch 5 w homescreen.pl, paski, szkła ochronne i folie na tarczę.

    Watch Buds 2 vs pierwsza generacja, co się zmieniło

    Pierwsza generacja miała trzy słabe punkty: krótką pracę baterii słuchawek (około 4 godziny), grubą kopertę (14.99 mm) i ograniczoną współpracę z iPhone’em. Druga generacja adresuje wszystkie trzy.

    • Bateria słuchawek, spodziewane 5–6 godzin jednorazowego użycia, z możliwością doładowania w zegarku do 20 godzin łącznego odtwarzania
    • Grubość, obudowa cieńsza o około 1.5 mm dzięki nowemu mechanizmowi magnetycznemu
    • Kompatybilność iOS, pełna obsługa iPhone’a przez aplikację Huawei Health (powiadomienia, mierzenie aktywności, sterowanie muzyką)
    • Słuchawki, ANC 2.0, wsparcie LDAC, podwójny mikrofon z redukcją szumów
    • Zdrowie, dodano pomiar ciśnienia krwi (po kalibracji z mankietem) i analizę stresu w czasie rzeczywistym
    • Łączność, Bluetooth 5.4 zamiast 5.2, co zmniejsza opóźnienia i zwiększa zasięg

    Dla kogo jest Huawei Watch Buds 2

    Watch Buds 2 nie jest urządzeniem dla każdego. Jeśli już masz parę dobrych słuchawek i smartwatcha, podwójne rozwiązanie nie będzie lepsze od dedykowanych urządzeń. Natomiast dla trzech grup użytkowników to świetny wybór.

    Osoby minimalizujące codzienne „noszenie”, jedno urządzenie zamiast dwóch, jedna bateria do pilnowania, jeden ładownik w torbie. Jeśli codziennie zapominasz etui ze słuchawkami w domu lub w pracy, Watch Buds 2 rozwiązuje ten problem fizycznie.

    Podróżnicy i osoby dojeżdżające, szybki dostęp do słuchawek bez wyciągania etui z plecaka, tłumaczenie na żywo w podróży, dobra jakość rozmów telefonicznych dzięki dwóm mikrofonom. Dodatkowo monitoring snu przyda się w samolocie.

    Entuzjaści ekosystemu Huawei, jeśli masz smartfon Huawei Pura 80 albo z serii Mate, integracja z HarmonyOS NEXT działa płynnie. Dla posiadaczy iPhone’a i Androida od innych producentów funkcjonalność jest okrojona o 15–20%.

    Nasz wybór: Watch Buds 2 rekomendujemy osobom, dla których wygoda „jedno urządzenie” przeważa nad maksymalną jakością dźwięku i osobnymi funkcjami zegarka.

    Alternatywy dla Huawei Watch Buds 2

    Jeśli koncept hybrydowego urządzenia Cię nie przekonuje, warto rozważyć trzy klasyczne kombinacje:

    Smartwatch + osobne słuchawki TWS (budżet). Huawei Watch GT 5 (999 zł) plus dowolna para słuchawek TWS (300–500 zł) da podobne funkcje za mniej pieniędzy. Minus: dwa urządzenia do ładowania i noszenia.

    Apple Watch + AirPods Pro 3. Dla użytkowników iPhone’a to prawdopodobnie najlepsza kombinacja, pełna integracja z iOS, dictation, Handoff i Apple Music. Sumaryczny koszt to około 3400 zł, ale dostajesz dwa osobne, najlepsze w swoich kategoriach urządzenia. Pasujące akcesoria: paski do Apple Watch i AirPods Pro 3.

    Samsung Galaxy Watch 8 + Galaxy Buds 4 Pro. Dla użytkowników Androida i Samsunga, ekosystem Galaxy oferuje płynną integrację. Koszt łączny: około 2800 zł. W ofercie homescreen.pl znajdziesz pełen wybór etui do Galaxy Watch 8 oraz słuchawek Galaxy Buds 4.

    Czego zabraknie w Watch Buds 2

    Nie ma jeszcze pełnej specyfikacji, ale znając strategię Huawei z poprzednich generacji, można wskazać trzy obszary, gdzie Watch Buds 2 prawdopodobnie nie dorówna konkurencji.

    • Google Pay / Apple Pay, HarmonyOS obsługuje Huawei Pay, ale w Polsce integracja z bankami jest ograniczona (działają tylko wybrane karty)
    • Sklep z aplikacjami, AppGallery nie dorównuje Google Play ani App Store, brakuje popularnych aplikacji fitness (Strava, AllTrails)
    • Wsparcie GPS dla zaawansowanych sportów, mimo dual-band L1+L5 zegarek nie oferuje tak precyzyjnej analityki jak Garmin czy dedykowane zegarki sportowe

    Jeśli Twoim głównym celem jest profesjonalne śledzenie treningów, Huawei Watch Ultimate lub seria Garmin są lepszym wyborem. Watch Buds 2 to raczej wszechstronne narzędzie codzienne niż specjalistyczny sprzęt sportowy.

    Podsumowanie, warto czekać na Huawei Watch Buds 2

    Huawei Watch Buds 2 nie jest urządzeniem dla każdego, ale w swojej niszy nie ma konkurencji. Druga generacja naprawia słabe punkty poprzednika (bateria, grubość, ANC) i dodaje HarmonyOS NEXT z funkcjami AI. Premiera 20 kwietnia 2026, dostępność w Polsce spodziewana na czerwiec–lipiec 2026, szacowana cena 2499–2699 zł.

    Jeśli zależy Ci na jednym urządzeniu zamiast dwóch i żyjesz w ekosystemie Huawei, czekaj i kupuj. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a lub Androida od innego producenta, zastanów się, czy tracona funkcjonalność integracji jest warta wygody. A jeśli już masz dobry smartwatch i słuchawki, nie ma powodu do zmiany.

    FAQ, najczęściej zadawane pytania o Watch Buds 2

    Kiedy jest premiera Huawei Watch Buds 2?

    Huawei Watch Buds 2 zadebiutuje oficjalnie 20 kwietnia 2026 podczas globalnego wydarzenia towarzyszącego premierze serii Huawei Pura 80. Dostępność w Polsce spodziewana jest w drugim kwartale 2026, najbardziej prawdopodobne miesiące to czerwiec i lipiec.

    Ile będzie kosztować Huawei Watch Buds 2?

    Huawei nie podał jeszcze oficjalnej ceny. Szacujemy ją na 2499–2699 zł, na podstawie ceny pierwszej generacji (2299 zł) i spodziewanych ulepszeń. Pierwsza generacja kosztowała 2299 zł, więc nowy model prawdopodobnie zdrożeje o 10–15%.

    Jakie słuchawki są w Watch Buds 2?

    W zegarku ukryte są dwie słuchawki TWS typu bullet (podłużne kapsułki) z aktywną redukcją szumów drugiej generacji (ANC 2.0). Spodziewany czas pracy na jednym ładowaniu to 5–6 godzin, a koperta zegarka ładuje je do łącznych 20 godzin odtwarzania.

    Czym Watch Buds 2 różni się od pierwszej generacji?

    Najważniejsze zmiany to: cieńsza koperta (o około 1.5 mm), dłuższy czas pracy słuchawek (5–6 h zamiast 4 h), system HarmonyOS NEXT 5.0 z AI Health Coach, Bluetooth 5.4, kodek LDAC, pomiar ciśnienia krwi oraz pełna obsługa iPhone’a. Cena wzrośnie o około 200–400 zł.

    Czy słuchawki w Watch Buds 2 brzmią jak osobne AirPods?

    Według specyfikacji i pierwszych przecieków, tak. Wsparcie kodeka LDAC, większe przetworniki i ANC 2.0 mają dać jakość dźwięku porównywalną ze słuchawkami TWS z segmentu 400–600 zł. Pierwsza generacja osiągała poziom około 250-złotowych słuchawek.

    Gdzie kupić akcesoria do Watch Buds 2?

    Paski zamienne, szkła ochronne na tarczę i folie znajdziesz w sklepie homescreen.pl, kategorie Huawei Watch 5 oraz paski do zegarków oferują kompatybilne akcesoria dla większości modeli Huawei. Dla Watch Buds 2 pierwsze produkty pojawią się po premierze.

  • Google Fitbit Loop, opaska bez ekranu, która ma zagrozić Whoop

    Google Fitbit Loop, opaska bez ekranu, która ma zagrozić Whoop

    Google Fitbit Loop to nowa opaska zdrowotna bez wyświetlacza, którą firma oficjalnie zapowiedziała w teaserze ze Stephenem Currym. Urządzenie ma jasnoszary pasek z pomarańczowymi akcentami i celuje wprost w segment opanowany przez Whoop 5.0, Polar Loop oraz Amazfit Helio Strap. Premiera została potwierdzona na 2026 rok, a wzmianka „coming soon” sugeruje, że debiut jest już bardzo blisko.

    Jeżeli śledzisz rynek wearables, to widzisz tu wyraźną zmianę kursu. Google przez lata stawiał na klasyczne trackery z ekranem (Charge, Inspire, Luxe), a teraz wchodzi w nurt minimalistycznych opasek noszonych 24/7. Poniżej znajdziesz wszystko, co wiadomo o Fitbit Loop, kogo on dotyczy i czy warto na niego czekać.

    Co to jest Fitbit Loop i dlaczego o nim głośno

    Fitbit Loop to opaska zdrowotna nowego typu. Nie ma wyświetlacza, nie pokazuje powiadomień, nie zastępuje smartwatcha. Skupia się tylko na jednym, czyli ciągłym monitorowaniu organizmu i analizie danych zdrowotnych przez sztuczną inteligencję Fitbit Personal Health Coach.

    Nazwa „Loop” nie jest przypadkowa. Sugeruje, że urządzenie ma być dyskretną pętlą na nadgarstku, którą zakłada się i zapomina o jej istnieniu. Filozofia jest identyczna jak w Whoop, czyli zamiast rozpraszać użytkownika, opaska po prostu zbiera dane.

    Google Fitbit Loop opaska zdrowotna bez ekranu, premiera 2026
    Logo Fitbit, Google zapowiada nową opaskę Loop

    Pierwsze przecieki pokazały lekką, wąską opaskę w jasnoszarym kolorze, z pomarańczowym detalem przy zapięciu. Materiał wygląda na elastyczną tkaninę, prawdopodobnie z zatrzaskiem magnetycznym. To wyraźnie inny język wzorniczy niż dotychczasowe trackery Fitbit.

    Skąd wiemy, że Fitbit Loop istnieje

    Google zrobił coś nietypowego. Zamiast czekać na oficjalną prezentację, opublikował teaser z udziałem Stephena Curry’ego, gwiazdy NBA i ambasadora marki. W krótkim wideo widać opaskę na nadgarstku koszykarza, a klip kończy się napisem „coming soon”. Oficjalny profil Fitbit dorzucił do tego emoji „oczu”, co w marketingowym języku oznacza tyle co: „tak, to jest to, o czym myślicie”.

    Niedługo po teaserze pojawiły się także zdjęcia ulicznych testów. Opaska była noszona publicznie przez kilka tygodni, więc hardware jest praktycznie gotowy.

    Dlaczego akurat Stephen Curry

    Wybór ambasadora nie jest przypadkowy. Stephen Curry to czterokrotny mistrz NBA, dwukrotny MVP ligi i jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Od lat publicznie mówi o znaczeniu regeneracji, snu i danych zdrowotnych w karierze zawodowego koszykarza. Curry współpracuje z marką Under Armour, ale w obszarze technologii zdrowotnej Google znalazł w nim idealnego twarz produktu, który celuje właśnie w monitorowanie regeneracji 24/7.

    W teaserze Curry pokazuje opaskę w sposób bardzo naturalny, między treningiem a codziennymi czynnościami. To wyraźny sygnał od Google: Fitbit Loop nie jest gadżetem dla geeków, tylko narzędziem dla osób, które traktują zdrowie i regenerację serio. Kampania z Currym pełni też drugą funkcję, czyli wyciąga produkt poza klasyczną bańkę użytkowników Fitbit i celuje w fanów sportu, którzy dziś nosiliby raczej Whoop lub Garmina.

