ColorOS 17 — co nowego i które telefony dostaną aktualizację
OPPO uruchomiło zamkniętą betę ColorOS 17. Wiemy już, które telefony dostaną ją jako pierwsze, jak zmieni się wygląd systemu i — co najciekawsze — że przy okazji znika osobna nakładka Realme UI.
Zebraliśmy to, co potwierdzone, i oddzieliliśmy od tego, co na razie jest przeciekiem.
Które telefony są w becie ColorOS 17
Rejestracja do zamkniętych testów ruszyła 6 sierpnia 2026, z pulą 300 miejsc na model. Na rynku globalnym objęła sześć urządzeń:
W Chinach lista jest szersza — obejmuje też Find X9 Ultra, Find X9s Pro, Find N6, tablet Pad 5 Pro oraz OnePlus 15T i OnePlus Tablet 3 Pro.
Kompilacje beta trafiają do testerów w dwóch turach: 11 i 13 sierpnia 2026. Okno rejestracji już się zamknęło, więc jeśli nie zdążyłeś — pozostaje czekać na otwartą betę albo stabilne wydanie.
Czy warto instalować betę?
Uwaga: zamknięta beta to oprogramowanie testowe. Zanim ją zainstalujesz, zrób
kopię zapasową — powrót do stabilnej wersji zwykle wymaga wyczyszczenia telefonu.
Krótko: jeśli to Twój jedyny telefon, odpuść. Zamknięta beta to wczesne oprogramowanie, w którym potrafią nie działać płatności zbliżeniowe, bankowość albo aparat. Do tego powrót do poprzedniej wersji zwykle wymaga wyczyszczenia telefonu.
Beta ma sens, jeśli masz zapasowe urządzenie i chcesz zgłaszać błędy. W przeciwnym razie stabilna wersja przyjdzie sama i będzie po prostu działać.
Co nowego w ColorOS 17
Nowy wygląd inspirowany Apple
Najbardziej widoczna zmiana to warstwa graficzna. Według doniesień OPPO sięga po rozwiązania przypominające Liquid Glass z systemów Apple — półprzezroczyste warstwy, które załamują to, co jest pod nimi.
Warto tu jednak ostudzić oczekiwania. Osoby, które widziały wczesne kompilacje, opisują efekt raczej jako „płynny akryl” niż szkło — załamanie światła jest wyraźnie słabsze niż u Apple. Do tego dochodzą spójniejsze zaokrąglenia narożników i efekty świetlne w powiadomieniach.
Więcej dopracowania niż rewolucji
I to jest chyba najważniejsza informacja dla osób rozważających aktualizację. OPPO potwierdziło, że ColorOS 17 skupia się na dopracowaniu interfejsu, a nie na przebudowie sposobu obsługi. Nie spodziewaj się nowego układu ustawień ani przemeblowania gestów.
Dla części użytkowników to zaleta — nie trzeba się niczego uczyć od nowa. Dla tych, którzy liczyli na duże zmiany, aktualizacja może wydać się mało efektowna.
Podstawa: Android 17
ColorOS 17 ma bazować na Androidzie 17. Google wydaje kolejne wersje systemu jesienią, więc harmonogram się zgadza — a OPPO od kilku lat trzyma się rytmu, w którym nowa nakładka pojawia się w ciągu kilku tygodni od premiery czystego Androida.
ColorOS 16 a ColorOS 17 — co się właściwie zmienia
Jeśli masz dziś ColorOS 16, oto uczciwe zestawienie tego, na co możesz liczyć.
ColorOS 16
ColorOS 17
Podstawa
Android 16
Android 17
Wygląd
matowe, jednolite panele
półprzezroczyste warstwy, efekty świetlne
Zaokrąglenia
niespójne między ekranami
ujednolicone w całym systemie
Układ ustawień
bez zmian
bez zmian
Gesty i nawigacja
bez zmian
bez zmian
Krótko mówiąc: zmienia się to, co widać, a nie to, jak się telefonu używa. Jeśli szukasz nowych funkcji, ta aktualizacja Cię nie zaskoczy. Jeśli zależy Ci na tym, żeby wszystko działało tak jak dotąd, tylko wyglądało nowocześniej — dostaniesz dokładnie to.
Warto też pamiętać o rzeczy, o której przy okazji aktualizacji rzadko się mówi: nowa wersja Androida to także nowe poprawki bezpieczeństwa. To zwykle mocniejszy argument za aktualizacją niż sam wygląd.
Koniec Realme UI — co to znaczy dla użytkowników
To wątek, który w polskich mediach dotąd przeszedł niemal bez echa.
Realme potwierdziło pod koniec lipca 2026, że wygasza własną nakładkę Realme UI i przechodzi na ColorOS. Nowe telefony mają wychodzić już z ColorOS-em, a starsze modele dostaną go wraz z aktualizacją.
Zanim jednak ktokolwiek zacznie się martwić: w praktyce niewiele się zmienia. Realme UI i ColorOS dzielą wspólny kod co najmniej od 2022 roku, więc mówimy przede wszystkim o zmianie nazwy i ujednoliceniu wyglądu, a nie o wymianie systemu.
Trzy zastrzeżenia, o których warto wiedzieć:
Ogłoszenie dotyczyło rynku indyjskiego. Nie ma potwierdzenia, że w tym samym kształcie obejmie Europę.
Nie ma harmonogramu. Realme nie podało, kiedy starsze modele dostaną ColorOS.
Lista wspieranych telefonów krążąca po sieci jest domniemana, nie oficjalna. Realme nie opublikowało jeszcze wykazu.
Jeśli masz telefon Realme, na razie nie musisz nic robić. Akcesoria oczywiście zostają te same — etui i szkła pasują niezależnie od tego, jaka nakładka chodzi na telefonie.
Kiedy stabilna wersja ColorOS 17?
Oficjalnej daty nie ma. Po harmonogramie bety i rytmie poprzednich lat można zakładać, że stabilne wydanie ruszy jesienią 2026, zaczynając od najnowszych flagowców.
Kolejność bywa zwykle taka: najpierw Chiny, potem Indie, na końcu Europa. Między pierwszym a ostatnim rynkiem potrafi minąć kilka tygodni, więc jeśli aktualizacja nie przyjdzie od razu — to normalne.
Jak sprawdzić, czy Twój telefon dostał aktualizację
Procedura jest ta sama na wszystkich telefonach OPPO, OnePlus i Realme:
Otwórz Ustawienia
Przejdź do System i aktualizacje
Wybierz Aktualizacja oprogramowania
Stuknij ikonę odświeżania albo poczekaj na automatyczne sprawdzenie
Jeśli aktualizacja jest dostępna, zobaczysz ją na tym ekranie. Warto podłączyć telefon do ładowarki i sieci Wi-Fi — pakiety systemowe potrafią ważyć kilka gigabajtów, a przerwana instalacja to najczęstsza przyczyna problemów po aktualizacji.
Przed większą aktualizacją zawsze warto zrobić kopię zapasową. Nawet jeśli teoretycznie dane zostają nietknięte, kilka minut na kopię to tani sposób na spokój.
Najczęstsze pytania
Czy mój telefon dostanie ColorOS 17? Jeśli to flagowiec OPPO, OnePlus lub Realme z ostatnich dwóch lat — najprawdopodobniej tak. Pełnej listy jeszcze nie ma; sześć modeli z bety to dopiero początek, a nie komplet wspieranych urządzeń.
Czy ColorOS 17 to duża zmiana? Nie. OPPO samo określa ją jako dopracowanie interfejsu. Zmieni się wygląd, a nie sposób obsługi.
Czy stracę dane przy aktualizacji? Przy zwykłej aktualizacji stabilnej wersji — nie. Przy instalacji bety i późniejszym powrocie do starszej wersji — zwykle tak, dlatego przed betą zrób kopię zapasową.
Czy Realme UI zniknie z mojego telefonu? Nie z dnia na dzień. Zmiana dotyczy przyszłych aktualizacji, ogłoszono ją na rynku indyjskim, a systemy i tak dzielą wspólny kod od lat.
Czy warto czekać z zakupem telefonu na ColorOS 17? Nie. Telefony kupowane dziś dostaną aktualizację, a data jej wydania nie jest znana. Sprzęt wybieraj po tym, co oferuje teraz.
Czy będzie trzeba zmienić etui po aktualizacji? Nie — aktualizacja systemu nie zmienia wymiarów telefonu. Wszystkie akcesoria do urządzeń OPPO pasują tak samo.
Podsumowanie
ColorOS 17 zapowiada się na spokojną aktualizację: odświeżony wygląd inspirowany rozwiązaniami Apple, baza na Androidzie 17 i porządkowanie zamiast rewolucji. Największą zmianą organizacyjną jest wygaszenie Realme UI, choć dla użytkowników oznacza to głównie inną nazwę na ekranie z informacjami o systemie.
Niezależnie od tego, którą wersję systemu masz, akcesoria do urządzeń OPPO pozostają te same — aktualizacja nie zmienia wymiarów telefonu.
Beta jest już w rękach testerów, a kompilacje trafiają do nich 11 i 13 sierpnia. Stabilnej wersji ColorOS 17 spodziewamy się jesienią. Zaktualizujemy ten artykuł, gdy OPPO poda oficjalną listę urządzeń i terminy dla Europy.
Google Pixel 11 zostanie pokazany 12 sierpnia 2026 na evencie Made by Google w Nowym Jorku, a sprzedaż ruszy 20 sierpnia. Serię otwiera Pixel 11 za 899 USD, zamyka Pro XL za 1299 USD. Wszystkie modele dostają Tensor G6 w procesie 2 nm i startują od 256 GB pamięci.
Jeśli czekałeś z wymianą telefonu do sierpnia, zostały dwa dni. Wycieki są już na tyle kompletne, że znamy ekrany, procesor, aparaty, kolory i ceny wszystkich czterech modeli.
Poniżej znajdziesz pełną tabelę specyfikacji, uczciwe porównanie modeli i odpowiedź na pytanie, które kosztuje najwięcej pieniędzy: czy dopłata do wersji Pro rzeczywiście ma sens.
Uwaga: Artykuł powstał przed oficjalną prezentacją i opiera się na przeciekach. Dane potwierdzimy i uzupełnimy o polski cennik 12 sierpnia.
Kiedy premiera Google Pixel 11?
Kalendarz wygląda tak:
12 sierpnia 2026 — prezentacja na evencie Made by Google w Nowym Jorku, start przedsprzedaży
20 sierpnia 2026 — pierwsze dostawy Pixel 11, 11 Pro i 11 Pro XL
październik 2026 — dopiero wtedy do sprzedaży trafi Pixel 11 Pro Fold
Składak zostaje pokazany razem z resztą serii, ale kupisz go dwa miesiące później. To powtórka schematu z poprzedniej generacji.
Przedsprzedaż rusza tego samego dnia co prezentacja. Google tradycyjnie dorzuca w niej bonusy: kredyt do sklepu, słuchawki albo wyższą wycenę telefonu oddawanego w rozliczeniu. Jeśli wiesz, że i tak kupujesz, pierwsze dni bywają najtańszym momentem.
Cała seria Pixel 11 w jednej tabeli
Parametr
Pixel 11
Pixel 11 Pro
Pixel 11 Pro XL
Ekran
6,3″ OLED, 120 Hz
6,3″ OLED, 120 Hz
6,8″ OLED, 120 Hz
Jasność szczytowa
3000 nitów
3600 nitów
3600 nitów
Procesor
Tensor G6 (2 nm)
Tensor G6 (2 nm)
Tensor G6 (2 nm)
RAM
8 GB
12 lub 16 GB
12 lub 16 GB
Pamięć
od 256 GB
od 256 GB
od 256 GB
Wymiary
152,8 × 72 × 8,6 mm
152,7 × 71,9 × 8,4 mm
162,7 × 76,5 × 8,5 mm
Bateria
—
—
5115 mAh
Pixel Glow
❌
✅
✅
Cena startowa
899 USD
1099 USD
1299 USD
Trzy rzeczy rzucają się w oczy. Po pierwsze, Pixel 11 i 11 Pro mają identyczny ekran 6,3 cala — różnią się jasnością, nie rozmiarem. Po drugie, wersja Pro jest o 0,2 mm cieńsza od podstawowej, co przy tej samej przekątnej jest nietypowe.
Po trzecie i najważniejsze: wariant 128 GB znika z oferty. Każdy model startuje od 256 GB, co zmienia sens porównywania cen rok do roku.
Nasza rada: Etui i szkło warto mieć od pierwszego dnia. Sprawdź akcesoria do Google Pixel 11 — asortyment jest uzupełniany razem ze startem sprzedaży.
Tensor G6 — pierwszy procesor mobilny w 2 nm
Sercem całej serii jest Tensor G6 produkowany przez TSMC w procesie 2 nm. To generacja przed konkurencją: układy Qualcomma i Apple w telefonach z tego sezonu korzystają z procesu 3 nm.
Konfiguracja rdzeni jest nietypowa. Zamiast klasycznego układu Google stawia na jeden ultra-rdzeń ARM C1 Ultra taktowany 4,11 GHz i resztę rdzeni nastawionych na efektywność. To decyzja pod zarządzanie ciepłem i czas pracy, nie pod wyniki w benchmarkach.
Zmienia się też modem. Serię napędza MediaTek M90 z obsługą 5G w pasmach sub-6 i mmWave oraz łącznością satelitarną. Google kończy tym samym z wieloletnim poleganiem na modemach Samsunga.
Efekt procesu 2 nm zobaczysz nie w słupkach, tylko w baterii. Ten sam układ wykonuje tę samą pracę mniejszym kosztem energetycznym, a Pixele od lat mają z wytrzymałością więcej problemów niż konkurencja.
Aparaty — co realnie się zmienia
Konfiguracja zostaje znajoma: główny sensor 50 MP, ultraszeroki i teleobiektyw, z zoomem cyfrowym do 100x. Ale sensor główny w modelu podstawowym i w wersjach Pro to dwa różne układy — Google przestaje udawać, że bazowy Pixel dostaje to samo szkło co Pro.
Prawdziwe zmiany są po stronie oprogramowania:
Cinematic Blur w 4K/30 fps — dotąd rozmycie tła w wideo działało tylko w 1080p
Video Relight — zmiana oświetlenia sceny już po nagraniu materiału
Ultra Low Light Video — nagrywanie w bardzo słabym świetle, przetwarzane lokalnie na telefonie, bez wysyłania do chmury
Ten ostatni punkt jest ważniejszy, niż wygląda. Przetwarzanie lokalne oznacza, że funkcja działa w samolocie, w górach i wszędzie tam, gdzie nie ma zasięgu — a przy okazji materiał nie opuszcza urządzenia.
Pixel Glow i inne nowości modeli Pro
Pixel Glow: światło powiadomień ukryte w module aparatu. Kadr z oficjalnego teasera Google. Źródło: Google
Najbardziej widowiskową nowością jest Pixel Glow: światło powiadomień ukryte w module aparatu na plecach telefonu. Leżący ekranem w dół Pixel sygnalizuje kolorem, co się dzieje.
To funkcja wyłącznie dla wersji Pro i jedna z niewielu rzeczy, które realnie odróżniają je od modelu podstawowego przy identycznym ekranie.
Cała seria dostaje Androida 17 z Gemini oraz pakiet funkcji zdrowotnych: wykrywanie bezdechu sennego, monitorowanie drżenia i wykrywanie upadków. Dla biegaczy dochodzi analiza techniki biegu w czasie rzeczywistym.
Ładowanie idzie do 45 W przewodowo i Qi2.2 bezprzewodowo. To wciąż wolniej niż u chińskiej konkurencji, ale Qi2.2 oznacza magnetyczne wyrównanie zgodne z ekosystemem akcesoriów magnetycznych.
Ceny Google Pixel 11 — ile zapłacimy w Polsce
Wyciekłe cenniki obejmują cztery modele:
Model
USD
EUR
Pixel 11
899
999
Pixel 11 Pro
1099
1199
Pixel 11 Pro XL
1299
1299
Pixel 11 Pro Fold
1899
1999
Nagłówek brzmi „Pixel drożeje o 100 dolarów na każdym modelu” i formalnie to prawda. Tyle że znika wariant 128 GB, a nowa cena startowa dotyczy 256 GB.
Jeśli porównasz to, co realnie kupujesz — czyli 256 GB do 256 GB — podwyżka jest wyraźnie mniejsza niż te 100 dolarów. Osoby, które i tak dopłacały do większej pamięci, w praktyce mogą wyjść na zero.
Polski cennik poznamy 12 sierpnia. Historycznie ceny w złotówkach bywają wyższe niż prosty przelicznik z euro, więc traktuj powyższe jako punkt odniesienia, nie prognozę.
Który Pixel 11 wybrać?
Tu trzeba powiedzieć rzecz, której nie powie materiał prasowy.
Pixel 11 kontra 11 Pro to nie jest wybór między małym a dużym telefonem. Oba mają ekran 6,3 cala i te same wymiary z dokładnością do ułamka milimetra. Dopłata 200 USD kupuje: jaśniejszy ekran (3600 zamiast 3000 nitów), więcej RAM-u (12–16 zamiast 8 GB), lepszy sensor główny i Pixel Glow.
Czy to warte 200 dolarów? Zależy od jednej rzeczy: czy używasz telefonu w pełnym słońcu. Różnica 600 nitów jest odczuwalna na rowerze, na plaży i przy nawigacji w samochodzie. W mieszkaniu nie zobaczysz jej nigdy.
Pixel 11 — jeśli chcesz czystego Androida, dobrego aparatu i nie gonisz za maksymalną jasnością
Pixel 11 Pro — jeśli dużo korzystasz z telefonu na zewnątrz albo zależy Ci na zapasie RAM-u pod funkcje Gemini
Pixel 11 Pro XL — jedyny sensowny wybór, gdy chcesz dużego ekranu 6,8 cala; to jego prawdziwa przewaga
Warto też pamiętać o wymiarach. Pro XL jest o 10 mm wyższy i 4,5 mm szerszy od pozostałych. To różnica, którą czuć w kieszeni i przy obsłudze jedną ręką.
Czy warto przesiadać się z Pixel 10?
To pytanie zadaje sobie najwięcej osób, więc odpowiem wprost: zależy, co masz dziś na ręce.
Masz Pixel 10 albo 10 Pro — spokojnie zostań. Największa zmiana, czyli proces 2 nm, przełoży się na czas pracy, a nie na odczuwalną szybkość. Aparat dostaje nowy sensor, ale skok jakości zdjęć między kolejnymi Pixelami od kilku generacji jest kwestią oprogramowania, a te funkcje trafiają też do starszych modeli w aktualizacjach.
Masz Pixel 8 lub 9 — przesiadka ma sens. Przeskakujesz dwie generacje procesora, dostajesz wyraźnie jaśniejszy ekran, nowoczesny modem z łącznością satelitarną i pełne wsparcie Gemini działającego lokalnie.
Masz telefon innej marki i rozważasz Pixela — sierpień jest dobrym momentem, ale niekoniecznie na model z premiery. W tygodniach po debiucie poprzednia generacja zwykle wyraźnie tanieje, a Pixel 10 z siedmioletnim wsparciem aktualizacji zostaje sensownym telefonem na lata.
Co z długością wsparcia
Google utrzymuje siedem lat aktualizacji systemu i zabezpieczeń. Dla serii Pixel 11 oznacza to wsparcie do 2033 roku. To wciąż najdłuższa deklaracja w Androidzie, na równi z Samsungiem.