    Co ciekawe, Curry był widziany w opasce już kilka tygodni przed teaserem. To częsty zabieg marketingowy Google, który najpierw „wycieka” produkt na ulicach, by zbudować szum, a dopiero potem oficjalnie pokazuje go w kampanii.

    Design Fitbit Loop, mniej znaczy więcej

    Pierwsze co rzuca się w oczy, to brak ekranu. Żadnego AMOLED-a, żadnego e-papieru, żadnej diody do powiadomień. Cała komunikacja odbywa się w aplikacji Fitbit na telefonie.

    Dlaczego brak ekranu to atut? Bateria wytrzymuje dłużej, opaska jest cieńsza, lżejsza i nie świeci w nocy. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć dane o zdrowiu, ale nie chcą kolejnego ekranu na nadgarstku.

    Konstrukcja przypomina materiałowy pasek z miękkim modułem czujników wtopionym od spodu. Można go nosić pod rękawem, w nocy, na siłowni, pod prysznicem. Producent najwyraźniej projektował go z myślą o noszeniu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

    Kolory i materiały

    Na razie widzieliśmy jeden wariant kolorystyczny:

    • Jasnoszary pasek z pomarańczowym akcentem przy zapięciu
    • Materiał elastyczny, sportowy, oddychający
    • Zapięcie wygląda na magnetyczne lub bezprzyciskowe

    Domyślamy się, że Google przygotuje co najmniej kilka wariantów kolorystycznych na premierę, podobnie jak robi to Whoop. Wymienne paski to także świetne miejsce na dodatkowy strumień przychodu.

    Funkcje, czyli czym Fitbit Loop ma kusić

    Google jeszcze nie ujawnił pełnej specyfikacji, ale na podstawie komunikatów oficjalnych z bloga Google oraz raportów Bloomberga można złożyć całkiem konkretny obraz funkcji.

    Funkcja Czego można się spodziewać
    Tętno 24/7 Tak, czujnik optyczny PPG
    HRV (zmienność rytmu serca) Tak, kluczowa metryka regeneracji
    Saturacja SpO2 Bardzo prawdopodobne
    Temperatura skóry Tak, do analizy snu i cyklu
    Sen i fazy snu Tak, mocna strona Fitbit
    Personal Health Coach (AI) Tak, główny argument sprzedażowy
    GPS Najpewniej brak (wykorzystuje GPS telefonu)
    Powiadomienia Brak, brak ekranu
    Bateria Szacunkowo 5–7 dni
    Wodoodporność Tak, do pływania
    Fitbit Loop na nadgarstku, opaska zdrowotna Google bez ekranu
    Logo Fitbit, marka należąca do Google

    Najmocniejszą bronią Loop ma być Fitbit Personal Health Coach, czyli generatywny asystent zdrowotny napędzany modelami AI Google. Według wpisu na blogu Google, coach analizuje dane snu, regeneracji, cyklu menstruacyjnego i metabolizmu, a następnie podpowiada konkretne zmiany w stylu życia.

    Subskrypcja Fitbit Premium

    Tu wchodzimy w czuły temat. Bloomberg sugeruje, że pełnia funkcji Personal Health Coacha będzie zarezerwowana dla abonentów Fitbit Premium (około 79,99 USD/£ rocznie). Bez subskrypcji opaska nadal będzie działać, ale dostaniesz tylko podstawowe metryki, bez głębokiej analizy AI.

    To dokładnie ten sam model, który stosuje Whoop, więc Google nie wymyśla koła na nowo. Wymyśla raczej tańszą, bardziej dostępną alternatywę dla kogoś, kto już używa innych usług Google.

    Dla kogo jest Fitbit Loop

    Opaska bez ekranu nie jest dla każdego. Jeżeli chcesz powiadomień, kontroli muzyki i widocznych statystyk na nadgarstku, lepiej spojrzeć w stronę zegarków sportowych. Fitbit Loop celuje w trzy konkretne grupy:

    1. Sportowców i osoby aktywne, którym zależy na regeneracji, HRV i jakości snu
    2. Osoby zorientowane na zdrowie, które chcą długoterminowego monitoringu bez rozpraszaczy
    3. Użytkowników Whoop, którzy szukają tańszej, lepiej zintegrowanej z Androidem alternatywy

    Jeśli używasz na co dzień telefonu z Androidem, ekosystem Google działa po prostu płynniej. Dane z Loop trafią do Google Fit, Health Connect, a w przyszłości pewnie też do Pixel Watcha.

    Chcesz lepiej przygotować nadgarstek na nową opaskę? Sprawdź paski do zegarków, wymienne akcesoria są jednym z najszybszych sposobów na zmianę stylu opaski sportowej.

    Premiera, cena i dostępność

    Tu trzeba być uczciwym. Google nie podał oficjalnej daty ani ceny. Oto jednak co wiemy z dostępnych źródeł:

    • Rok premiery: 2026 (potwierdzone przez Google)
    • Status hardware: praktycznie gotowy, opaska była noszona publicznie
    • Spodziewana cena: porównywalna z Whoop, czyli prawdopodobnie 149–199 USD plus opcjonalna subskrypcja
    • Polski rynek: dostępność zwykle pojawia się 2–3 miesiące po globalnej premierze

    Fitbit jest w Polsce obecny przez oficjalny sklep i sieci elektroniczne, więc Loop powinien trafić nad Wisłę bez większych opóźnień.

    Fitbit Loop vs konkurencja

    Patrząc na rynek opasek bez ekranu, Loop wchodzi w bardzo konkretne starcie. Oto jak wygląda układ sił.

    Model Ekran Subskrypcja Mocna strona
    Fitbit Loop Nie Premium opcjonalnie Personal Health Coach AI, ekosystem Google
    Whoop 5.0 Nie Wymagana Najlepsza analiza regeneracji i obciążenia
    Polar Loop Nie Brak Sportowe DNA Polara, dokładność tętna
    Amazfit Helio Strap Nie Brak Najtańsza alternatywa, dobra bateria
    Fitbit Loop kontra Whoop 5.0, porównanie opasek bez ekranu
    Fitbit Loop konkurent dla Polar Loop i Amazfit Helio Strap

    Największym atutem Google jest skala. Fitbit ma za sobą ponad dekadę danych zdrowotnych i jeden z najlepszych algorytmów do analizy snu na rynku. W połączeniu z generatywną AI od Google to jest poważne zagrożenie dla Whoop, szczególnie cenowe.

    Czy to koniec klasycznych Fitbitów

    Nie. Google równolegle szykuje nowy sprzęt z ekranem (prawdopodobnie następcę Charge 6) oraz kontynuuje linię Pixel Watch. Loop to dodatkowa kategoria, a nie zamiennik. Fitbit chce być obecny wszędzie, od pełnoprawnego smartwatcha, przez tracker z ekranem, po dyskretną opaskę.

    Co to oznacza dla użytkowników w Polsce

    Dla polskiego użytkownika nowość Google to dobra wiadomość. Po pierwsze, więcej konkurencji oznacza niższe ceny w segmencie zdrowotnych opasek. Po drugie, integracja z Androidem to ogromna wygoda dla osób korzystających z telefonów takich jak Pixel, Samsung Galaxy, Xiaomi czy Vivo.

    Jeżeli już masz na nadgarstku jakiś tracker, możesz spokojnie poczekać. Jeśli rozważasz zmianę i celujesz w ekosystem Google, Fitbit Loop wygląda na sensowną opcję, której warto dać szansę zaraz po premierze.

    Szukasz teraz opaski sportowej, a nie chcesz czekać do końca 2026 roku? Sprawdź dostępne modele, np. Xiaomi Smart Band 9 Pro lub Huawei Watch Fit 3. To świetny start, zanim Google ogłosi datę premiery Loop.

    Czego jeszcze nie wiemy

    Google trzyma kilka kart przy sobie. Oto otwarte pytania, na które dostaniemy odpowiedź dopiero przy oficjalnej prezentacji:

    • Dokładna cena w Polsce i USA
    • Czy Personal Health Coach zadziała po polsku
    • Czas pracy baterii w realnym scenariuszu 24/7
    • Czy będą wymienne paski w różnych rozmiarach
    • Czy Loop dostanie integrację z Pixel Watch jako wtórny sensor
    • Czy w pakiecie znajdzie się darmowy okres Premium

    Każde z tych pytań może zaważyć na decyzji zakupowej. Subskrypcja w stylu Whoop długoterminowo potrafi być droższa niż samo urządzenie, więc model rozliczeń Google będzie pod lupą.

    Podsumowanie, czy warto czekać na Fitbit Loop

    Krótko: tak, jeśli interesuje cię analiza zdrowia 24/7 bez kolejnego ekranu na nadgarstku. Google wchodzi w segment, w którym brakowało dużego gracza z mocnym wsparciem programowym. Fitbit Loop ma trzy realne przewagi nad konkurencją:

    1. Markę i ekosystem Google, czyli płynna integracja z Androidem i Health Connect
    2. Personal Health Coach napędzany modelami AI
    3. Doświadczenie Fitbit w analizie snu i regeneracji

    Z drugiej strony, jeśli wolisz widzieć dane na nadgarstku, dostawać powiadomienia i używać GPS bez telefonu, Loop nie będzie dla ciebie. W takim wypadku lepiej rozejrzeć się za pełnoprawnym smartwatchem z linii Garmin Forerunner lub Garmin Venu.

    Premiera 2026, cena prawdopodobnie konkurencyjna wobec Whoop, design minimalistyczny i dyskretny. Fitbit Loop ma wszystko, by zostać hitem. Teraz piłeczka po stronie Google, który musi tylko nie sknocić daty premiery i polskiej lokalizacji.

    FAQ

    Czy Fitbit Loop ma ekran?
    Nie. Fitbit Loop to opaska zdrowotna bez wyświetlacza, zaprojektowana do dyskretnego noszenia 24/7.

    Kiedy premiera Fitbit Loop?
    Google potwierdził premierę w 2026 roku. Dokładna data nie została jeszcze ujawniona, ale teaser ze Stephenem Currym sugeruje, że debiut jest blisko.

    Ile kosztuje Fitbit Loop?
    Cena nie została podana. Spodziewamy się przedziału 149–199 USD, podobnego do Whoop 5.0 i Polar Loop.

    Czy Fitbit Loop wymaga subskrypcji?
    Podstawowe funkcje będą dostępne bez opłat, ale pełna analiza Personal Health Coach prawdopodobnie wymaga abonamentu Fitbit Premium (ok. 79,99 USD rocznie).

    Czym Fitbit Loop różni się od Whoop 5.0?
    Loop oferuje głęboką integrację z Androidem i ekosystemem Google, a także generatywnego asystenta zdrowotnego. Whoop ma za to dłuższe doświadczenie w analizie regeneracji i obciążenia treningowego.

    Czy Fitbit Loop działa z iPhonem?
    Tak. Aplikacja Fitbit jest dostępna na iOS, więc opaska będzie współpracować również z telefonami Apple, choć najlepsze doświadczenie zapewnia Android.


    Źródła:
    – Google Blog – Fitbit Personal Health Coach updates 2026
    – 9to5Google – New Fitbit hardware confirmed for 2026
    – Wareable – Google confirms new Fitbit hardware in 2026

  • Vivo Pad 6 Pro — premiera tabletu z ekranem 4K

    Vivo Pad 6 Pro — premiera tabletu z ekranem 4K

    Vivo Pad 6 Pro to flagowy tablet z 13,2-calowym ekranem 4K (3840 x 2512 px) o odświeżaniu 144 Hz, procesorem Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm) i baterią 13 000 mAh z ładowaniem 66 W. Ma 8 głośników z Super Audio 7.0, obsługuje rysik Vivo Pencil 3 z 16 384 poziomami nacisku i klawiaturę z touchpadem. Premiera: 30 marca 2026 (Chiny), Europa 2026. Cena od ~2500 zł (8/256 GB).

    To najambitniejszy tablet Vivo w historii — i pierwszy, który pokazano na MWC 2026 w Barcelonie z myślą o rynku europejskim. Ekran 4K o proporcjach 3:2, system chłodzenia VC o powierzchni ponad 71 000 mm² i do 16 GB RAM LPDDR5X — wszystko wskazuje na bezpośredni atak na iPada Air i Samsunga Galaxy Tab S10 FE.

    Vivo Pad 6 Pro — tablet z ekranem 4K widok z przodu
    Vivo Pad 6 Pro — tablet z rysikiem i klawiaturą od tyłu

    Vivo Pad 6 Pro specyfikacja techniczna

    ParametrVivo Pad 6 Pro
    Wyświetlacz13,2″ IPS LCD, 3840 x 2512 px (4K), 144 Hz, Dolby Vision, 1200 nitów
    ProcesorQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
    RAM / Pamięć8/256, 12/256, 12/512 lub 16/512 GB (LPDDR5X + UFS 4.1)
    Aparat tylny13 MP z LED flash
    Aparat przedni8 MP, 1080p
    Bateria13 000 mAh, ładowanie 66 W
    SystemAndroid 16 + OriginOS 6
    Audio8 głośników, Super Audio 7.0
    ŁącznośćWi-Fi 7, Bluetooth 5.4, USB-C 3.2
    Wymiary i waga297 x 199,8 x 6,2 mm, 663 g
    KoloryInspiration Purple, Relax Blue, Free Gray

    Ekran 4K 144 Hz — najostrzejszy w klasie

    Najważniejszy element Vivo Pad 6 Pro to 13,2-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości 4K (3840 x 2512 pikseli) z proporcjami 3:2. Odświeżanie 144 Hz i próbkowanie dotyku 540 Hz zapewniają płynność zarówno przy przewijaniu stron, jak i rysowaniu rysikiem.

    Jasność szczytowa sięga 1200 nitów, a dokładność kolorów z wartością Delta E ≈ 0,8 sprawia, że tablet nadaje się do edycji zdjęć i wideo. Panel wyświetla miliard kolorów w palecie P3 i obsługuje Dolby Vision — filmy wyglądają na nim naprawdę kinowo.

    Proporcje 3:2 to przemyślany wybór — w porównaniu z typowym 16:10 zyskujesz więcej miejsca w pionie, co docenisz przy pracy z dokumentami, przeglądaniu stron internetowych i rysowaniu. To ten sam stosunek boków, który stosuje Microsoft w Surface Pro.

    Warto wiedzieć: Vivo wybrało IPS LCD zamiast OLED — to oznacza brak ryzyka wypalenia ekranu i niższą cenę, ale też słabsze kontrasty przy wyłączonym świetle. Przy dziennym użytkowaniu różnica jest minimalna dzięki certyfikacji TÜV Rheinland dla niskiej emisji niebieskiego światła.

    Wydajność — Snapdragon 8 Elite Gen 5

    Za wydajność odpowiada Snapdragon 8 Elite Gen 5 — najmocniejszy procesor Qualcomma produkowany w procesie 3 nm. Rdzenie Oryon V3 Phoenix osiągają taktowanie do 4,6 GHz, a GPU Adreno 840 obsługuje nawet najbardziej wymagające gry mobilne w najwyższych ustawieniach.

    W benchmarku AnTuTu tablet osiąga wyniki na poziomie ponad 2 mln punktów — to klasa flagowych smartfonów i więcej niż jakikolwiek inny tablet z Androidem na rynku. Pamięć UFS 4.1 i LPDDR5X zapewniają błyskawiczny zapis i odczyt danych.

    System chłodzenia VC (Vapor Chamber) o powierzchni 71 446 mm² utrzymuje temperaturę pod kontrolą nawet podczas wielogodzinnych sesji gamingowych czy renderowania wideo. Do wyboru masz aż cztery warianty:

    • 8/256 GB — do multimediów i codziennej pracy
    • 12/256 GB — optymalny dla większości użytkowników
    • 12/512 GB — dla twórców treści z dużą biblioteką plików
    • 16/512 GB — dla profesjonalistów i power userów

    Tablet działa na Androidzie 16 z nakładką OriginOS 6, która wprowadza pływające okna, tryb pulpitu i dzielony ekran aktywowany gestem dwoma palcami.

    Bateria 13 000 mAh — nawet dwa dni pracy

    Vivo Pad 6 Pro wyposażono w baterię 13 000 mAh — jedną z największych w jakimkolwiek tablecie na rynku. Dla porównania: Samsung Galaxy Tab S10 FE ma 10 090 mAh, a iPad Air baterię o pojemności ~36 Wh (~9500 mAh equivalent).

    W praktyce oznacza to:

    • Do 13 godzin ciągłego odtwarzania wideo
    • Do 78 dni w trybie czuwania
    • Cały dzień intensywnej pracy z dokumentami, przeglądaniem i multimediami

    Ładowanie 66 W uzupełnia baterię w rozsądnym czasie — nie jest to rekord prędkości, ale przy pojemności 13 000 mAh to dobry wynik. Do ładowania potrzebujesz kabla USB-C i ładowarki sieciowej o mocy minimum 66 W.

    8 głośników i Dolby Vision

    Vivo Pad 6 Pro ma 8 głośników rozmieszczonych panoramicznie wokół obudowy — to dwa razy więcej niż w iPadzie Air czy Galaxy Tab S10 FE. Technologia Super Audio 7.0 symuluje dźwięk przestrzenny, a system automatycznie dostosowuje kanały stereo do orientacji tabletu.

    W połączeniu z ekranem 4K i obsługą Dolby Vision ten tablet zamienia się w przenośne mini-kino. Przy grubości zaledwie 6,2 mm i wadze 663 g wciąż da się go trzymać w rękach, choć na dłuższe seanse filmowe warto zaopatrzyć się w uchwyt lub podstawkę.

    Vivo Pad 6 Pro — tablet z klawiaturą w trybie pracy

    Rysik i klawiatura — tablet do pracy

    Vivo Pad 6 Pro obsługuje dwa kluczowe akcesoria (sprzedawane osobno):

    Vivo Pencil 3 — rysik z 16 384 poziomami nacisku, silnikiem liniowym imitującym opór papieru i podwójną końcówką (miękką i twardą). Ładuje się magnetycznie na obudowie tabletu i wytrzymuje około 15 godzin na jednym ładowaniu. Przycisk na korpusie pozwala przełączać tryby rysowania.

    Smart Touch Keyboard 6 Pro — klawiatura z pełnopowierzchniowym touchpadem, podłączana magnetycznie przez złącze pogo-pin. Regulowany kąt nachylenia do 140 stopni i dedykowany klawisz asystenta AI. W trybie pulpitu OriginOS 6 zamienia tablet w quasi-laptop z oknami aplikacji, paskiem zadań i obsługą myszy.

    Szukasz rysika do tabletu? W homescreen.pl znajdziesz rysiki do telefonów i tabletów od sprawdzonych marek — w tym modele kompatybilne z tabletami Vivo.

    Vivo Pad 6 Pro vs konkurencja

    ParametrVivo Pad 6 ProSamsung Galaxy Tab S10 FEiPad Air M3 (13″)Xiaomi Pad 7 Pro
    Wyświetlacz13,2″ 4K IPS, 144 Hz12,4″ TFT, 90 Hz13″ Liquid Retina, 60 Hz11,2″ LCD, 144 Hz
    ProcesorSnapdragon 8 Elite Gen 5Exynos 1580Apple M3Snapdragon 8s Gen 3
    RAM8–16 GB8–12 GB8 GB8–12 GB
    Bateria13 000 mAh10 090 mAh~9500 mAh8850 mAh
    Ładowanie66 W45 W30 W67 W
    Głośniki84 (AKG)46
    RysikPencil 3, 16 384 poziomyS Pen (w zestawie)Pencil Pro (osobno)Focus Pen (osobno)
    Cena (szac.)od ~2500 złod ~2200 złod ~5500 złod ~2000 zł

    Tablet Vivo wygrywa z konkurencją Androida rozdzielczością ekranu (jedyny 4K), pojemnością baterii (13 000 mAh) i liczbą głośników (8). Samsung odpowiada rysikiem S Pen w zestawie i lepszym wsparciem aplikacji w One UI. iPad Air M3 oferuje nieporównywalny ekosystem aplikacji, ale kosztuje ponad dwa razy więcej.

    Xiaomi Pad 7 Pro to najbliższy rywal cenowy — oferuje solidną specyfikację za ~2000 zł, ale z mniejszym ekranem 11,2 cala i niższą rozdzielczością.

    Vivo Pad 6 Pro cena i dostępność w Europie

    WariantCena (Chiny)Szacowana cena w Europie
    8/256 GB4499 CNY~2500 zł
    12/256 GB4999 CNY~2700 zł
    12/512 GB5799 CNY~3150 zł
    16/512 GB6699 CNY~3650 zł

    Vivo Pad 6 Pro premiera odbyła się 30 marca 2026 w Chinach, a sprzedaż ruszyła 3 kwietnia 2026. Tablet pokazano na MWC 2026 w Barcelonie, co potwierdza plany europejskiej dystrybucji — konkretna data i ceny dla Polski nie zostały jeszcze ogłoszone.

    Według portali GSMManiak i Tabletowo europejska premiera jest planowana na 2026 rok. GSMArena szacuje europejską cenę bazową na około 570 EUR.

    Gdy tablet Vivo trafi do polskiej sprzedaży, warto od razu zadbać o etui do tabletów Vivo Pad — aluminiowa obudowa wygląda premium, ale jest podatna na zarysowania i wgniecenia.

    Podsumowanie

    Vivo Pad 6 Pro to najpotężniejszy tablet z Androidem na rynku w 2026 roku — ekran 4K 144 Hz, Snapdragon 8 Elite Gen 5, 13 000 mAh i 8 głośników w obudowie o grubości zaledwie 6,2 mm. Przy szacowanej cenie od ~2500 zł oferuje znacznie więcej mocy i wyższą rozdzielczość niż Samsung Galaxy Tab S10 FE, a kosztuje mniej niż połowę ceny iPada Air 13″.

    Jeśli szukasz tabletu do pracy, rozrywki i rysowania — i nie jesteś przywiązany do ekosystemu Apple — ten tablet Vivo powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy. Warto śledzić informacje o europejskiej premierze.

    Sprawdź akcesoria do tabletów Vivo w homescreen.pl →

    FAQ

    Kiedy premiera Vivo Pad 6 Pro w Europie?

    Tablet zadebiutował w Chinach 30 marca 2026 i został pokazany na MWC 2026 w Barcelonie. Europejska premiera jest potwierdzona na 2026 rok, ale konkretna data i ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.

    Ile kosztuje Vivo Pad 6 Pro?

    Vivo Pad 6 Pro cena zaczyna się od 4499 CNY (~2500 zł) za wariant 8/256 GB w Chinach. Europejska cena bazowa szacowana jest na około 570 EUR. Wariant 16/512 GB kosztuje 6699 CNY (~3650 zł).

    Jaki ekran ma ten tablet?

    Vivo Pad 6 Pro ma 13,2-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości 4K (3840 x 2512 pikseli) z odświeżaniem 144 Hz, jasnością 1200 nitów i obsługą Dolby Vision. Proporcje ekranu to 3:2.

    Czy Vivo Pad 6 Pro obsługuje rysik?

    Tak — tablet jest kompatybilny z Vivo Pencil 3, który oferuje 16 384 poziomy nacisku, podwójną końcówkę i ładowanie magnetyczne. Rysik jest sprzedawany osobno.

    Czym różni się od iPada Air?

    Vivo Pad 6 Pro oferuje ekran 4K (vs Liquid Retina), odświeżanie 144 Hz (vs 60 Hz), baterię 13 000 mAh (vs ~9500 mAh) i 8 głośników (vs 4) — za mniej niż połowę ceny iPada Air 13″. iPad wygrywa ekosystemem aplikacji i procesorem M3.

    Czy tablet ma wersję z 5G?

    Nie — Vivo Pad 6 Pro jest dostępny wyłącznie w wersji Wi-Fi. Nie ogłoszono wariantu z łącznością komórkową 4G/5G.

  • AirPods Max 2 — premiera, cena i specyfikacja nowych słuchawek Apple

    AirPods Max 2 — premiera, cena i specyfikacja nowych słuchawek Apple

    AirPods Max 2 to nowe słuchawki Apple nauszne z chipem H2, które oferują 1,5x lepszą aktywną redukcję hałasu niż poprzednia generacja. Cena w Polsce wynosi 2499 zł, zamówienia startują 25 marca 2026, a dostawy ruszą na początku kwietnia.