Warto to przeliczyć na pieniądze. Telefon za 899 dolarów z siedmioletnim wsparciem kosztuje mniej rocznie niż tańszy model porzucony po trzech latach — a przy okazji dłużej trzyma wartość na rynku wtórnym.
Bateria i ładowanie w praktyce
Znamy pojemność tylko dla Pro XL: 5115 mAh. Dla pozostałych modeli Google nie ujawnił liczb, ale przy niemal identycznych wymiarach względem poprzedniej generacji trudno oczekiwać wielkiego skoku.
Ciekawsze jest ładowanie do 45 W i Qi2.2. Ta druga liczba ma znaczenie praktyczne: Qi2.2 to magnetyczne wyrównanie cewki, więc telefon trafia w ładowarkę bezprzewodową za pierwszym razem, bez szukania właściwego położenia. Kto ładował Pixela na płaskiej ładowarce indukcyjnej i budził się rano z rozładowanym telefonem, wie, o czym mowa.
Pixel 11 Pro Fold — składak osobnym torem
Czwarty model to Pixel 11 Pro Fold: ekran wewnętrzny 8 cali, zewnętrzny 6,4 cala, oba ze 120 Hz. Masa 239 g przy grubości 5 mm w stanie rozłożonym.
Cena startowa to 1899 USD, czyli dwa razy tyle co podstawowy Pixel 11. Sprzedaż rusza dopiero w październiku, więc między prezentacją a możliwością zakupu miną dwa miesiące.
Składak dostaje ten sam Tensor G6 i ten sam sensor główny co Pixel 11. Płacisz więc za konstrukcję i ekran, nie za wydajność.
Akcesoria do Google Pixel 11
Kategorie w sklepie są już przygotowane pod premierę, a asortyment będzie się uzupełniał przez najbliższe tygodnie.
[hs_products category=”2541″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Akcesoria do Pixel 11″]
Do modeli Pro warto pamiętać o jednej rzeczy: Pixel 11 Pro XL ma zupełnie inne wymiary niż Pro, więc etui nie są między nimi wymienne mimo podobnej nazwy.
[hs_products category=”2540″ limit=”6″ sort=”sales” title=”Akcesoria do Pixel 11 Pro”]
Pełną ofertę dla największego modelu znajdziesz w kategorii Pixel 11 Pro XL, a akcesoria do starszych generacji w kategorii Google.
Podsumowanie
Seria Pixel 11 to spokojna, ale konsekwentna aktualizacja. Najważniejsze fakty:
Premiera 12 sierpnia 2026, sprzedaż od 20 sierpnia; Pro Fold dopiero w październiku
Tensor G6 w procesie 2 nm — generacja przed konkurencją, z modemem MediaTek i łącznością satelitarną
256 GB w standardzie we wszystkich modelach; wariant 128 GB znika
Ceny od 899 USD za Pixel 11 do 1899 USD za Pro Fold
Pixel 11 i 11 Pro mają ten sam ekran 6,3″ — dopłata kupuje jasność, RAM i Pixel Glow, nie rozmiar
Pro XL to jedyny duży model w serii, z ekranem 6,8″ i baterią 5115 mAh
Kompletujesz ochronę na pierwszy dzień? Zajrzyj do kategorii Google Pixel 11 Pro — etui i szkła pojawiają się tam razem ze startem sprzedaży.
FAQ — najczęściej zadawane pytania
Kiedy premiera Google Pixel 11?
Prezentacja odbędzie się 12 sierpnia 2026 na evencie Made by Google w Nowym Jorku. Sprzedaż Pixel 11, 11 Pro i 11 Pro XL rusza 20 sierpnia. Pixel 11 Pro Fold trafi do sklepów dopiero w październiku.
Ile kosztuje Google Pixel 11?
Ceny startowe według przecieków: Pixel 11 to 899 USD, 11 Pro 1099 USD, 11 Pro XL 1299 USD, a Pro Fold 1899 USD. Każdy model startuje od 256 GB. Polski cennik zostanie ogłoszony 12 sierpnia.
Czym Pixel 11 Pro różni się od Pixel 11?
Ekran ma ten sam rozmiar 6,3 cala, ale jaśniejszy: 3600 zamiast 3000 nitów. Do tego 12–16 GB RAM zamiast 8 GB, lepszy sensor główny aparatu i Pixel Glow, czyli światło powiadomień na plecach telefonu.
Czy warto dopłacić do Pixel 11 Pro XL?
Tylko jeśli zależy Ci na dużym ekranie. Pro XL ma 6,8 cala zamiast 6,3 i baterię 5115 mAh, ale jest o 10 mm wyższy i wyraźnie trudniejszy w obsłudze jedną ręką. Procesor i aparaty ma takie same jak zwykły Pro.
Kiedy Pixel 11 Pro Fold trafi do sprzedaży?
Składak zostanie pokazany 12 sierpnia razem z resztą serii, ale do sprzedaży trafi dopiero w październiku 2026. Cena startowa to 1899 USD.
Czy etui z Pixel 10 pasuje do Pixel 11?
Nie. Wymiary i układ modułu aparatu się zmieniły, więc potrzebujesz etui dedykowanego nowej generacji. Uwaga też na modele Pro: Pixel 11 Pro i 11 Pro XL mają różne wymiary, więc etui nie są między nimi wymienne.
Google Pixel Watch 5 zadebiutuje 12 sierpnia 2026 na evencie Made by Google, razem z serią Pixel 11. Zegarek wraca w dwóch rozmiarach: 41 i 45 mm. Największa zmiana w środku to 3 GB RAM zamiast 2 GB oraz Wear OS 7 z Gemini. Ceny startują od 419 EUR, czyli mniej więcej 1 800 zł.
Jeśli od kilku tygodni odkładasz zakup smartwatcha do Androida, dobrze zrobiłeś. Piąta generacja zegarka Google jest już praktycznie rozpisana w wyciekach: znamy pojemności baterii, czasy ładowania, komplet czujników i ceny wszystkich czterech wariantów.
Poniżej znajdziesz pełną specyfikację, tabelę cen w złotówkach, porównanie z Pixel Watch 4 oraz odpowiedź na pytanie, które zadaje każdy posiadacz poprzednika: czy Twoje paski i szkła będą pasować.
Uwaga: Artykuł powstał przed oficjalną premierą i opiera się na przeciekach oraz materiałach, które wyciekły z kanałów sprzedaży. Dane potwierdzimy 12 sierpnia.
Pełna tabela specyfikacji dla obu rozmiarów, która wyciekła przed premierą. Źródło: MyMobiles × OnLeaks
Trzy pozycje z tej tabeli zasługują na komentarz. Dwuczęstotliwościowy GPS odpowiada za dokładność śladu w mieście, między wysokimi budynkami. UWB (ultra-wideband) to precyzyjna lokalizacja bliskiego zasięgu, wykorzystywana m.in. do otwierania samochodu.
Trzecia to satellite SOS, czyli wezwanie pomocy przez satelitę poza zasięgiem sieci komórkowej. W Polsce funkcja zadziała, jeśli Google udostępni ją na naszym rynku.
Grubość 12,3 mm to dokładnie tyle, ile w poprzedniku. Koperta nie urosła ani o milimetr, co ma bardzo konkretne konsekwencje dla akcesoriów; wrócimy do tego niżej.
Nasza rada: Zanim zamówisz zegarek, sprawdź akcesoria do Google Pixel Watch w homescreen.pl. Pasek i szkło warto mieć od pierwszego dnia, a nie po pierwszej rysie.
Co się zmienia względem Pixel Watch 4?
Powiedzmy to wprost: Pixel Watch 5 to iteracja, nie skok generacyjny. Ten sam procesor, ta sama koperta, ten sam ekran. Zmienia się pamięć, bateria rośnie o kilka procent i pojawia się nowa wersja systemu.
Parametr
Pixel Watch 5
Pixel Watch 4
Procesor
Snapdragon W5 Gen 2
Snapdragon W5 Gen 2
RAM
3 GB
2 GB
Pamięć
64 GB
32 GB
Bateria 41 mm
332 mAh
325 mAh
Bateria 45 mm
465 mAh
455 mAh
Czas pracy
do 30 h / 40 h
do 30 h / 40 h
Wymiary koperty
12,3 mm
12,3 mm
System
Wear OS 7.0
Wear OS 6 (aktualizacja do 7.0)
Cena startowa
399 USD
349 USD
Najważniejsza pozycja w tej tabeli to RAM. Dwa gigabajty w Watch 4 były wąskim gardłem przy funkcjach Gemini. Asystent działa lokalnie na zegarku i pamięć kończyła się szybciej, niż powinna. Trzy gigabajty powinny wyeliminować przycięcia przy przełączaniu aplikacji.
Reszta zmian jest kosmetyczna. Bateria większa o 2%, przy identycznym deklarowanym czasie pracy. Podwojona pamięć na dane, 64 GB zamiast 32 GB, przyda się głównie przy muzyce offline. Wear OS 7 trafi zresztą do czwórki w zwykłej aktualizacji.
Za to cena rośnie o 50 USD. Google nie tłumaczy dlaczego; najprawdopodobniej chodzi o podwójną pamięć i rosnące koszty komponentów.
Bateria i ładowanie — 30 albo 40 godzin
Wybór rozmiaru to przede wszystkim wybór wytrzymałości. Różnica sięga dziesięciu godzin, czyli w praktyce jednej pełnej nocy ze śledzeniem snu.
Rozmiar
Bateria
Tryb standardowy
Tryb oszczędzania
41 mm
332 mAh
do 30 h
do 48 h
45 mm
465 mAh
do 40 h
do 72 h
Czasy ładowania są takie same dla obu wersji:
50% w około 15 minut
80% w 25–30 minut
100% w 45–60 minut
To dobry wynik jak na zegarek. Kwadrans pod prysznicem wystarczy, żeby dociągnąć do wieczora. I właśnie tak, w krótkich doładowaniach, najwygodniej używa się Pixel Watcha ze śledzeniem snu.
Wersja 45 mm z trybem oszczędzania dobija do 72 godzin. Na weekend w górach można ją zabrać bez ładowarki.
Zdrowie i czujniki — co mierzy nowy zegarek Google
Zestaw sensorów jest kompletny i pokrywa się z tym, co oferuje poprzednik:
Optyczny czujnik tętna z powiadomieniami o nieregularnym rytmie serca
SpO2 — saturacja krwi tlenem
EKG — jednoodprowadzeniowy elektrokardiogram
cEDA — ciągły pomiar przewodności skóry, wskaźnik reakcji stresowej
Czujnik temperatury skóry — pomiar nocny
Wysokościomierz, barometr i kompas
Największa wartość tego zestawu to cEDA. Czujnik wykrywa mikroskopijne zmiany potliwości, które organizm generuje przy stresie, zanim zauważysz je świadomie. W praktyce zegarek potrafi zapytać „czy właśnie coś Cię zdenerwowało?” w momencie, gdy naprawdę coś Cię zdenerwowało.
Coaching biegowy z podpowiedziami tempa w czasie rzeczywistym. Źródło: Evan Blass / Leakmail
Całość spina Wear OS 7 z Gemini. Asystent działa na zegarku, więc pytania w stylu „ile spałem w tym tygodniu w porównaniu do zeszłego” nie wymagają sięgania po telefon.
Uwaga: Funkcje EKG i pomiaru tętna to narzędzia wellness, nie wyroby medyczne w rozumieniu diagnostyki. Nieprawidłowy odczyt to sygnał do wizyty u lekarza, nie diagnoza.
Cena Google Pixel Watch 5 i data premiery w Polsce
Ceny wyciekły w komplecie, dla wszystkich czterech kombinacji rozmiaru i łączności:
Wariant
Cena EUR
Szacowana cena PLN
41 mm, Bluetooth/Wi-Fi
419 EUR
ok. 1 800 zł
45 mm, Bluetooth/Wi-Fi
449 EUR
ok. 1 930 zł
41 mm, LTE
519 EUR
ok. 2 230 zł
45 mm, LTE
549 EUR
ok. 2 360 zł
Ceny w złotówkach są przeliczeniem orientacyjnym; polski cennik Google potrafi odbiegać od prostego przelicznika z euro.
Kalendarz premiery wygląda tak:
12 sierpnia 2026 — prezentacja na evencie Made by Google i start przedsprzedaży
20 sierpnia 2026 — pierwsze dostawy do klientów
Tego samego dnia debiutuje cała seria Google Pixel 11. Jeśli planujesz wymianę telefonu i zegarka naraz, warto poczekać na zestawy przedsprzedażowe; Google tradycyjnie dorzuca do nich pasek albo zniżkę.
Dopłata za LTE wynosi 100 EUR, czyli około 430 zł. Ma sens tylko wtedy, gdy realnie zostawiasz telefon w domu: na bieganiu, rowerze albo basenie. W innym przypadku wersja Bluetooth/Wi-Fi robi dokładnie to samo.
Czy akcesoria z Pixel Watch 4 pasują do Pixel Watch 5?
Najprawdopodobniej tak, i to jest najważniejsza praktyczna informacja w tym artykule. Koperta zachowuje rozmiary 41 i 45 mm oraz grubość 12,3 mm, identycznie jak w poprzedniku.
Paski
W zegarkach Google o zgodności paska decyduje rozmiar koperty, a nie generacja. Mocowanie nie zmieniło się od pierwszego Pixel Watcha.
Paski 41 mm są wymienne między Pixel Watch 1, 2, 3, 4 i najpewniej 5
Paski 45 mm pasują do Pixel Watch 3, 4 i najpewniej 5 (rozmiar 45 mm pojawił się dopiero w trójce)
Tu ostrożność jest większa, bo etui i szkła kopiują kształt szkła i rozmieszczenie przycisku oraz koronki z dokładnością do dziesiątych milimetra. Skoro jednak wymiary koperty się nie zmieniają, akcesoria z Watch 4 powinny pasować bez zastrzeżeń.
Warto znać ograniczenie oferty: akcesoria do Pixel Watcha pochodzą w naszym sklepie od dwóch producentów, Bizon Mobile i GrizzGlass. To węższy wybór niż przy iPhonie czy Galaxy; Spigen i ESR nie robią etui do zegarków Google. Za to ceny są niskie, a komplet ochrony zamyka się w 40 zł.
Pełen asortyment czekający na potwierdzenie kompatybilności znajdziesz w kategorii Google Pixel Watch 4.
Czy warto czekać na piątą generację?
Odpowiedź zależy od tego, co masz na ręce.
Masz Pixel Watch 4 — nie ma po co. Za 50 USD wyższą cenę startową dostajesz gigabajt RAM-u więcej i dwa razy więcej miejsca na muzykę. Wszystko inne pozostaje bez zmian.
Masz Pixel Watch 2 albo 3 — tak, warto. Przeskakujesz dwie generacje czujników, dostajesz dwukrotnie jaśniejszy ekran względem dwójki i realnie dłuższy czas pracy.
Kupujesz pierwszy zegarek do Androida — poczekaj do 12 sierpnia, nawet jeśli finalnie kupisz czwórkę. Premiera piątki to moment, w którym Pixel Watch 4 zauważalnie tanieje, a akcesoria do niego już są dostępne od ręki.
Podsumowanie
Google Pixel Watch 5 to spokojna, przewidywalna aktualizacja bez fajerwerków, i to nie jest zarzut. Najważniejsze fakty:
Premiera 12 sierpnia 2026, dostawy od 20 sierpnia, razem z serią Pixel 11
Dwa rozmiary: 41 mm (332 mAh, do 30 h) i 45 mm (465 mAh, do 40 h)
3 GB RAM zamiast 2 GB i 64 GB pamięci, realna poprawa płynności Gemini
Ten sam Snapdragon W5 Gen 2 i ta sama koperta 12,3 mm co w Pixel Watch 4
Ceny od 419 EUR (ok. 1 800 zł) do 549 EUR (ok. 2 360 zł) za 45 mm z LTE
Akcesoria z Pixel Watch 4 powinny pasować, bo decyduje rozmiar koperty, nie generacja
Kompletujesz ochronę zegarka? Zajrzyj do kategorii Google Pixel Watch 5 w homescreen.pl; uzupełniamy ją o etui, szkła i paski wraz ze startem sprzedaży.
FAQ — najczęściej zadawane pytania
Kiedy premiera Google Pixel Watch 5?
Premiera odbędzie się 12 sierpnia 2026 na evencie Made by Google, razem z serią Pixel 11. Przedsprzedaż rusza tego samego dnia, a pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na 20 sierpnia 2026.
Ile kosztuje Google Pixel Watch 5?
Ceny zaczynają się od 419 EUR (ok. 1 800 zł) za wersję 41 mm z Bluetooth i Wi-Fi. Wariant 45 mm kosztuje 449 EUR, a wersje z LTE odpowiednio 519 i 549 EUR. Polski cennik Google może się różnić od przelicznika z euro.
Czym Pixel Watch 5 różni się od Pixel Watch 4?
Trzema rzeczami: 3 GB RAM zamiast 2 GB, 64 GB pamięci zamiast 32 GB i Wear OS 7 zamiast szóstki. Procesor, koperta, ekran i deklarowany czas pracy pozostają bez zmian. Bateria rośnie o około 2%.
Czy paski z Pixel Watch 4 pasują do Pixel Watch 5?
Najprawdopodobniej tak. W zegarkach Google o zgodności decyduje rozmiar koperty, a nie generacja. Paski 41 mm są wymienne od pierwszego Pixel Watcha, a 45 mm od trójki. Piątka zachowuje oba rozmiary.
Jak długo działa bateria w Pixel Watch 5?
Wersja 41 mm wytrzymuje do 30 godzin, a 45 mm do 40 godzin w trybie standardowym. W trybie oszczędzania energii to odpowiednio 48 i 72 godziny. Ładowanie do 50% zajmuje około 15 minut.
Czy warto kupić Pixel Watch 4 zamiast czekać na piątkę?
Jeśli zależy Ci na cenie, to tak. Różnice sprowadzają się do pamięci i wersji systemu, a Pixel Watch 4 potanieje po premierze następcy. Akcesoria do czwórki kupisz od ręki, w tym etui i szkła od 19 zł, a Google Pixel Watch 5 ma tę samą kopertę, więc nic nie stracisz.
Motorola Edge 70 Max to nowy flagowiec ze Snapdragonem 8 Gen 5, ekranem 6,82″ 144 Hz i baterią 7100 mAh. W Polsce ma kosztować 2999 zł za wersję 8/256 GB i trafić do sprzedaży latem 2026. Premiera odbyła się 15 lipca 2026 roku. To najmocniejszy model w serii Edge 70, z ładowaniem 90 W, bezprzewodowym Qi2 25 W i odpornością IP68/IP69.
Motorola idzie na całość. Edge 70 Max łączy podzespoły z najwyższej półki z ceną, która jeszcze niedawno wydawała się nierealna dla takiej specyfikacji. W jednym telefonie dostajemy flagowy procesor Qualcomma, gigantyczną baterię, ekran o szczytowej jasności 7000 nitów i magnesy zgodne ze standardem Qi2. Poniżej znajdziesz wszystko, co wiadomo po premierze, oraz konkretny termin i cenę dla polskiego rynku.
Specyfikacja Motorola Edge 70 Max – kluczowe parametry
Sercem wrażeń wizualnych jest 6,82-calowy panel Extreme AMOLED LTPO o rozdzielczości QHD+ (1440 x 3168 pikseli). Technologia LTPO pozwala płynnie zmieniać odświeżanie aż do 144 Hz, a przy statycznym obrazie zejść niżej, by oszczędzać baterię.
Największe wrażenie robi jasność. 7000 nitów w szczycie to jeden z najwyższych wyników na rynku. Ekran pozostanie czytelny nawet w pełnym słońcu. Do tego 10-bitowa głębia kolorów zapewnia płynne przejścia tonalne bez widocznego pasmowania.