    Cztery lata czekania i ta sama cena — brzmi jak dobra wiadomość. Ale czy Apple zmienił wystarczająco dużo, żeby uzasadnić wymianę starych Max-ów? Sprawdzamy, co dokładnie dostajesz za te 2499 zł.

    Specyfikacja techniczna AirPods Max 2

    ParametrAirPods Max (1. gen)AirPods Max 2
    ChipApple H1Apple H2
    Bluetooth5.05.3
    ANCStandardowy1,5x lepszy
    Audio bezstratne—24-bit / 48 kHz (USB-C)
    Tryb przezroczystościTakUlepszony
    Adaptive Audio—✅
    Wykrywanie rozmów—✅
    Izolacja głosu—✅
    Tłumaczenie na żywo—✅
    Spersonalizowana głośność—✅
    Czas pracy bateriido 20 hdo 20 h
    ZłączeLightning / USB-CUSB-C
    Waga384,8 g386,2 g
    Kolory55 (nowa paleta)
    Cena w Polsce2499 zł (USB-C)2499 zł

    Chip H2 — serce nowych AirPods Max 2

    Największa zmiana kryje się pod aluminiową obudową. Nowe Apple AirPods Max korzystają z chipa H2 (tego samego, który zadebiutował w AirPods Pro 2), a ulepszenia dotyczą trzech kluczowych obszarów:

    • Lepsza redukcja hałasu — nowe algorytmy obliczeniowe analizują dźwięk otoczenia do 48 000 razy na sekundę, co przekłada się na 1,5x skuteczniejsze ANC niż w pierwszej generacji
    • Niższe opóźnienia bezprzewodowe — Bluetooth 5.3 zmniejsza lag audio, co docenią gracze i miłośnicy filmów
    • Obsługa audio bezstratnego — przez kabel USB-C możesz słuchać muzyki w jakości 24-bit / 48 kHz (Apple Lossless)

    Chip H2 obsługuje również spersonalizowany dźwięk przestrzenny (Spatial Audio) z dynamicznym śledzeniem ruchów głowy — efekt jest najbliższy temu, co znasz z kina. Efekt? Na papierze to ten sam wzmacniacz z szerokim zakresem dynamicznym, ale w praktyce basy brzmią pełniej, a poszczególne instrumenty łatwiej wyodrębnić z miksu. Różnica jest najbardziej słyszalna w muzyce orkiestrowej i dobrze wyprodukowanych nagraniach na Apple Music — przy popowej playliście możesz jej nie zauważyć.

    Pełną ofertę słuchawek nausznych Apple znajdziesz w homescreen.pl.


    Nowe funkcje inteligentne

    Nowe Apple AirPods Max przejmują funkcje znane z AirPods Pro 3, które do tej pory nie były dostępne w wersji nausznej.

    Adaptive Audio to funkcja, która sprawia, że przestajesz myśleć o trybach słuchawek. Wchodzisz do kawiarni? Słuchawki automatycznie przepuszczają głosy wokół Ciebie. Wsiadasz do pociągu? ANC włącza się na pełną moc. Podobnie działa Wykrywanie rozmów (Conversation Awareness) — kiedy zaczynasz mówić, muzyka cichnie, a głos rozmówcy zostaje wzmocniony. Nie musisz zdejmować słuchawek, żeby zamówić kawę.

    Izolacja głosu (Voice Isolation) robi to samo, ale w drugą stronę — podczas rozmowy telefonicznej Twój rozmówca słyszy tylko Ciebie, nawet jeśli dzwonisz z ruchliwej ulicy. Wszystkie trzy funkcje działają bez żadnej konfiguracji.

    Tłumaczenie na żywo (Live Translation) wymaga iPhone’a z iOS 26 i Apple Intelligence — a więc na razie działa tylko na iPhone’ach 16 i nowszych. Słuchawki tłumaczą rozmowę w czasie rzeczywistym, wyświetlając napisy na ekranie telefonu. Brzmi futurystycznie, ale w praktyce to raczej pomoc w prostych konwersacjach niż zamiennik tłumacza. Obsługiwanych jest kilkanaście języków, w tym polski.

    Spersonalizowana głośność uczy się Twoich preferencji i automatycznie dostosowuje poziom głośności do otoczenia — Marek, który codziennie dojeżdża metrem do pracy, a potem siedzi w open space, doceni tę funkcję najbardziej.


    Cena AirPods Max 2 w Polsce

    Apple AirPods Max 2 kosztują w Polsce 2499 zł — dokładnie tyle samo, ile wersja USB-C oryginalnych AirPods Max. To kwota, która pozycjonuje je jednoznacznie w segmencie premium.

    Dla porównania:

    ModelCena w PolsceTyp
    AirPods 4ok. 549 złDouszne, otwarte
    AirPods Pro 3ok. 1099 złDouszne, ANC
    AirPods Max 22499 złNauszne, ANC
    Sony WH-1000XM5ok. 1299 złNauszne, ANC
    Bose QuietComfort Ultraok. 1699 złNauszne, ANC

    2499 zł za słuchawki bezprzewodowe to dużo — prawie dwa razy więcej niż Sony WH-1000XM5, które w ślepych testach dźwięku regularnie walczą łeb w łeb z Max-ami. Za co dopłacasz? Przede wszystkim za integrację z ekosystemem Apple: automatyczne przełączanie między iPhone’em, iPadem i Makiem działa tak płynnie, że po tygodniu zapomnisz, że kiedykolwiek ręcznie zmieniałeś urządzenie. Funkcje takie jak tłumaczenie na żywo są dodatkowym argumentem, ale — bądźmy szczerzy — dla większości użytkowników to ciekawostka, nie powód do zakupu.


    Design i materiały — co się zmieniło?

    Krótka odpowiedź: prawie nic. Gdybyś położył AirPods Max 1 vs 2 obok siebie, jedyną widoczną różnicą byłby kolor. Apple nie zmieniło kształtu, wagi (386 g — wciąż są jednymi z najcięższych popularnych słuchawek nausznych), ani konstrukcji:

    • Aluminiowe muszle z niezależną rotacją zapewniają idealne dopasowanie
    • Siatkowa opaska z dzianiny równomiernie rozkłada nacisk na czubek głowy
    • Poduszki z pianką zapamiętującą kształt — wygodne nawet przy wielogodzinnym noszeniu
    • Digital Crown (koronka) służy do regulacji głośności i sterowania odtwarzaniem
    • Przycisk trybu słuchania — nowy element zastępujący przycisk kontroli hałasu

    Nowa jest za to paleta kolorów. Zamiast Space Gray, Silver, Sky Blue, Pink i Green, dostajemy: Północ, Księżycowa poświata, Niebieski, Fioletowy i Pomarańczowy. Szczególnie odważnym wyborem jest pomarańczowy wariant, który wyróżnia się na tle typowo stonowanej oferty Apple.


    AirPods Max 2 vs AirPods Max — czy upgrade się opłaca?

    Jeśli masz oryginalne AirPods Max z chipem H1, upgrade do drugiej generacji ma sens w trzech przypadkach:

    1. Zależy Ci na lepszym ANC — 1,5x skuteczniejsza redukcja hałasu to zauważalna różnica, szczególnie w transporcie publicznym i open space’ach
    2. Chcesz Adaptive Audio i Conversation Awareness — funkcje inteligentne, które automatyzują przełączanie trybów, to realna wygoda w codziennym użytkowaniu
    3. Potrzebujesz tłumaczenia na żywo — jeśli podróżujesz lub pracujesz w międzynarodowym środowisku, Live Translation może być game-changerem

    Natomiast jeśli Twoje obecne AirPods Max działają bez zarzutu, a głównie słuchasz muzyki w domu — nie wymieniaj ich. Jakość dźwięku poprawiła się, ale nie na tyle, żebyś usłyszał różnicę przy codziennym słuchaniu Spotify. Lepiej poczekaj na trzecią generację.

    Porada: Jeśli masz AirPods Max z Lightningiem, upgrade ma dodatkowy sens — zyskujesz USB-C, które upraszcza zestaw kabli i dodaje audio bezstratne.

    Do codziennego ładowania wystarczy dowolna ładowarka USB-C — a pełną ofertę wszystkich modeli AirPods i słuchawek znajdziesz w homescreen.pl.


    Ekologia — Apple idzie dalej

    Apple podkreśla zrównoważony rozwój w AirPods Max 2:

    • 100% przetworzonych metali ziem rzadkich w magnesach
    • 100% przetworzonego poliestru w poduszkach nausznych
    • 100% przetworzonego złota i cyny na płytkach drukowanych
    • Opakowanie w całości wykonane z papieru z włókien naturalnych

    To kontynuacja strategii Apple Carbon Neutral 2030, która obejmuje coraz więcej kategorii produktów. Pełną specyfikację AirPods Max 2 znajdziesz na oficjalnej stronie Apple.


    Podsumowanie — dla kogo są AirPods Max 2?

    AirPods Max 2 to ewolucja, nie rewolucja. Apple włożył nowy chip do starej obudowy i dostajesz realnie lepszy ANC, inteligentne funkcje z AirPods Pro 3 i bezstratne audio przez USB-C. Ale nie dostajesz nowego designu, dłuższej baterii ani niższej ceny. To najlepsze słuchawki Apple nauszne, jakie możesz dziś kupić.

    Warto kupić, jeśli:
    – Korzystasz z kilku urządzeń Apple i cenisz bezproblemową integrację
    – Szukasz najwyższej klasy ANC do pracy w hałaśliwym otoczeniu
    – Chcesz funkcji tłumaczenia na żywo lub Adaptive Audio

    Rozważ alternatywy, jeśli:
    – Nie potrzebujesz ekosystemu Apple — Sony WH-1000XM5 lub Bose QC Ultra oferują porównywalny ANC za niższą cenę. Porównaj słuchawki nauszne z ANC w homescreen.pl
    – Wolisz douszne — AirPods Pro 3 mają ten sam chip H2 za mniej niż połowę ceny

    Nasz wybór: AirPods Max 2 w kolorze Północ — klasyczny, uniwersalny i nie znudzisz się nim po roku.

    W sklepie homescreen.pl znajdziesz etui dopasowane do różnych generacji i modeli AirPods – od klasycznych modeli (1., 2. i 3. generacji), przez nowsze AirPods 4, aż po modele AirPods Pro 2 czy AirPods Pro 3. Dzięki temu bez problemu wybierzesz ochronne etui idealnie dopasowane do Twoich słuchawek, niezależnie od tego, jaką generację lub wariant posiadasz

    Sprawdź wszystkie akcesoria do AirPods w homescreen.pl →


    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Kiedy premiera AirPods Max 2 w Polsce?

    Zamówienia na nowe słuchawki startują 25 marca 2026, a pierwsze dostawy w Polsce ruszą na początku kwietnia 2026. Będą dostępne w autoryzowanych sklepach Apple oraz u partnerów handlowych.

    Ile kosztują AirPods Max 2 w Polsce?

    Cena drugiej generacji w Polsce wynosi 2499 zł — tyle samo, ile kosztowała wersja USB-C poprzedniego modelu. W USA cena to 549 dolarów.

    Czym różnią się AirPods Max 2 od pierwszej generacji?

    Główne różnice to chip H2 zamiast H1, 1,5x lepsza redukcja hałasu, Bluetooth 5.3, audio bezstratne przez USB-C oraz nowe funkcje: Adaptive Audio, Wykrywanie rozmów, Izolacja głosu i Tłumaczenie na żywo. Design i bateria (20 h) bez zmian.

    Czy AirPods Max 2 mają USB-C?

    Tak, druga generacja korzysta wyłącznie ze złącza USB-C do ładowania i przewodowego słuchania muzyki w jakości bezstratnej (24-bit / 48 kHz).

    Jakie kolory AirPods Max 2 są dostępne?

    Nowy model jest dostępny w pięciu kolorach: Północ (czarny), Księżycowa poświata (złoty), Niebieski, Fioletowy i Pomarańczowy. To zupełnie nowa paleta w porównaniu z pierwszą generacją.

    Czy warto kupić AirPods Max 2 zamiast Sony WH-1000XM5?

    Słuchawki Apple Max drugiej generacji to lepszy wybór dla użytkowników ekosystemu Apple dzięki automatycznemu przełączaniu między urządzeniami i funkcjom inteligentnym. Sony WH-1000XM5 oferuje porównywalny ANC w niższej cenie (ok. 1299 zł) i lepiej współpracuje z urządzeniami Android.

  • Huawei Watch GT Runner 2 – cena, specyfikacja i nowości

    Huawei Watch GT Runner 2 – cena, specyfikacja i nowości

    Huawei Watch GT Runner 2 to nowy smartwatch do biegania, który oficjalnie trafił do sprzedaży w Polsce 9 marca 2026 roku. Cena wynosi 1699 zł (1499 zł w promocji na start), a zegarek waży zaledwie 34,5 g dzięki tytanowej kopercie klasy lotniczej. Ten zegarek sportowy Huawei to bezpośredni rywal Garmina Forerunner 265 i jeden z najlżejszych smartwatchy dla biegaczy na rynku.

    Poniżej znajdziesz pełną specyfikację, kluczowe nowości i ocenę, czy warto go kupić.

    ⌚ Specyfikacja techniczna

    ParametrWartość
    Wyświetlacz1,32″ AMOLED, 466 x 466 px, 352 PPI
    Jasność szczytowa3000 nitów
    SzkłoKunlun Glass 2. generacji
    KopertaStop tytanu klasy lotniczej
    Wymiary45,9 x 43,5 x 10,7 mm
    Waga (bez paska)34,5 g
    Waga (z paskiem)43,5 g
    Bateria540 mAh (Si-Car)
    Czas pracy: lekkie użytkowaniedo 14 dni
    Czas pracy: typowe użytkowaniedo 7 dni
    Czas pracy: tryb GPSdo 32 godzin
    Wodoodporność5 ATM (ISO 22810) + EN13319 (nurkowanie do 40 m)
    GPSL1+L5 Dual-band / GLONASS / BeiDou Tri-band / Galileo / QZSS / NavIC
    NFCTak (Curve Pay)
    EKGTak
    CzujnikiPulsoksymetr, akcelerometr, żyroskop, barometr, termometr, magnetometr, czujnik głębokości
    KoloryDawn Orange, Dusk Blue, Midnight Black
    KompatybilnośćAndroid / iOS
    Cena w Polsce1699 zł

    💰 Cena i dostępność w Polsce

    Zegarek kosztuje 1699 zł niezależnie od wersji kolorystycznej. Do wyboru są trzy warianty: pomarańczowy (Dawn Orange), niebieski (Dusk Blue) i czarny (Midnight Black).

    Promocja na start: od 9 marca do 12 kwietnia 2026 roku obowiązuje rabat 200 zł, więc zegarek można kupić za 1499 zł. W Europie cena wynosi 399 euro.

    To plasuje GT Runner 2 znacznie poniżej Garmina Forerunner 265 (ok. 1800-2000 zł) i Apple Watch Ultra 2 (ok. 3800 zł), oferując porównywalny zestaw funkcji biegowych.

    Huawei Watch GT Runner 2 tytanowa koperta design

    🏃 Tryb maratonu: największa nowość

    Najważniejsza funkcja tego smartwatcha do biegania to dedykowany tryb maratonu, opracowany we współpracy z firmą DSM-Firmenich. Co oferuje?

    • Asystent startowy: szybki dostęp do największych maratonów na świecie
    • Plany treningowe: generowane na podstawie kondycji, wydolności i harmonogramu startu
    • Próg mleczanowy: monitorowanie w czasie rzeczywistym
    • Indeks wydolności biegowej: indywidualny wskaźnik formy
    • Moc biegowa: pomiar obciążenia treningowego

    Ambasadorem zegarka jest Eliud Kipchoge, rekordzista świata w maratonie.

    📡 Ultra-precyzyjny GPS z anteną 3D

    Huawei zastosował nową architekturę anteny 3D, która poprawia dokładność GPS o 20% w porównaniu z poprzednikiem. System łączy dane satelitarne z istniejącymi mapami, żeby precyzyjnie wyznaczać trasę nawet w trudnych warunkach:

    • Miejskie kaniony (wysokie budynki)
    • Tunele i przejścia podziemne
    • Gęsta zabudowa

    W testach DC Rainmaker zegarek osiągnął błąd poniżej 1% na otwartych trasach, co jest wynikiem porównywalnym z Apple Watch Ultra 3 i Garminem Forerunner 970.

    Obsługiwane systemy: GPS (L1+L5), GLONASS, BeiDou (B1I+B1C+B2a), Galileo (E1+E5a), QZSS i NavIC.

    🩺 Zdrowie i czujniki

    GT Runner 2 ma 7 czujników zdrowotnych, w tym EKG i pulsoksymetr:

    • EKG: analiza rytmu serca z wykrywaniem arytmii
    • HRV: zmienność tętna do oceny regeneracji
    • SpO2: ciągły pomiar saturacji
    • Analiza emocjonalna 2.0: ocena poziomu stresu
    • Monitorowanie snu: z alertami oddechowymi
    • Wykrywanie upadków: automatyczne powiadomienie kontaktu alarmowego
    • Adaptacja wysokościowa: przydatne przy treningach górskich

    Czujnik tętna w testach wypadał bardzo dobrze. Odchylenie zaledwie 1 BPM w porównaniu z klatkowymi czujnikami Garmin HRM 600.

    🔋 Bateria: do 14 dni bez ładowania

    Ogniwo 540 mAh (technologia Si-Car) zapewnia:

    TrybCzas pracy
    Lekkie użytkowaniedo 14 dni
    Typowe użytkowaniedo 7 dni
    Tryb GPS (outdoor)do 32 godzin

    Apple Watch wytrzymuje 1-2 dni, Samsung Galaxy Watch 2-3 dni. GT Runner 2 z 14 dniami baterii zostawia ich daleko w tyle. W segmencie zegarków do biegania 32 godziny GPS to wynik konkurencyjny wobec Garmina Forerunner 265 (ok. 24 godziny).

    Zegarek ładuje się przez kabel USB-C, więc nie potrzebujesz dodatkowej ładowarki.

    🎽 Pasek AirDry: koniec podrażnień skóry

    Huawei zaprojektował innowacyjny pasek AirDry, który waży zaledwie 9 g. Ażurowa konstrukcja z wypukłymi nićmi zapobiega przyleganiu do skóry, zwiększając oddychalność o 25% w porównaniu ze standardowymi paskami nylonowymi.

    Podrażnienia skóry po 3-4 godzinach biegu to częsty problem wśród maratończyków. Ażurowa konstrukcja paska ma to zmienić.

    💳 Płatności NFC: Curve Pay zamiast Quicko

    Po problemach z systemem płatności Quicko, Huawei zdecydował się na integrację z Curve Pay. Curve obsługuje karty większości polskich banków i działa stabilnie.

    Poprzedni model nie miał NFC. Teraz można płacić zegarkiem bez konieczności zabierania portfela na poranny bieg.

    🆚 GT Runner 2 vs konkurencja

    ParametrGT Runner 2Garmin Forerunner 265Apple Watch Ultra 2
    Cena1699 zł (1499 zł w promocji)~1800-2000 zł~3800 zł
    Waga34,5 g47 g61,3 g
    Wyświetlacz1,32″ AMOLED, 3000 nit1,3″ AMOLED, 1000 nit1,93″ OLED, 3000 nit
    Bateria (GPS)do 32 hdo 24 hdo 12 h
    Bateria (smartwatch)do 14 dnido 13 dnido 3 dni
    EKG✅❌✅
    NFC✅ (Curve Pay)❌✅ (Apple Pay)
    Tryb maratonu✅❌❌
    Wodoodporność5 ATM + nurkowanie 40 m5 ATM10 ATM + EN13319

    GT Runner 2 wypada najkorzystniej cenowo, oferując najdłuższą pracę na baterii w trybie GPS i najniższą wagę. Garmin wygrywa ekosystemem treningowym (Connect IQ, Strava integracja), a Apple Watch uniwersalnością jako smartwatch.

    Korzystasz z Apple Watch? Sprawdź najlepsze akcesoria do Apple Watch w homescreen. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego zegarka lub dopasować go do różnych okazji, warto sprawdzić dostępne paski do Apple Watch w różnych kolorach i materiałach.

    ❓ FAQ

    Czy GT Runner 2 działa z iPhone’em?

    Tak. Zegarek jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iOS poprzez aplikację Huawei Health.

    Czy można z niego płacić w Polsce?

    Tak. GT Runner 2 obsługuje płatności zbliżeniowe NFC przez Curve Pay, który działa z kartami większości polskich banków.

    Czy zegarek ma GPS bez telefonu?

    Tak. Wbudowany odbiornik dual-band GPS działa niezależnie od smartfona, więc nie musisz zabierać telefonu na bieg.

    Dla kogo jest ten smartwatch dla biegaczy?

    Przede wszystkim dla biegaczy, amatorów i zaawansowanych. Tryb maratonu, ultra-precyzyjny GPS i waga 34,5 g czynią go jednym z najlepszych zegarków do biegania w cenie do 2000 zł.

    Czym różni się od GT Runner 1. generacji?

    GT Runner 2 ma tytanową kopertę (zamiast polimerowej), EKG, lepszy GPS z anteną 3D, dłuższą baterię (14 vs 7 dni) i płatności NFC. To znaczący skok generacyjny.

    Czy warto kupić w promocji za 1499 zł?

    Jeśli szukasz zegarka biegowego z długą baterią i EKG, promocyjna cena 1499 zł to bardzo dobra oferta. Taniej niż Garmin Forerunner 265, a ma więcej funkcji zdrowotnych.

    Podsumowanie

    GT Runner 2 to solidna propozycja dla biegaczy, którzy szukają lekkiego zegarka z precyzyjnym GPS, długą baterią i rozsądną ceną. Za 1699 zł (1499 zł w promocji do 12 kwietnia) dostajemy tytanową kopertę, 32 godziny GPS, EKG i dedykowany tryb maratonu.

    Największe atuty to waga 34,5 g, jasność ekranu 3000 nitów i płatności Curve Pay. Największa słabość? Ekosystem aplikacji Huawei nadal nie dorównuje Garminowi (Connect IQ) ani Apple’owi.

    💡 Jeśli bieganie to Twoja pasja i nie chcesz wydawać 3000+ zł na Garmina Fenix czy Apple Watch Ultra, GT Runner 2 to obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny w segmencie zegarków biegowych.

    Szukasz powerbanku na wyjazdy treningowe? Sprawdź nasze powerbanki. A jeśli potrzebujesz kompaktowej ładowarki sieciowej USB-C, mamy modele od 30W idealne w podróż.

  • OnePlus 15T — specyfikacja, cena i data premiery kompaktowego flagowca

    OnePlus 15T — specyfikacja, cena i data premiery kompaktowego flagowca

    OnePlus 15T w kolorze Relaxing Matcha — oficjalne zdjęcie

    OnePlus 15T to kompaktowy flagowiec ze Snapdragonem 8 Elite Gen 5, wyświetlaczem 6,32″ 165 Hz i baterią 7500 mAh. Smartfon dostanie peryskopowy teleobiektyw LUMO z 3,5-krotnym zoomem optycznym — po raz pierwszy w kompaktowej obudowie OnePlusa. Premiera w Chinach spodziewana jest w drugiej połowie marca 2026.

    OnePlus 15T celuje w niszę, którą od lat ignoruje większość producentów — kompaktowe flagowce z topową specyfikacją. Urządzenie o wadze zaledwie 194 g i grubości 8,5 mm mieści baterię aż 7500 mAh, najnowszy procesor Qualcomma i peryskopowy aparat. OnePlus sam nazywa go „małym demonem” i trudno się z tym nie zgodzić.

    Specyfikacja OnePlus 15T — kluczowe parametry

    Parametr OnePlus 15T
    Wyświetlacz 6,32″ AMOLED LTPO, 1,5K (1216 x 2640), 165 Hz
    Ochrona ekranu Crystal Shield Glass
    Procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
    RAM 12 / 16 GB LPDDR5x
    Pamięć 256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1
    Aparat główny 50 MP, f/1.8, OIS
    Teleobiektyw 50 MP LUMO, peryskop, 3,5x zoom, OIS
    Aparat przedni 32 MP, f/2.4
    Bateria 7500 mAh (Glacier)
    Ładowanie przewodowe 100 W
    Ładowanie bezprzewodowe 50 W
    Odporność IP68 / IP69
    System Android 16 + OxygenOS 16
    Czytnik biometryczny ultradźwiękowy pod ekranem
    Wymiary ~8,5 mm grubości, ~194 g
    Kolory Relaxing Matcha, Healing White Chocolate, Pure Cocoa

    Wyświetlacz 165 Hz w kompaktowej obudowie

    OnePlus 15T dostanie 6,32-calowy panel AMOLED LTPO o rozdzielczości 1,5K (1216 x 2640 pikseli) i odświeżaniu 165 Hz. To najwyższe odświeżanie w ofercie OnePlusa — standardowy OnePlus 15 ma „tylko” 120 Hz.