To parametry, które jeszcze rok temu były zarezerwowane dla telefonów o dwa razy wyższej cenie. Motorola udowadnia, że topowy wyświetlacz nie musi oznaczać flagowego cennika.
Snapdragon 8 Gen 5 – flagowa wydajność
Za wydajność odpowiada Snapdragon 8 Gen 5, najnowszy flagowy układ Qualcomma. To ten sam procesor, który napędza tegoroczne telefony z najwyższej półki, więc o kulturę pracy można być spokojnym.
Globalnie do wyboru są wersje z 8 lub 12 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz 256 GB pamięci masowej UFS 4.1. Taki zestaw oznacza błyskawiczne uruchamianie aplikacji, płynną wielozadaniowość i zapas mocy na kilka lat użytkowania, nawet w wymagających grach.
W tej półce cenowej flagowy Snapdragon to rzadkość. Większość konkurentów za 3000 zł oferuje układy ze średniej lub wyższej średniej półki, a nie topowy chip Qualcomma.
Bateria 7100 mAh, ładowanie 90 W i Qi2 25 W
Największym atutem Edge 70 Max jest energia. Ogniwo o pojemności 7100 mAh wykonano w nowoczesnej technologii krzemowo-węglowej, dzięki czemu zmieściło się w obudowie o grubości zaledwie 8,29 mm. W praktyce to komfortowe dwa dni pracy przy umiarkowanym użytkowaniu.
Ładowanie przewodowe 90 W TurboPower naładuje tak dużą baterię do 100% w około 51 minut, a połowę uzupełnisz w zaledwie 21 minut. Jeszcze ciekawsze jest ładowanie bezprzewodowe 25 W w standardzie Qi2.2, z wbudowanymi magnesami zgodnymi z ekosystemem MagSafe. To wciąż rzadkość w telefonach z Androidem i realna zaleta na co dzień. Telefon obsługuje też zwrotne ładowanie przewodowe 5 W.
Qi2 z magnesami otwiera drogę do wygodnych akcesoriów: magnetycznych ładowarek indukcyjnych, uchwytów samochodowych i portfeli. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać ładowanie 90 W, przyda się mocna ładowarka sieciowa z obsługą USB PD (Power Delivery) i PPS.
Porada: Przy baterii 7100 mAh na dłuższe wyjazdy nie potrzebujesz ogromnego zapasu energii. W zupełności wystarczy kompaktowy powerbank 10 000 mAh, najlepiej z ładowaniem zwrotnym USB PD, by szybko uzupełnić telefon.
Aparat 50 MP z sensorem Sony LYTIA-710
Głównym oczkiem Edge 70 Max jest 50 MP z sensorem Sony LYTIA-710 o przekątnej 1/1,56 cala i optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Duża matryca zbiera więcej światła, co przekłada się na lepsze zdjęcia po zmroku i mniejszy szum.
Zestaw uzupełnia aparat ultraszerokokątny 8 MP (f/2.2, kąt widzenia 119°) oraz przedni 32 MP do selfie i wideorozmów. To klasyczna, praktyczna konfiguracja, bez teleobiektywu, ale z mocnym sensorem głównym, który w codziennej fotografii radzi sobie bardzo dobrze. Wideo nagrasz w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s z HDR10+.
Motorola od lat współpracuje z Pantone przy kalibracji kolorów, co zwykle owocuje naturalnym, wiernym odwzorowaniem barw na zdjęciach.
Łączność, dźwięk i zabezpieczenia
Edge 70 Max ma komplet nowoczesnej łączności: 5G, Wi-Fi 7 w trybie tri-band, Bluetooth 6.0 oraz NFC do płatności zbliżeniowych. Za transfer danych i ładowanie odpowiada złącze USB-C, a obsługa dwóch kart nano-SIM i dwóch profili eSIM (maksymalnie dwa aktywne naraz) daje sporą elastyczność w podróży.
O dźwięk dbają stereofoniczne głośniki z Dolby Atmos i certyfikat Hi-Res Audio. Zabrakło klasycznego wyjścia słuchawkowego 3,5 mm. Telefon odblokujesz optycznym czytnikiem linii papilarnych pod ekranem, a dodatkowa norma MIL-STD-810H potwierdza odporność na wstrząsy i trudne warunki.
Design, kolory i odporność IP68/IP69
Obudowa łączy szkło Corning Gorilla Glass 7i z przodu i z tyłu z aluminiową ramką. Mimo baterii 7100 mAh telefon ma tylko 8,29 mm grubości, choć waży wyczuwalne 221 g. To zasługa ogniwa krzemowo-węglowego, które upakowuje więcej energii w mniejszej przestrzeni.
Edge 70 Max otrzymał podwójny certyfikat IP68 i IP69. Oznacza to odporność zarówno na zanurzenie w wodzie, jak i na strumień gorącej wody pod ciśnieniem. To najwyższy praktyczny poziom ochrony na rynku smartfonów.
Telefon trafi na półki w trzech kolorach z palety Pantone: Dark Shadow (ciemny grafit), Ice Melt (jasny, chłodny odcień) i Aqua Grey (szarość z nutą błękitu).
Motorola Edge 70 Max vs Edge 70 Pro – czym się różnią?
Edge 70 Max plasuje się nad dostępnym już modelem Edge 70 Pro. Największe różnice to procesor, bateria i ekran.
Parametr
Edge 70 Max
Edge 70 Pro
Procesor
Snapdragon 8 Gen 5
Snapdragon 8s Gen 4
Ekran
6,82″ 144 Hz, 7000 nitów
6,7″ 120 Hz
Bateria
7100 mAh
5000 mAh
Ładowanie
90 W + Qi2 25 W
68 W + 15 W
Aparat główny
50 MP Sony LYTIA-710
50 MP
Odporność
IP68 / IP69
IP68 / IP69
Cena startowa
2999 zł
ok. 2600 zł
W skrócie: Edge 70 Max to wyraźny krok w górę pod względem mocy i czasu pracy. Płacisz około 400 zł więcej, a w zamian dostajesz flagowy procesor, prawie o połowę większą baterię, jaśniejszy ekran 144 Hz i ładowanie Qi2. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności i niezależności od gniazdka, dopłata ma sens.
Cena i premiera Motorola Edge 70 Max w Polsce
Oficjalna premiera Edge 70 Max odbyła się 15 lipca 2026 roku. Do polskich sklepów telefon trafi latem 2026, dokładna data sprzedaży nie została jeszcze potwierdzona.
Cena w Polsce to 2999 zł za wariant 8/256 GB, jak dotąd jedyny z potwierdzoną ceną na nasz rynek. To bardzo agresywna wycena jak na flagowy procesor, baterię 7100 mAh i ekran 7000 nitów. Motorola wyraźnie celuje w klientów, którzy szukają maksimum specyfikacji za rozsądne pieniądze. Oficjalne informacje o dostępności publikuje Motorola Polska.
Telefon działa na Androidzie 16 z nakładką Hello UX. Producent obiecuje 3 duże aktualizacje systemu (do Androida 19) oraz 5 lat poprawek bezpieczeństwa. To solidne wsparcie, które zapewni aktualność urządzenia na lata.
Akcesoria do Motorola Edge 70 Max
Ponieważ model dopiero debiutuje, dedykowane etui i szkła hartowane pojawią się razem z premierą sprzedaży w Polsce. Akcesoria do całej rodziny znajdziesz na bieżąco w kategorii Motorola Edge 70, a pełną ofertę marki, w dziale Motorola.
Warto obserwować te kategorie. Ochronę ekranu i obudowy najlepiej kupić od razu po zakupie telefonu, zanim pojawi się pierwsza rysa.
Dla kogo jest Motorola Edge 70 Max?
Edge 70 Max sprawdzi się u osób, które:
Chcą flagowej wydajności (Snapdragon 8 Gen 5) bez płacenia flagowej ceny.
Potrzebują maksymalnego czasu pracy, bateria 7100 mAh to dwa dni bez ładowarki.
Cenią jasny, płynny ekran 144 Hz czytelny w słońcu.
Chcą wygody ładowania bezprzewodowego Qi2 z magnesami MagSafe.
Jeśli zależy Ci głównie na niższej cenie i nie potrzebujesz topowego procesora, tańszą alternatywą pozostaje Edge 70 Pro.
FAQ – najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje Motorola Edge 70 Max w Polsce?
Cena w Polsce to 2999 zł za wersję 8/256 GB. To jedyny oficjalnie zapowiedziany wariant pamięci na polski rynek.
Kiedy premiera Motorola Edge 70 Max w Polsce?
Oficjalna premiera odbyła się 15 lipca 2026 roku. Do sprzedaży w Polsce telefon trafi latem 2026, dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.
Jaką baterię ma nowa Motorola Edge?
Telefon ma baterię 7100 mAh w technologii krzemowo-węglowej. Obsługuje ładowanie przewodowe 90 W TurboPower oraz bezprzewodowe 25 W w standardzie Qi2.
Jaki procesor ma Motorola Edge 70 Max?
Motorola Edge 70 Max działa na flagowym układzie Snapdragon 8 Gen 5, z 8 lub 12 GB pamięci RAM LPDDR5X i 256 GB pamięci UFS 4.1.
Czy ten model jest wodoodporny?
Tak. Telefon ma podwójny certyfikat IP68 i IP69, czyli odporność na zanurzenie w wodzie oraz na strumień gorącej wody pod ciśnieniem.
Czym Edge 70 Max różni się od Edge 70 Pro?
Edge 70 Max ma mocniejszy procesor (Snapdragon 8 Gen 5), większą baterię (7100 vs 5000 mAh), jaśniejszy ekran 144 Hz i szybsze ładowanie 90 W z Qi2. Kosztuje około 400 zł więcej niż Edge 70 Pro.
Galaxy Watch Ultra 2 ma zadebiutować 22 lipca 2026 na Samsung Unpacked w Londynie, razem z Galaxy Z Fold 8, Z Fold 8 Wide i Z Flip 8. Najważniejsze zmiany w zegarku to nowy procesor w litografii 3 nm, bateria 800 mAh (o 35% większa) i pierwsze w historii Samsunga 5G. Uwaga: to ustalenia z przecieków, Samsung nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty ani nazwy.
Lato to tradycyjnie czas składaków i zegarków Samsunga. W tym roku koreański producent ma pokazać drugą generację swojego najmocniejszego smartwatcha, a przy okazji odświeżyć całą linię urządzeń ubieralnych i foldów. Poniżej zebraliśmy wszystko, co wiadomo o premierze Galaxy Watch Ultra 2: datę, specyfikację z przecieków, spodziewaną cenę i listę telefonów, które pojawią się tego samego dnia.
Kiedy premiera Galaxy Watch Ultra 2?
Galaxy Watch Ultra 2 ma zostać zaprezentowany 22 lipca 2026 roku podczas konferencji Galaxy Unpacked. Według doniesień Samsung po raz pierwszy organizuje letni Unpacked w Londynie, odchodząc od dotychczasowego schematu z Koreą i USA.
Termin podają zgodnie redakcje technologiczne, m.in. Tom’s Guide i PhoneArena. Dodatkowym sygnałem, że premiera jest blisko, było przejście Galaxy Watch 9 i Watch Ultra 2 przez amerykański urząd FCC w połowie czerwca 2026.
Uwaga: Na dzień publikacji Samsung nie wysłał jeszcze oficjalnego zaproszenia na Unpacked ani nie użył nazwy „Galaxy Watch Ultra 2″. Datę 22 lipca i specyfikację traktuj jako wysoce prawdopodobne przecieki, a nie dane potwierdzone przez producenta. Oficjalne informacje pojawią się na newsroomie Samsunga.
Przedsprzedaż rusza zwykle w dniu konferencji, a sprzedaż detaliczna 1–2 tygodnie później. Jeśli schemat się powtórzy, zegarek kupisz w sklepach na przełomie lipca i sierpnia 2026.
Co nowego w Galaxy Watch Ultra 2?
Druga generacja Ultra ma być ewolucją, a nie rewolucją — Samsung dopracowuje to, co w pierwszym modelu kulało. Trzy zmiany robią największą różnicę.
Nowy procesor 3 nm — zegarek ma dostać układ Snapdragon Wear nowej generacji (Wear Elite), nastawiony na zadania AI. Niższa litografia oznacza wyższą wydajność przy mniejszym poborze energii.
Bateria 800 mAh — wzrost o około 35% względem 590 mAh w pierwszej Ultrze. To największa bolączka poprzednika, więc dłuższy czas pracy będzie odczuwalny na co dzień.
5G — Galaxy Watch Ultra 2 ma być pierwszym smartwatchem Samsunga z modemem 5G. Wersje 5G trafią jednak tylko na wybrane rynki (USA, Korea), a w Europie dostaniemy warianty 4G/LTE.
Reszta konstrukcji ma pozostać sprawdzona: tytanowa koperta 47 mm, jasny ekran AMOLED, dodatkowy programowalny przycisk Quick Button i odporność na warunki ekstremalne. To zegarek dla biegaczy, nurków i osób, które potrzebują sprzętu znoszącego więcej niż klasyczny smartwatch.
Samsung Galaxy Watch Ultra
Parametr (przeciek)
Galaxy Watch Ultra 2
Premiera
22 lipca 2026 (Galaxy Unpacked)
Procesor
Snapdragon Wear Elite, 3 nm
Bateria
ok. 800 mAh
Łączność
5G (USA/Korea), 4G/LTE (Europa)
Koperta
Tytan, 47 mm
System
Wear OS / One UI Watch
Design Galaxy Watch Ultra 2 — co zdradzają przecieki
Najwięcej emocji budzi wygląd. Według konta GalaxyTechie w serwisie X druga Ultra ma być bardziej kanciasta od poprzednika, a wokół ekranu pojawi się grawer z cyframi od 1 do 12. To detal rodem z klasycznych zegarków mechanicznych, który mógłby wyraźnie odróżnić Ultrę 2 od reszty rynku smartwatchów.
Otwarte pozostaje jedno pytanie: czy ten pierścień będzie obrotowy, jak w zegarkach nurkowych, czy posłuży wyłącznie jako ozdoba. Na razie nie wiadomo.
Te same doniesienia wskazują na cieńsze ramki wokół wyświetlacza i przeprojektowane przyciski po prawej stronie koperty. Okrągły Quick Button ma ustąpić miejsca płaskiemu, szerszemu przyciskowi w wyrazistym pomarańczowym kolorze. To pozornie drobne zmiany, ale w zegarku noszonym na nadgarstku codziennie akurat wygląd robi dużą różnicę.
źródło X/Galaxy Techie
Uwaga: Powyższe informacje o designie to nieoficjalne przecieki z mediów społecznościowych, a nie dane potwierdzone przez Samsunga. Finalny wygląd poznamy dopiero na premierze.
Galaxy Watch Ultra 2 vs Galaxy Watch Ultra — co się zmienia
Jeśli masz pierwszą Ultrę, najbardziej zauważysz skok baterii i wydajności. Reszta to kosmetyka.
Cecha
Galaxy Watch Ultra (2024)
Galaxy Watch Ultra 2 (przeciek)
Procesor
Exynos W1000
Snapdragon Wear Elite (3 nm)
Bateria
590 mAh
ok. 800 mAh
5G
❌
✅ (wybrane rynki)
Koperta
Tytan, 47 mm
Tytan, 47 mm
Premiera
lipiec 2024
lipiec 2026
Dla posiadaczy modelu z 2024 roku to upgrade „dla chcących”, a nie konieczność. Dłuższy czas pracy i szybszy chip kuszą, ale tytanowa koperta i czujniki zdrowotne pozostają na podobnym poziomie. Większy sens przesiadka ma dla osób z Galaxy Watch 6 lub starszym sprzętem.
Jakie telefony pojawią się razem z Galaxy Watch Ultra 2?
Unpacked to nie tylko zegarki. Tego samego dnia Samsung ma pokazać nową generację składaków — i to właśnie one będą gwiazdami konferencji. Poniższe parametry pochodzą z przecieków i nie są potwierdzone przez Samsunga.
Galaxy Z Fold 8 — większa bateria 5000 mAh (z 4400 mAh), ładowanie 45 W, aparat ultraszerokokątny 50 MP i procesor Snapdragon 8 Elite Gen 5. Spodziewana cena startowa to ok. 1 999 dolarów.
Galaxy Z Fold 8 Wide — nowy, lżejszy wariant o proporcjach bliższych tabletowi: wewnętrzny ekran 7,6″ w formacie 4:3, masa około 200 g i podwójny aparat 50 MP bez teleobiektywu.
Galaxy Z Flip 8 — składak z klapką z ekranem wewnętrznym 6,9″ i dużym wyświetlaczem zewnętrznym 4,1″ otaczającym aparaty.
Do tego dojdą Galaxy Watch 9 (w tej generacji bez wersji Classic, według zgłoszeń FCC) oraz okulary Galaxy Glasses, pierwsze inteligentne okulary Samsunga. Więcej o samych składakach pisaliśmy w artykule o premierze Galaxy Z Fold 8 i Z Fold 8 Wide.
Jeśli planujesz kupić nowego folda lub flipa, etui i folie warto mieć od pierwszego dnia. Sprawdź akcesoria do Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip, kategorie aktualizujemy wraz z premierą nowych modeli.
Cena i dostępność w Polsce
Samsung nie podał jeszcze cen, ale punktem odniesienia jest poprzednik. Galaxy Watch Ultra z 2024 roku startował w Polsce od około 3 299 zł, więc druga generacja powinna utrzymać się w podobnym przedziale, ewentualnie z niewielką podwyżką.
W Europie, w tym w Polsce, spodziewaj się wariantu 4G/LTE zamiast 5G. W praktyce różnica jest niewielka — zegarek i tak najczęściej korzysta z łączności przez telefon, a samodzielne 5G w smartwatchu to bardziej ciekawostka niż realna potrzeba.
Akcesoria do Galaxy Watch Ultra — co warto przygotować
Galaxy Watch Ultra 2 ma zachować tytanową kopertę 47 mm, więc paski i szkła pasujące do obecnej Ultry powinny działać również z nową generacją. Ostateczną kompatybilność potwierdzimy zaraz po premierze.
Galaxy Watch Ultra 2 zapowiada się na solidny upgrade tam, gdzie najbardziej bolało: bateria 800 mAh i nowy chip 3 nm rozwiązują największe wady poprzednika, a 5G to nowość w smartwatchach Samsunga. Premiera ma odbyć się 22 lipca 2026 na Galaxy Unpacked w Londynie, razem z Galaxy Z Fold 8, Z Fold 8 Wide, Z Flip 8 i okularami Galaxy Glasses.
Najważniejsze wnioski:
Premiera: 22 lipca 2026 (przeciek, brak oficjalnego potwierdzenia Samsunga).
Kluczowe zmiany: chip 3 nm, bateria 800 mAh, 5G (w Europie 4G/LTE).
Cena: prawdopodobnie od ok. 3 299 zł, na podstawie poprzednika.
Czekasz na nowy zegarek lub składak? Skompletuj ochronę zawczasu, paski i szkła do Galaxy Watch Ultra są dostępne od ręki, a kategorie nowych modeli aktualizujemy zaraz po premierze.
FAQ — najczęściej zadawane pytania
Kiedy premiera Galaxy Watch Ultra 2?
Według przecieków premiera odbędzie się 22 lipca 2026 podczas Galaxy Unpacked w Londynie. Samsung nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej daty, ale zgłoszenie zegarka do FCC sugeruje, że debiut jest bardzo blisko.