    Ekran obsługuje Dolby Vision i HDR10+. Chroni go Crystal Shield Glass, a pod panelem znajduje się ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych — szybszy i dokładniejszy od optycznych rozwiązań. Wyświetlacz jest płaski z symetrycznie wąskimi ramkami, co podkreśla kompaktowy charakter urządzenia.

    Dla porównania — 6,32 cala to rozmiar zbliżony do iPhone’a 16 Pro (6,3″), który wielu użytkowników uważa za optymalny kompromis między obsługą jedną ręką a komfortem oglądania treści.

    Aparat — peryskop LUMO z 3,5x zoomem

    OnePlus 15T aparat peryskopowy LUMO — zbliżenie

    Zestaw aparatów OnePlus 15T to dualna konfiguracja: sensor główny 50 MP (f/1.8, OIS) i peryskopowy teleobiektyw 50 MP LUMO z 3,5-krotnym zoomem optycznym, OIS i ogniskową równoważną 85 mm.

    Obiektyw LUMO to ta sama technologia, którą OnePlus wdrożył w modelu 15. Peryskopowa konstrukcja pozwala zmieścić długą ogniskową w cienkiej obudowie bez wystającego modułu aparatu. Przysłona f/2.8 w teleobiektywie to wynik typowy dla tego typu rozwiązań — porównywalny z Samsung Galaxy S26 Ultra czy iPhone’em 17 Pro Max.

    OnePlus zrezygnował z ultraszerokokątnego obiektywu na rzecz lepszej jakości dwóch głównych sensorów. To odważna decyzja — ale w praktyce większość użytkowników częściej sięga po zoom niż po ultraszeroki kąt.

    Aparat przedni 32 MP (f/2.4) zapewni dobrą jakość selfie i wideorozmów. Nagrywanie wideo z tylnych aparatów obsługuje rozdzielczość 4K przy 30 i 60 kl./s.

    Snapdragon 8 Elite Gen 5 — wydajność na szczycie

    Sercem OnePlus 15T jest Snapdragon 8 Elite Gen 5 — najnowszy flagowy procesor Qualcomma wykonany w procesie 3 nm. Układ GPU Adreno 840 odpowiada za grafikę, a dedykowany chip P3 wspiera wyświetlacz.

    OnePlus 15T pojawił się już w AnTuTu z wynikiem 4,45 miliona punktów — to jeden z najwyższych rezultatów na rynku. Do tego dochodzi pamięć RAM LPDDR5x (12 lub 16 GB) oraz błyskawiczna pamięć masowa UFS 4.1 w wariantach 256 GB, 512 GB i 1 TB.

    W praktyce oznacza to bezproblemową obsługę nawet najbardziej wymagających gier, wielozadaniowość z kilkunastoma otwartymi aplikacjami i natychmiastowe uruchamianie programów. Dedykowany procesor do gier dodatkowo optymalizuje wrażenia w mobilnych tytułach.

    Bateria 7500 mAh Glacier — rekord w kompaktowym flagowcu

    Największe zaskoczenie to pojemność baterii. 7500 mAh (technologia Glacier) w smartfonie ważącym 194 g i mierzącym 8,5 mm grubości — to parametry, które jeszcze rok temu wydawały się nieosiągalne w kompaktowej obudowie.

    Dla kontekstu: Samsung Galaxy S26 Ultra ma baterię 5000 mAh, a iPhone 17 Pro — ok. 3900 mAh. OnePlus 15T oferuje niemal dwukrotnie większą pojemność niż flagowiec Apple w mniejszej obudowie.

    Ładowanie przewodowe 100 W uzupełni baterię w niecałe 40 minut. Ładowanie bezprzewodowe 50 W to wygodna alternatywa, a reverse charging 5 W pozwoli awaryjnie naładować słuchawki czy zegarek. Na dłuższe wyjazdy przyda się też powerbank — przy tej pojemności baterii wystarczy kompaktowy model 10 000 mAh.

    Porada: Przy baterii 7500 mAh i ładowaniu 100 W spokojnie wystarczy jedno ładowanie na dwa dni intensywnego użytkowania. Jeśli szukasz ładowarki sieciowej o odpowiedniej mocy — celuj w modele 100 W+ z obsługą USB PD i PPS.

    Design — trzy „deserowe” kolory

    OnePlus 15T wszystkie kolory — Matcha, White Chocolate, Pure Cocoa

    OnePlus 15T jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych inspirowanych deserami:

    • Relaxing Matcha — zielony, nawiązujący do japońskiej herbaty matcha
    • Healing White Chocolate — jasny, kremowy odcień
    • Pure Cocoa — ciemny, czekoladowy brąz

    Urządzenie ma odporność IP68 (zanurzenie do 1,5 m na 30 minut) oraz IP69 (ochrona przed strumieniem gorącej wody pod ciśnieniem). To najwyższy poziom odporności na rynku smartfonów.

    Przy wadze 194 g i grubości 8,5 mm OnePlus 15T jest lżejszy od wielu smartfonów z mniejszymi bateriami. Kompaktowe wymiary i płaski ekran sprzyjają obsłudze jedną ręką.

    OnePlus 15T vs OnePlus 15 — kluczowe różnice

    Parametr OnePlus 15T OnePlus 15
    Wyświetlacz 6,32″, 165 Hz 6,82″, 120 Hz
    Bateria 7500 mAh (Glacier) 7300 mAh
    Ładowanie przewodowe 100 W 100 W
    Ładowanie bezprzewodowe 50 W 50 W
    Procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5 Snapdragon 8 Elite
    Teleobiektyw 50 MP peryskop LUMO, 3,5x 50 MP peryskop, 3x
    Ultraszeroki brak 50 MP
    Waga ~194 g ~207 g
    Cena w Polsce nieznana od 4 299 zł

    OnePlus 15T to bardziej kompaktowa alternatywa dla OnePlus 15. Mniejszy ekran (6,32″ vs 6,82″), lżejsza konstrukcja i nowszy procesor — ale kosztem braku ultraszerokokątnego obiektywu. Bateria jest większa w przeliczeniu na gram wagi (7500 mAh w 194 g vs 7300 mAh w 207 g). Teleobiektyw 15T jest natomiast lepszy — 3,5x zoom vs 3x w standardowym modelu.

    Premiera i cena OnePlus 15T

    OnePlus oficjalnie zapowiedział model 15T, ale dokładna data premiery nie została jeszcze podana. Wszystko wskazuje na debiut w Chinach w drugiej połowie marca 2026 roku.

    Premiera globalna — w tym europejska — nastąpi prawdopodobnie 4–6 tygodni później, co oznacza kwiecień lub maj 2026. Cena w Europie nie została jeszcze ujawniona, ale biorąc pod uwagę pozycjonowanie modelu i cenę OnePlus 15 (od 4 299 zł w Polsce), OnePlus 15T powinien kosztować podobnie lub nieco mniej.

    Na rynku chińskim OnePlus 15T będzie działał z nakładką ColorOS 16, natomiast wersja globalna otrzyma OxygenOS 16 — obie na bazie Androida 16.

    Dla kogo OnePlus 15T?

    OnePlus 15T to smartfon dla osób, które:

    • Preferują kompaktowe wymiary i obsługę jedną ręką
    • Nie chcą rezygnować z flagowej wydajności i długiego czasu pracy na baterii
    • Cenią dobry aparat z zoomem optycznym w mniejszej obudowie
    • Szukają alternatywy dla dużych flagowców jak Samsung Galaxy S26 Ultra czy OnePlus 15

    Porada: Jeśli zdecydujesz się na OnePlus 15T po premierze w Polsce, warto od razu zabezpieczyć go etui i szkłem hartowanym do OnePlus 15T. Sprawdź ofertę akcesoriów w homescreen.pl — dostępne od ręki.

    FAQ — najczęściej zadawane pytania

    Kiedy premiera OnePlus 15T w Polsce?

    Premiera w Chinach spodziewana jest w drugiej połowie marca 2026. Globalna dostępność — w tym w Polsce — prawdopodobnie w kwietniu lub maju 2026. OnePlus nie podał jeszcze oficjalnej daty europejskiej premiery.

    Ile będzie kosztował OnePlus 15T?

    Cena w Polsce nie została jeszcze ogłoszona. Biorąc pod uwagę, że OnePlus 15 startuje od 4 299 zł, model 15T powinien uplasować się w zbliżonym przedziale cenowym.

    Jaki aparat ma OnePlus 15T?

    OnePlus 15T ma dualny zestaw aparatów: sensor główny 50 MP z OIS i peryskopowy teleobiektyw 50 MP LUMO z 3,5-krotnym zoomem optycznym. Nie ma ultraszerokokątnego obiektywu.

    Czy OnePlus 15T ma ładowanie bezprzewodowe?

    Tak — OnePlus 15T obsługuje ładowanie bezprzewodowe 50 W oraz przewodowe 100 W. Wspiera także reverse charging 5 W do ładowania akcesoriów.

    Czym OnePlus 15T różni się od OnePlus 15?

    OnePlus 15T ma mniejszy ekran (6,32″ vs 6,82″), nowszy procesor (Snapdragon 8 Elite Gen 5), lepszy zoom (3,5x vs 3x), ale brakuje mu ultraszerokokątnego obiektywu. Bateria 7500 mAh jest nawet większa w przeliczeniu na gram wagi niż 7300 mAh w OnePlus 15. Całość jest lżejsza (~194 g vs ~207 g).

    Czy OnePlus 15T jest wodoodporny?

    Tak — OnePlus 15T ma certyfikaty IP68 i IP69, co oznacza odporność na zanurzenie w wodzie do 1,5 m przez 30 minut oraz na strumień gorącej wody pod ciśnieniem.

  • MacBook Neo — specyfikacja, cena i premiera najtańszego Macbooka w historii

    MacBook Neo — specyfikacja, cena i premiera najtańszego Macbooka w historii

    Apple zaprezentował MacBook Neo — najtańszego Macbooka w historii. Cena w Polsce zaczyna się od 2 999 zł. W środku chip A18 Pro (znany z iPhone’a 16 Pro), wyświetlacz 13″ Liquid Retina i aluminiowa obudowa w czterech kolorach. Sprzedaż rusza 11 marca 2026.

    MacBook Neo to bezprecedensowy ruch Apple’a. Po raz pierwszy w produkcyjnym Macu zastosowano chip z serii A zamiast M. Apple celuje prosto w Chromebooki i budżetowe laptopy z Windows — a robi to w stylu, który trudno skopiować. Aluminiowa obudowa, macOS z Apple Intelligence i 16 godzin pracy na baterii za cenę, która jeszcze rok temu była nie do pomyślenia w ekosystemie Apple.

    Specyfikacja MacBook Neo

    ParametrMacBook Neo
    ProcesorApple A18 Pro (6 rdzeni: 2 wydajne + 4 energooszczędne)
    GPU5 rdzeni
    RAM8 GB (ujednolicona pamięć)
    Dysk256 GB SSD (2 999 zł) / 512 GB SSD (3 499 zł)
    Wyświetlacz13,0″ Liquid Retina IPS, 2408 x 1506 px, 500 nitów
    Gamut kolorówsRGB (brak P3 wide color)
    True ToneBrak
    Porty2x USB-C (1x USB 3 10 Gbps + 1x USB 2 480 Mbps), jack 3.5 mm
    Thunderbolt / MagSafeBrak — ładowanie tylko przez USB-C
    Wi-Fi6E
    Bluetooth6.0
    Kamera1080p FaceTime HD
    GłośnikiStereo, Spatial Audio, Dolby Atmos
    KlawiaturaMagic Keyboard — bez podświetlenia
    TrackpadMechaniczny Multi-Touch (bez Force Touch)
    Touch IDTylko w wersji 512 GB (3 499 zł)
    Bateria36,5 Wh — do 16 h wideo / 11 h przeglądanie
    Ładowarka20W USB-C (w EU sprzedawana osobno)
    Waga1,23 kg
    Grubość1,27 cm
    SystemmacOS Tahoe z Apple Intelligence
    BezwentylatorowyTak — całkowicie cichy

    Ceny w Polsce

    WariantCenaTouch ID
    8 GB / 256 GB SSD2 999 złBrak
    8 GB / 512 GB SSD3 499 złTak
    Edukacyjna (256 GB)2 499 złBrak

    W Europie Apple nie dołącza ładowarki do zestawu — adapter 20W USB-C trzeba dokupić osobno. To dodatkowy wydatek ~99 zł. Jeśli masz już ładowarkę USB-C (nawet od telefonu), zadziała bez problemu.