Ile będzie kosztować Galaxy Watch Ultra 2?
Oficjalnej ceny jeszcze nie ma. Poprzednia generacja startowała w Polsce od około 3 299 zł, więc druga Ultra powinna utrzymać się w podobnym przedziale, ewentualnie z niewielką podwyżką.
Czy Galaxy Watch Ultra 2 będzie miał 5G w Polsce?
Prawdopodobnie nie. Według doniesień wersje 5G trafią tylko na wybrane rynki (USA, Korea), a w Europie, w tym w Polsce, dostępne będą warianty 4G/LTE.
Jakie telefony pokaże Samsung razem z zegarkiem?
Na Unpacked 22 lipca 2026 spodziewane są Galaxy Z Fold 8, Galaxy Z Fold 8 Wide i Galaxy Z Flip 8, a także Galaxy Watch 9 oraz inteligentne okulary Galaxy Glasses.
Czy paski od Galaxy Watch Ultra pasują do Ultra 2?
Najprawdopodobniej tak. Galaxy Watch Ultra 2 zachowuje kopertę 47 mm, więc paski i szkła do modelu z 2024 i 2025 roku powinny pasować również do nowej generacji. Ostateczną kompatybilność potwierdzimy po premierze.
Czy warto czekać na Galaxy Watch Ultra 2?
Jeśli masz pierwszą Ultrę, upgrade nie jest konieczny — to ewolucja, nie rewolucja. Jeśli używasz Galaxy Watch 6 lub starszego zegarka, dłuższa bateria i nowy procesor będą realnym skokiem jakości.
Według przecieków Galaxy S27 zadebiutuje na początku 2027 roku, najpewniej w styczniu lub lutym. Samsung nie podał jeszcze daty, ale masowa produkcja podzespołów ruszyła we wrześniu i październiku 2026. Sprzedaż w Polsce zwykle startuje 2–3 tygodnie po prezentacji.
Ceny też nie są oficjalne. Według przecieków S27 Ultra ma kosztować w USA 1 399–1 499 dolarów, czyli o 100–200 dolarów więcej niż S26 Ultra na premierze. W Polsce oznaczałoby to około 7 000–7 500 zł za Ultrę. Galaxy S27 ma kosztować w USA 899 dolarów, tyle co S26 na premierze, a na rynkach międzynarodowych 999 dolarów.
Aktualizacja (9.10.2026): dodaliśmy przecieki z sierpnia–października: cztery modele w serii, procesor Exynos 2700 w Europie, ceny w dolarach, baterię i ładowanie z certyfikatów oraz październikową podwyżkę cen Galaxy S26 w Polsce.
Kiedy premiera Galaxy S27?
Samsung nie wysłał jeszcze zaproszeń na Galaxy Unpacked. Na podstawie harmonogramu produkcji i wcześniejszych premier najbardziej prawdopodobny jest styczeń lub luty 2027.
Na wcześniejszy termin wskazują certyfikaty. Według informatora Anvina S27 i S27+ przeszły chińską certyfikację 3C już na początku września 2026, podobnie jak Galaxy S25 przed styczniową premierą.
Z drugiej strony koreański The Elec podał 2 października, że ruszyła masowa produkcja procesora Exynos 2700. Od wafla krzemowego do gotowego chipu mijają 3–4 miesiące, co według GSMArena wskazuje na luty lub marzec.
Żadne wiarygodne źródło nie pisze o opóźnieniu. Seria S26 zadebiutowała o miesiąc później niż zwykle, więc styczeń nie jest przesądzony.
Ile będzie kosztował Galaxy S27 w Polsce?
Oficjalnych cen nie ma. Mamy dwa punkty odniesienia: przecieki cen w dolarach i ceny Galaxy S26 w Polsce.
Najnowszy przeciek cen pochodzi od informatora @phonefuturist z 7 października. Podaje on osobne ceny dla USA i Korei oraz wyższe dla pozostałych rynków. Podobne kwoty jako szacunek podawał w sierpniu koreański Financial News, a koreańscy informatorzy mówią o podwyżce o około 130–150 tys. wonów względem S26.
Model
Przeciek ceny (USA / inne rynki)
Galaxy S26 na premierze w Polsce
Galaxy S26 w Polsce dziś
Nasz szacunek dla S27
Galaxy S27
899 / 999 USD
4 499 zł
4 899 zł
ok. 4 900–5 200 zł
Galaxy S27+
1 099 / 1 199 USD
5 599 zł
5 999 zł
ok. 6 000–6 300 zł
Galaxy S27 Pro
1 299 / 1 399 USD
nowy model
nowy model
ok. 6 500–6 900 zł
Galaxy S27 Ultra
1 399–1 499 / 1 499–1 549 USD
6 499 zł
6 899 zł
ok. 7 000–7 500 zł
Ceny S26 to ceny wersji 256 GB z samsung.com/pl. Kolumna z szacunkiem to nasze przeliczenie, a nie przeciek. Polska cena zależy od kursu dolara i od tego, czy Samsung utrzyma podwyżki.
Ceny S26 już wzrosły. Na początku października Samsung podniósł ceny serii S26 w Europie, USA i Wielkiej Brytanii, o czym napisał SamMobile. Na polskiej stronie Samsunga wersje 256 GB kosztują teraz 400 zł więcej niż na premierze, a S26 Ultra 1 TB aż 800 zł więcej. Powód to przede wszystkim drożejąca pamięć DRAM. Przecieki cen S27 w dolarach są zbliżone do obecnych, już podniesionych cen S26.
Galaxy S27, S27+, S27 Pro i S27 Ultra: cztery modele
Seria S27 ma mieć cztery modele. Piszą o tym niezależnie koreańskie ETNews, The Elec i ZDNet Korea, a w bazie GSMA i chińskich certyfikatach 3C są cztery nowe numery modeli. O modelu S27 Edge nie wspomina żaden raport.
Model
Ekran
RAM i pamięć
Procesor w Europie
Bateria
Galaxy S27
6,27″
12 GB, 256/512 GB
Exynos 2700
brak danych
Galaxy S27+
6,66″
12 GB, 256/512 GB
Exynos 2700
brak danych
Galaxy S27 Pro
6,47″
12 GB, 256 GB–1 TB
Exynos 2700
ok. 5 200 mAh
Galaxy S27 Ultra
6,89″
12 GB (256/512 GB) lub 16 GB (1 TB)
najpewniej Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6
ok. 5 700 mAh
Przekątne podaje ZDNet Korea, pamięć koreański informator yeux1122 (Lanzuk), a baterie wynikają z certyfikatów 3C.
Galaxy S27 Pro to nowość. Według ETNews to „Ultra bez rysika S Pen” w mniejszej obudowie, z tym samym nowym wyglądem i ekranem z trybem prywatności.
Pro nie zastępuje modelu S27+, jak sugerowały wcześniejsze plotki. Oba pojawiają się w raportach i dokumentach certyfikacyjnych.
Procesor: Exynos 2700 w Polsce, Snapdragon w Ultrze
Podział procesorów będzie podobny jak w serii S26. Według The Elec S27, S27+ i S27 Pro w Europie i Korei dostaną Exynos 2700 w procesie 2 nm. W USA i Chinach te modele będą miały Snapdragona.
Przy S27 Ultra decyzja według The Elec jeszcze nie zapadła. Informator yeux1122 napisał jednak 9 października, że Samsung obecnie nie planuje Exynosa w Ultrze. Najpewniej S27 Ultra dostanie na całym świecie Snapdragona 8 Elite Extreme Gen 6. Qualcomm oficjalnie pokazał ten procesor pod koniec września na Snapdragon Summit.
Dla porównania: w Polsce S26 i S26+ mają Exynos 2600, a S26 Ultra ma Snapdragon 8 Elite Gen 5 dla Galaxy.
Wygląd: nowy pasek aparatów, ale nie w każdym modelu
Wczesne grafiki koncepcyjne Galaxy S27 Ultra z kwietnia 2026. Bordowego koloru nie ma w nowszych przeciekach. Grafiki: WHYLAB (po lewej), Ice Universe (po prawej).
Największa zmiana wizualna to poziomy pasek aparatów w Galaxy S27 Ultra. Zastępuje pionowy układ obiektywów znany z Galaxy S od 2021 roku. Pierwsze rendery koncepcyjne pokazali w kwietniu Ice Universe i WHYLAB. W sierpniu ten kierunek pokazały też rendery projektowe od OnLeaks, opisane przez SamMobile.
Nowy pasek dostanie też S27 Pro. Inaczej będzie z podstawowym Galaxy S27: według renderów OnLeaks zachowa pionową wyspę z trzema aparatami i będzie wyglądał niemal jak S26.
Według OnLeaks S27 Ultra ma wymiary 163,76 × 78,25 × 7,97 mm, więc jest minimalnie większy od S26 Ultra. Kolory Ultry według Ice Universe to czarny, niebieski, jasnoróżowy i biały.
Aparat: koniec teleobiektywu 3x w Ultrze
To już nie pojedyncza plotka. Ice Universe napisał 29 września, że rezygnacja z teleobiektywu 3x jest „potwierdzona”. Dzień wcześniej OnLeaks pokazał render z trzema obiektywami zamiast czterech, o czym pisał 9to5Google.
Aparat
Galaxy S26 Ultra
Galaxy S27 Ultra (przecieki)
Główny
200 MP
200 MP ISOCELL HP6
Ultraszerokokątny
50 MP
50 MP
Teleobiektyw 3x
10 MP
brak
Peryskop 5x
50 MP
50 MP
Zoom 3x ma powstawać przez przycięcie kadru z aparatu 200 MP. Tak tłumaczą tę zmianę leakerzy i media, Samsung jej nie skomentował.
S27 Pro według sierpniowych przecieków zachowa teleobiektyw 3x, ale te informacje są niespójne.
Bateria i ładowanie: większe ogniwo, bez szybszego ładowania
Chiński certyfikat 3C pokazuje w S27 Ultra baterię o pojemności znamionowej około 5 534 mAh. Samsung w specyfikacji podaje wartość typową, wyższą, więc w praktyce wyjdzie około 5 700 mAh, opisał Android Headlines. To dużo więcej niż 5 000 mAh w S26 Ultra. S27 Pro ma mieć około 5 200 mAh.
Z tych samych certyfikatów wynika, że ładowanie przewodowe zostaje na 60 W w Pro i Ultrze, czyli tyle co w S26 Ultra. S27 i S27+ zostają przy 25 W i 45 W. Ładowarki w pudełku nie będzie.
Magnesy Qi2: nadal przeciek, raczej tylko w Ultrze
Nowy pasek aparatów miał zrobić miejsce na pierścień magnesów Qi2, czyli magnetyczne mocowanie akcesoriów jak MagSafe w iPhone’ie. Według kwietniowego raportu z koreańskiego serwisu Naver w S26 cewka ładowania była za blisko aparatu, przez co magnesy się nie zmieściły.
Magnesów nadal nikt oficjalnie nie potwierdził. SamMobile, za OnLeaks, ocenia je jako prawdopodobne w S27 Ultra, z ładowaniem bezprzewodowym do 25 W. Kilka źródeł twierdzi, że dostanie je tylko Ultra.
Jeśli magnesy będą, do S27 Ultra przyczepisz bez dodatkowego etui:
Ekran: 6,89″, rozdzielczość 1440 × 3120 px, według przecieków nowy panel Samsung Display M16 i tryb prywatności, który przyciemnia obraz dla osób patrzących z boku
Pamięć: LPDDR6 i UFS 5.1 w Ultrze i Pro, czyli szybsze niż w S26
Rysik: S Pen zostaje w Ultrze, Pro go nie ma
Ochrona przed wodą: brak przecieków, S26 Ultra ma IP68
Część parametrów z wcześniejszych plotek nie ma dziś żadnego źródła, m.in. odświeżanie 144 Hz, tytanowa rama i odporność IP69. Dlatego usunęliśmy je z zestawienia.
Galaxy S26 Ultra z pionowym układem aparatów. Zdjęcie: Samsung.
Czy etui i akcesoria z S26 będą pasować do S27?
Jeśli przecieki się potwierdzą, etui z S26 Ultra nie będą pasować do S27 Ultra. Nowy pasek aparatów zmienia kształt tyłu telefonu, a obudowa jest według OnLeaks nieco większa. Dotyczy to też szkieł na aparat. To samo dotyczy S27 Pro, który jest nowym modelem.
Przy podstawowym S27 sprawa jest mniej oczywista. Wygląd jest zbliżony do S26, ale wymiary według OnLeaks wynoszą 149,75 × 71,88 × 7,25 mm, czyli inaczej niż w S26. Etui dopasowane do S27 pojawią się w sklepie po premierze.
Ładowarki powinny zadziałać bez zmian. Moc ładowania przewodowego ma zostać na poziomie S26 Ultra, więc ładowarka sieciowa i kabel USB-C, których używasz dziś, wystarczą też do S27.
Do premiery zostały około 3–5 miesięcy. Odpowiedź zależy od tego, jaki telefon masz dziś.
Masz S23 Ultra lub starszy? S26 Ultra jest dobrym wyborem już teraz, zwłaszcza w promocji. Dostajesz Snapdragon 8 Elite Gen 5 dla Galaxy, 5 000 mAh i teleobiektyw 3x, którego S27 Ultra według przecieków nie będzie miał.
Masz S24 Ultra lub S25 Ultra? Warto poczekać. S27 Ultra ma przynieść większą baterię, nowy wygląd i prawdopodobnie magnesy Qi2. Różnica między S25 Ultra a S26 Ultra jest za to niewielka.
Liczysz każdą złotówkę? Po premierze nowej serii poprzednia zwykle tanieje w sklepach. Wtedy S26 może być lepszą okazją niż dziś, po październikowej podwyżce.
Podsumowanie: Galaxy S27 w skrócie
Wszystko poniżej to przecieki i nasze szacunki. Samsung niczego jeszcze nie potwierdził.
Premiera: początek 2027 roku, najpewniej styczeń lub luty. Data nieoficjalna.
Cena: S27 Ultra w Polsce szacunkowo 7 000–7 500 zł, S27 około 4 900–5 200 zł.
Cztery modele: S27, S27+, nowy S27 Pro i S27 Ultra.
Procesor w Polsce: Exynos 2700 w trzech tańszych modelach, w Ultrze najpewniej Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6.
Ultra bez teleobiektywu 3x, z baterią około 5 700 mAh i nowym paskiem aparatów.
Etui z S26 Ultra nie będą pasować do S27 Ultra i S27 Pro.
FAQ
Kiedy premiera Samsung Galaxy S27? Samsung nie podał daty. Najbardziej prawdopodobny jest styczeń lub luty 2027. Serie S24 i S25 debiutowały w styczniu, a S26 dopiero 25 lutego 2026. Sprzedaż w Polsce rusza zwykle 2–3 tygodnie po prezentacji.
Ile będzie kosztował Samsung Galaxy S27 Ultra w Polsce? Oficjalnej ceny nie ma. Przecieki mówią o 1 399–1 499 dolarach w USA. Biorąc pod uwagę, że S26 Ultra kosztuje dziś w Polsce 6 899 zł, S27 Ultra może kosztować około 7 000–7 500 zł za wersję 256 GB.
Ile będzie kosztował zwykły Galaxy S27? Według przecieków 899 dolarów w USA, czyli tyle co S26 na premierze. W Polsce szacujemy około 4 900–5 200 zł, bo S26 kosztuje dziś 4 899 zł.
Czy Galaxy S27 Pro to pewna informacja? Tak, w takim stopniu, w jakim może być przed premierą. Model jest w bazie GSMA i w chińskich certyfikatach 3C, a piszą o nim ETNews, The Elec i ZDNet Korea. Pro ma mieć 6,47″ ekran i nowy wygląd Ultry, ale bez rysika S Pen.
Jaki procesor będzie miał Galaxy S27 w Polsce? Według The Elec S27, S27+ i S27 Pro w Europie dostaną Exynos 2700. S27 Ultra najpewniej będzie miał na całym świecie Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6, choć ostateczna decyzja według The Elec jeszcze nie zapadła.
Czy Galaxy S27 Ultra straci teleobiektyw 3x? Według Ice Universe i renderów OnLeaks tak. Zostanie aparat główny 200 MP, ultraszerokokątny 50 MP i peryskop 50 MP z zoomem 5x. Przybliżenie 3x ma powstawać przez przycięcie kadru z aparatu 200 MP.
Czy Galaxy S27 będzie miał magnesy jak MagSafe? Możliwe, ale niepotwierdzone. Przecieki wskazują na magnesy Qi2 w S27 Ultra, część źródeł twierdzi, że tylko w tym modelu. Ładowarki Qi2 naładują S27 tak czy inaczej. Uchwyty, portfele i powerbanki magnetyczne będą się jednak trzymać tylko wtedy, gdy telefon ma magnesy albo założysz etui z pierścieniem magnetycznym.
Czy etui do S26 Ultra pasuje do S27 Ultra? Nie. S27 Ultra ma nowy, poziomy pasek aparatów i minimalnie inne wymiary. Potrzebne będzie etui zaprojektowane dla S27 Ultra.
Xiaomi szykuje wyjątkowo wczesny ruch. Xiaomi 17T i 17T Pro mają trafić na rynek globalny już w drugiej połowie maja 2026, choć poprzednia generacja (Xiaomi 15T i 15T Pro) zadebiutowała dopiero we wrześniu. Wraz z parą smartfonów spodziewamy się także światowej zapowiedzi modelu Xiaomi 17 Max z baterią 8000 mAh oraz nowej opaski Smart Band 10 Pro.
Poniżej zbieramy wszystko, co wyciekło z oficjalnych renderów Xiaomi, certyfikatów 3C i benchmarków Geekbench. Wyjaśniamy też, czym 17T różni się od 17T Pro i komu polecimy który model.
Kiedy premiera Xiaomi 17T i 17T Pro?
Globalna premiera Xiaomi 17T i 17T Pro odbędzie się w drugiej połowie maja 2026, to nieoficjalna data potwierdzona przez europejskich partnerów dystrybucyjnych Xiaomi oraz wycieki cen w EUR. Dla porównania, seria Xiaomi 15T (Pro) zadebiutowała we wrześniu 2025, a Xiaomi 14T w październiku 2024. Tegoroczne przyspieszenie premiery o cztery miesiące to świadoma decyzja producenta, który chce wejść w sezon letni z nową ofertą średniej półki premium.
Według sygnałów rynkowych telefony mają trafić do Polski w pierwszej fali europejskiej dystrybucji. Spodziewajmy się oficjalnej dostępności w Media Expert, RTV Euro AGD, Komputroniku oraz w sieciach operatorskich (Play, Orange, T-Mobile, Plus) w czerwcu 2026, najpóźniej na początku lipca. Sklep mi.com Polska uruchomi sprzedaż w dniu premiery globalnej.
rendery serii Xiaomi 17T
Xiaomi 17T: pełna specyfikacja
Xiaomi 17T to średniopółkowy flagowiec celujący w użytkowników, którzy chcą długiej baterii, dobrego ekranu i Leiki w aparacie, ale bez dopłacania do najwyższego segmentu. Sercem urządzenia jest MediaTek Dimensity 8500 Ultra, czip 4 nm z jednym rdzeniem 3,4 GHz, trzema rdzeniami 3,2 GHz i czterema rdzeniami 2,2 GHz, sparowany z układem graficznym Mali-G720. W Geekbench AI 17T osiąga ponad 1700 punktów single-core, co plasuje go między Dimensity 9300 a Snapdragonem 8 Gen 3 z 2024 roku.
Parametr
Xiaomi 17T
Wyświetlacz
6,59″ AMOLED, 1.5K (2756 × 1268), 120 Hz
Procesor
MediaTek Dimensity 8500 Ultra (4 nm)
RAM
12 GB LPDDR5X
Pamięć
256 GB (UFS 4.1)
Aparat główny
50 MP Light Fusion 800, OIS
Teleobiektyw
50 MP, zoom optyczny 5×
Ultraszeroki
12 MP
Selfie
32 MP
Bateria
6500 mAh
Ładowanie przewodowe
67 W
Ładowanie bezprzewodowe
brak
Łączność
Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.4, NFC, 5G
System
Android 16 z HyperOS 3
Obudowa
plastikowa ramka
Kolory
czarny, jasny niebieski, różowy
Cena startowa
749 EUR (12 / 256 GB)
Mocne strony 17T to wyraźnie większa bateria (6500 mAh) niż w 15T Pro (5500 mAh) oraz realny teleobiektyw 5× zamiast cyfrowego przybliżenia. Dla wielu kupujących to przesądza o wyborze, telefon nadaje się do zdjęć portretowych i koncertowych bez kompromisów.
Xiaomi 17T Pro: flagowiec średniej półki premium
Xiaomi 17T Pro zbliża się specyfikacją do prawdziwego flagowca z serii Xiaomi 17. Pod maską pracuje MediaTek Dimensity 9500, topowy układ MediaTeka 2026 roku produkowany w procesie 3 nm. To realny rywal Snapdragona 8 Elite Gen 5, oferujący o około 30% wyższą wydajność single-core niż Dimensity 9400 z Xiaomi 15T Pro.
Parametr
Xiaomi 17T Pro
Wyświetlacz
6,83″ AMOLED, 1.5K (2772 × 1280), 144 Hz
Procesor
MediaTek Dimensity 9500 (3 nm)
RAM
12 GB LPDDR5X
Pamięć
512 GB (UFS 4.1)
Aparat główny
50 MP Light Fusion 950, OIS
Teleobiektyw
50 MP, zoom optyczny 5×
Ultraszeroki
12 MP
Selfie
32 MP
Bateria
7000 mAh
Ładowanie przewodowe
100 W
Ładowanie bezprzewodowe
50 W
Łączność
Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, 5G
System
Android 16 z HyperOS 3
Obudowa
metalowa ramka
Kolory
czarny, ciemny niebieski, ciemny różowy
Cena startowa
999 EUR (12 / 512 GB)
Trzy kluczowe „Pro-warte-dopłaty” w 17T Pro to: ekran 6,83″ 144 Hz (vs 6,59″ 120 Hz w 17T), ładowanie 100 W przewodowe z 50 W bezprzewodowym (vs 67 W przewodowe i brak indukcji w 17T) oraz flagowy procesor Dimensity 9500 zamiast średniopółkowego 8500. Do tego dochodzi metalowa ramka i Wi-Fi 7, których w podstawowym 17T zabrakło.
Xiaomi 17T vs 17T Pro: który wybrać?
Najszybsza odpowiedź: jeśli liczy się długoterminowa wydajność, ładowanie indukcyjne i większy ekran 144 Hz, dopłać do 17T Pro. Jeśli przede wszystkim szukasz dobrej baterii, aparatu z teleobiektywem i Leiki w cenie poniżej 3500 zł, 17T w zupełności wystarczy.
Kategoria
Xiaomi 17T
Xiaomi 17T Pro
Ekran
6,59″ 120 Hz
6,83″ 144 Hz
Procesor
Dimensity 8500 Ultra
Dimensity 9500
Bateria
6500 mAh
7000 mAh
Ładowanie przewodowe
67 W
100 W
Ładowanie bezprzewodowe
brak
50 W
Sensor główny
Light Fusion 800
Light Fusion 950
Wi-Fi
Wi-Fi 6E
Wi-Fi 7
Obudowa
plastik
metal
Cena startowa
749 EUR (~3100 zł)
999 EUR (~4150 zł)
Różnica w cenie to 250 EUR (ok. 1050 zł). Za tę kwotę dostajesz większy i szybszy ekran, dwukrotnie szybsze ładowanie przewodowe, ładowanie bezprzewodowe, flagowy procesor oraz Wi-Fi 7. Z punktu widzenia stosunku jakości do ceny to uczciwa dopłata, w 15T Pro za podobny upgrade trzeba było płacić więcej.
Nasz wybór: Xiaomi 17T Pro dla osób intensywnie używających telefonu do gier, fotografii i nagrywania wideo. Xiaomi 17T dla użytkowników szukających „dobrego telefonu na 3 lata” z minimalnym wkładem.
Aparat Leica w obu modelach: co potrafi?
Oba telefony dostają certyfikację Leica i ten sam zestaw obiektywów na papierze, 50 MP główny + 50 MP teleobiektyw 5× + 12 MP ultraszeroki. Różnica tkwi w sensorach: 17T korzysta z Light Fusion 800, a 17T Pro z Light Fusion 950, większego, jaśniejszego, z 14-bitowym RAW-em.
Co to oznacza w praktyce?
Zdjęcia dzienne: praktycznie identyczne, różnica jest tylko widoczna w analizie 200% pikseli.
Zdjęcia nocne / wnętrza: Pro robi mniej szumu i lepiej oddaje kolory, dzięki większemu sensorowi 1/1,28″ (vs 1/1,55″ w 17T).
Tryb wideo: 17T Pro nagrywa 4K Dolby Vision, 17T tylko 4K HDR10.
Tryb portretowy z teleobiektywem 5×: w obu modelach na tym samym poziomie, to zasługa identycznej matrycy 50 MP w tele.
Selfie 32 MP z autofokusem: w obu modelach identyczne, z trybem Leica Authentic i Vibrant.
Dla osób, które dużo fotografują w słabym świetle, dopłata do Pro za sam aparat jest zauważalna. Dla zdjęć dziennych i okazjonalnych portretów, 17T radzi sobie wyśmienicie.
Ceny Xiaomi 17T i 17T Pro w Polsce
Oficjalne ceny w EUR ujawnione w przeciekach z 28 kwietnia 2026:
Wariant
Cena EUR
Szac. cena PL
Xiaomi 17T 12 / 256 GB
749 EUR
~3 199 zł
Xiaomi 17T Pro 12 / 512 GB
999 EUR
~4 199 zł
Polskie ceny są zwykle nieco wyższe niż przeliczenie 1:1 (ze względu na VAT i marżę dystrybucji), ale Xiaomi konsekwentnie utrzymuje konkurencyjne ceny katalogowe. Po pierwszych 2–3 miesiącach w sprzedaży spodziewajmy się promocji „przedpłaty” z dodatkową pamięcią gratis oraz pakietów z słuchawkami Xiaomi Buds 6 czy opaską Smart Band 10 Pro.
W porównaniu do bezpośredniej konkurencji 17T Pro za 4200 zł plasuje się obok Samsunga Galaxy A56 5G (od 1899 zł, słabszy), OnePlus 13R (~3000 zł, mocniejszy procesor) oraz Honor 200 Pro (~3500 zł, lepszy aparat selfie). To uczciwa propozycja, choć, jak zwykle u Xiaomi, pierwsze tygodnie po premierze to czas wysokiej ceny startowej, która spada o 300–500 zł w ciągu kwartału.
Xiaomi 17T Pro vs Xiaomi 17 Pro: w czym się różnią?
Pytanie pojawia się często: po co Xiaomi wypuszcza Xiaomi 17T Pro w maju, skoro Xiaomi 17 Pro już jest w sprzedaży od września 2025? Odpowiedź sprowadza się do trzech rzeczy: procesora, aparatu peryskopowego i ceny.
Parametr
Xiaomi 17T Pro
Xiaomi 17 Pro
Procesor
Dimensity 9500
Snapdragon 8 Elite Gen 5
Aparat
50 MP + 50 MP 5× + 12 MP
50 MP + 50 MP peryskop + 50 MP
Tylny ekran
brak
2,9″ AMOLED
Bateria
7000 mAh
6330 mAh
Ładowanie
100 W + 50 W indukcja
100 W + 50 W indukcja
Cena startowa
~4200 zł
~4800 zł
Xiaomi 17 Pro to topowy flagowiec serii (z autorskim podwójnym ekranem i Snapdragonem), Xiaomi 17T Pro to tańsza alternatywa z porównywalną baterią i ładowaniem, ale z MediaTekiem zamiast Qualcomma i bez tylnego ekranu. Jeśli te 600 zł różnicy nie boli i zależy Ci na najwyższej wydajności gamingowej, wybierz Xiaomi 17 Pro. Jeśli chcesz oszczędzić i robisz głównie zdjęcia, social media i pracujesz w 5G, 17T Pro daje 95% wrażeń za 85% ceny.
Akcesoria do Xiaomi 17T i 17T Pro: co przygotować przed premierą
Dedykowane etui i szkła hartowane do Xiaomi 17T i 17T Pro pojawią się w sklepie homescreen.pl w pierwszych tygodniach po premierze. Pierwsze marki, które wprowadzą akcesoria, to zwykle 3mk, Bizon, Crong i Tech-Protect, analogicznie jak w przypadku serii Xiaomi 17, gdzie etui i szkła były dostępne w 2–3 tygodnie po debiucie.
Co warto zamówić od pierwszego dnia z 17T lub 17T Pro:
Szkło hartowane, ochrona ekranu przed zarysowaniami i pęknięciami.
Etui z MagSafe, w 17T Pro masz ładowanie indukcyjne 50 W, więc kompatybilność z magnesami przyspieszy proces.
Ładowarka 100 W USB PD, aby wykorzystać pełną moc ładowania 17T Pro, potrzebujesz ładowarki PD 3.0 z trybem PPS 100 W. Sprawdź ładowarki sieciowe.
Kabel USB-C do USB-C 100 W, tani kabel 60 W nie wystarczy. Polecamy kable USB-C z certyfikatem 5 A.
Powerbank 100 W z PD 3.0, w 17T Pro to oszczędność dwóch godzin ładowania w podróży. Wybierz model z kategorii powerbanki.
Porada: Telefon z baterią 7000 mAh (17T Pro) potrzebuje wzmocnionego kabla 100 W. Zwykły kabel USB-C 3 A nie obsłuży pełnej mocy, telefon będzie się ładował tylko z prędkością 27 W zamiast 100 W.
Pełną kategorię akcesoriów Xiaomi i bieżące nowości znajdziesz na stronie marki Xiaomi w homescreen.pl. Gdy pojawią się dedykowane kategorie dla 17T i 17T Pro, dodamy je do nawigacji w sklepie.
Podsumowanie: czy warto czekać na Xiaomi 17T i 17T Pro?
Xiaomi 17T i 17T Pro to logiczne uzupełnienie portfolio Xiaomi w przedziale 3000–4200 zł. 17T daje dużą baterię, dobry ekran 120 Hz, teleobiektyw 5× i Leikę za 749 EUR, to mocna oferta na pierwszy smartfon premium. 17T Pro za 250 EUR więcej dodaje flagowy procesor Dimensity 9500, szybsze ładowanie 100 W, indukcję 50 W i ekran 6,83″ 144 Hz, i staje się ciekawą alternatywą dla Galaxy S25+ lub iPhone’a 16 Plus w niższej cenie.
Trzy najważniejsze powody, by czekać na premierę:
Wcześniejsza premiera oznacza dłuższy okres wsparcia, telefony kupowane w maju dostaną 5 lat aktualizacji Androida, czyli do 2031 roku.
Ceny startowe w EUR są niższe niż za podobnie wyposażoną konkurencję (S25+ kosztuje od 4799 zł, iPhone 16 Plus od 4799 zł).
Globalna dystrybucja od pierwszego dnia, kupujesz oficjalną wersję z polskim menu, gwarancją i pełną kompatybilnością z usługami Google.
Po premierze dodamy do sklepu homescreen.pl dedykowane kategorie z etui, szkłami hartowanymi i ładowarkami 100 W dla Xiaomi 17T i 17T Pro. Subskrybuj newsletter, by dostać powiadomienie w pierwszym dniu dostępności akcesoriów.
FAQ: najczęstsze pytania o Xiaomi 17T i 17T Pro
Kiedy premiera Xiaomi 17T i 17T Pro?
Globalna premiera odbędzie się w drugiej połowie maja 2026. To wyjątkowo wczesny ruch, poprzednia seria 15T zadebiutowała we wrześniu 2025.
Ile kosztuje Xiaomi 17T?
Cena to 749 EUR (ok. 3199 zł) za jedyny dostępny wariant 12 / 256 GB (LPDDR5X / UFS 4.1).
Ile kosztuje Xiaomi 17T Pro?
Cena to 999 EUR (ok. 4199 zł) za jedyny dostępny wariant 12 / 512 GB.
Jaką baterię ma Xiaomi 17T Pro?
7000 mAh z ładowaniem przewodowym 100 W i bezprzewodowym 50 W. To o 700 mAh więcej niż w poprzedniku 15T Pro.
Czy Xiaomi 17T ma ładowanie bezprzewodowe?
Nie. Podstawowy model 17T obsługuje wyłącznie ładowanie przewodowe 67 W. Indukcja 50 W jest dostępna tylko w wariancie 17T Pro.
Jaki procesor ma Xiaomi 17T Pro?
MediaTek Dimensity 9500 (3 nm), flagowy układ MediaTeka 2026 roku, porównywalny wydajnościowo ze Snapdragonem 8 Elite Gen 5.
Czy Xiaomi 17T i 17T Pro będą dostępne w Polsce?
Tak. Oba modele wchodzą do globalnej dystrybucji od pierwszego dnia, więc spodziewamy się oficjalnej sprzedaży w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Komputroniku oraz mi.com Polska w czerwcu 2026.
Czy Xiaomi 17T ma teleobiektyw?
Tak. Oba modele mają realny teleobiektyw 50 MP z 5× zoomem optycznym Leica, to ich najmocniejsza karta w segmencie.
Czym różni się Xiaomi 17T Pro od Xiaomi 17 Pro?
17 Pro to topowy flagowiec ze Snapdragonem 8 Elite Gen 5 i tylnym ekranem 2,9″ za ok. 4800 zł; 17T Pro za 4200 zł oferuje Dimensity 9500 i większą baterię 7000 mAh, ale bez tylnego ekranu.
Xiaomi Smart Band 10 Pro debiutuje w maju 2026 w Chinach, z polską premierą spodziewaną na lato. Najnowsza opaska Xiaomi zachowa formę najlepiej sprzedającego się smartbanda na świecie, ale po raz pierwszy w historii serii pojawi się wariant z ceramiczną obudową. Cena startowa ma wynieść około 100 dolarów (ok. 350 zł), czyli niewiele więcej niż poprzednik. To duży krok w kierunku premium, na granicy świata smartwatchy.
Chcesz wiedzieć, co dokładnie wyróżnia Smart Band 10 Pro od Smart Band 10, co zostanie ulepszone względem Mi Band 9 Pro i kiedy konkretnie kupisz go w Polsce? Poniżej zebraliśmy wszystkie potwierdzone informacje, przecieki i porównania, dzięki którym podejmiesz świadomą decyzję, czy warto czekać na nową opaskę, czy lepiej kupić obecnie dostępny model.
Premiera Xiaomi Smart Band 10 Pro (Mi Band 10 Pro), kiedy i gdzie kupić?
Oficjalna premiera Xiaomi Smart Band 10 Pro przypada na maj 2026 w Chinach. Tę informację potwierdza znany leaker Digital Chat Station oraz brazylijski sklep, który już zalistował model M2552B1 w swoim systemie. Polski rynek tradycyjnie czeka na opaski Xiaomi kilka tygodni do trzech miesięcy po premierze chińskiej.
Polski debiut spodziewany jest najwcześniej w lipcu 2026, realnie w sierpniu, jeśli porównamy harmonogram premier poprzednich generacji. Smart Band 9 Pro pojawił się w Polsce w styczniu 2025, czyli około trzech miesięcy po globalnej premierze.
Cena Xiaomi Smart Band 10 Pro w Polsce
Według brazylijskiego sklepu Smart Band 10 Pro będzie kosztować o 10 dolarów więcej niż Mi Band 9 Pro, co przekłada się na cenę startową około 350-400 zł w Polsce dla wersji standardowej. Ceramiczna edycja premium z białą obudową prawdopodobnie sięgnie 500-600 zł.
Wariant
Spodziewana cena PLN
Materiał obudowy
Smart Band 10 Pro standard
ok. 350-400 zł
aluminium / poliwęglan
Smart Band 10 Pro Ceramic
ok. 500-600 zł
biała ceramika
Dla porównania, ceny aktualnych modeli w polskim rynku:
Model
Cena startowa (premiera)
Cena obecna
Xiaomi Smart Band 9 Pro
299 zł
od 185 zł
Xiaomi Smart Band 10
199 zł
od 175 zł
Xiaomi Smart Band 10 Ceramic
235 zł
od 235 zł
Porada: Jeśli budżet to priorytet, warto rozważyć Xiaomi Smart Band 9 Pro, którego cena spadła już do 185 zł. Funkcjonalnie nowy Pro nie zaskoczy ogromną zmianą, a 9 Pro nadal oferuje GPS, AMOLED 1,74″ i 21 dni baterii.
Specyfikacja Xiaomi Smart Band 10 Pro, co już wiemy
Xiaomi nie ujawniło jeszcze pełnej specyfikacji Smart Band 10 Pro, ale przecieki opublikowane na Notebookcheck oraz Gizmochina pozwalają zarysować obraz nowej opaski.
Obudowa i wymiary
Waga wersji standardowej: poniżej 40 g (Smart Band 9 Pro waży 24,5 g)
Waga wersji ceramicznej: powyżej 50 g
Materiały: aluminium i poliwęglan w wariantach kolorowych, biała ceramika w edycji premium
Numer modelu: M2552B1 (potwierdzony w bazie certyfikacji koreańskiej)
Kolory: czarny, biały, srebrny, pomarańczowy, różowy, plus biała ceramika
Większa waga to jednocześnie oznaka większej baterii i bardziej rozbudowanej elektroniki. Producent najwyraźniej idzie w stronę „małego smartwatcha”, a nie jeszcze cieńszej opaski.
Wyświetlacz
Xiaomi nie potwierdziło rozmiaru ekranu, ale na podstawie poprzedniej generacji oraz układu sensorów spodziewamy się AMOLED 1,74″, podobnego do Smart Band 9 Pro. Realne przewidywania to:
Przekątna: 1,74″ AMOLED (bez zmian względem 9 Pro)
Rozdzielczość: 360 × 480 px
Jasność szczytowa: 1500 nitów (wzrost z 1200 nitów)
Odświeżanie: 60 Hz
Always-On Display: tak
Wyższa jasność to kluczowa zmiana, która pomoże w pełnym słońcu, np. podczas biegania w południe.
Bateria i ładowanie
Pojemność: ok. 350-400 mAh (wzrost ze 289 mAh w 9 Pro)
Czas pracy: do 21 dni (typowe użycie), do 14 dni z aktywnym GPS
Pełne ładowanie: ok. 60-75 minut
Magnetyczna ładowarka pogo-pin: tak
Większa obudowa, szczególnie w wersji ceramicznej, daje miejsce na większy akumulator. Bateria do 21 dni to standard, który Xiaomi utrzymuje od czterech generacji.