    Przedsprzedaż ruszyła 4 marca. Sprzedaż od 11 marca 2026 w 30 krajach, w tym w Polsce.

    Design — cztery kolory, aluminium, zero wentylatorów

    MacBook Neo wygląda jak mniejszy MacBook Air — zaokrąglone krawędzie, aluminiowa obudowa z 90% recyklingowanego aluminium i klawiatura w kolorze dopasowanym do obudowy.

    Cztery kolory do wyboru:
    – Silver — klasyczny, neutralny
    – Blush — delikatny róż
    – Citrus — żółty, odważny akcent
    – Indigo — ciemny granat

    Grubość 1,27 cm (nieco grubszy od Air) przy wadze identycznej jak MacBook Air — 1,23 kg. Całkowicie bezwentylatorowy, więc pracuje w absolutnej ciszy.

    MacBook Neo vs MacBook Air — czy warto dopłacić?

    To kluczowe pytanie. Różnica w cenie to 500 zł (Neo 2 999 zł vs Air M5 od ~5 499 zł) — ale różnica w specyfikacji jest znacząca.

    CechaMacBook Neo (2 999 zł)MacBook Air M5 (~5 499 zł)
    ProcesorA18 Pro (iPhone)Apple M5
    RAM8 GB16 GB
    Dysk bazowy256 GB512 GB
    Wyświetlacz13,0″ sRGB, 500 nit13,6″ P3, 600 nit
    Porty2x USB-C2x Thunderbolt 4 + MagSafe
    Kamera1080p12 MP + Center Stage
    KlawiaturaBez podświetleniaZ podświetleniem
    TrackpadMechanicznyHaptic Force Touch
    Touch IDTylko w wersji 512 GBStandard
    Bateria (web)11 godz.15 godz.
    GłośnikiStereo (2)Czterogłośnikowy system
    Szybkie ładowanieBrakTak

    Wydajność: M5 jest ~20% szybszy w single-core i ~80% szybszy w multi-core niż A18 Pro. GPU M5 ma ponad dwukrotnie wyższą przepustowość.

    Kiedy Neo wystarczy: przeglądanie internetu, dokumenty, e-mail, Netflix, wideorozmowy, lekka praca biurowa. Jeśli Twoje najcięższe zadanie to 20 otwartych kart w Chrome i dokument w Google Docs — Neo da radę.

    Kiedy warto dopłacić do Air: edycja zdjęć i wideo, programowanie, multitasking z wieloma aplikacjami, praca z zewnętrznym monitorem 4K (Neo obsługuje tylko 1 ekran zewnętrzny), potrzeba Thunderbolt do szybkich dysków zewnętrznych.

    Dla kogo jest MacBook Neo?

    Studenci — Apple oferuje cenę edukacyjną 2 499 zł. To najtańszy sposób na wejście w ekosystem macOS z pełnym dostępem do Apple Intelligence, iMessage, AirDrop i ciągłości między iPhone’em a Macem.

    Osoby przesiadające się z Chromebooków — MacBook Neo to bezpośrednia odpowiedź na Chromebooki. Aluminiowa obudowa, macOS i 16 godzin baterii za cenę, która konkuruje z premium Chromebookami.

    Użytkownicy do podstawowych zadań — przeglądanie, streaming, poczta, dokumenty, komunikatory. Jeśli nie edytujesz wideo ani nie programujesz, 8 GB RAM i A18 Pro wystarczą na lata.

    Pierwszy laptop w rodzinie — MacBook Neo może być pierwszym komputerem dla nastolatka. macOS jest intuicyjny, laptop jest lekki (1,23 kg), a kolorowe wersje dodają osobistego charakteru.

    FAQ — najczęstsze pytania o MacBook Neo

    Ile kosztuje MacBook Neo w Polsce?
    Od 2 999 zł za wersję 256 GB / 8 GB RAM. Wersja 512 GB z Touch ID kosztuje 3 499 zł. Cena edukacyjna to 2 499 zł.

    Czy MacBook Neo ma MagSafe?
    Nie. MacBook Neo ładuje się wyłącznie przez USB-C (20W). Brak MagSafe oznacza, że po potknięciu się o kabel laptop spadnie ze stołu — w przypadku MacBook Air z MagSafe kabel po prostu się odepnie.

    Czy 8 GB RAM wystarczy?
    Na podstawowe zadania — tak. Przeglądanie, dokumenty, Netflix, Spotify — 8 GB RAM z ujednoliconą pamięcią Apple’a radzi sobie lepiej niż 8 GB w laptopach z Windows. Problemem będzie multitasking z ciężkimi aplikacjami (Photoshop, Xcode, wideo).

    Czy MacBook Neo ma podświetlaną klawiaturę?
    Nie. To jedno z cięć kosztowych — klawiatura Magic Keyboard bez podświetlenia. Jeśli pracujesz w ciemnym otoczeniu, to istotna wada.

    Kiedy premiera MacBook Neo?
    Przedsprzedaż ruszyła 4 marca 2026. Sprzedaż od 11 marca 2026 w Polsce i 29 innych krajach.

    Czy MacBook Neo obsługuje Apple Intelligence?
    Tak. Mimo chipu A18 Pro (z iPhone’a), MacBook Neo ma pełne wsparcie dla Apple Intelligence — Siri z LLM, narzędzia do pisania, generowanie obrazów i podsumowania powiadomień.

    Podsumowanie

    MacBook Neo to najtańszy Mac w historii i realna alternatywa dla Chromebooków i budżetowych laptopów z Windows. Za 2 999 zł dostajesz aluminiową obudowę, macOS z Apple Intelligence, 16 godzin baterii i bezwentylatorową konstrukcję.

    Kompromisy są widoczne: 8 GB RAM bez możliwości rozszerzenia, brak MagSafe, brak podświetlanej klawiatury, mechaniczny trackpad i ekran sRGB zamiast P3. Ale jeśli Twoje potrzeby ograniczają się do przeglądania, dokumentów i komunikacji — te kompromisy nie mają znaczenia.

    Warto dopłacić do MacBook Air? Tak, jeśli planujesz używać laptopa do czegokolwiek wymagającego: edycji multimediów, programowania, profesjonalnej pracy biurowej z wieloma monitorami. Różnica ~2 500 zł daje dwukrotnie więcej RAM-u, dwukrotnie szybszy procesor, lepszy ekran i Thunderbolt.

    MacBook Neo wystarczy, jeśli chcesz Maca do codziennego użytku, nauki i rozrywki — i nie chcesz wydawać ponad 3 000 zł.

    Sprawdź akcesoria do MacBooków.

  • Nothing Phone 4a i 4a Pro — specyfikacja, ceny i premiera w Polsce

    Nothing Phone 4a i 4a Pro — specyfikacja, ceny i premiera w Polsce

    Nothing oficjalnie zaprezentował Phone 4a i 4a Pro. Ceny w Polsce zaczynają się od 1 599 zł za model 4a i 2 099 zł za 4a Pro. Oba smartfony mają peryskopowy teleobiektyw z 3.5x zoomem optycznym, wyświetlacze 1.5K AMOLED i nowy system Glyph. Przedsprzedaż Phone 4a rusza dziś — sprzedaż od 13 marca.

    Seria Nothing Phone 4a to największy skok jakościowy w historii linii „a”. Peryskopowy zoom, jasność ekranu do 5000 nitów i procesor Snapdragon 7 Gen 4 to parametry, które jeszcze rok temu znajdowaliśmy wyłącznie we flagowcach. Nothing stawia pytanie: po co płacić za flagowca, skoro średniak oferuje 90% jego możliwości?

    Co nowego w Nothing Phone 4a i 4a Pro?

    Największe zmiany względem poprzedniej generacji (Phone 3a / 3a Pro):

    • Peryskopowy teleobiektyw 50 MP z 3.5x zoomem optycznym — ogromny skok z 2x zoomu w Phone 3a. Zoom hybrydowy sięga 70x w 4a i 140x w 4a Pro.
    • Jaśniejsze ekrany — 4500 nitów (4a) i 5000 nitów (4a Pro) vs ~2300 nitów w poprzednikach. Gorilla Glass 7i zamiast Panda Glass.
    • Nowe procesory — Snapdragon 7s Gen 4 (4a) i Snapdragon 7 Gen 4 (4a Pro). Model Pro jest ~27% szybszy w CPU i ~65% wydajniejszy w zadaniach AI.
    • Odświeżony Glyph — Phone 4a dostał Glyph Bar (63 mini-LED w 7 strefach), a 4a Pro — Glyph Matrix (137 mini-LED z animacjami).
    • Nothing OS 4.1 na Androidzie 16 — 3 lata aktualizacji systemu + 6 lat poprawek bezpieczeństwa.
    • eSIM w modelu Pro — Phone 4a nadal korzysta wyłącznie z fizycznych kart nano-SIM.

    Specyfikacja Nothing Phone 4a vs 4a Pro

    ParametrPhone 4aPhone 4a Pro
    Wyświetlacz6,78″ AMOLED, 120 Hz, 4500 nit6,83″ AMOLED, 144 Hz, 5000 nit
    Rozdzielczość1224 x 2720 (1.5K)1260 x 2800 (1.5K)
    ProcesorSnapdragon 7s Gen 4Snapdragon 7 Gen 4
    RAM / pamięć8/128, 8/256, 12/256 GB8/128, 12/256 GB
    Aparat główny50 MP, f/1.9, OIS50 MP Sony LYT700c, f/1.9, OIS
    Teleobiektyw50 MP peryskop, 3.5x zoom50 MP peryskop, 3.5x zoom
    Zoom hybrydowydo 70xdo 140x
    Ultraszeroki8 MP, f/2.2, 120°8 MP, f/2.2, 120°
    Bateria5080 mAh5080 mAh
    Ładowanie50W przewodowe50W przewodowe + reverse 7.5W
    GlyphGlyph Bar (63 LED)Glyph Matrix (137 LED)
    IPIP64IP65
    Grubość / waga8.6 mm / 204.5 g7.95 mm / 210 g
    eSIMBrakTak
    Kolorybiały, czarny, różowy, niebieskiczarny, srebrny, różowy

    Design — dwa różne podejścia

    Nothing zaskoczył, dając każdemu modelowi odrębną tożsamość wizualną.

    Phone 4a kontynuuje kultowy przezroczysty design. Pod szkłem Gorilla Glass 7i widać elementy wewnętrzne — cewki, śruby i struktury PCB. Nowe kolory różowy i niebieski mają barwioną warstwę pod przezroczystym panelem, co daje subtelny, pastelowy efekt.

    Phone 4a Pro to zupełnie inna historia. Nothing zrezygnował z przezroczystego tyłu na rzecz metalowego unibody z aluminium. To najsmuklejszy Nothing w historii (7.95 mm). Wygląda bardziej premium, ale traci część „nothing-owego” charakteru. Przezroczyste elementy ograniczono do wyspy aparatu.

    Wspólnym mianownikiem jest Glyph. W modelu 4a to Glyph Bar — 7 kwadratowych segmentów LED w pasku. W Pro — Glyph Matrix z 137 mini-LED ułożonymi w koliste pole. Matrix wyświetla animowane powiadomienia, postęp ładowania i reaguje na Live Updates z Androida 16.

    Aparat — peryskop w średniaku za 1 599 zł

    To największy highlight serii 4a. Peryskopowy teleobiektyw 50 MP z 3.5x zoomem optycznym i OIS to coś, co w poprzedniej generacji Nothing Phone 3a nie istniało. Matryca 50 MP z PDAF i stabilizacją optyczną daje ostre zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu.

    Model Pro dostaje lepszy sensor główny — Sony LYT700c — i podwójny zoom hybrydowy (140x vs 70x w standardowym 4a). Oba modele nagrywają w 4K z Dolby Vision i Ultra XDR.

    Nowy TrueLens Engine w Nothing OS 4.1 dodaje presets fotograficzne, w tym „Stretch” opracowany we współpracy z fotografem Jordanem Hemingwayem.

    Ceny w Polsce

    WariantPhone 4aPhone 4a Pro
    8 GB / 128 GB1 599 zł2 099 zł
    8 GB / 256 GB1 749 zł—
    12 GB / 256 GB1 899 zł2 399 zł

    Ceny w Europie: Phone 4a od 349 EUR, Phone 4a Pro od 479 EUR.

    Dostępność i terminy

    • Phone 4a: przedsprzedaż od 5 marca, sprzedaż od 13 marca 2026
    • Phone 4a Pro: przedsprzedaż od 13 marca, sprzedaż od 27 marca 2026

    Oba modele są dostępne na oficjalnej stronie pl.nothing.tech. Warianty kolorystyczne: 4a w bieli, czerni, różu i błękicie; 4a Pro w czerni, srebrze i różu. Kolory różowy i niebieski dostępne wyłącznie w wersji 12/256 GB.

    Spodziewaj się też dostępności w polskich elektromarketach po rozpoczęciu regularnej sprzedaży.

    Dla kogo Phone 4a, a dla kogo Pro?

    Phone 4a za 1 599 zł to wybór, jeśli zależy Ci na przezroczystym designie Nothing i nie potrzebujesz najszybszego procesora. Dostajesz peryskopowy zoom, świetny ekran 1.5K i Glyph Bar — a to wszystko poniżej 1 600 zł. Najlepszy stosunek ceny do możliwości w serii.

    Phone 4a Pro za 2 099 zł ma sens, jeśli chcesz szybszy procesor (+27% CPU, +65% AI), 144 Hz zamiast 120 Hz, IP65, eSIM i Glyph Matrix z animacjami. Metalowa budowa unibody wygląda premium, choć traci kultowy przezroczysty styl.

    Oba modele to bardzo mocna propozycja w swoich przedziałach cenowych. Peryskopowy teleobiektyw 3.5x za 1 599 zł to coś, czego nie oferuje żaden konkurent w tej cenie.

  • iPhone 17 — premiera, cena, modele i nowości

    iPhone 17 — premiera, cena, modele i nowości

    Według najnowszych przecieków i raportów (m.in. z TechRadar, El País i Tom’s Guide), oficjalna premiera serii iPhone 17 odbędzie się 9 września 2025. W lineupie pojawi się ultracienki iPhone 17 Air, a modele Pro zyskają m.in. 120 Hz wyświetlacz, LTE, nowe procesory A19 oraz większe baterie. 

    Już teraz możesz sprawdzić dostępne akcesoria do iPhone 17 i przygotować się na premierę.

    Kluczowe daty i premiery

    • 9 września 2025 – prawdopodobna data prezentacji Apple
    • 12 września – możliwy start przedsprzedaży
    • 19–20 września – dostępność w sklepach

    iPhone 17 – jakie będą modele?

    ModelEkranProcesorRAMAparaty tylneBateriaWyróżnik
    iPhone 176,3″ OLED 120 HzA198 GB48 MP + 12 MP ultra~3 900 mAhNowy design, lżejszy
    iPhone 17 Air6,6″ OLED 120 HzA198 GB48 MP + 12 MP ultra~3 800 mAhUltra cienki – 5,5 mm
    iPhone 17 Pro6,3″ LTPO OLED 1–120 HzA19 Pro12 GB48 MP + 12 MP ultra + tele~4 500 mAhAluminiowa ramka
    iPhone 17 Pro Max6,9″ LTPO OLED 1–120 HzA19 Pro12 GB48 MP + 12 MP ultra + 48 MP peryskop~5 000 mAhNajwiększy ekran i bateria

    iPhone 17 – wygląd i szczegóły techniczne

    Choć Apple wciąż trzyma karty przy orderach, przecieki sugerują, że iPhone 17 wizualnie będzie kontynuacją stylistyki znanej z iPhone’a 16, ale z subtelnymi, praktycznymi zmianami. Jedną z nich ma być powiększenie ekranu z 6,1 cala do 6,3 cala – identyczny zabieg Apple zastosowało w serii iPhone 16 Pro, co przełożyło się na większy komfort przeglądania treści i oglądania filmów.

    Podstawowy model iPhone 17 zachowuje sprawdzony design, dobrze znany z poprzedniej generacji. Moduł aparatów nadal ma formę ukośnego układu dwóch obiektywów umieszczonych w kwadratowej „wyspie” w lewym górnym rogu tylnego panelu. Na udostępnionych przez leakera Sonny’ego Dicksona zdjęciach makiet widać, że w przeciwieństwie do modeli Air i Pro, tutaj Apple nie zdecydowało się na powiększenie czy zmianę kształtu wyspy.

    Wyświetlacz w podstawowym iPhonie 17 ma być wykonany w technologii OLED, tej samej, którą dotąd zarezerwowane były jedynie modele Pro. Oznacza to około 30% wyższą jasność w porównaniu do ekranów w iPhonie 16 i 16 Plus, a także odświeżanie na poziomie 120 Hz dla znacznie płynniejszego przewijania i animacji. 

    Podstawowy model zadebiutuje w szerokiej gamie kolorystycznej – czarnym, białym, stalowoszarym, zielonym, fioletowym i jasnoniebieskim. Sercem smartfona ma być nowy procesor Apple A19 oraz 8 GB pamięci RAM – to właśnie taka konfiguracja pozwoli na pełne wykorzystanie funkcji sztucznej inteligencji Apple Intelligence, które od premiery mają działać lokalnie na urządzeniu.

    iPhone 17 Air – ultracienka rewolucja

    Nowy iPhone 17 Air zastępuje w tegorocznej serii model Plus i wprowadza rewolucję w designie – przede wszystkim pod względem grubości obudowy. Jak wynika z przecieków od takich źródeł jak Mark Gurman (Bloomberg), Ming-Chi Kuo czy Jeff Pu, Apple przygotowało najcieńszy iPhone w historii.

    Lewis George Hilsenteger z kanału Unbox Therapy określił go jako „przerażająco smukły” podczas prezentacji makiety, której grubość wynosiła zaledwie 5,66 mm.

    Dla porównania – iPhone 16 Pro ma 8,25 mm, a dotychczasowy rekord należał do iPhone’a 6 (6,9 mm). Oznacza to, że w kieszeni będzie niemal niewyczuwalny, ale wciąż zapewni wysoką sztywność konstrukcji.

    Wymiary i konstrukcja

    Według różnych analityków:

    • Mark Gurman: iPhone 17 Air będzie o 2 mm cieńszy niż 16 Pro
    • Ming-Chi Kuo: 5,5 mm w najcieńszym punkcie
    • Jeff Pu: około 6 mm
    • Unbox Therapy (makieta): 5,66 mm

    Design i ergonomia

    iPhone 17 Air będzie prawdopodobnie najbardziej minimalistycznym smartfonem Apple w historii. Cienki profil sprawia, że konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego etui – najlepiej smukłego, które nie zaburzy wyjątkowej sylwetki telefonu, a jednocześnie zapewni ochronę.

    🔗 Sprawdź naszą ofertę etui do iPhone 17 Air

    iPhone 17 Pro i iPhone 17 Pro Max 

    Specyfikacja, zmiany w wyglądzie i pierwsze wizualizacje

    Nowa generacja modeli iPhone 17 Pro (6,3 cala) i iPhone 17 Pro Max (6,9 cala) zapowiada się jako jeden z największych kroków w rozwoju serii Pro od lat. Według przecieków:

    • Procesor: Apple A19 Pro – jeszcze szybszy i bardziej energooszczędny niż A18 Pro.
    • Pamięć RAM: wzrost z 8 GB do 12 GB, co przyspieszy pracę z wieloma aplikacjami i montaż wideo w 4K.
    • Aparaty:
      • Obiektyw główny – 48 MP
      • Obiektyw ultraszerokokątny – 48 MP
      • Teleobiektyw – 48 MP, 3,5x zoom optyczny (zamiast 12 MP w poprzedniej generacji)
    • Konstrukcja: powrót do aluminium, z podziałem tylnego panelu na aluminiową górę i szklaną dolną część.
    • Nowa „wyspa” aparatów: prostokąt zajmujący całą szerokość telefonu, z zaokrąglonymi rogami i aluminiowym wykończeniem.

    Według niektórych źródeł układ obiektywów mógłby zostać zmieniony na poziomy, aby lepiej współpracował z funkcjami Apple Vision Pro, jednak większość przecieków sugeruje, że trójkątny układ zostanie zachowany.

    Znany leaker Jon Prosser opublikował grafikę koncepcyjną, na której widać, jak mogą wyglądać oba modele. Potwierdza ona szeroką, aluminiową „wyspę” i bardziej jednolity tył obudowy.

    📸 Makiety wideo od Unbox Therapy pokazują już pierwsze fizyczne wersje tych urządzeń. Dzięki nim producenci akcesoriów mogą przygotować idealnie dopasowane etui do iPhone 17 Pro oraz etui do iPhone 17 Pro Max. W naszym sklepie homescreen.pl w Koszalinie można je zamówić z szybką wysyłką w całej Polsce.

    Przewidywane ceny w Polsce

    Szacunkowe ceny (mogą się zmienić po oficjalnej premierze):

    • iPhone 17 – od 4499 zł
    • iPhone 17 Air – od 4999 zł
    • iPhone 17 Pro – od 5799 zł
    • iPhone 17 Pro Max – od 6799 zł (256 GB)

    Dodatkowe nowości i warianty kolorystyczne

    • Nowe kolory: np. Papaya Orange w iPhone 17 Pro Max 
    • Przeprojektowany moduł kamery przypominający Google Pixel 
    • Procesory: standardowe modele otrzymają A18/A19, warianty Pro – A19 Pro z 12 GB RAM

    (FAQ) Najczęściej zadawane pytania o iPhone 17

    🌟 Kiedy jest premiera iPhone 17?
    Oficjalna premiera iPhone 17 odbędzie się 9 września 2025.

    🌟Gdzie kupię iPhone 17 w Polsce najtaniej?
    Najczęściej najniższe ceny pojawiają się w sklepach internetowych w ramach przedsprzedaży lub promocji operatorów. Warto porównać oferty w Media Expert, RTV Euro AGD, x-kom i Orange/Play.

    🌟Ile kosztuje iPhone 17 w Polsce w dniu premiery?
    Cena startowa iPhone 17 w Polsce ma wynosić około 4999 zł za wersję 128 GB. Modele Air i Pro będą droższe.

    🌟Czy szkło hartowane z iPhone 16 pasuje do iPhone 17?
    Nie, ponieważ ekran iPhone 17 ma inne wymiary. Najlepszym wyborem jest dedykowane szkło hartowane do iPhone 17, dostępne w polskich sklepach z akcesoriami.

    🌟Który model iPhone 17 ma najlepszą baterię?
    Najdłużej działa iPhone 17 Pro Max z akumulatorem 5000 mAh i optymalizacją oszczędzania energii w iOS 19.

    🌟Czy iPhone 17 Air będzie dostępny w Polsce?
    Tak, iPhone 17 Air pojawi się w sprzedaży w Polsce tego samego dnia co pozostałe modele.

    🌟Czy iPhone 17 jest kompatybilny z MagSafe i ładowarkami Qi w Polsce?
    Tak, wszystkie modele iPhone 17 obsługują MagSafe oraz bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi2.

    🌟Czy iPhone 17 w Polsce obsługuje sieć 5G?
    Tak, wszystkie wersje przeznaczone na rynek polski wspierają pełne pasma 5G dostępne u operatorów.

    🌟Jakie są nowe kolory iPhone 17 dostępne w Polsce?
    W ofercie pojawią się: tytanowy niebieski, perłowa biel, głęboka zieleń oraz klasyczna czerń.