Sensory zdrowotne i sportowe
Smart Band 10 Pro ma rozszerzyć kompetencje swojego poprzednika o:
Optyczny czujnik tętna: 5-kanałowy, dokładniejszy niż w 9 Pro
Pulsoksymetr (SpO₂): pomiar nasycenia krwi tlenem 24/7
Akcelerometr i żyroskop: śledzenie ruchu i wykrywanie upadków
Kompas elektroniczny: nawigacja podczas treningu
Czujnik światła otoczenia: automatyczna jasność
Barometr: pomiar wysokości i prognoza pogody (nowość)
Temperatura skóry: nowy sensor (do potwierdzenia)
EKG: niepotwierdzone, mało prawdopodobne w tej cenie
GLONASS, Galileo, BeiDou: wsparcie wielu systemów satelitarnych
Bluetooth 5.3 LE: niski pobór energii i stabilne połączenie z telefonem
Wodoszczelność: 5 ATM (pływanie, prysznic)
Xiaomi Smart Band 9 Pro
Xiaomi Smart Band 10 Pro NFC, czy zapłacisz w Polsce?
Smart Band 10 Pro otrzyma wbudowany moduł NFC, który w Chinach zadziała z systemem Xiaomi Pay obsługującym karty bankowe i transport miejski. To jedna z funkcji wyróżniających Pro od standardowego Smart Band 10 (gdzie NFC jest tylko w wersji NFC).
W Polsce sytuacja jest niestety mniej różowa. Xiaomi Pay nie ma jeszcze partnerów wśród polskich banków, a Google Wallet nie współpracuje z opaskami Xiaomi (tylko z zegarkami z Wear OS). Oznacza to, że NFC w Smart Band 10 Pro w Polsce zadziała głównie do parowania urządzeń i przesyłania plików, ale nie do płatności zbliżeniowych.
Tryby sportowe
Spodziewamy się 150+ trybów aktywności (jak w Smart Band 10), z wybranymi nowościami:
bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, joga, HIIT
sporty zimowe (narciarstwo, snowboard) z autodetekcją tras
e-sporty z monitorem pulsu w czasie rzeczywistym
Smart Band 10 Pro vs Smart Band 10 vs Smart Band 9 Pro, porównanie
Parametr
Smart Band 10 Pro (przecieki)
Smart Band 10
Smart Band 9 Pro
Ekran
1,74″ AMOLED 1500 nitów
1,72″ AMOLED 1500 nitów
1,74″ AMOLED 1200 nitów
Rozdzielczość
360 × 480 px
212 × 520 px
336 × 480 px
Bateria
do 21 dni (350-400 mAh)
do 21 dni (233 mAh)
do 21 dni (289 mAh)
GPS
dwuczęstotliwościowy
brak
jednoczęstotliwościowy
NFC
tak
wersja NFC opcjonalna
brak
Obudowa
aluminium / ceramika
poliwęglan
aluminium
Wodoszczelność
5 ATM
5 ATM
5 ATM
Waga
35-50 g
15,9 g
24,5 g
Tryby sportowe
150+
150+
150+
Cena startowa
ok. 350-400 zł
199 zł
299 zł
Wnioski:
Względem Smart Band 10 Pro to inna kategoria, większy ekran z lepszym GPS, droższy o około 150-200 zł
Względem Smart Band 9 Pro głównymi nowościami będą lepszy ekran (1500 nitów), GPS dwuczęstotliwościowy i edycja ceramiczna
Jeśli masz Smart Band 9 Pro, upgrade nie jest konieczny, różnica będzie odczuwalna głównie wizualnie i w precyzji nawigacji
Edycja ceramiczna, największa nowość w historii serii
Po raz pierwszy w historii Mi Band / Smart Band Xiaomi wprowadza wariant z białą ceramiczną obudową. To rozwiązanie dotąd zarezerwowane dla zegarków premium, takich jak Apple Watch Edition Ceramic czy Huawei Watch GT 4 Ceramic.
Dlaczego ceramika?
Odporność na zarysowania: ceramika nie rysuje się od kontaktu z biurkiem, ścianą, kluczami w kieszeni
Wygląd premium: matowa, gładka biel z efektem porcelany
Hipoalergiczność: idealna dla osób z alergiami na metal
Brak utleniania: kolor nie blaknie, nie matowieje
Waga: cięższa o około 15 g od wersji standardowej, ale wciąż znacznie lżejsza od smartwatcha
Czego oczekiwać po edycji ceramicznej?
Wzorem Smart Band 10 Ceramic ceramiczna obudowa zostanie połączona z:
specjalnym ekranem startowym dedykowanym tej edycji
pudełkiem prezentowym
Cena ceramicznej edycji prawdopodobnie zatrzyma się na poziomie 500-600 zł, czyli o 50-60% drożej niż wersja standardowa. To wciąż znacznie taniej niż jakikolwiek smartwatch z ceramiką.
Xiaomi Smart Band 9 Pro
Akcesoria do Xiaomi Smart Band 10 Pro, co warto kupić?
Xiaomi konsekwentnie utrzymuje kompatybilność akcesoriów między Smart Band 8, 9 i 10. Wszystkie istniejące paski, etui i folie do serii Smart Band 10 prawdopobnie będą pasować do Smart Band 10 Pro w wersji standardowej (zakładając tę samą wielkość koperty). Wersja ceramiczna może wymagać dedykowanych pasków ze względu na uchwyt.
Xiaomi Smart Band 10 Pro vs konkurencja w 2026 roku
Smart Band 10 Pro nie wchodzi na pusty rynek. Na półkach polskich sklepów dostępne są opaski Huawei Band 10, Samsung Galaxy Fit 4 oraz Honor Band 10. Jak nowa Xiaomi wypadnie na ich tle?
Model
Ekran
Bateria
GPS
NFC
Cena
Xiaomi Smart Band 10 Pro
1,74″ AMOLED 1500 nit
do 21 dni
dwuczęstotliwościowy
tak
ok. 350-400 zł
Huawei Band 10
1,47″ AMOLED
do 14 dni
brak
tak
219 zł
Samsung Galaxy Fit 4
1,6″ AMOLED
do 14 dni
przez telefon
tak
379 zł
Honor Band 10
1,57″ AMOLED
do 14 dni
brak
brak
189 zł
Xiaomi Smart Band 10 Pro wyróżni się przede wszystkim pełnoprawnym GPS w opasce, której konkurenci w tej cenie po prostu nie mają. Bateria 21 dni to także najdłuższy wynik w segmencie.
Xiaomi Smart Band 10 Pro, opinie i pierwsze wrażenia z przecieków
Społeczność tech-leakerów (Digital Chat Station, Notebookcheck, Gizmochina) zbiera póki co umiarkowanie pozytywne opinie o Xiaomi Smart Band 10 Pro. Nie ma jeszcze recenzji finalnego sprzętu, ale wstępne reakcje koncentrują się na trzech wątkach.
Plusy podkreślane w opiniach przed premierą:
ceramiczna edycja jako pierwsza w segmencie tanich opasek (premium za poniżej 600 zł)
spodziewane utrzymanie 21 dni baterii mimo większej elektroniki
dwuczęstotliwościowy GPS w cenie, w której konkurencja go nie oferuje
znajomy design Mi Band, który już sprawdził się w 200 milionach sprzedanych egzemplarzy serii
Minusy zgłaszane w opiniach przed premierą:
waga 35-50 g może być odczuwalna dla osób przyzwyczajonych do 24-gramowego Smart Band 9 Pro
brak EKG, które konkurencja w wyższym segmencie oferuje już od kilku generacji
ograniczone NFC w Polsce (brak Xiaomi Pay)
Smart Band 11 spodziewany 1-2 miesiące po Pro, co może osłabić atrakcyjność tej generacji
Po polskiej premierze opublikujemy pełną recenzję Xiaomi Smart Band 10 Pro razem z wynikami testów GPS, baterii i ekranu w pełnym słońcu.
Podsumowanie, Xiaomi Smart Band 10 Pro w pigułce
Xiaomi Smart Band 10 Pro to ewolucja, nie rewolucja. Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednika:
ceramiczna edycja premium, pierwsza w historii serii, prawdopodobnie 500-600 zł
dwuczęstotliwościowy GPS, dokładniejsza nawigacja podczas treningu
jasność 1500 nitów, czytelność w pełnym słońcu
kompatybilność z istniejącymi paskami i etui, duża oszczędność, jeśli już masz Smart Band 8/9/10
cena 350-400 zł, wzrost o ok. 50 zł względem Smart Band 9 Pro
Czekaj na Smart Band 10 Pro, jeśli zależy Ci na ceramicznej obudowie i ulepszonym GPS. W innym przypadku Smart Band 9 Pro za 185 zł pozostaje najlepszym stosunkiem ceny do możliwości w polskim sklepie.
FAQ, najczęściej zadawane pytania
Kiedy premiera Mi Band 10 Pro?
Xiaomi Smart Band 10 Pro debiutuje w maju 2026 w Chinach. Globalna premiera jest spodziewana w czerwcu lub lipcu 2026, a polski rynek dostanie opaskę najwcześniej w lipcu, najpóźniej w sierpniu 2026.
Czy jest Mi Band 10 Pro?
Tak. Smart Band 10 Pro został potwierdzony w bazie certyfikacji koreańskiej (model M2552B1) oraz przez brazylijski sklep, który wstępnie zalistował produkt. Premiera jest tylko kwestią tygodni.
Co jest lepsze, Mi Band 9 czy 10?
Mi Band 10 ma jaśniejszy ekran (1500 vs 1200 nitów), nowy procesor i odświeżony design. Mi Band 9 oferuje natomiast wszystkie kluczowe funkcje (HR, SpO₂, 150+ sportów) o połowę taniej. Wybór zależy od budżetu, oba świetnie się sprawdzają.
Czy Smart Band 10 Pro będzie miał NFC?
Tak, Smart Band 10 Pro będzie obsługiwał NFC, podobnie jak wersja Smart Band 10 NFC. W Chinach zadziała Xiaomi Pay, w Polsce funkcjonalność będzie ograniczona z powodu braku partnerów płatniczych Xiaomi.
Ile kosztuje Smart Band 10 Pro w Polsce?
Spodziewana cena Smart Band 10 Pro w Polsce to 350-400 zł za wersję standardową i 500-600 zł za edycję ceramiczną. Oficjalne ceny zostaną podane przez Xiaomi Polska po globalnej premierze.
Czy warto kupić Xiaomi Band 10?
Tak, jeśli szukasz opaski w przedziale 175-200 zł z dużym ekranem AMOLED, długą baterią (do 21 dni) i 150+ trybami sportowymi. To najtańsza opaska Xiaomi z jasnością 1500 nitów. Brak jej jednak wbudowanego GPS, jeśli go potrzebujesz, dopłać do Smart Band 9 Pro lub poczekaj na Smart Band 10 Pro.
Czy Smart Band 10 ma GPS?
Nie, Xiaomi Smart Band 10 w wersji standardowej nie ma wbudowanego GPS, korzysta z lokalizacji telefonu. Wbudowany GPS oferują Smart Band 9 Pro oraz nadchodzący Smart Band 10 Pro.
Xiaomi 18 Pro pojawił się na pierwszych renderach z dedykowanym przyciskiem AI na bocznej ramce, dwoma aparatami 200 MP z LOFIC HDR 3.0, tylnym ekranem AMOLED (wraca po Xiaomi 17 Pro) i baterią 7000 mAh. Większy Pro Max dostanie 8500 mAh i rozszerzony zestaw audio. Oba modele napędza Snapdragon 8 Elite Gen 6 w litografii 2 nm — wariant Pro z wyższym taktowaniem niż bazowy.
Najciekawszą nowością jest dedykowany przycisk AI umieszczony centralnie na zakrzywionej ramce środkowej. Xiaomi zrobił z niego trzyfunkcyjny kontroler: pojedyncze kliknięcie uruchamia agenta AI, podwójne — steruje samochodem elektrycznym Xiaomi SU7, a długie przytrzymanie odpala rutyny smart home. To pierwszy przycisk w smartfonie zaprojektowany od zera pod kątem AI — w przeciwieństwie do Apple Action Button, który jest po prostu konfigurowalnym skrótem.
Xiaomi 18 Pro na renderach, co widać
Wyciekłe rendery pokazują Xiaomi 18 Pro z charakterystyczną wyspą aparatów w kształcie okrągłego „talerza”, podobnie jak w Xiaomi 17, ale powiększoną o drugi 200-megapikselowy moduł. Na tylnej obudowie znajduje się dodatkowy wyświetlacz AMOLED, który Xiaomi nazywa „intelligent window”. Mały ekran pozwala odbierać połączenia, sterować muzyką, tłumaczyć rozmowy na żywo i funkcjonować jako wizjer podczas selfie głównym aparatem.
Projekt odchodzi od płaskich krawędzi znanych z poprzedniej generacji. Rendery pokazują zaokrągloną ramkę tytanową i lekko wypukły wyświetlacz, ruch w kierunku ergonomii, który Xiaomi testował już w modelu 17 Ultra. Kolory widoczne na przeciekach to klasyczna czerń, biel z ceramiczną fakturą oraz ciemny brąz Leica, ostatni prawdopodobnie jako edycja limitowana z charakterystycznymi wykończeniami skórzanymi.
Uwaga: Rendery pochodzą z wczesnych prototypów. Xiaomi regularnie zmienia szczegóły projektu między wyciekiem a premierą, więc finalna wersja może wyglądać inaczej. Potwierdzonymi elementami są dwa moduły 200 MP i tylny wyświetlacz.
Specyfikacja Xiaomi 18 Pro i 18 Pro Max, co już wiemy
Poniżej zestawienie wszystkich potwierdzonych i spodziewanych parametrów obu modeli, zebrane z przecieków mgsm.pl, notebookcheck.pl i gsmmaniak.pl.
Parametr
Xiaomi 18 Pro
Xiaomi 18 Pro Max
Procesor
Snapdragon 8 Elite Gen 6 (2 nm)
Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro (SM8975)
Wyświetlacz główny
6,3″ 2K LTPO OLED
6,9″ płaski 2K LTPO OLED
Wyświetlacz tylny
AMOLED „intelligent window”
AMOLED AI-powered (ulepszona wersja)
Aparat główny
200 MP, 1/1,28″ SmartSens, LOFIC HDR 3.0
200 MP, 1/1,28″, LOFIC HDR 3.0
Teleobiektyw
200 MP peryskopowy, zoom 3×
200 MP peryskopowy, zoom 3×
Ultraszeroki
50 MP
50 MP
Optyka
Leica
Leica
Bateria
7000 mAh
8500 mAh
Ładowanie przewodowe
100 W
100 W
Ładowanie bezprzewodowe
50 W
50 W
Przycisk AI
Dedykowany, 3 funkcje (klik/dwuklik/long press)
Dedykowany, 3 funkcje (klik/dwuklik/long press)
Głośniki
Stereo
Symetryczne stereo
Silnik haptyczny
X-axis
X-axis (wzmocniony)
Czytnik linii papilarnych
Ultradźwiękowy, pod ekranem
Ultradźwiękowy, pod ekranem
Wodoszczelność
IP68/IP69 (spodziewana)
IP68/IP69 (spodziewana)
System
HyperOS 4 na Android 17
HyperOS 4 na Android 17
Premiera globalna
Wrzesień 2026
Wrzesień 2026
Dostępność w Polsce
2027
2027
Najważniejsza zmiana względem poprzednika to drugi moduł 200 MP w teleobiektywie. Byłoby to pierwsze Xiaomi z dwoma sensorami 200 MP — wcześniej taką konfigurację miały tylko wybrane modele chińskie. Europejska wersja Xiaomi 17 Pro kończyła się na pojedynczym 200 MP + 50 MP peryskopowym zoomie 5×.
Aparat Xiaomi 18 Pro, Leica i dwa razy 200 MP
Serce Xiaomi 18 Pro to dwa sensory SmartSens 1/1,28″ (każdy 200 MP), strojone przez Leica. Konfiguracja foto to potrójny moduł tylny: główny 200 MP + peryskop 200 MP z zoomem 3× + ultraszeroki 50 MP. Mamy identyczny rozmiar matrycy co w Oppo Find X9 Ultra i Vivo X300 Ultra, ale zastosowany w dwóch obiektywach jednocześnie.
Zmiana ogniskowej z 5× w Xiaomi 17 Pro na 3× w 18 Pro to odpowiedź na krytykę użytkowników. 3× zoom (ok. 75-85 mm) to klasyczny zakres portretowy — naturalne proporcje twarzy, łagodny bokeh, mniej zniekształceń. 5× jest świetne do wycinania szczegółów z dali, ale mało kto korzysta z niego w codziennej fotografii.
LOFIC HDR 3.0, co to daje
LOFIC (Lateral Overflow Integration Capacitor) to technologia sensora CMOS, która pozwala rejestrować jaśniejsze światła bez przepalenia i ciemniejsze cienie bez szumu w jednym ujęciu. Według przecieków trzecia generacja tej implementacji w sensorach SmartSens ma dwie przewagi nad starszymi wersjami:
Większy zakres dynamiczny (o 1-1.5 EV więcej niż LOFIC 2.0), w praktyce widoczne w kontrastowych scenach typu zachód słońca lub fotografia uliczna nocą
Szybsza detekcja, mniej artefaktów na ruchomych obiektach, co docenią fotografujący dzieci lub zwierzęta
LOFIC 3.0 po raz pierwszy pojawi się właśnie w Xiaomi 18 Pro. Wcześniej technologia w wersji 1-calowej debiutowała w Xiaomi 17 Ultra, ale tylko w jednym module.
Masz aktualnego flagowca Xiaomi? Zobacz dostępneakcesoria do Xiaomi 17 series w homescreen.pl, etui, szkła ochronne i folie.
Dedykowany przycisk AI w Xiaomi 18 Pro — Miclaw, smart home i Xiaomi SU7
Najważniejszą fizyczną nowością w Xiaomi 18 Pro jest dedykowany przycisk AI umieszczony centralnie na zakrzywionej bocznej ramce. Rendery od tipstera Leo Hefeng (Gizchina) pokazują go wyraźnie — znajduje się pod przyciskiem włączania, na prawej krawędzi.
W przeciwieństwie do Apple Action Button z iPhone’a 16/17 Pro, który jest po prostu konfigurowalnym skrótem, przycisk Xiaomi został zaprojektowany od zera jako kontroler AI. Obsługuje trzy różne interakcje:
Pojedyncze kliknięcie — wywołanie asystenta AI Miclaw (nowy agent Xiaomi HyperIntelligence) z natychmiastowym zapytaniem
Długie przytrzymanie — uruchomienie rutyn smart home (sceny oświetlenia, termostat, urządzenia Xiaomi Mi Home)
Co potrafi asystent Miclaw
Miclaw to pierwszy w pełni agentowy AI od Xiaomi — w przeciwieństwie do klasycznych chatbotów rozumie kontekst tego, co widzisz na ekranie. Potwierdzone funkcje z przecieków:
Rezerwacja lotów i hoteli — naciskasz przycisk w trakcie rozmowy przez Messenger, Miclaw rezerwuje bilet zgodnie z omawianymi terminami
Automatyczne organizowanie zdjęć — wciskasz przycisk w Galerii, Miclaw grupuje zdjęcia według miejsc, osób lub wydarzeń i dodaje tagi
Redagowanie e-maili — w Gmailu długie przytrzymanie rozpoczyna dyktowanie, Miclaw dopisuje formalny ton i kontekst poprzednich rozmów
Podsumowanie ekranu — jedno kliknięcie streszcza długi artykuł, e-mail lub wiadomość Slacka
Integracja z ekosystemem Xiaomi
Przycisk AI odblokowuje pełną integrację z ekosystemem Xiaomi w sposób niedostępny programowo z poziomu aplikacji. Dla właścicieli Xiaomi SU7 i SU7 Ultra oznacza to fizyczny kluczyk w smartfonie — podwójne kliknięcie z odległości do 10 m otwiera samochód, bez potrzeby wyciągania telefonu. Analogiczna integracja dotyczy inteligentnych gniazdek Mi Smart Plug, odkurzaczy Roborock i oczyszczaczy powietrza.
Dla polskich użytkowników kluczowe pytanie to czy przycisk AI zadziała z globalną wersją ROM-u. Xiaomi 17 Pro (sprzedawany w Polsce) ma tylko klasyczny suwak trybu cichego. Jeśli polska dystrybucja Xiaomi 18 Pro nie otrzyma dedykowanego przycisku, cała funkcja Miclaw + Xiaomi SU7 przejdzie obok polskiego rynku — tak samo jak wcześniej z funkcją łączności satelitarnej w Xiaomi 14 Ultra.
Uwaga: Funkcjonalność Xiaomi SU7 w Polsce jest czysto teoretyczna do momentu, gdy Xiaomi oficjalnie wprowadzi elektryki na europejski rynek — a to nie nastąpi przed 2027-2028. Do tego czasu „podwójne kliknięcie” będzie albo nieaktywne, albo przepisane pod inną funkcję w ROM-ie EEA.
Tylny ekran, co potrafi „intelligent window”
Drugi wyświetlacz AMOLED na tylnej obudowie to funkcja, która debiutuje w serii Xiaomi po raz pierwszy. Wcześniej podobne rozwiązanie spotkaliśmy w Honor Magic V5, Nubia Z70 Ultra i, jeszcze wcześniej, w przedpremierowej serii smartfonów składanych. Xiaomi pozycjonuje tylny ekran jako „intelligent window” z kilkoma konkretnymi zastosowaniami.
Widget powiadomień i sterowanie AI
Tylny wyświetlacz pokazuje powiadomienia z kalendarza, muzykę, rozmowy przychodzące, wszystko bez konieczności odwracania telefonu. Dedykowany przycisk AI (nowy element obudowy) uruchamia asystenta Xiaomi HyperIntelligence, który działa w parze z tylnym ekranem: widzisz odpowiedzi asystenta bezpośrednio na tyle telefonu.
Prompter do nagrywania i wizjer selfie
Funkcja, która ucieszy vlogerów i streamerów, tylny ekran działa jako wizjer podczas nagrywania głównym aparatem. Widzisz kadr, w którym jesteś, bez kombinowania z dodatkowym monitorem. Wbudowany prompter wyświetla skrypty podczas nagrań, przewija tekst w zadanym tempie.
Tłumaczenie na żywo
Tylny ekran pokazuje transkrypcję rozmowy w czasie rzeczywistym po stronie rozmówcy. Odwracasz telefon, rozmówca widzi tekst w swoim języku, Ty słyszysz tłumaczenie w głośniku. Funkcja działa offline dla kilkunastu języków, w tym polskiego.
Porada: Jeśli często nagrywasz filmy na YouTube lub TikToka, tylny ekran oszczędza Ci zakupu zewnętrznego monitora za 800-1500 zł. Dla statywu kombinowanego warto rozważyć akcesoria do Xiaomi po polskiej premierze.
Snapdragon 8 Elite Gen 6 w litografii 2 nm
Xiaomi 18 Pro dostaje Snapdragon 8 Elite Gen 6 — nadchodzący chip Qualcomma w 2-nanometrowej litografii (przejście z 3 nm w poprzedniej generacji). Mniejszy proces technologiczny oznacza mniejsze zużycie energii przy tej samej wydajności, co realnie wydłuży czas pracy baterii o 15-20% względem Xiaomi 17 Pro na 8 Elite Gen 5.
Pro Max idzie o krok dalej — napędza go Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro (oznaczenie SM8975), wariant z wyższym taktowaniem GPU. Różnica w praktyce: Pro Max szybciej renderuje wideo 8K, płynniej obsługuje efekty obliczeniowej fotografii HDR i lepiej radzi sobie w tytułach gier AAA na maksymalnych detalach.
Xiaomi 18 Pro zasila bateria 7000 mAh (z nowym ogniwem silikonowo-węglowym), a Pro Max — rekordowe 8500 mAh. To o 20% więcej niż Motorola Edge 70 Pro (6500 mAh) i prawie dwa razy więcej niż iPhone 17 Pro Max (4685 mAh). Ładowanie: 100 W przewodowe i 50 W bezprzewodowe w obu modelach. Dzięki ogniwom Si-C Xiaomi zmieścił 8500 mAh w obudowie tej samej grubości co poprzednia generacja.
Dostępność Xiaomi 18 Pro w Polsce
Premiera globalna Xiaomi 18 serii planowana jest na wrzesień 2026, zgodnie z typowym cyklem Xiaomi (podobnie jak seria 17 w 2025). Problem w tym, że dystrybucja europejska, w tym Polska, prawdopodobnie ruszy dopiero w pierwszym kwartale 2027.
Dotychczasowa praktyka Xiaomi: premiera globalna w Chinach → dystrybucja międzynarodowa po 3-5 miesiącach → pełna dostępność w Polsce (Media Expert, x-kom) po kolejnych 2-3 miesiącach. W przypadku serii 18 oznacza to realnie styczeń-luty 2027 dla zamówień w polskich sklepach.
Szacowana cena polska Xiaomi 18 Pro: 5499-5999 zł (wariant 12/256 GB), oraz 6499-6999 zł dla Pro Max. To pozycjonowanie w segmencie flagowców, porównywalne z ceną premierową Xiaomi 15 i flagowcami Samsung Galaxy S26 Ultra.
Xiaomi 18 Pro vs konkurencja, dla kogo będzie najlepszy
Segment foto-flagowców 2026-2027 będzie najbardziej zacięty od lat. Xiaomi 18 Pro musi rywalizować z trzema konkretnymi modelami, które celują w to samo grono użytkowników.
Model
Główny aparat
Teleobiektyw
Bateria
Cena premierowa (PL)
Xiaomi 18 Pro
200 MP, 1/1.28″
200 MP peryskop 85 mm
7000 mAh
~5799 zł (szac.)
Oppo Find X9 Ultra
50 MP, 1-calowy
200 MP peryskop 85 mm
6500 mAh
~5999 zł
Vivo X300 Ultra
200 MP, 1/1.28″
200 MP, 85 mm
6500 mAh
~6299 zł
Samsung Galaxy S26 Ultra
200 MP HP5
50 MP peryskop 5×
5000 mAh
~7499 zł
iPhone 18 Pro Max
48 MP Fusion
48 MP peryskop 5×
4200 mAh
~7999 zł
Xiaomi 18 Pro wybija się baterią (7000 mAh vs 4200-6500 w konkurencji) i tylnym ekranem, którego nie ma nikt inny w tym segmencie. Przewaga foto nad Oppo Find X9 Ultra jest minimalna (ten sam sensor w teleobiektywie, konkurencyjny 1-calowy główny). Z iPhone’em i Samsungiem różnica jest oczywista, Xiaomi wygrywa fotografią i baterią, przegrywa ekosystemem aplikacji i wsparciem długoterminowym.
Kto powinien kupić Xiaomi 18 Pro
Entuzjaści fotografii mobilnej, dwa sensory 200 MP z Leiki to najbardziej wszechstronny zestaw foto na rynku Android. Jeśli fotografia mobilna jest Twoim hobby i nie masz problemu z chińskim ekosystemem, to najlepszy wybór. Pasujące szkła i etui dla całej serii Xiaomi znajdziesz w kategorii Xiaomi 17, Xiaomi 15 oraz starsze Xiaomi 14.
Vlogerzy i streamerzy, tylny ekran + prompter to unikalna funkcja, która oszczędza setki złotych na dodatkowym sprzęcie. Do pełnego zestawu warto dodać powerbanki z PD i dobre akcesoria do Xiaomi Pad 7 jako drugi ekran.
Osoby nienawidzące krótkiej baterii, 7000 mAh to 40% więcej niż iPhone 18 Pro Max (4200 mAh) i 65% więcej niż Samsung Galaxy S26 Ultra (5000 mAh). Realnie oznacza to 2 dni użytkowania bez ładowarki.
Podsumowanie, czy warto czekać na Xiaomi 18 Pro
Pierwsze rendery Xiaomi 18 Pro potwierdzają ambitny zestaw: dwa aparaty 200 MP Leica z LOFIC HDR 3.0, tylny ekran AMOLED, bateria 7000 mAh i Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro. Premiera globalna we wrześniu 2026, dostępność w Polsce spodziewana styczeń-luty 2027, szacowana cena 5499-5999 zł.
Xiaomi 18 Pro to wybór dla fotografów mobilnych, vlogerów i osób, które cenią baterię ponad markę. Jeśli już dziś rozważasz flagowca Xiaomi, 17 Pro (4499-4999 zł) nadal jest mocnym konkurentem, a aparaty niewiele ustępują nadchodzącemu 18 Pro. Nowy model to głównie ewolucja (drugi 200 MP, tylny ekran, lepsza bateria), nie rewolucja.
FAQ, najczęściej zadawane pytania o Xiaomi 18 Pro
Kiedy premiera Xiaomi 18 Pro?
Globalna premiera Xiaomi 18 Pro planowana jest na wrzesień 2026 w Chinach. Dystrybucja międzynarodowa, w tym Polska, spodziewana jest w pierwszym kwartale 2027 roku. Typowy harmonogram Xiaomi: Chiny → Azja → Europa (3-5 miesięcy opóźnienia).
Ile będzie kosztować Xiaomi 18 Pro w Polsce?
Szacunkowa cena premierowa Xiaomi 18 Pro w Polsce: 5499-5999 zł za wariant 12/256 GB. Xiaomi 18 Pro Max powinien kosztować 6499-6999 zł. Ceny oparte są na poprzedniej generacji i trendach rynkowych +10-15% rocznie.
Czym różni się Xiaomi 18 Pro od 18 Pro Max?
Obydwa modele mają ten sam procesor (Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro), identyczny zestaw foto (2× 200 MP Leica) i tylny ekran AMOLED. Różnice to: większy ekran główny w Pro Max (spodziewane 6.9″ vs 6.73″), większa bateria w Pro Max (~7500 mAh vs 7000 mAh) oraz cena (różnica około 1000 zł).
Co to są dwa aparaty 200 MP w Xiaomi 18 Pro?
Xiaomi 18 Pro prawdopodobnie będzie pierwszym telefonem z dwoma 200-megapikselowymi sensorami SmartSens 1/1.28″, jednym w głównym obiektywie i drugim w peryskopowym teleobiektywie 85 mm. Oba moduły współpracują z Leica przy kalibracji kolorów i wykorzystują technologię LOFIC HDR 3.0 do rozszerzonego zakresu dynamicznego.
Do czego służy tylny ekran w Xiaomi 18 Pro?
Tylny wyświetlacz AMOLED („intelligent window”) pełni trzy główne funkcje: pokazuje powiadomienia bez odwracania telefonu, działa jako wizjer przy selfie głównym aparatem (lepsza jakość niż kamera do selfie), oraz wyświetla transkrypcję rozmów na żywo podczas tłumaczenia. Obsługuje też widgety, sterowanie muzyką i integrację z asystentem AI.
Czy Xiaomi 18 Pro będzie miał NFC i Google Pay?
Tak, Xiaomi 18 Pro prawdopodobnie będzie wspierać NFC i Google Pay w polskiej i europejskiej wersji, tak jak wszystkie flagowce Xiaomi od modelu 10 Pro. Wersja chińska ma ograniczenia (Google Services nieoficjalnie), ale globalny ROM działa pełnoprawnie z bankami i aplikacjami płatniczymi w Polsce.
Gdzie kupić akcesoria do Xiaomi 18 Pro?
Po polskiej premierze w 2027 roku kompatybilne etui, szkła ochronne i folie pojawią się w kategorii Xiaomi w sklepie homescreen.pl. Do tego czasu dostępne są akcesoria dla poprzedniej generacji Xiaomi 17 i Xiaomi 15 od marek Spigen, Tech-Protect, 3mk i ESR.
Premiera OnePlus Nord CE6 i OnePlus Nord CE6 Lite odbędzie się 7 maja 2026 roku o 12:00 IST w Indiach — to potwierdził sam OnePlus na stronie oneplus.in. Wyższy model dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 z dedykowanym układem Touch Reflex, baterię 8000 mAh z ładowaniem 80 W SUPERVOOC i wyświetlacz 6,78″ 1.5K AMOLED 144 Hz o jasności 1800 nitów. Wszystko zamknięte w obudowie z poczwórnym certyfikatem IP66, IP68, IP69 i IP69K oraz normą MIL-STD-810H.
CE6 Lite to budżetowy wariant dla osób, które chcą długiej pracy baterii bez wydawania majątku. Dostaje MediaTek Dimensity 7400 Apex (ponad 1 030 000 punktów w AnTuTu), akumulator 7000 mAh i również ekran 144 Hz. Cena w Indiach startuje od ok. 23 000 rupii (~900 zł), więc w Polsce spodziewajmy się startowego wariantu w okolicy 1 299–1 499 zł. Rozkładamy wszystkie potwierdzone informacje i przecieki na czynniki pierwsze.
Kiedy premiera OnePlus Nord CE6 i CE6 Lite
Premiera globalna OnePlus Nord CE6 i OnePlus Nord CE6 Lite została oficjalnie potwierdzona na 7 maja 2026 roku, godzina 12:00 czasu indyjskiego (8:30 w Polsce). Konferencja odbędzie się w Indiach i zostanie transmitowana w kanale OnePlus na YouTube. Sprzedaż na rynku indyjskim rusza poprzez Amazon.in, OnePlus.in oraz sieć partnerów offline.
Dostępność w Polsce to na razie znak zapytania. OnePlus w ostatnich latach konsekwentnie dystrybuuje serię Nord CE w Europie z opóźnieniem 4–8 tygodni względem premiery indyjskiej. Poprzednik, OnePlus Nord CE5, zadebiutował w Indiach w lipcu 2025 i pojawił się w polskich sklepach na początku września 2025 w cenie 1 999 zł za wariant 8/256 GB. Dla CE6 spodziewajmy się analogicznego schematu — dostępność w Polsce od końca czerwca do połowy lipca 2026.
Uwaga: Oficjalne polskie ceny OnePlus ogłosi dopiero w momencie startu sprzedaży na rynku europejskim. Do tego czasu wszystkie kwoty podane w tym artykule są szacunkami opartymi na kursie rupii i euro oraz cenie poprzednika.
Zanim telefon trafi do Polski, na oficjalnej stronie OnePlus pojawią się strony produktowe — na ten moment działa już dedykowana strona premiery. Producent tradycyjnie dorzuca bonusy dla pierwszych kupujących — w przypadku serii Nord CE5 był to rok dodatkowej gwarancji i kupon 200 zł na akcesoria. Dla CE6 spodziewajmy się podobnego zestawu startowego.
Specyfikacja OnePlus Nord CE6 — co już wiemy oficjalnie
Poniżej pełna lista parametrów OnePlus Nord CE6 potwierdzonych przez OnePlus w materiałach przed premierą oraz przez portale Gadget Bridge, GSMArena, GSMManiak i Notebookcheck.
Parametr
OnePlus Nord CE6
Wyświetlacz
6,78″ AMOLED, 1.5K
Odświeżanie
144 Hz
Jasność (peak)
1800 nitów
PWM
3840 Hz
Procesor
Snapdragon 7s Gen 4
Układ Touch Reflex
Tak, próbkowanie 3200 Hz
RAM
8 GB (przeciek)
Pamięć
do 256 GB (przeciek)
Aparat główny
50 MP (przeciek)
Ultraszeroki
8 MP (przeciek)
Selfie
32 MP (przeciek)
Bateria
8000 mAh
Ładowanie przewodowe
80 W SUPERVOOC
Ładowanie zwrotne
27 W przewodowo
Żywotność baterii
80% pojemności po 6 latach
Wodoszczelność
IP66 + IP68 + IP69 + IP69K
Wytrzymałość
MIL-STD-810H
Chłodzenie
Komora parowa 33 000 mm²
Gaming
144 FPS, 6-osiowy żyroskop
System
Android 16 / OxygenOS 16 (spodziewane)
Kolory
Fresh Blue, Lunar Pearl, Pitch Black
Cena Indie (spodziewana)
Rs. 27 000–30 000
Cena PL (szac.)
1 899–2 099 zł
Premiera
07.05.2026 (Indie), ~07.2026 (PL)
Najważniejsze nowości względem Nord CE5 to większa bateria (8000 vs 5200 mAh, +54%), jaśniejszy ekran (1800 vs 1600 nitów), szybsze odświeżanie (144 vs 120 Hz) oraz poczwórna certyfikacja IP69K, której nie miał żaden wcześniejszy telefon w serii Nord CE.
OnePlus Nord CE6 — bateria 8000 mAh i ładowanie 80 W SUPERVOOC
Największa praktyczna zmiana w OnePlus Nord CE6 to bateria 8000 mAh. To jedna z największych wartości w segmencie średnim — dla porównania Samsung Galaxy S25 Ultra ma 5000 mAh, iPhone 17 Pro Max 4685 mAh, a nawet droższy Motorola Edge 70 Pro kończy na 6500 mAh. OnePlus deklaruje ponad 2,5 dnia pracy na jednym ładowaniu przy typowym użytkowaniu.
W praktyce oznacza to:
18–22 godziny ekranu włączonego (SOT, Screen-On Time) przy scrollowaniu social mediów i oglądaniu wideo
3–4 dni bez ładowarki przy umiarkowanym korzystaniu (1–2 godziny ekranu dziennie)
12–15 godzin pracy w grach takich jak Genshin Impact, Call of Duty Mobile czy PUBG Mobile
Powerbank awaryjny dla drugiego telefonu dzięki 27 W ładowaniu zwrotnemu przewodowemu
Ładowanie 80 W SUPERVOOC naładuje telefon od 0 do 100% w około 55 minutach (przy 5200 mAh w poprzedniku trwało to 45 minut — większa bateria wydłuża czas ładowania). Do pełnej prędkości potrzebna jest oryginalna ładowarka OnePlus albo zgodny zasilacz z obsługą protokołu SUPERVOOC. Alternatywnie można użyć uniwersalnej ładowarki z USB Power Delivery — wtedy moc spadnie do 45–65 W, ale nadal dostaniesz dobry czas ładowania.
Jeśli nie masz jeszcze uniwersalnej ładowarki, to właśnie teraz warto zainwestować w ładowarkę sieciową z GaN — model 100 W naładuje też laptopa i tablet, a jednocześnie obsłuży szybkie ładowanie telefonu. Na wyjazdy dobrym uzupełnieniem będzie też powerbank z PD — 20 000 mAh doładuje Nord CE6 półtora raza.
Porada: Bateria 8000 mAh w obudowie o grubości spodziewanej na poziomie 8,5 mm jest możliwa dzięki ogniwom silikonowo-węglowym o większej gęstości energii. To ta sama technologia, która napędza Honor Magic 7 Pro i Oppo Find X8 Pro. OnePlus deklaruje 80% początkowej pojemności po 6 latach i 2400 cyklach ładowania — to dwa razy więcej niż standardowa żywotność litowo-jonowa.
Wyświetlacz AMOLED 1.5K 144 Hz i Touch Reflex 3200 Hz
OnePlus Nord CE6 dostaje 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1.5K, czyli około 2800 × 1280 pikseli. Odświeżanie 144 Hz plasuje go wśród najszybszych ekranów w segmencie 1500–2000 zł. Maksymalna jasność to 1800 nitów szczytowo — wystarczająco, żeby zachować czytelność w pełnym słońcu, choć w wyższej cenie Motorola Edge 70 Pro z 5200 nitami pozostaje liderem.
Najciekawszą nowością jest dedykowany układ Touch Reflex, który podbija częstotliwość próbkowania dotyku do 3200 Hz. To trzykrotnie więcej niż standard 1000 Hz w większości telefonów tej klasy. W praktyce oznacza to niemal niezauważalną latencję dotyku — parametr najważniejszy w grach typu Call of Duty Mobile czy PUBG, gdzie opóźnienie 10 ms może zdecydować o trafieniu.
Co daje PWM 3840 Hz
OnePlus Nord CE6 jest też jednym z pierwszych telefonów w cenie poniżej 2000 zł z przyciemnianiem PWM 3840 Hz. PWM (Pulse Width Modulation) to sposób regulacji jasności w ekranach AMOLED — im wyższa częstotliwość, tym mniej migotania widocznego dla wrażliwych oczu.
Standardowe AMOLED mają PWM 240–480 Hz, co po 1–2 godzinach oglądania wywołuje zmęczenie oczu i bóle głowy u niektórych osób
3840 Hz to poziom, przy którym nawet najbardziej wrażliwe oczy nie wykrywają migotania
Porównywalnie: Xiaomi 15T Pro ma 3840 Hz, iPhone 17 Pro ma 480 Hz
Dla osób spędzających 3–4 godziny dziennie przed ekranem telefonu to realna różnica w komforcie. Ekran quad curved nie jest potwierdzony w Nord CE6 — pierwsze rendery pokazują płaski panel z cienkimi ramkami, co ułatwi dobór szkła hartowanego i folii hydrożelowej.
Aparat OnePlus Nord CE6 — 50 MP z ultraszerokim 8 MP i selfie 32 MP
Zestaw foto w OnePlus Nord CE6 nie został jeszcze w pełni potwierdzony przez OnePlus, ale przecieki z GSMArena wskazują na trzy moduły:
Główny 50 MP z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i jasnym obiektywem f/1.8
Ultraszeroki 8 MP z polem widzenia 112–120° do krajobrazów i architektury
Selfie 32 MP z nagrywaniem 4K przy 30 fps
Brakuje teleobiektywu, co jest standardem w tej półce cenowej — konkurenci jak Motorola Edge 60 czy Samsung Galaxy A56 też opierają się na cyfrowym zoomie z głównego sensora. W praktyce 50 MP pozwala na 2× zoom bez utraty jakości (przycinanie matrycy), ale dla 3× i więcej jakość zauważalnie spada.
Nowy Snapdragon 7s Gen 4 wnosi aktualne AI Image Processing, które OnePlus używa do poprawy nocnych zdjęć, scen HDR i portretów. Spodziewajmy się też AI Unblur (rekonstrukcja rozmytych zdjęć) i AI Reframe (automatyczne kadrowanie) — funkcje znane z OnePlus 15 i 15R, teraz dostępne w cenie o tysiąc złotych niższej.
OnePlus Nord CE6 — poczwórne IP i MIL-STD-810H
OnePlus Nord CE6 to jeden z pierwszych telefonów w cenie do 2000 zł z poczwórną certyfikacją wodoodporności: IP66, IP68, IP69 i IP69K. Żaden znany nam konkurent w tej półce nie oferuje pełnego zestawu. Co to oznacza w praktyce?
IP66 — pełna ochrona przed kurzem i silnymi strumieniami wody z dyszy
IP68 — zanurzenie w słodkiej wodzie do 1,5 m przez 30 minut
IP69 — ochrona przed strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem
IP69K — wytrzymałość na strumienie gorącej wody (80°C) pod ciśnieniem 10 MPa
IP69K to norma pochodząca ze środowiska przemysłowego — pralek do aut i maszyn myjących. Dla zwykłego użytkownika oznacza, że Nord CE6 przetrwa mycie pod kranem z gorącą wodą, nagły deszcz w tropikach, kąpiel w jacuzzi i spokojne pływanie w basenie. To poziom wytrzymałości, jakiego nie ma nawet iPhone 17 Pro Max (tylko IP68).
Do tego dochodzi certyfikat MIL-STD-810H — amerykańska norma wojskowa testująca odporność na upadki, wibracje, ekstremalne temperatury (−40°C do +70°C) i wysokość (do 4500 m). W praktyce: telefon przeżyje wyjazd w góry zimą, plażę w sierpniu i codzienne upadki z biurka.
Mimo tego etui pozostaje obowiązkowym dodatkiem. Certyfikaty chronią przed wodą i pyłem, ale nie przed pęknięciami szkła. Sprawdź akcesoria do OnePlus w homescreen.pl, gdzie znajdziesz etui Spigen, UAG i Tech-Protect pasujące do całej serii Nord.
Specyfikacja OnePlus Nord CE6 Lite — tani i wytrzymały
OnePlus Nord CE6 Lite to budżetowy odpowiednik większego brata, pozycjonowany jako najtańszy telefon w Polsce z baterią 7000 mAh. Oto co już wiemy:
Parametr
OnePlus Nord CE6 Lite
Wyświetlacz
6,7″ IPS LCD (przeciek)
Rozdzielczość
2400 × 1080 px (20:9, przeciek)
Odświeżanie
144 Hz
Procesor
MediaTek Dimensity 7400 Apex
CPU
4× Cortex-A78 2,6 GHz + 4× Cortex-A55 2,0 GHz
GPU
Mali-G57 MC2
AnTuTu
~1 030 000 punktów
RAM
6 GB / 8 GB (przeciek)
Pamięć
128 GB / 256 GB UFS (przeciek)
Karta microSD
Tak (slot współdzielony z SIM, przeciek)
Aparat główny
50 MP, f/1.8, OIS (przeciek)
Selfie
16 MP, f/2.4 (przeciek)
Wideo
1080p 30 fps (gyro-EIS)
Bateria
7000 mAh
Ładowanie
33–45 W (spodziewane)
5G
SA / NSA
Audio
Głośniki stereo, jack 3,5 mm
NFC
Tak
Bluetooth
5.4
Wi-Fi
802.11 a/b/g/n/ac
System
Android 16 / OxygenOS 16 (przeciek)
Kolory
Czarny, zielony
Cena Indie
od Rs. 23 000 (~900 zł)
Cena PL (szac.)
1 299–1 499 zł
Premiera
07.05.2026 (Indie)
Kluczowy wybór OnePlus to ekran IPS LCD zamiast AMOLED. To dzięki temu udało się zmieścić w niskiej cenie baterię 7000 mAh. Wadą jest słabszy kontrast (brak czerni absolutnej) i niższa jasność szczytowa (około 1000 nitów), ale zaletą — brak problemów z PWM i dłuższa żywotność panelu (IPS nie wypala się tak, jak AMOLED).
Dimensity 7400 Apex w AnTuTu osiąga ponad 1 030 000 punktów — to wynik porównywalny ze Snapdragonem 6 Gen 3 i o około 15% wyższy od Dimensity 6300 z poprzednika. W praktyce: płynne działanie systemu, gry mobilne typu Call of Duty Mobile na średnich detalach 60 fps, przeglądanie stron i YouTube bez zacięć.
t
OnePlus Nord CE6 vs OnePlus Nord CE5 — co się zmienia
Nord CE5 jest aktualnie dostępny w polskich sklepach w cenie 1 499–1 699 zł (po promocjach), więc zestawienie pokazuje, czy warto dopłacić do nowszej generacji.
Parametr
OnePlus Nord CE6
OnePlus Nord CE5
Procesor
Snapdragon 7s Gen 4
Dimensity 8350
Ekran
6,78″ AMOLED 144 Hz
6,77″ AMOLED 120 Hz
Jasność peak
1800 nitów
1600 nitów
Bateria
8000 mAh
5200 mAh
Ładowanie
80 W SUPERVOOC
80 W SUPERVOOC
Aparat główny
50 MP (przeciek)
50 MP Sony LYT-600
Ultraszeroki
8 MP (przeciek)
8 MP
Selfie
32 MP (przeciek)
16 MP
Wytrzymałość
IP66+IP68+IP69+IP69K+MIL-STD-810H
IP65
Touch sampling
3200 Hz (Touch Reflex)
2160 Hz
System
OxygenOS 16 / Android 16 (przeciek)
OxygenOS 15 / Android 15
Cena premierowa PL
~1 899–2 099 zł (szac.)
1 999 zł
Najbardziej odczuwalne zmiany to 54% większa bateria, dwa razy lepsza wodoszczelność oraz szybsze odświeżanie ekranu. Aparat i ładowanie zostają na tym samym poziomie — OnePlus przeniósł budżet na trwałość i czas pracy.
Czy warto czekać na CE6 zamiast kupić CE5 w promocji? Jeśli zależy Ci na długim czasie pracy baterii i odporności na wodę — zdecydowanie tak. Jeśli używasz telefonu 6–8 godzin dziennie i ładujesz go codziennie w nocy — CE5 za 1 499 zł pozostanie dobrym wyborem jeszcze przez rok.
OnePlus Nord CE6 vs konkurencja w segmencie 1 800–2 200 zł
Półka 1800–2200 zł w 2026 roku jest najbardziej zacięta w historii. OnePlus Nord CE6 wchodzi na teren, gdzie walczą już cztery silne modele.
Model
Procesor
Bateria
Ekran
Aparat
Cena PL
OnePlus Nord CE6
Snapdragon 7s Gen 4
8000 mAh
6,78″ 144 Hz
50 MP
~2 000 zł
Samsung Galaxy A57
Exynos 1580
5000 mAh
6,7″ 120 Hz 1900 nit
50 MP
2 199 zł
Motorola Edge 60 Pro
Dimensity 8350
6000 mAh
6,7″ 120 Hz 4500 nit
50 MP Lytia
1 999 zł
Xiaomi 15T
Dimensity 8400 Ultra
5500 mAh
6,8″ 144 Hz 3200 nit
50 MP Leica
2 199 zł
Nothing Phone 3a Pro
Snapdragon 7s Gen 3
5000 mAh
6,77″ 120 Hz
50 MP peryskop 3×
1 899 zł
OnePlus Nord CE6 wygrywa w dwóch kluczowych parametrach: bateria (8000 mAh — nieosiągalne dla reszty) i wodoszczelność (IP69K + MIL-STD-810H — unikat w segmencie). Traci w aparacie na korzyść Xiaomi 15T (Leica) oraz w jasności ekranu — tutaj Motorola Edge 60 Pro z 4500 nitów pozostaje liderem.
W wewnętrznej ofercie OnePlus, Nord CE6 plasuje się między serią OnePlus Nord CE5 a flagowym OnePlus Nord 5 — ten ostatni ma Snapdragon 7+ Gen 3, 6800 mAh i kosztuje w Polsce około 2 499 zł. Akcesoria do całej serii OnePlus znajdziesz w jednym miejscu.
Dla kogo OnePlus Nord CE6 będzie najlepszym wyborem
Osoby dużo podróżujące — 8000 mAh to gwarancja, że telefon przeżyje cały dzień w samolocie, pociągu czy na plaży bez szukania gniazdka. Poczwórna certyfikacja IP69K oznacza, że nie musisz się martwić deszczem, piaskiem ani upadkiem do wody.
Gracze mobilni — Snapdragon 7s Gen 4 + Touch Reflex 3200 Hz + ekran 144 Hz to najlepszy zestaw do mobilnego grania w tej cenie. Komora parowa 33 000 mm² zapobiega throttlingowi nawet w godzinnych sesjach Genshin Impact czy Call of Duty Mobile.
Osoby ceniące długie wsparcie — OnePlus dla serii 15 deklaruje 4 lata aktualizacji Androida i 6 lat łatek bezpieczeństwa, a dla Nord CE6 spodziewamy się zbliżonego wsparcia. Do tego bateria zachowuje 80% pojemności po 6 latach — telefon realnie wytrzyma 5–6 lat użytkowania bez wymiany akumulatora.
Wrażliwi na migotanie ekranu — PWM 3840 Hz to rzadkość w tej cenie. Jeśli spędzasz przed telefonem 3+ godziny dziennie i odczuwasz zmęczenie oczu — CE6 będzie realną ulgą.
OnePlus Nord CE6 Lite — dla kogo ten budżetowy wariant
Nord CE6 Lite to model dla osób, które chcą niezawodności i długiej pracy baterii bez płacenia 2000 zł. Oto scenariusze, w których wygrywa:
Pierwszy smartfon dla nastolatka — wytrzymała obudowa, bateria na 2 dni, dobry aparat 50 MP i Android 16 z aktualizacjami na 3–4 lata
Drugi telefon służbowy — tanio, trwale, z NFC do płatności i dwoma SIM
Telefon dla seniora — długa bateria oznacza mniej ładowania, ekran IPS jest czytelniejszy w słońcu niż ciemny AMOLED, jack 3,5 mm ułatwia podłączenie słuchawek
OnePlus Nord CE6 — czego brakuje przed premierą 7 maja
Trzy kluczowe elementy pozostają niepotwierdzone i mogą wpłynąć na finalną ocenę obu modeli:
Dokładna cena w Polsce — OnePlus ogłosi ją dopiero z polską dystrybucją (spodziewaną na lipiec 2026). Szacunki 1 899–2 099 zł dla CE6 i 1 299–1 499 zł dla Lite opierają się na cenie poprzednika plus inflacji
Szczegóły aparatu CE6 — dokładny sensor główny 50 MP (Sony czy Samsung), obecność teleobiektywu i wsparcie nagrywania 4K 60 fps nie zostały potwierdzone oficjalnie
Wsparcie software — OnePlus tradycyjnie oferuje 3 lata Androida i 4 lata łatek dla serii Nord CE, ale dla CE6 spodziewamy się upgrade’u do 4+6 lat jak w OnePlus 15
Istotne jest też pytanie o dostępność wariantu 12 GB RAM. Pierwsze przecieki wskazują, że Nord CE6 w Indiach dostanie tylko jedną konfigurację 8/256 GB, ale europejska dystrybucja może otrzymać dodatkowy wariant 12/512 GB — podobnie jak było przy Nord CE5.
Nasz wybór: Jeśli szukasz telefonu z najdłuższą baterią w swojej cenie i gwarancją, że przetrwa wszystko — OnePlus Nord CE6 będzie najlepszym zakupem lata 2026. Ale do zakupu dodaj od razu etui i szkło hartowane — nawet IP69K nie ochroni przed upadkiem na chodnik.
Podsumowanie — czy warto czekać na OnePlus Nord CE6
OnePlus Nord CE6 i Nord CE6 Lite zadebiutują 7 maja 2026 w Indiach, a w Polsce pojawią się prawdopodobnie w lipcu 2026. Ceny szacunkowe: 1 899–2 099 zł dla Nord CE6 i 1 299–1 499 zł dla Nord CE6 Lite. Upgrade’y względem Nord CE5 są wyraźne: +54% baterii, +24 Hz odświeżania, IP69K i nowy procesor Snapdragon 7s Gen 4 z układem Touch Reflex.
Największym atutem CE6 pozostaje kombinacja rekordowej baterii i wytrzymałości. 8000 mAh z IP69K i MIL-STD-810H w cenie poniżej 2100 zł to coś, czego nie oferuje żaden konkurent. Dla osób aktywnych, podróżujących i ceniących długi czas pracy — wybór oczywisty. Dla fotografów — Xiaomi 15T z Leica lub Motorola Edge 60 Pro z Lytia dadzą odrobinę lepsze zdjęcia.
Sprawdź akcesoria do OnePlus już dziś w homescreen.pl — etui, szkła hartowane, folie i ładowarki dla całej serii Nord, Nord CE4, Nord CE5 i Nord 5. A jeśli porównujesz konkurencję, zobacz też akcesoria Motorola oraz Xiaomi.
FAQ, najczęściej zadawane pytania o OnePlus Nord CE6
Kiedy premiera OnePlus Nord CE6?
Oficjalna premiera OnePlus Nord CE6 i Nord CE6 Lite odbędzie się 7 maja 2026 roku o 12:00 IST w Indiach. W Polsce telefony pojawią się najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca 2026 — OnePlus standardowo wprowadza serię Nord CE do Europy z opóźnieniem 4–8 tygodni względem rynku indyjskiego.
Ile będzie kosztować OnePlus Nord CE6 w Polsce?
Szacunkowa cena OnePlus Nord CE6 w Polsce to 1 899–2 099 zł za wariant 8/256 GB, a OnePlus Nord CE6 Lite startuje od około 1 299–1 499 zł za 6/128 GB. Cena indyjska CE6 Lite to Rs. 23 000 (około 900 zł). Oficjalne polskie ceny OnePlus poda w momencie startu sprzedaży na rynku europejskim.
Jaka bateria w OnePlus Nord CE6?
OnePlus Nord CE6 dostaje akumulator 8000 mAh — to jedna z największych baterii w historii smartfonów i o 54% więcej niż w Nord CE5 (5200 mAh). Ładowanie przewodowe działa z mocą 80 W SUPERVOOC (od 0 do 100% w około 55 minut), a ładowanie zwrotne 27 W pozwala używać telefonu jako powerbanka. Producent deklaruje 80% pojemności baterii po 6 latach i 2400 cyklach.
Jaki procesor w OnePlus Nord CE6?
OnePlus Nord CE6 napędza Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 z dedykowanym układem Touch Reflex, który podbija częstotliwość próbkowania dotyku do 3200 Hz. To 3-krotnie więcej niż standard 1000 Hz i daje niemal zerową latencję w grach mobilnych. Do tego dochodzi komora parowa 33 000 mm² do chłodzenia i wsparcie dla 144 FPS w gamingu.
Jaki procesor w OnePlus Nord CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 Lite dostaje MediaTek Dimensity 7400 Apex z wynikiem ponad 1 030 000 punktów w AnTuTu. Procesor ma 8 rdzeni (4× Cortex-A78 2,6 GHz + 4× Cortex-A55 2,0 GHz) i GPU Mali-G57 MC2. W praktyce wystarczy do gier mobilnych na średnich detalach 60 fps oraz płynnego działania systemu Android 16.
Czy OnePlus Nord CE6 jest wodoodporny?
Tak, OnePlus Nord CE6 ma poczwórną certyfikację IP66, IP68, IP69 i IP69K — to pierwszy telefon w cenie do 2000 zł z tak kompleksową ochroną. Do tego dochodzi wojskowy certyfikat MIL-STD-810H (odporność na upadki, wibracje i ekstremalne temperatury). Telefon przetrwa mycie pod gorącym kranem, deszcz tropikalny i kąpiel w basenie. OnePlus Nord CE6 Lite nie dostał pełnego zestawu IP69K.
Czym różni się OnePlus Nord CE6 od CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 ma mocniejszy procesor (Snapdragon 7s Gen 4 vs Dimensity 7400), większą baterię (8000 vs 7000 mAh), lepszy ekran (AMOLED 1.5K vs IPS LCD 1080p), szybsze ładowanie (80 W vs spodziewane 33–45 W) oraz pełną certyfikację IP69K. CE6 Lite to tańsza alternatywa (~600–700 zł różnicy) dla osób, które chcą długiej pracy baterii i niezawodności w budżecie poniżej 1500 zł.
Gdzie kupić akcesoria do OnePlus Nord CE6?
Kompatybilne etui, szkła hartowane, folie ochronne i ładowarki do OnePlus Nord CE6 i Nord CE6 Lite znajdziesz w sekcji OnePlus na homescreen.pl. Dostępne marki: Spigen, Tech-Protect, Ringke, UAG, 3mk.